De plechtige inwijding van het nieuwe St. Joseph-gesticht te Bloemendaal. DE SPAARNEBANK Woensdag 3 September 1924 47ste Jaargang No. 15830 Dit nummer bestaat uit 6 bladzijden - Eerste Blad m 1 Het Sint Jozefsgesticht aan den Dennenweg te Bloemendaal, hetwelk hedenmorgen door Z. D. H. den Bisschop is ingewijd. Agenda 4 September R.-K. Middenstandsvereeniging. Onze Winkelstand. Mij. voor Tuinbouw- en Plantkunde. Kon. Liedertafel „Zang en Vriendschap". Oproeping. Programma. Programma Jubileum G. S. de Clercq. J. C. Geyl. t KANTONGERECHT. VOOR DE JUL1AANTJES. BURGERLIJKE STAND. Jubileum Max Weber. De Lange Heerenvest. Het jubileum van den heer Orest D. Emrik. Secretariaat D. S. S. LAATSTE NIEUWS. De ontruiming der Dordtmundt' zóne. Tweedracht in de Duitsch- Nationale partij. Tot overeenstemming gekomen. Zweedsche officieren naar Nederland. v. k. Wisselkoersen en koersen van Bankpapier. l'«V, 11.45 J. J. WEBER ZOON Opticiens Fabrikanten Koningstraat 10 Haarlem, Telegraphisch Weerbericht. Trekking van Woensdag 3 September. 4e Klasse 2e Lijst Hooge prijzen: 5050 2000. 21324 ƒ1500. 14546 16758 f lOoa. 5832 400 !2f 59432 19468 19481 19618 22900 21351) B8J11lftHI.il De abonnementsprijs bedraagt voor Haarlem en Agentschappen: Per week 0.25 Per kwartaal 3.25 Franco per post per kwartaal bij vooruitbetaling 3.58 Bureaux: Nassaulaan 45. Telefoonnummers: 1426, 2741 en 1748. Postrekening No. 5970. COURANT Advertentien 33 cents per regel. Bij contract belangrijke korting. Advertentiën tusschen den tekst, als ingezonden mededeeling, 60 ct. per regel op de le Pagina's 75 xt per regeL Vraag- en aanbod-adver- tentiën 14 regels 60 ct per plaat sing; elke regel meer 15 ct-, bit vooruitbetaling. m Hedenmorgen had de plechtige inwijding plaats van het nieuwe St. Josephgesticht, gebouwd aan den Dennenweg te Bloemen daal. Zooals men weet is dit gesticht gebouwd voor de Zusters van O. L. Vrouw van Liefde des Goeden Herders en de kinderen die ze verzorgen, waarvan het oude gesticht ge vestigd was aan het Spaarne. De plechtigheid werd verricht door Z.D.H. den Bisschop, Monseigneur A. J. Callier. Ten teeken van het feest wapperde de vlag aan den voorgevel van het nieuwe St. Josephgesticht, dat aan den schoonen Den nenweg zeer goed in de mooie natuur, die het omgeeft, aanpast. Te ongeveer 9 uur arriveerde Z. D. H. de Bisschop, per auto aan den hoofdingang, ver gezeld door zijn secretaris, den WelEerw. Heer Pichot. Monseigneur werd ontvangen door den rector van het gesticht, den ZeerEerw. Heer J. P. J. Kok en den ZeerEerw, heer pastoor Borsboom, oud-rector van het St. Joseph gesticht aan het Spaarne. In de feestelijk versierde kapel van het huis droeg Monseigneur daarna een stille H. Mis op, geassisteerd door den ZeerEerw. heer rector J. P. J. Kok en den ZeerEerw. heer pastoor Borsboom. Op de eerste plaats bracht hij dank voor het mooie lied en voor de schoone wenschen daarin neergelegd. Maar veel meer dank brengt Monseigneur voor de heerlijke belof ten, welke daarin zijn opgesloten. Met groote vreugde is Z. D. H. hier willen komen om het huis te wijden. De kinderen moeten vooral wel bedenken, dat, nu het huis aan God is toegewijd, zij nu allen huisgenooten van God zijn geworden. Dit eischt veel. De huisgenooten van God dienen heilig te zijn. Toen Monseigneur bad bij de wijding, dat de engelen in het huis zouden komen wonen, bad hij tevens, dat de kinderen ook als enge len zouden zijn. Ook op het Spaarne was het zoo, maar daar was niet de frissche geur van de den nen, die zij hier konden genieten. Hier kun nen de bloempjes welig groeien, maar de kinderen zelf moeten