Flinke Juffrouw Agenten-Bezorgers Advertentie-Teekenaar GEBR. GERZON VERKOOPSTER DE SPAARNEBANK vragen voor de afdee ling Fonrnituren, zijden- en wollen garens een met dit artikel bekend Cabaret „Modern" De etalagewedstrijd in de Spaarnwouderstraat. R.-K. Muziekvereeniging „Utile Duld". Mooie successen! Haarlemsche Vereeniging van Sigaren winkeliers. Schoolbouw voor Bijzonder Onderwijs. Vergadering van het departement Haarlem der Nederlandsche Maat schappij voor Nijverheid en Handel. Luxor-Theater. MUZIEK. Opdracht. Het daghet in het Oosten. Arbeidsvoorwaarden Bakkers bedrijf. Pensioen-actie Spoorwegpersoneel. E. D. O. Dwarsliggers in brand. Haarlem als centrum van def Bloemenhandel. DAMMEN. HOCKEY. HEEMSTEDE. LAATSTE NIEUWS. Een nieuwe ontwapenings conferentie Telegraphisch Weerbericht. ioiV4 03 V 2 U. S. Steel «"/ie Haarl.Coé Diner-Ver Van 24 tot 30 November R.-K. 2e Meisje Nette R.K. Dienstbode NET MEISJE Flinke Dienstbode Gevraagd in de Manufactuurbranche eene boven de 20 jaar, om te worden opgeleid voor de EXPEDITIE. Winkeljuffrouwen van goede getuigen voorzien, genieten de voorkeur. Uitvoerige, eigenhandig geschreven brieven met op gave van leeftijd, waar werkzaam geweest zijnde, enz. onder No. ?408 Bureau van dit blad. Voor het Geïllustreerde Weekblad DE STAD AMSTERDAM, (met gratis ongelukkenverzekering) worden in ALLE plaatsen van Noord-Holland IJVERIGE en SOLIDE gevraagd, tegen vergoeding van flink bezorgloon en aanbreng- premiën. Brieven aan het Bureau van de „De Stad Amsterdam", Keizersgracht 234. Amsterdam. Flink Jongmensch GEVRAAGD Wie wil ruilen? een R.-K. Meisje DIENSTMEISJE R.-K. Meid-Huishoudster Nette Commensaals Groentewijk R.-K. Kosthuis TE KOOP PIANOLES KANARIES Salon Pathéfoon MASSIEF EIKEN KATHOLIEKEN alleen die lectuur, welke geen gevaar oplevert. Adverteert in dit blad* In het verbouwde en artistieke interieur, waarvan ons blad van gisteren een uitvoe rige beschrijving bevatte, had gisterenavond in Cabaret Modern de eerste voorstelling plaats, onder leiding van den heer Jean Louis Pisuisse, met zijn vroolijke kamera den, zooals het programma vermeldt. Pisuisse opende den avond met een heil- wensch en een zegebede. Deze avond is een succes geweest voor Cabaret Modern. Pisuisse heeft het talrijke publiek den heelen avond" door op 'n hoogst prettige manier weten bezig te houden, met voordrachten en samenzang en niet 't minst door zijn genoeglijken kout, sprankelend van geestigheid. En zijn vroolijke kameraden, waaronder heel gemoedelijk Jenny Gilliams in één adem vermeld wordt? Ook zij hebben een belangrijk aandeel gehad in het welslagen dezer eerste voorstelling. Jenny Gilliams boeide door haar frisch feluid en aangename voordracht (De Pop pen en Haar laatste brief). Rodi Roeters verraste door ^een verbluffende teeken vaardigheid. Jos Heydens beschikt over een volumineus geluid en Henk Stuurop geeft mooie begeleiding. Van zijn internationaal programma gaf Pisuisse onder meer „Ein Weib von Heine", dat hij nog steeds ^met dezelfde bravour voordroeg als jaren geleden. Alleen misten we nu de hangende lok, die jammer genoeg inmiddels verdwenen is en waarmee hij des tijds zoon dramatisch effect wist teweeg te brengen. Een nieuw stuk, aan zijn pen ont vloeid, getiteld „De Meisjes", was bijzonder goed. „Tommy's Jazz Band", onder leiding van den heer Tom v. d. Spek, zorgde voor goe de dansmuziek. Sisteren was het de laatste dag van den .alage-wedstrijd in de Spaarnwouderstraat. Tot besluit gaf de Haarlemsche Muziekkapel onder leiding van den heer Jongewaard van 68 uur een muziekuitvoering. Deze had een groot succes. De belangstel ling was buitengewoon groot. Het is een waardig slot geworden van de winkelweek. Tegen a.s. Maandagavond is in café Rooden- burg een gezellige avond georganiseerd voor de leden van de Spaarnwouderstraat-ver- eeniging. Bovengenoemde vereeniging, onderafdee- ling van de St. Jozefgezellen-vereeniging, gaf j.l. Woensdagavond een muziekuitvoering voor haar donateurs en kunstlievende leden. Een door het bestuur goed verzorgd pro gramma maakte, dat de zaal