KALENDERS Fa. AITH IF Ingezemdssi Isdedtsüagsa. 0E GEHEELE SORTEERING Anegang14,Tel.560 R. C. H,Excelsior 10. a 60 cents flfer regel. IS COMPLEET WH BELASTEN ONS MET DE VER ZENolKG NAAR ALLE WEfiELBD -ELEN Blauw-WitQuick 31. Z. F. C.Sparta 12. A. S. C.Unitas 12. V. O. C.—H. V. V. 0—2. D. F. C.Ajax 1—2 StormvogelsE.D.O. 31. H. B. S.—U. V. V. 1—0. D. O. S Schoten 21. Scheveningen—T. H. B. 10. Zilverenbal-Wedstrijden van de Supporters-Vereeniging van de H. F. C. E.D.O.H.F.C. D. H. V. B. ConcordiaS. J. C. 43. S. J. C. IVConcordia V 22. E. M. S. I—Geel Wit I 0—3. R.K.V.V. „Santpoort." N. V. B. STANDEN. Haarlemsche Voetbalbond HOCKEY. Jem vocht met ongekende „fighting spirit" tegen een niet te onderschatten overmacht. Was de vorige week Cohen een failure, de Vries heeft gisteren de geleden schade in gehaald. Hij keepte schitterend. Practisch onhoudbare ballen van Pijl en Koonings hield hij er keer op keer uit en zijn gansche op treden was vast. Dat het eerste doelpunt met wat meer oplettendheid mogelijk te voor komen ware geweest, doet aan deze keurige prestatie niets af. In de verdediging blonk verder van Daalen uit, alsmede de linkshalf Smit, al een der oudjes. Vóór was zonder twijfel Bieshaar de man. Twee wettige goals kwamen van zijn voet en zijn herhaalde doorbraken waren gevaarlijk. Goed voetbal, fijn van opzet, leverde verder Houtkooper. Reder werkte stevig. Brakel was onver moeid, maar vaak wat langzaam en Onken- hout iets te bang. De aanval als zoodanig heeft het Feyenoord echter duchtig lastig gemaakt. De opstelling was als volgt: De Vries Schotsman Terwee Dik, van Daalen, Smit Houtkooper, Brakel, Bieshaar, Reder Onkenhout Weber, Booremans, Pijl, Koonings, Petterson v. d. Velde, Bul, Zuidam Dijke, Nooteboom Vermeulen Het windvoordeel was gering. De eerste kans om te scoren kreeg Reder en even daarna had Bieshaar den bal maar voor 't intrappen, doch beiden misten. De interna tionale centervoor Pij! brak toen plotseling door de Haarlem-achterhoede heen, doch ook zijn schot ging langs den anderen kant van den paal. Na algemeen opdringen doel puntte Bul met een tam schot. Toen was weer de beurt aan Haarlem en een der Roodbroeken kanjerde ongelooflijk hard in, de bal stuitte van den paal achter de lijn terug, doch van Gessel liet doorspelen. Het was uitstel van executie. Immers na twin tig minuten spelen, zag Houtkooper zijn hard werken beloond met een doelpunt, toen hij een gloeienden kogel inzond, die Vermeulen slechts half kon stoppen, zoodat Brakel den bal verder in de netten werkte. Kort voor de rust kwam de leiding weer in Feyenoord's handen, toen Dijke een wegens „hands"' van Dik gegeven strafschop benutte. Na de pauze begon Haarlem weer met vollen moed, Van Daalen speelde echter ge vaarlijk terug op Schotsman, doch de Vries redde in laatste instantie. Deze keeper stopte daarna verschillende schoten van Pijl en Koonings schitterend. Een doorsjouwers- goal van Bieshaar, op ouderwetsche wijze gemaakt bracht opnieuw de puntjes in even wicht. Van Daalen bewerkte even later de 'bal binnen de beruchte lijnen maar het ont ging van Jessel, Tegen het einde was de strijd om de leiding heftig en zeven minu ten tijd kon Feyenoord den druk niet lan ger weerstaan en Bieshaar scoorde. Haarlem won. Een gelijk spel had mogelijk de krachts verhouding beter weergegeven. Met de odd-goal is R. C H. gisteren de neerdere gebleven over het Rotterdamsche Excelsior na een wedstrijd die voor den toeschouwer even spannend als fraai was, Het is wel de beste wedstrijd, dien we dit seizoen ^op het R, C. H.-lerrein zagen en wel speciaal door het opvallend aantrekke lijke spel van de tegenpartij, dat ons beter leek dan van H. B. S. als U V. V. R. C. H. speelde eveneens een zéér goeden wedstrijd en heeft de overwinning verdiend door de betere baltechniek, die de meeste R. C. H.'ers aan den dag legden, ten opzichte van de Excelsiorspelers In de verdediging was Nieuwenhuis in prima conditie en toonde zich weer eens een speler met buitengewone capaciteiten. Zoowel zijn verdedigen als het afgeven van den bal naar de voorhoede waren volkomen af. Maar ook de andere ,.H'-achterhoede spelers hebben het hunne bijgedragen tot de overwinning. In de voorhoede was Koning weer de man, hij maakte zelfs met een keurig schot de win nende goal. Met v. Dam vormde hij een uiterst gevaarlijke vleugel. Roelfsema speel- tJe.,ook nen £°cden wedstrijd evenals Nachte geller, Brugman combineerde soms wel aar dig met zijn vleugelman, doch zijn voorzet ten kunnen nog beter Zoo we reeds schre ven speelde ook het Excelsior team goed, V00r'10etJe de rechtsbuiten, in de verdediging de keeper als uitblinker. Wat dezen speler voor de rust uit zijn doel heeft gehouden is verbluffend en we gelooven niet