H. J. LAMP, Barteljorisstr. 18. Weer brand op de Schietbanen Een vooruitstrevend zakenman UIT DEN OMTREK. 3ESPAARNEBANK Vergissingen zijn mogelijk. De Kinderhuisstraat. De Kruistochtstraat. DE FEESTEN VAN DEN NED. R.K. VOLKSBOND AFD. HAARLEM. Een schoone herinnering aan het Eucharis tisch Congres is het artistieke bord van de Koninkl. Delftsche Aardewerkfabriek, in be perkt aantal, uitsluitend verkrifgbaar bij Bietencampagne. Personalia. De jaarwedden der gemeente ontvangers. Nieuwe leden van het Schouw- tooneel". Reddingsbrigade voor drenkelingen. Te water lating. Te waterlating. Een bezoek aan de Kathedraal. De Tentoonstelling van „Herwonnen Levenskracht". Gevonden dieren en voorwerpen. De Teylerzaak. Nederlandsche Maatschappij voor Nijverheid en Handel. BURGERLIJKE STAND. ZAl3VOORT. Dr. P. Varekamp. HILLEGOM. HALFWEG. IJMUIDEN. CJIT DE PERS. GEMENGD NIEUWS. LAATSTE NIEUWS. De militaire oefeningen afgelast j De bootwerkersstaking te Amsterdam. Scheepsramp bij Urk. HANDEL EN NIJVERHEID. VRAGENBUS. V. K. 85V, iorv, 139V 28V, 136*4 6 160 317 U4V„ 11 - Wisselkoersen en koersen van Bankpapier. v ^■55 V, zorgt, dat de aandacht van het publiek op zijn zaak gevestigd blijft. Op de plaats waar thans Uw advertentie staat, zou, bij onderbreking van Uw reclame, allicht een ander de aandacht trekken. - De bureaux van de „Nieuwe Haarlemsche Courant" zijn gevestigd Nassaulaan No. 49, Haarlem. In het Maandblad voor het personeel der j N.Z.H.T.M. lenen wijbet volgende typiaoh- j aistoriscbe geval: In een zeer drukken rit van Amsterdam naar Zandvoort van de E. S. M. bevonden I zich bij elkaar zittend, een heer, dame en twee kinderen Conducteur: En mijnheer, u wensc'nt? M.: Naar Zandvoort conducteur^ re tours! C.: Hoe oud zijn de kinderen, meneer? M.: 5 en 7 jaar, conducteur. C.: Dan kost het 2 X 1.35 en 2 X 90 is 4.50 meneer! (Zijn geld ontvangen hebbende, gaat de j conducteur verder met de reizigers te hel- I pen. Een bank of 3 verder zit een jongetje j naar buiten te kijken.) C.: En, broer? Jongeheer: Mijn pa heeft al betaald, con ducteur! C,: Wie is j#pa, broer? Jongeheer: Daar op die bank, conducteur! (Conducteur gaat naar de aangewezen bank en vindt daar den mijnheer met 2X2 biljetten). C.: Wenscht u nog een biljet voor uw zoontje daar, mijnheer? M. (tot zijn vrouw). Wat zeg je me daar van Saar, daar zouden we kleinen Moos ver geten. Mevrouw schudt meewarig het hoofd. Conducteur ontvangt zijn geld en gaa^ ver der. Hij komt in de rookafdeeling en vindt opnieuw een jongetje naar buiten kijkend. Conducteur: En vent? Jongeheer: Mijn pa heeft al betaaid, con ducteur! C.: Waar zit je pa dan, vent? Jongeheer: Ginds op die bank. (Conducteur komt weer terecht bij de- teifde eerlijke familie). C.: Meneer, wenscht u nog een biljet voor uw zoontje ginds? M.: (tegen mevrouw): Wat zeg je me daar van Saar, nu hebben we Brammie ook nog vergeten! Mevrouw zegt niets, doch bloost. Meneer betaalt. Publiek grinnikt. Conducteur gaat verder. Vanwege Openbare Werken is men thans iruk bezig aan een nieuwe bestrating in de Kinderhuisstraat, waardoor deze wederom in een goeden toestand komt. Ook het trottoir langs het voormalige militaire hos- pitaal is onderhanden genomen, zoodat deze straat weer spoedg berijdbaar zal zijn, wat in de laatste dagen veel te wenschen over liet. In verband met den bouw van een brug iegenover de Kruistochtstraat, is men thans oezig, de linkerzijde van deze straat, langs ie boerderij van Verbrugge, op te hoogen, zocdat ook het beruchte moddersloot je nu wellicht gedempt zal worden. Reeds meerma len hebben wij op deze modderpoel gewe ten, en geschreven dat het in het belang van de volksgezondheid gedempt zou moe ten worden. De Jubileumfeesten van den Ned. R.