*1 mmm mm M H- B. C. won gisteren op haar terrein met 2-0 van Qraaf Willem II- De Haagsche doelman in actie. H. V.' V—D. F. C. 3—0. AjaxH. B. S. 11. ExcelsiorV. O. C. 41. SpartaA. S. C. 31. UnitasFeijenoord 12. U.V.V.Stormvogels 11. De wedstrijd U. V. V.Stormvogels. Een hoekschop op het doel der IJmuidenaren. De 50 KM. Wielerwedstrijd op den Zeeweg. De winnaars. Vl.n.r.: Voskuyl, Stouten, W. Kruyff, v. Kat en Sleutel. N. V. B. Overzicht. H.F.C. IIHaarlem II. R.C.H. IIHollandia II. Spartaan IIE. D. O. 12. SchotenVelox 00 ZandvoortBloemendaal 1-0 WËwfm Erdsieck (R.C.H.) maakt één der Edo-aanvallen onschadelijk. T. H. B.Hillinen 2—2. XI-tal A'damsche Voetb. bond XI-tal Haarl. Voetbalbond 25. D. Korfbal-uitslagen. Moment uit de ontmoeting EdoR.C.H. Steffens (Edo) met de R.C H- backs Hazevoet en Kuyt. selt in het nauw wordt gebracht, kopt hij in eigen doel. Blauw Wit krijgt een prachtkan; als Van.Schalk jammerlijk mist, maar Thijs- sen bezweert het gevaar. Voorn schiet over en Doornbos, die een mooie partij speelt, schiet naast. Een drietal corners op het Blauw Wit-doel en een buitengewoon ge vaarlijke schermutseling voor hetzelfde doel leveren geen doelpunten. Dan wordt 't Gooi sterker en bij een missen van Lietzen, maa-ct Gorel no. 2. Na de rust tracht Blauw Wit den achter stand te verkleinen. De uitvallen zijn ge vaarlijk, maar 't Gooi verdedigt uitstekend. J ornbos heeft bij Thijssen geen sui-ces. Langzamerhand verplaatst het spel zich weer Dan wint Blauw Wit weer eenig terrein, doch het laatste kwartier komt de Gooische voor hoede gevaarlijk opzetten. Van verren af stand lost Gorel een hard schot, dat doel trcl'.Oogenblikkelijk daarop schiet Kouden- berg op 5 M. afstand precies in Thijssens handen. Koudenburg en Robles verwisselen van plaats, maar ook dit helpt niet. 't Gooi heeft gewonnen spel en wint met 3—0 Er waren pl.m. 3500 bezoekers, w.o. tal van Amsterdammers. Beide ploegen zijn volledig. Na mooi samijspel van den rechtervleugel scoort R. Neuerberg onhoudbaa-. Beide voorhoeden vielen op door slech* schieten, zoodat de beide doelverdedigers weinig te doen krijgen. Na een half uur een corner op het D. F. C.- doel, de bal verdwijnt in het net zonder aangeraakt te zijn. 20. In de tweede helft wordt het spel er niet beter op, Max Jansen weet eindelijk uit een mooien voorzet het 3e doelpunt te maken. Mac Neill, die goed op dreef was, weet zijn doel schoon te houden, hetgeen wel met het noodige geluk geschiedde. Hoe de Dordtsche voorhoede ook zujpegt, ze ziet geen kans het net te vinden. HH einde komt dan ook met een eenigszins geflatteerde overwinning van de Hagenaars. Scheidsrechter Vrugt hebban we wel eens beter gezien. Bij de Amsterdammers speelt Van Hamel in plaats van Broekman, terwijl bij de Hage naars Pinto de plaats van Denis inneemt. Onmiddellijk na den aftrap ontwikkelt zich een snel aantrekkelijk spel tusschen de rood-witte middenlinie en den zwarten aan- va Reeds na 7 minuten maakt Küchlin den bal fraai vrij, waarop Smeets van buiten het penalty-gebied een hard laag schot inzendt, waar de Boer tevergeefs naar grijpt (0—1)! Ajax laat zich niet ontmoedigen en weldra zorgt Hordijk er voor, dat de Amsterdam mers in den aanval komen. De Natris geniet echter een speciale bewaking van Cromp- voets, die den gevaarlijken linksbuiten geen seconde los Iaat, terwijl de robust spelende Pinto zoo noodig een handje helpt. Hoe ver dienstelijk de rood-witten ook overigens combineeren, de zwarte verdediging, °met Vermetten aan het hoofd, sluit als een bus Na een half uur halt uur valt Schafer na een