WITTE STAB 1 Premie Obligatiën i100.000 f 50.GOO f40.000enz. Sehottins' Bakkerij Jaeger wollen Onderkleeding Wollen- M BenqIrSBhhe NEDERLANDSCHE HANDELS- en LANDBOUWBANK Engelsch Serard Blom - Zijlstraat 8 GEMEENTERAAD VAN VELSEN. OGEN Geeft uit SPAARBANKBOEKJES RENTEVERGOEDING BRUINBROOD Spaarnwouderstraat 53 Feorganisatie van de Muloschool A te IJmuiden. Gelden worden ver strekt voor de stichting van een bijzondere lagere school te Veiseroord. interpellatie Bosman. De gemeenterekening in buitengewone uitgaven en inkomsten een batig saldo van f 194.388.44, in gewoon een batig saldo van f 61.809.90 j moet ge hebben en houden voor hetgeen om U heen geschiedt DE NIEUWE I HAARL. I COU RANT HALFWEG. voor Dames, Heeren en Kinderen, alle maten. KOOPT HEOEN NOG fabrikanten Stuttgart a f 3.25. Hoofdpr©snsë§ï 4 Trekkingoai in October. Eerstvolgende Trekking Maai-tdag October a.s. in bet Feestgebouw „BELLEVUE", Amsterdam. - Aanvang 's middags 12 uur. v D® Spaarbank van de GED. OUDE GRACHT 29, HAARLEM TELEFOON 2233 INLICHTINGEN TEN KANTORE VERKRIJGBAAR. Door den aankoop van een partij Handelscorrespondentie Mercurins. Vereen, van leer- Conversatie, spraakkunst en litteratuur. Opl. lager Acte Engelsch leeraar met MIDDELBARE BEVOEGDHEID, voor heen 'teacher at a High School' In Engeland, lid der Vereeniging van Leeraren R. K. Dames-Mandolineclub „St. Caecilia" Voor R K. Dames gelegenheid tot inschrijving als LID, (beginnende en gevorderde) op ZONDAG 5 OCTOBER e k. tusschen 2 en 4 uur namiddag KLEINE HOUTWEG 12 Dinsdagavond vergaderde de raad der gemeente Velsen in openbare zitting onder voorzitterschap van den burgemeester den heer Rij kens. Na opening werden de notulen vastge steld. Ingekomen stukken. Ingekomen waren o.m., brieven van Ge deputeerde Staten omtrent raadsbesluiten welk ter goedkeuring waren ingezonden. ■Deze worden voor kennisgeving aange nomen. De rapporten van den verificateur der gemeentefinandën over de maanden Mei en Juni 1924 worden eveneens voor kennisgeving aangenomen. Verschenen is het verslag van den toestand der gemeente over het jaar 1923. 3. en W. stellen voor dit voor kennisge ving aan te nemen. Hen bericht van R. H. Vasbinder, d?* j,jj fijne benoeming tot onderwijzer aanj school A aanneemt wordt ook voor keivn:SCTev:r„ aangenomen. Van den secretaris van he*' werklieden- gereciit is een schrijven makomen, waaritl namens het gerecnt ver*fcht wordt> aan de e en voor het bip^0*nen der 2jttingen een presentiegeld tcxv te kennen. Op voorstaa van 3 en 2unen z{j daarom- ?ffaer advies uitbrengen. Een schrijven van de afdeeling Velseroord- Ijmuiden van de vereeniging „Volksonder wijs," waarbij worden toegezonden lijsten met handteekeningen van ouders te Veiser oord, (in totaal betreffende 31 kinderen die verklaren, dat zij hunne handteekening, geplaatst cp de lijst, aangeboden door de vereeniging voor „Christelijk Volksonderwijs te Veiseroord," voor de stichting van een bijzondere lagere school, terugnemen, zal bij punt 8 der agenda worden behandeld. De heer P. Bosman, verzoekt de volgende vragen te mogen stellen 1. „Wordt overeenkomstig raadsbesluit van 20 Mei 1924, door B. en W. advies in gewonnen bij de adviescommissie voor bouw ontwerpen in Noord-Holland? 2. Is het juist, dat aanvragers door het bouwtoezicht worden aangeraden eerst per soonlijk met de ontwerpen naar Amsterdam te gaan 3. Is het juist, dat aanvragers, door de adviescommissie, wordt aangeboden de tee- keningen enz. maar door die adviescommis sie in orde te laten maken (verbeteren), tegen vergoeding 4. Is het al voorgekomen, dat de advies commissie op bouwontwerpen adviseerde Zonder te veranderen. 5. Komt het voor, dat de adviescommis sie afkeurt, zonder advies te geven, anders dan bij vraag 3 bedoeld? 