HOOI ^ETIóDm gfilEUWS Een woesteling. Een naïef Amerikaan. Een stakkerd. Inbrekers aan 't werk. Het vergaan der Sarie Borneo. Autobus omgeslagen. Brandstichting. Aangehouden. Lijk opgevischt. Je moet maar boffen. Inbraak bij een goudsmid. Een voordeelige gast. Opgepast. Geen animo. De schijnbare epidemie in onze boomen. Mgr. v. d. Wetering door de Katholieke Hongaren gehuldigd Gouden priesterfeest van Z.D.H. Mgr. H. v. d. Wetering. Kardinaal van Rossum. BINNENLANDSCH NIEUWS- Willem Broekhuys. De arbeiderswoningbouw. LEGER EN VLOOT. Lichting 1925. ORDE EN ARBEID. Zondagsarbeid op de Nederl. Kunstzijdefabriek. LANDBOUW B SSCHERIJ. Aardappelziekte. Uit de streek. VOETBAL. DAMMEN. STOOMVAARTLIJNEN. De expediteur V. d. B. te Bussum had een familie van Bussum naar Den Haag verhuisd. Maar de rekening, die hij er over indiende, was, volgens de familie, veel te hoog. Men kwam overeen, dat, daar de familie Zondag een bezoek aan oude kennissen te Bussum zou brengen, V. d. B. dan daar zou komen om over de rekening te spreken. Zondagmid dag nu vervoegde de expediteur zich bij be doelde familie aan de Mecklenburglaan. De besprekingen hadden echter niet het ge- wenschte resultaat. De expediteur maakte zich hierover zoo woedend, dat hij zijn schuldenaar aanviel en zoolang sloeg, dat de man bewusteloos bleef liggen. Diens echtge- noote, die haar man wilde helpen, gaf de woesteling een stomp in den buik, zoodat zij een dubbele breuk bekwam. De familie, in wier huis het tooneel zich afspeelde, wilde de politie opbellen, doch de woesteling kwam op het telefoneerende meisje aan, sloeg haar den hoorn uit de hand en rukte het telefoontoestel van den wand. Op het geschreeuw en tumult werden de overburen opmerkzaam. Deze telefoneerden om politie- assistentie. Toen de politie verscheen had V. d. B. reeds de vlucht genomen; hij bleef den ge- heelen dag onvindbaar. Hij werd gisteren, Maandag, in zijn woning gearresteerd. De toestand van het mishan delde echtpaar is, naar de Tel. verneemt, zeer ernstig, hoewel niet levensgevaarlijk. Zij mogen echter niet naar Den Haag wor den vervoerd. Een Amerikaansch zendeling van de een Of andere secte verblijft voor het oogenblik te Brussel, in een huis van de Plantenstraat. Dicht bij de Beurs maakte hij kennis met een Engelsch onderdaan. Zij waren heel gauw vrienden en besloten samen te gaan lunchen in een spijshuis op de M. Lemon- nier-laan. Daar namen zij plaats naast een tafel, waarop een heerschap zijn maal verorberde. Terwijl de Amerikaan en de Engelschman het zich goed lieten smaken, sloegen zij een praatje over de politiek van hun landen. De man naast hen, die Engelsch hoorde spreken, mengde zich aldra in het gesprek. Hij gaf zich uit voor een Ier en sprak even eens over de gebeurtenissen van zijn land. Op zeker oogenblik veranderde de Ier van thema en zijn gezicht verried zekere ge laagdheid. Hij wendde zich tot den Engelschman en zei: „Ik zit leelijk in de nesten. Ik heb een groote erfenis ontvangen en heb al het geld nog bij mij. Nu moet ik toevallig nog eenige boodschappen gaan doen in de stad en de Brusselsche gauwdieven zijn, naar ik hoor, zoo yreeselijk behendig! Kom, doet mij het pleizier, tot dezen avond het geld voor mij te bewaren. Ik stel alle vertrouwen in u." Zoo sprekende, haalde hij een bundel bankbriefjes te voorschijn en reikte ze over aan den Eugelschman. Deze nam ze aan en gaf den rijken erfgenaam rendez-vous te gen zeker uur in den avond. Daarop verlieten de Engelschman en de zendeling 't spijshuis. Zij wandelden saamp jes heel prettig door de straten, toen de Engelschman plotseling staan bleef en tot den Amerikaan zeidc: „Ik weet niet, maar ik geloof, dat ik onvoorzichtig ben geweest. Ik ken dien heer niet en weet ook niets aangaande de herkomst van het geld, dat hij mij heeft toevertrouwd. Daar ik mij in een vreemd land bevind, zou ik niet gaarne on aangenaamheden hebben. Kom, we gaan naar het spijshuis; ik zal hem zijn geld- te- ruggeven." Zoo gezegd, zoo gedaan. De Engelschman gaf den Ier de biljetten terug en zeide, waarom hij zulks deed. De Ier scheen zich boos te maken. „Maar, mijnheer," riep hij uit, „gij