'n KLEINTJE KOFFIE van Reuser Smulders - 't FIJNSTE Nagekomen Berichten. Dit is de Koffie van H. M Koningin Wilhelminal - Den Haag Verkrijgbaar in pakken van 2'/2 ons Wie op kwaliteit letdrinkt uitsluitend Inggzoüdsn Mededingen if li I. VAN VEEI's Boederenhandel ji HONKBAL. ZEILEN. SCHIETEN. UIT DEN OMTREK. BLOEMENDAAL. S Vraagt Uwen winke i r! ÉÉN soort ÉÉN verpakking! DE beste! Bekerwedstrijden bij H. B. C. Om den Fijtenbeker. R. K. V. „Zwaluwen". Junioren. a 60 cents per regel. Zijlstraat 19 Telef. 190 liles op HOCKEY. WIELRIJDEN. R. en T. „Haarlem". De N. H. B.-wedstrijden. Overdracht rectoraat. Onder de stoomtram. De revolutie in Ecuador. Buskruitmagazijn verbrand. Ernstig vliegongeluk. De toestand in Georgië. Handelsvereeniging Amsterdam De Spanjaarden in Marokko. Afgewezen eisch. Tegenspraak. De oorlog in China. GEMEENTEZAKEN. DE FYM PROEVER HET HAARLEM-ELFTAL Naar wij van officieele zijde vernemen, heeft het Haarlem-bestuur, gevolg gevende aan een daartoe uitgesproken verlangen op de j.L Zaterdag gehouden algemeene verga dering, zich in verbinding gesteld met den heer D. Houtkooper, met het gunstige resul taat, dat Daan Houtkooper het a.s, seizoen het Haarlem-elftal wederom zal aanvoeren. STORMVOGELS. De elftal-commissie van Stormvogels heeft een voorloopig elftal samengesteld. Dit ziet er als volgt uit: A. v. d. Wint (d.); J. Blink- hoff Jr. en W. Koster (a.); W. Struys, H. G. Snoeks en C. Bakker (m.); P. H. Sprokkreef, C. Oldenburg, P. N. Sint, G. Visser en As- beck Brusse (v.). De „oud-gedienden", „Witte Jan" en Ol denburg Sr., komen in deze opstelling niet Voor. De Zwaluwen kwamen al heel gemakkc. lijk in de demie-finale, doordat verletten week de T. Y. B. B. zich terugtrokken. Het was jammer, want het had zeer zeker een mooie strijd geworden. Nu werd alleen gespeeld: WILSKRACHT—R. K. A. V. Om 3 uur stellen zich onder leiding van tchenlsrechter Salfisbergen de volgende elf talle;. op: Wilskracht: Leereveld, T. Grimberg, Verheyen, Duffels, Zeilstra, Keek, F.unt, Liebrand, Tulleken, Grimberg, Kuhl- kamp. G. Boddeke, Schellekens, G. Distedbrink, J. Huistee, L. Koffens. Langenhof, Koetsier, F. Coffenz, Distelbrink, Sibbel, G. Schut. R. K. A. V.: Er ontspint zich direct een vlug en vurig spel, met Wilskracht iets in de meerderheid. Distelbrink blijkt een goede back, waardoor Kuhlkamp weinig gelegenheid krijgt. Bunt zendt van ver een harden schuiver in, die Schut stopt. Terwijl de shceidsrech- ter midden op het veld stond, wijst hij, on begrijpelijk voor ieder naar het midden. De bal was echter niet over de lijn geweest. 1—0. Het spel is goed verdeeld, doch de voor hoede van R.K.A.V. is niet productief ge noeg. Opeens krijgt Bunt, in goed zichtbaar buitenspel den bal van Zeilstra. Deze zet voor en Kuhlkamp profiteert er van, 20. Protesten van R.K.A.V. geven niet. Dan wordt Leereveld aan het werk gezet en hij krijgt een kogel van Distelbrink, die hij vrel verwerkt, maar waarvoor hij even blijft lig gen. Spoedig kan hij echter zijn heiligdom weer verdedigen. Uit een voorzet wordt de bal door B. Grimberg in de touwen ge jaagd. 30. Even voor rust heeft R.K.A.V. ook succes, als Huisstee een hard schot inzendt, wat Leereveld nog wel tracht te redden, maar wat hem niet gelukt. 31, waarmee de rust ingaat. De rust schijnt de R.K.A.V.-ers goedge- daan te hebben, tenminste, ze bestormen 't W ilskracht-doel, doch hebben voor doel geen succes, ook al, doordat ze niet door tastend genoeg zijn. Dan gaat het spel even gelijk op. Maar de R.K.A.V.-ers komen te rug en als Schellekens een kans krijgt vlak voor doel, wordt hij in den rug geduwd. Gelukkig voor Wilskracht ziet Salfisberger dit niet. Het tamelijk opgekomen publiek moedigt de R.K.A.V.-ers aan, doch ook dit helpt niet. Als F. Coffens bij een ingooi B. Grim berg niet voldoende dekt, krijgt hij het doel onder schot en op zeker 40 M. afstand schiet hij keihard onder de lat. Schut mist, en de stand is 41. R. K. A. V. speelt nu een verloren spel, waarvan Wilskracht nog profiteert, door nog een vijfde goal te maken. Tulleken was hier van de maker. Even later is het tijd, en heeft Wilskracht, hoewel vrij fortuinlijk de eerste stap gezet op den weg naar de verovering der beker, die zco zij dit jaar weer winnen, hun eigen dom wordt. Nu The Yellow Black Boys zich uit de wedstrijden om den Fytenbeker hebben te ruggetrokken, had gisteren slechts 1 ont moeting plaats, n.l. Wilskracht—R. K. A. V., welke door eerstgenoemde met sprekende cijfers werd gewonnen. Jammer, dat T.Y.B.B. niet van de partij was. Allicht hadden we dan een aardigen wedstrijd meer gehad. Zondag wordt gespeeld: Wilskracht—R.K.V.Z., 2 uur. H.B.C.