Voor spek en boonen Ingezonden Mededeelingen Dinsdag 30 September 1924 47ste Jaargang No. 15853 Dit nummer bestaat uit 8 bladzijden - Eerste blad De Blue-Band stempel. Het bevroren vleesch te Amsterdam Typhusgeoallen in den Haag. De vliegtocht Holland-Indië. Een JbelastingplaatjesVerval- scher aangehouden. Oificieele ontvangst ten Raadhuize. W. KÜPPERS t tzie bijschrift pag. 2). Agenda 1 October Pater Salvator BOOMS O.F.M. uit Heemstede, jubileert op 3 October. Receptie. Bedrog in de levering van eetwaren. De nachtelijke mishandeling. Aangehouden. Huldigingsavond „Herwonnen Levenskracht. a 75 cents per regel. Wereldhulptaal „ESPERANTO". Lezing op Donderdag 2 Oct., 25 jaar organist. Malaria-bestrijding door de bevolking in Noord-Holland. X J. WEBER ZOON Ooticiens Fabrikanten Koningstraat 10 Haarlem. Telegraphisch Weerbericht R. K. Kamercentrale Haarlem. Haarl. R.-K. Gymn.-VereeniBinc e r „Ursus". abonnementsprijs bedraagt voor Haarlem en Agentschappen: Pei week 0.25 Per kwartaal 3.25 Franco per post per kwartaal bij vooruitbetaling 3.58 Bureaux: Nassaulaan 49. Telefoonnummers: 1426, 2741 en 1748. Postrekening No. 5970. NIEUWE COURANT Advertentiën 35 cents per regel. Bij contract belangrijke korti**. Advertentiën tusscben den tekst, als ingezonden mededeeling, 60 cL per regel op de le Pagina's 75 cf per regel. Vraag- en aanbod-adver- tentiën 14 regels 60 ct per plaat sing; elke regel meer 15 ct, bq vooruitbetaling. In de „Haagsche Post" houdt iemand onder den schuilnaam „afgevaardigde der H. P." geregeld praatjes over het parlemen taire leven. De man doet alsof hij zelf tot het illustre gezelschap der honderd"-mannen behoort, hetwelk wij volksvertegenwoordi ging noemen. Maar den indruk van een werkelijk ingewijde heeft hij nooit kunnen vestigen, zoodat wij tot nu toe van zija schrijven weinig nota namen. Wanneer wij het dit keer doen, is het niet, omdat de Afgevaardigde der H. P. in zijn beschouwing - over „het eftakelend parlementarisme" iets heel bijzonders vertelt, maar omdat het ar tikel aan den vooravond van de voorberei ding der verkiezingsactie aanleiding geeft tot enkele behartenswaardige opmerkingen. Nadat de schrijver wat gemopperd heeft in naam van de minderheid der Tweede Kamer, welke zich door het plaatsen der Tariefwet vóór op de agenda gehandicapt acht, vertelt hij, dat ook de parlementaire meerderheid zich allesbehalve prettig ge voelt. Men moppert daar schrijft hij, „dat buiten de partijleiders niemand meer wat heeft in te brengen, zelfs niet in de vergadering der clubs en dat de partijbon zen alles vooraf in elkaar knutselen met de Regeering. Men moppert wel, maar dan nog in stilte uit vrees zijn zeteltje te verliezen, want het stelsel van algemeen kiesrecht, gemitigeerd door de evenredige vertegen woordiging, heeft het zoo gemaakt, dat doof een vernuftig mechanisme der kiezersorga nisaties niemand meer kans maakt, die „persona ingrata" is geworden. Meer, veel meer dan vroeger onder het beperkte kies recht maar met het districtenstelsel, wor den nu de lakens uitgedeeld door.... enkelen. Men fluistert al mokkend van. een veelhoofdige dictatuur. En dan speelt de heer Colijn daarin de voornaamste .rol. De vraag is echter ge wettigd of een openlijke dictatuur van één persoon tenslotte niet nog meer verkieslijk zou zijn dan een verkapte dictatuur van meerdere personen. We behoeven ons zei ven niéts meer wijs te maken: De Volks- v e r t e g e n w o o r d i n g heeft zoo goed als niets te vertellen. Voor voorbeelden verwijzen we naar de sluitend-making van het budget, de bezui nigingen, de militaire aangelegenheden, the Vlootwet, de Krijgsschool naar Kampen, de haven van Vlissingen