Advertentie». GEVRAAGD Regenmantels I7.75 24.75 BOEFJE HAMLET een LEERLING STADSSCHOUWBURG DRIE WIJZE DEKKEN CABARET P1SUISSE Willem vanLiemt ■igiiHimiumiiiEB 3 Vraag en Aanbod S Advertentiën 3 ■linilHlllllHlllufi GEVRAAGD N.V. MERCKENS - Rolhuizen 4 TE KOOP TE HEEMSTEDE BINNENLANDSCH NIEUWS. Behandeling der Staat s- begrooting. R. K. Kamercentrale. LAHSSOyW IN ÏISSeiiRM. HOORN. De opening der Land- en T uinbouwtentoonstelling. HANDEL EN NIJVERHEID. Bouw van Engelsche schepen in Nederland. Nederlandsche Jaarbeurs. UIT DEN OMTREK. IJMUIDEN. VIJFHUIZEN. HAARLEMMERMEER. SANTPOORT. BLOEMENDAAL. VELSEN. VELSEROORD. SCHOTEN. OVERVEEN. ZANDVOORT. SPORT EN SPEL* VOETBAL. StormvogelsR. C. H. StormvogelsH. F. C. De Stormvogels-tribune. Onovertroffen zjjn onze Gabardine Mantels, abso luut waterproof van Weder ontvangen BRUIN en ZWART LEDER SC 75 REGENMANTELS lö< zeer solide Wij Kêbbemeen gewich* tigenstap>yoorwaarts7ges daan. Eyenals gij bij ons sedert vele j aren Dameskjeeding hebt kunnen koopent hét nieuwste van het nieuw* ste,imover.w e 1 di gen d e keuze en tegenweel lagere prijzen dan gij gedacht hadt, kunt gij U thans bij ons ook^H eerenkleedingj aanschaffen op dezelfde1 voordeelige voorwaar* den. Overtuigt LJ to.ch) AMSTERDAM LEIDEN AMSTERDAM In een groote Manufac turenzaak kan geplaatst worden. Brieven onder No. 18868, bur. van dit blad. GEVRAAGD: R.-K. Dienstbode GEVRAAGD: R.-K. Vriendin Terstond Gevraagd BEL EVEN 1101 R.-K. Meisje Gevraagd JONGENS en MEISJES tegen hoog loon, bij N.V. DE VEREENIGDE BLIKFABRIEKEN, Krommenie. Handige Meisjes Dagmeisje R.-K. Dienstbode KEUKENMEISJE R.-K. Burger Meisje Naaisters en Leerlingen Flinke Dienstbode Nette Dienstbode R.-K. Dienstbode, Een jongste Bediende VRIJDAG 19 SEPT. - 8 UUR HET SGHOUWTOONEEL ZATERDAG 20 SEPT. - 8 UUR (Three wise Fools) ZONDAG 21 SEPT. - 8 UUR VEREENIGD TOQNEEL van Shakespaere. MAANDAG 22 SEPT. - 8 UUR Duitsch en Engelsch. Hebt U wel een goed por tretje van Uw jongste? KIN0 FOTO, Kruisweg 60a, LIJDERS aan Suikerziekte KOOPJE TE KOOP PIANO Te Koop Billard te Koop Te Koop Te Koop Te Koop Te Huur TE HUUR GEVRAAGD JONGSTE BEDIENDE (Vr.) goed kunnende machineschrijven. Eigenhandig geschreven brie ven met opgave van opleiding, leeftijd, referenties en verlangd salaris onder No. 18875 aan het bur. v. d. blad. AANKOMENDE MEISJES voor licht strijkwerk. Aanmel den tusschen 8 30 en 12 uur en 1.30 en 6 uur. a. d. KERKLAAN Naar verluidt, zou het in de bedoeling liggen het onderzoek van de Staatsbegroo- ting in dc afdeelingen der Tweede Kamer op 30 September a.s. aan te vangen. In hare vergadering van Dinsdag heeft de Katholieke Kamerfractie haar bestuur, be staande uit de heeren Mgr. Dr. W. H. No- lens, voorzitter; Jhr. Mr. A. F. O. van Sasse van IJsselt, onder-voorzitter; Ir. M, C. E. Bongaerts, secretaris, Dr. L. N. Deckers, pen ningmeester, C. J. Kuiper, tweede secretaris, herkozen. Het Zuiderzeestadje Dinsdag in feestdos. De vlaggen wapperen aloir. en de straten prijken in den weelderigen tooi van eere poorten, bloemfestoenen en guirlandes. Reeds vroeg heerschte er in de straten een zeld zame drukte en ondanks het regenweer open baarde zich een opgewekte stemming. Vooral ,in de omgeving van het tentoonstellingster rein was het om 10 uur een drukte van je welste. Hooge autoriteiten waren naar Hoorn gekomen, om de opening van het groote landbouwfeest met hun tegenwoordigheid op rte luisteren. Zij werden door het Tentoonstel- lingsbestuur ontvangen in de gebouwen op het Singelterrein. Onder hen bevonden zich