sippere Xtmtmgnoar Maat mm KRUISWEG 44 HEROPEND»! LEDEN-CONCERT Victoria.Water O ZIET ONZE ETALAGES 0 W. KUIPERS Jr. ingezogen Mededelingen 53 Gtfë' HAARLEM '„O filiate Sicup t Steeds het nieuwste Onberispelijke Coupe Zeer fijne bewerkino - Laagste prijzen - UIT DEN OMTREK. VELSEN. IJMUIDEN. HAARLEMMERLIEDE. NIEUW-VENNEP. morgenavond 8 uur - geb. St. Bavo door Eerw. Pater Preller, Alkmaar den Reer Heilker, Hoofddorp KWAKEL. VIJFHUIZEN. VOETBAL. D. H. V. B. Junioren-competitie. LAATSTE NIEUWS. De vlucht naar Batavia. Lord Beauchamp opvolger van Lord Grey als leider der liberalen in het Engelsche Hoogerhuis. De Albanen ten stijrde tegen de Serviërs. De burgeroorlog in China. MARKTNIEUWS. Advertentiën. AANKONDIGING. Franz Hof er Maria Findenig Hetzij dames* het# zij heerenkleeding, U vindt bij ons wat U zoekt i— nóg voordeeliger dan dacht Deze rok kost *29 slechts Qj&e Dezejepm kost^tö Dit gebreide vest f*90 kost s/echts rfc A CROOTE HOUTSTKAflT AMSTERDAM LEIDEN X. TEVREDENHEIDS VERKLARING. Te huur of te koop !f~1PASTORÏEN.-H. Huishoudster Haarl. Orkestvereeniging (H O. V.) Eerste op Donderdag 2 Oct. 1924 TE 8 UUR. in bet gemeente Concertgebouw WILLEM ZONDERLAND, Piano CHEMISCHE WASSCHERIJ „HEEMSTEDE" vraagt BEKWAME STRIJKSTERS BLEEKERSVAARTWEG 29, HEEMSTEDE. R.-K. Huishoudster Een fl. Dienstbode WERKSTER v.g.g.v. R.-K. Dienstbode BIOSCOOP MOTORRIJWIEL PIANO Degel, kost en inwoning Opleiding Examens aaataaaaaaaiaaaaaaaaaaaiaaaiaaaaaiaaaaaaaafitiiitaaaaaas iaaiaaaaaiaiaaaaaaasiaaaaaaaaaaaaataaaaaai»taaiaeaaa?t aiiÉiiiitiiiiiaaiiaaaaaaaaaaaiiiiiiaitiaiaaaiiiiiiaaaiaa iiiiimiiiiiiiiiHiininiiinimiiniiniiniHiiiiiiiiiiiniiiiiiiiPJiiiiiiiüimHiiüiüiiiiiiiiiiiiniiiiiiiuinn L.S. Hiermede heb ik de eer U kennis te geven, dat ik VRIJDAG, 3 OCTOBER, 's-middags te 2 uur mijn zaak in Elec- trische Ornamenten, Kook- en. Verwar mingsapparaten ANNEX INSTALLATIE BUREAU U beleefd tot een bezoek uitnoodigend, verblijf ik, aanbevelend ELECTRO-TECHN. INSTALL. BUREAU, KRUISWEG 44 - TEL. 2351 ADVERTEEREN DOET VERKOOPEN. Opdrachten. De heer J. H. B. Bonarius, Lood- en Zinkwerker te Velsen, heeft deze week opdracht gekregen tot uitbreiding van de gas- en waterleidingen voor de gemeente- Velsen, vanaf de nieuw te bouwen gashou der in de Corverslaan naar den rij ksstraatweg enz. Tevens tot uitbreiding van gas en water vanaf het station halte Westerveld naar Duin en Kruidberg en verdere plaatsen in- deze gemeente. Hieronder is ook begrepen het verwisselen van dunne door dikkere buizen. De geheel nieuw te leggen leiding is met elkaar 1500 M. lang. Personalia. De klerk bij de Ned. Spoor wegen, A. M. J. Gravendaal alhier, is be vorderd tot commies. Ontvreemd. De aannemers Z. en H. te IJmuiden deden bij de politie aangifte dat uit een schuur op het werk van de in aan bouw zijnde Geref. kerk aan den Honings- weg alhier een waterpasslang wordt vermist. De salarisregeling. B. en W. hebben hun Voorstel tot verlaging der salarissen van de ambtenaren en werklieden met 5 terug genomen, omdat er in 't georganiseerd over leg zooveel verzet tegen is gerezen. Boven dien verwachten wij dat de behandeling der Pensioenwet in de Kamer wellicht een voor- 'deel voor de gemeenten zal brengen. I Drukke scheepvaart, Voor de papier fabriek liggen thans drie Russische stoom