der St. Jozefs- gezellen-vereeniging geheel bezet was. Na een marsch, die correct werd uitgevoerd, opende de president der St. Jozefgezellen den avond en sprak woorden van dank aan donateurs(trices) voor den steun en wenschte dat davond nog verschillende nieuwe do nateurs zou opleveren om de vereeniging een bestaanszekerheid te geven. Daarna bracht het corps ten gehoore^ .,De Trouvère," potpourri sur l'opera de Verdi. Dit veeleischend nummer werd behoudens en kele fouten zeer goed uitgevoerd. „Flots du danube," concert wals, bleef goed in tempo. De inzet was heel goed, Na de pauze bracht het corps nog ten ge- hoore Dona Flora-fantasie, dit nummer is door het corps al verschillende malen uitge voerd, maar het verveelt nooit. De solo van piston en trombone klonk zuiver. Voor hei verdere deel van den avond had het bestuui zich verzekerd van de humoristen, de heeren Helleman en van Leeuwen uit Leiden. Qp een zeer aardige wijze wisten deze he.eien het publiek bezig te houden. Deze avond mag voor „Utile Dülci" wel een vai haar beste genoemd worden. Het was een recht gezellige avond. Verschillende nieuw* dorateurs en leden gaven zich bij het be stuur op. Op de te Alkmaar gehouden pluimveeten toonstelling hebben de navolgende heeren, woonachtig te Haarlem of Omstreken, be kroningen behaald: Kees Misset, zilveren eerebeker voor hoogst aantal punten groote hoenders, be nevens verschillende eerste en eere-prijzen in de afdeeling Leghorns. J. H. v. d. Broeke, eerebeker voor fraaiste collectie Krielen. Eereprijs voor fraaiste collectie postduiven. Schoonheidsklasse, be nevens verschillende eerste en eereprijzen in afdeeling Patrijs Wyandotte- en Cochin- krielen, alsmede voor fraaiste postduif en eerste en eereprijs wit Orphinton. A. G. van Servellen, H. W. van Dort en J. C. Kuyken verschillende eerste en eere prijzen in de afdeeling Krielen. A, Moojc n en A. Engelgeer eerste en eere prijzen in de. afdeeling Sierduiven. J. A. Bruigom en P. Koster in de afdee ling Konijnen eere en eerste prijzen. A. v. d. Pieterman Z. E. V. en 2e en W. F. Nieuwenbug 2 X 3e in Plymouth-Rocks. P. A. v. d. Maaren-Jansen eerste en ^ereprijzen in de Wyandotten. Maandagavond zal in de bovenzaal van café Brinkmann door bovengenoemde ver eeniging in verband met haar 15-jarig be staan een feestavond worden gegeven. Het programma ziet er keurig verzorgd uit, en naar den inhoud - te oordeeleu, belooft het een heerlijke avond te worden. B. en W. van Haarlem; Gelet op de artt. 75, le lid en 76 der la ger onderwijswet 1920 en op art. 4 van het Koninklijk Besluit van 31 December 1920, ((Stbl. No. 953); brengen ter openbare kennis; dat de Raad der gemeente op 19 Decem ber 1924 heeft besloten de gevraagde mede werking te verleenen tot verandering van in richting der bijzondere lagere school aan de Jansstraat 83 aldaar en hiervoor ter beschik king heeft gesteld een bedrag van hoogstens 882.—; dat, ingevolge art. 76 2e lid, van genoem de wet, ieder ingezetene of het schoolbe stuur binnen 30 vrije dagen van genoemd besluit bij Gedeputeerde Staten dezer pro vincie in beroep kan komen; dat gedurende dien termijn alle bescheiden op deze beslissing betrekking hebbende, voor een ieder kosteloos ter inzage liggen ter secretarie der gemeente (5e afd.) In een dezer dagen gehouden huishoude lijke vergadering van het departement Haar lem werd als voorzitter, in de plaats van den heer Ir. W. J. Burgersdijk, die periodiek moest aftreden, geïnstalleerd de heer Jhr. F. Teding van Berkhout Jr. De heer F. C. Dufour leidde de verga dering met een enkel woord in en sprak er, n rneas het geheele bestuur, voldoeningjover uit, dat de heer Teding van Berjchout, die door zijn werk geregeld zoo nauw voeling houdt met handel en nijverheid, de taak van voorzitter van het departement wel heeft willen aanvaarden. Daarna hield de nieuwe voorzitter een rede, waaraan het volgende is ontleend Met eenigen schroom heb ik het voor zitterschap van het Departement aanvaard. Wij leven n.l. in een tijd, waarin alle Neder landers, die prijs stellen op het behoud van de tot dusver