In en om Haarlem. $paarne-&ank Stadsnieuws. I 5$ Witte katoenen en linnen goederen drogen hei zon. BERICHT. Dinsdag 12 Augustus 1924 47ste Jaargang No. 15813 Dit nummer bestaat uit 8 bladzijden - Eerste blaa De Electriciteitsvoorziening van Bennebroek. Het standpunt van het P. E. N. Lijst van instellingen van weldadigheid. Het snelle rijden. Kinder-Buurtvereenigïng. Storing in de electriciteitskabel te Bloemendaal. Examen hoofdacte. Als er ooit brand komt in Uwe woning, redt dan eerst Uw gezin en Uw zelf; Uwe papieren van waarde, Uwe effecten en kostbaarheden toch zijn safe in de safe van de Spaarnebank. Met het oog op den Feestdag van Maria Hemelvaart op Vrijdag a. s„ zal de Nieuwe Haarlemsche Courant op VRIJDAG 15 AUGUSTUS niet verschijnen. H.H. Adverteerders worden be leefd verzocht de advertentiën be stemd voor het Vrijdagnummer, DONDERDAG te willen plaatsen en de advertentie vooral tijdig te willen inzendeiv DE DIRECTIE. 'Agenda 13 Augustus Rijks Schooltoezicht Haarlem. Voor het krantenmannetje. Vereeniging van oud-leerüngen der Tuinbouwcursussen. Inbraak. Niets gestolen. Gouden Huwelijksfeest. Het ontslag van werklieden uit Gemeentedienst. liiSt Het 12y2-iarig bestaan van de afd. Haarlem van den Ned. R.-K. Grafischen Bond. Groep, vormende bestuur en verdere deelnemers aan het gemeenschappelijk ontbijt, Zondag j.l. Orgelconcert. Aanrijding. HET 12%-JARIG BESTAAN VAN DEN GRAFISCHEN BOND. Haarlem-Zand voort Spoorweg Mij. Het baden in zee zonder behoorlijk toezicht. Wat zal ik mijn zoon later worden? J. J. WEBER ZOON Ooticiens Fabrikanten Koningstraat 10 Haarlem. Telegraphisch Weerbericht. Weer een slachtoffer. Dienstrolleering van het personeel der N. Z. H. T. M. Benoemd, De school aan het Teylerplein. h Haarlem en Agentschappen: per week .....ƒ0.25 Per kwartaal 3.25 Franco per post per kwartaal bij ♦ooruitbetaling 3.58 Bureaux: Nassaulaan 49. Telefoonnummers: 1426, 2741 en we abonnementsprijs bedraagt voor 1748. Postrekening No. 5970. NIEUWE COURANT Advertentiën 35 cents per regel Bij contract belangrijke korting Advertentiën tusschen den tekst, als ingezonden mededeeling, 60 cl per regel; op de le Pagina's 75 cl per regel. Vraag- en aanbod-advcr- tentiën 14 regels 60 ct. per pi a a sing; elke regel meer 15 ct., bi vooruitbetaling. II. Onder de rubriek „In en om Haarlem hebben wij Zaterdag de kwestie der electri citeitsvoorziening van de gemeente Benne broek besproken, uitgaande van het stand punt, hetwelk door het bestuur dier ge meente wordt ingenomen, en waaruit blseK, dat men tegen aansluiting bij het P.E.N. was, op grond van het feit, dat een aansluiting bij het electriciteitsbedrijf van Heemstede no.ar het oordeel van het gemeentebestuur meer economisch was en met het oog op de tarie ven voordeeliger. Thans laten wij hieronder volgen de mee lang, die de directie van het Provinciaal Electriciteitsbedrijf ten aanzien van deze kwestie is toegedaan. Inderdaad berekent het P.E.N. den voor Verlichting en huishoudelijk gebruik betrok ken stroom tegen 42 cent per K.W.U. volgens het z.g. enkeltarief. Sedert 1 Januari 1923 is bij dit bedrijf echter ook het z.g. vast- rechttarief ingevoerd, volgens hetwelk alle afgenomen energie wordt berekend tegen 10 cent per K. W. U., terwijl bovendien elke maand een bedrag als vastrecht verschuldigd is, welk bedrag voor elk perceel afzonderlijk