schepen met hout, n.l. de Watzlov Vorvosky, |de Budeny en de Delegat, Bovendien het iDeensche stoomschip Bretagne. Vlaggetjesdag. A.s. Donderdag 2 Oc tober wordt in deze gemeente de vlaggetjes verkoop gehouden ten bate van de afd. Ken- nemerland van het Centraal Genootschap voor kinderherstellings- en vacantiecolonnes. Winkeliersvereeniging. Op Wijkeroog is met een groot aantal leden een Winkeliers vereeniging opgericht. Het bestuur is als volgt samengesteld. B. van Jelzerhuis, voor- iZitter Jac. Groot, H. H. Meijer, L. W. Kui- !j>er, K. de Boer, J. Hager en H. Post. Deklast verloren. De van Finland alhier aangekomen Ned. motorboot Schelde, met 'gezaagd hout voor Zaandam, heeft in de Oost- Zee door stormweer een deel van den deklast verloren. Ook het van de Oostzee binnen gekomen Ned. stoomschip Itterson heeft door stormweer een deel van deklast hout Verloren, Benoeming. De heer J. C. Vermeu len, chef commies bij de Ned. Spoorwegen alhier, wordt Woensdag 1 October overge plaatst naar het station Leiden, Bekroond. De heer D. Visser alhier behaalde op de afd. bakkerij van de Gas- en Middenstandstentoonstelling te Haarlem drie bekroningen, n.l. een 2e prijs, een 3e prijs en een eervolle vermelding. DE SLUIZENBOUW, Reeds verscheidene jaren is men bezig met den bouw der nieuwe schutssluis te IJmuiden, aldus de Tel. Doch al is men reeds verscheidene jaren met het groote werk bezig, het zal nog jaren duren, vóór het eerste schip door de groote sluis zal kunnen gaan. Toen wij in 1920 den toenma lige hoofdingenieur vroegen, of de nieuwe sluis in 1926 het jaar, waarin we het fouden jubileum van de opening der eerste [oordzeesluis zullen vieren gereed zou zijn, antwoordde deze, dat daar alle kans op was. Thans hebben wij de zekerheid, dat het minstens 1930, zoo niet later zal worden. Het is toch wel bedenkelijk, dat met den bouw der nieuwe sluis zoo langzaam wordt' opgeschoten. Een spoedig gereed komen van de nieuwe schutsluis en van de verbreeding van het Noordzeekanaal, althans bij Velsen, is zeer urgent. Dit kan men te IJmuiden telkens constateeren, vooral op drukke dagen. Wij zagen het onlangs op een, Zaterdag nog, zoowel bij de oude sluizen als bij de groote schutsluis. Zaterdag is steeds de drukste dag, wijl dan steeds een groot aantal schepen de Amsterdamsche havens verlaat. Eenigen tijd geleden nu lag in de groote sluis een mail boot van de Mij. „Nederland" vlak achter kwam een schip van de Holland-Zuid- Afrika Lijn, Het was voor het eerst, dat van hier een passagiersschip van deze lijn uitvoer maar het schip had al dadelijk ver traging, want het moest wachten tot de Grotius geschut was, daar het niet gelijk tijdig met dit schip in de sluis kon. Bij de oude sluizen was het nog erger. In de grootste daarvan lag een Duitsche vrachtboot, die er maar krap aan in kon. Toen het schip geschut was, lagen er aan den zeekant zooveel vaartuigen vóór de sluis, dat een sluismeester den schipper van een sleepboot met een groote sleep zandbakken moest toeroepen weer naar voren te komen en op zij te gaan. Dit gaf natuurlijk het noodige oponthoud en toen het dan eindelijk gebeurd was, wilde de loods van het Duitsche schip nog niet uit varen, daar er geen voldoende ruimte voor uitvaren was. Er lagen een sleepboot met er en tal van