KLEEDING NAAR MAAT RECLAME AANBIEDING "V<aF* COSTUMES i SO.- ZONDAG a.s. 26 OCTOBER LiefdadigheidsPredicaiie F.A. BEELEN T. KROON lei. REIS Vereeniging K. J0NGERT Flanellen Nachtjaponnen I5.50 TAAI TAAI L. STIENS p. MIDDELDORP warmoesstraat 12 Hoogstraat 12 Krulsstr. 15. Tel. 294 H. J. van der Meer „De Kleine Kapel' HUISHOSDS SHORTEN ,ÖE REllE KsPEL' GEMEENTERAAD VAN HEEMSTEDE, voor iibt oudste bm meest vertrouwde aeembs MEUBELEN. WIELRIJDERS! A. PIETERS over HET ENGADIN Pijnen In Tanden en Kiezen verdrijft men door Mijnhardt's Sanapirin-Tab etfenl. Maximumsnelheid in de Leidsche vaart. Voorschotten «an Tuinwijk. Een rioleeringsplan. Het gebouw van Bloembollencultuur. IJMUIDEN. BLOEMENDAAL. HILLEGOM. OVERVEEN. SCHOTEN. VIJFHUIZEN. BENNEBROEK. SPAARND/M BLOEMENDAAL. Van 23 Oct. 2 November Uitsluitend le kwaliteit RUND- en VARKENSVLEESCH zal in de Kerk van O. L. Vrouw Rozenkrans aan het Spaarne een worden gehouden ten bate van de Haarlemsche R K Vereeniging VACANT1EKOLONIES Bestellingen gratis thuisbezorgd door geheel Haarlem en omstr, Haarl. Vleeschhal TELEF. 2904 - TELEF. 2904 PEEK-FREAN'S biscuits Cream Crackers Golden Puff Royal Puff Oval Digestive. KAASSTOKJES 35 ct. per ons Delicatessenhandel Riviervischmarkt 5 Groote keuze HANDBESCHER MERS vanaf f 1.00. Scbagchelstraat No 7. VOORDRACHT met LICHT BEELDEN door den Heer Maandag 21 Oct. 8 uur Schouwburg janswig HAARWERKEN F. TUPKER RUND-, KALFS- en VARKENS SLAGERIJEN annex FIJNE VLEESCHWAREN van Firma J. P. Daudey. Krocht 6 - Te!. 353 Tetterodestraat 48 Tel. 2947, en Paul Krugerstraat 45 Schoten Rookworst met kookrecept. Rolpens en Hoofdkaas en >voor de Erwtensoep versche worst en varkenskluiven. - GIERSTRAAT 4-6 Fir. C. HARMSE v.d. GEER Gierstraat 35 Tel. 1592 CHR. ORATORIUM VEREENIGING. DE UITGESTELDE LEZING van HERMAN RUTTERS 'over BEETHOVEN VRIJDAG 14 NOVEMEER A.S. PROTESTANTENBOND. - 8 uur. sa en per EL eiEffsTRAAT 4-6 Gisteravond vergaderde de gemeenteraad Dader voorzitterschap van den burgemeester Afwezig zijn mevr. de Voogd en Baron Van Hardenbroek tot AmmerstoL Ingekomen stukken. Van Ged. Staten was de begrooting voor 1924 goedgekeurd terugontvangen. Ingekomen is voorts een adres van de Yereenigde Slagers van Heemstede, om in stelling van een eigen vleeschkeunngsdienst of om de thans geldende keuringsloonen met 50 pCt. te verminderen en de te veel betaal de keuringsgelden aan de betrokkenen terug te betalen. Het adres wordt in handen van B. en W. gesteld. Hetzelfde geschiedt met een adres van het bestuur der Vereeniging Bijz. Prot. School, inzake beschikbaarstelling van gelden voor meubilair en verandering van inrichting. De heer J. C. M. Blankenburg verzocht om rooiing van de boomen vóór perceel Koediefslaan 10. Dok dit adres gaat naar B. en W. Voor kennisgeving aangenomen wordt een adres van H. L. ter Smitten en D. Brouwer om vrijstelling van betaling van gelden voor geleverd licht en water. Aan den raad was een adres gezonden door den heer Fernhout, den aannemer van het werk van de bebouwing van den hoek HeerenwegZandvoortschelaan (daar zul len, zooals men weet, een café-restaurant, een auto-garage en een 6-tal villatjes wor den gebouwd; men zie de teekening van het plan elders in dit blad). Daar inmiddels over eenstemming met B. en W. was bereikt had tdressant het adres ingetrokken. Helling van leges. B. en W. bieden ter vaststelling aan, een rerordening op de heffing van leges voor het Bouw- en Woning-toezicht der gemeen te Heemstede. Teven,. bieden zij ter vast stelling aan, een verordening op de invorde ring van genoemde leges. De heer VAN UNEN stelt voor, uit de beffingsverordening te 1-chten het artikel, waarin bepaald wordt, dat aan de heifing Biet zijn onderworpen bouwvergunningen van met steun van de overheid te bouwen wo ningen ten behoeve van de vereenigingen, die in het belang van de volkshuisvesting werkzaam zijn. Dit voorstel wordt