bepaald wordt, in verband met het lichtver- bruik van dat perceel. De meening, dat dit tarief in de practijk niet die voordeelen zou den geven welke men er van verwacht, is volgens de directie niet juist en door de er varing, welke men pas sedert een jaar heeft kunnen opdoen, reeds weerlegd. Uit 'n overzicht over 't jaar 1923 van den verstrketen stroom in Bloemendaal, Zand voort, Velsen en Wijk aan Zee en Duin blijkt namelijk, dat de gemiddelde prijs per K.W.U. voor den stroom, geleverd volgens t vast recht-tarief 25.2 c,t bedroeg; dat is bijna 3 cent lager dan de prijs, welke Heemstede berekent. De gemiddelde prijs voor Laren en Blari- cum bedroeg zelfs 19.5 cent. De vaststelling van het „vastrecht", hetwelk maandelijks boven het bedrag voor geleverden otroom a 10 cent p. K.W.U. is verschuldigd, kan op tweeërlei manieren geschieden. Het kan worden bepaald: le. volgens een zekeren maatstaf, afhankelijk van de bewoonde oppervlakte van het huis en 2e. naar het „stroomverleden" van den verbruiker, dat wil zeggen: naar de hoeveel heid stroom, die de verbruiker het laatste jaar voor verlichtingsdoeleinden heeft afge nomen. Deze laatste manier wordt bij voorkeur toegepast. Immers, het „stroomverleden" biedt een vaste basis voor het schatten van het verbruik door den aangeslotene, terwijl, tij de berekening volgens de bewoonde op pervlakte van het huis, rekening gehouden moet worden met verschillende oorzaken, die de stroomafname grooter of kleiner doen zijn. Zoo zal b.v. een klein gezin in een groot huis sofs minder stroom gebruiken als een groot gezin, hetwelk in een klein huis woont. In zulk een geval kan men niet afgaan op de ■•bewoonde" oppervlakte". Bestaat er geen „stroomverleden" dus, betreft 't nieuw aangeslotenen, dan kan het kunstmatig gekweekt worden. Den nieuwen afnemer doet men b.v. 'n jaar lang stroom betrekken tegen het normale tarief van 42 cent per K.W.U. voor verlichtingsdoeleinden. Indien het lichtverbruik nu b.v. heeft be dragen 70 K.W.U. dan wordt 't toekomstige vastrecht 70X(42 ct.10 ct.) is ƒ22.40 per jaar of 1.86 per maand. Dit tarief werkt opvoedend in dien zin, dat de menschen electriciteit leeren gebrui ken. Zulks is voordeelig voor het bedrijf niet alleen, maar is ook in het belang van de menschen, die in hun huishouden de electriciteit als hulpmiddel gebruiken voor licht, verwarming, strijken en koken, de hygiëne bevorderen. En dan mag gerust voorspeld worden, dat de stroomprijs nog lager wordt, bij klimmend gebruik. Bij de beoordeeling van de vraag, of een aansluiting bij Heemstede meer economisch zou zijn, dan een aansluiting op het pro vinciaal net, moet niet enkel rekening ge houden worden met den afstand van de hoogspanningskabels en wat daarbij komt. Beschouwt men op de kaart het hoogspan ningsnet der provincie ten zuiden van Haar lem, dan blijkt, dat aansluiting wordt ge zocht tusschen de twee einden van het net, welke reiken tot aan de Amsterdamsche Waterleiding en tot aan het einde der Haar lemmermeer, met welke aansluiting dan een „ringleiding" tot stand gebracht is. Rationeel is deze aansluiting tot stand te brengen door Bennebroek. Sluit deze gemeente zich bij Heemstede aan, dan moet de kabel door Bennebroek heen gelegd worden terwijl het P. E. N. de eenigste afneemster, die daar ligt Bennebroek zou moeten missen. Men moet hier ook eens