enkel kwetsuur voor tien minuten uit, doch H. B. S. weet met 10 man haar voorsprong te handhaven. In de tweede helft heeft Ajax er alles oo noeten zetten om den wedstrijd te redden en dat gelukte haar op het nippertje. We! waren de rood-witten bijna voortdurend in den aanval en bleven Hordijk c.s. de Ajax- voorhoede energiek opstuwen, doch de Kraaien hadden hun dag en kozen uit de meest hachelijke situaties telkens weer het vrije veld voor scherpe tegenaanvallen, die meestal op Pelzer stuitten. Nog een paar minuten: de Natris zwenkt snel naar binnen en zijn lage voorzet veroorzaakt een scrim mage in den H. B. S.-doelmond, waaruit Geudeker het gaatje ontdekt dat Ajax den gelijkmaker verzekert. (1—1). Zoo komt het einde van dezen spannenden en goed ge sp elden wedstrijd tusschen twee gelijk waardige ploegen, waari de beide nieuwe internationals Volkens en Baer van Slangen- burgh weinig opvielen. Laatstgenoemde'had zelfs een off-day. Zenuwen? Na een slecht gespeelden wedstrijd heeft V.O.C. haar vierde nederlaag in successie geleden. De gasten brachten een gehavende ploeg, waarin o.a. Steenhauer, Beyers en Boerdam ontbraken in het veld. Groosjohan was echter weer van de partij. Excelsior was volledig. De thuisclub is dadelijk in het offensief. Een hard schot van Vinck stompt Bickers in het veld terug. De toelcopende Mansen heeft echter weinig moeite zijn club de leiding te geven. Kort daarop weer een goede aanval van Excelsior. Mansep zet voor, doch hij krijgt den bal terug en doel punt onhoudbaar. V. O. C. werkt zich dan wat los, doch de voorhoede toont een on benullig spel en talrijke kansen gaan ver loren. Kort na de rust slaagt Weidema er eindelijk in, den achterstand te verkleinen. Na de hervatting valt V. O. C. krachtig aan. Een opgelegde kans wordt echter door Weidema verknoeid. Dan komt Excelsior weer opzetten en J. Bak slaagt er in den stand op 31 te brengen. V.O.C. is dan een geslagen elftal en kort voor het einde maakt Mansen uit een hooge voorzet van J. Bak Excelsior's vjerde doelpunt. A. S. C% is volledig. Sparta probeert weer een nieuwe voorhoede met Roomberg op de middenvoor- en Scheffers op de rechts binnenplaats. Reeds na enkele minuten maakt deze debutant het leder mooi vrij, zijn voorzet belandt bij Roomberg, die kort naar den vrijstaanden Formenoy passeert, welke onhoudbaar doelpunt. Sparta blijft het beste van het spel houden en na 10 minuten vergroot Formenoy, die weer uit nemend werk verrichtte, den voorsprong, 20. Er volgen eenige doorbraken der Lei- denaars. Uit één daarvan ontstaat een hoekschop, waaruit Roem den achterstand verkleint 21. Rust komt met onverander- den stand. In de tweede helft is de wedstrijd nau welijks het aankijken waard. De voortdu rende motregen had het veld zeer glad ge maakt en het aantal mistra .pen aan beide kanten was legio. Na 3 minuten bracht Formenoy den stand op 31. Daarna wer den nog 'n oaneemlijk aantal kansen ver knoeid, doch doelpunten bleef uit, zoodat met 31 voor Sparta het eide kwam. Unitas verschijnt zonder Boegheim en De Vries, terwijl Feijenoord Konings mist. Eersi te 2.30 trapt Van Dort voor Unitas af. Na eenig wederzijdsch doelverkenncn, waarbij den gasten in een korte periode een 5-tal corners ten deel valt, geeft Borremans na een kwartier spelen onverwachts zijn club de leiding bij missen van Lefèvre. Tot aan de rust geven beide partijen elkaar weinig toe. Door het hechte verdedigen van de Unitas-achterhoede krijgt het vijandelijk quintet weinig gelegenheid om gevaarlijk te zijn. Vcoral Pijl wordt goed in bedwang gehouden. Rust 