Morgen! „Zonnedag" ten bate »an het Tuberculose-tonds HERWONNEN LEVENSKRACHT. W. HENDRIKS Ziiistr i 7a li 1st CADEAU NAJAARSSEIZOEN Flanellen Jumper Cadeau HSl Zijden marocain Jumper Cadeau. EXTRA RECLAME Coucurreerende prijzen I firma A. v. Dam v. Dijk. Amersfoort HEDENAVOND OPENING 0.69 Zijlstraat 87-87a. Tel.1265 j gij SPECIALE AANBIEDING: REGENJASSEN 197 k Ongekende voordeelen Ziet de Etalages VERKOOPINGEN. SPORT EN WEDSTRIJDEN. VOETBAL. H. F. C.—Stormvogels. H. F. C. E. D. O. R. K. Sportvereeniging „The Yellow-Black-Boys." DUIZENDEN KINDEREN SMEEKEN MET DROEVE KLACHT, ACH! STEUNT, HERWONNEN LEVENSKRACHT! SCHOTEN. BLOEMENDAAL. ZWANENBURG. ZANDVOORT. LAATSTE NIEUWS. VAN HET ELECTRO-TECHNISCH EN llll SANITAIR BUREAU VAN IIIE 116 GED. OUDE GRACHT 116 Ruime keuze Electr. Ornamenten, Zijden Kappen,Strijkijzers, Melkkokers enz. Compl. Waschtafels, Wasch- en Fonteinbakjes, Baden en Geysers. Junker en Ruh Gas fornuizen en Gascomforen. Installateur voor het plaatsen van Gemeente Huurkoop Gasfornuizen. Inlichtingen gratis stadhuis Bif de Opening van dit geven wij iedere kooper boven f 10.- Coupon voor een en boven f 20,- COUPON voor een Dat dit slechts als een beschouwd moet worden, bewijzen onze gegarandeerde solide kwaliteiten tegen onderstaande i Dubbel breed ruiten Gestreepte flanellen fj Koord fluweelen 1 IQ Gekeperd Velvet 1 JC| BI. woll. Kam gar en Waterpr. Gabardine Blauw Ratiné Zware Mantelstof Nouveauté Ruiten Gekeperd Velvet enz Als reclame coupon voor heeren pantalon f 2.98 BSauw ratiné voor Heerenjas f 16.90 Fantasiestof voor Heerenjas f 14.90 Ziet verder de W twee groote Etalages van het Grootste Couponmagazijn van heel Haarlem en Omstreken Deze reclame eindigt beslis I 17 September- L. S. teycnjo Vempetiersstraat zuiver wollen Gabar dine en Whipcord nieuwste modellen vanaf - L 1w Regenmantels v.a. f 27.50 Demisaisons va. t 30.—. Restanten in Coibertcosiaums NIEUW REGLEMENT DIENSTVOOR- WAARDEN BIJ DE N. Z. H. T. M. Datum 1 September j.l. is bij de N. Z. H. T. M. een nieuw R. D. V. in werking getre den waarvan we hier de belangrijkste pun ten mededeelen. In Hoofdstuk 2 onder alg. bepalingen wordt allereerst een verklaring gegeven wat onder verschillende aanduidingen moet wor den verstaan O.m. wordt vastgesteld dat „vakvereeniging" in den zin van het regle ment is een als zoodanig door de Directie erkende vereeniging. Zoodat thans de Di rectie, in verband met de besprekingen welke op de conferentie d.d. 12 Aug. plaats vond, kan beslissen om Mercurius of den Bond van 'Technici al dan niet toe te laten. Art. 4 van dit Hoofdstuk regelt het mede tellen der jaren vroeger in dienst bij de E.S. M. of E. N. E. T. doorgebracht voor het be rekenen van verlof, uitkeering bij ziekte en ontslag. In art. 6 wordt medegedeeld dat het per soneel tot het verrichten van huiselijke be zigheden niet kan worden verplicht. (In het oude R. D. V. stond vermeld dat dit ver boden was.) Hoofdstuk II regelt de verplichtingen van bet personeel waarbij als nieuwigheid de her keuring wordt geregeld. Deze-geschiedt door drie door de Mij. benoemde doktoren, ter wijl bij eensluitend advies over de keuring de kosten toch voor rekening van de ge keurde zijn. Het personeel mag zonder toestemming der Directie geen Hoofdbestuurslid eener vak vereeniging worden, daar deze functie gelijk gesteld wordt met het bekleeden van open bare ambten, alsmede bezoldigde of onbe zoldigde betrekkingen. Het personeel is verplicht zich in dienst van;sterken drank te onthouden. Op dron kenschap staat een vaste straf nJ. 7 