door de beschaafde wereld gevolgde productiewijze, de productie dus overlaten aan het vrije initiatief der meest ondernemende staatsburgers, een zwaren strijd hebben te voeren tegen socialisatie, staatsexploitatie, medezeggenschap der ar beiders in de leiding der bedrijven, ambte narij, omslachtige en onduidelijke wetge ving, drukkende belastingen en andere uit vloeisels van eene tot het uiterste doorge voerde democratische wijze van regeeren. Deze oefent in de laatste jaren op de werk gevers een dusdanigen moreelen en econo- mischen druk uit, dat voor het vestigen van nieuwe, en het uitbreiden van bestaande industrieele ondernemingen hier te lande nog slechts in zeer enkele gevallen animo bestaat. De risico's zijn te groot geworden in verhouding tot de winstmogelijkheden. En toch is het dringend noodig, dat het productievermogen van ons land tot het uiterste wordt opgevoerd, teneinde een be hoorlijk bestaan te kunnen waarborgen voor de telken jare met ongeveer 100.000 menschen toenemende bevolking van ons reeds thans zoo schromelijk overbevolkt land, dat alleen nog in welvaart leeft bij de gratie van ons Koloniale bezit. Beroep van de werkgevers in Nijverheid en Handel op het gezonde verstand van ons volk kan nauwelijks meer zooals vroeger jaren door tusschenkomst van de volksver tegenwoordiging geschieden. Daarvoor oe fent de groote massa der kiezers een te ster ken druk en aantrekkingskracht uit op de z.g. politieke leiders, die immers in zeer vele ge vallen beroepspolitici zijn geworden. En wederkeerig is de groote massa be grijpelijkerwijze zeer moeilijk over te halen, tot het inzicht, dat hare belangen beter ge- diendjjworden door energiek medewerken aan het door het particulier initiatief ge leide productieproces dan door het najagen van marxistische utopieën. De noodige voorlichting in deze materie kan alleen nog geschieden, indien door Ka mers van Koophandel, en Maatschappijen als de onze lichamen, die niet of althans in veel mindere mate afhankelijk zijn van de Kiezersmassa de inzichten der in de practijk economisch geschoolden ter kennis van het publiek worden gebracht. Ik voorzien daarom veel werk voor de Maatschappij van Nijverheid en Handel en ook voor ons Departement, omdat juist door de Departementen het groote publiek be reikt moet worden. Vandaar mijn schroom om het voorzitterschap op mij te nemen. Ik vertrouw echter in den steun van het Bestuur en vooral van den ijverigen Secre taris, en durfd het daarom aan deze taak op mij te nemen. Vandaar anderzijds ook vreugde omdat ik het heerlijk vind misschien langs dezen weg een steentje te kunnen bijdragen tot het vestigen van een beter inzicht in economische mogelijkheden en wenschelijkheden. Maar wil dit het geval zijn, dan is belang stelling van de leden van het Departement een eerste vereischte, niet alleen door op komst op vergaderingen, maar ^ook door het kenbaar maken van wenschen ten opzichte van het door het Departement aanhangig te maken onderwerpen enz. Ik doe daarom een beroep op u allen, om daarvoor ook in de toekomst voor het Departement Haarlem de reputatie van activiteit te kunnen hand haven die het steeds bij de Maatschappij heeft gehad. Straks zal de heer Martens, Oud-Inspec teur der Directe Belastingen zoo vriendelijk zijn een rede voor ons te houden om in te leiden de vragen door het Hoofdbestuur aan de Departementen gesteld inzake het be- lastingvraagstuk, meer in het bijzonder naar aanleiding van de resolutie door de Alge- meene Vergadering te Maastricht ter zake genomen. Ik ben er van overtuigd dat deze rede en de debatten die er op zullen volgen dienstbaar zullen zijn voor het kenbaar-maken van eenige dier mogelijkheden en wenschelijk heden, waarop zooeven door mij werd ge doeld. Mag ik thans uw aandacht vragen voor den Heer Martens. Vervolgens was het woord aan den heer G. W. Martens, die een belangrijke beschou- Zooals het programma vermeldt, geeft het Luxor-theater deze week een programma ohi tranen te lachen. Al hebben we van tra nen nu juist niet zooveel kunnen bemerken, toch moeten we zeggen, dat