—V.V.C., 3 uur. Wij vertrouwen, dat Zondag nu eens vele Heemsteders aanwezig zullen zijn, om H.B.C. aan te moedigen. Heemstede heeft de vereeniging, die hier in de hoogste afdeeling van de R.K.F. speelt, in haar midden. Laten de katholieke Heem stedenaren hun vereeniging nu eens daad werkelijk steunen. We hebben dien steun geweldig hard noodig. Wij trachten voor het derde en vierde elf tal vriendschappelijke wedstrijden te krijgen. Clubs, die tegen genoemde elftallen willen spelen, worden verzocht hiervan opgave te doen aan den heer J. C. Luiten, Lombok straat 2, Heemstede. Zondag a.s. speelt het 2e elftal te Hille- gom tegen Concordia. Secretariaat Kruistochtstr. 28, Haarlem. SANTPOORT IIR. K. V. Z. n, 2—2. )ns 2e elftal heeft gisteren in een vriend schappelijke match tegen de roodbroeken getoond, dat zij thuis hooren in de 3e klas se waarin zij het a.s. seizoen zullen spelen. Alleen de spelers moeten zich met ande ren beter verstaan; vooral de voorhoede moet het spel beter verdeelen; en de doel man moet de ballen vlugger verwerken. Doch dat alles zal door meer oefenen en meer hersensspel wel beter gaan A.s. Donderdag worden zij die zich op- fegeven hebben als lid van Zwaluwen, dringend verzocht aanwezig te zijn om acht uur in de St. Jozef Gez., Jansstraat 59. Dus geen lid blijve weg. Terwijl zij a.s. Zondag een proefwedstrijd moeten spelen. Hedenavond 8 uur: Bestuursvergadering. Dinsdagavond 8 uur vergadering Elftalcom missie. Donderdag 8 uur vergadering voor de Junioren. _ALGEMEENE VERGADERING DER NEDERLANDSCHE HOCKEYBOND. Het Bestuursvoorstel met 144 stemmen aangenomen. Onder leiding van zijn voorzitter, den heer J. D. Tresling, heeft de N. H. B. Zater dagmiddag te Utrecht zijn jaarlijksche alge meene vergadering gehouden, welke goed bezocht was. Van de 28 aangesloten veree- nigingen waren er 12, w.o. Bloemendaal en M. H. C., officieel vertegenwoordigd, ter wijl er tal van persoonlijk belangstellenden aanwezig waren. Bij den aanvang der verga dering werd het overleden eerelid, de heer F. Baron van Tuyll, met eenige gevoelvolle woorden herdacht, welke woorden door de vergadering staande werden aangehoord. Met groot genoegen herinnerde de voorzitter hierna aan het 25-j. bestaan van denBond. De secretaris-penningmeester, de heer F. Schiff, bracht hierna zijn financieel verslag uit, waaruit bleek, dat er een batig saldo van 618.84 was. De penningmeester gaf zijn misnoegen te kennen over het feit, dat verschillende vereenigingen in gebreke zijn gebleven hun contributies te voldoen, ter wijl er ook in het algemeen over de weinige medewerking werd geklaagd. De voorzitter bevestigde nog eens het gesprokene, waarna werd overgegaan tot de vaststelling der con tributie, welke weer op 10.per club v/erd bepaald. De hierna volgende bestuurs verkiezing had tot uitslag, dat het geheele bestuur bij acclamatie werd herkozen en dus als volgt weer is samengesteld: J. D. Tresling, voorzitter; J. Wagenaar, 2e voor zitter; F. Schiff, secretaris-penningmeester; Ir. H. W. Mouton, Jhr. Mr. W. C. Hooft Graafland, Mr. C. C. Geyl, tevens competi tie-leider en Tj. van Holkema, commissaris sen. De heeren Quarles van Ufford, Hoyer en Broese van Groeno'u als leden van de kascommissic. Deze commissie stelde voor, na onderzoek der boeken en hierover rap port uitgebracht hebbende, den penningmees ter voor zijn beheer decharge te verleenen, waartoe werd besloten. Na eenige bespre kingen aangaande het officieel orgaan „De Nederlandsche Sport", dat weer als zooda nig werd aangenomen, kwam het bestuurs voorstel, tot invoering der Engelsche spel regels, in behandeling. Het bondsbestuur had een circulaire aan de leden verzonden, waarin gewezen wordt op de toenemende vermindering van de geestdrift en de animo in de Nederlandsche hockeywereld, een verschijnsel, welks oor zaak. gezocht moet worden in de isolatie, door het niet beoefenen van het spel vol gens de overal geldende internationale (En gelsche) regels, waarin onze hockeyspelers zich noodgedwongen bevinden. Het bestuur achtte het noodzakelijk, dat ons land zoo spoedig mogelijk uit zijn isolatie op hockey- I gebied verlost worde, reden waarom het bestuur het volgende voorstel ter tafel bracht; de