I v-I DE SPAARNEBANK ^et vertrekt van de directeur van het postkantoor. Rijkskieskring „Helder.* Postcheque- en girodienst. Haarlemsche Kaderlandstorm- vereeniging „Kennemerland". Haarlemsche Orkest Vereeniging. Nieuwe stukken bij het Schouw- tooneel. De Adoro Te-film. Een borstbeeld van J. H. Krelage. De Jubileumfeesten van den R.K. Volksbond. Het snelle rijden, [TOONEEL. Krelis Louwen. Badett. Pater W. v. d. Berk O. F. M. Afscheid directeur Telegraaf kantoor. Haarlem 1ste klas. Corps van Leerlingen der M. T. S. te Haarlem. Een verzoek om asphalteering van Koningstraat en Gierstraat. De afvloeiing van Gemeentepersoneel Floralia-tentoonstelling» n1!. 78V16 Wisselkoersen en koersen van Bankpapier. kopenhagen BURGERLIJKE STAND. Hinderwet. UIT DEN OMTREK. SCHOTEN. Een concert. Opbrengst bloemendag. LAATSTE NIEUWS. De Blue band-kwestie De post dief stal le Kerkrade. Een schaakmatadof. Prof. Dr. Th. Wever. Verlaging van huishoudelijke kosten. Revolutie in Brazilië. Karl v. Siemens. De doodstraf afgeschaft. Aan het personeel van het Postkantoor aier werd Zondag j.l. de gelegenheid gebo- n op het bureel Aankomst en Vertrek, scheid te nemen van den vetrrekkenden irecteur, den heer L. H. Bartelink, die i October e.k. den dienst met pensioen gaat erlaten. Overeenkomstig den uitdrukkelijken vensch van den betreokkene, droeg dit 'scheid een meer intiem karakter en was, ede met het oog op de tegenwoordige tijds omstandigheden, het aanbieden van een -Paald afscheidsgeschenk achterwege ge- tleven. Niettemin werd, namens het geheele per soneel, bij monde van dei heer F. F. F. v ries, die tijdelijk met de Directie zal worden belast, als blijk van sympathie voor den heen- ïaanden titularis, een fraai album aangeboden met foto's, op de onderscheidene bureelen betrekking hebbende. Bovendien dient nog te worden verhield, dat als een aardige attentie tegenover Me vrouw Bartelink, die mede bij dit afscheid tegenwoordig was, haar een keurige mand met bloemen werd aangeboden. Door onderscheidene ambtenaren werd nog achtereenvolgens het woord gevoerd. De heer Vries memoreerde, dat, hoewel hij den leeftijd van zijn heengaanden chef nog volstrekt niet aangebroken achtte, om, gezien diens onafgebroken arbeidslust en geest kracht, nu reeds als ambteloos burger het verdere leven door te gaan, hij toch den heer Bartelink er op wenschte te wijzen, dat diens staat van dienst achtereenvolgens een climax te zien geeft tot het bereiken van de hoogste rangen, als slechts aan weinige ambtenaren is gegeven. De volgende spreker, de Heer Cruyff, bracht naar voren, den practischen handels geest en gezonde opvatting in zaken, die, waar het betrof de beheervoering immer voorzaten, waardoor deze steeds zoo econo misch mogelijk was, zoomede de sympathie ke geest, die steeds bij het overleg met de verschillende vakorganisaties heerschte. De Heer Leenders, die daarop aan het woord kwam, bracht in herinnering de groote humaniteit en welwillendheid, die zijn chef ramer tegenover het geheele personeel had betoond. De Heer Hekkelman hierop het woord nemende, herinnerde er aan, dat het thans voor de derde keer was, dat hij het genoegen had het woord tot zijn Directeur te mogen richten bij diens benoeming, jubileum en thans bij het afscheid. De Heer Verstegen, die meer speciaal sprak als bondsbestuurder, sprak waardeeren- de woorden omtrent hetgeen door den titu- ■aris in gemeenschappelijk overleg met de organisaties, op dit kantoor was tot stand gebracht. Alle sprekers wenschten tot slot hun Di recteur toe, dat het hem nog vele jaren gege ven moge zijn van zijn welverdiende rust te genieten, temidden van zijn gezin. Zichtbaar geroerd dankte de Heer Barte- ink daarop het geheele personeel voor al de hartelijke en waardeerende woorden tot hem 1 ericht en gaf tenslotte de verzekering, dat hij steeds met het meeste genoegen aan de ja- :en, die hij op het kantoor Haarlem mocht doorbrengen, zal terugdenken. In dë Zaterdagmiddag gehouden vergadering van het bestuur der Kringorganisatie „Hel der werd besloten de volgende zes candi- aten voor te dragen voor een benoeming n het Adviseerend College: W. Boon, se cretaris van de Hanze in het Bisdom Haar lem, te Krommenie; J. Groen Az., voorzitter van de tuindersgroep van den L. T. B., Zuid-Scharwoude; H. C. M. Nijpels, Hel- 'er; E. Schaaper, voorzitter van R.K. Me- ralbewerkersbond, te Krommenie; C. van Slingeland, ambtenaar van den R.K. Volks- >ond te Alkmaar; J, Valtering Thz., Limmen De directeur tan het