Nagekomen Berichten. STADSSCHOUWBURG UIT DEN OMTREK. SCHOTEN. Het Sohouwtooneel NET MEISJE NET MEISJE DE SPAARNEBANK De vergoeding aan de opgekomen militairen. Haarlemsche Handelsvereenjging, Naar de Missie. Esperanto. Het Witte Kruis. Gouden Proiessiefeest. Van de Floralia-ten toonstelling. Een daad die voor zichzelf spreekt. Personalia. Abonnementen N. Z. H. T. M. „Kunst zij ons Doel". De feesten van den Ned. R.-K. Volksbond. W. Küppers f. DE H. O. V. BURGERLIJKE STAND. SCHOTEN (dorp). HEEMSTEDE. Naklanken. IJMUIDEN. MARKTNIEUWS. Wisselkoersen en koersen van Bankpapier. new-york De Fransch-Poolsche onderhan delingen. HEDEN 30 SEPTEMBER - 8 UUR in KRELIS LOUWEN Woensdag 1 October 8 uur 50-Jarig JUBILEUM Tournée van MARIE VAN WESTERHOVEN DERTIG ZILVERLINGEN SIPP3RAH Marie van Westeihoven 8 G0E0 GEREEDSCHAP! Te koop of in ruil Net Dagmeisje Net Dagmeisje DAGMEISJE R.-K. Boerenknecht Eerste Verkoopster en een tweede verkoopster i°lls/16 12974 lö^ De dubbele moord te Wychen De zwerver te Baarn. Onder hen di voor de nu f el open her- nalrngsoefeningen in militairen uiinst moes ten komen waren vanzelf ook een aantal werk- looze arbeiders. Velen van hen informeerden vóór het op- onder de wapenen, of tijdens hun mi ai en dienst hun echtgenoote de genoten ondc-teuning kon halen, daar hun gezin in deze 14 dagen toch leven moest. Deze vraag werd gesteld omdat zij die via de „kas" uitkeering ontvangen, deze uit keering nietbntvingen als zij in militairen dienst waren, daar het ministerieele voor schrift luidt, dat de werklooze, om uitkeering te ontvangen, eiken dag de controlelijst moet teekenen, iets wat natuurlijk in deze 14 dagen onmogelijk is. Op de vraag door eenige besturen gesteld aan de Commissie tot Steunverleening werd een afwijkend antwoord ontvangen zoodat deze betrokkenen in dienst gingen met het lewustzijn dat vrouw en kinderen deze 14 lagen geheel zonder inkomsten achterbleven, terwijl de groote werkloosheidsperiode reeds een ledige beurs veroorzaakt had vóór het opkomen. Want nog steeds bleef de beslissing om trent de aan den Minister van Oorlog aan gevraagde vergoeding uit. Deze menschen zijn nu Zaterdag j.l. van de herhalingsoefeningen weder bij vrouw en kinderen teruggekeerd en ontvingen toen de tijding dat in deze 14 dagen nog geen beslis sing, laat staan eenig geld was ontvangen, waardoor deze terugkomst voor velen een groote teleurstelling is geweest. Bij nadere informatie op het stadhuis werd opnieuw geantwoord, Idat de beslissing nog niet uit den Haag binnengekomen was. Santpoort. Allen leerlingen van de Erken de Pontschool. Aan de Technische Hoogeschool te Delft slaagde voor het examen werktuigkundig ingenieur Misset. Aan de Universiteit te A'dam slaagde voor het eerste gedeelte van het Candi- daatsexamen Geneeskunde, onze stadge noot de heer H, R. Duintjer. Door de Haarlemsche Handelsvereeniging is besloten, in het a.s. winterseizoen een tiental lezingen voor de leden te doen hou den. Deze lezingen zullen gehouden wor den door Mr. M. W, F. Treub, Jhr. J. C. Mollerus, C. Loeff, H. E. Knappert, H. A. Marcus, J. A. B. Fibbe en K. Kropveld. Programmaboeken van de Hamit zijn voor de leden nog bij de vereeniging ver krijgbaar. Naar de missie in Denemarken vertrok uit het klooster te Meerssen de Weleerw. pa ter P. Boerrigter, uit Haarlem, van het Ge zelschap van Maria te Schimmert. Donderdagavond 8 uur wordt in gebouw "St. Bavo' een propagandavergadering ge houden voor Esperanto. Als sprekers zul len optreden de ZeerEerw. Zeergel. Pater Dr. C. Preller O. P. en de heer P. Heilker, van Hoofddorp. De afdeeling Haarlem van het Witte Kruis, kwam Maandagavond in de nieuwe tuinzaal van Brinkmann in een ledenver gadering bijeen. Dr. v. d. Berg was voorzit ter. Na notulen en ingekomen stukken werd de beschrijvingsbriefvoor de Algemeene Vergadering behandeld. Tot candidaat voor lid van het hoofdbe stuur werd benoemd de heer G. Bos, admi nistrateur der gemeentebedrijven te Wor- nerveer. Na ampele gedachtenwisseling werden enkele wijzigingen in de Statuten en Huis houdelijk Reglement van de Noord-Hol- landsche Vereeniging „Het Witte Kruis" vastgesteld, waarvoor de afgevaardigde naar ie