VAN f Uit het Roomsche voetbalkamp. Vierde Blad Maandag 1 December 1924 SPORTFEESTEN ter gelegenheid van de plechtige inwijding der tribune op 't R. K. Sportpark. DISTRICT HAARLEM. R.-K. V. V. „Alliance". ALLIANCE I—T. Z. B. II, R.-K. Voetbalvereeniging „V. V. F." R.-K.V.V. H. B. C. R.-K. Voetbalver. D. S. S. Leiden IIT.Y.B.B. II 1—3. T.Z.B. I—R.-K.V.Z. II R.-K. V. V. „Victrix". R. K. S. V.—„Vitesse" N. V. B. Haarlem't Gooi 24. E.D.O.Excelsior 03. Het was Zondag een groote dag op ons Roomsche Sportpark. De mooie tribune zou ingewijd worden, de tribune, zoo noodig op een sportpark, omdat, vooral op een terrein als dat aan de Molenwerfslaan, waar men altijd regen en wind uit de eerste hand krijgt, een schuilplaats kan bieden tegen deze voor voetballers en publiek zoo onge- wenschte elementen, maar ook om een wed strijd te kunnen gadeslaan zonder een paar uur langs het "lijntje te moeten staan. Toen wij Zondag op het Sportpark kwa men, en wij dachten dat nu een haag van menschen zouden aanwezig zijn, temeer nog, daar velen een uitnoodiging hadden ontvan gen om bij de plechtigheden aanwezig te zijn, vergisten wij ons deerlijk. Nu ja, er waren wel vreemde gezichten, en onder de aan wezigen mochten wij tot ons genoegen zien Mr. Bomans, maar het getal aanwezigen was beneden de verwachting. Om ruim half een werden de sportfeesten geopend met een wedstrijd tusschen 2 Junioren elftallen. De opstellingen waren als volgt: A Heemskerk, Piepers, v. Deurzen, Brouwer, Joosten, Jonker Nieuwenhoven, Geels, Bosse, Huizen, Rozenhart. Kokkelkosren, B. Vernooi, v. Honschoten, Turnhout, v. Dijk, J. Vernooi, Henning, v. Noort, P. Schoen, Schreuder, H. Louwerens. Elftal A. speelde in de geelwit kleuren. Elftal B in die der T. Y. B. B. Scheidsrechter de heer Th. Assendelft. Elftal B wint den toss en Iaat Bosse legen wind in aftrappen. Direct na den af trap is alles vol vuur, maar de B-spelers blijken iets in de meeraerh id te zijn, doch kunnen het voorloopig niet verder dan eenige corners brengen, tot v. Turnhout het ooel onder schot krijgt en Heemskerk moet visschcn. 01. Met 10 voor B wordt gedraaid. Het veld is door een klein regenbuitje wat glad geworden, het wordt gelukkig spoedig weer droog en zeer mooi voetbahveer. Uit een goed genomen corner, kopt Turnhout No. 2 in het net. 02. Als A een mooie aanval onderneemt, nadat eerst Schoen een zekere goal uit doe! slaat, waarvoor een penalty wcrdt toege kend, welke door den keeper gesR pt wordt, scoort Nieuwenhoven onhoudbaar. 12. Wel blijft A eenigen tijd druk uitoefenen, doch B weet dien druk te weerstaan, en als Assendelft tijd fluit, heeft elftal B de over winning behaald. Namens de R.-K. Sportcentrale, reikt kapelaan Postma daarna aan ieder speler van het winnende elftal een fraai sigaretten pijpje uit, als aandenken aan dezen middag. Even voor het einde van dezen wedstrijd verschenen de 23 delenemers aan den start van den 5 K.M. wedloop. De deelnemers werden in de volgende orde opgesteld: Jos. Mathot, Excelsior, Haarlem. B. de Ronde. Urs ;s, Haarlem. T. Kulk, D. O. S., Heemstede. J. Beyersbergen, Graaf Willem II, Den Haag, (buiten mededinging.) J. P. M. Koevoets, Wilskracht, Amster- Jam. M. Pielage, Ursus, Haarlem. A. Klaassen, Excelsior, Heemstede (buiten mededinging). A. Wijsman, Ursus, Haarlem. H. Walter, D. O. S., Heemstede. D. Prins, Graaf Willem II, Den Haag, (buiten mededinging). J. Galjaerd, D. O. S., Heemstede. A. Masteling, Ursus, Haarlem. A. Mulero, Victrix, Haarlem. W. de Zwager, Ursus, Haarlem. M. Oostermeyer, Wilskracht, Amsterdam, J. A. Street, Hoofddorp. Karmer, Wilskracht, Amstredam. B. Hertroys, Wilskracht, Amsterdam. C. Kulk, D. O. S., Heemstede. A, Pecperkorn, D. O. S., Heemstede B. Sluiters, D. O. S., Heemstede. N. de Zwager, Ursus, Haarlem, Voorzitter kamprechter is de heer J. Hooy en commissaris van vertrek en aan komst de heer A. Schoonderbeek. Nadat de fotografen hun werk hebben verricht, klinkt het startschot en vertrekken de deelnemers van het 2e terrein over Molenwerfslaan, Camplaan, Valkenburger plein, v. Merlenlaan, Heerenweg, Kerklaan, Raadshuisstraat, Havenstraat, Camplaan en Molenwerfslaan naar het terrein, waar zij het 2e terrein moeten omloopen om voor ie tribune de finisch te bereiken. Zoodra de deelnemers vertrokken zijl, worden de laatste minuten van den