VOETBAL-UITSLAGEN. HONKBAL. ZEILEN. Wedstrijden van de Haarlemsche Jachtclub op Zondag 7 Sept. H. F. C.Stormvogels 11. Seriewedstrijden H. V. B. Zand voort IHaarlem II 0-0. De Jong, R. C. H. II—T. H. B. I. 0—2. ED.O. II—D.I.O. I 4—3. DE KENNEMERS—STORMVOGELS 2. 0—0. Nederlaag wedstrijden Schoten. Beverwijk IPolitie elftal Wormerveer 50. Voetbal in bet Buitenland. ■■■ffl® moet ge hebben en houden voor hetgeen om U heen geschiedt DE NIEUWE 3 HAARL. I COURANT brengt U het spoedigst met ALLE gebeurtenissen vol ledig op de hoogte Haarlemsche Jachtclub. Nederl. zeilers in Engeland. WIELRENNEN. R. en T. „Haarlem". sportterreinen aan de Molenwerfslaan. En als gij onze wedstrijden in de competitie zult komen bezoeken, zult gij voortaan droog, aangenaam en gezellig en tevens warm (ten minste als gij er een kopje thee bij neemt), 4e match kunnen volgen. Maar.nog even geduld. Zoo spoedig mogelijk hoort gij er meer van. Zijn al uw kennissen al donateur of donatrice? Neen? Nu werft ze dan aan in zorgt dat zij ook onze R.-K. sport steun- aen! Het is noodig! Seriewedstrijden. Om den Zilveren bal. Rotterdam FeyenoordH.D.V.S. 30 ExcelsiorD.F.C. 12 A.D.O.Sparta 10 S.V.V.—V.O.C. 2—0 Om den H.R.O.L.-beker, Amsterdam: AjaxBlauw-Wit 00 Z.A.C.R.C.H. 0—3 Blauw-Wit—R.C.H. 1—3 Om den Philipsbeker. Eindhoven Willem IIde Valk 32 EindhovenBredania 31 Willem IIEindhoven 21 Om het Merwede-Schild. Halve beslissing. DordrechtD.F.C. IITransvalia 01 Xerxes IXerxes II 01 "FransvaliaXerxes II 10 D.F.C. II—Xerxes I 1—3 Om den Groninger Dagblad-beker. Groningen Be QuickVelocitas 22 Seriewedstrij den. Delft :D.V.C.Fortuna 50 1) O.B.Schiedam O.B.Schiedam 00 D.H.C. II—R.F.C. 1 1—2 1) w.n.o. Om den Willem II-beker. Tilburg Wilhelmina II—W.S.C. 1—1 RoodborstjesVolt 20 RoodborstjesW.S.C. 20 TWENTSCHE V. B. Enschedé G.F.C.Almelo 12 RigtersbleekHengelo 00 EnschedéTubantia 11 I Enschedé IILuctor et Emergo 10 Fiks of NiksHengele} II 04 TubantersEnschedé III 31 Ensched. Boys IIBorne 30 I Tubantia wint na loting. OM DEN GOOI- EN EEMLANDERBAL. Hih'ersum HilversumWageningen 10 B.M.T.—3.W.S. 1—0 WageningenD.W.S. 51 HilversumB.M.T. 41 Vriendschappelijk. Nijmegen QuickHeracles 13 fkmsterdam A.F.C.Blauw-Wit 00 Actief-Kattenburg 33 I (Kattenburg wint). Zwole Zwolsche BoysK.H.C. 25 Haarlem H.F.C.Stormvogels 11 Den Haag QuickH.B.S. 26 DelftConcordiaMiddelburg 82 DelftD H C E D.O. 0—5 Leiden U.V.S.—Leidsch. XI 4—2 LugdunumCeleritas 32 Lugdunum IICeleritas II 41 Schiedam H.D.V.S. II—S.V.V. II 3—6 Deventer Go AheadBe Quick 61 Gouda GoudaV.U.C. 12 Gouda OlympiaVelox 31 Olympia IIO.N.A. 42 s Hertogenbosch WilhelminaAjax II 6—0 Vlissingen VlissingenV.F.C. 42 Breda N.A.C.—A.S.C. 1—3 Roermond: RoermondKerkrade 41 0walmen SwalmenRoermond II 13 De Spanjaardslaan-bewoaërs troffen het wel bij hun eersten thuiswedstrijd. Wat het voor de spelers wellicht wat te warm, voor de toeschouwers was het een genot op het toch zoo prachtig gelegen terrein te vertoe ven. 't Was dan <jok geen wonder, dat heel veel publiek aanwezig was. Bij de blauwwitten speelde tenslotte Hout- kooper toch niet mee. Naar wij uit vrij be trouwbare bron vernemen, wil hij het voet- hallen er geheel aan geven. Het H. F. C.-elftal luidde: v. d. Meulen Cohen Tervaert Adelink De Koning, Reuvekamp Gille, Eijsvogel Fngel, Bouvy, Matulessia, v. Beekum, Miezerus. De Stormvogels hadden ook enkele inval lers, o.a. missen wij: Kosters en Blinkhoff, zoodat de opstelling er aldus uit zag: v. d. Wint Haak, Grisel Struis, Snoeks, Bakker Sprokkreeff, Oldenburg, Visser, v. Strien, Bruce Niettegenstaande de hitte wordt er on middellijk met groot enthousiasme gespeeld. Hoogstaand is het spel echter niet. Over het algemeen blijken de Stormvogels over betere baltechniek te beschikken. De „zwarte" mid denvoor der Haarlemmers blijkt een vlug, handig speler, waar H. F. C. voor het ko mende seizoen wel een groote steun aan kan hebben. Bouvy is bepaald geen aanwinst. Zijn spel is meer gebaseerd op „door sjou wen' Van der Mfulen in het H. F. C.-doel handhaaft zijn naam als uitstekend doelver- dediger en keert enkele schoten der IJmui- densche voorhoedespelers op schitterende wijze. Oldenburg breekt diverse malen even als Visser handig door, maar de H. F. C.