MEIJERINK's MEUBELEN Overal bekend - Soiled goedkoop Ziet Etalages Scholtens' Bakkerij UtDVUTBITIEN II DIMDE Jongens Kleeding 1 WONINGZOEKENDEN TE KOOP SCHOENEN EflóD™ gflIEUWS goede kwaliteit TARWE, K KLOPPENBURG fluweel en Stoffel, Vslvet Fluweel Hoe word ik Bedrijfsleider? J Reparatie - Inriching Koningstraat 13 RADIO- OMROEP BRU1NBROOD Spaarnwouderstraat 53 FIRMA C. TURKENBURG 50ETVE4K00PEJI. VEREENIGING VAN DEN H. VINCENTIUS A PAULO, TE HAARLEM. LIEFDEWERK BIBLIOTHEKEN. Complex groote gebouwen, WAARLIJK NIET Koordlliweel Zijde Crepe Marocain Mantelstof Popeiine zuiver Woi Gabardine Zuiver Woi ifeiour de Laine Wollen Mouseline &REE/T1ANN POSTZEGELS Telefoon 3535 Doodgevallen. In een IJszee gevangen. Grenscontrole te Bentheim. Een goede slag. Geknoei met zilverbons. Na 19 jaar teruggevonden. Het Vondelpark te Amsterdam. Sterke familiebanden. Een bedelbriefschrijver. Wat men ons te eten geeft. Brand te Heerlen. Een bejaard man overreden. Koperdieven gearresteerd. Eén doopstoet te water. Treinbotsing aan de grens. Beter Iaat dan nooit. Vliegonderwijs in Duitschland Zanni is nog niet uit Shanhai vertrokken. Een schip verkocht. De verf aan hun broek. Programma van heden. Verdronken. Brand te Hillegersberg. MARKTNIEUWS, Meuhelmagazëjn Pieter Kfesstraaf No. 57—57rood over Ni®, v. d. Laanstr. Meubelmakerij - Stoffeerderij - Tel. 2332. Door den aankoop van een partij Wonen te Heemstede TE KOOP AD VERTEEREN Solide - Elegant - Goedkoop Eigen fabrikaat. Jongens Jekkers van af 4.5Ö Jongens Ulsters van af 6.50 Jongens Truien. OPENING DER BIBLIOTHEKEN VOOR DE WINTER MAANDEN 1924—1925. NQBELSTR. 2 en 2a 's-GRAVENHAGE vraagt gratis toezending van „Het Vaste Goed", woninggids voor Haarlem en Omstr. WONINGBUREAU H. TH. FIBBE NASSAUSTRAAT 14. Hoest Fa. P. VAN DER WEG Kantoor en opslagplaats NASSAULAAN 7. Tel. 3992. Geopend van 812 en 26. uur. Verschenen: door Dr. JOS. DE COCK. Bon. Heeren-Zoien f 1.75 Prima Dames-Zolen f 1.50) Leder VAKKUNDIGE BEWERKING ii.U. Maandagmorgen waren de schilders A.fcB. wonende Zestienhovenstraat en G. v. Z. i uit de Wollefoppenstraat te Rotterdam, in de restauratiezaal van Caland op den Cool- singel bezig met het afnemen van ramen, Ze stonden daarbij op een schrankladder. op een hoogte van 5Yi meter.,Plotseling gleed de ladder door het breken van de koppeling uit. B. wist zich aan den muur vast te grijpen, v. Z. echter viel met de ladder en kwam met zijn borst op een stuk ijzer terecht. Zijn borstkas werd ingedrukt. Men bracht hem het ziekenhuis binnen. Daar is hij kort na aankomst overleden, B. kwam met den schrik vrij. Naar de „Daily Chron." meldt, dreigt zich in de Witte Zee een tragedie te zullen af spelen, welke wederom aan honderden het leven zal kosten. De „Daily Chron." heeft n.l. een dringend verzoek ontvangen, ten behoeve van de ge vangenen in het bekende Solovetski klooster dat op eilanden is gebouwd en het veld van den dood wordt genoemd. Er vertoeven in deze zeegevangenis ineer dan 400 intellectueelen, die onder bekende procedure van „administratief bevc'" het welk voor de sovjetregeering een practisch middel is om iemand van zijn vrijheid te ba- rooven zonder een proces in te leiden zijn gearresteerd. Het lot van^deze menschen is beklagens waardig. Zij worden slecht behandeld, slecht gevoed en zijn volkomen van de buitenwereld afgesneden. Einde September zijn de gevangenen een hongerstaking begonnen, teneinde de bol- schewiki