twijfelt aan mijn eerlijkheid, terwijl ik u ten volle vertrouw! Ik wed, dat uw vriend meer gentle manlike is dan gij en dat hij niet zou aarze len, mij al het geld, dat hij bij zich heeft, toe te vertrouwen." De Amerikaan gevoelde zich door dien lof niet weinig gevleid. Voor éénig antwoord haalde hij zijn portefeuille te voorschijn en reikte ze over aan den Ier. Kort daarna begaven zich de Engelschman en de Ier ach- .ereenvolgens naar de „cour" Eerst na zeer lang en vruchteloos te heb ben gewacht, begreep de onnoozele Ameri kaan. dat hij zich door twee schelmen bru taal had laten beetnemen. Er bleef hem voor het oogenblik geen andere troost over, zoo vertelt de Brusselsche „Standaard", dan de fraaie historie te gaan vertellen aan de politie op de Koolmarkt, die een onderzoek heeft geopend. Onder de gemeente Odoorn is in de vaart het woonscheepje, waarin de weduwe B. ver bleef, gezonken. Het arme vrouwtje woont öu in een.... kuil aan den. Diepswal, onder een beschutting van lompen! De onbekende inbrekers, die in Gelder- 'ands-Oosthoek o.a. in Arnhem en Nijmegen Vaste informatieposten blijken te hebben, zijn Weer aan 't werk. In de Veluwe werd eerst ingebroken en nu schijnen er Zaterdagnacht weer inbrekers aan 't werk geweest tc zijn in Maas en Waal, Waar zij het in Leeuwen en Wamel gemunt hadden op de twee zuivelfabrieken. De -lo ten werden verbroken, maar gelukkig kon den de heeren geen grooten buit maken. Uit een interview, dat een vertegenwoor diger van Sarie Borneo had, blijkt, dat bij vertrek reeds het schip aan stuurboord slag- *ij maakte. Na veertien uur kreeg het schip ten gevolge van een hevige windvlaag plot seling bakboordslagzij. Onder hevig geraas ging de lading verschuiven, waardoor het Schip water maakte. De negentien overleven den waren met de grootste moeite in een sloep gesprongen. Van den Europeeschen staf "ebben zij niets gezien, slechts hulpgeroep noodgeschrei gehoord. De sloep arriveer de te Soengei Peploe, vanwaar een twee- daagsche voetreis werd gemaakt naar Kwa- apem Boesang, waar zij werden opgepikt door de Bosumij, Het schip zonk binnen tien minuten. Op den nieuwen Binnenweg te Rotterdam •"eed Zaterdagnacht een autobus, bestuurd door den chauffeur J. A. H„ wonende te Hil- 'gersberg, stadwaarts, toen plotseling van- Ult de Claes de Vrieselaan een luxe auto, ^aarin een heer en drie dames gezeten wa- fen, den rijweg in zeer snelle vaart over stak. De chauffeur kon niets anders doen, ten ®'nde een botsing te voorkomen, dan plotse- 'ng zijn stuur om te gooien. Door den onver- dachten zwaai sloeg de bus om, nattuur- 'ik tot grooten schrik van de twaalf passa- a'ors, waarvan de vrouwen vooral, mede om- ,at de motor door bleef loopen en de bus ?lch met benzinedampen vulde, luidkeels om u'p riepen. Gelukkig vloog de motor niet in rand en konden de passagiers zich uit de ^aar beschadigde carosserie wringen. Er as geen ruit heel gebleven, en zes der pas- agiers waren door de scherven verwond. Zij arden door verplegers van den Geneeskun- digen dienst op de politiepost in de Claes de Vrieselaan verbonden. Een hunner, de va rensgezel G. A. d. W„ uit de Van Duylstraat bleek tevens een lichte hersenschudding be komen te hebben. Men vervoerde hem eerst naar het groote ziekenhuis en toen op zijn verlangen naar zijn woning. De bestuurder van den luxe-auto is, zonder zicm om het ge beurde te bekommeren, ijlings doorgereden. Door de gemeentepolitie te Kerkrade is Zaterdag in arrest gesteld zekere R. V., koop man te Chèvremont, verdacht dien mogen zijn woning, die gedeeltelijk uitbrandde, in brand te hebben gestoken. Met petroleum doortrokken doeken werden in beslag ge- Op verzoek van de politie te Leiden is te Amsterdam gearresteerd de Duitscher D. geb. te Oldenburg die zich in Leiden aan ver duistering van 80 gulden ten nadeele van den winkelier P. v. d. S. had schuldig gemaakt. Het is gebleken dat de justitie te Arnhem zijn opsporing mede had verzocht. In de Waal onder Beuningen is opgevischt het lijkje van den zes-jarigen J. v. W„ uit Nijmegen, die bij het spelen in de rivier was verdronken. Een heer had zijn fiets voor de Arbeids beurs