I i 14 v4 a-vanVAlkehburg'S"* DE SPAARNEBANK BURGERLIJKE STAND. Onderscheiding. LAATSTE NIEUWS. De Chineesche burgeroorlog. De brand in het Italiaansche Parlementsgebouw. Anatole France stervende. Het Fransch-Duitsche Handels verdrag. Noorsche vorsten in Engeland. Ontzettende treinmoord- en roof. Het ontwapeningsvoorstel Denemarken. De Spanjaarden in Marokko. De nieuwe Grieksche Premier. De overstrooming in Engelsch- htdië. Mac-Addoo geopereerd. UIT DEN OMTREK. HEEMSTEDE. SCHOTEN. De financieele toestand Tier gemeente Schoten. OVERVEEN. SPAARNDAM. BLOEMENDAAL. HAARLEMMERMEER. 60 cents per regel. Wu "V, 16 V. 7* Va 144 Wisselkoersen en koersen van Bankpapier. ÏJMUÏDEN. HALFWEG. SCHOTEN (dorp). Geboren: 4 October: d. van J. M. W. Maas-Thoms; 5 Octcber: z. van D. Smits- Kuijl; z. van H. J. S. Adelaar-Veen; 6 Octo- j ber: d. van A. E. Andringa-v. d. Walle; j z. van C. M. A. Turkenburg-Frensen; 7 Oc tober: d. van M. E. Otten-Boersen; d. van B. E. Rosenhart-Glas. 4 October: z. van A. Vooges-v. Zijp. Getrouwd: 7 October: G. Alkema en J. j V. Lammertsma. Overleden: 5 October: H. Duijkers, 82 j., Jansstraat; 6 Oct.: H. A., 4 m., d. van H. A. Mollema, Lange Vlamingstraat. Den penningmeester van het Hoofdbestuur van het Roode Kruis Jhr. A. W. G. van Riemsdijk, Kamerheer i. b. d. van H. M. de Koningin te Aerdenhout, is het diploma en kruis van het Servische Roode Kruis ver leend. PEKING, 6 Oct. Gemeld wordt dat 't offen sief van Chang-tso-Lin, den militairen gou verneur van Mandsjoerije tegen Chang-bei- Kivang heden door de regeeringstoepen ge stuit is. Een Britsch onderzeeër en een Chi- Ieensch oorlogsschip zijn te ChangbeiKivang aangekomen. RÖME, 6 Oct. De brand die in het Parle mentsgebouw heeft gewoed heeft het bo vendeel van 't gebouw Verwoest. De brand is ontstaan door kortsluiting. PARIJS, 7 Oct. De bladen melden dat Anatole France uiterst verzwakt is. Hij is langzaam stervende. PARIJS, 7 Oct. De Matin meldt dat dc Franschc vertegenwoordiger Serruys den Duitsehers medegedeeld heeft, dat Frankrijk slechts een verdrag met Duitschland op de basis van de meest-begunstigde natie kan sluiten veor enkele producten. LONDEN, 7 October. Koningin Maud van Noorwegen en haar zoon Olaf zijn te San- dringham aangekomen. ERNSTIGE NEDERLAAG DER CHINEE SCHE REGEERING. BERLIJN, 7 Oct. Uit Washington wordt gemeld, dat het leger van de Chineesche Centrale regeering door Chang-Tso-Lin bij Lingjuan verslagen is. Groote hoeveelheden munitie zijn buitgemaakt en 10.000 gevange nen, BERLIJN, 7 Oct. Uit New-York wordt ge meld, dat in den nacht van Zaterdag op Zon dag 300 bandieten in den Mexicaanschen Staat Vera-Cruz een geheelen trein uitge roofd hebben. Zij vermoordden 60 reizigers waaronder 12 vrouwen en de militaire trein- bewakir.g. De Regeering heeft direct een groote troepenmacht ter beschikking gesteld, om de bandieten te vervolgen en te tuch tigen. in KOPENHAGEN, 7 Oct. Het door de Deen- sche Regeering ingediende ontwapenings voorstel heeft thans de goedkeuring ver kregen van den Staatsraad, benevens de for- mecie sanctie van den Koning, om ingediend te worden in de zitting van den Rijksdag, die heden geopend wordt. MADRID. 7 Oct. Van t front wordt be langrijke militaire actie gemeld. De rebellen 1 ehouden nog hun positie bij Tetuqu en op den weg naar Tanger. ATHENE, 7 Oef. Een nieuwe coalitie- regeering is gevormd onder Michalakapoulos die vroeger zitting hadden in het ministerie van Venizelos. LONDEN, 7 Oct. Uit Allahabad wordt ge meld. dat de vloeden in N.-Indië verminde ren; het water zakt; de schade is evenwel enorm. NEW-YORK. 7 Oct. William Mac-Addoo heeft in het John Hopkins-Hospitaal te Bal- timore een kleine operatie ondergaan Ver wacht wordt dat hij na 10 dagen de verkie- zings-campagne voor Davis kan voeren. Installatie Geestelijk Adviseur. Woens dagavond a.s. neeft de installatie plaats van den Weleerw, Heer Witkamp als Adviseur van den R. K. Volksbond, alhier. Als spreker zal dien avond optreden de heer Selvius van den Centr. Bond, terwijl de Mandolineclub „Koning David" haar welwillende medewer king zal verleen en. Vergadering van St. Raphaël. Verslag der vergadering van de 8ste vakafd. (Tram] ge houden te Rocrmcnd op 5 Oei 1.1 Deze gewestelijke vergadering werd ge leid door den voorzitter van bovengenoem de vakald. den heer Geers, haltechef te Zandvoort, die in het openingswoord zijn voldoening uitsprak over de groote op komst. Voorts heette hij welkom de heeren Koster en Lamboo, bon4sambtenaar en