te veel te zeggen als we dezen speler een ernstig pretendent voor het Ned. elftal noemen. Over het verloop van den wedstrijd die onder de beste verstandhouding werd ge speeld en uitstekend werd geleid door den heer Kaptein nog het volgende: Beide elftallen zijn volledig en stellen zich als volgt op: R. C. H.: ErdtsiecK, Kuyt, Hazevoet, Geutskens, Nieuwenhuis, Krom, Koning, v. Dam, Roelfsema, Nachtegeller, Brugman. EXCELSIOR: Huysman, Bak, v. Loon, Vink, Mansfen v. d. Ende, Grokke, Stolk Sr., Stolk Jr., Rijsfel, v. d. Berge. R. C. H. trapt af en reeds aanstonds heeft v. d Berge reeds zijn kunnen te demon- ttreeren als Roelfsema een hard schot in zendt, hetgeen hij vlak daarna herhaalt Dan komt plotseling Excelsior los en on derneemt eenige aanvallen. Geleidelijk her stelt zich het evenwicht en kan men genie ten van een fraaien, maar bovenal sne'.len wedstrijd. Zoo heeft Excelsior een hoek schop genomen voor het R. C H. doel, of R C. H. doet hetzelfde voor het Rotter damsche, waarna Excelsior nog eens een corner forceert. Een vliegend schot kon Erdtsieck maar net corner werken, waarna Nachtegeller uit een center van Roelfsema den bal over het E. doel kogelt. Weer een corner op het E. doel. Even later kopt van Dam den bal net over uit een voorzet van Brugman, v. d. Berge krijgt zéér veel werk te verrichten, doch blijkt bijna niet te pas- seeren. Een schot van Roelfsema wordt tot corner verwerkt, maar ook nu weer geen succes In deze periode is R. C. H. het meest aanvallend en vertoont keurig spel. Bijna forceert Krom een doelpunt, doch op 'net juiste moment trapt v. Rijsfel den bal nog weg. Het komt inmiddels niet tot scoren en rust gaat in met blanken stand. Had men verwacht dat het tempo in de tweede helft wel wat minder snel zou zijn, niets bleek minder waar. Direct van den aftrap gaat het weer full-speed aan beide zijden en om beurten verkeeren beide doelen in gevaar. Het spel van Excelsior is meer open dan van R. C. H„ dat afwisselend lang en kort passeert en daardoor gevaarlijk is. Als eerst van Dam nog eens den bal over het doel heeft gekopt, krijgt Koning den bal keurig toegespeeld, loopt om v. d. Ende heen en scoort met een fraai laag schot in den uitersten hoek van het doel Groote vreugde begroet dit fraaie staaltje voetbal. Zoo mogelijk is deze tegenslag voor Excel sior nog aanleiding een tikje harder te wer ken, waardoor de strijd nog aan interesse toeneemt. Onstuimig vallen de Rotterdammers aan, eenige corners zijn het resultaat, zonder meer. Een vrije trap op het E. doel kogelt Nachtegeller in de goede richting, doch ten koste van een corner voorkomt men verder onheil. Dan krijgt Bak een prachtkans om gelijk te maken, maar ook hij heeft geen succes. De spanning stijgt met de minuut, want van overwicht is geen sprake en zoo wel R. C. H. als Excelsior kunnen nog doel punten. De R. C. H. achterhoede toont zich in haar volle kracht en weet telkens het leder terug te zenden. Tot het laatste oogen- blik blijven de Rotterdammers ernstige po gingen doen om gelijk te maken, doch het lukt niet en als scheidsrechter Kapitein het einde aankondigt heeft R. C. H. met 10 ge wonnen. Hoewel de twee begeerde puntjes in Am sterdam bleven en de Hagenaars heusch niet teleurgesteld naar Den Haag zullen zijn te ruggekeerd, is het spel der zebra's ons, na wat zij in het begin van het seizoen vertoon den niet meegevallen. Van de haast beroemd geworden productiviteit der voorhoede was thans niet veel te merken, wanneer men althans het aantal geboden en gemaakte kan sen in aanmerking neemt. Vooral Kouden- berg en Robles hebben we wel eens beter gezien, terwijl v. d. Voorn zich, na 'n zwak begin herstelde en een tweetal goede doel punten maakte. De vleugelspelers voldeden als gewoonlijk, terwijl ook de middenlinie en de achterhoede haar reputatie handhaafde. Bij de Haantjes vlotte het niet al te best. In het doel zondigde Pfeilfer nogal eens te gen de juiste opstelling en was daardoor mede schuldig aan een tweetal doelpunten. Bosschart was uiterst matig, terwijl Bontje een aardige partij speelde. De middenlinie werkt hard, doch schonk te veel aandacht aan de verdediging. De voorhoede, heil zoe kende in het shortpassing, deed vaak aardige uitvallen, docht het traditioneel falen voor doel speelde ook dezen vijf spelers parten. De eerste helft bracht, na een aanvanke lijk Quick-overyricht van een tiental minu ten, een zebra-suprematie, welke de voorhoe de van haar zijde deed kennen. Rust ging met 00 in. Ook in de tweede helft, welke veel spannen der was dan de eerste 45 minuten, begon men eenige goede, doch geen resultaat neb bende Haagsche aanvallen, waarna Blauw- Wit weer het wcord nam en na een tienta' minuten door Dorenbos het eerste doelpunt van den