te dwingen hen naar het vasteland over te brengén. De vreeselijk,e IJszee-winfcr is op komst, van October af doet geen schip het eiland meer aan. Einde October is het eiland ge woonlijk ingevroren en de winter duurt hier 8 maanden. De oproep vraagt nu iets te doen voor deze gevangenen voor het te laat is. Gemeld wordt Sinds enkele maanden geschiedt de visita tie van reizigers en goederen en de contro leering der paspoorten der reizigers der D- treinen 174 en 138 's ochtends en 172 's namid dags uit Duitschlend naar ons land in het station te Bentheim. Deze maatregel, waar over geruimen tijd tusschen onze regeering en de Duitsche autoriteiten onderhandeld werd, is getroffen ten gerieve van het rei zend publiek, dat nu niet andermaal voor de controle te Oldenzaal behoeft uit te stappen Genoemde treinen hebben ook te Oldenzaal óf geen (D. 174) öf een zeer kort opont houd (D 138 en 179.) Ter uitoefening van genoemdevisitatie en passen controle vertrekken eiken ochtend om 6.01 van Olden zaal naar Bentheim 4 verificateurs, 2 ad ministrateurs, 4 a 5 commiezen en een 5-tal beambten dèr passencontrole, om de D-trei- nen 174 en 138 resp. aankomende te Bentheim 6.07 uur en 7.12 en de passagiers te contro leeren. Ze keeren om 8.52 of 9.16 uur naar Oldenzaal terug. Voor de controle van D-trein 172, aankomende te Bentheim om 4.55 uur 's namiddags, gaan deze heeren per specialen trein naar Bentheim en keeren dan Ander maal naar Oldenzaal terug. Elk van hen ont vangt per reisgelegenheid dus twee keer per dag een zoogenaamd koffiegeld 20 cent, het welk voor dit 15-tal ambtenaren per dag een extra-uitgave vordert van f 6 of 15x40 cent. Nu zouden deze extra-kosten, gevoegd bij die van een extra-trein, meerdere ambtenaren etc. misschien ter wille van het reizend pu bliek te verdedigen geweest zijn, thans zijn ze dit o.i. volstrekt niet meer. Wat toch is het geyal? i Sinds eenigen tijd is de geheele uitvoer uit Duitschland vrij, weshalve er geen goederen (en in den regel do, geen personen) meer ge visiteerd worden. In het Duitsche station Bentheim ziet men dan ook na aankomst van gemelde treinen uitsluitend Nederlandsche douanen met de visitatie bezig. Hun Duitsche collega's blijven werkloos. Nu deze toestand aldus gewijzigd is, heeft het geen zin meer de Nederlandsche grenscontrole op Duitsch grondgebied voort te zetten en is het dan toe te juichen (èn uit be- zuinigingsoogpunt èn van practisch stand punt bezien,) dat men thans waarschijnlijk er toe zal overgaan deze grenscontrole naar Oldenzaal over te brengen. Door de marechaussees te Roosendaal zijn aangehouden en Zaterdagmorgen van daar naar Breda overgebracht vier indivi duen, die aan verschillende misdrijven in ons land en in België schuldig worden gerekend, nl.. zekere G. G., C. S. en R. D., alle drie van Roosendaal, en zekere A. G., zwerver uit België. Aan twee hunner wordt o.m. ten laste gelegd een rijwieldiefstal, gepleegd op Zondag 28 September te Princenhage. Het gestolen rijwiel werd te PutteCapelle (België) verkocht, waar 't ook reeds in beslag is genomen. De op brengst ervan is door D. te Antwerpen verbrast. Verder wordt het geheele viertal verdacht betrokken te zijn geweest bij vóóraf geor ganiseerde baanroof, de aanranding van iemand, van wie zij veronderstelden, dat hij veel geld bij zich had en die in den vroegen morgen zich alleen op een eenzamen v/eg zou bevinden. Het plan mislukte door dat zij op