REGENMANTELS HASSINK S Modemagazijnen Het adres voor fijne Vruchten Anegang 20-20a - Telef. 643 Vertrouwd - Degelijk - Goedkoop DE SPAARNEBANK Geen verdere vervolging. BURGERLIJKE STAND. Hij ging er liever vandoor. Zijlstraat-V ereeniging. De gemeentelijke Orgelconcerten. „De Lampekap." Aanrijdingen Huize Thorn. De E." H. B. O. en de automa tische telefoondienst. Eug. Rap. Jubileum. Onder!, ondersteuningsfonds van het personeel der N. Z. H. T. M. Haarlemsche Orkestvereenigjng. De A. N. W. B. Been gebroken. Personalia. De werken aan de Amsterdamsche Poort. Nachtveiligheidsdienst en controle. Een ernstig ongeluk bij het voetballen. De getroffene overleden. u?1,s Wisselkoersen en koersen van Bankpapier. '*t Opheffing Winkelsluiting. N.V. Industriebank. VAN ONZE RECHTBANK. LAATSTE NIEUWS. Engelsche troepen in Canton Buitengewone Rijkspartijdag Duitsch-Russische ond er hand elingen. De malversatie bij de Rijks gebouwen. ef«.LQK&£oon VRUCHTENHANDEL «ER&TK.66 MAmn Onze specisalifeït directe Manchester import Hoogst concurreerende prijzen Uitgebreidste keuze. Biapoor i"pt de E. S. M. (het hoeveelste?] vertraagde het moment van zijn komst, ■waardoor het bestuur der H. O. V. niet weinig in verlegenheid geraakte. Het was evenwel weer fortuinlijk toen wij verklikten dat in de zaal aanwezig was een tweede Beethoven kenner, die, na hiertoe te zijn aangezocht, ie niet genoeg te prijzen be reidwilligheid had, zóó, zonder de minste voorbereiding en 00 een klavier van niet bepaald superieure kwaliteit, Beethoven's laatste sonate voor te dragen. Hoe wij al aanstonds den stuggen klank van dit instru ment vergaten, als na de maestoso-inleiding en het stormend daarheen-ijlen van het motiefin t hoofddeel, het heerlijk majeur- zangthema, onder Karei de Jong's kunst - vaardige handen tot een zang werd uit Hemelssferen en toen wij bij het zinrijk j voordragen der schoone variatiën uit het i slotdeel dezer sonate op 111, absoluut ver- gaten, dat wij eigenlijk waren gekomen om te luisteren naar een verklarend woord en klavier-explicatie over Beethoven's „Ne gende is een feit, waartegenover wij mis schien even vreemd staan als het publiek, dat in groote aandacht zich aan den invloed dezer Beethoven-muziek had overgegeven. Toen eindelijk het uur kwam, dat met re den mocht doen twijfelen aan de komst van den lang verwachte, kon even een gevoel van teleurstelling opkomen, dat echter spoe dig weer plaats maakte voor een dankge voel. ice toch te hebben kunnen laven aan die altijdvloeiend* bron van schoon- heid, die op dit domein weliswaar haar werk onderbrak, om straks echter in kracht van grooter intensiteit haar levengevende vochten te brengen onder een veel grooter deel van het menschdom: „Seid umschlun- ger., millione". Met recht mogen de verwachtingen hoog gespannen zijn, als straks de affiches der C. O. V. de opvoering van Beethoven's al lerhoogste werk zullen aankondigen. G. J. K. Intrekking Rijbewijs. Bij vonnis van het kantongerecht te Haar- lern d.d, 1 October 1924, is aan C. N. Her- meling, geboren 3 November 1903, van be roep vuurwerker, wonende te Haarlem, we gens overtreding van art. 15 der Motor en Ri'wiel we t, de bevoegdheid motorrijtuigen te besturen ontzegd voor den tijd van 6 maanden, welke termijn is ingegaan op 16 October le24. Men zal zich nog wel herinneren, dat in- .ertijd de justitie een onderzoek heeft in gesteld naar gedragingen van deu heer S„ gewezen directeur der gasfabriek te Scho ten. Naar we thans mcenen te weten, zal in zake deze kwestie geen verdere vervolging worden ingesteld. Ondertrouwd: 22 October. A. J. v. d. Hoek en W. M. v. Dijk. 2-3 October. H. W, 1 hooien en T C. T. Bleeker. A. Kramer en C. Harbrecht. E. Honderdos en C. B. Heijdeman. W. v. Konijnenburg en A. C. Wijkhuizen. Getrouwd: 23 October J Droog en J. M. v. d. Laarschot P. J. v. Hofwegen en G. M. v. d. Booren. J. W. Michielsen en P. A v. Lunenburg. A Lex en C. M. v. Brussel. CF. Betz en J. A. Zedel. F C Harms en C. M. Verkooij. P. D. Barthel en C. Beinema. C Mesman en A. C. v. Sloten. J. A. Engels en J. Kenpel. Geborin: 21 October, z. van J. M. de Geede Raad. 22 October, d. van G. H. RcijersKerkhoven. d. van C. E. Dams Peterson. 