-K. Volksbond en haar cc duren voort. In de groote 7.a^^ an het gebouw „Sint 8avo aan de Smedcsii: at, is gisterenavond door de Harmonievereeniging „Euphonia'\ ran Overveen, een concert gegeven, dat bij zónder goed geslaagd mag hceten. Er reerschte onder de aanwezigen een gezellige drukte en er was wat men n: mt „stim- mung Het was op te merken, at ieder in een feeststemming verkeerde, die door de bijzonder mooie muziek niet weinig werd werd verhoogd. De muzikanten hadden dan ook na ieder stuk een dankbaar applaus in ontvangst te lemen. Ook de tentoonstelling der prijzen werd iruk bezocht. Deze schenen bij de bezoekers nogal in den «maak te vallen, want er wer den op dezen avond alleen reeds ruim 300 verhoogd. O. m. deed Pastoor Reynenberg van zijn belangstelling blijken, door in den loop van den avond een kijkje te komen nemen. Over het geheel genomen dus was het ook gisteren een goed geslaagde feestavond. Snippers van de Jubileumfeesten. Door iemand, die onbekend wenscht te blijven, zijn een paar prachtige beelden voor de verloting geschonken. Wij maken er onze lezers nog eens attent op, dat de Tentoonstelling van prijzen voor de Verloting ook toegankelijk is voor niet- leden van den R.-K, Volksbond. Dat ook bij werkgevers belangstelling be staat voor de tentoonstelling en de verloting, bleek gisteravond wel uit het volgende: Gis teravond bood een verkoopster een lot ten verkoop aan aan een werkgever, die de ten toonstelling bezocht. Hij vroeg, hoeveel ze er nog had. waartip zij antwoordde: „Nog een stuk of 12". „Nu ,geef ze dan maar alle maal',' was zijn antwoord. Het heele stapel tje loten verhuisde in handen van den be zoeker. Het bleken er nog 15 te zijn, doch dit bleek geen bezwaar en de werkgever kocht ze alle. Het concert van vanavond. •n het programma van het concert van aedènavond is een kleine wijziging geko men. Mej. M. Lühn, mezzo-sopraan v. Half- •veg, zal begeleid worden door mej. L. Lühn, van Halfweg, terwijl de heer A. v. Buuren, banton, van Haarlem, zal begeleid worden door mej. M. Sprenkeling van Haarlem, (Door een abuis werd onderstaand bericht in een klein gedeelte onzer vorige, oplaag liet opgenomen). Zaterdagnacht ongeveer 3 uur werd de politie gealarmeerd voor een brand op de Dverveensche schietbaanterreinen. Toen zij daar arriveerde, bleek, dat de schijveriloods staande achter de puinhopen van het op 2 Juni afgebrande gebouwtje, iri lichte laaie stond. Aangezien er aanblusschen toch niet te denken viel en er geen belendende gebouwen waren, liet men de aan het vuur gegeven prooi maar ongemoeid. Hiervan was dan ook spoedig niets over dan wat verkoold hout en wat zwartgerookte steenen. Behalve het gebouwtje gitjgen een aantal schijven ep een partijtje schijvenlinnen verloren. De schade is niet onherstelbaar, want een nieuw gebouwtje is spoedig genoeg opge zet en schijven zijn gemakkelijk genoeg weer te maken, 't Eenige voordeel dat 'de aan stichters van den brand met deze daad heb- b«i bereikt is, dat er nu waarschijnlijk een nituw gebouwtje verrijzen zal, dat beter tef en vuur bestand is dan 't oude en dat zij ea hun kameraden daaraan in den vorm van belasting mogen bijdragen. Want dat het brandje is aangestookt, staat als een paal boven water. Nader vernemen we, dat er 's nachts een manspersoon is aangehouden, die 's nachts op den Zeeweg is gezien. Hij kon echter een bevredigend alibi opgeven, zoodat hij weer op vrije voeten is gesteld. Nader vernemen wij nog: In verband hiermede heeft de Bloemen- daalsche Politie aan de Politie alhier, aan houding verzocht van den verdachten per soon J. C N., 19 jaar oud. piar->stemer van beroep en alhier woonachtig, die evenwel ontkend iets met de zaak te maken te hebben. De verdachte is evenwel toch aan de Bloe- ir.endaalsche Politie overgeleverd. De heer N. die, in'verband met het op hem rustende vermoeden van brandstichting op de Schietbanen in den nacht van Zater dag op Zondag j.l, was aangehouden, is weder vrijgelaten, daar gebleken is, dat hij met de brandstichting niets uitstaande had. Vermoedelijk zal de bietencampagne aan de suikerfabriek „Holland' te Halfweg, op 3 October a.s. aanvangen. Deze iabriek heeft dit jaar ongeveer 400 H.A. suikerbieten uit den Haarlemmermeerpolder