enz. enz." Ziedaar een oud liedje op een nieuwe wijs. De pseudo-afgevaardigde klaagt dan verder, dat het overgroote deel der Kamer leden er maar „voor spek en boonen" bij zit en dat de voorzitter der Tweede Kamer bij de heropening van deze zitting (de laatste ronde) wel had kunnen nalaten aan te kondigen, dat er weer veel van de krach ten der dames en heeren zal gevorderd worden. Dat zal wel los loopen, want aldus besluit de man van de Haagsche Post: „Zelfs de jongstaangekomen Kamerleden kennen nu langzamerhand het klappen van de parlementaire zweep wel. Illusies koes teren doen zij al lang niet meer en zij heb ben ook leeren inzien, dat men overal elders beter zijn kennis en vernuft kan spendeeren dan in het Kamergebouw. Het ambt is alleen nog maar aantrekkelijk, omdat het, ook met de 10 vrijwillige korting, nog voor zijn doen aardig gehonoreerd wordt en altijd uitzicht biedt op wat anders. De „jacht op de baantjes".is en blijft een aantrekkelijke sport." Nogmaals, wat hier verteld wordt is niet nieuw; we hebben het verval van het parle mentarisme- en de politieke baantjes-jagerij nu al vele jaren in allerlei toonaarden hooren zingen. Het verzet tegen het parle ment kregen wij eerst in een minder sma- kelijken vorm van de repaillepartij te zien. In die kringen is het niet minder geworden, al mist men daar de kracht en het beleid om zich te" organiseeren. Bedenkelijker is, dat hetzelfde verzet zich in beschaafder vorm onder intellectueelen openbaart. Wc hebben onze actualisten, onze nationalisten, onze Nederlandsche fascisten, maar wc hebben vooral een groot leger intellec tueelen, dat aan de dwaasheden van anti- parlementaire partijen niet wil meedoen en toch gruwt van de politiek. De oorzaken van een en ander behoeven we thans niet te onderzoeken; we moeten het feit durven constateeren en zoo mogelijk op verbetering dezer gezindheid bedacht zijn. Wij voor ons, Katholieke Staatspartijers, wij staan straks voor een belangrijke taak. Onze afgevaar digden vormen bijna een derde deel van het parlement en een groot percentage harer macht in de Kamer dankt onze partij aan het stelsel der Evenredige Vertegenwoordi ging. De R.-K. Staatspartij heeft dus een groote verantwoordelijkheid. Overal zijn de Kieskringen bezig afgevaardigden voor het adviseerend college te benoemen. Straks komt de voorbereiding voor het politiek advies en de vaststelling van het advies zelf. We weten eenmaal uit de partctijk, dat zulk een definitief advies voor den uit slag der werkelijke verkiezingen alles over- heerschend is. Het zwaartepunt van de poli tieke taak ligt dus in de samenstèlling van dat advies. En nu loopen wij hierbij onmis kenbaar steeds een groot gevaar, dat door de jongste wijziging van het reglement eer vergroot dan verkleind is. Het kiesrecht staat n.m. niet alleen in het teeken der evenredige vertegenwoordiging, maar de heele maatschappij. Men dringt zich om allerlei belangen in groepen bijeen en iedere groep wil zijn eigen man in de Kamer, dus op het advies hebben. Men heeft eerst een uitweg trachten te vinden in het verlengstuk van de lijst, de plaatsver vangers, Maar de gemeenteraden hebben wel getoond, hoe gevaarlijk deze „veilig heidsklep" is: een lijst raakt soms zelfs ge heel uitgeput in plaats dat de laatste num mers „er toch niet inkomen." Maar ondanks de gelegenheid om ongewilde candidaten naar de „plaatsvervangers" te verschuiven is de aandrang om meer groepsevenredig- heid in "het politiek advies aan blijven houden. Daaraan is nu voldaan; iedere kiezer heeft overvloed van waarborgen „zijn man" gesteld te krijgen. En gesteld nu eens, het ideaal werd bereikt: er kwam een lijst tot stand, waarop