Junio- rensirijd gestreden, waarna kapelaan Postma overgaat tot het wi-den van de nieuwe tribune. Langs den weg hebben de loopers vee! bekijks. Voorop gaan 2 wielrijders, terwijl eenige wielrijders controleeren, Klaassen en Oostermeyer plaatsen zich spoedig aan den kop, beiden uitstekende loopets, die in een prachtigen stijl den weg afloopen. Nauwelijks is de inwijdingsplechtigheid at- geloopen, of in de verten komen de eerst: deelnemers reeds terug. Voorop Klassen, met 2 M. achter zich Oostermeyer. In die volgorde komen zij het terrein op, Klaassen zet er een prachtigen snurt in en loopt zon der inspanning eenige meters uit, om zonder de minste blijken van vermoeidheid te geven, als No. 1 de finisch te passeeren, in 17 min., 17 1/10 sec., met vlak achter zich Oostermeyer in 17 min, 20 sec. Dan komen in zeer korte tusschenpoozen binnen Koevoets, in 17 min. 48 1/5 sec. en Walters, in 17 min. 58 1/5 sec. en zij aan zij de beide Hagenaars Reygersberg en Prins, dan A. Mulders, e.a. Daar No. 1, 5 en 6 buiten mededinging medeliepen, daar zij, als leden van de N. A. U. niet naar een prijs mochten mededingen, werden de prijzen als volgt gewonnen. Ie pr. Verg. zilveren plaquette, M. Ooster- meyer. 2. pr. Verg. zilveren medaille, J. P. M. 3e. pr. groote zilveren medaille, H. Walters. 4e pr. kleine zilveren medaille, A. Mul ders. Na afloop verzamelden de dee.lnemers zich voor de tribune, waar Mr. Bomans de prij zen uitreikte. Mr. Bomans wenschte den heer Klaassen geluk met zijn succes van dezen middag, ook a! kan hij dan den prijs, die voor No. 1 is uitgeloofd, niet aanvaarden. De H. Apostel Paulus zegt, spr. zeidc het reeds, dat niet ieder, die in de ren baan medeloopt het eerst kan aankomen. Laat dit succes voor u een herinnering zijn, dat steeds getracht moet worden, als no. 1 aan te komen, niet alleen in de sport, maar ook in het leven in de Maatschappij. Moge God u de kracht geven, ook in uw verder leven een eerse plaats in te ne men. Ook de andere winnaars ontvingen een aanmoediging, benevens hunne prijzen. Als slot stond op hel programma de wedstrijd Haarl. elftalBeverwijk I. Beverwijk kwam als volgt uit: P. Bras, ,WJoosten, G. Numan, W. Rooymomds, M, Vinke, J. Sterk, F. Dekker, W. v. Vlissingen, C. Niesten, M, Teeling, C. Braam. Het Haarl. elftal was: Nelis, v. Steyn, Braakhuis, N. de Zwager, Kramer, Lensen, Huisman, A. de Vries, A. Snoeks, Drayers, Krieger. Scheidsrechter v. Tol. In het Haarl. Elftal was H. de Zwager in de plaats van Smit. Na de traditioneele hoera's trapt Mr. Bomans voor Beverwijk af. De eerste aan vallen zijn vqjor de gasten, waarbij zij al eenige goede ''kansen krijgen, daar v. Steyn en Braakhuis al zeer gevaarlijk staan te schutteren, doch zich later herstellen. Bij een aanval van Haarlem bewerkt Snoeks de bovenlat. Als dan Braakhuis weer eens mist, schiet Niesten over, doch de Beverwijkers komen terug en met een enorm hard schot geeft v. Vlissingen aan Beverwijk de leiding (01). Even ziet het er voor de Haarlemmers duister uit, temeer, daar de achterhoede nog niet in vorm is. Langzamerhand raken zij wat ingespeeld, en als de Vries zich tusschen drie Wijkers heeft uitgewerkt, wil hij voorzetten, doch schiet in het zij net. Dat doet ook Huisman eenige malen. De Vries krijgt een speciale bewaking. Krieger, nog een jong speler uit Alliance, doet het goed op de uiterstlinks-plaats, ook al heeft hij geen gemakkelijke taak. Falk weet menigmaal goed voor te zetten, en aan hem komt ook de eer toe van den gelijkmaker, als hij Rooymonds laat lezen", fraai voorzet, en A. Sn.oeks maar voor het intrappen heeft. (1—1). Rust komt met 11. Na rust is het Haar lui, die een eerste aanvallen onderneemt, maar de gasten houden nogal van. off-side zetten. Soms staan er 5 Haarlemmers bui tenspel. Toch moéten zij ondervinden, dat dit niet altijd voordcel is, want als één back weer te ver is opgedrongen, krijgt Sn.oeks den ba! op de middellijn, plaatst naar Huisman, die voorzet; de keeper pro beert nog te redden, maar Toon is er weer bii en 't is 21. Dan zijn de Haarlemmers niet te houden. De Vries gaat er alleen vardoor, laat Joos ten ziin hielen zien en scoort met een hoog schot. (3—1). Beverwijk wordt op haar helft terugge drongen en weer is het de Vries die het le der langs den uitloopenden keeper trapt (4-1). 