Het nieuwe Kinheimpark te Bloemendaai. VISSCHEN. DE SPAARNEBANK UIT DEN OMTREK. SANTPOORT. LAATSTE NIEUWS, Lezing over Borneo. Diocesane Vereerrging van R.K. Bijz. Onderwijzers in 't Bisdom Haarlem. Coöperatieve vereeniging „De Eendracht." Statuten. Jubilé. De Provinciale Griffie. Haarl. Orkestvereeniging. Gouden echtpaar. Hinderwet. R. K.. Vrouwenbond. De asphalteering van de Kruisstraat. BURGERLIJKE STAND. Wisselkoersen en koersen van Bankpapier. INGEZONDEN. Gevonden dieren en voorwerpen. SCHOTEN. Rijwieldief aangehouden. Verbetering van het Soendaplein. HEEMSTEDE. BLOEMENDAAL. ZANDVOORT. HAARLEMMERMEER. VELSEN. VELSEROORD. BINNENLANDSCH NIEUWS Een bezoek van Dawes-experts aan om land Ned. gezant te Buenos-Aires De Koningin te Amsterdam. Haar bezoek aan de Bloemententoonstelling. De vliegtocht NederlandIndië Overstrooming te Roermond. Het hooge water. De wapenstilstandsdag in de Ver. Staten. Studentenstaking in Cairo. Overstroomingen in Frankrijk De brief pan Zinovjef. Seznec veroordeeld. Het spoorwegongeluk in Engeland. De economische onderbande* lingen hervat. Dinsdag en Woensdag 11 en 12 Novem ber houdt ds Welbekende Pater J. Staal, de „Borneoman", zooals hij zich zelf noemt in gebouw „St. Bavo" lezingen met licht beelden over Borneo. Zijn collectie licht beelden is weer met nieuwe nummers ver rijkt, zoodat ook uit dit oogpunt een gang naar „St. Bavo" de moeite zal loonen. De toegangsprijs is zeer laag gesteld, terwijl de kaarten verkrijgbaar zijn aan gebouw ,.St. Bavo" en bij zelatrices. Vooral om het goede doel zal Roomsch Haarlem wel voor volle zaal zorgen op beide avonden? De afdeeling Haarlem der Diocesane Vereeniging van R. K. Bijzondere Onder wijzers in het Bisdom Haarlem, heeft de volgende motie aangenomen „De afdeeling Haarlem van de Diocesane Vereeniging van R. K. Bijz. Onderwijs in het Bisdom van Haarlem, van meening dat de reeds van kracht zijnde salariskor tingen een onbillijkheid zijn jegens de Rijks- imbtenaren, bijzonder jegens de onderwijzers; dat het Bezoldigingsbesluit 1925 in het algemeen onvoldoende, vooral voor de onder wijzers in het bijzonder noodlottig en onaan nemelijk is dat de houding der Regeering inzake de bezoldiging der ambtenaren en onderwijzers, tusschenkomst van uw college noodzakelijk maakt verklaart ten volle te steunen de actie, welke door het Bestuur der Federatie van Algemeene Diocesane Vereenigingen van R.K. Bijz. Onderwijzers in Nederland in ver band met de dreigende salarisverlaging voor de P.. K. Kamerfractie gevoerd is of zal wor den verzoekt Uw Hoogedelgestreng College dringend uw invloed te willen aanwenden, teneinde te voorkomen, dat nagenoeg het gansche corps der onderwijzers een kommer vol bestaan tegemoet gaat en besluit deze motie ter kennis te brengen van de R. K. Kamerfractie en te publiceeren in de pers." Wij ontvangen het verslag over het 20e boekjaar der coöperatieve broodbakkerij en verbruiksvereenigine „De Eendracht" te Haarlem. Hieruit blijkt o.m. dat het ledental steeg tot 2723. Wat de bakkerij betreft, uit het verslag daarvan blijkt, dat de uitkomsten, in acht nemende de nog niet al te gunstige economi sche toestanden, nog al bevredigend mogen worden genoemd. Het inkoop-cijfer, per 100.Gulden-om zet, bedroeg f 0.19 meer dan het vorige boek jaar. De steeds naar boven gaande bloem en meelpriizen, en de niet steeds in even redigheid stijgende broodprijzen, in onze bakkerij, maakten het inkoopcijfer iets hooger. De loon- en onkostencijfers waren respec tievelijk f 0.2Tenf 0.31 lager. Het uitkeerings- ciifer kon. zooals reeds gemeld, op 10.51 pCt., dus f 0.35 per 100 Gulden omzet hoo ger dan het vorige boekjaar worden gesteld. Aangaande den handel in kruideniers- en grutterswaren zegt het verslag, dat een be schouwing daarvan geen bevredigenden in druk geeft, wanneer men moet bemerken, dat deze afdeeling nog maar steeds niet in voorwaartsche richting wil gaan. Iri het ver slag wordt er verder de nadruk op gelegd dat de omzet aanmerkelijk hooger moet wor den. In de spaarkas werden in het afgeloopen ia.'