VAN De Missiewedstrijden te A'dam. Derde Blad Maandag 8 September Haarlem speelt gelijk tegen Den Bosch. Den Bosch wint bij loting en wordt in de finale met62 geklopt. Limburg door Utrecht in de eerste ronde gestegen. De Missiewedstrijden. Het Haarlemsche elftal, dat tegen Den Bosch gelijk speelde en door loting afviel. Hen kijkje tiidens de wedstrijden in de officieele tribune. Het bestuur van den jubileerenden D. H. V. B., gekiekt bij de receptie Zaterdag j.l. De Athletiekkampioenschappen. Het tweede gedeelte der N. A. U.-kampioenschappen is gisteren te Amsterdam gehouden. De start 200 M. hardloopen. R. K. V. „Zwaluw-en". De voetbalwedstrijd H. F. C.Stormvogels. 11. Moment voor het doel der IJmuidenaren. v. Beekum met de nieuwe H. F. C.-speler Maltulessia. HET EERSTE LUSTRUM VOOR DEN D. H. V. B. Nog een aardig moment uit den wed strijd H. F. C.—Stormvogels, I in verband met dit eerste lustrum van den D. H. V. B. werden gisteren te Amsterdam de nationale missie-wedstrijden gehouden. De jubileerende Bond had Zaterdagavond reeds receptie gehouden (zie ons verslag hierboven), zoodat het feest goed was :nge- zet. De Zondag werd begonnen met een H. Mis in de St. Nicolaaskerk ter intentie der R, K. voetballers. Hierna gingen de verschillende deelne mers, o.a de Limburgers en Bosschenaren eenige uitstapjes maken. Eindelijk te half twaalf vertrokken de di verse ploegen in groolere of kleinere groep jes naar het R. K Sportpark aan den Mid- denjveg. Het terrein bood een gezelligen aanblik en reeds waren tegen den aanvang vele voet- öalliefhebbers aanwezig. Op de fraaie tribune van Wilskracht za gen wij eenige bekende persoonlijkheden, o.a. den heer J. Th. Peters, gem, raadslid Van Amsterdam, den WelEerw. Heer kap. Looyaards, oud-adviseur der R. K. F. Kap. Aldenhuizen, kap. Kuilman, geest, adviseur van Wilskracht, kap. Schamper, geest, adviseur van District Amsterdam, be stuur D. H. V. B. enz. Voordat de wedstrijden begonnen, na.nen wij eens een kijkje op het veld. Wij merkten velen onder de toeschouwers die uit Haarlem en omstreken naar het vriendelijk Mokum waren gekomen. Zelfs Den Bosch had supporters meegebracht, benevens enkele Limburgers en Utrechte naren. Wat niet minder tot een goede stemming Distelbrink zet zijn voorhoede gedurig aan het werk, ook het Haarlemsche binnentrio brengt er niet veel van terécht. Toon Snoeks zou hier wonderen hebben kunnen doen. Tegen het einde van de eer ste helft gaat Kuhlkamp er snel van door. Hij lost een hard schot, hetwelk de keeper slechts ten koste van een corner kan keeren. Uit deze corner ontstaat een doelworste- ling, welke niet het gewenschte resultaat voor Haarlem oplevert, voor de rust ge beurt er verder niets bijzonders. Rust 00. De tweede helft begint aanvankelijk met een sterk offensief van den Bosch. Een tweetal schoten van Geboers worden goed door Neeskens gestopt. Het publiek gaat nu de Haarlemmers aan moedigen. Een pracht aanval wordt door Rijkes c.s. genomen, Grimberg schiet keurig in, maar Metselaar vangt op. Een tijdje zweeft de bal nu voor het Bossche doel, doch tot doelpunten komt het niet. Giim- berg geraakt in deze periode gewond. Ge lukkig niet ernstig. Bij een plotselingen uitval van den Bosch wordt een buitenspel goal gefabriceerd. Aan den anderen kant gaat het evenwel beter. Als de voorhoede eens mooi opbrengt weet Rijkes zijn elftal de leiding te geven. Haarlem leidt met 10. De spanning wordt nu pas groot. Nees kens moet dikwijls