Neusverkoudheid! 'M Ugezostcten Mededelingen II- J. LAMP, Barteljorisstraat 18. BE SPUtfPJEBMl eé1/2 Statuten. Zich zeli aangemeld. Beethoven-avond. „Kindervoeding". De Etalagewedstrijd in de Spaarn- wouderstraat. De R.-K. Middenstands- vereeniging. a 60 cents per regel. HET VERZET TEGEN OPHEFFING Voor 1925 een nadeelig saldo van f3400 geraamd.. Rijkspostspaarbank. Verkooping. Gouden echtpaar. 50-jarig huwelijksfeest. Personalia. Intrekking rijbewijs. Uit de woning gezet. Waar men naar gaat kijken. Feesfconcert „Doopsgezind Zang koor". - „Die Schöpfung". Begin van brand. Nieuw podium in de Gemeentelijke concertzaal. De werf, Coenrad. Teraardebestelling W. L. Schram Azn. Bestraffing van een Inspecteur van Politie. BURGERLIJKE STAND. MIJLPALEN. De begrafenis van jhr. J. JL v. Citfers Wisselkoersen en koersen van Bankpapier. HEEMSTEDE. LAATSTE NIEUWS. De Bond en St. Michaël. Ds zware mist van heden. Hoog water bij Zwolle. De staking in de Hoofdstad. Brand te Helder. PURMEREND. De ..Staatscourant" bevat de statuten van de N.V. „Handelsvennootschap voorheen P. i J. Voorneveld alhier. Bij de Politie heeft zich zich hedennacht om kwart voor 1 uur aangemeld een zekere F. L.. 3e jaar, van beroep reiziger en wo nende te Brussel, die mededeelde dat hij ten nadeele van een schrijfmachinefabriek te Brussel 102.50 had verduisterd en dat geld te Haarlem heeft opgemaakt. De recherche stelt een onderzoek in. Zooals reeds werd medegedeeld, zal de Crristeüjke Oraiorium-vereeniging, met me dewerking r an de H. O. V. Op Dinsdag 18 November a.s. uitvoeren, twee werken van Ludwig van Beethoven, t.w. de Messe-Cdur en de Negerde Symphonic, het eerste werk onder directie van den heer George Robert dc ïc onder directie van den heer Nico Ger- harz. V ®*i wijze van proef gaat aan deze uitvoe ring voorat, een Beethoven-avond in hei gebouw van den Protestantenbond, welke* gehouden wordt op Vrijdag 14 November a.s. er waar de heer Herman Rutters, van Amsterdam, zal spreken over Beethoven, met muzikale medewerking van mevr. C. e! ^-Paris-Koene, pianiste, Amsterdam. Deze avond zou reeds 21 October 1.1. ge geven^ zrn, doch kon toen niet doorgaan, daar ae heer Rutters, door een tramongeluk te Iaat te Haarlem aankwam. De vereeniging „Kindervoeding" begon 3 November weder haar wintertaak en reikte deze eerste v.eek aan warm voedsel uit: Maandag 206, Dinsdag 216, Woensdag 200, Donderdag 211, Vrijdag 214 en Zaterdatf 203 porties. De animo om dèel te nemen aan deze week is zeer groot bijna geen enkele win kelier blijft achter. De Commissie van voorbereiding heeft een aardig programma in elkaar gezet, waaruit wij het volgende kunnen aanstip pen. Te 6 uur namiddag (Vrijdag 14 Nov.) moet elke deelnemer met zijn étalage ge reed zijn. omdat dan het publiek de éta lages gaat beoordeelen voor het toekennen van den publieksprijs, door de uitgever van het Weekblad „De Poort" beschikbaar gesteld. Bij de winkeliers in deze straat zijn gratis enveloppen beschikbaar om stItem- biljet in te sluiten. Onder dc stemmers voor den publieks prijs wordt een prachtig kunstvoorwerp verloot. Om 7 uur begint de Juri haar taak en begeeft z;ch direct na afloop naar het vergaderlokaal der Vereeniging, de bo venzaal van Café Rooóenburg, Spekstraat waar alle deelnemers met hunne dames worden verwacht. Daar zai aanwezig zijn een zeer bekend strijkje met een leuken humorist, om de stemming gezellig en vroolijk te doen zijn. De Jury doet uitspraak van haar be slissingen en maakt tevens bekend bet aan tal punten, dat ieder deelnemer behaald heeft. Onderwijl zal het woord gevoerd worden door den voorzitter der commissie van voorbereiding en anderen. 4 Vervolgens worden de prijzen door den voorzitter der Jury uitgereikt met korte toespraak. Er wordt gerekend op- een grooten toe loop van ledeii en donateurs met hunne dames. Intusschen zijn de stembiljetten voor den publieksprijs gearriveerd en wordt de be slissing daarvan bekend gemaakt en de priis uitgereikt. Verdèr gezellig samenzijn. Er heérscht nu reeds een opgewekte -stemming in de straat en omgeving. Dp vlaggen zullen worden uitgestoken. Zelden zagen wij de animo voor een éta lagewedstrijd zoo groot. Het geheel be loofd schitterend te zlllen slagen. Vrijdagavond te 6 uur is er waarschijn lijk nog een aardige attractie in de straat. Gisteravond hield in hat R.