irniMEM meïigd— fefllElWS Ingezonden Mededeelingen. Roomboter is niet meer te betalen. LUCHTVERKEER KERK EN SCHOOL ORDE EN ARBEID 60 cents per regel. Uitbetaling met 5 pet. rente. Een klacht wegens laster. Diefstal in een wasscherij. De malversaties te Hilversum. UIT HET AND- Een ontploffing in een fabriek. Negen fabrieksarbeiders bedwelmd. Minister Ceser afgetreden. De Chineesche burgeroorlog. Rotterdamsche Veemarkt. Visscherij. De Z. R. III. Pleziervluchten op Schiphol en Waalhaven. MARKTNIEUWS Plebaan H. Adelmeijer. De Loudspeaker in de kerk. De strijd om Mekka. Een oneerlijke magazijn bediende. LANDBOUW EN VISSSHERIJ Een record. Waarschuwing, Staking en uitsluiting, Inbraak te Amsterdam Nederl. Congres voor Openbare Gezondheidsregeling. Ontsiering reclame op Rijkswegen. Van het Hof. Het spoorwegpersoneel en de duurte. Een neutrale internationale. Belgisch Douanetarief. Ondeugdelijke melk, Doodelijke val. Een landhouwschuur verbrand. VERKEER EN POSTERIJEN De nieuwe postzegel van 10 cent de visschersvaartuigen Arnenmiden 17, Ar- nemuiden 27 en Vlissingen 2 en Vlissingen 20. Dé Raad is van oordeel, dat deze be treurenswaardige ramp, waarbij 15 men- schenlevens en 4 vaartuigen verloren zijn gegaan, is veroorzaakt door den plotseling opkomende storm. Volgens den getuige Meerman kwam de wind met orkaankracht zoo plotseling op, dat zij zelfs een oogen- blik tevoren daarop hoegenaamd niet ver dacht waren. Toen te 8 u. 58 het sein: Weest ou uw hoede werd geheschen, was de ramp reeds gescheid. Te 10 uur echter in dienzelfden morgen vertrokken te IJmuiden de vis schersvaartuigen nog met mooi weer naar zee. Daar brak de storm eerst te 11 uur los. Na een nadere overweging der meteoro logische omstandigheden, wordt er op ge wezen, dat van den omstreeks 7 uur op de Schelde losgebroken storm te 9 uur op het instituut te De Bildt nog niets bekend was. Op dat oogenblik was aldaar de wind reeds beneden de stormgreiis gezakt. Dat bovengenoemde vier vaartuigen zijn ver gaan, zal hoogstwaarschijnlijk verband hou den met den plaatselijken toestand. Deze schepen zullen zich hebben bevonden op plaatsen, waar zich door diepteverschil .brekers en grondzeeën hebben gevormd. Hoewel zulks niet in direct verband staat tot de thans onderzochte ramp, meent de Raad toch hulde te moeten brengen aan den matroos Cruck, die zwemmende een lijn heeft overgebracht naar de Vlissingen 38, die, ter gelegenheid van dezen storm, op het strand is geslagen en vervolgens be houden is binnengebracht. De procureur-generaal bij het Haagsche Gerechtshof, concludeerde Maandag tot be vestiging van de door de Haagsche Recht bank gewezen vonnissen, waarbij de Staat is veroordeeld tot uitbetaling van door eeni- ge rekeninghouders bij den Postcheque- en Girodienst opgevorderde gelden, met bijbe taling van 5 pCt. rente. Uitspraak over 5 weken. Naar het Tielsch Nieuwsblad mededeelt, heeft de Officier van Justitie te Tiel, ambts halve een klacht wegens laster (smaad schrift) ingesteld tegen den heer O. de Beus te Culemborg, naar aanleiding van diens ar tikelen in „De Arbeid" over den heer Blok, commissaris van politie, aldaar, in verband met den moord te Culemborg. en een nart' jaar werden uit ae auto geslingerd en bleven bewusteloos liggen. Nadat uit Oosterbeek eerste hulp was verleend, zijn