W* 0ÈilÊmmÈ0A IBill ■■9891 slit ftuit; jlpi' -1 Vv - H. V. B. WIELRIJDEN. Z.F.C.R.C.H. 2—2. HaarlemUnitas 12. H.V.V.H.B.5. 0—2. Blauw witAjax 10. H. F. C. II—Z. F. C. II 4—1. SchotenHilversum 21. Moment uit den wedstrijd HaarlemUnitas. Voor het doel der Qorcummers. Winnaars Amateurs: V. Kat, 3e prijs; K. Buys, le prijs; G. Schelders. 2de prijs. ZandvoortAlcm. Victrix 32. BloemendaalWest Frisia 10 ItaliëZweden 22. OM DEN ONAFHANKELIJK HEIDSBEKER. Rotterdam wint met 43. Stormvogels III—V. V. H. I Hillegom V.O.G. 02. S. F. C. ISchoten III. HOCKEY. M. H. C.Hilversum 82. BloemendaalVictoria 32. Amsterdam IlaH.B.S. 42. Haarlemsche Hockeybond. H. S. C. De Bataaf. Sprintwedstrijden der ver. De Kampioen, De Bataaf en de R. en T. Ver. „Haarlem". Winnaars nieuwelingen, A. Volgers, 3de prijs; Schijvenaar. le prijs en P. Koenen, 2e prijs. Spoor een kal tegen lick aan krijgt en Ket veld moet veriaten. Bij U. V. V heeft v. d. Kamp het terrein verlaten. Spoedig heeft Steffens weer succes als hij de zesde er in kogelt. Kort daarop is het tijd en heeft E.D. O. gebroken met baar nederlagen. Tusschen twee zeer onvolledige elftallen werd gisteren bovenstaande ontmoeting ge speeld op het zoo goed als onbespeelbare Z.F.C.-terrein in Zaandam. Als wedstrijd had dit partijtje voetbal fei telijk niets te beteekenen, daar vooral van R.C.H.-zijde nogal voorzichtig werd ge speeld in tegenstelling met enkele Z.F.C.'ers die nu en dan erg forsch speelden. Ondanks den vinnig kouden wind. die dwars over het terrein stond, waren nog vrij veel Zaandam mers aanwezig en hebben tot het bittere einde den strijd bijgewoond. Veel fraais is er intusschien niet te zien gegeven, wat om redenen als bovenomschreven wel ver klaarbaar is. De elftallen, die onder leiding van scheids rechter Kruiver zouden spelen, zagen er als volgt uit: Z.F.C. Prins Stalpers, Van Rooy Bakker, v. d. Kaan, Schrcudcr Potte, Kolman, Hoogmoed, Vol, Lunt. Brugman, Ruijs, Nachtegeller, v. Dam. Groenendaal Müller, Nieuwenhuis, Wempe Hazevoet, Immig R.C.H. Erdtsieck Z.F.C. wint den toss en R.C.H. trapt af. Reeds dadelijk verhuist de bal naar bet R.C.H.-docl, waarin Erdtsieck de eerste cogenblikken raar staat te schutteren. Dc laagstaande zon zal daar ook wel debet aan geweest zijn, althans het leek zéér hinder lijk. Het duurde dan ook niet lang of Potte, «ven vrijgelaten door Müller, maakte het eerste doelpunt voor Z.F.C., dat Erdtsieck had kunnen voorkomen. R.C.H. wordt hier door wat actiever, doch wegens eenige ge vallen van buitenspel gaan een paar goede kansen verloren. Het spel gaat vrijwel ge lijk op en neer, doch speciaal van de lin kerzijde van den Z.F.C.-aanval dreigt het meeste gevaar, omdat de R.C.H.-verdediging daar te veel uit elkaar gerukt is, hoewel Wempe en Immig hun uiterste best doen om scoren te voorkomen. Beiden zullen echter nog veel moeten leeren, alvorens ze voldoende eerste klasse fahig zijn Inmid dels heeft R.C.H. meerdere pogingen ge waagd om gelijk te maken, hetgeen ten slotte gelukt als Brugman een goede voor zet geeft, waaruit Nachtegeller scoort. Vlak daarna krijgt R.C.H. nog twee kansen om de score te verhoogen, cocb Brugman zoo wel als v Dam falen. Nog voor de rust herneemt Z.F.C. de leiding door Hoogmoed. Erdtsieck tracht den bal nog te grijpen doch Müller verandert hem van richting, waardoor deze in het net verdwijnt. De rust gaat dan in met een 21 voorsprong voor Z.F-C. Gedurende de tweede helft werd het spel er niet fraaier op, temeer waar eenige Z.F. C.'ers wat al te forsch optraden en daar door de R.C.H.'ers hun soms maar lieten spelen. Eenige vrije trappen worden uitge deeld door den scheidsrechter, doch het wordt er niet beter op. Brugman heeft in- tusschen weinig moeite met zijn half-back en passeert deze keer op keer. Goede voor zetten volgen, doch tot doelpunten komt het niet. Plotseling echter een algemeene aan val, de bal gaat snel van man tot man, v. Dam krijgt hem vrij voor doel en maakt met een goed schot gelijk. De voornaamste ver richtingen zijn hiermee wel gememoreerd. Het