- verdediging werkt steeds tijdig terug. Snoeks plaatst verschillende malen goed naar de vleutfels. Bij de Haarlemmers munt in de voorhoede Engel uit, door steeds buiten spel te staan. De strijd onderling is over het geheel uiterst vriendschappelijk. Gedoelpunt wordt in de eerste helft niet, zoodat rust met 0-0 ingaat. De rust duurt vrij .ang, en wanneer we der begonnen wordt, blijkt dat bij H. F. C. Cohen Tervaert is uitgevallen, terwijl Jhr. M. Sandberg eenige jaren geleden reeds middenvoor in de voorhoede, weder mede- speelt. De Haarlemmers hebben hun geheele elftal gewijzigd. De aanval luidde nu van rechts naar links: v. Beekum, Matulessia, Sandberg, Mieze rus, Bouvy, welke opstelling in haar geheel beter voldoet. De eerste oogenblikken zijn de Haarlem mers geheel aan het woord, maar ook de Stormvogel-verdediging blijkt op dreef. Aan den anderen kant krijgt ook v. d. Meulen af en toe gevaarlijk werk en goede schoten te verwerken. Eens denken wij Bruce te zien doelpunten, maar op schitte rende wijze keert v. d. Meulen het zuiver gerichte schot. Waneer eindelijk v. Beekum voor de zoo- veelste maal er van door gaat, plaatst hij tijdig naar Sandberg. Deze zet goed voor en Miezerus schiet den bal voor v. d. Wint on houdbaar in. 1-0. Hard werken nu de IJmui- denaren voor den gelijkmaker. Sprokkreeff en Bruce rennen herhaaldelijk fraai langs het lijntje, maar v. d. Meulen geeft geen kans. Steeds komen de Stormvogels terug en ein delijk heeft Visser succes, wanneer hij vlak bij den bal hard in doel schiet. 1-1. Er ont wikkelt zich nu een vinnige, doch volkomen eerlijke strijd om de leiding. Er wordt echter niet gedoelpunt meer, zoodat als einde aan breekt van dezen strijd de partijen de pun ten eerlijk gedeeld hebben, hetgeen ook vrij wel de juiste verhouding is. Bij de Stormvogels was de achterhoede goed. Wat de aanval betreft, wij kregen te veel den indruk dat de heeren er te veel op uit waren om zelf goals te maken. Met suc ces ging dit niet. Bij H. F. C. muntte uit v. d. Meulen, de Koning en Matulessia. Wij vernemen dat H. F. C. binnenkort een tegenbezoek in lJmuiden hoopt te brengen. Het geheel was een uitstekende oefenwed strijd voor het komend seizoen. R. C. H. WINT DEN AROL-BEKER. De Racing gaat op den ingeslagen weg voort en heeft gisteren in Amsterdam op het prachtig ingerichte A. F. C.-terrein na eerst in den halven eindstrijd met 30 van Z. A. C. en daarna in de finale van Blauw- Wit met 31 gewonnen te hebben, voor een jaar beslag gelegd op een prachtigen zilveren wisselbeker, bevens een groote zilveren clubmedaille, terwijl bovendien de spelers nog een klein gouden voetballetje als herinnering in ontvangst hadden te ne men. Reeds vorige week was een aanvang ge maakt met dit tournooi en zijn V. V. A„ A. F. C. en D. E, C. afgevallen, terwijl Ajax, Blauw-wit en Z. A. C. zich voor de halve eindstrijden plaatsten, waar R. C. H. aan toegevoegd werd, daar voor de eerste ronde werd vrijgeloot. En met succes is gisteren in Amsterdam gespeeld. Het elf tal heeft een uitstekenden indruk achter gelaten en we zijn het met den voorzitter van A. F. C. geheel eens, die na afloop bij de prijsuitreiking beweerde, dat het beste elftal, is casu R. C. H., den beker gewonnen had. Om één uur werd reeds met den wed strijd tusschen Blauw-wit en Ajax begon nen, welke ook naeenkwartier verleenging eindigde zooals werd aangevangen. Het lot wees Blauw-Wit toen als win naar aan, hetgeen geheel in overeenstem ming was met de prestaties der beide elf tallen. Vervolgens kwamen R. C. H. en Z. A. C. in het veld, om onder leiding van scheids rechter VersteeghMeuleman den strijd aan te binden. De elftallen waren als volgt samenge steld. Z. A. C.: Waaier, Mooij, Kol, Postma, Derboren, van Doorn, Koeslag, Ten Doesschate, Hollande, Lan- genkamp, Albrecht, R. C. H.: Brugman, Nachtegeller, Roelfsema, v. Dam, Maarse, Müller, Nieuwenhuis, Geutskens, Hazevoet, Kuyt, Erdtsieck. Het begin is voor R. C. H. dat al aan stonds de capaciteiten van Waaier op de proef stelt. De Zwolsche doelman doorstaat die proef echter schitterend. Dan moet Erdtsieck toonen wat hij kan en doet aan vankelijk wat onzeker om zich echter spoe dig te herstellen. Het spel golft tamelijk snel op en neer, doch de R. C. H.