23 October, d. van H J. M. de Vosv. d Kolk.- Overleden: 22 October. D. v. Broekhuizen Kater, 53 jaar, Zijl weg. 23 October. G. Philippo, 31 jaar, Kamperlaan. De firma Albert Heijn, Anegang, alhier, heeft ook in haar zaak het meer en meer algemeen geworden reclame-artikel, de luchtballonnetjes, ingevoerd. Zoo werd hedenmorgen een luchtballon van zeer respectabele afmeting aan een ka bel in de Anegmg omhoog gelaten en stond eenige oogenbiikken later als een groote baken boven het huis der firma. 't Zou evenwel niet lang duren. Waar schijnlijk was de kabel niet bestand tegen den krachtHen wind, die den ballon poogde mee te trekken, want eenigen tijd later knapte het touw en de ballon schoot met een vaart de lucht in en verdween. Hedenavond 8 uur houdt de Zijlstraat- /ereeniging 'een algemeene ledenvergade ring in de bovenzaal van „De Kroon", Gr. Markt, alhier. De agenda vermeldt o.a.: voorstel van het bestuur, tot het houden van een St. Nicolaas-attractie voor de Zijl straat (reclame-wedstrijd); vorming van een propaganda-commissie; concept-request aan den gemeenteraad. Het concertbureau Vernout deelt ons me- ie. dat van de, door de gemeente Haarlem eevbgk shrdi emfwy cfwy ij aèê- aé'123456 in het a.s. seizoen te geven orgelconcerten in de Gemeente Concertzaal, Maandag het r-rSte vol'-rcmcert zal plaats hebben met Louis van Tulder, tenorzanger, als solist. De toegangsprijs voor de volksconcerten is vastgesteld op 25 cent, alles inbegrepen. Zaterdag a.s. wordt dit stukje van Gra vin van Limburg Stirum gespeeld in den Stadsschouwburg, Medespelenden zijn de heeren S. Posthuma, jhr. A. van Lennep, Graaf van Limburg Stirum en Jonkvr. van Riemsdijk. Dan volgt „Het eeuwige Trio" bew-erkt door Charivarius Medewerkenden in dit stukje zi:n de heeren L. van Gaste ren, T. E. van Putten en mej. Hummel. Tot slot wordt gegeven „De verloving bij den lantaarn", operette in 1 acte. Medespelen den zijn: mevr KoolhovenAshe, mej. Th. Ouwe-'ing, mej. d'Engebronner en de hee ren J. Kroon en J. van Rees. Het orkest staat onder leiding van E. Baron van Heeckeren van Waliën. Na de pauze wordt de lampekap boven genoemd verloot. De prijzen der plaatsen zijn 3, 2 en t. opbrengst komt ten bate van het na tionale huldeblijk der beide jubileerende reddingmaatscbapDiien. Er zijn nog enkele plaatsen verkrijgbaar en wel btj mevr. Heerkens Thijssen, Hout plein en aan den schouwburg Wilsonsplein. Gistermorgen omstreeks kwart voor elf uur, kwam de wielrijder G. A. de Lange Bagijnestraat uitrijden in de richting van de Dude Groenmarkt Voor de firma Enschedé itond een auto, die zonder signalen of tee- rens te geven plotseling omdraaide, met iet gevolg, dat deze tegen A. opreed, waardoor hij kwam te vallen en het linker- wiel van den auto over zijn voet heen ging. Het rijwiel werd vernield. Tegen den chauffeur is proces-verbaal opgemaakt. Gistermorgen omstreeks 9 uur heeft op het Plein een aanrijding plaats gehad tusschen een autobus ey een luxe auto, doordat de autobus welke in de Juliana- straat gestationneerd was, achter een an deren autobus wegreed, waardoor de chauf feur van den particulieren auto, die van den Wagenweg kwam, den tweeden autobus niet zien kon. De particulier aufo werd beschadigd. vandaag wordt wegens opheffing van -het bedrijf de inventaris van huize „Thora" te Santpoort publiek geveild. Ieder kent na tuurlijk het even buiten Santpoort gelegen huis. Het ligt aan den Rijksstraatweg op een kwartiertje afstand van het dorp. Men heeft er fraaie uitzichten op bosschen en duinen. Ook kent ieder wel het voormalige bijenpark van Kelting aan den hoek van den Molen weg. Welnu, dit was vroeger een buitenplaats Roos en Beek, waarvan de villa een kwartiertje verder den naam heeft overgenomen. Thora lag naast het voormalige buiten Roos en Beek. Het was eertijds een aanzienlijke buiten plaats, maar tden in 1888 wijlen ds. Craan- dyck zijn „Wandelingen door Nederland" schreef, was de plaats reeds gesloopt. Thans is het witte gebouw der voormalige oranjerie eenzaam tusschen weiland en tuin. Alleen is van de voormalige overplaats wat struik gewas over en toont het aardige weggetje met zijn boomzoom van den straatweg nog een schaduw van glorie van een vroegere op rijlaan. In het weiland van „Thora" is een hoog plateau. Er is wel eens gedacht, dat daarop indertijd het heerenhuis van „Thora" zou gestaan hebben. Dat is mis, zoo schrijft een inzender in de „O. H. Cr't." Het is een vestingwerk behoorend bij de Stelling Amsterdam, evenals de „loopgra ven" en „bastions" daarvoor. Allan heeft Huize „Thorn" nog gekend. Hij schreef er in 1877 over en de wandeling SanpoortVelsen beschrijvend zegt hij „(De weg) levert weinig bijzonders op slechts hier en daar ontmoeten we een kleine landbouwers- of tuinierswoning, totdat we bij de buitenplaats „Thorn", vroeger het Huis Ten Bilt, wat meer afwisseling vinden, eensdeels in de schoone woning zelf, die als verscholen ligt achter dicht en hoog opgaand geboomte, anderdeels door het verrukke lijke gezicht, dat men van hier op de tegen over gelegen dicht begroeide duinen geniet terwijl het overliggende bosch, dat tot deze plaats behoort, een bevallige schakeering vormt met de 'lichtgekleurde graanvelden, die hier het oog van den wandelaar met een aangename afwisseling streelen." Het was vooral de achttiende eeuw, die veel Arr^erdammers naar onze omgeving zag verl m:n. 's Winters aan een dergia-h- ten in eeu groot koopmanshuis, maar 's zo mers op het buiten. Dat was de tijd, waarop ,,'t Zegepralend Kennemerland" in twee deelen „heerlijke inzigten op de buitens gaf, aangelegd in den stijl la N ötre, met zijn rechte en ronde paden, geschoren hagen en buseusplanten in diervorm geknipt, ge stoffeerd met hoofsche juffers in wijden rok en keurslijf en charmante jonkers met een degen op zij. En waarom nu vooral tusschen Santpoort en Beverwijk Wel, net als nu me nig groothandelaar zijn auto heeft en eiken morgen naar Amsterdam tuft, stapte de 18e eeuwsche forens-koopman in zijn jacht en zeilde over het IJ naar Amsterdam s buiten kant. Niets is bestendig van duur. In de 2e helft der 18e eeuw ging onze handel achteruit, de lange Napoleontische tijd kwam, gevolgd door een jaar of vijftien van malaise en daarop de periode van Belgische ruzie. Gevolg Verval van vele buitenplaatsen, aforaak, ver splintering van gronden, ontbossching en al die Rarigheid, die langzaam maar zeker het schoone van Haarlems omstreken wegneemt. Gisteravond vergaderden op initiatief van het bestuur der Reddingsbrigade de Eerste- hulp vereenigingen „Snelverband, Reddings brigade, Roode Kruistransport-Colonne en de Vrijwillige Brandweer" ter bespreking van de te nemen maatregelen voor het goed doen functioneeren van den oproepdienst voor ongelukken bij het veranderen der telefoon centrale. Besloten werd een Commissie samen te Stellen uit bestuursleden der genoemde ver eenigingen. De heer Dr. Konijnenburg, Directeur van den Gemeentelijken Genees kundigen dienst, verklaarde zich bereid