PU ROL' lRgezo!fd@R Mededselitigeii. ZANDVOORT. Ingezonden Mededeelden DAMMEN. KERKNIEUWS KERK EN SCHOOL. 60 cents per regei. Ruwe en Schrale Huid UIT DEN OMTREK. IJMUIDEN. HAARLEMMERMEER. VELSEN. AERDENHOUT. 8ENNEBROEK. VELSEROORD. De buitenplaats Door B. en W. van Velsen wordt duizend gulden aan te koopen de tusschen Velsen en Velseroord, zoo kening ziet. De bedoeling is deze bui Velserbeek. voorgesteld voor de som van 450 buitenplaats Velserbeek, gelegen als men uit bovenstaande situatietee- tenplaats te bestemmen tot villapark. VIJFHUIZEN. a 60 cents per regel Lekker rustig slapen SPORT EN, WEDSTRIJDEN. R.K.' V. V. A. D. O. HOCKEY. M. H. C.—Gooi 2—1. M. H. C. IILeiden. Bloemendaal IIA'dam IIA 1-1 H. B. S.Amsterda m I IB 17. Benoeming. De paters Dominicanen. DOOS 30, 60, 90 Cent. Bij Apoth. en Drogisten Pharm. Fabriek A. Miinhardt - Zeist „IJMUIDEN'S BLOEI". We ontleenen aan een verslag in de „IJmuider Coürant" het volgende Vrijdagavond had in „Thalia" de aangekon digde vergadering plaats van het Comité tot bevordering der oprichting van een „Vereeni- ging IJmuiden's Bloei". Onder de aanwezigen waren de raadsleden Vermeulen, Groeneveld, v. d. Steen, Bosman, Landeweert, Dalmeijer, Dunnebier, Zwanen burg, Roelse en Wardenaar, de gemeente secretaris de beer J. Kostelijk, de com missaris van politie, de heer D. de Ridder, de directeur der Riji svi jschers haven, de heer F. J. H. Schneiders. De vergadering werd geopend door den heer K. H. Tusenius, die zeide verheugd te Zijn dat velen aan den oproep van het comité hadden gevolg gegeven. Spr. zette het doel van het voorloopig comité uiteen, dat is de oprichting van de Vereeniging IJmuiden's Bloei. Spr. zegt dat hiértoe eendrachtige samen1- werking noodig zal zijn. Daartoe zal noodig zijn de medewerking van hen, die hier ge plaatst zijn van rijkswege, van de provincie en de spoorwegen. Dat de raadsleden genoodigd zijn, is niet omdat de Vereeniging zich in de plaats wil stellen van den raad, maar omdat zii leidend en adviseerend voor dit deel der gemeente wil optreden. Voorts zijn de vertegenwoordi gers van handel en industrie uitgenoodigd en tal van andere vereenigingen. De heer Tusenius leest verschillende sympathiebetuigingen met het beoogde doel voor, o.a. van den Burgemeester, van Jhr. Mr. J. W. G. Boreel van Hogelanden, de directie der Kon. Ned. Hoogovens en Staal fabrieken, de directie der Alkmaar Packet enz. De voorzitter van het comité, de heer W. Jongstra, verkreeg daarop het woord en herinnerde aan den toestand van IJmuiden in 1*914. De visscherij verkeerde in bloeienden toestand en de visschersvloot nam gestadig in aantal toe. Noch Geestemunde, noch Cuxhaven konden toen met IJmuiden wed ijveren. Toen kwam de oorlog en de groote vrees voor handel en visscherij. Maar de vrees werd beschaamd. Spr. wil weinig zeggen over de jaren 1914—1918, alleen dit dat een woord van diepe erkentenis past voor onze visschers- lieden, die zoo getrouw hun plicht hebben vervuld. Ook wil spr. memoreeren het gren- Zenlooze optimisme van de IJmuidenaars, die verwachtten dat ze na den oorlog een ge weldige opleving zouden zien. Even was dit in 1919 het geval, maar de catastrophe kwam, toen Duitschland zijn grenzen voor onze visch sloot. Spr. zegt dat men voor IJmuiden wel eens vergelijkingen heeft gemaakt en dan meest slechte, b.v. met Klondyke. Spr. wil ook een vergelijking maken en wil IJmuiden verge lijken met het Amsterdam uit de gouden eeuw. Onze kooplieden waren heusch zoo kalm en gemakkelijk niet, zegt spr. en dat wij nu een belangrijke koloniale mogendheid Zijn, hebben wij aan hen te danken. Zoo gin gen de IJmuidenaren er in 1919 ook op uit, naar België, Noord-Frankrijk, Elzas-Lotha- ringen en ook in alle plaatsen van ons land ging men er op uit, om de visch te plaatsen. En het is gelukt en sinds dit jaar gaat er ook weer visch naar Duitschland, zoodat nu de geheele stoomvisschersvloot in de vaatt is. Spr. vraagt echter of dit zoo blijven zal en of er niet meer gedaan kan worden. Toen dan ook in den raad een commissie ter bestu deering van het vraagstuk IJmuiden-Bad- plaats werd benoemd, hebben wij dit met groote instemming begroet. En nu willen wij het rapport der raadscommissie rustig afwach ten, zegt spr., maar daarnaast meenen wij dat het particulier initiatief niet behoeft te worden uitgeschakeld. Spr. vraagt of het niet mogelijk zou zijn dat de weg van Bloemendaal aan Zee, de Zee weg, langs het strand naar IJmuiden zou worden doorgetrokken. En als deze dan werd doorgetrokken langs het duin naar de Wilhelminakade, hadden wij een