ingrijpen, totdat hij ten slotte zwichten moet vor een schot van Geboers. D stand is gelijk (11). Deze goal had door Cofferoy kunnen voor komen worden. medewerkte, was het weer. Buitengewoon schitterend voetbal weer; een vriendelijk zonnetje en een koel windje die het verblijt op het terrein tot een waar genot maakten, Tegen verwachting in was het veld in vrij goede conditie en het geheel beloofde een goed te zullen slagen sportdag. De wedstrijden. Ruim half één komen de 4 elftallen in het Veld. Eerst het traditioneele gekiek en dan stel len de ploegen zich op. Vlak voor de officieele tribune zien wij de elftallen voor den wedstrijd. HAARLEM—DEN BOSCH. HA ARLEM: Neeskens, H. B. S. Lampe, F. Mooren, D. H. L. H. B. S. Kemenade, Distelbrink, Cofferog, tu Exc±ior> R- K- A' V., R. K. A. V. Blom, Wijtenga, Rijkes, B. Grimberg, ,y. I. C., R, K. A. V,f de Meer, WilsL rac!it, KuMkamp, Wilskracht. o— Toonen, Parijs, Geboers, Toonen, de Kuiper Burgerhof, Verbunt. v. d. Wiel, v. Laarhoven, Kessels, Metselaars. DEN BOSCH. Haarlem is gekleed in een rood-zwart ge blokt shirt met zwarten broek, Den Bosch rood.wit-blauw shirt en zwarten broek. Den Bosch heeft den toss gewonnen, zoodat "aarlem aftrapt. Dit gebeurt door middel van het dochtertje van den heer H. Putter voorzitter van den D. H. V. B. et begin is voor Haarlem en reeds bir,- öoeH e.en'£e minuten krijgt Grimberg een te schiet"15' WeEie verknoeit door naast handelen a SSC'le keeper moet herhaaldelijk afgaat, n optrec'en' hetgeen hem uitstekend Rijks. Landt' St°,pt ,h',' een hard schot va" waardoor gï!merhal>d komt den Bosch los, krijgen. De HnV*" ampe eenig werk rechterwing n er 8oed in en de veel tegen hem i„ :henaren heeft "iet 1 Jn te brengen. De Haarlemmers zijn nu niet meer te hou den, doch niet® lukt. Hessels blijkt een groot struikelblok voor Grimberg. Toch weet de laatste een keurig schot te lossen, wat juist naast gaat. In de allerlaatste seconden onderneemt Den Bosch nog een krachtigen aanval. Reeds denken we aan een doelpunt, doch Neeskens weet op schitterende wijze te redden. Direct hierop is het tijd met een stand 1-1. De loting had tot resultaat, dat Den Bosch in de finale komt. Scheidsrechter Brinkhuis leidde goed. De wedstrijd UTRECHT—LIMBURG. Utrecht, gekleed in een zwarten broek en roode trui, verschijnt met het volgende elftal: Van Velzen, v. d. Meer, Kuiphuis Asbreuk, Pothaar, de Groot, Gielen, v. Noesel, Post, Leverink, v. Vee- nendaal, Limburg met oranje shirt en witte broek, heeft de volgende opstelling: Lemmens, Brull, Hendriks, Deltrap, v. Drongelen, Beusen, Heijnen, Vievermans, Niesten,Kruintjes, Es- Sers. De menschen uit het aartsbisdom loopen direct hard van stapel. De voorhoede com bineert goed en spoedig hebben de rood zwarten de leiding door toedoen van Post. Korten tijd daarna vergreot v. Noesel den voorsprong, welk doelpunt direct gevolgd wordt door een derde. Even voor de rust scoort Vievermans te gen. Rust 31 voor Utrecht. Na de hervatting zijn de bordjes verhan gen. Nu is Limburg iets in de meerderheid, hetgeen in een doelpunt van Heynen uitge drukt wordt. Het einde brengt een 32 overwinning aan Utrecht. Als scheidsrechter fungeerde de heer Van Veen. Hierna vonden eenige athletiek-demon- straties plaats, welke zeer in den smaak van het publiek vielen. Het is inmiddels half drie geworden. On geveer 1200 menschen zijn de diverse ran gen komen vullen. Wel wat weinig voor zul ke voetbalwedstrijden! Daaronder zijn nog verschillende