spelpeil, voor zoover daarvan nog ge sproken kon worden, naarmate het einde nadert, zonder dat een der partijen nog kans ziet om een doelpunt te maken, zoodat als de scheidsrechter inrukken blaast de stand 22 is, wat wel de juiste verhouding weer geeft. De omstandigheden, waaronder ge speeld werd, zijn er niet naar om critiek op spel en spelers uit te oefenen, NVel zij nog vermeid dat van het vijftal tnvallers, waar mede R.C.H. moest uitkomen, Müller en Ruijs de besten waren. Weer een gewijzigde ploeg cn weer werd Verloren. Ditmaal was het de jongste zus, die het hem leverde, zij het geheel onver diend. Haarlem speelde niet onaardig, doch twee fouten in de achterhoede bracht den Gorinchem menschen de zege. Een groote handicap voor de vleugelspelers was het terrein, dat vooral voor de overdekte tri bune en bij de cornervlaggen onbespeelbaar was. Toch leverden bij Haarlem de wings het soliedste werk. Borghouts debuteerde als buiten-rechts lang niet onverdienstelijk, voor zetten en aangeven is goed, toch mag hij wel wat fneer gebruik van het lichaam maken. Onkenhout, aan het andere lijntje, bepaalde zich meer tot schieten dan voorzetten. Bin- nentrio matig. Na rust, toen v. Daalen mid- voor ging spelen vlotte het al dadelijk beter. Het kan dan ook niet genoeg beweerd wor den, dat deze doortastende speler daar hoort. En Bieshaar naar den vleugel met Houtkooper Sr. In de halflinie ontbrak Dik, hopelijk niet voor langen tijd. Om over tér wee iedere week hetzelfde te schrijven, wordt een tonig. Hij was weer schitterend. De Vries kreeg bijna niets te doen. Het eer ste doelpunt had hij kunnen voorkomen, hoe wel Schotsman er ook meer van weet. De bezoekers speelden nu niet bepaald een hoogstaand spel, doch hun enthousiasme ver goedde veel. Keeper en gebrs, Hörburger traden het meest op den voorgrond. Beide laatsten wa ren nu waarschijnlijk wel de reddende en gelen voor het ten doode opgeschreven V.O.C. geweest. Bepaalde engelengezichten hebben deze Rotterdamsche heeren anders niet. Hun spel was echter nog buitengewoon handig. Als onze stadgenoot Vrught aan vangen fluit, verschijnt Haarlem met: De Vries Schotsman Terwee D, Houtkooper, v. Daalen, Smit VTT Borghouts M. Houtkooper Bieshaar Brecuwer Onkenhout. Haarlem speelt tegen wind in, doch neemt dadelijk het spel in handen. Onkenhout schiet eenige malen hard in, wat niet ople vert. Een keurig schot van B'reeuwer ketst van de lat het veld in. Haarlcr blijft domi- neeren, doch heeft geen geluk met schieten, D. Houtkooper en v. Daalen probeeren het dan met verre schoten, doch succes blijft uit. Borghouts forceert een corner, die D. Hout kooper te zacht neemt. De linkenving wordt den even actief, doch Bieshaar schiet in kee per s handen. Dan komt Unitas goedkoop „an de leiding, als Schotsman vlak voor doel den bal eens goed staat te bekijken, met als gevolg dat een der bezoe kers in het verlaten doel schiet. 0-1. Haar lem blijft sterker. Een voorzet van Onken hout wordt door Houtkooper ineens hard naastgeschoten. Dc rust komt reeds in zicht en nog immer is het 0-1. Keeper en backs weten echter met eenige veine het doel voor een doorboring te bewaren en komt rust met onveranderden stand. Onmiddellijk na rust schiet v. Daalen ge weldig hard den gelijkmaker in de touwen. Velen zuilen nu een overwinning verwacht hebben, doch de gasten dachten er anders over en na lang den druk der Haarlemmers te hebben weerstaan, bracht een onverwach te uitval hen de overwinning. 1-2. Schotsman gaat in de halflinie spelen, doch Hörburgers c.s. houden stand en sleepen voor hen twee zeer kostbare punten in de wacht. Het is H. B. S. gelukt haar stadgenooten in een slecht gespeelden wedstrijd een ne derlaag toe te brengen. In de eerste 20 minu ten werd er aardig gespeeld, maar daarna was het spel het aankijken nauwelijks waard. H. B. S. had Lash weer in de gelederen, terwijl bij H. V V. Sandberg nog ontbrak. Kort na het begin heeft Schafer succes met een schot van grooten afstand. Mac Neill had waar schijnlijk last van de zon en greeep mis, 0 Na een doorbraak van H. V. V. schiet R. Neuerburg hoog over. H. B. S. blijft verdei voortdurend in de meerderheid. Na de rust dezelfde vertooning. Een hard schot van Smeets wordt schitterend door Mac Neill ge houden. Kort daarop heeft dezelfde H. B. S.'er succes, als hij met een tam schot den H. V. V.