postkantoor te laarlem maakt bekend, dat aan de houders tier postrekeningen 30000 t.m. 59999, gele- ;enheid wordt gegeven nog tot uiterlijk 30 September a.s., door middel der Commissie tot uitbetaling op de gebruikelijke wijze over hun tegoed te beschikken. Aanvragen, betreffende de postrekeningen van) 30000 m. 59999, welke later dan 1 October e.k. bij de commissie inkomen, worden door vaar niet meer in behandeling genomen. Het iiat der commissie voor uitbetalingen op teze rekeningen geldt onafhankelijk van den datum, waarop het fiat vóór of na deze >.ennisgeving is verleend, tot en met 4 Octo- oer a.s. Na dezer datum mogen geen uit betalingen met betrekking tot postreke ningen 30000 t.m. 59999 geschieden. Aanvragen om voorwaardelijke terugbe taling betrekking hebbende op postrekenin gen boven 59999, kunnen tot nader bericht worden ingediend. Zaterdagavond had in de .Nijverheid" de jaarlijksche Algemeene Vergadering plaats van de Haarlemsche Kaderlandstorm vereeniging „Kennemerland", Ongeveer te S uur werd de vergadering geopend door den voorzitter, den heer P. Hoepermans, z'ie de aanwezigen allen hartelijk welkom iieette. Met eenige korte woorden wierp iiij een terugblik op de vorige vereenigings- jaren, waaruit bleek, dat de vereeniging in ledental zeer sterk was vooruitgegaan. In een kort woord werd het scheiden herdacht van den heer P. Beekman. Door den secre taris werden hierna de notulen voorgele den, die met dank goedgekeurd werden, lierna bracht de secretaris het jaarverslag over 192324 uit. Het jaarverslag van den penningmeester over 192324 werd in orde bevonden. De boeken sloten met een batig saldo. Thans was punt 5 van de agenda aan de orde n.l. bestuursverkiezing. Het be stuur treedt ieder jaar in zijn geheel af, doch het stelde zich weer herkiesbaar, ter wijl er nog 2 plaatsen als commissaris be schikbaar waren. De bestuursverkiezing had den volgenden uitslag: P. Hoepermans, voorzitter; J. A, Kaub, secretaris en J. Visser, Penningmees ter, terwijl tot commissarissen werden ge kozen de heeren Broekhuizen en Kempff, welke beiden direct hun plaats aan den bestuurstafel innamen. Hierna haddden afdeelingsbesprekingen plaats. Deze waren nogal uiteenloopend. Besprekingen omtrent de Kaderlandstorm Jazz-Band hadden het gewenschte resul taat. Ook omtrent de sport- en athletiek- clubs werden besprekingen gehouden. Punt 7 van de agenda vermeldde „Begroo ting komende vereenïgingsjaar", welke na enkele wijzigingen werd aangenomen. Hier na had de benoeming van een kascommis- sie plaats. Dit werd gevormd door de hee ren De Bruijn, Th. Hooij en v. Oort. Van de rondvraag wordt door de leden weinig gebruik gemaakt. De heer Kaub Jr. vraagt eenige inlichtin gen omtrent de toekomst van de Kader- landsform, waarop de voorzitter hem ant woord, dat dit nog geheel onbekend is, en dat er nog geen beslissing daaromtrent is genomen. De heer Hooij vraagt meer con tact met de Yereeniging Jfporoefenings- Instituut,daar dit volgens spr, wel eens j van nut voor de vereeniging kon wezen. Hem wordt toegezegd dat het bestuur hier over nader zal spreken. De heer Visser stelt voor, lezingen te houden, en indien mogelijk deze lezingen draadloos te geven en met medewerking van het strijkje. Hierover zal nog een be slissing worden genomen. Na eenige discussies werd besloten, in het niéuwe vereenigingsjaar meer propa- ganda-feestavonden en feestavonden voor de leden te geven. Nadat nog enkele kleine zaken behan deld waren, werd de vergadering door den voorzitter gesloten. Het eerste leden-concert zal op 2 Octo ber 's-avonds 8 uur plaats vinden. Als so list van dien av»nd zal de pianist Jan Zon derland optreden met concert no. 4 (9 dur) van L. v. Beethoven, De Leeuwarder Courant zegt van dezen pianist o.m.: „nu fijn en gevoelig als of dartele elfen er haar spel spelen; dan weer van een zoo mild gedragenheid alsof een zachte vrouwen stem haar lied zingt. Maar tegelijkertijd moet men over stalen vingers beschikken, opdat het kan stormen en jagen van die zelfde snaren, met een heftigheid en be wogenheid alsof machtige natuurkrachten worden ontketend." Behalve de reeds genoemde nieuwe stuk ken die door de N. V. Het Schouwtooneel, Directie Adr. van der Horst en Jan Musch, ter opvoering zijn aangenomen, kunnen nog genoemd worden „II Piacere Dell' Onesta" (La volupté de ITionneur) van L. Pirandello en „Der Verliebte, Beeifu" vaan Hellmuth Unger. Gisteravond is hier ter stede de laatste voorstelling van de film „Adoro Te" gegeven. Het