19-75- hebofend Fa. WARMER Co. Een vooruitstrevend zakenman BERICHT. DE SPAARNEBANK Wisselkoersen en koersen yatt DIT BEWIJST: PRIMA WERK WKf LAGE PRIJZEN Reddingsbrigade voor Drenkelingen. Gevonden dieren en voorwerpen. Personalia. Collecte. Hinderwet De Brusselsche Bank. Herwonnen Levenskracht Jubilea van R.-K. Volksbond en „Herwonnen Levenskracht". BURGERLIJKE STAND. HEEMSTEDE. LEIDEN. HILLEGOM. VERK00PINGEN, VEILINGEN. Dagelijks worden abonnementen en advertenties (Vraag- en Aanbod advertenties vooral) ook aangeno men aan de bier onder vermelde bij kantoren: A, Zuurbier, Bloemend.weg 74, Bloemendaal. P. van Odijk, Raadhuistraat 30, Heemstede. W. Molenkamp, Overtonweg 7, Schoten. C. van der Vlugt, Pieter-Kies- straat 28, Haarlem. L. van Berkel, Burgwal 115, Haarlem. W. P. van Eekhout, Breestraat 30, Haarlem. L. van Berkel, Kleine Houstraat 34, Haarlem. C. J. Paauw, Koningstraat 11, Haarlem. J. Th. Elligens, Emostraat 1, Haarlem. H. Coebergh, Ged. Oude Qracht 74 Haarlem. L. Verhoogd, Leidschevaart 144, Haarlem. E. A. J. Doornbach, Leidsche. straat 46, Haarlem. Fa. Zomer, Gen. Cronjéstraat 99, Haarlem. M. Overtoom, Assendelverstraat 40a rood. Natuurlijk worden abonnementen en advertenties tevens aangenomen bij al onze agenten en bezorgers. DE ADMINISTRATIE. HANDEL EN NIJVERHEID. KUNST EN KENNIS. VERKEER EN POSTERIJEN. LUCHTVERKEER. ORDE EN ARBEID. zorgt, dat de aandacht van het publiek op zijn zaak gevestigd blijft. Op de plaats waar thans Uw advertentie staat, zou, bij onderbreking van^Uw reclame, allicht een ander de aandacht trekken. - De bureaux van de „Nieuwe Haarlemsche Courant" zijn gevestigd Nassaulaan No. 49, Haarlem. LANDBOUW EN VISSCHERIJ. Een nieuwe visch in onze rivieren. VRAGENBUS. LAATSTE NIEUWS. Voortvluchtig bankier. Door den trein verpletterd. Het Dawes-plan. Spoorwegwet aangenomen. De economische ontruiming van het Roergebied. President Calles te Berlijn. Een mannen-moordenares. Bankpapier. AAN ONZE WEEK-ABONNE'S. Wij verzoeken onze weekabonné's dringend, de abonnementsgelden steeds bij vooruitbetaling DES MAANDAGS niet des Dinsdags oi nog later te voldoen. Het is voor onze bezorgers zeer lastig, wanneer de betaling der weekabonnements- gelden nie,t op tijd geschiedt. DE ADMINISTRATIE. Wederom hebben wij onze zaak moeten uitbreiden en komen toch nog steeds ruimte te kort. 1e. De soliditeit onzer Firma 2e. Hèt vertrouwen hetwelk men in onze zaak stelt 3e. Den goeden naam welken wij in betrekkelijk korten tijd hebben doen vestigen Houdt steeds Uw aandacht op onzen naam en zaak gevestigd en gij zult bij voorkomende gelegenheid weten, waar gij beslist tot uiterste tevredenheid zult slagen MeubelmagazijnKorte Spaarne 25 WerkplaatsenBeeksteeg Het bestuur der Haarlemsche - Reddings- origade voor Drenkelingen brengt ter ken nis van de leden, van den Haarlemschen Zwembond, en van de Politiepersoneelen van Haarlem en omstreken, dat het water van het Zuider Buiten Spaarne, waar 1 Septem ber de wedstrijden in gekleed zwemmen zouden gehouden worden, door den Genees kundigen dienst is a'fgekeurd en dat zwem men gevaar voor de gezondheid zou kunnen opleveren. Mitsdien gaan deze wedstrijden niet door. Van de AmersfoortscheReddingsbrigade is bericht ontvangen, dat, in aansluiting aan den 2 K.M. Wedstrijd, uitgeschreven door A. Z. en P. C. op Zaterdag 30 Augustus, 'Cs middags half drie) door die Brigade wed strijden in zwemmend redden worden ge- [houden, waartoe de deelname is