KERK EN SCHOOL ORDE EN ARBEID LUCHTVERKEER. UIT ONZE OOST MARKTNIEUWS Stormweer op Curaqao. De staking in de Oostenrijksche metaalindustrie. De militaire staatsgreep in Chili Toenadering in de ontwapeningscommissie De codificatie van het intern recht. Het rapport over het incident Korfoe. De baten van de bezetting en exploitatie van het Ruhrgebied De uitvoering van het plan-Dawes. Noodweer in Duitschland. Alle redacteuren van de Süd- deutsche Arbeiterzeitung" in hechtenis genomen. De strijd tusschen Kiangsoe en Tsekiang. Het Katholicisme op Ceylon. Seminarie Culemborg. Een nieuw seminarie te Venlo? Waar blijft van elke f 10. Inkomstenbelasting f 2.80? De loonen en arbeidstijden in de mijnen. De vliegtocht van Zanni. De vlucht naar Indië. VERKEER EN POSTERIJEN, Onvolledige adressen Het formaat der briefkaarten. Vliegdemonstraties te Rome. De vliegers te New-York KUNST EN KENNIS, Liefhebberstuinen, nooten van het mengsel zouden gebruiken en alsdan van het leven zouden worden be-' roofd, althans levensgevaarlijk in hunne ge zondheid zouden worden geschaad, door de werking van de in het bedoeld koffie- extract althans andere voor het leven of de gezondheid schadelijke stoffen, zijnde echter zijn hiervoor omschreven voornemen niet voltooid alleen ten gevolge van de toeval lige, van zijn wil onafhankelijke omstandig heid, dat de heer Hens en diens huisgenoo- ten na het gebruik van bovenbedoeld koffie- extract bijna terstond zijn gaan braken en door tijdig verleende geneeskundige hulp aan den dood zijn ontsnapt, zijnde echter de heer Hens en diens huisgenooten ernstig in hunne gezondheid benadeeld doordat zij ge durende geruimen tijd zwaar ziek zijn ge weest. Bij het Departement van Koloniën zijn van den waarnemend Gouverneur van Cu rasao de volgende, op 2 dezer verzonden telegrammen ontvangen: Van 27 tot 30 St. Martin stormweer, zware regens, kanaal doorgebroken, zout- pannen overstroomd, wegen zwaar bescha digd; van Eustatius en Saba nog niets be kend. Storm Saba en Eustatius heviger, veel schade aangericht, menigeen dakloos. Amerikanen, die dagelijks van Sjanghai per motorfiets heen en weer naar het front gin gen en zelfs aan het schieten deelnamen, moesten in de stad blijven. Of Woe-Pei-Foe inderdaad zijn geheele leger heeft gemobiliseerd, valt niet te zeg gen, daar de berichten dienaangaande streng worden gecensureerd. Ook is het niet be kend welke plannen Tsjang Tso Lin heeft. De troepen van Kiangsoe zijn bijNoen- sian door de linies der tegenstanders heen gebroken, maar de troepen van Tsjekiang, die versterkingen hebben ontvangen, trach ten hun oude stellingen te heroveren. De voornaamste aanval is thans geconcen treerd op het front bij Lioe Ho, waar loop graven zijn aangelegd. Het leven en het eigendom der vreemde lingen in Sjanghai is buiten gevaar. Er zijn thans ongeveer 100.000 vluchtelingen in de stad aangekomen. De hospitalen zijn vol met gewonde Chineezen en met uitgeputte vluchtelingen. De voornaamste buitenlanders in China zijn algemeen van oordeel, dat een inter ventie der mogendheden den strijd slechts zou kunnen verlengen. SJANGHAI, 10 Sept. Het hoofdkwar tier van Loe-Yoéng-Hsiang (den leider van Tsekiang) meldt, dat Tsang-Tso-Lin op 7 September zijn leger op volledige sterkte heeft gemobiliseerd. Een divisie heeft de grens van Mantsjoerije berefkt. WEENEN, 10 Sept. Ofschoon de staking in de Oostenrijksche metaalindustrie nog niet officieel afgekondigd, staken toch in Weenen reeds ruim 60 duizend of ongeveer 60 pet. van alle Weensche metaalarbeiders. Het bestuur van de metaalarbeiders organisatie heeft vandaag besloten de alge- meene staking te proclameeren. Dit besluit moet slechts gesanctioneerd worden door het Oostenrijksche verbond der vakvereenigin- gen. Men