middag product erde ep even daarna haar leiding door v. d. Voorn te vergrooten. De spanning nam toe, doch verdween, toen wederom v. d. Voorn vcor no. 3 zorgde D._ strijd was teen gestreden en ieder was ver wonderd, toen Schuur nog kans zag uit een scrimmage de eer te redden. Sparta heeft een invaller voor Ruffeise Z. F. C. twee invallers voor Drijfhout en On rust. Aanvankelijk wegen beide partijen tegen elkaar cp met Z. F. C. iets in de meerder heid. Het Sparta-doel is dan ook herhaalde lijk in gevaar, doch de kansen worden niet benut, totdat Lust, die door Steeman goed wordt bewaakt, den bal krijgt, en met een goed gericht schot aan de Zaandammers de leiding geeft, Z. F. C. blijft nu geregeld de aanvallende partij, doch Roem blijkt in goede conditie en weet verder doelpunten te voorkomen. Spoedig daarop komt Sparta opzetten en krijgen de Rotterdammers driemaal achter elkaar een corner te nemen, waarvan de laatste succes oplevert, als Dijke na een schermutseling voor het doel voor den ge lijkmaker zorgt. Na de rust raakt Z. F.°C. langzamerhand in de minderheid en geeft zij niet meer het spel van de eerste helft te zien. Toch blijft de stand nog onveranderd. Als De Boer den bal in het strafschopge bied met de hand bewerkt krijgt Sparta een vrijen schop, wat voor Z. F. C. noodlottig wordt. De Vries keert den bal, doch deze springt terug in het veld, waarvan Formanoy handig gebruik maakt om in te trappen. In dezen stand komt geen verandering meer, zoodat Sparta verdiend met 21 wint. De gasten hebben de Hörburgers in de ge lederen. A. S. C. speelde in een opstelling, die weer aanmerkelijk afweek van die door ons gepubliceerd in den loop der vorige wek. De nieuwe opstelling bleek intusschen een absolute mislukking. De voorhoede deed in het veld vrij aardig werk, maar voor het doel werden de beste kansen geregeld ver knoeid. In de eerste helft is A. S. C. al in de meerderheid en na 25 minuten opent Roem, uit een voorzet van Goslings, met een goe den kopbal, de score Even voor rust zorgt Hörburger (welke?) voor den gelijkmaker. In de tweede helft komt de A, S. C.-meer- derheid nog sterker tot uiting. Unitas brengt het sporadisch tot een uit val, en Kraayveld weet uit één van deze uit vallen den stand op 12 te brengen. Aan den anderen kant knoeit de A. S. C.-voor- hoede er lustig op los. H. V. V. is volledig, terwijl V.O.C. weer eens een nieuwe opstelling probeert. Hly- I ser, Boerdam en Vermaas waren vervangen en Beyers speelde links achter. Dit laatste was ongetwijfeld een verbetering, doch de voorhoede bracht er weer niets van terecht. I De Rotterdammers begonnen enthousiast, j en al dadelijk kreeg MacNeil moeilijke scho- ten van Bakker en Herwaarden te keeren, zoodat het leek, dat V. O. C. eindelijk eens wat meer fighcing-spirit zou toonen, dan bij de vorige wedstrijden. De Hagenaars lieten i zich echter evenmin onbetuigd, speelden keurig samen en hun aanvallen droegen steeds een gevaarlijk karakter. Kort na den aanvang maakte Beyers binnen het beruchte gebied hands. Snoeck Hunrgronje nam den daarvoor toegekenden strafschop, doch zijn schot sloeg juist tegen Steenhauer aan, die dan ook weinig moeite had, den bal weg te werken. Allengs verslapten de Rotterdam mers weer. Na 20 minuten zag J. Campion! kans, met een ver, onhoudbaar schot H.V.V. de leiding te geven en toen in de volgende minuut Jansen met een harden schuiver den voorsprong vergrootte, was alle geestdrift weer uit de V. O. C.-gelederen geweken. Rust kwam met onveranderden stand. Na de hervatting speelden de Rotterdam mers een verloren spel. H. V. V was door gaans in den aanval en bij de enkele uit vallen der rood-zwarten, was het geluk niet aan hun zijde. Ook de Hagenaars konden het net niet meer vinden, zoodat liet einde V. O. C. de vijfde nederlaag bracht. D. F. C.'s zesde wedstrijd bracht de vijfde nederlaag; de thans weer gewijzigde opstel ling met Piantorii op de middcnvoorplaats en Versluys uit het reserve-elftal op den linkervleugel heeft, wat schotvaardigheid betreft, niet aan de verwachting beantwoord. Het begin was voor Ajax; Nelson kreeg aanstonds een pittig schot van Geudeker te houden. Een snelle uitval van D. F. C. bracht den bal op den linkervleugel, Pian toni gaf met een houdbaar schot D. F. C. de leiding. Het overwicht der Amsterdammers deed zich gevoelen, na op keurige wijze den bal te hebben vrijgemaakt, wist De Natris met een listigen schuiver de partijen op ge lijken voet te brengen. D. F. C. zette krach tig op. v. Dam, die in den rechtervleugel aan v. Twist een goeden steun had, zond een tweetal schoten in, die Van Heeswijk zuiver stopte. Een ren van De Natris bracht den bal bij v. Kol, de D. F. C.-achterhocde weifelde, het schot van den Ajaxcied zat. Het D. F. C.