incMÊtf- Verkeersongevallen* DE SPAARNEBANK De noodstand van de Maas De vliegtocht Nederland-lndië. Agenda 8 November VOOR PATER STAAL. Conferentie met de directie der N. Z. H. Tram. Autobotsing te Lisse, De grenswijziging/ Een brug over het Zuider Buiten Spaarne Een aanbod voor den bouw van een zweminrichting. R.-K. Vrouwenbond. „Prinses Hara of het Bloemenmeisje" Het ongeluk te Bloernendaal. Reclame. Serenade. Het sneHe rijden. Brandje. De straatweg Haarlem-Amsterdam. Haarlemsche Orkestvereenlging. TOONEEL. Dr. Knock. De autobissdiensten naar Velsen. VAN ONZE RECHTBANK. INGEZONDEN. UIT DEN OMTREK. BLOEMENDAAL. VELSEN. HEEMSTEDE. VELSEN LAATSTE NIEUWS. De zevende verjaardag der Bolsjewistische revolutie. 95Vs 95Va 8lV8 no3/8 lööVa 70V4 Wisselkoersen en Koersen van Bankpapier. 0 60 13 17V2 12 17l/ 3 0-353/4 11 471/a 67 25 43 70 36 35 48 40 2 50V3 10.90 0 59.80 13 221U 12. 133/4 11 463/4 67 10 43 70 36 35 44.60 51 15 2 573/4 11.— De Waal bij Tiel. De stemmencijfers van de Ame rikaansche Presidentsverkiezing De revolutie in Brazilië. Geen vrijstelling van dienst. Ministerieel bezoek. De Amerikaansche Katoenoogst Oostenrijksche Aartshertogen in Polen. De Duitsche Overzeebank. Keulen leent in New-York. Poppenwagens en Speelgoederen Amsterdainschevaart llrood Amsterdainschevaart llrood Leeg te koop Te Koop Alleen bij 15. DE VRIES Botermarkt 2 Let s.v.p. op het adres Slechte toestand der dijken Ernstig gevaar bij Grave Men zal zich herinneren, dat in 1920 de Maasdijk bij Cuyck is doorgebroken, daar na ook dc spoordijk, waardoor een groote overstrooraingsramp ontstond en alle ver keer gestremd werd. Thans zijn naar de Tel. verneemt, de deskundigen van meening, dat de slechte dijken aar. deze zijde van de Maas den druk niet langer zullen kunnen weerstaan, daar deze sterk vermeerderd is sinds de ophooging van den Beerschen Overlaat, Er is een nieuwe toestand ontstaan en de drnk. welke het water thans op de dijken uitoefent, is grooter dan men ooit heeft gekend. In de afgeloopen 24 uur is het water hier nog 20 c.M. gewassen en er is nog geen kijk op, dat dit onmiddellijk veran deren zal. Met het onderloopen van den Elftweg is de laatste verbinding met Grave ver broken. Het ziet er naar uit; alsof deze toestand nog dagen lang duren zal en, naar wij zooeven van de technici verna men, besraat er Zelfs gevaar voor een dijkdoorb-aak, ook ais het weer niet on gunstiger mocht worden, door den sterk verhoo der. druk, waaraan de dijken thans bloot staan. Uil Nijmegen .wordt vernomen, dat de peilschaal aldaar 12.62 M. plus N. A. P. wees. Op 2 Jan 1920 was de stand 13.14 meter plus N. A. P De motorpont vaart n°g- c Keulen was Donderdagochtend de Rijn iets vallende De directie van de Filiaal-Inrichting van net Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te Amsterdam deelt mede, dat in: Midden-Eu ropa geen regen meer viel en de was van de rivieren tot staan gekomen is of in val overgaat. Hieronder volgt een staatje van was oi val over de afgeloopen week in centimeters: Keulen plus 25, pl. 85. pl. 150. pl, 263, ?1. 134, p! 57, pl. 2. Maastricht pl. 37, pl. 94, pl. 128, pl. 78, 7, .—8. —34. TE BAGDAD AANGEKOMEN. Uit Aleppo wordt geseind d.d. 5 Novem- ber: Van der Hoop en zijn reisgenooten zijn uit Angora vertrokken en in den namiddag te Aleppo aangekomen na een vlucht van zes uur en 3 minuten over een afstand van 7u0 K.M. Ondanks de moeilijkheden van de geaccidenteerde streek van Faurus, is het Prachtige vlucht geweest. Vanochtend zijn zij van het militaire vliegterrein, waar hun Gastvrijheid was verleend, in de rich ting Bagdad vertrokken. Van der Hoop seinde uit Bagdad aan het Haagsche Ansta-kantcor d.d. 6 November: Na een voorspoedige reis van Aleppo is de H. N. A. C. C. te Bagdad aangekomen, Toestei, motor en wij drieën verkeeren in den busten toestand. Het weer was gedu rende de reis prachtig, ds dal;ng