aan de Noordblaak te Rotterdam neer gezet. Toen hij terugkwam, was het karretje verdwenen. De heer wandelde een eind ver der en was er juist getuige van, dat een man door de politie in een steeg werd aangehou den, waar niet gereden mocht worden en de aangehoudene had de vermiste fiets in de hand, waarop de politie hem inrekende. Het bleek een 22-jarige handelsreiziger te zijn. De geheele étalagevoorraad gestolen. In den nacht van Zondag op Maandag, is ingebroken in den goudsmidswinkel van K. Uyen, in de Molenstraat te Nijmegen. De dief is in den winkel gekomen door een klein tuimelraam en vrijwel de geheele éta- lagevoomaad, gouden en zilveren voorwer pen, ter waarde van twee a drieduizend gulden, is ontvreemd, De politie stelt een uit gebreid onderzoek in. De bestolene was niet verzekerd. Bij de Apeldoornsche politie is aangifte gedaan, dat iemand, die kamers in een pen sion had gehuurd aan de Dennenlaan, gedu rende zes dagen zijn diner nad genoten en zonder iets betaald te hebben, verdwenen is INBRAAK IN EEN CONSISTORIEKAMER. Maandagnacht is ingebroken in de con sistorie-kamer der Geref. Kerk en in de Christelijke School te Woubrugge. In de con sistorie zijn twee kasten opengebroken en de offerbussen geledigd. In de school zijn eveneens verschillende kasten opengebroken, Naar het „Hbl." meldt, wordt Amsterdam onveilig gemaakt door een cosmopolistisch aangelegd Duitscher, die voorgeeft uit het Fransch krijgsgevangenenkamp te Avignon ontvlucht te zijn, geen geld te hebben om naar zijn familie in Duitschland terug te keeren en met geraffineerde praatjes goed- geloovigen geld uit den zak klopt. Een der lezers van het blad, heeft de praatjes van het heerschap getoetst, door een brief te schrijven aan een door den z.g. vluchteling opgegeven adres van familie, omdat hij zelf verklaarde niet in staat zijn om te schrij ven, doch dezen brief met „Adressat unbe- kannt" teerug ontvangen. De man ziet er goedgekleed uit en valt op door een paar mooie, gele bruine schoenen. Zijn gelaat kenmerkt zich door diep in hun kassen liggende oogen. Daar het niet uitgesloten is, dat deze be- driegeer ook elders zijn praktijken zal trachten uit te oefenen, zij men voorzichtig en geloove niet te gauw dergelijke praatjes. INBRAAK IN EEN KANTOORGEBOUW. Twee brandkasten geforceerd. Zondagmorgen kwam iemand, die kantoor houdt in een gebouw aan de He.erengracht te Amsterdam en die de post kwam inzien, tot de ontdekking, dat de deur van het ver trek openstond. Het bleek, dat inbrekers een bezoek aan het gebouw hadden gebracht. In twee lokalen was een brandkast, die van ouderwetsche constructie was, opengebroken Veel moeite hebben de inbrekers er niet mee gehad. Uit de eene kast wordt een bedrag van 200, uit de andere een van 175 en eenige effecten vermist. De daders zijn een aangrenzend huis bin nengedrongen en kwamen via het dak in het kantoorgebouw. Zij verlieten dit vermoede lijk door de voordeur. Naar de Crt. verneemt hebben alle oud- hoofdbrandmeesters, die een uitnoodiging hadden ontvangen om de jubileumfeesten van de Amsterdamsche brandweer in Sep tember officieel bij te wonen, bericht ge zonden, dat zij van de invitatie geen ge bruik zullen maken. De oudste nog in dienst zijnde hoofdbrandmeester zal de feesten eveneens niet bijwonen, daar hij tegen dien tijd verlof heeft aangevraagd. Een medewerker van Het Buitenverblijf, de heer A. J. G. Strengholt, heeft met prof. Stomps te Amsterdam gesproken over de :e, welke onze boomen zou aangetast ebben. De hoogleeraar maakte zich daar over niet bijster ongerust; hij geloofde er zei het aan. ontkende, dat zich een reeks var >1'ziekten tezelfder tijd zou verton nen. Hij zeide o.a.: He bekend, dat in de natuur een groote - pecificiteit heerscht: elke planten soort I ast heeft weer haar eigen schim melsoor waarvan zij te vreezen heeft voor haar be an, Zoodat slechts een enkele bepaalde schimmel, een enkele bepaalde boomsoort .W ad kan doen! „Welnu, als ongeveer op denzelfden tijd verschillende boomsoorten symptomen gaan vertoonen, die ziekte-ve chijnselen lijken, dan zou daaruit voor, loeien, dat tallooze boomen tezelfdertijd zouden