dr. P. v. Hoek, directeur-generaal van den Landbouw te 's-Gravenhage; verschillende iveeteelt- en zuivelconsulenten, landbouw- leeraren en landbouwspecialiteiten, het dage- dijksch bestuur der gemeente Hoorn, burge meesters uit de omliggende gemeenten en bestuurders van de Holl. Maatschappij van ■Landbouw. De heer J. Best, voorzitter der afd. Hoorn van de Maatschappij van Landbouw verwel komde de vele aanwezigen en schetste in enkele trekken de wordingsgeschiedenis de- ■zer tentoonstelling. Hij getuigde daarbij van ;de eendrachtige samenwerking, die allen be zielde om iets grootsch tot stand te brengen en bracht hulde aan de inzenders en allen, die aan den opbouw hadden meegewerkt. Na dit welkomstwoord sprak dr. P. v. Hoek. Spr. verklaarde, dat de Minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw aanvan kelijk zelf van plan was deze tentoonstelling (te komen openen. Door de opening der Ka- jmers was Z.Exc. heden echter verhinderd. Spr. vindt het een genoegen thans den Minis ter te mogen vervangen en in zijn plaats de opening dezer tentoonstelling te kunnen ver dichten. Dan schetst spr. de beteekenis van Hoorn ;voor den landbouw en herinnert er aan, hoe het steeds de voornaamste markt is geweest van West-Friesland. Spreker uit de beste wenschen voor den Verderen bloei der stad en voor het welslagei] der tentoonstelling, die hij hiermede geopend" Verklaart. Daarop kwam de voorzitter van de Holl. 'Maatschappij van Landbouw, de heer D. de Boer namens het H. B. de afdeeling Hoorn complimenteeren met hetgeen hier tot stand is gebracht. Vervolgens sprak de burgemeester van ■Hoorn, de heer G. J. Bisschop, die als hoofd ■der gemeente zijn dank betuigde aan de initiatiefnemers en organisators dezer ten toonstelling, Spr. zeide ten aanzien van het succes vol goeden moed te zijn en sprak zijn ■beste wenschen uit. Namens de Hoornsche afdeeling van den Middenstand werd den heer J. Best een huldeblijk aangeboden voor hetgeen hij door het organiseeren dezer tentoonstelling en de daarmee gepaard gaande feesten in het be lang der stad had gedaan. De heer Best dankte voor dit groote be wijs van erkentelijkheid en sloot daarmee de plechtige bijeenkomst ter opening dezer waarlijk grootschc tentoonstelling. Z.Exc. jhr. mr. Ch. Ruijs de Beerenbrouck, die verhinderd was de tentoonstelling te ko men openen zou haar Woensdag met een bezoek vereeren en de vergaderingen bij wonen van de Holl. Maatschappij van Land bouw en der Pomologische Vereeniging. Een opdracht aan Amsterdamsche en Rotterdamsche firma's. Uit Londen wordt aan de „Msb." gemeld: Naar de „Daily Express" verneemt, heb ben Rotterdamsche en Amsterdamsche fir ma's opdracht gekregen tot het bouwen van zes petroleumschepen voor de Shell Trans port Cy. In elk der beide steden zullen drie schepen worden gebouwd. De totale kosten bedragen meer dan 1.200,000 pond. De order is bij inschrijving gegeven. Alle mededingende Britsche firma's bleven dui zenden ponden per schip boven het Holland- sche aanbod, ofschoon vele harer alle winst hadden laten vervallen. In het contract is voorzien, dat alleen Britsch staal zal mogen worden gebruikt voor den bouw der schepen en dat Duitsche machinerieën zullen zijn buitengesloten. In de op Dinsdag 16 September te Utrecht onder voorzitterschap van Dr. J. C. Konings berger gehouden algemeene ledenvergade ring van de Vereeniging tot het houden van Jaarbeurzen in Nederland, werd door den Secretaris-Generaal het jaarverslag over het achtste vereenigingsjaar uitgebracht, waarin o.a. geconstateerd wordt, dat in dit jaar