vreest, dat de geheele Oostenrijk- s he metaalindustrie, dus ook de fabrieken in de provincie, die thans nog werken, zullen worden stop gezet en dat ook de electrici- teitsarbeiders zich solidair zullen verklaren. De werkgevers eischen thans niet meer een verlenging van den achturigen werkdag, maar verklaren toch, dat zij met het oog op de crisis, geen loonsverhooging kunnen betalen. LONDEN, 10 Sept. In officieele kringen te Washington wordt verklaard, dat Alessandri- no, de president van Chili, niet uit eigen be weging is afgetreden, doch dat hij door het militaire kabinet werd afgezet, waarop ge neraal Lui Altamirano tot president werd uitgeroepen, Alessandrino werd gewikkeld in een con flict tusschen de beide huizen van het parle ment en wilde van die gelegenheid gebruik maken om vérstrekkende wijzigingen fn de kieswetten te brengen; zijn tegenstanders hebben hem toen beschuldigd van pogingen om tot de dictatuur te komen. GENEVE, 10 Sept. Bij de voortzetting der algemeene discussies in de derde commissie werden belangrijke verklaringen afgelegd door Parmoor en Boncour, waaruit duidelijk een toenadering bleek. Hoewel Parmoor nog altijd sancties overbodig acht, oppert hij toch de mogelijkheid, dat bij elke uit spraak inzake van arbitrage sancties voor het geval van nietnakoming vermeld wor den. Boncour dacht aan een differentieering der sancties, waaraan ieder op zijn manier zou deelnemen hetzij louter negatief door een boycot, hetzij positief door economische en financiëele sancties, hetzij door een actie van leger en vloot. Frankrijk schijnt de op lossing in deze richting te willen zoeken, dat hngeland slechts tot maritieme sancties zou behoeven over te gaan en meer en meer blijkt dat Engeland daartoe te vinden zal zijn. Parmoor erkent, .dat het pact aok mi litaire sancties voorziet en dat Engeland alle verplichtingen uit het pact zal nakomen. Terwijl Parmoor vasthoudt aan de oplossing van het veiligheidsprobleem in het kader van het pact, geeft Boncour reeds toe dat het waarborgverdrag diepgaande wijzigingen behoeft. Wellicht zal dit ten slotte een soort „reglement d'administration" worden. Zeer krachtig drong Parmoor aan op toe treding van Duitschland, welke ook Boncour noodzakelijk achtte en die volgens hem slechts wachtte op indiening van een ver zoek en het gewone commissoriale onder zoek. De Fransche delegatie acht toelating in deze zitting materieel mogelijk. Er heerscht algemeen optimisme en men twijfelt niet meer aan de mogelijkheid van een accoord. GENEVE, 10 Sept, Jhr. Loudon heeit als vertegenwoordiger van het land, dat zoo veel bijdroeg tot de ontwikkeling van het internatinoaal recht vollen steun toegezegd aan het Zweedsche voorstel, betreffende het beginsel van codificatie. Vooropstellend dat het incident-Korfoe, dat aanleiding gaf tot het rapport van het juristencomité definitief ge sloten is, meent jhr. Loudon toch, dat het rap port dat door Politjs ook juridisch zoo onbe vredigend geoordeeld is, niet slechts voor kennisgeving aan te nemen is. Hij stelt dus voor om de eerste commissie te verzoeken te overwegen in hoe vér opheldering op som mige punten wenschelijk ware. Daar allicht oude gevoeligheden geraakt worden., achten sommigen, hoezeer sympathiseerend met de strekking van het voorstel waartoe jhr. Lou don als woordvoerder der vergadering bij de behandeling veleden jaar de aangewezen man was, niet geheel en al ongevaarlijk. Wellicht wordt bij de overlading van het program het voorstel aangehouden tot het volgend jaar. PARIJS, 10 Sept. Bij de debatten in den Senaat over het Ruhrgebied, verklaarde Poincaré, dat de Fransch-Belgische bezetting reeds 4 milliard Fransche francs per jaar haa opgeleverd en dat men dientengevolge, daar het pand