35.- 15.- 25- 9 7*25 Wollen Schooitruien Q Ingezonden ^ededeelingen DE SPAARNEBANK Jongens Ulsters fQ f9Q Marine Jekkers 7 oc Ratiné Jekkers Q Waterdichte Cabans Schoolpakken Q Schoolbroeken O 8.75 Nederlandsche Reisvereeniging. Stalen dok. Aangehouden. Weer één! Brandje. Eerste Gemeentelijk Orgelconcert. DAMMEN. Het verbruik van Duinwater. a 60 cents per regel. KX.EEDIN6MAGAZIJN IDEAS In het water gevallen. De brug aan de Zomervaart. Voor Pater Staal. Dr. Fred, van Eeden voor „Geloof en Wetenschap". Propaganda-avond R.-K. Vrouwen bond. In den weg gezakt. Biljartséance mej. Schrier. Het pontverkeer over het Ziiirier Buiten Spaarne. Gevonden dieren en voorwerpen. BURGERLIJK!. STAND. HONKBAL. VRAGENBUS. Wisselkoersen en koersen van Bankpapier. 1XU 7x/4 8lV4 81 x72 io7/8 HEEMSTEDE. SPAARNDAM. HAARLEMMERMEER. VIJFHUIZEN. HILLEGOM. BENNEBROEK. LAATSTE NIEUWS. AMSTERDAM* 'NIEUWENDIJK 184 teaenovardeBeurspassace 50 Sporthemden ij i) H .50 Petten Bretels Onze Kinderkleedincj voldoet aan de hoogste eischen v dat zij ook het genoegen eens zal smaken, in de R. K. Federatie te spelen. Den heer H. Snoeks, den bekenden mid- half van Stormvogels, die den geheelen zo mer de Black Boys heeft getraind, en dit geheel belangloos deed, werd een fraai gou den horlogeketting overhandigd. Door de vereeniging Santpoort werd den voorzitter van T.Y.B.B. een fraai bloemstuk aangeboden. En nu de revue. Daarover zullen wij met het oog op de plaatsruimte, niet al te veel uitweiden. Wij moeten echter direct zeggen, dat de revue een schitterende propaganda was, niet alleen voor de Yello Back Boys, doch ook voor.de R. K. Sportbeweging in het algemeen. Het is niet onze bedoeling hei spel in den breede te becritiseeren, doch en kele opmerkingen moeten wij toch maken. Het proloog werd uitstekend gespeeld, evenals het eerste tafreel van het le bedrijf. Het werd je werkelijk „geel en zwart" voor de oogen, en dit laatste is ons den geheelen avond bij gebleven. De vergadering was nu niet bepaald geanimeerd en dikwijls sterk overdreven. Zooals gezegd bespreken wij de revue niet uitvoerig. Zij werd, behoudens enkele fou ten waarlijk uitstekend opgevoerd. Ginautje, of wel M. Snoeks, had de hoofdrol en speel de die schitterend. Ook A. Snoeks, A. v. d. Vlugt, P. Paradijs, het boertje en de barbier mogen niet vergeten worden. The Yellow Black Follies", een onderafd. van de voetbalclub, is werkelijk een stelletje spelers dat er mag zijn. Jammer was het, dat de personen, welke min of meer achter in de zaal zaten, het spel niet geheel en al konden volgen. Wij zullen besluiien met den wensch te uiten, dat de revue van Yellow Black, het doel wat zij beoogt, zal bereiken. Meer be langstelling, zoowel van dames als van hee- ren, voor de R. K. Voetbalbeweging. Een woord van lof aan het ijverige Geel- Zwart-bestuur is hier zeker op zijn plaats. Hel verdient allen steun en wij hopen, dat b#t dien niet zal behoeven te ontberen. Yellow Black, Good luck in de komende jaren Rest nog te vermelden, dat het muziek ensemble „De Krekel" het geheel op keu rige wijze opluisterde. Ook aan dit gezel schap hulde! Een gezellig samenzijn besloot den feest avond, op welken „The Yellow Black Boys" en Follies met genoegen kunnen terugzien. Gisteravond werd in den Schouwburg Jansweg een lezing gehouden voor de af- deeling Haarlem van de Nederlandsche Reisvereeniging. Even 8 uur werd de ver gadering geopend door den heer Sabel, den voorzitter, van de afd. Haarlem. Deze heette de aanwezigen namens het bestuur hartelijk welkom. Spr. zag weer zeer veel bekende gezichten en meende daaruit te mogen opmaken, dat de aangeboden avon den in den winter v-orden gewaardeerd. Nu spr. toch eenmaal het woord had, zeide hij op een zeer ernstige zaak te willen wijzen, n.l„ dat het Centraal Bureau der Nederlandsche Reisvereeniging, geves tigd te 's-Gravenhage, is ondergebracht in een benedenhuis. In dit gebouw heerscht een groote druk te daar een 40.000 leden een enorm werk geven. Spr. maakte daarom van "de gele genheid gebruik en zeide, dat onder de pauze