EUCHARISTISCH CONGRES ƒ1.- per Exemplaar, COURANTEN-RECLAME DE BESTE Nagekomen Berichten. DUITSCH ALB.ttVÜI^ Noord-Holland J Medische Bankvereemging De tocht van De Zeppelin Zl. II! naar her» CINEMA PALACE LEVERT Noord-Hollandsch BH Dagblad Voor de lezers van ons blad is nog gedurende korten tijd verkrijgbaar het prachtig Qedenk-Album van het Internationaal Eucharistisch Congres. Dit album, gedrukt op zeer fraai papier bevat ruim 100 platen over het Eucharistisch Congres; het formaat is 25 X 32 c.M. Wij zijn ervan overtuigd, dat al onze lezers dit album gaarne willen be zitten. De prijs is slechts afgehaald aan onze bureaux of besteld bij onze agenten. Franco per post 1.20 bij vooruitbetaling. Voor dien uiterst lagen prijs zal men de beste herinnering hebben aan het te Amsterdam gehouden Internationaal Eucha ristisch Congres, daar alle kerkelijke hoogwaardigheidsbekleeders, die aan het Congres deelnamen, en alle voorname plechtigheden er in zijn afge beeld. Men gelieve spoedig zijn bestelling, vergezeld van het bedrag, aan ons in te zenden ADMINISTRATIE NIEUWE HAARL. COURANT, Nassaulaan 49 Haarlem. BEVERWIJK. „Scheijbeeck." HALFWEG. SANTPOORT. HAARLEMMERMEER. ZANDVOORT. SPAARNDAM. VELSEN. OVER VEEN. HET ZOO VEELVULDIG GEBRUIK MAKEN VAN IS HET BESTE BEWIJS DAT DEZE MANIER VAN RECLAME MAKEN RESULTATEN OPLEVERT i BINNENLANDSCH NIEUWS. De Nederlandsche Bank. VERKEER EN POSTERIJEN GEMENGD NIEUWS. In den mist. SPORT EN SPEL. VOETBAL. MARKTNIEUWS Aan den grond geloopen. tongres van transportarbeiders. De stryd in Marokko De Italiaansche oppositie neemt nog geen deel aan 'de parlemen taire werkzaamheden. De revolutie in Brazilië. Een oproep tot de Spaansche patriotten. Mevrouw Harding in stervens gevaar. Amerikaansch geld voor Duit- sche geldleeningen. De rust in Spanje hersteld. Vanaf Vrijdag 14 Nov Het wereldbifoemde I R.-K. MEISJE November-aanbieding Heerenkleeding OPLEIDING voor alle prak tijk examens door examina- trice Ook conversatieles Clubjes f5.- per maand. Moore's School of Commerce A fr Z* PER V/E-EK AFBETALING». Bekleede wieg ëau T£€LLC Parfumerie Joyzeïle, Haarlem Voor spoedige Indiensttreding EEN FLINK WERKMEISJE gevraagd. Loon f 30.per md. Zich aan te meiden TEMPE LIERSSTRAAT 35. WERKSTER HUISHOUDSTER GEVRAAGD GEVRAAGD Flink Meisje Heemsteedsche T axi-onderneming VOOR JONGELUI Pracht Pathéfoon Ook in R.K. Slagersbediende Burger Meisje TE KOOP TE KOOP Haarlem i&aismeer - Beverwijk - Bloemendaai Edam - Heemstede - Hiüegem - Hoofddorp Leiden - Lisse - Purmereiid - IJmuiden Zandvoort. MAANDSTAAT OP 31 OCTOBER 1924 GEDENKALBUM De Commissie van Advies schrijft aan den gemeenteraad het volgende: De in uw vergadering van 3 October LI. ingevolge art. 57 der Gemeentewet door U benoemde commissie van advies, inzake ex ploitatieplan „Scheybeeck" neeft onge acht de nog niet definitieve vaststelling van dat plan gemeend, reeds dadelijk hare taak te moeten opvatten, teneinde er harer zijds zooveel mogelijk toe mede te werken dat met de exploitatie der daarbij betrok ken terreinen ten spoedigste een aanvang „kan worden gemaakt. Van de resultaten der door haar gehou den besprekingen heeft zij de eer U in de hieronder volgende regelen een kort resumé aan te bieden. Wat het door het architecten-bureau Granpré Molière, Verhagen