't Wordt donker; de laatste 10 minuten is er weinig meer aan temeer, daar wij moeite hebben spelers en bal te volgen. Gescoord wordt riet meer, en als v. Tol, die naar ieders genoegen leidde, het sein van inruk ken geeft, hebben de Haarlemmers de zege bthaa'd, en mochten ;cder, uit de hand van den heer Spiller, een hcrinneringsme- daille ontvangen, waarna da heer Spiller 'n woord van dank brengt aan Beverwijk voor de medewerking en hun sportief spel, en het Haarl. Elftal voor het gepresteerde, daarbij den wensch uitsprekende, dat het Haarl, Elftal nog vele malen als overwin naar uit het strijdperk zou treden. Junioren-competitie. Uitslag Zond-g 30 November: Elftal A.Elftal B. 1—2 V. V. F. 2—Alliance 4 3—3 Programma Zondag 7 December: Aideeling A. T. Y. B. B. 4Alliance 2 1 uur. H. West broek. B. S. M. 2—V. V. F. 1 1 uur. Aideeling B. Santpoort 4—T. Y. B, B. 5 1 uur, Tb, Mo lenkamp. Concordia 3D. S. S. 4 1 uur. R. C. O. 2—R. K. V. Z. 4 1 uur Th. Assen delft (Sportpark). H. B. C. 3—Alliance 3 12.30 uur. Aideeling C. Geen wedstrijden. Alliance komt op met 2 invallers en is direct sterk in de meerderheid. Ook T. Z. B. speelt maar met 10 man. Alliance neemt geregeld een aanvallende houding aan. Na eenigen tijd kopt de linksbinnen den bal keurig in het net. 10. Een minuut ol 10 later benut de rechts binnen een penalty om de voorsprpng te vergrooten 2—0. Het spel verplaatst zich niet bijzonder vlug. Rust breekt aan met een 20 voorsprong voor Alliance, Na de rust, die 10 minuten te lang duurde, was Alliance aanmerkelijk veel sterker. De T.Z.B.-ers speelden over 't algemeen wel wat forsch, vooral de mid-balf Toen weer begonnen was en het spel geregeld op en neer ging, nam de mid-voor den bal, dreef dien op en schoot hard in. 30. Na den aftrap neemt de Aliiance-voor- hoede den bal, drijft dien keurig op en de spil schiet mooi in. 40. Alliance neemt direct het spel weer in handen, de voor hoede speelt keurig samen en de midvoor schiet, benut een kans om den voorsprong te vergrooten. 50. Als de rechtsuiterst den bal weer krijgt, loopt deze hard langs het lijntje en geeft een mooie voorzet, de back mist en de midvoor schiet in. 60. Eindelijk krijgt T. Z. B. een tegenpuntje. De voorhoede neemt den bal en de midvoor schiet, de gelegenheid te baat nemend, om er 61 van te maken. Een minuut of 4 voor tijd heeft er een kleine schermutseling voor het T. Z. B.-doel plaats, waarvan de mid voor van Alliance weer eens gebruik maakt om er 71 van te maken. Dadelijk daarna fluit de scheidsrechter, die vrij slecht leidde, het einde. Alliance heeft welverdiend gewonnen en T. Z. B. had het tegenpuntje m.i. niet onbe twist verdiend, daar over het algemeen hun spel slecht en forsch was. Alliance 4 heeft een bezoek gebracht bij de V. V. F.'ers -en met 33 gelijk gespeeld. Denk eens aan dien wenk, jongens! T. H, (onderafdeeiing van het S. F, L.) V. V. F. II—ALLIANCE IV 3-3 Deze wedstrijd mag zich in de spontane belangstelling verheugen van talrijke oudere V. V. F.-supporters. Alliance neemt aan stonds het spel in handen en forceert een keurig doelpunt. (01). Tevergeefs tracht V. V. F. den gelijkmaker te zetten, doch alle pogingen, in die richting ondernomen, falen jammerlijk. De geallieerden zijn en blijven sterker, en bewijzen hun superioriteit door andermaal te doelpunten. (02). Even dreigt het spel ietwat tè pootig te worden, doch de scheidsrechter weet, op tactvolle wijze, dit gevaar af te wenden, o.a. door een pe nalty toe te wijzen tegen Alliance. Deze ge legenheid wordt door V. V. F. hoogst wel willend benut. (12). Kort hierop treedt rust in. Na rust zijn de rollen danig omgekeerd. Dank zij de bemoedigende en sympathieke aansporingen harer supporters, weet V. V. F. den stand op het doode punt te brengen. (22), Het ingesloten Alliance maakt echter van een doorbraak gebruik en verschalkt den beduusden V. V. F.-keeper. V. V. F. speelt enthousiast verder: ieder is het dui delijk, dat ze alle krachten inspant, om den verdienden gelijkmaker binnen te halen. Dit laatste geschiedt dan ook, hoewel onder beleefd protest van den gedupeerden keeper van Alliance. (33). Kort na den aftrap wordt het einde gefloten door scheidsrech ter Westbroek, die energiek een niet ge- makkelijken wedstrijd geleid heeft. R. K. V. V, „A. D. O." A. D. O. 1—V. I. C. 1. 4-4.. De eerste aanvallen zijn voor V. I. C. cn het A. D. O.