algemeene vergadering een bianco raan- iaat verkrijgt. Inzake de twee voorstellen van Schoten ,niet steeds in Amsterdam vergaderen en ie vorming van districten) werd besloten de afwijkende prae-adviezen van het hoofd bestuur aan te nemen. Ten opzichte van het laatste punt krijgt de afgevaardigde eveneens een blanco mandaat. Besloten werd om voor de verbouwing van „Heideheuvel" 50.te storten in het voor dit doel gevormde waarborgfonds. De hoofdvereeniging bestaat in 1925 50 jaar. Dit gedenkwaardige feit zal met eenige feestelijkheid worden gevierd. O.a. een groote tentoonstelling in Augustus te Alkmaar te houden en een autotocht te Hilversum, ter gelegenheid van >de alge meene vergadering aldaar en de inwijding ran het verbouwde „Heideheuvel." Na uitvoerige gedachtenwisseling werden de verschillende punten van de beschrij vingsbrief goedgekeurd. Tot afgevaardigde naar de algemeene ver gadering werd benoemd de "heer W. J. van Vlodorp. Als diens plaatsvervanger werd aangewezen de heer H. C. v. d. Vangst. Aan de orde was hierna de begrooting voor 1925. Zij werd vastgesteld op een be drag aan inkomsten en uitgaven van 2257.90. Tot leden der commissie tot nazien der rekening en verantwoording van den pen ningmeester werden benoemd de heeren J. A. M. Stolk en W. J. van Vlodorp. Na de rondvraag werd de vergadering ge sloten. Op Zaterdag 4 October a.s, herdenkt de Eerw. Zuster Dominique, (in de wereld mej. Johanna van Dieren Bijvoet, geboren te Bloemendaal) van de orde dek eerw, Zus ters Franciscanessen van Roosendaal, in het pensionaat Woerden, haar gouden profes- siefeest. Het gebeurde Zondagmiddag. Een moeder stond stil te schreien bij een plantje. Een der bestuursleden, meenende, dat iets niet n orde was, vroeg wat er scheelde. Toen kwam het er snikkend uit: Het kindje, waar tan het potje was, was kort geleden ge korven. Maar even voor haar dood, had moeder moeten beloven, dat ze het plantje op de tentoonstelling zou brengen. Droevig. De bestuursleden hebben moeder dadelijk het kostbaar souvenir weer meegegeven, bang als zij waren, dat het Maandag zou zoek raken. Stil-schreiend is ze daarna vertrokken met de liefde van het kind in de armen en in 'set hart, vertelt de „O. H. Ct." Arme moe der. Men schrijft ons Zoowel in plaatselijke als in andere bladen werden voor een paar weken berichten ge lanceerd dat leden, van St. Raphael en van den Prot. Chr. Bond het z.g. pensioen-- petitionnement teekenden als alle anderen. Zooals men weet negeerde men in dezen opzettelijk de mede-leiding in de boven genoemde actie der Hoofd Bestuurders dier organisaties, reden waarom beide hare leden adviseerden het adres niet te teekenen. Men kon dit advies te meer geven, omdat de pensioenvraag bij deze actie alleen diende als vlag tot dekking eener andere lading. Nu de resultaten bekend zijn wordt het tegen deel van bovenstaande bewering als zouden leden van St. Raphael en P. C. B. hebben geteekend bewaarheid. Immers hebben, vol gens mededeelingen der lijfbladen der N. V., 26.000 personen geteekend. Het spoorweg personeel bestond op 31 Dec. '23 uit 44549 personen, waarvan er 41820 op dien datum deelgenoot waren van een der pensioen fondsen. Er hebben dus, als wij het getal deelgenooten der pensioenfondsen in het oog houden, 16000 personen geteekend, De heer KüPPers werd 20 Juli 1845 t. ongeacht het aantal gepensioneerden, dat HaarJ?m Na eenigen tijd in.militai ongeacht het aantal gepensioneerden, dat onder de 26000 teekenaars begrepen is en niet meer tot het personeel behooren. Uit bovenstaande blijkt zeer duidelijk, dat, hoewel ook de leden van St. Raphael wachtensmoede zijn op de reeds herhaaldelijk toegezegde nieuwe pensioenregeling en zelfe verzoeken tot teekenen door superieuren werden gedaan, zij als één man het parool van hun Hoofdbestuur hebben gevolgd en aiet hebben geteekend. Schitterender bewijs van het feit. hoe de leden van St. Raphael aan hunne leiding vasthouden, kan toch mm- mer worden gegeven. Geslaagd voor Engelsche Handelscorres pondentie, diploma Pont, mej. P, Oosten burg, alhier, en voor Stenografie, diploma Pofct. 