pracht-ver- binding. En alles is daar bij 't strand nog ge schikt om er een nieuw baddorp te stichten en om den spoorweg door te trekken tot bij de Zuidpier, waar een nieuw station gebouwd zou kunnen worden. De badgasten hebben hier allerlei attracties, als de vischhallen, de sluizen enz. Spr. zegt dat er veel meer dingen zijn, in de tweede plaats de scheepvaart. Telkens zien wij de kleine weekbooten uit Engeland hier aankomen, moeten schutten en naar Am sterdam doorvaren. Dit houdt enorm veel tijd op. Het zou toch best mogelijk zijn dat deze schepen in IJmuiden zouden komen lossen en laden. De haringhaven die daar eigenlijk renteloos ligt en waar niet veel anders dan schepen worden opgelegd, zou best kunnen dienen voor deze weekbooten en de noodige loodsen zouden er gebouwd kunnen worden. Spr. meent dat een passagiersdienst IJmui- den-Harwich niet tot de onmogelijkheden behoort. Maar de vrachtdiensten zouden voor heel Noord-Holland voordeel bieden. Onze provincie heeft veel export-artikelen, als groenten, boter, kaas, vee enz. En daarvan gaat heel veel naar Engeland. IJmuiden biedt het voordeel dat die producten hier in koel ruimten bewaard kunnen worden en dat hier menschen zijn, op de hoogte der koeltech niek. Men zal misschien de financiën een be zwaar vinden, maar spr. gelooft, dat al de Vereeniging van Burgemeesters zich ver staat, de financieele kant ook wel op te lossen is. Wellicht zal men ook zeggen, dat Amster dam deze plannen wel niet zal steunen. Maar spr. zegt, dat het Comité een eerlijk onder zoek wil, wat het beste voor IJmuiden is of bij Amsterdam (zoonoodig de geheele ge meente Velsen) of een zelfstandige gemeente IJmuiden). Spr. wijst er op, dat de aspiraties van Amsterdam gaan naar het Westen, dit getuigt de opening der Coenhaven. Spr. wijst er nog op, dat over vier j^pr de nieuwe schutsluis zal worden geopend. Dit zal zeker met feestelijkheden geplaatst gaan. Spr. verwacht dan H. M. de Koningin en velen uit vreemde landen. Voor de ont vangst van die velen is toch ook een Vereeni ging, als wij willen noodig. In dat jaar zijn ook de Olympische Spelen. Als wij iets voor IJmuiden doen, zullen we velen van de dui zenden vreemdelingen, die dan komen, ook naar hier trekken. Spr. zegt, dat IJmuiden zoovele mogelijk heden ti:dt en hoopt, dat velen daartoe zul len medewerken, ook als vooraanstaanden straks geroepen zullen worden deel van het bestuur der Vereeniging uit te maken. Daarna sprak de heer Carl Brensa, die het merkwaardig noemde, dat een Amster dammer hier over IJmuiden's bloei staat te spreken. Maar spr. heeft de mogelijkheden van IJmuiden gezien en deze hebben hem ge grepen. Er kan een moment komen, dat .expansie geboden is en spr. meent dat dit voor IJmuiden gekomen Velsen toch is niet een van de minste ge meenten van ons land, gezien haar ligging ten opzichte van Amsterdam. Van die ccm- merciéële beteekenis had IJmuiden allang voordeel moeten trekken. Voorts is de zee een der groote mogelijkheden van IJmuiden. Daarom moet het een veel grootere bekend heid krijgen. Want bekend is het niet. Waarom komen hier anders niet een paar honderdduizend Amsterdammers, vraagt spr. Temeer waar de mooie waterweg al een voor proefje geeft van de zee. IJmuiden moet zich dus annonceeren, zegt spr. in Amster dam,in Haarlem en overal. Dit Vreemdelin genverkeer zal veel voordeel bieden. Spr. is overtuigd dat IJmuiden deze mogelijkheid al te lang onderdrukt heeft, nadat men steeds dacht aan één ding, de visscherij Spr. meent, dat de nieuwe vereeniging zich als eerste doel moet stellen het trekken van veel menschen naar IJmuiden. Daar zou de Vereeniging zich dezen winter mee kunnen bezighouden. Het is een stap om ti komen tot groote dingen, door den vórigen spreker genoemd. Spr. waarschuwt er voor, dat dit misschien eens zou gebeuren buiten de IJ muidenaren om, want het zou toch het mooi ste zijn als de IJmuidenaren zelf het deden Spr. gelooft aan de toekomst v. IJmuiden, dat een nieuwe ontwikkelingsphase is aan gebroken. Laten we zorgen daar deel aan te hebben, zegt spr., want het behoeft niet, dat vreemdelingen dit doen. IJmuiden be hoeft niet te zijn de minste onder de bad plaatsen, maar kan worden de meestbeteeke- nisvolle. Door zijn eigen karakteristiek, die vooral vreemden opmerken. Spr. wekte op, om nog dezen avond allen mede te werken tot oprichting der Vereeniging IJmuidens' Bloei. Een honderdtal der aanwezigen gaf zich al dadelijk als lid op, zoodat de voorzitter, de heer Tusenius, de vergadering een succes mocht noemen. Spr; hoopt, dat ook verschil- lerfde vereenigingen