-doel krijgt eenige gevaarlijke cogenblikken te doorstaan, doch de achter hoede weet het gevaar te bezweren. A.D.O werkt zich meer en meer los en gaat het spel gelijk op en neer, na 10 minuten geeft P. Beentjes op sublieme wijze A. D. O. de leiding en de moed komt er in, doch na eenige oogenblikken maakt V. I. C. bij een schermutseling gelijk. Niet ontmoedigd trekt A. D. O. weer ten aanval en het V, I. C- doel krijgt het zwaar te verantwoorden, de keeper redt enLM malen, tot eindelijk nog maals P. Beentjes A. D. O. de leiding geeft, kort hierop maakt V. I. C. uit een straf schop gelijk en even voor rust is het kleine Henk, welke met een schitterend schot in den bovenhoek A.D.O. nogmaals de leiding geeft, met 32 voor A. D. O. is het rusten. Na rust het zelfde vlugge spel met A.D.O. iets in de meerderheid en het V. I. C.-doel krijgt het weer zwaar te verantwoorden en ontkomt enkele malen ternauwernood aan een doorboring, en als wij een keer Koedijk met bal en keeper en al in het doel denken te zien rollen, redt keeper nog op -'t laatste moment, weer wordt aan V. I. C. een straf schop toegekend, welke echter juist over de lat gaat, doch kort hierop moet Henk weer voor een schot bezwijken en de stand is 33. Als nog 5 minuten zijn te spelen, kent de scheidsrechter nogmaals een straf schop toe aan V. I. C., ons inziens ten onrechte, en nu heeft V. I. C. de leiding, doch alle hoop is bij A. D. O. nog niet ver vlogen en 2 minuten voor het einde krijgt A. D. O. een corner te nemen, welke keu rig genomen door Koedijk, schitterend wordt jngekopt. Nogmaals trekt A. D. O. onder uitbundig enthousiasme van ht publiek en aanval, doch het schot gaat juist over en V. I. C. heeft meer dan haar toekomt. Voor Zondag a.s. zijn de volgende wed strijden vastgesteld, onder voorbehoud, na melijk: H. B. C. ICeler, Rotterdam, 2 uur, H. B. C. IIConcordia, Voor H. B. C. III en IV zijn nog geen wedstrijden vastgesteld. Voor het eerste elftal belooft het een wedstrijd van groot belang te worden. Im mers, wanneer er gewonnen wordt, staan ze 2 punten voor hun opvolger. Het belooft een zeer spannenden strijd te worden. In Rotter dam was de uitslag 22. Dus eerste elftal spelers, zorgt er voor, dat de punten in Heemstede blijven. Voor het tweede elftal zal het ook een zware wedstrijd worden. Het is te hopen, dat het een overwinning wordt. Het gaat hier tusschen de laagste en de lei ders der afdeeling. De 61 nederlaag in Hil- legom moet gewroken worden en het zou ze ker niet onaardig zijn, den leiders 'n punt te ontnemen, waarmede natuurlijk ook anderen verheugd zouden zijn. Goed aanpakken is dus de boodschap. Voor Zaterdagmiddag wordt gespeeld H. B. C. IH. B. C. II. Aanvang 3 uur. De spelers worden er op gewezen, allen aanwe zig te zijn. Vooral geldt dit voor de esrsie elftal-spelers, daar deze 14 dagen rust ge had hebben en voor Zondag a.s. een zware wedstrijd voor de deur staat, Voor Woensdagavond zal weder een spel- regelavond worden gehouden in het R -K. Vereenigingsgebouw. Aanvang half 8. De le den worden verzocht dezen avond aanwezig te zijn en niet te denken: wij kunnen da spelregels al. Ook is er nog iets bijzonders aan verbonden, maar dat moet een verras sing blijven. Dus Woensdagavond allen pre sent. LIMMEN I—D. S. S. I 2—3. De eerste aanvallen zijn voor Limmen, die echter op oOns backstel stuiten. Langzamer hand nemen de onzen het spel in handen en als na een kwartier spelen de rechtsuiterst inschiet heeft hij succes, 01. Plotseling valt D. S. S. weer aan en de productieve invaller schiet op het doel en het is 20. Limmen valt stevig aan en als onze aan voerder in het beruchte gebied de ba! even aait geeft de scheidsrechter penalty. Deze hield de keeper goed Daarna is het rusten. Na rust is Limmen van meening veranderd, uit een scherpe aanval weet onze back geen raad en deponeert de bal in eigen doel. Nog maals wordt onze keeper het nakijken gege ven. Het is nog twintig minuten te spelen. Beide clubs doen hun best voor het winande punt. Het Limmen-doel moet een geweldige druk doorstaan, maar de keeper, die schitte rend werkte, moest ten slotte voor een schot van de midvoor zichten, 32 voor D. S. S. Als om halt een begonnen wordt, blijkt dat Leiden invallers heeft, doch ook bij dc Boys teilen we invallers. In het begin speelt Leiden met 10 man en zijn de Boys in de meerderheid. De bal zweeft voortdurend .voor het Leiden-doel, doch daar het terrein te glad is, gaan vele kansen verloren door uitglijden. Toch ne men de Boys de leiding, als het binnentrio goed samenspeelt en Bijnsdorp met 'n goed schot doelpunt. Doch het is niet van langen duur, want Leiden komt verwoed opzetten en daar een der backs mist, doelpunt de rechtsbinnen van Leiden onhoudbaar. Als weer is afgetrapt, zitten Boys weer voor het doel van Leiden en nu is het Bak ker, die goed inschiet; de keeper stopt wel, doch laat den bal in 't doel vallen. 