echter niet onder steund, waarna de verordeningen worden vastgesteld. Wijziging Politieverordening. B. en W. stellen voor de volgende wijzi ging te brengen in de Algemeene Politiever ordening te Heemstede: Vaartuigen door middel van stoomtuigen of andere mechanische krachtwerktuigen bewogen, mogen in de Leidschevaart niet varen met een grootere snelheid dan van 130 M. per minuut. Deze snelheid mag ten hoogste 75 M. per Uinuut bedragen; a. bij het varen binnen een afstand van 100 M van een brug over de Leidsche- raart; b. bij het voorbij varen van in tegenge stelde richting varende vaartuigen; c. bij het varen langs diepgeladen open Vaartuigen of vaartuigen in lossing en lading. Door of vanwege B. en W. kan worden gelast om bij 't naderen van en varen door of langs bruggen, uitbaggeringen of andere werken, die gemaakt of hersteld worden, of kortelings gemaakt of hersteld zijn, de hier boven aangegeven maximum snelheid nog te verminderen. Goedgekeurd. Woningbouw, B. en W. stellen voor aan de woningbouw- ▼eteen. Tuinwijk rentelooze voorschotten te verleenen tot dekking der tekorten in ba lansen, winst- en verliesrekening dier wo- ningbouwvereeniging. De heer v. UNEN stelt voor, de renten gewoon te boeken, hierdoor weet de ge meente waar zij aan toe is en komt er eens ten beteren tijd voor de vereeniging (wat niet uitgesloten is) dan kan eventueel tot in- van de renten worden overgegaan. Weth. v. d. POLL verdedigt het voorstel van B. en W. en wijst er o.m op, dat de vereeniging in een zeer duren tijd gebouwd beeft. Het voorstel van den heer van Unen wordt in stemming gebracht en aangenomen met de stemmen van de beide wethouders en den heer Hilterman tegen. De heer TROMP wenscht bepaald te zien, dat de exploitatie-rekening in den raad wordt gebracht doch zijn voorstel vindt geen ondersteuning. Het voorstel van B. en W wordt hierna goedgekeurd behoudens de wijziging door den heer v. Unen voorgesteld. Verbreeding Molenwerislaan. Burgem. en Weth. stellen voor van het Bisdom van Haarlem en van het R. K. Kerkbestuur te Heemstede over te nemen een strook grond aan de Molenwerfslaan, terwijl zij een crediet aanvragen voor ver breeding en verbetering van die laan, waar toe het Kerkbestuur 3000 bijdraagt. Dit houdt verband met de stichting van de R.-K. School daar ter plaatse De heer Jorritsma vraagt, waarom ook het middengedeelte van deze laan nu niet wordt verbreed. Wethouder Droog antwoordt, dat hier over onderhandelingen worden gevoerd; Hierna wordt het voorstel goedgekeurd. Belasting op openbare verma kelijkheden. B. en W. bieden deD raad ter vaststelling aan een nieuwe verordening op de heffing eener belasting op tooneelvertooningen en andere openbare vermakelijkheden in de ge meente Heemstede. Volgens het ontwerp zullen voor gewone uitvoeringen tegen be taling van entree geheven worden 20 pCt. van 'de onzuivere opbrengst met een maxi mum van 2 ets per toegangsbewijs en een totaal minimum van 5 per uitvoering cf vermakelijkheid. Goedgekeurd. Rioleeringsplan. B. en W. vragen een crediet van 1500 aan voor het ODtwerpen van een algemeen rioleeringsplan dooi het Ingenieursbureau voorheen J. v. Hasselt en De Koning te Nij megen Goedgekeurd. Benoeming. De benoeming van een onderwijzer aan de Openbare Lagere school wordt aangehouden tot de volgende vergadering. De stichting van een Centraal Gebouw voor het Bloembol- lenbedrijf. B. en W. stellen voor met de Alg. Vereen, voor Bloembollencultuur een overeenkomst aan te gaan inzake de stichting van een Cen traal Gebouw voor het Bloembollenbedriji, waaromtrent wij in ons blad van Woensdag reeds uitvoerige mededeelingen deden. De heer JORRITSMA heeft eenige amen dementen op het voorstel ingediend. Aller eerst stelt hij voor, den erfpachts-canon in- plaats van op 1.op 2000.per jaar ie bepalen. Spr. ziet namelijk in dit voorstel niet zoo'n belang als B. en W. het doen voorkomen. Hij