opengesteld froor leden van alle, bij den Ned. Bond aan gesloten Brigades. Verzwommen zal worden ÏÏ5 M. gekleed Reddingzwemmen, waarvan J25 M. met drenkeling. A. voor dames, B. voor iheeren. Als prijzen zijn medailles en een wis- 'selbeker beschikbaar gesteld. Leden die wenschen deel te nemen, kun nen zich daartoe opgeven bij het Secreta riaat, Cruquiusstraat 10, vóór 26 Augustus, daar de inschrijving eindigt 27 Augustus 'éérste post. Inlichtingen omtrent costutim ook aan het Secretariaat verkrijgbaar. ZWEMONDERWIJZER(ES). Dezen winter zal wederom een cursus gehouden worden tot het verkrijgen van het diploma van Zwemonderwijzer(es). De cur sus zal ditmaal op verzoek van de commissie voor het zwemonderwijs van den Nederland- schen Zwembond staan onder leiding van het Kennemer Instituut voor de Lichamelijke Opvoeding. Met de lessen, die wekelijks in Stoop's Bad worden gegeven, zijn belast de heeren Dr. M. Maurits, J. A. Meijerink en T. C. G. Duvergé. De cursus vangt aan in October en eindigt in Aprilwaarna de N.Z.B. de gelegenheid openstelt tot het afleg gen van het examen voor het diploma als boven bedoeld. Aanmelding voor deelname aan den cursus is te richten tot den secretaris van het Kenne mer Instituut voor de Lichamelijke Opvoe ding, den heer B. J. Wieland Los, Rozen- hagenstraat 40. J. Geerlings, Lange Boogaardstraat 22r. damesarmbandhorloge D. Roode, Oranje-' straat 95, busje verfN. Smit, Harmenjans straat 70, beursje met inhoud H. de Graaf, de Clercqstraat 116, melkkokerdekseltje Dijkhuizen, Gravinnesteeg 14, keeshond, Kennel Fauna v. d. Horst, Adr. Loosj es- straat 1, hond, dobberman, Kennel Fauna T. Copini, Kruisweg 70b, heerenhandschoen; J. Hendriks, Bakkerstraat 39, heerenoverjas N. Soelaart, Paul Krugerstr. 5 Schoten, grijze poes, Kennel Haerlem Luden, Zijl- weg 35, Overveen, zwarte poes, Kennel Fauna; v. d. Broek, Oude Groenmarkt 16, grijze poes, Kennel Fauna Burry, Assen- delverstraat 5, gr.-witte poes, Kennel Fauna P. v' d. Eijkhof, Gr. Heiligland 35, schoollei J. Bernard, Wilhelminastraat 12b, portemon- naie met inhoud J. Hendriks, Bakkerstraat 39, petW. Oosterman, Oranjeboomstraat 47, portemonnaie met inhoud F. Groot, Ripperdapark 31, schoen J. Greeuw, A. L. Dyserinckstraat 22, sleutel. Terug te bekomen bij: Priester, Tetterode- straat 50, autozeiltjes; I. Otte, L. Niezel 15, Amsterdam, armbandhorloge; T. van Ghert, Kinderhuissingel 60, broehe; S. Schattekerk, Schotesingl 163, broche; W. Kruyff, Voor- tingstraat 31, bril in étui; B. van Heems, Pepynstraat 25, bruine ceintuur; G. Byster. Alb. Thymstraat 16, grijze ceintuur; G. de Graaf, De Clcrjqstraat 116, dekseltje van melkkoker; H. Karrebelt, Rozenhagestraat 61, blapw wollen dameshandschoen; Ch. Meyer, M. van Heenwkerkstraat 83, paar grijze dameshandschoenen; H. Kwantes, Adr. Loosjesstraat 9, haarpen; J. Jansen. Keet Bouwwerk Teylerplein, Duitsche herders hond; Wed. v. Amstel, Kloppersingel 15, hond (Dob.); H. Fransen, Amsterdamsche- vaart 36rood, horlogekast; H. Comies, Pieter straat 3rood, medaillon; J. Blankwater, Schreveliusstraat 20, pak goederen; C. Hof stee. Slachthuisstraat 97, hondenpenning; P, v. Galen, Gen. de Wetstraat 44, zwarte kin- derportemonnaie; H. E. Berg, Koksteeg 6, hondenpenning; E. Goud, Jansstraat 87, portefeuille; T. Bylsma, Rozenprieelstraat 64, kinderportemonnaie; A. Admiraal, Schoter singel 109, ring: Politiebureau. Smedestraat, rozenkrans; C. Koster, K. Hofstraat 2, sleu