meer te verwer ken dan verleden jaar. Verscheidene land bouwers in den Haarlemmermeer hebben met het rooien een aanvang gemaakt. Maan dag zouden meerdere landbouwers ook be ginnen met rooien, doch door de slechte weersgesteldheid Zal hiervan wel niet veel zijn gekomen. Men rekent dat de campagne dit jaar on geveer 13 weken zal duren; bij goed weer natuurlijk wel even korter. Voor het toelatingsexamen aan de Rijks- tuinbouwwinterschool te Aalsmeer slaagde de heer G. Heijselaar, alhier. Op de te Den Haag gehouden algemeene vergadering van de Broederschap van Ont vangers in Nederland had een levendige ge- dachtenwisseling plaats over het feit, dat Gedeputeerde Staten in Noord-Holland het voornemen hebben opgevat, de jaarwedden van de ontvangers in de provincie met 30 pCt. te verlagen. Met algemeene stemmen werd het bestuur opgedragen, tegen dat plan krachtig te protesteeren, als zijnde in strijd met de beginselen van recht en recht vaardigheid. Voor het speelseizoen 19241925 zijn aan het gezelschap van de N.V. Het Schouwtoo- neel, directie Adr. van der Horst fen Jan Musch, de volgende nieuwe leden verbon den: de heeren Ko Arpoldi, D. van Ollefen Sr., Jacq. de Haas, Jack Pisuisse en dc da mes Bep Booleman, Nell Knoop en Willy Schermelé. Op Donderdag 25 September a.s. des avonds hali 9 heeft er in 't gebouw „Bloem hof" aan de Bloemhofstraat, een algemeene vergadering plaats van de Reddingsbrigade voor drenkelingen. Vooraf, om 8 uur pre cies is er een vergadering van bestuur en commissie van advies, ter bespreking van de agenda en tot benoeming van instructeur (trice). Op de agenda van de algemeene ver gadering komt o.a. voor: uitreiking diplo ma's en bespreking wintercampagne. Zaterdagmiddag te kwart voor 12, is op de werf van de Haarlemsche Sscheepsbouw- Maatschappij een nieuw schip te water gela ten. Het schip, een aak, genaamd Orpheus" heeft een inhoud van 1350 ton. De lengte bedraagt 79.80 M., de breedte 9.43 M. en holte in de zijde 2.50 M. Het totale gewicht bedraagt 370 ton. VEILING op 19 September, onder directie van de Coöperatieve Haarlemsche Groenten- en Bloembollenveiling. E.V.T. Fred. Moore 2.60; Herman Schle- gel 2.70; Scarlet Due 2.70; Gele Prins 2.90. D.T. Murillo 2.20. D.N. Bartigon 3.50; Mr. Farnc, Sanders 2.40; Mad. Krelage 2,50. E.R, Queen of the Pinks 18.50; Moreno 20 E.W. J'Innocence 17. E.B. Dr. Lieber 19. Crocus. Geel 1.90. Alles 2de soort, per 100 stuks. Zaterdag is een van het tweetal groote aaken, die op de werf van de Haarlemsche Scheepsbouwmaatschappij te water ston den, onder de gebruikelijke belangstelling te water gelaten. Ongeveer 30 personen, leden van de R.K. Reisvereeniging, brachten Zondagmiddag een bezoek aan de Kathedrale kerk van St. Bavo. Het gezelschap werd -rondgeleid door Jen Zeereerw. heer pastoor Boogmans, die op de hem bekende kunstzinnige wijze het bouwwerk in al zijn onderdeden verklaar de. Het was te voorzien, dat de tentoonstel ling van „Herwonnen Levenskracht" Maan dagavond niet zoo druk bezocht zou worden als j.l. Zondag avond. Er was nu meer ge legenheid, om alles op het gebied van Hy giënische Propaganda van H. L. te bezich tigen. Den geheelen avond vas er steeds be langstelling en het bestuur was dan ook ten zeerste voldaan. Het bestuur rekent er op, dat niemand zal verzuimen om eens een kijkje te nemen in zaal 4 en 5 vjn het gebouw Sint Bavo. H Willmes, A. L. Dyserinckstraat 19. armbandhorloge. K. Koeleveld, Oranje- boomstraat 83. boodschappentasch. J. de Nos, Zijlstraat 69, bankbiljet. P. Broekhui zen. Carolingerstraat 35, beurs met inhoud. N. de Goede, Fabriciusstraat 34, boorden. J Posthumus, Julianapark 6, ceintuur. W. de Bruin, Lange Boogaardstraat 24, ceintuur. B. van Zanten, Leidscbeplein 56, ceintuur. Dijkman, Spaarnwouderstraat 96rd., duim stok. Bode, Zijlweg 37, hond-herder, Kenn. Fauna. L, Gijbeis, President Steynstraat 5, hond, geel. L. Brand, Hazebroekstraat 20, hond, bruin. Kennel Haerlem, Ter Spijtstr. 