-voorhoe- de is gevaarlijker dan de Zwolsche die ook al gebrek heeft aan een goede schutter. Bij R. C. H. daarentegen lukt het nog al en vooral Nachtegeller en Roelfsema heb ben het oog er goed in. Vele malen wordt den bal op het Z. A. C-doel afgezonden, echter voorloopig zonder resultaat. Dan schuiven plotseling v. Dam en Maarse door de achterhoede heen met den bal, v. Dam zet voor en Roelfsema fabriceert het eer ste doelpunt. Kort daarna breekt R. C. H. weer door. Maarse heeft den bal, doch er wordt gefloten. Het schijnt echter dat dit door iemand uit het publiek werd gedaan en de scheidsrechter geeft een wenk dat kan worden doorgespeeld. Waaier tracht Maarse den bal afhandig te maken, doch deze zet op het juiste moment over aan Nachtegeller die den stand op 20 brengt. Hevig gefluit uit het publiek en ook eeni ge Z. A. C.'ers protesteeren. De scheids rechter vindt echter geen termen aanwezig, het doelpunt te annuleeren. Na nog eenige wederzijdsche aanvallen is het rusten, Ook in de tweede helft is R. C, H. meest een tikje sterker dan Z. A. C., misschien wel hoofdzakelijk door het goede werk van haar aanvoerder Nieuwenhuis die op de bekende kalme wijze telkens weer de aan vallen van Z. A. C. onderbrak en zijn voorhoede ten aanval opstuwde. Reeds spoedig heeft Nachtegeller weer succes als hij een voorzet van rechts in een doelpunt omzet. Z. A. C. wijzigt haar opstelling, Koe slag gaat rechtsbinnen, doch het baat niets. De R. C. H.-verdediging is onverbiddelijk en retourneert het leder zonder meedoo- gen. Wel krijgt de Z. A. C.-voorhoede nog een enkele kans, doch slecht schieten is tenslotte oorzaak dat Erdtsieck niet te veel te doen krijgt. Heel Z. A, C. trekt tegen het einde ten aanval, maar de R. C. H.'ers houden stand en met een 30 overwinning voor onze stadgenooten breekt het einde aan. R. C. H. komt dus tegen Blauw-Wit in de finale. Alvorens daaraan wordt begon nen, wordt eerst het publiek verrast op een partijtje tusschen de veteranen elftal len van Blauw-Wit en A. F. C„ dat ech ter slechts een half uur duurde. Onder leiding van scheidsrechter van Gestel begint dan omstreeks 5 uur den wedstrijd tusschen Blauw-Wit en R. C. H, De Racing speelt in de zelfde opstelling als tegen Z. A. C. terwijl Blauw-Wit het volgende elftal heeft: Schindeler, Van Asfelt, Lietzen, Mazurel, Garritsen, van Dort, Dorenbosch, v. d. Voorn, Roller, Kouden- burg, Homburg. R. C. H. trapt af en Blauw-Wit neemt direct het spel voor eenige oogenblikken in handen. Het ziet er naar uit, dat zij op haar gemak zal winnen. Eenige scho ten krijgt Erdtsieck te behandelen, eeni ge corners op het R. C. H.-doel heeft Blauw-Wit te nemen, doch de achterhoe de bezweert het gevaar. Een enkele maal breekt R. C. H. ook eens door, maar Liet zen en van Asfelt stuiten deze aanvallen op solide manier. Van veraf schiet Haze voet eenmaal op het Bl.wit-doei, maar Schindeler is op zijn qui-vive, Brugman rent een paar maal langs de lijn, zijn voor zetten zijn te scherp en geven Schindeler weinig moeite Als Bl.-wit weer eens een aanval onderneemt, slaat Hazevoet geheel onnoodig den bal met de handen weg en krijgt Bl.-wit een penalty te nemen, die ver naast wordt geschoten. V§naf dat mo ment komt R. C H. wat meer los en gaat de strijd gelijk op.Het blijkt dan weer dat de R. C. H.-aanvallen gevaarlijker zijn dan die van Bl.-wit. doordat de R. C. H.'ers beter schieten. Uit een ingooi vlak bij het Blauw-wit doel belandt dan de bal bi) Nieuwenhuis, die doorgeeft naar Nachtegel ler, die op zijn beurt een scherp schot in zendt dat in de bovenhoek verdwijnt, 10. Fanatiek valt Blauw-wit dan aan, maar de R. C. H.-achterhoede met Nieuwenhuis aan het hoofd, weet van geen wijken en ziet kans om de aanvallen met succes af te slaan. Als na een half uur de rust aan breekt, leidt R. C. H. dus met 10. In d-: :ede helft is R. C. H, vrijwel gere- g in de meerderheid geweest. Wel m.to Rr>M»= direct na de aftrap met een fraai schot gelijk, doch als Roelisema kort daarna aan R. C. H. de leiding hergeeft, is het met Blauw-wit zoo goed als gedaan. De vermoeidheid van de spelers gaat een ernstig woordje meespreken en waar dit bij Blauw-wit sterker schijnt te zijn dan bij R. C. H. behoeft het dus geen verwon dering te baren, dat de Racing gedurende de resteerende tijd sterker is. Nachtegeller weet dit nog in een goed derde doelpunt om te zetten, waarna zoowel spelers als publiek verlangend naar het einde uitzien. De laatste minuten zijn allerminst span nend en als v. Gestel tènslotte voor de laatste maal zijn instrument bespeelt, heeft R C. H. verdiend gewonnen. De uitreiking der prijzen geschiedde voor de overdekte tribune, door den voorzitter van A. F. C., die eenige zéér vriendelijke woorden sprak tot R. C. H.'s captain, waar na de voorzitter van R. C. H. van de ge legenheid gebruik maakte daarvoor vrien delijk te bedanken. Dat de stemming onder de R. C H.'ers na dit succes monter was, laat zich hooren en zijn bovendien nog eens tot de overtuiging gekomen, dat R. C H indien het speelt voor wat het waard is, gerust nog tot de sterkste elftallen ge rekend kan worden. Rest ons nog te vermelden voor hen die er belang in stellen, dat ons ter oore kwam dat de gewonnen prijzen deze week te be zichtigen zullen worden gesteld in het si garenmagazijn van den heer Mast, Kruis weg alhier. A s. Zondag speelt R. C. H. op haar ter rein tegen H. F. C. NEDERLAAGWEDSTRIJDEN D. H. C. DELFT. D. H. C.