officieele personen bijgekomen. We zagen Mr. Schret- ten, voorzitter der R. K. F., den heer Haze- voet, lid der Eerste Kamer, enz. FINALE DEN BOSCH—UTRECHT. Te omstreeks kwart voor drie komen de elftallen van Den Bosch en Utrecht onder leiding van den heer Drayers, binnen de krijtlijnen in dezelfde opstelling als in ee voorronden. De bekende Pater, J. Staal, van de Missie in Noord-Borneo trapt voor Utrecht af. Utrecht treedt direct overdonderend op. De voorhoede speelt uitstekend samen en de geheele Bossche verdedinging wordt uii elkaar gerukt. Het duurt dan ook niet lang, of v. Noesel opent met een keurig schot de score (10 voor Utrecht). Den Bosch herstelt zich dan even, doch Puthaar, die een uitstekende partij halfback staat te spelen, dringt zijn vijftal steeds naar voren, succes kon niet uitblijven. Post worden de Utrechtenaren weer sterker. De Groot bengt goed op, zet voor en Post de. poneert nummer 5 in de aouwen. Van Laarhoven stond even hopeloos Xe prutsen, vandaar dit resultaat. Van strijd is bijna geen sprake meer. Utrecht speelt een gewonnen partij en het geheel wordt een saaie vertooning. Van Laarhoven, die weer vroeg naar Hel mond moest, wordt vervangen door Roosen boom. In den resteerenden tijd valt er niets bijzonders meer te memoreeren. Het is een doelloos heen en weer getrap waar nog bij komt de hinderlijke buitenspel-tactiek var. Kessels. Gelukkig komen nog een tweetal goals ter wereld; aan iederen kant een, resp. door middel van Post en Parijs. Dit was een aardige afleiding. Overigens ging de zoo schitterend aangevangen wedstrijd door vermoeidheid der spelers als een nachtkaars uit. Utrecht won alzoo met 62 den Centrum beker. Het prachtige kunstvoorwerp werd met een hartelijk woordje door den voorzitter de R. K. F., Mr. Schretlen, direct na het einde aan de winnaars uitgereikt. Des avonds vereenigden zich spelers en genoodigden aan een gemeenschappelijken breekt handig door de rood-wit-blauwe ver- maaltijd in hotel Krasnapolsky. bal te vergelijken was, was het spel van de Utrechtsche voorhoede, v. Noesel en Vee- nendaal waren de besten. Guthaar was de beste midhalf der vier elftallen. Van de Lim burgers zagen wij het liefst Heynen. ter gelegenheid van het lustrum en de mis siewedstrijden. Een aardig idee waarmede men de uitgevers van het fraaie blad niet an ders dan succes kan toewenschen. Een groot aantal afgevaardigden teeken den in het felicitatie-register. Als voornaamste noteeren wij: Verstegen, secr. penningm. van de R. K. F de Groot namens den R. K. s Bosschen Voetbalbond, Kochelmans. van den R. K. L. V, B. en Stuphens (R. K. U. V. B.) Verder zagen we Pater Esper namens het District Haarlem. De R.K. Bond van Lich. Opvoeding, de Dioc. Haarl., Gymn. Bond, de Lustrum Comm. van d en D. H. V. B. en tenslotte afgevaardigden van de meeste aan gesloten vereenigingen; de scheidsrechters, officials enz. Van de pers waren vertegenwoordigd Maasbode, Centrum, De Volkskrant. Over half negen had voorzitter Putter het groote aantal sprekers beantwoord en ein. digde de receptie, echter niet alvorens eeni ge fotografen de D. H. V. B.