I ri Si R.C.H. 2—1. E. D. O.—Excelsior. E.D.O. verloor ook al tegen de verwachting in. Perucal en Tanis in actie. FeijenoordZ. F. C. 23. SpartaBlauw Wit 31. UnitasQuick 11. AjaxV. O. C. 23. U. V. v.—H. V. V. 1—1. Snortfeeste" te Heemstede. 7 1 II- H'Iem II 1—3. veldloop. deelnemers aan start. R.C.H. II—W.F.C. II1—2. Z. V. V.Zandvoort 00. ving van E.D.O. Na goed spel van Perucal krijgt Steffens den bal van Tanis toege speeld en de sterkte van de lat wordt ge probeerd. Een schot van Steffens komt in 't zijnet terecht. Spoedig is het offensief weer a- de Rotterdammers en nadat Bak nog een schitterend schot lost 't welk door de Kiefte even mooi gehouden wordt, maakt deze spe ler een schitterend doelpunt. Nu verwacht men een keerpunt in den strijd. Tevergeefs echter; zelfs weet Excelsior de leiding te v-rgrooten door v. Loon. Bijna wordt het nog voor rust 30, als Bak inschiet en De Kieft? den bal laat vallen; Bak schiet nogmaals, aar het schot faalt. Dan treedt de rust in, met een verdiende voorsprong voor Excel sior. De thee heeft E.D.O. schijnbaar goed ge daan en het spel is nu iets beter en E.D.O. komt meer in den aanval. Een door v. d. Hurk toegespeelden bal schiet Tanis naast. B. verschillende keeren, dat de Rotterdara- sche doelman handelend moet optreden doet hij op zijn bekende gemakkelijke ma nier, niet weinig eholpen door zijn lengte. Prettig om te zien was het spel van den jon gen Mansen. Een kans welke hij kreeg om te scoren, werd hem ontnomen door Kuil, welke met een geweldigen trap den bal het veld uitjoeg. En hoewel E.D.O. thans in de meerderheid was, wist zij toch niet het net te vinden. Zelfs weet Excelsior er nog een derde goal aan toe te voegen, als Bak schiet en De Kiefte niet goed kan wegwerken, en Mansen niet aarzelt. E.D.O. wil ten minste de eer redden, doch wat er ook geprobeerd wordt, alles is tevergeefs en als Mr. Pik wordt, alles is tevergeefs en als de hr. Pik verdiend verloren. H. B. S. heeft revanche genomen voor de in Haarlem tegen R. C. Ff. geleden 40- nederlaag door gisteren de biauw-zw'arte Haarlemmers met 2—1 te kloppen. Het elf tal der Hagenaars speelde een zéér goeden wedstrijd en wederom, evenals tegen Storm vogels, schoot de R. C. H.-voorhoede in hun taak tekort. Bij wijze van proef speelde Krom links-binnen en Nachtegeller links half. Weliswaar bracht Krom wat meer leven in de brouwerij, maar een voorhoede-spe ler is het ook allerminst, zoodat Nieuwen- huis dan ook zéér verstandig deed om in de tweede helft beiden maar weer op hun oude plaatsen te laten spelen. Aan spanning heeft t inmiddels niet ontbroken, want hoe wel H. B. S. vrijwel gedurig een tikje sterker was, de uitvallen die de R. C. H.-voorhoede nu en dan ondernam, waren steeds gevaar lijk. Met de rust had H. B. S. reeds de 21- voorsprong, nadat eerst R. C. H. door Brug man de leiding had genomen. Alle geruchten ten spijt verschijnt R. C. H. au grand complet, zoodat de volgende elf- tal1 en tegenover elkaar staan: H. B. S.: Zijlstra, Denis, Vermetten, Crompvoets. Schafer, v. Thlel, Ce Vries, Kuchlin, Smeets, Baer v. Slangen- R. C. H, burg' L°ash' Brugman, Krom, Roelfsema, v. Dam, Koning, Nachtegeller, Nieuwenhuis, Geutskens, Hazevoet, Kuit, Erdtsieck. Scheidsrechter is de heer Vuyk, die om 2.15 laat beginnen, v. Thiel heeft de opgooi gewonnen en kiest voordeel van den wind. R' C. H. trapt aus af en reeds aanstonds is H. B. S. in het offensief. De H. B. S.