als Voorzitter van deze Commissie op te treden. Deze Commissie stelt zich voor den op roepdienst te regelen en verdere samenwer king van de diverse vereenigingen te bevor deren. De heer v. d. Broek, Chef van de Brand weer, deelde mede, dat de Brandweer een eigen telefonischen oproepdienst heeft, doch verklaarde zich bereid den centralen post van de eerste hulp in zijn dienst te schakelen. Naar aanleiding van het 50-jarig jubileum van den heer Eug. H. Rap als musicus, la ter wij hier eenige bijzonderheden van zijn loopbaan volgen. In het jaar 1875 werd hij benoemd tot 3de trombonist bij het Groninger Harmonie-Or kest, directeur den heer J. H. Bekker, stu deerde door onder leiding van den heer H. Henckeroth, Hof-trombonist van wijlen Z. H. Koning Willem III, tot 18 jaar. Toen werd hij benoemd tot bas-trombonist (stafmuzi kant) bij de staf muziek van het 1ste Regi ment Infanterie te Leeuwarden, kapelmees ter J. F. Stoetz. In die 12 jaren nam hij les in theorie van de heeren Maurice Hageman en Peletier. Na vier jaren bij dat regiment ge diend te hebben, werd hij benoemd tot solo- tromb^-ist, bij genoemde stafmuziek. Na 12 jaren keerde hij weer in het parti culiere .even terug, doch bleef in Leeuwar den wonen, en was daar impressario bij ver schillende muziekgelegenheden. Acht jaren daarna vertrok hij met zijn gezin naar Duitsch- land (Osnabriick) waar hij na een maand werd aangesteld als onder-kapelmeester. Om verschillende omstandigheden keerde hij weer n2ar Holland terug, en werd toen geengageerd bij den kapelmeester Ogier in Den Bosch. Daarna werd hij weer geplaatst als solo-Trombonist bij de stafmuziek van het 4de Regiment Infanterie te Leiden, waar hij veel van zich liet spreken, vooral wat be treft zijn voordracht en techniek. Van zijn hand zijn verschenen 62 Mar schen voor Militair Orkest, twee Arlequin scéne's voor Trombone Principaal, en een Fantaisie voor trombone-solo, een Drie- gesprek, een Viergesprek en een Divertis sement voor Militair Orkest, en de bekende „Zomerdag in Friesland". In 1906 werd hij benoemd bij het 10de Regiment Infanterie te Haarlem (sergeant-majoor) Kapelmeester, en in 1911 tot adjudant Kapelmeester. In 1920 werd hij gepensionneerd wegens zijn leeftijd. Thans neg woont hij in Haarlem, waar zijn laatste compositie opdroeg aan de Vereeniging „Koninginnedag",, welke met veel succes werd' uitgevoerd bij de laat ste aubade op de Groote Markt. Het is zeker dat het jubileum van ex- kapelmeester, die zoovele Haarlemmers heeft doen genieten met zijn korps van de staf muziek, niet ongemerkt voorbij zal gaan. Gisteren'herdacht de heer H. Corsten den dag, dat hij 1234 jaar in dienst was van de Stoom-Wasch- en Strijkinrichting van dc fa. Leuven, Amsterdamschevaart 26. Op het kantoor werd hij door den patroon vriendelijk toegesproken en deze gat hem een enveloppe met inhoud. Daarna nam de directrice den jubilaris mee naar de bovenzaal, waar zij hem namens het personeel hartelijk toesprak en een- fraaie hanglamp offreerde. De kinderen van den patroon brachtetf hem bloemen en een taart thuis. Den geheelen dag had hij natuurlijk vrij. Het is een leuk, gezellig feeèt voor hem geweest. Sinds I Maart 1922 bestaat bij de N. Z.