iedere groep zijn gading vond: onderwijzers, boeren, hand- werkerslieden, middenstanders, ambtena ren, spoorwegmannen enz. enz. zóó, dat er in het Roomsche kiezerscorps nu eens vol maakte tevredenheid heerschte. Wat zouden wij dan hebben bereikt? Vermoedelijk den dood in den politieken pot. Want het zou al heel toevallig zijn, wanneer al die groeps- vertegenwoordigers te zamen juist onze beste politieke voormannen vormden. En om de besten is het toch te doen! Wat heeft het voor beteekenis, dat wij een Volksver tegenwoordiging van honderd menschen uit de zeven millioen Nederlanders samen stellen, wanneer er niet naar gestreefd wordt vóór alles de bekwaamsten te kiezen? Wordt die maatstaf los gelaten, dan komen wij zeker tot den parlementairen dood, welken dp man van de H. P, weer eens voorspeld heeft. Men kan het parlement zóó lang en zóó mooi organiseeren, dat men het ten slotte dood-organiseert. Mogen al de samenstellers van ons politiek advies er op bedacht zijn, dat „de besten vóór gaan," en dat er geen parlement komt, waar de meer derheid er maar voor spek en boonen bij zit. De Fa. v. d. Bergh doet afstand van haar reclame-recht. Naar het Corr. Bur. van zeer bevoegde zijde wordt medegedeeld, heeft de N. V. van den Bergh's Fabrieken te Rotterdam, daartoe officieel aangezocht, zich bereid verklaard om, onafhankelijk van den uitslag van het kort geding of van latere procedu- ren, afstand te doen van haar recht in zake de Blueband-reclame in de poststempels. Vermelding verdient nog, dat het contract destijds op initiatief der posterijen werd af gesloten en dat de annuleering geschiedt zonder dat de N. V. van den Berghs Fa brieken op eenigerlei schadevergoeding aan spraak maakt. Van de bereidverklaring der firma Van den Bergh werd kennis gegeven vóór de beslissing van den President der Rechtbank in kort geding. De omzet van het bevroren vleesch stijgt, naar wij vernemen, met den dag. Verleden week werd een recordcijfer van 150.000 K.G. bereikt, welke hoeveelheid overeen komt met de helft van het totaal rund- vleesch-verbruik in Amsterdam. Het aantal slagers, dat bevroren vleesch 225 ®emeen*e a'neemf> bedraagt thans Volgens het hoofd der gemeentelijke vleeschvoorziening, Dr. v. d. Laan, veroor zaken de dure inkoopprijzen van het ver- sche vleesch en de uitstekende kwaliteiten van het bevroren vleesch dezen grooten omzet. De in- en verkoopprijzen van eerste kwaliteit versch, Hollandsch rundvleesch, bedragen het dubbele van die van het be vroren vleesch, zoodat het begrijpelijk is, dat in deze tijden van duurte het publiek steeds meer bevroren vleesch gaat eten. De directeur van den Gemeentelijken Ge. neeskundigen dienst in Den Haag meldt het volgende: Ongeveer een jaar geleden wees ik er de Haagsche ingezetenen op, dat, ter bestrij ding van febris typhoidea, niet enkel de melk moest worden gekookt, maar vooral zindelijkheid worden betracht, waarbij de handen lange nagels en „fluweelen randjes" werd gewaarschuwd. Meer bepaaldelijk aan personen werk zaam in het melkbedrijf en aan hen, die le vensmiddelen hanteeren, werd dit op het hart gebonden, opdat zij, evenals de ande ren, de handen terdege zouden wasschen met zeep, wanneer zij van een privaat ge bruik hadden gemaakt of op andere wijze verontreinigde handen hadden gekregen. Aan al deze voorzorgsmaatregelen wordt nog eens herinnerd, nu er in ongeveer een week zich een half dozijn typhusgevallen voordeden, waarvan echter, voor de groote meerderheid, het spoor naar een infectiebron bij een melkleverancier in een andere ge meente heenwees. Bij de eerste verdenking werden hier de noodige maatregelen bereids genomen, maar het publiek moet nu door