6. Zijn B en W. niet van oordeel dat, wanneer één of meer der vragen 2 tot en met 5 in bevestigenden zin moeten beant woord, het desbetreffende raadsbesluit, waar in B. en W. worden uitgenoodigd enz. niet of niet ten volle tot zijn recht komt Voorgesteld wordt de interpellatie te houden aan het einde der vergadering, waarmee de raad accoord gaat. Medegedeeld wordt, dat ingevolge art. 49 van het werklieden-reglement bij de stukken is gevoegd een uitspraak van het werkliedengerecht inzake verleening van ontslag aan een gemeente-werkman. Ingekomen is nog eèn schrijven van het bestuur van de afdeeling Noord Holland, van den Nederlandschen Bond van gemeente ambtenaren, waarbij in overweging wordt gegeven aan Gedep. Staten te berichten de thans bestaande salarisregeling voor den gemeenteontvanger onverminderd te hand haven. Dit adres zal bij punt 10 der agenda behandeld worden. De afd. Velsen-IJmuiden van de ver eeniging „Volksonderwijs" zond nog een schrijven aangaande het plaatsen van een handteekening voor de aanvrage voor de stichting van een bijzondere school. Reorganisatie Mulo-school A. B. en W. stellen o.m. voor, het speelter rein van de tegenwoordige Mulo school A te vergrooten de daarvoor benoodigde ruimte af te nemen van het naastliggend ge- mesnteterrein en het gebouwtje, dat vroeger voor berging van brandweermjteriaal was bestemd, in te richten voor rijwielbergplaats; het geheele speelterrein te bestraten eeni- ge turnartikelen voor de school aan te schaf fen den vloer van het gymnastieklokaal in dit gebouw te verbeteren verder de Muio- school te splitsen in een 6-klassige lagere school met 7e leerjaar en een 6-klassige la gere school, met 4-klassige Ulo en verdere maatregelen te treffen omtrent indeeling en kostenbegrooting, zoodat de gewijzigde toe- stand op 1 September 1925 in werking kan treden. De heer VERMEULEN gelooft, dat, wanneer hij goed is ingelicht, er genoeg turnartikelen aanwezig zijn in bedoelde school. Een aankoop van een tweede stel is dus overbodig. Spr. vraagt dit deel van het voorstel terug te nemen en eerst nader overleg te plegen met de betrokkenen. Wat de splitsing de- school betreft, dit vindt spr. een principieële vraag. De vraag van opportuniteit korr'j ■'ater. Het zal ook de vraag zijn. hoeveel hoofden der scholen benoem^ zullen wor- dzo. Hiervan hangt de Jard der splitsing af. z-p-r. meent, dat 4-klassige school ge- lieei zelfstand'^ zal moeten worden. Dit zal de schOoi ten goede komen. Spr. zet zijn 'standpunt nader uiteen. Spr. gelooft, dat het alleszins gewenscht is, dat de kinderen voor deze Kop-school, allen onder dezelfde con ditie daar zullen geplaatst worden. Om velerlei redenen acht spr. het absoluut noodig, dat er splitsing zal plaats hebben. Spr. vindt dat de buiten de gewone school overblijvende 12 klassen onder 2 hoofden zullen moeten komen te staan. Belangrijke financieele offers zal dat niet vorderen. Spr. stelt voer te laten uitmaken of de Kop-school zelfstandig zal zijn, en daarna pas of er 2 of 3 hoofden der school zullen worden aangesteld. Wethouder LANDEWEERT antwoordt den heer Vermeulen omtrent de kwestie der turnartikelen. De aangevraagde artikelen zijn slechts een aanvulling. De heer VERMEULEN handhaaft echter zijn voorstel. De heer ROELSE gaat accoord met de voorstellen van den heer Vermeulen om trent de zelfstandigheid der Kopschool en het aantal hoofden der school De heer TUSENIUS vindt, dat men zoo weinig mogelijk aan de tegenwoordige in richting der school moet gaan veranderen. Spr. is het met het voorstel van B. en W. eens, omdat dit de .meeste kans van slagen heeft. De heer TEN BROEKE ondersteunt de twee voorstellen van den heer