dagen in dienst en 3 dagen inhouding van bezoldi ging buiten dienst en in beide gevallen bij herhaling ontslag op staanden voet. Hoofdstuk III bevat de bepalingen om trent bezoldigingen en vergoedingen, waaruit blijkt dat de mogelijkheid bestaat of althans wordt voorzien dat een invalide in een lager bezoldigde betrekking dan zijn aanvankelijke in dienst blijft onder toekenning van een ge deeltelijk pensioen. De artikelen omtrent de bevordering be vatten o.m. de bepaling, dat bij niet bevorde ring de reden wordt vermeld en binnen 6 de gen beroep bij de Directie openstaat. Hoofdstuk VI is geheel nieuw n.l. de schrif telijke aanmaning als straf ..waarvan eveneens beroep open staat. De straffen worden in Hoofdstuk VII geregeld Allereerst de omschrijving wat plichtsverzuim is, dan den aard der straffen en de nieuwe bepaling dat de schriftelijke ver- antwoording waartoe gelegenheid wordt ge geven vóór de strafoplegging, pas na 2 maal 24 uur moet ingeleverd zijn. De uitkeeringen bij ziekte zijn ongewijzigd gelaten wel is bepaald dat de Directie één Z.g. carenzdag kan vaststellen, d.w.z. dat de eerste dag der ziekte niet wordt uitbetaald. Om te voorkomen, dat ziekte een bron van inkomsten kan worden, is ook bepaald, dat uitkeeringen van vergoeding wegens ziekte (niet dus verzekering tegen kosten van doc tor en apotheker) in mindering der uitkee ring gebracht worden men is dan ook ver plicht de Directie meteen dergelijke verze kering in kennis te stellen. Hoofdstuk X zegt, dat het personeel van rechtswege lid is van het pensioenfonds der Intercommunale tramwegen. Zoolang dit fonds niet bestaat, is men van rechtswege lid van het N. Z. H. fonds, zoodat ook deze aan gelegenheid nu rechtens is geregeld. In Hoofdstuk XIV is ook het overleg met de vakorganisatie geregeld, waaruit blijkt, dat en Hoofdbestuur en afdeelingsbestuur groepbezwaren of wenschen schriftelijk ter kennis van de Directie kunnen bre- ~en, wel ke be waren door een vertege waardiger der vakvereeniging mondeling kannen wor den toegelicht. Verder wordt het scheidsgerecht zooals dat voorheen bestond, omgedoopt in Raad van Beroep en niet meer samengesteld uit 5, doch uit drie leden. Veiling van 5 September, onder Directie Van de Coöperatieve Haarlemsche Groen ten- en Bloembollenveiling. E. T. Potter 3.40; id. Koningin der Nederlanden 4.20: id. Cram. Brillant 2.70; id. Rembrandt 3.20; id. Prins v. Oostenrijk 5.40-, id. Couleur Cardinal 6.75; id. Witte Due ?4ax. 2.20; id. Kei zerskroon 7.75;i d. Golden Queen 3.50 id. Prince de Ligne 3.80; id, Ophir d'Or 4.50: id Pink Beauty 8.50; D. T. Thee roos 5; id. La Candeur 4.30; idem Vuurbaak 7.25; idem Rubra Maxima J 3.90; id. La Cochenille 3.40; id. Murillo 3.10; -Dw. Dream 2.50; id. Clara Butt j 2.10; id. Rev. Ewbank 3; id. Onida 2.70; id. Vicking 3.60; id. Pygmalion 2,10 id. Erdnee 4; id Mad. Krelage, 4.70; id. Faust 3.60; E N. Poëticus ge woon 1.90; Enk Galanthus 2; Iris Hispanica Cajanus 1.70; Crocus Julia Culp 1.70. Alles eerste soort per 100 st. Het elftal der IJmuidenaren ziet er als volgt uit:- v. d. Wint, Grisel, Koster, Struys. Snoeks, Bakker, Sprokkreeff, C. Oldenburg, Visser, v. Strian, Asbeck Brosse. Vrijdag 5 September hield E. D. O. een vergadering voor haar leden en donateurs in het Blauwe Kruis. De voorzitter, den heer Mentjox, gaf in zijn inleiding een heldere uiteenzetting van de toestand der vereeni ging. Bij het punt bespreking seizoen, werd uit de vergadering hulde gebracht aan het bestuur en _ie leden, w§lke hadjden meege werkt om het terrein in orde te