mm T. VAN VEEN's Goederenhandel! yiRG ingezonden Mededelingen Ingezonden Mededeelden 60 cents per regel. Zijlstraat 19 Telef. 190 Hllss op gomakkilijke betalingsvoorwaarden. Crt. E.D.O.D.F.C. 1—0. StormvogelsH.F.C. 31. De eindstrijd om den zilveren bal. 2e KLASSE N.V.B. A.F.C.Zand voort 01. SchotenDonar 22. De voetbalwedstrijd ZwedenNoorwegen. Kopenhagen slaat Stockholm. Hongarije slaat Duitschland. HONKBAL. Blauw-WitQuick. Honkbal-allerlei. Uit Amerika. De heer Warnier over .honkbal. Haarlem gaat de schermsport beoefenen. Korfbal-uitslagen. ATHLETIEK. A 60 cents per regeL WIELRIJDEN. R. en T. „Haarlem". i BINNENLANDSCH NIEUWS. Nederl. Jaarbeurs. Salarisregeling belasting- personeel. 1 Onderscheiding. Toezicht op loterijen. Anti-oorlogsdemonstraties JOHN. P. RO.CKEFEU.ER Krachtig gesteund door den straffen wind ondernemen de gasten in de tweede helft eenige uitvallen, doch de Unitas-verdediging staat pal. Als Lefèvre éénmaal te vér is opgedrongen, ^ordt Meinsma in de gele genheid gesteld fmet een goed schot de achterstand te verkleinen (32). Beide par tijen komen achtereenvolgens in den aan val. De verdedigingen blijven echter meester van het terrein, zoodat Unitas haar eersten wedstrijd in de nieuwe omgeving heeft ge wonnen. („Crt;") AFDEELING II. Ajax—H. V. V. 4—1. Een, Wij zouden haast zeggen, ouderwetsche wedstrijd. Niet zoozeer om het spelpeil dan wel om de spanning in de eerste helft en het begin der tweede helft, toen de stand nog gelijk was. Daarna nam Ajax de overhand, H. V. V. raakte vermoeid en de strijd was beslist. Ajax' verdediging was ditmaal zonder Pel ser, voor wien Deen verdienstelijk inviel. De Boer was zooals gewoon^jk, doch het eenige doelpunt dat de Hagenaars scoorden, was misschieif wel te voorkomen geweest, indien hij bij het uitloopen niet getwijfeld had. Couton viel aan het einde der eerste helft wegens een „knietje,' uit en werd ver vangen door Delsen. In de voorhoede pro beerde Broekman het eens op de rechtsbui tenplaats en voldeed wel, hoewel gemis aan snelheid zich vaak deed gelden. Geudeker toonde weer eens zijn grjaote schietkwalitel- ten, waaraan zijn voetbaltalent niet altijd evenredig is. Toch is hij zijn plaats in het eerste wel waard. Voor het overige is deze voorhoede, vooral na meer inspelen, in de rest van het seizoen nog tot veel in staat. In de middenlinie speelde Hordijk op de spilplaats een schitterende partij voetbal. Bij H. V. V. was Mac Neill in internationa len vorm, terwijl verder Campioni en Snoeck Hurgronje verdienstelijk werk leverden. Aan uithoudingsvermogen ontbreekt het de ploeg nog wel. H. V. V., die in de eerste twintig minuten met 10 man speelde, had in_ deze periode toch eenig overwicht. Bosschart deed bij een der aanvallen, alleen tegenover De Boer staande, zijn plicht. Geudeker gebruikte daarna een der mooie kansen om handiglijk den bal in het net te werken, terwijl Vol kers aan alle nog bestaanden twijfel omtrent het passeeren van de doellijn een einde maakte. De tweede helft bracht een harts tochtelijker spel, en scheidsrechter Vrugt moest dan ook de teugels strakker aanha len. Bij een vrije schop tegen de Hagenaars is het wederom Geudeker, die met een bui tengewoon mooi schot den Amsterdammers de leiding geeft, waarna Broekman uit een strafschop den voorsprong vergroot en De Matris een hem hoog toegespeelden bal ge bruikt om den eindstand op 41 te brengen. U. V. V. Excelsior 21. Voor de rust, toen de Rotterdammers met den feilen wind meespeelden, had het er veel van, dat U. V. V. met stukken zou verliezen. Nadat er 7 minuten gespeeld was, pas seerden de Bak op handige wijze verschillen de tegenstanders en scoorde onhoudbaar. Het samenspel der Utrechtenaren liet veel te wenschen over. Van den Brink, de Utrechtsche doelman, kreeg verschillende malen achtereen gelegenheid zijn talenten te toonea, doch bleek verre van betrouw baar. Niettegenstaande het overwicht der Rotterdammers, kwam het succes toch aan den anderen kant. Van der Kamp, de Utrechtsche rechtsbuiten, wist aan zijn be waking te ontsnappen en maakte van de lijn af een schitterend doelpunt, daarmede een stand op gelijken voet brengend. Kort hierop kwam een hard schot van David Buitenweg juist tegen de paal. De Utrechte naren, door dit succes aangemoedigd, vallen Hink aan. Een fraaie voorzet van Van der Kamp wordt door Vos onhoudbaar langs Van den Bergen gejaagd. Direct hierop is net rusten. Na de pauze, toen U. V. V. het voordeel van den wind had, waren de Utrechtenaren overwegend sterker. Geregeld zwermde de Utrechtsche aanval om het