Sport- en wedstrijden A M D VOETBAL. H. V. B. Het Haarlemsch Missie elftal. Oefenwedstrijd te Zaandam. Geestdrift te Haarlem voor de Missiewedstrijden te Amsterdam. Om den Nieuwe Haarl. Crt. beker. R.K.V.Z. I-Santpoort I. Stormvogels-Go Ahead 23. HaarlemA.G.Q.V. 54. E.D.O.Blauw-Wit 00. AIcmaria VitrixE.D.O. 2-3. Üm den zilveren tiooï- ep Eemlander Bal. Seriewedstrijden Assendelft. Q.S.C.-combinatieEdo II 3-1. Seriewedstrijden H. V. B. De N.V.B. Kampioenschappen. KAATSEN. T.E.P. IT.E.P. veteranen. Het D. H. V. B.-elftal speelt a.s. Zondag een oefenwedstrijd te Zaandam, tegen een sterke Zaansche combinatie. Tijd van aan vang wordt nader bekend gemaakt. Zooals men weet, bestaat het Haarlemsch elftal uit: v, d. Brink, D. H. L., doel; Lampe, D. H. L., en Mooren H. B. C., achter; Ke- menade, Excelsior, Distelbrink, R.K.A.V. en Coffeng, R.K.A.V., midden; Blom, V.I.C., Wy- benga, R.K.A.V., Rijkes, de Meer, B, Grim berg, Wilskracht en Kuhlkamp, Wilskracht. Dat was me wat, toen ik Vrijdag j.l. in het Hanzegebouw te Amsterdam kwam! Het hulpcomité voor de missiewedstrijden, welke 7 September in de hoofdstad worden gehouden, meende terecht, dat er meer geestdrift noodig was bij den kaartverkoop voor deze wedstrijden en het redeneerde zoo: „dat is niet alleen een Amsterdam- sche zaak, maar een voor het geheele bis dom, want dóór en mèt de missiewedstrijden vieren wij het bondslustrum. Natuurlijk kunnen niet alle clubs uit de Hollanden metterdaad mededoen, maar wel die uit de aangrenzende districten. Haarlem, Zaandam, 't Gooi e.d. En diensvolgens werden de clubs uit deze districten mèt de Amsterdammers uitgenoo- digd tot een bijeenkomst, om deze zaken te bespreken. De uitnoodiging geschiedde op vrij korten termijn, doch had een verrassende uitwer king: de Hanze-zaal was stampvol en ik had eenigen tijd noodig om van m'n verbazing te bekomen en me af te vragen: hoeveel' Haar lemmers zouden daar wel bij zijn, toen ik warempel vooraan v. d. Horst van H. B. C. ontdekte. Ik dacht: dat is een oude getrou we, die zie je overal in het heetst van den strijd. Maar daar zie ik ook een deputatie van D. S. S., een grooten en een kleinen Kraakman, en.... nee maar, daar zit Witte brood uit Santpoort, en verscholen achter hem een van de vele Nijssens. En daarnaast zie ik nu ook twee Haarlemsche Zwaluwen (R. K. V. Z.) en tenslotte, op een bescheiden plaatsje achteraan, Slenders en de Zwager van de Yellow Black Boys. En dat allemaal op een gewonen achtermiddag, een slipper tje gemaakt naar Amsterdam, opgecomman deerd voor het welslagen van de missie wedstrijden. Toen Kruyver en Putter en meneer Schut, de laatste namens de plaatselijke pers- en propaganda-commissie, de zaken uiteen ge- set hadden, bleek al gauw, dat geestdriftige ictiviteit en enthousiaste werkzaamheid zich ran alle aanwezigen meester maakten, niet iet minst ook van de Haarlemsche districte- lingen! Gelukkig! Zoo iets te bemerken, doet je .joed! Prachtig, Hcemsteders en Santpoorters, Zwaluwtjes en D. S. S.-ers en Geel Zwarte Boys! Jelui voelt wat voor de zaak. Met z'ul- ke menschen van zulke actieve vereenigin- gen, kan wat worden uitgericht. We rekenen op jullie en op alle anderen wanneer het a.s. Vrijdag in onze eigen districtsverga dering, aankomt op uitwerking van de plannen: veel kaarten verkoopen en dan een reuzen fietstocht organiseeren op 7 Septem ber. Met man en macht gaan we de missie wedstrijden helpen slagen. Het district Haar lem levere een paar honderd man! Dan eerst mogen we spreken van geestdrift te Haarlem, voor de Missiewedstrijden te Amsterdam! H. N. S-. ftet R.-K. Sportpark heeft Zondag bewe zen een dier terreinen te zijn, die eiken regen kan weerstaan. Immers, den geheelen nacht had het gestortregend, in den morgen van Zondag was het niet veel minder geweest. Een uur voor den aanvang was het zon netje echter door de wolkenmassa gekomen en om 2 uur is het terrein zoo droog of het in weken niet geregend had. De belangstelling was vrij goed. Nu wel geen duizenden, maar een paar honderd toe schouwers waren om 2 uur wel aanwezig. Voor velen was de verbetering van de Mo- lenwerfslaan eene verrassing. Tot voorbij^ den ingang is de weg bestraat, zoodat nu'niet door den modder gebaad moet worden. Even zijn wij bevreesd dat R.O.D.A. niet op zal komen. Maar om kwart over 2 verschijnt een groote autobus, afgeladen met spelers en supporters. Om tegen half 3 geeft scheidsrechter v. Tol het aanvangsignaal en stellen de volgende vlftallen zich op: H. B. C. Neeskens J. Mooren F. Mooren Bating, L. v. d. Vlugt, J. v. d. Zwan v, Deurzen, A. Mooren, Juffermans, J. War merdam, A, Klaver o fTeufeboom, H. Zegwaart, J. de Friesene, A. Winkel, Koeleman