N. V. B. OVERZICHT. H. V. B. D.F.C.—H.B.S. 1—2. H.V.V.Excelsior 4—1. Z.F.C.—A.S.C. 2—3. FeyenoordSparta 31. Haarlem ondervond gisteren dat Blauw-Wit de kunst van doelpunten maken vrij goed verstaat en ver'oor met 5-3. Cohen gepasseerd. Quick—'t Gooi 3—2. StormvogelsAjax 31. De winnaars. van de z.g. „Drie Vereenigingen-Rit - „De Bataal' Haarlem 2Z.F.C. 2 12 A. F. C. II—R. C. H. II. Ajax II—H.F.C. II 5—2. E.D.O. II—V.V.A. II 1—1. V.V.A.Schoten 22. ZandvoortQ. S. C. 40. N. V. B. STANDEN. Bloemendaal 2Stormvogels 3 1—2. U.S.V. ID.O.A. I gestaakt. WIELRENNEN. Drie vereenigingen Rit. Met niet minder dan 4-0 sloeg R.C.H. gisteren U.V.V. "Roelfsema met één der U. V. V.-verdedigers. R. C. H.: Erdtsieck Kuyt, Hazevoet, Geutskens, Kieuwenhuis, Krom, Koning, v. Dam, Roelfsema, Nachtegeller, Brugman. U. V. v.: Walder, Vos, D. Buitenweg, Huyser, v. d. Kamp, Krooshof, Tap, van Gelder, Swarttouw, Smelt, v. d. Brink. D. T. C.'s gewijzigde voorhoede heeft in dezen wedstrijd niet aan de verwachtingen beantwooid. HBS. miste Bar van Slan genburg, voor wien Smeets inviel. Vrij spoe dig vertoonden de Hagenaren het beste spel. meenden echter doelpunten te ver krijgen met verre harde schoten Na her haalde mislukkingen had Smeets succes; Nelson had hinder van de zon in het ge zicht en de bal verdween in den linker bovenhoek. Schafer, die van rechts den bal kreeg, zond een keihard schot in, 02. D. T. C. pakte thans vinniger aan; G. v. Dam, D. T. C.'s beste schutter, vond het net met één van zijn gevaarlijke schuivers. Met 2—1kwam de rust. In de tweede helft was D. T. C. bijna steeds sterker; waar de vleugel echter slecht voorzette en de middenvoor en links binnen te langzaam waren, kon de hechte verdediging van Denis en Vermetten er voor zorgen, dat Zijlstra niet te veel te doen kreeg. Toch zou hij kort na de rust hebben moeten „visschen", wanneer niet bij een scherpen aanval der rood-witten het geluk hem te hulp was gekomen. De stand onderging geen wijziging; toch had D. T. C. in die periode zeker wel twee doelpunten verdiend. De H. B. S.-voorhoede stond, nu B. T. C. met één back speelde Bouman trok mede in den aanval op, telkens bui tenspel. Beide ploegen zijn volledig. Dadelijk gaat H. V. V. tot den aanval over en binnen een minuut weet Max Jansen H. V. V. de leiding te bezorgen. De Hagenaars blijven voortdurend in de meerderheid, maar daar door de schutters nogal geschutterd wordt, blijven meer doelpunten voorloopig uit. Ex celsior werkt zich dan wat los en Max Neill moet meermalen de handen uit de mouwen steken. Bij een aanval van H. V. V. weet Neuerberg den stand op 2—0 te den bal over Max Neill in het Sandberg, die met een hoog schot in den hoek den voorsprong vergroot, 30. Na de rust vat H V V. het kalmer op, en doet Excelsior aanval op aanval. Hun zwoe gen wordt eindelijk beloond als Manssen den als Manssen den bal over Max Neill net schiet Hoewel de Rotterdam mers in de meerderheid blijven, weet Sand berg nog éénmaal v. d. Berge te passeeren, 4--J. Daarna komt het einde. Crt. De thuisclub heeft een invaller voor Drijf hout; de gasten zijn compleet Direct na den aftrap weet Schoen zich vrij te maken en geeft met een hard schot aan Z.F.C de lei ding. Er ontwikkelt zich een vlug, technisch vrij goed spel. Vooral de Leidenaars vertoo- nen een goed samenspel. Na een half uur slaagt De Ruyter er in het spel op gelijken stand te brengen, waarmede de rust ingaat. In de tweede helft, neemt Z F. C. dadelijk opnieuw de leiding met een goed gericht schot van Potse. De Leidenaars zijn echtei geenszins ontmoedigd en spelen hun zelfde berekende spel waartegenover Z. F C. hoe langer hoe meer in de minderheid geraakt. Als de keeper van Z. F. C. onvoldoende weg werkt, doelpunt De Ruyter voor de tweede maal, waardoor de stand weer gelijk is. Hier na doelpunt dezelfde speler nog eenmaai, waardoor de Leidenaren met 32 hebben ge wonnen. Feyenoord is volledig, terwijl Sparta den steun van Rtlffelse ontbeert. De thuiscluo heeft dadelijk het beste van het spel. Borre- nans schiet alleen voor Roem staand juiri naast. Pijl geniet een strenge bewaking. Na 10 minuten passeert Borremans verschillende tegenstanders en met een onverwacht schoi geeft hij zijn club de leiding. 