Hoofdbestuurder der organisatie, die hun vrijen dag hadden opgeofferd, om van hun belangstelling te doen blijken. Bij punt II der agendm had een verkie zing plaats, voor twee bestuursleden, wc. •gens aftreding van de heeren Boogaard en Viveen, die zich herkiesbaar hadden ge steld. Bij het bestuur was een nieuwe can- didaat voorgedragen en wel de heer Hein- ders van de afd. Roermond. De uitslag der stemming bracht de heeren Boogaarat en Heinders in het bestuur. Vervolgens kreeg de heer Koster het woord, die in den breede uitwijdde over de verschillende tramacties, en het auto- busvraagstuk. Hij merkte o.m. op. dat de autobus een duchtige concurrent is, maar dat hei bij hem vaststaat, dat wanneer de autobus-ondernemingen voor de zelfde, door overheidswege, gestelde .bepalingen geplaatst werden, inzonderheid wat betreft de veiligheid van verkeer, de schade aan dèn weg, alsook dienst- en rusttijden van het- personeel, de tram de meeste reden van bestaan zou hebben. Spr. hoopte dan ook, dat van overheidswege de aandacht aan deze kwestie geschonken zou worden. Voorts wijst spr. ook nog op de houding der directeuren die zich hecht aan eensluiten, en dat dit voor hen een vinger wijzing moest zijn het 'vaandel niet te ver laten, want dan zouden zij in de kaart van die heeren spelen. Bij dc rondvraag werd door 4 afd. een vraag gesteld, welke door den voorzitter werd beantwoord. Niets meer aan de orde zijnde en den heer Koster dank gezegd te hebben voor zijn dui delijk betoog, sloot de voorzitter te half 5 deze goed geslaagde vergadering met den Christelijken groet. Nadat vervolgens door den voorzitter nog een dankwoord was gesproken voor den heer Kersten, die dien avond het wöord had ge voerd, werd de vergadering met den Christe lijken groet gesloten. Ged. Staten hebben de gemeentebegroo- ting voor 1924 terug gezonden met enkele opmerkingen. B. en W. stellen voor, aan verschillende dier bemerkingen te voldoen. Ged. Staten schrijven o.m.: Ten eir.de het tekort van 58000,dat door schrapping van de onder de volgnum mers 182, 200 en 272 geraamde posten op de begrooting zal ontstaan, te dekken, zal een bedrag van 10.000.zijn te bezui nigen, terwijl een bedrag van 48.000. zal kunnen worden geraamd als bijdragen van het Rijk en de Provincie in de kos ten van de gemeente-huishouding. In verband daarmede zal het onder volgno. 311 geraamde bedrag van 94250,- tot een bedrag van 118250.— zijn op te voeren en onder volgno. 311a wegens bij drage van de Provincie in de kosten der gemeentehuishouding een bedrag van J 24000.zijn te ramen. B. en W schrijven hieromtrent den raad: De begrooting la t geen ruimte om door bezuiniging op de geraamde uitgaven com pensatie te vinden voor de mindere ont vangst, welke uit de niet-raming der uit- keering krachtens art. 122a der gemeente wet op de begrooting ontstaat. De raming der posten is zoo nauwkeurig mogelijk ver richt en het is niet te verwachten, dat min der kan worden uitgegegen, dan is uitge trokken. Na de ervaring, welke wij in den loop der jaren hebben opgedaan met betrekking tot de meermalen geraamde bijdragen van het Rijk m de kosten der gemeentehuis houding, hebben wij »lang geaarzeld om een beslissing te nemen op den wenk van Ge deputeerde Staten om het op de begrooting bestaande tekort te dekken door het uit trekken van bijdragen van het Rijk en de Provincie in de kosten der gemeentehuis houding. Immers niettegenstaande een vroeger ge raamd Provinciaal subsidie, waaraan de voorwaarde was verbonden, dat' ook het Rijk zou subsidieeren, werd uitgekeerd is het Rijk ondanks onze herhaalde ernstige pogingen om de beschikbaarstelling te ver krijgen, daartoe niet overgegaan. Weliswaar kan worden voortgegaan met de aangenomen gedragslijn te blijven vol gen en van de zijde van Gedeputeerde Staten kan op volle medewerking worden gerekend, doch de gevolgen, welke daar van* reeds zijn ondervonden zijn oorzaak, dat de financieele toestand der gemeente steeds slechter wordt. Het tijdstip om daarin verandering te brengen, achten wij thans aangebroken. De groote uitbreiding, welke de gemeente in den laatsten tijd ondergaat, brengt mede dat het belastbaar inkomen zeer toeneemt. Wij hebben dan ook alle reden om aan te nemen, dat over 1924 een belangrijk hoogere opbrengst der belastingen zal wor den verkregen dan geraamd is, waardoor de begrooting sluitend kan worden ge maakt. Wij verhelen ons niet, dat de financieele toestand der gemeente nog niet zoo zeer ten gunste is gewijzigd, dat de begrootin- gén zonder moeite sluitend kunnen worden gemaakt, doch wij zijn gesterkt in ons ver trouwen, dat de financieele toekomst zich in gunstigen zin zal ontwikkelen. De reeds verkregen uitkeeringen aan op centen op de grond- en personeele belas ting toonen aan, dat de raming belangrijk zal worden overschreden. Eveneens is dit het geval met de opcenten op de Rijksin komstenbelasting. Op deze overweging stellen wij voor, om niet te voldoen aan het verlangen van Ge deputeerde Staten om, behalve het subsi diebedrag van 94250.nieuwe bijdragen van het Rijk en de Provincie in de ge meentehuishouding te begrooten, doch de posten volgnos. 