en Kok ontwor pen plan betreft, meent zij U te mogen ad- viseeren, dit plan in zijn hoofdlijnen te aan vaarden, en daaraan uwe goedkeuring te verleenen. De toevoeging „in zijn hoofdlij nen" acht zij daarom gewenscht, wijl bij de geleidelijke uitvoering van het ontwerp zou kunnen blijken, dat kleine wijzigingen in de details aan het geheel ten goede zouden kunnen komen, hetzij ten opzichte eener meer economische exploitatie als anders zins. De commissie wenscht zich verder niet te begeven in een beoordeeling van het exploi tatie-plan, voor zoover de technische zijde van het ontwerp betreft, overtuigd van ha re incompetentie in deze, terwijl ook ten opzichte van de daaraan verbonden be schouwingen, zooals die zijn neergelegd in de het plan begeleidende toelichting, een neutraal standpunt door haar wordt ingeno men. Alleen voor zoover het daarin verwerkte denkbeeld betreft om het huis „Schey beeck" als het toekomstig raadhuis der ge meente Beverwijk te bestemmen, meent zij vooralsnog een afwijzende houding te moeten aannemen en uw College te moeten advisee- ren zich in dien geest uit te spreken. Afgezien van de minder gunstige ligging is de commissie van meening, dat slechts met groote kosten een inrichting zou kun nen worden verkregen, welke aan de ei. schen eener behoorlijke huisvesting van de gemeente-huishouding zou beantwoorden, en dat, om een interieur van comfort en ruimte te verkrijgen als het tegenwoordige Raadhuis biedt een zéér belangrijk bedrag zou noodig zijn, terwijl zoo voor'het thans in gebruik zijnde pand al een kooper ware te vinden de opbrengst daarvan zeker niet tegen de te maken kosten zou opwegen. De Commissie is derhalve van meening, dat de pogingen om voor het huis Scheij beeck een geschikten huurder te vinden, dienen te worden voortgezet, terwijl, wan neer deze ook op den duur niet tot het gewenschte resultaat mochten leiden, in overleg ware te treden met de Vereeniging tot Behoud van Natuurmonumenten om eventueel in samenwerking met deze naar eene oplossing van het probleem te zoeken. In verband hiermede werd in onze verga dering naar voren gebracht het denkbeeld om het huis tot een museum van eenigerlei aard in te richten, waarvoor wellicht van of door tusschenkomst der genoemde Ver eeniging eenige subsidie zou kunnen worden verkregen. Waar dit punt echter later, wanneer' de tijd daarvoor is aangebroken, aan de orde zal komen, moge de Commissie volstaan met de simpele vermelding van hetgeen in hare bijeenkomsten in verband met 'n moge lijke oplossing werd ter sprake gebracht. Komende tot het eigenlijke exploitatie- vraagstuk, voor zoover betreft dat deel van Scheijbeeck, dat meer speciaal voor bebou wing in aanmerking komt, heeft de Com missie allereerst overwogen op welke wijze een spoedige bebouwing der terreinen zou kunnen worden bevorderd. Zij meent dit doel te kunnen bevorderen door enkele deelen van het terrein in pu blieke veiling ten verkoop te doen aanbie den. In de eepste plaats zou daarvoor naar het oordeel der Commissie, in aanmerking ko men, dat deel van het terrein, waarop de broeikassen zich bevinden en liggende aan de Vondellaan, onmiddellijk naast het be bouwde gedeelte van die laan. Verder zou voor een dusdanige spoedige realisatie in aanmerking kunnen komen een gedeelte