hun tocht naar de plaats een ontmoeting hadden met politie- en belasting ambtenaren, die konden vaststellen, dat zij in het bezit waren geweest van een peper bus en gummistok, welke zij op het zien van politie juist hadden weggeworpen. Ook worden zij verdacht van gelijksoortige beraamde plannen tegen eenige Roosen- daalsche handelslieden, van wie zij konden vermoeden, dat zij hen, met veel geld bij zich, op weg zouden ontmoeten. Verondersteld wordt voorts, dat zij nag in meerdeóe misdrijven betrokken zijn geweest, waarover het onderzoek vanuit Breda nog gaande is. In den laatsten tijd is fraude gepleegd met zilverbons van 2.50, waarvan een stukje is weggeknipt en waarvoor in de plaats een blauw stukje papier .is geplakt waardoor de indruk wordt gevestigd, dat deze zilverbons door het gebruik beschadigd zijn. i De verkregen uitgeknipte stukjes 'zijn weder te zamen tot een zilverbon gevoegd. Den ambtenaren der P.T.T. is aan bevolen nauwkeurig op de in betaling aan geboden zilverbons toe te zien en deze, indien zij bovenstaande kenmerken dragen, in geen geval in betaling te nemen, doch tegen bewijs van overneming in te houden en zooveel mogelijk met inlichtingen om trent naam, woonplaats en identiteit van den aanbieder in handen te stellen van de justitie. (Vad.) De familie R,, in de Anemonenstraat te Stratum (bij Eindhoven) kreeg Vrijdag be richt uit Nijmegen, dat hun vader die sinds 19 ja4r vermist was, thans is teruggevonden. De man is intusschen 84 jaar oud en verblijft te Nijmegen. ('s-Hrt. Crt.) Het bestuur van het Vondelpark te Am sterdam heeft bepaald, dat door den ingang Van Baerlestraat geen fietsers meer mogen binnengaan. Wielrijders zullen dus voortaan de ingangen aan de P. C. Hooftstraat of aan de Stadhouderskade moeten gebruiken. Uit de praktijk vertelt „De Schakel" het volgende Een ambtenares eener maatschappelijke instelling, onlangs sprekend met een vrij goed gesitueerd man, uitte tegenover hem haar verontwaardiging over het feit, dat hij zijn oude moeder van tachtig jaar zonder hulp aan haar lot wilde overlaten. „Och", antwoordde de man, schouderophalend, „iemand van tachtig jaar heeft haar tijd gehad. Zulke menschen moesten immers niet meer levenVan dezelfde opinie was blijkbaar dè zoon, die, aangespoord om zijn vader te helpen, te kennen gaf, dat „een mensch van 65 jaar er maar tusschen uit moest knijpen". Nog radicaler van opvatting was echter wel die vrouw, die, onlangs steun vragend voo haar schoonmoeder, opmerkte, dat ze „van haar eigen familie gelukkig nooit zoo'n last had". In het daarop volgend gesprek bleek, dat.van haar familie niemand meer in leven was. Het meest bloemrijk drukte zich iemand uit, die, aan de Commissie inzake onder houdsplicht over zijn schoonmoeder schrij vend, de volgende zinsnede aan zijn pen ont glippen liet„Nee, weledele, dan heb ik een edele moeder gehad, die werkte dag en nacht voor haar zes kinderen, ze rust nu op 't kerkhof, dat getuigt van haar edel moeder hart...." Zijn vader was als oplichter bekend ge weest, zijn moeder maakte misbruik van sterken drank. Op zijn zeventiende jaar wordt hij opgepakt als ladelichter, als jonge man verschijnt hij voor den krijgsraad als deserteur. Als Indisch fuselier wordt hem een kans geboden, maar," zonder paspoort, is hij na een jaar ontslagen. Weer opent zich hem een toegang in de maatschappij, als hij een vaste betrekking heeft aanvaard. Wegens wangedrag moet