.r gestort f 70.556.78. In hef afgeloopen boekjaar werden 11573 H.L. anthraciet geleverd. Het batig saldo van het hulpfonds bedroeg op 1 Augustus 1924 f 3188.62. Dit boekjaar zal er toe overgegaan worden 200 ieden, in volgorde van het ledenregister, het hun toekomend geld uit het Winstspaar fonds uit te keeren. De „Staatscourant" bevat de statuten van de N.V. Mij. tot Bouw en Exploitatie van Onroerende Goederen „Excelsior", alhier. Naar ons word. medegedeeld, wordt het 21-jarig jubilé van den heer Oudolf, bedien de bij de Winkelvereeniging „Eigen Hulp", ia intiemen kring gevierd. In verband met ons „Damiaatje" van he den, maken wij nog melding van een be richt in de „N. R. Crt.", dat thans toch in beginsel besloten zou zijn, de bureaux van de provinciale griffie van het gebouw in de Jansstraat over te brengen naar het Pavil- jcen. Onderhandelingen zouden er nog gaan de zijn tusschcn het rijk en de provincie betreffende de kosten van inrichting van het paviljoen Het rijk wil n.l. die kosten niet op zich nemen. Gaat het plan door, dan moet, zooals bekend is. in den tuin een eenvoudig gebouw gezet worden om ver schillende provinciale bureaux te herbergen flaar het paviljoen thans niet voor alle bu reaux ruimte biedt. Met zekerheid kan wel gezegd worden, dat of de plannen betref fende ht paviljoen zullen nu spoedig be slist worden, of de provinciale griffie zal nog wel een jaar of 5 in de Jansstraat ge vestigd blijven. Bij gelegenheid van het eerstvolgend Ledenconcert, op Donderdag 6 November a.s., treedt als gasldirigent op de heer Sam Cuit Den Haag, welbekend bij de bezoekers der Kurhausconcerlen te Scheve- ningen, als leider van het Residentieorkest. Louis Schuyer, solo-violoncellist der H.O. V„ zal onder zijn vaders directie als solist optreden met het Concert van Haydn. De orkestwerken bestaan uit: ode Sym phonic van Beethoven, Ouverture „Ricnzi", van Wagner, Praeludium en Serenade van Sam Sehuyer. Het echtpaar Nicolaas van den Berg, wo nende Ornnjeboomstraat alhier, herdenkt vandaag den dag waarop het vóór 50 jaar in den echt werd verbonden. Er hebben al reeds eenige feestelijkheden plaats gehad, doch vandaag wordt het feest in huiselijken kring gevierd. Voor het huis heeft men een eerepoort gemaakt en in de straat wordt van verschillende huizen gevlagd. - Als blijk van sympathie, hebben de be woners van de Glasblazcrstraat de vlag uitgestoken en een prachtige eerepoort ge plaatst vóór de woning van het gouden echtpaar P. Majoorvan der Laan. Ingekomen is een verzoekschrift met de bijlagen van D. Bruijn, om vergunning tot oprichting van eene inrichting voor machi nale houtbewerking, uitsluitend voor zijn aannemersbedrijf (geen loonzagcrij en scha- verij) in het perceel aan de Kenaustraat no. 14, door het daarin plaatsen van 4 kracht en 3 andere werktuigen tot een gezamenlijk vermogen van 10 P, K. Namens het bestuur van den R. K. Vrou wenbond wordt ons geschreven: Wij zijn heel blij, dat we kunnen medo- deelen, dat de „Moedercursus" het getal van 25 deelneemsters gehaald heeft, en dat hij dus zoo spoedig mogelijk zal beginnen; waarschijnlijk de volgende week. Het zou toch ook waarlijk al te gek zijn, als we dat kleine groepje weetgierige moeders, die pruc- tische, deugdelijke moederliefde voor hun kindertjes voelen, niet bij elkaar gekregen hadden. 'Wij zullen zorgen, dat de baby-uit zet keurig is; onze ijverige Missie-Naaikrans zal hem veizorgen. Als we, gezonde moeder tjes met gezonde kindertjes in onze R. K. gezinpen trachten op te kweeken, dan ver richten wc daarmede het allerhoogste Mis siewerk dat er beslaat! Ik herinner er u nog even aan, dat er twee avonden met lichtbeelden in dezen cursus gehouden zülien woraen. De letterkundige cursus van den zeer be kenden en gevieraen heer Poelhekke wil ik ock nog even ender de aandacht brengen van de- meer intellectueel ontwikkelde lenen van onzen Vrouwenbond. De heer Poelhekke oehandelt in deze vier avonden „De Lyriek", die vorm van poëzie, die het allermeest tot het hart van iederen mensch spreekt, en er de diepste en innigste aandoeningen van in beweging brengt. riet zal zeer zeker een zeldzaam genot zi(n, door dezen sympathieken literator ge wezen te worden op het schoonste, wat in deze dichtkunst beslaat, en met hem op te gaan van het eerst stamelen in lyrische klanken tot de hoogste „Gcloofs-Lyriek" die in