01. Wanneer weer begonnen is, neemt 4e thuisclub al dadelijk het spel in handen; toch komt succes het eerst aan de andere zijde, wanneer Pijl onhoudbaar inkogelt, 02. Unitas blijft enthousiast doorwerken en, één minuut vóór het einde, ziet zij haar zwoegen dan ook beloond, als Van Dort hard tegenscoort 12, Met dezen stand komt het einde. Een gelijk spel zou betere verhouding geweest zijn. Circa 3500 toe schouwers, waaronder een 600-tal Feijen- oordsche aanhangers, woonden dezen zeer spannenden en forsch gespeelden wedstrijd bij. De heer Hazen leidde verdienstelijk. Bij Unitas speelden allen een schitterende par tij, teiwijl bij de nationale kampioenen, de beide backs op den voorgrond traden. Pijl speelde ver benedqn zijn norm. Een droe vig incident had 5 minuten voor afloop plaats, toen Unitas' rechtsbinnen v. Dorst, bij een botsing met Bul, zijn been brak. Scheidsrechter Laarmans fluit de vol gende elftallen in 't veld: v. d. Brink, Rumbrink, Swarttouw, Van Gelder, Smelt, Tap, Buitenweg, Huizer, Arentsen, Vos, Walder. Asbec, Visser, Sint, Blinkhoff Sr., Olden burg, Haak, Snoeks, Struy, Koster, Blinkhoff Jr., v. d. Wint. Het begin geeft niet veel fraais te aan schouwen. De eerste gevaarlijke aanval komt van U. V. V., waarbij Huysen een geweldige kogel inzendt, dien v. d. Wint stopt.. U V V, blijft voorloopig in den aanval, totdat Sint een uitval doet, welke op buitenspel van Witte Jan stuit. Direct volgt weer een aanval, Asbeck schiet hard in, doch v. q. Brink redt, zij 't ook onbe holpen. Er wordt in snel tempo gespeeld. Pas heeft Swarttouw z'n buitenspeltactiek toegepast, of Koster c.s. zijn in actie. Toch verkeert het U. V. V.-doel meer in gevaar, dank zij het- overrompelende spel der IJ- muider voorhoede. Als Oldenburg op doel afrent, wordt hij „genomen", doch behoudt den bal, zoodat als Laarmans fluit, hij dit ten onrechte doet. Het tempo wordt al minder snél. Storm vogels wordt sterker, doch de U. V. V.- verdediging werkt wanhopig, zoodat er bij na geen doorkomen aan is. Over het ge heel wordt er weinig geschoten. Bijna neemt U. V. V. de leiding. Buitenweg passeert al les, maar schiet keihard tegen den paal, ter wijl Jan Vos even later uit een vrije kans naast schiet. Een corner wordt U. V. V. bijna nood lottig. Buiten bereik van v d. Brink kopt Witte Jan tegen de lat. Daal Buitenweg gaat binnen spelen, waardoor U. V V. wat meer aanvalt. Haak heeft niet veel tegen hem in te brengen. Koster daarentegen redt heel wat. Het spelpeil wordt er tegen de rust niet beter op. Er wordt wat in het wilde weggetrapt, zoodat het niets verwondert, dat de rust met 00 ingaat. Na de rust krijgt v. d. Brink het eerste werk te verrichten, als Struys een hard schot inzendt. Aan beide kanten wordt hard ge werkt, maar boven het middelmatige verheft het spelpeil zich niet. Ver buiten het straf schopgebied krijgt Struys een vrije trap te nemen. Het keiharde schot stopt v. d. Brink schitterend. Kort hierop heeft hij geluk, als Snoeks tegen den paal schiet, maar dan is een schot van Asbeck hem te machtig. 11. U. V. V. geeft zich nog niet gewonnen. De voorhoede brengt er echter weinig van terecht, zelfs Buitenweg niet. Trouwens geen der tien aanvallers weet zich buitengewoon te onderscheiden. Plotseling gaat Oldenbur'-J er door, even loopt hij naar binnen en schiet dan keihard tegen den paal. Direct hieroo schiet Blinkhoff keihard in, maar v. d. Brink stopt schitterend. V. V, heeft geruimen tijd vrijwel niets in te brengen, maar als bij tooverslag ver andert dit, als het publiek z'n favorieten gaat aanmoedigen. Daaf Buitenweg krijgt de kans van den dag, maar schiet hopeloos naast. Tot 't einde blijft het geweldig span nen. v. d. Wint stopt nog een schuiver van Buitenweg en v. d. Brink een hard schot van Struys. Een minuut voor het einde loopt Daaf Buitenweg door alles heen en scoort onder geweldig enthousiasme den gelijkmaker. 