Gemeenteraad van Haarlemmermeer. Ingezonden Mededeeüngen Kinderen Klooster balsem stadsnieuws, Radio Omroep „DE FAAM" is een familie-zaak. ismaiiiawi De Salarisregeling der Ambte naren. Een korting van 5 pCt. 0 j de uit te betalen bedragen SCHOTEN. a 60 cents per regel. hebben altijd wat/ heelt alle wonden VELSEROORD. ZANDVOORT. SPORT EN SPEL» BILJARTEN» DAMMEN. Keuring dienstplichtigen. PRIMA RADIO CONCERTTOESTELLEN Desverlangd vanaf f 6.per maand, Bureau Meijer - Haarlem. Kleine Houtweg 69. - Tel. 3468. VAN ONZE RECHTBANK. Heeren-, Dames- en Kinderkleeding, Damesmantel 27so Heeren Ulster Seal mantel HAARLEM, LANGE VEERSTfiAAT, HOEK ANEGAf Donderdag vergaderde de Raad dezer ge- meente cmder voorzitterschap van den bur gemeester Mr. A. Siob. Aanwezig alle raadsleden, behalve wethouder Kistemaker, wegens een hem onlangs overkomen onge val. Zoodra de openbare vergadering geopend was, ging men over in besloten zitting; dezc duurde tot ruim half zes. Toen kwam aan de orde het voorstel van B. en W. betreffende de regeling van de salarissen van ambtenaren en werklieden, hetwelk in hoofdzaak inhield, dat de thans' geldende periodieke verhoogingen zuilen worden stopgezet. De heer Uriekspoor stelde voor om de tegenwoordige sa.arisregeling te handhaven voor het jaar 1925 en B. en W. te verzoe ken een behoorlijke rechtspositie voor de ambtenaren tot stand te brengen en dit te doen in den loop van het komende jaar. Dit voorstel werd verworpen met 15 te gen 3 stemmen. De heer Roodenburg stelde een amende ment voor ongeveer van dezen inhoud dat alle periodieke verhoogingen zullen worden stopgezet en bovendien op alle uit te beta len salarissen een korting van 5 pCt. zal worden toegepast, terwijl ook aan Gedep. Staten zal worden verzocht om te bevorde ren dat ook de salarissen van burgemeester en secretaris met 5 pCt. zullen worden ver laagd. Dit voorstel werd verworpen met 12 tegen 6 stemmen. Daarna stelde de heer van den Heuvel »oor om de periodieke verhoogingen te la ten doorgaan, maar op de salarissen 5 pCt. korting toe te passen. De heeren Scheffer en Gerritse dienden een sub-amendement in om deze 5 pCt. korting op de salarissen te beperken tot die boven 3000. Dit werd verworpen met 135 stemmen. Daarna stelde de heer Bras voor deze korting te beperken tot een bedrag van 2400. Ook dit werd verworpen met 10 tegen S stemmen. Daarna werd het voorstel-van den Heuvel aangenomen met 126 stemmen en vervol gens het gewijzigde voorstel van B. en W. zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Het resultaat van al de gehouden stem mingen is dus dat de salarisregeling, welke in Mei 1920 is vastgesteld ook voor 1925 zal gelden met dien verstande dat op alle uit te betalen bedragen een korting van 5 pCt. zal moeten worden geleden. Goedgevonden werd de jaarwedden van den inspecteur van politie van 2800 te verhoogen op 3200 en de tijdelijke benoe ming van den heer A. J. van Rooijen tot ge meente-ontvanger in een vaste aanstelling te veranderen, terwij] aan Gedeputeerde Staten zal worden bericht dat tegen een geleidelijke vermindering van de jaarwedde ran den gemeente-ontvanger geen bezwaar wordt gemaakt. Bij de rondvraag verzocht de heer Schef fer of B. en W. geen aanleiding konden vinden om prijsregelend op te treden ten aanzien van sommige levensbenoodigdheden De heer Roodenburg informeerde hoe het stend met de onderhandelingen betreffende de stroomlevering voor het electriciteitsbe- drijf en de regeling met de gemeente Haar