G. Annes, P. Blesgraaf, J. v. Gerven H. Laarhoven, C. Bakker H. Jansen R.O.D.A. H. B, C. heeft dus 6 invallers, terwijl R.O. t).A. zijn beide vleugelspelers vervangen heeft. Nauwelijks heeft de Friesene den bal aan het rollen gebracht, of Leo geeft het leder aan v. Deurzen, die hoog over schiet. Al is H. B. C. met veel invallers er wordt goed spel gegeven. Iedere kans voor R.O.D.A. wordt door de halfs, waarin vooral v. d. Zwan uitblinkt, onderschept. AI spoedig is te zien, dat R.O.D.A. minder is. Niet dat hun spel weinig beteekent. Het meer geroutineerde spel van H. B. C. en vooral van Frits, Leo, v. Deurzen en Klaver maken het hun onmogelijk hun spel te ont plooien. Jansen in doel was uitblinker. Hij hield er b.v. een hoogen bal van Mooren uit, die hem een verdiend applaus bezorgde. Neuteboom was Bating nog al eens de baas, maar ver der dan de backs kon hij het niet brengen. Pas na 13 min. krijgt Neeskens den eersten bal te venverken, terwijl hij vlak er op een snelle doorbraak van Neuteboom moet ver- Werken, wat hem eenige moeite kost. De H.B.C.-ers en vooral Leo, sukkelen nog al eens met het wat kleine en smalle terrein, waardoor mooi bedoelde centers outt gaan. De H. B. C.-ers blijven domineeren, maar pas na 20 min. weet Juffermans een mooien voorzet van v. Deurzen te benutten. 1—0. Dit is het sein voor R.O.D.A. om in actie |te komen en Zegwaart en Neuteboom komen gevaarlijk dicht bij Neeskens, maar Frits Werpt zich er tusschen en bezweert het ge- ;Vaar. Van beide zijden komen mooie voor wetten, een te scherpe van Klaver kan Jar.- sen nog net uit het hoekje halen, en achter rde lijn gooien. R.O.D.A, wordt ingesloten, |Waardoor het schieten steeds moeilijker Wordt. TocK krijgt Warmerdam een kaas, maar de keeper stompt den bal terug. Dan zet Warmerdam hoog voor, A. Mooren zet er zijn hoofd onder en buiten bereik van Jansen is het 20, Even daarna is het rusten. Om 3.10 uur wordt aan de 2e helft begon nen. R.O.D.A. heeft nu wind mee en wij den ken nu een meer verdeeld spel te zien, maar dit viel tegen. De eerste aanval van R.O.D.A. komt pas na 20 minuten, als Winkel het Neeskens even zeer moeilijk maakt. Mooren en Warmerdam zondigen nog al eens tegen de off side-regels, wat het spel veel ophoudt. Zoo verstrijken 20 minuten. Dan verslapt H. B. C, waar R.O.D.A, van wil profiteeren en eens hebben zij pech, als Zegwaart hard tegen den bovenlat schiet. De rest van den. tijd verstrijkt met aanval len van H. B. C., waar Mooren even onfor tuinlijk is, als hij langs den uitgeioopen kee per tegen den paal schiet. Met eenige goede schoten, die Jansen onverbiddelijk retour zendt, komt het einde en wint H. B. C. met 2—0. De Bovenkerkers zijn door deze neder laag niet teleurgesteld. Hadden op een ne derlaag gerekend tegen het veel oudere H. B. C, en hadden het alleen maar prettig gevon den eens tegen een der sterkste „Ovcrgan- gers" te mogen spelen en vonden 20 een prachtigen uitslag, een uitslag die eenige postduiven zoo spoedig mogelijk naar hun „Heimat" moesten overbrengen. Om 3.55 fluit scheidsrechter Th. v. d. Horst het begin-signaal voor den wedstrijd Dit waren 2 ploegen die dezen middag ge toond hebben wat zij waard zijn. Elftallen van stevige boys, die, zoo zij met deze animo blijven spelen en misschien met een kleine wijziging zoo in de competitie uitkomen, geen slecht figuur zullen maken. De Zwalu wen zullen dit jaar de degradatie dan zeker ontgaan. De ploegen zien er als volgt uit: R. K. V. Z. D. Gieske C. v. Steijn C. Hageman C. de Rooij, A. de Vries, B. Blom J. v. Wees, R. Huisman, A. W'ouwer, Ruigrok H. v, d. Drift o Spanjaard, Post, Wittebrood, Rings, Hoog- zaad G. Kaandorp, v. Staveren, P. Scheenhart G. Heijnen, B'. Meijnders A. Nelis. Santpoort. De Zwaluwen, die eerst tegen wind in spelen, loopen direct hard van stapel, en Nelis krijgt een schuiver van Huisman te verwerken. Even verplaatsten wij ons in een toestand van hoe het kon zijn. Die honderden en honderden Roomsche voetbalenthousaiasten rond het „Roomsche" Voetbalveld, Enfin, nu waren er eenige honderden, en die er waren hadden geen spijt van hun reis. Er was volop spanning, met vlug en doortastend spel. Als Hageman een corner veroorzaakt, wordt deze door Hoogzaad voorgezet en Kaandorp kopt het leder langs Gieske. 