brengen. Vrijwel geen bemerkingen werden gemaakt, waaruit bleek, dat men het eens was over het werken van het bestuur. Na een geanimeerde rondvraag, sloot de voorzitter de goed bezochte vergadering. Zoo staan wij dan aan den vooravond van den dag, waarop onze Vereeniging vóór 5 jaar werd opgericht. Zondag a.s. gaan wij ons vijf-jarig bestaan in intiemen kring vieren, op een manier zoo als wij Geel-Zwarters gewend zijn feest te vieren. Natuurlijk eerst 's morgens Algem. H. Communie waaraan al onze Boys evenals de vorige maal zullen deelnemen. Een woord van opwekking zal wel over bodig zijn, omdat wij reeds eerder het be wijs geleverd hebben op Godsdienstig ge bied onzen plicht goed te begrijpen. Na de H. Mis, welke wordt opgedragen voor het Geestelijk en tijdelijk welzijn van onze vereeniging, zullen wij gezamenlijk ontbijten in het Patronaatsgebouw op het Teylerplein, waarna wij nog eenigen tijd ge zellig zullen doorbrengen. Daar er dien dag te Amsterdam Missie wedstrijden worden gespeeld zullen wij zop- veel mogelijk gezamenlijk vertrekken, daar er bij die wedstrijden kennis gemaakt kan worden met het puikje der Roomsche voet ballers, en daar er van hun spel nog wel iets te leeren valt, rekenen wij erop dat The Yel low Black Boys" bij deze Missiewedstrijden goed vertegenwoordigd zijn. Kaarten voor deze wedstrijden zijn bij on zen Secretaris verkrijgbaar. De avond wordt doorgebracht in het ge bouw, waar vóór 5 jaar onze club werd op gericht. In de Koningsteijnstraat zullen wij den avond doorbrengen, en als de voorteekenen niet bedriegen, zal dit een waardig besluit zijn op een waardig lustrum. Wij zullen daar zien, Geel-Zwart op de planken, geel-zwart in de zaal, geel-zwart in 't buffet, in één woord, overal geel-zwart. Daar zullen wij ons lustrum vieren op een intiem gezellige manier, een avond voor, en door The Yellow Black Boys. PIET. JAARLIJKSCHE ALG. VERGADERING DER B.V.C. BLOEMENDAAL. In één der zalen van Gebouw Olympia hield gisteren de voetbalclub „Bloemendaal" haar jaarlij ksche Alg. Vergadering. In zijn openingswoord wees voorzitter Adr. Cassee op den bloei van de vereeniging en verzocht hij voor het komende seizoen de medewerking der leden voor een goeden gang van zaken. Notulen en Begrooting voor het a.s. sei zoen werden onverandersd goedgekeurd. Met leedwezen nam de vergadering ken nis van het heengaan van den penningmeester H. A. Jansen, die zoo geruimen tijd tot aller genoegen zijn moeilijke functie heeft waar genomen. In zijn plaats zal thans de heer M. Jansen het penningmeesterschap op zich nemen, terwijl het bestuur verder werd aangevuld met den heer C. Cassee. Met voldoening kon door het bestuur worden gewag gemaakt van het feit dat men van Gemeentezijde in Bloemendaal thans niet meer zoo geheel onverschillig tegenover de plaatselijke voetbalvereeniging staat. Reeds werd de B.V.C. hierdoor in staat ge steld verschillende verbeteringen op het terrein te doen aanrichten, terwijl verdere veranderingen, welke zeer zeker eveneens verbeteringen zullen beteekenen, in het on middellijke uitzicht werden gesteld. Door de stijging van het aantal werkende leden zal het verder noodig zijn dat „Bloemen daal" de beschikking krijgt over een tweede speelterrein. Zonder hieromtrent thans reeds definitieve mededeelingen te kunnen doen was de voorzitter van meening dat B. en W. van Bloemendaal zeker niet onverschillig zouden staan tegenover de uitbreidings plannen der Voetbalvereeniging. Na een weinig belangrijks opleverende rondvraag werd de vergadering gesloten, r