zindelijkheid en voorzichtigheid mede werken om de Haag sche typhusstatistiek op het gunstige peil van gewoonlijk te helpen houden. Maandagmiddag te 2 uur heeft in Hotel l'Europe te Amsterdam de receptie plaats gehad van het, comité voor den vliegtocht HeilandIndië. Verschillende sprekers voer den het woord In de met vele vlaggen en palmen ver sierde zaal heette de voorzitter van het comité Amsterdam Vlieghaven, de heer E. Fuld, de aanwezigen welkom. Het eerst voerde het woord generaal C. J. Snijders, de oud-opperbevelhebber; daar na was het woord aan den heer Van Swaay, minister van Waterstaat. Jhr. v. d, Bergh van Heemstede sprak als secretaris van de Kon. Ver. voor Luchtvaart. Ten slotte spraken de heeren Wurfbain, voorzitter van den Raad van Beheer van de K. L. M. en A. H. G. Fokker Het vertrek is bepaald op half negen tn plaats van om 8 uur in verband met de ver bindingen van de stad naar het vliegterrein. Ten einde het toestel zoo min mogelijk te belasten, zal slechts twee kilo post worden meegenomen, terwijl reeds meer dan twee kilo bijeen is. Men beschouwt de post niet als praktisch doel, maar meer als curiosi teit voor de philatelisten. De heer A. H. G. Fokker heeft ter ge legenheid van het vertrek de bemanning een oorkonde aangeboden, die op de reis naar Indië wordt medegenomen. De autori teiten en vele anderen, die bij het vertrek tegenwoordig zullen zijn, zullen op deze oorkonde hun handteékening plaatsen. St. Elisabeth's Vereeniging Jansstraat Aanvragen om versterkende middelen voor arme zieken der S. V. E. Maan dags van 23 uur. Donderdags van 2 'uur. Bisschoppelijk Museum. Dagelijks, uitge nomen Zaterdag, Zon- en Feestdagen, toe gankelijk. Verschillende processen-verbaal. Door de Haarlemsche recherche is een zekere M. v. B., 28 jaar, van beroep bank werker en wonende alhier, aangehouden, als verdacht van het maken van valsche rijwielplaatjes. In verband hiermede is door de recherche eveneens aangehouden de 31-jarige melk venter J. H. G., en de 22-jarige J. de W„ respectievelijk woonachtig te Haarlem en te Schoten, als verdacht van het koopen van deze nagemaakte plaatjes. Tegen den 32-jarigen caféhouder T. A. M. die zijn bemiddeling bij den verkoop ver leende, is eveneens proces-verbaal opge maakt. v. B wordt aan de Justitie overgeleverd. Het hoofdbestuur, de afgevaardigden en het bestuur van de afdeeling Haarlem en Omstreken van den Nederlandschen Chris- telijken Vrouwenbond zullen ter gelegenheid van de alhier te houden algemeene jaarver gadering van dien bond, officieel ten raad- huize worden ontvangen, op Maandag 13 October a.s. des namiddags te half 6. Sociëteit „St. Bavo" Hoofdbestuur Volks bond half 8 uur Tooneelclub Spoor en Tram 8 uur Eerbied in Gods Huis 8 uur Rederijkers 8 uur. R. K. Middenstandsvereeniging Haar lemsche Inkoop Combinatie half 9 uur Zangvereeniging „Klein A Capella Koor 8 nur. Gem. Concertzaal Muziekvereen. Lau rens Jansz. Koster „Feestconcert" 8 uur. Stadsschouwburg Jubileum-Tournée Ma rie van Westerhoven De Dertig Zilver lingen 8 uur. Volkszang Groenmarkt 20 Openings avond 8 uur. LISSE Harddraverijen 1 uur. R. K. Arbeidsbeurs voor mannen Jaco- bijnestraat 15 Alle werkdagen voorm. van 9—12 uur, n.m. van 25 uur. Zater dags alleen van 912 uur. R. K. Arbeidsbeurs voor vrouwen Kleine Houtweg 13 Alle werkdagen des voorm. van half 11half 12 en des nam. van 3 tot 4 'en van hajf 8 tot half 9 uur. Telefoon«2981. R. K. Leeszaal en uitleenbibliotheek Jansstraat 49 - Eiken dag geopend van 1012, van 25 en van 7—10 uur, be halve des Maandagsochtends en op Zon en Feestdagen Uitleenen van boeken. Marthavereeniging Bloemhofstraat 1 Betrekkingsbureau voor vrouwen. Alle