de ontwikkelingslijn van het Jaarbeurzeninsti- tuut zich in opgaande richting is blijven be wegen en met succes de wederopbouw een aanvang heeft genomen. Meer en meer be ginnen industrie en handel de waarde van het jaarbeurzeninstituut in te zien en hunne daadwerkelijke medewerking ie verleenen, teneinde de jaarbeurzen aan hare econimi- sche roeping te doen beantwoorden. De exploitaitie-rekening sluit met een batig saldo van 36.016.05, dat in een reservefonds zal worden gestort. Het jaar verslag werd onveranderd goedgekeurd, even als de rekening en verantwoording, balans en winst- en verliesrekening. Tot leden van het Algemeen Bestuur werden herkozen de heeren H. F. R. Snoek, Jos. F. A. M. ten Berg, Dr. C. Hoitsema, W. Graadt van Rog gen, F. Rouppe van der Voort, Jhr. A. H. Op ten Noort, Paul Nijgh, Mr. J. F. van Royen, H. ter Kuile Jzn., H. Fransen Jzn., Dr. J. C. Koningsbergen, Mr. L. G. Korten- horst, terwijl als nieuw lid gekozen werd de heer Mr, M. W. F. Treub, Voorzitter der Al gemeene Nederlandsche Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer, in de vacature ont staan door het overlijden van den heer F. W. C. H. Baron van Tuyll van Serooskerken. De datum van de 12e Nederlandsche Jaar beurs werd vastgesteld van 10 tot en met 19 Maart 1925. Raad voor de scheepvaart. De Raad oor de Scheepvaart heeft gisteren uit spraak gedaan inzake het springen van de T taald wordt, en wier naam achterop dc kaart stoomaanvoerpijp naar het peilglas aan j vermeld staat, kosteloos zullen grafwaarts boord van de „Stormvogel IJ M 90." 5 worden gedragen bij eventueel overlijden. De Raad is van oordeel, dat de stoom- Ook de kinderen van onze leden, die nog toevoerleiding naar het peilgas is gespron gen, omdat deze pijp blijkbaar den druk niet heeft kunnen weerstaan, zonder dat hier met zekerheid te zeggen valt, welk gebrek deze leiding vertoonde. De pijp die ter zit ting van den Raad aanwezig was, is van rood koper vervaardigd; wellicht is het me taal ter plaatse door het buigen te hard ge worden. Ook bleek de pijp gesoldeerd te zijn, waarmede echter nog de machinist, noch de ambtenaar van het Stoomwezen bekend was. Of de leiding nadat er een stuk is ingezet en nadat de bocht eruit was ge haald, is geperst, is den Raad niet gebleken. Vermoedelijk zou de persproef zijn door staan, waar deze pijp eerst eenige maanden na- de laatste reparatie en na voortdu rend in gebruik geweest te zijn is ge sprongen. Een en ander neemt niet weg, dat de Raad deze gelegenheid wil aangrij pen om te wijzen op de wenschelijkheid, dat na reparatie van leidingen, welke aan hoogen druk zijn blootgesteld, deze worden geperst alvorens zij in gebruik worden ge nomen. Statuten. De „Staatscourant bevat de statuten van de Zeevisscherij Mij. „Alcma- ri»" Lijst van onbestelbare brieven en brief kaarten, van welke de afzenders onbekend zijn, terugontvangen in de eerste helft der maand September 1924. Brieven Binnenland: Bosman mej. W., Rotterdam; de Duif Zeepfabr., Den Dolder; de Prie, Anna, Haag; Van Ven L. J., Amster dam; Wijnbeek M. C., Zeist. Briefkaarten binnenland: v. Beelen Pietje, Katwijk a. Zee. Blrieven buitenland: Green Leonard, S. Pedro; Obersteg Cie., Basel. Briefkaarten buitenland: Charlotten- burg, Hardenbergstr. 