N. V. B. Ingezonden Mededeelingen LAWNTENNIS. SCHIETEN. DAMMEN. Uit het Roomsche Voetbalkamp. De competitie indeeling voor de R. K. F. en D. H. V. B. R. K. F D. H. V. B. R. K. V. „Zwaluwen". R. K. Sportvereeniging „The Yellow-Black-Boys." R.K.V.V. „Victrix." N.V.B. Overzicht. a 60 cents per regel E. D. O Wielrijden R. en T. „Haarlem". De onderlinge wedatryd 1923—1924 der „Haarlemsche Damclub". 8INNENLANDSCH NIEUWS. Geslotenverklaring van wegen voor motorverkeer. Verpleeg kosten van behoeftige krankzinnigen. Het postwisselverkeer tusschen Nederland en Indië. Het Nederlandsche mijnwezen. De wijziging der Boterwet. De sigaren en de tabakswet. Het toezicht op Rijksvaartuigen. Uitvoer van goederen, in hooi en stroo verpakt, naar Canada. Waterstaatsbegrooting 1925. Posterijen, Telefonie en T elegrafie. Wetsontwerp tot richtige hef fing der directe betastingen. EERSTE KAMER. Wijziging Motor- en Rijwielwet. R. K. F. Nu zoo zoetjesaan het competitierad weder om begint te draaien, publiceeren wij hier onder de indeeling der verschillende afdee- Iingen van de R. K. Federatie. EERSTE KLASSE. Sittard, R.K. M. S. y., Chevremont, Val kenburg, Kimbria, Palemig, Caesar en Rapid. OVERGANG A. M. U. L. O., CofiS»~atia, Noviomagum, Kei zer Karei, S. C. E., Gennep en R.K.T.V.V, OVERGANG B H. E. C., Weert, Eindhovia, Geel Zwart, 's Bosch, Jong Brabant en O. S. S. OVERGANG C. Volharding, A. B. O. N., P. H., N. E. O., Cranenvelders. OVERGANG D. Wilskracht, R. K. B. V., P. V. C., Voor uit, Be Fair, E, M. M., Limvio en Fortitudo. OVERGANG E. H. B. C„ D. H. L., Graaf Willem II, Wil helmus, R.K.A.V., Celer en De Meer. TWEEDE KLASSE G. P. V.C.B., Zwaluwen, Beverwijk, A.D.O., V. I. C., Zaaridam, R.K. W. S. V. en Always Forward TWEEDE KLASSE H. Excelsior, D.O.N.K., Graaf Willem II 2, Graaf Floris, Leiden, V. E. P„ Montfoort en P. V. C. II. Hieruit zien wij dus, dat er nogal belang rijke veranderingen hebben plaats gehad. Om te beginnen met de Overgangsklassen. Daar is bijgevoegd afdeeling E, waarin H. B. C. is geplaatst. De Heemstedenaren zullen geen getuige meer zijn van ontmoe tingen tusschen H.B.C. en Wilskracht, R.K.B. V., P. V. C. e.a., doch daarvoor- zien wij wederom H.B.C.Wilhelmus, H.B.C.R.K. A.V., welke wedstrijden cenige jaren gele den de ontmoetingen van het seizoen waren. H.B.C. zal zich in haar nieuwe omgeving best thuis voelen, maar dat er aangepakt moet worden, is een ontegenzeggelijk feit. Clubs als R.K.A.V., D.H.B. Wilhelmus en Graaf Willem II zijn geroutineerde krachten en H.B.C. zal goed doen in het begin reeds de zaken serieus op te nemen. Dan is er kans dat er een kampioenschap in Heem stede komt. Wij vertrouwen echter dat de H.B.C.-ers de verwachtingen die hun aan hangers van hen stellen, zullen beantwoor den. Bij de 2e klasse interesseert ons 't meest afdeeling G. Deze bestaat hoofdzakelijk uit vereenigingen. welke het vorige seizoen in de 2e klasse K uitkwamen, doch daar zijn nu aan toegevoegd P. V. C. B., Zwaluwen en A. D. O, De laatste is voor de Haarlemsche voetballers geen onbekende en zij zullen het wel met ons eens zijn indien wij beweren, dat de Heemskerkers geen slecht figuur zullen slaan. Zaandam en Alw. Forward behoorden tot de zwakke zusjes. Of zij het volgende sei zoen daartoe weder gerekend moeten wor den, zal misschien niet ver van de waar heid af zijn, Ten slotte de 2e klasse H, waarm wij de jeugdige vereeniging Leiden veel succes toe- wenschen. Het was niet onze bedoeling nu reeds voorspellingen te doen; dat is een onmoge lijkheid, doch spreken de hoop uit, dat de competitie een vlot en sportief verloop mag hebben. Tot op heden is slechts de indeeling der eerste klasse bekend, De volgende elftallen uit Haarlem en Om streken zijn ingedeeld in de le klasse B. n.m. The Yellow Black Boys, R. K. V. Z,, Santpoort, H. B. C. II, S. J. C., W. F. C., Concordia en Lisse. In deze afdeeling zien wij als nieuwelingen Santpoort, Lisse en S. J. C. De overigen zijn nog van de oude garde. H^t lijkt ons een zware competitie, welke de betrokken clubs hier te verwerken hebben. De Haar lemmers zullen natuurlijk met belangstel ling de verrichtingen van R. K. V. Z. en Yellow Black volgen, waarbij zij vanzelf sprekend verwachten, dat hun favorieten goed van zich 'af zullen bijten. Voor dit laatste vreezen wij niet, daar men èn van Yellow Black, èn van de Zwartjes, ver zekerd kunt zijn dat zij zich geheel zullen geven. Wij hopen dat na afloop van het a.s. seizoen kan gezegd worden; Haarlem heeft wederom een Federatie-club! Welke? Van onzen kant stellen wij het meeste vertrouwen in de leerlingen van Henk Sno'eks, Reeds morgen wordt de competitie ingezet .