geschiedde, vlot en het vliegveld hier is1 uitstekend. De ontvangst van dc Rcyal Air Force was al lerhartelijkst. Vrijdag vertrekken we naar Basra. De F VII naar Aleppo vertrokken. Naar het Haagsch Anetakantoor mede deelt, is bij het Comité voor den Vlieg tocht Nederland-lndië bericht ingekomen dat het departement van Buitenlandsche Zaken telegrafische mededeeling ontvan gen heeft uit Angora, dat de F. VII Woensdagochtend van daar is vertrokken naar Aleppo. Uit de Residentie wordt geseind: Onge veer 24 uur nadat de F VII te Aleppo moest zijn geland, was noch bij het Vlieg- comité, noch bij het Haagsche Aneta-kart- toor eenig bericht omtrent het toestel, naciat dit uit Angora was vertrokken, bin nengekomen. Men merkte op, dat, al is het traject AngoraAieppo een der lastigste wegens het hooggebergte, dat in dit deel van Klein-Azië moet worden gepasseerd, ret tot dusver uitblijven van eenig bericht om trent de landing te Aleppo, nog geen on gerustheid behoeft te verwekken, daar deze plaats niet gelegen is aan een der groote intern; tionale telegi^aafwegen, zoo dat aanzienlijke vertraging 'van het betref fend telegram geen verwondering behoeft te baren. Het telegram van de aankomst te An gora, dat uit een oogount van telegrafi sche verbinding zooveel gunstiger gelegen is. heeft ruim 14 uren gedaan over den afstand Angoraden Haag. Sociëteit „St. Bavo". Gewone zittingen, 7 uur. Parochiale Bibliotheek (Klevcrparkweg) Ingang tusschen Kerk en Pastorie lede ren Dinsdagavond. Arbeidsbemiddelingsbureau van Sint Fran- ciscus' Liefdewerk, Zoetestraat tl El- ken Donderdag van 8—9)4 uur. R, K. Arbeidsbeurs voor mannes Jaco- bijnestraat 15 Alle werkdagen voorm van 9—12 uur. n.m van 25 uur Zater- dads alleen vgn 912 uur R, K. Leeszaal en uitleenbibliotheek Jansstraat 49 Eiken dag geopend van 1012. van 2—5 en van 710 uur, be halve des Maandagsochtends en op Zon en Feestdagen Uitleenen van boeken R. K. Bevolkingsbureeu Gebouw Sint Bavo Smedestraat 23 van 810 uur op Maandag- Wcensdag^ en Vrijdag avond. H. Elisabeth's Vereeniging Jansstraaf Aanvrager, om versterkende middelen voor arme zieken der S V E. Maan dags van 23 uur. Donderdags van 12 uur Bisschoppelijk Museum. - Dagelijks, uitge komen Zaterdag. Zon- en Feestdagen, toe gankelijk St. Marthavereeniging. Bloemhofstr. Zon dags en Woensdags van 8 IC uur n.m. gezellig samenzijn voor Hollandsche meis jes, die hier geen tehuis hebben Tel. 1671. R.K. Arbeidsbeurs voor Vrouwen Blóem- holstraatl Alle werkdagen van v. m. 1012 uur. des middags van 24 uur, en 's-aVonds van. 8-^9 uur Tel 1671. Vorige opgaaf 59. Tot lafenis der geloovige zielen van N. N. 2,50 Al hebben wij het nog zoo schraal Toch nog een offertje voor Pater Staal f 3. J Ten opzichte dezer giften, wordt het ..langzaam maar zeker" beoefend. Maar.... het mag wel wat vlugger ook. Alle offert jes. groote en kleine, zijn welkom. A.s, Dinsdag 11 November heeft de drie- maandelijksche conferentie plaats met de personeel-crganisatie's en de Directie der N. Z. H. T. M. Een twintigtal punten prij ken cp de agenda. Des avonds te half acht wordt in het gebouw „St. Bavo" den leden der afd. Haarlem, Leiden, Hillegom en Half weg van St. Raphaë! mededeeling gedaan en verslag uitgebracht der plaats gehad heb bende conferentie. ONGEVAL TE BLOEMENDAAL. Gisterenavond ruim elf uur kwam een autobestuurder van Zandvoort langs den Zeeweg op den Tetterodeweg met een snelheid van 50 K.M. Hij hield op dit gevaar lijke punt den linkerkant van den weg en kwam zonder onheilen te veroorzaken langs het postkantoor op den Bloemendaalsche- weg, waar hij door een paar surveilleerende agenten werd gewaarschuwd. Daarna tem perde hij zijn vaart iets, doch begon later weer met dezelfde snelheid te rijden. Nabij „Bloemenheuvel" botste de auto tegen het trottoir, waarbij een der wielen afknapte en de auto aan de overzijde van den weg een afrastering verbrijzelde. De