acht het een bevoorrechting van een groep handelaren, terwijl de ge meente er geen voordeel van heeft; het zal integendeel altijd geld kosten. Uitgaande van deze gedachte, meent spr„ dat de ver eeniging er dan maar iets voor over moet hebben en in verband hiermede vindt spr. een bedrag van 2000 per jaar niet te hoog. Bovendien komt het gebouw te staan in een villawijk. Tegenover de bewoners, die daar bun grond kochten in de overtuiging, dat het inderdaad een villawijk zou wor den, beteekent dit voorstel, dat aan de gron den aldaar een andere bestemming geeft, geen eerlijke koopmansschap. Het voorstel wordt niet ondersteund en komt derhalve niet in behandeling. Bij art. 3 brengt de heer VAN UNEN woorden van hulde aan het college van B. en W., voor betgeen het hiermede in het be lang der gemeente heeft gedaan. Spr. acht het gelukkig, dat B. en W. ook buiten de gemeente hun oor te luisteren leg gen en niet wachten of talmen, maar tijdig en terecht voelen, wanneer er iets in het be lang der gemeente kan worden gedaan (Ap plaus). Wat het voorstel betreft, spr. stelt een kleine wijziging voor in de bepaling betref fende den duur van het recht, welke wordt goedgekeurd. De heer JORRITSMA stelt voor, in art. 5 te bepalen, dat niet B en W. maar de Raad afwijking kan verleenen. Ook deze wijziging wordt goedgekeurd. Tenslotte had de heer JORRITSMA nog voorgesteld een nieuw artikel in te las- schen, waarin bepaald wordt, dat de ver eeniging gehouden is het gebouw op aan vraag in huur af te staan aan alle vereeni gingen, van welke politieke of godsdienstige richting ook. Dit voorstel wordt niet ondersteund en dus niet behandeld. Hierna wordt het voorstel van B. en W., met de kleine wijzigingen, aangenomen. Alleen de heer Jorritsma stemde tegen. Verkoop grond. B. en W. stellen voor, aan J. B. A. M. Hu- ver te verkoopen plm. 458 M2 grond, gele gen aan Koediefs- en Crayenesterlaan, voor 3900. Goedgekeurd. Geldleeningen. B. en W. stellen voor hen te machtigen door tusschenkomst van H. A. Bultman, kas sier te Heemstede, eene geldleening aan te gaan ten laste der gemeente tegen den koers van 9814 pet. ten behoeve van de stichting door de gemeente van acht en veertig ar beiderswoningen tot een nominaal bedrag van 159.000. Ze te machtigen door tusschenkomst van H. A. Bultman .kassier te Heemstede, eene geldleening aan te gaan ten laste der ge meente tegen den koers van 9814 pet. ten behoeve van de stichting van een volksbad huis met woning tot een nominaal bedrag van 53.000. Goedgekeurd. Begrootingen. Aangeboden worden de begrootingen voor 1925 van de gemeentelijke Gas-, duin water- en electriciteitsbedrijven, en van het Burgerlijk Armbestuur. Rondvraag. De heer Breed vestigt de aandacht op den hoek BléekersvaartwegKerklaan, waar des avonds een betere verlichting gewenscht is. De heer Hilterman bespreekt den slechten toestand van het Houtvaartpad. De voorzit ter antwoordt, dat hierover reeds naar het betrokken polderbestuur is geschreven Voorts bepleit de heer Hilterman de plaatsing van een richtingsbord bij de Blau- webrug, waar vreemdelingen zich moeilijk oriënteeren kunnen. Dit zal met den A. N, W. B. worden be sproken. De heer Jorritsma vraagt waarom zoo'n langen tijd is gewacht om aan den aannemer Fernhout afwijking van de bouwverordening (bebouwing open ruimte) toe te staan. De voorzitter antwoordt, dat telkens ge wijzigde plannen, die weer een ander licht op de zaak wierpen, de kwestie gaande hiel den, Thans "is overeenstemming bereikt en den afwijking zal worden toegestaan. Hierna wordt de openbare vergadering ge sloten. Ter afrekening. Door de politie werd aangehouden zekere C,, wonende te Wijker- oog. Hij had nog een boete van 3.subs. 3 dagen hechtenis, te goed. Na betaling van het bedrag werd hij weer op vrije voeten gesteld. Een zwijntjesjager. Woensdag is door de recherche, alhier aangehouden zekere G. wiens opsporing