UIT DEN OMTREK. VELSEN. Verklaringen van Primo de Rivera over den strijd in Marokko. De Chineesche burgeroorlog: Tsjang Tso Lin in Tsjili doorgedrongen. Onder de Radio-berichten: Het protocol der ontwapeningscommissie. De Britsche vloot ter beschikking van den Volkenbond? De Duitsche leveringen in natura en de BHtsche wijn-industrie. §EM. SUITENL. BERICHTEN. De verkiezingscampagne in Engeland. Een zware brand. De opstand in Georgië. ZANDVOORT Spaansche tegenslagen in Marokko. In den sector van Kausa is een levens middelencolonne van Kalba in de stellingen gedrongen na een gevecht met de bajonet. In den sector van Larava had een vijande lijke aanval plaats, waarbij dooden en ge wonden vielen. De burgeroorlog in China. VELSEROORD I meld, dat volgens berichten in de Egypti sche pers het geschil tusschen Italië en Egyp te over de westelijke grens in een ernstig stadium is getreden en dat Italië besloten heeft de plaatsen, op welke het aanspraak maakt, te bezetten en de Egyptische ambte naren te gelasten onmiddellijk te vertrek ken. DE MOORD OP CASALINI. Uit Rome wordt door het B.T.A. gemeld, dat de regeering strenge maatregelen geno men heeft om de orde te handhaven. De nacht van 13 op 14 Sept. verliep dan ook overal rustig. Mussolini heeft een krans ge legd op de baar van den vermoorde en con doleerde de weduwe. De „Mono" meldt intusschen, dat te Bo logna, dat de fascisten het gebouw binnen drongen van het „Groot-Oosten" en daar alles kort en klein sloegen dank zij een tij dig ingrijpen door de brandweer werd brand stichting voorkomen. Ook elders moesten gebouwen van de vrijmetselaren het ontgel den. Ook in Milaan is het roerig geweest ten gevolge van het optreden der fascisten tegen de republikeinen. Bij een botsing tusschen fascisten en arditi moest tenslotte de cava lerie te pas komen. Een fascistisch afgevaar digde, die zijn partijgenooten tot kalmte maande, werd uitgefloten. Mussolini telefoneerde met de fascistische leiders en spoorde hen aan represailles te voorkomen. BUSKRUITMAG AZIJN IN BRAND. Een buskruitmagazijn ter waarde van on geveer 300.000 dollar geraakte in Honoloe- loe in brand en werd binnen twee uren een prooi der vlammen. Nationale Militie» De uitslag der Vrijdag gehouden loting voor de Nationale Militie is als volgt 1. K. J. Zegel, 2. A. F. v. d. Griend, 3 A. F. van Bakel, 4 J. Rem, 5. C. Bink, 6. J. Obbes, 7. C. J. Prins, 8 E. C. Zwaan, 9 N. C. Nat. 10 A. Ph. van Vuuren, 11. C. Rijke, 12 D. Slikker, 13 W. Vei. 14. H. H. Raspoort, 15 E. van Zoest, 16, C. J. Sneekes, 17, D. J. Erb, 18 C. H. v. d. Bos, 19, F. M. v. d. Grijn, 20. L. Zwaan, 21 R. van Aalst, 22 P. Baas, 23. J. Stigter, 24. A. H. Osendorp, 25. G. Schol, 26. N. Komen, 27 J. Braveboer, 28. D. Bakker, 29. G. Tiets, 30 J. Dekker, 31. A. v. d. Broek, 32 W v. d. Steen, 33 G. Smit, 34. H. Gravefnaker, .35 C. J. Jasperse, 36 K. van Nieuwkoop, 37. M. Visser, 38 I. J. Rietdijk, 39 R. C. Scheffers, 40 C. Moot, 41 C. C. Kuyper, 42 L. v, d. Schans 43, H. Krijger, 44 E. Dijkhuizen, 45. H. v. d. Wateren, 46. J. M. Heykoop, 47. J. F. B. Rings, 48 S. Wessel, 49 A. C. Kroonenberg, 50. J. Mudde, 51 J. J. Wezelman, 52 L. Roo- bol, 53. J. Vos, 54. T. Dekker, 55 C. A. Wit tebrood, 56. A. Boot, 57 G. P. Visman, 58. J. J. Vis. 59 W. Koster, 60 J. A. v. d. Meer, 61 H. J. van Kaam, 62 G. Koomen, 63. J. de Wit, 64. T. Kramer, 65. J. Tuinhout 66. G. M. J. Griekspoor, 67. J. Plugboer, 68. J. J. Wagenaar, 69. J. A. Wal, 70. H. J. Hoen derdos, 71. J. E. Ruyter, 72. J. W. Swiezerijn 73. H. Kippersluis, 74. J. Lodder, 75. M. Wit- ziers, 76. G. Negrijn, 