-doel onderging een bekogeling. Nel son ving betrouwbaar. In de tweede helft drong D. F. C. met snel spel telkens gevaar lijk op, de verdediging van Ajax kreeg het hard te verantwoorden; den feilen kogel van Sigmond, een schitterend schot, hield de paal, de schuiver van Van Dam scheerde langs de lat. Hamel, die als rechtsbuiten veel vrijheid genoot, bracht den bal naar de voor hoede, Geudeker liep op, stuitte echter op Nelson, die krachtig ingreep. De gelijkmaker scheen in de lucht te zitten, telkens stond het Ajax-doel onder feilen druk, maar Hor dijk toonde zich op de spilplaats in zijn volle kracht, goed gesteund door Delsen en Pel ser in de achterhoede. Het einde kwam met den stand 12. Scheidsrechter Vrugt leidde streng, maar onderbrak het spel daardoor te veel. Den nieuwen regel omtrent het door spelen als spelers onklaar worden dit kwam nogal eens voor negeerde hij ech ter. Ten tweede male heeft E. D, O. moeten ondervinden, dat de weg naar de eerste plaats nu juist geen geplaveide weg is. De benjamins hebben zich echter goed geweerd en het is o.i. alleen hun tot in het oneindige doorgevoerde korte spel, dat hun de neder laag heeft bezorgd. Capaciteiten bezitten de meesten hunner wel, doch zij dienen hun speelwijze te herzien Stormvogels speelde niet een harer beste wedstrijden. Vooral de verdediging geleek vaak een zeef. Ook in de voorhoede was fraai, snel samenspel slechts een unicum. De elftallen, wier verrichtingen hier be sproken worden, zagen er als volgt uit: de Kielte, Kuil, Bqeree, Perukel, v. d. Laan, v. d. Laan, Zwart, Tanis, Steffens, Perukel, v d. Hurk. Asbeck, Visser, Sint, Blinkhoff Sr., Olden burg. Bakker, Snoeks, Struys, Koster, Blinkhoff Jr. v. d. Wint Edo trapt af, maar Stormvogels doet de eerste aanvallen, Kuil en Boeree staan ech ter hun mannetje, zoodat de Kiefte slechts een ver schot van Oldenburg behoeft te stoppen. Met zuivere korte centers zet de E. D. O. middenlinie haar voorhoede aan 't werk. De Haarlemsche middenvoor krijgt al spoedig een prachtkans. Wel schiet hij hard in, doch doelman v. d. Wint weet een zeker doelpunt te voorkomen. Bij de Stormvogels vlot het niet zooals anders. Het verband van het elftal ontbreekt, zoodat de E. D. O.-verdedigign steeds met succes kan ingrijpen. Visser werd hard, doch is weinig productief. Toch krijgt De Kiefte erg veel te doen, doch het zijn meest scho ten van den rechts-half Struys. De Stormvogels-middenlinie wordt door het short-passing van E D O. nog al eens gepasseerd. Het duo Koster-Blinkhoff is evenwel op dreef, terwijl v. d. Wint door enkele bravour-stukjes eveneens doelpunten voorkomt. Wanneer er een half uur gespeeld is, talmt Kuil met wegwerken. Hiervan profi teert Sint om De Kiefte te passeeren, 10. Nauwelijks hebben we een en ander geno teerd, of Perukel heeft uit een corner v. d. Wint, wien het uitzicht werd belemmerd, het nakijken gegeven, 11 Stormvogels gooit er nu een schepje op, Een harde kogel van Sint komt onder den vallenden de Kiefte in 't net, 21. Met dezen stand gaat de rust in De tweede helft vangt aan met een over wicht der Haarlemmers, die de ietwat loom spelende Stormvogels op eigen helft terug dringen. Een prachtschot van Perukel vliegt rakelings langs den paal en een voorzet van Van der Hurk kopt Koster bijtijds voor Steffens weg. Stormvogels ziet in, dat het zoo niet gaat en begint weer een woordje mee te spreken. Visser en Blinkhoff Sr. werken hard, doch niet oordeelkundig en Oldenburg wil het te mooi doen. Als de voorhoede dan geen goal maakt doet Struys het, 31. Stormvogels acht zich met dezen voor sprong veilig en bepaalt zich tot gevaarlijke doorbraken. E. D. O tracht den achterstand te verkleinen en heeft pech als Jan d. Laan tegen den paal schiet. Geruimen tijd is het spel wel niet mooi, doch het aankijken nog wel waard. Hoe meer het einde echter nadert, hoe minder aantrekkelijk wordt de wedstrijd, zoodat we ten slotte blij zijn, als Bos het einde aankondigt. Dat de stemming in het Stormvogelskamp enthousiast was is te begrijpen Stormvogels zal echter beter moeten gaan spelen, wil zij succes blijven hebben. H. B. S. is volledig, U. V. V heeft twee invallers. H. B. S. gaat dadelijk tot den aan val over, maar de Utrechtsche achterhoede is goed op dreef, zoodat er voorloopig nog geen gevaar is Een enkele aanval van O. V. y., meestal geleid door Walder, wordt door Denis en Vernietten bezworen, terwijl de voorhoede der gasten de weinige kansen onbenut laat. Een goed schot, van Smeets springt van dé lat terug, terwijl even later een kopbal van Slangenburg ook door de lat gestopt wordt. Na de pauze zet H. B. S. er alles op, maar de U. V. V.