van het terrein liggende aan den weg van^ Holland op zijn Smalst (verlengde van de Beecksanghlaan). een en ander onder voorwaarde, dat de op die gronden te bou wen perceelen aan zekere te stellen eischen van welstand en bepalingen in zake te be bouwen oppervlakte (verhouding bebouwd en onbebouwd) enz. zouden hebben te vol doen. De Commissie stelt U derhalve voor zoo spoedig mogelijk in dien geest een besluit te nemen, opdat de aangewezen perceelen, waarvan de grootte nader dient te worden bepaald, zoodra mogeiijk na expiratie van den loopenden termijn van verhuring (1 December e.k.) in publieke veiling kunnen worden gebracht. Mocht onverhoopt de op brengst der te veilen perceelen niet aan de verwachting beantwoorden, dan zou in ieder geval het voordeel blijven bestaan, dat op die wijze in breeder kring de aandacht op de terreinen zou zijn gevestigd. Naar de meening der Commissie zou voorts een spoedige aanleg van den geprojecteer- den weg in het verlengde van de Akeren- damlaan (tusschen Vondellaan en den weg Holland op zijn Smalst) het in exploitatie brengen der bouwterreinen zeker kunnen bevorderen. Zij meent U daarom te moeten advisee- ren, zoodra door verkoop van een deel der gronden het geld daarvoor beschikbaar is, te besluiten tot den aanleg van bedoelden weg over te gaan. Wanneer al mag worden verondersteld, dat deze voorloopige maarregelen er toe zullen kunnen leidén, dat op korten termijn met de eigenlijke exploitatie een begin kan worden gemaakt, de Commissie ontveinst zich niet, dat wil het eigenlijke doel in afzienbaren tijd worden bereikt nog an dere maatregelen noodig zullen zijn Deze dienen te bestaan in eene doelma tige en pakkende reclame, waardoor gega digden naar de beschikbare terreinen worden getrokken en in de daarvoor meest geschik te dagbladen of andere periodieken op de gunstige ligging van Beverwijk, en de voor deden, welke bet biedt als woonplaats, kan worden gewezen. Ten opzichte van dit punt ware verder samenwerking te zoeken tusschen de in wor ding zijnde plaatselijke organisatie (Veree niging tot Bevordering van het Vreemde lingenverkeer) en ons Gemeentebestuur Aan te bevelen is verder naar het oor deel der Commissie, de plaatsing van een flink reclame-bord op het weiland van Scheijbeeck met pakkend opschrift en dui delijke terreinteekening van het park en het aangrenzende te bebouwen terrein. Tenslotte heeft de Commissie zich nog bezig gehouden met het vraagstuk, op welke wijze voor het vervolg de bewaking en het onderhoud van de omgeving van Scheijbeeck dient te geschieden. Zonder in deze met be paalde voorstellen te komen is de Commis sie van meening, dat zooals dat thans I voorloopig geregeld is zulks voor de Ge meente te duur uitkomt en naar een andere, meer economische regeling dient te worden gestreefd. Zij vertrouwt in deze op de dili- gentie van Burgemeester en Wethouders en verwacht, dat van die zijde ,U weldra voor stellen zullen bereiken, om wat dit punt aangaat, tot de zoozeer gewenschte bezui niging te kunnen komen. Een en ander in Uwe welwillende over weging aanbevelende spreekt de Commissie de hoop uit, dat de hier gegeven beschou wingen tot een spoedige en productieve realisatie der betreffende terreinen zullen mogen bijdragen. (gei.) C. A. ZWAGER. C. SLINGS. C. GORTER. J. BRAUN, K. STEIN. Beverwijk, 30 October 1924, Witte Kruis. De afde'eling Halfweg en Omstreken van de N.