-doelman verrast, 02. De enkele R. V. V.-aanvaJlen worden zonder moeite door Denis en Vermetten onschadelijk gemaakt. Het einde komt met een 20 overwinning der Kraaien. AMSTERDAM, 16 Nov. De belangstel ling voor den vriendscbappelijken wedstrijd in het Stadion tusschen Ajax en Blauw-Wit viel bepaald legen. Het plotselinge winter weer zal daarvan wel de oorzaak zijn ge weest. Voor beide elftallen was dit weer echter juist geschikt om zich eens flink warm te trappen, al kunnen wij niet zeggen, dat wij daajrvan veel hebben gemerkt. Als geldig ex cuus kan echter dienen het feit, dat het ter rein uiterst hard en (door rijp] bovendien glad was, zoodat eenige voorzichtigheid inderdaad wel was geboden. De strijd was dan ook verre van fraai. Het gemis aan goede balcontrolt kwam bij den straffen wind, die uit den kou den hoek woei, bij verscheidene spelers bo vendien tot uiting, betgeen veel afbreuk deed aan het samenspel en zoo hebben de afwezi gen ditmaal weinig gemist. Bij Blauw-Wit ontbrak Mazurel op het appèl, terwijl wij bij Ajax nog steeds Couton en Broekman mist ten, en bovendien ditmaal Hordijk en Geu- deker. Voor de rust werd niet gescoord. Na de hervatting was er eenige verbetering in het spel te bespeuren en deden zich enkele ge vaarlijke momenten voor beide doelen voor. Kort voor het einde hakte Koudenberg met een goed schot den knoop ten gunste van Blauw-Wit door. Het volgende H. F. C.elftal is er eindelijk in geslaagd, de eerste overwinning voor de reserve eerste klasse te behalen: De Jonge Steenhouwer Adelink, Dirken Lamp v. Houten Roelvink Daniels Vries Engel v. Beem. Vries is in de eerste minuut al niet geluk kig, wanneer een goed gericht schot tegen de lat belandt. Het spel weegt goed tegen elkaar op, waarbij aan beide zijden diverse kansen niet benut worden. Op eenigszins fortuinlijke wijze weet Z. F. C. II de leiding te nemen, wanneer een der H. F. C.-verdedigers over een bal heen trapt, doch door gladheid van het terrein zich niet spoedig herstellen kan. Hoe H. F, C. II ook werkt, het gelukt haar niet voor rust den achterstand in te halen. Rust alzoo 110 voor Z. F. C. II. Wanneer weder begonnen wordt, nemen de Haarlemmers het spel onmiddellijk geheel in handen. Met een houdbaar schot maakt Vries al vrij spoedig het gelijkmakende punt, terwijl dezelfde speler door goed inloopen er kort hierop 2—1 van maakt. Dan heeft eindelijk ook Daniels succes en op fraaie wijze brengt hij den stand op 3—1, De Zaandammers werken flink, doch ook de 11. F. C.-verdediging weet van geen wijken. Kort voor het einde maakt v. Beem er 41 van, waarbij de Zaandamsche doelverdediger lichtelijk gewond werd. Einde kwam vrij spoedig met een welverdiende overwinning der H. F. C.'ers. De Scttötenaren schijnen een voorkeur te hebben om van de sterkste vereenigingen te willen winnen. Nu was Hilversum het kind van de rekening Beide elftallen verschijnen volledig. Schoten heeft haar eminenten doel man Meenhout weder onder de lat, De be zoekers kiezen het windvoordeel en Scho ten trapt af. Het is spoedig te zien, dat beide partijen elkaar niets zullen toegeven en een enthousiaste strijd ontstaat, met Schoten iets in de meerderheid. De Schoten voorhoede vertoont een goed combinatiespel en van Rlïijn krijgt handen vol werk. Na eenigen tijd zet Voskuil scherp voor doel en Geurts loopt den bal in het net 10. Dit '.v. <^V*><vs*T H| moedigt de Geel-Zwarten aan, doch ook Hil versum tracht gelijk te maken. Meenhorst toont zijn oude vorm weer te pakken te hebben en stopt eenige schoten verdienste lijk. Dan moet Stuijfzand wegens een bles suur het veld verlaten en Schoten speelt tot rust met 10 man verder. Rust 10. Als dan na de rust de Wilde het elftai completeert, wordt de strijd