263, 265, 266 en 269 res pectievelijk te verhoogen met 2999, 1000,25000,en 29000.- waar door het evenwicht der begrooting wordt hersteld. Deze volgnummers betreffen resp. de honden-, straat-, grond- en personeele be lasting, van welks belastingen B. en W. een hoogere opbrengst verwachten, dan b de begrooting geraamd was. Gemeenteraad. Vergadering van den Raad der gemeente Schoten, op Vrijdag 10 October 1924, 's namiddags twee uur. Onderwerpen ter behandeling zijn 1. a. Voorstel tot benoeming van 3 leden der schattingscommissie voor de bouwterrein belasting b. idem tot benoeming van een schatter der eigendommen van het grond bedrijf. 2. Idem tot het leenen van eervol ont slag aan eene onderwijzeres. 3. Voorstellen, betreffende verzoekschiiften, inzake de Bouwverordening. 4. Voorstel tot verkoop van gemeente-bouwterrein. 5. Idem tot ver lenging van den termijn der ontruiming, van onbewoonbaar verklaarde woningen. 6. Idem tot vaststelling eener overeenkomst met Haarlem, betreffende de toelating van leer lingen tot het Middelbaar Onderwijs en het Gymnasium, aldaar. 7. Idem tot voorloopige vaststelling van de gemeenterekening over 1923. 8. Idem tot wijziging der begrooting voor 1924. 9. Idem tot het toekennen van eene toelage aan den plaatswerker van het gasbedrijf. 10. Idem tot het toekennen van een gratificatie aan den armenverzorger. 11. Idem tot wijziging der verordening op het heffen van rechten voor het ledigen van beerputten. 12. Idem tot vaststelling eener verordening voor een ophaal- en stortings- dienst. 13. Idem tot vaststelling eener nieuwe bouwverordening. 14. Ingekomen stukkcu en mededeelingen. 15. Belastingzaken. ken of voor het hebben van particuliere I werken en inrichtingen onder of op den j openbaren gemeentegrond of 't openbaar ge meentewater in de gemeente. Voor het ledigen van een beerput zal door deze wijzigingen 3 verschuldigd zijn. B. en W. stellen voor, in te trekken het raadsbesluit van 17 October 1923 tot vast stelling van een 7ev wijziging der Bouwver ordening, terwijl zij' ter vaststelling aanbie den een nieuw ontwerp-bouwverordening. Gemeentezaken. B. en W. stellen voor aan J. Brouwer voorheen plaatswerker hij het gemeente-gasbedrijf, met ingang van 11 Augustus 1924 en zulks tot en met 20 Januari 1928, ten laste van genoemd bedrijf een toelage te verkenen ten bedrage van 30% van de laatstelijk door hem genoten 'wedde ad f 1778.40 per jaar en alzoo tot een bedrag van f 533.52 per jaar. B. en W. stellen voor, het termijn van ontruiming van de op 26 Juni 1923 onbe woonbaar verklaarde, woningen, wederom met 6 maanden te verlengen. B. en W. stellen voor aan C. Mul of zijn nader te noemen meester, twee perceelen bouwgrond te verkoopen aan de Iepenstraat, ter grootte van ongeveer 312 c.A. en voor den prijs van f 10 per c.A. en zulks onder de door B. en W te stellen voorwaarden. B. en W. stellen voor aan J. J. Haye Jr. of zijn nader te nomen meester, twee per ceelen bouwgrond te verkoopen, gelegen aan de Wilgenstraat hoek Plataanstraat, ter grootte van ongeveer 290 c.A., en in totaal te verkoopen voor den prijs van f 10 per c.A., voor zoover het betreft een gedeelte grond, voor den prijs van f 15 per c.A. en een ander gedeelte grond onder de door B. en W. te stellen voorwaarden. B. en W. stellen voor afwijzend te be schikken op het verzoek van F. Kenselaar, alhier om hem afwijking van art. 12 van de bouwverordening te verleenen. B. en W. stellen voor aan J. H. Korstjens, vrijstelling van de bepalingen van art. 12 van de bouwverordening te verleenen. B. en W. stellen voor aan J. H. J. Heyde- man te Amsterdam vrijstelling te verleenen van de bepalingen van art. 12 van de bouw verordening. B. en W. stellen voor aan J. P. Kok, de gevraagde vrijstellingen te verleenen van het bepaalde van art. 12 van de bouwverordening. B. en W. stellen voor