In en om Haarlem. Dit nummer bestaat uit 8 bladzijden - Eerste blad R. I. D. S. DE VERBETERING VAN RIJKSWEGEN EN BEZUINIGING. Ingezonden Mededeelingen Donderdag 7 Augustus 1924 47ste Jaargang No. 15809 Een nieuw verdelgingsmiddel: Radicaal Insecten Doodende Straal. Eene demonstratie te Santpoort, onder leiding van den uitvinder, den heer K. Daan, aldaar. Een evenement op het gebied der insectenbestrijding. Het jubileum bij Peek Cloppenburg. Agenda 8 Augustus Het geboortecijfer van Bloemendaal. De werkzaamheden langs de Amsterdamsche Vaart. Nog geen beslissing omtrent asphalteering nabij de Overton- straat. 75 cents per regel. Personalia. Examen hoofdacte. Examen leider lichamel. oefeningen M. O. H. O. V. De vrije Ziekenhuiskeuze. Maximum snelheid. Onder groote belangstelling zijn dezer dagen de asfalteeringswerkzaam- heden begonnen van de Qroote Houtstraat. Het gedeelte nabij de Groote Markt was het eerst aan de beurt. Telegraphisch Weerbericht. Voor het krantenmannetje. b Haarlem en Agentschappen: per week 0.25 £er kwartaal 3.25 ranco per post per kwartaal bij Vooruitbetaling 3.58 Bureaux: Nassaulaan 49. telefoonnummers: 1426, 2741 en e abonnementsprijs bedraagt voor 1748. Postrekening No. 5970. Advertentiën 35 eenls per regel. Bij contract belangrijke korting Advertentiën tusschen den tekst, als ingezonden mededeeling, 60 e per regel; op de le Pagina s 75 si per regel. Vraag- en aanbod-advei - tentiën 14 regels 60 ct. per plaa sing; elke regel meer 15 ct., bi) vooruitbetaling- m Telefonisch gewerd ons Dinsdag j.l. de uit- ®0odiging van den uitvinder van R. I. D. S., ven heer K. Daan te Santpoort, tot bij woning van een demonstratie met zijn prepa- 'aat, op Woensdagvoormiddag 11 uur. De insectenbestrijding staat de laatste ja- *en in het teeken der algemeene belangstel- hpg. Waren het vroeger alleen de medici, "ie overal waar zij slechts gelegenheid had- uon, het heilzame van insectenverdelging als een noodzakelijke factor voor de volksge- *ondheid aanprezen, in den laatsten tijd is Vrijwel iedereen er van overtuigd, dat ver schillende insecten, als vliegen, muggen, enz. pe dragers zijn van ziekteverwekkende stof fen. Wat er den laatsten tijd met en zonder r'jkssubsidie al niet gedaan is voor de be vrijding der malariamug en wat daarvan de 'esultaten zijn geweest, weet iedereen, die Vch tot gewoonte gemaakt heeft een dagblad 'e lezen. Even sta je sceptisch tegenover een nieuw Jjuddel, dat aangekondigd wordt. Te kost bar en daardoor niet uitvoerbaar, althans rrfet onder het bereik van ieder kunnende Vallen, die het zou moeten aanwenden, of "Vet afdoende en daardoor van zelf overbo dig, dat waren de vonnissen, welke men in veel gevallen bij insectenbestrijding moest bellen. Maar toch, in verband met het groote be- 'ang mochten we toch niet nalaten deze de monstratie bij te wonen. En, laten wij het maar dadelijk bekennen: de resultaten zijn verrassend, overtreffen onze verwachtingen Verre, Omstreeks 11 uur waren de heer Daan, de Plaatselijke pers en enkele genoodigden bij uen stal van den heer Böhm, te Santpoort Wel bekend, waar.de demonstratie zou wor den gehouden. Wij, krijgen gelegenheid om er ons van te °vertuigen, dat in den plus minus 100 M3 Sfooten stal zich zwermen vliegen bevinden, bf staan vier