- aanval speelt uitstekend en houdt het spel goed open. Al spoedig is het R. C. H.-doel in gevaar. Een scrimmage ontstaat waaruit Se achter wordt getrapt. Even een R. C. h.-aanval, waarbij Roelfsema een een- ter van v. Dam mist en dan wordt Erdtsieck onder schot genomen. H. B. S. is sierker en forceert eenige corners. Erdtsieck is ech ter betrouwbaar en redt steeds. R- C. H. komt wat meer opzetten en ook de H. B. S.-keeper krijgt eenige schoten te verwerken. Plotseling gebeurt, wat niemand verwacht, als Brugman uit een corner Zijl stra passeert. R. C. H. leidt dus. H. B. S. doet er dan een schepje op, hetgeen R. C. H. eeniée vrije trappen oplevert." O.a. wordt Roelfsema zeer unfair door Schafer geno men. R. C. H. beleeft slechts korte vreugde van haar voorsprong, want binnen 5 minu ten maakt v. Slangenburg op keurige wijze geli'k. Niet lang daarna geeft Kuchlin op solide wijze zijn elftal de leiding, op een moment, dat eenige R. C. H.'ers appelleeren voor buitenspel. Het spel is nu en dan zéér forsch, hetgeen zijn uitwerking niet mist op enkele R. C. H.'ers, die zich wat achteraf houden. Roelfsema schiet dan onverwachts door de H. B. S. verdediging heen, doch zijn schot faalt. De rust breekt dan aan met 21 voor H. B. S. Als aan de tweede helft wordt begonnen en R. C. H. het voordeel van den wind heeft, ziet het er aanvankelijk naar uit, dat de Racing zal ophalen. Direct zitten de R. C H.'ers voor het H. B. S.-doel. Roelfsema kopt een voorzet van rechts juist naast, een corner wordt geforceerd, uit een boogschot van Roelfsema valt de bal op de deklat van het Haagsche doel, maar de gelijkmaker blijft tenslotte uit. Geleidelijk komt H. B. S weer wat meer aan het woord en Baer v. Slangenburg besluit een aanval met een te hoog schot. De R. C. H.-verdedigng heeft groote moeite zich staande te houden, en vooral de Haagsche linkerwing is schitte rend. De duels tusschen Geutskens en Lash *ijn steeds interessant. Krom is weer half- DacK gaan spelen, Nachtegeller naar voren. Het lijkt ondoenlijk om langs Denis te ko men. Steeds staat hij op de juiste plaats en met groote kalmte houdt hij zich de R. C. H.- linkerwing van het lijf. De spanning is echter niet van de lucht, want al is H. B. S. iets sterker, R. C H. kan nog best gelijk maken Koning gaat midvoor, Roelfsema rechtsbui ten. Alles wordt geprobeerd, doch H. B. S. speelt te goed om zich te laten verschalken. Bijna kopt van Dam uit een voorzet van links den gelijkmaker langs Zijlstra, doch deze werkt het leder nog net corner. Het lukt R. C. H. niet om het tot den gelijkma ker te brengen, zoomin als H. B. S. er in slaagt om den R. C. H.-keeper nogmaals te passeeren. Onder groote spanning breekt tenslotte he' einde aan en wint H. B. S. verdiend met 21. A. S. C.—H. F. C. 3—4. Na een vooral in de tweede helft uiterst spannenden wedstrijd, zijn de H. F. C.'ers ei in geslaagd de beide punten in de wacht te sleepen Weinig heeft het gescheeld of het was gelijk spel geworden In de eerste helft wogen partijen goed tegen elkaar op. De ver dedigingen bleven hierbij de aanval de baas. zoodat met getijken stand gedraaid werd. Hierna kreeg v. Beekum het op z'n heupen en wist driemaal te doelpunten. Miezérus nam er een voor z'n rekening, ter wijl A. S C. dat in deze tweede helft feitelijk het spel hoofdzakelijk in handen had, het slechts tot drie doelpunten wist te brengen. Nooral de laatste minuten verstreken onder de grootste spanning. Onder leiding van den heer Bos stellen de beide volgende elftallen zich op: A. S. C.: v. Hoften, Wamsteker, Josson, Vreeken. Roem, Brouwer, Jansen, Goslings, De Ruijter, Stefanus, Blom. H. F. C.: v. d. Meulen, Kemel, de Koning, Engel, Reuvekamp Gille F.ijsvogel. Cohen Tervaert, Miezerus, Reijdon, v. Bee kum, Vries. Vele supporters hadden het H. F C.