tel; A. Ronde, Spaarnwouderstraat 31a, zw. bruin dekzeil; J. Kuvenaar, Olycanstraat 29, zak snijboonen. Met ingang van 1 September a.s. is tot leerares in het elementaire pianospel aan de muziekschool afdeeling Haarlem van de Maatschappij tot bevordering der Toonkunst benoemd mej. M. J. Korteweg. Voor het examen getuigschrift Leider in Lichaamsoefeningen slaagden te Amster dam de heeren H. M. van Rijn en N. M. de Zwager, beiden alhier. Voor het examen Boekhouden M. O. slaagde te 'sGravenhage de heer P. H. Teu- nis, alhier. De collecte welke fisteren na predicatie in de St. Jozefskerk. aan de Jansstraat, door den Zeereerw. heer Leusen voor zijn te bou wen kerk te Leiden gehouden werd, heeft ruim 500 opgebracht. B. ten W maken bekend, da) van heden op alle werkdagen van des voormiddags 9 tot des namiddags 2 uur, tot 8 September e.k. 's voormiddags ten 11'% uur, ter gem.- secretarie (7e afdeeling) ter inzage is neder- 'gelegd het ingekomen verzoekschrift met de bijlagen van den Directeur der N.V. Cme- migrafische Kunstinrichting „Polygraph", om vergunning tot oprichting van: le. een inrich ting tot het machinaal vervaardigen van boekdrukcliché's,waarbij elcctrische beweeg kracht zal worden aangewend tot een maxi mum vermogen van 12 P.K. tot het aandrij ven van te plaatsen werktuigen in het per ceel aan de Schouwtjeslaan no. 23A; 2e ran een bewaarplaats voor benzine, maxi- num hoeveelheid 3 Liter, achter op het open .errein van vorengenoemd perceel; alsmede het ingekomen verzoekschrift met de bijlagen van P. Hoogendoorn, om ver gunning tot uitbreiding van zijn houtdraaierij en witwerkerij, gevestigd in het perceel aan de Hagestraat no. 5. door ver- en bijbouw en het bij- en verplaatsen van kracht- en j andere werktuigen. Ten kantore der Brusselsche Bank, in de Beursstraat te Amsterdam, vervoegde zich de substituut-officier van justitie mr. Rei- lingh de rechter-commissaris mr. Dons en de inspecteur van politie Stolp .benevens eenige rechercheurs, ten einde -huiszoeking te doen. Er werden, volgens de Tel., een aantal effecten en bescheiden in beslag ge- nomen en overgebracht naar het Huis van Bewaring. Daarheen gingen ook een broe der van den in Duitschland gearresteerden Bridee benevens een compagnon. Zij keer den, na gehoord te zijn, naar het kantoor terug. Briedee en de Jong bevinden zich nog in Duitschland in hechteni*- Men schrijft ons: In verband met de actie, tot het houden van speldjesdagen, op Zondag 31 Augustus, in het stadsgedeelte der gemeente Schoten en op Zondag 7 September in de gemeente Haarlem ten bate der vereeniging tot be strijding der tuberculose, zal morgenavond in het gebouw St. Bavo, een comité-vergade ring gehouden worden. Het bestuur vertrouwt, dat alle Comité- leden, als één man present zullen zijn. Het zijn de laatste besprekingen, die aan deze actie vooraf gaan, 'dus het komt er nu op aan! De wachtlijst stijgt iederen dag. Nog pas ontving het secretariaat de mededee- ling, dat een aanvrage voor opname in een sanatorium was goedgekeurd, doch er staan 364 patiënten op de wachtlijst. Laten de comité-leden en anderen ovei dit verschrikkelijk getal eens nadenken, en dan werke ieder mede! Gelijk met het 35-jarig bestaan van den R. K. Volksbond zal het Comité van de R. K. Vereeniging tot Bestrijding der Tubercu lose „Herwonnen Levenskracht" het 10- jarig bestaan vieren. Groote plannen, om deze viering te doen slagen, zijn reeds in voorbereiding. In den loop van deze week zal de