lem inzake den Vleeschkeuringsdienst. De heer Griekspoor verzocht de bijzon dere aandacht van den burgemeester als hoofd van de politie voor een gezin aan den Hiliegommerdijk, terwijl de heer Ger- ri'se er op aandrong dat straks bij dc vast stelling van de loonen bij werkverschaffing er voor gewaakt worde dat deze loonen die van het particulier bedrijf nieï zullen gaan drukken. Nadat de Voorzitter de verschillende sprekers beantwoord had, werd de vergade ring gesloten. Valsche guldens. In deze gemeente zijn valsche guldensin omloop gebracht. Te Hoofddorp werden er reeds drie in be taling ontvangen. De valsche geldstukken zijn van de echte te onderscheiden door hun grauwe loodkleur, den dcffen klank en het ontbreken van het randschrift. De ingezetenen zullen bij het ontvangen van zilvergeld verstandig doen goed toe te zien. Veemarkt. De wekeüjksche veemarkt, die de laatste paar jaren in deze gemeente van weinig beteekenis was, begint zoo langzamerhand weer wat op te leveren. Waren er gewoonlijk maar een paar stuks vee aangevoerd, thans wordt dit aantal steeds grooter. Donderdag waren zelfs ter markt aanwezig 36 melk- en kalfkoeien, gemiddelde prijs f 220.f 340.en 9 paarden, ge middelde prijs f 150f 350. De handel was vlug. Concordia. Dinsdagavond hield de vereer iging „Concordia" in hotel „de Land bouw" te Hoofddorp haar eerste bijeenkomst in dit seizoen. De tooneelvereeniging „Thaüa" uit Half weg bracht een paar kluchtspelen ten too- neele en wel „Een Kleine vergissing" en „Zet je petje af." De zaal was maar matig bezet. Liefdadigheidsavond. Woensdag avond werd in het hotel van den heer Nijssen te Nieuw-Vennep een uitstekend geslaagde liefdadigheidsuitvoering ten bate van de t.b.c. bestrijding gehouden. Het dubbelmannen- kwartet „Onderling Kunstgenot" uit Nieuw- Vennep, onder leiding van den heer M. G. Staveren en de muziekclub „Orpheus" uit Haarlem verleenden medewerking. De zaal was geheel bezet, ja zelfs tjokvol. De heer J. A. van Arkel opende de bijeen komst en sprak een woord van welkom, waarna direct met de afwerking van het uit gebreide programma werd begonnen. Op zeer verdienstelijke wijze werden door beide vereenigingen verschillende muziek- en zang nummers ten beste gegeven, welke buiten gewoon in aen smaak vielen. De declamator, de heer C. Kuijper uit Haarlem gaf eenige aardige liedjes ten beste. Het publiek genoot kostelijk van hetgeen ten gehoore werd ge bracht. De heer C. C. van Driel uit Nieuw-Ven nep zong nog een paar mooie nummers, waarna de heer van Arkel een slotwoord sprak. De aanwezigen hebben ongetwijfeld een genotvohen en aangenamen avond gehad. De wijde wereld in. Woensdag is door de politie te Vianen aangehouden en naar deze gemeente overgebracht de minderjarige V. wonende aan den Sloterweg binnen deze gemeente. De jongen was op goed geluk de wijde wereld maar ingegaan. Hij had Maan dag de ouderlijke woning verlaten, Rijnaak vastgeloopen. Woensdag ochtend geraakte een groote rijnaak in de brug over de ringvaart nabij de Cruquius vast. Het kostte groote moeite om met behulp van een sleepboot het vaartuig weer vlot te krijgen. Het verkeer ondervond een vertraging van ongeveer een uur. Gevonden dieren en voorwerpen. Te rug te bekomen bij; J. Mastenbroek, Spaan- schevaartstraat 16, een gouden ring; J. Jon- genpret, Tugelastraat 14, een schaar; Ken nel „HaerlemTerspijtwcg, een joge hond; H. Fiege, Pres. Steijnstraat 78, twee bank biljetten van 10; J. v. Essen, Ojsterstraat 10, een mand met