33; Graf Anton, Reck linghausen; Mandeci Bell C., Paris; Wohlérs Suse, Norddorf Antrum. Teruggekeerd. De sleepboot Nestor van Bureau Wijsmuller vertrok Maandag van hier naar Rotterdam met het casco van het vorigew eek te Amsterdam te water gelaten Eng. tank-stoomschip Justina. Eenige uren later keerde de Nestor echter wegens ruw weer terug. Defect. De sleepboot Limburg, van Bu reau Wijsmuller bracht hier van Maassluis aan den motorbotter IJmuiden 202, die een defecte motor had. De schade zal hier her steld worden. Ongeval. Gisternacht had op de terrei nen van het Hoogovenbedrijf een ongeval plaats. De arbeider S., wilde van een bordes in een smeerwagentje stappen. Hij moest echter nog een trede doen en stapte toen mis, waardoor hij eenige meters naar omlaag viel. Hij bekwam daarbij inwendige kneuzingen en werd naar zijn woning op Wijkeroog ver voerd. St. Barbara. Vrijdag j.l. hield bovenge. noemde begrafenisvereeniging een zeer ge animeerde vergadering. In zijn openingswoord memoreerde de voorzitter, de heer Voogt, dat de vereeniging, een der weinige was, die zich in blakenden welstand mocht ver heugen en al meermalen voor het feit had gestaan, haar droeve taak te moeten verrich ten. Daarbij 'had ze getoond, dat haar bestaan noodzakelijk was, en iedereen was dan ook vol lof over de werkelijk nette en ernstige wijze waarop nu onze dierbare overledenen door katholieke dragers werden grafwaarts gedragen. Op een vraag van den heer v. Riet, ant woordde de praeses, dat volgens het regle ment, alle leden van een gezin die den leeftijd van elf jaar hebben bereikt, verplicht zijn 5 cent per maand contributie te beta len, en dat alleen die leden, waarvoor be- geen elf jaar zijn, zullen door onze dragers op kosten van de vereeniging gedragen wor den, doch voor hen behoeft geen contributie betaald te worden. De heer Marcusse wilde, dat aan alle ge zinnen een uittreksel uit het reglement werd uitgereikt, ten einde onaangenaamheden te voorkomen. Het Bestuur zal dit nader over wegen. Verder werd opgemerkt, dat de heer T. Braam een lijkwagen eerste klas had aan geschaft, dus nu hebben we in IJmuiden 2 katht lieken, die in het bezit zijn van een lijkwagen. Waar de Penningmeester onzer vereeni ging bedanken moest wegens overplaatsing, deed de voorzitter verslag van de kas. Daar uit bleek, dat in kas was ongeveer 450. Voorwaar een prachtig resultaat, bereikt in de twee jaar van het bestaan. Met vertrou wen kunnen we een mogelijk kwaden tijd te gemoet gaan. Als penningmeester werd gekozen de heer Grimminck. Na nog eenige kleine zaken te hebben af gedaan, sluit de voorzitter de vruchtbare i vergadering met den christelijken groet. Rijwielplaatjes. Aan het hulppostkan toor te Vijfhuizen zijn 750 rijwielbelasting- plaatjes verkocht. Dit getal mag zeer groot genoemd worden, als men het plaatsje in aanmerking neemt. De begrooting was 500. Stoeien. De hoek SpieringwegVijf- huizerweg is te Vijfhuizen altijd een plaats, waar de jongelui graag bij elkaar komen. Daar worden de dorpspolitiek behandeld en voetbalwedstrijden besproken; er wordt ook geknikkerd, bij afwisseling wel gezongen of pinda's gegeten, maar er wordt wel eens ge vochten en gestoeid ook. Zondagmiddag werd daar, zeker wel tot ergernis der daar omwonenden, weer zoo'n stoeipartij gehou den, wat deze keer niet zoo goed afliep. De 10-jarige G. v. d. B. kreeg, doordat ze hem over een hek wilden tillen, waar prikkel draad aan bevestigd was, zoo'n leelijke won de aan zijn been, dat hij naar dr. Smit te Hoofddorp werd vervoerd, waar de wond gehecht is geworden. Personalia. Tot onderwijzeres aan de R.K. St. Josefschool te Hoofddorp is be noemd Mej. C. M. M. van Baer te Rotter dam. Witte Kruis. De afdeeling Haarlemmer meer van de Noord-Hollandsche vereeniging „Het Witte Kruis", zal op Dinsdag 23 Sep tember a.s. der avonds