letten op de technisch-economische beteekenis van het bedrijf. Het P. E. N. moet de geheele provincie van stroom voorzien, hetgeen beteekent, dat ook i'n de verst afge legen plaatsen electriciteit moet worden ge bracht, waardoor hooge transportkosten ten laste van het bedrijf komen. De beste gedeelten, Haarlem en Amster dam, (waar de transportkosten natuurlijk veel minder zijn) mist het, omdat die steden eigen centrales hebben. Nemen deze nu ook indirect nog de gemeenten weg, in de on middellijke nabijheid der centralen, dan wordt uit den aard der zaak de rentabiliteit van het P. E. N. daardoor hoogst ongunstig beïnvloed. Tenslotte wordt aansluiting bij Leiden ge zocht. Een dergelijke aansluiting bestaat reeds aan de andere zijde der Haarlemmermeer en heeft het voordeel van een groote bedrijfs zekerheid te bezitten. Bij storingen helpt men elkaar wederzijds en dat is hetgeen men ook hier wil bereiken. Zoowel wat de tarieven betreft als wat de economische zijde van de zaak aangaat, acht het Provinciaal electrisch bedrijf aan sluiting bij haar door de gemeente Benne broek noodig en gewenscht. Burgemeester en Wethouders van Haar lem brengen ter openbare kennis, dat zij bij besluit van 28 Juli 1924 de Vereeniging „Pro Juventute" te Haarlem hebben ge plaatst op de lijst van Instellingen van Wel dadigheid, bedoeld in art. 3 der Armenwet. Door de motor-brigade is proces-verbaal opgemaakt tegen een motorrijder, die op de Amsterdamsche vaart 60 K.M. per uur reed. In de Slachthuisbuurt zijn de bewoners van vier buurtvereeniging besloten tot op richting van een Kinderbuurtvereeniging. Het doel der vereeniging is de kinderen aangenaam bezig te houden en 's Zomers wandeltochtjes en feestjes te organiseeren. Hedenmorgen 8 uur 20 min. werd de 10.000 Volts Hoogspanningskabel van Bloemendaal naar Zandvoort door arbeiders, werkzaam ten behoeve van de gemeente Bloemendaal, ter hoogte van het gebouw van het P. E. N. te Bloemendaal, met een pikhouweel stuk- gebakt; dientengevolge raakten Aerden- hout, Bentveld en Zandvoort te 8,20 's mor gens van electrische energie verstoken. Te 10.' j was de stroomlevering weer her steld. De tweede verbinding naar Zandvoort via Haarlem-Leiduin, die ter meerdere bedrijfs zekerheid gemaakt wordt, zou juist heden avond in gebruik genomen worden. Voor het examen hoofdacte werden geëxa mineerd 6 candidaten, afgewezen 5, geslaagd de heer J. ■Emanuels, te Amsterdam. R. K. Middenstandsgebouw Haarlemsche Inkoop-Combinatie half 9 uur Eer ste Haarlemsche Hoogvliegersvereeniging. Statenzaal (Prinsenhof) Gemeenteraad half 2 uur. Euxor Theater Groote Houtstraat Bioscoop en variété-voorstelling. Kunsthandel F. H. Smit Gr. Houtstraat 69 Tentoonstelling van Grafisch werk door K. A. v. Eek Dagelijks van 106 uur. R. K, Arbeidsbeurs voor mannen Jaco- bijnestraat 15 Alle werkdagen voorm. van 912 uur, n.m. van 25 uur. Zater- dags alleen van 912 uur. R. K. Arbeidsbeurs voor vrouwen Kleine Houtweg 13 Alle werkdagen des voorm. van half 11half 12 en des nam. van 3 tot 4 en van half 8 tot half 9 uur. R. K. Leeszaal en uitleenbibliotheek Jansstraat 49 Eiken dag geopend van 1012, van 25 en van 710 uur, be halve des Maandagsochtends en op Zon- en Feestdagen Uitleenen van boeken. Marthavereeniging Bloemhofstraat 1 Betrekkingsbureau voor vrouwen. Alle werkdagen van 1012, van 24 en van 89 uur. Tel. 1671. Tevens gezellig sa menzijn voor Hollandsche meisjes, die hier geen tehuis hebben. Zondag en Woensdag van 810 uur n.m. K. Bevolkingsbureau Gebouw Sint Bavo Smedestraat 23 van 810 uur op Maandag-, Woensdag- en Vrijdag avond. Elisabeth's Vereeniging Jansstraat Aanvragen om versterkende middelen voor arme zieken der S. V. E. Maan dags van 23 uur, Donderdags van 12 .uur. bisschoppelijk Museum. Dagelijks, uitge- ®°tnen Zaterdag, Zon- en Feestdagen, toe- fiankeliik. 