gelegenheid bestond om gelden be schikbaar te stellen voor de stichting van een nieuw gebouw met het bijbehoorend meubilair. Hierna gaf spr. het woord aan den heer A. Pieters, Directeur van het Centraal bureau der Nederlandsche Reis vereeniging. Deze zeide meermalen het ge noegen te hebben gehad voor deze afd., een of ander onderwerp te behandelen. Voor dezen avond zal speciaal worden be handeld het kleine hoekje van Zwitserland, het „Engadin". Graubünderland is een der mooiste plekjes. De heer Pieters gaf eerst een historische beschrijving van deze plekjes, de bekend heid, die ze hebben gehad in de voortdu rende oorlogen onderling Tevens weidde hij uit over de groote burchten die op bij na ongenaakbare rotsen staan en waar vroegerj eeuwen geleden, ridders woon den. De heer Pieters bracht nog enkele bij zonderheden naar voren omtrent dit schoo- ne stukje wereld, en ging daarna over tot het vertoonen van de lichtbeelden. Hier bij bleek dat de heer Pieters goed bekend was met deze streek en het was dan ook een waar genoegen naar zijn duidelijke uitleggingen te luisteren. De lichtbeelden tooverden de prachtigste natuurtafe- reelen voor ooger.. Ontzagwekkende diep ten met een woest bruisenden stroom, wis selden af met duizenden meters hooge ber gen met eeuwige sneeuw en gletschers. Na de pauze bracht de heer Sabel een woord van dank aan den heer Pijeters voor den aangenamen avond. Hierna werd nog een groot aantal lichtbeelden vertoond en werd door den heer Pieters iets zijner reizen verteld. Het geheel war een zeer leerzame en tevens genotvolle avond. Heden is aan De Werf „Vooruit" weer een groot stalen dok met goed gevolg te water gelaten. Terzake verduistering en valschheid in ge schrifte is door de politie alhier aangehouden en in het huis van Bewaring te Haarlem op gesloten de gewezen klerk der politie C. J. J v. d. B. Het onderzoek in deze zaak wordt voort gezet Gistermorgen is door de politie proces verbaal opgemaakt tegen een wielrijder, die op cei rijwiel reed dat niet voorzien was van een belastingplaatje. Het rijwiel is in beslag genomen. Gister is in het perceel Joh. de Braay- straat 6. een begin van brand ontstaan, doordat kleedingstukken in aanraking kwa men met een brandend petroleumtoestel ên vlam vatten. De buurman, die in het perceel 6A woont, bluschte met zijn tuinslang op de wa terleiding, het vuur. De brandweer was aanwezig. VEILING. Uitslag der veiling, gehouden in het al gemeen Verkooplokaal aan den Nieuwe Gracht, op Dinsdag 27 October. Ten overstaan van Notarissen J. Willems en F, Bruijn Pz. No. 1. Een woonhuis met erve, staande en gelegen te Schoten aan. den Rijksstraat- weg, plaatselijk genummerd 205a, groot 1 Are 35 Centiaren. Opbod 4900. B. Hay- unga. No. 2. Een woonhuis met erve, staande en gelegen te Schoten, aan den Rijksstraat weg, plaatselijk genummerd 205b, groot 1 Are 15 Centiaren. Opbod 4500. M. A Joustra. Als ouverture tot dit concert, dat voor een totaal uitverkochte zaal werd gegeven en waarvoor zeker een vierhonderd belang stellenden moesten worden tedeurgesteld, deed dienst een Andante van Handel, maar Handel's grootheid kwam beter uit in den opzet van zijn Messias, de imposante te norsolo, die door Louis van Tulder met een zeer gelukkige expressie en een bewonde renswaardige techniek werd in klank gezet. Zijn voordracht herinnerde me in meerdere opzichten aan die van Louis Dornay (Gold- steen) die in 1915 in de combinatie Foer- stel-Philippi-Bender onder Mengelberg's lei ding door een stijlvolle vertolking aller be wondering wekte. Van Tulder's vocalisatie had ditmaal de agiliteit, die elke idee van moeizaam zingen ten eenen male uitsluit, en wij hadden een schoone gelegenheid, op te merken, hoe bewonderenswaardig de acoustiek is voor een rustige stem als die van Louis Van Tulder. Tegen het mooi ge registreerde „ritornello" van dit Arioso- recitatief (het eigenlijke recitatief begint eerst later, onmiddellijk vóór de aria) stak het geluid van den solist mooi af, en ook de orgelkleuren in de aria, waar de zanger het andante m.i. terecht