hun medewerking zullen verleenen. Nu de Vereeniging is opgericht, stelt het voorloopig comité zich voor spoedig een ledenvergadering te beleggen en een bestuur te kiezen. De voorzitter bedankte nog in 't bijzonder den heer Vlessing en de IJmuider Kunstkring, die met eenige muzieknummers voor een aangename afwisseling zorgde. Onderscheidingen. Ter gelegenheid van het 100-jarig bestaan van de Reddingmaat schappijen is de eeremedaille, verbonden aan ,de Orde van Oranje Nassau in brons, toege kend aan P. de Haas, alhier, assisten-vuur- pijlrichter en aan H. Retz, alhier, vuurpijl- richter. Het eereteeken, hetgeen wordt toegekend aan schippers, stuurlieden en verdere leden der bemanning van koppvaardij- en vis- schersschepen en andere personen, die zich door verdienstelijke daden aan de Neder- landsche scheepvaart hebben onderscheiden, is in brons verleend aan P. IJ. A, Kramer, schipper van de reddingboot, alhier. Autobesteldienst. Door gebr. van Tien deren aan den Kruisweg te Hoofddorp, is Maandag j.l. een auto-besteldienst geopend van Hoofddorp-Sloten naar Amsterdam en terug,Er zal lederen Maandag, Woensdag en Vrijdag worden gereden. Wethouder Ksstemaker. Naar wij ver nemen, maakt de heer Kistemaker, wethou der dezer gemeente, die de vorige week met zijn paard .en wagen wegens het verblinden de licht van een hem tegemoet rijdende auto, een ongeluk heeft gekregen en daarbij een arm brak, het thans vrij goed. De heer K, is Vrijdag weer uit het ziekenhuis te Haarlem teruggekeerd. Personalia. De ambtenaar bij de Ned. Spoorwegen H. Tromp, is van Zwolle over geplaatst naar Hoofddorp. Een schadepost. De heer G. S., die bij een bewoner van den Aalsmeerderdijk tij delijk gelogeerd is, had Zaterdag het on geluk z'n portemonnaie met 4 bankbiljetten van 10 en eenig klein geld te verliezen. Hij heeft hiervan ter secretarie dezer ge meente aangifte gedaan. Gevonden. Op den Hoofdweg te Hoofd dorp is Maandag een volledig stel werk- manskleeren gevonden. De goederen waren in een pakje samengebonden. Vermoedelijk heeft een arbeider dit pakje van zijn fiets verloren. Waterleiding. Aan den Spaarnwouder- weg is nu een begin gemaakt met het werk van de Amsterdamsche waterleiding. In de uit te diepen wegsloot zullen buizen wor den gelegd. Het verkeer zal daardoor niet veel belemmering ondervinden. Wanneer 't werk eenmaal gereed is, zal de weg daar ter plaatse aanmerkelijk verbeterd zijn, om dat de verbreeding niet ginder dan vijf M. bedraagt. Burg. Stand, Geboren: Hendrikus Re- migius, z. van J. C. Smakman en E. Duiven voorden. Trijntje Johanna, d. van J. M. Biesheuvel en J. Vries. Overleden: Johannes Josephus Meijer, 7 m., z. van J. J, Meijer en A. C. Huibclts. Wilhelmina de Smeth, 22 m., d. van C, de Smeth en W. de Kwaadsteniet. Pe- tronella Rutte, 76 j,, wed. v. W, Kooijmans. Aangehouden. Door de politie op Wij- ker'oog werd aangehouden de grondwerker die nog wat met de justitie te vereffenen had. De man betaalde de boete en is toen weer vrijgelaten. Bazar. Het gemengd koor „Zang Ver edelt" alhier, directeur de heer Leo Pielage te Haarlem, organiseert eerstdaags een ver loting, tot stijving van de geldmiddelen. Mooie prijzen zijn hieraan verbonden. Een bloeiende gouden regen. In den tuin van de firpia v. Empelen en v. Dijk, bij Aerdenhout, even voorbij de spoorlijn aan de Zandvoortschelaan, staat een gou den regen in vollen bloei; wel iets zeld zaams in dezen tijd van het jaar. Aanrijdingen. Op den gevaarlijken vier sprong, hoek Bennebroelcerlaan en Straat weg had Zaterdagmiddag een botsing plaats tusschen twee auto's. Van één der wagens, een Ford, werd een der voorwielen ver nield; verder liep het ongeval zonder per soonlijke ongelukken af. Zondagmiddag had nog een aanrijding plaats nabij „Berg en Dal" tusschen een auto en een motorrijwiel. Behalve eenige beschadigingen moest de motorrijder zich onder geneeskundige behandeling stellen. Oude rekening. De politie alhier, hield aan D. v. d. O,, die nog een oude rekening met de justitie te vereffenen had. Door D, iwerd het verschuldigde bedrag voldaan, waarop hij de vrijheid herkreeg. De kampeerbelasting in Zandvoort ïn Mei van dit jaar hadden Burgemeester en Wethouders reeds een voorstel gereed, om de leges-verordening te wijzigen Voor namelijk hield die wijziging in, dat in het vervolg leges zouden geheven worden van vergunningen om te kampeeren op het strand. Daar het reeds te laat werd in de raadsvergadering om dat punt'af te hande len, werd het aangehouden, Van verschil- A A- sv C O \t(l SfROOft» \JèL££rJ lende zijden werden bezwaren geopperd te gen die leges-heffing. Daar het toen reeds te ver in den tijd was, is het voorstel blijven rusten. Nu hebbenBurgemeester en Wet houders echter een nieuw voorstel ont worpen. Volgens de politie-verordening is het kampeeren op het strand zonder ver gunning verboden. Erg streng werd die bepa ling niet gehandhaafd, In hét vervolg, als het voorstel zal worden aangenomen, zal ieder, die wil kampeeren, een vergunning daar voor moeten hebben, waarvoor betaald moet worden. De hoegrootheid van het be drag zal afhangen van de duur, waarvoor de vergunning wordt verleend. Volgens het voorstel zal 0.50 betaald moeten worden voor een vergunning van 24 uur of korter. 