~ Holl. Tram Maatschappij een ondersteunings fonds voor en onder hare leden bij ziekte gevallen. Dit fonds beoogt ondersteuning, te geven bij opname van man of vrouw in een Sanatorium of Gasthuis. In zulke gevallen is het fonds garant voor 70% van het bedrag, hetwelk ten laste komt van betrokkenen en voor een tijdvak van 90 dagen. Ook wordt 25.uitgekeerd bij geboorte. Alsmede wordt een uitkeering gegeven bij overlijden van een der huisgenooten. Vervolgens is in het reglement alsnog een art. opgenomen, hetwelk gelegenheid biedt om betrokken leden, zij het dan niet voor bovengenoemde gevallen, eenigen steun te verleenen waar dit noodig geoordeeld wordt. In Januari 1924 be sloot het bestuur om bij wijze van proef'voor dat jaar ook in de kosten bij te dragen, ver bonden aan het opnemen van kinderen in gasthuis of sanatorium, zonder contributie- verhooging. Het bestuur meende tot zulk besluit te kunnen overgaan, omdat de finan- cieele uitkomst van 1920 niet ongunstig was. Van dit laatste besluit werd dit jaar dan ook een veelvuldig gebruik gemaakt. Het fonds heeft dus door een en ander reeds veel leni ging gebracht. Naar wij thans vernemen, hebben een 250 tal leden een verzoek aan het bestuur gericht, waarin zij te kenr.en geven dat het wenschelijk zou zijn, dat ook voor geneeskundige behan deling een vergoeding op hun doktersreke ning gegeven wordt, evenredig aan de heel kundige behandeling en verpleegkosten. Zij meenen er op te moeten wijzen dat een regle- menstwijziging zou moeten plaats hebberi en verwijzen naar het financieele resultaat van het afgelodpen jaar. Men deelt ons mede, dat, naar aanleiding hiervan het bestuur het verzoek zal bespreken Het meent echter eerst de financieele resul taten van dit jaar te moeten afwachten, waar zcoals reeds gezegd, dit jaar voor het eerst ook de kinderen der leden worden opgeno men. Het zou niet onwaarschijnlijk zijn, wilde men een dergelijk verzoek inwilligen dat dit een aanmerkelijke contributeverhooging met zich zou brengen, behalve nog andere over wegingen of geldende bezwaren. Als buitengewone attractie voor de be zoekers der concerten tegen een entree van 50 cis. wacht ons Woénsdag 29 October aanstaande in het Gemeente-Concertgebouw het optreden als Gast-Dirigent van den Hoogwelgeboren Heer Ernest Baron van Heeckeren van Walien, 1ste Secretaris der H. O. V., die zich in den laatsten tijd meer malen heeft doen kennen als uitmuntend Orkest- en Operette leider, voornamelijk aan hen, die de uitvoeringen van Manja, the Pagoda of flowers, de Oude Molen en andere Orkestwerken hebben bijgewoond te Haarlem, Amsterdam en Den Haag. Voor menigeen dus geen onbekende lijkt het ons een gunstige gedachte om dezen dirigent eens in de gelegenheid te stellen van zijn dirigeertalent blijk te geven door hem eens de leiding toe te vertrouwen van ons Haarlem's Orkest, temeer waar hij ons de kennismaking opent met een uitvoering van de vierdeelige Suite van Landon Ro nald, getiteld: The Garden of Allah. (Het Paradijs) bestaande uit, a. Prelude, b. in the garden of Count Antebin, (Viool-Solo), c. Kyrie Eleison en d. Dance of the Ouled Nail, over welks musikalen inhoud zeer veel goeds werd gehoord. Verder zullen onder zijne leiding worden ten gehoore gebracht: de Symphonie No. 2 (D. dur.) van Haydn, de Ouverture Oberon en Vorspiel zum 3 ten Akt uit Lohengrin. Voor de concertbezoekers belooft dit een interessante avond te zullen worden. Dat de A, N. W. B. zich wel mag ver heugen in de belangstelling van bijna ieder een, uit all kringen en uit alle deelen van ons land, blijkt nu weer, gelijk „De Kam pioen" meldt, uit het opgeven door H. K. H, Juliana, Prinses van Oranje-Nassau, die reeds drie jaar junior-lid is, van Hare bei de ouders als lid van den Bond. Als no, 68000 A. N. W. B. werd ingeschre ven Hare Majesteit de Koningin, als no. 68001 A. N. W. B. Zijne Koninklijke Hoog heid Prins Hendrik der Nederlanden. Tijdens den wedstrijd Kennemerland II Ulysses II op het terrein aan de Znndvoort- schelaan voor de Zaterdagmiddag comp. der H. V, B„ trapten een speler van Ulysses en de rechtsbuiten van Kennemerland, Jan sen, tegelijkertijd tégen den bal, waardoor laatstgenoemde het linkerbeen brak. Na voorloopig verbonden te zijn, werd hij