-K. Midden standsgebouw het bestuur der R.-K Mid- denstandsvereeniging een gecombineerde vergadering met de woordvoerders op de laatste vergadering der vereeniging en mei leden der commissies van bijstand. Aan den oproep tot bijwoning dezer ge combineerde bijeenkomst was goed gehoor gegeven en velen waren opgekomen, om de middelen tot eventueel voortbestaan der R.-K. Middenstandsvereeniging nog eens on der de oogen te zien. De VOORZITTER, de heer P. J. M. VAN TETERING, uitte, na opening met den chr. groet, zijn vreugde over de Opkomst en zeide dan, dat die bijeenkomst niet anders is dan een gevolg van de krampachtige pogingen van de meesten. om de katholieke organi satie van hun stand te behouden cn de schande te bezweren, die ove- e katholici teit dreigt neer te komen. Die bijeenkomst is ook niet a; -Jers dan de voortzetting der lijn, steeds door het bestuur gevolge, geen enkel advies in den wind te slaan, dat bedoelt het behoud en het leven der organisatie. Spr. wees er vervolgens op, dat twee za ken onderscheiden moesten worden, n.l. de schuldenlast der vereeniging en de nadeelige exploitatie. Als het alleen om den schulden last van 8000 ging, zou het bestuur nooit het voorstel tot nntbinding der vereeniging hebben gedaan. De hoofdzaak is de nadeeli ge exploitatie. Spr. is overtuigd, dat de mid delen, door de woordvoerders in de laatste vergadering aan de hand gedaan, geen ein de maken aan de nadeelige exploitatie. Een voorloopige opschorting van het be stuursvoorstel, om tojj ontbinding der ver- eenigingsover te gaan, kan alleen geschieden als er gelden aanwezig -zijn, om direct op- vo.rjrbare schulden te kunnen voldoen, gelden tot het dekken eener eventueel na deelige exploitatie, gedurende de eerstvol gende twee jaren en bedrijfskapitaal te fcurneeren voor het richtig.exploiteeren van vereeniging. gebouw en buffet. Spr. meent, dat ae door de woordvoerders aan de hand gedane middelen slechts het stervensproces zullen verlengen en is van oordeel, dat die middelen beter kunnen die nen, om een eventueel nieuwe vereeniging te helpen.^ \V el lichtzal dan reeds het eerste juar an het hestaan der nieuwe vereeni ging begonnen Éunnen worden aan de aflos sing van het cude nadeelige saldo, dat een eereschuld blieft voor de R.-K. Midden standsorganisatie van Haarlem. Spr. raadde ten slotte aan, de vereeniging te-liquideeren en daarna weer opnieuw te beginnen, waaraan hij nog vastknoopte, een uiteenzetting over het groote belang van het bestaan eener R.-K. Middenstandsvereeni ging. rrrS? Pennin-racester' dc heer H. J. L. KLEIN SCHIPHORST, deelt mede, dat aan zijn oproep u* de „Nieuwe- Haarlemsche Fig. 1 toont kiemen F;g. 2 toont de bijna van neusverkoudheid alfleheele vernietiging gezien door den micro»- Van deze kiemen 8 mi nuten na het opsnuiven coop ven Nasan, Gebruik Nasan, dan zult gij bemer ken dat het benauwde gevoel direct verdwijnt, terwijl de verkoudheid snel en grondig wordt genezen, doordat Nasan de neuskanalen ontsmet Het is verkrijgbaar bij alle Apo- thekersen Drogisten a f 0.90 p. buisje. Prof. Dr. Weber. Berlijn, schrijft ,,dat hij Nasan zoowel op zich zelf als zijn familieleden heeftgeprobeerd. Hij kon onmiddellijk gunstige resul taten waarnemen,' terwijl na een korten tijd ernstige verkoudheden waren genezen." Vervaardigd door de fabrikan ten van Sanatogen en Formamint 3K&jfo Courant' slechts 24 personen gevolg hebben gegeven met een totaal bedrag van 800. Bij die 24 zi,n nog een 60 pet. van sprekers vakgroep en enkele niet middenstanders. Spr. meent, dat deze mededeelingen vol doende zeggen. De voorzitter betreurt het, dat op een der gelijke wijze gelden voor den middenstand bijeengebedeld moeten worden. Hierna werden de verschillende bespre kingen geopend. De heer HOOIJ gaf eenige wenken om trent eventueele versobering in de huis houding. De PENNINGMEESTER becijferde, dat er voor 1925 een nadeelige exploitatie op het gebouw te verwachten is van bijna ƒ2600 en op de organisatie een nadeelig saldo van ,t 800, dus totaal een nadeelig4 saldo van 3400. De heer HOOIJ meent, dat dit tekort ge dekt kan worden door opheffing van het bureau en door het aanwerven van nieuwe leden. Spr. gaf voorts eenige wenken om trent delging der bestaande schulden en vroeg voorts inlichtingen omtrent eventueele liquidatie. Over dit laatste gaf de VOORZITTER de fioodige inlichtingen. De heer v. LIEMT, die namens het be stuur antwoordde, beantwoordde verder de gemaakte opmerkingen, waarbij hij schetste, dat het belang der crediteuren liquidatie der vereeniging eischt. Uit de verdere besprekingen bleek, dat ook nu nog het verzet tegen het bestuurs voorstel bestond. Verschillende wenken werden gegeven, waarover langdurige be sprekingen ontstonden. Die wenken zal het bestuur alsnog in een Donderdagavond a.s. te houden bestqursver- gadering overwegen. De ledenvergadering zal worden gehouden Dinsdag 18 November, des avonds half 9, in bet R.