feest commissie een - beslissing nemen op welke wijze het 10-jarig bestaan gevierd kan wor den. Reeds kunnen wij mededeelen, dat er drie feestavonden georganiseerd worden. Daarenboven zal gedurende de feestweek van den R .K. Volksbond een tentoonstel ling gehouden worden, verband houdende met het doel en streven van „Herwonnen Levenskracht". Deze tentoonstelling belooft zeer interessant te zijn. Het spreekt van zelf, dat deze viering eenige kosten met zich mee brengt, doch de feestcommissie wil het daarheen leiden, dat er zelfs aan het bestuur een flink bedrag overhandigd kan worden, als een geschenk voor het 10-jarig bestaan. Reeds zijn er velen, die gaarne wenscheh mede te werken om het succes te verzeke ren, doch het bestuur komt nog steeds han den te kort. Vooral is voor den „Zonnedag" een groot aantal dames noodig, opdat van den speldjes dag van „Herwonnen Levenskracht" dit jaar de opbrengst bijzonder groot zal zijn. Dan is het jubileum van het Comité een dubbel feest. Geboren: 20 Augustus, d. van H. Bank v. d. Putte. z. van J. J. Geuzebroek Hageman. 21 Augustus, d. van M. W. v. de Leenv. Riessen. z. van I. E. M. P. AndersHolshauser. z. van M. C. E. v. DooremaalenNijssen. 22 Augustus, d. van T. HessenSouverein. z. van H. M. de RooijDuivenboden. z. van A. E. ZonnevylleHeineman. 23 Augustus, d. van F. WarmerdamHilterman. d. van H. J. Mastv. Wienen. d. van A. H. HackfoortDe Nijs. 24 Augustus, z. van A. Jongbloedv. Bruggen. d. van C. BurghoutDriessen. z. van C. E. Puts Brouwer. d. van A. Kes'sensPeper kamp. Overleden: 22 Aug.: H. M. Hoogewerf v. Maria, 37 j., Kamperlaan. 23 Aug.: A. Nierop, 73 j., Schotersingel. G. W. v. Es, 61 j., Zomervaart. R. J. Mok, 25 j., N. Gracht. 24 Aug.: M. C. E. v. Dooren- maalenNijssen, 21 j„ Westergracht. M. J. A. JanusPeperkorn, 32 j,, Kamperlaan. M, M. v. BilderbeekHessels, 64 j., Tetterodestraat. NIEUWE ZAAK. Zaterdagmiddag is in het winkelperceel aan den Binnenweg 49 geopend het magazijn voor interieur-aankleeding genaamd „Hol lands Binnenhuis". Met de vestiging van deze zaak heeft onze Heemsteedsche Nijverheid weer een mooien aanwinst te boeken. Het „Hollands Binnenhuis" stelt zich ten doel de levering in den uitgebreidsten zin van artikelen, welke voor de aankleeding en zoo gewenscht: de artistieke aankleeding benoodigd zijn. Zooals b.v. meubelen, stof- fages, behangsels .alsook kleine voorwerpen, als vazen, kussens, enz. De voorwerpen worden naar eigen ontwerp vervaardigd en voor het grootste gedeelte ook in eigen ate liers vervaardigd. De winkel ziet er keurig uit; men wordt ër getroffen door de artistieke aankleeding en de kunstzinnige afwerking der voorwer pen. Achter den winkel zijn een hal en twee modelkamers ingericht, die ook al niets dan bewondering vragen voor de talenten van de eigenaars, die zich hier alle moeite hebben gegeven om een -nkleeding samen te stellen die de kooplust bij het publiek opwekt. Het „Hollands Binnenhuis" belast zich o.a. ook met het ontwerpen en uitvoeren van de interieur-aankleeding van geheele huizen. De winkel prijkte Zaterdag met een aantal fraaie bloemstukken, door belangstellenden gezonden. JOH. DEKKER f. 1 Hier is, 51 jaar oud, overleden de heer Joh. Dekker, sigarenfabrikant. De heer Dek ker was een man van beteekenis in de Mid denstandsbeweging en o.m. lid van de Ka mer van Koophandel en Fabrieken voor Rijnland Staatscommissie int. privaatrecht. Be noemd tot lid, tevens eerste secretaris, van de