aanbidding opstijgt tot God. Vf oensdag 5 iNovember is de eerste cur susavond in het gebouw St. Bavo. 6 Novmbcr zal een heel bijzondere ledsn- veigaderlng zijn, een practische avond voor onze vrcuwen. Wie wil er nu in zijn gezin eens niet wat zelf verven, er zijn zooveel kleedingstukken, die vuil en leeli.k wurden en verkleuren. Dan vraagt men dikwijls; Hoe zal ik het doen? Welnu Donderdagavond zal aan al die vraagsters antwoord gegeven worden. Komt, luistert, en doet het zóó. Mag ik nu nog wijzen op Vrijdag 7 No vember onze eerste herdenking van de in stelling van de „Wacht bij 't H. Sacrament" dan zal het alleen zijn, om u bij voorbaat reeds te danken voor uwe prachtige op komst, 's morgens in de H. Mis te 8 uur voor al onze leden opgedragen; 's avonds te 7 uur in het plechtige Lof met predicatie door den Z.Eerw heer Pastoor, en bij de aanbidding van Jezus in Zijn Liefdegeheim. Ik weet, dat de kerk den lieelen dag vol zal zijn! O, maar dat mag ook wel; wc hebben zoo veel reden om heel dankbaar te zijn; vooral daarvoor dat de lieve Jezus ons daar eiken dag wacht met zijn dierbaar hart vol van al macht en liefde; om den overvloed van die onuitputbare bron, kwistig uit te deelen aan allen, die' Hem daar komen bidden en smeeken. Lieve vrouwen laat Jezus met dien over vloed van liefde niet alleen in het taberna kel blijven, vooral niet op DEZEN EERSTEN VRIJDAG! Komt, komt allen. De Kruisstraat-chaos verergert nog steeds *met den dag. Met man en macht wordt er echter gewerkt, om hieraan zoo spoedig mogelijk een einde te maken en verwacht wordt dan ook, dat reeds deze week het ergste zal geleden zijn. Gister nacht heeft men hard doorgewerkt om de tram-stagnatie tot een minimum te beper ken. Ook heden nacht zal gewerkt worden, doch alleen voor het leggen van den kabel voor de seinlichten. Thans ondervindt het tramverkeer zoo goed als geen vertraging meer, en het wordt op de gewone wijze ge leid. Hét verkeer in het algemeen ondervindt weliswaar eenige moeilijkheden, doch dit kan met den besten wil ter wereld niet worden ondervangen, Het publiek is hiervan ten volle over tuigd en geeft gewillig gehoor aan de gege ven wenken door de verkeersagenten. Niet temin slaat het vaak wat al te aandachtig de vorderingen van het leggen van het- be- 'cnbed gade. Hierdoor gebeurt het, dat de belangstellenden dikwijls meer de oorzaak zijn van een opstopping, dan het geheele asphalteering3werk zelve. Zooals wij reeds gemald hebben is de Barteljorisstraat ge deeltelijk opgebroken tot het leggen van de verbindingsrails. Velen onzer lezers zullen ongetwijfeld in den laatsten lijd de wording van het Kin heimpark te Bloemendaai wel eens in oogenscbouw hebben genomen. Even over den spoorwegovergang aan de Kleverlaan is de ingang. Al dadelijk ziet men dat het ge heel ruim en flink is opgezet. De eigenlijke ingang wordt ter weerszijden geflankeerd door steenen pilaren met sier lijk hekwerk, die een groot steenen beeid dragen, waaronder de woorden „Kinheim" en „Park". Deze pilaren dragen tevens twee lantaarns, die dcor sierlijke kappen aan de bovenzijde gedekt, een helder wit licht avzr den ingang uitstralen. Vóór den eigenlijken ingang zijn aan den rand vaD smalle grasperken aan beide zij den van den weg twee sierlijke, solide, hel derwit gelakte tuinbanken geplaatst, die tegen den rgocnen grond en het massale geheel van den ingang fraai afsteken. Wat het Kinheimpark zelf betreft, dit nadert ook reeds zijn voltooiing. De hoofd weg is geheel gereed en heeft reeds een druk verkeer van Haarlem naar Bloemen daai opgenomen, daar deze weg den af stand zeer bekort. De andere wegen worden van een zelfde wegdek voorzien, doch zijn nog niet geheel gereed. Behalve dal het Kinheimpark de omge ving zeer zal verfraaien, zal het ook dit voordcel hebben, dat het verschillende af standen zeer bekort. Zoo noemden we reeds den afstand naar de kom van het dorp Bloemendaai dan zal ook een directe verbinding van de Kleverlaan naar het station Broemendaal tot stand ko men; om meer dan één reden zal het Kin heimpark dus later veel verkeer in zich op nemen. De huizenrij, welke de achterzijde van de woningen aan den Kinheimwcg mas keert, is thans, wat het uitwendige bc,treft