11. Met dezen stand komt het einde. Het was gisteren de dag van de plaatselijke ontmoetingen en hiermede tevens de dag van verrassingen. Althans voor zoover het den wedstrijd HaarlemH. F. C. betreft. Eigenlijk is deze verrassing niet zoo groot. Reeds in ons over zicht van Zaterdag j.l. wezen wij op de abnor male uitslagen van voorheen, en ^evens op 't feit, dat van een HaarlemH. F. C.-wedstrijd moeilijk een uitslag is te voorspellen. Het gebeurde van gistermiddag heeft een en ander weer volkomen bevestigd. Zelfs de meest vurige H. F. C.-aanhanger zal een zoo groote overwinning voor zijn club niet heb ben kunnen droomen, terwijl hij verder zal moeten toegeven, dat de uitslag allesbehalve de verhouding weergeeft. Het geluk was gisteren in alle opzichten aan de zijde van Good Old, waarmede we na tuurlijk niets willen afdoen aan het keurige verdedigen der 'blauw-witte achterhoede. Van een H. F. C.-overwicht is gelijk de uitslag zou doen vermoeden geen sprake geweest. Veel eerder was het tegendeel het geval. Met dit alles heeft H. F. C. twee kost bare puntjes en een flink aantal doelpunten vóór binnen. De wedstrijd tusschen E. D. O. en R. C. H. had 'n normaler verloop en de uitslag is hier ook meer in overeenstemming met de presta ties t brengen. R. C. H. heeft onze verwachtingen niet be schaamd en is er in geslaagd Edo de eerste nederlaag toe te brengen. De R. C. H.-overwinning werd eerst in de laatste minuten een feit. Dat Edo teêzn hei sterke R. C. H. een zoo eervolle nederlaag leed is werkelijk geen schande. Zoowel R. C. H. als Edo zullen in deze competitie hun weg wel vinden. Stormvogels bracht het in Utrecht niet ver der dan tot een gelijk spel, hetgeen niet weg neemt, dat wij in de IJmuidenaren nog steeds een der sterkste clubs van deze afdeeling zien. De tweede klasse ontmoeting Zandvoort Bloemendaal eindigde in een 10 overwin ning voor de thuisclub. Ook dit resultaat werd eerst in de laatste minuten verkregen. Schoten deed heel goed werk door tegen het vrij sterke Velox een gelijk spel te for- ceeren. De derde klassers V. S. V. en Kennemers zorgden voor 3 punten. V. S. V. moest zich met slechts één hiervan tevreden stellen.'De V elseroorders speelden n.l.' tegen Hortus ge lijk. Kennemers boekte haar eerste overwin, ning ten koste van het Amsterdamsche Swift. Nu één schaap over den dam is, volgen er natuurlijk meer. Als voorproef voor den grooten strijd bonden des morgens de beide reserve-elf- tallen den strijd aan Haarlem 2 met Kaan, IJfs, P. Ruig, Torringa, v. d. Leijke, Smit, Borghouts, Lenie, v. Balen, Blanken, de Vries en Lamp H. F. C. 2 met de Jonge, Adelink, Steenhouwer, Dirken, v. Houten, Roelvink, v. Beem, Lamp Jr., Lamp Sr Vries en Seignette. Partijen wegen aanvankelijk goed" tegen elkaar op, hoewel de aanvallen van Haar lem 2 gevaarlijker zijn. De Jonge in het H. F. C.-doel sfopt op schitterende wijze een paar goede schoten. Aan den anderen kant hebben Vrms en Lamp niet veel ge luk met hun schoten. Wanneer de Jonge eens den bal tot hoek schop verwerkt heeft, plaatst Borghouts goed voor en de Vries weet te doelpunten, 10. Nog voor rust weet H. F. C. 2 den gelijkmaker te bewerken door Vries, 11. In de tweede helft is Haarlem 2 ster ker. Na eenigen tijd weten zij tot twee maal toe na goede uitvallen van rechts te doelpunten, hoewel aan het laatste doel punt wel een buitenspelluchtje was. H. F. C. 2 valt verwoed aan, maar de Haarlem achterhoede houdt stand. Kort voor tijd doelpunt Balen Blanken nog eenmaal voor Haarlem2, zoodat dit ten slotte verdiend -net 41 wint Terwijl op het E. D. O.