Rotterdamsche doel, doch door goed verdedigen van Bim- mej en Van Rijssel bleef succes uit. Met succes heeft E.D.O. haar intrede ge daan in de eerste klas, door D.F.C. met een nederlaag naar- huis te sturen. Hoewel een gelijk spel de verhouding beter had weer gegeven. Een talrijk publiek is getuige ge weest van een uiterst spannende en zware wedstrijd. Er is gewerkt van beiden kanten van het begin tot het einde in een onvei> flauwd tempo. Bij D.F.C. viel vooral op, de backs Lebert en Bouwman, in de midden linie bleek Donker het nog lang niet ver leerd te hebben. Van de voorhoede bewon derden wij het meest het goede spel van Sigmond en het duurde geruimen tijd voor J. Perucal vat op hem kreeg. Bij E.D.O kreeg De Kiefte weinig gelegenheid zijn talenten te toonen, de backs Kuil en Boeré speelde een schitterende wedstrijd. In de midden-linie werd hard gewerkt en voort durend werd de voorhoede aan het werk gezet. De voorhoede had het niet gemakkelijk tegen de zware D.F.C.-achterhoede, maar ,^ewer'c' Voor de aanvang werd E.D.O. bij haar intrede in de eerste klas gehuldigd door H.F.C., bij monde van den heer Ben Verwey, welke E.D.O. geluk- wenschte met het bereiken van het zoolang voor gewerkte doel en memoreerde de steeds vriendschappelijke houding tusschen beide clubs en bood tevens als herinnering een medaille aan met het opschrift: Aan het kranige E.D.O, van The Good Old. De voor zitter, de heer Mentjox, dankte voor het huldeblijk en tevens voor de vriendschap vaan H.F.C., vooral getoond in moeilijke tijden. Dan stellen de volgende elftallen zich op, ondr leiding van den heer v. Gessel. D.F.C. Nelson, I-ebret, Bouwman, Oudt, Lils, Donker, - Kales, v. Gendt, v. Dam, Piantoni, Sigmond. E.D.O. C. v. d. Hurk, Perucal* Steffens, J. Oomen, A. Zwart, C. v. d. Laan, J. v. d. Laan, J. Perucal, Boeré Kuil, De Kufte. t D.F.C. trapt met de wind tegen af, de bal komt bij Sigmond, welke voorzet, J. v. d. Laan kopt weg. Hef spel gaat vliegensvlug op en neer met D.F.C. iets in de meerder heid. Opvallend is het absoluut zoek zijn van het schot bij D.F.C. Aan beiden kanten is de verdediging schitterend op dreef. Kuil en Boeré zorgen er voor, dat De Kiefte vrij wel niets te doen krijgt. Bij D.F.C. blijken Bouwman, Lebret en in de laatste instantie Nelson tes zeerste voor hun taak berekend te zijn. All Zwari over schiet, weet even daarna Lebret ten koste van een corner te redden. Chris zet voor, de bal gaat langs het doel m waait dan achter. Als Piantoni schieten Wil, weet Boeré op het juiste moment wag te werken. Even daarna gaat een schot van Piantoni ver over. Dan zit E.D.O wear voor Nelson, v. d. Hurk geeft over aan Oomen, welke vlak voor doel hoog overschiet De wind, welke veel afbreuk aan het spel doet, is de oorzaak', dat een corner genomen door v. d. Hurk, achter het doel komt. De Dordsche aanval brengt het meestal niet verder dan de backs en als cr r.og geschoten wordt, waar weinig gelegen heid voor wordt, gegeven, is het allertreu rigst. Na 25 minuten krijgt De Kiefte de eerste bal voor doel, nog niet eens van D.F.C., maar van J. v.-d. Laan, welke een afgenomen bal de hoogte inschiet. Direct daarop houdt Nelson een goed schot van v. d. Hurk. Nog enkele aanvallen over en weer en met blanke stand gaat de rust in, Na de hervatting heeft E.D.O. de wind tegen. Steffens brengt de bal aan het rollen, doch de aanval wordt onderschept door Oudt. D.F.C. gaat er van door, maar hier is Kuil het struikelblok, de bal komt bij J. v. Laan welke de voorhoede aan het werk zet, de aanval trekt op Nelson af, v. d. Hurk krijgt het leder en schiet naast. Een voorzet van v. Gendt, kopt Kuil achter, Kales neemt de corner, zet goed voor, thans redt J. v. d. Laan door achter te koppen. De tweede corner wordt door Kales achtergezet. Dan krijgt De Kiefte het eerste schot te verwer ken van v. Dam wat hem goed afgaat. Kuil trapt uit, J. Perucal bemachtigd de bal, geeft over aan Steffens, welke er mee van doof gaat, Lebret ontwijkt en langs de' uit- loopende Nelson in het doel schiet. 1—0. E.D.O. leidt. Er wordt nu zoo mogelijk nog harder gewerkt. Sigmond heeft met v. Dam van plaats verwisseld en speelt thans mid den-voor. De D.F.C.-aanvallen worden ge vaarlijker. Piantoni komt alleen voor De Kiefte, men verwacht de gelijkmaker, maar door in den grond te trappen, wordt de bal rrraar half geraakt en de bal belandt in handen van De Kiefte. Het einde nadert, D.F.C. wil niet verliezen en valt steeds vuriger aan, maar op elk bedreigt punt auikt Kuil of Boeré op en brengt redding. Dan moet Nel son weer zijn talent toonen door een goed schot van Zwart te houden, een schot van Steffens gaat over. De laatste 2 minuten zijn bijna noodlottig voor E.D.O. Drie corners achter elkaar worden met moeite gered, de laatste kopt C.