01. Niet ontmoedigd trapt Zwa luwen af, en bestormen het doel, waar Nelis alleen door corner te werken kan redden. Deze schiet v. Wees achter. Santpoort wordt iets sterker, ook al gaat het spel van doel tot doel. Eenige mooie aanvallen der Zwaluwen stranden op bui tenspel, terwijl Nelis er eens een hoogen bal uitstopt en een schuiver van Wouwer uit het hoekje haalt. Aan de overzij weten vooral de Vries en v. Steyn schitterend werk te doen, en aan hen is voor een deel te danken, dat Sant poort er geen goal meer bijkreeg. Rust komt met 01. Onder een regenbuitje wordt aan het 2e half uur begonnen. Zwaluwen, die nu het voordeel heeft van den wind, en ook nog profiteert van den regen is iets sterker. Opeens neemt Wittebrood het leder mee, passeert de, Zwaluwen-verdediging en komt alleen voor Gieske. Zijn schot is ech ter te zwak en Gieske redt nog. Dan is het weer de beurt aan Ruigrok, wiens schot Nelis alleen door corner te gooien, kan red den. Dan neemt v. Wees een rush, passeert Scheenhart en plaatst in den uitersten hoek. Nelis redt echter, door zich languit voor den bal te werpen. Een prachtstukje. Eindelijk, een paar minuten voor het einde heeft Zwaluwen succes als v. Wees voorzet en Ruigrok het leder in de touwen jaagt. De spanning is enorm. Santpoort is er geheel uit. Hoe ook gewerkt wordt, goals blijven uit en er moet verlengd wor den. Het spel is ook niet zeer snel, met Zw. sterker. Toch komt er een benauwd oogenblik voor Zwaluwen, als Gieske meer dan 2 pas met den bal wandelt. De vrije trap wordt verwerkt en een Santpoorter maakt hands. Direct volgt een Zwaluwenaanval. v. Wees zet voor en Henk v. d. Drift geeft Nelis geen kans. 21. De 2e TA minuut beslist geheel in het voordeel van Zwaluwen, v. d. Drift maakt nog een derde goal. 3-1. Santpoort doet dan nog eenige wanhopi ge pogingen, doch is alle verband kwijt, en als tenslotte tijd gefloten wordt, heeft R. K. V. Zwaluwen een zwaarbevochten 31 zege behaald. Door deze uitslagen komt H.B.C. de vol gende week tegen R.K.V.Z. in de finale. Dit kan een mooien strijd worden, daar H.B.C. dan maar met vermoedelijk 3 spelers van het le zal uitkomen, daar F. Mooren en L. v. d.^Vlugt voor het Missie-elftal moeten uit komen. Door deze mooie wedstrijden is het voet balseizoen op het Sportpark op waardige wijze geopend. Wij hopen nog vele van die spannende matchen te mogen zien. Seriewedstrijden Borne. Borne Hercules II—Almelo 01 GoetoRigtersbleek 03 Hercules IIGoeto 31 Almelo.Rigtersbleek 04 Almelo Luct Et EmergoBorne 40 La PremièreRijssen Vooruit 30 La PremièreLuct Et Emergo 11 Om den Gooi en Eemlandbeker. Hilversum Z.V.V.Victoria 30 D.W.S.—Laren 6—0 BloemendaalQuick (A) 01 DonarRob Et Velocitasl) 00 B.M.T.—D.0.04—0 HilversumSpartaan..,. 21 tt Allen Weerb.Wageningenl2 Bekerwedstrijden van Veendam. Veendam AchillesW.V.V. 12 Be QuickVeendam 21 VelocitasG.V.V. 10 Be Quick—W.V.V2—0 Be QuickVelocitas 21 Vriendschappelijk. Zwolle Z.A.C.'t Gooi 02 Wijhe P.E.C,Herakles 22 IJmuiden StormvogelsGo Ahead 23 Rotterdam R.V.B. XIC.V.V, J.4 Schiedam S.V.V.—U.D.V.S0—2 DelftD.H.C.—Excelsior 11 Edam Robatier—T.G.G, 1—4 JÊdam E.V.C.ZeeDurgia 13 Brussel D.C. BruxellesWillem II 03 Antwerpen Berchem SoortFeijen. 12 Mechelen R. C. Malines—D.O.S.K.O. 1-2 Neurenberg Neurenb.Sparta (Praag) 32 Valkenswaard ValkL.O.N.G.A. 42 1) Rob Et Velocittas wint bij loting. Op het, door het ontbreken van de over dekte tribune, een troosteloozen aanblik biedende Stormvogels-terrein, heeft de thuisclub na een aardigen, vlug gespeelden wedstrijd de eer aan de gasten gelaten, wat zeker niet geschied zou zijn, als de Stormvogels-aanval wat gelukkiger met schieten was geweest. Bovendien was één der drie tegenpunten zeker te voorkomen geweest. Waar echter Sint, Sprokkreeff en Koster, drie der beste spelers dus, bij de thuisclub ontbraken, kan het resultaat niet slecht genoemd worden. De namen der 22 spelers waren: Radsma, Blinkhoff Jr., Grisel, Struys, Snoeks, Bakker, Oldenburg Jr., Blinkhoff Sr., Visser, As- beck, Brusse, Oldenburgh Sr. Pijpenbroek, Lucks, v. Putten, Hennink, Stenvert, de Kreek, Hulsman, Haes, v. Assen, Roetert, Halle. Onmiddellijk wordt begonnen op een wij ze, die doet denken, dat er een compe titie-wedstrijd wordt gespeeld, 't Eene oo genblik kopt Lucks uit een corner juist naast de paal, terwijl in 't volgend oogen blik Halle snel moet toeloopen om Witten Jan het schieten te beletten. Nog voor hij in zijn doel is teruggekeerd, schiet de han dige Cok Oldenburg hard in, een doelpunt schijnt zeker, doch Van Assen heeft in doel plaats genomen en voorkomt een doelpunt. Door snel spel en gedeeltelijk falen van de Stormvogels-verdediging, verovert Go Ahead binnen betrekkelijk korten tijd een 20 voorsprong. Beide malen was Lucks de maker van het doelpunt. Een derde doel punt wordt zeer terecht door den heer Vrugt ongeldig verklaard. De Stormvogels-voorhoede, waarin As- beck Brusse geen binnenspeler blijkt te zijn, werkt hard voor een tegenpunt. Roe tert c.s. zijn echter niet gemakkelijk te passeeren en, hoewel niet altijd even zeker, in laatste instantie houdt Halle er menig schot, o.a. een keihard schot van Witten