-H. Vereeniging „Het Witte Kruis", hoopt Maandag 17 Novem ber a.s, haar zilveren jubileum te herden ken. Als een bijzonderheid kan worden vermeld dat de bekende geneesheer; Dr. Melchior, alsdan ook 25 jaar achtereen voorzitter zal zijn geweest van genoemde afdeeling. Deze afdeeling is in de laatste jaren tot grooten bloei gekomen. Zij strekt haar werk zaamheden uit over Halfweg en het nabij gelegen dorp Zwanenburg en is in die lange jaren veel zieken en zwakken tot grooten zegen geweest. Pluimveetentoonstelling. De pluimvee- tentoonstelling welke alhier op 20 en 30 No vember a.s. in het café Cornelissen zal wor den gehouden schijnt goed te zullen slagen, althans velen hebben zich reeds voor een inzending aangemeld. Bij den heer Stolp te Zwanenburg bestaat alsnog tot 14 Nov a.s. gelegenheid zich voor inzendingen aan te melden. Vraagprogramma's zijn bij genoem den heer Stolp verkrijgbaar. Examens Krankzinnigenverpleging. De examens krankzinnigenverpleging zijn voortgezet met de candidaten uit het Prov. Ziekenhuis nabij Santpoort. De uitslag is als volgt: Tweede gedeeit, 11 cand., gcsl. F, van der Aar, L. W. Bergveld. D. de Bock, H de Boer, A. Bot en J. Eocw- als volgt: Tweede gedeelte, 11 cand. ges], J. M Boelrijk, M. Braaij, *A. Bos, J. M. Bos, A. H. van der Bijl, P, Cops, *C. J, van Delder., M. H. Faber, H, le Fèvre, E. L, van Houte, T Jaape en *J. Smit. Deze drie zijn uit „Bethcsda-Sarepta te Haarlem. De examens worden voortge zet. Vernieling. Bij den arbeider L. aan den Leimuidei dijk alhier, werden Maandag avond eenige ruiten van het door hem be woonde huis stukgegooid. Reeds eerder werden op z'n erf baldadigheden gepleegd. De politie werd met het gebeurde in ken nis gesteld Ook niet prettig. De landbouwer W. aan den IJweg alhier, wilde in z n boomgaard eenige appelboomen van hun voorraad ont doen. Tot z'n niet geringe verbazing zag hij evenwel, dat men hem al voor was geweest en successievelijk de boomen reeds had leeggeplunderd. In plaats van eenige hectoliters, was er voor W. nu zoo goed als niets meer te plukken. De politie stelt een onderzoek in. Gouden Echtpaar. Op 20 November a.s. hoopt het echtpaar G. BeenA. M. Orisriigt aan den Hillegomm"rdijk te Nieuw-Vennep, zijn 50-jarige echtvereeni- ging te herdenken. De man is 78 i. en de vrouw 71 j.: beiden genieten nog een vrij goede gezondheid,. Het zal hun dien dag zeker niet aan blï'Ven vsn bdangstd'ing ontbreken. Aanbestedingen. Door B. en W. van deze gemeente zijn aanbesteed het verrich ten van eenige noodzakelijke vernieuwingen en herstellingen aan hel oude schoolgebouw no 4 te Hoofddorp. Het timmer- en met selwerk werd geguncf aan J. Duizer te Hoofddorp voor 369.,- het loodgieterswerk enz,, aan W. Wamsteeker te Hoofddorp voor 230.Over het schilderwerk zal na der worden beslist. De reparatie van het baarhuisje op de al- gemeene begraafplaats te Nieuw-Vennep werd opgedragen aan D. van Damme voor 65.60 en het schilderwerk aan D Bakker voor 61.50. Het schilder- en tehangwerk van een mid denstandswoning aan de Copcourslaan te Hoofddorp werd opgedragen aan H. Kor- ringa te Hoofddorp voor 124. De onderscheidingen. Bij Koninklijk be sluit van 10 