-bestuurders hadden vereeuwigd. Het officiëele was er toen meteen ai om te moeten plaats maken voor een feestelijke stemming. De muziek van het uitstekende strijkje bracht er direct den gang in en vice voorzit ter Smits ontpopte zich als een uitstekende conferencier. Verschillende aardige cabaret-stukjes werden opgevoerd. Vooral Watt en Half Watt oogstten een uitbundig succes. Tusschen de verschillende nummers door werd gedankt. De stemming was uitstekend en vooral toen tegen half tien de Limburgers arriveerden bereikte deze hare hoogtepunt. De zaal bleek toen al haast te klein. Toen we tegen 11 uur vertrokken dach ten de feestvierenden nog niet aan naar huis gaan. Geruimen tijd duurde de pret voort. Het eerste gedeelte van de feesten heeft een prachtig verloop gehad en met voldoe ning zullen zij die zich voor dit gebeuren beijverden gisteravond de lauweren van hur werken hebben geoogst. Zondagochtend na de gezamelijke H. Mis bleek al weer dadelijk dat het D. H. V. B. bestuur als gastheer er slag van heeft het zijn gasten zoo aangenaam mogelijk te ma ken. Er was toen gelegenheid tot het maken v„n een boottocht door de Amsterdamsche wateren, hetgeen natuurlijk vooral voor Lim burgers en Twentenaren een bepaald genot bleek. Secretariaat F. v. Duivenboden Kruistochtstraat 23 Haarlem. Voor j.l. Zondag was voor ons Ie elftal geen wedstrijd vastgesteld; vanwege de Missiewedstrijden, gehouden te Amsterdam, waar verschillende onzer leden hun belang stelling hebben getoond. Doch voor a.s. Zondag zullen de respectievelijke elftallen e£n vriendschappelijke match spelen, denke lijk tegen R. C. IJ. te IJmuiden, aangezien de „voor" en Bekerwedstrijd tegen de Voet balclub „Leiden" tot nader datum is uitge steld. De leden-vergadering, die j.l. Vrijdag is gehouden, is zeer belangrijk geweest en heeft zeer veel bijgedragen tot bloei onzer ver- eeniging. Alleen is het te betreuren, dat een derde der leden niet op de vergadering aan wezig waren, waarmede natuurlijk niet be doeld wordt, hen, die bericht van verhinde ring zonden. Dit alleen wilde ik vragen ^.an die laksche leden: beseffen de heeren niet, wat het zeggen wil aanwezig te zijn op een vergadering? Hebt gij geen voorstellen naar voren te brengen? Wenscht gij, dat buiten de vereenigingsbelangen ook uw belangen behartigd te zien? Of wilt ge op het veld besprekingen beleggen en buiten het bestuur om het woord voeren? Neen, leden, zij die zijn weggebleven doen verkeerd; zij moeten op de vergaderingen komen en tevens een voorbeeld zijn vooi anderen. Dus voortaan schare men zich als één man achter n.:t bestuur, om hen bij te staan en te steunen, met de leuze waarvan wij allen zijn bezield: 't steeds „Vooruit! Vjoruit", opdat de R.-K. V. V. Zwaluwen eens aan de spil mogen staan van de R -K. Voetbalbonden in geheel Nederland. In het bestuur is gekozen de heer J. G. v. d. Kamp. Sinds een week hebben zich wear 5 spe lers opgegeven en zich tij onze treem- ging aangesloten. Enkele spelers uit neutrale vereenigingen meenen, dat zij hun spel in onze club niet genoeg kunnen ontplooien. Dit is echter ;eu verkeerd idee, wat blijkt uit het volgende: Toen de N. H. Crt.-beker Zondag 7 Sept. verspeeld werd en uitgereikt werd door den WelEdl. Heer Speller aan de V. V. H. B. C., memoreerde deze: „dat de Zwaluwen een zware kamp hadden gegeven, doch dat H. B. C. een „tikje" beter had gespeeld en daar- door beslag had gelegd voor 1 jaar op den door hun gewonnen beker". Wat wil dit zeggen? Wel, dat wij als D. H. V. B.-club niet ver van het spel der Fe deratie-club af zijn. Dus gij kan gerust u als lid van de R.