130 lettergrepen, mej. P. Schoor!, Naar wij vernemen mogen thans de abon- nee's het 'portret, hetwelk noodig is op een abonnementskaart niet slechts één, maar jvier maal gebruiken. Verder vernemen wij, dat het in de bedoeling ligt met 1 Januari 1925 één maandelijksche, zes maandelijksche en jaarabonnementen verkrijgbaar te stel len. Het bestuur van het teekengenootschap „Kunst zij ons doelvestigt in een brochure nog eens speciaal de aandacht op de werk wijze van het genootschap. Het teekencollege, opgericht in 1821, heeft verscheidene beroemde kunstenaars onder zijne leden geteld. Mauve werkte op de teekenavonden, evenals Gabriel, de Haas, Verschuur, Bauer en vele anderen. In 1841 vestigde het genootschap zijn ze tel in de bovenzaal van het Waaggebouw, terwijl het in. 1916 de beschikking kreeg over de benedenzaal, welke het inrichtte voor het houden van tentoonstellingen en lezingen. In het afgeloopen seizoen (19231924) werden tentoonstellingen gehouden van het werk der kunstenaars Wenchebach Jr. en Martinez en na deze één van het werk der leden, welke drie tentoonstellingen zich in groote belangstelling der talrijke bezoe kers mochten verheugen. Hoewel de plannen voor het wintersei zoen nog niet geheel vaststaan, staat er reeds een tentoonstelling van werken door L. Senf en een causerie door de schrijfster Mevrouw v. Zeggelen over Indië met een daarbij aansluitende kunstbeschouwing over werken door Gabrielse op het programma. Uit verschillende mededeelingen blijkt, dat het vereenigingsleven opgewekt is. Toch is het bestuur nog niet tevreden; het wil de kracht, uitgaande van het ge nootschap nog intenser maken, het weet nog te veel arbeidsvelden onontgonnen. Daarom spoort het de leden aan, nog meer leden voor het genootschap aan te werven. ■v Gisteravond had in het gebouw St. Bavo, onder enorme belangstelling, de lang ver wachte trekking plaats van de loten van den R.K, Volksbond. De trekking geschiedde door 2 dames, ten overstaan van het bestuur, en onder poli tietoezicht. Verschillende kreten, die uit de zaal op stegen, deden vermoeden, dat er ook prij zen onder de aanwezigen vielen. Ongeveer kwart over 10 was de loting afgeloopen ep werd door den Voorzitter, den heer J. P. H. van Castricum, een dankwoord gespro ken, voor allen, die aan het welslagen van de feesten hadden medegewerkt. Het deed spr. genoegen, te kunnen mede- deelen, dat alle loten verkocht waren en het bestuur er met geen enkele was blijven zitten, (applaus.) Hieronder laten wij dg 8 hoofdprijzen volgen, alsmede de nummers van de geluk kige winnaars: le prijs; No. 2417, een ameublement. 2e prijs: No. 19, een heerenrijwiel. 3e prijs: No. 1034, een naaimachine. 4e prijs: No. 1780, een gouden heerenhorloge 5e prijs: No. 1122, een ontbijtservies, 6e prijs: No. 4214, een fototoestel. 7e prijs: No. 878, een theetafel. 8e prijs: No, 26, een groot H. Hart-beeld. 1 en slotte nog een kleine rectificatie in het laatste gedeelte van het gisteren ge plaatste verslag van den R.-K. Volksbond. Hierin stond n.l. abusievelijk vermeld, dat ook de Zeereerw. heer Pastoor Boogmans een schrijven van gelukwensch had gezon den. Dit moest zijn de Zeereerw. heer J. H. W. Borsboom, de reisgenoot van den Hoog- eerw, heer Deken. Ongeluk. Hedenmorgen had de heer N„ van het administratief personeel van „De Spaarne- stad" het ongeluk, met zijn hoofd op den steenen vloer van het gebouw te vallen, waardoor een bloedende hoofdwonde ont stond. Waar het vermoeden gewettigd was, dat de heer N. een lichte hersenschudding had gekregen, is hij per ziekenauto va-n den heer Mathot, ter observatie naar de Mariastichting overgebracht. Hedenmorgen is in het Zieenhuis Sint Joannes de Deo overleden de heer Willem Küppers. Eenigen tijd geleden deed de heer Küppers op straat een val, die een genees kundig onderzoek noodig maakte, Hierbij kwam, onafhankelijk van den val, een ziekte aan het licht, die een vrij zware operatie wenschelijk maakte. De operatieve behan deling had een gunstig verloop, doch heden morgen trad hartzwakte in, waaraan de pa tiënt is overleden. De heer Küppers werd 20 Juli 1845 te n geboren. Na eenigen tijd in. militai ren dienst te hebben doorgebracht, vestigde de heer Küppers zich te Haarlem en werd daar eigenaar van een