November 1924, no 135, is ter gelegenheid van de herdenking van het honderdjarig bestaan der beide Redding maatschappijen, de heer J. Beeckman, voor zitter der commissie van het Plaatselijk be stuur van de Noord- en Zuid-Hollandsche Reddingmaatschappij, benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje-Nassau. De heer Beeckman werd 29 Juli 1896 benoemd tot voorzitter van de plaatselijke commissie. Onder zijn voorzitterschap hebben in Zand- voort verschillende reddingen plaats gehad. Allereerst op 16 Januari 1904. van de „Schouwen II," waarvan 4 personen gered werden. Daarna op 1 Februari 1905 van de „Alba" die tusschen Noordwijk en Zand- voort gestrand was, en waarvan 25 perso nen gered werden en daarna op 21 Decem ber 1919 van de „Hermanos," waarvan 2 personen gered werden. De Noord, en Zuid-Hollandsche Redding maatschappij heeft hier thans een boothuis, een strandreddingsboot op wagen en een vuurpijl-toestel op wagen. In 1825 werd een volledig station alhier gebouwd, waarin ge plaatst werd een nieuwe strandreddingboot, In 1840 werd geplaatst een lijnwerp-toestel met mortier. In 1858 werd er een nieuw soort Reddingsboot alhier geplaatst. In 1864 kwam het vuurpijl-toestel In 1889 kwam een tweede vuurpijl-ioeste! en in 1904 werd een nieuw steenen boothuis geplaatst, Het plaatselijk bestuur bestaat thans uit de vol gende heeren: J. Beeckman, voorzitter; Jhr. P. Quarles van Uffort, Jb. van de Wcrff, secr.; Joh. Buckman en G. van Toomber- gen. De Gemeentevaart. Het dempen der Gemeente Vaart is opgedragen aan de firma Serné, te Haarlem Burg. Stand. Geboren: J, M. Vosv. d. Mast, z. E. G, PostmaSchooners, z. r A. NijssenGroot, d. M. Mulder Rentenaar, z. Overleden: M. Singer, 73 j. wed. van S. Krap. SINTERKLAASBEDE. (Ingezónden.) Sinterklaasje, bonne, bonne, bonne, Gooi wat in ons leege tonne! Zij is nog nooit zóó leeg geweest, En reeds zoo spoedig is Uw feest! Zeventig kinderen, groot en klein, Willen dien dag ook gelukkig zijn. Een kinderhart, 't zij arm, 't zij rijk, Volzalig toch Uw komst verbeidt. Ik vraag U dus, mijn goede Sint, Maak gelukkig ook het arme kind. Er ligt toch al veel moois en zoet, In meer dan rijken overvloed, Nu uitgestald voor 't winkelraam, Van kous- en schoen- en speelgoedkraam. Stuur ons iets van dien overvloed, 't Zij jurk of rok, of schort of doek; Ook speelgoed, poppen, groot en klein Zij allen zullen welkom zijn. Ook oud goed nemen we dankbaar an, De machine het vlug veranderen kan. En heeft u niets, haal dan heel zacht, Uw geldbeursje eens voor den dag; En kijk eens goed en stuur heel vlug. Een wisseltje naar 't arm Gesticht. Want weet, mijn vriend, de schoonste taak Vervult hij, die armen gelukkig maakt St. Jozef-Instituut VelsenWijkeroog, Een goed woord vindt een goede plaats. Een der eerste fcachtvorstjes heeft een spoor van ijs gelegd op het stille oppervlak van de Rampenlaansloot, zoon dubbeltjes- dik vliesje, waarop een schrale musch zich nog niet zou kunnen begeven, zonder ge vaar te loopen als eerste slachtoffer te val len van de gevaarlijke ijsperiode. Een troepje jongens van omstreeks 8 tot 10 jaar, begeeft zich naar school 't Gezicht van 't ijs, brengt dadelijk verlangens naar ijsvermaak naar boven. En evenals de vrouw, die een mandje eieren ter markt bracht, op de ontvangsten