koeien, die voortdurend den kop naar links en rechts uitslaan, met poo- ten en staart werken om de hinderlijke in beten te verdrijven. Alle aanwezigen worden binnengelaten, Want de demonstratie zal onmiddellijk een aanvang nenien. Het is eigenlijk zoo eenvou dig en beknopt, dat de naam van demonstra te voor een eenvoudig werk als dit, wat 'c wijdloopig is. Het geheele proces dezer Quivering, reiniging of verdelging, hoe men f maar noemen wil, neemt met de voorbe- Téiding incluis hoogstens 15 minuten in be slag. Voor dit verdelgingsproces wordt vereischt een eenvoudige spuit, een fietspomp met een kolf aan de onderzijde. De kolf bevat eene hoeveelheid R. I. D. S. en de spuit doet bij ®'ke beweging het aetherische vocht ver dampen. De verdampte vloeistof wordt on middellijk in de atmosfeer opgenomen. De heer Daan vulde de kolf met een maatglas, totaal werd er 200 gram ingegoten, Welke hoeveelheid echter lang niet benoo- d'gd is voor de zuivering van een stal als m dit geval voor de demonstratie was geko men Onder^ de voortdurende beweging van den j-Uiger stoot de spuit naar alle richtingen hare dampgolven uit. Nadat we ongeveer vijf minuten in den stal staan, beginnen de eerste a'achtoffers te vallen. Het praeparaat ver oorzaakt voor het insect den verstikkings- snorrende, zoemende leger wordt met een eenvoudige spuit binnen een kwartier ver delgd, Het zoldertje, de ramen, de ruggen van het vee, het zag alles zwart van de vliegen. Enkele minuten later zijn ze alle gesneu veld. Van zelf rijst nu de vraag, of na deze ver delging de stal na een uur weer vol zit? En hier ligt „des Pudels Kern". R. I. D. S. werkt in sterke mate preventief. Een gezui verde stal blijft minstens een week vliegen- vrij. Het zou dus noodig zijn een stal eenmaal per week met R. I. D. S. te bewerken. Voor een stal Van 100 M3 inhoud zooals (deze van den heer Böhm is een zeer kleine hoeveel heid benoodigd, waarde ongeveer 30 cent. Wij verlaten den ontvolkten stal en bege ven ons naar een nabijgelegen schuurtje, waar malaria-muggen in grooten getale aan wezig zijn. Het schuurtje is te klein om allen toe te laten. Eenige der aanwezigen gaan mee. Zijn de vliegen nog eenige oogenblikken bestand tegen de funeste werking van R. I. D. S., bij muggen veroorzaakt het prepa raat een bijna onmiddellijken dood. Na eeni ge oogenblikken keeren de heeren terug. Op een krant zijn een aantal slachtoffers opge vangen. R. I. D. S. is een absoluut onschadelijk preparaat voor menschen, planten en ande re dieren dan insecten, bevat geen nadeelige bestanddeelen, is niet giftig of ontplofbaar, tast geen verf, behangelselpapieren of meta len aan, zelfs de fijnste weefsels niet en ver oorzaakt geen vlekken. Want en hier treedt de groote beteeke- nis voor de algemeene volksgezondheid aan het licht R. I. D. S. kan ook op dezelfde afdoende manier aangewend worden voor de verdelging van wandluizen, hoofdluizen, kip pen- en schapenluizen, dieren- en menschen- vlooien, torren, mieren en motten. Dat het vee hoegenaamd geen schadelij ken invloed ondervindt van het preparaat bewijst het volgende. Een hoeveelheid versch gemaaid gras werd flink met R. I. D. S. bespoten en rustig door de koe, aan wie het voorgeworpen werd, opgevreten. Ten overvloede kunnen we nog mededee- len, dat met