—E. D. O. 0—5. E. D. 0. dat met drie invallers naar Delft trok, heeft een zeer goeden wedstrijd ge speeld. De E. D. O.-reserves blijken uit het goede hout te zijn gesneden en beloven voor de toekomst veel. D. H. C. had tegen het goed sluitende spel van E. D. O. weinig in te brengen en de hechte verdediging met De Kiefte aan het hoofd konden zij niet pas- seeren, hoewel een tegenpunt voor het har de werken wel verdiend was. De volgende elftallen stellen zich op onder leiding van den heer Gerbie: D. H. C.: Happee, Van Kesteren, Doijee, Blijleven, Zuidam, De Bruin, Gombert, Verberg, Choufour, Bout, Capelle. E. D. O.: L. Leuven, J. Oomen, Steffens, D. Tanis, A. Zwart, C. v. d. Laan, J. v. d. Laan, Perucal Sr., Boeré, Dinkla, De Kiefte. E. D. O. raadt en D. H. C. brengt den bal aan het rollen. De rood-zwarten nemen onmiddellijk de aanval over en gaan op het D. H. C.-doel af; de bal wordt corner ge werkt, doch levert, hoewel goed genomen, niets op. D. H.C. trekt nu ten aanval en de voorzet van Capelle wordt door De Kiefte onderschept. Het woord is weer aan E.D.O. en telkens wordt het D. H. C-doel bestookt, waar met moeite stand wordt gehouden, Als Steffens den bal toegespeeld krijgt van J. v. d. Laan, schiet hij hard op doel, maar Happee houdt het schot schitterend. Een schot van Tanis gaat rakelings langs het doel. Na mooi opbrengen van Leuven en Oomen krijgt Bout het leder, maar schiet hoog over. Enkele tegenaanvallen van D. LI. C. komen niet verder dan de backs; een enkele maal moet De Kiefte ingrijpen, wat hem goed afgaat. Eenmaal was een aanvat werkelijk gevaarlijk, als Bout De Kiefte is gepasseerd, maar C. v. d. Laan weet te red den en geeft den bal aan Steffens, welke hem doorgeeft aan Dries; deze passeert de achterhoede van D. H. C. zeer handig en geeft Happee geen kans. Nauwelijks is het spel weer begonnen, of Oomen drijft door eenige spelers heen en maakt een zeer mooi doelpunt. D. H. C. heeft nu niet veel meer in te brengen en met moeite weten zij een hoge score te voorkomen. Toch maakt Steffens de derde, als hij een door Dries en Tanis opgebrachten bal in een doelpunt omzet. Kort hierop is het rusten. Het spel is nog pas kort hervat, als het E. D. O.-vijftal er weer van door gaat en Steffens de keeper voor de vierde maal laat visschen. Wanhopig werkt de D, H. C- voorhoede om tenminste de eer te redden. Een prachtkans wordt hun geboden, als Choufour alleen voor den keeper komt, doch de bal gaat hoog over. Nu komt er een kleine periode, dat de E.D.O.-achterhoede al haar krachten in moet spannen om niet gepasseerd te worden. E.D.O. is echter nog niet tevreden. Het spel van de nieuwe eer ste klassers wekt bewondering. J, v. d. Laan geeft de bal aan Steffens, welke naar de vleugel speelt; Zwart zet goed voor, Ta nis schiet, en de via vingertoppen van den keeper gaat de bal corner. De corner wordt na eenig heen en weer getrap verwerkt. Als Oomen de bal krijgt geeft hij over aan Stef fens, welke in vollen ren op het doel afgaat, alles passeert en den bal hard in het verla ten doel trapt. Nog enkele aanvallen en het is tijd. Edo terrein. EERE-AFDEELING. Een wedstrijd welke eindigde in een gelijk spel en Zandvoort na loting de gelukkige was en dus in de finale komt tegen Edo II De wedstrijd had plaats onder leiding van den heer J. Luyken en de volgende elftallen stel len zich op: ZANDVOORT: Water, Keur, W. Koper, Beekhuis, J. Schaap, H. Schut, Molenaar, S. Houtkamp, Keesman, Paap. HAARLEM: Onkerhout, Schravendijk, E^ilenblanken, Borghouts, Levy. Smits VII, v. d. Lijke, Torringa, N. N„ Stol, Kaan, Haarlem raadt goed en Zandvoort brengt den bal aan 't roÜen. Het laat zich aanzien dat Haarlem meer tegenstand biedt als H. F. C., hoewel Zandvoort sterker was. De achterhoede van Haarlem, ofschoon niet zon der geluk was goed op dreef. Verschillende keeren kwamen de Zandvoortmenschen ge vaarlijk bij Kaan, eenmaal had deze veel geluk als een schot van Houtkamp van den binnenkant der paal weer in 't veld sprong. Een kopbal van Keesman gaat net naast, dan wordt Houtkamp gehaakt, penalty. Water plaatst zich achter het leer, maai het harde schot wordt door Kaan verwerkt. Enkele aanvallen van Haarlem, wel goed opgezet, worden