bestuur van het St. Franciscus Liefde werk verzoekt ons mede te deelen, dat het bezoek aan de film de laatste dagen zeer klein was, Zaterdagavond zelfs zeer slecht. Daar door, mede ook door de hooge exploitatie kosten, zijn de financieele resultaten voor het Liefdewerk niet bijzonder gunstig geweest Dit is natuurlijk heel jammer» daar het Liefde werk toch reeds financieele zorgen heeft. Het totaal aantal bezoekers bedraagt ongeveer 4800, terwijl de middagvoorstellingen op Woensdag en Zaterdag door een 2500 kinde ren werden bezocht. Nog verzoekt het bestuur ons, te melden, dat het zeer dankbaar is jegens allen, die hun medewerking verleend hebben, om de vertoo ning der film te Haarlem te doen slagen,in zonderheid jegens het Paterskerkkoor met zijn directeur, den heer P. v. Kessel, dat zich eiken avond belangloos beschikbaar stelde. Door de voorzitters van de 35 afdeelingen van de algemeene vereeniging voor bloem bollencultuur te Haarlem is aan de leden dier vereeniging een circulaire gezonden met het verzoek een bijdrage te willen storten voor de oprichting van een marmeren borstbeeld van den heer J. H. Krelage, van wien het den eer sten November a.s. een eeuw geleden zal zijn, dat hij, oprichter en gedurende 40 jaren Voorzitter der Algemeene vereeniging voor Bloembollencultuur, geboren werd. Bij deze plannen staat het comité voor den geest, zooals reeds werd gemeld dat het borst beeld, dat bij deze gelegenheid wordt ge schonken, geen waardiger plaats zou kunnen worden gegeven, dan in de hal van een te bouwen „Krelage Stichting," als centraal gebouw voor de Bloembollenstreek Zaterdagavond. Ook Zaterdagavond was de toeloop voor de feesten van den R. K. Volksbond in ge bouw „St. Bavo" niet minder groot dan ande-, re dagen. De R. K. Mandolineclub „Santa Lucia," directeur de heer A. J. P. Hakkenberg van Gaasbeek gaf een promenade concert en zoo als ook bij de concerten en uitvoeringen ge durende de afgeloopen week was de groote zaal dicht bezet. De v/akkere club ontving telkenmale een hartelijk applaus, wat zeker wel verdiend was Er wordt blijkbaar duchtig gerepeteerd, want zoowel rhythme- als toonsterkte-ver anderingen werden mooi gelijkmatig uitge voerd. Al is deze muziek van een geheel an der soort dan de zware fanfare- en harmo» nie-muziek, toch schenen de aanwezigen ook mandoline-muziek op prijs te kunnen stellen, getuige het gul applaus na de uitvoering en de stilte, die onder de uitvoering in de zaal heerschte. Zeker onnoodig te zeggen dat de andere zalen met de attracties en de tentoonstellingen hun deel, en geen gering deel in de belang stelling kregen. Daar werd trouwens door de dames verkoopsters, die de laatste loten nog aan den man zochten te brengen, wel voor ge zorgd. Zondagavond Zondagavond werd in het gebouw St. Bavo de reeks muziekavonden gesloten met een feestavond, aangeboden door „Herwon nen Levenskracht" welke haar tienjarig bestaan herdenkt, ter gelegenheid van het 35-jarig bestaan van den R. K. Volksbond. Wij zouden kunnen volstaan door alleen neer te schrijven dat de avond schitterend geslaagd is. Het in de finesses treden, zou alleen maar afbreuk kunnen doen aan deze weinige rege len, die het geheel weergeven. Daar het een feestavond was, en het alzoo te doen was de aanwezigen te amuseeren, is het voorzeker overbodig, nu dat in hooge mate gelukt is, om eenige critiek te geven. Wij zullen ons dan ook bepalen alleen tot het verloop van dèn avond. Ruim voor 8 uur namen reeds heele drom men menschen de beschikbare plaatsen in de groote zaal van St. Bavo in beslag, en het duurde niet lang of alle hens werd aan dek geroepen,torn alle voorhande zijnden zitgele genheden aan te slepen. Deze bron was echter spoedig uitgeput, zoodat er alleen nog maar staanplaatsen over bleven. Dit bleek echter geen bezwaar, en zij gingen gretig van de hand. Het duurde niet lang of de zijkanten waren ge heel gevuld met aanwezigen w.o. meest dames. Zij benutten echter (practisch als de vrouwen zijn), de lambrizeering tot zitplaats, zoodat gisteravond wel het record zal zijn geslagen van zittende „muurbloempjes". Toen de geheele zaal propvol was, en men zich overtuigd had dat er niemand, maar dan ook niemand, meer in kon, werden door den heer P. Dekker als voorzitter van de Feestcommissie, de aanwezigen welkom ge- heeten, en dank gebracht voor hun belang stelling. Spr. spoorde allen aan om te propa- geeren voor het fonds, dat zoo'n goed doel beoogt. Spr. hoopte dat vele donateurs zou den toetreden, daar