-K. Middenstandsgebouw. Opgave uitsluitend betreffende het post kantoor Haarlem en zijn bij- en hulppost kantoren over de maand October 192*4. Aan bovengenoemde kantoren werd in den loop der maand, op spaarbarkbockjes inge legd 180831.96 en terugbetaald 264594.46. Derhalve minder ingelegd danjerug'betuald 83862.50. Het aantal nieuw uitgegeven spaarbankboekjes bedroeg 212. Hieronder 177 formulieren ad j 1,in spaarbankzegels van 5 cent en 676 formulieren ad 1 in spaarbankzegels van 1 cent (Schoolsparen). Door lusschenkomst dezer kantoren werd ter Directie op staatsschuldboekjes inge schreven nominaal J 2600 en afgeschreven J 1100; derhalve meer in- dan afgeschreven 1500. Het aantal nieuw uitgegeven staats schuldboekjes bedroeg 1. Gisteren zijn ten overstaan van Notaris J. Wildschut in het Algemeen Vefkoopiokaal aan de Nieuwe Gracht verkocht 9 Boerenhui zen aan den Rijksstraatweg, nummers 8399. De uitslag is als volgt: Perceel 83 is niet gevzild. Perceel 85, gekocht door G. J. Wielders, uit Schoten, opgeboden tot 7340, niet ge mijnd. Perc. 87 kooper a. v„ voor 7280, niet gemijnd. Perc. 89, opgeboden tot 'f 6210, kooper D P. A. en J. W. Klcmlein uiF Haarlem, niet gemijnd. Perc. 91, opgeboden tot 6250. Perc. 93 idem, tot 5900, gemijnd f 5935 Perc. 95, idem, 6000. niet gemijnd. Perc. 97, idem, 6150, niet gemijnd. Al deze gekocht door den heer J. P. Kok van Heemstede. Perc. 99, opgeboden tot 6250, door A, th. Joosten uit Schoten, niet gemijnd. Vandaag herdenkt het echtpaar B. Carlo en C. Westerhoven, Oranjestraat 85rood, het 50- jarig huwelijksfeest. Reeds op den onder trouwdag hebben de meeste feestelijkheden plaats gehad, zoodat deze dag alleen in hui- selijken kring gevierd wordt. Het gouden echtpaar P Majoorv. jl. Laan, Glasblazerstraat 35, herdenkt vandaag den dag, waarop het vóór 50 jaar in het hu welijk werd verbonden. We hebben reeds een uitvoerig verslag gegeven van de gehou den feestelijkheden in de ondertrouwdageu. Er waren nu nog een schat van bloemen in gekomen en ook andere bb'iketi van sympa thie mocht het echtpaar nog ontvangen. Vanavond van 8 tot 9 uu wordt er een serenade gebracht door de muziekvereeniging „Excelsior' directeur de heer W.*van Ok'el. Voor het doctoraal-examen in de genees kunde slaagde te Leiden de heer F. B. H. H. Erpenbeck, alhier. Bij Kon. besluit is, met ingang van 1 De cember, benoemd tot adjunct-inspecteur der directe belastingen, invoerrechten en accijn zen de tijdelijke adjunct-inspecteur dier mid delen P. C M. v. d. Drift, ter inspectie Haar lem, 1ste afdeeling. Bij vonnis van het kantongerecht te Y.hée- lem dd. 22 October 1924 is aan M. Ruiter, geboren 11 September4 884, van beroep reizi ger, wonende te Alkmaar, Houttil B. 9, de bevoegdheid motorrijtuigen te besturen ont zegd voor een ternrjn van 6 maanden, en dat die termijn is ingegaan op 6 November. Het gezin F., in de Tulpenstraat 1, is gis teren gerechtelijk uit de woning gezet. De inboedel is op straat geplaatst. Men schrijft os; De asfalteering schiet op, de tram is klaar, maar vanaf het holje van Oorschot tot in de Barteljorisstraat ligt jken zeere plek. Als Je endergroncische werken daai ..laar zijn, kan de asfalteering worden beëjndigd. De aan- heeiiag met het plaveisel der andere straten is klaar. De chaos aan de Parklaan is groo- tendeeis weg, geen keeten en steenhoopen enz. meer. Duizenden keien zijn uit Kruisweg en -straa verdwenen, maar op net Bolwerk zijn ze nog niet verschenen. Op de foto zagen we hoe een groep wiel renners de brug langs de Amsterdamsche poort passeerde. De brug door en vóór de poort is nog niet voor het verkeer openge steld. De bestrating links en rechts van de poort naar de gevangenis