hem, na een jaar, de dienst worden opgezegd. Omstreeks dien tijd open baart zich hem een talent het schrijven van bedelbrieven. En als gij, lezer, een vertrouwe- lijken brief ontvangt, geschreven met flinke hand, in keurigen stijl, waarin véél gesproken wordt over eervolle militaire loopbaan, groot gezin, onverdiende armoede en over Uw den briefschrijver welbekende, liefdevolle neiging tot weldoen in stilte wel, dan is 't héél waarschijnlijk, dat onze vriend de afzender is, aldus lezen we in „De Schakel". Uit de verslagen van de Keuringsdien sten van Waren is altijd opnieuw veel op- zienwekkends te putten. De keuringsdienst te 's-Hertogenbosch gaf een verslag waarvan het volgende is ont leend. De door de Rechterlijke Macht opgelegde straffen waren over het algemeen niet hoog. Vooral bij overtredingen van het Broodbe- sluit waren de boeten laag. Er hadden 7809 inspecties van winkels plaats, 1835 van bakkerijen, 1180 bij straat- verko'opers, op markten enz. en er werden 3885 bezoeken aan melkslijters gebracht. In totaal zijn 8266 monsters genomen. Tef plaatse zijn 1641 partijen buiten consump tie gebracht, in het laboratoriunj zijn 2186 monsters ondeugdelijk bevonden en op grond hiervan zijn 79 partijen vernietigd. Bemonsterd en onderzocht zijn 5553 mon sters volle melk, waarvan door verschillen de oorzaken 1506 en 23.5 pet. ondeugdelijk waren. Van de afleveringsmelk, waarvan 309 monsters zijn onderzocht, waren 148 of 47.9 pet. ondeugdelijk. Deze hooge cijfers zijn vooral het gevolg van onreinheid. Water toevoeging komt steeds minder voor en dan nog geschiedt ze met geringe percentages. De gezondheidsmelk voldeed niet aan de eischen. De samenstelling van de karnemelk is weer verbeterd. Het gemiddeld gehalte aan vetvrije droge stof was 7.31 pet. tegen 7 pet. in 1922. Toch waren van de 267 monsters nog 150 d.{. 56.1 pet, ondeugelijk van samen- stalling. De inspectie der bakkerijen werd voort gezet 12 maal werd verbaal opgemaakt we gens het ongedekt vervoeren van brood. Van 111 monsters wittebrood hadden 68 een te laag drooggewicht, van 139 bruin- brood 32, van 68 melkbrood 28. 14 Melk- brooden waren met te weinig melk bereid ze hadden althans een te laag Reichert-Wol- ny-getal. (soms is dit veroorzaakt door toe voeging van reuzel of zg. wittebrood-cre- me.) De prikmerken waren soms zeer ondui delijk. De controle op het gewicht van rogge brood wordt bemoeilijkt doordat veel broo- den van 10 eenheden (4 K.G.) en meer wor den bêreid en die zware brooden, met 1 een heid verschil, niet van elkaar zijn te onder scheiden. Onderzocht zijn 180 roggebroo- den 99 hadden een afwijkend droog ge wicht. 5 Maak werd des wegen verbaal opge maakt. Er hadden 9644 inspecties plaats op win kels enz. en 1180 van markten enz., inbe grepen 659 bezoeken aan vischwinkels en venters. Ter plaatse afgekeurd zijn 1641 partijen na onderzoek in het laboratorium zijn nog eens 79 partijen in beslag genomen. 9 Verbalen zijn opgemaakt. Van andere waren aan melk en brood zijn onderzocht 1424 monsters, waarvan 289 of 20.2 pet. ondeugdelijk gebleken. Op grond hiervan zijn 491 waarschuwingen verzonden en is 1 verbaal opgemaakt. 