drukkerij. De heer Küppers was de stichter van de N. Haarl. Courant, waarvan hij vele jaren directeur-hoofdredacteur was. Hij was in zijn goeden Haarlemschen tijd een veel ge ziene figuur in het vereenigingsleven. Inzon derheid bewoog hij zich op politiek gebied. Eenige jaren was hij voorzitter der R. K, Kiesvereeniging en werd door haar in sa menwerking met de toen bekende neutrale kiesvereeniging „Burgerplicht" en de anti- revolutionnaire kiesvereeniging candidaat gesteld voor den gemeenteraad van Haar lem. Met de heeren Stuffers en Kouwenaar behoorde hij tot de stichters dér Journalis- tenvereeniging „De Haarlemsche Pers" en waTs daar eenigen tijd voorzitter van. Uit deze vereeniging is de nu nog bestaande vereeniging Haarlemsche Journalisten kring gesproten. Ook in het leven van den Ned. R.-K. Volksbond afd. Haarlem, speelde de heer Küppers een rol. Vooral de oudere Haarlemmers zullen zich de werkzaamheid van den heer W. Küppers in het vereenigingsleven nog wel herinneren. Het is niet wel doenlijk al de door hem vervulde functies op te noemen, Want van niemand wordt de brigrafie zoo slecht bijgehouden als van een journalist. Toen de Nieuwe Haarlemsche Courant in andere handen was overgegaan, vestigde de heer Küppers zich eerst te Heilo, daarna te Scheveningen, kreeg nog eenige jaren de leiding van Eindhovensch Dagblad, maar kwam weer terug tot zijn eerste liefde, want in 1919 vestigde hij zich weer te Haarlem on; als ambteloos burger hier ver der te leven, Intusschen interesseerde zien zijn vlugge, nuchtere geest nog buitenge woon voor alles wat Haarlem betrof en Haarlemsche aangelegenheden, vooral Haar lemsche vereenigingszaken. Geen gebeur tenis van beteekenis greep plaats of de heer Küppers was er bij tegenwoordig, geen belangrijke vergadering werd door hem overgeslagen, en een zijner gezelligste bezigheden was met zijn vrienden nog eens na te praten over den goeden, ouden tijd en daaruit de conclusies te trekken, die van toepassing konden zijn op het tegenwoor dige leven. De heer Küppers, die een goed collega was, had vele vrienden en nog meer ken nissen, die gaarne nog eens een praatje met hem aanknoopten. hem aanknoopten. Hij was officier in de orde der advocaten van St. Pieter en begiftigd met het eerekruis „Pro Ecclesia et Ponti- fice" in goud. De begrafenis van het stoffelijk over schot zal plaats vinden op het R.-K. kerk hof te 's-6ravenhage. DE STEUNCONCERTEN, In een circulaire» aan de leden, spoort het bestuur der H. O. V. aan, de vereeni ging opnieuw te blijven steunen. Dank zij de vrijgevigheid van velen, waardoor het Beethoven- en het Mahler- Concert zoo schitterend slaagde, alsmede door de vorstelijke giften van een paar, tot dusver onbekend gebleven vrienden van de H. O. V., mocht het financieel jaar met een batig saldo sluiten. Om nu evenwel te voorkomen dat de H. O. V. aan 't eind van ons - vereenigingsjaar weder voor een leege kas staat, heeft het bestuur besloten-reeds dadelijk met Steunconcerten aan te vangen. Deze zullen eens in de maand gegeven wor den met eerste rang Solisten, als Mevrouw Noordewier-Reddingius, Dirk Schater, Me vrouw Cahier, Willem Andriessen, de twee jonge Amerikaansche Wellerson's en ande ren. Voor deze Concerten zal het publiek 1.75 moeten betalen, de leden kunnen echter tegen 1,deze Buitengewone Steunconcerten bijwonen. Het bestuur ver trouwt, dat velen gebruik zullen maken om slechts voor een matig entree de beste bin nen- en buitenlandschc solisten te kunnen hooren, terwijl zij tegelijkertijd de H. O. V. helpen in stand houden. Zooals men weet zijn de leden van het Orkest der H, O. V. vereenigd in een ver eeniging, genaamd „Onderling Belang" tot steun bij ziekte en heeft het bestuur van deze vereenig. verzocht, in den Concertgids mededeeling te doen, dat men als donateur kan toetreden, voor een bedrag van 2,50 per jaar, welke donatie het recht geven op vrijen toegang voor het Concert, dat telken jare gegeven wordt ten bate van genoemd ziekenfonds. Het werkprogramma der H. O, V. voor de maand October is als volgt: Donderdag 2 October Ledenconcert. Zondag 5 October Middagconcert. Maandag 6 October Concert Dordrecht. Woensdag 8 October