en naar de Schalk wijkerpoort toe is nog niet klaar. De poort- brug op -dezelfde breedte als de afgebro- kene en ook met vijf onderdoorgangen is nu alleen voor voetgangers bestemd. Een bag germachine brengt nu het vaarwater op diepte. In het Kinheimpark wordt nog druk aan de wegen gewerkt. De verbinding overweg Kleverlaan naar jtation Bloemendaal is op eenige meters na klaar. De andere verbin dingen naar die zijde, n.l. met den Vijverweg zijn nog in staat van wording. De weg, die in eten kwartcirkel naar de Voorbuurt gaat, wordt reeds druk bereden en ontlast de Kleverlaan. Van de andere geprojecteerde straten is de rijweg in hoofdzaak klaar. Weder is met den bouw van eenige huizen begonnen. Van de straal, evenwijdig aan den lunheimweg zijn reeds' enkele bewoond, Over de keuze van den heer Jac Zwaan als muzikaal leider, behoeft „Doopsgezind Zangkoor zich geen oogenblik te beklagen. In aanmerking genomen dat hij, als aanvoer der van het orkest, een homo novus is, kan men volle bewondering 'lebben voor wat op deze eerste uitvoering ,verd bereikt. Ik spreek hier van Ccrst ui'voc-ring, en iit geldt in letterlijken zin. Want ik wilde, tot eiken prijs, het resultaat zien, dat Zwaan bereikte, als zijn koor voor het eerst met het orkest in contact kwam, en gaf mij de moeite, de eerste groote repetitie op Zon dagavond van a tot z bij te wonen. Wat ik daar hoorde, heefl aanstonds mijn hartelijke bewondering gewekt- en mij de vrijmoedig heid gegeven tot de bewering, dat zingend Haarlem in den vervolge terdege rekening mag houden met dezen nieuweling op koor- gebied. In ongelooflijk korten tijd, heeft Zwaan de stugge koormassa gewend aan een nauwgezette en daarbij gezonde weer gave van Haydn s veeleischende koren. Dat er aan den uitspraak en over het algemeen aan de techniek van den zang nog uiterste zorg moet worden besteed, zal ik hier niet détailleeren, voorloopig kan men tevreden, zijn, als de meest in het oog loopende uit-' spraakfouten zooals te scherpe s-klank in „preiscit die door de veelvuldige tekstherhalingen als karikatuur werken, ver meden worden. Bij ervaring is mij bekend, hoe bij het meerendeel onzer zangers, wier kennis van het Duitsch zich uitstrekt tot de wetenschap dat het de taal is van Duitschers en aanver wanten, onvoldoende attentie aanwezig is, waar het geldt, de elementaire begrippen van de uitspraak eener vreemde taal zich eigen ie maken en naar die begrippen te handelen. En 't helpt niet, als tegenover tien, die de juiste uitspraak hebben, de enkeling staat, op wien alle pogingen tol spraakverbetering schipbreuk leiden; men zal tevreden moe ten zijn met een voorloopig resultaat, en in de toekomst, bij het toelaten van een wer kend lid, zijn eischen moeten stellen. Er is op de repetities degelijk gewerkt, en dit was reeds op dc voor-uitvoering van Zondagavond merkbaar; correcties bleken, op een enkele uitzondering na, niet strikt noodig. De bezett:ng van de buitenpartijen is over het algemeen beter dan die van de middenstemmen, ofschoon men heeft toe te geven, dat tegenover de beter bezette bas partij, de kleine schare der tenoren zich goed hield. In het volle koor kan de alt partij nog meer prononceeren, zij wordt nog al te dikwijls weggedrukt, al is in de deelen waar het koor senza soprano zingt, de in druk, die de altpartij wekt, niet kwaad. De drie groote slotkoren, waaronder in de allereerste plaats „Die Himmel erzahlen", mei zijn waarlijk Beethovensche grootheid, werden met veel geluk uitgevoerd. Het mag zijn, dat de tekstbelichting expressiever kan, maar de totaal-iadruk als afsluiting van elk der drie onderdeelen der „Schöpfung" was zeer bevredigend. Coupures werden zoo goed als niet gemaakt, en dit mag wel als een bijzonderheid worden aangemerkt, die zeer zeker onder de aandacht mag worden gebracht, daar zij navolging verdient. En ner gens maakte het den indruk, dat aan een deei der koren meerdere zórg was besteed, ten koste van een ander, welke veronder stelling toch voor de hand ligt; waar zoo dikwijls tot het aanbrengen van coupures wordt overgegaan. Slechts de reprise van „Der Herr ist gross," en een slotdeel van „Heil dir, o Gott," werden weggelaten. Het was zeer jammer, dat niet alle solo partijen in goede handen waren. Voor de Uriel-partij, die het „recitatief „In' vollem Glanze steiget