Staatscommissie tot voorbereiding van te nemen maatregelen ter bevordering der codificatie internationaal privaatrecht prof. mr. A. S. Oppenheim, oud-hoogleeraar aan de Rijksuniversiteit te Leiden. De gemeentereiniging. Ter zake van het groote tekort op den dienst der ge meentereiniging over 1923, n.l. 370.000, hebben de raadsleden Sytsma en mevr. Van Itallievan Embden het voorstel ingediend, B. en W. uit te noodigen een onderzoek in te stellen of deze exploitatie goedkoo- per kan werken. Veiling. De veiling van huizen door no taris Overmeer te Nieuw-Vennep in „Flora" alhier, had bij inzfet tot uitslag; 1. Woonhuis met timmermanswerkplaats aan de Meerstraat No, 12 j 8000, Abr. Rijn- veld. 2. Woonhuis Meerstraat No, 10 5000, Jos. Seysener,later verhoogd door den zelfden tot 5500. 3. Winkelhuis Meerstraat 8 4800. J. D. Philippo, verhoogd door denzelfden tot op 5200. Alles toebehoorende aan de erven den heer P. Philippo W. A. Zn. 4. Twee huizen Hoofdstraat 164 en 166 f 2200. L. Boghout. 5. Twee huizen Ringdijk, Haarlemmermeer bij Hillegom, 900/ J. P .Philippo, later verhoogd tot op 1200. 6. Dubbel woonhuis, Hillegommarsdiik 361 en 362, Haarlemmermeer, 700, J. P. Phi lippo, later verhoogd tot op 800. Loting. De jaarlijksche loting voor' de nationale militie zal voor deze gemeente plaats hebben op Donderdag 11 September a.s. Tot heden geschiedde de loting altoo.s te Hillegom zelf, doch dit jaar móeten onze jongelui naar Sassenheim. Burg. Stand. Geboren; d. van D. L. KoopmansPot. d. van E. M. Weijers van Berkel. d. van M. B. van der Lans van der Klauw. d. van G. BakkerBont. z. van Th. M. de Grootvan Saase. Ondertrouwd: P. Holleman en A. v. Koo- ten. W. H. de Groot en W. van der Lans. N. Bak en A, Boterbloem. J. J. v. d, Loo en C. de Rooij. Getrouwd: C. Boulonois en P. A, Granne- man. A. Salier en J. Schaap. Overleden: E. C. A. Jansen, 2 j. W. Zonneveld, 50 j. Geen staanplaats. Des Donderdags kan men in den voormiddag verschillende auto's en motorfietsen over café „Flora" onbeheerd zien staan. Zij zijn van bezoekers van de Bloembollenbeurs. Toch is dat niet in den haak, daar de straat er niet overbreed is, de weg er kromt en het verkeer er door in gevaar komt. Het is o. i. ook niet noodig. omdat er in de garage van den heer Van Dril voldoende ruimte is voor stalling en de garage van de N.V, Werkhoven boven dien in de onmiddellijke nabijheid is ge legen. Geslaagd. Voor het examen machine- schrijven (systeem Moore) slaagde onze plaatsgenoot, de heer Q. Smit. Een bad- en Zweminrichting? Wij ont vingen van het bestuur dezer vereeniging een schrijven, waaraan wij het volgende ont- leenen: Zooals u ongetwijfeld bekend zal zijn, bleven onze pogingen om een zwemin richting te stichten tot nu toe zonder succes. De oorzaak hiervan is te vinden in den on- gnnstigen toestand der gemeente-financiën Daarom doen wij een beroep op den burger zin der ingezetenen. Ons plan is ontworpen door den architect van den Ned. Zwembond en vastgesteld in overleg met de door den Gemeenteraad be noemde Commissie. De inrichting zal bestaan uit een groot bassin voor geoefenden, 2 kleine voor on- geoefenden en kinderen, meerdere kleed hokjes, pompinstsllatie, lokaaltje voor bad knecht, rijwielbergplaats, springgelegenheid, enz. De kosten zullen (met inbegrip van den grond) ongeveer 19500 bedragen. De benoodigde gelden zullen moeten wor den verkregen door het plaatsen van rente- loozc obligaties van 25. 