Concert. Zondag 12 October Leden-Middagconcert. Dinsdag 14 October Concert inwijding van het orgel. Woensdag 15 October Concert met orgel Haarl. Dagblad. Donderdag 16 October 1ste Ondersteu ningsconcert. Eugenia Wellerson, Zondag 19 October Middagconcert. Dinsdag 21 October Concert Leiden. Donderdag 23 Oct. Ledeoconcert (orgel). Zondag 26 October Middagconcert. Woensdag 29 October Concert. Het eerste ondersteuningsconcert zai dus plaats hebben op Donderdag 16 October, des avonds te 8 uur, waarbij de jeugdige Amerikaansche violiste Eugenia Wellerson zal optreden. POLITIE STUDIECLUB „HAARLEM EN OMSTREKEN." Het bestuur van bovengenoemde club is thans als volgt samengesteld: M. P, Weijers, Voorzitter, Haarlem; G. v, Eijken, Secretaris, Haarlem, Hieronymus v. Alphenstr. 30; G. Snijbesma, Penningmees ter, Haarlem, MUSEUM VAN KUNSTNIJVERHEID. Naar men ons meedeelt zijn, aan de Ten toonstelling .van werken van W. van Konij nenburg en Johan Raedeker in het Museum van Kunstnijverheid, Palviljoen, nog twee belangrijke wérken toegevoegd. Geboren; 29 Sept.; M. J, E. DostFrans- sen, z. J. M. J. KortekaasKaat, d. J. M. Akerboomv. Veen, z. 30 Sept.: C. de VriesSchippers, d. Ondertrouwd; 30 Sept.: C. Mesman en A. C. v. Sloten. Overleden 27 Sept.: H. Stokman, 70 j., Linschotenstraat 28 Sept.: H. v, Vark, 63 j„ Kamperlaan H, C. ter Haak, 31 j„ Aelbertsbergstraat 29 Sept.: N. v. d. Werff, 83 j„ Graaf Willemstraat J. v. Bilderbeek, 25 j„ President Steijnstraat S. C. S. Engelenberg, 47 j„ Nassaulaan. Diefstal van bloemen. Door de poli tie zijn aangehouden J, P. J, v. d. N. en R. S„ die dahlia's en gladiolussen, ter waarde van ongeveer 50, uit een tuin aan den Rijksstraatweg gestolen hadden. Patronaat „St. Alóysius", Door de leden van het patronaat werd opgevoerd het historisch drama „de H. Tarcisius", martelaar van hel H. Sacrament. De Zeereerw. Heer Pastoor opende zelf dezen feestavond met gebed, bracht in her innering de zoo schitterend geslaagde 5de Euch, week en zette het verbond uiteen tusschen de pas afgeloopen Euch. week en de strekking van het stuk. Het stuk wérd zeer goed vertolkt. Kapelaan Vreeswijk heeft in die korte spanne tijds een goed too- ncelstuk voor het voetlicht gebracht. Schitterende costuums, en prachtig dé cor. Wij kunnen een bezoek ten zeerste aanbevelen, want heden, Dinsdag, om 8 uur gaat het stuk weer. De zaal was goed be zet. Tooneelwedstrijd. De prijzen van de tooneelwedstrijd der R. K. Tooneelclub D. E. S., alhier, zijn te bezichtigen in het sigarenmagazijn van den heer A, Kramer, Binnenweg, welke zijn étalage hiervoor gratis heeft beschikbaar gestel; Daar mag toch wel even hier worden vast gelegd, dat de Jubileumfeesten van den Ned. R.K. Volksbond uitnemend geslaagd zijn. Na het kerkelijk gedeelte is ook het fees telijk gedeelte één doorloopend succes ge worden en wij meenen ie weten dat de bestuurderen van den Ned. R.K. Volksbond- terecht-tevreden zijn. Hun doel is bereikt: ze hebben weer eens duchtig de aandacht op de afdeeling Haar lem van den Ned. R.K. Volksbond geves tigd. In duizenden huisgezinnen is over den Volksbond gesproken en mqt eere, Dat zal niet nalaten van invloed te zijn wanneer straks met nieuwen nvoed door de huisbe zoekers en propagandisten aan de werving- van nieuwe leden zal worden begonnen voor Volksbond en vakorganisatie. Het doel propaganda tc maken is bereikt en daarne vens is het financieel succes ook niet on bevredigend: alle loten zijn verkocht en daarmede is een grond gelegd voor een fonds, waaruit behoeftige Volksbondsleden kunnen gesteund worden. Ook voor Herwonnen Levenskracht zijn het financieel voordeelige, dus hoogst pret tige, dagen geweest. Met genoegen mogen bestuur van Volks bond en comité van „Herwonnen Levens kracht" op de afgeloopen feestdagen te rugzien. OVERVEEN. Schietwedstrijd. Door den Haarlemschen Schietbond was een zes daagsche Schietwedstrijd uitgeschre ven op buks en MargageWeer, op de Schiet banen in de duinen te Overvéen. De Wed strijd werd gehouden in twee afdeelingen n.l. Van Burgerwachten, en Schietvereenigingen. Door tien korpsen werden hieraan deel pene- me. De stand op heden is als volgt. Irritatie wedstrijd buks eerste vijftal 1 Bloemendaal Commando 472 punten 2 Generaal Toubert 470. p. 3. Lisse 464. d. Tweede vijftal 1 Lisse 437. p. 2 Graaf Flo- ris 413 p. Mar<p eerste vijftal 1 Graaf Flo- ns 278 p. 2 Schoten 277, p. 3 Bloemendaal Commando 276 p. tweede vijftal 1 Graaf Floris 256 p. 2 Lisse 256 p. Burgerwachten buks 1 Haarlem 465 p. 2 Bloemendaal 464 p. tweede vijftal 1 Bloemendaal 478 p. Marga. 