12. Kort hierna is het rusten. Enkele uitvallen van Leiden zijn niet ge vaarlijk, daar de haiflinie der Boys eiken aanval stuit. Leiden heeft nu zoo goed als niets meer in te brengen, alles staat te verdedigen. Toch kunnen ze niet voorkomen dat Slenders de score verhoogt, door een voorzet van links onhoudbaar in te kogelen. Na nog wat heen en weer getrap fluit de scheidsrechter, die goed voldeed, einde, en hebben de Boys de punten binnen, die ze heel goed kunnen gebruiken. Om 2 uur blaast scheidsrechter Rijbroek de elftallen in het veld. Beide clubs zijn geheel volledig. Nadat T.Z.B. uitgetrapt heeft bestormen de Zwaluwen het doel, maar de backs weten het gevaar te keeren. Na circa 15 minuten gespeeld te hebben, doelpunt Donders onhoudbaar voor de Zwartjes 1 0. Rust 10 in het voordeel der Zwartjes. Na de rust komt T.Z.B. geweldig opzet ten, maar de verdediging weet van geen wiiken, tot circa 13 minuten voor tijd de gelijkmaker komt door gemis in de achter hoede der Zwartjes. Nu wordt de strijd nog spannender en een ieder denkt dat t weer een gelijk spel blijft, maar de Zwaluwen geven het niet op, waarbij een snelle aan val gemaat werd en Gieske doelpunt v0°r de Zwartjes. 21. Drie minuten voor tiid krijgen de Boys een strafschop, welke niet wordt benut Intusschen is de tijd verstre ken en hebben de Zwartjes weer 2 punten in de wacht gesleept. Scheidsrechter Rij broek leidde naar ieders genoegen. Hulde aan alle spelers van het elftal voor hun keurig volhouden Secr. O E Sinck, Hagestraat 10. VICTRIX II—R. K V. Z. lil, 6—9. Het 3e elftal van „Zwaluwen", wat voor het eerst in de competitie uitkwam, is door de meet geretourneerde Victrix-reserves m„t 6—0 verpletterd. Reeds kort na het begin opent de rechtsbinnen de scores, nadat de R. K. V. Z,-doelman eenige ma len heeft gered De thuisclub blijft in de meerderheid en de weinige aanvallen der „Zwartjes" worden gemakkelijk door de Victrix-defensie onderdrukt. Na mooi sa menspel met de midvoor doelpunt de rechtsbinnen der gastheeren andermaal, terwijl kort voor de rust de rechtsbuiten er 30 van maakt Rust 30. Na de rust hetzelfde spelletje. De blauw zwarten blijven overwegend sterker en het doel der tegenpartij ontkomt eenige ma len ternauwernood aan een doorboring. On danks het goede „keepen" van de R. K, V. Z.-doelman, scoort de Victrix-rechtsbin- nen nog 3 maal. Nadat de linksbinnen der thuisclub eenige kansen om de score te verhoogen gemist heeft, fluit de invaller- scheidsrechter einde. De Bondsscheids- rechter was weer niet verschenen, dat is nu reeds 3 maal achtereen dat Victrix II dit ondervind. Niet prettig! Zondag 30 November: Vitesse ID. E. M j 13. 2de klasse C. D. E. M. IIVitesse II, 12. 4e kl. A. Comb. Vitesse III en IVD. E. M. 3, 42, vriendschappelijk. Vitesse I had den oogenblikkelijken kam pioen te gast en had een genoegelijken middag. Dit kwam niet alleen, doordat de heer Pirovano zich liet zien als een alles zins bekwamen ceremoniemeester, maar ook en vooral, doordat de D. E. M.'ers van het eerste toonden te zijn gasten, die men gaarne ontvangen zal. Het technisch veel beter spel der D. E. M.