50,-- 100 en 250, terwijl het Gemeentebestuur zal wor den verzocht zich garant te stellen voor af lossing der geleende bedragen. Verder wordt uiteengezet, hoe het bestuur zich dc exploitatie en de aflossing voorstelt, terwijl een krachtig beroep op steun en medewerking wordt gedaan. Wjj kunnen niet anders doen, dan onze lezers krachtig op te wekken, dc ernstige pogingen van het bestuur door het nemen van een of mem: dezer Obligaties te steu nen. Hillegom tech heeft, om meer dan een reden, groote behoefte aan een goede ge legenheid voor baden en zwemmen. Veiling te Lissen, op 23 Augustus, onder Nirectie van Holland's Blloembollenhuis. Aanvoer pl.m. 7000 manden. Kooplust goed. Op een moment werd voor Sir Watkisa 10 cent, Empress 9 cent, voor Sion 8% cent, Victoria 8% cent, Emperor 9% cent, Princeps 5% cent en Glory of Leiden 8/4 cent per stuk besteed. E.V.T. Due de Berlin 4.40; Couleur Car dinal 6.60; Fred. Moore. 3.30; Hobbe- ma, 4,70; His, 6.80; Keizerskroon 6.50; La Reine 2.70; Le Matelas 5; Mon Tre- sor 5; Prins v. Oostenrijk 4.80; Gele Prins 4; Proserpine 9.10; Scarlet Due 3.90; Verm. Brillant 6.50; Witte Valk, 4.90; Belle Alliance 4.10. L.T. Azalea 6.90; Boule de Neige 5; Cour d'Or f 5; El Toreador 8.50; Impe rator 6.60; Murillo 2.80; Rubia Max 4; Salvator Rosa 4.50; Titlaan 5.50; Theeroos 4.90. D.W. Clara Butt 1.90; Bartigon 5.40; Copland 5.80; Krelage 3.90; Nauticas 2.40; Rauwenhoff 5; Sieraad v. Flora 3.30. E.R. Lady Derby 24.25; Gen. de Wet, 22.50; Queen of the Pinks 22.50; La Victoire 25. E.W. Angenus Christina 21; 1 Innocence E.B. Johan 20.25; King of the Blues 22.75; Grand Maitre 21.75; Marie 20.75; La Peyrouse 19. E.G. City of Haarlem 22.25. E.N. King Alfred 27; Barri Conspicius 4.80; Mad. de Graaff 7.20; Empress 7.20; Emperor 8.70; Horsfieldie 3.90; Glory of Leiden 6.90; Ornatus 3.70; Princeps 5; Poëticus 2.10; Golden Spur 8.20; Glory of Sassenheim 8.50; Victoria 7.10; Walter T. Ware 4.90. D.N. Albo Pleno 4.70; Von Sion 5.70. Alles eerste soort, per 100 stuks. DE KEULSCHE JAARBEURS. Het Bestuur van de Internationale Jaar beurs te Keulen heeft een typografisch zeer goed verzorgd boekje het licht doen zien, waarin wordt verteld waarom" Keulen als stad voor het houden van een Internationale Jaarbeurs zoo'n bevoorrechte positie inneemt en waarom de handel aan Keulen den voor keur geeft boven andere steden voor het bezoeken van Jaarbeurzen. Het boekje, dat op aanvraag gratis ver krijgbaar is bij den vertegenwoordiger van de Jaarbeurs, Mr. J. C. L. Zuyderhoff, Korte Voorhout 13, den Haag, bevat voorts de noo- dige inlichtingen voor hen, die de a.s. Jaar beurs te Keulen, die van 14 tot 19 Septem ber en de Landbouwbeurs, welke van 30 Augustus tot 7 September wordt gehouden, wenschen te bezoeken. R. K. V AC ANTIELEERG AN G IN BEROEPSKEUZE-VOORLICHTING. Ons wordt gemeld De R. K. Vacantie-Leergang in Beroeps keuze-Voorlichting, welke a.s. Woensdag en Donderdag te Utrecht gehouden wordt, blijkt goed te zullen slagen. Geregeld komen nog aanmeldingen in. Op veelvuldig verzoek heeft het Secreta riaat besloten ook dagkaarten beschikbaar te stellen. De prijs dezer dagkaarten bedraagt f 3. Ze zijn vanaf Woensdagmorgen 10 uur aan de zaal van het gebouw voor Kunsten en Wetenschappen verkrijgbaar. EEN NIEUWE MISSA. Dezer dagen is in druk verschenen de Missa in honorem Setae Jeanne d'Arc voor voor driestemmig mannenkoor met orgel van Hubert Cuypers. GEEN PAKKETTEN OP ZONDAG. Door de postadministratie is bepaald, dat