'UID-SCHALKWIJK Volksfeesten terrein Schalkwijkerweg. Het Bureau der Inspectie blijft, zooals wij ,.ee°s meldden, voorloopig aan de Tempe- 'ersstraat 34 gevestigd. Daar zal na 27 Augustus de nieuwe in specteur, de heer G. H. Weustink, iederen Woensdagmiddag van 2 tot 4 uur te spreken zijn. Volgens het Hbld. zal de nieuwe hoofdin specteur, de heer Brants, zich 1 November ook hier vestigen. Opgehaald van buren onder elkander in de Poellaan, ter navolging: 4.50. Van een meisje uit 't Rozenpricel 5.75. Wij zijn met ons vieren. Wij hebben niet veel, Maar elk een kwartje. Maakt toch een geheel. 1. De afd. Haarlem en Omstreken van de Vereeniging van Oud-leerlingen der Tuin bouwcursussen zal drie excursies houden en wel op Donderdag 14 Augustus 1924, des avonds te half 8, naar huize „Kinheim" en Propagandatuin der afd. BloemendaalVel sen te Bloemendaal, op Donderdag 21 Augustus 1924, 's avonds te half 8, naar huize „Casja Nuova" te Vogelenzang; en Donderdag 28 Augustus 1924, des avonds te half 8 naar de kweekerij van de firma van Empelen en Van Dijk te Aerdenhout. De excursies vertrekken resp. vanaf de Groote Markt per fiets om 7.15, 7.en 7.15 uur. V^rijf nooit zeep op fijne katoenen en linnen goederen, want hier door zal het weefsel hard en geel worden. U kunt ze het best in LUX wasschen, welke ze zoo sneeuwwit maakt als ooit te voren, en het best mogelijke resultaat geeft met weinig moeite. anneer ze gedroogd moeten worden, is niets beter dan de zon om ze zacht en frisch te maken. fcUX DE LEVER'S ZEEP MAATSCHAPPIJ - VLAARDiNGT" Flbrik.nten V.n TWiNK en RINSO. De firma Van Veen Co., chemicaliën- handel, haar kantoor houdende aan de Parklaan, hoek Hooimarkt, heeft bij de po litie aangifte gedaan, dat in den nacht van Zaterdag op Zondag bij haar was ingebro ken. Uit het ingestelde onderzoek was ge bleken, dat de brandkast aan de achterzijde was geopend. De inbreker(s) had(den) zich deze moeite kunnen besparen, daar er zich niets in de brandkast bevond, wat het meenemen waard was. Zonder dat er dan ook iets is meegeno men, is (zijn) de dief (ven) weder vertrok ken. De politic stelt een onderzoek in. Vandaag is het 50 jaar geleden dat het echtpaar W. A. Vreedendaal-Holtwijk, wo nende in de Wouwermanstraat in ondertrouw werd opgenomen. Het gouden jubilé van het huwelijk heeft op 26 Augustus e.k. plaats. In het „Weekblad", orgaan van den Neder- landschen Bond van Werklieden in Over heidsdienst lezen we: „Op 1 Augustus heeft onze vriend J. Schoon, wegens het bereiken van den 65- jarigen leeftijd den dienst met pensioen ver laten. Eervol is hem dat ontslag verleend, na 18 jaren zijn krachten aan de gemeente te hebben gegeven. De manier echter, waarop hij uit den dienst is gegaan is niet zoo schitterend. Den 30en Juli, dus den laatsten dag zijner werkzaamheden, werd er geen woord tot af scheid tot hem gesproken. Zelf moest