# v. d. Laan uit het doel, dan is het tijd en de overwinning is binnen. Beide clubs benutten hun vrijen Zondag door het spelen van een vriendschappelij- ken wedstrijd. De elftallen waren niet ge heel compleet en zagen er als volgt uit: v. d. Wint, Haak, Koster, Struys, Snoeks, Nieborg, Sprokkreeff, Oldenburg, Sint, Visser, As- beck. Bouvy, v. Beekum, Miezérus, Engel, Nijboer Elderink, de Koning, Buzeman, Steenhaner, Gölner, de Jonge. Bij de thuisclub was dus Sint weer pre sent. De eerste aanvallen komen van den kant der bezoekers, die met behulp van den wind de Stormvogels even op eigen helft terugdringen. Van Beekum lost een paar harde schoten, maar zoekt het doel nog al eens op de verkeerde plaats. Nieborg weet dan het spel te verplaatsen, via Asbeck en Visser komt de bal bij Sint, die z'n eer ste schot in het nieuwe seizoen hoog over de lat ziet verdwijnen. Bij een volgenden aanval schiet Sprokkreeff juist !n 't zijnet. Ondanks den tegenwind weten de Storm vogel^ den strijd vrijwel gelijk te doen op gaan. De H. F. C.-aanvallen zijn tamelijk ongevaarlijk, speciaal wijl de voorhoede slecht door de half-backlinie wordt ge steund. Dit is bij Stormvogels anders en daar ook het verband in de voorhoede be ter is, verkeert het H. F. 'C.-doel meer in gevaar. Een goal zou dan ook niet zoo lang uitgebleven zijn, afs Visser wat beter ge schoten had. Tot tweemaal toe schoot hij, alleen voor de Jonge staande, naast. Olden burg en Sint zien evenmin kans dezen te passeeren, zoodat 't tenslotte Sprokkreeff is, die Stormvogels de leiding geeft, 10. Hoewel Stormvogels sterker blijft, weet H. F. C. gelijk te maken. Bij een uitval lost Miezérus een ontzettend hard schot, dat v. d. Wint te machtig is, 11. Als de Stormvogels-keeper een hard schot van denzelfden speler heeft gestopt, is het rus ten. Na een vrij lange rust wordt weer be gonnen. Onmiddellijk vallen Sint c.s. heftig aan. Schot op schot wordt al spoedig op de Jonge afgezonden. Deze toont zich ech ter van zijn goede zijde. J)e strijd wordt nu vrij eenzijdig, waar H. F. C. slechts spo radisch een uitval onderneemt, die vrijwel onmiddellijk door Snoeks c.s. wordt onder drukt. Nadat tal van schoten door de Jonge zijn gestopt of langs en over het doel zijn ge vlogen, weet Visser, wanneer de Jonge niet kan wegwerken, te doelpunten, 21. Ook Sint doet ettelijke pogingen een doel punt te maken, doch is verbazend onfor tuinlijk met schieten. Het was dan ook meer dan verdiend, toen hij tenslotte uit een voorzet van Asbeck wist te scoren, 31. Spoedig hierop fluit de scheidsrechter eindigen. HOORNSCH ELFTAL—R. C. H. Waar de vastgestelde compititiewedstrijd StormvogelsR. C. H. gisteren niet kon doorgaan, benutte R. C. H. haar laatsten competitie op Zondag met het spelen van bovenstaanden wedstrijd, daartoe uitgenoo- digd door het sub-comitè vo r sport en wedstrijden, van de Hoornsche land- en tuinbouwtentoonstelling. Het gezelschap R. C. H.-ers werd Zondag morgen vanwege dat comité met een paar autobussen uit Haarlem afgehaald en naar het terrein van de vereeniging Hollandia gebracht, waar de wedstrijd zou plaats vin den.' Vooraf werden eerst atletiekwedstrijden gehouden, waarin het gepresteerde niet bijster fraai mocht heeten, wat wel voor een groot deel kan worden geschreven op het voor athletiek tsoowel als voetbal vrij wel ongeschikte terrein. Om pl.m. 3.30 uur werd dan den voetbal wedstrijd aangevangeh, die onder leiding van scheidsrechter Hakhof tusschen de vol gende elftallen werd gespeeld: Hoorn: J. Kaag, De Jong, Dekker, de Rooij, Lippits, Oerlemans, Hauff, Homan, Vreezen, Neefjes, Polman, R. C. H.: Brugman, Nachtegeller, Roelfsma, v. Dam, Maare, Krom, Nieuwenhuis, L. Geutkens, Hazevoet, J. Kuijl, Erdtsieck. Hoorn trapt af met het voordeel van den sterken wind en stormt direct op het R. C. H.-doel af. De eerste aanvallen worden ech ter afgeslagen. Slechts kort na het begin weet Hollandia in duidelijke buitenspel positie te scoren, doch.de scheidsrechter geeft het doelpunt toe. R. C. H. neemt dan het spel in. handen en voorzoover het ter rein het toelaat, wordt een goed combina tiespel te zien gegeven, nu en dan onder broken door een snelle Hoornsche aanval. Technisch hebben de Hoornsche spelers weinig te vertellen, doch het groote enthou siasme vergoedt veel. Uit een der vele R. C. H.