-elftal Vergezeld. De Haarlemmers genieten eerst windvoordeel, zonder dat dit echter van in vloed blijkt te zijn op de krachtsverhouding, i Zoowel Cohen Tervaert als Vries onderne men eenige rushes, doch de binnenspelers zijn steeds te laat, terwijl bovendien ook Wam steker bij A. S. C. een groot struikelblok blijkt te zijn. Ook A S. C. zit niet stil, doch slecht schie ten doet hen niet gevaarlijk zijn. Zoo ver strijkt de eerste helft over het algemeen met verdeeld spel, waarbij geen der partijen wist te doelpunten. Wij hadden, gezien de schot vaardigheid dezer aanvallen, niet verwacht dat zooveel doelpunten in de tweede helft zouden komen. t Begon al heel gauw tot v. Beekum tot twee maal toe een bevlieging kreeg. Vooral z'n eerste doelpunt was met een uiterst fraai schot. Even blijven de Haarlemmers in de meerderheid en moet A. S. C. volop verde dig en. 1 och nemen de Leidenaars langzaam maar zeker de leiding over. Dit belet intus- schen niet dat Miezerus een voorzet van Vries weet te benutten, 30 Dit wordt A. S. C. toch te bar. Zij komen geweldig opzetten en al vrij spoedig ligt no. 1 achter den uitgeloopen v. d. Meulen 31. A, S. C. blijft sterker en Miezerus gaat mede verdedigen bij H F. C. Weer is 't v. Beekum, die ditmaal bijzon der z'n dag had, die H. F. C.'s leiding met een fraai schot weet te verhoogen. 41. Hoe wel de achterstand vrij groot is geworden, weet A. S. C. van geen wijken. H. F. C. moet volop verdedigen. Na diverse aanvallen op het H. F. C.-doel heeft eindelijk de rechts buiten met een voor v d. Meulen onhoudbaar schot succes 4—2. De Leidenaars worden luide aangemoedigo en de spanning wordt groot. Hoofdzakelijk W'ordt op Haarlemsche helft gespeeld, terwijl af en toe slechts de H. F. C.-aanval opluchting brengt. Circa vijf minuten voor het einde een heftige worsteling voor het H. F. C.-doel, waaraan een der A. S. C.-ers een einde maakt door den bal langs van der Meulen in het doel te doen belanden. 43. Hoewel er nog maar enkele minuten te spelen is, blijkt de H. F. C.-ovei i nning nog geenszins zeker. Zelfs denken wij vlak voor tiid den gelijkma ker nog in het net te zien, doch dank zij schitterend werk van v. d Meulen, werd dit voorkomen. Tot groote opluchting der H. F. C.-ers fluit Bos den tijd en hebben de H. F. C.-ers een moeilijk bevochten overwinning behaald. i Met dat al bolwerkt H. F. C. het goed, ter- wijl het er voor A. S. C. benauwd begint uit te zien. Toch beschikken de Leidenaars geens zins over een zwak elftal. Volgende week Sparta bij H F. C. op visite. Dit is dan weder eens een der ontmoetingen als van ouds. Aanpakken H. F. C.'ers. STOMVOGELS—D. F. C. 3—0, Na een slecht gespeelden wedstrijd, waar in D. F. C. lang het slechtste gedeelte nief voor haar rekening nam. heeft Stormvogels D. F. C. een flinke nederlaag bezorgd. Had Dordt betere schutters gehad, d n was de uitslag een heel andere gew Bij D. F. C. .zagen we Barend