77. H. Dekker, 78. W. Dienaar, 79. Groenland, 80 J. H. de Boer, 81. Mt. Blok, 82. C. de Boer, 83. C.Ko- per, 84. T. Duinker, 85. A. M. Haringa, 86. P. v. d. Wakker, 87 J. de Wit, 88. T. van Slooten, 89. N. N. Amsing, 90. H. A. Homan, 91. M. v. d. Duin, 92. P.Woord, 93. K. H. Toezet, 94. N. C. Hin, 95. A. J.Dijkman 96. A. H. Raspoort, 97. W. B. Luttikhuizen, 98 C. Voogt, 99. M. Fernhout, 100. N. van Dillewijn, 101. W. Veldman, 102. J. A. Rede- ker, 103. C. J. de Jong, 104. A. A.v.d. Mey, 105. L. J. van Vuuren, 106. P. C. E. Boer lage, 107. J. J. Veldmeyer, 108. A. Kind, 109. H. D. Buys, 110. J. F. Dem'mers, 111. M. Pauw, 112. C. A. P: Bijleveld, 113. W. de Koning, 114. R- F. Wichert, 115. Th. Wub- be, 116. H. Bakker, 117. G. F. Heeremans, 118. M. Pijl, 119. Th. van Beelen, 120 R. Rutte, 121. A. Kruiswijk, 122 F. Peterse; 123. K. Bakker, 124. W. Groen, 125. J. Jak. 126. A.Visser, 127. J. P. Otto. 128. J. H. P. van Spingelen, 129. M. Groen, 130. T. van Minnen, 131. S. van Veen, 132. J. G. Bonten bal, 133. P. J. Hendrix, 134. N. J. Goos, 135. J. M. Jasperse, 136. M. Koning, 137. C. Wal- smit, 138. H. Koek, 139. J. Reekers, 140. J. v. d. Wint, 141. W. A. Haak, 142. J. D. Kist de Ruyter, 143. L. M. Lips, 144. W. Martens, 145. A. Booy, 146. J. Langbroek, 147. J. Ja cobs, 148. M. Spreeuw, 149. T. J. Korte-1 kaas, 150. C. Schaap, 151 L. Frank, 142. P. Hiemstra, 153. E. v. d. Akker, 154. J. J. M. Verstegen, 155. H. Alders, 156. L. Veld kamp, 157. J. B. Smolenaars, 158. D. Lijn slager, 159. D. Lap, 160. A. G. Redeker, 161. H. H. Raspoort, 162. B. v. d. Pol. 163. L. C. Bakker, 164. B. van Roon, 165, C. Smit, 166, H. J. Hoogzaad, 167. M. C. Wag ner, 168. J. Ravensberg, 169. H. A. Osendorp, 170. D. P. Kossen, 171. K. Stam, 172. H. Balm, 173. B. H. M. van Tongeren, 174. C. .Oepkes, 175. J. Noordman, 176. K. L. Daalhuyzen, 177. H. Buding, 178. A. W. Driessen, 179. T. Jonker, 180. L. de Haan, 181. A. de Waard, 182. H. van Heyst, 183, J. A» v. d. Heyden, 184. N. J. Molenkamp, 185. J. P. H. Nijssen, 186. M. Dukel, 187. S. Kampsma, 188. W. v. d. Velden, 189. J. Kaandorp., 190. W. Schouten, 191. J. H. de la Leyne, 192 J. G. Karssen, 193. B. v. d. Zwet Slotemaker, 194. F. Geyteman, 195. W. F. Retz, 196. J. C. Krap, 197 D. Vooys, 198. M. D. Need, 199. P. Castricum, 200. C. Visser, 201. J. Kuiper, 202. J. H. A. den Dunnen, 203. A. W. Klumper, 204 B. J. Bruyns, 205. A. Kat. 206 D. J. A. Kouwe- noora, 207. E. P. Ebben, 208. H. Berkhout 209. G. Wigman, 210. J. H. Danebroek, 211. P. Koffeman, 212. P. Gorter. 213, L. G. Gomes, 214. A. de Back, 215. P. de Bruyn, 216. C. Grootveld, 217. J. Jongejan, 218, J. W. Kaldenbach, 219. L. de Boer, 220, J. A. Smakman, 221. A. P. Eyman, 222. P. M. Honig, 223. J. v. d. Vlugt, 224. J. C. v. d. Bes, 225. T. G. Redelijkheid, 226, H. de Gel der, 227. W. J. Gomes, 228. J. S. Vonk, 229. A. C.. v. Rijn, 230, L., Visser 231. H. v. Zonderen, 232. J. v. d. Pieterman, 233. G. ten Napel, 234. J. H. Glas, 235. W. Koning stem, 236. M. F. de Vries, 237. M. v. d. Vlis, 238. G. 't Hart, 239 N. P. J. Scholten, 240 C. J. Overduin, 241. J. C. Nukoop, 242 L. War- tenhorst, 243. C. Zwemmer, 2,44. P. A. van Cronenborg, 245. G. Smeding 246 J. J. van Dijke, 247. W. Mookhoek, 248. P. F. Mi- latz 249. J. P. Samshuyzen, R. K. Drankweercomité. Deze week had een ledenvergadering van bovenge noemd comité plaats. Om verschillende re denen vond men het gewenscht een nieuw bestuur te kiezen, hetwelk nu als volgt is samengesteld: de heer Hamers, Velseroord, Voorz.; de Velder, Velseroord, secr,; de Jong, IJmuiden, penningm. Hierna