dier eieren een heele boerderij luchtkasteeliseerde, zoo zien -dé jongens het ijsvliesje reeds aangedikt tot een stevigen ijsvloer, waarop zij straks hun schaatsenrijderskunst kunnen botvieren. Maar de talrijke bruggetjes zijn in de oogen der jongens een zeer lastige inconveniëntie, en een der jongens lanceert daarover een opmerking, die ik hier niet herhalen zal, aangezien mij uitdrukkingen, die ontleend rijn aan steden uit de oudheid, bekend zijn die poëtischer klinken dan die, welke door bedoelden jongen geuit werd. Maar onze jongens zouden geen echte jongens geweest zijn, als ze niet onder het voorbijloopen steenen en houtjes en kluitjes zand hadden gezocht, om daarmee de draagkracht van 't ijs te beproeven. De zwaarsten ploempten er natuurlijk door, maar de zandkluitjes spatten er op stuk en gaven het aanzijn aan zanderige kómetenstaartachtige slierten op het dunne ijs Een heer, die de jogens een eindje ge volgd heeft, en hun opmerkingen over ijs en ijsbaan heeft opgevangen, meent opvoe dend te werk te moeten gaan en spreekt de jongens gemoedelijk in dezer voege aan: „Zeg jongens, nu willen jullie zoo graag een mooi baantje, en nu gaan jullie 't direct al bederven, Dat is toch niet verstandig, vin- je wel?" Wie nu mocht meenen, dat de jongens gewonnen waren door gemoedelijkheid en logica, heeft 't glad mis. Want, in spijl van# 't goede woord, dat altijd een goede plaats vindt, kwam de jongensziel tot een prach tige ontplooiing. De eerste oogenblikken bewaarden de jongens een geheimzinnig zwijgen, maar hun oogen spraken in zeven talen: „hoor hum "s!" Een der brutaalsten opent echter het vuur, nadat hij zich echter eerst buiten schootsafstand heeft begeven, met een: „wat gaat 't jouw aan, 't is toch jouw ijs niet?" En een tweede vult aan met de vriendelijk^ opmerking, dat „jij er toch niet op behoeft te rijden.' Nu eenmaal 't ijs ge broken is, komen ook de andere jongens in beweging en een gordijnvuur van schampere opmerkingen over 's mans hoed. neus en bril hagelt neer op den armen wereld-be-op- voeder. Toen kreeg ik grooten zin om een der kwajongens bij z'n kraag te pakken. Ik hield mij in en'dakrom troostte ik den goed- bedoeligen man maar met een: „och, ver geef het hun maar, want ze weten nog niet wat ze doen." Met ingang van 15 dezer is benoemd tot plaatsvervangend directeur van de Neder- laudsche Bank de heer H. B. Defoer. Het Heilige jaar te Rome. Het Reisbureau Lindeman, te 's-Graven- hage, officieel agent van de Italiaansche Spoorwegen, deelt mede, dat aan gezel schappen, gezamenlijk reizende, gedurende het Heilige jaar, een belangrijke reductie op de Italiaansche Spoorwegen zal worden ver leend. Vereenigingen of groepen, die derhalve het voornemen hebben zich het volgende jaar naar Rome te begeven, worden echter in haar eigen belang aangeraden, zoowel ter bevordering van een goede regeling, als ter verzekering van hotelaccomodatie, vroegtij dig haar voorbereidende maatregelen te tref fen. De postboot „Minister Kraus", welke da gelijks vaart op Vlieland en Terschelling, heeft tengevolge van een zwaren mist S'A uur op zee rondgezworven. Dinsdagmorgen 7 uur uit Terschelling vertrokken, moest de Kraus reeds te 8.45 voor anker gaan. Eerst te 2.45 toen het hoog water werd, kon zij weder onder stoom gaan; te balfvier liep •ii de haven van Harlingen binnen. De boot is later op den avond weer ver trokken met een menigte passagiers, die hun dag te Harlingen met wachten hebben zien verloren gaan. H. F. C.