10. Sparta werkt zich dan wat los, doch alles moet van Formenoy komen, die te weinig gesteund wordt om gevaarlijk te zijn. Rust komt met onverande'rden stand. Na de hervatting is Sparta aanvankelijk het meest in den aanval, doch v. Dijk en Nooteboom weten hun terrein te zuiveren: Zuiddam maakt dan 't leder mooi vrij. Hij brengt goed op en zet op het juiste oogen- blik over naar Pijl, die met een zeer haro schot den voorsprong vergroot. Sparta geeft zich nog niet gewonnen en als na een door- Van Meus genomen corner een doelworste- ling ontstaat is het Formennov die den ach terstand verkleint. Er ontwikkelt zich dan een spannende strijd. Feyenoord speelt technisch een veel betei spel en hoewel Sparta hard voor den gelijk maker werkt, kunnen de kampioenen zonder veel moeite meester van het terrein blijven. Tien minuten voor het einde neemt Pijl den bal van 't middenveld mee, met een schitte rend schot verzekert hij Fevenoord van de overwinning, 31. Er volgen wederzijds nog enkele aanvallen, doch gedoelpunt wordt er niet meer. Er was voor den wedstrijd bui tengewoon veel belangstelling Er waren on geveer 14.000 bezoekers, onder wie burge meester Wytema en wethouder Heykoop. AI gauw ontstaat een gevaarlijk moment als Pfeiffer vergeet uit te loopen, maar Meyer voorkomt erger. De Gooische linksbuiten Twelker is reer gevaarlijk door zijn snelle aanvallen, gevolgd door zuiver geplaatste voorzetten. Een corner op bet Quick-doel huppelt op de lat en gaat acher, 't Gooi is nu over wegend sterker en eindelijk scoort Ouder- land' uit een voorzet van Telker als de j gebeele Quick-achterhoede mist. In deze periode heeft Quick niets in te brengen. Vooral Voskuil en Overbroek brengen er niets van tetrecht. Vlak na de pauze zet Vermeer mooi voor en Voskuil werkt den bal door de palen. 11 Dit geeft den Hanen moed en de Gooilanders worden nu geheel terug gedrongen, maar doelman Thyssen stopt alles. Een hard schot van Twelker wordt door Meyer uit den hoek gekopt. Dan krijgt Quick een strafschop te nemen even buiten het beruchte gebied en Vlasman schiet keihard onder de lat in. 21. Even later een wilde doelworsteling en met ver eende krachten wordt de ból in het net gebracht. 31. 't Gooi probeert het met verre schoten, maar niets mag baten. Een minuut voor tijd maakt Bontje hands en de toegestane strafschop wordt onhoudbaar ingeschoten Het einde komt met 32 in het voordeel van de Hagenaars, Onder gunstige weersomstandigheden en vcor een dientengevolge talrijk publiek werd deze titanen-kamp op het Storm vogels—terrein gestreden. Over het geheel wogen de partijen goed tegen elkaar op, doch de Stormvogelsaanvallen waren door hun overrompelend karakter veel gevaar lijker. De Stormvogels danken voor 'n groot deel hun overwinning aan het sublieme spel van Oldenburg, dien wij gaarne in de aandacht van de N.E.C. aanbevelen. Hor dijk, dien men van Amsterdamsche zijde als mid-half voor het Ned Elftal aanbe veelt, viel ons tegen. De wedstrijd werd gespeeld tusschen; De Boer, d. Pelser en Delsen, a. Mariens, Hordijk en De Kruif, m. Hamel, Volkers, Geudeker, Van Kol en De Natris, v. v. d, Wint,, d. Blinkhoff en Koster, a. Struys, Snoeks en Sprokkreeff, m. Olden burg, Blinkhoff Sr., Sint, Visser en Asbeck Brusse v Als door Ajax is afgetrapt, aanschouwen we eerst een zenuwachtig spelletje, dat niet lang duurt. De eerste aanval komt van Stormvogels kant. Oldenburg legt De Kruif en Delsen voor de eerste, maar lang niet de laatste maal, in de luren, doch be sluit zijn rush met een slecht schot. De thuisclub blijft iets sterker. Bijna doelpunt Sint, doch zijn hard schot komt juist tegen de deklat In tegenstelling met Stormvogels wordt bij Ajax weinig op den vleugel gespe 11. Na een klein kwartier spelen heeft een through-pass succes. Vol kers loopt snel voor en scoort onhoudbaar. 