door Zandvoort onschade lijk gemaakt. Rust breekt aan met blanken stand. Ook het tweede half uur is Zandvoort sterker, de aanvallen van Haarlem zijn ook zeer gevaarlijk. Een schot van Houtkamp gaat naast. Een bal van Smit VII wordt door Onkerhout naast getrapt. Een corner trapt Schut dwars over het veld heen naar de andere cornervlag. Een aanval van Haarlem wordt door Water verwerkt. Het spel blijft vlug op en neer gaan met Zandvoort iets in de meerderheid. Een zuivere penalty in het Haarlemgebied ontgaat den scheidsrechter. Als er nog een minuut te spelen is passeert Borghouts de Zandvoort-verdediging maar 't schot gaat naast. Als Luyken tijd fluit, wordt er geloot en is Zandvoort de gelukkige, Edo Terrein. EERSTE AFDEELING. De heer Bijleveld had de leiding van dezen wedstrijd. Het spel gaat vrijwel gelijk op. T.H.B, is echter gelukkig als Kuit den bal uit de handen van Henze kopt en de bal in het net verdwijnt. Na rust is R. C. H. er be ter in, maar weet dit niet in een doelpunt om te zetten. Zelfs weet T. H. B. de leiding te vergrooten door een schot van Water, welke den keeper het nakijken geeft. Als 't einde daar is heeft T. H. B. gewonnen, hoe wel een gelijk spel de verhouding beter had weer gegeven. Onder leiding van den heer Diets wordt deze wedstrijd gespeeld. Beiden hebben slechts 10 man. Na een kwartier maakt de linksbuiten van D. I. O, een mooi doelpunt. In de Edo-voorhoede wordt er nog al ge knoeid, toch verdient vermelding een hard schot van Smit, wat echter even goed ge houden werd. Na rust valt Perukel in en heeft dadelijk succes door de partijen op ge lijken voet te brengen. Direct daarna neemt Dio opnieuw de leiding door goed doorzetten van den rechtsbinnen. Een scherp schot van P. Luyken verdwijnt in het net en het is weer gelijk. Edo is voortdurend in den aan val, maar de Keijzer weert zich geducht. Een uitval van Dio is Edo noodlottig en de linksbinnen geeft Dio opnieuw de leiding. Het is echter van korten duur. Perukel maakt gelijk en geeft even daarna Edo de leiding, welke zij niet meer afstaat, zoodat het ein de komt van dezen vriendschappelijken wedstrijd met een kleine Edo overwinning. Het Êdo-elftal was als volgt: W. Noorland, W. Hirs, N. N„ Hulschebos, G. Mollema, Dernison, G. Gerritsen, Perukel, J. Smit, D, Siegerist, P. Luyken. De Kennemers hadden 1, Stormvogels 2 invallers. Het R. C. H.-terrein was uiterst glad, waar door het spel niet tenvolle ontplooid kon worden. De Wijkers zijn direct in de meerderheid en de rechtsbuiten brengt eenige malen het IJmuidensche doel in gevaar. Dan komen ook de Stormvogels reser ve's er beter in en ontspint zich een fana tieke strijd, zonder dat van een overwicht van een der partijen sprake is. Met de rust heeft nog geen der elftallen het net gevonden. De tweede helft begint met attaques van de Kennemers, wier voorhoede eenige ge makkelijke kansen onbenut laat. Stormvogels belegert dan eenigen tijd de Kennemers-veste, doch doelpunten blijven uit. Tegen het einde doen beide ploegen hardnekkige pogingen om te scoren, doch beide verdedigingen weten den druk te door staan. Einde 00. en De gulden besliste toen ten voordeele van de Stormvogels reverve's. SCHOTEN—BLOEMENDAAL 2—3, De tweede wedstrijd is in een overwinning der witten geëindigd, zoodat zij hun kans op den beker behouden. Als de heer Faase-« beginnen blaast blijkt, dat Bloemendaal volledig is, terwijl Schoten haar doclverde- diger Meenhorst mist. Als de bal aan net rollen is gebracht, is het spoedig te zien, dat beide partijen elkaar niets toe zullen geven, zoodat het een zeer geannimeerüe wedstrijd is geworden. In de aanvang ont komen beide doelen aan een doorboring. Toch is Bloemendaal door haar beter com binatiespel gevaarlijker en Parson geeft zijn club met een goed schot de leiding C1. Nog voor rust weet de zelfde speler de Bloemendaal voorsprong te vergrooten. Rust 02. Na een flinke rust is het Schoten, het- welke onmiddellijk aanvallend is en Beijk moet vele malen handelend optreden, iets wat hem goed afgaat. Echter weet Geurts hem te verschalken met een goed schot 12. De wedstrijd wordt steeds spannender. Schoten tracht op te halen en werkt hard, doch niet productief. Bloemendaal is met haar aanvallen gevaarlijker en Wanneer een voorzet van links niet wordt onderschept, kopt Sunter in (13). Kort hierop maakt Geurts, na goed sa menspel, een magnifiek doelpunt in den uitersten hoek (23). Schoten tracht in de laatste minuten nog gelijk te maken, wat niet gelukt en als Faasen, die correct leidde, tijd