•net de wedstrijden; H. B. C. II—R. K. V. Z. SantpoortConcordia. De eerste gaat denkelijk niet door in ver band met de seriewedstrijden van H. B. C. Omtrent de laatste zullen wij ons aan geen voorspelling wagen. Evenals verleden jaar doen wij hierbij een beroep op H.H. Secretarissen om ons hun gewaardeerde medewerking te verleenen door reeds Maandagochtends ons de uitslagen, (eventueel een verslag, doch slechts van eerste en tweede klas wedstrijden) te willen toezenden. Secr. F. v. Duivenboden, Kruistochtstr. 28, Haarlem. Voor a.s. Zondag zijn de respectievelijke elftallen aangeschreven om de volgende wedstrijden te spelen. Het 1ste elftal zal voor de competitie haar eesten wedstrijd spelen tegen H. B. C. II op het H. B. C.-terrein te Heemstede te 2 uur. Dus voor dezen wedstrijd goed aanpak ken hoor Zwartjes! Een goed begin is het halve werk. Uit bovenstaande blijkt dat de wedstrijd om den Fijte Beker tegen Wilskracht uit Amsterdam tot nader datum is uitgesteld. Het 2de elftal zal een vriendschappelijke match aanbinden tegen Z. B. uit Zandvoort. Daaruit kunnen zij weer hun krachten me ten; aangezien deze ploeg ook een tegen stander voor de Zwaluwtjes zal worden in de competitie. Maar denken de Zwartjes vooral goed om samenspel; en meteen de plaatsen in blijven nemen, waarmee zij zich mee opgesteld hebben? Ja, dan zullen we elkaar Maandag over den uitslag wel verder spreken. Deze wed strijd wordt op het R. K. Sportpark ge speelt te half twee. Junioren. Ook voor de junioren is een wedstrijd vastgesteld op het R. K. Sport park te half drie tegen Geel Wit III. Deze is voor de jonge Zwaluwen wel een beetje zwaar, maareen zware neder laag behoeven jullie niet te ontvangen. In deze proefwedstrijd zullen de verschillende nieuwe Zwartjes nog heel goed aan elkaar moeten wennen; en zich door de tegenpartij niet laten insluiten. De verschillende leiders zijn op het ter rein aanwezig, en als gij iets te vragen hebt, zegt het maar aan hen. A.s. Woensdagmiddag zal er voor de ju nioren gelegenheid bestaan op het Sport park te Heemstede onder leiding te oefe nen, tevens het voetbalspel te leeren. Aan alle elftallen veel succesül Speelt goed. Speelt tactisch. Speelt vlug. Donateurs en donatrices a.s. Zondag zijn alle Zwaluwen uitgevlogen, komt u hen aan moedigen? Het is uw belangstelling ten volle waard! Secretaris H. v. Turnhout, Emmapl. 38. Hedenavond van 78 uur contributie betalen in het gebouw St. Bavo, Smedestraat. Geel-Zwarters die lid wenschen te worden van de onlangs opgerichte tooneelclub „The Yellow Black Follies" gelieven zich op te geven bij den heer Huijben, Emostraat, die verdej ook allé gewenschte inlichtingen zal verschaffen. Voor Zondag a.s. zijn de navolgende wed strijden vastgesteld T.Y.B.B. IZwaluwen I (A'dam) 3 uur. T.Y.B.B. 2T.Y.B.B.-Veteranen, half 2. B.S.M. II—Victrix II, half 1. Geel-Wit III—B.S.M. III 2 uur. Deze twee laatste wedstrijden behooren nog tot de seriewedstrijden en moeten beslis sen over het toekennen van de 3de prijs. De officieele viering van het vijfjarig be staan is nu definitief bepaald op Zondag 26 October a.s. in de groote zaal van het ge bouw St. Bavo, Smedestraat. Het eerste elftal ontvangt a.s. Zondag het Amsterdamsche Zwaluwen, 2e klasse R.K.F. Om half 2 speelt het reserve-elftal der Boys een wedstrijd tegen het elftal waarmede Geel- Zwart voor het eerst aan de competitie der D.H.V.B. deelnam. Het toenmalige elftal Zag er als volgt uit H. Balm, doel W. Las- schuit en H. v. Turnhout, backs P. ter Wol beek, W. de Zwager, H. Divendal, halfs E. Stolvoort, J. Vollaerts, A. Divendal, H. van Rijn, P. Beaufort, voor. Het kan dus een aardigen wedstrijd worden aan de Zandv. laan. De veteranen zullen nog eens laten zien wat het oude Geel-Zwart ver mocht zoodat de jongere Boys op een stevige tegenstand zullen kunnen rekenen, niet waar van Rijn c.s. HENK. Secretaris O. E. Sinck, Hagestraat 10, Zondag a. s. speelt het 2e tegen de B. S. M.