0—1. Van den aftrap neemt Stormvogels het spel even in handen. Uit een through-pass van Sint, schiet Witte Jan enorm hard te gen de lat Ajax laat zich ook niet onbe tuigd. Een fout is echter, dat men het spel te kort houdt. Nóch Hamel, nóch {je Ka- tris krijgen veel te doen. Het short-passing der Amsterdammers verqorzaakt wel eens gevaarlijke momenten, doch Koster c.s. kunnen steeds met succes ingrijpen. Bij Stormvogels wordt vooral van de snelheid van Oldenburg geprofiteerd. Snoeks en Blinkhoff Sr. zetten hem bij herhaling aan 't werk Met 't grootste ge mak passeert hij zijn tegenstanders, maar zijn voorzetten worden voorloopig door Fons Pelser c.s. onderschept. De strijd blijft uiterst spannend. Als Blinkhoff Jr. mist, rent de Natris naar bin nen Zijn schot verwerkt v. d. Wint even wel tot corner. Kort hierop trapt de St keeper den bal voor de voeten van Geude ker weg Er is nog twee minuten te spelen, als Oldenburg er weer eens van door gaat. Bij 't doel gekomen, zet hij netjes voor; via Visser komt de bal bij Sint, die met een hard schot gelijk maakt 11. Nadat nog even is afgetrapt, is het fusten. Met frisschen moed wordt aan de tweede helft begonnen. Geruimen tijd wordt op het middenveld gespeeld, waarbij Snoeks op valt. Het eerste vermeldenswaardige is een corner, die Visser naast kopt; het tweede een reusachtig hard schot van Geudeker, dat v. d. Wint stopt. Ajax, vooral de voorhoede, speelt niet zoo goed als voor rust. Snoeks heeft het binnen-trio goed in bedwang, terwijl de Natris tegen Struys en Blinkhoff Jr. slechts een enkelen keer suc ces heeft. Bij Stormvogels blijkt de wing BlinkhoffOldenburg zeer gevaarlijk. 01- denbuTg „speelt" gewoon met De Kruif en Delsen. Fons Pelser heeft Visser en Asbeck beter in bedwang. Toch krijgt Ajax het eerste de kans, de leiding te nemen, als De Natris, na goed werk van Volken, al- leer, voor vna de Wint komt, die echter door uitloopen redt. Een rush van Olden burg bezorgt Visser de kans, maar deze schiet rakelings over. Na een klein half uur veroorzaak! De Boer een corner, welke Witte Jan met een fraaie hoofdbeweging* in een doelpunt omzet 21. Bijna maakt Ajax door Geudeker gelijk, doch de lat keert liet harde schot uitstekend. Dit is de laatste gevaarlijke Ajax-aanval. Tegen het einde wandelt Oldenburg nog door de verdediging heen en scoort onder groot enthousiasme. 31, Deze stand is tenslotte ook de eind stand. Over het algemeen zijn de resultaten voor onze Haarlemsche clubs nogal bevredigend geweest. H.F.C speelde thuis en wist de beide puntjes aan de Spanjaardslaan te houden, echter meer ten gevolge van he; feit dat de Gorcummers zoo slecht speelden dan van bet goede spel der thuisclub Tegen ster- kcre tegenstanders zullen de blauw-witten uit een ander vaatje moeten tappen. R.C.H deed heel wat beter en sloeg U.V. V. maar eventjes met 40. De Racing is nu blijkbaar weer in het rechte spoor. Wan neer het hun voorhoede gelukt zich in de komende wedstrijden zoo productief te we ren dan zal R.C.H.'s puntenaantal wel zeer ruim vermeerderen. Stormvogels deed al niet minder goed en sloeg Ajax met 31; waardoor de Am sterdamsche aanhangers van deze vereeni- ging hun wel wat voorbarige illusies voor een deel in rook zagen opgaan En Edo tenslotte ging op den goeden weg voort. Nu weer was het V.O.C dat zich op eigen terrein met niet minder dan 40 door de rood-zwarte Haarlemmers tag geslagen. Met dit al is Edo in haar afdeeling de eenige vereeniging welke het maximum aan tal punten heeft. Van de 2de klassers speelde Bloemendaal thuis tegen Alcmaria. Deze spannende en fraaie ontmoeting eindigde in een gelijk spel. Zandvoort, eveneens thuis speiende, hield Q.S.C. uit Wormerveer er met 40 on. der en Schoten bracht het er in Amsterdam