jetzt" en zijn prachtig pen dant „mit leisem Gang schleicht der Mond" heeft te zingen, is de zangkunst van den tenor, de heer Theo Hannema vooralsnog lang niet toereikend. En waar hij als he raut van het eerste menschenpaar, den „Kö- nig der Natur" heeft aan te kondigen, wordt zijn interpretatie in alle opzichten tot kari katuur. In de duetten en terzetten wordt zijn geluid, zoo bet niet geheel wordt wegge drukt, tot een lastig obstakel voor de zui verheid vafi den samenhang, en ook de no ten worden daar niet met de noodigc me trische nauwkeurigheid gemaakt, waardoor a priori een goede samenzang is uitgeslo ten. Bij het zon- en maanrrecitatief was' het goed, dal reeds in de aria ,.Nun beut die Flur das frische Grün" de weldadige zon newarmte over ons was gekomen, die óns deze „Schöpfung"-uitvoering nog larg in herinnering zal behouden. Mia Peltenburg, die de plaats innam van mevr, D. Zweers- De Louw, heeft ons die stralende vreugde gebracht, die in de aria „Auf starkem Fit- tige steiget empor", bij de verheerlijking van „der Adler", „die Lerche," „das Tauben- paar,' en „die Nachtigall" over ons komt, zoo naast vocale expressie ons de schoon heid van het natuurbeeld onmiddellijk be roert. In het slotdeel werd haar duo-zang met den baszanger Caro tot een evocatie. Bloemen dienden om haar ook een uiterlijk teeken van dank te geven. De heer Jac. Ca'ro was ook in de aria „Nun scheint in vollm Glanze der Himmel," en het inleidend recitatief, buitengewoon ge lukkig jn voordracht en klankgeving.. Het orkest zorgde voor een prachtige on derstreeping van al deze vocale schoonhe. den. Bijzonderheden, die opmerking verdie nen, was de klank der altviolen in Raphael's recitatief-aria „Seid fruchtbar alle, Bewoh- ner ter Luft", de toon der fagotten in hun veelvuldige obligaat-trekjes. Als' fluittist fungeerde de heer Samuels, die de bediening der pauken aan de hoornist Kazpof had toe vertrouwd. De dirigent Jac. Zwaan hield de combinatie orkest-koor stevig in handen. al kon hij niet beletten dat wij twee malen I een te lage intonatie van het koor noteer den, o.a. in het slot van „Gesegnet sei des Herren Macht" en ééns in het eerste deel waar bij „Sti-mmt an die Saiten", de inzet niet zoo zeker was als op de voor-uitvoe ring en het geheel wat rommelig klonk. Dit is al. Heel weinig alzoo, tegenover het vele goede, meerendeels zeer mooie, dat Doops gezind Zangkoor te hooren gaf. Voor deze opmerkelijk goede uitvoering werd de jonge energieke directeur door het bestuur gehul digd met een krans. Het was in de pauze, dat de beleekenis van dit feestconcert, ter gelegenheid van het 30-jarig bestaan van dit verdienstelijk koor, nog even bescheidenlijk naar voren werd gebracht. Mevrouw J. W. M. Maarschalk-van Coppenaal de bescherm vrouwe van D. Z., die met haar gemaal, burgemeester Maarschalk, aanwezig was, deed namens haar door den oud-voorzitter van het koor haar gelukwenschen aanbie den, die van een fr.zaien krans vergezeld gingen, waarna door den voorzitter aan den heer Kuypers dank werd gebracht. De Hul digingscommissie, bestaande uit leden van Doopsgezind Zangkoor, bood hierop namens het koor aan het bestuur een stoffelijk blijk yan hulde aan, dat in enveloppe werd'over handigd. Er was voor deze uitvoering van Doops gezind Zangkoor buitengewoon veel belang stelling en ook de vooruitvoering op Zon dagavond was zeer goed bezocht Voor hen, die het welslagen dezer uitvoering in han den hadden, en wij denken naast het koor en zijn bestuur vooral ook aan het solistisch deel dat voor 't belangrijkst deel een zuiver genieten was, maar eerstens toch aan den muzikalen leider den heer Jac. Zwaan, voor hen allen zal de herinnering aan deze uit voering nog lang haar werking, doen, waar die herinnering verbonden is aan deze onge repte, blijde en verjongende kunst van Jo seph Haydn, G. J. K. Hedenmorgen omstreeks 10 minuten voor 5 uur is m et perceel Ver wuift 4 een begin van brand ontstaan in de keuken, welke als koelplaats voor chocolade en suiker- werkfabrikatie is ingericht. D oorzaak ligt vermoedelijk aaii het feit, dat een oliestel, dat gisteravond nog ge bruikt is, in orand was geraakt en het vuur zich aan dc werkbank mededeelde. Door de buren en eenige agenten van po litie is het vuur gebluscht. De brandweer was aanwezig, doch be hoefde geen