ook gereed gekomen en ofschoon dit de eenige aaneengesloten huizenrij van het park zal worden, zien ze er met de donkerroode steenen wel smakelijk uit. Het geheel zal mettertijd wel een fraai entree voor Bloe mendaai worden. „DE GROOTE KWAK." Dit vischcollegc hield Zaterdag haar laatsten vischwedstrijd en wel op Baars. Om kwart over zes ging men van de Lange Brug naar Zuid-Schalkwijk, alwaar om 7 A begonnei' werd. Door eenige heeren van de Drukkerij „De Spaarnestad" waren prachtige prijzen geschonken, zoodat- er nogal veel animo voor dezen wedstrijd be stond. De volgende heeren behaalden een prijs: G. de Poel, H. Geldorp, J. Hommel, J. Droog, W. Out, J. Knoppêrt, C. Ver- aert, W. Biere, J. Roelof», Geboren; 1 Nov.: C. RoemerNegrijn, z 2 Nov.; J. Verzeilbergv. Veen z. t 3 Nov.: W, C. DonkerWalter z. A. L. H. RoelofsGoossens, z. M. C. Baars Biere, d. 4 Nov.: M. C. UmansSmit, d. Ondertrouwd: 4 Nov,: B. M. Paanakker en E. Boon J. H. Bangert en C. C. Tim mer. MEDEGEEDELD DOOR De Beurs opende heden iets luier. V. K. HEDEN 5% Nederland 1919 9415/ic 94%% 6% Nederland 1923 IOOV4 100% 4 A Nederland 1917 841/2 84% 7% N.-I. 1921 A IO2V4 102% 6% N. I. 1923 D 97% 97%6 6 Oude Vaart 81% dito Gem. Eigendom 65 Mij. „Nederland" 153% 153 Scheepvaart-Unie 127 127 Rotterd. Lloyd 126 125 Faketvaart 136% 137 Oude Boot 80 79 Holl. Stoomboot 26 26 H. V. A 436% 433% 375% 375 Jurgens gew 75% 75 Koloniale Bank 179% 179 134% 134% 124 124 124% 124 94% Geconsolideerde 163 158 331 330% 110% 110% 10% 10 164 162% 165.40 165 Comp. Merc. Arg 18% 18% 126% 125% 368% 369 359% 359 Deli Batavia 329% 330 Amsterdam Rubber 165% 163% 197 108% 108 Wai Sumatra 129% 130 315 Southern Rails 68% 70 142% 142% 75% 16% Comm. Maxwell 4% 4 NOVEMBER EERSTE KOERS LATERE KOERS BERLIJN 0 60 0 60 PARIJS 13 22% 13 25 BRUSSEL 12 20 12-20 WEENEN 0 36% 0 35% LONDEN 11 46 11 46% STOCKHOLM 67 20 67-40 KOPENHAGEN 43- 80 43 85 CHRISTIANIA 36 25 36.35 BAZEL 48 70 48-70 NEW-YORK 2 52% 2 52% 11 07% 11 05 PURMERENDER VEEMARKT. 10 kl. fabriekekaas 59 met rijksmerk 61.50; 18 kleine boerenkaas 59 met rijksmerk 65; 4 Goudschc 73; 75814 K.G. boter 2.70— 2.80 per K.G.; 435 vette runderen 1.20 per K.G.; 74 melk- en geldekoeien J 175— 400 per stuk; 24 stieren; 36 paarden 150 —ƒ250; handel stug. 32 vette kalveren 1.40 1.60, 217 nuchtere kalveren v. d. slacht 1547; v. d, fok 1636; 632 vette varkens v. d. zout 7074 pir K.G.; v, d. slacht 0.880.89 p. K.G. h. matig; 65 ma gere varkens 2448 per stuk, handel vlug; 187 biggen 1026, handel vlug; 909 schapen 4560, handel vlug; overhouders 28—40 per stuk; 116 ganzen 68 per at-; 99 bokken; kippeneieren 1315 per 100; 250 zak appelen 2ƒ5.50 p. zak; 500 zak peren 14 per zak. Voor den inhoud van deze rubriek stelt de Redactie zicb niet aansprakelijk. Geachte Redactie! Naar aanleiding van de ingekomen stukken in Uw veelgelezen orgaan zij het onderge- teekende vergund openlijk de volgende vra gen te stellen aan den heer Klijn, den pleit bezorger der melkleveranciers. Waarom kost de melk nu twee-en-een- half maal zoo duur als voor den oorlog (toen 8 nu 20 centen per liter), terwijl de qualiteit en quaniiteit veel, zeer veel te wenschen overlaat? Een slechte maat en spoedig koken is tegenwoordig schering en inslag Meent ook niet, dat wanneer het ge meentebestuur er in zou kunnen slagen de melk goedkooper en beter te leveren, dat er gesproken mag cn moet worden van „aan vulling van het particulier initiatief?" Indien dit laatste bevestigend wordt be antwoord ligt het dan niet op den weg naar ons Roomsch inzicht der overheid om in te grijpen? Meent ook U niet, dat de loonen, gestegen omdat de prijzen der waren omhoog liepen, pas kunnen dalen, wanneer de artikelen goedkooper worden? Met de beantwoording dezer vragen, welke juist U gesteld worden, gelet op Uw naar ljuiten tredende daden, zult U velen aan U verplichten, toekent met U bij voorbaat dank te brengen, Uwe DEMANDUS. P. Spcor, Zonnesteeg 3, dames-armband horloge ;K. Boeree, Kampei-straat 45zwart, armband A. M. Braakhuis, Nagtzaam- straat 2 rood. armband J. Taconis, Boe- kenrodestraat 8, Heemstede, broche, A. Bijster, Lombardsteeg 3, idem G. Groe- nendaal, Kenaupark 21, bril T. Pam, Rus tenburgerlaan 