voldoende productief was, dit moest behouden tot aan de verwezenlijking van andere betalingsmethoden. Op last van Herriot heeft het ministerie van buitenlandsche zaken een juiste reke ning opgemaakt. De totalen zijn thans ge publiceerd; zij vormen een tegenspraak van de beweringen van den oud-premier. De be zetting en de exploitatie van het Ruhrgebied brachten drie en €en half milliard francs op, maar in 18 maanden, hetgeen gelijk staat met zeven1 honderd vijftig millioen gouden marken. Van deze som kon, na aftrek van de kosten der bezetting van het Rijnland en van het Ruhrgebied, alsmede van de uit gaven voor de exploitatie, op de rekening der schadevergoedingen slechts zeven hon derd negen en dertig millioen francs voor Frankrijk en honderd dertig millioen voor België worden gebracht, welk laatste land, daar het recht heeft op prioriteit bovendien honderd drie en zeventig millioen gouden marken ontving. Er blijft zoodoende slechts twee en dertig millioen gouden marken in kas. Uit deze cijfers blijkt, dat Frankrijk uit de exploitatie van het pand veel minder ontving dan het vóór de Ruhrbezetting van Duitschland ontving uit hoofde der schade vergoedingen. De Ruhrbezetting was derhalve een slechte financieele operatic. BERLIJN, 10 Sept. Te officiëeler plaatse in Berlijn heeft men uit het Ruhrgebied be richt ontvangen, dat vanmiddag om 12 uur in Dortmund de zich in preventieve hechte nis bevindende personen zijn vrijgelaten. Men hoopt, dat alle politieke gevangenen zeer binnenkort op vrije voeten zullen wor den gesteld, ofschoon men vreest, dat een aantal nog langer zal worden vastgehouden, daar het begrip politieke gevangene door de Fransche bezettingsautoriteiten anders wordt uitgelegd dan door de Duitsche re geering. Over al deze gevallen zal de vol gens de overeenkomst van Londen te vor men gemengde commissie hebben te be slissen. De commandant van de bezettingstroepen te Oberhausen heeft aan het gemeente be stuur medegedeeld, dat zijn troepen 16 Sep tember de stad zullen ontruimen. BERLIJN, 10 Sept. Het Zeppelin-lucht schip Z, R. III, had gisteren zijn derde proef vlucht moeten ondernemen, maar de com mandant, dr. Eckener, had het op grond van meteorologische voorspellingen geraden ge acht het luchtschip maar liever in de loods te laten. Hoe verstandig dit besluit is ge weest, blijkt achteraf: gisterenmiddag om streeks half drie is geheel midden- en Zuid- Duitschland door een windhoos geteisterd, die overal geweldige schade heeft aange richt fen zoo goed als zeker het luchtschip, zoo het ware uitgevaren, zou hebben ver nietigd. De windhoos duurde slechts onge veer 3 minuten, maar heeft in dien korten tijd een enorm deel des lands verwoest, vooral het Kinzig-dal en een deel van het Nordrach-dal hebben zeer zwaar te lijden gehad. De steden Reichenbach, Lahv, Kip- penheim an verschillende anderen zien er uit alsof ze gebombardeerd zijn. Het gebied tusschen deze steden lijkt wel een slagveld. Geheele gebouwen zijn van den aardbodem weggevaagd, honderden daken weggeslin gerd, tal van schuren, boerderijen en derge- lijken ingestort of zwaar beschadigd. Een sanatorium in de nabijheid van Fussbach, dat eerst verleden jaar was gebouwd, had geducht te lijden. Eén der muren stortte ge heel in, een andere muur werd 15 c.M, naar buiten gedrukt, de daken zijn geheel weg gewaaid. Een groot aantal verpleegden werd ernstig gewond. In Reichenbach werd een boer onder de puinen van zijn huis begraven, van een een zame boerderij in het Kinzig-dal werd een vrouw gedood. Uit alle deelen van Zuid- Duitschland komen berichten, dat duizenden vruchtboomen ontworteld zijn. Ook in de bosschen heeft de windhoos verschrikke lijk huis gehouden. Duizenden boomen zijn ontworteld of afgeknapt Ook in Zuid- en