bond wil gelegenheid openen tot het spelen van zoowel een competitie met Hollandsche regels als een met internatio- j nale regels. De kampioen van eerstgenoem de competitie wordt kampioen van Neder- land, terwijl de kampioen van de twee de competitie in het bezit komt van den van Tuyll-wisselbeker en daarna zal moeten uitkomen tegen een sterk buitenlandsch elf tal. Naar aanleiding van deze circulaire I kwamen bij het bestuur verschillende brie- ven in. Van de 16 ingekomen bescheiden verklaarden zich 7 positief voor de invoering der Engelsche regels (hieronder waren ook M. H. C. en Bloemendaal), vier verlangden handhaving van de Hollandsche spelregels, terwijl vijf zich schaarden aan de zijde der twijfelaars. De voorzitter merkte op, dat uit deze stukken bleek, dat 't Oosten den ouden toestand wil handhaven, terwijl het Westen meer voor een radicale verandering is. Wil men stemmen over de absolute invoering der Engelsche regels, dan zal het bestuur, dat dan zijn plannen ziet voorbijgestreefd, zich hiertegen zeker niet verzetten. Het be stuur heeft de overtuiging gekregen, dat er inderdaad stemmen opgaan, die verder wil len dan in de circulaire is aangegeven. De afgevaardigde van Breda hield hierna een krachtig pleidooi voor de algeheele invoe ring der Engelsche regels. Spr. herinnerde o.a. aan de vele moeilijk heden, welke het spelen van wedstrijden tegen buitenlandsche clubs, welke gewoon zijn onder de Engelsche regels uit te komen, met zich bracht. Ondanks onze slechte vel den, ondanks de moeilijkheden met de kieine Engelsche bal, ondanks alles, wekte hij krachtig op tegen het doen van half werk, tegen het gebruik van alle mogelijke lapmiddelen, maar over te gaan tot het ne men van een radicale proef met uitsluitend internationale regels. Mr. Geyl sloot zich volkomen hierbij aan en wees o.a. op de consequentie, dat ook de reserve elftallen onder de Engelsche regels komen te spelen. De heer Kessler van H. O. C. verzette zich met alle macht tegen de algeheele invoering der Engelsche regels. Hij wees op tal van bezwaren: slechte velden, geen goede trai ners, etc. Laten wij toch voorzichtig zijn aldus spr. het risico wat wij gaan op ons nemen, kunnen wij in onze hockeywe reld, die slechts klein in aantal is, niet dra gen. Eerst meer kennis! Spr. wil het thans voorgestelde slechts als proef beschouwen en de beslissing tot het volgende jaar aan houden. De H. D. M. afgevaardigde sloot zich volkomen hierbij aan en waarschuwde voor overijling. De heer Schiff wees op het groote nut van maar in eens het oude, on bruikbare weg te gooien en herinnerde aan de vele aanvragen tot het spelen van in ternationale regels. Spr. wijst er op, dat dergelijke wedstrijden niet mogelijk zijn als wij Hollandsch hockey blijven spelen. Bo vendien; wordt de geest van den heer van Tuyll niet slecht gediend, wanneer de in ternationale regels niet serieuzer worden nageleefd? Ook de heer Broese van Groe- nou van M. H. C. veroordeelde sterk, den toestand op spelregelgebied, zooals deze nu is. Wij spelen hockey, zeide spr., dat geen hockey is. Waarom zijn wij Hollanders toch altijd zoo ,,laks"? Dit is nu eens een goede gelegenheid om zich mensch te toonen, wat bovendien het voordeel brengt, dat men in 1928 een behoorlijk figuur kan slaan. Wat de velden betreft, spr. heeft in Duitschland het internationale hockey gespeeld en daar zijn de velden abominabel. Spr. is overtuigd, dat een proef met algeheele invoering der Engelsche regels zeker slaagt, want wie een maal Engelsch hockey heeft gespeeld, ap precieert geen Hollandsch hockey meer. Nadat nog verschillende sprekers hun ge voelens geuit hebben, die meer ot minder herhalingen waren van het reeds gesproke ne, wordt tenslotte het bestuursvoorstel in zijn oorspronkelijken voyn in stemming ge bracht. Het voorstel wordt aangenomen met 144 stemmen. Onder de tegenstem mers waren o.a. Bloemendaal en M. H. C. De voorzitter deelt mede, dat de jaarlijk sche hockeydag (28 September te Amster dam) onder de Hollandsche regels zal wor den gespeeld. Een Hollandsche vertaling der Engelsche regels werd hierna ter verga dering rondgedeeld. Zoowel voor de Hol landsche competitie als de Engelsche zal een nieuwe inschrijving worden gopend. In overweging zal genomen worden een klacht inzake hooge inschrijfgelden en in verband daarmee het niet-heffen van inleggelden voor de Engelsche competitie. Nadat het jaarverslag van den secretaris, den