hij nog vragen hoe het nu met zijn pensioen enz. ging. Zijn onmiddellijke chef, niet wetende hoe hij er mee aan moest, raadde hem aan zich te vervoegen op het Raadhuis. En zoo ging onze Jaap naar huis, alsof hij een los arbeider was, die een dag af wat in dienst was geweest." (Foto Schoonebeek, Haarlem.) Wij vestigen de aandacht op de orgelbe speling, welke hedenmiddag in de Groote Kerk gegeven wordt door den heer Creve- voeur. Mej. Cor Igesz zal deze bespeling op luisteren met het zingen van eenige liederen, waaronder van Philip Loots. Te Leiden vond Zondag nabij de Span- jaardsbrug een vrij ernstige aanrijding plaats tusschen een vrachtauto, bestuurd door G. H,, uit Haarlem, en een motorrij wiel, waarop gezeten waren M. C. L. en diens echtgenoote, uit Alphen aan den Rijn. De laatste, die op de duo zat, viel er af en sloeg tegen den grond. Zij bekwam een lichte hersenschudding en een schedelbreuk. Zij werd naar het St. Elisabeth-gesticht gesticht overgebracht. Zondag 10 Augustus werd door den R. K. Grafischen Bond, afd. Haarlem, het 12/4- jarig bestaan van deze afdeeling op feeste lijke wijze herdacht. Begonnen werd des 's morgens kwart vóór 7. Een H. Mis werd opgedragen voor de levende en overleden leden van de af deeling, in de Paterskerk aan de Groen markt. Circa een honderdtal leden waren aanwezig en naderden tot de H. Tafel. Niet alleen een treffend, doch ook een te waar- deeren voorbeeld, dat er onder die leden een zeer goede godsdienstzin heerscht. Daarna had een gemeenschappelijk ont bijt plaats in het gebouw „St. Bavo", waar door de goede zorgen van den administra teur, den heer Scholten, doch ook tevens van den congierge, den heer Stevens en diens ega. aan met bloemen en groen ver sierde tafels het uitstekende ontbijt werd aangeboden. De heer Lefeber, voorzitter van de feest commissie, sprak eenige woorden van op wekking, o.m. dat de gehouden H. Com munie rijke vruchten zou mogen afwerpen, voor de afdeeling in het bijzonder. Onder het ontbijt werd een gratis-verloting gehou den, bestaande in de verloting van een 20- tal loten van den R. K. V olksbond, voor de behoeftige leden van dien bond. Deze loten waren aangekocht door de afdeeling. Na afloop van het ontbijt werd een foto gemaakt van alle aanwezigen. Des avonds half 8 kwamen weer alle leden met hunne dames bijeen tot het bijwonen van den feestavond in de groote zaal van het gebouw „St. Bavo". Verschillende corporaties hadden hunne welwillende medewerking toegezegd. Met een jubelmarsch opende de R. K. Harmonie „Euphonia", onderafdeeling van den R. K. Volksbond Overveen, directeur de heer J. W. Lefeber, den avond. Hierna had de opening plaats door den voorzitter van de feestcommissie, den heer Lefeber. Deze schetste in 't kort de voorbereidende werkzaamheden welke hadden plaats ge vonden en las verder de ontvangen tele grammen voor, welke waren verzonden door de afdeelingen Rotterdam, Den Haag en Alkmaar. Spr. eindigde met een felicitatie aan de leden. Voorts werd het woord gevoerd door den voorzitter der afdeeling, den heer J. J. van Kolk, welke eveneens de leden en het be stuur feliciteerde. Tevens complimenteerde spr. een negental leden, welke vanaf de op richting onafgebroken lid waren geweest. Hen werd een bewijs van waardeering overhandigd. In het bijzonder werd toege sproken de heer A. Hubers, die gedurende