dienst te dóen. Vóór de verbouwing van de groote zaal in het Gem, Concertgebouw werd voor uit voeringen met orkest cp het podium een tij delijke verhooging aangebracht, waarop koor en orkest konden worden opgesteld. Dit ging met veel moeilijkheden gepaard en nam veel tijd in beslag. Nu helt podium der zaal geheel is ver bouwd en het orgel is geplaatst, is in over leg met besturen van verschillende ver- eenigingen besloten, een verhooging te la ten maken, welke in enkele uren geheel gd- reed is opgesteld. Gisteren, ter gelegenheid van het feest concert van het Doopsgezind Zangkoor, is voor de eerste maal het nieuwe podium opgesteld; Door de Directie der Werf Conrad is aan het personeel, mededeelina gedaan, dat de sinds eenigen tijd ingetrokken bepaling van periodieke verhooging, thans in eere hersteld is. Aan enkele arbeiders is naar aanleiding van deze herstelling reeds de verhooging uit betaald, n.l. 1 cent p r uur. Hedenmiddag 12 uur is op de Algem. Begraafplaats aan e Kleverlaan teraardebe- steld het stoffelijk overschot van den heer W. L. Schram Azn., in leven oud-raadslid en ambtenaar bij den Burgelijken Stand, in welke laatste hoedanigheid hij in de laatste vijf jaren alle paartjes, die cp het stadhuis kwame-, jn den echt verbond. Velen hunner zullen hem dan ook nog wel als zoodanig herinneren. Op dc begraafplaats was zeer veel be langstelling. Onder de aanwezigen merkten wij o. a. op het oud-raadslid jhr. mr. F. W. an Stirum, de hneren wethouders mr. M. Süngetiberg en M. A. Reinalda, den ge meente-secretaris, den heer mr. Th. A.Wes- stra, den oud-wethouder van Haarlem den heer L. Modöo, het oud-raadslid den heer J. Schreuder. 'prof, G. C. van Walsem, oud- generaal H. Meyboom, den rabbijn den heer De Vries, verschillende leden van den ge meenteraad en verscheidene deputaties van vcreenigingen. Bij de groeve werd vooreerst het woord gevoerd door den heer*' H. Meyboom,, als voorzitter van de Ned. Vereeniging tot Be vordering van de Zondagsrust. In een kort woord memoreerde de spr. al het goede,, dat de overledene gedurende 40 jaren ge daan had. Vervolgens sprak de heer Heymans na mens dc afdeeling Haarlem van den Ned, Piotestantenbond, waarvan de heer Schram meer dan 50 jaar lang lid is gewéest, en steeds als een onvermoeid werker. Nog voerden het woord de heer E. v. d. geulen, voorzitter van dc Alg. Ned. Ver eeniging van Drankbeslrijding en de heer L J. W, Avelingh, voorzitter van de woning bouwvereniging „Rosenhaghe", van welke vereeniging de heer Schram van de oprich ting af, lid was geweest. Deze spr. herin- nerde nog even aan de liefde, die de over ledene steeds aan de kinderen toedroeg. Een zoon van den overledene dankte na mens zijn moeder voor de betoonde belang stelling. Nog was aanwezig een deputatie van de afd. Haarlem en Omstreken van het Cen traal Genootschap voor kinderherstelling en vacantiekolonies. De burgemeester van Haarlem heeft* den inspecteur van politie v. W„ na een schor sing in zijn betrekking van 3 weken, terug gesteld tot klerk le klas zulks in verband met het strijdig met zijn ambtsplicht handelen inzake loterijen. Uit een ingesteld onderzoek blijkt, dat het vo renstaande oorzaak is geweest, dat verschil lende fantastische verhalen omtrent leden van het politiekorps dc ronde hebben ge daan, welke echter allen grond van waar heid missen. In den laatsten tijd is een klerk van de politie-administrUtie in hech tenis genomen wegens i verduistering en thans is genoemde inspecteur met terugstel ling gestraft. Ondertrouwd: 11 Nov. W. A. v. Zanten cn S. P. Deen, R. v. Nikkelen Kuijper en M, D, M. Tempelaars, Waarom zoudt ge thans in 1924 uw nieuwe electrische ornament niet bij ons kaopeuHst wordt deskundig geplaatst en is even degelijk als de in 1864 door ons verkochte pe r dsumlamp en eleganter da a 4» ift 1894 door onze firma bij Uwe familie geleverde gaskroon Een Vi nu»' aan ons magazijn zal U overtuig.n. - Geboren: 7 Nov. z. van J. M. M. Spee- Hetem. 8 Nov. z. van A. Hoogduin- v. u. Aar. z. v. M, J. Passchier-Apswoude. 9 Nov. z. van W. C. Brosens-Bensing. l d. van J. v. Hattum-Calf. 10 Nov. z. van |M. E. Been-Thesing. d. van M, W. Vader- I Palm. d. van G. J. H. v. d. Weiden-v Roozendaal, z. van D. v. Wanrooij-Scheid- ler. d. van A. v. Eijken-v. Doornik. 