heer F. Schiff, onder dankbetuiging is goedgekeurd en de rondvraag, die slechts aanleiding gaf tot het bespreken van eenige kwesties van huishoudelijken aard, was afgeloopen, sloot de voorzitter deze geanimeerde vergadering. Zondag had de reeds aangekondigde Pe- leton-wedstrijd plaats over 25 K.M. (3 ron den) Deelnemers N. Kat, W.. Kruijff, W. Sleutel, W. de Nijs, H. Stouten, H. M. Vos- kuijl, P. Roos, J. Cival, P. Wouterse, W. de Bruin, C. Matheij, P. M. Korff en W. Schiffer. De Peletons werden hieruit als volgt sa mengesteld n.l. eerste peleton; N. Kat, Matheij, Cival, H. Stouten; 2e Peleton: W. Kruif, P. Roos, W. Schiffer; 3e Peleton: H. Voskuyl, Sleutel, Wouterse; 4e Peleton P. Korff, de Nijs, de Bruin. Om 9 uur 25 min. liet de voorzitter- kamprechter de heer G. H. Stouten, het le peleton vertrekken, en zoo vervolgens na 3 minuten de volgende koppels. Al dadelijk bleek, dat de renners niet tegenstaande den sterken wind die de rijders op zijde had den, snel reden, zelfs werd door enkele 12 minuten genoteerd, de eindstand geeft dan ook niet veel tijdsverschil aan, de uitslag werd als volgt: le Peleton: Kat, Matheij, Cival, Stouten, tijd 39 min. 37 sec.; 2e pele ton: Kruiff, Schiffer, Roos, tijd 39 min. 59 sec.; 3e peleton: Korff, de Nijs, Bruin, tijd 40 min. 3 sec.; 4e peleton; Voskuyl, Sleu tel, Wouterse, tijd 40 min. 52 sec. Het geheel had een vlug verloop en was een prettige wedstrijd. De heeren Groene- veld, v. Tol en Scheffer 'n pluimpje voor hun goede hulp gedurende dezen wedstrijd verleend. A.s. Zondag starten voor het clubkam pioenschap korte afstand. Op de vergade ring a.s. Dinsdag zijn de prijzen voor de kampioenschappen te bezichtigen. De heer A. Kreek schonk de vereeniging een prach tig sierkruis voor de consolatie-wedstrijd van de kampioenschappen. Een donatie en medaille voor denzelfden wedstrijd aan G. H. Stouten voor eerste veteraan. (Van onzen Honkbalmedewerker.) De seriewedstrijden, de z.g. eindwedstrij- den, georganiseerd door den Nederlanschen Honkbalbond en welke waren bedoeld als sluiting van het seizoen, vonden Zaterdag middag te Amsterdam plaats. Zooals wij reeds meldden, schreef Haarlem niet in. De loting had het volgende resultaat: Concordia ID.D.V. I; Concordia IIZ.R. C I; Concordia IIIA.G.H.C.; Quick IAjax I; Blauw-Wit vrij. Elke wedstrijd was be paald op maximaal vier ronden. De 3e klasser D.D.V. hield zich kranig tegen de le klasser Concordia, slechts met één punt verschil verloor D.D.V., na zelfs bij de 2e ronde met 52 de leiding gehad te hebben. Haar klassegenoot Z.R.C. deed ook goed werk en won van Concordia II met 1613, de hoogste score van dezen dag. Maakten deze jonge honkbalvereenigingen een uitstekend figuur,, ook het debuut van de Amsterdamsche Gymnasiasten Honkbal club is goed te noemen. Enthousiaste honk ballers als zij nu reeds zijn, sloegen zij Con cordia III met 64 en Concordia I met 21. Quick liet echter zien, dat men er met en thousiasme alleen niet komt en de nieuwe club ondervond dan ook, dat er voor hare spelers nog veel te leeren valt; op afdoende wijze verdedigden Bleesing c.s. de eer der le klasse en gaven in slechts drie ronden met 110 blijk van hun overgroote meer derheid. De wedstrijd QuickAjax, die de span nendste en mooiste van den dag had kun nen zijn, werd een slap partijtje. Het onvol ledige Ajax verloor van Quick met 20. Blauw-Wit en Z.R.C. leverden een span- nenden strijd. Slechts met de grootste moei te wisten de le klassers zich in de finale te werken; toen aan de laatste ronde be gonnen werd, had Z.R.C. nog met 6—3 de leiding, doch door Z.R.C. voor nul uit te gooien en zelf 5 punten te scoren, wisten de Blauw-Witten nog op hel kantje af van de 3e klasser te winnen. Tevens werd nog een z.g.n. tusschenronde gespeeld, waarbij Z.R.C. van Concordia I met 65 en D.D.V. van Blauw-Wit met 64 wisten te winnen, wat voor beide 3e klas sers een kranige prestatie is. Voor de finale plaatsten zich dus Quick en Blauw-Wit. Zooals te verwachten was, kon deze wedstrijd wegens het late uur niet meer plaats vinden en zal nu a.s. Zaterdag op het Blauw-Witterein,. achter het Sta dion worden gespeeld. Hoewel de animo grooter had kunnen zijn en meerdere inschrijvingen gewenscht waren geweest, kan de N.H.B. dezen dag toch als goed geslaagd beschouwen. De uitslagen luiden: Concordia I 2014 7 D. D. V. 0—5—0—1 6 Concordia II 1570 13 Z. R. C. 7—3—0—6 16 Concordia III 0400 4 A. G. H. C. 5-1—0—x 