-aanvallen weet Roelfsema keurig ge lijk te maken, doch het Hoornsche elftal schijnt de leiding niet te willen afstaan en meteen van de wederaftrap gaat het op Erdtsieck af. Ook ditmaal scoort Hoorn, door toedoen van Freezen, in duidelijke buitenspel-positie, doch neemt het dan wat serieuzer op en ettelijke aanvallen op het Hoorn-doel zijn daarvan het gevolg. Uit een goeden pass van Van Dam scoort Roelfsema weer den gelijkmaker, welke speler vlak daarop den hattrick scoort en d'aarmede aan R. C. H. de leiding geeft 32. Erdtsieck krijgt dan weer wat werk en doet dat uitstekend. Enkele minuten voor half time scoort Nachtegeller dan R. C. H.'s vierde doelpunt. Hoorn doet dan nog even een schepje op en doet alle moeite om den achterstand te verkleinen. Krom is overal en onderbreekt menige aanval, terwijl de jongere Geutskens ook vrij goed speelt. Juist voor de rust wëet Ho- man dan uit een algemeene aanval den stand op 43 te brengen. Ook na de rust is R. C. H. meestentijds sterker afgewisseld, nu en dan door een snelle doorbraak van Hoorn, waarin vooral linksbuiten, midvoor en rechtshalf uitstekend spelen. Het gelukt Freezen al spoedig om No. 4 en dus gelijk te maken voor Hoorn, zoodat thans een vurigen strijd om de leiding ontstaat. R. C. H. blijft echter sterker en het geluktde Hoornsche voorhoede niet meer om nog eens te scoren. Ettelijke schoten van de R. C. H.-voorhoede worden inmiddels op het Hoorn-doel gelost. Met een daarvan heeft Brugman succes, terwijl kort voor het einde Nachtgeller uit een voorzet van Moorre in eens den bal langs Kaag trapt en daarmede dus den stand op 64 brengt. Als dan ten slotte scheidsrechter Hakhof het einde aan kondigt, heeft R. C. H. dus met 6—4 gewon nen. Na afloop werd aan R. C. H. voor deze overwinning een mooie verguld zilveren medaille aangeboden. A.s. Zondag gaat R. C. H. ook aan het competitieprogram beginnen en ontvangt op haar terrein H. B. S. Dat kan een spannen- den wedstrijd worden. H. B. S. wint den bal voor goea. De ploegen zagen er als volgt uit: H.B.S.: doel: Zijlstra; achter: Denis en Ver metten; midden: Crompvoets, Schafer en Van Thiel, voor: De Vries, Küchlin, Smeets, Baer van Slangenburg en Lash; Feye- noord: doel; Vermeulen, achter; Noteboom en Dijke; midden: Zuidam, Bul en v. d. Vel de; voor: Pettèrson, Borremans, v. Heel, Weber $n Vis. Küchlin maakte van vrij grooten afstand voor H. B. S. 't eerste doelpunt met 'n har den schuiver in den hoek, 2 minuten na het begin en tot de rust bleef het 10. Na de rust werkt Feyenoord den bal in eigen doel als het spel nog geen 10 minuten oud is. Tweemaal werd in den wedstrijd de bal tegen Denis' schouder getrapt, en beide malen appeleerde Feyenoord vruchteloos voor strafschop. Na afloop reikte de burgemeester van Rot terdam aan H.B'.S. den Zilveren Bal en 'n me daille uit. De Stud. Sportvereen. bood een krans aan, terwijl voorzitter Meyer aan Feyenoprd als tweeden prijs, een zilveren be ker en een medaille van Sparta overhandigde terwijl hij tevens mededeelde, dat er weer een nieuwe Zilveren Bal komt. Wij gunnen de kranige Commissie vol gaarne een zilveren jubileum, doch betwijfe len of de populariteit dezer wedstrijden niet ernstig zal lijden, wanneer, zooals dit jaar het geval was, tal van spelers zich zelfs niet weten te beheerschen in wedstrijden, waar het niet gaat om een goede plaats op de ranglijst der competitie. Nu men deze wed strijden prolongeert ware mogelijk te over wegen dit om de animo tot deelneming te verhoogen, den bal na drie maal winnen in totaal, in eigendom te doen overgaan. H. F. C. II—E. D. O. II. De kampioenen der reserve eerste klasso hebben het "seizoen niet fraai ingezet! Er woei een orkaan, welke goed samen spel vrijwel onmogelijk maakte. 't Eerst genoot E. D. O. II er het voor deel van, waardoor de rood-zwarten dan ook in de meerderheid waren. H. F. C. II verdedigde echter goed, zoodat slechts een maal door E. D. 0. II gedoelpunt werd. Bijna maakte Reuvekamp Gilte voor H. F- C. II nog gelijk voor rust, doch z'n kopbal ging juist over. In de wteede helft waren de Haarlemmers het meest aan het woord, doch het gelukte maarn iet het tot een doelpunt te brengen. Diverse hoekschoppen werden genomen, ook al zonder resultaat. E. D. O. II brak af en zou gevaarlijk doen, maar de H. F. C.