fluit, heelt Bloemendaal een verdiende overwinning behaald. Een kalm gespeelde wedstrijd had Zon dagmiddag aan den Munnike weg plaats. Klokslag 2 uur geeft scheidsrechter Blok land het sein en belde elftallen treden het veld in. Direct na den aftrap zit Beverwijk voor het vijandelijk doel, doch de backs bezweren voorloopig het gevaar. Enkele malen gaat het Polifie-elftal op Bever- wijksch doel af, doch ook hier werd alles retour gezonden. De druk op het doel der politie-mannen werd steeds sterker en na een kwartier spelens weet Vink den bal in het vijandelijk doel te werken, 10 voor Beverwijk dus. Dit elftal is sterk in de meerderheid, zoodat de stand voor rust tot 3—0 wordt opgevoerd. Na de thee wordt er aanvankelijk wat vuriger gespeeld, doch nadat Rosemeijer no. 4 in het net deponeert verslapte het spel aanmerkelijk, 10 minuten voor het einde wordt de politiekeeper voor de vijfde maal gepasseerd. Jammer was het dat het Poli- tie-elftal zoo veel invallers telde. Ware dit niet het geval geweest, gewis hadden we dan een spannenden strijd gezien. Scheidsrechter Blokland leidde tot ieders genoegen. Beverwijk weet toch nog wel goaltjes te maken, al zijn een paar goede spelers overgegaan naar de neutrale. Dit moet niet, mannen, blijft bij uw vereeni- ging, wegloopers versterken de tegenpartij. NOORD-DUITSCHLAND—NOORD-NE DERLAND. Het Noord-Nederlandsche elftal, dat 14 September te Bremen in het veld komt tegen Noord-Duitschland, zal, indien allen hun benoeming aannemen, er als volgt uit zien: Overmeer, Frisia; Rodermond, Be Quick; Hans Tetznér; Sissingh en Legger, Be Quick C. Visser, Frisia; Lubbers, Alcides; De Haas, Be Quick; Kijk in de Vegte, Alcides; Groen en J. Bulder, Be Quick. DE HONKBALWEDSTRIJD HAARLEM AMSTERDAM. Amsterdam wint met 127. Een mooie strijd. I Onder tamelijke belangstelling werd gis- I teren deze stedenwedstriid oo het tfemeente- sportterrein aan de Kleverlaan gespeeld. Amsterdam kwam vrij sterk uit met de vol gende spelers: Rijke (Quick); Smit, Kreuger (in de 6e inning vervangen door Simons, Quick), Boogaard (Ajax); Bakker (D. D. V.); Roding, Loevestein (Concordia), van Essen (Z. R. C.) en Sistilha (Blauw-Wit). Haarlem werd vertegenwoordigd door het le negental van de H. C. Haarlem, zijnde: Vrugt, Pom- per, Jetses, Storm, Hanse, Schieffelers, Kos ter, Kuling en Parson. Haarlem trok het eerst aan slag, waarbij haar eerste man, Vrugt, reeds dadelijk uit ging. Pomper en Jetses konden nog honk- iooper worden, doch na dezen gingen zoo wel Storm als Hanse voor nul uit. Voor Amsterdam kon alleen Rijke binnenkomen. In de 2e inning is de stand weer gelijk, dank zij het uitstekende veldwerk der Haarlem mers en het binnenkomen van Schieffelers. De strijd gaat prachtig gelijk op, waarbij het opvalt, dat het Amsterdamsche negental, ondanks de samenstelling van spelers uit zes verschillende vereenigingen, een goede combinatie vormt. Het is jammer, dat de gladde bal vele foutslagen veroorzaakt, aan plaatsen dezer ballen viel dan ook niet te denken. Naar alle kanten sloegen de ballen weg, éénmaal zelfs hard naar beneden tien centimeter in den grond! De 3e ronde bezorgt Amsterdam weer een voorsprong van één punt; in deze inning raakt de Haarlemsche vanger Jetses aan de hand gewond en wisselt met Parson van plaats. Na de 4e ronde leidt Amsterdam nog met 32, doch dan in de daaropvolgende, weet zij van een inzinking der Haarlemmers te profiteeren en scoort 5 punten; Storm raakt vermoeid en laat Hanse werpen, het welk even later Rijke ook overkomt voor wien Boogaard gaat bowlen. Haarlem herstelt zich in de 6e ronde ge heel; drie Amsterdammers worden hier ach ter elkaar „uitgegooid" en door hardnekkig honkloopen 3 runs gescoord. Vooral het loopen van Schieffelers was hier keurig en het oogenblik, waar hij op eenige centime ters van het thuishonk liggende, dit nog met rukken door de modder wist te berei ken, een moment om te vermelden! Amsterdam weet haar voorsprong echter te behouden en daar Haarlem in de 9e en laatste inning slechts één run weet te ma ken, dezen mooien en interessanten strijd, waarin beide partijen elkaar niets toegaven te winnen met 12 tegen 7. De uitslag in innings luidt: Haarlem; 01010301-1 7. A'dam: 1—0—1—1—5—0—3—1—x 12, Zeilwedstrijden Zaterdagmiddag. Vrijbuiters. Start 2 uur. 4 mededingers. 1. Paul Jones, stuurman A. J, Markx, tijd 1 uur 27 min. 58 sec.; II. Vrijbuiter,P. Bon, 1 u. 33 min. 6 sec.; III; Kaper, P. Bosch van Drakenstein, 1 u. 35 min. 10 sec.; IV. Klaas Compaan, Happe. 