op dezelfde enthousiaste wijze voortgezet. De gasten trachten door forsch optreden het spel te forceeren, doch dit lukt hen niet. Schoten komt door dit onbesuisde spel zelfs in de meerderheid en na een half uur spelen krijgt Manus den bal te pakken en met een keurig schot laat bij v. Rhijn ten tweeden male visschen 20. Hilversum komt nu fanatiek opzetten, doch de Scboten-achterhoede met Meenhorst in laatste instantie, weert zich geducht en doelpunten blijven dan ook uit. De wedstrijd krijgt thans een zeer forsch karakter. Vijf minuten voor tijd weet Hilver sum de eer te redden uit een strafschop we gens hands 21. De laatste minuten verstrij ken onder groote spanning en als het einde daar is, heeft Schoten een zware, doch wel verdienden zegen bevochten. Alcm. wint den toss, zoodat Houtkamp om 2 uur onder leiding van scheidsrechter Kt h ie den bal aan het rollen brengt. Alcm. neemt den aanval over, maar de Zandv.-achter- hoede onderschept dezen aanval. Na eenige verkenning wordt dan het eerste schot op het Zandv.-doel gericht, wat de keeper na behooren verwerkt. Alcm. speelt goed en is een weinig sterker. Het eerste doelpunt is echter voor Zandvoort. Een voorzet van rechts is voor Houtkamp, maar deze geniet zoo een speciale bewaking, dat hij geen poging waagt tot schieten, maar heel kalm doorgeeft aan Keesman welke geen fout maakt en on houdbaar doelpunt. De aanvallen van Alcm. worden talrijker een goed door hun opgezette aanval besluit hun midvoor met een hard schot wat subliem door den Zandv.-keeper gekeerd wordt. Alcm. is over het algemeen sterker. Tot driemaal toe wordt een corner op het Zandv.-doel genomen, bij de laatste daarvan maakt een der geei-blauwen hands, de toegestane penalty wordt in een doelpunt omgezet. Het verre opdringen wordt Alcm. noodlottig. Keesman schiet uit de verdedi ging naar voren en onderneemt met den lin kervleugel een aanval, Houtkamp weet de voorzet te benutten en een schitterend doel punt te maken. Na de rust heeft Alcm. den straffen wind tegen, ondanks zijn zij in den aanval, hun midvoor lost een keihard schot wat rakelings over gaat. Dan gaat Zandv. ten aanval over, maar de rechts-binnen verknoeit een prachtkans om de voorsprong te vergroo- ten. Alcm. maakt gelijk, als de rechtsbuiten goed voorzet weet het binnentrio den bal in het net te deponeeren, volgens o.i. in buiten spel positie. Nu komt Zandv. weer los en probeert het winnende punt te maken, ze zijn overwegend sterker en nadat enkele schoten gestopt of in het zijnet terecht kwamen, heeft de voorhoede eindelijk succes en Zandv. heeft weer de leiding met 32, wel grab belde de doelverdediger den bal nog uit het doel, maar Keesman kogelde nogmaals in. In de laatste minuten heeft er een ware be kogeling op het Zandv.-doel plaats, maar de achterhoede weert zich wanhopig, om de nuttige voorsprong te behouden. Onder groote spanning komt het einde. In een spannende kamp heeft Bloemen- daal gewonnen van de benjamins der 2de klasse A. Het spel der Enkhuizenaren viel niet tegen en bovendien heeft de West rrie- sche club in Bloemendaal een gunsti.'en in druk achtergelaten. Langen tijd heeft het er naar uitgezien, dat het ditmaal wederom een puntloos spel zou worden, doch in de laatste minuten wist Parson na goed werk van G. Strik, den strijd in Bloemendaal's voordeel te beslissen. De eerste helft is vrij spannend. Bijzonder fraai is het spel niet, waarvan het harde ter rein natuurlijk mede oorzaak is. Bloemendaal is iets .terker, doch de aanvallen van West Frisia zijn zeer vlug en daardoor gevaarlij ker. Nadat de Bloemsndaal-voorhoede di verse ballen over en naast het vijandelijke doel heeft geplaatst en de Enkhuizer links binnen zich een prachtkans tot scoren op het luatgte moment door den Bloemendaal-doel- man zag ontnomen, komt half-time met een blanco stand. Dc 2de helft blijft zeer geruimen tijd een herhaling van het eerste gedeelte. Ook nu ijn dc aanvallen der thuisclub talrijker, ter wijl wederom de West Frisia-voorhoede zeer snel is. Als nog ongeveer 10 minuten zijn te spe len, komt Bloemendaal geweldig opzetten, Dc witten beheerschen nu hei spel. Na eeni ge corners maakt Parson het bovenomschre- n doeipunt. 