—OUD-INTERNATIONAALS. #H, F. C. heelt op Nieuwjaarsdag weder om een wedstrijd georganiseerd tegen een elftal van oud-internationalen Voor dit elftal hebben de volgende spe lers hun medewerking toegezegd: Mac Neill, Tonny Kessler, B. Verweij, M. Houtkooper, D. Lotsy, Kamperdijk, Welker, J. Bulder, Boeli Kessler, J. Thomee, M. Francken. WOERDEN, 12 November 1924. Kaas markt. Aanvoer 308 partijen. Eerste kwali teit 7073; tweede kwaliteit 6869; met Rijksmerk 6875. Handel matig. HOEK VAN HOLLAND, 12 Nov. Het s.s. van de HollandAmerikalijn is bij dikken mist in den mond van den Waterweg aan den grond geloopen. Het schip zal vermoe delijk met hoog water weer vlot komen. Zondag 16 Nov a.s. houdt de Centrale Bond van Transportarbeiders een demon stratief Congres in Den Haag in zake de uit voering der Arbeidswet 1919 ten behoeve van de transportarbeiders op wie dc bepa lingen der wet tot dusver nog altijd niet was toegepast en voor een spoedijfe herzierfing der stuwadoorswet. MELILLA, 12 Nov De Spanjaarden heb ben groote troepen Kabijlen in de orage- vin der Quensland uiteengedreven. De Rifs verloren 15 dooden. De Spanjaarden 40 dooden en gewonden. BERLIJN, 12 Nov. Uit Some wordt ge meld, dat de geheele oppositie met alge- meene stemmen besloten heeft, evenals tot heden ook thar.s aan de komende par lementaire werkzaamheden niet deel te nemen. i BERLIJN, 12 Nov. Uit Buenos-Aires wordt gemeld, dat de Braziliaansche zaak gelastigde te Montevideo zich aan boord van den kruiser Sao-Paulo heeft begeven, om de muiters te bewegen zich te onder werpen en naar Brazilië terug te keeren. De door de muiters gevangen genomen commandant van het schip, die weder is vrijgelaten is naar Rio de Janeiro terugge keerd. BERLIJN, 12 Nov. Uit Madrid wordt vernomen, dat generaal Majos een oproep tot alle patriotten gericht heeft, zich om het Directoire te scharen en een ontbin ding van het bestaan regiem te verhin deren. In dezen oproep wordt beweerd, dat de revolutionnaire beweging in samen werking met Catalonische Separatisten en Socialisten van over de Spaansche gren zen uitgaat. Spanje heeft reeds stappen te Parijs dien aangaajjde gedaan. MARION (Ohio) 12 Nov. Mevrouw Har» ding, de echtgenoote van bijlen president Harding, zweeft tusschen leven en dood. Er is weinig hoop op herstel. BERLIJN, 12 Nov. De Duitsche Bank on derhandelt met de Ver. Staten in zake een groote gemeenteleening in Duitschland. LONDEN, 12 Nov. De Times meldt uit Madrid: Uit de provincie worden nog vele arrestaties gemeld, doch men denkt dat deze preventief bedoeld zijn. In Spanje heerscht thans weer rust en voor zoover te Madrid in verband met den strengen cen suur kan worden nagegaan is de orde weer' hersteld. PARIJS, 12 Nov. Het Journal meldt uit Madrid, dat het aantal extremisten te Ma drid gearresteerd, meer dan 80 bedraagt De Petit Parisien legt er den nadruk op, dat geèn der Spanjaarden, die aan de Fransche grens gearresteerd zijn, uitgeleverd is aan de Spaansche autoriteiten. ftdvertentiën. TELEFOON 671 Groot versterkt orchest (16 pers.) voert speciaal gecomp. muziek