Vermeulen. Ook de heer NIJSSEN is het met de ziens wijze van den heer Vermeulen en Roelse eens. De heer SLUITERS vraagt of elke leer ling vrij is de Ulo school te bezoeken. De heer SCHILLING acht het voor een plaats als IJmuiden niet noodig een standen school op te richten, waar het toch practisch toe zal geleid worden. Spr. acht ook de vrees van den heer Slui ters gegrond, dat niet alle kinderen vrij zul len zijn de Kopschool te bezoeken. Wethouder LANDEWEERT beantwoordt de bezwaren. Hij acht het wenschelijk dat in de inrichting der bestaande school zoo weinig mogelijk moet worden veranderd. Op de vraag van den heer Sluiters ant woordt de heer Landeweert bevestigend. De heer SCHILLING vraagt hoeveel leerlingen in den laatsten tijd uit de verschil lende lagere scholen naar de Mulo zijn gegaan. Wethouder LANDEWEERT antwoordt, dat hier voldoende vrijheid in werd gegeven. Bij genoeg begaafdheid werd de ouders ge raden de kinderen naar de Mulo te zenden. De heer SCHILLING vraagt nader in lichting omtrent het aantal, omdat het hem vreemd voorkomt, dat de leerlingen van school A, juist zoo begaafd waren en die van de andere scholen niet. Wethouder LANDEWEERT zet het voor stel van B. en W. nader uiteen. Het spijt den heer VERMEULEN, dat in deze kwestie de kwestie van een standen school is ingemengd, waarom het hier niet gaat. Spr. handhaaft zijn voorstel. De heer SLUITERS acht het toch noodig dat het voorstel van B. en W. wordt aange nomen. De heer SCHUITEMAKER zegt, dat het betrokken hoofd der school acht, dat het voorstel van B. en W. voor het onderwijs het beste is, alhoewel het voorstel Vermeulen het den betrokken persoon gemakkelijker zal maken. Het voorstel van B. en W. wordt dan ver worpen met 12 tegen 9 stemmen. Het voorstel VERMEULEN omtrent de splitsing wordt in stemming gebracht en aangenomen met 4 stemmen tegen. Het voorstel VERMEULEN om de over blijvende 12 klassen onder twee hoofden te brengen wordt dan weder in den breede be sproken, waarin de leden in hoofdzaak hun standpunt handhaven. Het tweede voorstel-Vermeulen wordt verworpen. Centrale verwarming Raadhuis. B. en W. stellen voor hun een crediet te verleenen voor vernieuwing van den ketel en voor de uitbreiding en verbetering der centrale-verwarmingsinstallatie in het Raad huis. Nadat dit punt een onderwerp van be spreking had uitgemaakt in de commissie van bijstand in het beheer der openbare wer ken, hebben B. en W. met het oog op het komende winterseizoen, gemeend de noo- dige opdracht te moeten doen, in afwach ting van de beslissing van den Raad. Het crediet zal moeten bedragen f 1750. Aangenomen. Open en z.gn. half-ope*: bebouwing. Aan de orde is de aanwijzing van gedeel ten der gemeente bestemd voor open en zgn. half-open bebouwing en vaststelling opnieuw van de lijst van wegen, als bedoeld in artikel 4, alinea 1. onder a der bouw- en woning verordening. Aangenomen. Dienstgebouw te IJmui den. Voor een betere huisvesting van het ge zin, dat het dienstgebouw aan het Willems plein te IJmuiden bewoont, is het gewenscht de daarin aanwezige vergaderzaal, welke voor het doel, waarvoor zij wordt gebruikt, te groot moet worden geacht, in tweeën te splitsen. De kosten worden geraamd op f 375. B. en W. stellen voor dit bedrag beschik baar te stellen. Aangenomen. Vergoeding Bijzondere scholen. B. en W. bieden ter vaststelling aan de vergoeding bedoeld in artikel 101, 1ste lid der Lager Onderwijswet 1920, uit te keeren aan de besturen der bijzondere scholen, over het jaar 1922. Vastgesteld. Grondruiling. B. en W. stellen voor eenige grondruiling aan te gaan met P. G. Handgraaf en J. Lin deman, terwijl zij tevens een crediet van f 2000 aanvragen voor omlegging en bestra ting van gedeelten