1. Bloemendaal 273 p. 2 Schoten 271 p. tweede vijftal 1 Bloemendaal 275 p. Zondag 5 October heeft de eindwedstrijd plaats, en is de sluiting bepaald des avonds 6 uur. Voor de personeele wedstrijd zij prachtige prijzen beschikbaar gesteld en voor de vrije baan heb ben vele schutters hooge series gemaakt. Naar Indië. Tot onderwijzer aan een Chr. school te Solo, cp Java, is benoemd de heer C. W. Tober, onderwijzer aan de Groen van Pinkstererschool, alhier. Drukte. Voor de hoogovens liggen drie ertsbooten in lossing, n.l. het groote Noor- sche stoomschip Aügsved, dat een lading erts van Noord-Amerika (Wabana) aan bracht, het Fransche stoomschip Stilbé, en het Hollandsche stoomschip Leonora. Voortgezet. Het Engelsche stoomschip Pollybridge heeft alhier de op zee bekomen machineschade gerepareerd en de reis naar Grimsby voortgezet, ROTTERDAM, 30 Sept. Veemarkt. Vette ■koeien le kw. 61 ct„ 2e kw'. 52, 3e kw. 40; vette Ossen 60 ct., 2e kw. 52, 3e kw. 40; Vette Stieren le kw, 53 ct., 2e kw. 46, 3e kw, 40; Vette kalveren le kw. 95, 2e kw. 85, 3e kw. 70 ct. per half K.G. Nuchtere kalveren 2416; idem voor de fokkerij 35—35; Biggen 16; Paarden 465—180; Kalfkoeien 5—4; Melkkoeien 485—435; Vaarzen 300—190; Pinken 195—115; Gras kalveren 1.35—0.65. Aanvoer over alles matig. Met fok- en melkvee veel vraag voor België. Overigens matige handel wegens Is- raëlietische feestdag. 30 SEPTEMBER EERSTE KOERS LATERE KOERS BERLIJN p. billioen) 0.601/2 0.613/4 PARIJS 13.571 /a 13.60 BRUSSEL 12.45 12.50 WEENEN 0.361/2 0-363/1 LONDEN i 11.531/, 11.53»/, STOCKHOLM 68.85 68.95 KOPENHAGEN 44.85 45,15 CHR1STIANIA 36.85 36.90 BAZEL 49.50 49.50 2.591 /8 2.59V, ROME. 11.40 11.40 PARIJS, 30 Sept. De chef eener afdeeling van het ministerie van Handel en Industrie, is te Parijs uit Genéve terug gekeerd tot het hervatten der onderhandelingen over dc herziening van het Fransch-Poolsche handelsverdrag. Deze onderhandelingen werden aan 't eind der vorige maand on derbroken. ALGEM. VERGADERING N. V. KON. NED. HOOGOVEN EN STAALFABRIEKEN AMSTERDAM, 30 Sept. Heden werd al hier in 't gebouw van de Ned, Handelmaat schappij de algemeene vergadering gehou den van de N. V. Kon. Ned. Hoogoven en Staalfabrieken. De heer Dr. A. G. Kröller en H. D. J, Odcrwald die aan de beurt van aftreding waren, werden tot commis saris der N. V. herkozen. In de vacature ontstaan door het overlijden van den heer H. J, E. Wenckebach, werd voorzien door de benoeming met algemeene stemmen van ingenieur A. Ingenhousz tot directeur der Vennootschap Ingenieur G. A. Visser zal als voorzitter der Directie optreden. Bij de rondvraag werd door den regee- ringscommissaris Ir. C. S. M. Lambreqhtsen van Rithen toelichting gevraagd naar- aan leiding - van het courantenbericht, dat de afval van de tweede hoogoven voorloopig van de baan zou zijn, De Directie deelde hierop mede, dat dit bericht onjuist is en dat dit oqderwerp voortdurend de aandacht heeft van Directie en Commissarissen. BRAND TE KROMMENIE. KROMMENIE, 30 Sept. Hedennacht om 12 >2 uur is door onbekende oorzaak brand uitgebroken in de drukkerij van de Veree- nigde Blikfabrieken_ te Krommenie. Een «leel der drukkerij i» vWrbrand, benevens het lithografisch atelier. Er zijn maatrege len genomen om het bedrijf voort te zet- ten. Verzekering dekt de schade. JAN MUSCH foodsch Drama door A. van SPRINKHUYSEN Gewone prijzen. t r -A GOLD GEREEDSCHAP, 't halve werk §'n Handig werkman, rap en sterk OMet een klare bovenkamer, Neemt zijn nijptang en B zijn hamer, Bankschroef, zaag of 8 Winkelhaak, Groot of klein, naar n keus en smaak! Schaaf en beitel, scherp van snee R Van HEENK, GROOTE HOUTSTR., mee R 8MT" Mag. geop. v. 8—12 en 11/?