afwijzend te be schikken op het verzoek van L. Sauer te i Amsterdam, om hem vrijstelling te verleenen van het bepaalde van art. 12 van de bouw verordening. B. en W. stellen voor afwijzend te be schikken, op het verzoek van F. Kroon al hier, om' hem ontheffing te verleenen van het bepaalde van art. 12 van de bouwverordening. B. en W. stellen voor op een nader door B. en W. te bepalen dag, aan mevr. J. Th. van VeenEr kelens, eervol ontslag te verleenen uit haar betrekking van onderwijzeres aan de openbare lagere school A aan de Overton- straat. B. en W. hebben tot benoeming van een schatter van de gronden in het grond bedrijf de volgende aanbeveling opgemaakt, n.l. de heeren E. P. Hafkamp en A. van Hof- ten beiden te Schoten. INSTELLING OPHAAL- EN TINGSDIENST. STOR- Gemeentezaken. B. en W. stellen voor, afwijzend te beschikken op het verzoek van de Woningbouw vereeniging Volkshuis ves ting" en „Eigen Haard", om de terreinen j Qver het uiterlijk der woningen, zooals de achter haar womngen voor openbare speel- teekeningen die aangeven, was* slechts één plaatsen te bestemmen en de waarde van!rocp van tevredenheid. Onder de toekoms- Ter uitvoering van den betrekkelijken post (volgno. 280) der gemeeptebegrooting voor 1924, bieden B. en W. ter vaststelling aan een ontwerp-verordening tot instelling van een ophaal- en stortingsdienst en nopens de inrichting en werking daarvan. In verband met de omstandigheid, dat de goedkeuring der verordening door Gedepu teerde Staten en de voorbereiding 'der in werkingtreding van den dienst met dadelijk een zoo groot mogelijk aantal deelnemers het nog resteerende deel van het jaar vrijwel in beslag zullen nemen, meenen B. en W. de aanbieding eener begrooting te moeten uit stellen totdat die voor 1925 voor de gemeente en andere instellingen gereed is. 1. De dienst heeft ten doel, bij de belas tingschuldigen van het Rijk en Gemeente, die daartoe den wensch te kennen hebben ge geven, de belastinggelden maandelijks of wekelijks aan huis te innen, vólgens regelen door B. e. W. te bepalen, terwijl bij den dienst willekeurige bijdragen gestort kun nen worden, teneinde met de aldus opge haalde of gestorte sommen de verschuldigde Rijks- en Gemeentebelastingen te voldoen, voor zoover het door den deelnemer gestorte zulks toelaat. 2. B. en W. kunnen ook bepalen, dat in- casseering van bedragen uit anderen hoofde verschuldigd aan de gemeente of een harer bedrijven, door dezen dienst wordt verricht. 3. B. en,W. kunnen bepalen, dat de ge meentebedrijven, -instellingen en Woning bouwverenigingen, gesteund met Rijks voor schot, hun overtollig kasgeld bij den dienst deponeeren, tegen een rentevoet, telkens voor den aanvang van het dienstjaar door hen vast te stellen. Zij bepalen dan tevens, dat zooveel mogelijk aan den dienst opdracht moet gegeven worden voor betalingen per bank- of postgiro. 4. ""houdens het daaromtrent bepaalde in de b rekkelijke beheersverordening, stel len zi, h-t maximum bedrag, dat de bedrijven in kas mogen hebben, vast. Proces-verbaal, Wegens verzet en over treding van de vuurwapenwet is proces-ver ba?! opgemaakt tegen D, M., wonende te Am sterdam. Woningbcuwvereeniging „Ons Huis". Zondagmiddag was er, we schreven het reeds, gelegenheid voor de leden van „Ohs Huis", hün toekomstige woning en hun toe komstig dorpjein oogenschouw te nemen. Dat wil zeggen, hun toekomstige woning in den staat, waarin deze zich thans nog bevindt. Want de verstgevorderde huizen zijn nog niet eens ond'er den kap. Maar dat is slechts een kwestie van eenige dagen meer, want er wordt met bekwamen spoed aan gewerkt. Toch kon men reeds een goed idéé krijgen van ruimte en indeeling. Alge meen was men hierover zeer voldaan. Ook den grond bij de berekening van de huur prijzen der weningen niet in aanmerking te nemen. B. en W. bieden ter vaststelling aan, verordeningen op de heffing en invorde-V ring van schoolgeld voor het bezoeken van tige bewoners zijn verschillende vaklui. Allen getuigden, dat er hier een degelijk en soiied stuk werk wordt geleverd. Den architect, den heer Scholten uit Den Haag, komt dan zeker ook een woord van hulde toe. Aangezien de loting reeds voor eenigen de volgende inrichtingen van onderwijs te t tijd heeft plaats gehad, weet ieder precies, Haarlem door leerlingen, ten aanzien waar- i waar hij komt te wonen. van door Schoten met gencemde gemeente een overeenkomst is gesloten, als: het Gym nasium; de 1ste en 2de Hoogere Burger school met 5-jarigen cursus met gewijzigd