R. I. D. S. demonstraties zijn gegeven voor „de Wetenschappelijke Com missie ter bestrijding van de Malaria" en ,,de Commissie ter bestrijding van de Ma laria door de bevolking". De verklaringen dezer beide lichamen omtrent de uitwerking zijn volmaakt eensluidend met onze ervarin gen. Het preparaat werd verder voor scheikun dig onderzoek afgestaan aan prof. Dr. H. Al- dershoff, directeur van het Rijks Serologisch instituut, die verklaart, dat R. I. D. S. bij verdelging bewezen heeft, goede diensten te kunnen bewijzen en dat bij het scheikundig onderzoek geen bestanddeelen zijn gevonden, die, althans bij een aan het doel beantwoor dend gebruik, voor mensch of staldier ge vaar opleveren. Wij kregen verder inzage van verklaringen afgelegd door gebruikers van R. I. D. S., die over de behaalde resultaten alleszins tevre den waren en het gebruik in elk opricht konden aanbevelen. Wij staan hier tegenover een praclisch, eenvoudig en goedkoop preparaat, dat in de bestrijding van de insectenplaag een machtig hulpmiddel biedt, dat voor den veehouder van onschatbare waarde is. Immers een vlie- genvrije stal beteekent voor hem mee' rnelk- boorte- en sterftecijfers van Bloemendaal zoo sterk afwijken van die der omliggende gemeenten. Laat ik dan allereerst mogen opmerken, dat Peregrinus m.i. niet juist rekent, wan neer hij de 1600 bewoners van het Provin ciaal ziekenhuis van het bevolkingscijfer af trekt, aangezien de bevolking dier inrichting wel degelijk inclusief patiënten be hoort tot de werkelijke bevolking der gemeente. Hij moet hen, zou ik zeggen, wel meerekenen voor de sterfte- en niet voor de geboortecijfers en dan nog daarbij in aan merking nemen, dat elke in het Prov. Zie kenhuis door sterfte vrijgekomen plaats on middellijk weder door een persoon uit de rubriek, die een hoog mortaliteitscijfer heeft, voor arme zieken der S. V. E. Maan dags van 2—3 uur, Donderdags van 1—2 uur. Bisschoppelijk Museum. Dagelijks, uitge nomen Zaterdag, Zon- en Feestdagen, toe gankelijk. Hedenmorgen had de huldiging plaats van den heer A. H. Vergeer, die den dag herdacht, waarop hij vc-ór 25 jaren bij de firma Peek Cloppenburg in dienst trad. Om half tien kwam de jubilaris met zijn vrouw aan de zaak, waar hij werd ontvan gen in de afdeeling, waar hij werkzaam was wordt ingenomen. Niet zelden dan ook ster ven er patiënten een paar maanden na hunne komst in de inrichting. Welk een invloed het Prov. Ziekenhuis op de sterftecijfers heeft, moge hieruit blij ken, dat er van de in 1923 gestorven 45 man nen 17 uit dat gesticht met bijbehoorend sa natorium waren. Van de 117 overleden vrouwen waren er niet minder dan 67 uit deze categorie. Houdt men hiermede rekening, dan was in 1923 de sterfte voor de gewone bevolking: mannen: 4517 is 28, vrouwen 11767 is 50. Neemt men nog in aanmerking de gestich ten Duinrust, Bethanië, Boekenroode en Dennenheuvel, wier bewoners ook geacht kunnen worden alleen tot de sterfte- en niet tot de geboortecijfers bij te dragen, dan vermoed ik, dat het verschil tusschen Bloemendaal en de overige gemeenten wel niet zoo heel groot zal zijn. Wat ten slotte de .vraag aan het einde van den Hcemsteedschen brief betreft, n.l. of de groote vrouwensterfte aan een ernstig verschijnsel of aan een kippenkuur der schoone sekse