Jan, uit. Zelfs Struys dringt mee naar vo ren, wat geen ander gevolg heeft, dan dat de wing Lucks-Pijpenbroek te veel vrij spe' krijgt. Blinkhoff Jr. weet evenwel goed stand te houden, zoodat Radsma deson danks slechts een paar schoten behoeft te behandelen. Eenmaal is hij niet onfortuin lijk als Lucks juist op de lat schiet. Visser plaatst dan een paar maal naar rechts, waar Oldenburg Jr. prachtig werk verricht. Tot de thee blijft de stand echter 0—2. De tweede helft begint sensationeel. Nau welijks vijf minuten zijn er veriaopen, of Halle heeft reeds tweemaal moeten visschen, de eerste maal door flink doorzetten van den IJmuiöer internationaal, de tweede maal door Asbeck Brusse, die met dit doelpunt de kroon op keurig werk van Oldenburg Jr. zette. 22. Ternauwernood is het publiek van zijn verbazing bekomen, of het wacht een nieuwe sensatie Go Ahead trapt weer af en spoedig daarop deponeert v. Putten num mer drie achter Radsma. Stormvogels wordt dan sterker, maar be gaat de groote fout, het spel te veel in t midden te houden, zoodat Oldenburg Sr. en Jr., waarvan de laatste vooral goed op dreef is, te veel genegeerd worden en het de De- venter-verdediging veel te gemakkelijk wordt gemaakt. Een trough-pass van Visser bezorgt Blinkhoff Sr. een goede kans. Ont zettend hard schiet deze tegen Halle aan. Via Roetert en Hulsman komt de bal bij Lueks. Snoeks wordt handig gepasseerd, een center naar v. Putten en van dezen naar Hennink volgt. Deze komt alleen voor Rads ma, maar hij schiet naast. Ook Pijpenbroek doet een kans verloren gaan door juist over de lat te schieten. Tegen het einde komt Stormvogels nog eens flink opzetten. Halle beleeft een paar benauwde oogenblikken, doch hij weet stand te houden. Zoo breekt het einde aan met een ietwat geflatteerde overwinning der Deventenaren. DE „STORMVOGELS"-TRIBUNE AFGEBRAND. De bliksem de oorzaak. Gistermorgen, ongeveer half acht is de groote Stormvogels-tribune door den bliksem getroffen en geheel afgebrand. Naar men ons mededeelde, is het gebou wen-complex op het terrein, dus ook de tri bune, verzekerd. De Roodbroeken hebben gisteren het sei zoen ingezet met een friendly game tegen de Oostelijke 2e klasser A. G. O. V. V. Velen dachten dat Haarlem aan haar te genstander een zacht eitje zou hebben, doch niet dan met behulp van vrouwe Fortuna is het haar gelukt een 54 overwinning te behalen na eerst met 30 te hebben ach tergestaan. Het spel der bezoekers maakte een goeden indruk en hadden zij het laat ste half uur niet met 10 man moeten spe len, de uitslag zou misschien andersom ge weest zijn. A. G. O. V. V. beschikt over een elftal harde werkers, die allen, stuk voor stuk, geweldig op den bal zitten en de tegen partij geen seconde vrij spel geven. Uitblinkers waren de linksback, center- half en de rechterwing. De Haax-lemmers verschenen met een vrij sterke ploeg,' waarin wij eenige nieu we gezichten zagen. Het doel werd verde digd door den oud V. V. A.-keeper Cohen, die, hoewel beter dan Kaan, op ons geen veiligeri indruk maakte, o.a. liep hij te lang met den bal terwijl de vroegere Gooispeler Reder met Levey een linkervleugel vorm den, welke steeds iets te langzaam was. Over het algemeen speelde Haarlem een niet al te besten wedstrijd. Ongeoefendheid was echter wel een zeer voorname factor welke vooral in het begin goed tot uiting kwam. Toen werd er lustig op los ge knoeid, doch allengs kwamen de spelers er beter in. Toch zullen de roodbroeken uit een ander vaatje moeten tappen, wil len zij in de a.s. competitie een dragelijk figuur slaan. Ondanks de in niet geringe mate gevallen regen, was het veld uitste kend bespeelbaar. Om ruim twee uur blaast scheidsrechter Pelser beginnen. Haarlem heeft de volgende opstelling: Cohen. Schotsman, v. Daalen, Dik, D, Houtkooper, Smit VII, Bieshaar, M. Houtkooper, Breeuwer, Ree der, Levey. De gasten loopen direct hard van stape! en daar de rood-blauwe verdediging raar staat te schutteren, heeft dit tot gevolg, dat binnen een kwartier A. G. O. V. V. een 30 voorsprong heeft. Langzaam maar zeker wordt Haarlem nu sterker. Eenige kansen worden op onbe grijpelijke wijze verknoeid, totdat Martien met een keihard schot den keeper verrast, 13. Het spel is het aankijken zeker waard. Om beurten moeten de resp. ach terhoeden handelend optreden. Als Martien het op een gegeven oogen blik op zijn heupen heeft, wringt hij zich handig door de verdediging heen, zet kalm over aan Breeuwer die geen fout maakt, 23. Met dezen stand wordt gedraaid. fn de tweede helft pakken beide partijen flink aan. Haarlem is iets in de meerder- I heid, doch kan niet voorkomen dat A. G. 1 O. V. V. haar voorsprong vergroot door toedoen van den midvoor, 