3.voor langer dan 24 uur en niet langer ger dan een week; 5.— voor langer dan een week, en niet langer dan 2 weken en voor elke week of gedeelte van een week langer dan 2 weken 1.50 meer. Rijksveldwachter. Burgemeester en Wethouders stellen den raad voor aan den alhier gestationneerden rijksveldwachter H. Wesseling, een gratificatie over 1924 te ver- leenen van 50. Werkverschaffing. Burgemeester en Wethouders stellen den raad voor, het schrijven van den Zandvoortschen Bestuur- dersbond en van de afdeeling Zandvoort van de S. D. A. P, om eene werkverschaf fing in het leven te roepen en voor de werkloozen, die niet bij de werkverschaf- fing geplaatst kunnen worden, een steunre geling vast te stellen, voor kennisgeving aan te nemen., daar alhier reeds een commissie van steunregeling bestaat, die is samenge steld overeenkomstig de bepalingen, om schreven door den Minister van Binnenl. Zaken en Landbouw. Dezelfde commissie zal ook gaan over de werkverschaffing, en bij die werkzaamheden zal de wethouder van publieke werken aan de commissie worden toegevoegd. Het uur loon, dat uitbetaald zal worden bij even- tueele werkverschaffing, zal worden vast- ge 'eld overeenkomstig dc voorschriften van den Minister van Binnenl. Zaken en Land bouw. In alles wat gevraagd wordt, was reeds voorzien. Georganiseerd overleg. Als resultaat van de vergaderingen van de Centrale Com missie van georganiseerd overleg van ambte naren en werklieden in dienst der gemeente komen Burgemeester en Wethouders met de volgende voorstellen bij den raad: Loon jeugdige- en losse werklieden: Het loon van jeugdige- en losse werklie den zal bedragen voor hen, die een leeftijd hebben: van 1819 jaar, 40 cent per uur; van 1920 jaar, 45 cent per uur; van 2021 jaar, 50 cent per uur; van 2122 jaar, 55 cent per uur; boven 22 jaar, (Si cent per uur. Op de losse werklieden boven de 22 jaar, die thans in dienst der gemeente zijn, is de wijziging niet van toepassing. Die zullen het zelfde loon blijven ontvangen als elke week wordt uitgekeerd aan een vast werkman met overeenkomstigen werktijd van klasse III der Tabel of 33.75. Vroeger waren de bovengenoemde Iconen per uur resp. 0.48, 0.54, 0.62, 0.70 en 0.78. Overwerk. Ter bezoldiging van overwerk wordt ge wijzigd. Het gedeelte van artikel 11 van het werkliedenreglement wat hierop betrekking heeft, wordt ingetrokken en daarvoor wordt in de plaats gesteld: „Buiten den vastgestelden werktijd wordt hem daarvoor toegekend per uur het 1/48 gedeelte van zijn weekloon, indien de arbeid wordt verricht tusschen 6 uur 's morgens en 7 uur 's avonds, 10 pCt. boven het 1/48 van het gewone weekloon, indien de over uren gemaakt worden van des avonds 7 uur tot des avonds 11 uur en van des morgens 5 uur tot 6 uur, 50 pCt. boven het 1/48 van het gewone weekloon .indien de overuren vallen van des avonds 11 uur tot des mor gens 5 uur en 100 pCt. boven het 1/48 van het gewone weekloon, indien de arbeid wordt verricht op Zondagen of op de in ar tikel 8 genoemde feestdagen." Instructie machinist Rioleering. Artikel 4 van de instructie van den ma chinist der rioleering wordt ingetrokken en daarvoor wordt in de plaats gesteld: „Indien zijn werkzaamheden zulks toela ten, kunnen hem andere vefrichtingen wor den opgedragen, een en ander te beoordee- len door of namens Burgemeester en Wet houders of den Gemeente-architect." Kindertoeslag. In de verschenen ver ordeningen, waarin bepalingen zijn opgeno men betreffende het verleenen van een kindertoeslag voor kinderen beneden de 16 jaar, wordt de wijziging aangebracht, dat die kinderen beneden de 16 jaar, die reeds zelf inkomsten genieten buiten beschouwing blijven bij het bepalen van het aantal kin deren waarvoor toeslag wordt gegeven. In het georganiseerd overleg is geen over eenstemming gekregen over a. de uitbreiding van de werkweek; b. de afschaffing van den vacantie-toe- slag; c. de verhooging van de heffing van