-menschen, vond al spoedig belooning, als Joop een wel te houden bal laat gaan. Vóór half time vonden nog 2 ballen, door een D. E. M.'er geschoten, den ingang van het Vi- tesse-doe! Rus! kwam met 30 in 't voor deel van D E. M. Na de hervatting gaven de Vitessers veel beter spel te zien. Hun vurig spel won het van de grootere tac tiek der Beverwijkers. Onder groot gejuic'a der supporters werd eindelijk door Jan Kabel een mooi tegenpuntje gemaakt. D. E. M. had niet over pech te klagen, toen de bal door denzelfde rakelings over zijn doel werd heen geschoten. Zonder veran dering, ofschoon beide doelen meerdere malen een grooten druk hadden te door staan, kwam het einde. Aan D. E- M. I onze hulde. Mooi spel, beste samenwerking Het tweede trok naar Beverwijk en be haalde in een slecht gcspeelden en dito geleiden wedstrijd een overwinning op D. E. M II Een vriendschappelijke wedstrijd tusschen een combinatie van Vitesse III en IV en D. E. M. III was aan den wedstrijd der grootcren voorafgegaan. Door een 42 overwinning toonden onze jongens, dat zij in een 5e klasse een beter figuur zouden maken- Leiden II T. Y. B. B. II. 13 Het tweede elftal is er dan eindelijk in geslaafd haar eerste overwinning te beha len. De „Leiden"-reserves moes'en de punt jes aan de Geel zwarten afgeven. Nu de eerste zege binnen is, kom en er meer. Een paar puntjes kunnen jullie nog best gebrui ken. In verband met de plechtige ingebruik neming der Sportparktribunes waren een tweetal wedstrijden vastgesteld voor Faar- lcmsche elf'all. In één der lunioren-p'oegcn waren een viertal jongere Yellow-Blacks op genomen, die werk'di'k niet onverdienste- H'k hcljken gespeeld Dc 21 zege voor het B.-rgftat was dan ook verdiend. Th. van Turnhout nam beide doelpuntjes voor zijn rekening. Verder qperide ,het Haarl Elftal tegen Bevprwrl- 1. De emmers waaronder ook oen drieta1 Yollow-Blacks, wonnen me' a1 A Snoeks wisf de 2 eerste goals te maken. Voorts -"as het een verblü'Iend teeken, dat een flink aan'al Geel-7warters de keurploegen van het district kwamen aan moedigen. AFDEELING I. Ie klasse. Haarlem: Haarlem't Gooi 24 Gorinchem: UnitasQuick 11 Rotterdahi: SpartaBlauw Wit 31 Leiden: A.S.C.H F C. 3—4 Rotterdam: FeijenoordZ.F.C. 23 2e klasse. A HollandiaO.S.C 32 Zaandam: Z.V V.Zandvoort 00 Amsterdam- A.F C.D.E C 23 Alkmaar: Alc VictrixWest-Friaia 30 Wormerveer: W.F.C.Bloemendaal 01 P Haarlem: SchotenVoorwaarts 03 Hilversum: HilversumD.W.S. 11 Amersfoort: H.V.CV.V.A. 01 Amsterdam: SpartaanVelox 00 Utrecht: D.O.S.—D.O.N.A.R. 1— 3e klasse. A Amsterdam: NeerlandiaHortus 11 Den Helder: H.R.C.Swift 50 B Koog a/d Zaan: K.F.C.-Purmersteyn 2-1 Oostzaan O.S.V.Wilh. Vooruit 20 Amsterdam: ZeeburgiaE.V.C. 32 C Amsterdam: SloterdijkW'meer 13 Amsterdam: D.W.V.T.O.G. 23 D Laren: LarenQuick (A.) 51 Bussum: A.W.Ares 13 Utrecht: D.O.O.—Utrecht 01 4e klasse. A Amsterdam: S.E.V.B.F.C. 07 Assendelft: AssendelftK.V.V. 31 B Haarlem: T.H B.Ooievaars 50 Reserve le klasse. Haarlem: H.F.C. IIRapiditas II 50 Zaandam: Z.F.C. IISpartaan II 13 Amsterdam:Blauw Wit IIAjax II 11 V.V.A. II—Haarlem II 3—1 D.E.C. II—E.D.O. II 3—4 Reserve 2e klasse. A Haarlem: R.C.H. II—W.F.C. II 1—2 Amsterdam: Blauw Wit IIIHollan dia II 3—0 B Utrechtt Hercules IIVoorw. II 8-3 Hilversum: 't Gooi IIHilversum II 42 Utrecht: Velox II—D.O.S. II 4—2 Reserve 3e klasse. A Adam: Spartaan IIIAlc. Victrix; II 33 A'dam: O.D.E. II—A.F.C. III 2—0 Zaandam: Z.F.C. Ill—Z.V.V. II 1—3 B Utrecht: Kampong IIA.W. II 07 A'dam Ajax IV—H.V.C. II 4—0 A'dam: D.W.S. II—Hercules III 3—0 AFDEELING II. le klasse. Haarlem: E.D.O.Excelsior 03 Utrecht: U.V.V.—H.V.V. 1—1 Amsterdam: AjaxV.O.C. 23 Den Haag: H.B.S.R.C.H. 21 IJmuiden: StormvogelsD.F.C. 30 O® tlaccp. A Den Haag: B.M.T.-C.V.V. 1-2 Dordrecht: O.D.S.Xerxes 11 Delft: D.H.C.Concordia 31 Leerdam: L.S.V.—H.D.V.S. 1—1 Rotterdam: R.F.C.—S.V.W. 5—1 B Schiedam: S.V.V.—V.U.C. 2—1 Rotterdam: St. HoogerHercules 06 Gouda: OlympiaGouda 20 Den Haag: A.D.O.Neptunus 20 Rotterdam: TransvaliaKampong 42 A Rotterdam: S.I.O.D.—U.V.S. 3—2 Bodegraven: BodegravenL.F.C. 02 Den Haag: R.V.C.Lugdunum 01 B Culemborg: CulemborgLeerdam 30 Dordrecht: EmmaMerwede 23 Dordrecht: O.S.S.Vriendenschaar 01 C Den Haag: CeleritasSaturnus 32 Delft: Delft—D.V.C. 0—1 Schoonhoven: SchoonhovenV.D.S. 8-0 Rotterdam: St. Volharden't Noorden 4-0 Schiedam: SchiedamFortuna 00 4e klasse. A Delft: B.E.C.—O.B. 0—2 Den Haag: D.V.V.—T.O.G.O. 4—0 B Dordrecht: FluksG.S.V. 01 Reserve le klasse. Dordrecht: D.F.C. II—H.B.S. II 5—1 Rotterdam: V.O.C. IISparta II 11 Den Haag: H.V.V. II—D.H.C. II 3—1 Rotterdam: Xerxes IISt. Hooger II 23 Reserve 2e klasse. A Den Haag: H.V.V. III—A.S.C. II 4—2 Den Haag: Quick II—S.V.V. II 2—1 B Rotterdam: Neptunus IIR.F.C. II 24 Rotterdam: Feyenoord IIID.F.C. III 6—2 Rotterdam: Sparta IIIC.V.V. II 30 Rotterdam: Excelsior II—Unitas II 43 Reserve 3e klasse. A Leiden: Lugdunum IIH.D.V.S. III 4-0 Leiden: L.F.C. II—H.B.S. III 0—0 Den Haag: V.U.C. II—S.V.V. III 2—7 B R'dam: Leonidas IITransvalia II 31 R'dam: Fortuna IISt. Hooger III 14 Leerdam: Leerdam IIS.I.O.D. II 11 AFDEELING III. le klasse. Hengelo HengeloU.D. 40 Arnhem: VitesseQuick 30 Enschede: Enschede-Ensched. Boys 21 Almelo: HeraclesWageningen 11 Deventer: Go-AheadZ.A.C. 20 AFDEELING IV. 1p WI accp Eindhoven: P.S.V.