auto, welke hierdoor geheel onklaar was geraakt, werd in de garage van den heer Laisdorp opge borgen. Tegen den bestuurder werd proces verbaal opgemaakt. Persoonlijke ongelukken vonden niet plaats. Ter hoogte van de Jannetjesbrug passeer den gisteren namiddag twee auto's elkjBr. Een dezer kwam door een zgn knikgat, en de bestuurder bleef daardoor geen meester over het stuur met het gevolg, dat de auto met geweld tegen een boom botste. De bestuurder vloog door het voorruit heen en bezeerde zich danig. Per auto werd hij naar Dr, Haazen te Lisse vervoerd, welke hem verbond. Het voorstuk van de auto was verbrij zeld. Naar de „Tel." meldt, zou de Minister van Binnenlandsche Zaken voornemens zijn, zich binnenkort door persoonlijk bezoek een oor deel te vormen omtrent de annexatieplan nen van Haarlem. We hebben naar de juistheid van dit be richt hier ter stede geïnformeerd, doch van een dergelijk ministerieel bezoek is niets be kend. Natuurlijk is het niet onmogelijk, dat de minister zal komen. In een der afdeelingen van den gemeente raad, waarin dc gemeente-begrooting voor 1925 is behandeld, werd, naar wij vernemen, aangedrongen op spoedigen bouw van de brug over het Zuider Buiten Spaarne nabij de Rustenburgerlaan. Inderdaad zou dat een goede verbetering zijn, Op dit oogenblik vaart er een pont. wat natuurl'ik een groote uitgave vraagt. Het Bouwkundig bureau Hartogh te Am sterdam heeft bij het gemeentebestuur een plan ingediend voor een nieuwe zwemin richting met twee diepe bassins en twee on diepe bassins, waarvan de kosten 45,000 zouden bedragen. Bij wedstrijden zouden de twee groote bassins vereenigd kunnen Wor den en dan een bassin geven van 50 M. lengte. De bouw zou in beton worden uitge voerd. Naar wij vernemêii za! het gemeentebe stuur vermoedelijk wel niet op dit aanbod ingaan. Gisterenavond vergaderde de R. K. Vrou wenbond in het gebouw „St. Bavo" aan de Smedestraat. Behalve een gewone vergade ring was deze avond hoofdzakelijk belegd voor een „verf'-demonstratie. De opkonlst was tamelijk goed, hetgeen bewees, dat de Barnes veel belang stelden in dit soort demonstratie. De presidente, mej. F. M. A. Peeters, opende de vergadering met den Christelij- ken groet, waarna door de aanwezigen „Roomsche Blijdschap" gezongen werd. De presidente deed mededeeling, dat de kapei van de St. Joseph-kerk thans bijna geheel gereed is, en zonder twijfel een waar dige woonplaats zal zijn voor het H. Sacra ment. 1 evens werd medegedeeld, dat de „Wacht bij het H. Sacrament" op 2 Novem ber j.L 1 jaar heeft bestaan. Dit jaar kon df> dien datum, door omstandigheden, den her inneringsdag niet gehouden worden. Mor gen, Vrijdag, is het den herinneringsdag, een feestdag voor alle Roomsche vrouwen, het welk gesloten zai worden met een plechtig Lof te zeven uur, waaronder pastoor Son- daal een opwekkend woord zal spreken. Den geheelen dag is, door een goedgunstige beschikking van Z, D. H. de Bisschop van Haarlem het Allerheiligste ter aanbidding uitgesteld. Medegedeeld werd dat de moedercursus doorgaat, daar zich 25 cursisten hebben op gegeven. Op Donderdag 13 November a.s. zal waarschijnlijk de eerste cursus gegeven worden. De knipcursus gaat thans ook door. De presidente vestigde er nog in het bij zonder de aandacht op. dat in begin Decem ber een lichtbeelden-avond zal gegeven worden door Pater Hendrichs S.J. over „Het Christelijk getuigenis der Catacomben. Voorts werd medegedeeld, dat in het ge bouw van het „Blauwe Kruis, Oude Groen markt, een lezing zal gehouden worden, voor alle vrouwenorganisaties van Haar lem, en waarin behandeld zal worden- „De vrouw bij de politie". De presidente drong er op aan, dat allen zooveel mogelijk naar deze hoogst belangrijke vergadering zouden gaan. Hierna las de secretaresse de notulen voor, die onder dank werden goedgekeurd. Door de penningncesteresse werd de be grooting voorgelezen, en