GEMEENTERAADSVERGADERING SCHOTEN. Gisteravond vergaderde de raad dezer gemeente onder voorzitterschap van den burgemeester Mr. J. N. J. E. Heerkens Thyssen. De raad is voltallig. Als punt 1 vermeldt de agenda Samenstelling afdeelingen De volgende leden worden voor de ver schillende commissies benoemd. Gemeentereiniging, de heeren Loe rakker, Boxs en Krijnders. Gasbedrijfmevr. Weber en de heeren Algra en Emans. Grondbedrijf de heeren van Schie, Bies en Boxs. Aan de orde is punt 3 der agenda Benoeming lid L. O. Tot lid van de commissie van toezicht op het lager onderwijs wordt benoemd de heer Heidstra. Aan de orde is punt 4 der agenda Jaarwedde gemeente ontvanger. De heer Jansen wijst er op dat B. en W. in hun schrijven geen rekening 'houden met het feit dat Schoten in een hoogere klasse thuisbehoort. De heer Loerakker is er een tegenstander van dat het salaris van één ambtenaar wordt verminderd. De Voorzitter wil ook op verhooging aandringen met dien verstande dat het salaris blijft gehandhaafd. De heer Jansen vraagt naar de beweeg redenen die Ged. Staten tot deze circulaire aanzetten. De Voorzitter zegt dat door de verande ringen betreffende de plaatselijke inkomsten belasting het werk voor den ontvanger is verminderd. Dit echter voor kleine ge meenten. In groote gemeenten blijft het werk van den ontvanger een dagtaak. De heer Visée wil de verhooging niet verwerpen. De heer Loerakker is het daarmee niet eens. De Voorzitf' meent dat er op het oogen- blik bij Ged. Staten geen aanleiding kan bestaan om tot een verhooging over te gaan. Zonder stemming of discussie wordt volgens voorstel van B. n W. besloten. Aan de orde is punt 5 der agenda Bouwverordening. Bij B. en W. zijn eenige verzoekschriften binnengekomen. Bij een verzoek van R. tot het bouwen sentimenteel hierop afwijzend te adviseeren. Spr. stelt voor gunstig te beschikken. De Voorzitter zegt dat het een advies is van de gezondheidscommissie. In stemming gebracht wordt met 95 stemmen gunstig beschikt. Op een ander adres met gunstig advies van de gezondheidscommissie en afwijzend van B. en W. wordt na stemming volgens voorstel van B. en W. goedgekeurd. Aan de orde is punt 6 der agenda Beschikbaarstelling hulp- school Pretoriaplein. De leden Visée, Krijnders, Bies, Weber- Groeneveld en H. J. Klein hebben een bij zondere raadszitting gevraagd om de hulp- school aan het Pretoriaplein beschikbaar te stellen voor het R.K. Kerkbestuur van de parochie van de H. Liduina. De heer Visée licht het voorstel toe en zegt dat men in Schoten de R. Katholieken zoo royaal en loyaal mogelijk behandelt. Schoten is niet in staat om een nieuwe school te bekostigen. De school op het Preto riaplein is voor het onderwijs geschikt. Spr. meent dat in het debat niet van belang is of Schoten de school noodig heeft of niet. Al kan er over worden gepraat meent spr. dat dit a priori vaststaat. Spr. wil de questie aldus definieeren Er is geen geld en het is moeilijk te krijgen. De raad heeft zijn toezegging gedaan. En de school op het Pretoriaplein voldoet aan de eischen van het onderwijs Spr. meent dat de raad met dit voorstel moet meegaan. Mocht de annexatie komen dan zou deze misschien voordeelig zijn voor de R. Katholieken komt ze niet dan is het voordeel aan de gemeente Den heer Loerakker is het een genoegen den heer Visée dit punt te hooren verdedigen. Spr. meent echter dat men in Schoten muet laten zien dat men iets voor het volksonder wijs over heeft. Spr. meent dat het school bestuur geen genoegen kan nemen met dit aanbod. Dat zou een beleediging