-achterhoede is niet te passee- ren. Keeper v. d Brink weert ziel- geducht in deze periode. Een mooi schot van Slangenburg wist bij vallende te stoppen, doch kon niet verhin deren, dat de toeschietende Smeets den bal in het doel werkte. Vink daarop kopt Scha- fer mooi in doch v. d Brink redt even fraai Bij een Utrechtschen aanval werkt Vermet ten den bal volgens veler meening met de handen uit het doel, maar er wordt corner gegeven. U. V. V. protesteert en neemt na afloop den vrijen trap, welke door Zijlstra wordt gehouden. E.D.O. II—BL. WIT II, 1—1. De reserves schijnen zich nu beter in hun afdeeling thuis te gevoelen dan het vorige seizoen en nu werd er weer een puntje in de wacht gesleept tegen B. Wit II. De volgende elftallen fluit den heer Frijs. welke goed voldeed in het veld: BLAUW-WIT. H. De Vries, J. Gil, J. v. Galen, J. Cossen, Slingerlandt, J. Elzinga, E. De Valines, J. C. Smit, A. Verhagen, A. Vcrwerda, J. A. Bijlsma. E. D, O.: W. Spoor, Tenze, Koreman, J. Oomen, Huizebosch. H. Dernison, G. Mollema, J. Dinkla, J, Poel, G. Gerritsen, A. Jonker. BI. Wit raadt goed en Koreman brengt voor E. D. O. den bal aan het rollen. De bal verhuist direct naar voren en komt bij Spoor, welke een goed schot inzendt dat de keeper tegen zijn been krijgt en dus op een vrij ge lukkige manier den bal keert Dan heeft Bl.- Wit het eerst zijn vorm te pakken en is zij sterker dan Edo. De talrijke aanvallen wor den door de Edo-achterhoede, welke er nog niet geheel in zijn, met groote moeite afge slagen. Langzaam komt Edo er beter in en de mid denlinie stuwt de voorhoede op. Het spel gaat nu vlug over en weer, dan moet De Vries zijn talenten toonen en direct daarop Jonker. De Edo-aanvallen worden nogal eens onderbroken door het eenback systeem van Bl.-Wit. Rust breekt aan zonder dat er gescoord is. Na de hervatting -wegen de par tijen nog steeds goed tegen elkaar op. Een misverstand in de roodzwarten-achterhoede geeft Verhagen de gelegenheid om aan zijn club de leiding te geven. Edo is geenszins ontmoedigd en vurig wordt er aangevallen. Eindelijk komt het zoozeer verdiende tegenpunt. Hulsebosch zet goed voor en Tense maakt geen fout. Hard wordt er nu gestreden om de leiding. Steeds weer zetten de midden-linie's de voorhoede aan het werk en steeds weer worden de aanval len afgeslagen. Dan klinkt het fluitje en maakt een einde aan dezen wedstrijd, wel ke in de beste verstandhouding gespeeld werd. Een gelijk spel was vrijwel de juiste verhouding. HAARLEM 2—RAPIDITAS 2, 5—0. Met 2 invallers voor Kaan, Torringa en Smit hebben de Haarlem-reserves getoond ook op eigen terrein te kunnen winnen. Dc opstelling was. Renesse, IJfs, de Ruig, Jansen, v. d. Lijke, Kluit, Borghouts, N. N„ Balen Blanken, Huismans Lamp. De eerste tien minuten is het spel ver deeld, maar dan worden de Haarlem-aan vallen steeds talrijker. Verschillende hoek schoppen zijn het resultaat en Jansen weet eenmaal hieruit het net te vinden, 10. Huisraans benut een goeden center van Balen Blanken om de score te verhoogen, 20. De aanvallen van Rapiditas strandden op de solide verdediging van Haarlem. Rust 20. Kort na de hervatting scoort Kluit no 3. Rapiditas heeft vrijwel niets meer in te brengen en de Haarlem-voorhoede is voortdurend in de nabijheid van het Rapi- ditas-doe! Lamp geeft een goeden voorzet en een achterspeler trapt in eigen doel, 4-0. De bezoekers gaan dan vrij ruw spelen en twee spelers krijgen een waarschuwing. In de laatste minuut brengt Borghouts met e'en fraai schot den stand op 50, 2e klasse. In een wedstrijd, waarin de Schotenaren steeds het beste van het spel hadden, heeft zij toch de nederlaag moeten slikken na tot een kwartier voor tijd de leiding te hebben gehad. D. O. S. wint den toss en kiest het windvoord-el. Dit is voor de bezoekers ech- t geen beletsel onmiddell'"1 aanvallend op te treden. Clvcn schiet tegen den paal. Dan komen ook de D. O. S.-menschen opzetten, doch kunnen het ook niet tot scoren bren gen. Rust 00. De tweede helft zijn de Geel-Zwarten steeds in de meerderheid geweest, doch doelpunten blijven uit, totdat Cuyon op doel schiet en de keeper den bal verder in het net werkt. 01. Nog een kwartier speeltijd. De Schoten-voorhoede mist ettelijke kansen. Bij een corner op het Schoten-doel bewerkt een der spelers den bal met de hand. De toegestane strafschop word! ingezet. 11. Schoten trekt wederom ten aanval, doch het winnende punt komt aan den kant, waar het niet werd verwacht, als de D. O. S.- mid-voor o. i. buitenspel-positie scoort. 21. Schoten tracht in de resteerenden tijd nog op te halen, doch D. O. S. verdedigt met man en macht en als het tijd is, heeft Scho ten zeer onverdiend verloren. Volhouden Schoten. BLOEMENDAAL—A.F.C. In deze ontmoeting probeert de thuisclub welke een invaller heeft voor haar mid- half een gewijzigde opstelling, welke niet in alle opzichten voldeed. Even na 2 uur wordt onder leiding van den Fleer S. Hakker begonnen. De eerste aanvallen zijn zooals gewoonlijk voor Bloemendaal doch dezen stranden dit maal op buitenspel, waarop door de A.F.C.