het aantal namen van personen, die op uitzending naar het sanato rium wachten, 365 bedraagt. Tenslotte deelde de heer Dekker nog mede dat de revue niet kon worden opge voerd, daar enkele spelers nog uitstedig waren. Daarvoor in de plaats was echter een minstens evengoed programma in elkaar gezet, waaraan medewerkten mej. Vreeswijk en de heeren Kruiver, v. d. Erf, en de gebr. v. Gemert, tevens de leiders. Het programma werd geopend met een samenspel en zang van de gebr. v. Gemert, getiteld „De Twee scharenslijpers", gevolgd door de voordracht „Nobele Luidjes", waar mede beiden veel succes oogstten. Vervolgens deed zich hooren mej. Vrees wijk in haar repertoire van het „Verslag van Toos van de voetbalmatch" en „Ik wou.. Ook hierbij bleef de bijval geenszins achter wege en was ten volle Verdiend. Het trio-stukje „In den Barbierswinkel" gaf mede aardige momenten te zien en werd voor de spelers dan ook een succes. Een bijzonder woord vermelding verdient voorzeker de heer Vreeswijk in zijn „India- nola"-voordracht. De uitdrukking van een wilde Indiaan werd door hem op een, aan natuurlijkheid grenzen de wijze uitgebeeld, en wel zoodanig dat velen wel de lust zal zijn benomen om zoo'n per sonage te ontmoeten. Een luid applaus bewees dat ook deze voordracht zeer in den smaak viel. De kennismaking met „Lord Lister" is ook goed bekomen, en gelukkig heeft hij op dezen avond onderscheid gemaakt tusschen het mijn en dijn en zich van zijn goede zijde doen kennen. Of was hij misschien wat be nauwd geworden door het groot aantal men schen Hoe het ook zij, lord Lister heeft in geenen deele storing gebracht in het verdere verloop van den avond. Integendeel 1 Aan hem was het misschien te danken dat de opgeruimde stemming tot het laatste toe bleef en de toeschouwers vrijelijk hebben kunnen lachen om de één- acter „Jopie als Standbeeld", welk stuk ook nu weer met evenveel succes is gespeeld. Tenslotte willen wij nog even vermelden dat de heeren J. Mudde en L. Oving voor het muzikale gedeelte van den avond hebben zorg gedragen, en door hun spel en begelei ding een niet gering aandeel in het succes van dezen feestavond hebben gehad. Door den heer Dekker werden hun dan ook, mede allen spelers en speelsters, dank ge bracht voor hun medewerking. Het was een gezellige avond. Van de zijde van „Herwonnen Levens kracht" schrijft men ons nog het volgende: De tentoonstelling werd Zaterdag en Zon dag druk bezocht. Het resultaat van deze dagen is in één woord prachtig. Elk uur nam het bezoek gestadig toe. Van de ver schillende attracties werd een druk ge bruik gemaakt. f Ook de overige standen, op hygiënisch ge bied, hadden veel bekijks. Door verschil lende heeren, werden de standen uiteen ge zet, en met voldoening namen de bezoekers kennis van hetgeen hun werd medegedeeld. De feestavond, welke „Herwonnen Le venskracht" gisterenavond heeft aangebo- den, was in een woord enorm! Ruim 7 uur stroomden de nieuwsgierigen het gebouw binnen, en het leek wel of de belangstelling voor dien avond te groot zou worden. Honderden moesten teleurgesteld worden. Overal heerschte, al was het zeer druk, toch nog een vroolijke stemming. Het kan natuurlijk niet anders, of zij, die teleurgesteld zijn geworden om dezen ge houden feestavond bij te wonen, zullen minder prettig gestemd zijn. Ondanks het feit dat het meermalen be kend gemaakt is dat kinderen beneden 18 jaar niet werden toegelaten, eischten enke len om toch toegelaten te worden. De ver wachte toeloop is groot geweest, meer nog dan er verwacht was. Over eenige dagen zullen door ons wel enkele naklanken over de feestelijkheden van „Herwonnen Levens kracht" geplaatst worden. Wij meenen nu reeds een woord van hulde en welgemeen- den dank te moeten betuigen aan alle medewerkers(sters). Nog zij vermeld dat gis terenavond ook in de koffiekamer een ge zellige drukte heerschte. Het orkestje „Nut en Genoegen" wekte alle aanwezigen door haar prettige muziek tot de grootst moge lijke vroolijkheid op. Ook hier was het een en al feest. Ter gelegenheid van het jubilé van den R. K. Volksbond werden telegrammen met gelukwenschen ontvangen van den Hoog- Ëerw, heer Deken Westerwoudt en den Zeer Eerw, heer Pastoor Boogmans, terwijl feli citatie-brieven werden gezonden van de R. K. Middenstandsvereeniging en den R.K. Vrouwenbond. De motor-brigade heeft proces-verbaal op gemaakt tegen een automobilist die 48 K.M, reed op de Amsterdamsche vaart. Dinsdag 30 September geeft de N. V. Het Scnouwtooneel, Directie