zijn aangetast door de ééne schimmc irt die uit de vele be staande voor hen gevaarlijk zou zijn. Dit nu lijkt me niet i t aannemelijk!" Sinds de oorlogsjaren schijnt, zooals al gemeen bekend is, de natuur wat in de war. De winter verglijdt veelal zonder noemenswaardigen O' gang in den zomer; de tusschenperiode. de lente, schijnt te ont breken. En daardoor komt het voor, dat de grond bijwijlen vier, vijf, soms zelfs zes maanden bevroren is. H gevolg is, dat het voor eiken groei zoo r.oodige vocht on geregeld en onvoldoende tot de wortels doordringt. En daar dit verschijnsel zich nu reeds eenige jafen achtereen geopen baard heeft, is het zeer wel mogelijk, dat juist nu, dus na enkele jaren herhaling, de nadeelige gevolgen van dien ich doen ge voelen. Naar aanlc -g van een klacht uit de Betuwe, wac een boomgaard er oogen- schijnlijk héél triest uitzag, merkte prof. Stomps op: „Och, ik zou eerst moeten weten of wer kelijk 'n vakman de boomen in kwestie ziek verklaart. Het maakt zoo licht op den leek den indruk, dat een boom dood schijnt terwijl toch in werkelijkheid slechts een tijdperk van verslapping is ingetreden, dat veelal gevolgd wordt door hernieuwden groei en bloei. Iets dergelijks vertoonen de Italiaansche populieren. „Resumeerende: voor een bijzonderen angst lijkt mij vooralsnog geen reden. Wat oud en afgeleefd is zal gedoemd zijn te ver dwijnen. En voor het jongere en sterke zal de natuur zorgen, ook al schijnt zij de laatste jaren wel wat uit haar evenwicht." In een speciale audiëntie is Z. D. H. Mgr. v. d. Wetering gehuldigd door Mgr. Dr. Kne- bel uit Budapest, die, vergezeld van een 5-tal Hongaarsche kinderen den Aartsbis schop geluk kwam wenschen namens den Kardinaal van Budapest. Met een woord van dankbaarheid bood Mgr. Knebel den Aartsbisschop een fraaie stool aan, waarop aan de eene zijde de H. Willibrord en het wapen van Utrecht, aan de andere zijde St. Stephanus en het wapen van den Kardinaal van Budapest geborduurd staan. Nadat de Aartsbisschop voor dit cadeau gedankt had, boden de kinderen den Kerk vorst bloemen aan. Zondagmiddags te 1 uur werd het Uitvoe rend Comité voor de feestelijkheden door Z. D. H. Mgr. H. v. d. Wetering ten paleize Maliebaan te Utrecht in articuliere audiëntie ontvangen. Op deze audiëntie werd den Ju bileerenden Aartsbisschop namens het Uit voerend Comité bij monde van zijn voorzit ter, Dr. ten Berge, aangeboden een afgietsel in brons van de voor- en achterzijde der medaille, zooals deze oorspronkelijk zijn ge modelleerd. Nadat Mgr. zijn hartelijken dank voor het geschenk had betuigd, onderhield Hij zich nog eenigen tijd met de Comité-leden. Te half twee werd Z. D. H. door den heer W. ter Riele een album aangeboden bevat tende de foto's van 123 kerken door Z. D. H. geconsacreerd. „Het Centrum" vernam bij informatie aan het Aartsbisdom, dat gisteren een stroom van telegrammen en brieven met gelukwen- schen is binnengekomen ter gelegenheid van het gouden Priesterfeest van Z. D. H. den Aartsbisschop. Z, H. de Paus zond een eigenhandig schrij ven van gelukwensch in zeer waardeerende bewoordingen gesteld. Van H.M. de Koningin kwam een hartelijk felicitatie-telegram bin nen. Ook zonden telegrammen van gelukwen- schen Z. Em. Kardinaal van Rossum en Z.Em. Kardinaal Mercier. Voorts deden de Neder- landsche Bisschoppen van hun hulde en waardeering blijken. Onder de overige gelukwenschen waren er van zeer veel kerkelijke en wereldlijke autoriteiten. Zaterdag heeft Z.Em. Kardinaal van Ros sum ons land veriaten. Z.Em. is per auto naar Keulen gereisd en vandaar per trein naar Zwitserland. Het Dag. bestuur van den Ned. Journalis tenkring verzoekt het volgende te melden: In een dezer dagen te Amsterdam onder pseudoniem verschenen brochure wordt be weerd, dat verschillende journalisten van den heer Broekhuys vroeger geld hebben aange nomen, om propaganda te maken voor zijn loterijen. Hoewel overtuigd, dat deze beschul diging onwaar is, heeft het dagelijksch be stuur van den Ned. Journalisten Kring zich tot de uitgevers van bedoelde brochure ge wend met verzoek den schrijver uit te noo- digen, het Kringbestuur mededeeling te