leerplan en de Meisjesschool ww* Middel baar Onderwijs met 5-jarigen cursus. B. en W. stellen voor, den armenver zorger over 1923 een gratificatie te geven van 480. B. en W. bieden ter vatstelling aan: wijzigingen der verordeningen op de heffing en invordering van rechten voor het gebrui- Als er geen tegenslag in het werk komt, dan hoopt men de eerste woningen om, streeks de tweede helft van November ge reed te hebben. Dan zal er weer een drukke tijd van verhuizerij aanbreken, want onge veer een 20-tal gezinnen, thans ia Tuindorp woonachtig, zullen dan naar het nieuwe woningcomplex vertrekken. Echter, de ont ruimde woningen van Tuindorp zullen niet lang onbewoond blijven, want op Rolland staan nog tal van bewoonde „onbewoon baar verklaarde" woningen. Bovendien zul len er ook nog wel genoeg gegadigden zijn, die gaarne één van de waarlijk goede ar- béiderswoningen van Tuindorp willen be trekken. Jubileum. Zaterdag, 4 October, heeft de heer P. Sarlet den dag herdacht, waarop hij vóór 40 jaar bij de firma J. H. Krul, brandstoffenhandel, in dienst trad. Dat deze dag voor den jubilaris niet onopgemerkt voorbij zou gaan, lag voor de hand, als men in aanmerking neemt, dat de heer Sarlet zich mag verheugen in de volle tevredenheid van zijn patroon en in de sympathie van zijn mede-Tuindorpers. 's Morgens vroeg kreeg de jubilaris reeds bezoek van zijn patroon, den heer J. H. Krul, 'die den trouwen knecht kwam geluk- wenschen met zijn jubileum. In een harte lijke toespraak herdacht de heer Krul de: vele en trouwe diensten, door Sarlet aan de firma bewezen. Sarlet, die als 't ware met de zaak was opgegroeid en de zaak had helpen opbouwen, wenschte de heer Krul dan ook te huldigen, niet als knecht, doch als vriend. Als blijk van waardeering bood de heer Krul een enveloppe met in houd aan. Ook de buren, vrienden en kennissen wilden zich niet onbetuigd laten. Velen kwamen den jubilaris en zijn familie geluk- wenschen. Een 17-tal bloemstukken en bouquetten kwamen opdagen als blijk van veler belarigstelling. Door bemiddeling van de buren werd 's avonds 6 uur door de Christ. Muziekver- eeniging/ „Sursum" een serenade gebracht aan de woning van den jubilaris. Verder werd nog een fraaie eikenhouten kapstok met kleed aangeboden. Bij Koninklijk besluit van 1 October 1924 is toegekend de aan de Orde van Oranje- Nassau verbonden eer-medaille in brons aan den heer P. Sarlet, Jubileum P. Sarlet, Onder groote be langstelling herdacht de heer P. 'Sarlet Zater dag 4 October ziin 40-jarig jubileum als ma gazijnknecht bij de firma J. H. Krul Jr., brandstoffenhandel, alhier. Des morgens werd de jubilaris ten zijnen huize door den heer J. H. Krul op harte lijke wijze toegesproken en werden de goede eigenschappen van den heer Sarlet in deze 40 jaren door de firma geëerd en in herinne ring gebracht. Als dankbaarheidsbetuiging mocht de ju bilaris namens H. M. de Koningin de eere- medó.ille in brons, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau, ontvangen, waarmede hem veel geluk werd gewenscht. Namens de firma Krul ontving de jubilaris een enveloppe met inhoud. Van de familie leden der firma en vele anderen kwamen bloemen, taartjes, en kaartjes. Ook de buren hadden zich niet onbetuigd gelaten. Er was een circulaire de ronde gegaan, om, den jubilaris des avonds een serenade aan te bie den. Hiermede was veel succes bereikt. Be halve de serenade, kon nog een geschenk worden aangeboden, bestaande uit een kap stok met kleed De muzi'ekverceniging „Sursum" van Bloe- mendaa! met haar ijverigen directeur, den heer J. A. Meng, gaf eenige nummertjes ten beste, hetwelk de feestelijke stemming zeel- verhoogde. Bijna alle tuindorpbewoners pro-' fiteerden daarvan, De muzikanten werden op een tractatie onthaald. Het feest werd ver der in huiselijken kring gevierd. Jubileum E, M. M. 15 October a.s. zal het 1234-jarig bestaan der Rederijkerskamer E. M. M. in besloten kring op feestelijke wijze worden herdacht. Voor den eersten keer zal deze vereeni- ging uitkomen in het Nationaal Tooneel-Con- cours e Heemstede bij gelegenheid van het 25-jarig bestaan der Rederijkerskamer D. E. S. op Maandag 13 October, met het stuk „Ik wil rust hebben". Vele plaatsgenooten zullen deze gelegen heid benutten om een kijkje te komen nemen Bij spoedige opgaven is de heer G. Sweijen Jr., secretaris der afdeeling E. M. M„ gaarne bereid een goede plaats te verzekeren. De entrée-prijs is zeer laag gesteld. Kunstkring. Zondagmiddag van 35 uur gaf het fanfarecorps „Kunstkring" op de Kolk, haar laatste zomerconcert in dit sei zoen. Niettegenstaande het slechte weer was de publieke belangstelling tamelijk grOot. 