3 Van de 6 monsters „oud bier" bevatten sacharine 7 van 12 monsters portwijn ble ken hoofdzakelijke vruchtwijn van infe rieure kwaliteit te zijn. Dergelijke produc ten werden ook. onder fantasienamen aange troffen. In 20 monsters advocaat schommelde het ei-geelgehalte tusschen 4 en 21 pet. 8 mon sters hielden minder dan 10 pet. Het alco hol-gehalte wisselde van 9 tot 27 gram per 100 gram. 2 Monsters bevatten zetmeel. Beide monsters wijnazijn waren ondeug delijk alle monsters gekleurde azijn vol deden aan de eischen. In 3 van de 69 monsters cacao werd een kunstldeurstof gevonden. Van de 69 onder zochte monsters chocolade bevatten er 4 vreemd zetmeel, terwijl 6 een chemische be reide zoetstof bevatten. Een monster eierpoeder „not made from eggs" bevatte inderdaad geen eigeelbestand- deelen. Een partij van 1175 bussen vischconser- ven werd wegens bederf in beslag genomen. Zaterdagavond werd ten politiebureele te Heerlen brand gemeld in een perceel aan de Akerstraat, waar gevestigd is het bedden magazijn van de fa. Kneepkens. Bij aan komst van de brandweer bleek, dat de brand op verschillende plaatsen woedde in de berg plaatsen, welke boven achter den winkel gelegen zijn. Het vuur vond een gretig voed sel in de groote hoeveelheid kapok en greep snel om zich heen. Met stralen op de water leiding werd zoowel aan de voor- als achter zijde water gegeven en het mocht de poli- tiebrandweer gelukken, den winkel te be houden,- hoewel het water een aanzienlijke schade aanrichtte. De beide bergplaatsen brandden gedeeltelijk uit. Verzekering dekt de schade. Naar de oorzaak van den brand wordt door de politie een uitgebreid onder zoek ingesteld. Zaterdagmiddag heeft in de Roetersstraat voor het Kinderziekenhuis te Amsterdam een ongeval plaats gehad. Een 64-jarig man, woonachtig in de Korte Houtstraat en die slecht van gezicht en gehoor was, werd aan gereden door een personenauto. Hij liep heen en weer en werd hierdoor door een wa gen gegrepen en overreden. Toen men hem opnam bleken de levensgeesten geweken te zijn. Het lijk werd per autobrancard naar het Israëlitische Ziekenhuis vervoerd. De zoon van den eigenaar van den auto, die achter het stuur zat, heeft geen schuld aan het gebeurde. In den nacht van Zaterdag op Zondag zijn 2 koperdieven te Amsterdam in handen van de politie gespeeld. Beiden hadden kans ge zien op het terrein va-n de Centrale Noord, nabij den Papaverweg aan den overkant van het IJ, te komen, waar groote hoeveelheden koperen conservatorpijpen lagen. De pijpen werden door de nachtelijke indringers in stukjes gesneden en deze werden in zakken opgeborgen. Toen ongeveer een tiental zak ken met koper gevuld waren, vertoonde zich de nachtportier, die een vreemde bedrijvig heid op het terrein jjiad waargenomen. De twee mannen sloegen op de vlucht. De por tier waarschuwde een zijner collega's met wien hij inmiddels op fietsen gesprongen, de vluchtelingen achterna zette. Op den Papaverweg werden de koperdie ven, die drie zakken koper in de vlucht nog hadden medegenomen, door. de portiers ge grepen, die hen aan de politie overleverden. Uit het politioneel onderzoek bleek dat een der beide dieven als gemeente-arbeider bij de Centrale Noord werkzaam is. Zijn kame raad is een los werkman uit de Jordaan. Toen de landbouwer V., uit Reeuwijk, (Z.