Adr. van der Horst en Jan Musch, voorloopig de laatste voor stelling te Haarlem van Krelis Louwen, het blijspel van Pieter Langendijk, onder leiding van Jan Musch, die tevens de hoofdrol speelt. Dit kluchtig blijspel, een specimen van echte oud-Hollandsche jolijt en boert verdient meer belangstelling dan het Haar lemsche publiek er tot nu voor toonde, vooral ook om de wijze, waarop Jan Musch dit ten toonele brengt. In de afgeloopen week zijn in het douche badhuis aan den Schotersingel 1102 baden genomen, in dat aan den Koudenhorn 333 en in dat aan het Leidscheplein 839. Naar we vernemen, is de Weleerw. Pater W. v. d. Berk O. F. M. vandaag ter ver pleging opgenomen in het ziekenhuis „St. Joannes de Deo." Zijn Eerw. moet een niet gevaarlijke operatie ondergaan. Door den directeur van het Telegraafkan toor, die met ingang van morgen eervol ont slagen is, werd hedenmiddag het personeel in de gelegenheid gesteld, afscheid van hem te nemen. Het personeel schonk den schei denden chef een fraai bloemstuk. Dezer dagen is verzonden het „Ontwerp besluit" tot vaststelling van regelen ten aanzien van de bezoldiging van burgelijke rijksambtenaren. Hieraan ontleenen we, dat tot de 1ste klasse gemeente worden gere kend: Haarlem, Leiden, Schoten, Velsen en Zaandam. In de op Vrijdag 26 Sept. gehouden Jaar vergadering werd het Bestuur van boven genoemd corps voor 't jaar 19241925 als volgt samengesteld: M. M. Dijkmans, voor zitter; G. J. Hamer, vice-voorzitter; W. de Wit Jr., adviseerend secretaris-penning meester; F. IJlstra, 2de secretaris; H. L. Droog, 2de penningmeester. Door het bestuur der Koning- en Gier- straatvereeniging is een adres aan den ge meenteraad gericht met het verzoek, ook die beide straten thans te asphalteeren. Men meent, dat dit nu gemakkelijk kan, omdat de machinerieën toch in Haarlem zijn. Aan het „afvloeien" van gemeente-perso neel is thans, naar wij vernemen, een einde gekomen. In totaal zijn, behalve een tiental personen uit het onderwijzend personeel, een 20 a 25 ambtenaren en werklieden .afgevloeid". Waar zoo goed als allen der „afgevloeiden" pensioengerechtigd zijn, ko men deze dus. niet meer ten laste van de gemeentekas, maar van het pensioenfonds en beteekent de mindere uitgave van deze salarissen een besparing op het gemeente budget. Zaterdagmiddag werd in geb.ouw Bloem hof, aan de Bloemhofstraat, een Floralia- tentoonstelling gehouden. Deze tentoonstel ling gaat uit van de vereeniging Floralia, die elk jaar aan kinderen van scholen stek jes uitgeeft. De kinderen verzorgen deze en komen ieder jaar ze laten keuren op een onder linge tentoonstelling. Het aantal inzendingen was bijzonder groot. De tentoonstelling werd geopend door den heer J. L. Bouwer, directeur van Hout en Plantsoenen. Mevrouw De Bijl Nachenius, presidente van Floralia, richtte een woord van dank tot de gemeente Haarlem voor hare bereid willigheid om weer een aantal stekken dis ponibel te stellen, tot de directie van het gebouw Bloemhof, die weer geheel belange loos de ruimte beschikbaar stelde, en tot den heer Bekker, die de zaal zoo keurig met groen en planten een nog meer feeste lijk cachet had gegeven. Verder heette zij alle belangstellenden, onder wie enkele raadsleden, leden van PI, Comm. v. Toe zicht op het lager onderwijs, schoolhoofden en onderwijzers hartelijk welkom. Door de jury werden aan de inzendingen de volgende prijzen toegekend; lste Prijs met lof, J. C v. Rijn; N. v. d. Leek; Hendrik Droogendijk; Jacob Bottelier; Arie Bij; Joh. Deen; J. v. Ogtrop; Cl. Wit; Joh. Schuyt; Gerard Schoorl; Willy v. Blankensteijn; Johanna Riedijk; School 27. lste Prijs. J. v. Ekelen; G. Zegerius; Matin de Liefde; Dirk de Bie; P, Gruyters; W. Z. v. Dijk; Kees Oudolf; Coba Jansen; Dirk Philippo; Leo Cornet; Joh. Zomerdijk; A. G. Hazelaar; J. Hart; T. Segurius; Jan Toeset; Hendrika Roemers; M. Dernison; Cor Zee maan; G. Tit; J. B. Visser; Tony Horeman; Willem Visser; Joh. de Goederen; Annie Moolenaar; Willy v. d. Pol; Martha v. An- del; Jeanne Doorman; J. Redeker; Gerda Kraay; A. v. Beeck Vollenhoven; H. v. Hin- loopen; T. Hoyer; L. Uitewaal; H. Mulder; W. Dans; Dina Rijnhagaen; Annie Luyten; Felix v. Wagenburg; Joh. Kra#k; Marie Lijnzaad; Betsy Goselink; Betsy Band; R. Groot; Corrie v. Gooi; Arie Verdonk; Moederplant zonder naam Helena Scholte. 