-reserves in de' seriewedstrijden van T Y. B. B. Aanvang 12% uur. Kobus c.s. zorgen Zondag natuurlijk dat onze groote medaillekast een weinig bijgevuld wordt. Off. nieuws Zondag a.s. 10% uur con tributie betalen in het St. Jacob Godshuis. Denkt dan s.v.p. ook allen om de bonds- contributie. Woensdag 24 September des avonds 8 uur, bestuursvergadering in het St. Jacob Godshuis. Het wedstrijdprogramma voor Zondag a.s- AFDEELING I. le klasse. HaarlemZ.F.C. Unitas't Gooi A.S.C.—Blauw Wit 2e klasse. A.F.C.Zandvoort Alcm. VictrixD.E.C. W.F.C.—West Frisia 2e klasse B. SchotenDonar HilversumVoorw. H.V.C.—D.W.S. SpartaanVV. A. D.O.S.—Velox 3e klasse A. NeerlandiaHelder "H.R.C.—Hortus AmstelSwift 3e klasse B. K.F.C.Zeeburgia Zaanlandia—Purmerstein E.V.C.—S.D.W. D.W.V.O.D.E. ftapiditasT.O.G. VictoriaE.D.W. 3e klasse D. ZeistBaarn Allen WeerbaarQuick D.O.O.—Ares 4e klasse A. AssendelftB.F.C. Reserve le klasse. H.F.C. 2—E.0,0. 2 Z.F.C. 2Rapiditas 2 V.V.A. 2—Ajax 2 D.E.C. 2—Haarlem 2 Reserve 2e klasse A. R.C.H. 2—Ajax 3 Blauw Wit 3—A.F.C. 2 Velox 2Hilversum 2 AFDEELING1II. le klasse. E.D.O.—D.F.C. U.V.V.Excelsior Ajax—H.V.V. 2e klasse A. B.M.T.—S.V.W. O.D.S.—C.V.V. D.H.C.Concordia R.F.C.H.D.V.S. AFDEELING III. le klasse. HengeloZ.A.C. VitesseU.D. EnschedéQuick HeraclesEnsch. Boys Go AheadWageningen AFDEELING IV. le klasse. N.A.C.—Willem II 'De Valk—M.V.V. P.S.V.Eindhoven N.O.A.D.Alliance WilhelminaBredania AFDEELING V. le klasse. VelocitasLeeuwarden AchillesBe Quick W.V.V.—Frisia G.V.V.—Alcides FrieslandVeen dam Zoo neemt morgen de N.V.B.-competitt- voor alle afdeelingen een aanvang. We zijn benieuwd. Benieuwd niet alleen naar de prestaties der vereenigingen en meer in het bijzonder die der Haarlemsche, doch ook naar de publieke belangstelling. Deze toch is verleden jaar abnormaal slecht ge weest. We meenen, dat er een geringe ver betering valt te constateerén. Nu hebben we er een vierde le klasser bij en zullen we hier bijna geregeld 2 wed strijden hebben. Verhooging van de publieke belangstelling is dringend noodig. Met een zelfden gang van zaken als verleden jaar zullen er onder onze vereenigingen zeer zeker slachtoffers vallen. Echter het publiek laat zich niet dwingen. Alleen voor goed voetbal worden nog slechts De strijd van C. A. tegen de duurte. Men heeft allerwege met belangstelling vernomen, dat de alom bekende firma C A. weer een nieuwe prijsverlaging niej alleen voor Damesconfectie, maar vooral ook voor Heêrenkleeding heeft doorgevoerd. Het is de firma een groot genoegen verder te kunnen mededeelen, dat deze nieuwe prijsverlaging verkregen is, zonder ook maar in het minst aan de bekende goede kwali teiten te tornen. Alleen deugdelijke stoffen, die, door rijke ervaring op het gebied var. Dames- en Heerenconfectie, als geschikt be vonden zijn, worden tot mooie, solide con fectie van uitstekenden pasvorm verwerkt. De firma C. A. is derhalve ook gaarne bereid, alle goederen te ruilen, die niet aan behoorlijke eischen voldoen. C. A. noo- digt iedereen uit, eens een kijkje te nemen en zichzelf te overtuigen. de penningen geofferd. Laten de vereeni gingen dit vooral in de ooren knoopen. Men kan het een bedorven uitvloeisel der tegen woordige toestanden in de sportwereld ncjp- men, een feit is het echter, dat het bestaan der le klasse clubs voor een groot deel af hankelijk is van de dubbeltjes, welke de toe schouwers in de lade moeten brengen. Wat we tot op heden van onze Haarlem sche vereenigingen zagen, stemt niet tot pessimisme. R.C.H., H.F.C. en E.D.O. gaven al blijk over elftallen te beschikken, welke in de com petitie hun weg wel zullen vinden en ons nog menigen goeden wedstrijd kunnen doen aanschouwen, En over Haarlem behoeft men zich toch al evenmin bezorgd te maken.'Ook de roodbroeken zullen wel zorgen dat zij, die komen zien, geregelde toeschouwers blijven. Zondag wordt hier gespeeld Haarlem Z.F.C. en Edo—D.F.C. De roodbroeken zullen waarschijnlijk van de Zaandammers, bij wie,'naarwevernamen, Radsma in de goal staat, winnen. Aan een voorspelling wagen we ons nog niet. Edo ontvangt D.F.C. Hetgeen de rood zwarten tot op heden presteerden schenkt het volste vertrouwen voor den toekomst, en we gelooven dan ook niet, dat het oude D.F.C. het erg gemakkelijk zal hebben. Zelfs schijnt ons een kleine overwinning voor de thuisclub het meest waarschijnlijk. H.F.C., R.C.H. en Stormvogels zijn nog vrij, doch komen in elk