is toe te schrijven, meen ik te moeten antwoorden: aan geen van beiden. Men behoeft alleen te weten: le. dat er in Bloemendaal waren 4625 mannen en 6717 vrouwen en 2e. dat de mannen van het P. Z. meerendeels naar Medemblik zijn overge bracht en hunne plaatsen zijn aangevuld door vrouwelijke verpleegden en verpleeg sters, om een redelijke verklaring voor de zaak te vinden. Hoogachtend: Uw dw. E. VAN NEDERHASSELT. Men moet hier goed in 't oog houden het verschil tusschen werkelijke en wette lijke woonplaats der patiënten. j°od. Insecten ademen, zooals bekend is, door poriën. De verdampte R. I. D. S. doet e poriën samentrekken, hetgeen den dood 1)8 enkele oogenblikken veroorzaakt. Een- v°udig, niet waar! Het ei van Columbus We staan nog altijd in den stal, De run deren worden rustiger, want het getal be rgers vermindert. Bij tientallen, bij hon- erdtallen vallen ze neer. Naast me staat ®en bak met meel. Daarin zijn de gesneu- e'den met heele rissen neergekomen. Na ongeveer twaalf minuten in den stal ertoefd te hebben, zien we hier en daar Dog een vlieg rond..loopen. Want de *'®rksten, die het langst blijven leven, zijn ook den dood nabij. Houd er den vinger ,8r bij, ze vliegen niet eens meer weg. Merkwaardig resultaat! Dit gonzende. productie en gewichtstoename van het vee. Ook voor particulieren, voor ziekenhuizen, gestichten, enz. is R. I. D. S. een preparaat, dat uitstekende diensten ka.i bewijzen en de volksgeznnc'heid zal bevorderen. DE B. (Ingezonden.) De heer E. v. Nederhasselt, wethouder der gemeente Bloemendaal, schrijft ons: Gaarne voldoe ik aan het verzoek van Peregrinus in één zijner Heemsteedsche brie ven, om eens na te gaan, waardoor de ge- Sociëteit „St. Bavo" Coöperatie „Hol land" half 3 Rederijkerskamer Al- berdingk Thijm 8 uur Bevolkings bureau 8 uur Stucadoors 8 uur. R. K. Middenstandsbureau R. K. Handels- reizigersvereeniging „St. Christoffel" 8 uur. is R.K. Parochiale Bibliotheek (Kleverpark weg) ingang tusschen Kerk en Pastorie Geopend: Dinsdagavond van half 8 tot 8 uur, voor personen beneden 16 jaren en van 8 tot half 10 uur voor personen boven dien leeftijd. Kunsthandel F. H. Smit Gr. Houtstraat 69 Tentoonstelling van Grafisch werk door K. A. v. Eek Dagelijks van 106 uur. R. K, Arbeidsbeurs voor mannen Jaco- bijnestraat 15 Alle werkdagen voorm. van 912 uur, n.m. van 25 uur. Zater dags alleen van 912 uur. R. K. Leeszaal en uitleenbibliotheek Jansstraat 49 Eiken dag geopend van 1012, van 25 en van 710 uur, be halve des Maandagsochtends en op Zon en Feestdagen Uitleenen van boeken. Marthavereeniging Bloemhofstraat 1 Betrekkingsbureau voor vrouwen. Alle werkdagen van 1012, van 24 en van 89 uur. Tel. 1671. Tevens gezellig sa menzijn voor Hollandsche meisjes, die bier geen tehuis hebben. Zondag en Woensdag van 8—10 uurn.m. R, K. Bevolkingsbureau Gebouw Sint Bavo Smedestraat 23 van 810 uur op Maandag-, Woensdag- en Vrijdag avond. St. Elisabeth's Vereeniging Jansstraat Aanvragen om versterkende middelen en die voor deze gelegenheid, feestelijk was versierd. De jubilaris werd toegesproken door den Directeur, die de diensten van den jubilaris gedurende de 25 jaren in herinnering bracht en het beste wenschte voor de toekomst. Aan den heer Vergeer overhandigde spr. als aandenken een gouden horloge met