werd het winterprogram opge maakt.. Bij de rondvraag sprak de heer Maas een woord van afscheid tot den (waarschijnlijk) scheidenden Geestelijk Adviseur van het Comité, den Z.Ecrw. Pater Theodosius, O.M.C., waarop deze hartelijk dank zeide aan de leden voor dc aangename samen werking en hoopte altijd voor de goede zaak der drankbestrijding werkzaam te blijven. Wegenverbetering. B. en W. zijn voor nemens den raad voor te stellen het ge bogen gedeelte van den Duinlustparkweg, nabij den Bloémendaalschen straatweg te Santpoort, in noordelijke richting om te leg gen en het daardoor vrijkomende gedeelte van dien weg aan den openbaren dienst te onttrekken Bezwaren hiertegen kunnen tot 23 September worden ingebracht. Gevonden voorwerpen: Een overjas met p.et; een lederen portemonnaie; een zakje met appelen; een huissleutel; een zakje met brood; een bruin damestaschje. Gemeentezaken. B. en W. bieden ter vaststelling aan een verordening tot aanvul ling en wijziging der verordening op de winkelsluiting. B. cn W. bieden ter vaststelling aan een verordening tot intrekking van de ver ordeningen, houdende verbod tot bouwen of herbouwen op grond, welke in de naaste toekomst voor den aanleg van straten of pleinen bestemd is. B. en V/. stellen voor, in verband met de uitbreiding van het buizennet der water leiding in den rijksstraatweg VelsenSant poort hun te machtigen tot dezen aanleg over te gaan. De uitbreidingskosten zijn te vemen op 1540. - B. en W. stellen vcfor, hun een crediet te verleenen tot een bedrag van 400 voor uitbreiding en verbetering van het. brand- weermateriaal. B. en W, bieden ter vaststelling aan de vergoeding, bedoeld in artikel 101, le lid der Lager Onderwijswet 1920, uit te kee- ren aan de besturen der bijzondere scholen over het jaar 1922. De strijd in Marokko. Generaal Primo de Rivera heeft in een in- tervieuw met den correspondent van de „Daily Telegraph" te Tetoean verklaard, dat de terugtrekking der Spaansche troepen in Marokko op hun basis dient ter voorberei ding van het offensief. Hij wees er op, dat hij reeds te Madrid verklaard had, dat de verafgelegen posten geen nut hadden en daarom moesten worden teruggetrokken. Op een vraag van den correspondent over het lot van Sjesjoean, antwoordde de gene raal, dat hij zich daarover niet kon uitlaten. Primo de Rivera is van meening, dat af zonderlijke onderhandelingen met de ver schillende stammen tot de pacificatie zullen bijdragen, daar hij er van overtuigd is, dat verscheidene stammen tegen den opsjand ge kant zijn. Hij deelde mede dat ook Gorgoeës, ten Zuiden van Tetoean, spoedig zal worden ontruimd. De generaal vroeg den correspondent of hem iets bekend was omtrent een Britsch syndicaat, dat gesteund wordt door Engel- sche banken en, voor zoover hij wist, ook door Nederlandsch en Portugeesch kapitaal, en dat met Abd-el-Krim een overeenkomst heeft gesloten voor het verkrijgen van mijn- concessies in het Rif-gebied» De correspon dent antwoordde, dat hij in de bladen had gezien, dat een Britsch syndicaat aan Abd-el- Krim 300.000 zou hebben betaald, doch dat hij geen geloof hechtte aan deze berich ten, waarop Primo de Rivera verklaarde, dat hij bewijzen heeft voor de juistheid van deze mededeeling en dat hij de Engelsche bank biljetten zelf heeft gezien. Een deel van het bedrag zou echter in goederen, o.a. in leve ring van telefoon-materiaal, worden betaald. De generaal voegde hieraan toe, dat de Brit sche regeering de door het syndicaat met Abd-el-Knm gesloten overeenkomst afkeurt en dat het noodig is het Engelsche publiek te waarschuwen