per ziekenauto naar het Diaconessenhuis ver voerd. De wedstrijd werd gestaakt, Bij Kon. Besl. is aan mr. J, II. Monnik, op zijn verzoek, eervol ontslag verleend uit zijne betrekking van lid van den Voogdij raad te Haarlem, onder dankbetuiging yoor de als zoodanig bewezen diensten. De werken aan de Amsterdamsche Poort zijn nu bijna gereed. In het verle- gde van de Poort is een nieuwe brug gebouwd op ijzeren balken- laag, met houten dek, uitsluitend voor voetgangersverkeer. De brug wordt voorzien van ijzeren leu ning. De ligging van de brug is eenigszins gewijzigd met de vroegere bestaande, welke ook door de poort ging, zoodat ze nu in het verlengde van de poort ligt. Binnen enkele dagen zal ze-worden opengesteld De boomen, welke stonden langs de Oost- vest worden geveld en binnenkort zal daar ook de bestrating ter hand worden geno men en za! de Oostvcst in een degelijken verkeersweg herschaper, worden. Het was in het begin van het jaar 1909, dat op initiatief van den heer M. Pothoven te Haarlem een nachtveiligheidsdienst in het leven werd geroepen. Aanvankelijk op be scheiden voet ingericht, moest deze dienst zich weldra uitbreiden, en het aantal bewa kers steeg met den dag. Wel een bewijs dat deze dienst in een behoefte voorzag. Het duurde dan ook niet lang, of reeds spoedig evenaarde hij soortgelijke diensten in de verschillende plaatsen van het land, o.a. Amsterdam, Den Haag, Nijmegen, Arnhem enz. Voor een niet gering gedeelte was dit succes te danken aan den toennlaligen directeur van den dienst, den heer Pothoven, die door zijn organisatie-talent en kennis van zaken, gepaard gaande met onvermoeid werken, de waardeering van het publiek wist te ver werven. De aanstelling van het personeel geschiedde steeds met de grootste nauwkeu righeid, en de op hen uitgeoefende' voort durende controle maakte, dat de aangeslote nen op de waakzaartiheid van het personeel vertrouwen konden, en menigmaal is dan ook melding gemaakt van voorkomen of ontdekken Van diefstallen door den veilig heidsdienst. Niet alleen echter let hij op deze zaken, ook andere van niet minder belang, hebben zijn aandacht. B.v. duizende malen per jaar gebeurt het dat personen hun sleutels in het slot laten zitten dat er een defect aan de gas- of waterleidingsbuis wordt ontdekt dat onbeheerd gevonden fietsen aan den eigenaar worden teruggegeven dat op ver zoek een dokter of apotheker gewaarschuwd wordt, dat er open ramen, brandende lichten of brandgevaar ontdekt wordt, en honderd andere zaken dieieder mensch kan over komen zoolang hij nog niet in een stadium van onfeilbaarheid verkeert en daar ieder een, hoe bij-de-h?nd ook, een vergissing kan begaan, is het voorzeker wel niet onge- wenscht, zich reeds bij voorbaat voor derge lijke onattentigheden te vrijwaren, althans eventueele schade of gevaar, door vergissin gen of verge tichtigheid veroorzaakt, tot een minimum terug te brengen. I e teer Pothoven,Vi; door zijn afwezigheid niet meer verzekerd was dat den dienst hier door zijn ondergeschikten goed werd waar genomen^ heeft er eindelijk in mogen slagen twee *1LHaarlemmers te vinden, die de onderneming overnamen en zich met hart en ziel aan den dienst zouden wijden. Deze twee heeren, S. J. Beest van Andel 'en L. Lam genaamd, hopen met medewerking van den reeds jarenlang waarnemenden directeur den heer C. van Beveren, door hun activiteit en een krachtiger beheer, den parti culieren veiligheidsdienst tot een nog groo- tere en sterkere onderneming op te voeren. De onderneming beschikt thans over 25 bewakers, allen voorzien van een controle klok, zoodat nalatige bewakers niet kunnen voorkomen. Dit is tot nog toe de eenige in stelling in Nederland waarbij de bewakers van controle-klokken zijn