pensioensbijdragen, en d. de instelling van wachtdagen voor het waterleiding- en gasbedrijf en rioleering, zoodat hierover de Raad, volgens de rege ling van de wijze van overleg, moet beslui ten. Zonder de verschillende hierboven ver melde punten onder a, b en d. door den Raad aangenomen, dan zijn B. en W. be reid de verhooging van de heffing van de pensioenbijdragen in te trekken. Legesverordening. Jachtakten. Nu de hoofden van de plaatselijke politie vol gens de jachtwet 1923 met de afgifte van jachtacten zijn belast, mogen de gemeenten voor het afgeven daarvan leges heffen. Burgemeester en wethouders stellen den raad voor de leges verordening voortaan te wijzigen dat voor de afgifte van groote jacht akten voor alle geoorloofd jachtbedrijf, met uitzondering van den valkenjacht; voor lagere akten en voor kleine jacht akten 1/5 van het bedrag dat het Rijk voor deze jachtakten in rekening brengt, als ge meentelijke leges geheven wordt. Trouwen op kosteloozen dag. Volgens de leges-verordening is Donderdag de aangewezen dag, waarop kostelooze hu welijken worden voltrokken. Burgemeester en wethouders stellen den raad voor die ver ordening zoo aan te vullen, dat, wanneer Donderdag een algemeen erkenden Christe- lijken feestdag is, de eerstvolgende werkdag dan is aangewezen voor het voltrekken van kostelooze huwelijken. Onderscheidingen. Bij Kon. Besluit .is de heer J. Beekman, alhier, als voorzitter der commissie van het plaatselijk bestuur van de Noord- en Zuid-Hollandscne Redding maatschappij, ter gelegenheid van het 100- jarig bestaan van de reddingmaatschappijen benoemd tot ridder in de Orde van Oranje- Nassaua. Aan den heer L. Kerkman, reddingboot roeier, alhier, is bij Kon. besluit toegekend de eeremedaille in brons, welke wordt toege kend aan bemanning van koopvaardij- en visschersschepen en andere personen, die zich door verdienstelijke daden aan de Ne- derlandsche scheepvaart hebTjen onderschei den. Bijzonder Onderwijs. B. en W. stellen den raad voor, goedgunstig te beschikken op het verzoek van het bestuur der Christe lijke school, om een 5e leerkracht aan te stellen.' Tennisballen gedeponeerd. Bij dc poli- tip zijn vijf tennisballen gedeponeerd, die twee jongens van een hun onbekenden jengen hadden gekregen. Weggeloopen. De minderjarige H. M. F. v. H„ die uit de ouderlijke woning te Amsterdam was weggeloopen, is alhier, op verzoek van de Amsterdamsche politie, door de politie aangehouden en naar Am sterdam teruggebracht, om aldaar ter be schikking van de ouders te worden gesteld. 100-jarig bestaan Reddingmaatschappij Door dc Noord- en Zuid-Hollandsche Red dingmaatschappij zal, in verband met het 100-jarig bestaan, het personeel van de red dingboot, alhier, een feestavond aangebo den worden in Hotel „Driehuizen", op a.s. W oensda gavond. Hondenplaag. Een bok, die in de dui nen stond, bij het station, werd Zondag morgen door een hond aangevallen en zoo gebeten, dat het dier waarschijnlijk zal moe ten worden afgemaakt, Dè hond. tóebeboo- rende aan B., werd door de" politie opge vangen. De politie zal afdoende maatrege len nemen om herhaling te voorkomen. Rekening-courant overeenkomst. Al vorens Ged. Staten hunne goedkeuring ver leenen aan het raadsbesluit van 10 October j.l. lot het aangaan van 'n rekening-courant met de Bank van Nederlandsche Gemeen ten, wenschen zij dat in het besluit op genomen wordt de maximum rente welke de, gemeente en de maximum rente welke de bank zal hebben te vergoeden. B. en W. stellen den raad voor, in het besluit op te nemen, dat de maximum rente niet meer zal mogen bedragen dan 2 pet. boven het promesse disconto van de Nederl. Bank en de minimum rente niet minder zal mogen zijn- dan 2 pet. beneden dat promesse-dis conto. Schoolarts, B. en W. stellen den ^aad voor, den heer H. L J. M. Willems, arts, alhier, tot 31 December 1924 te benoemen tot schoolarts aan school C en de Bewaar school, in de plaats van wijlen den heer P. Varekamp. Bouwgrondbelasting. B. en W. bieden den raad ter vaststelling aan het kohier van de belasting op bouwterreinen over 1924 tot een bedrag van 6864,20, Tevens stellen zij voor aan de N.V. Zandvoortsch Duin een bedrag van 219.37 terpg te betalen van die belasting over 1923, dat dit bedrag over dit jaaé te veel geheven is. Verhuur grond. B. en W, stellen 'aan oen raad voor, aan het P.E.N. tot wederop zegging toe een stukje grond, gelegen hoek Genestetstraat hoek Ten Catestraat ter be schikking te stellen voor den bouw van een transformatorhuisje tegen een recognitie van 1.per jaar. Huishuur. Den raad wordt voorgesteld afwijzend te beschikken op het verzoek van A. Brandon, alhier, om de huur van de ge- mcentewoning aan de Zandvoortsche laan te brengen van 39 op 34 per maand, daar B, en W. niets bekend is van een toezegging om den huurprijs tot 34 per maand terug te brengen, wanneer hij een jaar in die woning had gewoond. De huur van al de woningen is vastgesteld door den raad en door Gedep. Staten is dit goedge keurd. Volgens de exploitatie-rekening is verlaging ook niet mogelijk. Toezicht Lager Onderwijs. B. en W. stellen den raad voor, aan mej. M. C. G. Bos, onderwijzeres aan de R.