om 7 uur in hotel „De Beurs," een ledenvergadering houden. In deze jaarvergadering zal o.m. een be stuursverkiezing plaats hebben, wegens pe riodieke aftreding van de heeren Dr. Nan- ninga, pastoor Soepnel, S. Silver en G. Kroon. Geld gevonden. Dezer dagen vond een bewoner van Hoofddorp in de Parklaan twee bankbiljetten, één van 60.en een van 40. Dc eigenaar van deze bankbiljetten is thans komen opdagen en heeft aan dén eer lijken vinder een flinke belooning geschon ken. Koninginnedag. Maandagavond te 8 uur werd in het café van den heer M. J. Enze- ring de vergadering gehouden van de ver eeniging „Koninginnedag," waar de feesten, welke gehouden zijn, werden besproken. Door den voorzitter, de heer Bakker, werden eenige fouten die hadden plaats gehad weer- legd. Besloten werd om den voetbalwedstrijd niet meer te doen plaats hebben op Konin ginnedag en het bestuur vrij te laten een overeenkomst te sluiten omtrent den beker. Het bestuur is hetzelfde gebleven, daar de aftredenden weer met zoo goed als alge meene stemmen werden herkozen. Besloten werd -propaganda te maken voor de Flora- lia en een andere wijze van wedstrijd daarin te organiseeren. Na een opwekkend woord werd de vergadering gesloten. Tuinbouw. Dinsdagavond had de eerste bijeenkomst plaats van de afd. Bloemen- daalVelsen van de Kon. Ned. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde in Hotel Vreeburg. Na een woord van welkom door den voorzitter, Dr. Posthumus Meyjes, herdacht deze den nuttigen arbeid van den heer Meerdink, die wegens vertrek als bestuurs lid is afgetreden. Verder wenschte de voor zitter den penningmester, den heer Waller, geluk met zijn benoeming tot officier in de Orde van Oranje Nassau. Besloten werd om in Januari in de vaca ture Meerdink te voorzien. Na onderling overleg werd besloten, om van 79 November een onderlinge tentoon stelling te houden van alles wat groeit en bloeit. Besloten werd om de h.h. Dr. Sirks en Putman Cramer candidaat te stellen voor de a.s. Hoofdbestuurs verkiezing. Tot afgevaardigde voor de te houden Al- gem. Verg. werd benoemd de heer v. Dijk en tot plaatsvervanger de heer v. Beuren. De voorz. sprak een woord van aanbeve ling voor een nieuwen Tuinbouw-winter- cursus. Als minimum aantal deelnemers eischt de wet 12. Ook de heer Ende wekte de oude leden op, om aan den wintercursus mede te doen. Om noodige onkosten te vermijden kunnen deelnemers aan den cursus in bloemschik ken en bloembinden zich aansluiten bij de afd. Haarlem. De afd. heeft indertijd 150 gestort in het waarborgfonds voor het con gres te Amsterdam. Hieraan is 60 over schot. Besloten werd om dit te storten als bijdrage in een congresfonds. Voor de internationale tentoonstelling HeemstedeHaarlem, zal de afd. minstens 2 medailles beschikbaar stellen. Op 27 Sept. zal de voorz. der Mij., Jhr. v. Tets op een verg. in Utrecht voor Neder land een Bloemendag voorstellen. De verg. bleek deze plannen met sympathie te be groeten. Dr. Meyjes hield een causerie over merk waardigheden, opgemerkt bij verschillende planten op zijn landgoed de Ebbinge. De volgende punten werden toegekend aan inzendingen. Saint Paulia 8 p., R. Griffioen; Asparagus 10 met lof. Fruit 9 p., R. v. d. Boogaard; Dahlia's 8 p., H. Heesbergen; Helianthus Sparcifolius, 10 p., W. v. d. Spiegel. De vragenbus bevatte verschillende vra gen. Burgerlijke Stand. Bevallen: F. W. ToornvlietKorning, z. J. Maalman Denneman, d. A. M. Steltenpohl—Kors, z. C. van BaarselKaan, z. S. de JongeKurrot, z. M. Snelv. d. Bo- gaerde, z. De melkprijs. De melkprijs