-H.), zich met paard en wagen, waarin 4 personen waren gezeten naar Den Tem pel begaf om daar een jonggeborene ten doop te houden, schrikte nabij de Chr. school het paard voor een op den weg staanden emmer met kalk. Het maakte een zijsprong en ging met wagen en al te water. Gelukkig is men er terstond in geslaagd de inzittenden to bevrijden, die er zonder letsel afkwamen. Alleen het kindje had eenig letsel. Aanmerkelijke materieele schade. Uit 'sHeerenberg wordt aan de Tel, ge meld: Bij het grensstation Haalderen i- de van Emmerik komende goederentrein in botsing gekomen met een goederenwagen die op de rails stond. De uit 40 wagens bestaande trein met de locomotief werd zwaar bescha digd. Het verkeer was geruimen tijd ge stremd. De schade is aanzienlijk. Te Dreumel is Zaterdag een paartje in on dertrouw opgenomen, waarvan de man, een vrijgezel, 67 jaar oud is en de bruid, een weduwe, 77 jaar. Men meldt uit Berlijn: In Duitschland zijn thans niet minder dan 12 vliegscholen, waar studenten van tech nische scholen onderricht krijgen in het be sturen van lichtgec'onstrueerde vliegtuigen, die van een motor voorzien zijn, terwijl op vier andere scholen het starten in motor- looze vliegtuigen wordt onderw-czen. De geestdrift voor het vliegen is in Duitschland zoo groot, dat zelfs vele jonge dames lesne- men in deze „hooge kunst". Uit Shanghai wordt gemeld, dat de we reldvlieger Zanni zijn vertrek heeft uitge steld tengevoige van de hevige regens. Zaterdag heeft de burgemeester van Pernis in het openbaar een lichterschip verkocht, dat bij de "Vondelingenplaat aldaar op het droge was gezet. Het schip is gegund aan den hoogsten bieder, voor 60. Een half uur later is het in een koffiehuis te Pernis onder de bieders verkocht voor 1050. Verleden week werd er ingebroken in de schilderswerkplaats van de firma V. en v. R., DINSDAG 7 OCTOBER. Radio Paris. 1780 M. 9.20 u. Radio langcursus. 9.40. Litteraire en Mu zikale avond met Tragmenten uit „Plibustier" comedie van Lichepin. Chelmsford. 1600 M. 7.50 u. Milit- concert 10.20. Kwartet voor viool- fluit-harp en orgel. Brussel 265 M. 835 u. Conceri aan de Gouvernestraat te Rotterdam. D< dieven moesten echter zonder buit aftrekken Ze hadden zich door een bovenlicht toegang verschaft en bij deze wijze van entrée moes ten ze, gelijk althans bij het politioneel on derzoek bleek, via een stelling in een oker molen zijn gevallen. Dit ongeval is hun nood- lotting geworden. De politie slaade er in de ketelmakers L. C. J. en J. J. S. aan *e hou den, die op hun schoenen en op hun broek okervlekken hadden, welke ze maar gebrek kig hadden kunnen uitwisschen. Ofschoon za beiden ten stelligste ontkennen, dat ze de inbraak hebben gepleegd, zullen ze door de verf op hun broek wel een maandje gevan genisstraf aan hun broek krijgen. Omstreeks zes uur Zondagavond fs de 14- jarige H. G. N. wonende Persoonstraat te Rot- terdam aan de Prins Hendrikkade in de Koningshaven aldaar te water geraakt. Een burger, die hem gekleed nasprong, heeft nog tevergeefs getracht den drenkeling al dui kende op het droge te brengen. Na een kwar tier. werd het lijk door den schipper van de daar liggende „Rijnstroom III" opgehaald. Dezelfde schipper heeit daar Maandagmor gen opgevischt het lijkje van den 7-jarigen A. v. A„ die sedert een week uit de ouder lijke woning aan de Oranjeboomstraat aldaar werd vermist. Maandagmiddag is te Hillegersberg, dooi onbekende oorzaak, vermoedelijk door kort sluiting in de elcctrischz geleiding, brand ontstaan op de tweede verdieping van de villa Sunny-Homc aan de Bergscheplaslaan, bewoond door den heer B De Hillegersberg- sche brandweer heeft het vuur na een uur werken met twee stralen op de waterleiding en één van een handspuit, gebluscht. Da verdieping is uitgebrand, terwijl de onder gelegen ruimte veel