we ons gisteren avond best geamuseerd hebben met de kleine re füms en het hoofdnummer. Vooreerst noemen we de beide mooie, gekleurde natuuropnamen, waarvan „De goudzoekers" de meest interessante en de reproducties uit Californië, „het aardsch paradijs" de meest verlokkelijke was. Na de beide oer-grappige en dol-komische kluchten „Twee patente jongens" en „Een rollende woning", bracht het „Luxor- nieuws" ons eenige actualiteiten van min of meer belang. Na de pauze komt de clou van den avond „De race naar het geluk" een sensationeele super-comedie in 6 acten, met Monty Banks in de hoofdrol. Een der grootste verdiensten van deze film is, dat zij niet zoogenaamd diepzinnig is en niet sentimenteel, daarbij uitmunt door beschaafd spel en, ofschoon niet bijzonder origineel, toch een grappige situatie te zien geeft, wel en in staat is om een vroolijk uurtje te bezorgen. Het zien van deze film is een werkelijke ontspanning, zoodat we voor hen, die eens een paar uren hartelijk willen lachen om gezonden humor, een bezoek aan het Luxor- theater warm kunnen aanbevelen. De begeleidende muziek was van dien aard, dat het prettig was er naar te luisteren. Toynbee-vereeniging. Concert, Het was een goede gedachte van de Toynbee-vereeniging om het 10-jarig be staan der vioolklasesn met een concert, of liever met een openbare les te vieren, hoewel dit niet het belangrijkste onderdeel van de taak der vereeniging is .Haar werk kring bepaalt zich meer tot het maatschap pelijke, tot het geven van elementair on derricht in nuttige werkzaamheden. Daarnaast heeft de vereeniging haar vioolklassen en hetgeen Vrijdagavond met deze klasen werd gepresteerd, kan wel op succes wijzen. Men kan natuurlijk niet verlangen dat elk der uitgevoerde nummers een vol doende bevrediging zal wekken; daarvoor mag allereerst de leeftijd der debutanten en de omstandigheden, waarin zij debutee- ren in aanmerking worden genomen. Zoo liet in het begin van den avond, dat ge wijd was aan elemefitair onderricht aan de afzonderlijke klassen, de zuiverheid der strijkinstrumenten wel veel te wenschen over, maar toch werd met nauwgezetheid gestreken en het was duidelijk, dat dege lijke leiding hier een goed aandeel in had. De nummers, achtereenvolgens door dc verschillende klassen uitgevoerd waren ge kozen naar de vaardigheid der leerlingen en de meesten brachten het er vrijwel goed af, eenige uitzonderingen mischien daar gelaten. Het geheel, ook het tweede deel van den avond stond onder leiding van den muziekleeraar der Toynbee-vereeni ging den heer C. G. Julius Rühl. Dit twee de deel van den avond was belangrijk be ter dan het eerste. Oorzaak hiervan was zeker ook dat het strijkensemble versterking had gekregen van eenige leden der Haarlemsche Orkest vereniging, zoodat een volledig sympho- nie-orkest was in elkander gezet, echter niet geheel volledig, want de waldhoorns ontbraken, zooals de dirigent tot zijn spijt moest mededeelen, Uitgevoerd werden de de Eerste Symphonie in C-dur van Beet hoven en de ouverture Guido Torelli van Zerco. Na de Spanische Tanze 1, 3 en 5 van Moszkowski werd de avond met een marsch besloten Hier werd belangrijk beter werk gele verd, vooral de Spanische Tanze van Moszkowski mochten er wezen. In de eerste symphonie scheen men nog niet aan elkander gewend, stonden de vio len nog eenigszins vreemd tegenover de andere instrumenten, zoodat niet alles tot zijn recht kwam, maar allengs werd dit beter en het was bij Moszkowski op zijn Namens Het bestuur der Toynbee-veree niging complimenteerde de voorzitter, de heer J. H. Wentholt, den leider van den avond, den heer Rühl, bedankte hem voor hetgeen hij voor de vereeniging deed en bood hem een krans aan. Een der leerlingen sprak ook een com- plimentatie en deed eveneens zijn woor den van een krans vergezeld gaan. Voor de Toynbee-vereeniging was de avond niet zonder succes het Electro-technisch Installatie Joh. G. Spruyt, Barbarossastraat is opgedragen de algeheele elecfri- sche lichtinstallatie in het „Sint Jacobs Godshuis", aan de Hagestraat. Aan Bureau alhier, wing gaf over