-K. Bijzondere school, overeenkomstig haar verzoek, eer vol ontslag te verleenen als lid van de plaatselijke Commissie van Toezicht op het Lager Onderwijs. Georganiseerd Overleg. Door den in specteur van politie W. E, J. Bollee was, mede namens zijn collega, verzocht de re geling van de wijze van overlegin zaken van ambtenaren en werklieden van de ge meente zoo te wijzigen, dat een organisatie, die alhier twee leden telt, vertegenwoordigd kan worden in het Georganiseerd Overleg. In de regeling is dc eisch gesteld van drie leden. B. en W. stellen voor afwijzend te beschikken op dat verzoek, daar zij achten dat een getal van twee leden te klein is om vertegenwoordigd te worden. Verhuur grond, B .en W. stellen den Raad voor hen een algemeene machtiging te verleenen kleine gedeelten van „plan Noord" te verhuren tegen een huurprijs van 0.25 per jaar per M2. Een kaart, waarop de gronden zijn aangegeven, waarvan zij willen verhuren, is bij het voorstel overge legd. IJsclub. Vrijdagavond hield de ijsclub „Ons Genoegen" een vergadering in café Meijer. Met een passende inleiding opende de voorzitter, de heer Th. Schoorl, omstreeks half 8 de goed bezochte, vergadering. Na lezing van dc notulen werd er een over zicht gegeven van de kas, waaruit bleek, dat er in kas was 67.48. No, 4 van de agenda vermeldde: voorstel wijziging regl. art. 26, wat na vele besprekingen voorloo pig voor een jaar werd aangenomen, zoo dat het bestuur de bevoegdheid heeft ge kregen de eerste wedstrijd naar eigen goeddunken te doen plaats hebben. Ver volgens kwam ter tafel toevoeging tiende bestuurslid. De voorzitter lichtte dit punt toe, gaf de noodzakelijkheid er van te kennen en mocht de vergadering er mede accoord gaan, dan zóu hij gaarne den heer S. v. Kerkhof weer aan de ronde tafel zien. Ook uit de vergaderingen gingen stemmen op, dat Kerkhof de man was. Hij was im mers de pionier die de club had helpen oprichten en tot zekeren bloei had helpen brengen. Uit de stemiping bieek dit alles zins, daar hij op drie na alle stemmen ver wierf. Bij deze schitterende overwinning voor den heer v. Kerkhof ging er een hoera op en bloemen ontbraken er zelfs niet bij. Wegens zijn hoogen leeftijd was er bericht ingekomen van G. van Huis dat hij bedankte als bestuurslid, waarvoor in de plaats gekozen werd L' Nunnink. Hierna kwam aan de beurt afschutting ijsbaan. In beginsel was er besloten op de voorjaarsvergadering dat daartoe zou wor den overgegaan, mits dat het niet stropte met de financiën. Nu blijkt evenwel dat dit groote moeilijkheden meebrengt, zoodat deze plannen voorloopig zijn uitgesteld. De rondvraag leverde weer veel stof tot besprekingen op, o.a. werd dc vraag gesteld om in navolging van andere clubs ook eens een feestavondje te organisee- ren, waartoe dan ook besloten is. Als j leden van de feestcommissie zijn geko zen B. Hoenderdos, G. Bakker, C. A, dc Koning en J. II. Hoogervorst. Niets meer aan de orde zijnde, sloot de voorzitter de vergadering. Personalia. Eervöl ontslag is verleend met dankzegging voor de bewezen diensten aan den heer H Meiman, als lid van het R.K. AnnbestuSf te Vijfhuizen en in diens plaats is benoemd de heer L, J, Cazander, is een genot dat aan velen onbekend is. Wie echter in het bezit is van een koker Miinhardt's Zenuwtabletten kan steeds ver zekerd zijn een rustigen nacht door te bren gen. Prijs 75 ct. Bij apoth. en drogisten. Uitslagen 9 November. A. D. O. IZwaluwen 111. A, D, O. 2Vitesse 111. D. E. M. 3—A. D. O. 41—4. A. D. O..—ZWALUWEN. Begunstigd door mooi herfstweer en ten aanschouwe van een paar honderd bezoekers, fluit scheidsrechter Stoette, welke zeer goed leidde, de elftallen in het veld. Direct na den aftrap zitten de Zwaulen voor A.D.O.-doel, doch de keeper, welke eenige malen han delend moet optreden, bezweert het gevaar. Na een minuut of tien werkt A. D. O. zich los en gaat eens een bezoek aan de overzij brengen, waar de keeper in uitstekende con ditie is. Het spel gaat nu gelijk op en neer en een kwartier voor rust maakt Zwaluwen gebruik van een misverstand in de A. D. O.