- achterhoede zeer speciaal wordt gewerkt. Zonder dat echter de A.F.C.ers kans hebben gehad het den Bloemendaal-doelman lastig te maken kost dit buitenspel zetten den be zoekers een doelpunt, wanneer Bakker de appelleerdende A.F.C.-achterhoede voorbij loopt en van kort bij hard inschiet. 10. A.F.C. pakt hierna flink aan. De Amster dammers leveren in het veld een keurig slui tend spel doch voor het doel hapert er nog wel een en ander aan. Opgemerkt dient hier bij dat zij met een schot tegen de bovenla en eenige vlak naast het Bloemendaal-doeJ weinig geluk hadden. Half time komt met een ongewijzigde stand. In de tweede helft pakt Bloemendaal beter aan en er is thans sprake van eenig over wicht der thuisclub. De A.F.C.-backs ver dedigen zeer goed. Tot tweemaal toe ver oorzaken echter de achterspelers een straf schop wegens hands, terwijl nog een derde geval, door den scheidsrechter niet werd ge constateerd. Beide penalty's worden zeer slecht genomen en leveren geen resultaat op. Tien minuten voor het einde lost de Am- sterdamsche mid-voor uit een zeer snellen aanval een hard schot, waaruit de bal met verrassend veel effect in het Bloemendaal-do 1 doel belandt. 11 Direct hierop volgt aan den overkant een hoekschop. Een scrimage ontstaat voor het rood-zwarte doel, waaruit het leder tenslotte voor de tweede maal in het A.F.C.-net wordt geplaatst. De resteerende minuten brengen in den stand geen verandering. Wel moet de scheidsrechter nog eenige malen wat al te groot enthousiasme den kop indrukken. Einde komt met een verdiénde Bloemendaal- overwinninc Met 1 invaller voor Bakker trokken de Boys naar Scheveningen. Op een zeer slecht terrein trapt ruim 2 uur Scheveningen met den sterken wind, die hier stond, in den rug af. Scheveningen is iets in de meerderheid, doch Kors, Heinsbergen en Spierdijk zijn in uitstekenden vorm. Het gaat vrij forsch, soms wat al te forsch. De Sch, linksbuiten krijgt binnen een kwartier reeds drie waar schuwingen. De T. H. B.-voorhoede bracht r niet veel van terecht. Slechts sporadisch kwamen de Boys over de helft, doch de ver dediging was goed. Vijf minuten voor de pau ze schoot de Sch. linksbuiten op het doel der Boys, de midhalf veranderde het leder van richting en bezorgde hiermede Sch. de lei ding en overwinning. In de tweede helft waren de bordjes ver hangen en slechts zelden kregen de Sch. den bal over het midden van het veld en onop houdelijk waren de Boys in den aanval. Doch niets lukte, zelfs een prachtschot van Trak- sel scheerde de lat. Even voor het einde schoot Kors keihard in, doch zonder succes, daar de keeper den bal stopte. Sch. ging nu een beetje forsch spelen, wat den scheids rechter aanleiding gaf verschillende malen een waarschuwing uit te deelcn aan beide kanten. Zoo kwam het einde van dezen min der aangenamen wedstrijd, met een onver diende nederlaag der Boys. Een gelijk spel had zeer zeker de verhouding beter weer gegeven. AMSTEL—DE KENNEMERS, 0—2. Gisteren trokken de Kennemers voor de derde maal in successie naar Amsterdam om Amstel partij te geven In een uiterst fairen wedstrijd wonnen de Kennemers met 20 en zijn dus weer op het goede pad. Direct na den begintrap waren de Ken nemers in den aanval, doch de defensie der Amsterdammers was in vorm, terwijl door het buitenspel zetten menige kans een vroegtijdigen dood stierf. Verbeek, loste eens een fraai schot, dat de doelman even fraai stopte. Na vijf en twintig minuten opende Schmitz met een kopbal de score, 01. Hiermede kwam rust In de tweede helft kwam Amstel geducht opzetten en de vele supporters van de Be- verwijkers hielden hun hart vast. De achter hoede, met Lindner en v. Essen aan het hoofd, was uitnemend op dreef en het ge lukte hun het spel naar de andere helft te verplaatsen. Honing schoot eens tegen de lat, wat Witteman hem nadeed. Zeven minuten voor time doelpuntte Witteman uit een hoekschop voor de tweede maal, 02, Einde 02. Hedenavond heeft in Hotel „De Leeuwe rik" een vergadering plaats tusschen het bestuur van de Supporters-Vereeniging van de H. F. C. en de besturen der vier Haar lemsche eerste klassers: Haarlem, R. C. H., E. D. O. en H. F. C. De wedstrijden zullen waarschijnlijk a.s. Zondag plaats hebben; 's morgens; en 's mid dags de finale. H. F, C. stelt haar terrein aan de Span jaardslaan hiervoor beschikbaar. De zilverenbal, die uitgeloofd is door de Supporters-Vereeniging van de H. F. C., zal, indien mogelijk, in een étalage voor het pu bliek te bezichtigen zijn. De geldelijke opbrengsten zullen beschik baar gesteld worden aan liefdadige instel lingen. Zondag 2 November speelt E. D. O. waar schijnlijk tegen H. F. C. aan de Kleverlaan. Het is geworden, zooals we verwachtten: een spannende strijd. Met 43 bleef Concordia de meerdere van de leiders van 1 B. De wedstrijd was rijk aan corners, vooral in de eerste helft. Uit 2 daarvan ontstonden 2 fraaie goals van Joop. Om 2,35 blaast Haverkom de ploegen in 't veld. S. J. C. wint den toss en laat Conc., met den zwakken wind in den rug aftrap pen. Het begin is een wederzijds verkennen en al spoedig vliegt een schot van den S. J. C.