's Avonds werd in café Hoenderdos een feestavond gegeven in verband met de be haalde successen dezen zomer te Alkmaar en den Beemster. Te acht uur opende de heer P. Wit Sr. directeur van het corps, den gezelligen avond. Hij heette alle aanwezigen hartelijk welkom en het verheugde spr zeer, dat hij hier mocht aantreffen, niet alleen werkende leden van „Kunstkring", doch ook vele do nateurs. Dit was voor hem, als directeur, een verblijdend feit, want dat is, aldus spr., het duidelijkste bewijs van innige vriend schap onderling. Hét corps voelt zich één met de donateurs. Spr. ging in het kort nog eens na de prestaties dezen zomer geleverd te Alkmaar en te Beemster, en bracht dank aan het korps, dat in zoo'n groote mate heeft meegewerkt tot het behaalde succes. In drie jaren tijds uit te komen in de afdee ling uitmuntendheid, zegt al boekdeelen en is op zich zelf al een prijs. Spr. wenschte voorts den aanwezigen een gezelligen avond Een daverend applaus getuigde van groo te instemming. Vervolgens nam de heer Domselaar het woord, namens de donateurs bood tenslotte den directeur en diéns echt- genoote, door tusschenkomst van jonge „Kunstkringetjes" bloemen aan, 'terwijl het bestuur vereerd werd met twee mooie ko peren corhoorns, instrumenten waar de ver- eeniging reeds langen tijd naar had uitge zien en welke uitsluitend door de donateurs van „Kunstkring" bijeengebracht zijn. Wer kelijk een prachtig bewijs van sympathie voor de vereeniging. De' directeur P. Wit, verkreeg, daqrna nog het woord en bracht hartelijken dank voor de hulde aan zijn vrouw en hem gebracht' alsook voor „Kunstkring" voor het schitterende cadeau, j Het is boven alle verwachtingen, aldus spr. Ten slotte voelde zich dc heer Wagenaar nog gedrongen, als secretaris der vereeni ging, een dankwoord uit te brengen, waar mede het officieels gedeelte was geëindigd. Tot middernacht bleven ze gezellig bij el kaar. Vermelden we nog, dat de heer E. Honderdors piano en de heer P. Wit Jr. viool voor de muzikale afwisseling zorgden. Statuten. De „Staatscourant" bevat de statuten van de Mij. tot beheer en exploitatie van onroerende goederen „Veenduin alhicv- Tuinbouw-wintercursus. Tot heden is het aantal aangiften voor den Tuinbouwwin- tercursus, uitgaande van de afdeeling Bloe- mendaal.Velsen van Tuinbouw- en Plant kunde nog niet van dien aard, dat de cur sus zal kunnen doorgaan. Zal dit het geval zijn-, dan moeten zich nog enkelen meer aanmelden. Najaarstentoonstelling. De door „Tuin bouw- en Plantkunde" te houden najaarsten toonstelling van „Alles wat groeit en bloeit" is een week vervroegd en zal gehouden wor den op 31 October en 1 en 2 November. Personalia, "De ambenaar bij de Neder- landsche Spoorwegen, de heer W, B. Aarts, is van Barneveld naar deze gemeente (Hoofddorp) overgeplaatst. Burgerlijke Stand van 36 Oct, 1924. Geboren: Cornells, z. y. A. Lanser en A. Grevenstuk, Adrianus, z. v. E. Blokker en C. Venderbos. Agatha, d. v, M, Cuiper en LEEUWARDEN MEDEGEDEELD DOOR Dc Beurs opende heden iets luier. HEDEN 5% Nederland 1919 6% Nederland 1923 4 Vt u/u Nederland 191. 1% N -l 1921 A Hoil. Lloyd Oude Vaart dito Gen». Eigendom Mij. „Nederland" Scheepvaart-Unie Rotterd Lloyd Paketvaart Oude Boot Holl. Stoomboot H. VA. Java Cultuur Jurgens gew. Koloniale Bank Indische Bank Cerl Handel Mij. Res». dito Pboemx Geconsolideerde Kon. Olie U. S. Steel Marine co mm Vorstenlanden Actions id. Cornp. Merc! Arg, Poerworedjo Oude Deli Senembab Deli Batavia Amsterdam Rubber Serbadiadi Silau Wai Sumatra Dordtsche Petr. Southern Rails Union Anacom Wabash Conm.Maxi. ell 95 ICC8/g 102 6 92 •4 6/g ii. 81/ 3/4 146 85 *91'z 93b1/4 37 9'1/ 7^s i7-s/s 133 1287/3 z7 '1571/g 1 s/s 166 168 '61/, L91/, 370 3253 4 150 196 1-81/, 129 102 76 15 3S/l6 95 10C a5 102 130»/, 131 841/ 5 4-4 3/0 71 176 1321/, 1287/s 12b'7 155V 3l6i/2 110 exd. 166 2-/4' 127 363 347 325 158 06 125 7 OCTOBER "eerste LATERE KOERS KOERS BERLIJN p. billioen) 0.601/ 2 0.621/; PARIJS 13.471/j 13.521/ BRUSSEL i 12.371/2 12.40. WEENEN 0.361/2 0.36*/ LONDEN tl .471/2 11.58 STOCKHOLM 68.65 6Ï.60 KOPENHAGEN 45.10 45.05 CHRISTIANIA 36.90 37.