- •achterhoede en neemt met een tam schot de leiding, In dezen stand komt voor rust geen verandering. Na de thee treedt A. D. O. overdonderend op en is niet voor het Zwaluwen-doel weg ic krijgen. Ieder opgenblik wordt de gelijk maker verwacht, doch de Zwaluwen achterhoede weet van geen wijken, totdat eindelijk na 20 minuten, Koedijk met een pracht schot den keeper het nakijken geeft. 11. Nu volgt een vinnige strijd, om de win nende goal. A. D. O. is nog steeds in de meerderheid, doch fortuna is niet met haar. De Zwaluwen-uitvallen zijn ook gevaarlijk, doch de strijd eindigt met gelijk spel en de Zwaluwen krijgen meer dan hun toekwam. A. D. O. 2 maakt het ook steeds beter en wist tegen Vitesse een gelijk spel te bewer ken. Voor rust nemen de gasten de leiding, doch na rust is A. D. O zoo gelukkig de par tijen op gelijken voet te brengen en heeft dan eindelijk ook een punt binnen. Het eerste schaap is over de brug, dus moed houden, maar wie weet? FORWARD I—BEVERWIJK I 2—0. Als scheidsrechter Salfisbergen het beg'n aankondigt, zien we Beverwijk met een in valler. Forward daarentegen is volledig. Forward wint de i toss en kiest voor wind te spelen. Direct wordt door beide partijen goed aangepakt. Bij een aanval van Beverwijk schiet P. Dekker op doel, de bal komt tegen de lat en ketst in het veld terug. Niesten vangt op en schiet keihard op doel, welke de keeper al vallende keurig weet te stoppen. De Forwards zitten ook niet stil en naderen Duin's heiligdom, maar deze, is op zijn hoede. Bij een der aanvallen maakt Nieman hands in het beruchten gebied, an uit de gegeven penalty wordt Duin geen schijn van kans gegeven. Forward leidt. 10. Kort daarna breekt rust aan met ongewijzigden stand. Spoedig wordt hervat met de tweede helft. Beverwijk heeft nu windvoordeel en de kans om te winnen xs nog lang niet verkeken. Maar na ongeveer 5 minuten vergroot de rechtsbinnen van Forward den stand en doel- j punt uit een voorzet van links. Hierna heeft j Beverwijk het beste deel van het spel, af gewisseld door eenige gevaarlijke uitvallen van Forward. Einde nadert en als scheids rechter Salfisbergen het laatste signaal blaast, heeft Beverwijk 2 kostbare puntjes verspeeld. Beverwijk speelde maar matig, de rechtshalf moet beter zijn plaats houden. Forward speel de een goed spel, met den keeper als uitblin ker. Scheidsrechter matig. Andere week A.D.O. uit en dan beter opgepast. De punten zijn nog veel te hard noodig. Weer eens een van die oer-gezellige ouwerwetsch-knusse hockey-wedstrijden. Het Musschen-elftal, dat Holl. Hockey speelt, bestond alleen uit „jongelui" die van leeftijd varieerden tusschen 25 en 35 jaar! Het was een echt sportvrier.denelftal, dat alleen speelt om het spel, om eens een ge noeglijken sportmiddag te hebben. De ge heele wedstrijd kenmerkte zich dan ook door een gezellige toon. We zagen weer vele oude gezichten; ook Jhr. v. Lennep, bij de „ouwe heeren" nog we! bekend, was van dc partij Het Gooi heeft eerst het beste van het spel; hun combinatiespel was uitstekend, hun half-linie schitterend. Voor het doel bleken ze echter geen schutters te zijn. Vele kansen werden gemist Bovendien moesten ze v, d. Poll passeeren en dat bleek I zoo goed als onmogelijk te zijn en als dat al eens gelukte, dan was keeper Elias er nog! Deze keeper is werkelijk meer dan gewoon! Ongeveer 20 min. na het begin scoort v. d. Poll vanaf de 24 M. lijn. 10. Voor de rust komt hierin geen verandering meer. Na rust is het vooral de linkerwing v. d, Musschen, die het op het Gooische doel gemunt heeft. Lefèvre scoort schitterend. 20. De Musschen zinken nu eenigszins in, waartegenover Gooi juist fel komt opzetten. Gooi scoort dan ook een zeer verdiend te- genpunt. 21. Het Gdoi tracht nog gelijk te maken, doch het mag niet lukken, on danks het feit, dat de „ouwe heeren" nogal „buiten asem" raken! Scheidsrechter de Vries, die uitstekend leidde, kondigt dan het einde van deze geanimeerde partij aan. De Musschen verschijnen met 9 man. Noj» al vrij spoedig neemt Leiden met een off side goal de leiding, 01. M. H. C. maak! echter gelijk. 11. De Musschen worde* steeds sterker. De Ijacks dringen tot hei midden v. h. veld en de drie voorhoed»» spelers bestoken heftig bet Leiasche doei. Even voor rust neemt M.H.C. de leiding. 