6 Quick 110x 2 Ajax 0000 0 Blauw-Wit 2—0—1—5 8 Z. R. C, 2—2—2—0 6 Quick 632 =11 A. G. H. C 0—0—0 0 DE ZEILERS IN BURNHAM CROUCH. Als vervolg van ons verslag van den 13en kunnen wij nog het volgende mede- deelen: Dinsdag was het weer te slecht om te zeilen in de kleine 12 voets jollen, vooral op een stroomend water kan dit heel veel moeilijkheden meebrengen. Tot 2 uur zou gewacht worden, 't was niets beter, toen 4 uur ook niet, 6 uur bedierf een donder bui de rest van den dag; dus bleef ons niets over dan te gaan middagmalen met onze Engelsche vrienden en vriendinnen, daarna nog een dansje toe te maken en het klokje sloeg dra zijn elf slagen. Het teeken van ons Hollanders aller pleegvader Kolonel De Visser werd gegeven en wij allen gehoor zaamden; spoedig droomden wij van schit terende overwinningen van de nog komen de zeildagen, Woensadmorgen een persoonlijke wed strijd waarbij H. Gaydon no. 1, Frans Hin 2 en Ansko Dokkum 3 werden. 2 Team races 's middags voor de Coupe. Jan Hin neemt de leiding, en het kamp hoopte reeds op een overwinning, doch helaas, het pechduiveltje meldde zich. Jan Hin raakte de boei. De situatie was on geveer ais volgt: Jan Hin vóór. Gaydon (de beste Engelsche dinghy zeiler) iets hooger, eenige meters achter, plots verflauwt de wind, Jan Hin valt iets af, raakt met het zwaard een onder water stekend boeian- kertouw en Harrv Gaydon loopt voorbij. Jammer, want dit kostte J. Hin den wed strijd en hem zoowel als ons de zoo be geerde coupe. Want de 2e teamrace mocht eenvoudig niet gelukken, daar de Haar lemmer Ansko Dokkum spoedig één werd, doch o groote strop, zijn val brak, en bleef dobberen. Eerste werd Gaydon, twee de J. Hin. Punten Gaydon 1, Straker 2, J. Hin 3. H. Gaydon wint dus de coupe. De volgende persoonlijke strijd werd ge wonnen door Gaydon Eng., Bohre, Holl.; Francis, Eng. De laatste persoonlijke strijd voor Ansko Dokkum, Gaydon, Jaap Sarlet. De strijd is gestreden, heerlijk hebben wij genoten, prettig gezeild, werkelijk konden wij tegen den pechduivel niet opvechten, natuurlijk brengen wij wel enkele prijzen huiswaarts, alleen de groote prijzen „de Cup en Coupe" blijven voor twee jaartjes nog in Engeland, want dan nu dan, ko men wij er mee thuis. C. F. W. H. SCHIETWEDSTRIJD VAN HET NOORD- WIJKSCHE POLITIEKORPS. Zaterdag hield de vereeniging Noord-- wijk's Politiecorps, bestaande enkel uit lijkschen schietwedstrijd. Door verhindering lijksche schietwedstrijd. Door verhindering van Burgemeester en loco-Burgemeester, opende de jongste wethouder als vertegen woordiger van het dagelijksch bestuur van onze gemeente met het eerste schot de wedstrijden op de revolver. Ondanks het slechte weer werd er goed geschoten. De prijzen werden als volgt verdiend. Voor revolverschieten: J. Wagenaar le prijs; W. F. Stork 2e prijs; W. van Graas 3e pr.; M. v. Delft 4e pr.; J.Verburg 5e pr.; L. H. C. van Camerijk 6e pr.; H. J. Berben 7e pr.; J. A. Timmers 8e pr.; J, Smit 9e pr.; A, Plomp 10e pr.; J- W. Witteman 11e pr.; de Commissaris van Politie 12e pr.; J. J. Parlevliet 13e pr. Het administratief per soneel: S. P. M. Gooi le pr.; P. Waalkens 2e pr.; G. v. d. Wiel 3e pr.; A. de Raadt 4e pr. 's Middags schoot men met de kara bijn op de schietbanen te Katwijk, waarbij W. v. Graas een le pr. verdiende; J. Wa genaar 2e, H. J. Berben 3e, J. A. Timmers 4e, Inspecteur van Politie 5e, P. Waalkens 6e, W. F. Stork 7e, J. W. Witteman, 8e prijs, 's Avonds te 9 uur werd in de zaal boven het politiebureau de prijsuitreiking gehouden. De zaal was door de goede zor gen van het politie-personeel in hun vrijen tijd in een feestzaal herschapen, waarbij vooral Berben zich verdienstelijk had ge maakt. De heele versiering was door het korps zelf gemaakt. In deze keurig ver sierde zaal kwamen de mannen van de Politie voor zoover deze aan den dienst konden worden onttrokken met hunne vrouwen en verloofden bijeen, Aanwezig waren de vertegenwoordiger van het Ge meentebestuur de heer J. G, v, Eeden en de eere-voorzitter de Commissaris van Politie. De heer v. Eeden opende deze iees- telijke bijeenkomst. Hij bracht lof aan het bestuur voor het goede werk door hen ge presteerd; ook aan de vereeniging voor het doel n.l. voor het verkrijgen van vaar digheid in het hanteeren van wapenen in het africhten van politiehonden. Hij bracht lof aan de commissie die het initiatief nam tot het oprichten van deze vereeniging, die de saamhoorigheid en' eensgezindheid