-achterhoede voorkwam tij dig gevaar. Einde kwam ten slotte met 10 voor E'. D. O. II, hetgeen wel iets meer is dan zij verdiende. Gelijk spel ware juister verhou ding geweest. H. F. C. had het volgende elftal: De Jonge, Schwitzer, Adelink, Roelvink, v. Houten, Eldering, Seignette, Vries, Reuvekamp Gille, Lamp Jz,. v. Beem. Het is Zandvoort gelukt haar eerste com petitie uitwedstrijd te winnen, na een zwaren strijd wist zij in de laatste minuten het winnende doelpunt te maken. Ongeveer kwart over tweeën verschijnt de scheidsrechter en zien we Zandvoort verschijnen met de gewone opstelling en Molenaar in de voorhoede, Wim de harde werker. Bij A.F.C zijn verscheidene nieu we gezichten Houtkamp brengt den bal aan het rollen, de voorhoede snelt tegen den sterken wind (welke van doel tot doel staat] in op het doel af, Keesman zijn schot faalt echter. A.F.C. ontwikkelt een goed, soms zeer mooi combinatie-spel. De Z.-ach- terhoede is echter op dreef, speciaal Keur schijnt z n dag te hebben, hij was de situa tie volkomen meester en redde herhaalde lijk schitterend. De Z-voorhoedc. viel dit maal niet zoo op, vermelding verdient een prachtig door Paap genomen corner, welke onbegrijpelijk niet werd gezet. Na rust valt Z gesteund door den wind steeds fanatiek aan, zonder dat het doeltreffend schot ge lost, wordt. Keesman heeft z'n kruit verge ten, wel wordt er gezwoegd maar doelpun ten blijven uit. Dan is A.F.C. een poosje in de meerderheid en raakt de Z.-achter- hoede een weinig uit haar vorm tot twee maal toe wordt er door haar corner ge werkt, eenmaal zelfs zoo gevaarlijk dat we dachten dat A.F.C. een doelpunt gratis kreeg. Zeer hinderlijk was het A.F.C. apel- leeren en het slordige werk van hun grens rechter. Bij het nemen van een strafschop komt Koper in botsing met den A.F.C.- keeper, zoodat er een oogenblik gestopt moet worden. Een corner door Houtkamp genomen wordt door Keesman rakelings langs geschoten. In de laatste minuten weet Houtkamp eindelijk met een flinke punter in den rechter-benedenhoek te doelpunten. De eerste wedstrijd der Schotenaren is in een verdeeling der punten geëindigd, iets wat niet noodig was geweest, daar met nog slechts een kwartier speeltijd een 20 voor sprong, binnen 3 minuten door Donar in een gelijk spel werd omgezet. Donar brengt den bal aan het rollen en is even in de meerderheid, daar Meenhorst nog niet aanwezig is. Als de Geel-Zwarten vol tallig zijn, nemen zij den aanval over en de Donar-keeper moet dikwijls optreden. Schoten is niet gelukkig met schieten, doch na vele vergeefsche pogingen opent da Wilde de score door snel inloopen. 10 De bezoekers pakken nog eens flink aan en hun mid-voor schiet keihard tegen de lat. Rust 10. Na de thee wordt de wedstrijd op enthou siaste wijze voortgezet. De Schotenaren be houden echter het beste van het spel en de voorhoede vertoont goed combinatiespel. Als Geurts den bal vrijmaakt, doelpunt hij op schitterende wijze. 20. Als er dan nog een kwartier te spelen is en de* Schotenaren steeds in de meerderheid zijn, komen de bovengenoemde fatale 3 mi nuten, welke Schoten de overwinning ont nemen. Beide partijen spannen zich thans nog eens in voor het winnende doelpunt, doch gescoord wordt er niet meer en als het tijd is, zijn de punten verdeeld. Dornir kreeg iets meer dan haar toekwam. BUITEN DE COMPETITIE. De KennemersBI.'daal 34. In de morgenuren hebben de beide reser ve-elftallen van bovengenoemde vereeni- gingen elkaar op Watervliet bekampt. Het resultaat was een 30 overwinning voor de thuisclub. 's Middags kwamen de eerste elftallen in het veld. De tweede klassers hadden 5, de roodzwarten 2 invallers. Bloemendaal scoorde spoedig na het be gin, doch Witteman maakte gelijk. De wit- hemden waren het meest in den aanval en doelpunten voor de thee nog eens door ha ren linksbuiten. Rust 12. In de ^veede helft vergrootte Bloemen daal den voorsprong tot 13, doch weder was het Witteman die den achterstand ver kleinde, 23. Tegen het einde doorboorde de midden voor der gasten nog eens het Kennemer- doel, doordat de achterhoede bleef staan, 24. Een hoekschop zette Beijk, de Bloe- mendaal-doelman, zelf in een doelpunt om. Einde 34. De gasten namen alzoo de uitgeloofde me daille mede. ZWEDEN WINT MET 6—1. STOCKHOLM, 21 Sept, Heden werd alhier de voetbalwedstrijd Zweden-Noorwegen ge speeld, welke ontmoeting door de Zweden met 6—1 werd gewonnen. De eerste helft van den wedstrijd werd in een voortdurenden regen gespeeld. Voor de rust hadden de Zweden reeds een 2—0 voorsprong veroverd. De Zweedsche ploeg was in buitengewonen vorm. De voor hoede speelde in dezelfde samenstelling als tegen Holland in Parijs. KOPENHAGEN, 21 Sept. Voor de eerste maal had hier een wedstrijd plaats tusschen de Kopenhaagschc en Stockholmsche verte genwoordigende elftallen. Het Kopenhaag- sche elftal was voortdurend in de meerder heid. Nadat het