—N.A.C. 2—6 Tilburg: Willem IIWilhelmina 33 Valkenswaard: De ValkAlliance 11 Maastricht: M.V.V.Eindhoven 10 Breda: BredaniaN.O.A.D. 00 AFDEELING V. le klasse. LeeuwardenLeeuwardenG.V.V. 32 GRONINGEN: Be Quick—Velocitas 2—1 Leeuwarden: FrieslandAchilles 14 Veendam: VeendamFrisia 10 Winschoten: W V.V.Alcides 01 Wèl waren gisteren de zenuwen gespan nen in den uiterst emotievollen strijd tus schen Haarlem en Hilversum! Daar vlogen dc spaanders af! Daar solde men wat al te veel met tradities van onbesmet voetbal en met het slappe, zeer slappe optreden van den scheidsrechter. Alle ingezonden stukken ten spijt, qualifi- ceer ik het optreden van de Gooi-ploeg al niet anders dan dat der Zaandammers. En het Haarlem-publiek kan' thans getuigen! Zij hebben nu eens voor hun eigen oogen ge zien, wat ik versta onder een bonkig elftal. Dat daarenboven hoogst onvoorzichtig speelt en herhaaldelijk doortrapte, het lichaam van den tegenstander niet ontziet, dat wijders door hinderlijk geappelcer een onaangename stemming in het leven roept. Eén ding zij echter voor eens en altijd vastgesteld: het ongeluk dat Terwee over kwam is n i e t de schuld van Hilversum. Im mers in het onstuimige van den strijd liepen Terwee en Cohcri beide tegelijk op den wel niet zachtzinniger: Gorel in. met als tragisch resultaat, dat Cohen het scheenbeen van zijn clubmakker brak. Scherp zijn dan ook te la ken de ongewcnschte termen die naar aanlei ding van dit incident dc lucht doorkliefden, even scherp het bitter beetje gevoel van menschelijkheid, dat de supporters uit Hil versum demonstreerden, toen er een oogen- blik sprake was van aflasschen van den wed strijd. Het fijnere spel heeft het heden afgelegd tegen het forsche, bij het onbesuisde af. Maar ondanks de nederlaag zij ruiterlijk er kend dat Haarlem thans een vorm vertoonde zooals we het wel immers op uit-matches, maar zoo zelden binnen eigen veste zien. Geholpen door een goede dosis enthousias me speelde het elftal der Roodbroeken be geesterend voetbal, berekend voetbal even eens. Martien Houtkooper, de ouwe rot, de „slang", naarmate zijn haren vallen stijgt zijn spel. Gisteren was hij zonder twijfel de bes te voorwaarts. Emi renten steun gaf Bieshaar en Breeuwer hielp een gewillig handje, al schijnt deze Zaandammer zijn doodelijk schot wel wat al te zeer kwijt te zijn. Reder is nog immer onbesuisd en ulnkenhout het tegen- eel, doch beide jonge spelers vullen in dit opzicht eikaars gebreken keurig aan en vor men zeer zeker een vleugel die meetelt bij het geheel. Achter haperde er iets. Er zat n' moertje los. Daardoor rammelde de zaak soms wat en daardoor werd een tweetal doelpunten geaakt, die geen reden van bestaan had. De eerste tegengoal kwam door een fout van Dik en de laatste door een van Schotsman, doch Daan Houtkooper was eigenlijk de gene," die de grootste hiaten openliet. Het incident-Terwee zal echter wel niet ge heel zonder uitwerking geweest zijn op da mentaliteit van den toch al wat nerveuzen Rccdbroek. Van Daal en speelde een uitste kenden wedstrijd, maar voor Cohen hield Haarlem haar hart vast. En met reden ook. Bij de Gooiers was Gorel de man van wien het komen moest. Zijn spel is niet sierlijk, doch wel productief. Als linksbuiten speelde Twelker een zeer snellen wedstrijd en hij was een voortdurend gevaar, daarbij ge steund door een sterke middenlinie. Gielen was kalmer dan men na den nul-nul-match in Hilversum verwachten kon en keeper Thijssen verdedigde zijn heiligdom voortref felijk. Wat de leiding betreft: 's mans naam was verrukkelijk. Maar zijn capaciteiten niet. En Casteleyn zou geen Casteleyn meer zijn als er ook maar één-duizendste volvoerd werd van wat men hem in verschillende .toonzet tingen toewenschte. De beslissingen! die hij uitdeelde waren weliswaar vaak zoo krom als 'n varkensstaart, maar het ergste was, dat hij geen enkele controle vermocht uit te oefenen op het temperament van de acteurs die voor een kijkgraag publiek een allesbe halve