inscriptie, alsmede een particulier geschenk. Ook namens het personeel werd een ge schenk aangeboden. Er waren vele bloemen. Het verdere ge deelte van den dag bracht de jubilaris in huiselijken kring!'door. Zooals bekend, is men van rijkswege reeds geruimen tijd bezig met de uitwerking van plannen, welke leiden tot verbetering der rijkswegen HaarlemAmsterdam, Haarlem Leiden en HaarlemVelsen. De verbete ring der twee laatstgenoemde wegen gaat niet bijzonder snel, wat in hoofdzaak te wijten is aan het feit, dat zoo weinig gel den beschikbaar gesteld worden voor de uitvoering der werken. Dit houdt weder verband met de kwestie, dat het rijk zijn begrootingen zoo laag mogelijk en sluitend moet houden. Gevolgen van de bezuiniging! De Amsterdamsche vaart is tot op heden nog het minst stiefmoederlijk bedeeld. Hier vallen enkele resultaten te constateeren, welke verbeteringen genoemd mogen wor den. Met de verbreeding van den weg tus schen Halfweg en Sloten, Oostwaarts van de Katholieke kerk, is men thans zoo goed als gereed gekomen. Verder is er een nieuw rijwielpad aangelegd over een lengte van ongeveer 3 K.M. Ter verdere verbreeding van den weg is men nu ook begonnen aan verlenging van dit rijwielpad, dat, wanneer het geheel gereed zal zijn, zal loopen van even voorbij Halfweg tot Sloten. Een ander onderdeel der verbetering vormt de brug, welke over Rijnland's boe zemwater gelegd wordt. Deze wordt ge bouwd naast de z.g.n spoorbrug, waar de electrische tram HaarlemAmsterdam over passeert. Het wordt een brug voor voetgan gers- en rijverkeer met aan elke zijde een trottoir en verder breeden oprit. Op het oogenblik is men bezig met het metselen van den onderbouw. Het heiwerk is sinds kort beëindigd geworden. Nog is onlangs vernieuwd de duiker van den Zuiderpolder, even voorbij de plaats, waar de Haarlemmermeer-spoorlijn den Rijksstraatweg kruist, wat eveneens in het plan van verbetering van den weg was op genomen. Dit zijn de verbeteringen, welke op dezen rijksweg zijn aangebracht. Men is hier nog lang niet klaar, maar juist over wal gebeu ren zal in de naaste toekomst en waarvoor meft zich wellicht het meest zal interessee ren, is slechts heel weinig mede te deelen. Alweer de omstandigheid, dat over niet vol doende geldmiddelen te beschikken is, is hiervan de oorzaak. Binnenkort zal nu een aanvang gemaakt worden met de verbete ring van den weg, dicht bij Haarlem gele gen, te beginnen bij de Jan Frederik Hel merstraat en dan verder in de richting Half weg. Wanneer het gedeelte tusschen ge noemde straat en de Amsterdamsche poort nieuw bestraat zal worden, is nog niet te Rente 4 pCt. - (Direct ingaande.) De veiligste belegging Uwer Spaargel den is in de SPAARBANK VOOR KATHOLIEK NEDERLAND (Na tionale Spaarbank) Bijkantoor te Haarlem, NASSAULAAN 18. Zitdagen: Maandags, Woensdags, Vrij dags van 69 u. n.m. en Zaterdags van 591/„ u. n.m., HALFWEG: ST JOSEPHGEBOUW te HALFWEG. lederen Donderdag van 7—8% u. namiddag. zeggen. Voorloopig zal daarvan echter nog wel geen sprake zijn. Het verrichten van eventueele verdere verbeteringen (o.m. moet, naar bekend is, de Katholieke kerk te Halfweg verdwijnen) is voorloopig nog onzeker. De verbetering van den rijksweg Haar lemLeiden bepaalt zich in hoofdzaak tot kleine, plaatselijke