spel vijf minuten oud was, kon Kopenhagen door een strafschop de lei ding nemen; tien minuten later volgde eèn tweede doelpunt. Deze voorsprong kon Ko penhagen behouden, zoodat het einde kwam met een 2—0 overwinning voor de Denen. (Men bedenke, dat het Stockholmsche elftal verzwakt was door de landenontmoe- ting Zweden-Noorwegen. Red.) BOEDAPEST, 21 Sept. De wedstrijd Hon garijeDuitschland werd heden te Boeda pest gespeeld en door de Hongaren gewon nen met 4—1 (rust 2-0), Ongeveer 35.000 toe schouwers woonden den strijd bij. De Hon garen waren zoowel technisch als tactisch verreweg de besten. In de eerste helft maak ten zij in de 33ste minuut hun eerste doel punt. Twee minuten later maakten zij een tweede punt door een tam schot, waarbij de bal langzaam het doel binnenrolde. Het eeni ge Duitsche doelpunt kwam uit een door braak in de 11de minuut van de tweede helft. Daarna kon Hongarije nog tweemaal scoren. VOETBAL IN ENGELAND. De uitslagen der Zaterdag j.l, gespeelde wedstrijden zijn; ArsenalSheffield U 21 Aston Villa—West Ham U 1—1 Burnley—Leeds U j_j Bury Liverpool p q Cardiff C—West Bronwich A 91 EvertonBolton W 22 Huddersfield T—Blackburn R 0—0 Manchester C—Newcastle U 3—1 Notts CNotts Forest 00 Preston N. E._Birmingh am 10 SunderlandTottenham Hotspur 41 De groote Engelsche competities zijn reeds eenige weken geleden aangevangen. De meeste vereenigingen hebben reeds 6 en 7 wedstrijden gespeeld ep de stand is thans: Huddersfield Arsenal Manchester -City Blackburn Rovers Newcastle Sunderland West Bromw. Alb, West Ham U Notts County Birmingham Leeds Aston Villa Everton Tottenham H. Cardiff Burnley Bolton Bury Sheffield U Liverpool Nottingh. Forest Preston N. E. Ofschoon in dezen stand natuurlijk voor- loopig nog wel elke week belangrijke wijzi gingen zullen komen, krijgt men thans reeds eenigen kijk op de sterkte der diverse ver eenigingen. Huddersfield Town, de kampioenen, staan er weer goed voor. De Huddersfielders heb ben tot op heden uit 6 wedstrijden reeds 10 punten. Wanneer de teekenen ditmaal niet al fe zeer bedriegen, speelt deze vereeniging weer een hartig woordje mee. Het meest opvallend is wel de positie van Arsenal dezen krachttoer tot het einde zal nauwernood den dans te ontspringen en staat nu met slechts 1 punt verschil vlak onder de leiders. De vraag is nu maar of de Arsenal deze krachttoer tot het einde zal volbrengen, Preston staaf onderaan en heeft juist Za terdag j.l. haar eerste punten binnen gehaald ten koste van Birmingham. Leeds, de nieuwe le klasser, neemt een goede plaats in; be ter dan de andere nieuweling Bury, dat niettemin uit 6 wedstrijden vijf punten be haalde en haar verblijf in de league na dit seizoen ook wel zal continueeren, De der N. H. B.-seriewedstrijden tuschen Blauw-Wit en Quick, welke Zater- dag achter het Stadion gespeeld zou wor den, is op verzoek van Blauw-Wit tot na der order uitgesteld, daar Quick slechts met zes man kon verschijnen. Aangevuld met drie spelers van de Am- sterdamsche Gymnasiasten Honkbalclub werd door Quick toen nog een vriendschappelijke wedstrijd gespeeld. De uitslag van deze ontmoeting zou doen vermoeden, dat deze wedstrijd nog efenigs- zins rijk aan spanning is geweest; echter 6 4 2 9— 2 10 6 4 1 1 9— 2 9 6 4 0 2 14— 9 8 7 3 2 2 12—12 8 8 2 4 2 13—10 8 5 3 1 1 12— 4 7 6 3 1 2 7— 5 7 6 2 3 1 5— 5 7 7 2 3 2 4— 4 7 7 3 1 3 6—10 7 7 2 3 2 8—7 7 6 1 4 1 13—12 6 6 1 4 1 5— 5 6 6 2 2 2 6— 6 6 7 2 2 3 8— 6 6 5 1 3 1 6— 6 5 6 1 3 2 7—10 5 6 1 3 2 10—13 5 6 1 2 3 8—10 4 5 1 1 3 8—12 3 6 1 1 4 4—10 3 6 1 0 5 2—12 2 was van een spannend verloop in het geheel geen sprake. Daarbij werd er bedroevend slecht geslagen, terwijl het veldwerk niet meer dan behoorlijk kon worden genoemd. Blauw-Wit bleek sterker dan de gevorm de combinatie en won na 9 ronden met 1311, cijfers welke prachtig het vertoonde spel weergeven!! Het Coleman Baseball team (Michigan, Noord-Amerika) dat dit jaar voor de 2e maal in de district-league kampioen is, be staat uit leden van één familie. Er spelen 9 broers in, alle kerels van meer dan 6 voet. Er zijn nog 3 broers in reserve als het noo dig mocht zijn. Everett Scott, de beroemde korte-stop der New-York Yankees, speelde 28 Juni zijn 1200sten wedstrijd zonder ook maar éénmaal verzuimd te hebben. Sinds 1916 dus geen dag ongesteld en geen enkel ongeval van be- teekenis. Deze beroepsspeler is nu 32 jaar oud en „still going strong." Tylobb, aanvoerder van de Detroit- Tygers, die steeds spreekt van zijn laatste jaar in baseball, was de eerste speler in de American League die dit seizoen 100 „honk- slagen" op zijn naam kreeg. Op 1 Juli bereik te hij dit totaal. George Telly, de lange 1ste honkman van de beroemde giants, is dit jaar ook aan slag enorm. Hij sloeg in 6 dagen tijds 7 „home-runs," een prestatie die wel verdient vermeld te worden. De heer Warnier, inspecteur der Licha melijke Opvoeding, alhier, heeft in één der nummers van de „Vrouw en haar huis" een artikel geschreven over honkbal als spel voor meisjes. Dit artikel eindigt met het volgende waar- deerende oordeel: „Het laat zich aanzien, dat niet alleen de belangstelling van de kij kers zal groeien, doch dat ook het spel zeli meer en meer beoefenafrs zal vinden en een groote plaats zal gaan innemen in ons Nederl. SportgeBeuren. Dit mooie en opwek kende spel heeft zoovele goede kwaliteiten dat het zulks volkomen zou verdienen, waar om ik gaarne hoop dat mijn verwachting in vervulling moge gaan." Indien de pogingen van het bestuur der Honkbalclub Haarlem succes hebben, zullen de Haarlemsche honkballers, naast het voet bal, welke de meesten hunner reeds in res pectieve clubs spelen, het schermen als win tersport gaan beoefenen. Deze oneindig veel mooiere sport dan rugby en push-ball welke ook te berde zijn gebracht! zal de honkballers vooral voor arm en pols van veel nut blijken te zijn. Westelijke le klasse. N Haarlem: AdvendoD.T.V. 2—6 Koog a/d Zaan: Koog Zaandijk Excelsior 26 Z Leiden: FluksH.K.V. 13 's-Gravenhage: H.S.V.—Dordrecht 2—2 Rotterdam: VeloxO.S.C.R. 43 Dordrecht: DeetosVitesse (L.) 41 Oostelijke le klasse. A EindhoVen: PhilipsBe Quick 25 Arnhem: E.C.K.A.Noviomagym 90 B Almelo: A.K.C.—D.O.S. 2—8 O vergangs klasse. Den Haag H.B.S.Vitesse (H.) 31 Dordrecht T.O.V.Rozenburg 11 Westelijke.2e klasse. A Alkmaar: K.V.K.V.—Helder 9—0 D Hilversum: Excelsior IIBilthoven 13 E Den Haag: EmmaS.D.O. 21 G Rotterdam: De SpartaanH.S.V. II 42 H Rotterdam: De TrekvogelsD.W.S. 2-1 Rotterdam: O.S.C.R. IIVelox II 15 I Dordrecht: Dordrecht IIDeetos II 41 Oostelijke 2e klasse. A Oosterbeek: Onder OnsZ.K.C. 26 Deventer: UnitasGroen Wit 30 Velp: MercedesQuick II 110 B Enschede: D.O.S. II—H.K.C. II 9—0 Borne: Groen ZwartOverschotje 63 Noordelijke 2e klasse. D Assen: Kinea—M.K.C. (Dr.) 8—1 DE ATHLETIEKWEDSTRIJDEN VAN HET K. N. G. V. Het weder werkte niet erg mee en de zeer krachtige zuidwester vooral, maakte het weder voor athletiek vrij ongeschikt. Verschillende bekende athleten, die gere geld in wedstrijden uitkomen, waren hier thans ook present. Concordia behaalde wel het meeste succes, hetgeen voor een flink deel op rekening van de bekende H. A. V.-er Eysten komt. Een fraaie prestatie leverde ook J. Vogels uit Hoofddorp in het No. Polsstokhoogsprin gen. Genoemde Vogels sprong 3.23 M. sDe volledige uitslagen zijn: Gewest Noord-Holland van het K.N.G.V. HAARLEM, 21 Sept. Heden werden alhier de athletiekwedstrijden van het Gewest Noord-Holland van het K.N.G.V., gehouden- Er werden vrij aardige resultaten bereikt, ofschoon tal van goede krachten ontbraken. Vooral Eysker van Concordia, Haarlem, ver richtte op de 100 M. en bij het kogelstooten goed werk. De uitslagen luidden: 100 M. hardloopen: 1, G. Eysker (Concor dia Haarlem) 11 2/5 s.; 2, Pauw (Amstels G. V,) 11 4/5 s.; 3. J. v. Pel (IJmuiden) II 9/10 s. 400 M. hardloopen: 1. A. v, d. Zee (Con cordia) 60 s.; 2. D. Brouwer (Hercules-Wor- merveer) 1 m. 2 3/5 s. 1500 M. hardloopen: 1. P. Heiligers (IJmui den) 5 min. 10 1/5 sec.; 2. S. Hübef 5 min 10 2/5 s.; 3. B. Pauls 5 min. 10 3/10 s. Speerwerpen: 1. A. v. d. Zee (Concordia) 34 85 M.; 2. J. Vogel (Hoofddorp) 33.20 M„ 3. A. Bordes (Concordia) 31.30 M. Discuswerpen: 1. D. Pronk (Bloemendaal) 29.13 M.; 2. A. v. Zadel (Bloemendaal) 29 03 M.; 3. J. Oderkerk (Amstels G.V.) 28.89 M. Slingerbalwerpen: 1. H. H. Kodde 42.08 M.; 2. J. Bart (IJmuiden) 39.10 M.; 3. A. Ville- koop 34.60 M. Kogelstooten: 1. G. Eysker (Concordia) 10.83 M.; 2. H. H. Kodde. 