werkdagen van 1012, van 24 en van 89 uur. Tel. 1671. TeVens gezellig sa menzijn voor Hollandsche meisjes, die hier geen tehuis hebben. Zondag en Woensdag) van 810 uur n.m. R. K. Bevolkingsbureau Gebouw Sint Bavo Smedestraat 23 van 810 uur op Maandag-. Woensdag- en Vrijdag- Ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan der muziekvereeniging „Laurens Janszoon Coster" wordt op Zondag 5 October a.s., des namiddags van 3 tot 5 uur een receptie gehouden in de bestuurskamer van het Ge meentelijk Concertgebouw aan de Lange Begijnestraat. Door de recherche is proces-verbaal op gemaakt tegen den 28-jarigen koopman M. v. d. N., terzake bedrog in het gewicht bij de levering van eetwaren, hetwelk straf baar gesteld is, bij art. 329, W. v. Str. en wegens overtreding van de IJkwet. In verband met de mishandeling gister nacht iin de WJtstraat gepleegd, waarbij men een man met een geschoeiden voet te gen de borst had getrapt, waardoor een rib brak, heeft de recherche thans den da der, den 24-jarigen fabrieksarbeiderH. M. K. opgespoord, en proces-verbaal tegen hem opgemaakt. Door de recherche is een zekere J. H. D. aangehouden, verdacht van verduistering van 2 damesrijwielen en 1 heerencostuum. Op deze voorwerpen is door de recherche in de Bank van Leening beslag gelegd. D. is aan de Justitie overgeleverd. Het bestuur van „Herwonnen Levens kracht" zal ter herdenking van het 10-jarig bestaan a.s. Donderdag in het gebouw „St. Bavo", des avonds half acht, een huldigings avond organiseeren, voor de medewerkers, die in de afgeloopen 10 jaren zooveel ge daan hebben, voor het fonds „Herwonnen Levenskracht." Talrijke uitnoodigingen van officieele personen zijn verzonden, en het bestuur vertrouwd, dat allen hieraan ge volg zullen geven. O.m. zijn genoodigd de R.K. Kamerleden, die hier in Haarlem woonachtig zijn, de rechtsche Raadsfractie, besturen van R.K. Volksbond, K. S. A., R.K. Middenstandsvereeniging, R.K. Vrou- s avonds 8 uur, in Gebouw St. Bavo, Smedestraat, door Eerw. Pater PRELLER> Alkmaar, den Heer HE1LKER, Hoofddorp. TOEOANG VRIJ. wenbond en andere organisaties. Ook en kele doktoren, die steeds samenwerken met „H. L." zijn uitgenoodigd. Hedenavond is er voor donateurs gele genheid, tot een beperkt aantal Plaat*en bewijs van toegang af te halen in het ge- bouw „St. Bavo", van 8—10 uur. Het programma belooft een aangenamen avond. Morgen hoopt de heer Jac. de Jong zijn zilveren jubilé als organist van het zieken huis „St. Johannes de Deo te herdenken. Des morgens om 7 uur zal m de kapel van het ziekenhuis een plechtige H. Mis tot in tentie van den jubilaris worden opgedra gen. INDEELING IN DISTRICTEN. De commissie voor de Malaria-bestrijding door de bevolking in Noord-Holland, schrijlt o.m. het volgende: Voor niemand in Noordholland is de ma laria een onbekende vijand Allen weten, hoe deze ziekte den lijder plaagt met tel kens terugkeerende koortsaanvallen, en de opgewektheid om te leven en te arbeiden kan doen verminderen. Zeer veel geld, tienduizenden guldens worden jaarlijks aan chinine uitgegeven; dokters en apothekers besteedden sommige jaren een groot deel van hun tijd aan de hulp voor de malaria- lijders. Ook al is in ons land, de malaria niet als in zuidelijke landen onmiddellijk levensge vaarlijk, ook bij ons doet zij ongetwijfeld ernstig nadeel aan de volksgezondheid. Indien men er in slagen kan, dit muggen- geslacht in voldoende mate uit te roeien, dan moet de malaria als volksziekte nood wendig verdwijnen. „Geen muggen, geen malaria", is het wachtwoord. Gedurende vier winters heeft onze regee ring door het staatstoezicht op de volks gezondheid, de muggen doen verdelgen, overal waar zijn in