geval volgende week tusschen de lijnen. Stormvogels en H.F.C. spelen in IJmuiden een friendly-game. R.C.H. gaat naar Hoorn om daar ter gelegenheid van de feesten, een wedstrijd tegen een Hoornsch elftal in hoofdzaak bestaande uit Hollandiaspelers te spelen. In de 2de klasse A speelt Zandvoort uit tegen A.F.C. Dit belooft een spannende ont moeting te worden. Schoten gaat naar Hilversum om D.O.N. A. R. te bekampen. De Schotenaren beschik ken over een vrij goede ploeg en zullen waar schijnlijk het seizoen met een overwinning inzetten. Edo komt Zondag tegen D. F. C. in bet veld, met het volgende elftal. De Kiefte Kuil Boeré J. Perucal, J. v, d. Laan C. v. d.Laan 1 A. Zwart Steffens C. v. d. Hurk J. Oonyan PerucaL J. Oomen valt in voor Tanis, welke nog niet hehsteld is. De reserve's spelen op het H.F.C.-terrein tegen H.F.C. II. Behoudens toestemming der N.V.B., om 10 uur. BelgiëHolland. Zaterdag en Zondag a.s. wordt te Brussel op de banen der Leopold Club de jaarlij k- sche landen wedstrijd tusschen de Holland- sche en Belgische ploeg gespeeld. Zooals men weet wordt het eene jaar de wedstrijd in België het andere jaar in Holland gehou den. Het is de tiende ontmoeting tusschen beide landen en in zekeren zin kunnen wij dus spreken van een jubileum. België heeft tot nu toe vijf maal gewonnen, tegen Holland vier maal en als we de beide ploegen eens nader bezien zijn «de kansen op een Holiand- sche overwinning ditmaal zeer groot. De enkelspelen zullen gespeeld worden voor Holland door 1. Jhr. v. Lennep, 2- H. Timmer, 3. M.,v. d. Feen, 4. C. Bryan, 5. Leembruggen, 6. Ir. Knappert, 7. Casten- dijk, 8. Eilers. Voor België door 1. Washer, 2. Watson, 3. Lammers, 4. van der Bem- den, 5. De Lavalaye, 6. Triëst, 7. Laloux, 8. Relecom, met dien verstande, dat de no. 1 en 2 elk spelen tegen de no. 1 en 2 van de tegenpartij. Dit geldt ook voor de dubbel spelen, die als volgt zijn samengesteld 1. Timmer-Bryan, 2. Knappert-Castendijk, 3. Leembruggen-v. d. Feen, 4. Eilers-Wet- selaar. Voor België door 1. Washer-Laloux, 2. Watson-Lammens, 3. Boudoux-Fran- ?ois, 4. van den Bemden-de Waal. De partijen van dezen wedstrijd zullen ge streden worden tusschen Timmer en y. Lennep tegen Washer, den sterken Belg, die verleden jaar door de gladde baan van Tim mer verloor, nadat hij te Parijs in een schit terende partij van Johnston in 5 sets (laatste set 46) verloren had. Zijn forehand- en backhanddrive met veel topspin geslagen zijn een geducht wapen. In goeden vorm, behoort hij tot Europa's sterkste spelers en wij zijn benieuwd welke resultaten de Hol landers tegen hem boeken. Als v. Lennep nu maar niet weer 2 sets goed speelt en dan af zakt, de bekende inzinking, die hem dit seizoen een groot aantal van zijn belang rijkste partijen deed verliezen (o.a. tegen Jacob en Froitzheim). Eilers en Wetselaar zijn in de Hollandsche ploeg de nieuwelingen. De keuze van de eerste is volkomen gerechtvaardigd door zijn overwinning op Leembruggen op de Amsterdamsche kampioenschappen, terwijl Wetselaar met Eilers een zeer goede double vormt. In de Hollandsche ploeg missen wij voorts Nauta welke verhinderd is en waardoor Castendijk geen partner had. De combi natie met Knappert is op papier sterk, als goede dubbelspelers zullen zij een goed paar vormen. Bij de Belgen is de oude combinatie Was- her-Watson verbroken, niettegenstaande hun schitterend spel tegen de Australiërs en te Wimbledon. Met Lammens, van voor onze spelers een goede bekende, zal hij een sterke combinatie vormen, waarbij niet zooals Timmer-Bryan, beide spelers van gelijke kracht zijn, want in enkel- en dubbelspel steekt Watson met hoofd en schouders boven de anderen uit. In het geheel worden 24 partijen gespeeld d.w.Z. 16 singles en 8 doubles. Een interessante strijd kan tegemoet ge zien worden en wij hopen onze lezers in de Maandageditie een uitgebreid verslag voor te zetten met alle wetenswaardigheden. In het artikel van Maandag j.l. waarin o.a. de uitslagen werden gepubliceerd van de wedstrijden om den Haarl. Dagblad beker deelden wij mede onder den stand der ge speelde partijen dat de resteerende spelers door afwezigheid of tijdsgebrek niet meer zouden kunnen spelen. De leider van genoemde wedstrijden deelt ons echter mede, dat onze mededeeling niet juist is en in alle opzichten zal worden ge tracht de partijen alsnog