-K. Z. opgeven. Dan weet ik zeker, dat gij een prettige en aangename competitie tegemoet zult gaan. Wij kunnen nog 5 Junioren gebruiken, dit wil zeggen jongens onder de 16 jaar en die met goedyinding van hun ouders het voet balspel willen gaan beoefenen. Aangezien de Junioren-competitie spoedig zal beginnen, moeten nieuwe leden zich haasten zich aan te melden. H. H. Geestelijken, indien misschien op uw Patronaat geen voetbalvereeniging is op gericht, doch misschien verschillende onder uw Patronaatsleden willen voetballen, stelt u dan even in verbinding met onzen advi. seur, Pater Verhaar, of met het bestuur, dat gaarne ten uwe dienste staat. Donateurs of donatrice's, in den loop van dezen maand zult gij uwe diploma ontvangen, hetwelk tevens vrijen toeéané tfeeft tot onze dediging heen, geeft over aan Leverink, die den stand op 20 brengt. Niet ontmoedigd trapt Den Bosch weer af. Een snelle aanval wordt besloten met een hard schot van De Kuiper, dat van Velzen onvoldoende wegwerkt, en Toonen schiet in. Deze goal wordt zeer terecht wegens off-side geannuleerd. De Utrechtsche voorhoede blijft onder- tusschen doorgaan met een prachtig par tijtje voetbal te spelen. Het is wederom v. Noesel, die een fraai doelpunt maakt (30). Eenigen tijd wordt de strijd gestreden op de Bossche helft. Kessels en van Laarhoven hebben nu evenwel den smaak te pakken, zoodat het gevaarlijke Utrechtsche binnen trio voorloopig weinig kans krijgt. Zelfs komt Den Bosch iets opzetten. Haar voor hoede speelt echter zeer slecht; twee opge legde kansen worden kort na elkaar door Toonen en Parijs gemist. Wij krijgen nu een periode van gelijk op gaand spel. Om beurten verkeeren de beide doelen in gevaar en moeten de keepers ingrijpen. Van Velzen zoowel als Metselaar zijn echter voor hun taak berekend. Het spelpeil wordt er echter niet beter op. De Bosschenaren worden voortdurend teruggedreven en zelfs weten de Utrechtenaren een vierde doe.- punt te scoren, dat echter als off-side wordt geannuleerd. Uit een algemeenen aanval zet Gielen keurig voor, doch Post kopt juist over. Het is slechts uitstel van executie, want wan neer Noessel den bal krijgt toegepeeld, pas seert hij de Bossche verdediging en brengt met een ontzettend hard schot den stand op 40. Met dezen stand breekt rust aan. Na de hervatting gaat de Utrechtsche voorhoede er weer direct vandoor. Een keihard schot van Post doet de palen trillen, maar van dat oogenb.lik af is Den Bosch niet meer te houden. Onweerstaanbaar komen de Bosschenaren opzetten. Fanatiek wordt door hen gespeeld. Voor al Geboers krijgt er zin in, hetgeen hij be wijst met twee mooie schoten, welken een beter lot hadden verdiend. Eindelijk komt het verdiende tegenpuntje van Toonen, welke Parijs in eén goal omzet, (1-4). Den Bosch, door dit succes aangemoedigd, speelt eenigen tijd prachtig, doch allengs Daar ging het zeer gezellig toe. Vooral van den kant der overwinnaar kwamen vele vroolijke en luidruchtige liedjes, doch tevens ook van de Haarlemmers. Immers, die wa ren sportief eveneens niet geslagen! Tijdens het diner werd door verschillende personen nog het woord gevoerd. Bijna alle sprekers hoopten dat de D. H. V. B. bij zijn tweede lustrum nog in groei en bloei zou toegenomen zijn. Kap. Loyaards zeide o.a. dat de Roomsche sport zich veel voor lief dadige doeleinden inspant. Men zie naar de wedstrijden van hedenmiddag, welker baten bestemd zijn voor naastenliefde, de Missie actie. De D. H. V. B. heeft zich tot taak ge steld de torens van de Kathedraal te doen afbouwen. Dit laatste vooral, vond spr. een prachtig doel waarmee hij den D. H. V. B. van harte gelukwenscbte. Verder werden nog woorden van dank ge bracht aan al degenen