tegen transacties met een zoo onbetrouwbaar man als Abd-el-Krim. Aangaande Raisoeli zeide de generaal, dat deze te ziek is om de onder zijn gezag staande stammen van den opstand af te houden. Ten slotte sprak Primo de Rivera de hoop uit, dat de betrokken mogendheden, die het ver drag van Tanger nog niet hebben geratifi ceerd, spoedig het voorbeeld van Engeland, Frankrijk en Spanje zullen volgen. De neiging tot verbetering van den mi litairen toestand in de westelijke zone van Marokko wordt aanmerkelijk duidelijker, naar uit Madrid gemeld wordt. De weg Ceu- ta-Tetoean is vrij en verkeert in een nor malen toestand van veiligheid. De nadruk wordt er op gelegd, dat de be doelingen van het directorium nopens een vermindering der militaire linies en van het aantal stellingen, zoo ver als de veiligheid der voornaamste centra en verbindingswegen dit toelaat, geenszins een prijs geven uitslui ten van de zone, waarin Spanje optreedt krachtens rechten en verplichtingen, waarvan Spanje niet kan afzien met het oog op zijn eigen veiligheid en op bepaalde verbintenis sen van internationalen aard. Op de maat regelen van onderdrukking van militairen aard, die het gevolg waren van dit optreden en meer in het bijzonder na de aankomst in Marokko van den voorzitter van het direc torium en een deel der regeering, zullen an dere maatregelen volgen zooals de benoe ming van een Kalief en dientengevolge een wederinstelling van een Maghzen. Het di rectorium verwacht van deze maatregelen een zoo spoedig mogelijk herstel van den vrede en van den normalen toestand. Sosn Ygt Sen is begonnen zijn troepen te mobiiiseeren, ten einde ten behoeve van Tsjekiang te velde te trekken. OWEN YOUNG TEVREDEN OVER DEN GANG VAN ZAKEN. Owen D Young, de agent-gene'raal voor de schadevergoedingen, is vergezeld van den heer Mac Fadyean (oud)-secretaris der Com missie van Herstel (sedert benoemd tot com missaris voor de in pand gegeven Duitsche inkomsten. Zaterdag van Berlijn naar Parijs vertrokken, waar zij verslag zullen uitbrengen aan de C. V. H. Ze zullen ver moedelijk veertien dagen te Parijs blijven. Beiden schijnen zeer tevreden te zijn over de vorderingen met het inrichten der nieuwe diensten en over den betoonden geest van samenwerking. Het mechanisme voor de uitvoering van het pian-Dawes heeft zoo vlot geloopen, dat zij in staat waren Berlijn verscheiden dagen eerder dan verwacht was te verlatên. DE BRITSCHE ZOMERTIJD. Officieel wordt er de aandacht op geves tigd, dat de zomertijd in Engeland Donder dag a.s. zal eindigen. EEN ITALIAANSCH-EGYPTISCH GE SCHIL. Uit Cairo wordt aan de „Daily News" ge- DE OPSTAND IN GEORGIE. De opstand in Georgië breidt zich naar het noorden uit. Uit Konstantinopel wordt gemeld, dat volgens aldaar ontvangen berichten alle zes provincies van de republiek Georgië, waar de bewoners in opstand zijn gekomen, in handen van de opstandelingen zijn. De verovering van Koetais wordt beves tigd. Er wordt hevig gevochten langs de spoorlijn. De rebellen hebben den tunnel tusschen Tiflis en Batoen vernield. De toe stand in Oost Georgië is duister, doch van overal komen berichten dat de opstand zich hepft uitgebreid en dat Bakoe bedreigd wordt. zou zijn geweest, dr. Marx een beentje te lichten, wordt hiermede dus tegengesproken en men kan uit de verklaring van het Wolff- bureau opmaken, dat de rijksregeering voor- loopig vasthoudt aan het afzenden van de nota inzake de schuld aan den oorlog en nog niet voornemens is een verzoek inzake toe treding tot den Volkenbond in te dienen. LONDEN, 15 Sept. Vandaag begint de propagandacampagne