de kinderen, alsmede de moeder, die een kneu zing aan het rechterbeen had gekregen, per ziekenauto naar het St. Elisabethsgasthuis te Arnhem vervoerd. Daar bleek, dat het oudste meisje een schedel breuk had. Bij het jongste kind werd een hersenschudding geconsta teerd. Hun toestand is ernstig. Ook de andere inzittenden liepen verwon dingen op, echter van minder ernstigen aard Volgens ooggetuigen had de auto geen groo*' snelheid. Dieven hebben zich toegang weten te ver schaffen tot het kantoor der N. V. Wasscherij en Bleekerij v.h. J. P. Asselbergs te Bergen-op -Zoom. Zij hebben een paneel uit de deur, toegang gevend tot het kantoor, uitgezaagd en daarna de brandkast open gebroken. Daar deze slechts wisselgeld bevatte, was de buit niet groot. Van Roomboter niette onderschei den en de helft goedkooper is De Gruyter's hoogtijne Melange Per pond slechts 80 ct. Alléén in De Gruyter's winkels! GENEVE, 13 Oct. De Turksche regee ring heeft tot den Volkenbondsraad een te legram gericht, waarin het nemen van maat regelen wordt gevraagd met het oog op de nakoming der op 30 Sept. door den Bond ge nomen beslissing inzake het status quo aan de grens van Irak. Zij doet opmerken, dat Turkije in weerwil van haar wettige aan spraken den bestaanden toestand heeft ge handhaafd, als op dien datum door den Bond vastgesteld. FRANKFORT, 15 Oct. Van morgen heeft een ontploffing plaats gehad in een fabriek van fotografische artikelen. De blik- semlichtafdeeling is in de lucht gevlogen. Drie lijken liggen onder de puinhoopen, twee arbeidsters werden ernstig gewond, waarvan één sedert is overleden. Een Wolffbericht uit Halle meldt, dat he denmorgen in een chemische fabriek te Amersdorf door gas negen arbeiders zijn bedwelmd; de toestand van zeven van hen is zeer ernstig. BERLIJN, 13 Oct. De rijkspresident heeft den rijksminister van verkeerswezen Oeser in verband met zijn benoeming tot directeur-generaal der Duitsche rijksspoor wegen op zijn verzoek ontheven van zijn functie als minister van verkeerswezen. Hij zal tot nader order worden vervangen door staatssecretaris dr. Krohne. LONDEN, 13 Oct. Nu Loe Yoeng Hsiang met zijn staf en met medeneming van zijn vermogen naar Japan, is gevlucht, trekken de troepen van Tsjekiang zonder verder tegenstand te bieden van alle fron ten terug naar Shanghai, dat, naar men stel lig verwacht, hedenavond zonder strijd door de troepen van Kiangsoe en Foekien zal worden bezet. In de buitenlandsche kolonie te Shanghai, die door de buitenlandsche land- en mari- nestrijdkrachten volo *e beschermd s, hr rscht volkomen rust. doch de Chineesche ambtenaren buiten de kolonie zijn door een panischen schrik bevangen en velen van hen zijn in het gebied der buitenlandsche con cessies gevlucht. Ook verwacht men moei lijkheden met de bewoners van Sjantoeng, die de troepen van Tsjekiang hebben ge steund en die thans naar Sjanghai gevlucht zijn. Er is sprake van dat generaal Soen Tsjang Fang, van wien beweerd wordt, dat hij een geheim verdrag met Tsjang T-o Lin heeft gesloten, het bestuur over Sjanghai op zich zal nemen. Uit Tientsin wordt gemeld, dat Woe Pei Foe, na den mislukten bomaanslag, veilig aan het front bij Sjanghaikwan is aangeko men. 35 ct.; pieterselie 56 ct. per bos; kom kommers 1215 ct.; knolselderie 6—8 ct. per stuk; aardappelen 