11 Nov, d. van J. v, Assenderp-Traksel. Overleden: 9 Nov.: J. C. van Beem, 55 j„ Roosveldstraat. 10 Nov.: J. J. van Cruij- ningen, 78 j., Vrouwesteég. A. C. H, de GraafNieman, 49 j,, Kamperlaan, J. H. van El, 66 i., Zomerkade. 11 Nov.: A, A., 7 m„ z. van J. J, Scholten, Nassaustraat. Hedenmiddag 1 uur werd op de algemeene begraafplaats te Heemstede ter aarde be steld het stofelijk overschot van den heer Jhr. J. L. van Citters, in leven een der di recteuren van dé Nationale Bankvereeni- ging te Haarlem. Er was -veel belangstelling en vele kran sen dekt ende' baar. Onder de aanwezigen merkten wij op de besturen van de hier ter stede gevestigde bankinstellingen; de heeren Huysman en Klyzing van „Welda digheid naar Vermogen", den burgemeester van Heemstede, Jhr. J. P. W. v. Doorn, en liet volledige personeel der Nationale Bank- vereeniging. Het woord wqrd gevoerd door den heer M. Lugt, mede-directeur dér Nationale Bankvereeniging; den heer Geesink, hoofd directeur der Nationale Bankvereeniging te Utrecht, den heer KIcvning, den heer W. Mol, oud-directeur d.er Nat, Bankver., thans te Doorn, en ten slotte door den heer Ro zijn, namens de incasseerders, Dc echtgenoote dankte voor de belang stelling. MEDEGEFDFLD DOOR De beurs opende heden; prijshoudend. V. K. j HEDEN 5% Nederland 1919 951/* 95%s 6% Nederland 1923 10015/16 '0115/ie 4JS Nederland 1917 85 V4 85% 1% N.-l.. 1921 A. 1025/8 102% 6% N. 1. 1923 D. 975/i6 97% 5% 81 dito Gem. Eigendom Mij. „Nedprland" 1533/4 154 Scheepvaart-Unie 1283/'(J 128 123s/4 124 1353/4 136 Oude Boot 80% 81 Holl. Stoomboot 28 H. V. A. 417 Hi 423 Ja-a Cultuur 362 365 Jurgens gew. 74% 74 Kolonjale Bank 1:73% '175 Indische Bank 132% 133% Cert. Hand Mij 1213/4 122 122 123 93 Geconsolideerde 160 158 341 342 U. S. Steel 111% 112 101/2 157% 160 Actions id 15 6 160 18 18% 123 124% Jude Delii 378% 379 Senembah 360 360 343% 344 Amsterdam Rubber 161% 160 Serbadjadi 193% 105% 105 129* 128% Doritsche Petr 322 321 70 72% Union 146% 146% 76lj/is 18% IS Comm. Maxwell 4% 11 NOVEMBER EERSTE KOERS LATERE KOERS BERLIJN 0 59% 0 59% PARIJS 13 20 13 20 BRUSSEL 12 10 12 15 WEENEN 0 36% 0 35% LONDEN 11 55% 11 551/2 STOCKHOLM 67 15 67 10 KOPENHAGEN 43 90 44 15 CHRISTIANIA 36 85 37.20 48 70 48 20 NEW-XORK 2 50% 2 50% ROME 10 95 10 90 REVUE „WAAR BLIJF JE NOU?" Onder groote belangstelling heeft gister avond in het R.K Vereenigingsgehouw de eerste opvoering plaats gehad van de revue „Waar blijf je nou?", door het Hillegim- sche gezelschap, dat deze uitvoering geeft ten. bate van den nieuwen bouw der St. Josephkerk aldaar. Zooals gezegd, de zaal was goed gevuld, maar er waren hier en daar nog hiaten in de rijen en dat was jammer, want nie mand mag de mooie opvoering verzuimen. En ota de revue zelf, en om het goede doel moet men zich een gang naai- het Ver eenigingsgehouw getroosten. Het staat vast, dat men bij zijn terugkeer op een prettigen en welbesteden avond terug ziet. Welaan, hedenavond gaat de revue nog eens; maar voor het laatst, zoodat er nog een gelegenheid is om van de mooie tafe- reelen en wat de revue meer biedt, te genieten. Pastoor van Leeuwen, van dc St. Jo- sephparocbie te Hillegom, heeft gister avond een kort openingswoord gesproken, waarbij hij dank bracht aan pastoor IJzer- mans voor de bereidwilligheid, waarmede deze dc zaal beschikbaar heeft gesteld. Ook aan kapelaan Nieuwenhuis, aan den heer Luiten en aan de dames, die voor den kaartenverkoop zorgden, brach Z.Eerw. eenige hartelijke woorden van dank. Hierna ging het scherm op en begon de revue. Wij kunnen niet in een detailbe schrijving treden van al de verschillende tafereelen, welke deze revue Bevat maar moeten ons tot een algemeen overzicht be palen, En dan moet hel ons allereerst van het hart, dat de opvoering een uitste kenden indruk maakt. Voor een revue is een der groote vereischten, dat de cos- tuums goed verzorgd zijn; welnu aan die vereisebte is hier voldaan, en wel zooda- i nig, dat bij enkele tafereelen, b.v, bij de 1 jaargetijden en de missiën, de aankleeding inderdaad voortreffeliik genoemd mag worden. Dit wekt te meer bewondering, waar de aankleeding .in dit geval een vqpr-- name kwestie is, waar een groote finan- cieele zijde aan zit. Men is hier echter tot een gelukkige oplossing gekomen en zoo gaat dan de revue aan des toeschouwers oógen voorbij als een film, vol van afwisselende