penduleklok en muurhan ger; P. v. Doorn, Spaanschevaartstraat 04, een rozenkrans; R. Koster, Riouwstraat 30, een gouden ring; W Voldhuis, Overtonweg 24, een bankbiljet van 10, H. Vos, Reitz- straat 31, een alpacabeursje; H. Vos, Gen. Cronjéstraat 166, een sleutel; N. Noorden burg, Indischestraat 10, een zil eren me daillon met portretten; N. Stelkens, P. Kru- gerstraat 51 een handschoen; S. Bosma, Vergierdenweg 28, een sleutel; E. v. Gostei, Frans Halsstraat 20, een zilveren medaillon Zorg daarom altijd Akkers Klooster balsem in huis te hebben om dadelijk te kunnen helpen bij: builen, schrammen, ontvellingen, kneuzingen, brand-, snij- en stootwonden. spierpijn, wintervoeten. met portret; H. v. Norden, Gen. Cronjéstraat 57, een paar handschoentjes; J. Bloos, Krit- zmgerstraat 38, een handschoen; G. Smit, Kloosterstraat 21, een pet en een das. Aan het Politiebureau: een handschoen, een beenen armband, een R. K. kerkboekje en een sleutel. Het Soendaplein. Er is nu al reeds ge noeg geschreven over de verbeteringen, die thans op het Soendaplein in wording zijn. AI de stoomtram-rails zijn er nu uit, tot zelfs het ronde draaibord dat vroe ger diende om de locomotieven te draaien toe. Doch dit draaibord lag gedeeltelijk binnen het hek dat het Soendaplein nog steeds ontsiert. Men was gisterenmiddag bezig een nieu we bestrating langs het hek aan te leggen. Waarom kan dat hek nu ook niet meteen weg? Ja, waarom niet? O. W. heeft reeds zijn beste beentje voor gezel, laten nu B. en W. ook niet achter blijven en alles aanwenden om het belang rijkste plan van Schoten te helpen ver fraaien en voor den voorbijganger een lust voor het oog te maken. We vernemen nog, dat het „fraaie hek" is aangekocht geworden voor een of andere vereeniging voor „natuurschoon" of tot het „behoud van monumenten". De kerk in de Florisstraat. De nieuwe Christelijk Gereformeerde Kerk aan de Flo risstraat, nadert thans zijn voltooiing. Be halve de glasramen ontbreekt er aan den buitenkant bijna niets meer .Ook het kleine torentje is geheel klaar. Onfrisch. De sinds eenigen tijd in het Julianapark geplaatste urinoir schijnt, blij kens de klachten der omwonenden, niet altijd even frisch te zijn, en ook het „fraaie" uitzicht van de bovenbewoners van het park schijnt niet sch'tterend te zijn. Een dichte beplanting met mooie struikjes en denneboompjes zullen hier veel goeds ver richten. Trouwens het heele Julianapark mag wel eens opgeknapt worden. Drankweer-Comité. In de bier gehou den vergadering van het Centraal Drank weer-Comité, in de gemeente Velsen, werd verslag gedaan van de actie van het bestuur om het schaftlokaal aan den kop der Vis- schershaven, te IJmuiden, drankvrij te hou den. Medegedeeld werd, dat het bestuur aan den raad een adres had gezonden, met verzoek geen subsidie te verleenen aan het Beverwijksche Drankweer-Comité Door de commissie tot het nazien der be scheiden van den penningmeester werd ver slag uitgebracht Zij had alles in goede orde bevonden.. De penningmeester bracht een keurig ge detailleerd verslag uit van de Blauwe-Week- actie. Bij een ontvangst van 257.34, was er een betig saldo van 55.94. Aan 't bestuur werd opgedragen de voor bereiding van goede bioscoopvoorstellingen vcor de jeugd en ouderen. Besloten werd wederom een St. Nicolaascourant uit te geven en de medewerking der vakorganisa ties in het visscherijbedrijf te IJmuiden te vragen, om een flink aantal couranten ook op de visschersvloot te verspreiden. Ook zal bet bestuur verdere propaganda onder de visschers onder de oogen zien. Een brochure over „Onderwijs en Opvoe ding" zal eerstdaags onder 't onderwijzend personeel worden verspreid. Aan 't bestuur werd nog opgedragen het plaatsen van een bord of een lichttransparant te Velseroord, Met het R.