het vraagstuk van belasting-1 best. Dit bewees de goed bezette zaaiooK verlaging hier te lande, in verband met de door gul applaus, vragen, door het Hoofdbestuur over dit onderwerp aan de departementen gesteld De inleider vond daarbij o.m. gelegenheid tot het maken van interessante vergelijkingen met het belastingstelsel in Zwitserland, waar in verschillende kantons bepaald is, dat de totale belastingen van Staat en gemeente op vermogen en inkomsten niet meer mogen bedragen dan een zeker percentage van het inkomen (bijv. 30%) als maximum. Geheel iets anders dus, dan de onbeperkte heffings vrijheid van Staat en vooral gemeenten ten onzent. De inleiding werd gevolgd door een ge animeerde gedachtenwisseling over ver schillende .punten, waarbij ook weer duidelijk naar voren kwam, hoe noodig verlichting van d:n te zwaren belastingdruk is in het bel ng van voldoende kapitaalvormi ng» de eerste voorwaarde om onze sterk toenemende be volking productief werk te verschaffen. Eveneens werd de aandacht gevestigd op de zeer groote baten, in de laatste jaren door Indische ondernemingen opgeleverd. Zon der deze baten zou de economische en fi- nancieele toestand hier te lande veel zorge lijker zijn geweest, dan ze thans reeds is. Maar het is gevaarlijk onze volkshuishou ding zoo zeer van wisselvallige baten, f is de bedoelde, te laten afhangen. Men moet de tering naar de eigen nering zetten en de uitgaven der overheid aanmerkelijk vermin deren. Als resultaat van de besprekingen werd aan het bestuur opgedragen de gebleken zienswijze der vergadering in een nota ter kennis van het Hoofdbestuur te brengen. Het bestuur der R. K. Middenstands- vereeniging schrijft Zou het werkelijk waar zijn, dat men kan gaan zeggen voor onze R. K. Middenstands- vereeniging, na al de doorgestane misère's „Het daghet in het Oosten" Inderdaad, we gaan gelooven, dat het den goeden kant uit gaat In de jongste Ledenvergadering werd, zooals bekend, aangenomen het voorstel- Jac. Holt, om parochiale Commissies te gaan vormen, die zouden zorgen h't ontbrekend? bedrag bijeen te brengen, nocc'i f om de c irect opeischbare schulden te voldoen, ten einde ook daardoor de opheffing der Vereeniging te voorkomen. Zoo goed als allen, ter vergadering aan wezig, verklaarden zich bereid. Deze zijn inmiddels parochiesgewijze ingedeeld en gisteren, Vrijdagavond reeds, vergaderden de Commissies der Parochiën St. Jozef en St. Antonius. Voor de anderen waren nog geen zalen disponibel, daarom zijn zij tegen de volgende week geconvoceerd. De stemming op beide, goed bezochte ver gaderingen, welke ook door leden van het Dagel. Bestuur der Vereeniging werden bijgewoond, was zoo opgewekt mogelijk. De Commissie St. Jozef koos tot haar voorzitter den heer Jac. Holt en tot haar secretaris den heer J. P. A. Nelissen, terwijl de Commissie St. Antonius tot voorzitter koos den heer J. H. Beekman en tot secretaris den heer J. N. Hensen, op wiens medewer king het Alg. Bestuur ten zeerste prijs stelt. De niet ter Algemeene Ledenvergadering aanwezige leden zullen nu dezer dagen van twee heeren uit deze commissie bezoek ont vangen om ook hen in de gelegenheid te stel len financieel er aan mede te werken, dat de Kath. Organisatie tenminste kan blijven bestaan en deze schande onzer Katholiciteit bespaard zal blijven. Is hier, waar Katholieke plicht gebiedt, nog een aanbeveling noodig Het is de bedoeling, dat later deze Commis- siën zullen omgevormd worden in Perma nente Commissies en wat St. Jozef en St. Antonius betreft, deze besloten reeds nu niet te zullen rusten, vóórdat alle R. K. Middenstanders uit deze beide parochies Zullen ondergebracht zijn in de bloedeigen organisatie, waarin zij alleen en uitsluitend thuis behooren. Met recht mogen we dus zeggen het gaat den goeden kant uit 1 De blijde hope van het Bestuur is ook op de andere Commissies gevestigd. Geve God, dat uit het kwaad, dat over onze Katholieke Organisatie is neergekomen, ten slotte het goede zal te voorschijn treden. Allen zijn vol goeden moed 1 En de hartelijke en onver moeide medewerking van hare