2de Prijs. Wim v. Kampen; Koster; Joh. Eyke- naar; Truus v. d. Boorn; J. Wilkes; Fok Seket; Frans H. Coolen; Petron. Schras; Truus v. Halst; Fina Weers; Truus Roest; A. Hofstee; H. Vlugt; Harmania Warmer dam; M. v. Hemert; Chris Schiltman; W. v. Zutphen; Jet Koel; Nel de Reyger; H. Plomp; Frans v. d. Peyl; Arnold de Zwart; P. v. Ravenstein; Max Klerk; A. Hörckner; N. Kroonstyv'er; Krijnkievit; Mientje v. d. Pol; Maria Kraak; Beb Zwanenvelt; 2 pr. School 25, laasse V; 1 p. School 25, klasse MEDEGEDEELD DOOR De Beurs opende heden prijshoudend, HEDEN 5% Nederland 1919 6Nederland 1923 4H Nederland 1917 7% N.-l. 1921 A HolL Lloyd Oude Vaart dito Gem. Eigendom Mij. „Nederland" Scheepvaart-Unie Rotterd. Lloyd Paketvaart Oude Boot Holl. Stoomboot H. V. A. Java Cultuur Jurgens gew. Koloniale Bank Indische Bank Cert Handel Mij. Resr. dito Phoenix Geconsolideerde Kon. Olie U. S. Steel Marine comm. Vorstenlanden Actions id. Comp. Merc, Arg, Poerworedjo Oude Deii Senembah Deli Batavia Amsterdam Rubber Serbadjadi Silau Wai Sumatra Dordtsche Petr. Southern Rails Union Anaconrf Wabasb Conm. Maxwell *4'/8 94 1001/16 1001/s 8 5VS 85 102 102 6 88 89 72 72 1541/ 155 1261/ 126i/s 129 129 1383/4 137 77 28^4 4431/4 445 388 71 72 ISO3/ 1821/j 134 134 I2f>3/g 130 1293/4 130 161 1623/ 4 3221/8 324 U31/, 114 103/, 1691/a 1691/, 17t)i/ 171 27 271/. 131»/, 1313/, 3861/2 389 34o 348 338 341 155 156 156 108 .08 1261/a 127 307 307 723/s l'73/4 1481/, 9 i57/e 16 43/ i 16 29 SEPTEMBER EERSTt KOERS LATERE KOERS BERLIJN p.billioen) 0.65 s/, PARIJS 13,621,2 13.60 BRUSSEL 12.57i/2 12.50 WEENEN 0.38 0.363/a LONDEN i i 11.57 11.553/4 STOCKHOLM 68 85 69.80 44.65 45.— CHRISTIANS 36.35 36.45 BAZEL 49.25 49.50 NEW-YORK 2'5Si12 2.59 ROME, 11.40 11.40 III; Coba Valbracht; A. Moojen; J. C, Droste; A. Kok; Donsje Cuépin; M. Kikkert; Theo Lokina; T. Dirks; Mientje Vos; Dirk v. Eek; Sophie Bruyns; Nelly Nicolaï; M. Poldeman; N. Nieman; Alb. v. d. Meer; Corry Peters; Betsy Henflink; Henk Meen- i kamp; M. v. Opzeeland; H. v. Rooden; Wim Meunes; Jan de Vos; Dora Ronde; Jetta Jonkman; Magda Nicolai. 3de Prijs. Simon Hoogendoorn; K. Kraayenoord; P. Bronhof; Trijntje Schorel; Arend Provoost; Tine de Liefde; M. Smeets; A. v. Rooden; A. v. Waveren; H. Zomerdijk; Sienlje Root- lieb; Joh. v. Twijver; Greta Schiltman; J. v. d. Schaar; Cornelis Hoogendoorn; Jan v. d. Haak; W. v, Oort; Janke Schaap; M. Snip; Henk Hooreman; P. Burggrave; A. Sliggers; Gerrit Haak; C, M. Souverein: Ph. v. Zutphen; Hendrik v. Aken; Daan Hom burg; R. Scholtenj F Nieuwenliuizen; W. Warmerdam; Marietje v. Zon; A. de Jong; Willy v. Looy; Gerard Nijman; Jacoba Rij- kens; Ernst v. Putten; W. A. Radsma; An nie de Vos; Gertie Adrian; R. Koopman; Herman Kruyt; H. v. d. Laan; W. Toe Laer. Gerard C. Pool een prijs voor verzame ling cactus in kast. ONZE WINKELSTAND. Naar wij vernemen heeft de firma H. van Dam, Barteljorisstraat no. 3, het winkel huis Gr. Houtstraat no. 59 aangekocht, waar thans gevestigd is de firma Lange- meyer. Dit perceel, ruim 400 M2 groot, zal naar ons wordt medegedeeld, heelemaal verbouwd worden. Het zal ongetwijfeld het aanzien van onze Groote Houtstraat zeer verhoogen. Geboren: 25 September: z. van G. M. OostendorpTaverne. d, van A. Comello Nassy. 26 Sept. d. van H. Weber Denekamp. 27 Sept. d. van W. J, Cornet v. d. Bos. z. van J. H. C. Verheijde Hermeling. z. van A. HoffiesRouw, 28 Sept. d. van C. C. MettenSchildwacht. z. van P. M. WassenaarGrobbe. 29 Sept. z. van E. G. KromhoutRomijn. d. van P. de LooperRomijn. z. van J. W. v. d. Lindenv, d. Einde. Overleden 29 Sept.: H. W. Buurman, 65 jaar, Rollandstraat. C. J. de Boer, 69 j„ Korte Hofstraat. Burgemeester en Wethouders van Haar lem doen te weten, dat van heden op alle werkdagen van des voormiddags 9 tot des namiddags 2 uur, tot 13 October e.k. 's voormiddags ten 11 ure, ter gemeente secretarie (7e Afdeeling) ter inzage is ne- dergelegd het ingekomen verzoekschrift met de bijlagen van G. H. L. Verweij om ver gunning tot oprichting van een inrichting tot het slijpen, polijsten, vernikkelen, ver koperen, galvaniseeren en moffelen van diverse metalen voorwerpen, waarbij elec- trische beweegkracht zal worden aange wend tot een gezamenlijk vermogen van 12 P.K. tot het aandrijven van te plaatsen werktuigen in het perceel aan den Har- menjansweg no. 21. VEILING op 26 September, onder directie van de Coöperatieve Haarlemsche Groenten- en Bloembollenveiling. Iris Humboldt 0.5;4 Imperator Imperator 1.90; Lilium Tigrum Splendis 5.50; idem Simplex 5.25; Anemonen The Caen 1.20; Plantgoed per H.L.: Clara Butt 12; Cram. Brillant 48; Duchesse de Parma 38; Fra Angelico 20; Iris Imperator 46; Dw. La Candeur 