56 ct. per Kg.; spinazie 1.502.60; andijvie 0.651.00; sla 0.702.05 per kist. GOUDA. Coöp.Tuiniersvereeniging „Gou da en Omstreken". Veiling van 13 October. Spruiten le soort 12.3012.90, idem 2e soort 3.606; uien 4.605.80; kroten 2—4; peen 44.50; postelein 16; spi nazie 519.30; snijboonen 1250; stok- boonen 3245; stamboonen 1338; spekboonen 1422; pronkboonen 67 per 100 Kg.; andijvie le soort 15.50, idem 2e soort 0.401.40; kropsla 0.40 2.70; bloemkool 1.1020; groene sa- voye kool 3.906.10; gele idem 38.10; roode kool 3.408 per 100 stuks; peen 2.306.50; Prei 1.802.90 per 100 bos. Tomaten A 16.50, idem B. 16; id. C. 13.80 per 100 pond. BODEGRAVEN, 14 Oct. 1924. Kaas. Aangevoerd 303 partijen; 11833 stuks. 1ste kwal. 7578; 2de kwal. 7074; zwaar dere Rijksmerk 80; met Rijksmerk 68 75%. Handel matig. Maandag, 13 October. 336 vette runderen, 142 vette- en graskal veren, 19 nuchtere kalveren, 1956 schapen of lammeren, 1005 varkens, vette koeien, 1ste kwal. 1.151.22%, 2de kw 1.101; 3de kw. 0.950.85; ossen, f 1.10—1.07%, 2de kw. 1—0.95, 3de kw. 0.95—0.80;; kalve ren, 1ste kw. 1.601,80; 2de kw. 1.40— I.20, 3de kw. 10.95; Schapen, 1ste kw. 0.95—90, 2de kw. f 0.75—0.65, 3de kw. 0.600.50; lammeren 1ste kw. 1.101. varkens, 1ste kw. 0.950.98, 2de kw. 0.9ó 0.90, 3de kw. 0.8884; lichtsoort 72 76, handel over 't algemeen matig; prijzen af wijkend; varkenshandel redelijk wegens kor ten aanvoer; prijzen hooger. Prijsnoteering van Dinsdag 14 October. Vette koeien le kwal. 62, 2e kwal. 53, 3 kwal. 38 ct.; vette ossen le kwal. 60, 2e kwal. 54, 3e kwal. 40 ct.; vette stieren le kwal. 53, 2e kwal. 46, 3e kwal. 40 ct.; vette kalveren le kwal. 92%, 2e kwal. 85, 3e kwal. 65 ct. per half Kg.; nuchtere kalveren 2114; idem voor de fokkerij 3525; biggen 169; paarden 84 170; kalfkoeien 550420; melkkoeien 470345; vaarzen 350220; pinken 195—105; graskalveren 13065. Vette runderen groote aanvoer, slechte handel; vette kalveren korte aanvoer, han del traag; graskalveren zeer ruim aange voerd, handel slecht; nuchtere kalveren kleine aanvoer, vlugge handel; stieren flin ke aanvoer, handel matig; fok-, melk- en mager vee zeer ruim aangevoerd, handel lui; paarden flinke aanvoer, redelijke handel; biggen kleine aanvoer, handel vlug. Wegens den mist zeer ongeregelde aan voer. ENKHUIZEN, 12 Oct. In de afgeloopen week werd de botvisscherij minder. De aan voer bedroeg 6518 pond (voorafgaande week II.402 pond), prijs f25.1037.65 (laatste markt van Zaterdag f 32.10) per 50 Kg. De yisscHerij naar binnenschol kan als geëin digd worden beschouwd. De vangst be droeg slechts 300 pond, prijs f 20.2522 per 100 pond. Van de aal- en palingvisscherij is de aanvoer niet bekend. VOLENDAM, 11 October. De visscherij staat in het teeken van verandering. De aal vangst vermindert belangrijk, terwijl de spieringvisscherij toeneemt. Kwakaal gold f 0.350.50, hoekbot f 0.260.35> spiering 37 ct. per pond. Garnalen brachten f 2.25 4 per lit op. Ook worden er enkele harin gen gevangen. URK, 13 Oct. Door 17 vaartuigen zijn hier j.l. Zaterdag aangevoerd 370 pond aal, prijs if 0.25 pet pond, 150 pond spiering, één gld. per 100 pond en 85 manden garnalen f 0.30 0.75 per mand. In de afgeloopen week zijn hier door 3 tot 28 vaartuigen per dag aangevoerd 976 pond aal, prijs f 0.250.27 per pond 1680 pond