-terrein, dat om geven was van een record aantal toeschou wers, het eerste elftal van de Racing in haar rood-zwarte stadgenooten een zéér moeielijk te overwinnen tegenstander ontmoette, speel den de R. C. H.-reserves in een abnormale stilte aan den Middenweg, een competitie wedstrijd tegen Hollandia 2. R. C. H. 2 was zeer gehandicapt door het gemis van Amelung en v. d. Goes, die wer den geremplaceerd door Steenkers en Roe land. Niettemin slaagde men er toch in om de overwinningen reeks voort te zetten. Zij het dan ook niet zonder moeite. Weliswaar waren Ruys c.s. direct na den aftrap in de meerderheid en wist Ruys dit in een doelpunt om te zetten. Spoedig ech ter bracht Hollandia de partijen op gelijken voet en volgde een vinnige strijd om de leiding, 't Gelukte den midvoor van R. C. H. 2 om voor zijn elftal weer te doelpunten en toen daarna Serne no. 3 van het totaal toevoegde, gingen de blauw-zwarten met een rustig gevoel de thee gebruiken. De tweede helft was niet zoo rijk aan doel punten, of beter gezegd leverde in het ge heel geen doelpunten meer op. Wel wordt door Hollandia 2 alles in het werk gesteld daartoe, doch de R. C. H.-achterhoede laat zich niet meer passeeren en als 't einde aan breekt, heeft R. C. H. 2 dus met 31 gewon nen. Edo II speelde een goeden wedstrijd on danks dat Smit vervangen was door Kore- man en Jonker welke in het eerste mee speelde door Beets beiden uit het 5de elftal. De wedstrijd had plaats onder de goede leiding van den heer Menschendorp. Ondanks het zwaar te bespelen terrein, is E. D. O. direct in de meerderheid, voort durend bestormen zij de vijandelijke veste, voorloopig zonder resultaat, want Ohm en zijn mannen bijten geducht van zich af. Een mooie voorzet van Spoor zet Tenze ineens in, doch de keeper is op zijn post en keert het schot. Een vrije trap op het Spartaan- doel heeft ook geen resultaat, daar Dinkla hard tegen de bovenlat schiet. De achter- hoede van Edo is zeer goed op dreef en elke aanval wordt afgeslagen. De midden linie, welke uitstekend op dreef is, zet voort durend de voorhoede aan het werk, toch gaat de rust in met blanken stand. In de tweede helft wegen de partijen goed tegen elkaar op, toch verhindert dit niet, dat een mooie voorzet van HulscKebosch door Spoor wordt ingekopt. Een kwartier daarna weet Spartaan uit een scrimage voor doel gelijk te maken. Heftig wordt er gestreden om de leiding, reeds denkt men dat Spar taan die zal nemen, maar Dernison kopt de bal bijtijds uit het doel. V.erwoed valt Edo thans aan, zeer goede aanvallen worden opgezet, welke met moeite worden afgeslagen. Toch krijgt Edo i'» leiding als J. Oomen na handig spel de stand op 2.1 brengt. Nog 10 minuten zijn er te spelen, Spartaan zet er alles op om gelijk te maken. Doch verder dan de backs brengen zij het niet, zoodat het einde komt met een verdiende Edo-overwinning. Het elftal was als volgt: Beets, G. Gerritsen, J. Poel, J. Dinkla, G. Mollema, H. Dernison, B. Hulschebos, J. Tenze,' Koremans, J. Oomen, W. Spoor. Een uiterst spannende strijd met resul taat een puntloos spel, wat de verhouding echter goed weergeeft. De bezoekers zijn volledig. Schoten probeert een gewijzigde opstelling, welke echter uitstekend heeft voldaan. Schoten trapt tegen wind af, doch is