deze twaalf en half jaar onafgebroken een bestuursfunctie had vervuld en oprichter was van deze afdeeling. Hem werd nog een extra-souvenir aangeboden, n.l. een porte feuille met inscriptie. Een enkel woord tot opwekking werd nog gesproken, alsmede een woord van hulde aan den heer Th. Broekhuijzen, De Eerw. adviseur, Kapelaan Brinkman, wees op de bijzondere beteekenis van dit jubileum en op den goeden geest welke er heerscht onder de leden van deze organi satie. De afgevaardigden van Amsterdam en een lid van het hoofdbestuur brachten ook hun ne complimenten, waarna de heer F. Keesen namens het hoofdbestuur van den R. K. Volksbond de afdeeling gelukwenschte en de leden aanspoorde tot het meer gaan voe len voor de standorganisatie. Na deze rij van sprekers, werd „Roomsche Blijdschap" gezongen en begonnen aan de afwerking van het programma. Het dubbel mannenkwartet van het Spaarnekoor, onder leiding van den heer Jac. de Jong, zong verscheidene nummers, waarvan zeker wel het meest in den smaak viel „De Apotheker". De harmonievereeniging „Euphonia" hield den heelen avond de stemming erin. Van de vele nummers die zij uitvoerden, was zeker wel „De fidele smidhet succesnummer. De tooneelclub „Amicitiaonder leiding van den heer H. van Geldorp, voerde met veel succes op het blijspel „Wie zal hem hebben?" Het goede spel werd met belangstelling gevolgd. Het geheel was een genotvolle avond., In de gisteren te Amsterdam gehouden gewone algemeene vergadering van aan deelhouders der Haarlem—Zandvoort Spoorweg Mij. werd het dividend over 1923 vastgesteld op 8 pCt. of 64 per aan deel van 800. Als commissaris werd herkozen de heer ir. J. A. Kalff en als directeur de heer mr. H. van Manen, Voorts werd besloten tot verkoop van den spoorweg aan de H. S. M. op 1 Jan. 1925. Een vaste bezoeker van de baden te Zandvoort schrijft aan de „Tel." Zaterdagmorgen circa 8 uur waren drie badgasten, een heer en twee dames, een bad gaan nemen voor het Grand-Hotel te Zandvoort. Niet bekend met de getijen, zagen zij zich op een gegeven oogenblik door het opko men van het water van het strand afge sneden, een der dames die zwemmen kon, wist het strand te bereiken, doch de ande ren stonden op de bank om hulp te roe pen. Gelukkig dat juist tegen halfnegen het personeel van de bad-inrichting voor het Kurhaus in dienst kwam, dit zag reeds van den boulevard af het groote gevaar waarin de baders zich bevonden. Zij spoed den zich dan ook dadelijk naar het strand, brachten met vereende krachten, het paard ■was nog niet ingespannen, de boot te wa ter en zoo wist de bekende, kalme en on- Wat zal ik mijn zoon laten worden.' Men schrijft ons: Hoevelen zullen zich deze vraag reed hebben gesteld! Hoevelen zullen het no;, doen! Het lijkt ons daarom niet ondienstig juis in dezen tijd, nu er zoovele jeugdige men schen de scholen verlaten en een begin moe ten maken met de verovering eener positie deze vraag eens te behandelen. U moet uw jongen natuurlijk geen ingeni eur laten worden. Natuurlijk niet. Die zijr er bij bosjesover. Natuurlijk ook geer dokter. Daar weten we geen raad mee- mee. Een misdaad zou het zijn hem typo graaf te maken. Ge zoudt hem vermoorder door tuberculose. Bouwvakarbeider, onder wijzer dat natuurlijk heelemaal niet. Dal is ongezond en er zijn er al te veel. Kantoor bediende! Dat leek tot nog toe nog wel iets