— BAZEL 49.30 49.25 NEW-YORK 2371/, 2^71 ROME 11.20 11*221 A. Dróóg. Adriana, d. v. L. de Koning en A. Bauer. Levenlooze, z. v. J. de Vries en W. Magchielse. AAN EEN WISSEN DOOD ONTSNAPT. Zaterdagnacht lagen in de voorhaven van de sluizen nabij Aalsmeer, alwaar gedurende de bietencampagne steeds vele geladen en ongeladen schepen liggen, ook een paar met bieten diepgeladen ijzeren vletten aan elkaar vastgemeerd. In de roef van een daarvan sliep een gezin, bestaande uit man, vrouw en een kindje, afkomstig uit Ter Aar. Het buitehste scheepje, waarop zich geen personen bevonden, schijnt in den loop van den nacht langzaam aan water binnen te hebben gekregen, waarop het in den vroe gen morgen zonk, met zich meevoerende de andere daaraan vastgebonden geladen vlet. De vrouw werd wakker, doordat er water in de roef stroomde. Ijlings waarschuwde zij hair man, greep het kindje en nog net bij tijds kon het drietal zich van een wissen dood redden onmiddellijk daarop zonk de schuit in de diepte. De trouwe scheepsbewaker, de hond, vond zijn dood in het water. Het echtpaar, nog in nachtgewaad, vond onderdak bij een anderen schipper. Getracht zal worden de vletten met behulp van takels weer boven Water te krijgen. Aanrijding. Op deri hoek van Prins Hen drikstraat en Amstelstraat had een aanrij ding plaats van de autobus van Gebr. R. door een brandstoffen wagen van M., waar bij de autobus lidht beschadigd werd. Een gevaarlijk heerschap. Tegen een 20- jarige H„ tijdelijk alhier verblijf houdende, is proces-verbaal opgemaakt wegens open bare dronkenschap. De politie trof hem Zondagavond laat op straat aan, luid zin gende, met een open mes in z'n handen en vonden het daarom raadzaam hem voor een poosje onderdak te verschaffen onder het Raadhuis, teneinde zijn roes te kunnen uitslapen. Maximum snelheid, Door de politie is tegen een 5-tal personen proces-verbaal opgemaakt wegens te hard rijden in de kom van het dorp Zanguitvoering, Woensdagavond zal in café Comélissen een kinderzang ^uitvoering gegeven worden, door de kinderzangver- eeniging „Zwanenburg". Gezongen zal wor den „Jantje in Modderstad", operette in 4 bedrijven door Mevr. N. v. d. Linden. Collectecren zonder vergunning, Door de politie is proces-verbaal opgemaakt te gen J. L. wegens het inzamelen van gel den zonder vergunning. Personalia. Te Amsterdam slaagde voor het van wege de Ned. Vereeniging voor Tuberculose bestrijding ingestelde examen Zuster van Hel, alhier. 191 272 533 1496 1809 1825 r 436e MD. STAATSLOTERIJ. Trekking van Dinsdag 7 October. 5e Klasse 4e Lijst. Hooge prijzen: 758 ƒ5000. 6591 1500, 27 3602 7451'16479 1000. 3783 16125 18415 22180 22728 ƒ400. 853 2875 8327 11437 13566 18883 ƒ200. 497 792 1282 2008 4529 5341 6168 S027 11451 15032 15519 17473 17696 17990 22737 22931 ƒ100. Prijzen van f 70: 38 101 108 169 940 976 1160 1483 1957 2107 2240 2271 2337 2640 2922 3000 3026 3161 3187 3276 3338 3417 3510 3667 3721 3840 3984 4170 4244 4271 4279 4425 4642 4794 4860 4934 5010 5072 5128 5526 5586 5641 5757 5886 5890 5983 6047 6127 6404 6442 6597 6764 6878 7089 7129 7135 7153 7226 7299 7517 7557 7641 7642 7761 7826 7843 7854 7867 7873 7995 8110 8269 8355 8728 8729 8899 8931 9090 9235 - 9309 9371 9374 9406 9466 9513 9592 9877 10058 10121 10242 10314 10315 10346 10357 10591 10780 10790 10791 10944 11137 11194 11267 11295 11476 11569 11576 11697 11961 12324 12399 12506 12687 12925 12931 12946 13144 13168 13185 13235 13253 13331 13412 13449 13481 13522 13639 13834 13875 14214 14223 14379 14637 14675 14674 14849 14955 15177 15428 15475 15490 15513 15547 15588 15693 15758 15781 15S21 15831 15859 15881 15886 15962 16075 16105 16255 16389 16397 16534 16556 16653 16709 16891 1'6985 17020 17032 17108 17116 17245 17303 17316 17409 17620 17635 17706 17748 17848 17890 17929 17953 18326 18377 18519 18529 18539 18598 18722 18748 18862 18918 19034 19060 19090 19270 19357 19474 19509 19550 19607 19730 19752 19824 19901 20123 20138 20282 20408 20431 20510 20571 20867 20889 20969 21081 21134 21161 21175 21194 21212 21219 21406 21591 21879 21913 21918 21923 21952 22137 22171 22270 22391 22418 22505 22649 22723 22740 22790 22844 22884 22903 22994 NIETEN 329 27 150 163 237 258 266 347 357 416 423 426 467 493 575 582 606 610 637 656 664 673 713 737 775 791 829 872 913 948 951 1009 1011 '1035 1055 1058 ,1158 1190 1192 1203 1233 1278 1283 1285 1320 1341 1346 1399 1416 1422 1442 1467 1560 1593 1614 1646 1717 1739 1839 1884 1906 1933 1958 1983 2021 2048 2065 2120 2141 2174 2227 2334 2362 2396 2420 2435 2497 2521 2537 2615 2633 2685 2705 2706 2716 2727 2850 2869 2928 2937 2947, 3030 3048 3064 3073 3112 3128 3138 3177 3182 3196 3221 3424 3452 3454 3491 3494 3513 3527 3546 3614 3663 3730 