door den commissaris van politie te Breda verzocht was, wegens rij wieldiefstal. Hij is Donderdag op transport naar Breda gesteld. Gevonden voorwerpen. Terug te beko men bij; D. van Eeken, Uitendaalstraat 43 Jan Gijzenvaart, Santpoort, een paardede- ken; S. de Vries, Delftstraat 31zwart, Haar- lei.i, een zwarte damesmantel; B. van Ame- rongen, Hartenlustlaan 3, Bloémendaal, een lederen paarde'dek; R. Wit, Vogelenzang- scheweg 96a, Vogelenzang, een portemon- naie; W van Delft, Boekenrodeweg 4, Aer- denhout, een wapenstok; M. Wamsteker, Zijlweg 8 Overveen, een damesceintuur; van Kesteren, van Heemstedelaan 2 Aerdenhout, een leeren kinderhoedje; aan het bureau van politie te Overveen, een kinderbeursje, een halsketting, een wit koralen halsketting, een hangslot met 3 sleutels. BELANGRIJKE VEILING. Donderdag werd in hotel Sistermans ten overstaan van Mr. C. J Boerlage te Heem stede bij afslag geveild: A. Een complex duingronden, genaamd „Het Lokhorsterduin" en „Jan van Zanen Duin" met bloembollen- grond, bosch, boerderij, woning en arbei derswoningen, alles aaneengelegen te Hille- gom en Bennebroek ten westen van den Rijksstraatweg en langs den Doodweg, strek kende tot aan de Leische Vaart en den Spoorweg HaarlemLeiden, ter grootte van ongeveer 59 H.A. 69 cA.; B Diverse per- ceelen weiland en bosch aan de Zandlaan en de Ringvaart van den Haarlemmermeer, in den Oosteinderpolder en den Bennebroe- kerpolder, onder Hillegom en Bennebroek groot 28 H.A. 62 A. 50 c.A. De belangstel ling was buitengewoon groot De uitslag was als volgt: Perceel 1. Stond met hoogingen op 400, niét gemijnd Perceel 2. Stond met hoogin gen op 3500, niet gemijnd. Perceel 3. Stond met hoogingen op 3800, niet gemijnd. Per ceel 4. Stond op 1700, niet gemijnd. Per ceel 5. Stond met hoogingen op 5500, niet gemijnd Perceel 6. Stond met hoogingen op 8400, niet gemijnd. Perceel 7 Stond met hoogingen op 11500, niet gemijnd. Perceel 8 Stond met hoogingen op 6000, gemijnd op 20, door H. Prins. Lisse. Perceel 9. Stond op 7000 niet gemijnd. Perceel 10. Stond op 7200, niet gemijnd Perceel 11. Stond op 6500, niet gemijnd. Perceel 12. Stond op 6500, niet gemijnd. Perceel 13. Stond op 4850, niet gemijnd. Perceel 14. Stond op 10500 niet gemijnd. Perceel 15 Stond op 11200 niet gemijnd. Perceel 16. Stond op 12150, niet gemijnd. Perceel 16a. Stond op 11450, niet gemijnd Perceel 17 Stond op f 13000, niet gemijnd Perceel 18. Stond op 8000, niet gemijnd. Perceel 19. Stond op 3600, niet gemijnd. Perceel 20. Stond op 12000. niet gemijnd. Perceel 21. Stond op 19000, niet gemijnd Perceel 22. Stond op 9700, niet gemijnd Pêrceel 23. Stond op 6000, niet gemijnd Perceel 24. Stond op 4000, niet gemijnd Perceel 25. Stond op 12000. niet gemijnd. Perceel 26. Stond op 24600, niet gemijnd. Perceel 27. Stond op 21500, gemijnd op 1800, door I vens een voordeeltje voor den bond op. Bij onderwerp, dat zij willen ter sprake bren- J. Lefeber, Lisse. Perceel2S. Stond op het 1214-jarig jubileum der Rederijkerska- gen, bij den burgemeester. 9000, niet gemijnd. Perceel 29. Stond op 12000, niet gemijnd. Perceel 30 Stond op 11000, niet gemijnd Perceel 31. Stond op 31000, gemijnd door idem op 18. (P G. Smit Heemstede). Perceel 32. Stond op 16500, niet gemijnd. Percel 33 Stond ,>p 8000, niet gemijnd Perceel 34. Stond op 20000, niet gemijnd. Perceel 35. Stond op 4800, niet gemijnd. Perceel 36. Stond op 6500, gemijnd op 1 door Koopmans te Heemstede .Perceel 37. Stond op f 9400, niet gemijnd. Percel 38 Stond op f 2700, gemijnd o p50 door W. v d Berg, te Scho ten. Perceel 39' Dit was vervallen. Perceel 39a, Stond op 370, gemijnd op 200, door Lefeber te Lisse Perceel 40 Stond op 2000, niet gemijnd. Perceel 41 Stond op 1700, niet gemijnd. Perceel 42 Stond op 1900, niet gemijnd Perceel 43 Stond op 1600, niet gemijnd Perceel 44. Stond op 1500, niet gemijnd Perceel 45. Stond op 2100, niet gemijnd. Perceel 