onder het korps bevordert en hij hoopt dat èn Commissaris èn Inspecteur in dezelfde richting mogen voortbouwen. Met een toepasselijk, soms humo ristisch getint speechje reikte de wethou der hierna de prachtige prijzen uit, die de vereeniging beschikbaar kon stellen door de donaties en giften van de vereeniging door sympathiek gezinde inwoners. De Comm. dankt den heer v. Eeden voor zijn aan wezigheid en de aangename en tactvolle prijsuitreiking. Ook de Inspecteur dankt voor de vriendelijke woorden tot hem ge richt. Hierna was het officieele gedeelte afgewerkt en bracht Kees Westgeest door zijn luimige voordrachten het gezelschap in feeststemming. Het korps dat nooit feest heeft als een ander uitgaat en bij feeste lijkheden juist dubbel in touw is, zij deze korte feestvreugde van harte gegund. Het was tevens een bewijs van de eensgezind heid van het korps. Te twaalf uur sloot de commissaris de feestelijkheid, DELFT, 15 Sept. Hedenmiddag heeft prof. ingenieur C. L. van der Bilt, bij de over dracht der waardigheid van rector-magnifi- cus der Technische Hoogeschool aan prof. C. Feldmann, een rede gehouden over de geschiedenis der Technische Hoogeschool gedurende het studiejaar 19231924. Te Knijpe (Friesland) is Zaterdag de zui- velarbeider S. Soer door de van Heerenveen komende stoomtram overreden. Na n paar uur van smartelijk lijden is de ongelukkige overleden. VALPARAISO, 15 Sept. De laatste be richten uit Ecuador melden, dat de regee- ringstroepen onder bevel van generaal Ce- peda nabij Cuenza met revolutionnairen in gevecht kwamen; er zijn vele dooden en ge wonden. HONOLULOE, 15 Sept. Er is hier een bus- kruitmagazijn in brand geraakt. Het werd een prooi der vlammen. Gouverneur Ferring- ton heeft er op aangedrongen een spoed- bijeenkomst te doen houden van de terri toriale wetgevende vergadering ten einde maatregelen te beramen tusschen plantage stakers en de politie. HELSINGFORS, 15 Sept. 4 Zweedsche vliegers werden gedood toen hun water vliegtuig omlaag stortte. PARIJS, 15 SEPT. De Georgische dele gatie deelt mede, dat de tunnels tusschen Bakoe en Tiflis verwoest zijn. De opstand breidt zich uit naar Noord- Karkasië. Uit Konstantinopel wordt gemeld, dat volgens aldaar ontvangen berichten, alle 6 provinciën van de Republiek Georgië waar de bewoners in opstand zijn gekomen tegen de tirannie van de Sovjet, in handen van de opstandelingen zouden zijn. Er wordt hevig gevochten. De opstandelingen hebben de tunnels tusschen Bakoe en Tilfis veroverd. De toestand is duister, doch van overal ko men berichten, dat de opstand zich heeft uitgebreid in de omgeving van de republiek Agen-Beitjau en dat Baboe bedreigd wordt. AMSTERDAM, 15 Sept. De heden ge houden buitengewone vergadering van aan deelhouders van de handelsvereeniging Amsterdam, hechtte hare goedkeuring aan de uitgifte van de 5 millioen aandeelen tot den pari-koers, overeenkomstig de voor waarden in het reeds gepubliceerde pros pectus neergelegd. MADRID, 15 Sept. De toestand in de Westelijke zone is verbeterd. De route CeutaTetuan is vrij. Een bericht uit Tan- ger meldt echter, dat de Rifs de Spaansche post welke een deel is van den verbindings weg tusschen Fonta en Argilla en Larache veroverd hebben. KEULEN, 15 SEPT. De afdeeling Keulen van het Centrum heeft geprotesteerd tegen de vorming van een burger-bloc. De eisch van de Duitsch-Nationalen, dat Marx moet aftreden, werd afgewezen. BELGRADO, 15 Sept. De Croatische boeren, die aan de regeering zullen deel nemen, spreken tegen, dat Joego-Slavië uit den Volkenbond zal treden. MUKDEN, 15 Sept. Maarschalk Tsan- Lo-Lin van Mandsjoerije, die voornemens is zich in den burgeroorlog te mengen, heeft de journalisten verklaard, dat hij alles ge daan heeft om het uitbreken der vijande lijkheden te breken, De Maarschalk verza melt troepen en zal Zuidwaarts oprukken naar de grens van Tjili, terwijl generaal Woe-Pei-Foe van Tjili zijn troepen naar het N, zal doen oprukken. De krijgswet is te Peking geproclameerd; 60.000 soldaten staan gereed om dezen aanval vau Lo-Lin- af te slaan. Gemeentezaken. In den loop van 1923, heeft de H.O.V. een zestal concerten in deze gemeente gegeven. Hiervoor had zij noodig een muziektent en stoelen. Op het verzoek aan de gemeente om deze stoelen met de gemeente-auto naar de plaats van bestem ming te brengen, werd verwezen naaf de fa. Houtgraaf en Bolsenbroek. Thans moet dit transport betaald worden. Hoewel B. en