binnenvaartuigen. ook al in verband met de uitbreiding vanï Alle verbruikte K.W.Uren zullen worden de wolmarkt in onze stad, waarvoor wij I berekend a f 0.12 per K.W.TJ. veel aan onze financieele instellingen ver- S b. klein-industrie schuldigd zijn, den laatsten tijd zeer toe. ''oor de eerste 100 K.W.Uren per kracht- En dan blijkt, vooral op drukke dagen, dat aan uiting en per jaar f 0.30 per K.W.U. de bestaande sluistoestand onvoldoende is. ie volgende K.W.Uren per krachtaan- Het blijft altijd precair, dat het geheele slu ing en per jaar f 0.25 per K.W.U, scheepvaartverkeer naar en van Amsterdam afhangt van één sluisdeur. Er behoeft maa een kleine averij te gebeuren, of 't gaas mis. Noodig is, dat het schutten, zoo gauw als mogelijk is door twee sluizen geschiedt. Dit is een belang van de Amsterdamsche haven. Maar daarnaast is noodig, dat er ook meer spoed wordt betracht met het ver beteren van de verbindingen van Amster dam met het achterland. Méér dan vóór den oorlog is Amsterdam tegenwoordig op het transito-verkeer aan gewezen en reeds lang wachten handel en scheepvaart op de definitieve oplossing van het vraagstuk van de verbinding met den Rijn, de Maas en Limburg. De verbetering van het Merwêdekanaal met de nieuwe verbinding met den Rijn is zeer noodza kelijk. En het is te hopen, zoo besloot de heer De Kat, dat dit werk, zoodra de ad viezen uitgebracht zijn, spoedig aangepakt kan worden, want wij moeten niet alleen kijken naar het Noordzeekanaal, maar ook naar onze verbindingen met het achter land. Tariefverlaging electriciteit. B. en W. stellen den Raad voor het tarief van het verbruik van electriciteit over het jaar 1925 als volgt vast te stellen 1, De prijs voor de geleverde electrici teit door den meter aangewezen wordt voor het jaar 1925 berekend per Kilowattuur (K. W.U.) en bedraagtA, voor verlichting voor verbruikers, die voor 1 Januari 1921 reeds abonné's van het G.E.B, waren 75 van het gemiddelde jaarverbruik (afgerond naar boven tot veelvouden van vijf) over de jaren 1921 en 1922 f0.50 per K.W.U. voor gebruikers, die 1921, 1922, 1923 en 1924 als abonné's bij het G.E.B. werden aangesloten 75 van het door de Directie geschatte aantal K.W.U. dat in 1923 en 1924 tegen f 0.50 per K.W.U. berekend werd f 0.50 per K.W.U. c. voor verbruikers, die na 1 Januari 1925 als abonné's van het G.E.B. zullen wor-, den aangesloten een door de Directie te schatten aantal K.W.U. a f 0.50 per K.W.U. Voor verbruik boven het aantal K.W.U. bedoeld onder a, b en c f 0.20 per K.W.U. Het onder a en bedoelde aantal K.W.U. zal afgerond worden tot veelvouden van 5, met dien verstande, dat hoeveelheden bene den 2.5 K.W.U. tot nihil en hoeveelheden van 2.5 K.W.U. en daarboven tot 5 K.W.U. zullen worden afgerond. Van de schattingen onder b en c bedoeld, staat beroep open bij Burgemeester en Wet houders binnen veertien dagen nadat belang hebbende van die schatting bericht heeft ontvangen. B. Voor beweegkracht of andere doelein den, behalve verlichting a. Landbouwverbruik Een vastrecht van f 2.50 per H.A. en per jaar van het op 1 Januari van ieder jaar bij de boerderij in gebruik zijnd land, ongeacht Iof dit al dan niet met te dorschen product is bezaaid of in dat jaar zal worden bezaaid. Het vastrechtbedrag zal in vier gelijke driemaandelij