Doch sinds we dezer dagen een brochure ontvingen: „Van school naar het kantoor?" en daarin den noodtoestand leerden kennen die in dat beroep heerscht, zou het ook eer tekort zijn aan vaderlijk plichtsbesef, wan neer men zijn jongen naar het kantoor lie: gaan. Dus geen ingenieur, dokter, onderwijzer typograaf, bouwvakarbeider, en ook niet naar het kantoor. Doch ook alle hier, niet genoemde „vakken", ook daarvoor hebben reeds ernstig waarschuwende woorden ge klonken. Ook daartegen zijn waarschuwende vingers opgestoken: Wat we hem dan wel zullen laten worden? Er blijft nog slechts één ding over, doch dal noemen we liever niet. Het is intusschen een methode geworden dat jaarlijks waarschuwingen opstijgen tegen onverschillig welk beroep. Aan den eenen kant berekent men of er „geld" mee valt te verdienen, aan den anderen kant tracht men systematisch in een bepaald vak een tekort aan krachten te kweeken. Om de loonen op peil te houden. Wat te doen? Och, laat uw zoon zelf kiezen, wat hil worden wil en houdt dan op verstandelijke wijze rekening met zijn aanleg, gezondheid, enz. Dit echter in de tweede plaats. En het zal u wel gaan, ondanks alle „ernstig waarschuwende woorden" en dito vingers. Barometerstand 9 uur v.m.: 757. Achteruit OPGAVE VAN. Medegedeeld door het Ned. Kon. Meteoro logisch Instituut te De Bildt Naar waarnemingen in den morgen var 12 Augustus. Hoogste Barometerstand 762.9 m.M. te Meufahrwasser. Laagste Barometerstand 748.0 m.M. te Stomoway. Verwachting van den avond van 12 tot den avond van 13 Augustus: Zwakke tot matige, zuidelijke tot weste lijke wind, half tot zwaarbewolkt of be trokken, toenemende kans op regen of on weersbuien, aanvankelijk nog warmer. versaagde badman Willem Paap de beide personen aan het strand te brengen. Was het personeel voornoemd 5 minuten later aan het strand gekomen, dan zouden wij weder ten gevolge van verregaande roe keloosheid, twee menschenlevens te be treuren gehad hebben. Dat de geredden niet inzagen in welk groot gevaar zij verkeerd hadden, moge wel blijken uit het feit, dat zij de redder, geen enkel bewijs van dankbaarheid gege ven hebben. Badgasten van Zandvoort weest gewaar schuwd. Bij de politie is aangifte gedaan van dief stal van een rijwielbelastingplaatje van een fiets, welke stond op een 'noutwerf in de Regulierstraat. Op de Maandagavond gehouden gecom bineerde ledenvergadering van „St. Ra- phaël" en P. C. B. afdeeling Haarlem, wel ke gehouden werd in gebouw „St. Bavo", alhier en onder leiding stond van den heer Geers, voorzitter der tramafdeeling van „St. Raphael" is besproken de dienst-rolleering van 't personeel dienstdoende op de lijnen Amsterdam-Zandvoort. Er werd geen besluit genomen. Men gaf de vertegenwoordigers opdracht deze kwestie met de directie te bespreken. Z. D. H. de Bisschop van Haarlem heeft benoemd tot assistent te Weesp, den Wel- Eerw. heer A. M. A. Vollaerts, priester van het Seminarie. Half Maart met het metselwerk begonnen, wordt dezer dagen de school van pastooi Boogmans, aan het Teylerplein, voltooid. Behalve eenig plamuur- en tegelwerk, if het gebouw gereed en het zal bij het be ginnende leerjaar, de volgende maand, in gebruik kunnen worden genomen. Voorloo- pig wordt het schilderwerk gedeeltelijk af gemaakt en later voltooii

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1924 | | pagina 1