1-0. Bloemendaal blijft sterker. Nadat het West Frisia-doel nog eenmaal ternauwer- ood aai een doorboring is ontsnapt cn nog 'iverse hoekschoppen op dc West-Frisia- reste zijn genomen, komt het einde met een eine, doch verdiende overwinning voor Bloemendaal. MILAAN, 16 Nov. Heden vond alhiei dc voetbalwedstrijd ItaliëZweden plaat?. De wedstrijd eindigde in een gelijk spel, 2—2. Het begin van den strijd was zeer sensa tioneel: 2 minuien na den aanvang doelpunt ten de Zweden reeds, doch nog geen minuut later maakte Italië gelijk. Zweden kwam nu in het offensief en na 22 minuten spelen» hernamen de gasten de leiding Van ioen al aan was het met bet overwicht der Zweden gedaan: Italië wist echter ondanks een meerderheid in het veld, vóór de rust niet gelijk te maken. De rust brak aan met 2—1 voor Zweden, Na de hervatting was Italië sterk in de meerderheid. Dc gastheeren vielen krachtig aan en na 9 minuten maakten zij gelijk. Hoe wel de Italianen in de meerderheid bleven, i slaagden zij er niet in het winnende doelpunt te scoren Het was een uiterst opwindende kamp, die door den Hongaarschen scheidsrechter Vertez goed geleid werd. Zweden kan meer dan Italië met het gelijke spel tevreden zijn. De doelpunten van Zweden werden gemaakt door Kaufelt en Walm, terwijl Baloncieri en Magnozzi de Italiaansche doelpunten vooi hun rekening namen. De strijd werd bijge woond door 20.000 toeschouwers, die zich zeer enthousiast toonden. ROTTERDAM, 16 Nov. De jaarlijksche wedstrijd om den gouden onafhankelijkheids beker heeft ook ditmaal weer buitengewoon veel belangstelling getrokken Ondanks de scherpe koude waren een 140.000 toeschou wers naar Spangen gekomen. Ter elfder ure moesten nog diverse wij zigingen in de elftallen aangebracht worden. In de Rotterdamsche ploeg moesten Bul, Zuidam en Groosjohan worden vervangen, waardoor vooral de middenlinie ernstig ver zwakt werd. Toch is het een aardige, vlot gespeelde wedstrijd geworden, waarin het spel zeker niet slechter was, dan we het den laatsten tijd gewend zijn. De Rotterdamsche voorhoede speelde doortastend en ware Pijl, die zijn besten tijd gehad schijnt te hebben, niet zoo slecht op dreef geweest, dan zou de Rotterdamsche overwinning ongetwijfeld veel grooter zijn geweest. Zeker, in het spel van onzen internationa len middenvoor viel ook thans nog veel te loven, zijn spelverdeelen was goed, al was zijn plaatsen naar de vleugels dikwijls te hard, doch voor doel is hij de gevaarlijke schutter van eenige jaren terug niet meer. Ver boven hem Sionk zijn oud-clubgenoot Formenoy uit, wiens balcontrole vaak ver bluffend was. De drie doelpunten, die hij maakte, waren schitterende staaltjes van voetbalkunst De jonge Excelsiorspeler Mans- se heeft op den rechtervleugel nit onverdien. stelijk gedebuteerd en zich zijn plaats wel waard getoond. De middeniinie was, zooals gezegd, de zwakke plek Invaller De Haas was hier nog wel de beste. Het steunen was beslist onvol doende. De Rotterdamsche achterhoede bleek wel voor haar taak berekend. Het Bondselftal heeft den Rotterdammers de overwinning zeker niet cadeau gegeven, hetgeen wel het best blijkt uit het feit, dat de gasten tot tweemaal toe de ieiding wisten te nemen, vooral dank zij het goede spel van Visser, die de beste man uit de voor hoede was. Daar in deze linie echter van samenhang nit veel te bespeuren viel, kon zij ook maar zelden gevaarlijk zijn Rozen- boom op den linker vleugel faalde volkomen. Van de middeniinie ging ook hier weinig uit. Krom begreep zijn taak nog het beste. In de acEierhoede dient Wamsteker te worden genoemd, die evenals m den wed strijd CorinthiansZuid-Afrika uitnemend voldaan heeft Over het spelverloop het volgepde: De Rotterdammers ondernemen de eerste aanvallen. Formenoy maakt het leder mooi vrij, waarna hij Weber in staat steli den bal voor te zetten. Koonings kopt schitterend in, doch Overmeer staat