va Hemert in den goal. De elftallen zagen er als volgt uit: Va Hemert, Lebret, Bouman, Huizer, Lits, Van Twist, Donker, Ru-s, Van Dam, Versluys, Sigmond, O Asbeck, Visser, Sint, Blinkhoff Sr., Oldenburg, Bakker. Snoeks, Struvs, Koster, Blinkhoff Jr., v. d. Wint. Onmiddellijk na den aftrap zijn de mannen van Witte Jan in den aanval. In de voor hoede wordt aardig samengespeeld, zoodat een goede wedstrijd kan verwacht worden. Sint neemt Barend van Hemert order vuur, doch de Dordtsche kolossus drukt er een tweetal schoten keurig uit. Een schot van Struys stompt hij over de lat. D. F. C. kan bijna niet loskomen. Na 10 minuten weet Visser na samenspel met Sint, op inderdaad keurige wijze te scoren. 10. D. F. C. valt even aan, doch gevaarlijk zijn Van Dam c.s. niet. Al spoedig trekkén Sint c.s. weer ten aanval en nadat het Dordsche doel eenmaal op het nippertje is ontsnapt, scoort Visser met een houdbaar schot het tweede doelpunt. 2—0. In plaats van ontmoedigd te zijn, valt D. F. C. fanatiek aan. De thuisclub wordt geheel overrompeld. De Dordtenaren schie pen slecht en hebben bovendien geen greintje geluk. Als v. d. Wint uit zijn doel is, schiet fan Dam net langs den paal. 'nPaar corners worden niet dan met moeite weggewerkt. De Stormvogels kunnen zich niet loswerken en 't mag werkelijk een wonder heeten, dat D. F. C. den achterstand niet verkleint. Een voorzet van Sigmond kopt Ruys juist over de lat en Donker schiet tegen den paal. Een paar minuten voor de rust werkt Stormvo gels zich wat los, maar scoort evenmin. Rust 20. Als weer wordt begonnen, blijkt, dat D. F. C. haar opstelling gewijzigd heeft. Voor- loopig baat dat nog niet, daar Sint van een niet wegwerken van Van Hemert gebruik maakt en scoort (30). Wie ook bij de pakken neer gaat zitten. D. F. C. niet. De rechterwing speelt een goede partij, waarbij nog al eens opvalt, dat de bewaking van dit deel niet superieur is. Van der Wint stopt een prachtig schot van Sigmond niet minder mooi. Aan den anderen kant ziet Sint kans, alleen voor „de Ba rend" staande, nog naast te trappen. Olden burg raakt dan geblesseerd en speelt op 1 halve kracht verder. De Stormvogels-voor- j hoede, mede door den geringen steun van de verdediging, wordt nu nog minder ge vaarlijk. D. F. C. krijgt gelegenheid genoeg j om tegen te scoren, doch het schieten is j treurig. Van Dam heeft pech als een hard I schot van hem voor Koster uit 't doel wordt getrapt. Tien minuten voor tijd wordt ook V Asbeck geblesseerd en moet het veld ver laten. D. F. C. blijft sterker, doch doelpunt niet. Alzoo wint Stormvogels, onverdiend, met 3—0. Z. F. C. mist Drijfhout, terwijl bij de kam pioenen Zuidam ontbreekt Al dadelijk na den aftrap blijkt, dat Feijenoord niet in kam- pioensvorm is. De Zaandammers spelen een geestdriftig spel en reeds in de eerste minu ten krijgen ze eenige kansen om te doelpun ten, die echter niet gebruikt worden. Feijen oord vat het wat lauw op, desondanks weten de Rotterdammers de leiding te nemen, als Konings met een fraaien kopbal De Vries geen kans geeft. Tot de rust blijft Z. F. C. sterker, doch tot doelpunten komt het niet. Na de hervatting schijnt het, dat de kam pioenen zich zullen herstellen. Er volgen eenige goede aanvallen, uit zen waarvan Vijl den voorsprong vergroot. Na den aftrap neemt Z. F. C. den baf mede en met een kalm schot waar Vermeulen naast grijpt, brengt