alhier is weer met twee cent verhoogd en bedraagt thans 18 cent per liter, wat zeer hoog is voor den zomertijd. Eigenaardig is ook, dat de melkslijters, die verleden jaar de melk goedkooper gin gen venten, thans, nu ze een aantal klanten hebben, dadelijk met de verhooging mee gaan. De Reitzstraat. Men is thans bezig de trottoirs van dc Reitzstraat te verbreeden. Hierdoor gaat een lang gekoesterde wensch in vervuling en het is te hopen, dat dan ook meteen de Middenweg wordt ver nieuwd, want ook dit is niet overbodig. Personalia. Bij het op 12 en 13 Septem ber 1..1 gehouden toelatingsexamen voor de Rijksbloembollenschool te Lisse, is geslaagd, onze plaatsgenoot, de heer H. J. M. Elde- ring. Minnelijke schikking. Zekere G., wo nende in de Passage, had een huis gekochi van de wed. P., aan de Pakveldstraat. Hij meende gisteren zijn eigendom te betrek ken, doch de verkoopster woonde er nog in. De politie bracht G. aan het verstand, dat, wanneer hij zijn wil zou doordrijven, hij huisvredebreuk zou plegen. Daarom zag P. maar van zijn voornemen af en in minne lijke schikking van beide paTtijen betrok hij tijdelijk het aangrenzende schuurtje. Bouwplannen. Zijn wij juist ingelicht, dan bestaan er plannen van den heer Z., dat eenige villa's zullen worden aangekocht, ge legen aan den Strandweg alhier. De bedoe ling zou zijn, deze villa's af te breken en hiervoor een lunchroom te doen opbouwen. Zoo men meent te weten zijn de plannen reeds ver gevorderd. Werk van inbrekers? Men heeft ge poogd in te breken in een der winkels aan den Strandweg, 't Deurslot was geforceerd. Een verder onderzoek wordt door de politie ingesteld. Brandschellen. Een aanvang is gemaakt met het aanleggen der brandschellen. Zoo zal dan bij dreigend gevaar door brand in kor ten tijd „alle hens aan dek" kunnen zijn. Met de groote uitgestrektheid van onze gemeente die in de laatste jaren is verkre gen, was zoo'n uitgave heusch noodig. Maar laten we hopen, dat we er niet te veel pezier van beleven. Waterleiding gesprongen. Zondagnpor- gen sprong de waterleidingbuis op den hoek van de Brederodestraat en Paradijsweg, waardoor een gat in dc straat ontstond. Vanwege 't waterleidingbedrijf werd door den fitter Kaayenoord de leiding afgesloten en de straat hersteld. Deze wedstrijd gaat op verzoek van Storm vogels Zondag a.s. niet door, waar de acco* modatie door het verbranden der tribune van dien aard is dat de te verwachten groote schare belangstellenden niet allen een be hoorlijke plaats kunnen vinden. Op het terrein der Stormvogels spelen bo venstaande clubs Zondag een vriendschappe- lijken wedstrijd. Maandag Werd het bouwen van de afge brande Stormvogels-tribune aanbesteed. Er werd als volgt ingeschreven: Jansen en v. d. Plas 4128; Lindhout en de Waard 3980; Cupida en Dalrr.eye-. 3890; Zweitser 4700; H. Keuris 4085; W. v. d. Velde 3800; H. v. d. Plas 4850; Ter Haar 4444; Verschoor 4441. Den heer W. v. d. Velde werd het werk opgedragen, Anegang w.rmoesstraat ftïfcuwendijK 225*229 V& Oarn Amsterdam KB !8M 4 regels p. plaatsing f 0.60 ÜH aam - Elke regel meer f 0.15 mn - bij vooruitbetaling - 5*> 5f3YwESS (Ook voor Heerenkisedlng) tal? ,a.i.ssr.R z ae/< Heeren zóó'*. NIEUWENDIJK 217—223 tegenover de GRAVENSTRAAT F gen 1 October een net R,-K. Meisje van 8 uur tot 's-avonds 8 uur. Zelf standig kunnende werken. Tevens een R.-K. meisje van 8 tot 2 uur. Zon der goede getuigen onnoodig zich aan te melden. Adres KLEVERLAAN 131, Haarlem. 