19; La Precieuse 64; La Reine 16; Madras 29; Dw. Marconie 30; Iris Midley 50; Murillo 34; Nora Ware 22; Pomona 18; Rubra Maxima 50; Scarlet Due 60; Suzon 20; Witte Due Max 37. Kwaliteit Cram. Brillant goed; de rest van beneden middelmatig tot vrij goed. Zondag 5 October a.s. geelt de muziek vereniging „Excelsior", directeur de heer Chr. W. Akel, een concert op de Beuken laan te Schoten van 3/45 uur, en zulks haar aanleiding van de offiëieele inwijding van een groot aantal woningen van de coö peratieve vereeniging Volkshuisvesting te Schoten. De muziekvereniging zal bij deze gelegenheid haar concoursnummers laten hooren, waar zij op de gepasseerde con coursen de hoogste prijzen mede behaald heeft. Er zal een gelegenheid gemaakt wor den in genoemde laan voor het geven van dit concert. De gisteren alhier gehouden bloemendag ten bate der vereeniging tot Bevordering der gezondheid in de Grafische vakken afd. Haarlem en tot instandhouding van het sa natorium „Eerbeek", heeft opgebracht 261,14. De Staat in het ongelijk gesteld De president der Haagsche Rechtbank heden uitspraak doende in kort geding in zake dé Blue Band reclame, heeft den Staat der Nederlanden bevolen de reclame stempeling op brieven van eischeresse te doen staken, doch ook alleen ten aanzien van brieven van beide eischende partijen op straffe van boete oplegging. De Staat gaat van de uitspraak in hoo- ger beroep. Men meldt ons: Zaterdag in den namiddag werd in zijn woning te Kerkrade gearresteerd en daarna door de Justitie aldaar verhoord, de ge huwde mijnwerker W. Hollander, verdacht van heling van geld, afkomstig van den postdiefstal in September 1922 te Kerkrade gepleegd ten bedrage van 37.000. H., een broer van den te Aken gedetineerden C. H. een der beide dieven, zal naar Maastricht ter beschikking van de Justitie worden overgebracht. De schaakkunstenaar Max Euwe, heeft Za terdagavond, daartoe uitgenoodigd door de Weesper Schaakclub, een simultaan-séance gegeven, die om 8 uur aanving en te 1VA uur geëindigd was. Van de 46 partijen ver loor Euwe, er slechts één en wel aan den 15-jarigen Jan Voller. Tot de verslagenen behoorden o.a. Euwe's verloofde en zijn jonge broer, die gezamenlijk aan één bord den strijd tegen den matador hadden aange bonden. AMSTERDAM, 29 Sept. Dr. Th. Wever aanvaardde het ambt van gewoon hoogleer aar in de physiologic der planters er. de Pharmacognosie aan de Gemeente-Univer siteit te Amsterdam met een rede die tot titel droeg: de objecten der Pharmacogno sie van het standpunt der planters physig- logie beschouw<£ 436e NED. STAATSLOTERIJ. Trekking van Maandag 29 September. 5e Klasse 9e Lijst. Hooge prilzeiK S<U>1 8520 10151 17413 1000/ '3690 ƒ400. 2921 4689 21023 200. 717 1855 5638 6030 7831 8660 11789 ïlSöt 12883 16754 17875 18388 ƒ100. 133 570 1490 2023 3402 3837 4879 5699 6225 6965 8254 8598 9815 10158 10716 11884 12620 13174 13912 14369 14774 15478 15738 16165 16624 17011 17438 17372 19173 19589 20521 20828 21135 21732 22416 22824 285 585 1520 2043 .3482 3893 4954 5759 6297 6988 8261 8639 9946 10172 11017 11887 12635 13311 13928 14460 14974; 15564 15775 J45321 16677 17017 17478 18449 19214 19632 20556 20832 21148 21733 22557 2285? Prijzen van 339 342 627 790 1671 1782 2061 2202 3511 3515 4469 4667 5026 5315 5S65 5879 6303 6503 7747 7915 8320 8335 8763 8835 10017 10055 10209 10228 11123 11222 11892 12047 12782 12833 13338 13457 14022 14072 14536 14541 15025 15081 15603 15648 15835 16035 16332 16542 16717 16835 17018 17090 17646 17693 18590 18693 19317 19349 20075 20174 20573 20614 20998 210Ö2 21251 21257 21947 22031 22607 22654 ƒ70: 457 887 1889 2433 3562 4799 5362 5906 657-3 7951 8338 9422 10056 10424 11533 12287 13602 14082 14603 15366 15661 16043 16563 16836 17110 17738 18739 19411 20177 20639 21034 21392 22344 22691 481 1258 1938 2554 3570 4808 5387 5975 6788 8230 8580 9596 10064 10476 11543 12406 13014 13698 14239 14660 15388 14721 15092 16578 16917 17153 18114 18925 19499 20341 20748 21059 21454 22350 22782 506 1384 1985 2958 3695 4813 5557 6071 6817 8248 8594 9734 10077 10558 11678 12586 13169 1375S 14346 14765 15408 15724 16154 16583 16991 17333 18155 18995 19545 20462 20786 21061 21531 22353 22823 45 265 431 753 49 311 522 761 220' 376 695 858 231 377 705 925 1358 1367. 