-K. Drankweer-Comité zal overleg worden gepleegd over 't plaatsen \an vier metalen propagandaborden op de stations in onze gemeente. Steunverlening. Gisterenavond kwam weder voor het eerst de steun- en werk verschaffing-commissie in vergadering bijeen, daar zich reeds eenige werkeloozen hadden aangemeld. Een schrijven was ingekomen van cien heer Alph. Sprengers, lid van de commissie, waarin hij mededeelde dat hij zijn functie neerlegde, zoodat eerlang een nieuw commissielid zal moeten werden be noemd. Diefstal. Door een 12-jarigen jongen is van een bouwwerk aan den Strandweg een mand met hout ontvreemd. De bouwer heeft de politie hiervan in kennis gesteld, die een nader onderzoek instelt. Onderwijs, Tot tijdelijk onderwijzeres van school C alhier is benoemd Mevr. G. Padtde Voogd. Verloting. Aan het St. Nicolaas-Comité is vergunning verleend tot het houden van een verloting van een pop op 5 Dec. a.s. Collecte. Door de Zandvoortsche Voet balvereniging Z. V. V. zal op Zondag 16 November a.s. tijdens den te houden voet balwedstrijd op het terrein een collecte gehouden worden ten bate van de nagelaten betrekkingen van den overleden „Hortus speler". Rijwielplaatje. Door een inwoner dezer gemeente is bij de politie weer eens aan gifte gedaan van diefstal van een rijwiel- plaatje. Neder!aagwedstri jden B. C. „Vriendenkring Bij gelegenheid van haar 5-jarig bestaan organiseert bovengenoemde vereeniging deze wedstrijden, waarvoor o.a. een fraaie zilve ren beker is beschikbaar gesteld. Het be gin van deze wedstrijden was schitterend. De jubileerende club slaagde er immers in haar sterke plaatsgenoote D. E. S. met flinke cijfers te kloppen. Donderdagavond was de Amsterdamsche B. V „Wilhelmina" op bezoek. Het clublo kaal der vereeniging Café „Lunenburg" a. d. Smedestraat zag er eenigszins feestelijk uit, door de bloemen die door verschillende ver eenigingen waren gezonden. De Amsterdamsche gasten hadden den trein gemist, zoodat om omstreeks kwart vóór 8 uur de wedstrijden een, aanvang na men. Begonnen werd met de partij der No.'s 4. Beide partijen toonden niet hun sterke spel, zoodat deze partij meer spannend dan fraai was. Hierna volgden de matadors van beide vereenigingen. Wilhelmina begon met 10, waarop de heer W. Kobus voor Vrienden kring met 7 antwoordde. In de 2 volgende beurten maakt deze heer 2 maal 36 caram boles, waarin hij fraai klein spel te zien gaf. De volgende beurt was de heer Kobus er enorm in. Met fraai klein gehouden spel, afgewisseld met eenige schitterende raas- see's, was hij al spoedig de 100 caramboles genaderd, welke hij onder daverend applaus volmaakte. Op 109 miste hij, alhoewel een ieder dachl dat hij par'ij uit zou maken. De heer Oulmich maakte hierop 1 car., waarna de Vriendenkring-speler de 12 resteerende car. maakte, alzoo in 5 beurten de partij beëindigend. Een buiiengewoon sterk gespeelde partij! De volgende matchpartij, die der No.'s 2, wordt ook zeer goed gespeeld. Nadat de Wilh.