W. meenden dat het transport ten laste van de H.O.V. kwam, is gebleken dat aan het bestuur der H. O. V. toezegging was gedaan, dat de gemeente zorg zou dragen voor het vervoer, doch met bovenvermeld gevolg. B. en W. meenen daarom dat de H.O.V. niet de dupe moet worden van een officieele gedane toezegging en stellen daarom voor, de rekening, in totaal 102, te voldoen. Gemeenteraad. Vergadering van den Raad der gemeente Bloemendaal, te hou den op Donderdag 18 September 1924, des namiddags te 2 uur, op het Raadhuis te Overveen. De agenda vermeld; 1, A. Benoeming voorzitters en leden der commissiën van voorbereiding; (art. 54, lid 1 der Gem.wet) a. Financieele Commissie: aftredende leden de heeren Luden, Kremer en Schulz; b. Werkloozencommissie: aftredende leden de heeren Van Kessel, Blankevoort en Verde- gaal, B. Benoeming leden der commissiën van bijstand (art. 54, lid 2 Gem.wet): aftre dende leden de heeren Hogenbirk en De Roo van Alderwerelt; b. Grondcommissie: af tredende leden de heeren Bornwater, Blan kevoort, Van Kessel en De Waal Malefijt C. Benoeming leden der Commissie voor de Strafverordeningen: aftredende leden de heeren Bornwater en Luden. D. Benoeming leden van de Commissiën voor Georgani seerd Overleg; avoor de ambtenaren; b. voor de beambten; c. voor de werklieden; d. voor de politie (in elke commissie 2 leden). E. Benoeming van leden voor de schatting der huren van gemeentewoningen. Aanbe volen de heeren A. J. Prinsenberg, S. P. Rijnierse en A, J. de Waal Malefijt. 2. Ver koop van grond aan: a. de Gebrs. Kuurstra; b. F. T. Everard; c. G. Momm-Eiff; d. J. E. C. Boom-Kruseman Aretz, met gelijktijdige ontheffing van art. 7 der Bouwverordening, om op het terrein te mogen bouwen. 3. Aan vaarding legaat van wijlen C. I. F. J. Bis- pinck. 4. Voorloopige vaststelling gemeente rekening, dienst 1923. 5. Vaststelling kohier rioolaansluitingen, dienst 1924. 6. Verhuur van grond aan A. M. Stut. 7. Toelating leer ling tot M.U.L.O.-school. 8. Intrekking raads besluit van 20 Juni 1924 tot toekenning be looning aan onderwijzeres aan den cursus in het Fransch aan de O. L. School te Bloe mendaal. 9. Aanvulling Algemeene Politie verordening. 10. Salaris Gemeenteontvanger. 11. Aanwijzing van dienstwoningen in ver band met de Woninghuurregeling. 12. Adres van den Ned. Bond van Werklieden in Overheidsdienst inzake toeslagregeling voor de woninghuren. 13. Plaatsing muziektent in het Bloemendaalsche bosch. 14. Inrichting speelterrein aan den Hoogen Duin en Daal- schen weg, 15. Verzoek van K. E. Veltman c.s. om, waar mogelijk ruiterpaden langs de wegen te maken. 16. Betaling rekening voor verplaatsing stoelen voor concerten der H. O. V. 17. Ontheffing bepalingen der Bouw verordening. 18. Ingekomen stukken. 19. In- terpellatie-Prinsenberg inzake toekenning van een vergoeding ingevolge art. 102 der L. O.-wet 1920 voor den vervolgcursus 1921 der R.-K. school te Overveen. Verkoop van grond. B. en W. stellen voor te besluiten om aan de gebroeders B. en B. Kuurstra te verkoo- pen het perceel grond, kadastraal bekend onder sectie B. no. 3908, ter grootte van pl.m. 5400 M2., voor den prijs van vijf gulden per M2. Aan F. Th. Everard te verkoopen het per ceel grond, kad. bekens als sectie A. no. 8006 (ged.) ter grootte van pl.m. 1050 M2 voo.< den prijs van f 3.50 per M2. Aan mevrouw G, MommEiff, te ver koopen het perceel grond, kadastraal bekend sectie A nos. 8006 ged. en 4733 ged., ter grootte van ongeveer 2000 M2. voor den prijs van f 3.50 per M2. Aan mevrouw J. E. C. Boom—Kruseman Aretz te verkoopen het perceel grond, ka dastraal bekend Sectie A nos. 4792 en 5298 ged., ter grootte van ongeveer 1500 M2. voor den prijs van f 4 per M2. Een legaat van den heer Bispinck. Burgemeester en Wethouders deelen mede dat volgens bekomen mededeeling van den betrokken notaris, de Heer C. I. F. J. Bispinck, overleden te Haarlem 26 Aug. 1924, bij tastamentaire beschikkingg aan de algemeene armen der gemeente Bloemendaal vrij van alle rechten en kosten, in gereed geld eene som van duizend gulden gelegateerd heeft. Zij stellen voor behoudens goedkeu ring van Gedeputeerde Staten dezer provin cie voormeld legaat te aanvaarden. Gemeenterekening,. In voldoening aan de uitnoodiging van B. en W. om te willen overgaan tot onderzoek van de gemeente-rekening, dienstjaar 1923 en daarvan rapport uit te brengen aan den raad, deelt de Financieele Commissie mede, dat het onderzoek