21. Na rust komt Leiden bard opzetten, doch hebben geen succes. Bet einde van dezen wedstrijd waarin nogal veel tegen de Engelsche regels gezondigd werd, komt met onveranderden stand Bloemendaal heeft in dezen, volgens Hol- landsche regels gespeelden wedstrijd in het begin het belangrijkste deel van het spel in handen, doch langzamerhand komt Am sterdam opzetten en heeft de Bloemendaal- sche» achterhoede menige bal te keeren. Vooral Drijver redt nog al eens. Rust gaat met blanken stand in. 00. Na rust worden de rollen weer omge keerd, Bloemendaal komt nu hard opzetten. Een viij schot door Drijver genomen, be zorgt Bloemendaal de leiding Vlak voor het einde weet Amsterdam door goed sa menspel gelijk te maken. De nieuwe Baarl. 2e klasser heeft niet zoo'n schitterend debuut gemaakt; met 7-1 moest de vlag gestreken worden. Over het algemeen werd, nog al onvoorzichtig ge speeld. De harde Amsterdamsche schoten bleken voor N N in doel te machtig, die echter hield wat te houden was. Met rust was de stand 31 voor Amsterdam. Uit een goede voorzet Van C. Salys had Borkent het tegenpunt gescoord. Na rust voert Am sterdam den stand lot 71 op. Met meer dere routine kan H B. S zeer zeker ietf presteeren. Een 5—3 overwinning voor Am sterdam had de verhouding beter weergege ven. Scheidsrechter Obhuizen voldeed goed. 12y2 JARIG BESTAAN VAN „DAMMEN ÏS DENKEN" TE AMSTERDAM. Ter gelegenheid van haar 12%-jarig bestaan heeft de R.K. Damclub Dammen is Denker» te Amsterdam, Theorie en P.ac- tijk uitgenoodigd een wedstrijd' te spelen om den door D.I.D. uitgeloofden beker. Deze wedstrijd vond gisteren in het gebouw der St. Josephgezellen aan de Stadhouders kade te Amsterdam plaats. De heer Blokdijk, voorzitter der jubileerende vereeniging, heet te de aanwezi en welkom en hcopte, dat beide partijen een prettigen en aangenamen wedstrijd zouden spelen. Hierna sprak de voorzitter van den Ned. R. K. Dambond, de heer R. Pannekeet, nog. Spreker feliciteerde Dammen is Denken met haar 1214-jarig bestaan en overhandigde den voorzitter van D.I.D. namens Theorie en Practijk* een huldeblijk. Vervolgens werd met dezen wedstrijd aangevangen. De T.E.P. ers die met eenige invallers uitkwamen, waren hierdoor natuurlijk gehandicapt. Stuif bergen aan bord I speelde tegen den beken den hoofdklassespeler P. G. van Hout een goede partij. I11 het eindspel in een geheel gewonnen stelling miste hij de juiste voort zetting, waardoor Van Hout remise wist te forceeren. L. Stevens zag een winstzet over het hoofd, n;dat hij ongeveer een uur ge speeld had. Handgraaf, die zijn partij ook had kunnen winnen en in een goeden stand stond, deed ook eenige minder goede zetten en verloor. Alleen Van Gastele wist zijn tegenstander 2 puntjes te ontfutselen. De gedetailleerde uitslag is als volgt T. E. P. I D. I. D. I. 1. W. N. StuifbergenG. v. Hout 11 2. H. GigengackB. v. Langen Hermans 02 3. M. v, d. avertB. Meyer 02 4. N. R. v. d. BergII. Blokdijk11 5. L. C. StevensG. Blokdijk 11 6. R. PannekeetJ. Valk 02 7. J. v. d. KampG. J. de Lange 11 8. H. KeyerN. Drinkgreve 02 9. W. v. GasteleH.v.d. Mey 20 10. H. HandgraafB. v. 't Root 02 6—14 Na afloop van den wedstrijd reikte de Zeereerw. heer Rector van Adrichem den beker aan de jubileerende vereeniging onde* applaus uit. Zaterdagavond j.l. werden de beker wedstrijden van St. Bavo voortgezet in het clublokaal van St. Bavo aan.den Heerenweg. De heer L. J. Floris heette de aanwezigen welkom als voorzitter van St. Bavo. Theorie en Practijk, die met 4 invallers uitkwam, wist met 15—*5 van Stérk door Oefening te winnen. De gedetailleerde uitslag is als volgt T. S. I S. D. O. I I. W. N. StuifbergenW. Hop staken 11 2. H. MeureW. Duineveld 11 3. M. v. d. PavertA. Schiering| 20 4. N. R. v.d. BrgB. Nooy 11 5. L. C. StevensG. Ruxnp 20 6. R. PannekeetG. v. Rijn 20 7. J.v.d. KampJ. Swart 20 8. J. v. BuurenG. Haak 20 9. H. HandgraafH. Mekcnkamp 20 10. K. v. AalstJansen 02 15—5 Z. D. H, de Bisschop van Haarlem heeft benoemd tot kapelaan te Rotterdam (H. Nicolaas) den Weleerw. Heer II. J. v, Deur- sen, tot kap. te 's-Heerenhoek, den Wel eerw. Heer J. L. Wortel en tot kapelaan te Hillegom (H. Joseph) den Weleerw. Heer G. J. Morsch, thans assistent te Noordwij- kerhout (H. Joseph). De Hoogeerw. Generaal, Provincialen en Socii der Dominicaner-Orde, waaronder de Paters van Breda en Kuhne zijn na afloop der herziening der constituties in Pauselijke audiëntie ontvangen. Na aanbieding van het hulde-adres van den Hoogeerw. pater Theiss- ling, dankte Z. HL de Paus voor de gevoelens van onderdanigheid, prees de Orde en haar werkzaamheden en beloofde nog meer voor de Orde te doen. De H. Vader gaf Zijn zegen en machtigde dien zegen te verleenen als bewijs van Zijn genegenheid voor de Orde. (Msb.)

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1924 | | pagina 7