doen van de namen dier journalisten en van de betrokken gevallen. Het zal dan onmiddellijk een onderzoek instellen. Het verleenen van tweede hypotheek. Onlangs deelden wij mede, dat een nieuwe regeling zou getroffen worden met betrek king tot het verleenen van tweede hypothee ken voor arbeiderswoningen. Thans is bedoeld besluit in de St. Crt. af gekondigd. Bepaald is, dat voor zoover de benoodigde gelden bij de wet beschikbaar zijn gesteld, de ministers van Arbeid en van Financiën in samenwerking met de gemeen ten, ten behoeve van den bouw van arbei derswoningen op nader door hen vast te stellen voorwaarden voorschot kan worden verleend onder verband van tweede hypo theek. De voorschotten zullen in geen geval een bedrag van 600 per woning mogen over schrijden. Alleen voor de gemeente Amster dam, worden, deze bedragen met 50 ver hoogd. Ruim 23.000 dienstplichtigen. Bij K. B. is bepaald, dat van de lichting 1925 23.858 man bestemd worden tot ge woon dienstplichtige en daarvan worden 750 man bestemd voor de zeemacht. De door den raad der gemeente Ede be noemde commissie zal Donderdag a.s. op audiëntie gaan bij den Minister van Arbeid, teneinde pogingen aan te wenden tot intrek king van de aan de Ned. Kunstzijdefabriek aldaar verleende vergunning tot arbeid op Zondag. In Z.O. Groningen doet zich nu ook de ziekte in de aardappelen voor. Vele akkers hebben een donker vaal aanzien en ver spreiden een slechten reuk. Van besproeiing verwacht men niet veel. wel van droogte met zonneschijn. Alleen aan de veiling der Langendijker Groentencentrale werd over de maanden Juni en Juli voor een bedrag van 1.085.657.94 geveild, een som, die nog nim mer is bereikt. Voor sommige groenten, o. abloemkool, werden prijzen besteed, die fabelachtig hoog zijn. Ook de prijzen der vroege aardappelen, waarvan de campagne thans is afgeloopen, zijn hoog geweest. EEN RESERVE-COMPETITIE IN HET OOSTEN. De door den N. V. B. ingestelde com missie, welke de wenschelijkheid moest na gaan tot het instellen van een reserve-com petitie in het Oosten, heeft in een Zaterdag j.l. gehouden vergadering besloten den N. V. B. te adviseeren voor het a.s. seizoen de reserve-competitie in te stellen. DE PUBLIEKE BELANGSTELLING BIJ DE VOETBALWEDSTRIJDEN. In een gedeelte van het jaarverslag van de Amsterdamsche vereeniging Ajax wordt de publieke belangstelling besproken. Van de competitie-wedstrijden, aldus lezen we, was AjaxFeijenoord de match, die het grootst aantal betalende toeschouwers trok, n.l. 8200. Op dien dag waren dus pl.m. 10.000 toeschouwers op het terrein. Het grootst aantal toeschouwers was aanwezig bij N.V.B. elftalLeeds U. Bij dezen wed strijd passeerden 11.000 betalende bezoekers de loketten. Het aantal kijkers zal op dien avond niet ver van de 14.000 af geweest zijn. R.C.H. en H.F.C. leverden resp. 7031 en 7109 kijkers, waaronder natuurlijk talrijke Haarlemmers. Voor S.V.V., 't Gooi en Z.F.C. bestond zoo goed als geen belangstelling: 3412, 3749 en 3652 zijn cijfers, die boekdeelen spreken! Bij de overige wedstrijden variaerde het aan tal om en nabij de 6500. In het geheel heeft men 110.000 menschen op het terrein geteld, doch dit aantal was verre van voldoende, om de recettes van verleden jaar te even aren. Voor goed voetbal bestond voldoende be langstelling. Zoo noteerden wij dat bij Ned. XI-talStormvogels 10.000 personen rondom het veld waren. Bij Ajax—Blauw Wit voor het N.O.C.-fonds waren 8000 kijklustigen. Van de friendly-games won Racingclub de Bruxelles het met 3000 betalende be zoekers. Voor oefenwedstrijden bestond ove rigens weinig belangstelling. Globaal berekend ging de belangstelling met 25 pet, achteruit. HAARLEMSCHE VOETBALVEREENI- GING. Het Bestuur der H. T. C. (terrein Jan Gij- senvaart) heeft aan de leden eenige mede- deelingen gedaan per missive. Daaruit blijkt, dat in verband met dure cotributiën bonden N. V. B„ alsmede H. V. B„ de diploma's voor leden zijn verhoogd tot J 10, voor ad- spirant-leden tot 5.50. Daartegenover zijn de entreeprijzen ver laagd. Plaatsen open tribune worden 60 ct„ staanplaatsen 30 ct„ terwijl de dameskaarten op 5.75 komen. Dank zij het