op zijn plaats. Rotter dam blijft het beste van het spel behouden, vooral de voorhoede speelt goed samen, doch Pijl zoekt het doel telkens op de verkeerde plaats. In de voorhoede van het bondselftal is Visser de gevaarlijke man. Bij een snelle doorbraak schiet hij juist naast. Even later herstelt hij echter zijn fout door met een ver schot, dat Roem blijkbaar verraste, het bondselftai de leiding te geven 01. Het spel gaat nu vrijwel gelijk op, de aanvallen der Rotterdammers zijn iets gevaarlijker, doch Pijl mist ettelijke kansen. Na 20 minuten schiet Koonings van korten afstand den bal tegen den paal, Formenoy vangt den terugspringenden bal op en doel punt onhoudbaar 11- De Rotterdamsche aanvallen blijven het talrijkst, vooral de vleu gels verrichten dikwijls goed werk, doch Pijl is niet in internationalen vorm, zoodat doel punten uitblijven. Aan de andere zijde is het vooral Visser, die Roem eenige malen in het nauw brengt Eenmaal kopt hij den bal uit een hoogen voorzet van Tap tegen de lat, terwijl dezelfde speler even later als Roem is uitgeloopen, juist naast schiet. Ongeveer 10 minuten voor de rust zet De Koning na 'n snellen ren fraai voor, waarna Halle met een hard schot het Bondselftal op nieuw de leiding geeft 12. Tot de rust wordt niet meer gedoelpunt Na de hervatting ondernemen de Rotter dammers onmiddellijk een goeden aanval, doch Pij] zoekt het doel bij de hoekvlag. Een scherpe voorzet van Webei volgt, de bal j komt bij Pijl, doch deze treuzelt met schie ten en de bal wordt bem ontnomen. Forme noy snelt echter toe, en schiet het leder on houdbaar in 22. In de volgende minuut iokt Formenoy Overmeer uit zijn doel, waar na hij den bal aan Pijl overgeeft, die hard in het verlaten doel schiet. In enkele minuten tijds hebben de Rotterdammers hun achter stand in een voorsprong omgezet 32. Het Bondselftal laat zich hierdoor echter aller minst uit het veld slaan en als de snelle linksbuiten De Koning goed voorzet en We ber over den bal heentrapt, zorgt Visser weer voor den gelijkmaker 33. Eenig overwicht van het Bondselftal volgt, docb de Rotterdamsche verdediging weert zich goed. Bij een snellen aanval van Rot terdam, komt Konings voor open doel, doch ook het schot van dezen Feijenoord-spiier faalt. Kort daarop stormt Formenoy alleen op Overmeer af. Deze kan het schot van den Spartaan wel stoppen, doch niet wegwerken zoodat Formenoy de leiding kan heroveren 4—3. Het Bondselftai onderneemt nog verschil lende goede aanvallen, doch Roem laat zich niet meer verschalken Kort voor bet einde zendt Formenoy een vliegend schot in, Jat Overmeer juist voor den toeloopenden Pijl slaat. Deze schiet echter weer meters naast. Als scheidsrechter Mutters het einde aan kondigt, is dc stand nog onveranderd en blijft de beker ook dit jaar in Rotterdam. Burgemeester Wijtema reikte het gouden kleinood na afioop aan den aanvoerder van de winnende ploeg uit. De elftallen waren van 1. n.r.: Roterdam: Roem, Sparta, d. Fuchs, Sparta, en Weber, V.O.C,, a., v. d. Ende, Grobbc, beide Excelsior, en de De Haas, V.O.C m., Weber, Feijcnoord, Formenoy, Sparta, Pijl, Koonings beide Feijenoord, cn Mansse, Ex celsior, v. Bondselftal: Overmeer, Frisia, d., Koo- ningh, H.F.C., en Wamsteker, A. S. C„ a. Krom, R.C.H., Legger, Be Quick, en Schoon beek, Velocitas, m. De Koning, R.C.H., Visser Stormv., Tap, A.S.C., Halie, Go Ahead, Ro- zeboom, Velocitas, v. 'Crt.) Klerk wint den toss en laat Stormvogels tegen den winl inspelen. V. V. H. is direct in de meerdei'heid en Tanid in het Storm- vogelsdoel krijgt het druk. Enkele goede schoten stopt hij, maar toch moet hij door een hard schot van Kloek bezwijken. De Stormvogels doen verscheidene aanvallen. Bij een dezer houdt Pieters fraai een vrije schop uit den hoek. Dan echter is V. V. H. weer aan het woord en de Groot zet her haaldelijk zijn voorhoede aan het werk. Rust komt met 10 voor V. V. H. Direct na de rust blijkt dat Stormvogels niet bij de pakken zullen gaan neerzitten. Gesteund door den wind zwerven zij gevaarlijk om het V. V. H.