onmiddellijk aanvallend echter zonder resultaat. Velox aangemoedigd door een flink aantal supporters komt nu los en de verdediging der Schotenaren wordt op zware proef ge steld, doch kwijt zich op kranige wijze van haar taak. De Wit in het Schoten-doel stopt eenige moeilijke schoten keurig. Bij een goed opgezette Schoten-aanval krijg; Heijerman een goede kans, doch schiet in het zijnet. Rust 00. Na een korte rust zijn beide partijen we der onmiddellijk in actie en de tweede helft is een aaneenschakeling geworden van spannende momenten voor beide doelen, doch de respectievelijke achterhoeden zijn «nlkomen voor hun taak berekend. De span ning wordt steeds grooter naarmate de tijd verstrijkt. Van beide zijden worden de spe lers nog eens flink aangemoedigd. Joop mist de kans van den dag, door alleen voor doel staande hoog over te schieten Ais dan Re- pelius, welke uitstekend leidde tijd fluit, ziin de punten gedeeld, wat de verhouding zeer goed weergeeft. Nu een overwinning Schotenarenl Voor dezen wedstrijd was ook van Bloemen- daalzijde veel belangstelling. Een stroom van belangstellenden stond nog te wachten op het begeerde kaartje (aan één loket!) toen een vr.or ons onkekend scheidsrechter (N. Nannes volgens de Sportkroniek) de beide elftallen in het veld liet opstellen. Bij Zandvoort zien we een invaller, terwijl BI. volledig was. BI. wint den toss en Houtkamp brengt het leder aan het rollen. De eerste aanval is voor Z. De goed opgezette aanval verdwijnt achter het net. Er wordt vlug gespeeld. Ook BI. doet een poging het Z.-heiligdom te naderen, maar vindt de achterhoede op haar post. Ook de invaller-back doet goed werk. Hoewel BI. flink op den bal zit, weet zij 't echter niet verder t brengen dan een enkele uitval en moet zij zich hoofdzakelijk op verdedigen toe leggen. Het Bl.-doel ondergaat een geweldige bekogeling, maar geen enkel schot treft doel. In deze periode heeft Bl.'daal niet over geluk te klagen maar ook een pluim voor den doel- verdediger, die BI. zeer zeker voor een ne derlaag behoed heeft. Vermelding verdient een mooi staaltje van Koper als rechts-binnen, zoo behendig als hij zich door de achterhoede heen werkte en dit met een schot besloot, wat rakelings naast ging, een weinig zuiverder gericht, en het was onhoudbaar geweest. Houtkamp en Keesman genoten de eer van een speciale bewaking, somwijlen door 2 a 3 withemden, welke hun opdracht wel eens wat al te forsch uitvoer den. De rust gaat in met blanken stand en een kleine minuut te vroeg. Een eigenaardig begin na de rust. Heel Z. verdedigt en wel een minuut of tien lang. Dan zien zij hun kans schoon en beginnen met plotselinge uitvallen het Bl.-doel te bestoken, Maar de keeper is op zijn post. Hoe Z. het ook probeert, 't wil niet lukken. Paap snoeit naast, Keesman idem, Schut probeert het met zijn vermaarde scherpe voorzetten en ook deze houdt de keeper netjes uit zijn doel. Zoo verstrijkt het eerste en het tweede kwartier vol spanning. Zandvoort heeft verbazend veel pech en Bloemendaal's uitvallen zijn niet ge. vaarlijk. Beide partijen geven echter geen oogenblik den strijd op. BI. in het verdedigen en Z. in het aanvallen. Eindelijk, 7 minuten vóór tijd, heeft de links-buiten van Zandvoort succes, door een voorzet van rechts in te koppen. Ook de keeper was op zijn post; hij raakte den bal nog wel, maar via de paal verdween deze in het net. Een geweldig ge juich begroet de goal, maar verstomt oogen- blikkelijk, als men bemerkt, dat Paap blijft liggen, door een botsing met den keeper. Het blijkt gelukkig niet ernstig en het gejubel