spiering f 13 per 100 pond 25 pond bot a f 0.20 en 600 manden garnalen f 0.300.75 per mand. Een enkele visscher, die reepnet- ten geschoten had, ving 15 stuks haring wel ke 6 ct. per stuk gold ;den volgenden dag niet één haring, zoodat deze visscherij voor eerst wel niet zal worden aangevangen. Vele kuilers brachten hun vangst meermalen te Volendam of Harderwijk ter markt waar ook voor ,>nest" gewoonlijk betere prijzen dan hier te halen waren. Van de Noordzeevloot welke wegens on stuimig weder eerst Woensdag van hier was gegaan, is Zaterdag een klein gedeelte terug gekeerd, meest met besommingen van 50 tot 80 enkele tot 150 gld. De meeste botters ble ven te Scheveningen of IJmuiden. Uit New-York wordt geseind, dat de Z. R. 3 draadloos verbinding heeft gekregen met de Amerikaansche oorlogsschepen, die op den weg van het luchtschip gestatio neerd zijn. Te Lakehurst zijn alle maatrege len voor de ontvangst getroffen. Men ver wacht, dat het luchtschip daar Woensdag morgen zal aankomen. Een zeer groote po litiemacht is ontboden om de orde te hand haven. Hoe groot de belangstelling van het pu bliek voor het vliegwezen nog steeds is, blijkt wel uit het groote bezoek, waarin de K. L. M.-yliegvelden zich eiken Zaterdag en Zondag mogen verheugen, zoodra het weer maar eenigszins gunstig is. Zondag had het mooie wéér bijzonder veel publiek naar de vliegvelden gelokt en maakten op Schiphol 146 personen en op Waalhaven 59 gebruik van de door de K. L. M, geboden gelegenheid tot het maken ven korte pleziervluchten. Aan een onderzoek, dat het Volk heeft doen instellen naar de door Hilversumsche gemeente-ambtenaren gepleegde malversa ties, zijn de volgende bijzonderheden ont leend Het eerste ontslag werd verleend aan een eersten klerk bij den reinigingsdienst, die een bedrag van iets meer dan f 400 tnoet hebben verduisterd. Het tweede geval betreft een fraude tot een bedrag van ongeveer f175, gepleegd door een klerk bij den dienst van Publ. Werken. Diens handelingen kwamen door een toeval aan het licht. Een klokluider der gemeente vervoegde zich aan de secretarie tot het ontvangen van f 14 loon. Alvorens uit te betalen, keek de hoofdboekhouder een loonlijst na, en daaruit bleek, dat aan den klokluider de f14 reeds waren uitbetaald. Dit werd den man medege deeld, maar deze hield vol het geld nog niet te hebben ontvangen. De klerk hiernaar ne- vraagd, verklaarde aanvankelijk de f 14'te hebben uitbetaald, doch bekende later zich aan fraude te hebben schuldig gemaakt, en niet alleen in het geval van den klokluider. Ook ten aanzien van andere uitbetalingen had hij zich geld uit de gemeentekas weten toe te eigenen. Een derde geval betreft een ambtenaar van de afdeeling Bevolking. Deze wis tijdelijk als hulp-deurwaarder bij den gemeente-ontvan ger gedetacheerd. Gedurende ongeveer een jaar heeft hij bij verschillende personen in de gemeente op eigen initiatief belastinggeld in ontvangst genomen, meest kleine bedragen van f10 tot f 25, den belastingschuldige daar mede in den waan brengende, dat de zaak voor hen daarmede uit was. Op deze wijze heeft hij zich een bedrag van ruim f 300 toegeëigend. Ten slotte is er nog de schorsing van den hoofdopzichter bij den Reinigingsdienst. De- Ze ambtenaar had ook de leiding van het ge meentelijk landbouwbedrijf en