ksche termijnen, voor het eerst op 31 Maart 1925 moeten worden voldaan. Toen er wat ruimte gekomen was, ging de Duitsche boot dan eindelijk de smalle sluis uit, maar, om niet tegen de sluismuren te botsen, moest dit heel langzaam aan en moest er telkens op staaldraadtrossen op de winchen gehiewd worden. Op 't laatste oogenblik moest een schipper van een mo tor-passagiersvaartuig toegeroepen worden terug te gaan, daar hij in 't vaarwater draaien ging. Een sleepboot met een bak ging nog gauw even van den Noordkant naar de Zuidzijde. De heele groep binnen vaartuigen en de logger schoven de kleinste sluis in en alles liep heel goed af. En dat gebeurt gelukkig meestal, omdat men natuurlijk zeer voorzichtig is. De toestand is echter zoo, dat verbete ring dringend noodzakelijk is. Op de meeste Zaterdagmiddagen liggen echter soms zes en meer groote schepen op schutgelegenheid te wachten. De nieuwe sluis is dan ook zeer noodig. De scheepvaart van Amsterdam ontwikkelt zich goed het aantal groote schepen der Amsterdamsche vloot neemt voortdurend toe. Onlangs kwamen op één dag vijf groote schepen van de Mij. „Nederland" binnen. Men moet meermalen zoo'n drukken Zater dag hebben bijgewoond, om te weten hoe dringend verbetering noodig is. Voor 't sluispersoneel en ook voor de loodsen is het op zulke drukke dagen hard werken en het hoofd kalm houden. De binnenvaart neemt ook steeds toe. De visschershaven, het Hoogovenbedrijf, en de zanderijen dragen daartoe bij. De oude sluizen hebben druk werk met het schut ten van loggers en binnenschepen. Er gaat nu ook nog veel binnenvaart door de groote sluis, maar met het oog op de groote vaart is dit zeer ongewenscht. Het is dan ook zeer te hopen, dat de re geering meer spoed zet achter den bouw der nieuwe sluis. Als er eeps iets ernstigs gebeurt met de groote sluis *zou de schade voor Amsterdam niet te overzien zijn, Naar aanleiding hiervan werd de meening één krachtaansluiting zal worden be schouwd het in één perceel totaal geïnstal- ee electromotorisch vermogen. Personalia. De heer P. Peters, klerk bij 's Rijks directe belastingen te Hoofddorp is overgeplaatst naar Tilburg. De ambtenaar bij de Nederlandsche spoor wegen L. Roose is van Nieuwer-Amstel overgeplaatst naar deze gemeente. Te water. Het 3-jarig dochtertje van W, B„ aan den Zwanenburgerdijk, alhier, geraakte Vrijdagmorgen spelenderwijs in de Ringvaart, Een voorbijganger, die dit op merkte, kon de drenkelinge, die reeds in bewusteloozen toestand verkeerde, op het droge brengen. Met een zuurstoftoestel zijn twee doktoren er na geruimen tijd in ge- de levensgeesten weer op te wek- kent zoodat er kans op levensbehoud van de kleine bestaat. Gemeenteraad. De vergadering van den gemeenteraad wordt gehouden op Donder dag 2 October 1924, des namiddags te twee uur precies (nieuwe tijdregeling). De agenda vermeldt: 1. Vaststelling van de notulen van de vergadering van 18 Sep tember 1924, 2, Ingekomen stukken en me- dedeelingen. 3. Verzoek van mej. P. J. Strengs om eervol ontslag als gemeente vroedvrouw ter standplaats Hoofddorp. 4. Voortzetting van de behandeling van het voorstel inzake den keuringsdienst van vee en vleesch. 5. Voorstel tot het aangaan van een geldleening. 