12 voets jollen (Seniores). Afvaart 2.30 uur. I. Cuidao, stuurman Ir. B. Bölger, tijd 1 ur 30 min. 17 sec.; II. Laudje, J. v. Bree- men, 1 u. 30 min. 17H> sec.; III. Windewilh 2, H. Heslenfeld, 1 u. 31 min. 27 sec.; IV. Jota, A. Stoel, 1 u. 32 min. 57 sec.; V. Bea trijs, C. F. W. Hin, 1 u. 34 min. 25 sec.; VI. Loodsje, Fokker, 1 u. 35 min. 35 sec.; totaal elf medezeilers. Scheldejollen. Afvaart 3 uur. I. Wildzang, stuurman Tony Hin, tijd 1 uur, 17 min. 31 sec.; II. Vanessa, R. de Jong, opgegeven; Shiddoe en Nuphar niet gestart. H. J. C. kano's. Start 3.30 uur. I. Piet Hein, stuurman J. van BreemenRienzoon, tijd 1 uur 22 min. lsec.; II. Mieke, N. Kaldenbach 1 u. 30 min, 44 ses. 45 M2. jachten. Afvaart 4 uur. I. Walta, stuurman P. Bon, tijd 1 uur 58 min. 49 sec.; II. Greta 2, Jan Keizer, 2 u. 0 min 45 sec,; III. Ariel; 7 mededingers. 12 Voets-jollen (Juniores). I. Laudje, stuur man, Jan v. Breemen, tijd 1 uur 57 min. 41 sec.; II. Jan Maat, R. de Jong, 1 u. 59 min. 30 sec.; III. Troef, J. Bakker Jr., 1 u. 60 min, 54 sec.; IV. Windewich 2, Blijswijck Sons- beek,, 1 u. 1 min. 20 sec.; V. Eversharp, H. Nieuwenhuis, 1 u. 1 min. 40 sec., 15 mede dingers. Deze laatste wedstrijden in dit zeilsei- zoen, begonnen Zaterdagmiddag, kunnen voor den eersten dag als zeer geslaagd ge rekend worden. Al was er weinig wind en Jc baan grootendeels bezeild, toch waren bijna alle races gedurende de eerste banen spannend, en was het ook daarna nog moei lijk iets met zekerheid te voorspellen, om dat wind en dc eenigszins moeilijke route haar kuren hadden, en het wel voorkwam, dat een optimistisch jeugdig zeilertje vóór zijnde in kostelijken overmoed zich „binnen" waande, doch buiten den waard rekenend, spoedig bemerken moest, dat hij voorbij ge stevend werd door een wat hij dan noemde „boffer". De vrijbuiters gingen 't eerst weg. Spoedig bleek, dat de Paul Jones bij het lichte weertje vooruit zou schieten, minuten kwam hij dan ook voor no. 2 binnen. De jollenstart was weder een lust voor de kijklustigen en een prettig zenuwspannende gewaarwording voor de enthousiaste mede vechters. Seconden tellend, het roer om kneld, vierend of aantrekkend de schoot, even turend naar 't vlaggetje; een laatste inanoeuvre, handig om of langs zijn buurman schoot no. 1, 2 3 en zoo vervolgens of bijna gelijk, de stuurman voortgedragen voor zijn gedwee luisterend jolletje over de lijn, dan pruttelend of stil lachend even, en zoo dik wijls in menige wisseling tot het eindpunt naderde, en het pleit was beslecht; de ver liezers hopend op meer geluk den dag van morgen, de winnaars verheugd alvast één prijs in den wacht gesleept te hebben. De H. J. C.-kano's startten voor het eerst, en mochten zich reeds in eenige belangstel ling verheugen. De Scheidejollen-wedstrijd was eigenlijk zonder spanning, daar de Wildzang spoedig op haar mededingster een groot stuk was uitgeloopen. Een voor kenners en leeken schitterend gezicht bood het schouwspel der 45 M2. jachteem De bruin nog glinsterend gelakte jachten lachten een ieder tegen in het blijde nazomerzonnetje hiermede werd de dag besloten en toog elkeen huiswaarts, moed en kracht verzameld voor den komen de»- '--aaren wedstrijddag. C .F. W, H. Onderlinge wedstrijd om de Ineke, uitge loofd voor eenige jaren^door een H, Y. C.-lid en eigendom voor een jaar van den rechtma- tigen winnaar of voor de winnares. Gewonnen door mej. M. Numan v. Son. Vrijbuiters 10.30. I. Paul Jones, N. Markx, 1.15.8. II. Vrijbuiter, P. Bon, 1.22.5. Groepswedstrijden tusschen De Maas en H. Y. C. I. H. J. Pluygers. II. C. F. N. Hin. Uitgesloten 2 Rotterdammers en 2 Haar. lemmers, door gemaakte fouten. 12 voets Jollen (Junioren) 12 uur. 1. Lef, K. de Visser, 1.14,11. 2. Laudje, Jan v. Breemen, 1.14.25. 3. Troef, A. Bakker, 1.17.48, 4. Jan Maat, R. de Jong, 1.18.33. 5. Jan Rap, W. Gimpel, 1.18.42. 45 meter Jachten. 1.30. 1. Cappelstock, C. Schuddeboors, 1.16.54. 2. Malta, P. Bon, 1.17.6. 3. Greta II, Jan Keizer, 1.17.14. Kemphaan raakt bij het vertrek en word buitengesloten. 12 Voets Jollen (Dames). 2 uur. 1. Windewiek II, J. v. Bleyvogel, 1.16.3. 2. Landje, Noor v. Breemen, 1.17,14. 3. Pam, C. Vlieger, 1.18.52. 4. Grapje, Q. Bernard, 1.19.16. 5. Cuidao, R. Sfeenman, 1.19.52, Scheldejollen. 3 uur. 1. Wildzang, F. Hin, 1.8.40. 2. Vanessa, C. Hoog, 1.10.—. 3. Nuphar, L. Schaap, 1.10.55. H. Y. C. Kano's. - 3.30. I. Piet Hein, J. v. Breemen, Mar Zoon. 12 Voets Jollen (Seniores). 4 uur. 1. Landje, Jan v. Breemen, 1.18,45. 2. Jota, A. Stoel, 1.18.59. 3. Loodsje, Fohher, 1.19.45. 