verbeteringen, in hoofd zaak bestaande uit verbreeding van wegge deelten, mogelijk geworden door het af stand doen van grond door particulieren. Wat den rijksweg HaarlemVelsen aan gaat, worden verbeteringen ernstig overwo gen. Veel uitrichten kan men hier echter niet, daar voor het dienstjaar 1924 slecnts een bedrag van 20.000 voor verbetering van den weg is gevoteerd. Meldden we de zer dagen reeds, dat het nog lang niet zeker was, dat dit jaar begonnen zou wor den aan asphalteering van een klein ge deelte van den weg nabij de Overtonstraat, thans kunnen we berichten, dat de teleur stelling voor de omwonenden aldaar nog iets grooter is. Er is n.l. zelfs nog geen enkel besluit, om tot asphalteering over te gaan, 'genomen. Wel wordt ook dit grondig over wogen en bestaat er wel kans op asphal teering, maar de noodzakelijke beslissing is nog uitgebleven. Ook de verbreeding aan de Jan Gijsen- vaart ondervindt vertraging. De beide huisjes even over de brug nabij de katholieke kerk te Oud-Schoten kunnen nog niet weggeruimd worden. Mochten echter de bezwaren, thans nog aan de verbetering aan de Jan Gijsenvaart verbonden, eenmaal verdwijnen, dan hoopt men ook met voortvarendheid de noodige verbeteringen tot stand te kunnen brengen. Voor het examen handteekenen L.O., slaagde te 's-Gravenhage G. J. B. G. Hingst, alhier. Geëxamineerd 8 mann. candidaten; af gewezen 3; toegelaten de heeren P. J. Bos, Amsterdam; H. Terburg, Helder; A. J. Drewes, Enkhuizen; P. J. Dijkers, Volendam en M. F. de Nooy, Schellinkhout. Geëxamineerd 10 vrouw, candidaten; ge slaagd de dames W. G. F. van Tuil, 's-Gra venhage; A. J. C. van Heuvelen, Gronin gen; E. A. van Es, 's-Gravenhage; I. M. Pot, 's-Gravenhage, en J. G. van der Vijgh, Ara sterdam. Gaven wij reeds deze week het oordeel weer van enkele bladen over het succes vol optreden van den solo cellist der Haar- lemsche Orkest Vereeniging, den heer Louis Schuijer, thans vinden wij nog het volgende vermeld over dit optreden in de Nieuwe Scheveningsche Koerier en in het Belgische Blad Het Tooneel, dat behalve zijn biogra- phie, het volgende schrijft Het Tooneel; Schuijer1, die solo cellist is reeds meer malen met groot succes als so list op, o.m. speelde hij kort geleden met het Residentie Orkest onder leiding van Een bekend medicus hier ter stede wee? ons dezer dagen op de wenschelijkheid den belanghebbenden nog eens onder het oog te brengen dat in Haarlem de vrije zieken huiskeuze bestaat. Wij gelooven ook en niet zonder grond dat zulks nuttig is. Weten al onze lezers en lezeressen wel dat zij, ingeval zij voor geheele of gedeel telijke rekening der gemeente in een zie kenhuis moeten worden opgenomen, zelf de ziekeninrichting kunnen kiezen waarin zij verpleegd zullen worden? Zoo niet dan onthouden zij het bij dezen! De vrije ziekenhuiskeuze is een voor recht, dat niemand zich moet laten ont nemen. Een zieke is geenszins verplicht de aan wijzing van zijn geneesheer le volgen, in dien hem een bepaald gasthuis wordt aan gewezen of aanbevolen, tenzij natuurlijk in bepaalde gevallen. Zoo zijn b.v. voor^de verpleging van bepaalde besmettelijke ziekten gebouwen aangewezen. In zoo n geval heeft men niet te kiezen. Zij, die zelf de verplegingskosten kunnen betalen, kiezen vanzelf hun inrichting, maar ook