lang niet slecht af door tegen het vrij sterke V.V.A. een gelijk spel te bevechten De uit slag was hier 22. De naburige derde klassers V S. V. en Kennemers speelden beide uit en kregen beide slaag. De Velseroorders in den Helder tegen de club van dien naam met 10 en de club van v. Gemerden in Amsterdam van Hortus, eveneens met 10. Met eenige invallers stelt Haarlem 2 zich als volgt op: Kaan. IJfs de Ruig •Torringt, v d. Luijke, Wesselink, Borghouts Levy A. de Vries Veldheer Kammeijer Haarlem pakt na den aftrap flink aan, en vooral de vleugel BorghoutsLevy speelt uitstekend waardoor de Vries eenige goede schoten kan inzenden voorloopig echter niet met het gewenschte resultaat. De be zoekers spelen een enthousiaste partij waarbij zij door meerder lichaamsgewicht de jeugdige Haarlemmers nogal eens de baas zijn. Bij een corner op het Haarlem doel blijft de linksbinnen ongedekt en met een goeden kopbal geeft hij Li F. C. de leiding. Een fraaie center van Van der Luyke stelt de Vries spoedig in de gele genheid gelijk te maken Rust 11. De tweede helft begint met een overwicht ven Z. F. C. De voorhoede echter is minder cp dreef dan voor de rust en vooral Veldheer faalt op het beslissende moment. Vrij on verwachts ziet de middenvoor van Z. F. C. kans den bal in het Haarlem-doel te loo pen, 12. Haarlem komt krachtig opzetten en harde schoten van IJfs die snel naar voren gaat, gaan juist langs het doel. De verdiende gelijkmaker blijft echter uit en mn 21 winnen de bezoekers. De reserves van R. C. H. hebben niet voor het „eerste" onder willen doen en hebben in Amsterdam met 40 van A. F. C. 2 ge wonnen De verrichtingen van dit elftal tot dusver, doen weer alle hoop op een her nieuwd kampioenschap opkomen. En niet ten onrechte, want het spel van het elftal is werkelijk goed te noemen. De voorhoede weet wat- doelpunten maken is en de achter hoede is weer uitstekend op dreef. Toch kostte het nog moeite genoeg om tot scoren te komen, wjmt de rust ging in met gelijken, blanken stand Daarna g;ng het beter. Wempe opende de score met een flink schot, waarna Serné no. 2 fabriceerde. Eenmaal de smaak te pakken, werkte het elftal met succes verder en Ruys smaakte het genoegen nog 2 doelpunten aan het to taal toe te voegen. De achterhoede liet zich niet passeeren en dies werd de eindstand 40 in het voor deel van R. C. H. 2. Bij A. F. C. 2 ontdekten we o.m. M. Maas, oud Haarlem 2 speler. Met een zeer gehavend elftal trokken de H. F. C.-reserves naar Amsterdam om aldaar Ajax II te bekampen. De Amsterdammers beschikken dit seizoen over een bijzonder sterk elftal, zoodat de prestatie der Haarlemmers nog niet eens zoo slecht is. H. F. C. II heeft bet volgend elftal: de Jonge, Gölner, Nijboer, Roelvink, v. Houten, Eldering, Daniels Sr., Daniëls Jr., Lamp Sr., Lamp Jr., v. Beem. Vol enthousiasme werpen beide partijen zich in den strijd. Partijen wegen betrekke lijk goed tegen elkaar op. De Haarlemmers doelpunten tweemaal, respectievelijk door G. Daniëls en Lamp Jr„ waartegenover Ajax slechts één doelpunt weet te stellen. Na rust zijn de Amsterdammers overwe gend sterker, en weten den stand tot iL-2 op te voeren. Door hard werken voorkomen de Haarlemmers verder onheil en verliezen ten slotte met 52. De overwinning der Ajaxiden was volop verdiend. Toch komt aan dit onvolledig H. F. C.-elftal een woord van lof toe voor hun taai volhouden. Een aardige ontmoeting, niet van span ning ontbloot, onder leiding van den heer H. v. Kleef. V V. A. kreeg meer dan zij verdiende. E.D.O. heeft haar opstelling ge wijzigd, welke thans was als volgt: A. Jonker G. Gerritsen J. Poel J. Dinkla G. Mollema H. Dernison B. Hulsebosch, J. Tenze, J. Smit, J. Oomen W. Spoor V. V. A. is iets in de meerderheid, doch heeft voorloopig geen kans tegen de solide E.D.O.-verdediging. In het veld was het spel van E.D.O. goed, doch met het binnen- trio in de voorhoede is het mis; zij waren totaal schutloos. De makkelijkste kansen worden verknoeid, waaraan de middenvoor niet de minst schuldige was. Een corner op het V. V. A.