24. Van nu af aan is Haarlem voortdurend in den aanval. De linkshalf der gasten alsmede Reéder, moeten wegens een blessure het veld ver laten. De laatste keert echter spoedig terug De bezoekers doen vele krachtige uitvallen, maar steeds weet een Haarlemmer redding te brengen. Aan den anderen kant lukt het beter. Bieshaar en Breeuwer weten samen 3 goals te fabriceeren en als het einde aan breekt, heeft Haarlem onverdiend gewon nen. Gelijk spel ware een betere verhou ding geweest. Rest nog te vermelden, dat slechts weinig publiek den wedstrijd bij woonde. Deze wedstrijd werd gespeeld na afloop van den wedstrijd Bloemendaal IE.D.O. II. De leiding was in handen van den heer Wes terbeek. Voor een matig publiek en onder een flink regenbuitje kwamen de volgende elftallen in het veld: Blauw-Wit: J. C. D. Schindeler, Van Asseld, Lietze, Andries, Andries, De boer, Dorenbos, Voorn, Robles, Riemersma, Homborg. E. D. O.: C. v. d. Hurk, Perukel, Steffens, D. Tanes, D. Zwart, C. v. d. Laan, J. v. d. Laan, J. Perukel, Boeré, Sparreboom, De Kiefte. Bij Blauw-Wit zag men verscheidene nieu we gezichten, terwijl E. D. O. een invaller had voor Kuil, welke niet mee speelde we gens enkel-blessure. De oud lsle elftal speler Sparreboom viel in en speelde op zijn oude plaats. Hoewel niet zoo vlug meer, was zijn opstellen nog zeer goed en ontnam hij verschillende malen een bijna zekere kans aan de tegenpartij. E. D. O. raadt goed en Blauw-Wit brengt den bal aan het rollen. Het spel gaat over en weer, zonder dat er bepaald spannende momenten waren. Een corner op het Blauw-Wit-doel trapt Zwart achter. Blauw-Wit speelde de buitenspel tactiek, waarin de E. D.O.-aanval telkens op dood liep. Een scherpe voorzet van Dorenbos wordt door De Kiefte goed opge vangen. Een schot van Voorn wordt door C. v. d. Laan geretourneerd, v. d. Hurk en Perukel gaan er verschillende keeren goed van door. Een voorzet van Chris weet Van Asseld slechts te redden door corner te trappen. Dan zien we Blauw-Wit er goed combineerend van door gaan. Riemersma krijgt den bal toegespeeld, schiet en valt De Kiefte, welke den bal stopte, ongeoorloofd aan, Blauw-Wit is thans iets sterker en valt herhaaldelijk aan. Een schot van Voorn houd De Kiefte vallend schitterend uit zijn doel. Even daarna een schot van Riemersma kan De Kiefte slechts redden door corner te werken. De E. D. O.-aanval probeert telkens er door heen te komen en als Steffens een kans krijgt, gaat hij er alleen van door, doch juist als hij wil schieten, wordt hem den bal ontfutseld door Van Asseld. J. v. d. Laan vangt den bal op en plaatst naar Zwart, deze zet voor, Perukel schiet echter naast. Dan is het rust. Als weer begonnen is, blijkt het dat Blauw-Wit zijn uiterste best doet om te win nen en menige aanval wordt op het E, D. O.- doel ondernomen. De achterhoede met De Kiefte aan het hoofd weet van geen wijken. Blauw-Wit zit scherp op den bal en valt wel eens iets te vurig aan en weer wordt een vrije trap gegeven wegens ongeoorloofd aan vallen van De Kiefte. Nu ontloopt de E. D. O.-aanval de buitenspel-val, Zwart zet goed voor. Steffens raakt den bal half, Peru kel kan den bal bereiken, schiet, maar de uitloopende Schindeler verwerkt niet onfor tuinlijk het leder. Weer komt de rood-zwar- ten voorhoede terug en Tanes schiet hard tegen het zijnet. Als J. v. d. Laan den bal naar links plaatst, gaan Chris en Polly er van door. De bal wordt goed voorgezet, maar Schindeler is er vlug bij en vangt den bal. Een onverwachts schot van Robles vangt de Kiefte uitstekend. Een voorzet van Homborg wordt door Sparreboom onder schept. Een gevaarlijk moment ontstaat als J. Perukel mist en Riemersma hard inschiet. De Kiefte.gaf echter niet thuis. Bij een goed geplaatsten bal weet Lietze door corner te koppen, erger te voorkomen. De corner levert niets op. De linkervleugel van Blauw- Wit, welke aardig op dreef was, doet een zeer gevaarlijken aanval, welke Riemersma besluit met een goed schot hetwelk De Kiefte te machtig blijkt. Westerbeek heeft echter buitenspel gefloten, zoodat dit punt geannuleerd werd. De spanning, welke toch al niet groot was, raakt er meer en meer uit, nog enkele aanvallen van beide kanten en het is tijd. Ondanks de regen was het veld schitte rend bespeelbaar. Edo dat met invallers kwam voor Kuil, De Kiefte en J. Perukel, heeft een goeden wedstrijd gespeeld, hoewel na rust de zaken wel wat te kalm opgenomen werden. AIcmaria, welke kampioensplannen heeft, mag, wil zij die volbrengen, wel wat beter gaan spelen. Voor den aanvang van den wedstrijd werd door den heer F. Slot aan AIcmaria een bloemstuk aangeboden, namens de suppor ters van Edo. De heer Reitzma, welke na mens AIcmaria bedankte, herinnerde