door de vergade ring vastgesteld. Na een korte pauze, werd een aanvang gemaakt met de demonstratie van „zelf verven" en over „baiikken". De demonstratie werd zeer duidelijk ge daan door Mevr. Bergman. Ook het batik ken dwong ieders bewondering af. Daar de demonstratie veel tijd gevorderd had, zeide mej, Peeters, dat de rondvraag ditmaal achterwege zou blijven, en bracht daarna hartelijk dank aan mevr. Bergman voor de leerzame en interessante demonstra tie. Hierna sluiting op de gebruikelijke wijze. Terloops dient nog opgemerkt te worden, dat achter in de zaal een kleine expositie stond van baby- en kindergoed, vervaardigd door de dames van den missie-naaikrans. In den Stadsschouwburg alhier, zal me vrouw HopmanKwast Zondag 9 November wegens groot succes een herhaling geven van .het sprookje „Prinses Hara of het Bloemenmeisje". Deze operette met soli, koren en verschillende dansen, waarin o.m. een poppeda;.s, wordt begeleid door mevr.' Poetskoke PoHman. De commissaris van politie te Bloernen daal, de heer Hiemstra, die dezer dagen bij Met lichtelijke verbazing, schrijft een abonné, heb ik kennis genomen van bet voorstel, dat wethouder Reinalda in de laatste raadsvergadering zoo plotseling naar voren bracht, het voorste) n.lom reclame aan te brengen aan lantaarnpalen én aan de z.g. open ruimten op de „dobbelsteenen". Dat voorstel is er nu toch wel een. om eens nader onder de oogen te zien en net is ten geluk, dat de raad onder de overrompeling niet bezweken i». Ik weet nog niet. wat voor soort reclame er wel komen zal aan de „dob belsteenen", maar iets verfraaiends is, dunkt me, er niet van te verwachten. Reeds tweemaal heefi.de raad een be sluit genomen, tot wegbreking dier huisjes, maar ook beide malen is dat besluit door de Kroon vernietigd Wat de heeren prij zenNietwaar, zoo'r. dergelijke spreekwijze bestaat er toch! Enfin, we kun nen toch wel onze eigen meening houden erover Maar hoewel die huisjes toch geen schoonheid zijn en men ze graag zou doen verdwijnen, geloof ik toch niet, dat het fair is, ze nu nog eens extra leeiijk te maken. Dat kan toch gerust achterwege blijven. Zoo langzamerhand wi] men aiies in beslag nemen voor reclame, Van alle kanten grijst ze je toe, soms in de schreeuwendste kleu ren. Waarom die reclame zoo schreeuv/e- rig-leelijk moet zijn, zal vermoedelijk alleen den ontwerpers bekend zijn Maar laat de stad er asjeblieft niet mee beginnen Anders zijn straks alle officieele gebouwen van on der tot boven volgeplakt. Moge de raad eens wijs zijn en bet voor stel afwimpelen. een botsing gewond werd, is gisteren per zieken-auto naar zijn woning te Bloernen daal vervoerd kunnen worden. De toestand van den patiënt is goed, terwijl hij een zeer rustigen nacht doorbracht. Hedenavond van 78 uur zal door de Haarlemsche Politie-muziekvereeniging, on der leiding van haar directeur, den heer K. van 't Hoff, een serenade worden gebracht aan het gouden echtpaar Becaris, in de Oranjeboomstraat 84. Door de motorbrigade is Proces-Verbaal opgeïhaakt tegen een automobilist, die op de Lange heerenvest 45 K.M. per uur reed. In het perceel Brederodestraaf 1, is gis teren een begin van brand ontstaan, door dat men 'n fotje vet op de kachel had ge zet en dit in brand was geraakt. Een ge deelte van het zeil en hel vloerkleed ver brandde. Door buren is het vuur met eenige emmers water gebluscht. De staf van de Brandweer wasf aanwezig doch behoefde geen dienst te doen. Aan het voorloopig verslag der afdeelin- gen omtrent de begrooting van Waterstaat ontkenen wij, dat aangedrongen werd op bespoediging Jtan de verbetering van den weg van Amsterdam naar Haarlem. Voor de fijnproevers op het gebied van muziek zorgt de H. O V aanstaande Zon dag met een klassiek programma bestaander uit: Eine kleine Nachtmusik, van Mozart en de 1ste Symphonie van Beethoven. Met de Ouverture „Oberon" op verzoek tot slot, voorafgegaan