breekt weer los als hij ongedeerd blijkt. Als de scheidsrechter voor de laatste maal blaast (deze nieuwe arbiter voldeed goed) heeft Z. een zware wedstrijd achter den rug, maar toch het genoegen van een overwinning, al is het maar een kleine. SWIFT—DE KENNEMERS 1—3. Op verzoek van beide vereenigingen werd deze wedstrijd van gisteren te Am sterdam gespeeld en niet, zooals was vast gesteld te Beverwijk. Op een uiterst zwaar bespeelbaar veld bonden de partijen den strijd aan. De gas ten waren direct beduidend in de meerder heid en er ontstonden eenige kansen, die onbenut werden gelaten. Rust brak aan met dubbelblanken stand. Swift was na de rust weer voltallig en de strijd ging gelijk op. Voor doel waren de gasten telkens de kluts kwijt en aan voerder Duijsterhoff verwisselde Tabak en doelman Blanchaard van plaats. Deze laat ste had succes daar zijn eerste schot doel trof 01. Kort hierna vergrootte Groene- veld den voorsprong 02. De Amsterdam mers waren toen eenigen tijd in den aan val en verkleinde via de paal den achter stand 12. Met de eerste overwinning in het zicht hebben de Wijkers hun uiterste krachten ingespannen en Groeneveld maakte 4 mi nuten voor time aan alle onzekerheid een einde door er 13 van te maken. De scheidsrechter, de heer D. Harrinck trad in dezen wedstrijd zeer op den voor grond. Ongeveer 2 uur neemt deze wedstrijd een aanvang. T. H. B. gaat direct tot den aan val over. Hillinen speelt eerst met 10 man en als no. 11 verschijnt, ontwikkelt zich een faire strijd, met T. H. B. iets in de meer derheid. Na ongeveer een kwartier, plaatst de center-half het leder naar Vors, welke schitterend voorzet en Troksel scoort het le doelpunt voor de boys. Nog voor de pauze gelukt het den linksbuiten van Hille- nen met een prachtig schot gelijk te ma ken. Vermelding verdient een schot van Eleveld, dat via den paal uit het doel sprong. Rust 11. In de tweede helft wordt weer goed aangepakt. De boys nemen de leiding als Kors onhoudbaar no. 2 in het net jaagt. Even voor tijd, als er 3 Hillenenspelers bui tenspel staan, wordt de bal in het verlaten doel geschoten, doch Bakker redde ten koste van een penalty, welke werd benut. De T H. B.-ërs gooien er nu nog een schepje op, doch kunnen het net niet meer vinden Kors gaf nog eenige gloeiende ko gels, die de Hillinen-keeper meesterlijk stopte. Einde kwam met 22. De wedstrijd werd als steeds tegen Hillinen in de beste verstandhouding gespeeld De scheidsrech ter leidde naar ieders genoegen Gisterenmiddag had op het V. V. A.-ter- rein in de Watergraafsmeer de wedstrijd tusschen bovengenoemde vertegenwoordi gende elftallen plaats, ter eere van het 3- jarig jubileum van den A. V. B. Het was een gezellige drukte op 't V. V. A.-terrein, toen scheidsrechter Jongens uit Wormervéer het beginsignaal gaf. Waren wij voor den aanvang van den wedstrijd wel eenigszins bevreesd voor de verrichtingen van het A. V. B.-elftal, laat ik er dadelijk aan toe voegen, dat het ons zeer is meegevallen. Het elftal vormde een goed geheel; er wa ren zeer handige voetballers bij, terwijl er veel en goed geschoten werd. Er werd met 52 gewonnen en al leek het tijdens den wedstrijd dat er niet veel krachtsverschil bestond tuschen de twee elftallen, de voet balkenner zal evenwel ongetwijfeld hebben kunnen merken, dat het spel van de Haar lemmers ver stond boven dat der Amster dammers. Zooals ik reeds zei: de spelers hadden veel meer balcontróle. Het combi neeren was beter, terwijl de voorhoede-spe lers over een veel beter schot beschikten. Vooral de jonge links-uiterst en links-half, waren