9, rijwielplaatje T. v. d. Hoorn, Kruistochtstraat 41, bril IT. Piet, Kruisweg 29, ceintuur, J. Peters, Stations plein 5rood, idem, T. v. d. Aardweg, Gast- huislaan 112, idem, P. Wottda,. Oranjestraat 54, idem, R. Zoet, Magdalenastraat 3rood, idem, L. B. Elferink, Rozenlaan 41, Over- veen, dekzeil G. Vos Saerendamstraat 76, herdershond J. v. d. Voort, Morinnesteeg 2, tramrittenkaart M. Akkerman, Oranje straat 50, slagerskiel F. Maurits, Z. Brou wersstraat 40, muts S. v. Nierop, Zijlweg 101, portemonnaie H. J. Kuipers, Nic. Beetstraat 8rcod, portemonaie met inhoud J. Baars, N. Geldeloozepad 34, idem, A. v. d. Heuvel, M. van Heemskerkstr. 42rd.,. idem P. Wijtkamp, L. Heerenstraat 12, damesparaplttie J. W. Hagen, Amsterdam straat 56, rammelaar J. Sluik, Patrimonium straat 2, ring Politiebureau, Smedestraat riiwielbelastingplaatje de Leeuw, Zijlweg 39, Overveen, sleuteltje (soort Lips) J. van 't Hof, Lotterstraat 23, Schoten, taschje met inhoud v. Klaveren, Leidscheplein 8, springtouw P. Wildschut, Allanstraat 72, zakken J. Voulon Tulpenstraat 8a rood, bril in etui H. Bottema, Nassaulaan 34J, ceintuur H. Steffers, Zuiderstraat 23rood, idem Politiebureau, Smedestraat, cape J. Tersta.l, Phoenixterrein, herdershond, „Kennel Fauna" M. Dam, Korte Hout straat 13, motorhandschoen Weill, Bartel jorisstraat 26 poes-grijs, Kennel Fauna" Meijerink, Z. B. Spaarne 128, zwart-witte poes, idem idem, Nieuwe Gracht 7, grijs witte poes, idem D. Koster, de Witstr. 24 p -a. Schouten, kussen F. Hoogerbeets, Westergracht 3, kraag-bont J. Groenen- daal, Arnoldystraat 15, Schoten, lorgnet Politiebureau, Smedestraat, schoentje, sleu tels en schaar C. Blesgraaf. Papentoren- vest 66, sleutel. F. Groenendaal, Burgwal 77rd., armband P. Breeuwen, Rozenpriëelstraat 14, rijwielbel. plaatje J. Biele, Zijlweg 95, broche J. Wiedijk, Heerensingel 7d, ceintuur M. Hagemand, Zomerstraat 10, ceintuurN. Bijntjes, Schalkwijkerweg 43, borsteltje A. Leurs, Klarenbeekstr. 38, bankbillel Politiebureau Smedestraat, stuk kunstgebit Kennel Haeriem, Ter Spijtstr. 3, herders hond J. Stam, Santpoorterstr. 25, hondje, br.-zwart B. Vermeeren, Burgwal 55b, hand schoen A. ter Horst, Kl. Houtstr. 56, dames handschoen J. v. Mourik, Gen. Cronjéstr., herdershond, K. Haeriem Politie Schoten, grauwe hond, K. Haeriem Politie Haarlem gele hond, K. Haeriem H. Kollaard, J. v. Nieuwenhuizenstr. 8, handschoen S. v. d. Lande, de Witstr. 37, R. K. kerkboekje B. Tervoort, Tugelastr. 24 Schoten, grijze poes, K. Haeriem B. Bogstra, Santpoorter- straat 24, wit-zwarte poes, IC. Haeriem J. de Jong, Gen, Cronjéstr. 85rd„ wit-zw. poes, K. Haeriem G. J. v. d. Berg, Zomer straat 24, mouw van een blouse j. Heeres, Kolkstraat 30, muts Directie Posterijen, portemonnaie m. inh. A. Prins, L. Heeren- vest 36, hondenpenning J. v. Breemen, Aelberfbergstraat 16, pet Politiebureau Smedestraat, portemonnaie m. inh. P. Ruysch de Perez, Kleverparkwes 70, rijwiel- bel. plaatje R. de Vries, Saenr d mstr. 12 rd. damesriem G. Herkes, de Witstraat 10, huissleutel J. P, Janus, Z. B. Spaarne 34g, touw J. Rademaker, Potgieterstraat 34, taschje met inhoud Nieuwenhuizen, Oost- vest 34, zweep F. Goedhart, Scheepmakers- dijk 25, zweep. BODEGRAVEN, 4 Nov. Kaas. Aangevoerd 292 p.; 11419 st.; Eerste kwaliteit 7476; tweede kwaliteit 68—72; zwaardere Rijks- mei-k j 73; met-Rijksmerk 67—73. Handel matig. Jubileum A. P. v. d. Loos. Zaterdag heeft de heer A. P. van der Loos, inspecteur der Levensverzekering-Maatschappij „Con- servatrix", zijn 25-jarig jubileum als zooda nig herdacht, 's Middags om 2 uur werd de jubilaris met zijn echtgenoote te Baarn per auto van den trein gehaald en naar hef hoofdkantoor ge reden. De president-commissaris, jhr. C. C. Th. Six, hield een toespraak. Groote hulde bracht hij aan het werk van den jubilaris, wiens be- teekenis voor „Conservatrix" van zoo groot belang is. Ook tot mevrouw Vari der Loos werden onder aanbieding van een bouquet, hartelijke woorden gesproken. De heer van der Loos moest een enveloppe in ontvangst nemen. De directeur van „Conservatrix" voerde dan het woord Als bewijs van sympathie werd aan den heer v. d. Loos een étui met fruitmessen aangeboden. Hierna spraken nog de heer