zijn*voor de volksziel. Het zou een standen-schooltje worden. Men zou zijn kinderen nooit in die pulpschool brengen. Een school is brood- noodig. Wethouder Klein wil ook goed onderwijs. Wat echter de school betreft, daar is steeds goed onderwijs gegeven. Wat de financiën betreft gelooft spr. dat dezen te ongunstig zijn om een nieuwe school te bouwen. Spr. vreest dat geen aannemer zal willen bouwen uit vrees er zijn geld bij in te schieten. Had spr. eerder de cijfers gekend dan had hij zijn stem niet gegeven aan het besluit tot mede werking. Bovendien zal er binnen vijf maan den een school in Bloemendaal zijn. Er ko men hier dan 200 open plaatsen. Spr. heeft de kwestie met den inspecteur van het on derwijs besproken en deze gaf hem den zelf den raad. Spr. meent dat men hier de eene Katho lieke school gaat bouwen om de andere leeg te pompen. De Voorzitter wil het debat niet baseeren op een gesprek met den inspecteur van het onderwijs. Bovendien heeft spr. een brief van den inspecteur waarin een andere mee ning wordt verkondigd. Het college van B. en W. baseert zijn meening op het raadsbe sluit tot medewerking. Spr. wil niet over de financieele kwestie spreken. B. en W. zoeken naar middelen, doch tot een oplossing is men nog niet gekomen. Het college heeft gezegd Nu ge uw kinderen niet kunt plaatsen willen wij u deze school tijdelijk aanbieden. Het voorstel is dan ook niet zooals het door den heer Klein wordt voorgesteld. Men kan wel zeggen dat men het Kerkbestuur wil helpen. Maar wanneer het gebouw eenmaal is be trokken dan blijft het misschien jaren zoo. Dit is geen oplossing volgens de wet en ook niet volgens het besluit van den Raad zelf. De heer Boxs herinnert er aan dat men indertijd voorgaf dat buiten de nieuwe school ook de hulpschool in gebruik zou blijven. Nu ze is ontruimd blijkt toch over duidelijk dat de zaak toen zeer verkeerd is voorgesteld. Spr. wil het genomen raadsbe sluit handhaven. De heer Visée is er van overtuigd dat de Luciaschool overbevolkt is. Spr. wil weten waarom de oude school niet voldoende is. Wat betreft de geschiedenis der openbare scholen meent spr. dat men aan den overkan- meer voorgeeft te hebben gedaan dan werke lijk gedaan is. Wat het betoog van den Voor zitter betreft meent spr. dat de raad hier een besluit nooit nemen en zich niet achter zulk een autoriteit moet verbergen. De heer Loerakker heeft geen enkel be zwaar tegen een tijdelijken maatregel en laat de rest gaarne over aan het gemeentebe stuur. Maar dan moet het ook tijdelijk zijn. Wat de hoedanigheden betreft der hulp- school zegt spr. dat men met man en macht deze heeft afgekeurd en ontruimd. Nu zou ze plotseling weer goed moeten zijn. Wan neer de maatregel wel zeer tijdelijk is zal men het volksonderwijs in al zijn geledingen doen achteruitgaan. Spr. wil overleg plegen met het Schoolbestuur en ondertusschen aan het geld zien te komen. Is er een maatregel noodig, dan zal spr. daar vóór zijn. De heer Algra sluit zich aan bij den Voor zitter. Wethouder Klein bestrijdt de meening van den heer Loerakker en zegt dat hij altijd heeft meegewerkt aan de verbetering van het onderwijs. Spr. legt nogmaals den na druk op het financieele bezwaar. De heer Antonisse heeft de St. Lucia school bezocht en is tot de conclusie geko men dat deze overbevolkt is. Ook de hulp- school heeft spr. bezocht en meent zonder een oordeel te willen vellen dat de lo kalen goed zijn. Spr. wil een compromis. Spr. zou de Kath. fractie willen adviseeren zich bij den tijdelijken maatregel neer te leg gen en een rapport