-doel, goed door Spoor geno men, komt voor de voet van Mollema, wel ke met een harde schuiver E.D.O. de leiding geeft. Kort daarop is het rust. Als weer begonnen is, blijkt het dat E.D.O. er alles op zet om te winnen, maar vrouwe Fortuna is niet met haar; i.nplaats van een opvoeren van de score, is het V. V. A„ dat door haar mid-voor gelijk maakt door een hard schot, gelost op een flinken afstand, hetwelk Jonker te machtig blijkt. Ononhoudelijk valt E.D.O. aan, maar de V.V.A.-keeper is in uit stekende conditie en keert elk schot, zoodat het einde komt met een gelijk spel. 2e KLASSE A. BloemendaalAlcmaria Victrix 2—2. Onder leiding van den heer J. J. Groot- meijer stellen zich ongeveer kwart over twee de volledige ploegen van bovengenoemde vereenigingen op. De eerste aanvallen zijn voor de thuisclub doch al spoedig gaat de strijd gelijk op en wordt in een zeer vlug tempo gespeeld Beide doelen zijn hierdoor beurtelings in ge vaar. De Alkmaarsche aanvallen zijn iets gevaarlijker. De witte achterhoede is echter in uitstekende vorm, zoodat succes hier uit blijft. Na een half uur spelen gelukt het Parson op handige wijze gebruik te maken van een geringe aarzeling in de Alcmaria achter hoede. Met een fraai schot verdwijnt het leder in het Alcmaria-doel. 10. De bezoe kers vallen nu fanatiek aan doch de Bloe- mendaalsche verdedigers met in laatste in stantie de doelman, blijken voor hun taak berekend. Met een 10 voorsprong voor Je thuisclub wordt gedraaid. De tweede helft is nauwelijks vijf minuten oud, wanneer de Bloemendaal rechtsbuiten vanaf den vleugel een fraai schot inzendt dit via de doelpaal in het net der tegenpartij be landt. 20. Niet ontmoedigd valt Alcmaria hierop'fana tiek aan. Steeds weer komt het zwart-witte vijftal terug maar ook weer steeds konwa de Bloemendaalsche verdedigers met succes uit den strijd. Een strafschop voor Alcmaria wordt door Reitsma slecht genomen en gemakkelijk ge stopt. Hierop volgen weer diverse Bloemendaal- aanvallen waarvan er vele door buitenspel worden onderbroken. Nog 8 minuten zijn te spelen en nog steeds heeft Bloemendaal een nuttigen 20 voor sprong. Dan wordt een voorzet van den Alcmaria rechtsbuiten fraai en onhoudbaar ingekopt. 2—1 $lechts enkele oogenblikken hierna begaat een der witte verdedigers een fout, waarvan Reitsma handig profiteert om de partijen op gelijken voet te brengen. 22. Even hierna is het tijd en rijn de puntjes eerlijk gedeeld. De scheidsrechter leidde correct. Hoewel Bloemendaal zich op een minder gelukkige wijze de overwinning zag ontgaan, verdiende Alcmaria het gelijke spel Ruim twee uur stellen beide ploegen, onder de uitstekende leiding van Breethoff, zich op, V. V. A. is volledig, Schoten mist Meenhorst. De Schotenaren' trappen af en ondernemen den eersten aanval. Dan komt ook V. V. A. in actie en de strijd verplaatst zich snel. Beide doelen ontkomen om beur ten aan een doorboring. Na een kwartier spelen, heeft. Schoten succes als Geurts een voorzet op keurige wijze benut. 01. Hierdoor aangemoedigd, spelen de Schotena ren enthousiast verder en hebben het beste van het spel. Een corner op het Schoten- doel wordt hun noodlottig. Een der V. V. A.rs kopt den bal juist binnenkant paal in het net 11. J)e Geel-Zwarten blijven stevig doorzetten en zien nog voor ri^t hun werken beloond, wanneer Heyerman binnen de beruchte lijnen wordt „genomen" en Metzelaar de toegestane strafschop inzet. Rust 1—2. De tweede helft begint met een overwicht der thuisclub doch de Schoten-verdediging is ingespeeld en brengt alle aanvallen hard- nekkig „om zeep. V. V. A. past de buiten spel tactiek toe en de Schoten-voorhoede loopt telkens in de val. De wedstrijd krijgt hierdoor een vervelend verloop. Na een half uur spelen maakt V. V. A. gelijk als de ach terhoede even aarzelt met aanvallen. 