Trainerfonds zal men Bolly weder met ingang van 1 Sep tember op het groen tapijt ontvangen. Waar schijnlijk wordt 24 dezer reeds thuis ge speeld. De algemeene vergadering zal 1 Sep tember plaats hebben. De „Haarlemsche Damclub" wint in Antwerpen. De Zondag j.l. te Antwerpen gespeelde wedstrijd tusschen de „Haarlemsche Dam club" en de Damclub „Antwerpia" eindigde in een mooie overwinning voor de Hóllan ders. De gedetailleerde uitslag is: „Haarl. Damclub", Damclub „Antw." P. J. van DartelenL. Prijs 11 H. T. LuifI Buitenkant 11 J. W. van DartelenH. Simons 11 F. A. BerkemeierA. Hakker 02 L. VermuntJ. Polak 20 J. van LooyMax. Booleman 20 H. BoksA. A. Hamburger 20 S. M. MonsJohn. Schwank 20 P. MollemaA. de Meulenaer 20 B. W. KensenM. Monas 11 Totaal 14—6 De Haarlemmers wonnen hiermede een prachtige legpenning van de stad Antwerpen. („Hbld. R, K. PERSOONLIJK KAMPIOENSCHAP VAN HAARLEM EN OMSTREKEN. Woensdag a.s. zullen deze wedstrijden in het clublokaal van St. Joseph aan de Ko- ningsteynstraat worden voortgezet. Aanvang 8 uur. T. E. P. I—VETERANEN. Zondag a.s. des namiddags 12 uur speelt Theorie en Practijk I in haar clubgebouw aan de Jansstraat een vriendschappelijken wedstrijd tegen een Veteranen tiental, n.l. een tiental spelers, die enkele jaren tevoren lid van T, E. P. waren. Belangstellenden hebben vrijen toegang. T. E. P. I NAAR DEN HAAG. Zondag 7 September a.s, zal T. E. P. 1 eene wedstrijd spelen tegen O. D. I. I in het clublokaal van D. O. K. I, te Den Haag. De winnaar van dezen wedstrijd is voor 1924 kampioen van Nederland en zal daarmede de prachtige verguld zilveren medaille van den Ned. R. K. Dambond hebben gewonnen. BINNENLANDSCHE HAVENS. AMSTERDAM, Aangekomen 16 Aug. Hebe, Sicilië, stukgoed, Levantkade, Ver. Carg. kantErato, Stettin, stukgoed, Le vantkade, Ver. Carg. kant. Montferland, Bremerhaven, ledig, Ned. Dok Mij., Kon. Holl. LloydMinerva, Alexandrië, ledig, Surinamekade, Ver. Carg.kant. 17 Aug. Bennekom, Hamburg, stukgoed, Suriname kade, VrachtmailGreatend, New Castle, steenkool, Hoofdkan. West, N. V. P. E. G. E. M. Merauke Hamburg, stukgoed, Fos- faatfabriek, Vrachtmail Aurora, Algiers, stukgoed, Surinamekade, Ver. Carg.kant. Lingestroom, Londen, stukgoed, Handels kade, Holl. Stoomboot Mij.Mavis, Lon den, stukgoed, Handelskade, Gen. Steam Transp. Cy. Oranta, Buenos Ayres, stuk goed, Handelskade, Kon. Holl. Lloyd Rijn stroom, Huil, stukgoed, steenkool, Handels kade, Holl. Stoomboot Mij.Saltmarshe Ceres, Zwarte Zee, stukgoed, Borneokade, Ver. Carg.kant. Aastarte, Bremen, stuk goed, Ruyterkade, v. Es v. Ommeren 18 Aug. Eemland, Hamburg, ledig, Ned. Dok Mij., Kon. Holl. LloydAmstelstroom, Leith, stukgoed, Handelskade, Holl. Stoom boot M. IJMUIDEN. Aangekomen 17 Aug. Grea tend v. New Castle, Merauke v. Londen, Orania v. Buenos Ayres, Rijnstroom v. Huil., Ceres v. Bremen, Saltmarshe v. Goole, As tarte v. Bremen 18 Aug. Eemland v. Ham burg, Rhein v. Hamburg. IJMUIDEN. Aangekomen 18 Aug. J. P. Coen v. Batavia, Hever v. Hamburg. VLIELAND. A.ngekomen 18 Aug. Prof. Buys v, Hull, Heroa v. Londen. VLIELAND. Vertrokken 17 Aug. Noord- Holland n. Goole. Aangekomen 71 vington v. Huil. DELFZIJL, Aangekomen 16 Aug. Fri- dolin, Tittmann Aalderika, Zwiers W. T. A. G. 94, Boermann Ambulant. De Jonge, Emden. Vertrokken Maria Stoter Frieda, Ahlg- rin Margaretha, SchöningHaren 70, Meijer Sina, Gerdelmann Freundschaft, HaustLucie, Veenstra, Emden. MAASSLUIS. Aangekomen 17 Aug. Stel la, m.tjalk, v. Londen Bonus v. Danzig, Giglio v. Spezzia, Kitio V. O.k. Afrika, Al- chiba v. Antwerpen, Vega, lichter, v. Am sterdam per sl.b. Laboe, Mênanticut v, New Orleans, St. Denis v. Harwich, Import v. Londen, Lara m.b.v. Wilhelntshaven, Bata vier III v. Londen, Clan Macifltyre v. Kurrachee, Sahale v. New York, Cromer v. Harwich, Wilhelminapolder v. Londen, Fal- co v. Savannah, Uno v. Londen, Chirripo V, Santa Marta, Juno v. Londen, St. Jansland v. New Cstle, Schokland v. Leith, Jerveaulx Abbey v. Hull, Macclesfield v. Grimsby, Andijk v. Antwerpen, M. H. Kongshaven v. Haugesund, Tosari v. Bremen, Texel v. Spitsbergen, Wendy v. New Castle, Turbinia v. Passages, Irwell v. Goole, Ostara v. Ant werpen, Jolly Laura v. Londen, Ruth v. Kirkenaes, Batavier I v. Bordeaux, Teessider v. New Castle, Laverock v.