-doel, wat echter uitstekend verdedigd wordt. Geleidelijk worden de Stormvogels weer naar eigen helft terugge drongen en Zwaan maakt met een goed schot het tweede doelpunt. Nu heeft de thuisclub vrijwel niets meer in te brengen. Twee goed gerichte schoten van Meijer leveren even zooveel doelpunten, zoodat het einde met een verdiende, doch geflat teerde 40 overwinning voor V.V.H. komt. Op een zoo goed als onbespeelbaar ter rein laat scheidsrechter Brugman de aan voerders tossen. Hillegom is de gelukkige en neemt het voordeel van den wind. Het harde terrein is een geducht struikelblok, wat niet wegneemt dat V.O.G. steeds aan vallend is, doch h( wil maar niet lukken. Harde schoten van midvoor en rechtsbin nen gaan net naast of over. Als er onge veer een half uur gespeeld is, krijgt de linksbinnen den bal goed toegespeeld en weet met een goed geplaatst schot V O.G. de leiding te geven. 01 Dan een gevaar lijke aanval van Hillegom, die met een corner beloond werd. Deze, goed genomen, levert een scrimage voor het V.Ó.G.-doel op en als de bal net in het doel wil ver dwijnen, haalt de keeper echter den bal voor de voeten van den midvoor weg. Rust gaat in in het voordeel van V.O.G. Na de thee hetzelfde spel als voor rust: de strijd wordt geregeld op de helft van Hillegom gespeeld Een tweetal doelpunten wordt wegens buitenspel geannuleerd en als ieder denkt dat de stand 01 zal blijven, vergroot de rechtshalf van V.O.G. den voor sprong met een enorm hard schot. 02, Daarna laat de scheidsrechter inrukken. Stand van V.O.G.: 5 5 0 0 10 35 3 Om half drie trapte S. F. C, tegen den wind in, af. D» eerste aanvallen van haar loopen op niets uit. Na 5 minuten spelens nam de linksbuiten van S. F. C. den bal mee, een voorzet volgde en de midden voor zorgde voor de rest, 10. Een mooi doelpunt. De Spaarndammers zijn overwe gend sterker en weten dit dan ook voor de rust in een 40 voorsprong uit te druk ken. Na de thee leek het er op alsof Scho ten zou ophalen. Ze traden overdonderend op. In die periode trapte de linksback van S. F. C. in eigen doel, 41. Daarna waren de Spaarndammers weer aan het woord en verhoogden hunne score successievelijk tot 7-1, waarmede het einde kwam. Het spel van Schoten viel niet erg mee. De S. F. C.'ers hebben daarentegen allen goed gespeeld, doch het wil ons voorko men, dat zij Zondag trgen Spaarnestad uit een ander vaatje moeien tappen, willen ze de mooie kans op het kampioenschap blij ven behouden. Hilversum wil eigenlijk niets meer met de Hollandsche spelregels te maken hebben en stuurt daarom maar 11 spelers in het veld. Gisteren was het een mengelmoesje van het le en 2e elftal. De Musschen hebben ongeveer hetzelfde elftal als den vorigen keer; een paar m.nder goede plekken zijn verbeterd. Het was weer een geanimeerde partij, waar door de Musschen goed hockey werd gegeven. De beide vleugelspelers van Hilversum blijken vrij gevaarlijk te zijn. Het is echter al bijna rust, als de score nog steeds blank is. Dan echter neemt Hilver sum door zijn linksuiterst de leiding. 01. Direct na de bully echter valt M.H.C. aan en maakt gelijk. 11. Hilversum volgt dit voorbeeld: de bully wordt genomen, Hil versum valt aan en neemt opnieuw de lei ding. 2 Zij hebben hier ook weinig plei- zier van, want de Musschen maken weer gelijk. 22 Dan is het rust. Er wordt on middellijk doorgespeeld Hilversum schijnt uitgespeeld Het uithoudingsvermogen van de „oude rotten" laat zich gelden. Boven dien blijkt een verwisseling in de voorhoede zeer nuttig te zijn. Het spel, dat eerst meer op den linkervleugel was, is nu beter ver deeld, Het combinatiespel van de Mus schen valt nu werkelijk op. Er wordt een intensieve druk op het Hilversumsche doel uitgeoefend en geleidelijk aan voert de ge- heele voorhoede den stand op tot 82. Als Jessurun. die zeer goed floot, einde blaast, is hel „ouwe heeren"-elftal opnieuw een succes gebleken. Maar de volgende week de zware uitwedstrijd tegen Amsterdam! Direct na de bully valt Victoria vinnig aan en de strijd is dan ook nog geen paar minuten oud of de Victorianen weten reeds de leiding te nemen. 