-rechtsbinnen naast. Reeds van de eerste minuut af is het spel razend vlug. Na vijf min. spelens forceert Conc. de eerste cor ner. Assendelft zet fraai voor doel, v. Otten plaatst zijn hoofd er onder en Conc. heeft de leiding. 10. Na 8 minuten kanjert Jaap no. 2 in de touwen. Weer komen de blauw- hemden terug. Een fraaie voorzet van rechts wordt subliem door den S.J.C.-doelman on derschept. S. J. C. breekt herhaaldelijk ge vaarlijk door, maar het Conc.-backstel heeft er zin in en geeft steeds niet thuis. Maas kan rustig toekijken. S. J. C. forceert dan den eersten corner., die' Bouckaert weg werkt, maar v. d. Berg schiet weerinj Maas is thans op zijn post. Verschillende S. J. C.- aanvallen stranden op buitenspel. Thans volgt een heele serie corners op bet Noord- wijk-doel; uit één er van kopt v. Etten no. 3 in. Juist even te voren een snelle door braak van de zwart-witten, met een corner tot gevolg, waaruit het 1ste tegenpunt voor Noordwijk ontstond. Rust breekt aan met 31 voor de Treslongbewoners. Bij de 2e helft is S. J. C. wel voortdurend in de meerderheid geweest, maar Simon zorgt spoedig voor Conc.'s 4e doelpunt. Nog geenszins geeft S. J. C. zich gewonnen, steeds komen ze terug en weten spoedig door hun mid-voor den achterstand te ver kleinen. Telkens komen zij weer terug, maar Walkers c.s. houden stand. Simon gaat verdedigen, Cees naar voren (dat moeten jullie toch niet meer doen hoor). S. J. C. blijft sterker en juist voor tijd maken zij hun 3e doelpunt door toedoen van den rechts buiten. Einde komt met 43 voor de blauw- hemden. Als om ruim 2.30 scheidsrechter van der Klugt beide elftallen in het veld blaast, gaat S. J. C. direct tot den aanval over. Van Lieper krijgt den bal, plaatst schitte rend voor doel doch dc keeper gaf niet thuis u gaat S. J. C.tot den aanva, over en de ïdvoor gat den keeper geen schijn van kans (10). Het spel ging nu gelijk op en neer. Een vcorzet van nnKs volgde en werd ingeschoten (20). Dan verandert Concordia haar opstelling, welke een heele verbetering bleek. S. J. C. kreeg een kans, welke be nut werd. Hierna rust. Na de rust zijn de bordjes verhangen en is Concordia steeds in den aanval. Van Lierop breekt mooi door en zet de partijen op gelij ken voet. Nu neemt S, J. C. den aanval, doch Heemskerk en Pijnacker bezweren alle gevaar. Concordia poogt de score te ver hoogen, doch vrouwe Fortuna was niet met haar. Nog een halve minuut was te spelen, r.eelen plaatste mooi voor doel en Van Dijk trapt in, doch de keeper stopte achter de doellijn. De scheidsrechter kende echter deze goal niet toe. Einde 2—2. Circa half 3 bracht E. M. S. den bal aan het rollen. Direct worden door E. M. S. ver schillende goede aanvallen ondernomen, wel ke echter allen op de solide achterhoede van Geel Wit stranden. Doch niettegenstaande de achterhoede van Geel Wit safe was, kwam E. M. S. aanhoudend terug. Nu komt echter de G. W. voorhoede een woordje medespre- ken. MMooi combineerend gaan zij op het E. M. S.-doel af en al spoedig gelukt het den midvoor van G. W„ na flink doorzetten de eerste goal te fabriceeren. Spoedig hierna is het rusten. De thee schijnt de G. W.-ers goed gedaan te hebben. De voorhoede speelt prachtig samen. Na ongeveer 10 minuten ligt voor de tweede maal het leder achter M. S. keeper en een kwartier daarna no. 3. Beide doelpunten weder door den midvoor. Spoedig hierna blaast scheidsrechter B'laricum, die uitste kend leidde, voor het laatst en hebben de G. W.-ers twee kostbare punten uit Noord- wiikerhout medegenomen. B. S. M.—Geel Wit II 4—1 Secretariaat: Kerkpad 10, Santpoort. UITSLAGEN ZONDAG 26 OCTOBER 1924 Lisse ISantpoort I 63 D. S. S. ISantpoort II 21 Victrix IISantpoort III 10 Santpoort IV—R.K.V.Z. III 1-6 PROGRAMMA 2 NOVEMBER. Santpoort IConcordia I, 2 uur R. C. O. ISantpoort III 2 uur De aanvang wordt vermoedelijk 2 uur met November, doch zeker is 't nog niet; dat be slist 't Bondsbestuur. De secretaris-penningmeester van den Bond heeft den penningmeester gemaand om de bondscontributie der leden. Gelieve deze zoo spoedig mogelijk aan den penningmeester te voldoen. Het lid, de heer P. C. Scheenaard en mej. J. M. Hageman, zijn in ondertrouw opgeno men. Zij hopen den 5den November in den echt te worden verbonden. De hartelijke ge- lukwenschen van de geheele vereeniging zij hier gememoreerd. We zullen hopen dat 't huwelijk geen be letsel zal wezen, om zijn gewaardeerde krachten steeds voor de vereeniging te kun nen geven, wanneer dit noodig is. Dat God Zijn zegen overvloedig zal doen nederdalen op hun huwelijk. Deze week zal de medaille-kast, in de et-lage van den heer Spanjaard worden ten toongesteld. 