fraaie rol speelden. Reeds kort na den aanvang kreeg Martien den bal op de zijlijn, hij werkte zich keurig vrij en met een hard schot scoorde Bieshaar schitterend uit den goed geplaatsten center. Spoedig daarop maakte Twelker gelijk, toen Dik hem losliet en Cohen tevergeefs zijn heiligdom verlaten had. Er werd goed ge voetbald en het spel verhuisde beurtelings snel naar beide doelen. Een volkomen ver diende strafschop door Haarlem veranderde Casteleyn in een vrije schop buiten de be ruchte zóne hoewel zelfs 'n kippige juffrouw de plaats der misdaad nauwkeurig onder scheiden kon. Tien minuten voor half-time kreeg Gorel het leder in buitenspelpositie en terwijl Cohen en Terwee ongelukkig te samen troffen liep de Gooi-crack het leder in de touwen, (12). Er werd een kwartier gepauzeerd wat ge- venschte verkoeling gaL Daarna ging men weer door. al scheen men in den aanvang begrijpelijkerwijze onder den indruk te zijn. Voor de draaiing doelpuntte de rechtshalf der gasten. Onmiddellijk werd van doel ge wisseld en het goot weldra weer free-kicks, wat het spel op onaangename wijze onder brak. Een ouderwetsche snoei van van Da len verdient vermelding. Haarlem was stuk ken sterker en toen er weer een voor 'i vloertje geholpen werd gal Casteleyn penal ty, welke door Daan Houtkooper op juiste wijze werd benut. Het scheen er toen een oogenblik op uit te draaien, dat Haarlem ge- ,ijk ging maken, maar bij een schietpartij oo korten afstand zegevierde Thijssen, nadat de paal te zijner tijd had geassisteerd. Luttele minuten voor het slot trapte Schotsman in eigen doel, als laatste acte van een stuk, dat door het treurig ongeluk van den zoo sym pathieken Terwee in pijnlijke herinnering blijven zal. H. R. AMENDE HONORABLE. In een vorig voetbalverslag komt aan het adres der Good-Old een uitlating voor, dis onvriendelijk neerkwam, maar niet als zoo danig bedoeld was. Bij de ietwat haastige correctie heb ik e ongewenschte opmer king blijkbaar over het hoofd gezien, doch buitenstaanders maken er mij tere-ht attent op. Gaarne stel ik er dan ook prijs op, to verklaren, dat het geenszins in mijn bedoe ling gelegen heeft, mijn Spanjaardlaansche vrienden op eenigerlei wijze onaangenaam te zijn, dat ik ergo de gewraakte passage be treur en dat ik van ganscher harte hoop, dat men bij dc beoordeeling van deze „Slip of the pen" de nooaige clementie betrachten wil. H. ROOZEN. E.D.O. heeft zijn aanhangers teleur gestelu door van Excelsior te verliezen. Excelsior heeft verdiend gewonnen. Er was bij de rood- blauwen nu geen sprake van een te ver doorgevoerd samenspel; integendeel, telkens werden de vleugels aan het werk gezet. E.D.O. stelde daar tegenover een mat spel, met soms een opflikkering, waarbij Let Rot- terdamsche doel gevaarlijke momenten door leefde. De backs welke in Dordrecht zoo schitterend stand hielden, mochten nu een voorbeeld nemen aan dc backs der tegen partij, welke met verre trappen het terrein zuiverden. De middenlinie deed haar besl, terwijl de voorhoede dikwijls te langzaam was tegen het doortastende s^el der Rot terdammers. De volgende elftallen laat M.-, Pik zich opstellen: Excelsior: v. d. Berge v. Rijssel Bimmcl v. d. Ende, Grobbe, Stolk Ji Manssen, v. Loon, Dekker, Bak, Huisman E.D.O.: C, v. d. Hurk, Perucal, Steffens, D. Tanis, A. Zwart C. v. d. Laan, J. v. d. Laan, J. Perucal Boeré, Kuil De Kiefte Excelsior heeft 2 invallers, terwijl E.D.O. tegen verwachting in, volledig is. Excelsior heeft den toss gewonnen en Steffens brengt den bal aan het rollen. Het spel is nog kort aan den gang, of De Kiefte wordt aan het werk gezet. Een voorzet van Huisman onder schept Dc Kiefte. Een onverwachts schot van Bak vindt ook geen genade bij De Kiefte. Thans doet E.D.O. een vinnige aanval. Tanis schiet aard in, doch vallend brengt v. d. Berge edding. Het spel van E.D.O. wordt opmerkelijk slecht. Veel te lang wordt er *ewacht met wegtrappen door de backs. Excelsior maakt dankbaar gebruik van deze aptc, door telkens aan te vallen, welke a-..vallen, goed opgezet, aanhoudend gevaar opleveren. EE corner op het E.D.O.-doel, door Mansen goed voorgezet, wordt door Kuil onschadelijk gemaakt. Als Bak een mooie kans krijgt, weet Boeré hem dien te ontnemen. Dan krijgen we even een ople.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1924 | | pagina 11