Midden-Baden is de schade zeer aanzienlijk. Het telefoonverkeer is bijna overal gestoord en ook het telegraafverkeer heeft ernstige schade geleden door het afbreken van hon derden telegraafpalen. BERLIJN, 10 Sept. Nadat Vrijdag de hoofdredacteur van „Die Rote Fahne" is gearresteerd, zijn vanmiddag alle redacteu ren van de communistische „Süddeutsche Arbeiterzeitung" in hechtenis genomen, zoo dat het blad vandaag niet kon verschijnen. LONDEN, 10 Sept. Uit Sjanghai wordt gemeld, dat op het slagveld in vijf uur tijds 15 cm regens is gevallen, waardoor het terrein nagenoeg geheel onder water staat, zoodat de gevechten moesten worden gestaakt. De vreemdelingen, voornamelijk De „Osserv, Romano" publiceert een in teressant rapport over de positie der katho lieken op Ceylon. Volgens deze publicatie bedraagt het aan tal katholieke inboorlingen op dit eiland thans ongeveer 370.00Ö. De protestantsche missies tellen omstreeks 43000 aanhangers Het eiland is verdeeld in vijf diocesen, het aartsbisdom van Colombo en vier bisdom men. Er werken op Ceylon 237 priesters o.w. 45 Singaleezen en 645 zusters o.y. 480 in- landsche. De missies tellen 773 lagere scho len met 65.562 kinderen, benevens 5 mid delbare scholen en colleges. Katholieke zus ters zijn als verpleegsters in de sitaatszie- kenhuizen en het leprozen-asyl werkzaam. Te Kandy is het voornaamste seminarie ge vestigd. Het werd in 1893 met 3 studenten ge opend. Nu telt het instituut 200 leerlingen. De eerste inlandsche priester werd in De cember 1898 gewijd. Sindsdien hebben tal rijke inboorlingen de heilige priesterwijding ontvangen, van wie er thans drie bisschop zijn. Het seminarie staat onder leiding van de Belgische paters Jesuieten. (Van den anderen kant dienen wij niet te vergeten, dat dit eiland millioenen inwoners telt.) Men meldt ons: Aan het Seminarie te Culemborg zal de huishouding voortaan worden waargenomen door Duitsche religieuzen. In den tuTn van het seminarie is een klooster in aanbouw, dat door bedoelde Eerw. Zus ters in de tweede helft van September zal worden betrokken. De Belgische paters der Afrikaansche Missiën hebben zich tot het kerkbestuur der St. Martinuskerk te Venlo gewend voor aankoop van een terrein aan Genooi, om daar te stichten een seminarie ter opleiding van missionnarissen voor de Afrikaansche Missiën. Het kerkbestuur heeft nog geen beslissing genomen. £en dankbaar aanvaard geschenk vaa de „Bataafsche". Het Ministerie van Buitenlandsche Zaken deelt het volgende mede: In verband met de overbrenging van hare administratie in Venezuela naar Maracaibo, heeft de Bataafsche Petroleum Maatschappij het daardoor vrijkomend perceel te Caracas aan de Nederlandsche Regeering ten ge schenke aangeboden, met de bestemming om ingericht te worden voor de huisvesting van het Nederlandsche gezantschap, dat tot dus ver in op korten termijn gehuurde woningen moest worden ondergebracht. Met het oog op de blijvende en toenemen de beteekenis van het gezantschap te Ca racas, zoowel voor onze politieke als voor onze economische belangen, heeft de Regee ring dit gewaardeerd aanbod met ingenomen heid aanvaard en daarvoor aan de schenk ster haren bijzonderen dank betuigd. Onder bovenstaanden titel heeft de ver- eeniging Nederkfcidsch Fabrikaat eeir vlug schrift in het licht gegeven. Het bestuur heeft n.1. laten nagaan, wat het bedrag aan werkloosheidsuitkeeringen en armoedebe strijding bcteekent voor 'den belastingbeta- er en geeft in het geschrift de volgende re sultaten over de jaren 1922 en 1923. Opbrengst 2 jaren Rijks- en gemeentelijke in komsten betfcs ting 620.000.000. Uitgaaf 2 jaren Rijk en gemeenten aan vverkloozensteun 70.000.000. Uitgaaf 2 jaren Rijk en gemeenten aan ar- raoedesteun 100.000.000. Per aangeslagene