er aan dat tusschen Edo en Alcm. steeds prettige wedstrijden werden gespeeld, hoewel hij overtuigd was dat AIcmaria bij Edo sympa thiek was, overtrof dit zijn stoutste ver wachtingen Thans nam de wedstrijd een aanvang. Edo nam direct de overhand en bestookte telkens het Alcmaria-doel. Slechts zelden kwamen de Alkmaarders bij Noorland, welke op afdoende wijze niet thuis gaf. Steeds gevaarlijker werden de Edo -aanvallen en de AIcmaria keeper had de meeste moeite zijn doel schoon te hou den. Ten slotte werd het hem te machtig als Tanis op het juiste oogenblik overgeeft aan Perukel, passeerde deze de achterhoede en geeft hij den keeper geen kans. Alcm. doet haar best het spel te verplaatsen, wat haar niet gelukte. Telkens komen de Edo-men- schen terug. Plotseling vergroot Steffens de leiding als Tanes hem den bal aangeeft en hij geheel vrij staande inschiet. AIcmaria geeft het lang niet op, maar de Edo-achterhoede blijkt haar te sterk. Uit een scrimage voor het Alcmaria-doel be machtigt Chris den bal en de derde ligt in het net. Spoedig daarop is het rusten. Na de thee vat Edo het spel te kalm op, met het gevolg dat het spel thans meer ge lijk opgaat en verschillende goede aanval len door AIcmaria worden ondernomen. Noorland is goed op dreef en drukt de po gingen goed gesteund door de backs den kop in. Als er nog een kwartier te spelen is, komt AIcmaria overdonderend opzetten en de rood-zwarte achterhoede moet alle zei len bijzetten. Een schitterend schot van Reitzma wordt onhoudbaar voor Noorland in de touwen gejaagd. Als Edo afgetrapt heeft moet zij spoedig weer het offensief af staan aan AIcmaria, Eenigszins fortuinlijk komt AIcmaria aan zijn tweede doelpunt. Als Bos op doel schiet valt Noorland op 't goede moment uit, maar juist als hij den bal wil weg stompen, komt deze op eert oneffenheid van het terrein en verdwijnt over zijn hoofd in het doel. Als de bal weer rolt begint Edo iets meer aan te vallen, maar verandering in den stand komt er niet meer. Zoodat het einde daar is met een 32 overwinning voor Edo. Het Edo-elftal was als volgt: Noorland, J. v. d. Laan, Boeré, D. Zwart, Mollema, C. v. d. Laan, J. Corsten, Taues, Stellers, Perukel, C. v. d. Hurk. BloemendaalQuick (A'foort) 01. Ditmaal worden deze wedstrijden gespeeld in het fraaie Sportpark te Hilversum. In tegenstelling met verleden jaar heeft Bloemendaal in de wedstrijden om den Gooi en Eemlander al heel slecht werk geleverd door zich door een 3de klasser zij 't dan ook onverdiend te laten kloppen. Bloemendaal heeft een invaller voor Par son. De witten zijn direct na den aftrap in de meerderheid en zwerven onophoudelijk voor het Amersfoortsche doel. Het beslissende schot ontbreekt echter finaal. Het gelukt den Quick-voorhoede maar zelden het verder te brengen dan tot het Bloemendaal-back- stel. Onder voortdurend overwicht der witten komt half-time met een blanco stand. In de tweede helft hetzelfde spel, Het is een geregelde strijd tusschen de Bloemen- daal-voorhoede en de Quick-verdediging, waarbij de laatste meester van het terrein blijft. Vijf minuten voor het einde bij een Quick- uitval maakt een der Bloemendaal-backs een fout. De rest der witte verdediging is ver opgedrongen en zonder moeite gelukt het den Amersf. midvoor den Bloemendaal- keeper van kortbij te passeeren. 01. Heel bloemendaal trekt dan ten aanval. Men loopt elkaar wat in den weg en doel punten blijven begrijpelijk uit. E.D.O. II kwam met drie invallers uit. Onder leiding van den heer H. van Kleef heeft deze wedstrijd plaats. Voor de rust is Edo voortdurend in de meerderheid en bestookt onophoudelijk het J. S. C.-doel. De verdediging van Q. S. C. werkte onver moeibaar en sloeg eiken aanval af. De Edo-verdediging hield de Q. S. C.-voor- hoede gemakkelijk van zich af en met blanken stand wordt gedraaid. Als er onge veer 10 minuten na rust gespeeld is, doel punt Q. S. C. door een flater van den Edo- doelman. Even daarna scoorde Q. S. C. weer in duidelijke buitenspel posiiie, wat echter den scheidsrechter ontgaat. Verschil lende goed opgezete aanvallen van Edo loopen dood op de in uitstekende conditie zijnde achterhoede van Q. S. C. Als de E.D.O.-keeper weer een flater maakt is de stand 30. Dit wordt Edo wei een beetje te bar en goed samenspelend gaan zij er van door, de achterhoede weet ten koste van een corner te redden. Deze wordt door van Leuven goed voorgezet en Tenze ver kleint den achterstand. Znder verandering komt het einde en heeft Q. S. C. door hard werken verdiend gewonnen en heeft Edo den 2den prijs. Het Edo-elftal had de vol gende spelers: H. Vrenegoor, W. Hirs, P. Luijken, B. Hulsebosch, Dernison, J. Gerritsen, G. Gerritsen, Tenze, J. Smit, J. Oomen, L. v. Leuven. Eere-afdeeling. Zandvoort IH. F. C. II 60. Deze wedstrijd werd op het E. D. O.