voorzien. De medewerking van de zijde der politie liet bovendien nimmer iets te wenschen over, wat voorzeker ook een niet te onderschatten voordeel is voor beide partijen. Ten slotte kunnen de volgende mededee- lmgen misschien een kort overzicht geven van de veiligheidsmiddelen waarover deze particuliere Nachtveiligheidsdienst beschikt, en de wijze waarop hij werkt. Overal, in iedere wijk zijn telefoons be schikbaar, waardoor de bewakers oogen- blikkelijk assistentie, kunnen krijgen; ,De meeste aantf"slotenen zijn in het bezit van een signaalfluit, waardoor de bewakers ten allen tijde 's nachts ter hunner beschik king staan; In het hoofdkantoor is dag en nacht ie mand aanwezig, die men ook steeds telefo nisch kan bereiken; De bewakers zijn voorzien van een con trole-klok en nergens wordt zoo'n goede controle uiteoefend, daar, behalve deze klokken ook nog een hoofdwaker de pos ten op ongeregelde tijden controleert. De abonné's kunnen hun sleutels tijdens afwezigheid ten kantore deponeeren en de directie belast zich op verzoek persoonlijk met het toezicht; «De werkplaatsen of fabrieken worden na het verlaten door het personeel bewaakt. Bij een voetbalwedstrijd, welke Zondag te Velsen gehouden werd, kreeg een Amster damsche voetballer een schop tegen het li chaam. De getroffene is Dinsdagavond aan de gevolgen overleden. Dit treurig ongeval is voor voetballers een ernstige les, bij het spel groote voorzichtig heid te betrachten, voorzichtigheid, die een goede partij voetbal niet onmogelijk behoeft te, maken. Het „Handelsblad" schrijft omtrent dit ongeval het volgende: In ons avondblad van gisteren vermeld den we onder de rubriek „Gemengde Be richten' een noodlottig ongeval bij een voetbalwedstrijd te Velsen, tengevolge waahvan een Amsterdamsch voetballer is overleden. Men verzoekt ons mede te deelen, dat het ongeval niet te wijten is geweest aan een schop. Bij een schermutseling voor het H.-doel sprong haar doelverdediger naar den bal tegelijkertijd met een tegenstander. Ver moedelijk kreeg hij daarbij met knie of elle boog een stoot in de maagstreek. Dat hier van opzet geen sprake was, bewijst reeds het feit alléén, dat de scheidsrechter geen vrijen schop hiervoor heeft toegestaan. Een ontboden geneesheer achtte het gewenscht MEDEGEDEELD DOOR De Beurs opende heden: iets vaster. V. K. rlEDEN 5% Nederland 1919 b% Nederland 1923 4Nederland 191 7% N -1 1921 A. Holl Lloyd Oud. Vaart dito Gem Eigendom Mij .Nederland Scheepvaart-Unie Kotterd Llovd Paketvaart Oude Boot Hult Stoomboot H V A. Java Cultuur Jurgena gew Koloniale bank Indische Bank Cert Handel Mij Rest dito Pboenix Ueconaolideerde Kon Oue U S Steel Marine comm. Vorstenlanden Actions id. Lump Merc Arg, PoerworedjO Oude Dell bene ui bah Del) Batavia Amsterdam Rubber Serbadjadi - Silaa Wai Sumatra Dordtsche Petr. Southern Rails Union Anacon^ Wabash Conm. Man ell '411/16 94", :0C3 8 l-03/s 841/16 841'16 1.2 102 5/' 81'4 1-4 Izt,!/. 127U, 12c 1/ 125 '3?i/2 17 8 a/f i OU, 44 JIO 3-5 71 4 r.93 4 132 <^/4 12-i/a K83/a i3'r 1,1 i,53 21/4 3 j2 ül/8 1,9 93/4 t0'/2 lói lóö.^Ü 166 A* 19 0 ie 5 368 141 ill1/; J2;ï/ y 71/ 2 62 163 i,7 i*-3/4 109 12pi/s 312 -8»/. 66*/2 2 3/, 14^/2 1 't7'ie ^16 4 23 OCTOBER cEKSTt «OER* BERLIJN 0.601/ s PARIJS Ï.321/ BRUSSEL 2.271/ WEENEN 0.361, LONDLN t 11.441/ STOCKHOLM 67.60 COPENHAGEN. 