zooveel mogelijk te doen verspelen. PROVINCIALE SCHIETWEDSTRIJ DEN VAN BURGERWACHTEN IN NOORD-HOLLAND, gehouden op 6, 7 en 8 September 1924 op de banen te Overveen. UITSLAG VRIJE WEDSTRIJDEN. Vaste baan le ldasse Geweer (geldprijzen) le prijs H. Kuipers van Haarlem 2e pr. J. N. ter Schiphorst van A'dam 3e pr. J. Lindeman van Bloemendaal 4e pr. F. Hek- ker van Bloemendaal 5e prijs J. Heykoop, van Velsen. Vaste baan 2e klasse Geweer (geldprijzen) le prijs A. Spaander, van Hoorn 2e pr. J. G. v. Dijk, van Laren 3e pr. C. J. Rigter, van Blaricum 4e pr. P. Kruyer, van Haar lem 5e pr. B. J. Post, van Blaricum. Vrije baan le klasse Geweer (geldprijzen), le pr. J. N. ter Schiphorst van Amsterdam 2e pr. H. Kuipers, van Haarlem 3e pr. J. Henneman, van Amsterdam 4e pr. C. F. Visse, van Bloemendaal 5e pr. J. Linde man, van Bloemendaal. Vrije baan 2e klasse Geweer (geldprijzen). le prijs J. G. v. Dijk, van Laren 2e pr. A. Spaander, van Hoorn 3e pr. C. J. Rig ter, van Blaricum 4e pr. J. Backhuis, van Amsterdam 5e pr. J. Woestenburg, van Hoorn. Geluksbaan Geweer (Kunstvoorwerpen). le prijs A. Conijn, van Edam 2e pr. K. Jongkind, van Nieuwer-Amstel 3e pr. W. Waalewijn, van Haarlem 4e pr. J. G. van Dijk, van Laren.; 5e pr. C. H. Rigter, van Blaricum. Schietriaald (Kunstvoorwerpen en me dailles). le prijs C. J. Tijsze van Amsterdam, met 280 p.2e pr. A. J. Hekker van Bloe mendaal met 264 p. 3e pr. Ide Zijp, van Noordscharwoude met 251 punten. Klasse B. le prijs W. Faasse, van Bloe mendaal met 202 p.2e pr. J. F. A. Stro band, van Amsterdam met 193 p., Laagste 8 3e pr. H. J. v. Konkelenburg v. Amster dam, met 193 punten, Laagste 6. Klasse C. le prijs J. Stet, van Noordschar woude met 213 p. 2e pr. N. Koopman, van Nibbixwoud met 177 p. 3e pr. J. Schuit, van Wognum met 164 punten. Revolver wedstrijd. Rijksrevolver Personeel (Kunstvoorwer pen). l.e prijs C. Lindeman, van Bloemen-, daal 2e pr. W. Faasse, van Bloemendaal 3e pr. A. J. Hekker, van Bloemendaal 4e pr. C. Eldermans, van Bloemendaal5e pr. 5e pr. F. van Pelt, van Haarlem 6e pr. M. A. Hoeben, van Haarlem 7e pr. C. H. F. Schneider, van Amsterdam. Automatisch pistool. Personeel (Kunstvoorwerpen). Prijs N. Sjerp, van Amsterdam. Rijksrevolver. Vrije baan (geldprijzen), le prijs A. J. Hekker, van Bloemendaal met 114 p. 2e pr. N. Sjerp, van Amsterdam, met 111 p.(; 3e pr. W. Faasse, van Bloemendaal, met 110 p. 4e pr. C. Lindeman, van Bloemendaal met 109 p. 5e pr. C. Eldermans, van Bloe mendaal met 106 punten. Automatisch Pistool vrije baan (geldprij zen). le prijs N. Sjerp, van Amsterdam 2e pr. A. M. van Hoorn, van Amsterdam. Zondag a.s. houdt bovengenoemde ver eeniging haar kampioenswedstrijd over den korten afstand, 1 K.M. Voor deelname gaven zich op: N. Kat, W. Kruiff, W. Sleutel, W. de Nijs, J. Smit, W. J. Scheffer, H. Groen, H. Schouten, Swift, P. Roos, J. Cival, G, H. Stouten, P. M. Korff, J. Venniker, H. M. Voskuijl, W. de Bruin, P. Wouterse, C. Matheij, W. Schiffer en P. Eggink. Kampioen over het afgeloopen jaar is G. H. Stouten. Wie zal deze titel voor 1924 behalen? Met. zekerheid is dit niet te voorspellen, daar verscheidene jonge krachten in goede conditie zijn, het kan, gezien de 20 deelne mers, 'n mooien kamp worden. Er zal pre cies 8 uur gestart worden, dus de rijders zorgen vooral goed op tijd te zijn. De prachtige medailles en kruizen voor dezen wedstrijd zijn in de étalage van den heer G. H. Stouten, Kenncmerplein 14, geëtaleerd. DE R.-K. KAMPIOENSCHAPPEN. Bij de Zondag j.l. gehouden wedstrijden om het R.-K. kampioenschap van Nederland, werd van de 4X100 M. estafette race een voorloopige uitslag vermeld, wegens onzui verheid der baan. Deze race zal vermoede lijk worden overgeloopen op den derden Kath. Amsterdamschen Athletiekdag op Zondag 28 September a.s. De Onderlinge Wedstrijd 1923'24 der „Haarlemsche Damclub" is thans geheel geëindigd. Hieraan werd door ca. zestig spelers deelgenomen. Het kampioenschap der Vereeniging werd thans voor de zesde maal behaald door den heer Mr. P. J. van Dartelen met 14 van de 18 te behalen punten (alleen de heer H. Boks wist van den Haariemschen Kampioen te winnen, terwijl de heeren J. W. van Dartelen en H. T. Luif remise maakten. Alle overige Hoofdklassers moésten in het zand bijten). De 2de prijs in de Hoofdklasse werd be haald door den heer Aebe de Jong