-speler in het begin met eenige mooi gespeelde series van 20 en 19 car. jets uit» geloopen is, weet de heer R, v, Lunenburg de leiding over te nemen, door resp. 19, 16, 21, 29 te scoren. De partijen gaan daarna gelijk op, zoodat bij de 20ste beurt de stand 165192 is in het voordeel van Vrienden kring Dc Amsterdammer tracht dan nog een kans te maken voor de hoogste eind- serie, doch na de 30ste car. mist bij. De eindstand wordt 196200 in 21 beurten. De laatste partij was weinig spannend, doordat de Vriendenkrir 'speler al spoedig 50 car. uitliep en deze voorsprong wist te behouden, zoodat de eindstand 200152 in zijn voordeel werd. De gedélaillscrde uitslag is als volgt; No.'s 4 Vriendenkr. 187 Wilh. 200 No.'s 1 Vriendenkr. 200 Wilh. 29 No.'s 2 Vriendenkr. 200 Wilh. 196 No.'s 3 Vriendenkr. 200 Wilh, 152 Totaal 787 577 Zoodat de thuisclub een fraaie 210 caramb. voorsprong won. Hoofdklasse-Competitie (Afdeeling Noord) van den Nederlandschen Dam- bond. Gisteravond vond in Hotel „Rotterdam," Weesperplein te Amsterdam, de ontmoeting plaats tusschen de Amsterdamsche Dam- vereeniging „Van Embden" I en de „Haar- lemsche Damclub" I. De Amsterdammers kwamen in dezen wedstrijd op z'n sterkst uit en speelden een zeer goeden wedstrijd. Het spel der Haar lemmers viel, na den goeden start in deze competitie, tegen, waaraan onderschatting van hunne tegenstanders wel niet geheel vreemd zal zijn geweest. De gedetailleerde uitslag volgt hieronder: Amsterdamsche Damvereeniging „Van Emd- den" I A'dam„Haarlemsche Damclub" I Haarlem. H. KoperbergMr. P. J. van Dartelen 11 H. VosAebe de Jong 11 J. SwartH. T, Luif xx M. MarkusJ. W. van Dartelen 02 W. LisserH. G. Teunisse 20 J, VerdonerW. van Daalen 11 A A. SnijdersF. A. Berkemeier 11 S SerluiJ. van Looy 11 J MarkusJ. B. Sluiter 20 A. v. d. SluisCarl Leibbrandt 11 Voorl. uitslag 108 De partij tusschen de heeren H. T. Luif en J. Swart werd afgebroken en zal arbitrair beslist worden. In deze partij staat Haarlem beter, het zal echter de vraag zijn of de arbiters hieruit I nog winst zullen kunnen halen. De andere Haarlemsche club speelde in Café „Burgers", Plantage Middenlaan te Amsterdam tegen de Damvereeniging „Jo- zeph Blankenaar." De damclub Haarlem trof het al bijzonder slecht doordien de gebroeders van Wamel wederom niet op het appel verschenen, zoo dat zij met slechts 8 spelers den strijd tegen het volledige Amsterdamsche tiental moes ten opnemen. De volledige uitslag van dezen wedstrijd is: Damver. „Jozeph Blankenaar" I A'dam „Damclub Haarlem" I, Haarlem. H. J. LizeC F. Visse 1—1 Chr. MarkusMr. P. F. Westerling 11 C. J B. v. d. Sleen—G, P. Heek 1—1 D BosmaP. van Wamel (n.o.) 20 N KuijperJ. Lycklema 20 K. KnolD. A. van Abs 20 P. BoekesteynH. A. van Abs 20 P GoezinnenA. M. Berghuys 20 F BommerNiet opgekomen 20 A KnolJ. J. Aufderheijde 20 Totaal 17—3 Dc Burgemeester van Haarlem brengt ter kennis van belanghebbenden, dat in Novem ber en December 1924 de herkeuringsraad VRIJDAG 7 NOVEMBER. Radio Paris 1780 M. 9.20 uur Concert, o.a. Allegro du Concerto pour de viclons (Bach), Etude in G KI. t. (Chopin), La Campanella (Liszt) 10.20 uur Dans, muziek, Chelmsford 1600 M. 7.50 uur Concert, o.a werken van Schubert, Handel, Bach, Cherubini en Brahms, event, afgewis seld door gedeelten van programma's uil andere plaatsen van Londen. Brussel 265 M. 8,30 uur Concert o.a. Ouverture Alphonse et Estella (Schu bert), Serenade voor viool (Ravenel) en Fantaisie sur Benvenuto (Diaz). Hilvers. Draadl. Omroep 1050 M. uur Rede van Prof. Slotemaker de Bruine over; „Een nieuw ontwaakte geesteshon- ger".Daar de installatie in het Concert gebouw nog niet gereed is, vervalt het con cert voor hedenavond. in een of meer gemeenten zitting zal hou den. Van