de schoonste bloemjes zijn. De ecrw. zusters zijn de bloemenkweek- sters bij uitnemendheid. Wanneer de kinderen dus zich goed laten leiden en verzorgen en gewillig zijn, dan wor den zij de mooiste bloemen. Monseigneur hoopt, dat ze later heerlijke bloemen voor Christus in de maatschappij zullen worden en dat zij de overtuiging zul- Behalve de Zusters en kinderen van het gesticht, merkten wij onder de aanwezigen op: den HoogEerw. heer Mgr. G. H. F. Stoffels, oud-deken van Haarlem, den Hoog Eerw. heer deken P. L. Dessens, van Leiden, den HoogEerw. heer Mgr. H. J. M. Taskin, president van het groot seminarie le War mond, den HoogEerw. heer Deken Wijten- burg, den ZeerEerw. heer pastoor v. d Bosch, den ZeerEerw. heer P. de Wolf, rec tor van St, Joannes de Deo, den ZeerEerw. heer rector J. Ch. Aalberse, eenige Zeer Eerw. heeren pastoors en WelEerw. heeren kapelaans uit den omtrek. Verder nog den heer v. Nederhasselt, wethouder van de ge meente Bloemendaal, den heer Prinsenbe-g, architect van het nieuwe gebouw, den heer Metselaar, aannemer, die 't gesticht bouwde. Onmiddellijk nadat de H. Mis teneinde was, verichtte Monseigneur op de gebruike lijke wijze de H. Wijding, daarbij geassis teerd door den ZeerEerw. heer pastoor Wil- lenborg en den WelEerw. heer kapelaan J. van Muyen. Bij zijn rondgang door het nieuwe gebouw, volgde de aanwezige geestelijkheid Mon seigneur. In de rectorswoning vereenigde zich daar- ïa alle genoodigden aan een gemeenschappe lijk ontbijt. Hierbij zat ook aan de HoogEerw. heer Mgr. M. P. J. Möllmann, vicaris-gene raal en de ZeerEerw. heer pastoor H. C. J. Sondaal. Hier bracht de ZeerEerw. heer rector J. PJ. Kok zijn hartelijken dank aan Z D. H. den Bisschop, voor de hooge eer, die hij de nieuwe stichting had willen geven door zelf de plechtige wijding te komen verrichten. ZijnEerw. sprak ook een woord van dank tot den HoogEerw. heer Vicaris-generaal en eveneens tot den heer v. Nederhasselt, die als vertegenwoordiger van het gemeentebe stuur van Bloemendaal bij de plechtigheid tegenwoordig was en spr. verzocht den heer v. Nederhasselt zijn dank aan het gemeente bestuur te willen overbrengen. Ook de an dere genoodigden bracht hij dank voor hun tegenwoordigheid, speciaal den ZeerEerw. heer pastoor v. d. Bosch, oud-rector van het St. Josephgesticht, den heer Prinsenberg. ar chitect, dien spr. gelukwenschte met de fraaiheid en gerievelijkheid van het nieuwe gebouw. Dan nam Z. D. H. de Bisschop het woord en sprak zijn dank uit voor de goede wen schen, die rector Kok jegens hem had uit gesproken. Z. D. H. uitte de beste wenschen voor den bloei der stichting, niet enkel voor net stoffelijke, maar nog meer voor het gees telijke deel. Wethouder v. Nederhasselt wees er op, hoe aanvankelijk de vestiging van hei nieu we gesticht bij het gemeentebestuur wel eenl|e i f.?rfien hacl gewekt, daar hietapn noodzakelijk eenige moeilijkheden zouden verbonden zijn. Maar spr. drukte de verzeke ring uit, dat het gemeentebestuur zich ver heugt, dat het gesticht, een gesticht van barmhartigheid bij uitstek, in Bloemendaal is gekomen. Spr. hoopte van harte, dat het de stichting t°ed zou mogen gaan en dat men er geen lerouw van zou hebben, zich in Bloemen daal te hebben gevestigd. Spr. verzekerde, dat het gemeentebestuur al het mogelijke zal doen er het zijne toe bij te dragen. In de op keurige wijze versierde eetzaal van het gesticht varen alle kinderen van het huis met de eerw. zusters verzameld. Tusschen groen en bloemen was een zetel opgericht voor Z. D. H. den Bisschop. Na afIo>— van het ontbijt nam Z. D. H. hier plaats, omringd door de