3, hond, herder. Muiswinkel, hond, herder, Kenn. Haerlem. Kennel Haerlem, Ter Spijt straat 3, hondje, zwart. Kienket, Lucas Meijerstraat 5, poes, zwart, Kenn. Fauna. Veening Meinesz, Kenaupark 33, poes, zw.- wit, Kenn. Fauna. Roemer, Overtonweg 20, poes, grijs, id. Homan, Kerkhofstraat 3, poes, gr.-wit, id. Sanders, Floresstraat 32, poes- wit, id. Weening, Schotersingel, poes, zwart, id. J. Kolderie, Hoogewoerdstraat 38, Kenn. Haerlem. A. W. Schutter, Berckheydestraat 9, poes, grijs, idem. M. v. d. Putten, Scho- terweg 6, poes, gr.-wlt, idem. Mevr. Spaar, Aelbertsbergstraat 101, poes, zw.-wit, idem. B. Hendriks, Generaal Cronjéstraat 119, poes, grijs, idem, Antonisse, Kastanjestraat 18, poes, wit-gr„ idem. De Vries, Hooge woerdstraat 8, poes, zw.-wit, idem. L. Lic- vegoed, KI. Heiligland, portemonnaic, J. Kerkhof, Groote Houtstraat 154, rijwielbel.- plaatje. P. J. Augustinus, Oosterstr. 13, Schoten, rijwielbel.-plaatje. Politiebureau; Smedestraat, boodschappentasch en taschje. M. van Lit Gasthuisvest 9, vulpenhouder. T. Klein, Kennemersteeg 2, rozenkrans J. C. Kramer, Schoterweg 19, rijwiel J. de Ia Rie, Teylerplein 86, schoentje ;C. Schuitemaker, Gierstraat 16, schakelaar H. v. Woning, Hee ren vest 110, schoentje H. Mika, K. Mar- garethastraat 4 rd, schopjes H. v. Franken, 2e Zuidpolderstr. 52, damesschoen; A, Heins, Zijlstraat 54 rood, schoen J. A. de Jong, Voorzorgstraat 10, werkpak. DUPLIEK VAN JHR. MR, F. W. VAN STYRUM. De vordering verjaard. Hedenochtend diende voor de Civiele Kamer der Arondissements Rechtbank al hier de Teylerzaak. Door jhr. mr. F. W. van Styrum, optredend voor gedaagden, di recteuren van Teplerstichting, werd Het volgende geconcludeerd voor dupliek; dat gedaagden niet zullen ingaan op al de grootendeels onverstaanbare beschou wingen, die eischers hebben goedgevonden bij repliek te houden, noch op de produc- tiën, die zij daarbij hebben overgelegd; dat gedaagden acte verzoeken, dat zij ook thans ontkennen, wat niet dezerzijds uitdrukkelijk is erkend, evenals zij betwis ten de juistheid van de rechtbeschouwingen, die eischers goed vinden ten. beste te ge ven; s. - dat voorts al" het door eischers te berde gebrachte niet te kort kan doen aan hetgeen gedaagden bij conclusie van antwoord te gen de ingestelde vordering hebben aapge- voerd, waarbij zij uitdrukkelijk in allen deele persisteeren en hetgeen bij repliek niet is ontzenuwd; dat gedaagden dus ook persisteeren bij hun stelling, dat de door eischers ingestelde vordering, hoewel in den vorm eener reke ning en verantwoording, inderdaad is de vordering tot verkrijging der nalatenschap en loopt over de vraag of al dan niet der eischers auteur erigenaam was en recht had tot verkrijging der in 1778 opengevallen er fenis; dat het wei niet twijfelachtig is, dat die' vordering is verjaard1; v dat bovendien, gelijk bij antwoord reeds is betoogd, I. Brand geacht moet worden de nalatenschap te hebben verworpen, te dien effecle, dat latere aanvaarding is uitgeslo ten; dat overigens de actie om tal van andere redenen is niet ontvankelijk, althans niet voor toewijzing vatbaar; dat gedaagden mitsdien persisteeren bij de genomen conclusie, Mr. Bruch. die optreedt voor eischers, werd 14 dagen voor beraad verleend. Het bestuur van het departement Haarlem van de Ned. Mij. voor Nijverheid en Handel heeit heden een adres gezonden aan B. en W. der gemeente inzake afschaffing van de Zakelijke Belasting op het Bedrijf. Van dit adres is afschrift gezonden aan den Ge meenteraad. Ondertrouwd: 23 September, J. J. Rube en P. H. Pieters. Geboren: 19 September, d. van J. Hor.e- man-Peper. 21 September, d. van M, F. B. Molenkamp-Korenstra. 23 September, d. van W. Kraaij-v. Dijk. d. van S. H. Kemps- Duijff. Overleden: 22 September, A. M. de Klerk- Meeuwig, 81 j„ Koudenhorn. G. C. Schra- ders-Verschoor, 75 j., Lange Heerenstraat. 