6. Rondvraag. Roode Kruiscollecte. - Ook dit jaar zil weer in deze gemeente een Roode-Kruiscol- lecte gehouden worden ten bate van het Vredeswerk van het Roode Kruis. De vlaggetjesverkoop is bepaald voor Hoofddorp op Donderdag, 2 October a.s. en voor de overige deelen van dezen polder in den loop van deze of volgende week. De wijkzusters alhier, hebben zich weer belast met de leiding, terwijl een aantal jongedames zich bereid heeft verklaard deze collecte te houden. Moge haar belangelooze moeite beloond worden, Het Roode Kruis staat geheel in het teeken der liefdadigheid. Laten de inge zetenen het mooie vredeswerk dus steunen. Moge jle collecte slagen! Stuk gereden. Herhaaldelijk wordt van de groote brugleuning over de Hoofd vaart, een hoek stuk gereden door vracht wagens en auto's. De brug is te smal voor het tegenwoordige snelle verkeer. Wanneer de hoeken rond in plaats van scherphoekig waren, zou dit stuk rijden vermoedelijk min der plaats vinden. Massa-diefstal. In de laatste dagen werd een massa-diefstal van aardappelen van het véld der gemeente-tuinen te Nieuw Vennep geconstateerd. Door de politie werd bij verschillende inwoners huiszoeking ge daan. De politie vermoedt de daders op het spoor te zijn. Aardappelendieven. Van de gemeente- tuinen te Nieuw-Vennep vermisten de huur ders de vorige week herhaaldelijk gerooide aardappelen, welke verschillende huurders in zakken lieten staan om naar huis te ha len, Hiermede werd de politie inkennis ge steld. Na iemand verhoord te hebben, dien bleek van de kwestie niets af te weten, Denk om de interessante lezing over „Esperanto" TOEGANG VRM. kwam de politie op het goede spoor en werd na enkele huiszoekingen een partij aardappelen, van de diefstal afkomstig, ten huize van P. G., in de Venneperstraat, in beslag genomen. Ook bij een burger, die van de aardappelen gekocht had, niet wetend dat het gestolen goed was, werd de ge kochte hoeveelheid in beslag genomen. P. G. en zijn zwager A. S„ wonende Gele- vinkstraat, alhier, werden gearresteerd en naar Hoofddorp overgebracht. De aardap- elen stonden nog in de zakken van de resp. eigenaars, ten huize van genoemden G., zoodat er voldoende aanwijzingen waren voor hunne aanhouding. Beide hebben een volledige bekentenis afgelegd. Te water. Zaterdagnamiddag viel een kind van den heer P. alhier, van een draai- plank af in 't water. Gelukkig werd het op gemerkt door een voorbijganger, die zich gekleed te water begaf en het kind uit het natte element verloste. De werken der Amsterdamsche Water leiding. Nadat er enkele weken gewerkt is om een stelling te bouwen waaraan men de zinker der Amsterdamsche Waterleiding kan laten zakken, is men met dit werk nu zoo ver gevorderd, dat Woensdag dit werk verricht zal worden. In verband met deze werkzaamheden, zal de Ringvaart nabij de Nieuwe brug, voor het scheepvaartverkeer gesloten zijn van Dinsdagnacht 12 uur tot Woensdagnacht 12 uur. Ongeluk. Zondag zou mej. A. v. d. B. met haar 8-jarig dochtertje naar Haarlem gaan om een kind van haar te gaan bezoe ken, dat in het gasthuis ligt. Nauwelijks was ze op weg, of het meisje werd door een voorbijfietsende dame tegen den grond gereden. Dat kwam zoo erg aan, dat het arme kind haar beer brak en ook naar het gasthuis vervoerd moest worden. Het bestuur heeft de volgende voorloo- pige indeeling vastgesteld: Afdeeling A.: Alliance 2, D. S. S. 3, V. V. F. 1, T. Y. B. B. 4 B. S. M. 2. Geel- Wit 4. Afdeeling B.: Alliance 3, D. S. S. 4, T. Y. B. B, 5, H. B. C, 4, Santpoort 4. Afdeeling C.: T. Y. B. B.,6, R. K. V. Z. 3, Victrix 3, V. V. F. 2, H. B. C. 5 Aanmerkingen op deze indeeling worden vóór Zaterdag 4 October verwacht. De secretarissen worden verzocht vóór dien datum de opgave van hun junior en-elft all cA in te zenden. Het inleggeld bedraagt voortaan per elf tal 1,50. Geen elftal kan aan de compe titie deelnemen voor het inleggeld voldaan is. De competitie begint Zondag 12 October. Vertrek van het Fokker-vliegtuig F 8. AMSTERDAM, 1 October. Hedenmorgen 1 October, is het Fokker-vliegtuig F 8, be mand met de vliegeniers A. Thomassen a Thuessink van der Hoop en H. van Weerden Poelman en den mecanicien P. A. v. d. Broeke van Schiphol vertrokken, om het eerste traject af te leggen van de vlucht naar Batavia. Het vliegtuig werd uitgeleide gedaan door een drietal escadrilles van Soesterberg en I escadrille van de Marine, benevens een drietal verkeerstoestellen. Veel belangstel lenden woonden het vertrek bij en al vroeg in den morgen begaf zich een lange rij van autos naar Schiphol. Toen de vliegtuigen boven de stad vlogen, lieten veel sirenes van schepen en fabrieken zich hooren. LONDEN, 30 September. In een bijeen komst van liberale „peers", heden gehouden, is graaf Beauchamp met algemeene stemmen gekozen tot leider der liberale partij in het Hoogerhuis in plaats van burggraaf Grey, die om gezondheidsredenen was afgetreden. ROME, 30 September. De „Tribuna" meldt uit Bari: De Albaneezen van alle standen en van eiken leeftijd hebben de wapens opge vat en zijn opgerukt naar de puntenvan het betwiste gebied, welke de laatste dagen zijn bezet door Servische troepen en Montene- grijnsche benden. Een bloedige botsing tus- schen Albaneezen en Serviërs heeft plaats gehad te Selza. dat de Serviërs moesten ontruimen. De Serviërs trokken terug op Vermoesji, waar zij zich hebben verschanst. LONDEN, 30 September. Uit Sjanghai wordt gemeld, dat de troepen van Tsjeldang langzaam terugwijken voor de groote over macht der troepen van Kiangsoe, die zware artillerie in het veld brengen om de tweede linie van den vijand te beschieten. In de buitenlandsche kolonie te Sjanghai zijn ver scheidene honderden gewonden aangebracht. Er worden barricades opgeworpen en de wacht, die de vreemdelingen moet bescher men, is versterkt. SHANGHAI, 30 Sept. De burgeroorlog tusschen de twee groote gouverneurs heeft zich Zondag ontwikkeld in een algemeen offensief dat gericht is tegen Shangai. He vige gevechten hebben nog plaats, doch met geringere intensiteit. De strijdmachten van Chekiang, die Shangai verdedigden, hebben de vijandelijke troepen iets teruggedrongen. De bevelhebber van Kiong-Tsoe heeft een waarschuwing gepubliceerd, waarin beweerd wordt,#dat zijn tegenstander groote hoeveel heden petroleum heeft gekocht met het doe! om Shangai in brand te steken, als hij van de stad wordt teruggedreven. WOERDEN, 1 October 1924. Kaasmarkt. Aanvoer 385 partijen. Eerste kwaliteit 72 75; tweede kwaliteit 6871; met Rijks- merk 6978. Handel matig. Ter algemeene kennis wordt ge- {bracht, dat geboren te Hamborn a, Rhein, en geboren te Hamborn a. Rbeia, grr- Th 'Hêt huwelijk wenscheh te treden. Hamburg, 16 Sept. '24. De Ambtenaar van den Burgerlijken Stand. DAM&S-KL&&DIN6 ieder wat! plleuwendijk. 