9.02 M. Hoogspringen: 1. K. Eveleins (Olympia Haarlem) 1.65 M.; 2. S, v. Musseler (Concor dia) 1.55 M.; 4, M. Koelemay (Concordia, Zaandam) 1.50 M. Polstokhoogspringen: 1. J. Vogels (Hoofd dorp) 3.23 M.; 2. K. Bood (Hercules, Oud Karspel) 3.10 M. Verspringen: 1. B. J. Klinkenberg (Bloe mendaal) 6.20 M.: 2. F. J. v. d. Berg (Concor dia) 5.64 M.; 3. J. Dubbel (Concordia, Zaan dam) 5,62 M. Polsstokvèrspringen: 1. Iderkerk (Amstels G. V.)) 7.36 M.; 2. S. H. Shoet (Hoofddorp) 7.18 M.; 3. E. Theinert (Pro Patria Helder) 7.13 M. Voor dames 80 M. hardloopen: 1, J. de Jong (Amstels G. V.) 11 1/5 sec.; 2. A. Sau- berg 11 2/5 sec. Verspringen: 1 D. Heeseman (Concordia, Haarlem) 4.48 M.; 2. D, Munnekens (Amstels G. V.) 4.46 M. Slingerbal: 1. A. Souberg (Concordia, Haar lem) 31.80 M.; 2, M. Bart (G. V. Lijnden) 23.85 M. Balwerpen: 1. M. v. d. Zark (Concordia, Haarlem) 18.83 M. Speerwerpen: 1. D. Munnekens (Amstels G. V.) 16.25 M,; 2. M. v. d. Zark (Concordia) 16.17 M. 4 X 100 M. estafette heeren: 1, Concordia I, Haarlem, 43 4/5 sec.; 2. Amstels G. V- 49 1/5 seconden. Zondag hield onder groote belangstelling bovengenoemde vereeniging baar kam pioenswedstrijden over de korte afstand; 1 K.M. de uitslag was als volgt: le serie: 1. G, H. W. Stouten; 2. W. de Bruin, 3. W. Sleutel; nief geplaatst P. Wou- 2e serie: 1, N. Kat, 2. H. Voskuil, 3. J. J. Smit. 3e serie: l.W. Kruiff,2. P. Eggink, 3. P. Roos; niet geplaatst H. Stouten. 4e serie: 1. W. J. Scheffer; 2. A. Groen, 3, J. Cival. 5e serie: 1. W. Schiffer, 2. C. Mathei). De eerste en tweede aankomenden van^ iederen serie kwamen in de demi-finale; de derde aankomenden reden een herkansings- rit; de eerste en tweede hiervan kwamen ook in de demi-finale. De uitslag hiervan was: 1. <P. Roos, 2. W. Sleutel,niet geplaatst, J. Smit en J. Cival. le demi-finale: 1. Stouten, 2 Voskuil, 3 Math%ij. 2e demifinale: 1. Kat, 2. de Bruin, 3 Roos. 3e demi-finale: 1. Kruilf, 2 Eggink, 3. Sleu- 4e demi-finale: 1. Schiffer, 2. Scheffer, 3. Groen. Mooien strijd in alle demi-finales, de ren ners gaven alle kamp tot de eindstreep toe. In de finale (4 prijzen) startten dus: Stout, Kat .Kruiff en Schiffer. Met spanning werd deze finale verreden. Tot de laatste 400 meter werd er kalm ge reden, en hielden de renners zich erg in het oog, tot plotseling Schiffer vanaf de achter ste plaats weg vloog en eenige lengten voor sprong nam. Onmiddellijk zetten de overigen er ook de spurt in om de vluchteling te ach terhalen, wat dan ook gelukte; behalve Stouten, die door het harde aanzetten een1 defect wiel kreeg en den strijd moest sta ken. Kampioen werd Willy Kruiff; 2e N. Kat, 3e W. Schiffer, 4e G. H, Stouten. Er werd zeer mooi door Kruiff gewonnen; als hij zijn vorm houdt en zich goed in acht neemt, voorspellen wij Kruiff een goede toekomst in de wielersport. Na afloop had hij een bloemstuk in ontvangst te nemen, geschon ken door de leden, hetwelk de heer J. Smit met een zeer toepasselijk woord aan den nieuwen kort-afstand-kampioen over handigde. Kruiff, zichtbaar ontroerd, dankta de leden voor de hem gebrachte hulde. Het secretariaat der Nederlandsche Jaar beurs deelt mede, dat de Elfde Jaarbeurs in totaal bezocht werd door 34.372 perso nen tegen 25.056 personen, die de vorige najaarsbeurs bezochten. Het aantal bezoe kers der voorjaarsbeurs bedroeg 38.656. Naar het Vad. verneemt, heeft de ral^ nister van Financiën het advies der bij-- zondere commissie niet opgevolgd. De sa larissen zullen echter op een lager bedrag worden vastgesteld dan door de commis sie is voorgesteld. Zoo zal voor de volgende ambtenaren de nieuwe regeling als volgt luiden: Kommies le klasse 15002300 met 8 tweejaar- lijksche verhoogingen van 100; rijkskler ken 1100-^-1800, te bereiken in 13 jaar; adjunctcommiezen 11002600, te berei ken in 19 jaar. Bij Kon. besl. is bevorderd tot officier U de Orde van Oranje Nassau de heer J. P. van Term, hoofdredacteur van de „Limbur ger Koerier" te Maastricht, die zijn 40-ja- rig jubileum viert als journalist. De Minister van Justitie heeft opnieuw de aandacht der burgemeesters doen ves tigen op de noodzakelijkheid van nauw keurig en streng toezicht op de naleving der voorwaarden, gesteld bij vergunningen-, door H. M. de Koningin tot het aanleggen1 van loterijen verleend. De Minister heeft met name het oog op het gemeentelijk bij elke vergunning gesteld voorschrift betref fende het percentage van de nominale waarde der geplaatste loten, dat voor het doel der loterij moet worden aangewend, en het verbod van aankoop van prijzen ea premies bij leden van het bestuur. In verschillende plaatsen van ons land hebben Zondag j.l. demonstraties tegen den oorlog plaats gehad. Deze demonstraties waren op touw gezet door de S. D. A. P. en het N. V. V. en hadden o.m, plaats in Amsterdam, Rotterdam, 's-Hage, Utrecht, Arnhem, Assen. In Amsterdam hield de heer Wibaut een rede tegen dén bouw van de vloot. Mevr, PothuisSmit sprak in 't bijzonder over de gruwelen van den oor log. Vervolgens had een groote straatde monstratie plaats, die in goede orde ver liep. Heb het uitsfekendsie aan te bieden dat iemand wenschen kan, hoe zal de wereld het weten, indien gij niet adverteert.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1924 | | pagina 6