's-Avonds om 8 uur te spreken. Gevraagd met November een flinke Zelfstandig kunnende werken en eenigszins koken. Adres: SPAARNE No. 93. een meisje voor halve dagen, Adres: DINGJAN Amsterdamschevaart 18. Een nette gevr. leeftijd 20 tot 23 jaar. In 't bezit van een fiets. Br. onder No. 12938 aan het bur. v. d. blad. een flinke Brood- en Koekbakkers- bediende v.g.gv.z., intern. Persoonlijk aan te melden bij J. J. ELSTGEEST, Kerkstraat 45, Noordwijk. Rijden 25 et. p. K.M., plus 50 ct. p. u. Garage LANGE MOLENSTRAAT. in burgergezin, van 8 tot 6 uur. Des- gewenscht Zondags vrij. Br. onder No. 18884 aan het bur. v. d. bl. gevraagd om erwten te lezen, door GEORGE VAN DER VELD Lisse. gevr. n. b. 16 j. v. heele of h. d. f4 a ƒ5 p. w. DUVENVOORDE- STRAAT 9. Gevraagd een nette. voor d. en n. in klein burger gezin. Wasch buitenshuis, en huiselijk ver keer, Br. onder No. 12949 aan het bur. v. d. blad. Mevr. VAN SOMEREN GRéVE, HazepaterslaaA 1, vraagt met 1 Nov, een genegen huiswerk te verrichten, V. g. g. voorzien. Er biedt zich aan een voor de winkel. Liefst in gemaakte goederen of dames mode fournituren. Intern. Br. onder No. 18854 aan het bur v. d. blad. HAARLEMSCHE BLOUSENFABRIEK Nassaulaan 1, vraagt of hulp in de huish. gevr., in gezin met kinderen, v. d, of d. en. n. Br. of pers. aanm. PIETER KIESSTRAAT No. 52. Gevraagd met Oct., wegens huwelijk der tegenwoordige, eene v.g.g.v. Adres: Mevr. SEVEKE, Bartel- jorisstraat 20. Geen winkelwerk. Gevraagd met October een flinke voor dag en nacht. Z.g.g. onn. z. a. te melden. Adres; Mevr. GOEMANS, Rijksstraatweg 20, Schoten. Aanmel den 's-avonds 8 uur. Er wordt gevraagd voor direct leeftijd 14 a 15 jaar, Voor loop- en kan toorwerk. Aanv. sal. 15 per maand. Br. onder No. 18877 aan het bur. v. dit blad. Bestelde plaatsen s.v.p. op den dag afhalen. Een geschiedenis van jonge en oude liefde. Blijspel in drie bedrijven door Austin Strong. Dir. Verkade en Verbeek Grondig onderwijs in spreken en schrijven. Speciale methode voor vol wassenen, Dr. OTTO KLIPP, Klever parkweg 142. Tel. 3269. vraagt uitvoerige gratis Wochure No. 19 van Dr. GEBHARD en Co._ den Haag. Voor den spotprijs van 200, een zoo goed als nieuwe Breimachine, met tafel en toebehooren. Brieven onder No. 12891 Bur. van dit blad. Jonge Hennen, van 4, 5 en 6 maanden. P. v. HAASTEREN, Twistduin, Noord- wijkerhout. Te Koop gevraagd met opgaaf van merk en prijs. Br. onder No. 12942 aan het bur. v. d. bi. Een in beste staat zijnde Watermo lentje. Te zien en te bevragen A. J. BUIJS, Spaarnwoude nabij Haarlem. in prima staat, met alle toebehooren. Moet weg. Br. onder No. 12934 aan het bur v. d. blad. 50 R. R. best te veld staande Red- star aardappelen, zandgrond. Ook bi; kleine partijtjes. Te bevragen bij A v. d. LINDEN Lombokstraat 3 Heem stede. Een mooie kinderwagen, diepe bak, en cenig bébégoed. Billijke prijs. GRAAF WILLEMSTRAAT 13. Sportmotor, prima 125.H. en D, rijwiel per stuk 15.2 Autoban den 34X4 VOORTINGSTR. No. 34. Zit-slaapkamer, ongem. Omtrek Kle verpark. Liefst R.-K. heer of dame. Br. onder No. 12939 aan het bur. v. d. blad. gestoffeerde zit- en slaapkamer met keuken, 1ste etage. Pracht stand. Ruin: uitzicht. Brieven onder No. 12950 Bur. van dit blad. Een ruim Heerenhuis met grooten achtertuin op het Zuiden en flinke Garage bevattende Beneden: 3 kamers, keuken en schuur. Ie Etage; 6 kamers en bad kamer, 2eEtage: zolder met dienstbodenkamer. Te aanv. 1 Januari 1925. Te bezichtigen Dinsdag en Donderdag van 2—4 uur, Te bevragen bij GEBR. VAN DEN PUTTEN, Aannemer*. Kantoor Kerklaan 59a, Heemstede.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1924 | | pagina 3