aanwezige geeste lijkheid en genoodigden. Aan zijn rechterzijde zat Mgr. Mölhnann, de vicaris-generaal, ter linkerzijde Mgr. Taskin. Een koor van meisjes voerde op zeer schoone wijze een cantate voor Monseigneur uit. Het geheel werd keurig gezongen en ver wierf een hartelijk applaus. De cantate was speciaal voor deze gelegenheid vervaardigd en de uitvoering viel bijzonder in den smaak. Dan nam Monseigneur het woord en richtte zich tot de kinderen. len verspreiden, dat zulk een opvoeding tot zegen strekt. Dat zal voor Monseigneur de beste dank zijn, die de kinderen hem ooit kunnen ge ven. Monseigneur droeg daarna de Eerw. Zuster Overste op, te zorgen, dat de ver dere dag voor hen een feestdag zou blij ven. Ze zouden dezen dag nooit vergeten en ook nooit vergeten, wat Monseigneur op dezen gedenkwaardigen dag gezegd had. Aandachtig luisterde klein zoowel als groot naar de vriendelijke vermaningen van den Bisschop Hiermee was de feestelijke plechtigheid afgeloopen. Voor den rector en zusters een vreugde volle dag, voor de kinderen een feest om nooit-, te vergeten. Sociëteit „St. Bavo" Esperanto 8 uur Propagandaclub Vrouwenbond 8 uur Bestuur Spoor- en Tram 8 uur Leden Grafische Bond 8 uur Leden Transport 8 uur „Eerbied in Gods huis" 8 uur. R. K, Middenstandsgebouw Jacobijne- straat Zangvereeniging Proza en Poë zie 8 uur R. K. Jonge Vrouwenbond, afd. II, Godsdienstonderricht met licht beelden half 89 uur Vervolgcursus, Godsdienst, Liturgie,, enz. 910 uur. Sint Vincentiusgebouw Groenmarkt Bestuur R. K. Reclasseering-Vereeniging half 9 uur. St. Franciscushuis Zoetestraat Bijeen komst werkende leden 8 uur. Groote of St. Bavokerk Orgelbespeling 23 uur. Stadsschouwburg Boefje 8 uur. Arbeidsbemiddelingsbureau wan Sint Fran- ciscus' Liefdewerk, Zoetestraat 11 Eiken Donderdagavond van 89% uur. Kunsthandel F. H. Smit Gr Houtstraat 69 Tentoonstelling van Grafisch werk door K. A v. Eek Dagelijks van 10—6 uur. R. K. Arbeidsbeurs voor mannen Jaco- bijnestraat 15 Alle werkdagen voorm. van 912 uur, n.m van 25 uur Zater dags alleen van 912 uur R. K. Arbeidsbeurs voor vrouwen Kleine Houtweg 13 Alie werkdagen des voorm. van half 11half 12 en des nam. van 3 tot 4 en van half 8 tot half 9 uur. R. K. Leeszaal en uitleenbibliotheek Jansstraat 49 Eiken dag geopend van 1012, van 25 en van 710 uur, be halve des Maandagsochtends en op Zon en Feestdagen Uitleenen van boeken. Marthavereeniging Bloemhofstraat 1 "Betrekkingsbureau voor vrouwen. Alle werkdagen van 1012, van 24 en van 89 uur Tel. 1671. Tevens gezellig sa menzijn voor Hollandsche meisjes, die hier geen tehuis hebben Zondag en Woensdag van 810 uur n.m. I R. K. Bevolkingsbureau Gebouw Sint Bavo Smedestraat 23 van 810 uur op Maandag-, Woensdag- en Vrijdag avond. St. Elisabeth's Vereenigiug Jansstrdat Aanvragen om versterkende middelen voor arme zieken der S. V. E. Maan dags van 23 uur. Donderdags van 12 uur Bisschoppelijk Museum. Dagelijks, uitge komen Zaterdag, Zon- en Feestdagen, toe gankelijk. Vrijdag 5 September a.s. des avonds te half negen houdt de R.-K. Middenstandsver eeniging in het R.