als „quasi allegretto" nam, boden voor deze blanke tenorstem een mooi fond. Voor het weergeven der Handel- orkestkleuren (met of zonder de fluiten en fagotten die Mozart hier bij schreef) is het orgel bij uitstek geschikt, het geeft de meest teere combinaties en voegt zich naar elk vocaal geluid, wat men niet van alle orgels kan zeggen. Was in „Memorare" van den grooten Alphons Diepenbrock uit 't oog punt kleurencombinatie veel moois te zeg gen, zoo zijn voor de schoone goudwazige harmonieën van dezen mystieker onder de tonendichters toch nog andere klankmoge lijkheden aanwezig, die Diepenbrock's ideaal dichter benaderen. Dit is echter een kwestie van tijd; we behoeven er niet op te wijzen, dat oo het terrein der kleurenmenging de groote bekoring van dit instrument ligt, en evenmin als de groote meesters der schil derkunst aanstonds als Pallas Athene in volle wapenrusting uit het hoofd van Zeus ontsprongen, veeleer lange jaren van voor studie en veel ervaring van noode hadden, zoomin kan men hier, waetr uit 't oogpunt van acoustiek veel mogelijkheden a priori zijn uitgesloten, aanstonds het ideaal van kleur, klankgeving en nuance verlangen. Alweer: bij Van Tulder's stem sloot de registratie mooi aan. Zijn reciteeren was ge houden in. een bewonderenswaardig voix mixte, dat ontroering wekte. Daar waren aan deze voordrachten twee van Bach's koraalvoorspelen voorafgegaan, het eerste „Ich ruf' zu dir, Herr Jesu Christ' een prachtige amplificatie van het koraal dat de cantate van denzelfden naam be sluit, het tweede, een dito van Lutheis om zetting „veni Redemptor gentium" van Ambrosius, en door Bach eveneens aan 't slot der cantate (Nun komm' der Heiden Heiland) aangewend. Zooals in de Passa- caglia, zoo komt ook in deze Choralvor- spiele het orgel prachtig uit: alles is tot in finesses te beluisteren, en voor de rijke contrapuntiek van Bach is dat een heerlijk ding. Wie zooais wij de Passacaglia nu meerdere malen heeft gehoord, zal met dit luisteren zeker zijn voordeel hebben ge daan. Dan waren nog meerdere stukken, die hier uitnemend tot hun recht kwamen, zoo 't door Guilmant bekend geworden Prélude van Clerambault en de rêverie van Guil mant. En eigenlijk ook het koor in Handei's stijl van denzelfden componist. Dat het niet méér indruk maakt, zal wel liggen aan het feit, dat Guilmant, eens voor den grootsten orgelcomponist gehouden, in géén opzicht een vergelijking met Widor, Saint-Saëns, César Franck kan doorstaan, althans niet wat aangaat zijn scheppende fantasie. Hij is en blijft een eclecticus, die het goede neemt, waar hij het vinden kan. De mooie indrukken die ik van dit con cert meenam, zouden nog belangrijk ver hoogd zijn, zoo ik een werk, dat mij door de prachtige uitvoeringen in de Groote Kerk sinds lang is lief geworden, had kunnen hooren in de omgeving waarin het is ge dacht. De hooge gewelven van Haarlem's oude kathedraal bevruchtten de fantasie van een jong kunstenaar en een machtig orgelwerk werd geboren. Daar is hef, dat wij naar de „Toccaia" van Hendrik Andriessen moeten luisteren, al was 't alleen, om in de verheven Te Deum-stemming te komen. Maar ook om technische redenen is de uitvoering van dit werk in de concertzaal niet bevredigend en het zou me niet moei lijk vallen, dit met meerdere bewijzen aan te toonen. Wat ieder opvalt, die het werk meermalen hoorde, is dit: op de plaatsen, waar ginds de rusten gelegenheid geven aan de zich optorenende klanken om zich tus- schen de gewelven en zuilen een punt van rust te zoeken, ziet in de concertzaal de organist zich genoodzaakt, deze rusten mechanisch te verkorten om den indruk der beklemmende leegte weg te nemen. Het genot der duidelijkheid, waarmee op de nevenklavieren de vullende stemmen naar voren treden, is naar mijn gevoelen meer van cerebralen aard en geeft een ontoerei kende vergoeding voor wat wij aan totaal indruk missen. George Robert verzorgde de veeleischende partitie met veel toewijding. Op volledigheid zou dit verslag geen aan spraak kunnen maken, zoo het niet ver meldde de tenorpartij