-ter rein gespeeld en eindigde in een flinke overwinning van Zandvoort. H. F. C. kreeg een verdiende nederlaag te slikken. De leiding was in handen van den heer Wes terbeek. De volgende elftallen stellen zich onder zijn leiding op: Zandvoort: De Jong, Water, J. Keur, J. Schaap, A. Beekhuis, W. Molenaar, H. Schut, W. Koper, S. Houtkamp, J. Keesman, G. Paap. H. F. C.: C. Lamp, Zwang, v. Beem, Engel, Seignette, De Kamper, J. Lamp, W. Eldering, Adelink, H. Tancrelle, De Jong, Zandvoort raadt goed en H. F. C. brengt den bal aan het rollen. Zandvoort neemt den aanval over en de middenlinie zet de voorhoede aan het werk. Schut rent langs het lijntje, zet voor en Houtkamp plaatst naar Keesman, welke echter door Tancrelle verhinderd wordt te schieten. Een scherp schuin schot van Houtkamp houdt de Jong zeer goed. Hoe wel H. F. C. slecht op dreef is, doet zij toch verschillende goede aanvallen. Beem schiet hard op doel, maar het schot gaat net naast. Als er 20 minuten gespeeld is, zet Schut goed voor en Keesman haalt den bal prach tig om en geeft de leiding aan Zandvoort. Nauwelijks heeft H. F. C. afgetrapt of Houtkamp bemachtigt het leder, gaat er van door, passeert Eldering en alleen voor den keeper staande vergroot hij de leiding. H. F. C. doet wanhopige pogingen om het spel te verplaatsen, maar bij de stevige achterhoede, welke met verre trappen het terrein zuivert, heeft zij geen kans. De Zandvoort-voorhoede komt steeds te rug. Paap en Keesman schieten over en naast 't doel. Aan den anderen kant schiet Beem naast. H. F. C. heeft thans weinig meer in te brengen en spoedig komt dan het derde punt als De Kamper in eigen doel schiet. Kort daarop passeert Paap Tancrelle en maakt er 40 van. Met dezen stand gaat de rust in. Na de thee blijkt het dat Engel wegens eenblessure is uitgevallen en dat Wegerif H. F. C. weer compleet maakt. Als het spel weer begonnen is met Zand voort weer in de meerderheid, doet H. F. C. zijn uiterste best om de eer te redden. Bijna lukt 't als De Kamper den bal aan Seignette toespeelt, schiet deze op doel, maar De Jong is safe. Een keurig schot van Eldering wordt eveneens door De Jong gestopt. De doelpuntenhonger van Zand voort is nog niet gestild. Uit een corner goed genomen door Schut, maakt Keesman onhoudbaar de vijfde. Nog is het niet ge noeg, een pracht schot van Schut houdt De Jong schitterend, maar dan moet hij bezwijken als Houtkamp den bal van Koper krijgt, jaagt hij de zesde in de touwen. Val lend houdt De Jong er nog een schot van Lamp uit. Nog enkele aanvallen en het is tijd. Zandvoort komt thans in de Demi-finale tegen Haarlem II. Afdeeling I. A. V. A.—T. H. B. Deze wedstrijd werd wegens het slechte weer afgelast. BLOEMENDAAL I—EDO II 0—2. Edo heeft zich in de volgende ronde geplaatst door van Bloemendaal met 20 te winnen. Hoewel de uitslag geflatteerd is en een gelijk spel meer de verhouding was, viel het spel van Bloemendaal niet mee. Het spel van Edo, dat voor rust vrij aardig was, werd na de rust heel wat minder, wat in hoofdzaak kwam doordat Bloemendaal na rust sterker was. De leiding was in handen van den heer Pelser. De volgende elftallen stellen zich op: Bloemendaal J. Beyk Bakker, Kroon Loerakker, H. Beylc, Mooy Kopjes Nieman, Parson, Sunter, Paauw, Jansen. L. Leuven, J. Oomen, J, Smit, J. Tenze, Gerritsen Dernison, Dinkla Hulsefcosch J, Leyken, Hirs, Edo Noorland. Bloemendaal wint den toss en Smit brengt den bal aan het rollen. De eerste aanvallen zijn voor Gerritsen. Gerritsen zet goed voor naar Smit, deze schiet echter naast. De Edo-reserve's komen terug, maar buitenspel maakt den aanval onschadelijk. Dan trekt Bloemendaal ten aanval uit. Dit bleek niet zonder gevaar te zijn; de Edo-back's, welke goed verdedigden, konden soms geweldig missen. Bij een van die gevaarlijke momen ten komt Parson alleen voor den keeper. De kans gaai verloren door slecht schieten. Een als voorzet bedoeld schot van Jansen, belandt in handen van Noorland. In de Edo-; middenlinie blinkt Dinkla uit. Dernison, die aardig speelt, begaat de fout door den af stand tusschen de voorhoede en de midden- linie te groot te laten, waaroor hij zijn taak van voeden niet voldoende kan vervullen. Een schot van Smit slaat Beyk corner. Goed voorgezet, zuivert Bakker het terrein. Dan gaat het spel vlug over en weer. Als Beyk een schot van Smit verwerkt, slaat direct daarop Noorland een schot van Parson uit doel. De Edo-aanval komt telkens gevaarlij ker opzetten en heeft eindelijk succes, als Smit aan Tenze afgeeft, scoort deze. Nog enkele aanvallen en het is rusten. Na de thee zet Bloemendaal er alles