twee zeer goede krachten. De ma nier waarop eerstgenoemde de derde goal maakte voor Haarlem, dwong bewondering af bij de vele toeschouwers, die openlijk het elftal roemden, waar zij blijk gaf van staaltjes goed voetbal. De doelverdediger De Vries heeft goed gewerkt. Laat Haarlem deze kracht in 't oog houden. De twee doelpun ten -der Amsterdammers kon hij niet verhin deren; het tweede ontstond doordat de links-back den bal half raakte en deze daar door met geweldig effect tusschen de palen draaide. De middenlinie was goed, kan echter nog -beter in het steunen der voorhoede. Rechts back Huk van Bl.'daal was zijn plaats meer dan waard. Over den wedstrijd nog deze woorden: Eenige minuten na het begin doelpunt Klerk als hij bij een wijfelen van de Am sterdamsche verdediging om den back loopt en den bal schuin in het net schiet. Hierna komt een periode, dat de bal aan houdend vóór of nabij het Haarlem-doel zweeft. De verdediging weerstaat evenwel den druk en weet het spel te verplaatsen. Even voor rust doelpunt de mid-voor Bee- len. Na de doelverwisseling komt het Haar lem-elftal evenwel pas goed los. Uitstekend combineerend wordt het doel der tegen partij telkens benaderd, totdat de jeugdige linksuiterst na zeer handig spel of magni fieke wijze de derde goal scoort. De Am sterdammers geven den moed niet op en hun volhouden wordt beloond met een goed doelpunt. Hierna zijn de Haarlemmers weer aan 't woord en het is Beelen. die den stand tot 51 opvoert. Captain Bovendorp vond het uit sportief(?) oogpunt noodig een strafschop niet te benutten, terwijl één der ach' rspelers (als voorbeeld van zijn aan voerder?) Amsterdam een goal cadeau deed. Misschien was dit laatste als hulde van onze spelers aan den 30-jarigen A. V. B. be doeld. Zoo kwam het einde met 52 voor Haarlem. De Amsterdammers waren als al tijd zeer prachtige tegenstanders. Na den wedstrijd vereenigden de spelers met verschillende bestuurs- en com missieleden zich aan een door den A. V. B. aangeboden diner. Moest ik ook hier een verslag van maken, dit blad zou waarlijk te klein blijken. Laat ik volstaan met mede te deelen, dat er veel en allerhartelijkst ge sproken werd, dat de heer Sajet aan beide captains elf fraaie draagmedailles overhan- digde in een woord, dat dit diner den dag voor de Haarlemmers tot een onvergete- lijken heeft gemaakt Westelijke le klasse. N Koog a/d Zaan Koog-Zaand. D.E.V5—3 Amsterdam Nausika aD.T.V. 23 Haarlem :AdvendoWesterkw. 03 Hilversum ExcelsiorReady.22 Z Leiden FluksO.S.C.R. 23 Dordrecht DordrechtDeetos 24 Den Haag H.S.V.—Vitesse (L.)3—2 Oostelijke le klasse. A. Nijmegen NoviomagumPhilips 62 Wageningen Rapid.Be-Quick 60 B. Zutphen RapiditasD'O.S. 13 Hengelo H.K.C.—Na as 3—2 Overgangsklasse. N. A'dam HerculesHaarlem 60 T.E.K.C.A.D.D.V. 3—4 Westerkw. IISwift 35 Z. Dordrecht T.O.V.—H.B.S2—3 R'dam Het ZuidenRozenburg 81 Den Haag A.L.O.—D.K.C1—4 Westelijke 2e klasse. A. Kg. a/d Zn. Kg. Znd. IIZuid.kwö1 Westzaan R.O.D.A.Helder 1). B. A'dam D.D.V. II—Z.K.V5—3 D.E.P.—D.T.V. II 2—7 Purmerend B.E.P.Nausika a II 2). C. Haarlem Haarlem IIOosterpark 39 A'dam D.E.V. IISwift II 26 D Bilthoven BilthovenK.V.D. 30 A'dam L.U.T.O.Excelsior II 80 Laren De GooiersDe Zwaluwen 15—1 E. A'dam Ready IIO.S.C.A19 F. Leiden Vitesse (L.) IIS.D.O. 43 G. R'dam De SpartaanH.K.V. II 35 H. R'dam O.S.C.R. II—D.W.S. 4—0 L. Dordrecht Dordrecht IIT.O.V. II 8—3 1) Helder 2 verliespunten w. n. o. 2) Nausika a II 2 verliespunten w. n. o. (Zie vervolg Sportnieuws pag. 3 Hoofdblad.). i':S:

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1924 | | pagina 8