uit het Dies irae (Verdi's requiem), die glansvol en met veel expressie door Van Tukier werd gezongen (de vier strophen vanaf „ingemisco tamquam reus" tot „statuens in parte dextra"). Wij hopen hartelijk, dat de schitterende „hooge bes" niet de voornaamste attractie is gewees.t of zal blijven om de zaal zooals thans tot in de uiterste hoeken gevuld te krijgen. Aan het eerstvolgend concert op Dinsdag 11 November met Mia Peltenburg als soliste herinneren we bij dezen gaarne. G. J. K. De Hoofdklasse-competitie van den Nederlandschen Dambond Afd. Noord). Hier laten wij de ranglijst volgen van de Hoofdklasse-competitie (Noordelijke Afdeeling) van den Nederlandschen Dam bond. V.AJD., Amsterdam 3 3 0 4416 6 Haarlemsche Damclub 3 3 0 3822 6 D.O.S. Amsterdam 3 2 1 3129 4 Gez. Samenzijn, A'dam 2 1 1 2515 2 Van Embden, A'dam 2 11 1921 2 U.D.G., Utrecht 2 0 2 16—24 0 Joz. Blankenaar, A'dam 2 0 2 1327 0 Darticlub Haarlem 3 0 3 1446 0 Het wedstrijdprogramma voor de a.s. week luidt 28 October Amsterdam: „V.A.D." „Haarlemsche Damclub". „Gezellig Sa menzijn"„D.O.S." 29 October Haarlem: „Damclub Haarlem" —„Van Embden", Utrecht: „U.D.G."— „Joz. Blankenaar." In de gemeenteraadsvergadering van Woensdag 29 October zal het raadslid, de heer v. Liemt een voorstel doen betreffen de het betalen van het verbruikte duinwa ter. Tot nog toe bedroeg het minimum ver bruik per kwartaal, hetgeen betaald moest worden 9 M3. Were in een kwartaal meer dan dit minimum gebruikt, dan moest het me .- verbruikte water worden bijbetaald bij de rekening, welke ieder kwaitaal werd in gediend. De heer van Liemt wil een voorstel doen, hetgeen beoogt, dat jaarlijks een minimum zal betaald dienen te worden voor 24 M3 met dien verstande, dat hetgeen over het ge- heele jaar genomen, meer wordt verbruikt dan 24 M3, ook zal worden bijbetaald. Door deze berekening over een geheel jaar zal worden voorkomen, dat men b.v. 30 M3 verbruikt en 40 M3 moet betalen, hetgeen tot nog toe kon voorkomen, daar elk kwar taal een minimum betaald moest worden KLEINE HOUTSTRAAT 97-99 BI] DE KLEINE HOUTBRUG van 9 M3, ook al verbruikte men minder ian 9 M3, terwijl men bij een ander kwar taal meer dan 9 M3 moest betalen, wanneer meer dan dit aantal kubieken meters was verbruikt, zonder dat rekening gehouden werd met het feit, dat in een vorig kwar taal minder dan 9 M3 was gebruikt. Gisterenochtend is een kruideniersjongen die met een zwaar beladen fiets op de Nieuwe Gracht reed, te water gereden. Door een voorbijganger werd de jongen door middel van den reddinghaak op hel droge gebracht. In verband met de werken voor de brug, welke zal gebouwd worden over de Zomer vaart, is de Zomervaart voor alle verkeer, zoowel langs den weg als over water ge sloten. Dit vindt zijn oorzaak in het feit, dat de rijweg nabij de brug verhoogd moet worden. De werken voor de brug zelf maken goede vorderingen. Reeds isbegonnen met het met selen van een der muren. Vorige opgaaf 12. Ter eere van O. L. Vr. van Altijddu- renden Bijstand om vrede en zegen in de familie 2.50 Van N. N. voor hetzelfde doel0.50 De vereeniging „Geloof en Wtenschap" voor Haarlem en Omstreken houdt op Dins dag 4 November 1924, des avonds 8 uur een bijeenkomst in het gebouw van de St. Jo- zefsgezellenvereeniging, Jansstraat 59. Als spreker zal optreden Dr. Frederik van Eeden met als onderwerp: „Ons Dagelijksch brood" (met verzenvoordracht). In gebouw „St. Bavo" houdt de R. K. Vrouwenbond hedenavond een propaganda- avond. Door „Animo", de tooneelafdeeling der Propagandaclub, wordt opgevoerd „De list van Liesje", klucht in 3 bedrijven, door S. van Cuyk en G, Nilen. Bovendien zal het zangkoor „St. Gertrudis", onder leiding van mej. v. Zutphen en onder begeleiding van mej. A. Michielsen, zijn welwillende mede werking verleenen. Het belooft dus weer een prettige avond te worden. Men meldt ons uit Lisse: Gistermorgen >e ruim 8 uur zakte een vrachtauto, beladen met 5000 kilo mout, welke moest uitwijken voor een andere auto, weg in den kant waar kort geleden de buizen voor de waterleiding zijn inge graven. Tot aan de as zat de wagen in den grond. Te ongeveer half twee had men hem weer op den beganen grond. 