parochie geestelijkheid kan der Commissies wel ver zekerd worden 1 Evenwel, we zijn er nog niet 1 De parochiën H. Hart (Kleverpark), Joh. de Dooper (Amsterd. kwartier), H. Maria O. O. (Overveen), Allerh. Drieëenheid (Bloemendaal), H. Liduiaa (Schoten, Rijks straatweg), H. Bavo (Oud-Schoten), schitte ren of geheel, of zoo goed als, nog door af wezigheid. En dat mag natuurlijk niet 1 Dat dus ook in deze parochiën flinke Mid denstanders opstaan en zich opgeven aan het Bestuur, ofwel, dat in deze parochiën de E.E. Geestelijkheid er de koe Dij de horens pakke. Voor ons, Kath. leeken, is de wil en de eisch van onzen Bisschop een bevel, doch voor onze E.E. Geestelijkheid is natuurlijk reeds het verlangen voldoende. Het Bestuur der R. K. Middenstands- vereeniging vertrouwt er dan ook op, dat ook binnen een paar dagen de genoemde pa rochiën hare Propagandacommissiën zullen hebben. Er is geen dag en> geen uur te ver liezen. Natuurlijk zullen we dankbaar vermelden, welke parochiale Commissies verder nog zijn gevormd, terwijl we natuurlijk ook zullen vermelden in welke parochies, onverhoopt, de oprichting niet tot stand kon komen. Immers, er is geen andere uitweg 1 Wat reeds maanden tevoren gezegd is we moeten verdwijnen en dat wil ons Kerkelijk Gezag niet welnu, dan moeten we vooruit Door het hoofdbestuur van den Algemee- nen Bakkersgezcllenbond is dezer dagen 'n verzoek aan de Bakkerspatroonsvereeniging alhier gericht, om een bespreking ten einde tot het vaststellen van een behoorlijke ar beidsovereenkomst te komen. In eene plaats gehad hebbende gecombi neerde hoofdbesturenvergadering is de nieu we pensioenregeling besproken. Over de te maken bemerkingen kwam men in beginsel overeen. De hoofdbesturen zullen de door de coimmissie uit de vijf organisaties (Van Braambeek, Van Oostveen, De Groot, Wil- lemse en Ketelaar) gemaakte bemerkingen merkingen aan de commissie worden gezon den, welke de eindredactie van het ant woord aan de Directie zal vaststellen. Men zal begrijpelijkerwijs een en ander in het oog houden voor wat de gebeurtenissen vcor het rijkspersoneel betreft. A.s. Zondag gaat E.D.O. met het volgende elftal naar Dordrecht: C. v. d. Hurk, Perucal, Stoffen, D. Tanis, A. Zwart C. v. d. Laan, J. v. d. Laan, Perucal Boeré, Kuit De Kiefte. Het meespelen van Perucal Jr. is nog niet zeker. Invaller is W. Spoor. De reserves ontvangen H.F.C, II te 10 uur. Om vijf minuten voor vieren in den afge- loopen nacht is door den heer C. S„ wo nende aan de Amsterdamschevaart, aan de Politie te Haarlem kennis gegeven dat er brand was achter het gebouw der Centrale welke de afdeeling Haarlem van Bloembol- Werkplaats van de Nederl. Spoorwegen. Uit lencultuur in uw blad van gisteren naar een door de Politie ingesteld onderzoek j voren brengt om den zetel van Bollencul- Men schrijft mij: U hebt reeds eenige malen, geachte klok-/ kenluider, op deze plaats de kwestie aange roerd van de vestiging van den zetel van den Bollenhandel Waar zal die komen? In Haarlem, in Heemstede, in Hillegom? Op dit oogenblik weet niemand het. U hebt al eens de meening geuit, dat, in dien de zetel te Heemstede komt, ook Haar lem kan tevreden zijn, omdat Heemstede en Haarlem in dit verband vrijwel één zijn. Men kan veel voor uw redeneering voelen en toch van meening zijn, dat de argumenten later bestudeeren, waarna eventueele op- komen, bleek nadat de veldwachters van de ge meenten Haarlemme'rliede c.a. en Halfweg waren gewaarschuwd dat vier hoopen, tellende ongeveer 500 dwarsliggers door on bekende oorzaak in brand waren geraakt. De gemelde veldwachters stonden tegen over dezen brand vrijwel machteloos. Ned. R. K. Dambond, distr. R'dam. Kampioen 192425 H. Regouw. Donderdagavond vond dc 5e (laatste) ronde plaats in den wedstrijd om het kam pioenschap van het ei trict Rotterdam van dezen bond. Partij v. d. MeerH. Regouw. Na een zeer regelmatige positiepartij v, 1 ;de in den eindstand van 4 tegen 4 schijven door braak voor beide partijen. Hoewel wit (Re gouw) iets sterker stond en ook eerder dam kon halen was dit echter niet voldoende om de