sinds eenigen tijd had hij van B. en W. verlof bekomen om andere gemeenten te adviseeren inzake de be mesting van gronden met de door de gemeen tereiniging verzamelde vuilnis-en afvalpro ducten. Dit „adviesbureau" was dus een zu; - ver particuliere zaak van dezen hoofdambtr naar. Gebleken is ook reeds, dat hij zijn eer sten klerk dag en nacht voor zijn particulit adviesbureau liet werken. De HoogEerwaarde heer T. Adel meijer, plebaan van de Kathedrale Kerk van St. Jan, te 's-Hertogenbosch, die lijdende is aan pleuritis, is Zaterdag voorzien van de H.H. Sacramenten der Stervenden. Zondagavond viel in den toestand van den Hoogeerwaarden lijder, ofschoon nog steeds zorgvol, een lichte verbetering waar te ne men. We lezen in de Msb.: Zondag is in de Rozenkranskerk aan den Provenierssingel te Rotterdam de eerste proef genomen met den loudspeaker. We kunnen zeggen, dat deze geslaagd is. Het is gebleken, dat met dit instrument het ge sproken woord overal verstaanbaar kan ge maakt worden. Is bij deze proef de per fectie nog niet bereikt, dan is dat niet te wijten aan het instrument, maar alleen hieraan, dat men in de gegeven localiteit nog niet de juiste plaats heeft gevonden, waar deze perfectie te bereiken is. Vandaar dat dezen avond in het Lof een nieuwe proef zal genomen worden. Naar het blad verneemt, zal ook in de St. Elisabethskerk aan de Mathenesserlaan te Rotterdam een proef met den loudspeaker genomen worden. Het is gebleken, dat een spreker in een kerk, waar hij zonder dit instrument moei lijk, of niet overal verstaanbaar is, zich door middel van den loudspeaker voor iedereen verstaanbaar kan maken. MELKOORLOG TE GRONINGEN De huisvrouwen te Groningen verzetten zich tegen den verhoogden melkprijs, die thans lè ets, bedraagt. Er is een comité ge vormd. Er zal geen melk meer worden ge kocht en streng gecontroleerd worden. Zoo noodig zal men zelf voor de distributie van melk gaan zorgen daartoe wordt met dr; melkboeren onderhandeld. KAIRO, 13 Oct. De Wahabieten hebben geweigerd te onderhandelen en zijn voor nemens naar Mekka op te rukken. Koning Ali en zijn regeering zijn naar Bahri terug getrokken. LONDEN, 13 Oct. Volgens niet-officieel bevestigde berichten wordt verwacht dat de Wahabieten heden Mekka zullen bin nenrukken. De politie te Rotterdam heeft in bewaring gesteld de magazijnbediende N. F. v. V., die in dienst is geweest bij de Handel Mij. I. aan den Coolsingel aldaar. Daar had hij een brief achtergehouden en daaruit een chêque van f 25 op de Twentsche Bank genomen. De cheque liet hij door den vare; s ;ezel J. S., nadat hij een valsche handteekening had ge zet, incasseeren. Deze is wegens heling aan gehouden. De diefstal kwam uit, doordat de Haagsche firma, die de cheque gezonden had, gelijktijdig met het advies van verzending een bestelling had ingezonden, welke niet werd uitgevoerd, waarop ze informeerde, met het bekende resultaat. DZJEDDAH, 13 Oct. De president van den raad van notabelen heeft heden aan Reuters correspondent medegedeeld, dat de Wahabieten op Mekka aanrukken en stel lingen hebben ingenomen aan weerszijden van den weg van Dzjeddah naar Mekka, waarbij zij de communicatie met deze stad en de voedselvoorziening beperken. Er zijn reeds vele honderden inwoners van Mekka naar Dzjeddah uitgeweken, waar de voor