't Is niet de eerste auto, welke daar weg zakt en als daar geen verbetering wordt aangebracht, zal het de laatste ook wel niet zijn! De Naaml. Venn, de Rutten's B'ierbrouwc- ri De Zwarte Ruiter te Rotterdam maakt met de wereldberoemde biljartspeelster mej. Schrier uit Domburg een tournee door Ne derland. In tal van plaatsen worden seance's gegeven. Gisteren vond een biljart-seance hier ter stede plaats in lokaal Monopole. De ze séance werd echter een teleurstelling. Mej. S.hrier kon niet op dreef komen. Een partij van 600 caramboles werd gespeeld. Mej. Schrier won de partij. Na afloop werden haar bloemen aangeboden, waarna zij nog een se rie kunst- en fantasiestooten gaf. Een adres van Patrimonium. Het bestuur van de afdeeling Haarlem van het Ned. Werkliedenverbond Patrimonium geeft in een adres aan den raad te kennen: dat, naar zijne meening het de taak der Gemeentelijke Overheid, is, te waken dat de Zondagsarbeid van het Gemeentepersoneel beperkt blijft tot het volstrekt onvermijde lijke en te zorgen, dat dit personeel op den Zondag niet dan het volstrekt noodzakelijke aan arbeid verricht; dat het zijns inziens niet vaststaande is, dat het bedienen van de pont over het Zui- der Buiten Spaarne op den Zondag tot den volstrekt onvermijdelijken arbeid behoort; dat het belang van de geheele omgeving niet vordert op den Zondag dien dienst met die pont te laten uitoefenen Redenen waarom het den Raad verzoekt aan het voorstel van B. en W. om den dienst met de pont over het Zuider Buiten Spaarne gedurende eenige uren te doen uitoefenen, goedkeuring te onthouden. Politiebureau, Smedestraat, armbandhor loge en bril in etui; Wed. Cohen Berg, Du- venvoordestr. 51 rood, rijwielbei, plaatje; G. v. Mierlo, Harn.enjansstraat 41, boord; C. Jongewaard, Busken Huetstraat 43, cein tuur; Looman Ruysdaelweg 4 O'veen, hang slot met ketting; L Giphart, Da Costastr. 25, herdershond; B. ten Hoeve, De Witstr. 43, zwart hondje; W; Warmerdam, Kenne- merstraat 8, koffer met monsters; C. v. d. Hoek, Scheepmakersdijk 27, grijze poes; Politiebureau, Smedestraat, quitantiè; S. Gort, Bakkerstraat 55rood, lorgnet; Hek- kelman Garenkokerskade 7, portefeuille met inhoud; J. Plessius, Drossestraat 18, tabakspijp; van Kessel, Plein 5, portemon- naie met inhoud; M. Jacobs, Zomervaart 7, dames-pantalons; A. Nijssen, Lange Molen straat 12e, tasch met schoolboeken; J. Wijk huizen, Kinderhuissingel 62f, pak zakken. Geboren; 26 October, z. van H. H. M. Kuijpers—Kramers z van A. M. v. Dui- vcnboden-Dedding. d. van C. M. T. v. GunstercnNuijten 27 Oct. d. van M. Roskamv. Doorn. Overleden. 25 October. H. J. Wasmoeth, 79 jaar, Jansstraat.. 28 October. J. Rc- dekerBlansert, 29 jaar, Ged. Raamgracht. BASE-BALL IN AMERIKA. New-York en Washington kampioen. Enorme geestdrift te Washington. Eerst in de laatste wedstrijden is de be slissing om het kampioenschap van de beide Major-Leagues gevallen. In de National League viel dit ten voordeele van New-York (Giants) uit,(terwijl het kampioenschap van de American League, voor de eerste maal dat de Major League bestaat, door Washington (Senators) veroverd werd. Zoo zullen dus. de New-York Giants voor de 4de maal achtereen de rational League in de World- Series vertegenwoordigen en de Senators de American League. Vooral de laatsten hebben een zwaren strijd achter den rug.; de laatste week in de American League werd de spanning steeds grooter, daar de Yankees hun achterstand bij de Senators tot één punt wisten terug te brengen. Terwijl de Yankees n.l. wonnen, verloor Washington van de Boston Ameri cans met 12. De 2e wedstrijd tegen de Boston „Red Sox" begon al weer ongelukkig voor de Senators. Ze hadden nu hun links werper Mogridge op de werpplaats, maar deze moest verdwijnen toen Boston in de le beurt reeds 4 punten maakte. In 't algemeen is met zoo'n achterstand een wedstrijd ver loren^ maar de Senators spannen zich tot het uiterste in en wonnen nog met 75. Men