46 Stond op 1500, niet gemijnd. Perceel 47 Stond op 1600, niet gemijnd. Perceel 48 Stond op 1250, niet gemijnd. Perceel 49 Stond op f 900, niet gemijnd Perceel 50 Stond o'p 2800, niet gemijnd. Perceel 51 Stond op 2100, niet gemijnd Perceel 52. Stond op 1750, niet gemijnd Perceel 53 Stond op f 1900, niet gemijnd. Perceel '54 Stond op 1500, niet gemijnd. Perceel 55 Stond op 3300, niet gemijnd. Perceel 56 Stond op 1050, niet gemijnd Perceel 57 Stond op 2000, niet gemijnd Perceel 58 Stond op 2100, niet gemijnd. Perceel 59. Stond op 2550, niet gemijnd. Perceel 60. Stond op 2200, niet gemijnd. Perceel 61 Stond op 2100, niet gemijnd Perceel 62. Stond op f 1600, niet gemijnd. Perceel 63. Stond op 1500, niet gemijnd Perceel 64. Stond op 1800, niet gemijnd. Perceel 65. Stond op 1600, niet gemijnd. Perceel 66. Stond op 1200, niet gemijnd. Perceel 67. Stond op 325, gemijnd op 2 door W. de Ruyter, Noord- wijk, die kooper werd. Perceel 68. Stond op I 2000, niet gemijnd, kooper G. J Smit te Heemstede. lste comb, gemijnd op 16 door H. Prins te Lisse; Perc. 1 en 2. 2de comb, niet ge mijnd. Perc. 1, 2 en 8. 3de comb, gemijnd op J 10, door H. Prins te Lisse; perc. 3 en 4. 4de comb, niet gemijnd 5de comb, gemijnd door gebr. Heemskerk, Hillegom op 200; perc. 5, 6 en 7. 6de, 7de en 8ste comb, niet gemijnd 9de comb, gemijnd op 200, door H. Hopman en Zn., Hillegom perc. 13 en 14, 10de comb, niet gemijnd. 11de comb, gemijnd °P 1500, door P. A Damer. te Voorhout; perc. 9 tot en met 14. 12de. 13de, 14de, 15de en 16de comb, niet gemijnd Comb. 17a (nieuw) gemijnd op 2000, door H. Keur, Hillegom. Perc. 17 tot en met 24. 17de, 18de en 19de comb, niet gemijnd 20ste comb ge mijnd op 30, door P G Smit, Heemstede. Perc. 25 tot en met 29 en 39a. 21ste comb, gemijnd op 1 door P Nelis, Heemstede. Perc. 16 en 16a. 22ste comb gemijnd op 160 door F. Lommerse PzHillegom. Perc. 15, 16 en 16a. 23ste, 24ste en 25ste comb niet ge mijnd. Comb. 26a (nieuw) niet gemijnd, 26ste comb, gemijnd op 10, door J. van Linden te Leiden. Perc 33 en 34 27ste, 28ste en 29ste comb, niet gemijnd Comb 30a (nieuw) gemijnd op 8500, door Rutg. Veldh van Zanten, Hillegom. Perc. 25 tot en met 38 en 39a. 30ste comb vervalt De comb. 31 tot en met 40 werden niet gemijnd. 41ste comb gemijnd op 30, door W I' van Waveren, Hillegom Perc. 56 tot en met 58. 42ste en 43ste comb, niet gemijnd 44ste comb, ge mijnd op 40, door \V F van Waveren Hillegom Perc. 59. 60, 61, 45ste cn 46ste comb, niet gemijnd. 47ste comb, gemijnd op 1, door W. de Wreede, Hillegom. Perc. 65 en 66. 48ste en 49ste comb niet gemijnd. 50ste comb, gemijnd op f 2000, door F. Lommerse Pzn., Hillegom. Perc 45 tot en met 47 en 52 tot en met 66. 51ste en 52ste*comb. werden niet gemijnd. Ook de eindcombina- tie werd niet gemijnd De totale opbrengst beliep 454.634. Aan verhoogingen was een totaal bedrag van 65.275. s De uitslag in t kort van deze verkooping is deze, dat een gedeelte bosch gekocht is door de Christelijke Vereeniging voor verzor ging van krankzinnigen te Utrecht. De an dere perceelen zijn in hoofdzaak gekocht door de bloemisten, bollenkweekers en land- bouwers. R.K. Volksbond. Donderdagavond had in de Aloysiusschool de eerste ledenvergade ring plaats in dit seizoen, om het winter- program vast te stellen. Om de aantrekke lijkheid te verhoogen, werd een begin ge maakt met^ den voordrachtenwedstrijd. De voorzitter opende de vergadering op de gebruikelijke wijze, heette allen welkom en betreurde de geringe opkimst Spr. memoreerde het overlijden van twee eere-leden, de heeren Lohman en Bispinck, vooral van den heer Lobman, wien de be langen van den Volksbond zeer veel inte- 1 resseerde. Bij elk jaarfeest was hij met familieleden tegenwoordig, de heer Bispinck was een financieelt steun. Staande de ver gadering werd een gebed voor hunne ziele- rust gestort. Aan de uitspanningen van de zen zomer werd nog even