winst te verkrijgen, zoodat beide spelers de punten samen deelden. Hiermede heeft de titelhouder zijn titel weer met »itstekend resultaat (3 partijen gewonnen en 2 remise van de 5 te spelen partijen) verdedigd en zich het kampioenschap 19241925 verzekerd. Partij J. HoogenboomA. v. Slobbe werd na zeer onregelmatig spel in een eindstand van 2 dammen tegen 2 dammen en 2 schijven remise gegeven. Partij Gunneweg—Treijtel uitgesteld. De afgebroken partij uit de 4e ronde SlobbeGunneweg, werd andermaal in gelijken eindstand afgebroken. De uitslag der 5e ronde is dus V. d. MeerRegouw 11 v. SlobbeHoogenboom 11 GunnewegTreijtel uitgesteld. v. SlobbeGunneweg afgebroken. De voorloopige eindstand is H. Regouw 8 punten uit 5 partijen kam pioen, J. A. v. d. Meer 5 (5), J. Hoogenboom 4 (5), A. Treijtej 4 (4), 1 partij nog te spelen. Slobbe 3 (4) 1 partij afgebroken, A. Gunne weg 2 (3) met 1 afgebroken en nog 1 te spelen partij. De twee hoogst aankomende in dezen wedstrijd dingen mede naar het kampioen schap van den Ned. R. K. Dambond. Voor deze tweede plaats hebben momenteel nog kans v. d. Meer, Treijtel en Slobbe dit hangt echter geheel af van den uitslag van de 2 nog niet beëindigde partijen Slobbe Gunneweg en TreijtelGunneweg. HOCKYPROGRAMMA VOOR ZONDAG A.S. Westelijke afdeeling. le klasse. (Hollandsche regels). A Den Haag H.O.C.—Bloemendaal Rotterdam VictoriaH.D.M. B. Amsterdam AmsterdamM.H.C. Hilversum Hilversum't Gooi. Prijzen etalage-wedstrijd. Na afloop van dc zeer geslaagde winkelweek zijn aan de volgende winkeliers prijzen toegekend voor de versiering van hun etalages: Eere-prijs, een gouden horloge, Firma Stcenvoorden, Wijnhandel, Binnenweg, le medaille: de heer Roggeveen, slager, Raad huisstraat, 2e med.: de fa. van Zijl, Krui deniers- en Koloniale waren, Binnenweg. 3e med.: „Het Hollandsch Binnenhuis", meubelzaak, Binnenweg. 4e med.: de heer Germans, fotograaf; 5e med., fa. Ruysenaars, zaadhandel Binnenweg. De wedstrijd-etalages, georganiseerd door de Winkeliersvereeniging, zijn een groot succes geworden. Niet minder dan 1586 in gezetenen hebben aan de beoordeeling van de etalages deelgenomen. Er waren 86 prijzen. De vier eerste prijzen werden toegekend aan: 1. H. Jansen, met 65 punten, gouden horloge met diamant; 2. den heer dc Vries met 61 punten, groote motor lamp; 3. mevr. de Wed. Jansen en 4. C. Pcllé. De 6 tweede prijzen werden gewonnen door F. v. Emmrik, mevr. v. Emmerik-v. Staveren; Louise Jonkman; mevr. Kunst en mevr. v. Breugel. Aan den 6-jarigen A. v. d. Hoof, wonende aan de Drieheerenlaan, werd een troost prijs toegekend De kleine baas had alles zelf voor elkaar gebracht. Woensdag a.s. vergadert de Winkeliers vereeniging, ter verkiezing van een defini tief bestuur. GENèVE, 21 Nov. Het verluidt hier, dat pres. Coolidge een nieuwe ontwapenings conferentie zal bijeen roepen, welke in Europa vermoedelijk in Den Haag zal bijeen tuur in Haarlem te houden, klemmend zijn. Ik althans ben van die meening en ik hoop hartelijk dat er, alsnog een weg gevonden wordt, om den zetel van Bollencultuur te Haarlem te houden, hoezeer ik mij begrijpen kan, dat het eerste initiatief niet van het gemeentebestuur van Haarlem kan uitgaaa na de ondervonden behandeling. Tot zoover inzender. Hoezeer mijn standpunt ook handhavende, wil ik toch wel verzekeren, dat de zetel in Haarlem zelf komt, van mijn kant daar geen bezwaren tegen is, maar het is niet noodig, dat Haarlem's gemeentebestuur daar extra veel moeite voor doet. WASHINGTON, 21 Nov. Het staatsdepar- lement deelt mede, dat er geen definitieve grond is voor de geruchten die te Genève loopen, dat de Amerikaansche regeering stappen doet voor 't bijeen roepen van de ontwapenings-conferentie in Europa. Medegedeeld door het Ned. Kon Meteo rologisch Instituut te De Bildt Naar waarnemingen in den morgen van 22 November. Hoogste Barometerstand 777.2 m.M. te Biarritz. Laagste Barometerstand 734.4 m.M. te Roest. Verwachting van den avond van 22 tol den avond van 23 November: Matige, Zuidwestelijke wind, meest zwaar bewolkt of betrokken, waarschijnlijk eenige regen, zelfde temperatuur. MEDEGEDEELD DOOR De Beurs opende heden: prijshoudend. V. K. I HEDEN 5% Nederland 1919 95®/g 95l/2 6% Nederland 1923 IOH/4 Nederland 191'/ 855/16 855/ie 7% N.