kan begrijpen hoe groot de vreugde onder de Washington „fans" was., temeer daar de Yankees door de Philadelphia Athletics ver slagen werden, zoodat als Washington de beide nog te spelen wedstrijden verloor en de New-York Yankees ze beide won, de twee clubs evenveel punten hadden. De beslissing kwam echter reeds den vol genden dag toen de Washington Senators er n.l. in slaagden van de Red Sox en nu met 4^2, te winnen, daarmede beslag leggende op het kampioenschap en dus in de World- Series zullen uitkomen tegen de beroemde New-York Giants. Walter Johnson, de grootste werper komt te staan tegenover den besten base-ball-veld- heer, manager Mc Graw. Toen het bericht van de overwinning 'in .Washington bekend werd ontstond er een geweldige geestdrift. Heel de stad was, zoo als de Amerikaansche bladen melden, „base ball gek," men maakte direct alle noodige voorbereidingen om het team bij zijn terug keer uit Boston een grootsche ontvangst te bereiden. President Coolidge, volksverte genwoordigers, gouverneur en bestuur van Columbia waren aanwezig. De geheele poli tiemacht was niet in staat de afzetting van het station te handhaven, dat al voor de aankomst van den trein door een ontzaglijke menigte overstroomd werd. Het werd een ware zege tocht door de stad, de auto's konden zich nauwelijks een weg banen. Speciale toejui chingen, oorverdoovende „cheers" vielen Johnson en manager Harris ten deel. Het gunstige resultaat is dah ook in de eerste plaats aan hen beiden te danken. Omtrent het verloop van de World-Series valt niets met zekerheid te zeggen, in Amerika geeft men beide teams evenveel kans op de overwinning. Intusschen is de strijd om het „wereld kainpioenschap" reeds begonnen en waren de uitslagen van de eerste drie wed strijden als volgt New-YorkWashington 43 WashingtonNew-York 43 New-YorkWashington 64 DE NEW-YORK GIANTS EN CHICAGO WHITE SOX NAAR EUROPA. Na eerst nog eenige wedstrijden in Canada gespeeld te hebben, zijn de Neyv-York Gi ants en Chicago White Sox den 15en Octo ber van Quebec naar Europa scheep gegaan; heden, 22 October, komen zij te Liverpool aan. De verwachting is, dat alle bekende New- York spelers mee zijn gegaan. Indien Thur- stan van de White Sox ook van de partij is, Zal men in Europa een der beste werpers uit de American League in actie kunnen zien, De New-York Herald" berichtte omtrent deze Ëutropeesche toer het volgende Er zullen 3 wedstrijden in Parijs gespeeld worden, de eerste op Zondag 26 October, vervolgens pp 2 en 9 November. In 1923 'brachten beide teams eveneens een bezoek aan Europa. Niettegenstaande de onkosten toen ruim een kwart millioen gul den bedroegen was er toch een batig saldo. Ditmaal is alle eventueel te maken winst bestemd voor liefdadigheid. Het gezelschap bestaat uit 40 spelers en officiéële personen terwijl er bovendien nog verscheidene echt- genooten en vrienden meegaan. De beroemde Giant-werper Arthur Nehf b.v. wordt ver gezeld door vrouw en 3 kinderep. De lei ding berust bij manager Mac. Graw van de Giants en president Camiskey van de White Sox. Er gaan 2 scheidsrechters mee, één van de American en één van de National League, Voorloopig is het programma gemaakt als vólgt 25 Oct. 1ste wedstrijd te Londen, 26 Oct. lste wedstrijd te Parijs. Voor Cork, Dublin, Belfast, Glasgow en Edingburh zijn de datums nog niet vastgesteld. 1 Novenmber 2de wedstrijd Londen. 2 Nov. 2de wedstrijd Parijs. Van 29 Nov. Brussel, Berlijn, Praag en Leipzig. 