L. Seyffardt, actuaris en de heer C. Hoekveld als oudste ambtenaar namens den binnen- en buiten- di ;nst, en ten slotte de heer J. J. van der Stal, namens de agenten. Uit aller naam ontving de heer Van der Loos een koperen parapluie-standaard in den vorm van een omgekeerde, geopende para- pluie, een prachtig stuk kunstsmeedwerk, benevens een stel gouden manchetknoopen, bloemen en gebak. Zeer onder den indruk vertolkte de jubila ris zijn dankbaarheid voor al deze blijken van vriendschap. Des middags was er een drukbezochte receptie. Burgerlijke stand. Van 27 October tot en met 2 November 1924. Geboren C. van der Velden-van Galen, z.A. C. Dörr- Ranzijtt, Z. J. H. de Reus-van Poelgeest, z. Ondertrouwd A. Onkenhout en G. We ber W. F. Mariens en J. Hulsbergen J. Schouten en J. Bohlmeijer J. J. Haije en F. M. Pfaue. Getrouwd A. F. Uitvlugt met H. Mul der - E. Vierhout met M. J.C. de Wit A. H. van Dooren met M. W. Lanfermeijer. H. J. Vester met M. C. A. Kaïnoen A. J. Koestal met W. M. Lennertz. W. van Berkelaar met M. T. van der Mooien. Overleden G. M. Pörtzgen, 24 jaar. Maandagavond 11 uur werd op den Rijks straatweg een fiets gestolen. De verdenking viel op zekeren J. J. H„ wonende ahier. Het vermoeden bleek juist te zijn, want toen de politie bij hem thuis kwam, bleek het kar retje bij hem boven te staan. H., die een bekende van de politie is, werd van zijn bed gelicht en in verzekerde bewaring gesteld. Hij zal ter beschikking van de justitie wor den gesteld. Het „Huis te Zaanen". Het recht tot bewoflen van hei „Huis te Zaancn" is zooals men weet, op 1 November vervallen. De be- wfcner, de heer Bredius, ,zal zich metter tijd te Aerdenhout gaart* vestigen, doch aan het „Huis te Zaanen" is nog geen bestem- ming gegeven. Onderscheiding. Bij Kon. besluit van 10 October 1924 is aan den heer H. J. Daum, oud-consul-generaal van Noorwegen te Batavia, wonende alhier, verlof ver leend tot het aannemen van het ridder kruis 1ste klasse der Orde van St. Olaf Ta» Noorwegen In Uer. toestand van het Soendaplein, waarover terecht reeds zoolang en zooveel werd geklaagd, zal voorloopig althans eeni ge verbetering komen. Nu het laatste ge deelte der rails van de voormalige stoom- tiam, vanaf het Raadhuis tot en met het Soendaplein wordt opgeruimd, is het bedrijf van Gemeentewerken sinds gisteren bezig, deze gelegenheid te benutten om op kosten der N. Z. H. tevens de bestrating, die om deze rails lag, dus lot aan de rails der elec- trische trams, grondig te verbeteren, zoowel tegenover de Floresstraat als tegenover de remise. Het ware te wenschen, dat nu spoedig tot hernieuwing van het geheele plein kon wórden overgegaan. Burg. Stand. Geboren: d. van J. H. SteinhoffHietbrink. -d. van H. Breed Muizelaar. d van D, Feelens—Treffers, Ondertrouwd: J. E. Pollé en C. A. van Rooy. P J. Vos en M. van der Veldt. Getrouwd; H. E. Peters en P. A. Bonte. Overleden' W J. Devies, echtg. A. Vee- ninrfs, 23 j. Watermolen. De watermolen „Schouw- broekerpolder" alhier, zal door een elec- trisch gemaal vervangen worden. De voorzitter van het polderbëstuur zal met het gemeentebestuur van Heemstede in overleg treden tot het behoud van den mo len. Gevonden voorwerpen. Terug te be komen bij C. Voet, Zandvoortschelaan 6, een wit kruisje; E. Kieft, bureau van politie, Raadhuisstraat, een nummeribewijs; Bureau Openbare Werken, Wipperplein, een boot; J Dalman, Leidschevaartweg 91, een stalen- boek; H. van Roode, Raadhuisstraat 26, een rijwielpomp; A. van Roode, Binnenweg 14, een huissleutel; De Laat, Berkenrodestraat 50, een paar schoenen; L. Vosse, Raadhuis straat 24, een koperen gewicht; Martin, Sumatrastraat 19, een kokarade met pluim. Personalia. Geslaagd voor diploma Kantoorstenografie „Pont" 130 lettergrepen, mej. A. Wijs te Bloemendaai, leerlinge der Erkende Pontschool te Haarlem, Financieele commissie. De heer N. Padt, lid van den gemeenteraad, heeft wegens drukke werkzaamheden bedankt als lid van de financieele commissie. Dronkenschap. Zondagavond omstreeks elf uur bevond zich de bekende C. K. in kennelijken staat van dronkenschap op straat. Daar hij zeer luidruchtig was, maande de politie hem aan, naar huis te gaan. Hier aan voldeed bij na veel tegenwerping. Een