met 13 punten; de 3de prijs door dgn heer H. T. Luif met 11 punten. In de tweede klasse behaalde de heer J. B. Sluiter uit Aerdenhout het kampioen schap (na overspelen met de heeren K. Leibbrandt en J. Poppen). De 2e prijs behaalde de heer K. Leibbrandt (het jongste lid der Vereeniging) en de 3de prijs J. Pop pen. In de derde klasse behaalde de heer J. C. van Waard het kampioenschap met 17 van de 20 te behalen punten. De heer P. Mollema werd no. 2 en de heer N. J. Zoete- man (Hoofddorp) no. 3. In de vierde klasse werd de heer W. J. Knoop, kampioen, terwijl de 2de tot en met de 6de prijs werd behaald door resp. W. J. Bosman, B, W. Kensen, J. Otter, H. Hart- gerink en J. L. Versteeg. Binnenkort zal de heer P. J. van Darte len eene simultaan-seance geven, waarbij dan de prijzen zullen worden uitgereikt. DE ONDERLINGE WEDSTRIJD 1924—'25 DER „HAARLEMSCHE DAMCLUB". Maandagavond 22 September a.s. vangt in de „Haarlemsche Damclub" de nieuwe On derlinge Wedstrijd aas Er wordt dit jaar gespeeld in drie afdee lingen, waarvoor wederom een flink aantal prijzen zijn beschikbaar gesteld. Zij die zich nog voor 1 November a.s. als lid opgeven, kunnen nog in de derde afdee ling worden opgenomen. DE WEDSTRIJDEN OM DE WISSEL- MEDAILLE TUSSCHEN DE „HAARLEMSCHE DAMCLUB" EN DE „DAMCLUB HAARLEM" De jaarlijkschc wedstrijden om de doo.r de Stads-Editie O. H. Crt. beschikbaar ge stelde wisselmedaille zullen dit jaar op 1 en 13 October a.s. plaatsvinden. MEDAILLE-WEDSTRIJD TUSSCHEN DE „HAARLEMSCHE DAMCLUB" EN DE BEEMSTER-DAMCLUB „ARIS DE HEER". Binnenkort zullen de eerste tientallen \pn bovengenoemde Vereenigingen een medaille-wedstrijd spelen. De eerste ont moeting zal te Purmerend en de tweede te Haarlem plaatsvinden. Aan het eerste bord van „Aris de Heer speelt de bekende vertegenwoordiger der oude school, meester J. Noome Mzn., tegen den Haariemschen kampioen, meester P. J. van Dartelen. Feesiavond R.K. Damclub „Sterk door Oefening." Zondag 21 September a.s. geeft de R.K. Damclub „Sterk door Oefening" aan haar leden en donateurs een feestavond, ter ge legenheid van haar 3-jarig bestaan. Opge voerd zal worden: „De Fuif", tooneelstuk in drie bedrijven door W. Hopstaken. Ook de zangvereeniging „De Zangersgezellen", di recteur J. Slenders, heeft haar medewer king toegezegd. De feestavorfd zal worden gehouden in het gebouw der St. Josephsge- zellen aan het Teylerplein. Ged. Staten van Zuid-Holland hebben de geslotenverklaring voor het gedeelte van de zijlaan naar het paleis Huis ten Bosch, tot onmiddellijk voorbij de Loolaan, toegang tot het Kleine Loo, opgeheven. Ged. Staten van Zuid-Holland hebben be paald, dat vanwege de provincie in de kos ten van verpleging van behoeftige krank zinnigen en zwakzinnigen, zoolang die kos ten ten laste van een gemeente komen, een bijdrage wordt verleend van een derde ge deelte van het bedrag dier kosten. Het lid der Tweede Kamer, mevrouw Bakker-Nort, heeft den minister van Kolo niën de volgende schriftelijke vragen ge richt: Is het den minister bekend, dat in Indië bij het verzenden van een postwissel naar Nederland het koersverschil tusschen der. Nederlandschen en Indischen gulden wordt berekend, maar niet bij het ontvangen van een postwissel, gezonden uit Nederland naar Indië? Is de minister niet van oordeel dat in bei de gevallen het koersverschil wel of niet behoort te worden berekend, en dat het niet billijk is, dat door het Rijk alleen dit koersverschil wordt berekend, als het daar van voordeel kan trekken? Op de Begrooting van Waterstaat wordt o.a. 200.000 gevraagd voor een voorschot aan de Ver. „Ons Limburg" voor den aanleg van een gezellenhuis te Geleen. Dit gezel- lenhuis zal huisvesting verleenen aan de on gehuwde arbeiders van staatsmijn ,jMau- rits". Geraamd is voor: I Staatsmijn „Wilhel mina" 10.277.600; II Staatsmijn „Emma" j 17.698.300; III Cokesfabriek Staatsmijn „Emma" 1.790.000; IV Staatsmijn „Hen drik" 13.579.350. V. Staatsmijn „Maurits" 5.272.226. VI. Onvoorziene uitgaven 82.524. De raming van ontvangsten en uilgaven voor het staatsmijnbedrijf voor 1925 luidt als volgt; Gewone ontvangsten 52.434.250, buiten gewone ontvangsten 2.471.000, samen 54.905.250, Trekt men van de gewone ont vangsten af de gewone uitgaven ad 44.834.250, de afschrijvingen ad 3,600.000, dan blijft over 4.000.000. De vereeniging van