ziening met levensmiddelen en water zeer moeilijk dreigt te worden. LONDEN, 13 Oct. Volgens een te Lon den ontvangen officieel bericht heeft emir Ali met zijn aanbod tot onderhandelen met de Wahabieten geen succes gehad. Om die reden heeft hij al zijn troepen gelast Mekka te ontruimen, ten einde naar hij verklaart geen voorwendsel te laten bestaan voor het voortzetten van den strijd in de heilige stad. De Britsche pelgrims worden te Dzjeddah ingescheept en zullen naar verluidt binnen twee dagen allen zijn vertrokken. De coöperatieve beetwortelsuikerfabriek te Zevenbergen heeft dezer dagen een re cord gemaakt door op een dag 2.100.000 kilo bieten te verwerken. De hoofdcommissaris van politie te 's Gra- venhage geeft in overweging, om alvorens in relatie te treden met de Onderlinge Maat schappij tot steun voor den wederopbouw van de verwoeste gebieden in Frankrijk en België, gevestigd Daendelsstraat 82. inlich tingen in te winnen bij de afdeeling Central» Recherche, Alexanderplein 15, den Haag. Het 29e Gezondheidscongres zal 7 en 8 Nov. te 's-Hertogenbosch worden gehouden onder voorzitterschap van dr. N. M. Jo- sephus Jitta, voorzitter van den Centralen Gezondheidsraad. Wegens aftreden van de heeren prof. dr. H. Aldershoff en dr. J. B. M. Coebergh als bestuurslid, van wié de eerste wel, de tweede niet herkiesbaar is, heeft het bestuur opgemaakt de volgende dubbeltallen: prof. dr. H. Aldershoff en arts J. A. Putto, geneeskundig hoofdcommies bij den Gezondheidsraad en dr. J. J. Hofman, apotheker te 's-Gravenhage en dr. Remeyer, pharmaceutisch inspecteur van de Volksge zondheid, te Haarlem. De Minister van Waterstaat heeft over wogen, of het toelaten van reclameborden boven rijkswegen niet tot een ernstige ont siering van de rijkswegen zou leiden. Daar hiervoor naar de meening van den minister inderdaad gevaar bestaat, heeft hij aan de Commissarissen der Koningin zijn wensch te kennen gegeven, dat in het algemeen ver zoeken om vergunningen als boven bedoeld worden geweigerd, tenzij zeer bijzondere omstandigheden inwilliging wenschelijk ma ken, in zulk geval de minister vóór het ver- leenen van de vergunning wenscht te wor den ingelicht, om zijnerzijds de zaak te kun nen beoordeelen. De Tabakswerkersbond had bij de firma Heesterbeek en Co, te Valkenswaard de staking over 8 dagen aangekondigd voor de sorteerders. De firma heeft dit beantwoord door het heele personeel uit te sluiten in gaande ook over een week. Zaterdagnacht heeft iemand zich door opensluiting van de voordeur toegang ver schaft tot het kantoorlokaal der uitgevers maatschappij Calff en Meischke, in de Mar- nixstraat, nabij het Leidscheplein te Amster dam. Er werden drie schrijfbureaux open gebroken. Vermist worden f 120, 400 Bel gische francs, benevens eenige postwissels. De Koninklijke Familie, die Maandag avond van het Loo naar Mecklenburg ver trokken is, wordt a.s. Vrijdag weder in het land terugverwacht, althans de Koningin en Prinses Juliana, daar de Prins nog kor ten tijd in Duitschland achterblijft. Naar verluidt zullen de hoofdbesturen van :'en R. K. Bond St. Raphael, den Prot. Chr. Bond en den Neutralen Bond van Spoorweg personeel gehoor geven aan de uitnoodiging van het hoofdbestuur van den B.A.N.S. tot bijwoning eener vergadering op Zaterdag 18 October a.s., ter