uit Verder vertoonen wij vooraf, ge lijk met alle groote wereldtheaters Hos een Zeppelin gecon strueerd wordt. De eersie proeftochten. Vertrek uit Friederichshaven De vluch over de Oceaan. De aankomst in Amerika. Deze buitengewone, kostbare ac tualiteit verdient ieders belang stelling. Plaatsbespr. dringend aanbevolen De cassa is geopend van 0- uur Zondag vanaf 12 uur. Er biedt zi-h aan een net oud 15 jaar, als dagmeisje. Liefst Ben- nebroek of omstreken. Brieven onder letter A. aan J. TURENHOUT, agent van dit blad te Heemstede, Glipper- weg 15. Zy//,///?/A>./Srrr'. Ook voor Frans Halsstraat 1. te koop aangecoden. Billijke prijs. ORANJESTRAAT 162 ('sav. na 6). Opwekkend en verfrisschend Gevraagd flinke voor Dinsdag den geheelen dag en Vrijdag en Zaterdagochtend. Mevr. ROOZEKRANS-WIEGANT, Spaar- ne 98. Een eenvoudige R.-K. Juffrouw biedt zich aan tegen 1 December. Br. onder No. 14059 Bur. van dit blad. R.-K. Huishoudster, liefst middelb. 1., bij R.-K. wedn. met kinderen. Heeft vaste positie. Brieven onder No. 14052 Bur. van dit blad. wegens omstandigheden der tegen woordige, in een klein gezin, 15 Nov. of later, een flink Meisje, voor dag en nacht, boven de 18 jaar, bij Mej. Jb. KUfJL, Zeeweg 57, Velseroord. gevr. n.b. 16 j., v. heele d. Zondags vr. 4 a 5 p. w. Mevr. BROCK- BËRND, Duvenvoor^estraat 9. STANDPLAATS: BLAUWE BRUG. t.o.n. een pr. salon en huisk. ameubl. Te zien: GASTHUISSTRAAT 13rood. te k„ m. zwaar dubb. veerw. en 24 nrs., w.o. mooie Opera's. Alles nieuw. Me. 1 jaar gar., voor 35. Brieven onder No. 14055 Bur. van dit blad. B.z.a. een nette v.g.g.v. Liefst voor buiten. Brieven on der No. 14041 Bur. van dit blad. R.-K, zoekt ilaatsing als tulp in de huishouding. Br. fr. lett. H. T-, STRIJ- LAND'S Adv. Bur. Schoterweg 23. een beste makke hit, bij CORNELIS VAN SCHIE, Rijksstraatweg 138, Schoten. eerste soort varken, ruim 300 pond. Bij E. C. HULSEBOSCH, Zilk, Hille- gom. Zoekt U een afdc.ende en suc cesvolle reclame in Noord- Holland boven 't Y? Plaatst Uwe aanbiedingen, aanvragen, bekendmakingen enz. enz. in het het meest gelezen dagblad in Noord-Holland boven het Y, met editie's vcor Alkmaar, Helder, Hoorn, Formerend en provincie Aanvragen voor advertentie- tarieven richte men aan de administratie HOFPLEIN 6 - ALKMAAR Telefoon 433 en 633 DEBET Fondsen in Leendepöt3,031.400. Kas 1.385,396.15 Coupons, Vreemd Bank en Mnnt en Buitenlandsche Wissels 101.541.56 Bankiers-Debiteuren 1.142.593.97 Beschikbaar bij de Twent- sche Bank, wegens voor gezamenl. rekening met haar verstrekte voorschotten 2.279.597.X422.190.97 Effecten 370.485.88 Prolongatie gegeven 1.360.570. Disconto it 849,762.51 Rekening-Courant-Debiteuren 15.402.548.68 af: Voor gezamenl reke ning met De Twentsche Bank verstrekte voorschotten 2.279.597.„13.122.951.68 Gebouwen 901.511.61 Totaal 24.545.810.36 CREDIT. Kapilaal f 4.050.000 Reserve 155.000. Buitengewone Reserve 1.180.000. Pensioen- en Ondersteuningsfonds 200.000. Leendepöt 3.031.400. Deposito's op langen termijn 2.551.690.—* Deposito's op korten termijn 6.712.861.! V Rekening-Courant-Crediteuren 5.755.463.6„ Bankiers-Crediteuren 191.854.90 Prolongatie genomen 252.000. Diverse rekeningen u 465.539.99 Totaal 24.545.810.36

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1924 | | pagina 3