22. Als dan twee spelers buiten gevecht worden gesteld, moet Schoten met 9 man doorspelen. V-V A, komt thans sterk in de meerder heid. Het wordt een hachelijk kwartiertje. De bezoekers zetten echter de tanden op el kaar en door enorm zwoegen van dit negen- kt het hun op verdiende wijze een gelijk spel te forceeren. Begunstigd met prachtig weer en onder bekwame leiding van scheidsrechter Hak ker werd deze wedstrijd ten aanschouwe van een record aantal toeschouwers ten voordeele van Zandvoort beslecht. Houtkamp wint den tos en verkiest eerst tegen den zon in te spelen, zoodat Q. af trapt. Na eenige verkenning onderneemt Z. een aanval, het binnentrio speelt goed sa men en opeens gaat de bal over naar Schut, welke zijn kans benut door wat al te scherp voo te zetten en zien we den bal over keepershanden in het doel verdwijnen. Na 3 min. spelens is het'dan 10 voor Z. Q. zit ook niet stil. de L.-buiten weet door zijn goed opbrengen gevaarlijke momenten voor Z.-doel te scheppen, uit een daarvan weet de Z.-keeper op deij grond liggende, nog bijtijds de hal voor de voeten van een schutter weg te slaan en alzoo een zeker doelpunt voorkomende. Er wordt tamelijk \4ug gespeeld, alhoewel het spek niet op hoog peil stond. De aan vallen van Q, smoren steeds in de achter hoede ze nder dat er een schot gelost wordt. De Z.-I.buiten schiet keihard in keepers handen, dan geeft Keesman den bal aan Houtkamp, welke zijn oude solospel weer eens probeert, zijn schot gaat echter naast. Als Z.-doel aan een doorboring ontkomen is, doordat het schot van den midvoor kei hard tegen de paal kwam, onderneemt de Z.-linkervleugel een aanval, op het schot van Keesman, valt de keeper R. uit, de bai springt bijna over hem heen, maar hij heeft toch het geluk den bal uit zijn doel te hou den. Een dergelijke aanval heeft meer suc ces als Keesman inplaats van zelf te schie ten, den bal doorgeeft aan Koper welke met een goed schot de voorsprong van Z. vergroof. De rust gaat alzoo in met 20. Na de rust ongeveer hetzelfde spel, zelfs een beetje -eentonig, met Z. in de ijieerder- heid. Ze Z.-vleugels waren vandaag wel in de gelegenheid hun talenten eens te too- nen Een voorzet van L. schiet Houtkamp rakelings naast Q. komt sporadisch bij het Z.-doel en het backstel houdt hun volko men in bedwang. Bij een corner geeft Ko per eens mooi door aan Schut, welke ech ter huizen -hoog overschiet. Houtkamp kan hef doei niet vinden, want ten tweede male gaat zijn schot rakelings naast. Doordat den Q-keeper het uitzicht belemmerd werd, trof een tegen hem aangeschoten bal doel. Q. komt dan even onstuimig opzetten en het spel wordt een weinig forscher, maar direct weet de leiding hieraan een goede richting te geven. Keesman lost een kogel en nu begaat de keeper de fout om deze bal tusschen zijn beenen döor in het net te laten verdwijnen. Een enkele schermuri seling komt nog voor bij Z.-doel maar de gasten kunnen het net niet vinden, ondanks de 40 achterstand werken zij hard door. Schaap dwaalt steeds naar de voorhoede en probeert zelfs een schot wat hoog over gaat In de de laatste minuten probeert Q. het nog eens om tenminste de eer te red den, maar het lukt hun niet. Z. neemt zelfs den aanval nog -eens over en Kees man kopt een voorzet van Schut rakelings naast. Als er tijd gefloten wordt, heeft Z. weer twee puntjes binnen. DERDE KLASSE A. N.V.B. HortusDe Kennemers. 10. De Kennemers hebben gisteren te Amster dam hun derde nederlaag geleden. De rood zwarten brachten een gereorganiseerd elftal in het veld. Blaauw en v. Kunt waren uit gelaten. Duisterhoff was afwezig. Binnen tien minuten na het begin doelpunt Hortus op vrij gelukkige wijze. 