Hoogmoed den stand op 21 Feijenoord vat het dan weer kalmer op en Z. F. C. krijgt het beste van het spel. Goed combineerend ko men de Zaanlanders telkens terug en als na een hoekschop de bal bij den vrijstaanden Colette komt, brengt deze speler de partijen op gelijken voet. Feijenoord spant zich niet het minst in en een kwartier voor het einde weet Hoogmoed zijn club de leiding te ge- ben, 23. Feijenoord ziet dan eindelijk het gevaar in, doch het is te laat. Een wijziging in de opstelling heeft wel eenige verbetering ten gevolge, doch Z F. C. verdedigt hard nekkig en als Van Dijk de laatste kans op den gelijkmaker, door het missen van een pe nalty, ongebruikt heeft gelaten, komt het einde met onveranderden stand en heeft Feijenoord het hare aan de St. Nicolaas-ver- rassing bijgedragen, Beide ploegen verschijnen met een eenigs- zins gewijzigde opstelling. Bij de Amsterdam mers ontbreken Doorenbos en Lietzen, Gar- ritsen speelde linksachter, De Boer spil en Valenza rechtsbuiten Bij Sparta was Ruffelse weer van de partij. Schram was vervangen door Van Mens, terwijl diens plaats op den linkervleugel werd ingenomen door Sluiters. De Spartanen treden overrompelend op. Reeds in de eerste minuten stormt Van Dijke alleen op Schindeler af, de Spartaan wordt ruw tegen den grond gegooid, doch de Blauw- Wit-verdediging verzuimt den bal weg te werken, zoodaf Formenoy weinig moeite heeft te doelpunten. 10. De Amsterdam mers laten zich niet ontmoedigen. Zij spelen een vlot, kort samenspel, waarmee zij het Sparta-doel telkens dicht naderen Het goede schot ontbreekt echter en verschillende kan sen gaan verloren. Als Oosthoek gevaarlijk op doel terugspeelt kan Roem den bal niet tijdig meer bereiken en heeft Valenza maat voor het jnloopen 11. Wanneer kort daarop Van Dijke in het strafschopgebied andermaal unfair gensmen wordt, kent scheidsrechter Eymers Sparla een strafschop toe, die Formenoy onberispe lijk in een doelpunt omzet, 21. Na de hervatting is Blauw-Wit een tija lang sterker, doch vele kansen worden dooi slecht schieten verknoeid. Bij een aanval de» Spartanen, zet Sluiters, die niet slecht debu teerde, keurig voor, waarna Ruffelse den voorsprong vergroot 31 Tot het einde blijft Sparta overwegend sterker, doch Schindeler is in zeer goede con ditie, zoodat doelpunten verder uitblijven en met 31 voor Sparta het einde komt. De gastheeren stellen zich. hoewel in ge wijzigde opstelling, volledig op, terwijl de Hagenaars invallers tellen voor Bosschart, Visman en Bontje. Goed opbrengen van Hörburger wordt be sloten met een fraai boogschot, dat Koopman al dadelijk de gelegenheid geeft, zijn talenten te toonen. Doch na 6 min. moet hij zwichten voor een goedgeplaatsten schuiver van De Man 10 Quick werkt zich echter los en is tot aan de rust de meerdere. Bij een baret snelle uitvallen, scoort Schuur den gelijkma ker, 1L Het begin van de tweede heflft kenmerkt zich door een belegering der Quick-veste, v/aar echter zeer solide verdedigd wordt. Aan de andere zijde is ook de roodwitte achter hoede ten volle voor haar taak berekend. Zoo eindigt deze uiterst spannende en vaak fraaie strijd in eene verdeeling der punten, 11. Zoo verrassend als de uitslag was, zoo re gelmatig is deze verkregen. Niet dat de Amsterdammers bepaald de minderen van de Rotterdamsche rood-zwarten waren, doch de verhouding en het spel in het veld racht- vaardigen