aan verzoeken van geadresseerden om op Zon- en feestdagen geen postpakketten te bestellen, moet worden voldaan. DE DUITSCHE VLIEGPROEVEN IN LIMBURG. Naar uit Heerlen wordt meegedeeld, zijn de proefnemingen, dié door een 3-tal Duit sche ingenieurs op een terrein in deze ge meente genomen werden met een nieuw model vliegtuig van bijzonder lichte con structie, afgebroken. Het terrein werd on geschikt verklaard. De» proefnemingen zul len thans te Munster in het onbezette ge bied worden voortgezet. Vakverbond van hoofdarbeiders. Naar de( „Tel." verneemt, heeft de Bond van Technici definitief besloten zich af te scheiden van het Vakverbond voor Hoofdarbeiders. Dit besluit moet in hoofdzaak zijn oor zaak vinden in een door het bestuur van het V. V. H, rondgezonden vertrouwelijk schrijven. Door de bliekvisschers op het Hollandsch Diep zijn exemplaren gevangen van een houtingsoort, die echter het kenmerkende van onze inheemsche houting mist; den neus, het over de onderkaak vooruitsteken de puntje van de bovenkaak. Het is geble ken te zijn de houting, thuisbehoorende op de Poolsche rivieren. Aan welke oorzaken de wijziging van den trek dezer soort kan toegeschreven worden, is niet bekend, even min als den weg, dien zij gevolgd heeft. Vr.: Ik heb een wijnvat, een z.g. okshoofd, om water op te vangen voor de wasch, Nu heb ik het vol water staan en het water trekt bruin uit. Nu heb ik dat al tweemaal ververscht en toch blijft het bruin uittrek ken, zoodat ik het water niet gebruiken kan. Weet u een middel, opdat het spoedig goed helder water is? Antw.; Schuur het vat goed uit met soda water en herhaal deze bewerking zoolang, tot het water niet meer bruin afgeeft. Vr.: Weet u1 ook een middel tegen hout- vlooien? Ik heb al insectenpoeder, creoline, alio-spree enz., gebruikt, doch het baat niet. "Antw.; Ons is geen middel hiertegen be kend. Vr.: Welke is de kortste weg per fiets van Haa.-.'cm naar G-anJ :ngen? Antw.: Haarlem, Heemstede, Hoofddorp, Aalsmeer, Kudelstaart, de Kwakel, Uithoorn, Mijdrecht, Wilnis, Oudhuizen, Ruwiel, Breu- kelen, Maarssen, Utracht, de Bildt, Zeist, Rijsenburg, Driebergen Doorn, Leersum, Amerongen, Eist, Rhenen, de Grebbe, Wage- ningen, Renkum, Heelsum, Oosterbeek, Arnhem, Westervoort, Duiven, Zevenbergen, Didam, Zeddam, Terborg, Uift, Gendringen. Afstand 158 K.M. Vr.: Bestaat er gelegenheid, 6m als poli- tie-opziener in Indië geplaatst te worden? Zoo ja, tot wien moet ik mij wenden om in lichtingen? Wendt u tot het Ministerie van Koloniën, te 's-Gravenhage. Vr.: Hoe moet ik een sla-olievlek uit een vloerkleed verwijderen? Antw,: Beleg de vlek met grauw papier en strijk er met een warm strijkijzer over, tot de vlek verdwenen is. Neem telkens een nieuw stukje grauw pa pier. Vr.: Hoe moet ik vlekken uit een gabar dine-mantel verwijderen? Antw.: Welke is de soort der vlekken? Vr.: Hoe kan men vetvlekken uit een Antw.: Beleg de vlek met grauw papier en strijk er dan met een warm strijkijzer over, z-oolang tot de vlek verdwenen is. Neem telkens een nieuw stukje grauw pa- pier. Vr.: Ik kreeg eenigen tijd geleden een aanslagbiljet thuis voor hondenbelésting van 6.Nu werd mij dezer dagen een aanvul lingsbiljet gezonden a 1.Tegen welk inkomen is deze aanslag berekend? Ik ben gehuwd en heb 4 kinderen beneden 21 jaar. Antw.: De aanslag in de hondenbelasting geschiedt, wanneer de Rijksaanslag nog niet bekend is, ambtshalve. Wanneer later blijkt, dat de aanslag te laag is geweest, volgt