2399 2773 NÏETENj 58 59 172 328 345 365 525 615 648 799 801 854 1018 1030 1070 1074 1305 1380 1393 1415 1454 1478 1499 1512 1630 1672 1694 1748 1804 1919 1954 1962 1986 2097 2123 2128 2132 2150 2239 2268 2294 2349 2374 2385 2423 2520 2524 2538 2624 2711 2818 2846 2949 2981 3036 3050 3146 3151 3206 3251 3257 3334 3341 3422 3425 3436 3457 3525 3573 3575 3598 3748 3805 3819 3836 3877 3888 3940 3990 4003 4049 4114 4120 4199 4229 4237 4332 4337 4357 4373 4457 4461 4475 4481 4485 4583 4586 4625 4691 4719 4775 4789 - 4791 4812 4823 4847 4857 4886 4900 4945 4981 4984 5007 5052 5214 5277 5400 5413 5419 5443 5450 5486 5545 5596 5615 5631 5643 5655 5703 5765 5770 5782 5816 5866 5877 5909 6035 6046 6122 6161 6316 6370 6462 6477 6582 6592 6609 6667 6683 6692 6746 6771 6791 6820 6830 6840 6860 7020 7072 7156 7285 7288 7290 7292 7293 7302 7338 7391 7402 7420 7443 7446 7496 7527 7568 7574 7601 7632 7638 7704 7724 7726 7772 7781 7848 7864 7872 7887 7896 7916 7938 7941 7978 7985 7987 8060 8106 8126 8145 8201 8247 8319 8356 8369 8427 8481 8493 8500 8571 8596 8631 8663 8812 8937 8948 8965 9133 9140 9143 9160 9200 9211 9316 9370 9398 9409 9433 9451 9490 9545 9541 9546 9597 9650 9801 9843 9852 9940 9953 9960 10025 10093 10100 10101 10105 10174 10258 10259 10322 10362 10430 10454 10466 10478 10525 10526 10550 10595 10647 10652 10707 10727 10750 10802 10867 10930 10936 10975 10976 11044 11072 11088 11130 11169 11179 11237 11253 11254 11278 11283 11317 11370 11375 11381 11393 11445 11450 11491 11587 11622 11699 11728 11776 11809 11S19 11849 11886 11950 11973 12031 12069 12100 12115 12132 12144 12180 12355 12372 12434 12492 12510 12521 12525 12534 12543 12556 12587 12603 1265! 12667 12668 12711 12746 12772 12773 12776 12804 12810 12821 12822 12877 12882 12958 12966 13001 13056 13089 13097 13132 13135 13152 13207 13229 13234 13238 ..13240 13261 13285 13342 13388 13390 13420 13460 13484 13503 13515 13593 13620 13623 13642 13666 13702 13707 13709 13761 13764 13809 13848 13902 13903 13911 13913 13955 13997 14030 14043 14088 14129 14154 14177 14178 14222 14279 14311 14325 14353 14360 14366 -14415 14425 14430 14450 14459 14473 14493 14548 14556 14578 14605 14610 14613 14617 14633 14667 14676 14694 14729 14747 14790 14814 14860 15014 15022 15023 15038 15040 15060 15066 15082 15086 15098 15124 15144 15186 15200 15212 15229 15253 15295 15328 15360 15445 15459 15502 15563 15607 15723 15755 15759 15807 15827 15841 15849 15885 15918 15957 15967 35980 15990 16097 16113 16201 16203 16208 16300 16324 16335 16362 16369 16408 16494 16549 16579 16607 16627 16642 16650 16673. 16691 16746 16757 16786 16820 16822 16841 16843 16854 16864 16918 16925 16932 16970 16978 16984 16999 17019 17026 17064 17101 17112 17130' 17149 17159 17177 17203 17207 17221 17290 17297 17307 17308 17328 17356 17452 1747' 17525 17567 17587 17629 17647 17785 17784 17835 17898 17922 17932 17967 18068 18073 18083 18132 18138 18315 18339 18373 18385 18443 18480 18485 18511 18515 18546 18551 18553- 18560 18574 18576 18585 18621 18629 18651 18725 18745 18747 18767 18791 18851 18900 18970 18974 18979 18981 19007 19074 19098 19112 19143 19211 19216 19235 19309 19345 19356 19388 19398 19464 19494 19527 19548 19661 19699 19700 19769 19782 19802 19807 19835 19997 20001 20008 20023 20025 20118 20153 20160 20173 20194 20201 20209 20216 20398 20420 20428 20432 20504 20511 20515 20546 20581 20597 20602 20652 20749 20762 20781 20821 20823 20825 20S26 20841 20879 20885 20900 20996 21009 21095 21114 21159 21163 21231 21240 21293 21390 21400 21405 21415 21428 21458 21462 21579 21601 21.639 21641 21651 21697 21699 21715 21787 21872 21873 21877 21882 21970 21994 22002 22018 22049 22053 22062 22113 22131 22184 22217 22223 22273 22321 22334 22342 22364 22370 22371 22376 22429 22442 22489 22501 22512 22548 22550 22561 22610 22631 22656 22679 22695 22733 22792 22840 22852 22855 22922 22941 5e klasse 8e lijst: 9017 mot 70 m.z. 9038 met ƒ70; 14334 m. z. 14333: 17292 met ƒ70 en 20545 met 70 moeten zijn met niet. De commissie van Herstel besloot de maandelijksche huishoudelijke kosten te verlagen van 600.000 tot 300.000 goudmark; o.a. wordt de garantie-commissie opgehe- ven. BERLIJN, 29 Sept. Volgens een tele- gram uit Buenos-Ayres is in den Braziliaan- schen staat Parana opnieuw revolutie uit gebroken. Een onafhankelijke staat is uit geroepen. BERLIJN, 29 Sept. De tot voorzitter van den Bestuursraad van de Duitschc Rijksspoorwegmaatschappij gekozen Karl von Siemens, heeft zijn ambt als democra tisch rijksdagafgevaardigde neergelegd. BERLIJN, 29 Sept. De Australische bladen melden, dat de regeering van de Common Wealth den doodstraf afgeschaft heeft.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1924 | | pagina 2