herinnerd.Vooral de Landdag, waarvan het bestuur zich veel had voorgesteld en waaraan geen kosten waren gespaard was vrijwel mislukt De boottocht daarentegen was bijzonder tn den smaak gevallen. Er heerschte een gezellige geest onder de deelnemers en leverde te- het 12>ii-jarig jubileum der Rederijkerska mer, wat onlangs feestelijk werd gevierd, werd zij door den voorzitter namens de leden gecomplimenteerd; evenzoo de twee werkende leden, die van af de oprichting groote krachten voor de Rederijkers waren geweest. Met voldoening maakte de voor zitter gewag van een der leden, die door tusschenkomst van het plaatselijk comité en de Volksbond voor herstel zijner ge zondheid naar een sanatorium was gezon den en het geluk had zijn gezondheid terug te krijgen en in staat is zijn gewone werk zaamheden te verrichten. De notulen werden uitgesteld, eveneens de ingekomen stukken, aangezien deze bij na geen beteekenis hadden. Daarna werd het fonds van ziekenhuisverpleging bespro ken en zal de leden binnen weinige dagen een circulaire bereiken, welke met kracht werd aanbevolen. Alvorens het winterpro- gram werd vastgesteld, werd melding ge maakt, dat dezen winter, vermoedelijk in Januari, een Triduum gehouden zal wor den en bij voldoende deelname de verband leercursus, het vorig jaar door Dr. Bos ge houden, worden voortgezet. Verder zal het bestuur de noodige stappen doen om een Mandolineclub op te richten, niet alleen bestaande uit leden van den bond, doch ook dames kunnen zich hiervoor aanmel den, Twee avonden waren door het Cen traal bestuur toegezegd en voor woning- I bouw zal met Concordia onderhandeld wor den en een spreker worden uitgenoodigd Ook de zangvereeniging welke geen groote geldelijke offers vergt, zal, wanneer er een eigen gebouw is. den leden veel kunnen aanbieden De heer Jansen zal komen spreken over zijn reis naar Lourdes. De voorzitter beloofde, dat het bestuur het winterprogram zal uitwerken en de le den hiervan per circulaire in kennis stellen. Daarna werden de juryleden aan de ver gadering voorgesteld en werd met den voordrachtenwedstrijd begonnen Aan het verplichte nummer namen zes leden deel; verder nog humoristische nummers, waar- medfe allen veel succes behaalden. De jury moet na den tweeden avond beslissen. De voorzitter bedankte de aanwezigen voor hunne opkomst en de deelnemers van den wedstrijd. Deze zal in de maand No vember worden voortgezet, waarna op een feestavond de uitslag zal worden medege deeld. Sluiting volgde met den christelijken groet. Gevonden voorwerpen en dieren. Te rug te bekomen bij: A. Klein, Ben. Viljoen- straat 24, een griffeldoos. D. van Heins- bergen, Jan Steinstraat 2, Haarlem, een kinderportemonnaie met inhoud. N. H. Mastenbroek, Rijksstraatweg 177, een hee renrijwiel. Hunter, Cronjéstraat 86, een hend. J. Doezie, Bothastraat 34, een duif W. v. d. Kroft, Soendastraat 30, een rozenkrans J Verhappen, Kloosterstr 44rood, een postduif. J. Maas, Klooster straat 16, een sleutel. A. Thuis, Schoter- weg 82, een paar kinderpantoffels. H. G. Zuolen, Sumatrastraat 6, een verfkwast. J Telire, Cronjéstraat 129, een sigaretten koker. Ab. Berkhout, Tugelastraat 17, een baret. Blom, Kloosterstraat 20rood, een bruine portemonnaie. F. A. de Rijn, Haarlemmerliedestraat 23, Haarlem, een gouden broche. De Zwart, Lombokstraat 7, een wit hondje. Mej. de Vos, Soenda straat 48, een kat. J. Rens, Schalkbur- gergracht 36, een lorgnet. N. Portegies, Rijksstraatweg 211, een regenjas. Aan liet politiebureau: een kinderportemonnaie, stukken touw, een kindermuts, een tabaks pijpje, twee fruitmanden en een pet. Dc Nieuwe Weg. Wegens werkzaamhe den aan de Amsterdamsche waterleiding mocht de nieuwe weg geruimen tijd maar van een kant af bereden worden. Ze zijn nu zoo ver met dit werk gevorderd, dat het vervoer weer gewoon kan geschieden. Storing. Door den zwaren regenval van Woensdag was er water in den