die tot het welslagen der missie-wedstrijden hadden medegewerkt. Wij, verslaggevers werden ook niet ver geten. NABESCHOUWING. Als wij schrijven een nabeschouwing, wal len wij dit alleen doen over het spel en wel voornamelijk over dat der Haarlemmers. Dil is ons niet erg meegevallen. Ongeoefend heid moge hier zeker als excuus gelden, maa» dat neemt toch niet weg, dat spelers als Coffennoy, Wijkenga en Rijks wel uit een ander vaatje kunnen tappen. In de eerste helft van den wedstrijd tegen Den Bosch, was Haarlem sterker. Rijkes en Wijkenga verknoeide echter de meest gemak kelijke kansen. Dit geldt voor hen ook na rust. Individueel deden de spelers wel aar dig werk en in techniek waren zij hun te genstanders voor. De finisting touch ontbrak evenwel. In de tweede helft ging de strijd gelijk op met at en toe goede momenten. Over de spelers het volgende: Neeskens heeft uitstekend zijn doel ver dedigt. Vooral de manier waarop hij het laatste harde schot verwerkte, dwong ieders bewondering af. Van de backs was Frits Mooren de beste. Voor rust was de H. B. C.'er echter beter dan daarna. De middenlinie was slecht, met uitzonde ring van Distelbrink De voorhoede kon ons in het geheel niet bekoren. Alleen B. Grim berg en Kuhlkamp mogen genoemd worden. In het elftal van Den Bosch moest het komen van Kessels en Metselaars. De rest matig. Wat echter wel met eerste klas voet- Met dit al is nu duidelijk bewezen dat liet spelpeil der Roomsche voetbalclubs danig moet verbeterd worden, wil het maar even kunnen tippen aan het neutrale. Enfin den moed er maar in houden en met gezwinden pas het nieuwe seizoen begonnen. Het vol gende jaar hopen wij de ploegen in Nijme gen weder tegen elkaar te zien. Maar dan goed getrainde elftallen, die den toets dei critiek kunnen doorstaan. P. K. De Diocesane Haarlemsche Voetbalbond jubileert. Vijf jaar is het thans geleden dat het geesteskind der Haarlemsche pionniers werd opgericht. Met dit Haarlemsche be doelen we natuurlijk de heeren uit het Bis dom Haarlem. De D. H. V. B. is een li chaam van meer uitgebreiden aard dan men zoo op het eerste gezicht zou vermoeden. Het geheele Bisdom Haarlem ressorteert on der zijn bemoeinissen. Om echter op het onderwerp terug te komen het volgende. Was aanvankelijk de D. H. V. B. een li chaam, waarmede in de voetbalwereld maar nauwelijks rekening werd gehouden, thans telt hij een legio aantal vereenigingen in Amsterdam, Haarlem, Leiden, den Haag, Rotterdam, kortom in bijna alle plaatsen in Noord- en Zuid-Holland. Men behoeft geen bestuurder van het ju bileerende lichaam te zijn om te kunnen nagaan met welke moeilijkheden de heeren aanvankelijk te kampen hebben gehad en nog steeds betorgt de neutrale voetbalbewe ging met haar talrijke aanhangers den D. H. V. B.-bestuurders, alle hoofdbrekens. Ech ter de tijd van moeilijksten strijd is over wonnen! Glansrijk overwonnen! De omstan digheden waaronder de D. H. V. B.-ers thans hun eerste lustrum vieren bewijzen dit vol komen en men kan er van overtuigd zijn dat na een tweede vijftal jaren de D. H. V. B. een eereplaats zal innemen in de R.K. Sport- beweging, indien hiervan thans al niet reeds sprake mocht zijn. De Receptie. In één der zalen van Krasnapolsky rece- piëerde Zaterdagavond het bestuur. Belang stelling was er te over. En vele bloemen. De Sport-Illustratie, het officieel orgaan van den bond was er met een extra feestnummer

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1924 | | pagina 9