Margarinefabrikanten in Nederland heeft aan de beide .Kamers der Staten-Generaal een adres gezonden in verband met de voorstellen van den Alg. Ned. Zuivelbond inzake wijziging der Bo terwet. Adr. verzoeken daarin ernstig en met nadruk: 1. in het algemeen belang de voorstellen van de F. N. Z. niet aan te nemen; 2. het zoo mogelijk daarheen te helpen leiden dat de margarine-industrie een eigen officieel-verdediger krijgt, door wien de groote lands- en volksbelangen die daar mede gemoeid zijn, behartigd en verdedigd worden tegen te ver gaande partijdige ad viezen van anderen. Het verkoopen beneden banderol-prijs. Een verzoek van Minister Colijn. De anti-tabaksaccijnsbond heeft Vrijdag den minister van Financiën medegedeeld, dat het bestuur met groote voldoening heeft kennis genomen van het gewijzigde stand punt, dat de minister ten aanzien van de voorgenomen verhooging van den accijns op sigaren innam. Den minister dankzeg gend voor de daarmede reeds aan den wenschen der sigarenverbruikers bewezen tegemoetkoming, verzocht den bond, in aan sluiting aan het lot den minister door den Ned. Bond van sigarenwinkeliers in Neder land, ingevolge het congresbesluit te Zwol le, gericht verzoek om zoo spoedig dóen- lijk maatregelen le willen doen nemen, dat het verkoopen van sigaren beneden den op de banderol vermelden prijs wordt onmo gelijk gemaakt. De Bond acht een dergeliik gevolg van den accijns ook voor het publiek nadeelig, omdat de mogelijkheid van het knoeien met een kwaliteit er ten zeerste door wordt vergroot, hetgeen niet in het belang van dc bona fide verkoopers zou zijn. De Bond wacht overigens belangstellend op de wij ziging van de geheele tabakswetgeving. Een belangrijke vereenvoudiging. Het ligt in het voornemen, het toezicht op de rijksvaartuigen, dat tot dusver over verschillende departementen verdeeld was, over te brengen naar het departement van Waterstaat, met uitzondering van hét toe zicht op de oorlogsschepen en alle overige vaartuigen, in beheer bij het departement van Marine. Door dezen maatregel zal een belangrijke bezuiniging worden verkregen. Daar nog niet vaststaat, welk bedrag daar vóór zal moeten worden geraamd, is het artikel kosten voor rijksvaartuigen op de nieuwe Waterstaatsbegrooting voor memo rie uitgetrokken. De Canadeesche regeering heeft onlangs, wegens het heerschen van besmettelijke vee ziekten in verschillende landen, den invoer van hooi en strooi uit andere landen dan de Vereenigde Staten van Noord-Amerika. ver boden. Dit invoerverbod trof ook den uitvoer van strooien hulzen voor flesschen en de stroo- verpakking van glas- en aardewerk, die uit ons land naar Canada worden verzonden. De uitvoer van aardewerk naar Canada, die in 1922 nog van zeer geringe beteekenis was, heeft zich sinds dat iaar krachtig ont wikkeld. Het totaalcijfer van den uitvoer is nog niet groot, maar de gestadige stijging wijst er toch op dat dit afzetgebied toekomst biedt. De belanghebbenden bij dezen uitvoer wa ren door het genoemde invoerverbod ten zeerste gedupeerd. Door tusschenkomst van den Handels commissaris van de Canadeesche regeering in Nederland is aan hun bezwaren tegemoet gekomen. Bij een nieuwe bepaling, die 1 October van kracht wordt, is de invoer van koopwaren in hooi en stroo verpakt, in Canada toegestaan als: lo. de koopwaar is vergezeld van een cer tificaat, afgegeven door een veearts uit het land van herkomst, dat het hooi of stroo in kwestie is gegroeid en opgeslagen en de koopwaar verpakt in een district, waar geen mond- en klauwzeer heerscht; 2o. van een certificaat, eveneens afgege ven door een veearts uit het land van her komst, getuigende dat de verpakking aan een grondige ontsmetting is onderworpen. Bij gebreke van deze stukken worden de waren uitgepakt en de verpakking vernietigd, alle» ten koste van den afzender. (Hbld.) LUCHTVAART. Deze onderafdeeling wijst een verminde ring aan, vergeleken met de overeenkom stige cijfers van dc begrooting van het vo rige dienstjaar van rond 109.000. Deze vermindering is grootendeels het ge volg van het lagere bedrag, dat aan rente loos voorschot voor de Kon. Luchtvaart Mij. voor Ned. en Kol. is uitgetrokken. Toch zijn ook de overige uitgaven nog rond 9000 lager geraamd dan dc overeenkomstige p«s- ten voor 1924. De inkomsten stijgen. Ingediend is een wetsontwerp van wet