door de Balletmusik aus „Rosamunde" van Schubert vormt dit een schoon geheel. Zooals in de advertentie in dit blad te zien is, bedraagt de toegangsprijs 50 ets. netto, dus voor een ieder bereikbaar. Nico Gerharz dirigeert, dat zegt alles. De Directie van de N.V. Het Schouwtoo- neel, Adr. van der Horst en Jan Musch, ves tigt er de aandacht op, dat de voorstelling van Dr. Knock of de triomf van de Medi sche Wetenschap na 2ondag 9 November in den Stadsschouwburg te Haarlem niet kan worden herhaald, doordat reeds vroeger andere verbintenissen zijn aangegaan. Dezer aagen deelden wij mede, dat door ondernemers van autobusdiensten op de lijn HaarlemVelsen met den commissaris van politie te Velsen was overeengekomen, dat dc zgn. „kleine combinatie" langs Driehuis, Bloem, ndaal via Kle vérpark naar Haarlem zou rijden, terwijl de „groote combinatie dc oude route zou voigen. Thans vernemen wij, dat de te volgen route der „kleine combinatie" langs net Kieverpark niet zal worden toegestaan door pe haarlemsche politie, aangezien deze route gevaar voor het verkeer zou opleve ren. De te volgen weg zal hoogstwaarschijn lijk gaan langs Bloernendaal, Overveen, Zijiweg, waar dan aan de Zijlbrug een stop plaats zal komen, Uiispi a>t*n van iionueruug o wov. 1924. R. S„ schipper, gedomicilieerd te Am sterdam, overtreding Belastingwet, 20 boete subs. 2 dagen hecht. o. v. J. R„ schipper, gedomicilieerd te Has selt, overtreding Belastingwet, 40 boete, subs. 4 dagen hecht. o. v. P. W. L,, schipper, gedomicileerd te Mil- lingen, overtreding Belastingwet, 20 boe te subs. 2 dagen hecht. o. v. P. H. v. V„ slager, wonende te Haarlem mermeer, overtreding Belastingwet, 100 boeie subs. 20 dagen hecht, o. v. A. Th. v. d. G., slager, wonende te Be verwijk, overtreding Belastingwet, 30 boete subs. 10 dagen hecht. o. v. J, V., landbouwer, wonende te Aalsmeer, overtreding Belastingwet, 50 boete subs. 10 dagen hecht. o. v. M. v. P., hvr. P. de W„ zonder beroep, wonende te Heemstede, vrijgesproken. H. K„ winkelier, wonende te Schoten, overtreding Belastingwet, 14 dagen gev.- straf o. v. met verbeurdverklaring. P. J. Chr. K„ machine-bankwerker, wo nende te Haarlem, overtreding Belasting wet, 2 geldboeten elk van 25, subs, voor elke boete 10 dagen hecht. o. v. met ver beurdverklaring. F. Bvan beroep bakker, wonende te Heemslede; H. K., van beroep distillateur, wonende te Zaandam; G. de B„ van beroep steenkoienhandelaar, wonende te Haarlem; J. J. Th. K„ van beroep vetsmelter, wo nende te Heemstede, overtredingen Belas tingwet. De drie eerste beklaagden ieder een inaand gev.straf o. v.; de 4e beklaag de vrijgesproken, met verbeurdverklaring van de inbeslag genomen goederen. R. V., van beroep bioscoopexploitant, wonende te Haarlem, overtreding Belas tingwet, tdee gevangenisstraffen ieder van één maand o. v. met verbeurdverkla ring van de inbeslag genomen voorw. H. J, P„ van beroep kellner, wonende te Santpoort, overtreding Belastingwet, 2 gevangenisstraffen ieder v.rn 14 dagen o. v. met verbeurdverklaring. SERENADE. Den 11 en November a.s. des avónds van 8—9 uur zal aan het Gouden echtpaar Majoor in de Glasblazerstraat, een serenade worden gebracht door da Arbeidersmuziek- vereeniging „Excelsior", alhier. Voor den inhoud van deze rubriek stelt dc Redactie zich niet aansprakelijk. DE HAARLEMSCHE R.-K. MIDDEN STANDS VEREENIGING IN GROOTE VERLEGENHEID. Waar de nood het hoogst is, is redding nabij i Dat is een heel mooi spreekwoord.. Geachte R.-K. Middenstanders, het is aan U de taak, van dit spreekwoord een waar- woord te maken J.l. Dinsdagavond las steller dezes het verslag van de gehouden vergadering der R.-.K. Middenstandsvereeniging. Daar nam ik met een zekere verwondering kennis van den grooten nood dier vereeniging. Ofschoon ik zeif geen middenstander ben, hoop ik toch dat, hetgeen hier volgt, er toe za! mogen bijdragen, den nood, waarin de R.