van den Duinlustpark- weg. Hieromtrent vraagt de heer SLUITERS eenige inlichtingen, waarop Wethouder DUNNEBIER antwoordt. Goedgekeurd. Stichting Bijzondere La gere School. In de Raadsvergadering van 15 Juli 1924 werd om advies in handen van B. en W. ge steld een verzoek van het bestuur van de Vereeniging voor Christelijk Volksonder wijs te Veiseroord, gemeente Velsen" om de benoodigde gelden uit de gemeentekas te verstrekken voor de stichting van een bijzon dere lagere school aldaar. Na overleg omtrent het aantal schoolkin deren is gebleken, dat, ook met in aanmer king neming van het reeds vermelde adres van de afdeeling Velseroord-IJmuiden van de vereeniging „Volksonderwijs", de ge vraagde medewerking toch dient verleend te worden. Het komt B. en W. gewenscht voor, het gebouw der Nijverheids-avondschool voor ambachtslieden te Veiseroord beschikbaar te stellen. Hiertegen is geen bezwaar van de zijde van de inspectie van het lager onder wijs. Het Nijverheidsavondonderwijs voor am bachtslieden kan dan worden ondergebracht in de thans leegstaande lokalen van de O.L. school E te Velsen, welke in gebruik zijn ge weest voor de Rijksdagnormaalschool. Dienovereenkomstig doen B. en W. hun voorstel. De heer ROELSE zegt, dat dit in korten tijd de tweede aanvraag is om stichting eener school. SpA vindt dat een dergelijke werving van namen niet is zooals het behoort. Men heeft het benoodigde aantal slechts met al lerlei hulpmiddelen weten te bereiken. Ket minimum is slechts even overtreden. Spr. kan zich niet voorstellen, dat men er toekomt waar reeds een Christelijke School bestaat, een nieuwe school aan te vragen. Spr. meent dat bij nader onderzoek het be- noodigd aantal leerlingen niet bereikt zal blijken te zijn. De aanvraag kan niet anders dan blijken niet genoeg ondersteund te zijn. Spr. kan zijn stem aan het voorstel van B. en W. niet geven. De heer SCHILLING vraagt het voor stel aan te houden. Spr. noemt de kwestie onverkwikkelijk. B. en W. dienen eerst de zaak te onderzoeken. De VOORZITTER zegt, dat het termijn is bepaald. Het is wel bijna zeker, dat bij be slissing van den Raad, een der beide partijen in hcoger beroep zal gaan. Een hoogere rech ter zal dus beslissen. De heer BOSMAN zegt dat de zaak dient te worden afgemaakt. Ook spr. is tegen de inwilliging van het voorstel van 3. en W. De heer SCHUITEMAKER ondersteunt het voorstel van den heer Schilling. De heer NIJSSEN zal zijn stem aan het voorstel van B. en W. geven, omdat het is volgens de letter der Wet, De heer VERMEULEN spijt het ten zeer ste dat hij over zulk een voorstel moet dis cussieeren. Hoewel de zaak onverkwikkelijk is, zal spr. zijn stem tóch aan het voorstel van B. en W. geven, Spr. zegt, dat B. en W. zich had den moeten bepalen tot feiten en nïet tot mo tieven. De Raad heeft slechts het feit aan te nemen Het wettelijk aantal leerlingen is bereikt, Hoewel de school niet noodig is, zal spr. om het wettelijk bereikt aantal toch zijn stem aan het voorstel van B. en W. geven. Spr merkt nog aan dat de mogelijkheid van het geraken tot overeenstemming wel be stond, in strijd met het vermelde ir het prae^ advies van B. en W. Spr. acht het nog ongewenscht dat de Nij verheids-avondschool wórdt overgebracht en gelooft ook niet jat dit noodig is. De zaak moet geen kostbare kwestie voor de gemeente worden. Spr. zegt dat de nieuwe school in de reeds bestaande Chr. School kan worden over gebracht. Een 'scheiding kan gemaakt wor den, omdat het bestaande gebouw uit twee aparte gedeelten bestaat. Op deze manier zou een goedkoope oplossing kunnen wor den bereikt. Spr. vraagt of B. en W. er niet toe willen meewerken om de opening van de nieuwe school te doen samenvallen met het nieuwe