dier rekening, waarbij was overgelegd het door het accoun tantsbureau A. E. Meijer J. Hörchner te Amsterdam uitgebracht verslag, haar geen aanleiding heeft gegeven tot op- of aanmer kingen, weshalve zij in overweging geeft de rekening voorloopig vast te stellen, zooaly deze door B. en W. is aangeboden. Verhuur van grond. B. en W. stellen voor behoudens goedkeu ring van Gedeputeerde Staten van Noord- Holland aan A. M. Stut voor den tijd van drie jaren, ingaande den lsten Januari 1925, voor een bedrag van vierhonderd gulden per jaar te verhuren de perceelen grond, kada straal bekend gemeente Bloemendaal, Sectie A nummer 2130, 2131, 2133 en 2134, ter ge zamenlijke grootte van 2 H.A. 29 A. 30 cen tiaren, onder nader door B. en W. te stellen voorwaarden. ,v, Onderwijs. B. en W. stellen voor in te trekken het raadsbesluit dd. 20 Juni j.l. tot toekenning van een belooning over de jaren 1919 en 1920 aan de onderwijzers, die verbonden waren aan den cursus in het Fransch, welke in het gebouw der openbare lagere school te Bloe men daal werd gehouden. Het afgraven van terrein. B. en W. stellen voor de volgende bepaling in de Aig. Pol. op te nemen Het is verboden, aan openbare wegen of voetpaden gelegen terreinen binnen een af- afstand van tien Meter uit de kantlijn van den weg of het voetpad geheel of gedeeltelijk af te graven, tenzij daartoe door B. en W. schriftelijk vergunning is verleend en.zonder inachtneming der bij de vergunning gestelde voorwaarden. Overtreding van het bepaalde in dit ar tikel wordt gestraft met een geldboete van ten hoogste vijf en twintig gulden of hech tenis van ten hoogste zes dagen, onvermin derd de bevoegdheid van B. en W. tot het ten koste der overtreders doen herstellen van hetgeen in strijd met de voorschriften van dit artikel is vergraven. Spoedeischende gevallen uitgezonderd, geschiedt dit niet dan acht dagen nadat de belanghebbende schriftelij? is gewaarschuwd. Een muziektent. B. en W. stellen den Raad voor om de van de Haarlemsche Orkestvereeniging aan gekochte muziektent te plaatsen in het Bloe mendaalsche bosch op de plaats, in overleg met den heer Leonard Springer daarvoor uitgekozen, zijnde langs het voetpad, dat van de Mollaan langs den tuin van notaris Wildervanck de Blécourt loopt recht op hotel Zomerzorg af, een en ander, zooals op de overgelegde situatie is aangegeven. De gemeente-ontvanger. B. en W. stellen voor aan Gedeputeerde Staten te berichten, dat den Gemeenteraad van Bloemendaal prijs zal stellen op hand having van dé bestaande wedderegeling voor den ontvanger dezer gemeente. Ruiterpaden. Naar aanleiding van het adres van K. E. Veltman e.a. houdende verzoek om, waar mogelijk ruiterpaden langs de wegen aan te leggen, berichten B. en W. den. Raad, dat dergelijke paden in het algemeen een uit holling in den grond maken en dan bij regen val de naast die paden aangebrachte wegen uitspoelen en in het bijzonder dat de bodem hier grootendeels uit niet-leem-houdend zand bestaat, waardoor groot gevaar voor verstuiving dreigt, mocht het versoek ia- gewilligd worden. Gevonden voorwerpen. Terug te beko men bij: P. E. v. Riessen, Bloemendaalsche- weg 67, Bloemendaal, een vulpen; J, Bersee, Zuidpolderstraat 8, Haarlem, een jongens jasje, waarin een pet; Koopman, Noorder Stationsweg 18, Bloemendaal, een bloedko- ralenketting met gouden slot; H. Beekman, Bloemendaalscheweg 109, Bloemendaal, een sjaal; Tillema, Parkweg 12, Bloemendaal, een dcos schrijfpapier;; v. d. Plaats, Rustenbur- gerweg 6, Bloemendaal; een pakje hand werk; C, Tarol, Zeeweg 38, Overveen, een klein goud ringetje; van Delft, Boekenrode- weg, Aerdenhout, een gummistok; H. de Jong, Zandvoorterweg 27, Aerdenhout, een ceintuur en een Lipssleutel; H. Toornent, Boschlaan 6, Bloemendaal, een dop van een auto-as; Handgraaf, Bloemendaalschestraat- weg 61, Jan Gijzenvaart, een zwarte mantel; P, Koelemij, Noordertuindorplaan 19, Over veen, een zilveren halsketting; Politiepost Aerdenhout, een nummerplaat G 18621; aa'n het bureau- van Politie te Overveen, drie huissleutels, een schoolagenda, een cahier, een hoes van eenauto; een rozenkrans, een jekker, een double kinderhorloge, een hor logeketting, een signaalhoorn. Komen aan- loopen bij: Mulder, Bloemendaalscheweg 36, Bloemendaal, een bruin hondje met Haar lemsche belastingpenning; Cornet, Veldkan 51, Aerdenhout, een jonge hond.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1924 | | pagina 10