stal of boet rustig meenden te overwinteren; in een aantal deelen vatf onze Provincie, zijn ook de broedplaatsen van de muggen in slooten en vijvers door geschikte behandeling van mug- genlarven bevrijd geworden. Er zijn minder muggen, er is minder ma laria, maar de strijd dient mét verdubbelde krachten voortgezet te worden. Alle belangrijke bijzonderheden over de malaria en over de muggen vindt men be schreven in een mooi boekje van Dr. Jac. P. Thijsse, dat in den afgeloopen .zomer op ruime schaal, vooral onder de Noordhol- landsche scholen verspreid is geworden. Men heeft de verwachting, dat de Noord- hollandsche burgerij zelve dit werk kan en wil opknappen. Het staatstoezicht zal aan goede middelen helpen, tegen goedkoopen prijs, om den strijd te voeren; voor wie volstrekt niet in staat is om zich die middelen aen te schaf fen, bestaan ei toch wegen, om ook hen le helpen en tot medebestrijders te maken. Men wende zich tot het plaatselijk comité tot malaria-bestrijding in de gemeenten, dat alle noodige inlichtingen kan verstrekken. Door eendrachtig samenwerken, door een grooten en gemeenschappelijken en onver- moeiden aanval op het muggengeslacht zal en moet ons schoone Noordholland van de Malaria bevrijd worden! De Provinciale Commissie voor Malaria bestrijding wordt in haar taak bijgestaan door een hoofd-controleur, districts-contro- leurs, districts-comité's en plaatselijke co- mité's. Het plaatselijk comité verstrekt aan den districtscontroleur, den hoofdcontroleur, het districtscomité en de Provinciale Com missie, op verzoek, alle inlichtingen, die een goed inzicht in het malaria-vraagstuk zoowel als een rationeele bestrijding kun nen bevorderen. Het ondersteunt alle maatregelen, die door het districtscomité en de Provinciale Commissie noodig worden geacht, bij de plaatselijke bevolking. Het is bevoegd voorstellen te doen aan het districtscomité en aan de Provinciale Commissie en aan deze lichamen aanwijzin gen te geven, die de bestrijding kunnen bevorderen. Het voerl de plaatselijke propaganda door de bevolking zelve, zoowel door per soonlijk optreden zijner leden als door het verspreiden van meer kennis omtrent de malaria en haar bestrijding, o.a. door het organis.eeren van lezingen en voordrachten, waarvan de kosten geheel of gedeeltelijk worden gedragen door de Provinciale Com missie, en hel uitdeelen van populair-we- tenschappelijke geschriften. Het tracht gedaan te verkrijgen, dat alle hulpmiddelen, die de malaria-bestrijding ten goede kunnen komen, worden aangeschaft, zoowel door particulieren als door Witte, Roode en Wit-Gele Kruis, Het tracht door het verkrijgen van jaar- Barometerstand 9 uur v.m.: 757. Achteruit. OPGAVE VANi De N. V. IJmuider .Vischhandel Vereeniging vierde dezer dagen haar 12>4-j. bestaan Bij die gelegenheid werd bovenstaande f oto L. Allard) en personeel. genomen yan directie heer Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteoro logisch Instituut te De Bildt. Naar waarnemingen in den morgen van 29 September. Hoogste Barometerstand 769.6 m.M. te Memel. Laagste Barometerstand 739.3 m.M. te Seydisfiord. Verwachting van den avond van 30 tot den avond van 1 October. Matige tot krachtige, later afnemende, zuidelijke toi westelijken wind, zwaarbe wolkt, met veel kans op regen, later op klarend en iets koeler. lijksche bijdragen van particulieren, van Witte, Roode en Wit-Gele Kruis, van Ge meente- en Waterschapsbesturen, gelden bijeen te brengen, die voor de plaatselijke bestrijding noodig zijn, 0.m. zijn de volgende districten vastge steld: Hoorn, Wognura, Zwaag, Berkhout, Aven- horn. Oudendijk, Beets, Oosthuizen, War