bespreking van het geza menlijk voeren van een actie tegen de prijs stijging der levensbehoeften. Men zal zich misschien herinneren, dat eenige jaren geleden bij het Alg. Ned. Vak verbond ter sprake is gekomen het denk beeld van de stichting eener neutrale „In ternationale". Op 17 October a.s. zal nu te Keulen een conferentie worden gehouden, aldus meldt het „Utr. Nieuwsblad" tusschen Duitsche-, Fransche en Tsjechische vertegenwoordi gers uit de neutrale vakbeweging, terwijl in de wintermaanden alle neutrale organisaties zullen pogen te komen tot herstel der oude aanknoopingspunten met elkander, om dan in het jaar 1925 te geraken tot de stich ting der Neutrale Internationale, welke in Den Haag zal geschieden. Naar de Ned. Nijverheid" meldt, zal het nieuwe Belgische douanetarief, behoudens onvoorziene omstandigheden, tegen 15 Nor vember ia werking treden. Zaterdagmiddag heeft de politie te Utrecht, een auto aangehouden, waarmede de melk van op de veemarkt aldaar gemolken kpeien werd vervoerd. Uit 21 bussen werden melk- monsters genomen, welke naar het gebouw van den keuringsdienst werden overgebracht. Deze aanhouding heeft, zoo meldt de „Tel.", een voorgeschiedenis. Op de vee markt worden de koeien die te veel melk heb ben door een zekere Wed. A. R. en enkele helpers gemolken. Deze melk, waarop nie mand eenige controle heeft, wordt door de weduwe in haar melkhandel in de Hoogstraat 81 verhandeld. Reeds tweemaal is zij ver oordeeld wegens het verkoopen van on deugdelijke melk, wat ten gevolge had, dat vergunningsbewijs (om op den markt te mo gen melken) werd ingetrokken. Na veel gejammer en smeekbeden heefl zij opnieuw een kaart gekregen, doch de keurmeesters hadden opnieuw ernstige ver moedens dat het publiek tegen goed geld, weer slechte waar geleverd werd. En dat zij niet mis zagen bleek wel hier uit dat de vrouw dadelijk aan den haal ging, toen de auto werd aangehouden. Alles was keurig in scène gezet. De zoon verklaarde n.l. dat „moeder geen zaken meer deed" en dat hij verantwoordelijk was. Een derde vonnis zou zijn moeder allicht in de gevangenis gehaald hebben. Uit de opmerkingen van het publiek en de politiemannen kon men merken dat men de activiteit van den keuringsdienst op hoo- gen prijs stelde. Terwijl de moeder even een boodschap was gaan doen viel het kindje van W. te Ter- borg uit zijn wiegje. De kleine was reeds over leden toen de moeder na eenige oogenblikken terugkwam. Maandagochtend omstreeks half elf is brand uitgebroken in een groote schuur van den heer v. d. Bijl, gelegen in den grooten IJpolder. In de schuur was een groote hoeveel heid werktuigen en een partij karweizaad ge borgen. De Amsterdamsche brandweer heeft het vuur gebluscht. De schuur is uitgebrand. De „N. Crt." schrijft: Er bereikte ons een bericht, dat de nieu we postzegels van 10 cent, r den beelde naar van de Koningin, bij dr- nor'.kanforen niet te koop zijn, maar wèl kandela ren in postzegels, die ze voor 1per stuk verkoopen, omdat dez- zegels uit de circulatie terug getrokken zo n zijn, daar ze in kleur te veel op de zeg van 12% ct. zouden lijken. Bij informatie is ons het volgend-, geble ken: Op dé Internationale Postzegoltentoon- itelling waren op het postkantoortje in Pul-

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1924 | | pagina 6