zij, voor wie alle kosten of een deci der kosten uit de openbare kas worden betaald, hebben de vrije keuze. Nu zijn de omstandigheden, waarin de keuze van een ziekenhuis noodzakelijk wordt, in den regel wel zoo, dat men bijna gedachtenloos den raad van zijn geneesheer opvolgt op het oogenblik dat men zelf of dat zijn huisgenooten zoo ziek zijn, dat op neming in een ziekenhuis noodig is, mist uien dikwijls, missen vooral „stadspatiënten' zooals ze wel eens worden genoemd, den lust en de tegenwoordigheid van geest om rustig over de keuze van een ziekenhuis te gaan denken. Maakt daarom alvast- tevoren uw keus, zoodat u direct weet te zeggen: Ik wil naar dit ziekenhuis! Met opzet onthouden wij ons voorkeur voor een of andere ziekeninrichting te Haar lem uit te spreken. Maar ieder onthoude dat elk inwoner van Haarlem het recht heeft zijn eigen ziekenhuis te kiezen en in het ziekenhuis te komen, waar hij verlangt. Barometerstand 9 uur v.m.: 766. Stilstand. OPGAVE VANi J. J. WEBER ZOON Ootlclens Fabrikanten Koningstraat 10 Haarlem. De motorbrigade der politie maakte proces-verbaal op tegen een drietal automo bilisten, dat met een snelheid van 40 K.M. per uur reed, respectievelijk op den Ver- 4>ronckweg, de Kampervest en den Burg wal. van de Haarlemsche Orkest Vereenig., trad Peter van Anrooij het celloconcert van Lalo te Leiden. Hij bezit naast zijn Prlx d'exellence, kostbare aanbevelingen o.m. van Dr. van Anrooij, Willem Kes, Paul Grummer en I. Mossel. Ook buiten onze grenzen begint hij reeds bekendheid te verwerven. Zijn groote techniek en bril- lante voordracht doen hem 'n eerste plaats onder de jongere cellisten innemen. Het ligt niet op onzen weg, omtrent ge noemd concert in details te treden, al heet gauw toonde de cellist zich in zijn volle kracht en techniek en verbaasde door zijn mooien, vollen toon -en schitterenden voor dracht. Inzonderheid werd het heerlijke Adagio vol innigheid weergegeven en had de jonge kunstenaar een daverend, langdu rig applaus in ontvangst te nemen. De Nieuwe Scheveningsche Koerier De solist van Maandagavond, wiens naam hierboven prijkt, behoort tot de allerbeste van de jongere cellisten-generatie ten on- zent. Deze zoo begaafde oud-leerling van den eminenten kunstpaedagoog, wijlen I. Mos sel, eerde dan ook in dit opzicht zijn leer meester ten zeerste. Geen wonder, dat de volle zaal Louis Schuijer op zeer nadrukkelijke wijze van zijn dankbaarheid blijken gaf. Een mooi bloemstuk werd hem bovendien aangebo den. Medegedeeld door het Ned. Kon. Meteoro logisch Instituut te De Bildt Naar waarnemingen in den morgen van 7 Augustus: Hoogste Barometerstand 770.9 m.M. te Valentia. Laagste Barometerstand 746,2 m.M. te Stensele. Verwachting van den avond van 7 tot den avond van 8 Augustus: Zwakke tot matigen noordelijke tot wes telijken wind; meest halfbewolkt, waar schijnlijk droog weer, iets warmer overdag. Ter navolging 0,25 We zaten met z'n dertienen Gezellig bijelkaren. 't Schenkblad ging in 't rondte Op Dina haar verjaren. 't Zilver ging uit elke hand, 't Werd'n riks voor den man van de krant. 50 cent van Piet uit z'n varken. 50 cent van z'n Moeder. 50 cent van z'n Grootmoeder. 50 cent van een Duitsche logA Ter navolging.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1924 | | pagina 1