-K. Middenstand (ais vereeniging) ver keert, zooveel mogelijk te lenigen, zoo niet geheel weg te vagen. Hoofdzaak is m.i. dat alle R.-.K. midden standers als lid toetreden tot hun eigen R:-K. vereeniging. Vooraf moet men het oude Be stuur zoo min als het nieuwe, in staat van beschuldiging stellen, voor de feiten zoo als die daar zijn. Die schuld moet van hen worden afge worpen, en komt geheel ten laste van die R.-K. middenstanders, die niet naar hunne Geestelijke Overheid luisterend, en maar steeds doorgingen met lid te blijven van een Z.g. neutrale vereeniging. Maar, ook zij zullen niet langer dralen, en zich scharen onder hun eigen banier en aan de zijde van hunne geloofsgenooten in één en dezelfde vereeniging! Maar hoe zullen zif dat doen, wanneer zij daar het schrikwekkende schuldcijfer voor hunne oogen zien Op deze vraag zal ik ook het antwoord niet schuldig blijven Wij, Roomsch-Katholieken hebben het onmetelijke voordeel, onze geloofsgenooten te tellen bij alle rangen en standen der Maat schappij. Er gijn dus ook echte R.-K. Grootindur.- trieelen zoowel als financiers. Wij hebben zelfs het groote voorrecht, hier ter stede eenige van deze heeren gevestigd te zien U begrijpt, hoop ik, reeds waar ik 'heen wi! Onze middenstanders vragen niet graag Maar ik, als buitenstaander, kan zulks beter doen Ja Het moet volgens mij, toch in die richting gestuurd worden, dat onze Roomsch- Katholieken, financieel hoogstaande per sonen in deze moeilijke zaak ter hulp komen al was het maar, door het geven van een rente loos voorschot. Ik ben misschien wel een idealist, maar het moet mij toch van 't hart, dat zij tot zulk een sympathieke daad bereid gevonden zullen worden. En dan zal heel Haarlem dat niet anders noemen, dan een daad van echte Christelijke Naastenliefde en hulpvaardigheid. Als het nu eens gebeurde wat ik hier zoo innig wensch, kon alle oude schuld worden afgedaan. En dan met goede propagandisten aan het werk, en ik twijfel er niet aan, of de ver eeniging zal groeien en bloeien, als nooit te voren, en vele nieuwe leden zullen toetreden. Nogmaals, ik ben géén middenstander, maar het zou mij toch aangenaam zijn, en velen met mij, wanneer wij onze middenstan ders, waaronder toch zeer veïfe goede Pa troons zijn, goed, R.-K. en degelijk vereenigd te zien. Ten slotte Ik hoop, dat dit stukje eens goed gèlezen zal worden, en dat mijn een voudig schrijven, vele goede vruchten zal afwerpen voor de Haarl. R. K. Middenstands vereeniging. Het is te hopen, dat deze propagandistische regels er toe zullen bijdragen, dat onze R.-K Middenstandsvereeniging „De Hanze" spoe dig en afdoend geholpen wordt. God geve het Dit zij u van harte gegund door PROPAGANDIST. Haarlem, 6 Nov. '24. Naschrift. Dit schrijven getuigt van een gevoelig Roomsch hart en wanneer het waarlijk ging om nood te lenigen, zouden wij het geheel en al onderschrijven. In het geval van onze Haarl. Roomsche Middenstandsver. is het echter wat anders. De middenstand kan en moet zich zelf helpen hij moet te trotsch zijn om een gift aan te nemen. Kunnen alle Roomsche Middenstanders van Haarlem en Omgeving niet een gaatje van f 8000 stoppen Laat men den nobelen weg voigen door den heer Klein Schiphorst gisteren in ons blad aangegeven solidariteit onder de middenstanders zelf 1 Wij kunnen ons niet indenken, dat de middenstand, die beter dan iemand weet, wat een goeden naam in de wereld beteekent, zijn eigen goeden naam in dit geval niet zou weten te handhaven. Redactie N. H. Ct. Burg- Stand. Geboren; z. van C. dermande Koster. z. van L. Fluitman Semeins. z, van M. Kelsersvan Some ren. d. van S. van Roodevan der Veldt. z. van G. Hulsebosch—Diesborgen. Gehuwd; F .J. Koele'mij en M. F. de Droog. M. Th. Bisschop en ,B. B. Wil- lemse. Bevolking. De bevolking dezer ge meente bestond op 1 November uit: 15727 mannen en 15334 vrouwen, totaal 31061 zielen. t