-K. Middenstandsgebouw aan de Jacobijnestraat een algemeene leden vergadering. De. agenda vermeldt o.m. een uiteenzet ting over den finantieëlen toestand der ver- eeniging en een voorstel van het bestuur in verband daarmede, tevens ook het program van actie voor het winterseizoen. Op de Raamvest 31 is een nieuw siga renmagazijn geoperffl, dat den naam draagt „De Hoop". Een vroeger woonhuis is verbouwd en tot winkel ingericht. Aan de inrichting en de beschildering is zeer veel zorg besteed, terwijl de etalage stofvrij is afgesloten door glazen ramen. In den winkel zelf zijn eenige vitrines aangebracht, welke het toch reeds aange name interieur niet weinig verhoogen. De eigenaar, de heer C. Termeer, deelde ons mede, er zorg voor te zullen dragen, steeds de meest courante merken sigaren en sigaretten in voorraad te hebben, zoo dat men van een goede bediening wel ver zekerd kan zijn. Den ondernemenden eigenaar onze ge- lukwenschen. In cafe-restaurant Brinkmann, Groote Markt 9, vergaderde gisteravond de afdee- ling Haarlem en Omstreken van de Kon. Ned. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde. Na de opening door den voorzitter, den heer Jóh. de Breuk, wenschte de heer M. J. F. Bolderdijk, namens de vergaderden, den voorzitter geluk met zijn ziekteherstel,' dat hem in slaat stelt thans wederom den voorzitershamer ter hand te nemen. De heer De Breuk dankte voor deze har telijke woorden en de tijdens zijn ziekte ondervonden belangstelling. Na behandeling van eenige ingekomen stukken, bracht de heer Bouwer, vice-voor- zitter verslag uit van de vergadering van voorzitters en secretarissen, waarop o.m. besproken is de .Moederdag", een dag waarop ieder kind zijn moeder een hulde brengt. Het hoofdbestuur heeft deze zaak in onderzoek. Overigens mag het reeds zoo goed als zeker heeten dat de „Moederdag" ook wel in ons land ingevoerd zal worden. De voorzitter deelde hierop mede, dat de algemeene vergadering der Maatschap pij in October a.s. gehouden wordt. Tot candidaten voor het hoofdbestuur werden gesteld de heeren .1. F. Ch. Dix, te Assen, en dr M. J. Sirks, te Wageningen. De heer Bouwer deed vervolgens het voorstel, bij voldoende deelname, een cur sus te openen in het bloemschikken en -binden De heer Van den Hoek, voorzitter der Vereeniging van Oud-leerlingen van tuin- bouwwintercursussen, betuigde zijn adhae- sie aan dit voorstel en zeide, dat er zeker flinke belangstelling voor dezen cursus zal zijn. Bij voldoende deelname wordt wederom een tuinbouwwintercursus gehouden. Aan melding bij den heer Geeve.-s, Nic. v. d. Laanstraat 18, vóór 1 Oct Voor tuinbouw- teekenen en dendrologie aanmelden bij den heer Bleeker, Sterreboschlaan, Bloemen daal. Na de onderlinge tentoonstelling, de vra- genbus en de rondvraag werd de vergade ring gesloten In de gisterenavond gehouden huishoude lijke vergadering memoreerde de voorzitter in zijn openingswoord het belangrijke jaar, dat achter den rug ligt en dat aan de Lieder tafel in den heer Duvosel een eerste-klas dirigent bracht. De secretaris bracht zijn jaarverslag uit, hetwelk aantoonde, dat het aantal nieuwe werkende leden grooter was dan dat der uitgetredenen. De commissie van verificatie 'had de be scheiden van den penningmeester in orde bevonden. Dezen was het bovendien gelukt een sluitende begrooting te maken, hetgeen hem een hartelijk applaus bezorgde. De aftredende bestuursleden; Dr. G. E. A. Broese van Groenou, K. v. Eden, H. P. Loots en C. Warnier werden allen weer her kozen. Vervolgens deelde de voorzitter mee, dat het eerstvolgend concert 28 November zal plaats vinden en dat het bestuuk zich voor stelt een groot feestconcert te geven, zoo mogelijk met orchest, ter gelegenheid van het 95-jarig bestaan der Liedertafel op 2ü Februari 1925. De Burgemeester van Vugt maakt be kend dat in zijn gemeente op 24 Augus tus een aanzienlijk bedrag aan geld is ge vonden. Belanghebbenden kunnen zich ten zijnent, aan het bureau van politie aldaar, vervoegen. voor den muziek in den Hout op Donderdag 4 September 1924, 's avonds te 8 uur, onder leiding van Willem Knikker. 1. Ouverture „Freischütz, C. M. von We ber. 2. Ballet musik aus „Rosamunde," Fr. Schubert. 