23 September, J. H. Schirneck, 73 j., Hazepa- terslaan. W., z. v. J. Miedema, 5 d„ Haze- gatcrslaan. X Bij zijn bezoek aan een hondententoon stelling te 's-Gravenljage, waar hij een de monstratie wilde geven met een door hem speciaal in het redden van drenkelingen af- gerichten hond. is Zondag plotseling op 52- jarigen leeftijd aan een hartverlamming overleden, de heer P. Varekamp, arts, te vens badarts, alhier, die zich vooral op bet gebied der studie van zeestroomingen en het redden van drenkelingen zeer verdienstelijk heeft gemaakt. De overledene werd 15 October 1872 te 's-Gravezande geboren. Gedurende ongeveer 20 jaar was hij als arts te Zandvoort werk zaam en was in de kringen der thelasso- therapie zeer gezien. De begrafenis zal Woensdag 25 September a.s.. plaats hebben, 's middags te 1 uur op de Algemeene Begraafplaats, te Zandvoort. Ongeval. Dezer dagen kwam een vracht auto met aanhangwagen van de N.V. Blaauwhoedenvcen te Rotterdam uit een zij laan rijden. Daar de auto een tamelijk groote bocht moest nemen, zag een mo torrijder, die langs den weg kwam zich ge noodzaakt naar links uit te wijken, waar- door hij tegen een paal bolste. Voetbal. Bij den gehouden wedstrijd is de uitslag: Zandvoort IIHalfweg II, 31. StormvogelsHalfweg III, 41. Conferenties voor niet-Katholieken. Blijkens een mededeeling van de Eerw. Pater Dominicanen van Zwolle, zullen ook in IJmuiden conferenties voor niet katholie ken plaats hebben. Vanaf 24 September zal gedurende zes weken eiken Woensdagavond in de R.-K. Kerk uitsluitend voor niet-Katholiëken een reeks van conferenties gegeven worden over godsdienstige onderwerpen, meer bepaal delijk betrekking hebbende op de katho lieke ker, haar leer en haar gebruik**. TARIEF EN BESCHERMING, In „De R, K, Werkgever" schrijft mr. Kortenhorst onder het opschrift „Hoe lang nog" onder meer het volgende naar aanlei ding van de Memorie van Antwoord op de Tariefwet: „Naast veel, wat wij in deze memorie waardeeren, heeft het ons toch als een groote teleurstelling getroffen, dat de kwes tie van afweermaatregelen tegen abnormale concurrentie op de lange, baan is geschoven. Hoe dikwijls heeft de regeering getracht de nijverheid te paaien met een belofte, dat als deze of gene internationale conferentie achter den rug zou zijn overwogen zou worden, of er wat gedaan kon worden. Thans heet het Weer, dat afweermaatrege len en retorsie-middelen in dit ontwerp niet thuis behooren en dat een en ander bij af zonderlijke wet moet. worden geregeld. „De regeering kan mededeelen, dat de Minister van Arbeid, Handel en Nijverheid zijn aandacht op dezg materie hü voortdu ring gevestigd houdt en dat het diens voor nemen is, over enkele concrete punten het noodige overleg te plegen." Wat befeekent deze verwijzing naar Mi nister Aalberse? Beteekent het, dat Minister Aalberse iets anders wil dan hetgeen Z. SE. in zijn Vrij handelsrede bij gelegenheid van de opening der tiende Jaarbeurs heeft gezegd? Laat de 'regeering, als de Tariefwet dan niet de plaats is,, om de materie te regelen met zeer bekwamen spoed een wetsont werp indienen, zooals dezerzijds zoo dik wijls is gevraagd. Om een louter formeele vrhag n.l.of de bedoelde maatregelen hier of elders een plaats in onze wetgeving vin den moeten mag toch werkelijk niet langer getalmd worden." EEN AANSLAG. Maandagmiddag is bij de wed. C. Verme- dèn, achter de Krabbebosschen onder Prin- cenhage bijna geheel ontkleed komen aan- loopen een jongeman van 22' jaar, C. van Eyck, uit Ginniken. De man was vreeselijk toegetakeld en bloedde uit hoofd en rug. Hij werd bij deze weduwe in een schuur ge legd, terwijl de politie werd ontboden. Ter plaatse gekomen, gelukte het den beiden veldwachters niet iets uit den man te krijgen, daar hij niet meer kon spreken. Tenslotte heeft hij op een papiertje geschreven dat hij aan het baden was en toen op eens een har den klap op zijn hoofd kreeg. Toen hij weer boven kwam, was de persoon die hem den Slag had toegebracht met zijn kleeren ver dwenen. Ter plaatse hebben Maandag de veldwachters een knuppel vol met bloed ge- yonden, waaraan ook hoofdhaar was. De man is per