Personalia. Voor bet examen apothe kers-assistent slaagde te Amsterdam mej. A, J. E. de Wilde, alhier. De Heemsteedsche winkelweek. Heden avond om 8 uur zal in Hotel-restaurant Van Ree, aan de Camplaan, de officiëele opening van de Heemsteedsche winkelweek plaids hebben. AANKOOP VAN HET LANDGOED „VEL SERBEEK", MET BIJBEHOORENDE GRONDEN EN AANGAAN VAN EEN GELDLEENING, Bij gemeenteblad no. 339 van 1918, aldus schrijven B. en W., werd Uwe vergadering medegedeeld, dat de buitenplaats „Velser- beek" en bijbehoorende gronden, voorzoo ver gelegen ten Westen van den Rijksstraat- j weg HaarlemBevehvijk, met uitzondering van het perceel Sectie H no. 2199, te ramen grcot ongeveer 94 H.A. der gemeente te koop werd aangeboden voor een bedrag van 525.000. Dit aanbod werd in Uw vergade ring van 12 November 1918 ter tafel ge bracht met dit gevolg, dat een bod van 450.000 werd gedaan. Hierop ging de toenmalige eigenaar niet in en kort daarop verkocht hij het landgoed aan de heeren C. Alberts te Amsterdam en P. N. Kluft te Haarlem. In de zes jaren, welke verliepen tusschen deze handeling en den datum van heden hebben wij belangstellend uitgezien naar een geegenheid om het bezit in handen te krijgen. Het buiten wordt onzerzijds van zóó groote beteekenis geschat voor de ont wikkeling dezer gemeente in de toekomst, dat wij het nemen der risico van den aan koop allesins grechtvaardigd achten. Al is in 'net 6-jarig tijdvak, dat achter ons ligt, het natuurschoon door de tegenwoordige eigenaars niet ongerept gelaten, nu neg is „Velserbeek" èn als park èn als gelegenheid voor bebouwing van hooge waard. Van de Twentsche Bank, vertegenwoordi gende de heeren Alberts en Kluft, is thans bij ons college de mededeeling ontvangen, dat zij bereid is tot 1 December a.s. het landgoed, beslaond? een oppervlakte van ongeveer 84 H.A. 88 A. 30 c.A„ in handen te geven voor de som van j 450.000, te be talen vóór of op 2 Januari 1925. Het ligt niet in onze bedoeling, op het moment reeds in details aan te geven, hoe en door wie de exploitatie van „Velser beek" zou zijn te regelen Wij wenschen hieromtrent nader overig te plegen met Uwe vergadering. Behoorlike, nauwgezette over weging van alle vraagstukken, die zich zul len voordoen, is van groot belang en daar voor is de tijd, welke vóór de beslissing omtrent den aankoop nog rest, te kort. Het vorenstaande samenvattende, stellen wij Uwe vergadering voor, te besluiten tot aankoop van het landgoed „Velserbeek met bijbehoorende gronden voor de sorn van f 450.000 sn tot het aangaan van een geld- leening van 500.000. EEN DERDE PARTIJ IN AMERIKA. LONDEN, 7 Nov. Senator Lafolette heeft een bijzondere conferentie van zijn verkiezingscommissie te Washington bijeen geroepen op 12 Dec. ter stichting van een 3e partij. LONDEN, 7 Nov. De „Times" meldt uit Riga: Morgen is het de zevende verjaardag MEDEGEFDFIDDOOW De Beurs opende heden: flauwer. V. K. HEDEN 5% Nederland 1919 6% Nederland 1923 1005/8 1005/8 4)4 Nederland 1917 8415/lfi 847/s 7% N.-I. 1921 A. IO2V4 1021/4 b% N. I. 1923 D. 975/le 97V4 59/ic 5V2 dito Gem. Eigendom 66 Mij. „Nederland" 1531/2 1531/2 Scheepvaart-Unie 1273/4 128 Rotterd Lloyd 125 125 136 138 Oude Boot 80 79 Holl. Stoomboot z6 27 4273/ 423V2 ia* a Cultuur 373 370 753/,j 75 Koloniale Bank I753/4 174Va 134Vé 134V2 Cert. Hand ;1 Mij. 119V4 118 118 Phoenix 921/2 Geconsolideerde 1573/ 4 157*/a Kon. Olie 332V4 331 U. S-. Steel 109 V4 109 93/s 10 l593/4 Actions, id. 161.