3736 3862 3882 3883 3980 4021 4028 4086 4115 4132 4142 4157 4220 4227 4250 4251 4312 4343 4344 4383 4388 4406 4493 4517 4531 4536 4544 4550 4594 5628 4726 4729 4734 4769 4798 4809 4827 4869 4920 4921 4953 4973 4990 5095 5106 5206 5334 5260 5278 5352 5381 5382 5476 5510 5515 5560 5606 5610 5612 5653 5689 5762 5791 5836 5854 58S7 5920 5972 6022 6043 6082 6147 6164 6213 6282 6311 6371 6382 6406 6424 6429 6444 6504 6527 6530 6638 6685 6690 6710 6727 6844 6849 6875 6917 6929 6938 6964 6976 7021 7025 7031 7050 7100 7110 7140 7146 7221 7228 7233 7235 7258 7259 7268 7369 7371 7377 7397 7403 7431 7454 7509 7616 7640 7650 7676 7708 7727 7802 7833 7868 7871 7917 7993 8014 8015 8056 8065 8094 8103 8190 8205 8227 8252 8352 8400 8467 8525 8566 8576 8636 8667 8813 8816 8821 8870 8874 8957 8961 9021 9048 9064 9066 9122 9147 9148 9174 9187 9228 9229 9261 9263 9361 9388 9436 9482 9497 9512 9554 9557 9562 9578 9630 9738 9750 9752 9915 9917 10019 10063 10097 10125 10170 10201 10234 10240 10244 10311 10316 10365 10420 10455 10566 10593 10633 10653 10744 10769 10815 10857 10886 10947 10961 11074 11099 11101 11164 11166 11208 11216 11226 11248 11269 11285 11448 11488 11496 11507 11552 11556 11586 11588 11620 11627 11702 11767 11880 11882 11922 11969 11986 11987 12015 12050 12109 12118 12183 12271 12272 12294 12325 12330 12360 12374 12436 12437 12453 12467 12516 12581 12583 12594 12704 12705 12721 12722 12811 12S53 12880 12893 12915 12936 12962 12965 12981 12990 13017 13029 13048 '13054 13055 13057 13078 13127 13136 13138 13196 13200 13210 13223 13299 13321 13334 13343 13348 13395 13403 13405 13422 13463 13468 13470 13487 13496 13525 13651 13652 13661 13664 13675 13678 13722 13736 13784 13794 13S46 13929 13938 14023 14138 14197 14251 34393 14399 14670 14813 14951 15008 15288 15376 15701 15913 16135 16313 16468 16712 16981 17289 17678 17829 18148 18561 18675 18935 19076 19303 19475 19628 19836 19919 20240 20344 20593 20815 20997 21232 21343 21521' 21843 22054 22388 22615 22753 22951 14447 14680 14822 14975 15031 15303 15390 15747 15916 16172 16347 16474 16840 16996 17414 17695 17945 18188 18604 18706 18968 19120 19376 19477 19645 19838 19947 20246 20382 20598 20882 21000 21272 21393 21578' 21876 22095 22411 22661 22755 22963 14448 14716 14856 14978 15073 15303 15518 15784 15976 16239 16361 16477 /16842 17111 17464 17721 17948 18268 18612 18804, 19012 19128 19377 19488 19662 19866 19992 20248 20391 20654 20886 21066 21276 21434 21603 21904 22121 22436 22710 22831 22965 14477 14717 14917 14998 15146 15313 15539 15815 16003 16247 16375 16548 16859 17118 17498 17749 18014 18304 18634 18832 19014 19138 19386 19500 19673 19887 20038 20284 20433 20663 20906 21102 21307 21445 21622 21928 22150 22446 22724 22849 14496 14721 14928 14999 15155 15326 15577 15828 16007 16263 16391 16603 16865 17133 17544 17753 18103 18359 18636 18867 19019 19150 19394 19541 19685 19898 20178 20308 29461 20670 20949 21154 21309 21483 21721 21937 22190 22459 22732 22869 14543 14805 14930 15001 16218 15340 15627 15856 16103 16267 16415 16637 16924 17157 17594 17811 18120 18393 18645 18891 19058 19164 19403 19553 19707 19905 20196 20317 20560 20684 20977 21160 21312 21490 21726 22010 22256 22483 22738 22877 14599 14808 14937 15007 15267 15356 15669 15874 16132 16294 16434 16657 16956 17187 17677 17816 18136 18403 18673' 18912 19066 19171 19469 19618 19799 19909 20235 20322 20588 20806 20980 21193 21320 21495 21805 22024 22333 22570 22741. 22908 De Woningbouwvereeniging „St, Bavo". Gisteren werd aanbesteed door de wo ningbouwvereeniging „St. Bavo", te Scho ten, het bouwen van 19 arbeiderswoningen, a.d. Schoollaan, te Schoten-Dorp. Ingeschreven werd door: A. Mulder, Haar lem 59880.P. Buis, Wognum 56450. H. v, d. Bom en Kriek, Huizen 54643. L. M. van Emmerik, Ha&rlem 53539. A. v, Hoften, Schoten 51258.Vergouw, Amsterdam 50350.—. G, F. G. Klaassen, Haarlem 50180C Kloosterboer, Broek op Langendijk 49532.Gebr. Zandstra, Schoten 48500.M. Strijland, Haarlem 48300.Coöp. Bouwersbond, Zaandam 47329, KL Wester, St. Pancras 46475, IJsbrand de Vries, Wijk aan Duin f 46212. N.V. Am. Handelsmij. „de Zaan" -ftl84. Leegwater en Hittema, Heer Hugowaard 46046.Firma Perquin, Velsen 45479. Visser en Aris, Santpoort 43599.De laagste inschrijver is Visser en Aris te Sant poort. De gunning heeft binnen een maand plaats. Al het benoodigde "geld voor den bouw van deze woningen is door het Rijk toegezegd. I

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1924 | | pagina 2