4. Cuidao, Ir. Bölger, 1.20.55. 5. Windewiek II, H. Heslenfeld, 1,21,10. 6. Nelly, M. v, Breemen, 1.21,12. Schlpperswedstrijd. 1. Piet Flobbe. 2. Jan v. d. Triadne. 3. Piet v. d. Lotus. Hooidprijzen. 12 Voets Jollen (Senioren). Jan v. Breemen (Krul Beker). 12 Voets Jollen Junioren). Jan v. Breemen, Leeuwen beker Dames-Jollen-wedstrijd. Mej. J. v. Bleyswijk Sonbeek, kunstvoor werp. Scheldejollen. Tony Hin, beker. Vrijbuiters. A. J. Markx Jr., beken 45 M2 klasse. P. Ban Czn., beker. Napraat Zeer gelukkig is de H. Y. C. geweest me haar keuze van wedstrijd-dagen, niet bete had men het kunnen treffen. Zondagmorgen vroeg uit de veeren, even gegluurd of het blauw aan de lucht reeds te zien was en tevreden en zeker van een goed begin werd de tocht naar het Spaarne aan vaard. Hier was reeds de ijverigste aan het tui gen, passen en tijd meten, werden de kansen berekend en was de verliezer weer vol hoop de winnaar van plan ook nu extra de tan den eens op elkaar te zetten. Het eerst werd gestreden om de Ineke-jol, zooals bekend de boot, die voor een jaar aan de winnares of winnaar zou behooren. De winnaar van de beide laatste jaren, was na één baan No. 3 en moest zijn „scha-t" af staan aan een jeugdige, doch zeer bij de pin ken zijnde jonge dame. Vol trots stapte ze na den strijd in haar éénjarig eigendom. De vrijbuiter-race werd weder gewonnen door de wonderboot „Paul Jones". De Groepswedstrijd had wel een zeer bij. zonder verloop. Eén was Ir. Bölger, doel aeze had een fout begaan en viel af, de heer Pluygers was no. 2 en werd dus een plaats opgeschoven. Kees Pilaar raakte bij het voor den wind zeilen het want van de Loodje, viel dus ook af. Mr. Schalkwijk was te ver achter en keerde terug. Mr. Fohher maakte ten leste nog een kleine fout. Toevallig was nu de Maas-zeiler Pluygers eerste geworden en Hin no. 2, waardoor bij de eerstkomende wedstrijden van de Maas, de H. Y. C. den beker zal moeten trachten terug te halen. De verdere wedstrijden hadden een nor maal verloop. Alleen één incident bij den start der 45 M2 jachten moet nog vermeld worden. De Kemphaan en de Walta stevenden eenige seconden voor den tijd beide op hef laatste hoekje bij de 'boei af, met gevolg, dat de Walta moest raken, doordat zij g«en ruimte kreeg en de Kemphaan in het want verward raakte. Eenig geharrewar was het gevolg, een vlugge draai en de Walta stoof de concurrenten achterna. Echter de Kemp haan werd gediskwalificeerd. Voor de toeschouwers behoef ik niet meer te zeggen,^ dat het geheel een prachtaanblik bood. Zij hebben allen genoten van een schitterenden dag buiten, geboeid door den aanblik der schoongetuigde jachtjes en jach ten in vlaggetooi of met race-vlag in top scherend over het glinster kabbelende Spaarnewater in bijna bonte mengelmoes, doch heerlijk manoeuvreerend tusschen en langs hunne mededingers. Kleine witte zeil tjes voortvliegend als meeuwen, schietend alsof zij reeds zeker waren van het doel, doch immer toch in spanning; groote witte vlak ken van blank gewassen zeilen, glijdend langs heldergroen blinkende weiden, boomen en in den zon rozerood getinte huizen. Alles een waar schilderij van Gods heerlijke water- natuur CORI H. In een oefenwedstrijd op de wedstrijd» baan bij Burnham tusschen Engelsche en Nederlandsche zeilers zijn de Nederlanders de heeren Frans Hin, J. J. C. Sarlet en G. F. Bohre, in deze volgorde, één, twee en' drie aangekomen Zondag hield bovengenoemde vereeniging een leden koppel-wedstrijd over 50 K.M., aan de start verschenen 12 rijders, waarvan zes koppels Gevormd werden n.l.: W. Kuiff J. Cival; N. KatC, Matheij; W. Sleutel W. Scheffer; W. de NijsW. Schiffer; H. M. VoskuijlP. Roos; W. de BruinP. Wou- terse. Bij het sein van vertrek vertrokken het eerst Kat, Kuiff, Sleutel, de Nijs, Voskuyl, Wouterse, na twee ronden rijden, namen hun koppelgenooten over, deze echter spurtten elkaar los, zoodat bij de 4e ronde Kat, Vos kuijl, de Nijs en Bruin beide onmiddellijk gevolgd werden door de anderen. Bij de 5e ronde was de stand: 1. KatMatheij; 2. Voskuyl—Roos; 3. KruiffCival; 4. De NijsSchiffer; 5. Bruin —Wouterse; 6. Sleutel—Scheffer. Het ver dere verloop bleef tot de 12e ronde bijna hetzelfde, Roos had zadel-defect en de Nijs was gevallen doch zetten beide den strijd voort De eindstand kwam als volgt: le. N. Kat Matheij; 2. VoskuylKoos; 4. GruiffCival; 4. Bruin-Wouterse; 5. De Nijs—Schiffer; f> Sleutel—Scheffer. De tijd van het eerste koppel was 1 uur 51 min. 2 sec.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1924 | | pagina 10