225-229 Dar» Amsterdam Inplaats van kaarten. Heden overleed zacht en kalm, in het Gesticht St, Joh. de Deo te Haarlem, na een kortstondig lijden, voorzien van de H.H. Sa cramenten der Stervenden, in den ouderdom van 79 jaar, onze lieve Man, Vader, Behuwd- en Groot vader, de WelEdelgestr. Heer W, KOPPERS weduwnaar uit eerste huwelijk van Mevr. A. J. L. van den Heuvel. Officier in de Orde der Advocaten van Sint Pieter Begiftigd met het Eerekruis Pro Ecclesia et Pontifice, in goud. Wij bevelen den overledene in uwe gebeden aan, Uit aller naam: Mevr. de Wed. W. KÜPPERS- Gribling. Haarlem, 30 Sept. 1924, Nieuwe Gracht 66. Eenige en algemeene kennis geving. Overhemd en vanaf it Boorden vanaf 0.35 zelfbindersvaoaf 0.50 Hoeden vanaf 2!.° Petten vanaf0.75 Sjaals vanaf 1.50 Pantalons vanaf 1?? Bretelsvan»fCl25 Aan schriftelijke aanvragen kan niet ivo/kien voldaan Heden overleed in het Gesticht St. Joh. de Deo te Haarlem, voorzien van de H. H. Sacramen ten der Stervenden, mijn lieve Oom, de WelEed. Gestr. Heer W. KÜPPERS wed. van Mevr, A. J. L. van den Heuvel, in den ouderdom van 79 jaar. H. J. F. BRINKMAN, Exc. Test. Roermond, 30 Sept. 1924. Ondergeteekenden verklaren hier door met genoegen, dat zij binnen kor ten tijd een correcte uitkeering hebben ontvangen van het ONDERLING VEE- en PAARDENFONDS, Directeur de heer H. WEELING te Leiden, voor hun onteigende dieren. Zij weten dus bij ondervinding dat dit fonds te vertrouwen is en stipt zijn verplichtingen nakomt. J.. C. DE WIT, Ouder-Amstel JÓH. v. d. AAR, Haarlemmerliede Jb. WIJNKER, Spanbroek J. KAAG, Obdam S. BROERSEN, Anna-Paulowna. net burger woonhuis, bev, 2 k. en suite, 9 k„ v, en a. tuin. B'oven: 1 gr, k., 1 kl. k. en z. Hypoth. aanw. Dir, te aanv. Burgem. Wentholtstraat 1, Hillegom. Gevraagd bekwame |Br. ond. No. 15510 Bur., van dit blad. Dirigent NICO GERHARZ. Solist: BEETHOVEN -PROGRAMMA Toegangsprijs voor Niet-Leden 11.2S plus rechten Biedt zich aan 35 jaar, bij wed, met kinderen. Goed kunn. naaien en koken. Van de beste get. voorzien. Brieven onder No. 15518 Bur. van dit blad. gevraagd te Overveen, in zeer rustig gezin, tegen 15 October. Br. fr. onder No. 15516 Bur. van dit blad, Gevraagd een nette jonge Aanmelding OSTADESTRAAT lrd. Kleverpark. Gevraagd een voor dag en nacht. Loon f 7.50 per w. Adres: Q. SCHOUTEN, Kleine Hout weg 1, Haarlem. (ERNEMANN) met koolspitsbrander, weerstand statief en film a f 90.— te koop. Adres tot 8 uur GIERSTRAAT 20. a f 95.in uitstekenden staat. Adres SPOORWEGSTRAAT 2rood. (Ziegler) a WEGSTRAAT 22. 195.Adres: SPOOR. Als ge weet: Victoria-Water is ont staan uit de natuur, waarom drinkt ge 'n fabrikaat dan, dat kan schaden op den duur? Weet U: dat Victoria-Water in een liter schroef-stopflesch U slechts twee- en-dertig cents kost, thuis bezorgd aan Uw adres? Oberlahnstein. Engelsche en Duitsche handelscorres- aangeboden, voor net burger persoon of juffrouw. Vrije slaapkamer met el. licht. Brieven onder No. 15514 Bur. van dit blad. pondentie voor Practijk- zoowel als Leeraarsexamens, Dr. OTTO KLIPP, Kleverparkweg 142, Tel. 3269. IlillllllllBNil

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1924 | | pagina 3