maakt dit in deze twee aar J 46.50 en 66, terwijl de particuliere en de kerkelijke armenzorg globaal zal be dragen 39.000.000. In de jaren 1920 tot en met 1923 betaal den dè aangeslagenen per hoofd gemiddeld 900, waarvan tegen werkloosheid 112 en tegen armoede 143. Dus meeT dan 28 pCt. Ongerekend particulieren en kerkelijken steun. Uit deze cijf|rs trekt Nederlandsch Fa brikaat de volgende conclusie: „Waar van 10 belasting L24 aan w crkloozensteun en 1.60 aan armoedesteun betaald wordt, is het van het grootste belang de in ons land gemaakte goederen te koo- pen. Bovendien worden door meer omzet de algemeene kosten per stuk "Veel lager, dalen daardoor per stuk de kosten van het Nederlandsch product en wordt de export- mogelijkheid verhoogd. Men steunt daarme de Nederlandschen ondernemingsgeest en Nederlandsche kennis. Een ieder helpe in de eerste plaats mede aan dezen nationalen plicht en steune ver volgens door lid te worden van de veree- ningin Nederlandsch Fabrikaat de propa ganda." Maandag hield de contactcommissie voor de mijnindustrie te Heerlen wederom een vergadering. Na langdurige besprekingen deelden de mijndirecties mede, dat zij be reid zijn hun voorstellen in zake de loonen en den arbeidstijd te wijzigen. De verlenging van den arbeidstijd op Zaterdag werd inge trokken. Dej arbeidsweek van 46 uur blijft gehandhaafd, zoodat dus Zaterdags de mijn werkers zes uur zullen blijven arbeiden. Het voorgestelde gemiddelde loon der bovengrond- sche arbeiders gaat dus door, doch het principe minimumloon blijft gehandhaafd. De mijndirecties deelden nog mede, dat zij deze wijzigingen alleen wilden aanbrengen, wanneer de organisaties de loonsverlaging der ondergrondsche arbeiders met 10 pCt. accepteeren zullen. Na onderlinge bespreking werd besloten, dat Maandag a.s. een contact commissievergadering zal gehouden worden, waarin de organisaties zullen mededeelen of zij de gewijzigde voorstellen der mijndirec ties al of niet aanvaarden. Men zal zich afgevraagd hebben, wat er geworden is van den Argentijnschen vlieger Zanni, die den 26sten Juli in een Fokker machine Amsterdam verliet om te trachten de wereld om te vliegen. Zanni bevindt zich nog te Hanoi (Fransch China) waar zijn toe stel,zooals bekend, tengevolge van de week heid van het terrein, bij het opstijgen over den kop sloeg, met het gevolg, dat het ge heel vernield werd. Zanni, die evenals zijn mecanicien ongedeerd bleef, wacht thans op een nieuw Fokker-vliegtuig, dat op het be richt van het ongeval, onmiddellijk van Am sterdam naar Kobe is gezonden. Dit vlieg tuig is einde Augustus te KoBe aangekomen en thans op weg naar Hanoi. Zoodra het daar aankomt, hoopt Zanni zijn tocht te vervolgen. Naar het Haagsche Anetakantoor ver neemt, zal Maandag 29 dezer een af scheidsreceptie gehouden worden te Am sterdam, voor de bemanning van het vlieg tuig, dat 1 October naar Indië vertrekt. ai den laatsten tijd werden herhaaldelijk groote hoeveelheden circulairen en derge lijke per post bezorgd, waarvan de adressen onvolledig zijn en zelfs dikwijls slechts be staan uit den naam van den geadresseerde en de plaats van bestemming. Aangezien het opsporen van de juiste adressen, in het bijzonder in plaatsen van eenige beteekenis, zeer tijdroovend en kost baar is, is det Postadministratie genoodzaakt voortaan gedrukte stukken, nieuwsbladen en monsters, welke niet voorzien zijn van het volledige adres van den geadresseerde, als onbstelbaar te beschouwen. In verband met het bovenstaande wordt den afzender in hun eigen belang dringend aanbevolen, de stukken zoo volledig en duidelijk mogelijk te adresseeren. Op het Postcongres te Stockholm is he loten, de afmetingen van de briefkaarten, -lians 9 maal 14 c.M., tot 15 maal 10.5 c.M, uit te