kabel ge komen van het telefoonnet te Vijfhuizen. Het gevolg daarvan was, dat er algeheele storing ontstond in den telefoon en telegraaf dienst daar ter plaatse. Met een hulplijntje heeft men verbinding gekregen met het kantoor te Hoofddorp, zoodat de telegraaf dienst weer onderhouden kon worden. Met ijver wordt gewerkt om de telefonische ver binding te herstellen. Hoog bezoek. Maandag 27 October komt de Commissaris der Koningin in dc Provincie „Noord-Holland", een bezoek aan onze gemeente brengen In den namiddag, tusscben 3.30 en 4.30 uur, wordt aan de ingezetenen dezer ge meente, die den heer Commissaris over de belangen der gemeente wenschen te spre ken, daartoe de gelegenheid geboden. Zij, die van deze gelegenheid gebruik wenschen te maken, gelieven zich daartoe schriftelijk op te geven, met vermelding van Zwemvereeniging. De zwem vereeniging alhier heeft zich thans geconstitueerd. Door B en W. is de heer C. Stapel als gedele geerde in het bestuur der vereeniging aan gewezen. De gedempte haven. De haven, die in dertijd alhier gedempt is, zal door het aan leggen van slooten en greppels ontwaterd worden, blijkbaar met het doel, om daar la. ter tuingrond te kunnen verhuren. Tuinbouw- en Plantkunde. Na de interessante lezing van den heer Meilink en de kennismaking met zijn microscopische Ereparaten in het vorige winterseizoen, had- adden we thans een drukker bezoek ver wacht. Zij, die evenwel den heer Meilink weer gehoord hebben, zullen zich den gang naar Vreeburg niet beklaagd hebben. „Het rythme in het leven der planten' was ditmaal het onderwerp van 's heeren Mellink's causerie. „Ongetwijfeld," zoo begon spr., „zult ge u afgevraagd hebben wat bedoelt spr. met het rythme in het leven der planten Opder rythme wordt immers verstaan het op be paalde tijden, volgens vasten regelmaat, ter rugkeeren van bepaalde verschijnselen. Maa- dat is toch bij planten allerminst het geval, zullen velen zeggen. Toch wel. Zelfs in de Jevenlooze natuur doet zich rythme voor. Uit het dierenleven noemde spr. o.a. t klappen der vleugels van een grutto op de maat van haar grutto-geroep. In de natuur heeft alles een vasten gang zoodat bepaalde verschijnselen zich tamelijk zeker laten voorspellen op bepaalde tijden. Er zijn vaste perioden in het leven der plan ten- van groei, ontwikkeling en rust. De pa paver bv. toont dit rythme al op bizonder duidelijke wijze. Andere planten schijnen het rythme geheel op zij te zetten. Door verschillende invloeden wordt het rythme gewijzigd, hetzij versneld of ver traagd. Evenals men het rythme vertragen kan, kan men het ook versnellen. De cultuur maakt daar een druk gebruik van bij het Z.g. n. „broeien" of „tochten". Ook op an dere wijzen kan men het rythme beïnvloeden. Brengt men een inheemsche plant over naar een vreemde luchtstreek, dan gedraagt de plant zich geheel anders dan hier. Onze beuk b.v., naar Java overgebracht, wordt daar met kaal. Deze verschijnselen zijn 't bewijs, dat het rythme door meerdere warmte verbro ken kan worden. Niet alleen planten echtei reageeren op toevoer van meerdere warmte, Sommigen willen ook nog meer licht. De eik en de esch zijn met meer licht en meer warmte echter nog niet te bewegen, het rythme in hun levensuitingen te laten varen. Die vragen bovendien nog grooter toevoer van bepaalde voedingszouten. Als vierde element voor het wijzigen van het rythme noemde spreker de electrische toestand van den dampkring. Proeven heb ben aangetoond dat het planten onder dezen invloed gebracht, het rythme in hun doen en laten, wijzigen. Of ook het groote rythme bij de groote boomen door de menschen is te wijzigen, is nog niet te zeggen, 't Aantal proeven, daar mee genoölen is nog niet zoo groot, dat spr. daaruit een conclussie durft trekken. Met een groot aantal lantaarnplaatjes werd het gesprokene nog aanmerkelijk verduide lijkt. Opvallend mooi waren de gekleurde foto's. De