9 November 3de wedstrijd Parijs. Daarna Milaan, Florence, Napels en Rome. De Nederlandsche Honkbalbond heeft zich bereids gewend tot Mr. Kinsella, den verte genwoordiger van Chicago, die in Londen is gearriveerd, ten einde ook een wedstrijd in Amsterdam te krijgen. MEDEGEDEELD DOOR De beurs opende heden iets flauwer. V. K. HEDEN Vr.: Kunt u mij ook zeggen, hoe oud men moet zijn cm zich voer een hofje op te kun nen geven. Waar moet men zich vervoegen? Antw.: Wendt u lot heeren regenten van het St. JacobsGodshuis in de Hagestraat 10, welk college daartoe Woensdag om de 14 dagen des avond 8 uur vergadering houdt. De eerste bijeenkomst der regenten is Woensdag 5 Novembed. Vraag: Ik heb een prachtigen Azalia met knopjes. De plant heeft veel dast van onge dierte (zwart), waardoor er dagelijks veel gaatjes in de baadjes zijn. Wat is daaraan te doen? Antw.: Zonder meer gegevens is het ons onmogelijk van antwoord te kunnen dienen. Herhaal uw vraag met bijvoeging van een aangetast takje, warop ook het ongedierte aanwezig rqoot zijn. Wellicht kunnen wij u daarna inlichitngen geven. Vr.: Ik ben voor dag en nacht in betrek king en ben nu 3'A maand werkzaam. Nu moet ik van den dokter thuis te bed blijven liggen. Heb ik nu recht op Jcostgeld? Zoo ja, hoeveel? Ik verdien 30 per maand. Nu heeft mevrouw me een godspenning gege ven, als ik een jaar bleef. MaaT nu ik ziek ben geworden, heeft mevroüw gezegd, dat als ik niet vóór 1 November terug ben, ik ontslagen ben. Dus in de helft van de maand heeft mevrouw me opgezegd en ik ben per maand aangenomen. Op hoeveel geld heb ik recht? Volgens den dokter zal mijn ziekte nog wel langer dan 2 weken duren. Heeft mevrouw ook het recht om den godspenning in te houden? Antw.: Indien de ziekte niet het gevolg is van eigen schuld of onzedelijkheid en in dien us bij uw indiensttreding niet opzette lijk verzwegen hebt desgevraagd inlichtingen ie geven omtrent uw ziekte, is uw patroon verplicht gedurende zes weken voor ver pleging en geneeskundige hulp zorg te dra gen Daarvan komen de eerste 4 weken voor rekening van den patroon, terwijl de laatste 2 weken verhaald worden op de dienstbode. Het loon gaat bij ziekte gedu- 5% Nederland 1919 6% Nederland 1923 4K> Nederland 1917 7N.-I. 1921 A. b% N. I. 1923 D. Holl. Lloyd Oude Vaart dito Gem. Eigendom Mij. „Nederland" Scheepvaart-Unie Rotterd. Lloyd l'aketvaart Oude Boot Holl. Stoomboot H. V. A Java Cultuur Jurgens gew Koloniale Bank Indische Bank Cert. Handel Mij Resc. dito Phoenix Geconsolideerde Kon. Olie U. S'. Steel Marine comm. Vorstenlanden Actions id. Uon.p. Merc. Arg. Poerworedjo •Jude Deli Senembah Deli Batavia Amsterdam Rubber Serbadjadi Silau Wai Sumatra Dordtsche Petr. Southern Rails Union Anaconda Wabash Comm. Maxwell 28 OCTOBER 94u/w 943/16 100X/4 - 100x/4 84 x/16 84x/16 102 102 975/ig 97'/i6 85 86 66V4. 156 155 \281ll 129 1283/4 1291/2 138 137 2 5 7 8 .25?-/2 440 441 385 383 -74V2 76 181 1803/4 1315/8 1323, 1.27 127 1 263/,j 1274/o 92 - 157 155x/2 321x/2 322 1097/8 109 10x/4 1651/2 165x/2 165,50 165 183/4 181/2 131V4 129x/4 370 369?/a 355 353x/a 327 330 163x/8 163x/8 197 1081/4 108 128x/4 125 306 306 68x/4 681/2 142 142x/3 774/2 167/8 161/ie 4x/ie EERSTE KOERS LATERE KOERS BERLIJN 0 60X/2 062 PARIJS 13 321/2 13 27x/a BRUSSEL. c 12-2 7x/a 12 30 WEËNEN Ó.'36x/2 0 3.7 LONDEN 11 46 11 47 STOCKHOLM 67 64 67-65 KOPENHAGEN 43 50 43 50 CHRISTIANIA 36 15 36 20 BAZEL 48 90 49.— NEW-YORK 2 541/2 2 55 ROME V 11.10 1115 rende een korten tijd, bijv. 8 of 14 dagen, door. Het kostgeld wordt per dag gerekend op j 0,80 k f 1 D'-t is alleen verschul digd, wanneer u op uitdrukkelijk bevel van den dokter thuis wordt verpleegd. De dienst kan alleen worden opgezegd piet inacht neming van den wetlelijken opzegtermijn. In dit geval omdat u per maand betaald wordt één maand, maar zoo dat u wordt opgezegd bij de uitbetaling van uw loon in} de eene maand tegen den Volgenden beta lingstermijn. De godspenning is verdiend, wanneer u langer dan 3 maanden in be trekking bent. Als men een beding heeft gemaakt, dat u een zeker bedrag krijgt als u een jaar in dienst bent, dan is dat geen godspenning meer. R, K. Vrouwenbond, Gisteravond-is in het R. K. Vereenigingsgebouw een verga dering gehouden van den R.K. Vrouwenbond. In deze vergadering werd als bestuurslid gekezen mevr. v. d. Berg. Voorts werden naar den Verkiezingsraad afgevaardigd de dames: mevr. Droog, mej. Hageman.mej. v. Wessem en mevr, Meure. Docr het bestuur werd medegedeeld wat de bond veer dezen winter op zijn werkpro gram heeft geplaatst. Daarna werd door den ZeerEerw. heer Rector Jansen een zeer, belangwekkende le zing gehouden, over het onderwerp: Samen werking in de opvoeding tqsschen ouders én medeopvoeders. Het zangkoor van den Vrouwenbond zong. een aantal mooie liederen, dié veel bijval verwierven. Het Jaagpad naar Spaarndam. Het Jaagpad naar Spaarndam ligt weer bezaaid met groote keislag, het is om den hals te breken. Is er dan nergens een wals' te krijgen? Burg. stand. Geboren: iietje, d. -van Tj, Mieaélua én L. B-kaer; riarmina Jacooa, d. van J. Lang out in C A tl. van Pelt, riet?.. dnkus Leonardo;, z van H J. w^ss.O'ng en C. A. van Wernnov^n; Thomas Dirk, z. van. ia. Maarssen en f. van der Klaas; /mme, d. van J, bes en A. M. raase; Joiianna Lijdia, d. van L. van der Hengst en A. Koupos; Jó- han Christiaan Willem, z.,van L. Visser en C'. M, J. rieijDoer; Helena Cornelia, d. van F. G, Ureclisei en H. C. Visscher; Janna, d. van A, Kranenburg en A. de Haan; Elizabeth, d. van f. -van der Post en E, Verhoeven; Jau Neiis, z. van H. Ziere en A, M. Siebeling; levenlooze z, van G. W. Bulk en B. van den Akker. overleden: Dirkje Kasen, 55 j. geh. met H. van Koosmalen. UeguuQ. Aan de heeren J. Sluis te Hooladorp en Joh. van der Zwaard te Aals meer is opgedragen de bouw van een kwea- kerswoning voor den heer J Spaargaren in het Uosteinde te Aalsmeer. Rijksveldwacht, Tot rijksveldwachter te» standplaats iuoofddorp is. benoemd de heer W. C. L. Bruijn te Amsterdam. Een nachtelijke ruziepartij. Door den heer C. de R. van den Spaarnwouderweg is aangifte gedaan bij de politie, dat hij door zekeren K. in den nacht van Zaterdag op Zondag van half twaalf tot zes uur van den weg af is uitgescholden en gevloekt. Genoemde R. had de ganschen nacht niet kunnen slapen, ook meerdere bewoners daar in de buurt hadden er veel last van onder vonden, Zoo men zegt heeft K. de wijk ge nomen naar Frankrijk. Goed aigeloopen. Zaterdagmiddag reed de 13-jarige G. v. B. met paard en kar op den -.pieringweg. In de nabijheid gekomen van den spoorwegovergang merktehij piet dat er een trein naderde uit de- richting Haarlem, zoodat hij door reed trots dat de trein flink- floot en de machinist de: remmen krachtig liet werken. Doch juist op het laatste mo ment bemerkte hij het groote gevaar dat hem bedreigde en kon hij zijn paard nóg omhalen, zoodat de trein rakelings langs hem heen ging. 'Ongeval. JDoor uitwijken voor een wa gen moest een auto tusschen de rails in aan de Werenstevnstraat. Door'den velen regen van de laatste dagen is bet daar vettig ge worden, waardoor de auto slipte en eén schuiver ham o.ver-den weg heen. Zij kwam teiyoht jagen een liek, dat', aardig gehavend werd,. .De scliaje wyrd vergoed. -.-soft R.-K. Tooneel. - De R.-K. Toor.eclvcr- eeniging ,,Nut en Genbegén'' geeft 'weder, om haar eerste uitvoering in dit seizoen, in het R.-K. .Vereenigingsgebouw, Schoollaan, op Donderdag 6 en Zqndag .9 November ars.- - Opgevoerd wordt het zeer mooie drama „Onschuld Zegepraalt", in 4 bedrijven en 'n kluchtspel in 1 bedrijf „Moppie Ongeluks vogelWij wcnschen „Nut en Genoegen", die op gebied van tooneel goed bekend staat, veel süfces en een volle zaal. Goede muziek, piapo en viool, zullen deze avon den opluisteren. Biirg. Stand, Óverleden; P. Zieren, m„ 63 jaar. EEN VERKLARING VAN ZINOJEFF. LONDtN, 28 Oct. Zinojeff heeft' vër- klaard, dat een groep lieden, welke in ver binding staat met den Poolschen Geheimen Dienst, vervalschte documenten levert 'aSn alle burgerlijke staatslieden, zoodra deze in moeilijkheden zijn. Het conservatieve Hoofdkwartier spreekt' tegen, dat de Partij óp de hoogte was van,. Zinojeffs brief voor de publicatie.' Hét' Hoofdkwartier van de conservatieve, partij verklaart dén oorsprong van den brief niet te kennen. a.ua uaAtupaq p ui pjtiqosnQ" Hoorn Leeuwarden 's Gravenhaqe Groninoen Hilversum II rij model - Nieuwste stoffen 3«50 tot I £^.50 blauw Melton, geborduurd anker "75 jf keuriae afwerkina. orima voer na W» keurige afwerking, prima voer ng Loden en Melton Sportmodellen, Engefsche stof U.50 alle kleuren. 0,50 geheel gevoerd, zeer sterk. fa,25

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1924 | | pagina 2