breiden. Om dit doel te bereiken heb ben Duitschland en andere landen de ver plichting aanvaard, de in hun binnen- landsch verkeer geldende grootere afmetin gen binnen 2 jaar op te heffen. Zaterdagmiddag zijn op het vliegveld Cen- tocelli te Rome demonstraties gehouden' met een Fokker-verkennerstoestel Fokker C. IV, uitgerust met een 450 P.K. Napier- Lyonmotor. De chef-piloot van de Fokker fabriek, ir. Grasé, vloog het toestel voor. Aanwezig waren o.a. generaals Bonzani, Guidoni en Piccio, overste Gavotti. overste Braggi en vele andere personen van het Italiaansche militaire vliegwezen. Het Ne derlandsche gezantschap was vertegenwoor digd door den attaché mr. Mosselmans, de fabriek door den procuratiehouder ir. See- katz. Ir. Grasé voerde schitterende demonstra ties en kunstvluchten uit en werd op har telijke wijze door generaal Bonzani geluk- gewenscht Hierna werd nog een passagiers- vlucht gemaakt over het landschap Frasca- ti, met mr. Mosselmans en een Italiaanschen journalist aan boord. Een Reuter-telegram uit New-York meldt, lat de Amerikaansche wereldvliegers, die AMSTERDAM, 10 Sept. Vee. Ter vee markt waren heden aangevoerd: 324 vette kalveren, le qual. 1.101.20, 2e qual. 0.84—1.10, 3e qual. 0.70—0.84 per k.g.; 53 nuchtere kalveren 1525 per stuk; 509 vette varkens Holl. le qual. 1.121.14, 2e qual. 1.101,12 per k.g.; Overz. en Geld. le qual. 1.13—1.14, 2e qual. 1.12—1.13 per k.g. ASSEN/ 10 Sept. Eieren. Op de heden gehouden eiermarkt van de V. P. W. waren aangevoerd 86.400 stuks. Prijs 710 per 100 stuks. BOVENKARSPEL (Station), 9 September. Aardappelen: Koks 2.352.65, Due 1,652.20, Schotse 3.85, Kleine 4.05, Blauwe 2.05—2.45, Bonte 2.35, Kriel 0.95 p. baal, aanvoer 280 bn.; Uien groote gele 2.402.80, drielingen 2.30 2.70, nep, 4.405.60 per 1b., aanvoer 1240 bn.; Bloemkool le s. 13.7537, 2e soort 5,2516.25, 3e soort 3,257 per 100 stuks., aanvoer 29.300 stuks.; Kool, roode, 1.204 per 100 K.G., aanvoer 81.900 K. G,, gele 2.704.20 per 100 K.G., aanvoer 21.900 K.G. witte 0,301 per K.G., aan voer 54.700 K.G., Bieten, groote 18.5025 p. 1000 stuks, aanvoer 17.600 stuks, Slaboo- nen 2.754.35 per 15 K.G., aanvoer 545 z.; Augurken 0.51—0.57 per K.G., aan voer 1825 K.G. ROLDE, 9 Sept. Vee: Aangevoerd 1741 paarden, Ruinen 250748.50, Merriën 225768.50, Veulens 50—300, Enters 125400. Aangevoerd 223 koeien.Kalf- koeien 325425, guste koeien 175— 312.50, kalveren 72.50165, Aangevoerd 300 Dr. schapen, 1225. Vlugge handel met goede prijzen. WOERDEN, 10 Sept. Kaas: Ter markt waren 426 partijen. Prijs: Go'udsche le soort 7479, 2e soort 7073, rijksmerk 71 80. Handel matig. AMSTERDAM, 10 Sept, (Bericht van het Het is een bekend feit, dat de tuinen van onze liefhebbers over het algemeen genomen op een zeer hoog peil staan. Niet alleen wor den ze keurig onderhouden, maar men tracht ze bovendien door veranderingen en nieuwe aanplantingen geheel op de hoogte van den tijd te houden. Het behoeven juist geen bijzonder groote tuinen of parken te zijn, waarin een wer kelijk aesthetisch geheel te verkrijgen is, neen, ook in kleinere tuinen, heel kleine zelfs, is met eenvoudige middelen iets te bereiken, dat aan strenge eischen voldoet. „Floralia", het bekende geïllustreerde tuinbouwblad, zal op 26 Sept. a.s. een bij zonder nummer verspreiden, waarin tal van interessante beschrijvingen van liefhebbers- tuinen, door liefhebbers(sters) zelf geschre ven, verlucht met tientallen goedgeslaagde afbeeldingen, zullen voorkomen en dat fraaie nummer wordt door de N.V. Uitgevers-Mij. v. h. Firma W. van Gorcum, te Assen, gratis beschikbaar gesteld aan de lezers van de „Nieuwe Haarlemsche Courant", die het vóór 20 Sept. te Assen aanvragen,

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1924 | | pagina 6