minuut of vijf later kwam hij echter weer te rug met een ijzeren emmer in de hand. Deze emmer wierp hij naar het hoofd van een po litieagent, die door zich te bukken niet ge raakt werd. Direct werd K. toen vastgegre pen en naar het politie-bureau gebracht, waar proces-verbaal werd opgemaakt, Burgerlijke Stand van 31 October tot 3 November 1924. Geboren Maria, d. van P. Tiggeloven en A. Visser. Grietje, d. van J. J. Oppelaar en H. M. Griekspoor. Andrijntje, d. van G. Meijer en A. Krijgs man. Overleden Juriaan Sluis, 59 j., geh. met A. van Klaveren. Gevonden voorwerpen.'Een I orgnet," een reticule met geld enz., een wit hondje, een rijwielplaatje. Opdracht. Het maken van een gedeelte rioleering onder de spoorlijn aan den Groote Hout- of Koningsweg, is door de aannemers Sanders Van Kaan, te Velseroord, opge dragen aan dén heer J. A. P. Nelissen, te Haarlem, Personalia. De heer J. Schouten, sto ker bij de stoomponten, alhier,-is benoemd tot machinist aan het Kapelsche veer. Moedercursus. De afdeeling van het Witte Kruis organiseert thans een Moeder cursus voor Velscn en Wijkeroog. Deze vierweeksche cursus wordt gegeven door Mevr. L. G. van Vuuren, van Alkmaar, en beéint 10 November. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: K. Zwart en M. Huyer. N. Willemse en A. J. van Aalst. J. B. Korporaal en J. E. van Veen. J. Th. Veldhoven en A. M. E. Rutte. J. A. Hagedoorn en A. Duineveld, M. G. Boeser en P. Visser. Getrouwd: H. J. Smit en T. v. d. Plas. C. J. Akerboom en M. Helling. A. Mol en T. de Reus. C. Schoorl en E. D. van Rooyen. K. Vink en-C. Jongewaard. W. Kemp en C. A. van Kampen. II. C. van Laar en M. W. de Jong. Geboren: z. van N. WoutersTijms. z. van A. H. KamkesExsteens d. van P. M. Moddermanvan Poelje. rj. van F- v. d. WieleKelder. d van P. W. v, d. HorstJongejan. z. van W. Hamersv. d. Kuil. z. van H. Ankerde Vries. z. van P T. Kokvan Heiningen, z. van G. SpruitKuyper. Overleden: C. Foekema, 8 mnd.. z. van,J. Foekema en E. C. Welagen. P. Komen, 85 j„ wed van J. Haandorp, J. Tijsze, 65 i„ wed. van C. G. Rijkhart. Gevonden voorwerpen, Een portefeuille mét inhoud; een huissleutel. Afsluiting weg Met ingang van giste ren is tot nader order het gedeelte van den Driehuizerkerjfweg, tusschen het Missiehuis en den spoorwegovergang bij de halte Drie huis, voor het verkeer met rij- en voertui gen afgesloten. Een collecte. Tijdens den Zondag al hier gespeelden wedstrijd V.S.V.Amstel, werd door dames een collecte gehouden voor de nabestaanden van den op zoo tra gische wijze gestorven keeper van de club .Hortus", te Amsterdam, welke collecte 26.68 opbracht. Uit Amsterdam wordt gemeld: Zondag heeft een hoog gezelschap, be staande uit de heerer. Owen D. Young, de afgetreden „agent ot reparations", prof. Bruins, de gedelegeerd commissaris van den General Board der Duitsche Rijksbank. Mc. Garrali, bet Amerikaanschc lid van den- zeltden raad, Henry M. Robinson, lid der tweede Dawes-commissie en de heer Per kins, het Amerikaansche lid van de Com missie van Herstel, komende uit Berlijn, een bezoek aan Amsterdam gebracht. Behalve het Rijksmuseum werd ook de Chrysanthemum-tentoonstelling in het Paleis voor Volksvlijt bezichtigd, waarna een lange wandeling door de stad werd gemaakt Na hun bezoek aan Amsterdam begeven de heeren zich Maandag naar Hnai'om, Lei den, Den Haag en Hoek van Holland. Prof. Bruins en dc heer Mc. Garrali keeren van daaruit terug naar Berlijn, terwijl de andere heeren zich naar Londen begeven. Het be zoek van het hooge Araerikaansclïe gezel schap is ingegeven door groote belangstel ling voor Nederland, waaraan ook het feit, dat de voorouders van den heer Owen D. Young van Hollandsche afkomst zijn, niet vreemd is. Als Ned. gezant te Buenos Aires is be. slemd jhr. Michiels van Vcrduynen, thans zaakgelastigde te Boedapest. Bij haar bezoek aan de bloemententoon stelling in het Paleis voor Volksvlijt, werd H. M. aan den ingang van het tentoonstel lingsgebouw ontvangen door den voorzitter en den secretaris van het dagelijksch be stuur, de heeren H. de Lange en H. Th. de Roos, die de hooge bezoekster aan de an deren leden van hot bestuur voorstelden. Hare Majesteit sprak herhaaldelijk haar bc.woncenig uit over de mooie bloemen en planten. Var. het Paleis voor Volksvlijt werd gere den naar het Scheepvaartmuseum, in de Lairessestraat, om een bezoek te brengen aan de tentoonstelling van hei Reddingswe zen Aan den ingang van het Musum v.