op, is ster ker en bestookt het Edo-doel keer op keer. Een vrije schop op het Edo-doel wordt naas" gekopt. Even daarna schiet Jansen in Noor- land's handen. Een aanval van Edo loopt dood op buitenspel. Dan komt er een doel punt, maar aan den anderen kant dan ver wacht werd. Oomen krijgt den bal en brengt goed op, geeft af aan Smit, welke Beyk het nakijken geeft. Bloemendaal stelt alles in 't werk, om den achterstand te verkleinen, doch als de heer Pelser tijd fluit, heeft Edo II zich in de finale geplaatst, tegen den win naar van ZandvoortHaarlem II. De KennemersD.I.O. 40. Eerst om half elf deed de heer Hendriki aanvangen. De ploegen waren onvoltallig, de Kennemers hadden 10, D.I.O. 9 spelers. Voor de rust, het was toen droog, ontwik kelde zich een vlug spel met de Beverwij kers, overwegend sterker. Het duurde echter nog twintig minuten eer Witteman de score opende. Direct hierop deed Tubak nog twee maal het Haarlemsche net trillen, zoodat met een 30 stand van doel verwisseld werd. De tweede helft werd onder een gestadiger regenval gespeeld, zoo zelfs dat scheids rechter Hendriks genoodzaakt was den wed strijd even te staken. Blanchaard scoorde in deze helft nog eens voor de Kennemers, die alzoo met 40 wonnen en zich in de tweede ronde plaatster Het tweede gedeelte der N. V. B. kam pioenschappen is gisteren te Nijmegen afge werkt. Er waren slechts 4 vereenigingen ver tegenwoordigd, n.l. H. B. S., Quick, Philips en Olympia. De gedetailleerde uitslagen zijn: 100 M. hardloopen: 1. H. A. Broos (P. S. V.) 10.8, 2. J. C. de Vries (H. B. S.) 11.6, 3 Ch. Bovens (idem) 11.8, 4. G. J. Reuser van Alphen (Quick). 800 M. hardloopen: 1. A. Kwakkernaat (Quick) 2.16.2; 2. H. Publiekhuizen (id.) 2.17; 3. C. Anaesz (Olympia, Gouda) 2.17.2; 4. H. Wilier (idem) 2.17.4. Baldribbelen: 1. K. E, Rode (Quick) 48.2; 2 A. Pierhagen (H. B. S.) 50.2; 3. Th. A. Hannessen (Quick); 4. F. v. d. Venne (Quick). Verspringen m. a.: 1. H. A. Broos (P.S.V.) M. 6.34; 2. G. J. Reuser van Alphen (Quick) M, 6.20; 3. J. H. van Kampen (H. B. S.) M. 6.07; 4. W. Jaspers (Olympia) M. 5.77. Hoogspringen m. a.: 1. H. Huberts (Quick) M. 1.65; 2. G. J. Reuser van Alphen (Quickil 3. G. Thierbach (H. B. S.); 4. C. van Erp (P. S. V.), allen M. 1.60. Discuswerpen: 1. G. Schöttelndreier (Quick) M. 31.32; 2. H. A. Broos (P. S. V.) M. 29.43 3. H. van Eijk (Olympia) M. 28.85; 4. O. van Rappard (H. B. S.) M. 27.35. Kogelstooten: 1. S. Hertzberger (P. S. V.) M. 10.75; 2. C. Schöttelndreier (Quick) M. 10.55; 3. H. van Eijk (Olympia) M. 10.08; 4 O. van Rappard (H. B. S.) M. 9.65. Speerwerpen: 1. O. van Rappard (H. B. S.) M. 39.80; 2. A. Doeve (H. B. S.) M. 39.12; 3. S. Hertzberger (P. S. V.) M. 34.20; 4. H. W. Wierdsma (Quick) M. 33.43. 4 X 100 M. estafette: 1. Philips Sport Ver (Eindhoven) 46 sec.; 2. H. B. S. II (Den Haag) 46.8 sec.; 3. H. B. S. I, 47; 4. Quick 47.8 sec. 4 X 400 M. estafette: 1. Quick (Nijmegen) 3.45; 2. H. B. S. II (Den Haag) 3.46.8; 3. H. B. S. I, 3.59.3; 4. Philips Sport Ver. 3.59.4. Behaalde punten: 1. Quick, 38; 2. H. B. S 33; 3. Philips Sport Ver. 25; 4. Olympia, 8. p, Door de Kaatsvereeniging .Hilversum" K op Zondag 31 Aug. a.s. een kaatswedstrijd georganiseerd voor de leden der afdeelingen buiten Friesland. Ook de Haarlemsche kaatsvereeniging „Frisia" is voor dezer wedstrijd uitgenoodigd.Leden die wenscher deel te nemen, kunnen zich hiertoe tof Donderdag a.s. aanmelden bij den secre taris van „Frisia", Pieter Kiesstraat 45. De wedstrijd wordt gehouden op het ter rein der voetbalclub „Hilversum". Indien het weer maar wat mee wii werken, kan dit een zeer geanimeerde wedstrijd worden, daar het de le wedstrijd is, waar de deel nemers door elkaar zullen loten, zoodat groote deelnam® waarschijnlijk is. We wekken de Haarlemmers dan ook op er allen heen te gaan. Gistermiddag vond bovengenoemde wed strijd plaats in het gebouw der St. Josephs- gezellenvereeniging aan de Jansstraat plaats, Slechts 6 veteranen waren aanwezig, zoodat de rest van het tiental aangevuld werd uil het tweede en derde tiental van T. E. P. Het is de eerste borden van Theorie en Practijk niet meegevallen. Niet minder dan 3 van. de vier eerste borden moesten het onderspit delven. De gedetailleerde uitslag is als volgt: T. E. P. I Veteranen. 1. C. StijnmanW. Verheyde 0V 2. W. N. StuifbergenW. de Vos 20 3. A. GigengackP. Hetem 02 H. v. d. PavertA. Houtkamp 02 5. P. v. EngelenH. Hetem 20 6. N. R. v. d. BergJ. Duineveld 20 7. L. C. StevensR. Pannekeet 20 8. J. v. BuurenJ. v. d. Kamp 9. W. v. GastelenNinniker 1l 10. K. v. AalstC. H. Kuiper 11 10—8 De met gemerkte partij zal later worden i uitgespeeld.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1924 | | pagina 7