tafe reelen, die dc onverdeelde aandacht ge boeid houden En wij denken hier aan het aardige tafereel met de Zeeuwsche klok en he< schitterende wintertafereel. De zang vormde een voornaam deel, waar bij de muziek onvermoeid ter zijde stond, evenals bij de aardige dansen, die met veel gratie werden uitgevoerd Maar een apart woor'iK voor het trio, dat de pauze tusschen de tafereelen vulde met hun komiséhe talenten, „Coosje' en naar twee vrienden hebben groot aandeel in het succes van den avond De komieken hebben telkens een daverenden lach in den zaal ge bracht en in hun origineele costuums waren zij graag geziene figuren, na de oogenblikken van ernstige bewondering der tafereelen. Het publiek was dan ook niet karig met applaus maar gaf aan de debutanten ruim schoots hun deel, vaak bij open doek. De opvoering was een groot succes, zij, die er nog niet geweest zijn, moeten niet ver zuimen haar te gaan zien Zij zullen er geen spijt van hebben! Naar wij vernemen heeft het dageiijksch bestuur van ,,St. Michaël" reeds een schrij ven aan de andere hoofdbesturen gezonden, waarin wordt voorgesteld, om in te gaan óp het verzoek van het bestuur van den Bond van R. K. Kiesveréenigingen in Neder- .land.om overleg te plegen. Tevens werd in dit schrijven mdegedeeld, dat tenzij één der bestuursleden Vóór Dinsdag zijn be zwaren daartegen ie kennen gaf, met ingang van Dinsdagmorgen de ,,Si. MichaëV'-actic door het hoofdbestuur zou worden stopgezet tot na de besprekingen met het bondsbe- stuur. We hooren inmiddels, van een zijde die het weten kan, dat de opvatting van het bondsbestuur eenigszins anders is dan wij meenden uit het communique te mogen dis- tilteeren. Onze zegsman legde vooral den nadruk op de zinsnede, waar sprake is van „het sta dium van overleg", waartoe de onderhavige zaak „behoort te worden teruggebracht Het bondsbestuur gaat dus blijkbaar uit van de meening, dat, waar mr. Veraart verzuim de mededeeling te doen van zijn plannen, eerst weer teruggekeerd dient ie worden tot het .stadium, waarin de zaak stond, vóór de actie der laatste weken begon. Daartegenover is, naar men weet, de mee ning van „St. Michaël", dat het 'verbond niets irregleroentairs deed. Het kan interessant zijn, de twee besturen over -die meeningen te laten debatteeren, maar wij voor ons zien nu de kansen tot overeenstemming niet zoo groot meer. IRcs. D"dcj DEN HELDER, 11 Nov Door den zwaren mist van hedenmorgen liepen verscheidene botters op het i-trand en tegen de dijk te Den Helder. Dc schepen konden door de as- srstentie die direct verleen wer door vlet- terlui en andere botters losgesleept worden. Bestraffing van een Inspecteur van Politie. ZWOLLE,'11 Nov Het water van den IJssel is in de laatste dagen zóódanig ge wassen, dat de wegen naar het Katerveer in het Kleine Veer geheel overstroomd zim. De waterstand is buitengewoon hoog. Alle weilanden van Hattem tot Zwolle staan on der water, alsook hel plantsoen te Kampen. AMSTERDAM, 11 Nov. Van werkge verszijde vernemen wij, dat de staking in de Haven, 5 a 600 man omvat. Er is geen stagnatie in het bedrijf, behalve in de Hout haven, waar het bedrijf stil ligt. De betrek kingen bij de havenarbeidersreserve zijn ge- woon doorgegaan HELDER, 11 Nov. Hedenmorgen om streeks 5'A uur is de boerderij „De laatste Reis" van den heer v. d. Vlies aan dc Docherstraat te Koegras onder Helder, in de vlammen opgegaan. Door onbekende oorzaak is een pctroleum-lamp, die tijdens het voeren van dc beesten gebruikt werd omgevallen. In minder dan geen tijd was het een prooi der vlammen. De eigenaar is laag verzekerd. 10 part, kleine fabriekskaas 59; nirijks- merk 61; 21 part. kleine boerenkaas 61, met rijksmerk 62.5; 1 part. comm. n/rijksmerk 5934; 582 K.G. boter 2.60—2.70 225 vette runderen 80—1.20; 125 melk- en geldckoeien 150—400; 8 stieren; 49 paarden 150—250; 16 vette kalveren 1,40—1.60. 202 nuchtere kalveren voor de slacht 1.54.7; voor de fok 16--56vette varkens, zouterij 66—72 slacht F790; 99 magere varkens 2448; 20? biggen 10—26; 12BF schapen 4568; ove houwers 2840; 193 «anzen 7.508.50; 62 bokken; kipeieren 1416; 100 zak appe len 15; 300 zak peren 13; N. H. Pluimvee ver.: 1714 eendeieren A 8.308.50; 450 kip- eieren A 14,80—45.60; 530 kipeieren B 10-11

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1924 | | pagina 2