-'J H M. ontvangen door den voorzitter van het plaatselijk comité voor aanbieding van een huldeblijk aan de Reddingmaatschappij, den heer C. H. Guépin en den heer Chr. Beets, Onder leiding van den directeur van het Museum, tjen heer W. Voorbeytel Cannen- biug, werd door H. M. het tentoongestelde bezichtigd. In het Koninklijk Paleis op den Dam werd de thé gebruikt en daarna per auto over de Rozengracht, Nassaukade, Stadhouderskade, Amsteldijk, Weesperzijde in de richting van Dieinen de gemeente verlaten. De F VII te Angora. Gelijk gemeld, heeft de F VII de reis naar Indië weer voortgezet en is Zondag te Konstantinopel aangekomen. Volgens bij de Kon. Luchtvaarmij. in gekomen bericht is de F 7 gisternamiddag uit Konstantinopel te Angora aangekomen. Het vliegtuig zal Woensdag de reis naar Aleppo voortzetten. ROERMOND, 4 Nov. Maandagnacht is de Maas gewassen. Op de Vischraarkt, Roerkade, Looskade en de havenplaats zijn de woningen slechts Op planken be reikbaar. De huizen aan de Roermondsche Weerd zijn enkel per boot bereikbaar. De kelders zijn overstroomd. TIEL, 4 Nov. Te Tiel is .de waterstand thans 7.80 boven N. A. P., met een was van minus -1.62 in het laatste etmaal. De veen- dammen zijn overstroomd en de gierpont ia buiten dienst gesteld. De veerweg, aan de overzijde, staat op onderstroomen, waardoor heden nog het verkeer voor voertuigen zal gestremd zijn. MAASTRICHT. 4 Nov. De Maas is nog 7 M. gewassen. Uit Frankrijk, van de bo- ven-Maas wordt geseind, dat de stand van de Ourthe stationnair blijft met neiging tot vallen. De andere rivieren wassen nog steeds, hoewel weinig. In Heugem wordt de bevolking met ponten van levensmiddelen voorzien. Er staan daar 2 huizen, die zeer bouwvallig 'zijn, nogal diep onder water. WASHINGTON, 3 Nov. President Co®, lidge heeft in een brief aan 't volk en dei leider van het Amerikaansche legioen voor gesteld, dat de wapenstilstandsdag zal worden gewijd aan den duurzamen vred< en de welvaart van de Ver. Staten vai Amerika. CAïRO, 3 Nov. De Uuiversiteits- en de Theologische studenten zijn in staking ge gaan, in verband met de vertraging in de behandeling hunner grieven. PARI,TS, 4 Nov. Door den hevigen regen zijn verschillende streken van Frankrijk overstroomd. In het N.O. is de schade be langrijk. De was der Seine duurt voort. LONDEN, 4 Nov. De Daily Herald meldt hedenmorgen, dat de commissie van onderzoek naar Zinovjefs brief in tegen stelling met de algemeene verwachtingen rapporteeren zal, dat zij geen enkel bewijs van de echtheid van den brief heeft kunnen vinden. Het Foreighn-Office zou geen origi neel in handen hebben gehad, doch slechts eejs copy. PARIJS, 4 Nov, Seznec, die terecht heeft gestaan in verband met de verdwij ning van Quémeneur is tot levenslangen dwangarbeid veroordeeld. LONDEN, 4 Ncv. Het aantal dooden van het spoorwegongeval bij Litham be draagt volgens dc laatste berichten 11; hei aantal gewonden 14. BERLIJN, 4 Nov De Duitsche delega tie voor de Duitsch-Fransch economische onderhandelingen heeft zich na een onder breking der besprekingen van 3 weken weel naar Parijs begeven GRIEKENLAND EN ALBANIË. BERLIJN, 4 Nov. Griekenland heeft het besluit van den Ciez:.ntenraad, om 14 dor pen aan Albanië af te staan, uitgevoerd. GENERAAL v, NATHUS1US NAAR RIJSSEL OVERGEBRACHT, BERLIJN, 4 Nov. De te Torbach gear resteerde Duitsche generaal v. Nathusius is naar Rijssel overgebracht, waar het krijgs- gerecht hem veroordeeld heett. De generaal zal waarschijnlijk opnieuw voor den krijgsraad komen. TEGEN DE BOOKMAKERS. AMSTERDAM, 4 Nov. De 4e Kamer dei Rechtbank deed heden uitspraak in dc za ken tegen de 3 bookmakers, die in café's aan het Damrak gelegenheid gaven tot wed den óp de wedrennen in Frankrijk. Een werd veroordeeld tot 500 boete, subs. 100 da gen hechtenis en de andere 2 ieder tot 400 boete subs 80 dagen hechtenis. De eisch tegen ieder was 1000 boete subs, 3 maanden hechtenis.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1924 | | pagina 2