3. a. Salut d'Amour, E. Elgar. b. Divertissement, A. Luigini. 4. Fantaisie de l'Opera „Lakme," L. Delibes. 5. Les Cur.is- siers de la frontiere. marche, Tueeh Traue. 6. Ouverture „La Princesse Jaunè, C. Saint- phone," Nico Gerharz. (Solist: Wassi xylo phone," Nico Gerharz. (Solist: Wassii Kar- poff). 8. „La Feria," Suite espagnole, P. Lacome. Voor de orgelbespeling in de Groote cl St. Bavokerk te Haarlem, op Donderdag 4 September 1924, des namiddags van 23 uur, door den heer George Robert. 1. Sonate III, Andante, Adagio, Vivace, J. S. Bacah. 2 Pavane, W. Byrd. 3. Ve Sonate, Andante, Andante con moto, Alle gro maestoso. F. Mendelssohn Bartholdy. 4. Andante, Cor Kint 5. a. Rapsodie pastorale b. Marche gothique, Th. Salomé. Op 1 Oct. e.k. zal het 25 jaar geleden zijn, dat de heer G, S. de Clercq in functie trad als algemeen secretaris-penningmeester Van de vereeniging, die thans den naam draagt van Nederlandsche Maatschappij voor Nij verheid en Handel. Te dezer stede is in den leeftijd van 51 jaar overleden de heer J. C. Geyl, in leven een bekend aannemer en bouwkundige hier ter stede. Verder was de heer Geyl penningmeester van het bestuur der Ambachtsschool en der Middelbaar Technische School te Haarlem. De begrafenis heeft plaats Vrijdag 5 Sept., om 12 uur, op de begraafplaats aan de Kle- varia an De rol van het Kantongerecht bevatte slechts onbeduidende zaakjes, zooals loopen op verboden grond, rijden zonder licht, over treden maximum snelheid, enz. enz. Voorts had zich nog te verantwoorden een winkelier uit Haarlem, die na sluitingstijd 2 pond pruimen had verkocht. Een jongen was na 8 uur bij hem gekomen en had gevraagd of hij nog 2 pond pruimen kon krijgen* En toen had-ie ze maar gegeven. Wij gelooven wel, dat de winst, op die pruimen gemaakt, zal zijn verloren gegaan door de 3.boete, die hem thans werd opgelegd. Vasthouden aan rijdende voertuigen. Het verdient misschien wel eens aanbe veling er op te wijzen, dat het in de om liggende gemeenten verboden is zich aan rij dende voertuigen vast te houden, wanneer men zelf van een ander voertuig gebruik maakt. Verschillende personen uit Haarlem, die het in de stad zelf (in Haarlem is het niet verboden) kunnen doen, maken zich nogal eens in de buitengemeenten aan deze over treding schuldig. Een zekere W. K. had b.v. in Heemstede zich aan dit feit schuldig gemaakt, en des wege vroeg de ambtenaar van het O. M. thans 3 boete subs. 3 dagen. De kantonrechter veroordeelde den niet verschenen beklaagde tot 5 subs. 5 dagen zitten. Zooals men ziet is Haarlem, daar men niet alleen de eigen politieverordening maar ook die van de omliggende gemeenten be schouwd wordt te kennen, zooals de geijkte term luidt, in dit opzicht geen benijdens waardige stad. Te groote last. De electricien A. v. d. W. had in Haarlem gefietst met een last achter op zijn rijwiel, die verder dan eenjialven meter naar ach teren uitstak. Eisch 3 of 3 dagen. Vonnis 2 of 2 dagen. Nadat vervolgens, evenals bij het begin, nog eenige kinderzaken waren behandeld, was de zitting van hedenmorgen afgeloopen. Van een weduwe voor de fiets 1. Uit erkentelijkheid voor een belangrij ken goeden raad in de „Vragenbus" van de „N. H. Crt." 1.- Geboren: 30 Aug.: z. van A. M. G. Suren- donkStrijbosch. 31 Aug.: d. van M. F. A. F. NielenVlekke. 1 Sept.: z. van C. E. Habichvan Wessem. z. v. A. Groot- Kardol. d. van G. W. M. OutKok. 3 Sept.: d. van A. E. de Vosvan de Laar. d. van G. C. E. HeijmelSchuurman. z. van A. C. d»- VosDuineveld. Ondertrouwd. 