-I. 1921 A. 1027/16 1027/16 6% N. I. 1923 D 975/i6 975/i6 6 X/2 Oude Vaart 80 dito Gem. Eigendom Mij. „Nederland" 153l/2 1521/2 Scheepvaart-Unie 126 126 Rotterd. Lloyd 1231/4 135l/4 136 763/4 Holl. Stoomboot 26 431 4291/2 368 368 Jurgens gew. 74 731/2 177 177 1335/ 8 134 Cert. Hand :1 Mij '213/i 12ll/a 12G/2 122 941/4 Geconsolideerde 631/2 1641/2 3373/4 3373/4 115l/2 114 13 131/4 158 158 Actions id 155l/2 156 173/4 19^2 124l/2 124l/2 Oude Deli 384 385l/2 395 394 Deli Batavia 3541/2 354 Amsterdam Rubber 156 157 1901/4 1031/2 104 Wai Sumatra I25I/2 126 3191/2 320 743/ g 74 148 147l/2 77?/l6 221/4 213/4 Comm. Maxwell Bakenessergr. -27— Telef. 1995 MAANDAG: Vennecellisoep - Run. derlappen - Koolraap - Appelbollen DINSDAG: Macaronisoep - Runder rollade - Brusselsch lof - Rijsttaart WOENSDAG: Groentesoep - Gebra den sausijzen (op verzoekt gekookt hamspek) - Stamppot van Zuurkool - Chocoladepudding met vanillesaus DONDERDAG: Witte boonensoep Hazepeper - Appelmoes Griesmeel pudding met rozijnen VRIJDAG: Schildpadsoep - Gestoofde paling (op verzoek Kalfsgehakt) Gestoofde Biet - Drie in de pan ZATERDAG: Ker- rysoep - Rookworst - Stamppot van Boerenkool - Compote van peren ZONDAG: Tomatensoep Kalfslappen Spruitjes - Rijst met abrikozen. Gevraagd met 1 Dec of eerder Ir. klein gezin te Aerdenhout een v.g.g.v., niet ben. 18 jaar. Brieven, on der No 14187 Bur. van dit blad. gevraagd voor terstond te Heemstede met huiselijk verkeer. Brieven onder No. 14189, Bureau van dit blad. PMW gevraagd voor den dag of voor dag en nacht, v.g.g.v. Adres: Jacobijnestr. 3, Boekhandel. 3350 Gevraagd met 1 Dec. een of Meid-Huishoudster, geheel zelfst. k. koken en werken met behulp van werkvrouw. Brieven onder No. 14217, Bureau van dit blad. Terstond gevraagd op groot han delskantoor een goede hand schrijvende en be schikkende over algem. ontwikkeling. Liefst ook bekend met machine- schrijven. Leeftijdló18 jaar. Brie ven onder No. 3385 aan het bur. v. d. blad. een nette R.-K. Dienstbode. Adres: P. HU1JG, Jan Gijzenvaart A. 17, Bloemendaal, Een mooi Bovenhuis voor vrij Huisje. Adres: Vooruitgangstraat 123rd. Terstond gevraagd een bekwaam ILLUSTRATIE- en RECLAME TEEKENAAR tegen vast sa.aris Zij die n et .n staat zijn groo- tere en kle.nere verha en traal te lliustreeren ge.ie- ven n et te solliciteeren. Br. No. 3314 bur- v.d. bi. Bij jonggehuwden wordt gevraagd als meisje-alleen, v.g.g.v. Zich te vervoegen bij Mevr, JANZEN, Nieuwe Gracht 78. In gezin van twe personen te Lim- inen wordt gevraagd een voor dag en nacht. Loon 300. Brie ven ond. No. 14215, Bureau v. d, blad. gevraagd bij wed., met groot gezin en winkel. Liefst boven 30 jaar. Brieven onder No. 14203 aan het bur. v. d. bl gevraagd. Gebruik van vrije slaapka mer. Dr. LEIJDSSTRAAT 129, Schoten. ter overname aangeb. Wegens veran dering van werkzaamh. Br. onder No. 14201 aan het bur v. d blad. Net R.-K. jongmensch zoekt Geen beroepskosthuis. Brieven onder No, 14182 Bur, van dit blad. een zoo goed als nieuwi brei-machine (Classe I) met nog 4 jaar garantie, met tafel en alle toebehooren, heeft gekost 265, nu 150. Br, onder No. 14188 aan het bur. v. d. blad. aangeb. d. erv. Muziekleerares. Spe ciale, prettige, tevens grondige en vlugge methode v. volw, Cond. bill. Br, ond. No ï302. Bur. van dit blad, aangeboden van diepe stam, vanaf 6.50. Leidscheplein 26rd. te koop, met pr. Zv^itsersch dubb. werk en 20 nrs. voor spotprijs* Linschotenstraat 74 zwart. Theckaslen f 10.90, met los blad. Eiken Piëdestal f 1.99. Vergulde schilderijen. f2.49 per paar. Spiegels f 2.49. Kap stokken f 3.90. Parapluiebakken f 5.60. Geen lokprijzen. Alles geëtaleerd. H. J. VAN LEEUWEN'S Meubel buis KlEIN HEILIGLAND 61 koopt niet in winkels waar onzede lijke of N. Maltbnsiaansche artikelen worden verkocht of voorhanden zijn. Koopt aan stationsboekenkasten

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1924 | | pagina 7