- 156 17 J/« 17 Va 1243/ 4 123 3743/4 376 361 360 Deli Batavia 34lV2 340 Amsterdam Rubber I59V4 159V2 194 106 105 1293/4 129 318 315 Southern Rails 70 142V2 143 175/ie 17ö/i6 17 Comm. Maxwell •37/g 7 NOVEMBER BERLIJN PARIJS BRUSSEL WEENEN LONDEN STOCKHOLM KOPENHAGEN CHRIST1ANIA BAZEL NEW-YORK ROME EERSTE KOERS LATERE KOERS der Bolsjewistische revolutie. De autoritei» ten bereiden de viering daarvan met groote plechtigheid voor. Trotzky heeft tot het leger en de vloot een dagorder gericht, waarin besloten wordt dat alle recruten op den herdenkingsdag den eed van trouw aan dc roode vlag moeten afleggen. De Sovjet- autoriteiten zullen daarbij tegenwoordig moeten zijn. De vakvereenigingen moeten trouw zweren aan dc Sovjet; zij moeten beloven de Sovjet-regeering te verdedigen tegen het buitenlandsche imperialisme van kapitalisten, enz TIEL, 7 Nov. De Waal is hedennacht ruim 13 c.M. gewassen; de woningen op de uiter waarden en buiten den dijk worden ont ruimd. WASHINGTON, 6 Nov. Bij de verkiezin- gen voor het presidentschap hebben Coolid- ge ongeveer 17 millioen, Davis 9 millioen e» La Folette ongeveer 4 millioen stemmen ge kregen. Coolidge kreeg ongeveer 2 milli oen stemmen meer dan Harding. MONTEVIDEO, 6 Nov. Hier ontvangen telegrammen wijzen er op, dat de revo!#tie in Brazilië in den staat Rio-Grande ernstige afmetingen gaat aannemen. In nog 3 steden heeft zich het garnizoen bij de revolutie aangesloten. Men seint ons: Nadat de plaatselijke commandant te 's Hage aanvankelijk had beslist, dat het aan militairen veiboden was, in uniform ge kleed deel te nemen aan den optocht op 8 November in de Residentie, is dit verbod thans zoodanig uitgebreid, dat het aan dc militairen verboden is, om op den openba ren weg deel te nemen aan een betooging van welken aard ook, zoowel in burgerklee- ding als in uniform. Ingevolge een geheim schrijven van den Minister van Oorlog mag aan de militairen van de landmacht voor bijwoning van het Congres „Ons Belang geen vrij van dienst worden verleend. Naar wij vernemen, zal de Minister van Onderwijs, Dr. de Visser, Woensdag 12 No vember a.s., vergezeld van den inspecteur van het Nijverheidsonderwijs, den heer J. H. de Groot, een bezoek brengen aaa de Rijksrietvlechtschool te Noordwolde. NEW-YORK, 7 Nov. De katoenoogst der Ver. Staten wordt op 13 millioen baler geschat. BERLIJN, 7 Nov. De Poolsche regeering heeft volgens eei. telegram uit Warschau beide Habsburgsche aartshertogen Carl Al- bert en Leopold Carl verzocht, den dienst in het Poolsche leger te verlaten. Zij zijn brcers van aartshertog Wilhelm, die na den oorlog koning van de Ukraine wilde worden BERLIJN, 7 Nov. De Duitsche Overzee- bank zal volgens de bladen, ook na het in voeren van de goudmark, het aandeelen kapitaal van 30 millioen mark handhaven. BERLIJN, 7 Nov. Volgens een telegram uit New-York heeft de stad Keulen aldaar een leening van 2 millioen dollars opge nomen. Inplaats van kaarten. Hiermede vervullen wij de treurige plicht u kennis te geven van het overlijden van onze ge liefde Echtgenoot en Vader, Be huwd- en Grootvader HENDRICUS BEIJ Echtg. van J. M. F. Bognetteau, na voorzien te zijn v. d. H. H. Sacramenten, in den ouderdom van bijna 58 jaar. Uit aller naam Wed. J. M. F. BOGNETTEAU Haarlem, 6 November. Wijde Geldelooze pad 24. vindt men tegen ongekend lagen prijs alleen Bébé popjes, vanaf 10 cent. Houten lang pop 60 c.M. 2.25. 66 c.M. 2.75 ƒ3.50, 75 c.M- 4.50—5.50. 65 c.M. lederen pop met stalen kop 3.50. Klein J 1.7ü. Gekleeue houten poppen in zijde vanaf 1.75 tot 7.50, Win kel poppen 14. Alle reparaties net en goedkoop. Wagens, de nieuwste soorten vanaf 4.15. Komt zien, zon der eenige verplichting. Naast Nicolaas Beetsstraat. Mooi burgerwoonhuis op netten stanil. Koopsom ƒ4700 Te bevragen REITZSTRAAT 25, Schoten. 2 Schuifraamkozijnen, compl m. spie gelruiten 2.25X1 15 M. Te ziefl: ADR. LOOSJESSTRAAT 13. hoek Tuchthuisstraat, naast dc firma Wijnberg en Leesbiblio theek Kiljan, DAAR ZIJN KOOPJES - Vefleder Werkschoenen, dubb. zool f 4.95, Met opgelegde zool op de dubb. zool, zonder bies f 6.50. Heeren Riigbottinis, leder voering f 6.25. Jcngensschoenen 28 t. 31 3.50 32 tot 35 f3.95. 36 tot 39 f 4.39. Nog restanten Lakschoenen 36, 37, 38, 39. Spotprijs f 2.50

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1924 | | pagina 2