—8 u. Zaterdags tot 9 uur. 5 Bezichtigt onze etalage met H BIJZONDERE aanbiedingen O en RADIO-ARTIKELEN R R met muziek) □□□□□□□□□□□□□□□□□□□□a voor bruikbaar motorrijwiel, een uit stekend werkend radio-ontvangtoestel, geheel compleet, met solide garantie. Te zien en zonder verplichting te hoo ren; EIKENSTRAAT 52, te Schoten. gevraagd, tot hulp in dc huishouding. Pl.m. 16 j. Adres: KOUDENHORN 6. Gevraagd voor terstond voor ass. huishouding. Aanmelding na 8 uur, Garen'kokerskade 1 B. Mevr. v. ANDEL, Wilhelminastraat 35, vraagt een voor dag en nacht, als meisje-alleen, v.g.g.v. Wordt gevraagd, voor directe in diensttreding, in een kléin gezin, een flink daglneisje, Br. onder No. 13134 Bur. van dit blad. Er biedt zich aan een goed kunn. melken. Tegen half Oct. Br. onder letter B. aan J. ROESSEN, agent van dit blad te Vogelenzang. Gevraagd met 1 November een als hulp in de huishouding. Te bespre ken KLEVERLAAN 131,Haarlem, des avonds tusschen 8 en 10 uur. Voor direct of per 1 November ge vraagd een R.-K. verder 3 LEERLINGEN of aankomende VERKOOPSTERS, bij L HOI.ZHAUS, Groote Houtstraat, hoek Anegang, MEDEGEDEELD DOOR De Beurs opende heden prijshoudend. V. K. 1 HEDEN 5% Nederland 1919 W»/le 941/s 6% Nederland 1923 100i/4 100i/4 4H Nederland 1917 851 851/g 10111/16 6 Oude Vaart öS3/„ 88 dito Gem. Eigendom ^3/s 72 Mij. „Nederland" 15li/, 156 Scheepvaart-Unie •I»»/; 127 Rotterd. Lloyd 127 Paketvaart 136V, 138 Oude Boot 80 82 Holl. Stoomboot 285/s 28 H. V. A. 443 443 J aVa Cultuur 390 39J 72 Koloniale Bank 182 182 Indische Bank 134 134 CerL Handel Mij. 1291/, 130 130s/ g 130 Phoenix 97 159 3231/ 317 1133/, 113 1 ,ii/ '16 »03/4 V orstenlanden 1701/, 169 Actions id. 172 169 Comp. Merc. Arg, 28 28 Poerworedio 13^1 1323/ Oude Deli' 390 391 Senembah 3491/, 348 Deli Batavia 314 34 Amsterdam Rubber 157 1543/4 Serbadjadi 198 1091/, .06 1271/a 129 Dordtsche Petr. 308 304 Southern Rails 73 72 l 8 148i/f 781/xe l53/„ Conm. Maxwell - 43/i« 436e NED. STAATSLOTERIJ. Trekking van Dinsdag 30 Sept. Se klasse 10 lijst. Hooge prijzen: 2030 1574! 18277 18954 21094 eiK 'f 1000. 6640 9682 10919 12924 20579 22243 22425 elk 40Q, 7372 7438 13401 14475 18336 19276 21617, elk f200. 1969 6927 7919 9120 11897 12384 14293 16351 21003 elk 100. Prijzen van 70: 9 24 461 470 628 647 838 895 928 984 1021 1133 1211 1350 1355 1451 1487 1531 1644 1753 1767 1781 1886 2083 2326 2590 2945 2955 2977 3210 3333. 3348 3370 3467 3821 3949 4093 4242 4257 4349 4427 4430 4643 4687 5028 5156 5215 5466 5695 5696 5730 5733 5931 5990 6155 6423 6551 6568 6773 7131 7249 7263 7448 7456 7666 7699 7820 7881 S023 8093 8100 8259 8832 .8862 8902 9209 9335 9349 9729 9860 9889 10092 10243 10308 10358 10530 10642 11043 11121 11209 11339 11360 11374 11469 11494 11541 11628 11642 11687 11744 11931 11971 12013 12063 12064 12157 12227 12300 12304 12359 12389 12561 12582 12720 12760 12929 13038 13213 13312 13341 13452 13627 13770 13980 14016 14063 14084 14189 14228 14309 14391 14438 14597 14705 14754 14850 15030 15078 15123 15161 15195 15245 15217 15269 15315- 15500 15604 15639 15703 15714 15745 15836 16029 16108 16138 16183 16301 16303 16360 16450 16427 16458 16635 16877 16928 16958 17003 17040 17210 17234 17318 17511 17520 17563 17614 17701 17780 17841 17842 17867 18037 18252 18338 18420 18430 18593 18607 18614 18721 18775 19042 19136 19258 19282 19430 19557 19758 19892 19897 19970 19981 20078 20144 20227 20281 20326 20468 20484 20561 20627 20736 20802 20913 20926 21004 21050 21053 21116 21156 21280 21331 21664 21834 21890 22039 22057 22266 22304 22315 22318 22657 22674 22730 22761 22811 22814 665 1135 1577 2242 3231 4090 4459 5630 61 IS 7180 7759 8659 9522 .148 291 578 897 117! 1294 1519 1690 1854 1995 2110 2341 2690 3140 3445 3905 4210 4350 4464 4645 4793 4977 5201 5445 5657 5928 6307 6488 6697 7018 7294 7426 7584 7825 8143 8468 8852 9123 9407 9626 9802 10049 10300 10407 10764 11085 11557 11817 12223 12394 12652 12789 12950 13155 13588 13790 13926 14107 14209 14467 14555 14807 15107 15331 15521 15704 15979 16262 16510 16648 16979 17076 17424 17784 18058 18238 18426 18658 19065 19322 19442 19608 19693 19950 20127 20374 20636 20780 20897 21054 21244 21460 21597 21812 22169 •22397 22504 22665 22939 157 353 600 927 1204 1352 1533 1705 1887 2019 2188 2327 2744 .3200 3588 3914 4221 4370 4470 4654 4801 5019 5233 5460 5682 5947 6362 6516 6724 7026 7301 7450 7605 7955 8177 8547 8864 '9138 9458 9634 9924 10091 10307 10431 10776 11313 11605 11911 12240 12460 12665 12806 12967 13275 13674 13822 13991 14109 14269 14506 14601 14824 15154 15375 15523 15783 15981 16270 16538 16664 16980 17096 17448 17825 18081. 