der drie partijen,welke gedurende zes of acht weken in alle belang rijke centra van Engeland haar invloed zal doen gelden. De Labour Party opent haar campagne te Dudley, onder deelneming van verscheidene leden der regeering en leiders der vakbeweging. De conservatieven hebben 130 redevoe ringen of> hun programma staan, waaronder zes van Baldwin. Verder zuilen o. a. het woord voeren: Lord Birkenhead, Lord Bal four, Sir Worthington Evans, Robert Hornc, Amery, Austen Chamberlain, Naville Cham berlain, Joynsen Hicks. Op de 500 vergade ringen, die de conservatieven in het najaar zullen beleggen, zal ruimschoots gebruik worden gemaakt van de film en van de draadlooze telefonie. Voor de liberalen zullen o. a. Sir Alfred Mond, Lford Grey, Masterman en Sir John Simon het woord voeren; Lloyd George zal een z.g. „wervelwind-campagne" houden, d. w, z. dat hij op zeer veel'plaatsen zeer korte redevoeringen zal houden. Een Reuter-telegram uit Monterey, Califor- nië, meldt, dat een tank met een inhoud van 55,000 vaten ruwe olie in brand is gevlogen, waardoor vier soldaten, die den brand be streden, zijn gedood. De schade wordt reeds op drie millioen dollar geschat. De oude stad Monterey, de zetel van de eerste re geering van Californië, wordt met vernie ling bedreigt. LONDEN, 15 Sept. Uit Konstantinopel wordt aan de „Daily Telegraph" geseind, dat het geheek gebied gelegen langs den mili tairen opmarschweg van Tiflis tot Wladi- kaukas zich in het bezit bevindt der op standelingen van Georgië. De Russische regeering is sedert dagen voortdurend bezig met het uitzenden van versterkingen naar de bedreigde streek, waarbij Batoem wordt gebruikt als middelpunt. Bovendien is daar ook de Zwarte Zee-vloot geconcentreerd. Overal langs den spoorweg wordt gevochten, waarbij de Sovjettroepen meestal aan de winnende hand zijn. Toch is de toestand las tig, daar verschillende spoorbruggen en een of twee tunnels zijn vernield. Tot de personen, die door de Sovjet-auto riteiten wegens het deelnemen aan den op stand zijn gefusilleerd, behooren o.a. de oud-minister van landbouw, Homericki en 'de burgemeester van Tiflis, Tsjikwitsj Hili. PARIJS, 15 Sept. De Georgische legatie publiceert het volgende communiqué: De opstand in den Kaukasus breidt zich uit en neemt een voor de bolsjewieken drei gende wending. De pas van Darial bevindt zich in handen der insurgenten. De brug van Darial is vernield en men heeft de spoorweg brug van Karaklisc in de lucht laten vlie- DE BURGEROORLOG IN CHINA. Uit Sjanghai wordt aan de „Dayli Tele graph" gemeld, dat een verdere uitbreiding van den burgeroorlog in China in voorbe reiding is. Een groot leger onder bevel van van Tsjang Liang, den zoon van Tsjang- Tso-Lin, den dictator van Mantsjoerije, rukt tegen Woe Pei Foe op. De- strijd tus schen de provincies Kiangsoe en Tsjekiang heeft zich thans ontwikkeld tot een nationa- len oorlog tusschen de Tsjili- en Anfoepartij. Het communisme van de troepen van Tsje- hiang meldt, dat Tsjang Tso Lin de vijan delijkheden heeft geopend hij is 20 mijlen in het gebied van Tsjili doorgedrongen en heeft zich Djau Jang Foe veroverd. Ook Woe Pei Foe rukt voorwaarts doch zijn bewegingen worden door de regeerings- censuur geheim gehouden. De recruteering de troepen-transporten en andere militaire maatregelen te Peking verwekken den in druk, dat; de toestand aan het front ernstig begint te worden en berichten uit het Noor den bevestigen dezen indruk. Wang Tsjen Ping, de gouverneur van Tsjili. is Zondag te Peking aangekomen. Woe Pei Foe wordt Maandag verwacht. 