1-0. De Be- verwijkers zijn genoodzaakt hardnekkig te verdedigen om verhooging der score te voor komen. Rust 1-0. Na de hervatting zij.1 eerst de Kennemers in het offensief, doch de voorhoede maakt van de geboden kansen geen gebruik. Aan den anderen kant schiet de centervoor te gen den paal. Tegen het einde komt rood-zwart geducht opzetten, doch de gelijkmaker blijft uit. Na dat de linksbinnen dei Amsterdammers weer tegen de lat heeft gekogeld, blaast de refe ree einde en hebben de Kennemers' hun derde nederlaag in successie te pakken. AFDEELING I achterhoede van de bezoekers is in goede conditie. Wanneer na een half uur Boven^orp er vandoor gaat, weet hij U. S. V. de leiding te geven. Kort hierop weet de linksbuiten van D. O. A. op schitterende manier gelijk te maken. Na de rust is U. S. V. sterker en weet den stand op 3-ri. te brengen. Nog 10 mi nuten is te spelen, wanneer een U. S. V. er en een der bezoekers in botsing komen met het gevolg dat de D. O. A.'er zijn been breekt. Met onderling goedvinden wordt niet ver der gespeeld. In de eerste helft gelukt het den Bloemen- daalschen linksbinnen voor zijn vereeniging de score te openen met een welgeplaatst schot 10. Niet lang heeft de thuisclub ple zier van dezen voorsprong, want wanneer de IJmuider rechtsbinnen van vrij grooten afstand onverwachts fraai inschiet, is de stand weer gelijk. 11. Hiermede komt half time. In de 2de helft doen beide ploegen krach tige, zij het ook minder goed opgezette aan vallen, om de leiding te hernemen. Eèrst tegen het einde gelukt dit den bezoekers, die dus verdiend met 21 winnen. HILLINEN II—SPAARNESTAD I. 1—2. Hoewel in de eerste helft de Hillinen- reserves het hard te verantwoorden krijgen, weten zij er zich aardig doorheen te slaan. Zelfs nemen zij in die periode de leiding door hun rechtsbinnen. Wanneer de 2de helft 10 minuten oud is, maakt Spaérnestad gelijk. De Hillinen achterhoede met in laatste instantie de doel man, hield geruimen stand stand. Tegen het einde scoorde Spaarnestad de winnende goal uit een hoekschop. Spaarne stad nam dus de beide puntjes meè naar ■Haarlem. le klasse. Blauw Wit 4 4 0 0 8 20—5 2.— Feyenoord 2 2 0 0 4 7—2 2.— Quick 3 2 1 0 5 8—3 1.66 H.F.C. 3 2 0 1 4 6—4 1.33 Haarlem 4 1 2 1 4 8—9 1.00 Sparta 3 1 0 2 2 3—6 0.67 A.S.C. 3 1 0 2 2 5—10 0.67 Z.F.C. 4 1 0 3 2 9—12 0.50 Unitas 4 1 0 3 2 6—16 0.50 't Gooi 4 0 1 3 1 5—9 0.25 2e klasse A. Hollandia 3 2 1 0 5 9—3 1.66 Zandvoort 4 3 0 1 6 9—4 1.50 A.F.C. 4 3 0 1 6 9—5 1.50 Bloemendaal 3 0 3 0 3 4—4 1.— West Friüia 4 2 0 2 4 6-7 1.— Alc. Victrix 4 1 1 2 3 14—9 0.75 D.E.C. 4 I 1 2 3 6-7 0.75 W.F.C. 4 1 1 2 3 8—15 0.75 Z.V.V. 3 1 0 2 2 2—5 0.66 Q.S.C. 3 0 1 2 1 1—8 0.33 3e klasse A Hortus 2 2 0 0 4 4—2 2.— H.R.C. 1 1 0 0 2 2—1 2.— Helder 3 2 1 0 5 5—3 1.66 Neerlandia 4 2 1 1 5 11—5 1.25 V.S.V. 2 1 0 1 2 4—3 1.— Amstel 3 1 0 2 2 8—5 0.66 Swift 1 0 Q 1 0 1—5 0.— Kennemers 3 0 3 0 3—7 0.— Reserve le klasse. Ajax II 4 3 1 0 7 13—3 1.75 Z.F.C. II 4 2 2 0 6 10—6 1.50 D.E.C. II 3 2 0 1 4 8—5 1.33 Raoiditas II 3 0 3 0 3 4—4 1.— Edo II 3 1 1 1 3 3—5 1.— Haarlem II 4 1 1 2 2 4—5 0.75 V.V.A. II 4 1 1 2 3 6—11 0.75 Spartaan II 3 0 2 1 2 3—6 0.66 Blauw Wit II 2 0 1 1 1 1—2 0.50 H.F.C. II 4 0 2 2 2 2—7 0.50 AFDEELING II. le dasse. E.D.O. 4 4 0 0 8 10—2 2.— Stormvogels 3 2 1 0 5 7-4 1.67 Ajax 4 3 0 1 6 11—7 1.60 U.V.V. 4 3 0 1 6 7—7 1.50 R.C.H. 3 2 0 1 4 10—3 1.33 H.B.S. 3 1 0 2 2 3—7 0.67 Excelsior 4 1 0 3 2 4—8 0.50 H.V.V. 4 1 0 3 2 7—11 0.50 D.F.C. 4 0 1 1 3—6 0.25 V.O.C. 3 0 0 3 0 2—9 0.— Uitslagen van Zondag j.l. IA: R.C.H, III—Schoten II 1—1 E.D.O. III—H.F.C. III 1—1 V.V.H.—Haarlem III 3—4 Bloemendaal IIStormvogels III 12 IB: BennebroekT.H.B. II 24 H.F.C. IVZandvoort II 3—3 onder protest van Zandvoort. H.S.V.—D.O.A.- 3—1 gestaakt. IC: Schoten Ha—R.C.H. IV 2—2 IC: Schoten Ha—R.C.H. IV 3—4 H.F.C. V—E.D.O. JV. 4—2 T.H.B. Ill—I.V.O. 0—3 Halfweg VooruitHaarlem IV 50 2A: Hillinen IISpaarnestad 12 2B: Kennemers IID.I.S. 41. E.G.K.—Hillegom II 1—3 Haarl.