3 Sept.: L. J. Overmars en J. H. C. Joosten. J, A. v. Nobelen en G. Groot. L. Baaij en J. C. Rutgers. W. Snoeks en L. Coppens. A. Jansen en H. H. W. Möring. Getrouwd: 3 Sept.: G. W. Schrijvers en M. A. W. Hogendorp. S. Wolf en B. v Praag. D. J. v. d. Blom en M. C. Glas. G. Hendrikse en H. W. Jansen. G. Wolken en M. J. v. d, Kroft. W. A. de Gooijer en J. A. Dekker. J. van Eijk en G. Haak. Verleden jaar vierde de fa. J. J. Weber en Zn. in de Koningstraat het 85-jarig be staan van haar zaak. Dit jubileum had een schitterend succes en genoot de belangstel ling van de bekendste firma's uit het bui tenland. Dit jaar viert de zelfde firma weer een jubileum. Ditmaal het 25-jarige van den heer Max Weber die gedurende dien tijd aan het hoofd van het bedrijf staat. Dit jubileum zou om het korte tijdsver loop niet worden gevierd, doch de heer Max Weber was een te bekend en betrouwbaar zakenman, een te gewilde technicus, dat dit feest onherdacht voorbij zou gaan. De jubilaris ontving vele gelukwenschen en bewijzen van belangstelling van al zijn connecties, ook uit het buitenland. Oficieel werd het jubileum echter niet her dacht. En wij meenden ook van onzen kant het jubileum van een zoo bekende firma niet zonder meer voorbij te kunnen laten gaan. s# 1 De straten herziening van "Haarlem wordt nu blijkbaar in zijn geheel terdege ter hand genomen en verschillende straten ondergaan een heele verbetering. Uitgezonderd de bekende hoofdstraten, die geheel gerestaureerd worden, krijgt ook de Lange Heerenvest een flinke beurt. Het geheele stuk moeras langs de tramrails ver dwijnt en wordt met klinkers bestraat. Het trottoir wordt aanzienlijk verbreed, en mooi betegeld. Daar ook de rijweg veel breeder is gewor den, vormt de Lange Heerenvest binnenkort een betere aansluiting met de onlangs ge reedgekomen nieuwe brug bij de Amster- damsche Poort. Hoewel de heer Emrik verzocht had van zijn jubileum geen werk te maken en hem met rust te laten, was het wel te voorzien dat deze dag niet onopgemerkt voor hem zou voorbijgaan. O.m. is het bestuur van Toonkunst den jubilaris komen complimen teeren, het koor der vereeniging, het be stuur van „Bach" enz. Ook ontving de heer Emrik vele schriftelijke en telegrafi sche bewijzen van belangstelling; een mas sa brieven, telegrammen en kaartjes stroomde onophoudelijk toe en er is wel voor gezorgd dezen dag onvergetelijk voor den heer Emrik te maken. Wat hij dan ook wel vqrdient om zijn vele verdiensten als secretaris van „Toonkunst", Op de heden gehouden vergadering in gebouw St. Bavo. Smedestraat, worden de leden verzocht de in hun bezit zijnde loten en kaarten van de D. H. V. B. af te wil len rekenen met het bestuur. Namens het Bestuur J. F. DUYN. Veiling van huizen. Maandagavond werden in het Algemeen Verkooplokaal aan de Nieuwe Gracht ten overstaan van Notaris/. Wildschut in vei ling gebracht: dertien perceelen bouwgrond, met dertien in aanbouw zijnde woningen, aan de Indische Archipel en Oosterstr. te Schoten, gezamenlijk ter groote van 14 A. 40 c.A. Kooper werd de heer J. P. Kok q.q. voor 37.400, BERLIJN, 3 Sept. Met betrekking tot de ontruiming van de Dordtmundt-zone, wordt tegenover de persberichten inzake uitstel van de ontruiming, officieus medegedeeld, dat te Londen de tijdvakken der ontruiming zijn vastgesteld. Dienovereenkomstig is de uiterste datum van de ontruiming 9 Oct. e.k. BERLIJN, 3 Sept. De Hamburgsche, Hannoversche en Pommersche afdeelingen van de Duitsch-nationale partij, namen een motie aan tegen het deel der fractie, dat gestemd., voor de Londensche overeenkomsten heeft gestemd. BERLIJN, 3 Sept. De onderhandelingen irmt de Micum hebben tot overeenstem ming geleid