waterschade heeft be komen. Een gedeelte van den inboedel kon worden gered. Verzekering dekt de schade. ROTTERDAM, Veemarkt. Prijsnoteering van Dinsdag. Vette koeien le kw. 62 ct„ 2e. kw. 52 ct„ 3e kw. 40 ct.; Vette ossen le kw. 60 ct., 2e kw. 50 ct., 3e kw. 40 ct.. Vette Stieren Ac kw. 53 ct., 2e kw. 46 ct., 3e kw. 40 ci.; Vette kalveren le kw. 85 ct., 2e kw. 75 ct„ 3e kw. 65 ct. per Vt K.G. Nuchtere kalveren 2014; idem 3525 voor de fokkerij; Biggen 149; Paarden 460170; Kalfkoeien 5004.20; Melk koeien 470325; Vaarzen 300220; Pinken 190120; Graskalveren 13565 per stuk; Vette runderen ruime aanvaer, trage handel; Vette kalveren ruime aan voer, slechte handel; Graskalveren zeer rui me aanvoer, matige handel; Nuchtere kal veren korte aanvoer, handel slecht, prij zen lager. BODEGRAVEN, 7 Octobe. 1924r Kaas Aangevoerd 357 p.; 15031 stuks. 1ste kwal 7578; 2de kwal. 6973; zwaardere Rijksmerk 82; met Rijksmerk 6675.50 Handel matig. kunnen wij U ons als het beste aanbevelen - Vraagt proefbrood! - TELEFOON 2406 Heerenhuis 3 min. van tram halte ,0X00 Winkelhuis Hoofdweg 12000 in centrum 9000 IvVoningen 10 min. van tramhalte 4800-5COU-5200-56CO-5800-6500 Bouwterrein vanaf 4.50 M Ontwerpen en Begrootingen Verbouwing Taxatiën Inlichtingen dagelijks Havenstr. 39 Su matrasr. 24t Telefoon 28220 bestemd voor den Haag en omliggende gemeenten, als ook voor Scheveningen, het yVestland enz. plaatst men het best in li NIEUWE GROENMARKT 22, WOENSDAG- eu VRIJDAGAVOND, van 7/4—9 uur. KLARENBEEKSTRAAT 60, WOENSDAGAVOND van 714—9 uur. HA GESTRA AT 49, WOENSDAG- en VRIJDAGAVOND van 7J4—9 u. GEN. DE LA REIJSTRAAT 2 (Schoten), DINSDAG- en VRIJDAG AVOND van 89 uur. HET BESTUUR: D. JANSE, pres. bestaande uit 2 groote Heerenhuizen, met daarachter gelegen zeer ruime gebouwen, uitstekend geschikt voor werk en bergplaatsen, gelegen aan groot vaarwater en verschillende hoofdwegen in het centrum der stad. Te bevragen; bij de makelaars W. J. NELISSEN, Gaethuissingel 8"1- G. P. GEUKERS, Brouwersvaart 136 fcao&uQ omdat men ons zoo aardig vindt, komt men hoe langer hoe meer bij ons terecht, maar omdat men eindelijk gevoelt, dat onze kwal. boven aan, pn onze prijzen onderaan staan. DAARTOE ZIJN WIJ IN STAAT. Als U de moeite wilt doen even bij ons aan te loopen, zijn wij gaarne bereid U dit duidelijk te maken. Met onze laatste Duin-aardappelen zijn wij doende. In het land zijn deze opgeruimd, het meerendeel wat nu aangeboden wordt is reeds ersatz. Wie dus nog zuiver duin wil opslaan, wachte niet lang, Zie voorts annonce van Zaterdag j.l. 1444 ?u cM. breed Q C in 20 fijne kl. O 3 cM. breed O 4f| pracht kwaliteit nu cM. breed I WC in 30 kleuren 130 cM. breed O WO mod.ruit. vanaf cM. breed I Ofl 35 kleuren 130 cM. br. vanaf 1.95 14i. cM. br. voor Q CO Mantels 12 kleur. fc.OU 80 cM. breed 07* I in alle kleuren 12 cM in Geruite Stollen voor japonnen CQ 90 cM. br. vanai (met proefles) Nuttige wenken voor allen die een leidende positie in. de maatschappij deelachtig willen worden. Deze zeer lezenswaardige bro chure, met proefles, zendt het PSYCHOLOGISCH INSTITUUT „ENORGA", van 1 "erlenstraat 120, den Haag, kosteloos aan be langstellenden toe, na ontvangst van onderstaande Bon. H. C. Naam: Woonplaats: Beroep: te koop gevraagd, van Nederland en KoloniSh. Brieven met opgave van pr. en hoeveelheid. FRANZ BaCKER, Si- monstraat 105, Delft. i

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1924 | | pagina 7