der, Blokker, Schellinkhout, Wijdenes, Hoogkarspel. Bovenkarspel, Enkhuizen. Alkmaar, Oudorp, Zuid- en Noordscher mer, Schermerhorn. Egmond-Binnen, Eg- mond a. Zee, Heiloo, Limmen,, Graft, Aker sloot, Castricum, Uitgeest. De Rijp. Beemster, Kwadijk, Middelie, Marken, Edam, Monnikendam, Katwoude, Broek in W., Purmerend. Zaandam, Koog a. d. Zaan, Zaandijk, Wormerveer, Krommenie, Assendelit, West- zaan, Oostzaan, Landsmeer, Ilpendam, Jisp, Wormer, Wijde Wormer. Haarlem, Schoten, Bloemendaal, Velsen, Beverwijk, Wijk aan Zee en Duin, Spaarn- dam, Haarlemmerliede en Spaarnwoude, Heemstede, Bennebroek, Heemskerk. In de genoemde districten zijn de volgen de districtscontroleurs benoemd; Hoorn. D. Conijn Dz., Goorn, gem. Berk hout. Alkmaar. F. C. Luiting, Alkmaar, Koorn- laan 60. Beemster. W. Houtman, Edaro, Linger- zijde 117. Zaandam. A. Fris, Zaandam, Ooievaar straat 70. Haarlem, F. Bouman, Haarlem, Ged. Vol. dersgracht 65rood. Het bestuur van de R. K. Kamercentrale Haarlem heeft naar het bestuur van den Bond van R. K. Kiesvereenigingen de vol gende voordracht opgezonden voor het adviseerend college. 1. J. J. Brinkman, Haarlem, secretaris der R. K. Kieskringcentrale Haarlem; 2. H. Brouwer, Hilversum, voorzitter van den Bond van R. K. Werkliedenvereenigingen in het Aartsbisdom Utrecht; 3. R. C. A. v. Cranenburgh. notaris te Haarlem. Het kieskringbestuur heeft bij het opma ken van deze voordracht getracht te vol-, doen aan art. b van het Kiesreglement, waarin wordt aanbevolen bij het opmaken der voordracht rekening te houden met de verschillende maatschappelijke groepen. In deze gedachtengang kan men den heer Brinkman rekenen te behooren tot den middenstand; den heer Brcfuwer tot de groep arbeiders; den heer v. Cranenburgh lot de goep der Academisch gevormden. De kieskring is in het bondsbestuur ver tegenwoordigd door den heer Mr. J, N. J. E. Heerkens Thijssen. Uit de voordracht wordt door het bonds bestuur een keuze gedaan van één lid voor bet adviseerend college. Secr. J. v. d. Horst, Oranjestraat. Aan de athletiek-wedstrijden van den D. j l ^Dn^ag te Amsterdam gehou den, hebben ook eenige „Ursus"-leden deel genomen. De slechte toestand van het ter rein deed de prestaties veel afbreuk. Toch hebben de „Ursus"-boys nog eenige succes sen geboekt. In het nummer polstokhoog springen, plaatste A Verheem, die zich door ten blessure niet geheel en al kon geven, zich tweede. In de nummers verspringen en 400 Meter hardloopen, nam N. de Zwager de 4e plaats in beslag. De koppelwedstrijd over 5000 M., door de Gebr. de Zwager geloopen, leverde na een aaraigen strijd een derde prijs op. Bij de 4 X 100 M. estafette nam „Ursus" verder nog een tweetal derde prijzen in be slag. Een dezer prijzen was uitgeloofd voor de gymnastiek-vereenigingen. Het was Zondag een waardig slot van ons zomer-seizoen. Nu aan den slag voor de gymnastiek-wedstrijden in Rotterdam. „Comingman" Veilingen. Notitie der veiling van Huizen ep Erven, gehouden in hel Algemeen Verkooplokaal te Haarlem, Nieuwe Gracht 74. ,^en overstaan van Notarissen Bertling en wolzak. No. 1. Hel winkel- en woonhuis met afzonderlijke bovenwoning, erve en grond te Schoten, aan de Paul Krugerstraat 32 zw. en rd. K. Koedooder 8075. Ten overstaan van Notaris van Niekerk. Nq. 2. De solied gebouwde, zeer gunstig ge legen villa met fraaien tuin te Heemstede aan het Raadhuisplein n. 3, hoek Valken- burgerstraat, bij halte tram; groot 96 C.A.. P. Huijg 19000 Ten overstaan vau Notaris N, J. Hoefla- ke. No. 3. Een villa, get. no. 4, met erf en schuurtje, voor en achtertuin te Heemstede, aan de Craijenesterlaan, groot 3 A. 6 c.A P. Stael, 10900.—.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1924 | | pagina 1