't Wachten was op de prijzen van T. B. B. Denk er om mannen van „Santpoort", een kampioensmedaille zal d'r in pronken. Zorgt er voor, dat we volgend jaar weder eer plaats voor een medaille moeten klaar ma ken. Aan welk elftal dc eer? Zoo'n feestavond, jongens, dat wil d'r in! Allen verloren! Dat valt wel, maar niet mee, doch houdt er den moed maar in. Vol gende week beter. SMIT, AFDEELING I. Blauw-Wit 6 5 0 1 10 23—10 1.66 Feijenoord 4 3 0 1 6 11—6 1.50 H.F.C. 5 3 0 2 6 12—6 1.20 Sparta 5 3 0 2 6 8—8 1.20 Quick 5 2 1 2 5 9—7 1.— Haarlem 6 2 2 2 6 11—17 1.— 't Gooi 6 2 1 3 5 10—9 0.83 Z.F.C. 6 2 0 4 4 11—14 0.66 Unitas 6 2 0 4 4 9—19 0.66 A.S.C. 5 1 0 4 2 7—15 0.4C 2e klasse A. Hollandia 5 4 1 0 9 10—3 1.80 Zandvoort 6 4 0 2 8 12—7 1.25 Al cm aria 6 3 1 2 7 20—10 1.16 D.E.C. 6 3 1 2 7 13—11 1.16 A.F.C. 6 3 0 3 6 10—9 1.— Bloemendaal 5 1 3 1 5 6—6 1.— West-Frisia 6 3 0 3 6 7—8 1.— W.F.C. 6 2 1 3 5 12—18 0.83 Z.V.V. 5 1 0 4 2 4—13 0.40 Q.S.C. 5 0 1 4 1 3—14 0.20 2e klasse B. V.V.A. 6 4 2 0 10 11—6 1.66 Hilversum 5 3 1 1 7 108 1.40 H.V.C. 6 3 2 1 8 9—4 1.33 Velox 6 3 1 2 7 13—6 1.16 Voorwaarts 6 3 0 3 6 12—6 1.— D.O.N.A.R. 6 2 1 3 5 6—15 0.83 Spartaan 5 1 2 2 4 7—8 0.80 D.W.S. 6 2 0 4 4 8—12 0.66 D.O.S. 6 I 2 3 4 9—14 0.66 Schoten 6 0 3 3 3 7—12 0.5' 4e klasse B. Scheveningen 3 3 0 0 6 5—1 2.— Hillinen 4 2 1 1 5 16—6 1.25 T.H.B. 4 2 1 1 5 11—7 1.25 Aurora 1 0 0 1 0 2—3 0.— Ooievaars 2 0 0 2 0 3—8 0.— D.I.O. 2 0 0 2 0 0—13 O.-» Ajax II D.E.C. II Z.F.C. II Edo II Haarlem II V.V.A. II Blauw Wit II Rapiditas II Spartaan II H.F.C. II Res. 6 klasse A. 20—7 11—7 12—9 6—7 13—6 10—15 6—7 5—12 7—12 3—11 1.83 1.50 1.20 1.20 1.16 0.80 0.75 0.60 0.40 0.40 AFDEELING II. le klasse. R.C.H. 5 4 0 1 8 14—5 1.60 Stormvogels 5 3 2 0 8 11—6 1.60 Ajax 6 4 1 I 9 14—9 1.50 E.D.O. 6 4 0 2 8 13—8 133 U.V.V. 6 3 1 2 7 8—9 1.16 H.V.V. 6.-3 0 3 6 12—11 1.— H.B.S. 5 2 1 2 5 5—8 1.— Excelsior 6 2 0 4 4 8—10 0.66 D.F.C. 6 0 1 5 1 4—11 0.16 V.O.C. 5 0 0 5 0 3—15 0.— IA H. F. C III—Stormvogels III. 1—i Bloemendaal IIE.D.O.III, 12 R. C,H. Ill—V.V.H. 4—2 Schoten IIHaarlem III. 04 IB Zandvoort IIKinheim. 32 E.H.S.—D.O.A. 7—1 T.H.B. II—H.F.C. IV. 1—1 IC E.D.O. IV—Schoten Ha. 2—2 Halfweg—T.H.B. III. 6—1 I.V.O.—H.F.C. V. 1—0 2B Kennemers II—H.G.S.C. 2—1 E. G. K.Ripperda. 42 Haarlem Vet.—V.S.V.II. 1—1 2C Haarlem V—R.C.H. V. 7—1 E.D.O. VKennemers III, 14 V.V.H. II—Zandvoort III. 2—4 Ripoerda IIHaarlem VI. 02 Zandvoort TV—R.C.H. VI 1—1 3A Haarlem VII—E.H.S. III. 2—1 H.F.C. VI—E.D.O. VII. 4—0 R.C.H. IX—R.C.H. VII. 2—5 D.I.S. II—I.V.O. II. 1—1 3C R.C.H. X—H.F.C. VII. 2—8 E.D.O VIII—Bloemendaal IV. 0—4 V.V.H. III—Haarlem VIII 1—1 3D H.G.S.C. II—R.C.H. VIL 1—3 V.O.C —Vijfhuizen 8—0 3G Kenr. me s t rn m III. ffl7I T. H. B. II—H. I-. C. IV 1—1 V, O. C—VIJFHUIZEN. V. O. G. wint den toss en verkiest m> wind mee te spelen. Direct een vlug spel van weerskanten. Voor rust weet V. O. G. 3 maal te doelpunten. Na de rust is Vijf huizen het meest aanvallend, wat te wijten is dat de rechtshalf van V. O. G. gebles seerd is en op halve kracht meespeelt. Ge leidelijk komt V. O. G. weer in het offen sief, wat uitgedrukt wordt in 5 doelpunten, 80. Vijfhuizen doet nog een paar goede aanvallen maar de V. O. G.-keeper laat zich niet passeeren, zoodal V. O. G. ver diend wint met 8—0. Vijfhuizen had wel een paar tegenpunten verdiend. Scheids rechter Schaap was zeer goed. BLOEMENDAAL H—LEIDEN, 2-0. De partijen gaan nogal gelijk op. Dan weer moet de Leidsche keeper handelend optreden, dan weer zien wij v. Breemen op rustige wijze zijn terrein zuiveren. De beide achterhoeden blijken de beide voorhoeden de baas te zijn; geen der partijen kom tot scoren.Met nog steeds blanken stand wordt gedraaid. Na de rust legt Bloemendaal er een schepje op. Het duurt dan ook niet lang of een Bloemendaalsche aanval heeft succes, als Drijver scoort, 10. Even later gaat een prachtkans verloren; Dryver schiet langs het verlaten doel. Maar de Leidena- ren zitten niet stil. De Bloemendaalsche achterhoede blijkt nog al hecht te ziin; vooral Herbert Andree redt nog al eens. Vlak voor het eind slaat de Leidsche kee per over den bal heenen wordt zoodoende het tweede gcaltje gemaakt. Met deze stand komt het einde.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1924 | | pagina 5