43.85 CHRISTIAN IA 36 60 BAZEL -8.96 NEW-VORK 2 54 ROME 11.05 LAIEKt KOERt den getroffene per auto naar Amsterdam te vervoeren, doch zag geen direct gevaar. Ook een Zondagavond in Amsterdam geroepen arts verklaarde het geval niet ernstig in t.e zien en dacht dat de patiënt met een dag of vier rust weder genezen zou zijn Helaas is de Hortus-speler Maandagmid dag aan de gevolgen overleden. Burgemeester en Wethouders van Haar lem maken bekend, dat zij ingevolge het bepaalde bij art, 14 sub b der verordening op de Winkelsluiting ontheffing hebben ver leend van de verbodsbepalingen dier veror dening ten aanzien van de winkels op den bazar in het gebouw „Volksbelang" aan den Jansweg no. 40 op 28, 29 en 30 Octo ber 1924 en den bazar in het Wijkgebouw aan de Leidschestraat no. 20 op 4, 5 en 6 November a.s in dier vöege, dat die win kels op genoemde dagen tot 10 uur n.m. mogen geopend blijven, daarin mag worden verKOcht en het verkochte mag worden medegenomen. Verschenen is hel verslag over 19231924 (23e boekjaar) van de N.V. Industriebank, te Haarlem. De bedrijfsresultaten van de ondernemin gen, waarin wij betrokken zijn, aldus het verslag, waren nog met gunstig, zoodat de brutowinst th„ns j 31021,11 'A bedraagt, waaronder een bedrag van J 4942,89 voor intrest. Overwogen wordt, den zetel der maat schappij naar Bldemendaal over te brengen. De baians sluit met een eindbedrag v*n 447.757,19. Hedenmorgen dienden voor de strafzit ting van de Rechtbank al.iier alleen zaken, waarbij de landsadvocaat Mr. Asscher Op trad. De gepleegde feiten betroffen dan ook al len oeu- miscus. P. H. v. d. V. had op 27 November 1923 in een 'perceel aan den bpaarnnammerweg in de Haarlemmermeer op een vrachtauto versch onafgehakt rundviesch in voorraad gehad, weik vleesch niet gedekt was door een bewijs vtn betaalde accijns. De Rijks-advocaat zedie, dat bekl.. die niet verschenen was, een transactie was voorgesteld van 100, wat door bekl. niet aanvaard was geworden. Spr vroeg nu veroordeeling tot een geld boete van j 200 subs, hechienis. De Officier van Justitie gin# met het be toog van den Rijks-advocaat mede. en vroeg subs. 6 meken heéhtenis. De 42-jarige slager A. Th. W. G. te Be verwijk moest zich voor een soortgelijk feit verantwoorden Op 6 Maart 1023 haa deze slager het vleesch van een versch geslacht kalf in zijn winkel hangen, welk vleesch ook niet door een bewijs van accijnsbetaling was gedekt. Bekl. zeide dat hij niet thuis was geweest en de knecht een noodslachting had gedaan. Dc veearts, als getuige-deskundige ge hoord verklaarde het doode beest onder zocht te hebben, en niets t^: hebben gevon den, wat een noodslachting rechtvaardigde, of althans er op wees,, dat het beest in ster vensnood had verkeerd. Bekl. was een transactie van 20 voorge steld, doch had die geweigerd. Nu vorderde de Rijks-advocaat 100 boete tegen hem, terwijl de Officier bij niet betaling een hechtenis vroeg van 3 weken. (Wordt vervolgd.) BERLIJN, 23 October. Naar uit Canton wordt gemeld, is een Engelsch detachement, bij wijze van voorzorgsmaatregel, het Euro- peesche Kwartier aldaar, binnengerukt BERLIJN, 23 Oct De Duitsche demo cratische Partij heeft in verband met de komende verkiezingen, een buitengewone Rijkspartijdag tegen 1 Nov. a.s. bijpi» de- roepen. BÉRLIJN, 23 Oct. Naar de bladen ver nemen, zullen binnenkort Duitsch-Russische onderhandelingen plaats vinden, in verband met het Duitsch-Rüssisch handelsverdrag. Men seint ons uit den Haag-, De Haagsche Rechtbank uitspraak doende in twee zaken betrekking hebbende op bij het thans opgeheven bureau van den Rijks bouwmeester voor onderwijsgebouwen ge pleegde onregelmatigheden, veroordeelde heden den aannrmer A. A. van T. wegens oplichting tot een gezamenlijk bedrag van J 180.000 in verband met de levering van heimasten tot anderhalf jaar, en den bouw kundige G, v, D. wegens verduistering van 11.000 tót twee jaar gevangenisstraf, voor beide beklaagden met aftrek preventieve hechtenis, en met vrijspraak vqor wat be treft meerdere ten laste gelegde. O O t f V:-.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1924 | | pagina 2