3eiden zullen deelnemen aan een conferentie met verscheidene vooraanstaande mijitaire auto riteiten. Wang Tsjen Ping was vroeger ma joor bij de Mantsjoes, doch na de revolutie werd hij wegens zijn groote verdiensten tot .veldmaarschalk benoemd. Tentoonstelling. In het Groot Badhuis is Zondag een Floralia-tentoonstelling ge houden. De Floralia-vereeniging had in het voorjaar aan de Zandvoortsche schooljeugd negenhonderd stekken van fuchsiais, gerani ums, begonia's, enz., uitgereikt. Zondag werd van de gekweekte planten een tentoonstel ling gehouden, die in alle opzichten een suc ces is geweest.. Niet minder- dan zeshonderd planten werden voor de tentoonstelling inge leverd. Het aantal bezoekers bedroeg 1600. Waar het de eerste maal 'is, dat zoo'n ten toonstelling op Zandvoort wordt gehouden mag men van een succes spreken. Deraifremenf. Maandagmorgen ontspoor de een der nieuwe wagens van de tram, die te 12.33 verrtok. Daar het de achterste wagen was van den trein, welke uit de wissel geloopen was, kon deze worden af gehaakt en vertrok de tram op tijd. Per soneel uit de remise kwam den gederail- leerden wagen weer in het spoor plaatsen. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: L. Jam polder en A, J. E. M. Schroeder. Getrouwd: W. J. Hoogeveen en J. Vis- scher. C, Paap en M. Koning. A. Drommel en M. A. Vrammout. E. Schui ten en M. Keur. G. Koppies en M. M. M. Kuiper. J. J. Spiers en J. Paap. Geboren: Anna Christina, d, van K. Bloem zaad en M. Kaandorp, Men neemt aan, dat Tsang Tso Lin hon- derdduiaend man in het veld kan brengen zonder zijn macht over Mantsjoerije te ver liezen, tenzij hij een groote nederlaag mocht lijden. De Tsjili-partij, zou, behalve de thans reeds actieve troepen, voor een leger van 100.000 man op de been kunnen brengen waaronder 25.000 man uitstekend geoefen de troepen van den Christelijken generaal Feng Yoe Siang, die ernstige toebereidselen treft om aan den oorlog deel te nemen. De troepen van generaal Feng hebben hun oude /wapenen tegen nieuwe ingewisseld nadat zij gedoopt waren en de wapenen plechtig gezegend, trokken zij onder het zingen van godsdienstige liederen verder. Dit keur corps zal, indien Tsjang Tso Lin een aanval op Peking mocht doen, in de voorste verde- digings-linie strijden, evenals in 1922. Volgens een draadloos N.T.A.-bericht is te Peking de staat van beleg aangekondigd en zijn 60.000 soldaten aangeworven. Er wordt dezer dagen een groot gevecht verwacht. MADRID, 15 Sept. Het officieele com muniqué deelt de ontruiming mede van de stellingen Cobadarah, Sjeroeda, Kisgarin, Izoerran, Sedoen en Lomaroja. De terugtocht geschiedde zonder incidenten. TIENTSIN, 15 Sept. De troepen van Woe- Pei-Poe zetten hun opmarsch uit Paoting- foe voort, volledig uitgerust met artillerie en vliegtuigen. Een firma in Tienstin ontving or der voor den aanmaak van gasmaskers. Uit betrouwbare bron wordt gemeld dat de spoorlijn aan de Mandsjo.erijsche zijde van den Chineeschen Muur" is afgesneden om hét binnendringen der troepen uit Tsjili te beletten. De troepen van Woe-Pei-Foe rukken op Sjan-Hai-Kwan aan. Gevonden voorwerpen en dieren. Een portemonnaie met inhoud, een zak aardap pelen, een hond (foxterrier), een gabardine- regenjas, een hondenhalsband net penning, een bril in étui. Opdracht. Aan de Aannemers-Mij. Vel sen alhier, is opgedragen het bouwen van 2 burgerwoonhuizen aan den Driehuizer Kerkweg, voor rekening van den heer J. Jansen te Haarlem. Opdracht. Het bouwen van 5 woonhui zen aan den IJmuider Straatweg, voor re-

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1924 | | pagina 6