een navordering. Dit was ook bij u het geval. Deze aanslag in de hondenbelasting wordt berekend naar een inkomen van het vorig jaar. V lgecs d?ze .ranslag bedroeg he! inko men over 1923 tusschen 2000 en 3000. MEDEGEDEELD DOOR De beurs opende heden iets luier. LONDEN, 25 AUG. Uit Brussel wordt gemeld, dat de politie nasporingen ver richt naar Ernest de Schutter een voor aanstaand bankier. Men gelooft dat hij met de Noorderzon is vetrokken en 1 millioen francs van de „De Schutter-Bank" heeft meegenomen. HELMOND, 25 Aug. Hedenmorgen om streeks 10 uur, is de olieventer Marinus van Schijndel uit Helmond op den overweg nabij Rooseind bij Helmond door een uit de rich ting Deume komenden trein verpletterd. Hij was op slag dood. Ook de oliekar en de hond, die de kar trok, werden vermorzeld. De slagboomen waren niet neergelaten; de politie stelt een onderzoek in. BERLIJN, 25 Aug. De Economische en Financieele Commissie van den Rijks-econo- mischen Raad heeft zich met 31 tegen 10 stemmen uitgesproken voor de aanvaarding van het Dawes-plan. In de Commisie van den Beijerschen Landdag sprak de Minister president Held eveneens ten gunste van, de aanneming. Een stemming heeft nog niet plaats gehad. BERLUN, 25 Aug. De Commissie van buitenlandsche aangelegenheden van den Rijksdag heeft Zondag de voor de uitvoering van het Dawes-plan noodige spoorwegwet en de wet inzake de Industrieele obligaties aangenomen. BERLIJN, 25 Aug. Te Dusseldorf heb ben binnenkort Fransch-Belgische bespre kingen plaats over de maatregelen tot door voering van de te Londen besloten econo mische ontruiming van het Roergebied. BERLIJN, 25 Aug. De Mexicaansche president Calles bezocht Zondagmorgen Potsdam. Hij legde, een krans op het graf van Frederik den Groote. BERLIJN, 25 Aug. De 53-jarige weduwe Krüger uit het Brandenburgsche dorp Ham mer werd gearresteerd onder ernstige ver denking 3 mannen, waarmee zij gehuwd was, vermoord te hebben. V.K. HEDEN 5% Nederland 1919 «4V2 941/2 6% Nederland 1923 99'/8 4Vt Nederland 1917 t415/ie 84% 7N.-l. 1921 A 1021 4 &6/8 Oude Vaart 83i/2 83i/, dito Gem. Eigendom 661/s 65 Mij. „Nederland" Scheepvaart-Unie 126i/4 126 Rotterd. Lloyd 124 Paketvaart 138i/s Oude Boot 79 Holl. Stoomboot 26l/4 516 5131/2 3663/ 365 61 62 Koloniale Bank 1 Si/2 1781/, Indische Bank 1365/g 1361/, Cert Handel Mij. l/!3 133 13j~ 133 Phoenix 94 Geconsolideerde 1^61/ 157 334 3341/, 113 X/4 112 Marine comm. 11% 11 Vorstenlanden l68i/4 1681/, Actions id. 167.— 166 Comp. Merc. Arg. 24l/2 231/, 120 1191/, 3671/a 366 3401/2 341 Deli Batavia 3171/2 315 Amsterdam Rubber 151% 1501/, Serbad]adi 2661/4 1031/ 103 126 12/ DordUche Petr. 319 315 Southern Rails 70% 693/, 148 147% 83i/2 15% Conm. Maxwell 413/, 25 AUGUSTUS 1 EERSTE KOERS LATERE KOERS BERLIJN pi billioen) 0.6 .61.i/j PARIJS 13.871/, 13.90 BRUSSEL i 12.871 12.871 WEENEN 0.38 0.363/, LONDEN i i 11.58% 11.583/, STOCKHOLM, j 68.90 68.55 KOPENHAGEN 41.75 41.80 CHRISTIANIA 35.70 35.70 BAZEL 48.41 48.35 NEW-YORK 2.581/2 2.581/, ROME 11.40 11.50 Heden overleed tot onze diepe droefheid, voorzien van de laatste H, H, Sacramenten, in de Maria-stichting te Haar lem, onze innig geliefde Echtge- noote en zorgzame Moeder JOHANNA BEAUFORT- OVERMARS Echtgenoote van den heer J. P. J. Beaufort, in den ouderdom van 54 jaar. J. P. J. BEAUFORT PAULUS DINA WILLEM ANTOON GERARD Haarlem, 25 Augustus 1924. Romolenstraat 15.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1924 | | pagina 2