-Londen, Grange mouth v. Leith, Hillegom v. Hamburg, Antonietta v. Porto Ferraja, Westland v. Leith 18 Aug. Daphne v. Caen, Activa v. Hamburg, Teesdale v. Middlesbro, Nicolaas v. New Castle, Lekhaven v. Messina, H. A. Nc'z; v. Brem n, Gandia v. Hamburg, Lake- wood v. Sunderland, Storborg v. St. Nazaire. Vertrokken 16 Aug. Poeldiep n. Kings Lynn, Archangel n. Harwich 17 Aug. Isb- jorn n. Londen, Ajax n. Lissabon, Ayrshire n. Hamburg, Frinton n. Harwich, Brujan Maru, kolentransport n. Dalny, Sendeja n Dunston, Mannheim n. Hamburg, Ouder kerk n. Hull, Montan, m.b., n. Hamburg, Pollux n. Koningsbergen. MAASSLUIS. Aangekomen 18 Aug. Pass of Brander v. Hull n. Zwijndrecht, Hanau v. Hamb. n. Schiedam, Bidwell n. Philadel phia, Alster v. Hamb., Joseph Magne v. Maassluis, Boma v.Liverpool, Kosmo v. Hamburg. Vertrokken 18 Aug. sleepb. Pontos n. IT'-*yiden. K achlige Westenwind, matige zee. MAASSLUIS. Aangekomen 18 Aug. Swa- zi v. Dieppe, Foyle v. Bahia Blanca. Vertr. 18 Aug. Annaconda n. New York. HELLEVOETSLUIS. Aangekomen 16 Aug. Tyne v. Amsterdam n. Zwijndrecht. Vertrokken 15 Aug. Balsieger n. Londen. VLISSINGEN. Aangekomen 17 Aug. Helder v. Hardinxveld. Gepasseerd Buranda v. Rosario, Dinteldijk v. Rotterdam, Tyro v. Belfast, Statesmen v. Zwarte Zee, allen naar Antwerpen Anna Elisabeth v. Gent naar Riga. Van Antwerpen Barbadian n. Boston Grodno n. Braila, Sahale n. New York, Andijk n. Rotterdam, Indiana n. Pacific, Ootmarsum n. Baltimore 18 Aug. Reaper v. Port Arthur n. Antwerpen. Nederlandsche Stoomvaartlijnen. ABBEKERK (H. Austr. lijn) uitreis 16/8 v. Genua. ALBIREO (H. W. Afr. lijn) uitreis 15/8 te Teneriffe. Anjer (R. Lloyd) 16/8 v. Greenock te Schie dam. ACHILLES (K. N. S. M.) 16/8 v. Napels n. Catania. ALCHIBA (R. Z. A. lijn) 17/8 v. Antwer pen te R'dam. ANDIJK (Br. Indië lijn) 17/8 v. Antwer pen te R'dam. ADONIE (K. N. S. M.) 14/8 v. Patras n. Algiers. ALMELO (W. I. M.) 16/8 v. Swansea te Bristol. ARIADNE (K. N. S. M.) 16/8 v. Cadix te Lissabon. AMAZONO (W. I. M.) 15/8 v. W. Indië te New. York. AMERSFOORT (W. I. M.) 16./8 v. Chili te Duinkerken. AMOR (W. I. M.) uitreis 17/8 van Algiers te A'dam. ADRASTUS (Oceaan) JapanR'dam 14/8 te Tankow. ALDABI (R. Z. A. lijn) thuisreis 16/8 v. St. Vincent. ALOIJONE (R. Z. A. lijn) thuisreis 16/8 v. Santos. BREDA (W. I. M.) A'dam—Chili 16/8 te Cristobal. BERENICE (K. N. S. M.) A'dam—Malaga p. 17/8 Gibraltar. BENNEKOM (W. I. M.) 16/8 v. R'dam te A'dam. BORNEO (Nederl.)thuisreis 17/8 te Suez. CERES (K. N. S. M.) 17/8 v. Bremen te A'dam. CLIO (K. N. S. M.) Malta—R'dam p. 15/8 Gibraltar. COMMEWYNE (W.I.M) 15/8 v. New York n. Haiti. CALYPSO (W. I. M.) 19/8 v. A'dam te Paramaribo verwacht. DEUCALION (H. W. Afr. lijn) 16/8 v. Freetown n. Cape Mount. DELFLAND (H. W. Afr. lijn) uitreis 15/8 £0 Seccondec. DJAMBI (JavaNew York lijn) 16/8 v. New York n. Java via Jacksonville en Norfolk. DINTELDIJK (H. A. L.) 17/8 v. R'dam te Antwerpen. EEMLAND (H. Lloyd) 18/8 v. Hamb. te A'dam. EDAM (H. A. L.) New Orleans—R'dam 16/8 v. Havana. EURYODES (Oceaan) 17/8 v. Liverpool n. Java. GAROET (R. Lloyd) thuisreis 16/8 v. Port Said. GROTIUS (Nederl.) thuisreis 17/8 te Suez. JASON (W. I. M.) 14/8 v. Valparaiso te Talcahuano. JAN VAN NASSAU (W. I. M.) 16/8 v. Delfzijl te Hamburg. JAN PIETERZ. COEN (Nederl.) 18/8 v. Batavia te A'dam. KILSTROOM (A. W. Afr. lijn) 17/8 v. A'dam te Hamburg. KRAKATAU (Nederl.) uitreis 16/8 v. Suez. KON. DER NEDERLANDEN (Nederl.) uitreis 17/8 te Southampton. LAERTES (Oceaan) LiverpoolJava p. 17/8 Perim. MERAUKE (L. O. Afr. lijn) 17/8 v. Ham burg te A'dam. MAROERAN (Nederl.)thuisreis 17/3 te Hull. MEERKERK (Br. Indië lijn) thuisreis p. 17/8 Perim. NERO (K. N. S. M.) A'dam—Bordeaux p. 16/8 Dungeness. ORANJE NASSAU (W. I. M.) 16/8 v. Cristobal n. Peurto Columbia. OOSTKERK (H. O. A. lijn) uitreis 17/8 te Genua. ORANIA (H. Lloyd) 17/8 v. B. Ayres te te A'dam. ORION (K. N. S. M.