de overwinning volkomen. Reeds aanstonds na het begin verkeerde het Ajax- heiligdom in gevaar. Het natte veld maakt controle over eigen beenen, laat staan over den bal, uiterst moeilijk. Het open spel, waarin men z'n hei! moest zoeken, bleek bij de Rotterdammers meer succes te hebben, dan bij hun tegenstanders. Het is Weidema, die de gasten na een geharrewar voor doel de leiding geeft. Vooralsnog heeft men ech ter nog geen vrees voor Ajax, dal gevaar lijke aanvallen onderneemt en bij een dezer blijkt de lat de eenige hinderpaal te zijn, om gelijk te maken. Het gaat er echter voor de Amsterdammers bedenkelijk uit zien, wanneer v d. Eb, ia onvergeeflijk missen v. Delsen, een door Serwaneck aan gegeven bal zijn juiste bestemming geeft Ajax bemerkt dan, dat het zoo niet langer gaat, aanval op aanval wordt ondernomen. Hamel en Volkers laten zien, waartoe zij in staat zijn, v. Kol laat zien, waartoe hij niet in staat is Rutte zwoegt, dat het 'n lust is, doch is soms zoo enthousiast, dat hij z'n schot niet de noodige verzorging geeft. De rust komt op een eenigszins eigenaardige v-ijze. V.O.C. ziet wederom kans om te sco ren. doch scheidsrechter v. Bisselick blijkt al gefloten te hebben. In de tweede helft werpen beide ploegen zich met het noodige vuur in den strijd. Maar de Amsterdamsche aanvallen hebben geen succes, terwijl daartegenover de com binatie kans ziet v Heeswijk uit z'n doel te krijgen; het eenige wat Pelser dan doen kan om den bal uit het doel te houden, is.... dezen over te stompen. Uit den strafschop scoort Beyers. 30 De strijd wordt steeds spannender, vooral als de Amsterdammers eindelijk hun zwoegen beloond zien met 'n doelpunt door De Kruyff gemaakt. Dat is het teeken om er nog eens alles op te zet ten; zij zijn nu doorloopend in de meerder heid. Volkers laat dan eens zien, waarom hij in het Nederlandsch elftal beeft gespeeld en verkleint na prachtig dribbelen den ach terstand. Nog eenige minuten zijn te spelen: alles of niets. Doch het bleef bij 23 en de verrassing was er! H'.V.V. is met 2 invallers, U.V.V. geheel volledig. Reeds binnen 5 minuten maakt U.V.V. door Huyser 'n buitenspel-doelpunt, doch 10 minuten na den aanvang neemt H.V.V. door Sandberg de leiding. Wanneer Rekkers een ver schot van Vos tot hoek schop slaat, scoort laatstgenoemde daaruit met een kopbal. 11. H.V.V. heeft pech, wanneer Neuerburg een laag, hard schot tegen den paal schiet. Huyser verknoeit 2 kansen, doordat hij te langzaam is. Aan de andere zijde scoort H V.V. nog een buiten spelgoal. Jan de Vos en Buitenweg hebben een slechtfen dag en gebruiken de hun ge beden kansen niet Na de rust speelt U.V.V. fanatieker en forscher H.V.V. wordt eenigen tijd inge sloten, doch de Hagenaars weten den druk te weerstaan, brengen langzamerhand het j spel op de U.V.V.-helft en maken zelfs een buitenspel-doelpunt. Bij U.V.V. zijn Huyser en v. Kamp binnen gaan spelen, doch het einde komt met ongewijzigden stand. Blauw Wit Feijenoord Sparta H.F.C. Gooi Quick Haarlem Unitas Z.F.C. A.S.C. N.V.B. STANDEN. AFDEELING I. Ie klasse. 9 6 1 2 13 27—15 7 8 8 9 8 11 10 9 9 4 1 5 1 1 2 9 20—10 0 3 10 14—12 1 3 9 17—11 4 9 18—13 3 8 13—15 5 10 24—27 5 9 14—25 5 8 18—23 7 3 13—27 1.44 1.28 1.25 1.12 1.— 1.— 0.90 0.90 0.88 0.33 2e klasse A. Hollandia 10 6 3 1 15 23—13 1.50 Zandvoort 11 7 1 3 15 24—13 1.36 Alcmaria 11 6 2 3 14 35—17 1.27 D.E.C. 11 6 1 4 13 23—21 1.18 Bloemendaal 10 3 5 2 11 13—11 1.10 W.F.C. 11 4 3 4 11 18—23 1.