Schooljaar, daar anders verwarring in den loop van het onderwijs kan ontstaan. De heer TEN BROEKE vraagt welke waarde aan de aanvullingslijst kan geschon ken worden. De heer DALMEIJER doet een ernstig beroep op alle leden om tegen de voorstellen van B. en W. te stemmen. De heer SLUITERS zegt, dat de aanvrage niet kan tegengehouden worden en hij zal zijn stem aan het voorstel van B. en W. geven. De heer SCHILLING ziet het verschil niet in de opvoeding op de Christelijke en Hervormde Scholen voor de leerlingen. Wethouder LANDEWEERT wijst er op, dat aan de wettelijke bepalingen is voldaan, en men zal zijn stem aan het voorstel van B. en W. dienen te geven. Spr. gelooft wel, dat de suppletielijst van kracht is. Hiermede is een aantal van 65 leerlingen bereikt. Spr. doet daarna voorlezing van een adres omtrent terugneming van een handteekening waarna hij concludeert, dat dit aan het to taal aantal niets afdoet, waarom de aanvrage zal behooren te worden ingewilligd. Wat de voorstellen van den heer Vermeu len omtrent huisvesting der school betreft, acht spr., dat dit te veel moeilijkheden zal wekken. De heer V. D. STEEN zegt, dat ook hij zijn stem aan het voorstel van B. en W. zal geven, gezien het wettelijk aantal. De heer VISSER zegt, dat de zaak een geheel onaangenamen indruk maaktmet het winnen der handteekeningen is teveel gesold. Met een op zulke wijze verkregen lijst zou het schoolbestuur zelf geen aanvraag moeten willen doen. De heer VERMEULEN zet zijn stand punt hierna nog eens uiteen. Het voorstel van B. en W. omtrent de gevraagde medewerkingverleening wordt aangenomen met 7 stemmen tegen. De heer VERMEULEN stelt voor de kwestie van huisvesting aan te houden. Nu de gevraagde medewerking is toegezegd kan dit punt nog nader onderzocht worden. Wethouder LANDEWEERT antwoordt hierop. Het voorstel Vermeulen omtrent aanhou ding van punt 2, van het voorstel wordt aan genomen met 3 stemmen tegen. Erfpachtscanon. B. en W. stellen voor, aan de R. K. Ver eeniging „Woningbouwvereeniging" het te kort, ontstaan door te hooge berekening van den erfpachtscanon groot f 2482.49 en het bedrag, dat door het Rijk niet voor bijdrage in aanmerking wordt genomen groot f 902.48 telken jare, van het begin der exploitatie af, uit te keeren. Dit voorstel trekken B. en W. voorloopig in om eenige nadere overleggingen te plegen. Alvorens tot behandeling van het vol gende punt der agenda over te gaan, wordt 10 minuten gepauseerd. Salaris gemeenteontvanger. De commissie van bijstand voor de finan ciën adviseert, het salaris van een nieuwen gemeente-ontvanger te bepalen op f 3000 met vier 2-jaarlijksche verhoogingen van f 150. B.' en W. stellen voor, hun voordracht te handhaven, die afwijkt van het advies van vorengenoemde commissie De commissie adviseert om bij het even tueel ontstaan van de vacature van commies ten kantore van den gemeente-ontvanger, deze niet meer te vervuilen, doch een amb tenaar met een lageren rang aan te stellen. Na eenige besprekingen wordt het voorstel van de commissie van financiën in stemming gebracht en aangenomen met 4 stemmen tegen. Subsidie voor Tubercu losebestrijding. B. en W. stellen voor, te aanvaarden de provinciale voorwaarden inzake subsidiever ieemng voor de bestrijding der tuberculose en verhocging van de bestaande gemeente lijke bijdrage of het verleenen van nieuwe bij dragen binnen de grenzen der nieuwe re geling in gunstige overweging te nemen. Aangenomen. Uitbreiding buizennet, B. en W. stellen voor een uitbreiding van het buizennet der waterleiding in den Rijks straatweg Velsen-Santpoort en het verlee nen van een crediet voor uitbreiding en ver betering van het brandweermateriaal. Aangenomen. Vaststelling rekeningen. Dan volgen de verschillende rekeningen welke moeten worden vastgesteld. Aller eerst de rekening van de gemeente. De gewone ontvangsten bedroegen f 4.884.890.44, de gewone uitgaven f 4.823.080.53dus een batig saldo van f 61.809.90 y2. De buitengewone ontvangsten bedroegen f 1.350. 