brancard naar het diaconessen- huis te Breda overgebracht. Men vreest voor'een hersenaandoening. Het onderzoek wordt voortgezet. BEDRIEGELIJKE BANKBREUK. Te Hilversum zijn, naar de N. R. Crt. meldt, dezer dagen de beide firmanten van een kleine tabaksfabriek gearresteerd, ter Zake van bedriegelijke bankbreuk. In Sep tember failliet verklaard, bleek, dat zij een belangrijk bedrag aan goederen aan den boe del hadden onttrokken, welke goederen alle verkocht waren en niet in de boeken ver antwoord. Met een tabakshandel in Amster dam hadden zij een accoord aangegaan, vyaar- bij hun een groot crediet werd geopend op de voorwaarde van alleenlevering der benoo- digde tabak. Geleverd werd daarop een be langrijke partij riiwe tabak, die niet betaald werd. Toen dan ook van andere zijde infor maties omtrent de gefailleerde firma bij de leveranciers werden genomen, bieek dat zij zich niet hielden aan de voorwaarde van alleenlevering. Zoodoende kwam de zaak aan het licht, Nog in Juli hebben de gefail- lieerden aan een broeder van een der fir manten een leening van f 5000 afgelost. Bei den zijn thans ter beschikking van de justitie gesteld. AMSTERDAM, 23 Sept. De oefeningen welke deze week door het 15de regiment Infanterie voor herhalingsoefeningen te Amersfoort in garnizoen nabij Harderwijk ge houden zouden worden, in samenwerking met de troepen aldaar, zijn wegens den toestand der terreinen afgelast. AMSTERDAM, 23 Sept. Men seint ons nader: Van morgen zijn alle bootwerkers en ontvangers in de houthaven in staking ge gaan. Zij omvat circa 200 man. Op alle hout booten is het werk stop gezet, behalve op het Russische s.s. Leningrad, waarop de boot werkers naar ons wordt meegedeeld, uit sympathie met de sovjet-regeering aan 'i werk zijn gebleven. BERLIJN, 23 Sept. Nu de Rijkskanselier en de Minister van Buitenlandsche Zaken van hun reis teruggekeerd zijn, bevinden zich alle leden der regeering weer te Ber- lijn. Stresemann had Maandag direct na zijn terugkomst een langdurige bespreking met den Engelschen gezant. Volgens de bladen liep het gesprek over de. kwestie van Duitschland's toetreden tot den Volkenbond. BERLIJN, 23 Sept. Een officieel Spaansch communique geeft toe, dat de Spaansche post mohasrem, op den ryeg TetuanSjeshu- an, zich in een hoogst critieken toestand bevindt. URK, 23 Sept. Gistermiddag heeft in den storm op de Zuiderzee ongeveer 10 K.M. ten W. van Urk een scheepsramp plaats ge- I had waarbij 2 kinderen zijn verdronken. Het schip dc twee Gebroeders, schipper L. v. d. Kolk van A'dam, is tijdens den plotseling opgestoken storm omgeslagen en gezonken. De schipper en z'n vrouw en 3 kinderen konden zich in een roeiboot redden. Een 6-iarig jongetje en een 4-jarig meisje die beiden in de roef waren konden niet meer van boord gehaald worden en verdronken. De schipper, z'n vrouw en dc 3 kinderen zijn later door schipper Elzinga uit Zwartsluis opgepikt en aldaar binnen gebracht. me NED. STAATS! OTERI.L Trekkir,v van Dinsdag 23 September, Se Klasse 6e I ijst. Hooge prijzen: 4353 11329.15163 1000. 12759 15228 16045 17436 19973 21921 'ƒ400. 1109 1237 2045 3936 9548 13150 20660 20765 DE DERDE INTERNATIONALE SCHOEN- EN LEDERJAARBEURS. In het gebouw van de R. A. I. te Amster dam is Maandagmorgen de derde internatio nale schoen- en lederbeurs geopend. Men zal rich herinneren, dat de beide vorige jaarbeur zen in het Paleis voor Volksvlijt gehouden zijn. De groei en bloei van de beurs waren echter oorzaak, dat naar een grooter gebouw moest worden omgezien, waarin alle inzen dingen beter tot hun recht konden komen. In zijn openingrede herinnerde de voor zitter van het bestuur, de heer H. Mannaerts, eraan, dat aan de êerste jaarbeurs (1922) deelnamen 76 firma's en dat het getal der bezoekers 7000 bedroeg deze cijfers waren het vorige jaar gestegen tot resp. 108 en 9000 En thans is het cijfer der deelnemers reeds geklommen tot 1284 voor ons land zeker een belangrijk cijfer. De heer Mannaerts noem de deze beurs