tot regeling van deinkomsten en uitgaven van de Posterijen, de Telegrafie en de Telefonie voor het dienstjaar 1925. Aan de toelichting wordt het volgende ontleend: De Minister meent, dat een stijging jn de opbrengst der Posterijen onmiskenbaar wijst op een opleving van handel en industrie. Dit wordt bevestigd door de stijging, die de ont vangsten van de Telegrafie, zoowel als van de Telefonie vertoonen. Als resultaat van de stijging meent de Mi nister er op te mogen rekenen, dat de ex ploitatie van deze takken van dienst over dat jaar een winst zal opleveren. De exploitatie-inkomsten voor de drie diensten, Posterijen, Telegrafie en Telefonie zijn voor 1925 in totaal geraamd op 80.934.930. Voor 1924 werden zij geraamd op 76.979.900 of alzoo voor 1925 meer 7.955.630; n.l. meer voor A Posterijen 1.144.500, B. Telegrafie 845.200, C. Tele- gonie 1.964.330. De gewone uitgaven voor 1925 worden ge raamd op 73.674.683. Voor 1924 waren toegestaan 81.344.887, zoodat voor 1925 7. 890.204 minder wordt aangevraagd. Over den Postchèque- en Girodienst wordt nog opgemerkt, dat bij het ontbreken van eenigen maatstaf omtrent de hoeveelheid, ar beid, welke van het kantoorpersoneel voor den gecentraliseerden dienst zal worden ge- eischt, de raming voor het jaar 1925 voor- loopig gesteld op de helft van het voor 1924 geraamd bedrag. Steeds meer verzet. Ook het hoofdbestuur der Broederschap van Notarissen in Nederland heeft zich met een adres tol de Tweede Kamer gewend, waarin het zich tot aanneming van dit wets ontwerp verzet. De principes, zoo wordt in het adres ge zegd, waarvan het wetsontwerp uitgaat, zijn ten eenenmale onjuist, zoodat het door ge deeltelijke herzieningen niet is te verbete ren. Het moet in zijn geheel verworpen worden. Voorloopig Verslag. Verschenen is het voorloopig verslag inzake het ontwerp tot wijziging van dc Motor- en Rijwielwet. Verschillende leden meenden dat van de voorgestelde wijzigingen niet veel heil is te verwachten. Zij waren van oordeel, dat slechts dan afdoende verbetering van het verkeer op de wegen zou kunnen worden verkregen, indien een wettelijke regeling van het geheele verkeer, toepasselijk op alle gebruikers van de wegen en met zoo ge streng mogelijk toezicht op de naleving van haar bepalingen en voorschriften tol stand werd gebracht. Toegejuicht werd, dat het den gemeente besturen niet meer zal geoorloofd zijn bin nen bebouwde kommen een algemeen gel dende maximum-snelheid van 10 K.M. voor te schrijven, en dat voor de gevallen, waarin bij uitzondering nog een maximum-snelheid zal kunnen worden bepaald, die van 10 tot 12 K.M. is verhoogd. Van verschillende zijden werd ernstig be zwaar gemaakt tegen het nieuwe artikel 25 bis en eenige leden verklaarden uitdruk kelijk deswege hun stem aan het wetsvoorstel te zullen moeten onthouden. Dit artikel be vat een omkeering van den bewijslast, zoo als die in het algemeen is geregeld in art. 1902 B. W. en de verantwoordelijkheid van den eigenaar of houder van een motorrijtuig wordt daardoor onredelijk vergroot. Andere leden konden deze geopperde be zwaren tegen aTt. 25 bis niet deelen. of daaraan zooveel gewicht hechten. Deze leden achtten de voorgestelde regeling beter dan het bestaande recht. In dit verband werd nog de wenschelijk- heid herhaald van een algemeen geldende verkeerswet. Andere leden merkten daartegen op, dat een algemeene verkeersw t h.i. het verkeer nimmer zoodanig zal kunnen regelen, dat dp schuld bij ongevallen gemakkelijk zou zijn vast te stellen. Het verkeer toch is daarvoor veel te ingewikkeld. Van andere zijde werd in het midden ge bracht, dat het juister ware geweest, eea bepaling in het leven te roepen, van onge veer gelijken aard als het' Wetboek van Koophandel kent ten opzichte van de scha de, veroorzaakt door aanvaring van schepen. Allerzonderlingst werd voorts genoemd het bepaalde in het 4e lid van art. 25 bis, waar bij de aansprakelijkheid ten opzichte van aan goederen toegebrachte schade wordt be perkt tot de waarde var het motorrijtuig. Ten slotte meende mei te weten, dat de militairen niet zijn onderworpen aan le v-orschriften der Motor- en Rijwielwet. 'De vraag werd gedaan, of aan dezen ong^- wenschten en zeker niet bedeelden toestand geen einde behoort te worden gemaakt.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1924 | | pagina 7