ï KopenhagenA'dam p. 17/3 Iru sbutr 1, OUDEKKEKi^. (H. A. lijn) 17/8 v.R'darc n. Hull. PLUTO (K. N. S. M.) 17/8 v. Konings bergen n. A'dam. POLLUX (H. W. Afr. lijn) 13 8 v. Conkrya n. Dakar. PRINS DER NEDERLANDEN (Nederl.) thuisreis 17/8 v. Belawan. POSEIDON (K. N. S. M.) A'dam—Ko penhagen p. 17 8 Holtenau. ROTTERDAM (H. A. L.) 16 8 v. New York n. R'dam. RIDDERKERK (Br. Indië lijn) thuisreis 16 8 v. Pondicherry. STENTOR (Oceaan) BataviaA'dam p. 17/8 Perim. SATURNUS (K. N. S. M.) 16 8 v. Piraeus te Alexandrië. STUYVESANT (W. I. M.) 18 8 v. Hamb. te A'dam. THESEUS (K. N. S. M.) A'dam—Passages p. 16/8 Dungeness. TOSARI (R. Lloyd) 17/8 v. Hamburg te R'dam. TABANAN (R. Lloyd) uitreis p. 16 S Gibraltar. ULYSSES (K. N. S. M.) 15/8 v. Constan- tinopel te Galatz. VESTA (K. N. S. M.) 16 8 v. Gibraltar n. Malta. VOLENDAM (H.A.L.) 17 8 v. R'dam te New York. VEENDIJK (JavaNew York lijn) 16 8 v. New York te Batavia. WESTERDIJK (H.O.A. lijn) thuisreis 17 8 te Suez. ZEUS (K.N.S.M.) 17/8 v. Barcelona te Mahon. ZIJLDIJK (R.Z.A. lijn) uitreis 17/8 v. Rio Janeiro. DRECHTERLAND (H. Lloyd) uitreis 16 8 v. Santos. RIJNLAND (H. Lloyd) uitreis 16/8 v. Madeira. SALLAND (H. Lloyd) thuisreis p. 16 8 Fern. Noronha. TEIRESIAS (Oceaan) JapanR'dam 16 8 te Singapore. ZAANLAND (H. Lloyd) uitreis 17/8 te Montevideo. BUITENLANDSCHE HAVENS. ALBERDINA, z.s., 14/8 v. Aalborg te Holtebau. BARENDRECHT R'damBaton Rouge p. 16/8 Bermunda. BATAVIER IV 18/8 v.m. 8.50 v. R'dam te Gravesend. BELLATRIX 17/8 v. Jacobstad te W. Hartlepool. BOREAS, Groen, 14 8 v. Harburg te Hamb. DALEMOOR Tegal—Londen p. 17/8 Pe rim. DE HOOP, z.s. 14/8 v. Fredericia te Hol tenau. DE RUYTER, z.s., 13/8 v. d. Tyne te Blyth. DIRKSLAND 15/8 v. Kopenhagen n. Immingham. DORA Zwarte ZeeBelfast p. 16/8 Gi braltar. DURAZZO 13/8 v. Constantinopel n. Pi- reaus. EBENHAEZER, Timmer, 15/8 v. Ham burg n. Sonderburg. EMANUEL, z.s., 11/8 v. Brahestad te Kolding. EBTRERIOS 16/8 v. Bahia n. R'dam. FLORAPARK 15/8 v. R'dam te Hamburg. FOLKERDINA, Balk, 15/8 v. Assens te Holtenau. FRANKENWALD B. Ayres—R'dam 15/8 v. Las Palmas. GAASTERLAND 17/8 van Harlingen op de Tyne. GELDERLAND 16/8 v. Hamburg op de Tyne. GOTTFRIED POPPE 128 v. Kolvistc n. R'dam. HAGNO 17/8 v. Antwerpen n. Cardiff. HELENE 13/8 v. Salonica n. Zwarte Zee. HILLEGOM 15/8 v. R'dam te Hamburg. HOOGLAND 16/8 v. Londen n. Burnt Island. IMMO R'dam—W. Afrika 16/8 v. Las Palmas. JANTJE, m.b., 15/8 v. Antwerpen te Lon den. JONGE JACOBUS 16/8 v. Tarragona n. Valencia. KAPELLE 17/8 v. Houtsholm n. Riga. KELBERGEN 17/8 v. W. Hartlepool te Lapvik. KUMERIC 16/8 v. R'dam te Philadelphia. LARA 16/8 v. Cuxhaven n. LJUSNEALF 14/8 v. Leningrad n. R'dam. LUNA StettinKeulen p. 17/8 Brunsbuttel. MAASDIJK Algiers—Z. Amerika p. 16 8 Gibraltar. MEDIA CalcuttaR'dam p. 17/8 Perim. MIDSTAND 18/8 v. Seaham te Esbjerg. MIRACH VlaardingenMontevideo p. 17/8 Teneriffe. MOORDRECHT 16/8 v. Fredrikshaven n. Brussel. NATAL BataviaEuropa p. 18/8 Perim. NEERLAND IA, lichter, 17/8 v. Londen te Antwerpen. NIEUWLAND 188 v. R'dam te Leith. OOTMARSUM 17/8 v. Antwerpen n. Baltimore. PAWNEE Sabine—A'dam p. 16/8 Lizard. PENDRECHT 15/8 v. Porto Pi n. Con- stantza. ROTHENBURG Aboen Kotka—R'dam p. 17/8 Brunsbuttel. ROYAL TRANSPORT Rosario—R'dam 16/8 v. Las Palmas. RUTH 13/8 v. Lulea n. R'dam. SASSENHEIM 16/8 v. Londen n. Im mingham. SCHELDE, sleepb., met itwee lichters 158 v. Bahia n. B. Ayres. SCHIELAND 17/8 v. Seaham te Hamburg. STAD DORDRECHT B. Ayres—R'darr 15/8 v. Las Palmes. VREDENBURG 16/8 v. Narvik n. R'dam of Vlaardingen. WAALHAVEN 17/8 v. Archangel n. Zaan dam. YILDUM 17/8 van Wyborg te W. Hartle pool. IJSEL SoderhamnR'dam p. 17/8 Bruns buttel. IJSELHAVEN 17/8 v. R'dam te Archangel, ZAANDIJK Buenos AyresCork 17/8 v. Las Palmas. ZEEHOND, m.b., 14/8 v. Swansea n. Antwerpen. ZEELAND 16.8 v. Seaham te Esbjerg. ZUID HOLLAND 18 8 v. R'dam te Ham burg. ZWARTE ZEE Huelva—R'dam p. 15 8 Sagres. CHOFUKU MARU 17/8 v. Soerabaya n. Madras. GAELIC PRINCE Cebu—New York 16-/8 te Soerabaya. RIVERWAY 16/8 v. Soerabaya n. Port Said. NAALDWIJK 16 8 v. Cardiff n. Gibraltar. NOORDWIJK 16/8 v. Hamburg n. Hull. OAKFIELD 16/8 v. Soerabaya n. Colombo. OTRANTO AlexandriëR'dam 16 8 te Malta.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1924 | | pagina 7