494.61 de buitengewone uitgaven f 1.156.106.17, zoodat dus een batig saldo te boeken is voor buitengewoon f 194.388.44. De commissie van bijstand voor de finan ciën acht de verantwoording van het bedrag f 85.832.47 zijnde de slotuitkeering van de plaatselijke inkomstenbelasting 1922/23 op den dienst 1924, niet juist. Deze gelden be hoorden te zijn verantwoord in den dienst 1923 Door deze wijze van handelen wordt een onzuiver beeld verkregen van de sluiting der dienstjaren, terwijl dit ook andere jaren beïn vloedt. Deze opmerking komt B. en W. niet ge grond voor. Op de 9 uitkeeringstermijnen van den dienst 1922/23 is slechts f 2114.58 ingehouden voor kwade posten. De korting terzake van die posten, als tegenwicht, waarvan de tiende termijn dient, geschiedt hoofdzakelijk in 1924, zoodat het ter voorkoming van groote schommeling, raadzaam is de som van f 85.832.47 niet in den dienst van 1923 te verlijden. De rekening van Openbare Werken. heeft een verliessaldo van f 39,319.78 De rekening van den reinigings- en ontsmet- tingsdienst heeft eveneens een verlies, groot f 21.206.51. Van de rekening van hei- grondbedrijf is zoowel het saldo van gewone- als van bui tengewone inkomsten en uitgaven nihil. De rekening van de Burgerlijke Armbesturen hebben beide een batig saldo. Het saldo van het schaalarmbestuur bedraagt f 64.82%» het saldo van het R. K. Burgerlijk Armbe stuur f 123.18. De rekening van de Gezondheidscommissie sluit met een batig saldo van f 436.38, ter wijl de rekening van de commissie van Toezicht op L. O. een batig saldo heeft van f 164.73. Op voorstel van den heer DALMEIJER zal na afloop der agenda daarover bespreking worden gevoerd in besloten zitting. Crediet voor School D. B. en W. stellen voor hun een crediet te verleenen voor aanschaffing van leermidde len ten behoeve van School I i De kosten zul len bedragen f 150.25. Goedgekeurd. Nijverheidsavondschool. B. en W. stellen voor aan de Nijverheids avondschool voor ambachtslieden voor den cursus 1924/25 de volgende personen als tij delijk leeraar aan te stellen J. S. C. Rink in natuur- en werktuigkun de Ph. A. Risch in vakteekenen voor sme den en bankwerkers J. Th. Verzijlberg in vakteekenen voor timmerlieden en metselaars J. F. Kipperman in lijnteekenen en vak teekenen voor timmerlieden en metselaars. Tevens stellen B. en W. voor, de aanstel ling van den heer G. ten Napel als directeur der school tot 1 October 1925 te verlengen. Na eenige toelichtingen worden de voor gestelden tot tijdelijk leeraar aangesteld met algemeene stemmen. Onderwijzer school D. Op de voordracht ter benoeming van een onderwijzer aan school D staan 1. J. O. Ritsema, te Eindhoven. 2. R. H. Vasbinder, te Kampen 3. W. H. Engels, te Beerta. 4. D. J. Verkerk, te Rhoon. Dit punt wordt door B. en W. teruggeno men. Deze benoeming zal in de volgende Raadszitting ter tafel worden gebracht. Leeraar Visscherijschool. B. en W. stellen voor, voor het tijdvak van 1 October 19241 April 1925 te benoe men tot leeraar in de practische scheeps- werktuigkunde aan de Visscherijschool L. M. Lavoo, te IJmuiden. De heer L. M. Lavoo wordt aangesteld. Leeraren Handelsavond school. B. en W. stellen voor, voor den cursus 1924/25 de volgende personen te benoemen tot leeraar aan de Handelsavondschool W. Renes, voor de Engelsche taal. C. E. Coppée, voor de Nederlandsche taal. J. H. de Groot, voor de Duitsche taal en het handelstekenen. T. de Vries voor boekhouden. De