van meer dan gewone betee- kenis, omdat de voornaamste firma's er op vertegenwoordigd zijn. Na den voorzitter van het bestuur, sprak wethouder dr I H J Vos de" officieele ope ningsrede uit. Na dr. Vos voerden nog het woord de heeren Donckers, voorzitter van den Bond van schoenwinkeiiers, en H. Blümer, voor zitter van de Atnsterdamsche huiden- en lederbeurs, om hun beste wenschen voor het welslagen van de beurs uit te spreken Naar de voorzitter ten slotte mededeelde, zal deze beurs het volgend jaar ter gelegen heid van het zilveren jubileum van den Bond van schoenfabrikanten te Waalwijk w,orden gehouden, samen met de dan daar te houden internationale tentoonstelling van, alles wat op het vak betrekking heeft. De opening werd o.a. bijgewoond door verschillende consuls van vreemde landen vertegenwoordigers van de Kamer van Koop- handekte Breda en te Waalwijk (het bureau van de Atnsterdamsche Kamer had bericht van verhindering gezonden) en verschillende organisaties op vakgebied, benevens tal van deelnemers en andere belangstelenden. Vr. Mijn zoontje is 2 September 13 jaar geweest, zit in de zesde klas. Mag hij vol gens de wet van de school af? Antw. De klas. waarin de jongen zat, toen hij U jaar werd, moet hij eerst doorloopen. Aan het einde van den cursus mag hij van school af. Vr. Bestaat er een Week- of Maandblad van drogisten; of boekwerk waar het drogist- bedrijf in beschreven staat?? Antw. Wij kennen „De Drogist", uitg Bronsema's Drukkerij, Enschedé; Maandbl. der Vereen, vopr Drogisten, Uitg. S. Bakker te Koog Zaandijk. MEDEGEDEELD DOOK Dc Beurs opende heden prijshoudend. HEDEN 5% Nederland 1919 y49/)6 6% Nederland 1923 HO ICO iV, Nederland 1917 8iS/,.s 7% N.-l. 1921 A. 6 Oude Vaart ö9 88 dito Gem. Eigendom 72 71 Mij. jNedérland" 154 153 Scheepvaart-Unie 126 129 136 79 79 Holl. Stoomboot 28 436 4361/2 385 385 7 5/s 7J 176 s/g 178 132V., 1321/, Cert. Handel Mij. 130 130i/f Resc. dito Phoemx 97 mmmm Geconsolideerde lÓ0i/4 3l7i/a i Vorstenlanden 1673/ s 168i/2 168 1694/s Comp. Merc. Arg. 271/4 129 129 380 380 338 337 Deli Batavia - 315 315 Amsterdam Rubber 152 Serbadjadi 1911/, 1021/. 126»/., Dordtsche Petr. 300 300 Southern Rails 6 9*/8 wH3/4 Anaconü 8 7/le '63/;e Conm. Maxwell 20851 200. 509 760 2197 2277 5259 8317 9413 15047 20377 22040 ƒ100. Prijzen van f 70: 34 68 152 161 260 310 564 602 687 916 1316 1702 1765 1894 1974 1987 2035 22-37 2238 2243 2278 2336 2355 2562 2689 2796 2887 3129 3151 3333 3400 3432 .3643 3810 3873 4035 4159 4175 4265 4269 4426 4603 4615 5060 5108 5141 5213 5429 5438 5470 5900 5980 6154 6180 6292 6S.02 6325 6367 6419 6480 6515 6533 6675 6677 6706 6843 6892 7013 7217 8154 8175 8347 8377 8486 8578 8607 8698 8797 8963 8977 9057 9473 9883 10044 1C268 10384 10446 10770 10907 10957 11006 11038 11068 11214 11368 11829 11841 11883 11895 11928 12024 12358 12470 12490 12717 12767 12792 12847 12972 13172 13294 13374 13375 13592 13840 13887 13986 13988 14017 14074 14168 14194 14204 14212 14216 14224 14229 14241 14308 14440 14515 14530 14574 14723 14971 14982 14994 15157 15281 15284 15355 lo476 15567 15614 15864 15878 15941 15972 16004 16118 16227 16354 16417 16418 16489 16566 16662 16711 16761 16774 16808 16982 17027 17345 17397 17716 17731 17770 17815 17924 18122 18174 18222 18284 18640 18717 18812 18880 18885 18943 19089 19124 19132 19365 19371 19672 19723 19821 19869 19958 20199 20361 20373 20526 20562 20583 20586 20898 20933 20972 21071 21077 21164 21167 21262 21279 21375 21456 21799 21901. 21909 21957 22097 22102 22202 22362 22409 22476 22517 22659 22802 22935 22949 NIETEN: 16 78 335 545 876 1143 1336 1619 1793 1946 2298 2651 3008 3369 3740 3871 4029 4489 4647 4917 5145 5285 5360 5680 6034 6254 6443 6763 6946 7262 7419 7648 7956 8224 8479 8873 9126 9363 9580 9809 21 89 348 623 i S98 1154 1427 1623 1795 1980 2436 2767 3011 3400 3742 3880 4197 4508 4704 4925 5184 5308 5420 5727 6079 6269 6461 6769 6958 7298 7512 7.716 7974 8233 8529 8901 9140 9375 9001 9833 29 91 372 786 909 117P 1450 1713 1797 2010 2438 2827 3016 3485 3756 3889 4256 455! 