af te wachten. De heer Heidstra wil de argumenten hooren tegen de hulpschool. Wethouder Wolf noemt de bezwaren die aan de hulpschool zijn verbonden. De ver warming alleen was duurder dan het vol tooien van de school in de Overtonstraat. En nog moest het onderwijs meerdere malen broken worden wegens hevige koude. Wat de school zelf betreft geeft spr, toe dat er nog heel aardig uitziet. De Voorzitter meent dat het voorstel op zich in den raad thuis hoort. Een tijdelijke maatregel in overleg met het kerkbestuur is echter het werk van B. en W. Wethouder Klein meent dat geen aan bieding kan geschieden waar de school reeds is gewaigerd. Overleg beteekent volgens spre ker Je krijgt het geld. De heer Visée zou er voor zijn om vast te stellen dat de R. K. het eerst een school krij gen wanneer deze in Schoten mocht noodig zijn. Spr. stelt dit voor. Wethouder Wolf zegt dat de financiën niet zoo hulpeloos zijn als men doet voor komen. Dat de leening voor de openbare school niet is geslaagd komt doordat men niet op de groote macht terecht kan. Deson danks is de openb. school toch betaald. In stemming gebracht wordt het voorstel verworpen met 86 stemmen. De heer An tonisse bleef buiten stemming. Aan de orde is punt 7 der agenda Ingekomen stukken en mededeelingen. Medegedeeld wordt dat ter inzage zijn gelegd de tee keningen van 19 woningen aan het Schoollaantje. De heer Visée vreest dat deze woningen te klein zullen worden. ra va van een schuur acht de heer Heidstra het A B. en W. deelen mee dat de woningen niet veel kleiner zijn dan andere en dat de direc teur van Gemeentewerken er zijn goed keuring aan heeft gegeven. De teekeningen worden goedgekeurd. 2. B. en W. zijn niet voornemens mee te In 't geheel bestond de verzameling uit een 80-tal planten, welke door de zorg van den heer Mey op .alleraardigste wijze waren op gesteld. De uitslag werd bekend gemaakt door den heer Dankbaar. De eerste prijs werken aan de wederinvoering van het werd toegekend aan Jannetje de Graaf te vervolgonderwijs. n Voor kennisgeving aangenomen. Rondvraag. De Voorzitter deelt nee dat a.s. Maandag zal worden begonnen met de bestrating in de Reitzstraat. De heer Antonisse klaagt over de urinoir in het Julianapark. De lucht is ondragelijk en ook is de urinoir niet gemaskeerd door boomen of zoo iets. De Voorzitter zegt aandacht toe. De heer Visée vraagt wanneer het rap port over het gasbedrijf kan worden tegemoet gezien. De Voorzitter zegt dat dit spoedig zal verschijnen. De heer Bies klaagt over de bestrating van de verbinding SpaarneDr. Reitzstraat. De Voorzitter zegt aandacht toe. Hierna wordt de vergadering gesloten Loting van den dienstplicht. Vrijdag ochtend om 8.40 uur had in het gymnastiek lokaal der O. L. school te Overveen de loting plaats van de dienstplicht 1925. De uitslag is als volgt No.-1 G. B. van 't Land 2 K. A. Dekker 3 C. L. W. van IJsendijk 4 J. B. Sluiter 5 A. C. van Schaagen 6 J. WDenkes 7 J. O. Veldt8 A. Jurjans 9 J. Prins 10 J. H. Tulen 11 G. P. Corsten 12 P. A. G. Faas en de Heer 13 Jhr. Job de Jonge 14 J. F. de Wit15 J. H. van Kampen 16 J. van Bezu 17 H. H. Bakker 18 R. Th. de Cock 19 G. A. van der Veldt20 A. C. van Galen, 21 J. H. van Breemen 22 J. P. Metselaar, 23 A. van Holst24 Derk Zwier- sen 25 Adr. Spoor 26 Jhr. H. A. Teixeira de Mattos 27 A. de Vos 28 D. Wassink 29 A. Huisman,; 30 E. F. Breitenstein 31 A. M. C. Lindner 32 J. M. Andre de la Porte 33 J. W. Vogel 34 L. J. Wittop Koning 35 G. M. Meppelink 36 A. H. Mooijekind 37 A. Iking 38 J. H. M. Beek 39 F. Flaming 40 J. H. F. van