voorgestelden worden benoemd. Interpellatie Bosman. Dan volgt ten slotte de interpellatie van den heer Bosman aangaande de adviesinwin- ning voor bouwontwerpen bij de advies commissie in Noord-Holland, welke vra gen reeds bij de ingekomen stukken wer den medegedeeld. Spr. zegt de interpellatie te willen houden, omdat hij op zijn vragen brengt U het spoedigst met ALLE gebeurtenissen vol ledig op de hoogte in de commissie van Openbare Werken, in deze kwestie, van den Wethouder voor Open bare Werken een onvoldoend antwoord heeft ontvangen. Spr. hoopt dat door de interpellatie meer contact zal komen tusschen bouw-aanvra- gers en het bureau van Openbare Werken. Wethouder DUNNEBIER beantwoordt de vragen. Op vraag 1 antwoordt spr. ontkennend, •omdat met de advies-commissie nog geen al- geheele overeenstemming was bereikt. Op vraag 2 antwoordt spr. dat aanvragers dit dikwijls doen op aanraden van Bouw- en Woningtoezicht. Wat vraag 3 betreft, zegt spr., hier is van aanbieden geen sprake, wel wordt dit soms verzocht. Op de 4e vraag antwoordt spr. bevesti gend, evenals op vraag 5. Wat vraag 6 betreft verwijst spr. naar het begin van zijn betoog. De heer BOSMAN zegt, dat de zaak niet zoo onschuldig is, als ze wel lijkt. Wat vraag 2 betreft meent spr. dat vele per sonen met de bouwteekeningen reeds zonder aangeraden te zijn naar Amsterdam gaan Spr. verzekert, dat er gevallen zijn, waarin personen naar Amsterdam gezonden wor den. Spr. zegt, dat men zoo spoedig mogelijk moet zorgen, dat de teekeningen zonder aan zien des persoons worden gekeurd door de adviescommissie. De heer TEN BROEKE vraagt, hoe de adviescommissie stond tegenover de instruc tie, samengesteld door den Raad. De heer VERMEULEN wijst er op, dat de wijze van werken van de adviescommis sie verkeerd is, volgens zijn inzicht. Spr. vraagt of B. en W. er niet toe kunnen overgaan de bouw-aanvragers niet dadelijk in contact t'e brengen met de advies-commissie. De heer ROELSE zegt, dat men eerst moet afwachten welke resultaten de advies commissie levert en daarna kan men oordee- len. Wethouder DUNNEBIER beantwoordt nogmaals de verschillende bezwaren. Hierna gaat de Raad in besloten zitting over ter bespreking en vaststelling der ver schillende rekeningen. Bazar. IJmuidens a Capellekoor, direc teur Henri Pielage te Haarlem, organiseert op 7 en 8 October een bazar. Daarvoor heelt zich een eere-comité gevormd, be staande uit Mevr. Veldman, Mevr. de Vries Robles, Mev Luchsinger, Mevr. van Praag, Mevr, de Ridder en Mevr. Gouda. De entrée's zuilen ten bate van de Ver eeniging tot bestrijding der Tuberculos komen, Motorcursus. Vanwege het bestuur der Holl. Mij. van Landbouw, afd. Houtrijk en Polanen, zal, alleen bij genoegzame deel name, a.s. winter gelegenheid gegeven wor den een motorcursus te volgen. Behandeld worden de 4 cylinders, 4-taktmotor in ver band met de tractors en automobielen, als mede de 2-takt- en schuivenmotor en de Ford-constructie. Zoowel voor landbouwers als arbeiders valt hier veel te leeren. Halfwegsche Sportclub. De H.S.C. „de Bataaf' liet haar 4e rit om den „Prinses beker" over 1 K.M. verrijden. Uitslag finale 1. L. Buis met 3 34-3 is 9 pnt. 2. W. Ooms, 2 3 2 is 7 pnt. j 3. P. Koebe, 1 2 2 is 5 pnt. 4. A. Vol gei 1 1 1 is 3 pnt. Voetbal. Bij de gehouden wedstrijder verloor Halfweg IT.H.B. II met 14 er Halfweg IIISpaarnestad III met 13. Wegens onvolledige opkomst speelde de Halfwegsche club dezen keer niet erg fortuin lijk. 4 pCt. rost emt dag opzegging 4' IpCt. met acht dagen opzegging awiwr—ir kunnen wij U ons als het beste aanbevelen - Vraagt proefbrood- TELEFOON 2406 Dir. A. J P. HAKKENBERG-VAN GAASBEEK

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1924 | | pagina 8