4711 4985 5185 5321 5490 5826 6248 6288 6489 6796 6977 7304 7519 7822 8035 8240 8533 8954 9173 9429 9646 9857 36 1-10 466 787 932 1193 1484 1726 1813. 2155 2518 2845 3109 3517 3765 3926 4334 4559 4790 5030 5189 5336 5519 5837 6174 6309 6611 6833 7014 7305 7543 7823 8127 8309 8606 1 9058 9175 9434 9685 9896 37 209 478 824 951 1256 1498 1740 1860 2196 2577 2872 3141 3566 3785 3948 4407 4565 4845 5032 5197 5337 5558 5889 6183 6347 6617 6884 7090 7325 7545 7878 8144 8321 8707 9069 9290 9457 9743 9922 52 210 515 845 969 1287 1564 1752 1870 2234 2613 2933 3163 3609 3807 3979 4453 4569 4855 5065 5263 5343 5604 5916 6202 6410 6642 6912 7130 7381 7620 7879 8151 8340 8730 9087 9327 9491 9748 9928 65 219 534 874 995 1310 1594 1779 1918 2274 2637: 2966 „295 3636 3843 4026 4454 4580 4908 5214 5280 5359 5605 5985 6234 6434 6725 6937 7179 7392 7621 7949! 8181: 8363 8819 9117 9341 9551 9800 9984 23 SEPTEMBER H«b het uitstekendste aan te bieden dat ietstfed wenschen kan, hoe zai de wereld het weten, fcdien gij niet adverteert JOHN. P. ROCKEFELLER. EERSTt KOERS LATERE KOERS BERLIJN p. billioen) 0,6012 0.62 PARIJS 13 671/ 2 13.70 BRUSSEL i 12.721 12.70 WEENEN 0.38 LONDEN 11.57 11.56 STOCKHOLM 68,75 KOPENHAGEN 44.50 CHR1ST1AN1A 35.85 BAZEL 49.10 NEW.YORK 2.591/ ROME 11 30 9997 10007 10054 10065 10248 10338 10341 10500 10536 10605 10803 10848 10860 11018 11042 11045 11103 11118 11125 11140 11185 11223 11272 11288 11325 11332 11415 11423 11427 11443 11466 11623 11655 H.696 11701 11738 11774 11799 11878 11912 11933 11939 11962 11983 12025 12049 12179 12188 122111 12245 12249 12291 12351 12396 12450 12588 12616 12618 12697 12706 12741 12745 12748 12756 12805 12825 12839 12917 13027 13066 13104 13107 13165 13179 13219 13314 13353 13376 13389 13486 13506 13508 13532 13555 13596 13599 13605 13617 13658 13772 13774 13785 13787 13813 13847 13866 13868 13882 13895 13900 13906 13910 13927 13933 13935 13947 13955 13990 14068 14114 14126 14220 14250 14341 14361 14386 14389 14420 14505 14552 14611 14620 14672 14688 14711 14742 14751 14829 14871 14893 14932 14996 15019 15021 15049 15050 15068 15122 15176 15185 15187 15199 15219 15257 15260 15282 15286 15294 16343 15389 15418 15529 15562 15576 15583 15629 15650 15684 15715 15739 15743 15802 15830 15908 15964 16053 16061 16078 16140 16152 16155 16173 16192 16205 16206 16216 16260 16289 16291 16297 16328 16329 16343 16357 16419 16504 16517 16518 16528 16533 16560 16562 16586 16616 16628 16649 16668 16679 16725 16733 16738 16766 16798 16883 16895 17006 17010 17043 17069 17079 17104 17176 17178 17190 17212 17265 17323 1.7326 17336 17349 17355 17367 17411 17415 17435 17541 17575 17576 17636 17661 17702 17751 17767 17772 17802 17871 17897 17908 17917 17954 18045 18056 18077 18090 18102 18106 18134 18143 58144 13185 18241 18242 18272 18307 18321 18431 18442 18458 18548 IS619 18630 18691 18696 18698 18756 18807 1S818 18841 JS879 18915 18947 18949 18958 18985 18986 19043 19063 19087 19135 19160 19197 19281 19320 19334 19335 19344 19368 19390 19431 19449 19459 19490 19503 19521 19552 19562 19583 19624 19635 19649 1969? 19717 19721 19745 19746 (9766 19819 19833 19828 19893 19913 19922 19971 20000 20025 20044 20111 20167 20206 20218 20279 20294 20375 20389 20430 20492 20496 20508 20606 20618 20633 20678 20685 20708 20729 2085^ 20909 20917 20952 20989 21024 21026 2103' 21033 21191 21205 21206 21223 21239 21294 21316 21383 21410 21419 21439 21457 21459 21485 21491 21550 21554 21561 21577 21621 21659 21670 21680 21736 21777 21780 21891 21911 21943 21948 21983 22007 22030 22046 22082 22085 22093 22122 22138 22193 22271 22288 22339 22365 22369 22374 22464 22521 22528 22531 22553 - 22566 22632 22666' 22668 22711 22720 22734 22757 22775 22786 22800 22834 22839 22842 22845 22890 22896 2290i 22912 22919 22929 5e Klasse, 5e Lijst; 15712 m.z. 15752: 2237,' TTi.z. 22375

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1924 | | pagina 2