01. Bloemendaal gaat nu aanpakken, maar hun slecht verzorgd samenspel en de juist goede combinatie van Victoria, geeft den Rotterdammers eenig overwicht. Steeds gaan de Victoria-men- schen bijna overrompelend af op Heykink, die wij wel eens beter hebben zien spe len. Na een van die goede aanvallen ver groot Victoria de voorsprong. 02. Tot rust blijft het spel op en neer gaan met Vic toria een tikje sterker. Na rust komt Bloe mendaal er meer in. Het spel vlot nu beter eu het duurt dan ook niet lang of Dryver maakt het eerste tegenpunt. 12.Vrij spoe dig daarop maakt dezelfde speler uit een voorzet van Nesterman gelijk. 22. Er v ordt nu hard om de leiding gevochten. Bloemendaal is door het succes enthousiast geworden; de gasten trachten steeds bij Evekink te komen. Als Bloemendaal weer voor het Rotterdamsche doel is, geeft van Willigenburg, aan Bloemendaal de leiding. 32. Victoria tracht nog gelijk te maken, doch het einde nadert meer en meer, zon der verandering in de score. Einde komt met 32 voor Bloemendaal. Ten tweeden male in successie heeft H. B.S. een nederlaag moeten slikken, al was het dan ook ditmaal volkomen onverdiend. Het harde, gladde terrein, dat na de rust nog harder en gladder werd, brak de snel heid van de Haarlemmers, die toen de meerderheid van de technisch spelende Amsterdammers moesten erkennen.Voor dc rust is H.B.S. vrijwel voortdurend iets in de meerderheid geweest. Al vrij spoedig geeft C Sayes aan H.B.S. de leiding. Nog voor rust vergroot v. d, Borde dien soorsprong, Na de rust gaat Amsterdam echter een woordje meepraten. H.B.S. kan zich op het gladde terrein niet snel genoeg meer bewe gen, zooat Amsterdam eerst den achter stand inhaalt en dan zelfs de leiding neemt. Het einde komt zoodoende toch nog met c overwinning voor Amsterdam, Amsterdam libBloemendaal II 51. Zaterdag werd de volgende wedstrijd ge speeld: H. B. S. II—Concordia A. (Amsterdam) 22. H. B. S. brengt het volgende elftal in het veld: Over de Linden, de Boer, Brantjes, de Hart, Cannegieter, v. d. Ham, Rinckel, Ten Brink, Cornclisse, v, d. Stadt, v. d. Borden Jr. Voor rust is H. B. S. in de meerderheid, docht wist dit niet in doelpunten uit te drukken. Na rust is Concordia het meest in den aan val en wist door een fout van den Haarlem- schen keepc* de leiding te nemen, 01. H. B. S. valt dan fanatiek aan en 4 min. voor het einde weet Cornelisse door toedoen van de Hart, gelijk te maken. 11. Een oogen- blik later wordt Cornelisse even vrij gela ten en het is 21 voor H. B. S. In de laat ste minuut wist Concordia nog een dubieu" - goal te maken, zoodat het einde van de? A spannenden wedstrijd met 22 kwam. Bovengenoemde vereeniging gaf Zondag een open wedstrijd voor amateurs en nieuwelingen: 4 ronden Zeeweg 35 K.M. In overleg en medewerking van de H. S. V, „De Kampioen" en R. T. V. „Haarlem". Over het algemeen viel het weer tegen, een koude wind, en de opkomst niet zoo groot, als men bij zachter weer, zeker kan ver wachten. Onze Bataaf-leden bewezen weer de beste van den dag te zijn, de 17-jarige L. Buis, direct maar in de amateurs-klasse gestart, heeft uitstekend gereden, na de 1ste ronden in zijn wegloopspoging, uitste kend geslaagd; kwam hij met groote voor sprong als 1ste Linnen; Schcltus en Kat, reden een zeer* goeden wedstrijd, om beurten de leiding nemend. Bij de nieuwe lingen waren het Schijvenaar, Koenen en Volgers, de welverdiende winnaars. Uitslag als volgt: Afd. amateurs: 1. L. Buis, De Bataaf, in 1 uur 8 min. 45 sec. 24 punten: 2. A. Scheltus, De Bataaf, 21 punten; 3. N. Kat, R. T, V. Haarlem, 14 punten. Afd. nieuwelingen: 1. Schijvenaar, H. S, V., De Kampioen, 1 uur 7 min. 30 sec. 23 punten; 2. P. Koenen, R, T. V. Haarlem, 22 punten; 3. A. Volgers, De Bataaf, 13 punten. Namens het bestuur onze welgemeende dank! In het bijzonder de motor-controleurs. Het secretariaat is voorloopig gevestigd bij J. Buis, Zwanenburgerdijk, Halfweg.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1924 | | pagina 10