voorzitter, Dr. Posturpus Meijes dankte den spr. voor zijn causerie en zijn mooie plaatjes. De vergadering beloonde hem met een krachtig applaus. Na de pauze bracht de heer J. Ende na mens de commissie van beoordeeling ver slag uit over de toegekende punten voor de puntenlijst n.l. n Chrysanten van H Boegschoten 10 p. Collectie fruit van W. v. d. Tuijn 8 p. Vaas Tr/foma Pfitzers van A T. Bos 8 p. De voorzitter deelde mede, dat er nog gelegenheid bestaat deel te nemen aan den reeds begonnen Wintercursus. De Heer Hirschfeld gaf nog even een kleine opwekking om in te zenden voor de Najaars tentoonstelling- Aangifte voor 27 October. DE KORTE KLEVERLAAN Krijgen we nu nog eens bestrating op de Korte Kleverlaan of krijgen we die met/ Zijn we nu een fatsoenlijk dorp, beroemd om onze bestrating, of zijn we dat met? Gelukkig, dat onzen P W. geen verw> ti eft in deze Die verlangen mets "ever, dan nog morgen aan den slag te gaan. Maar 't is een zaakje, dat de tram aangaat tn die heeft 't op het oogenblik zoo druk mei de asphalteeringswerken in Haarlem, dat er geen mannetje over kan schieten, om de Korte Kleverlaan uit den rommel te Hherbenoeming. Door den Commissaris der Koningin in de provincie Noord-Hol land, is de heer J. G. van Kessd, te Over veen, herbenoemd tot lid van het College van Zetters. Herfstvacantie. De leerlingen van het Kennemer Lyceum hebben de laatste drie dagen dezer week vrij van school. Miarstiar/aEaate tol en mei TEL. 2904 TEL. 2904 S pond Runderlappen 2 pond Magere Runderlappen, 1 pond Niervet S pond Varkens- en Runder gehakt 3 p. zuiver gesmolten Rundvet I pond Rookworst Rundvleesch. Lappen, doorregen Lappen, mager Rosbief Stukjes Biefstuk Haas (gelardeerd) Gehakt, 0. v. Rollade Jextra fijn) Vet f 0.50, i 0.60 Bloedworst Leverworst i 1/45 i 1.80 1 20 1.50 0.60 f 0.50 p. p. 0.60 0.70 0.65 1 1.— 0.50 0.70 0.70 10 cent per ons 8 cent per ons k Avonds na 7 uur gesloten, behalve Vrijdags en Zaterdags. Vraagt Uw bon, hij heeft waarde. VARKENSVLEESCH STEEDS VOORRADIG TEGEN DE LAAGSTE PRIJZEN. TE KOOP: 6 gaatjes Stoelen f 10 Eiken Dienbak met schraag f 5 Brandkast f 35 Zoo goed als nieuwe mangel f 25 Ameublement met leer f 35 Mahoniehouten kast i 25 Geschilderde kast I 17.50 Compl. Slaapkamer Ameublem. i 100 Oud-Hoilandsche Stoelen f 5 Pracht Eiken kast f 50 Kapitale Spiegelkast f 65 Ameublement m. Moquette i 37.50 Serre Stoelen f 1.50 IJzer Ledikant f 2.50 ADRES» f.o, de Groote Kerk. Tevens inkoop van heele en gedeel telijke inboedels. Prima BUITENBANDEN 159 - 1.98 Michelin BUITENBANDEN 1.75 BINNENBANDEN 59 - 75 - 98 ct. Een jaar garantie. Handschoenen - Jasbeschermers - Beenkappen - Sliklappen, vanaf 8 ct. Electrische FIETSLANTAARN 69 ct. De beste BATTERIJ 17 ct. BULLILAMPEN 5.50 LUCIFFRLAMP 8.75 Electrische Half Watt en Gloeilampen vanai 35 cent. KAARSLAMP 1.59 CARBIDLAMP 1.75 Onze bekende CARBID 35 ct. GOEDKOOPST ADRES voor buis, snoer, fittings, draad, enz, 3de huis vanai de Anegang. Kaaiten heden 35 ct !5 Ontr ct. Bloemhof Co. Oroote Houtstraat 7 Plaatsbesor, a. d. Schouwburg 27 Oct. speciaal adres Pi' voor Kleurhoudende m a Haarwerken ZIJLSTR. 73 - TEL. 2784 leverep EERSTE KWALITEIT HOL- LANDSCH RUNDVLEESCH, VAR KENSVLEESCH en fijn vet KALFS- VLEESCH tegen concurreerende prijzen. Vanaf heden weer verkrijgbaar onze alom bekende Beleefd aanbevelend. ECHTE ZAANSCHE TAAI 35 cent per pond. ECHTE ZAANSCHE GEM- BERTAAI 45 ct. per pond. BISSCHOPWIJN (Zwaarde- inak-rl 65 cent per Jlesch. OSSENROOKVLEESCH 20 cent per ons. LEVERPASTEI 26 ct. p. blik. De welbekende ZANDKOEK JES 25 cent p. half pond. met medewerking van Mevr. C. E. WL PARIS-KOENE, pianiste, Amsterdam, is tLans bepaald op Toegang op de oorspronkelijke plaats bewijzen. Nog een beperkt aantal kaarten a 30 cent plus belasting aan de Concert- bureaux ALPHENAAR en VERRNOUT. BATIK

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1924 | | pagina 10