18244 18445 18666 19077 19362 19491 19613 19791 20007 201.65 20410 20702 20785 20920 21076 2.1.264 21461 21608 21835 22220 22414 22522 22673 22948 NIETEN; 194 212 354 608 968 1214 1354 1581 1709 1931 2040 2195 2387 2797 3253 3617 3946 4259 4397 4512 4660 4810 5024 5302 5461 5720 6032 6391 6549 6891 7070 7314 7460 7628 7969 8178 8626 8879 91S4 9479 9659 9942 359 612 1005 1244 1378 1597 1764 1956 2090 2241 2557 2799 3271 3739 4032 4288 4404 4520 4685 4814 5090 5305 5532 5735 6042 6420 6589 6910 7151 7336 7463 7634 8080 8284 8735 8909 9223 9527 9679 9989 10136 10206 10313 10326 104J2 10537 10785 10853 11331 11358 11624 11635 11975 11995 12243 12247 12468 12505 12670 12680 12866 12870 12975 13007 13310 13313 13695 13710 13826 13832 14038 14083 14115 14132 14318 14352 14518 14520 14602 14640 14846 14861 15244 15266 15393 15426 15560 15565 15796 15842 1,6063 16064 16307 16414 16570 16582 16740 16778 16983 17024 17122 17180 17456 17476 1S833 17853 18099 18112 18254 18258 18477 18484 18715 18778 19078 19168 19392 19393 19507 19528 19631 19638 19861 19884 20060 20066 20169 20263 20438 20459 20717 20719 20807 20809 20923 20990 21117 21,145 21270 21274 21493 21506 21618 21644 2J842 21998 22306 22326 22445 22460 22567 22583. 22726 22795 22966 23980 245 476 683 1033 1250 1379 1625 1780 1959 2072 2264 2578 2909 3304 3763 4075 4294 4432 4526 4706 4902 5093 5342 5584 5744 6048 6459 6622 6952 7173 7361 7478 7661 8081 8311 8825 8927 9277 9529 9693 10026 10327 10386 10574 10862 11382 11749 12066 12266 12571 12686 12872 13064 13368 13714 13839 14085 14161 14384 14532 14642 14885 15279 15431 15574 15903 16180 16437 16620 16911 17030 17181 17506 17906 18159 18318 18525 .18866 19188 19404 19531 19647 19907 20071 20273 20485 20737 20817 21035, 21196 21278 21513 21667 22109 22354 22472 22584 22797 22990 247 479 805 1040 1266 1426 1662 1828 1973 2082 2276 2591 2973 3315 3797 4097 4333 4452 4534 .4721 4922 5163 5375 5613 5827 6100 6479 6624 6967 7194 7394 7523 7686 8086 8327 8834 9096 9318 9587 9733 1Q042 10257 10393 10578 10980 11384 11765 12139 12273 12608 12732 12890 13090 13461 13734 13863 14091 14172 14418 14534 14668 14916 15287 15434 15637 15912 16243 16476 16621 16944 17056 17236 17685 17946 18183 18323 18555 19010 19194 19419 19546 19665 19914 20091 20312 20499 20738 20848 21048 21201 21304 21543 21709 22129 22360 22480 22601 22907 267 551' 844 1147 1273 1488 1668 1841. 1992 2104 2308 2686 3093 3330 3866 4117 4347, 4462 4618 4776 4923 5167 5439 5644 5881 6224- 6483 6681 6985 7232 7405 7563 7714. 8090 8343 8851: 9121 9373 9624 9775 10043 10269 10404 10698 11021 11486 11785 12147 12312 12630 12735 12912 13147; 13583 13744 13908 14098 14199 14419 14550 14737 15012 15311 15492 15638 15922 16J51 16508 16640 .16965 17071 17335 17757. 17995 18226 18392 18597 19051 19278 19426 19581 19671 19939 20105 20329 20551 20761 20861 21051' 21225 21355 21580 21782 22136 22381 22490 22608 22921 J. v. Munster tot levenslangen gevangenis straf veroordeeld, ARNHEM, 30 Sept. De Arnhemsch: Rechtbank heeft heden uitspraak gedaan in dc zaak tegen J. van Munster en C. v. d. Broek die terecht hebben gestaan ter zake van den moord op de beide oude lieden te Woezik gemeente Wychen. Over eenkomstig den eisch van het O. M. werd V. Munster veroordeeld tot levenslangen gevangenisstraf. Na het uitspreken van het vonnis, ging beklaagde v. M. zeer te keer en betuigde onder het uitstooten van vloe ken, dat hij tegen het vonnis in hooger be roep zal gaan. Beide beklaagden werden direct weggeleid. Vrijspraak geëischt. AMSTERDAM, 30 Sept. De advocaat-ge* nasaal bij het Gerechtshof alhier heeft hedeti vrijspraak gevraagd tegen den politieagent W. Huisman, den beklaagde in de bekende zaak van den vergeten zwerver in het poli- tieKliraAu La Pn

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1924 | | pagina 2