de gelegenheid om in die zitting een geneeskundig onderzoek te ondergaan, kan worden gebruik gemaakt door ingeschreve nen voor den dienstplicht, die nog niet bij de land- of zeemacht zijn ingelijfd, alsme de door gewone en buitengewone dienst plichtigen, die nog niet in werkelijken dienst zijn geweest. Tot dit onderzoek worden in 't algemeen niet toegelaten personen, die als vrijwilliger behooren tot de landmacht de vrijwillige landstorm hieronder begrepen tot de zeemacht of tot de overzecschc weermacht, en evenmin zij, die in 1924 tij- deijk ongeschikt werden verklaard. De Mi nister van Oorlog kan evenwel machtiging verleenen om ook deze personen tot hef onderzoek toe te laten. Een piano en zeven rijwielen verduisterd. De 20-jarige stoffeerder D. J. Z„ had zich te verantwoorden wegens verduiste ring van een piano en twee fietsen op ver schillende tijdstippen gepleegd van 13 Juli tot 20 October. Bekl. had voor drie maanden een piano gehuurd bij de firma Otto alhier, en deze verkocht aan de firma Goldschmeding voor 275.-. Toen laatstgenoemde firma haar koop 1 am weghalen, was juist de heer O. aan wezig, en deze liet voor alle securiteit de niano maar weer naar zijn eigen zaak ver huizen. Bij twee verschillende fietsenhandelaren had bekl. fietsen in huurkoop weten te krij gen, en nauwelijks waren deze karretjes in zijn bezit of hij deed ze van de hand. De eene verkocht hij voor 6 en dc an dere voor 15.per stuk. De officier van Justitie vond de door den bekl. bedreven misdrijven van zeer ernstigen aard, en naar spr.'s meening moest bekl,, die ondanks zijn jeugdigen leeftijd reeds 4 maanden gevangenisstraf achter den rug had, maar een flinke straf hebben. Spr requi- reerde tegen hem 9 maanden gevangenis straf onder aftrek preventief. De verdediger, Mr. Nieuwenhuis, pleitte clementie. De uitspraak in deze beide zaken be paalde de Rechtbank op Donderdag 13 No« vember a.s. Voorts werden er nog eenige zaakjes met gesloten deuren behandeld. Het snelle rijden De motorbrigade heeft proces-verbaal opgemaakt tegen een automobilist, die op de Lange Heerenvest 45 K.M. per uur reed. LEIDEN 4rillial WOERDEN Colbert Costuum naar maat55.- Heeren Jekker gevoerd met pluche 12so, 16S0, 19S0 Heeren fantasie Pantalon in diverse kleuren 325. 37S 42S> 5so 57S |ot fn me( 32 Heeren Slobkousen vanaf Bontmutsen me' echte bonfrand. 395, 5S0. 650 Leuke Kindermantel met bontkraag en manchetten vanaf Prima wollen Damesjapon in moderne ruiten 2250 In goedkoopere ullvoerrog vanaf Leuke Jongensjekker in In^en en raliné voor eiken leeftijd 9-*, llso tot en mei 26.- Prima Fantasie-jasje in diverse maten 9S0, 14so, 17so, 22so Wanneer gn eenmaal ondervonden hebt, dat „De Faam" verreweg het voordeeligste adres is voor Uwe kleeding, waarom dan niet alles voor geheel Uw gezin bij „De Faam gekocht? Wij hebben hetzelfde inkoopsysteem voor wij betrekken alles van de soliedste buitenlaodsche huizen en wij zorgen ervoor, dat alleen het allerbeste en allernieuwste bij ons binnenkomt. Profiteert van onzen ondernemingsgeest en ziet toe. dat al Uwe huisgenooten bij „De Faam" koopen. Gij zult met blijdschap het verschil bemerken in Uw portemonnaie. FA A M S Prima vclour de laine mei bontkraag Hooggesloten Kinderjasje in elfen en gekleurde stollen vanaf 6." met revers en echt biberet bont sjaalkraagje 13so Extra rware met plaidvoering 1950, 22^0, 25.-, 295° tot ct> met 85.- vanaf45.- KLEEDING

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1924 | | pagina 6