Wijk 41 H. Pontsma 42 H. H. Hogenbirk 43 G. Beun 44 F. A. Veenstra 45 A. H. W. Schoute 46 G. van Dijk 47 A. Bakker 48 W. J. Timmer 49 G, H. Stevenhage 50 L. L. Schreur 51 W. Bruijnes 52 P. J. van der Bijl 53 J. de Graaf 54 Chr. C. Dijk; 55 N. Roos 56 J. H. Lennekamp 57 Jhr. W. F. H. Roëll 58 J. J. H. Handgraaf 59 Nic. Even 60 Jhr. W. A. L. Mock 61 J. L. van Verre. Jeugdwerk. Gisteren werd in het ge bouw Maranatha een tentoonstelling gehou den van de plantjes, welke in Mei van dit jaar aan een 40-tal meisjes van de Bloemen- daalsche Meisjesschool werden uitgereikt. Overveen, voor haar Pelargonium sonale (ge ranium) en Fuchsia. De 2de prijs aan Trijntje Schuit voor Pe largonium en Fuchsia. Cath. IJzerman behaalde met Pelargonium en Clivea den derden prijs. De jury bestond uit de heeren Dr. J. P. Thijsse, Joh. Mey en H. Heesbergen. Wegverbetering. De, op den Bloemen- daalsche weg uitkomende zijwegen, hebben reeds meerdere malen aanleiding gegeven tot ongelukken. Daarom is men er in den laatsten'tijd op uit, de hoeken af te ronden. Thans is de Mollaan aan de beurt. Een flinke hoek van den tuin van De Rijp wordt om deze reden bij den weg getrokken. De vei ligheid zal hiermede zeker gebaat zijn. Ernstig ongeval. Vrijdagmorgen trof een arbeider, wonende te Leimuiden en werk zaam aan de waterleiding alhier een-ernstig ongeval. Bezig zijnde met transporteeren der zware buizen, geraakte deze onder een buis bekneld, met het treurig gevolg, dat de man zoodanige kwetsuren opliep, dat het ergste gevreesd moet worden. Geneeskundige hulp alsmede geestelijke bijstand werd onmiddellijk ingeroepen. De man werd in zeer deerniswaardigen toestand naar het St. Elisabeths-Gasthuis te Haarlem vervoerd. Hij heet J. Hollander, is 27 jaar oud, gehuwd en vader van twee kinderen. Naar we vernemen is de ongelukkige Vrij dagmiddag overleden. Loting dienstplicht. Vrijdagmorgen had alhier de loting voor den dienstplicht plaats. De uitslag was als volgt: No. 1. H. C. de Wid. 2. G. J. Timmermans 3. W. Koper. 4. H. van der Wufi. 5. J. A. Paap. 6. C. H. J. Leen. 7. K. B, Veenis 8. C. de Jong. 9. W. M. J. Diemer 10. S. Schilpzand. 11. J. Schaap. 12. A. Molenaar. 13. M. Kok. 14. J. A. Remmé. 15, P. N ter Wolbeek. 16. G. de Wid. 17. A. L. Winkler. 18. W. M. Cas- tien. 19. J, Visser, 20. F. J, van ZeijL 21. J. M. Vosse. 22 A. de Joode. 23. E. Koper. 24. J. C. Roukens. 25. P. J. Stokman. 26. P. Visser. 27. J. E. Steenkerk. 28. C. Mole naar. 29. E. de Muynck. 30. F. Molenaar. 31. J. Weber. 32. J. J. L. Kroon. 33. A. Molenaar, 34. P. Möüringer. 35. G. L. van Toombergen. 36. W. Paap. 37. J. Paap. 38. L. J. Rinkel. 39, J. van Heyningen. 40. J. Lang. 41. H. N. van Dam. 42. P. Oud. 43. W. C. Paap, 44. S. L. Kerkmeester 45. A. Schui ten. 46. G. Terol. DE AMSTERDAMSCHE KATHOLIEKE RAADSFRACTIE. AMSTERDAM, 6 Sept. Naar het bureau der Amsterdamsche Katholieke Raadsfrac tie ons mededeelt, hebben de voorzitter en de secretaresse der fractie op grond van drukke werkzaamheden als zoodanig hun ont slag genomen, In verband daarmede is het bureau opnieuw geformeerd en thans als volgt samengesteld; voorzitter J, H. A. L. von Freytag Drabbe; vice-voorzitter J. T. Peters; secretaris Mr. C. P. M. Romme. $et bureau is gevestigd te Amsterdam aan den Willemsparkwieg 96. A 'i. VOOR JAPONNEN 25 DESSINS ir.aüP ALLEEN PRIMA KWALITEITEN 1 1 DIVERSE KLEUREN A .TV DUBBEL BREED enz. 2 EL BREED. - SOLIDE (Ook geschikt v. Jongensjassen) 2 EL BREED VOOR MANTELS 80 c.M. BREED enz.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1924 | | pagina 2