in dien zin, dat de Roer-mijn industrie tegen de door de Rijksregeering en de Commissie van Herstel vast te stel len prijzen, de kolenleveringen op bestel- conto zal voortzetten De directe afschaf fing van de kolenbelasting werd in uitzicht gesteld. STOCKHOLM, 3 Sept. Twee Zweedsche officieren, generaal K. O. Toll en de chef van den Generalen staf, majoor G. Ahl- ström. zullen deze maand naar Nederland vertrekken, om de aldaar in Sept. te hou den legermanoeuvres bij te wonen. ST. AUGUSTINUS-STICHTING TE UTRECHT. Onder verwijzing naar de in dit blad voor komende advertentie, maken we onze lezers en lezeressen er op attent, dat deze 5)4 pCt. leening met gegarandeerde inwisseling der obligatiën a 100 pCt. en met recht op be leening, wordt gesloten voor het bouwen van een klooster met openbare kapel te Nijme gen. Koersverlies is bij deze obligatieleening uitgesloten. De N. V. Assurantie-Maatschappij „Pru- dentia" te Utrecht, waarborgt met medewer king van de Nederlandsche Verzekering Maatschappij „St. Willibrordus" eveneens te Utrecht, de uitbetaling der obligatiën tegen den koers van 100 pCt. op dezelfde voor waarden, als die van de Vereeniging van den Effectenhandel te Amsterdam. MEDEGEDEELD-DOOR De Beurs opende heden iets beter. HEDEN 5% Nederland 1919 6% Nederland 1923 4H Nederland 1917 7% N.-l. 1921 A HolL Lloyd Oude Vaart dito Gem. Eigendom Mij. „Nederland" Scheepvaart-Unie Rotterd. Lloyd Paketvaart Oude Boot HolL Stoomboot H. V. A. Java Cultuur Jurgent gew. Koloniale Bank Indische Bank CerL Handel Mij. Rear. dito Phoenix Geconsolideerde Kon. Olie U. S. Steel Marine comm. Vorstenlanden Actions id. Comp. Merc. Arg. Poerworedjo Oude Deli Senembah Deli Batavia Amsterdam Rubber Serbadjadi Silau Wai Sumatra Dordtsche Petr. Southern Rail* Union Anacond Wabasb Conm. Maxwell 3 SEPTEMBER 949 IS 943/4 "ls/is 99i5/ls 841/2 841,2 1021/4 1023/ 6 7 843/4 85 68V2 69 151 151 1261/2 127 1251/g 126 1383/4 139 79 79 26 V2 2 8l/2 36 V, 444 3901/2 395 61*/8 62i/, 1 fcl/4 1783/4 135 135s/4 1^2i/2 1821/ 1327/ 8 133 99 1683/ 172 334 337 114U/16 ll»/4 H3/4 1681/ 4 1691// 167,- 168 24S/8 241/2 1201 120 375 378 344i/2 348 325 325 i5l */4 1491/2 196 1021/4 102 126 127 3181/ 318 70 70 150 150 851 4 15Vg l5 7/a 47/l6 BERLIJN p.billioenj PARIJS BRUSSEL WEENEN LONDEN i STOCKHOLM. KOPENHAOEN CHR1STIANIA BAZEL NEW-YORK ROME 0.62 14.00 13.081/4 0.37 11.603/ 68.771/2 42.50 35.80 48.70 2.583/4 11.45 LATERE KOERS •ÖU/j 14.— 13.15 0.36i/2 11.611/, 68.75 42.50 35.75 48.75 2-58»/, Barometerstand 9 uur v.m.: 767. Vooruit. OPGAVE VAN: Medegedeeld door het Kon. Ne„. Meteoro logisch Instituut te De Bildt Naar waarnemingen in den morgen vaa 3 September. Hoogste barometerstand' 773.5 m.M. te Kinn. Laagste barometerstand 752.9 m.M. te Akureyri. Verwachting van den avond van 3 Sep tember tot den avond van 4 September Matige, later wellicht afnemende noorde lijke wind, half tot zwaarbewolkt, weinig of geen regen, zelfde temperatuur. 436e STAATSLOTERIJ. 433 4230 13122 15689 200. 411 3252 7128 11736 .'3706 13729 15938 Prijzen van f 65: 173 215 224 299 351 381 398 414 492 646 684 689 715 740 764 817 840 879 986 1022 1027 1065 1069 1080 1187 1219 1238 1249 1276 1281 1351 1540 1547 1553 1605 1701 1708 1746 1750 1777 1783 1812 1865 1883 1908 1920 1936 1971 2015 2017 2042 2084 2135 2153 2176 2302 2340 2398 2417 2444 2531 2616 2620 2656 2664 2688 2756 2769 2790 2830 2874 2886 2975 3052 3054 3058 3069 3107 3199 3218 3227 3317 3357 3359 3473 3523 3537 3568 3569 3597 3689 3703 3706 3724 3786 3791 3809 3860 3907 3942 3992 4018 4024 4034 4055 4088 4100 4110 4146 4211 4228 4276 4324 4368 4384 4449 4451 4545. 