-Vet.H.G.S.C. uitgesteld RipperdaV.S.V. II uitgesteld 2C: R.C.H. VStormvogels IV 3—3 Kennemers IIIV.V.H. II 84 O.V.A.IIZandvoort II 24 E.D.O. V—D.I.O. II 3—0 2D: Kinheim IIRipperda II. 13 Haarlem VIR.C.H. VI 32 3A: Haarlem VII—R.C.H. IX 3—1 E.H.S. II—H.F.C. VI 5—2 3B: I.V.O. II—Spaardam II 10—1 T.H.B. IV—Spaarnestad II 1—2 3C: Haarlem VIIIE.D.O. VII uitgesteld 3D: Spaarnestad IIR.C.H. VII 2—1 3E: Hillegom III - Zeemeeuwen 0—6 Wanneer om 10 uur begonnen wordt, zijn beide ploegen volledig. U. S. V. is direct aanvallend, doch de V. V. H. I-HAARLEM III 3-4. Direct na den aftrap ontwikkelt zich een vlug spel met de thuisclub in de meerder heid, wat al spoedig tot uiting komt door een mooi doelpunt van Klerk, Even later ver groot dezelfde de voorsprong, na mooi werk van De Groot en Zwaan. Hiermede is het voorloopig met het overwicht der thuisclub gedaan en Haarlem scoort al spoedig tegen uit een penalty. Rust 2-1. Na de thee komt V. V. H. wederom op zetten. Een doelpunt komt echter aan den anderen kant als Huisman een corner inkopt. V. V. H. scoort hierna weder door van Tru- gen, na een mooien rush langs het lijntje. De vreugde is echter van korten duur, want na dat Haarlem een penalty gemist heeft, scoort zij kort achtereen tweemaal door van Balen Blanken, waarvan het eerste doelpunt in zuivere buitenspelpositie. De scheidsrechter was in alle opzichten onvoldoende en gaf de meest zonderlinge beslissingen, waar door V. V. H. in het algemeen het meest gedupeerd werd. H. S. C. De Bataaf wint voor een jaar den fraaien Wisselbeker. Zondag 12 Oct. had deze zeer belangrijke rit onder groote belangstelling en begunstigd door prachtig weder plaats en kan direct gezegd, dat deze dag weder een prachtige propagandadag voor de wielersport in Haar lem is geweest. Alle drie clubs hebben met een heerlijk vuur gestreden om voor een jaar het fraaie kleinood mede te mogen nemen. Dit is de H. S. C. De Bataaf gelukt, waarvoor deze club hartelijk gecomplimenteerd wordt. Hare beide tegenstanders de H. S. V. De Kampioen en de R. T. V. Haarlem hebben het haar niet makkelijk gemaakt, waarvan een bewijs dat de kampioen in de 5e ronde nog de leiding had en deze eerst na de 6e ronde met enkele seconden verschil moest afstaan en dat nog dóór pech. Ook de R. T. V. Haarlem bleef daarvan niet ver schoond, doch dit neemt niet weg, dat de beide Haarlemsche clubs op eerlijke spor tieve wijze geklopt werden door het kleine Halfweg. Het rijden dezer heeren was boven alle lof. Het was in één woord schitterend en sloot deze ploeg als een bus. Onmiddel lijk hierop een woord van lof aan de Kam pioen-leden B. de Vos, W. de Vos, H. Wal ters en W. Metz, in 't bijzonder aan W. de Vos. Deze toch zag kans na het maken van een lekke band zijn ploeg weer te bereiken op 't moment dat W. Metz moest lossen en zoodoende het benoodigde drietal voor aan komst weer compleet maakte. Dit kostte veel tijd echter en was de Kampioen wel de pechclub van den dag, daar zij in de 2e ronde reeds 2 renners miste. Van de R. T. V. Haarlem hebben G. H. Stouten en W. de i Kruyf de rit geheel uitgereden. Dit was niet voldoende voor aankomst in aanmerking te komen, doch hebben ook deze beide ren ners een prachtvolle rit gereden en liepen zij 't laatst zelfs nog iets in. De uitslag was, dat de H.'S. G. De Bataaf de wedstrijd won in 2 uur 1 sec., de H. S. V. De Kampioen werd no. 2 in 2 uur 7 min. 55 sec. R. T. V. Haaarlem no. 3 in 2 uur 12 min. 40 sec. De H. S. C. De Bataaf kwam uit met Nieuwkoop, Scheltus, Buis, de Jong, Strij ders en Volger, waarvan de eerste drie ren tiers de rit volbrachten. De H. S. V. De Kampioen met B. de Vos. W. de Vos, H. Walters, W. Metz, Schijve-r naar, J. v. d. Vossen, waarvan ook de drie eerstgenoemden aankwamen. De R. T. V. Haarlem met G. H. Stouten, W. de Kruyff, W. de Nijs, W. Sleutel, Ja* C. Roos en N. N., waarvan de twee eerstge noemden de rit volbrachten. Na afloop reikte de heer Jan ter Hove, voorzitter F. W. N. H. met zeer toepasse lijke woorden den beker onder luid applaus aan de winnende club uit, waarna allen zeer voldaan huiswaarts togen

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1924 | | pagina 8