4574 4578 4619 4641 4659 4688f 4718 4727 4739 4761 4784 4830 4870 4907 4959 4961 4987 5006 5033 5035 S15Q 5171 5178 5232 5330 5364 5384 5407 5465 5498 5524 5543 5647 5674 5704 5738 5758 5760 5885 5897 5901 5905 5919 5924 5986 5996 6020 6104 6105 6107 6204 6299 6445 6481 6514 6520 6600 6626 6637 6672 6673 6716 6758 6765 6779 6803 6824 6874 6896 6898 6916 6986 6996 7022 7114 7120 7171 7300 7311 7326 7464 7480 7522 7555 7567 7592 7597 7711 7790 7817 7849 7850 7874 7880 7901 7972 7981 7982 8010 8030 8153 8162 8171 8234 8273 8367 8383 8417 S420 8448 8609 8747 8815 8824 8906 8987 8992 9044 9047 9083 9094 9185 9232 9306 9313 9336 9354 9372 9410 9450 9461 9468 9484 9511 9517 9549 9677 9681 9723 9742 9754 9798 9884 9888 10087 10102 10104 10155 10180 10200 10413 10423 10445 10453 10490 10528 10703 10748 10763 10813 10832 10852 10935 10939 11007 11024 11115 11128 11157 11162 11177 11207 11224 I12S6 11324 11330 11337 11351 11356 11387 11440 11452 11467 11554 11611 11698 11770 11791 11828 11S58 11947 11949 12051 12070 12120 12222 12274 12292 12369 12370 12523 12555 12568 12569 12678 12703 12730 12743 12755 12765 12858 12868 12892 12902 12977 13042 13125 13134 13184 13244 13267 13300 13345 13366 13391 13426 13444 13446 13475 13488 13512 13523 13542 13557 13677 13679 13723 13752 13766 13781 13829 13861 13922 13954 13993 14008 14070 14079 14156 14158 14255 14277 14390 14400 14422 14427 14439 14491 14a25 14537 14544 14583 14619 14628 14652 14662 14682 14749 14800 14S06 14904 14944 14947 14957 14960 15053 15181 15214 15238 15259 1535S 15377 15442 15444 15449 15451 15454 15456 15479 15506 15509 15561 15580 15649 15651 15732 15804 15809 15810 15866 15892 15928 15945 15949 15999 16106 16189 16196 16226 16228 16254 16258 16284 16416 16425 16443 16462 16497 16502 6584 16609 16643 16703 16705 16729 16861 16863 16902 16934 16947 16962 16992 17044 17046 17047 17080 17155 1/179 17220 17253 17256 17296 17306 17374 17430 17536 17551 17556 17568 17577 17579 17628 17655 17700 17718 17739 17762 17790 17795 17803 17903 17*905 179S9 18057 18069 18119 18125 18137 18149 18151 18256 18264 18279 18291 18310 18322 18375 18447 1S455 18495 18504 18526 18584 18642 18648 18701 18732 18733 18811 18868 18895 18923 18937 19015 19084 19111 19119 19174 19187 19218 '^261 19274 19283 192S7 19339 19364 19374 19668 9884 19747 19759 19840 19845 19879 19904 19934 19956 19972 19974 19999 20010 20020 20073 20087 20176 20207 20244 20245 20272 20299 '0330 ^U336 20347 20365 20366 20400 20404 20613 20645 20682 20688 20691 20744 20820 20830 20836 20856 20857 20910 21042 21058 21127 21178 21182 21233 21379 21398 21452 21455 21467 21538 21574 21629 21713 21769 21806 21811 21836 21897 21910 21961 21991 22027 22069 22168 22173 22242 22255 22277 22349 22383 22404 22422 22426 22478 22534 22549 22592 22645 22660 22676 22697 22759 22760 22762 22781 22798 22813 22816 22827 22851 22876 22892 22967 4e klasse le lijst: 8463 m. g. 8460: m. z. 20951, 100U 397-* 702 9781 1119' 1292- 1704' 184» 20091 216« 245* 2725' 294« 3168. 3392. 361S 3801Ï 4375 4537! 4735 4926 5064' 5366 56:7 5852 5971 6153 6529 671<f 68S2 7027 747 76"4 7875 8017 8323 8789 9013 9236 9414 9687, 10028 10395 10600 10869 11149» 11300 11418 11721 11974 12329 12606 12766 13070 13356 13472 13565 13821 14028 14362 14499 14635 14S84 15104 1544C 15477. 15700 15805 16193 16350 16505 16S39 16988 17166 17479 17615 17763 18028 18196/ 18356 185731, 19025: 19260. 19366 19646 19871' 19979 20195 20334 20490 20758-1 21011) 21282 21573 21819 22058: 22295 22494 22678 22808

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1924 | | pagina 1