— A.F.C. 10 4 0 6 8 14—20 0.80 Z.V.V. 9 2 3 4 7 6—14 0.77 West-Frisia 11 3 1 7 7 10—21 0.63 Q.S.C. 10 1 1 8 3 7—22 0.30 2e klasse B. Spartaan 10 5 3 2 13 17—13 1.30 V.V.A. 11 5 4 2 14 17—13 1.27 Velox 10 5 2 3 12 16—8 1.20 Hilversum 10 4 4 2 12 15—11 1.20 H.V.C. 11 4 3 4 11 14—11 1.— D.O.S. 10 3 3 4 9 12—17 0.90 Schoten 11 3 3 5 9 14—19 0.81 D.O.N.A.R. 11 3 3 5 9 10—21 0.81 Voorwaarts 10 4 0 6 8 18—14 0.80 D.W.S. 10 3 1 6 13—22 0.70 3e klasse A. H.R.C. 8 7 0 1 14 22—9 1.75 Helder 6 4 1 1 9 11—7 1.50 Hortus 8 4 3 1 11 16—12 1.37 V.S.V. 7 3 1 3 7 13—13 1.— Neerlandia 9 3 2 4 8 16—15 0.78 Kennemers 8 3 0 5 6 12—13 0.75 Amstel 8 2 1 5 5 12—12 0.62 Swift 6 0 0 6 0 3—21 0.— 4e klasse B. Hillinen 7 5 1 1 11 24—8 1.58 Scheveringen 6 4 1 1 9 9—5 1.50 T.H.B. 5 3 1 1 7 16—7 1.40 Ooievaars 5 1 1 3 3 6—15 0.60 Aurora 4 0 1 3 1 5—9 0.25 D.I.O. 5 0 1 4 1 4—21 0.20 Reserve le klasse Ajax II 9 6 2 1 14 2610 1.55 Blauw Wit II 9 3 5 1 11 15—11 1.22 Haarlem II 9 4 2 3 10 17—11 1.— H.F.C. II 9 3 3 3 9 15—14 1.11 E.D.O. II 8 3 2 3 8 11—14 1.— Z.F.C. II 10 3 3 4 9 18—19 0.90 V.V.Ai II 9 2 4 3 8 15—22 0.88 D.E.C. II 8 3 1 4 7 16-17 0.87 Spartaan II 9 2 3 4 7 14—16 0.77 Rapiditas II 10 1 5 4 7 10—23 0.70 AFDEELING II. Ie klasse. Stormvogels 8 6 2 0 14 21—8 1.75 H.B.S. 9 6 1 2 13 18—10 1.44 Ajax 9 5 2 2 12 18—13 1.33 R.C.H. 8 5 0 3 10 21—12 1.25 E.D.O. 10 6 0 4 12 20—14 1.20 U.V.V. 10 3 3 4 9 11—17 0.90 Excelsior 9 4 0 5 8 12—14 0.88 H.V.V. 10 3 2 5 8 14—17 0.80 D.F.C. 10 1 2 7 4 6—16 0.40 V.O.C. 10 1 0 9 2 9—28 0.20 De Haarlem-reserves die vóór 2 weken één der serieuze candidaten voor het kam pioenschap waren, slechts 2 punten achtei bij den leider Ajax II hebben gisteren in Amsterdam 2 punten verspeeld. De traditie getrouw, hebben zij van V. V. A. II verloren, zij 't dan ook geheel onver diend. Wanneer de elftallen zich opstellen 'lebben de roodbroeken de volgende combinatie: Kaan, IJffs, de Ruig, Torringa, v. d. Lijke, Lenz, Booghouts, Levie, de Vries, Smit, Lamp. In 't begin een gelijk opgaand spel. De V. V. A.'ers voelen zich op 't uiterst zwaar be speelbaar terrein direct thuis, wat niet weg neemt dat Haarlem geleidelijk de overhand neemt. Verscheidene goed opgezette aanval len leveren echter geen resultaat op. Plotse ling een doorbraak van V. V. A. en 't is de midvoor die Kaan weet te passeeren. Nog vóór de rust weet V. V. A. haar voor sprong te vergrooten, 20. Na de rust vallen de roodbroeken direct weer goed aan om den achterstand in te halen. De V. V. A, achterhoede wordt verschil len de malen in 't nauw gebracht, wat vele corners ten gevolge heeft die allenf uitste kend genomen, geen resultaat opleveren. Eerst na 30 minuten spelens passeert Smit met een hard schot den V. V. A. keeper. Wanneer een Haarlemmer den bal wil te rugspelen en uitglijdt, heeft V. V. A.'s mid denvoor weinig moeite aan alle onzekerheid een einde te maken en komt het eind geheel onverdiend met 31. Een gelijk spel had Haarlem II zeker ver diend. H. F. C. 2—RAPIDITAS 2, 5-0. De reserves der Spanjaardslaanbewo- ners beginnen zich vrij aardig omhoog te werken. Ditmaal was Rapiditas 2 uit Weesp het slachtoffer. Over het geheel zijn de Haarlemmers over alle liniën clo- mineerend geweest, terwijl de voorhoede voldoende productief bleek. )e wedstrijd was pas kort aan den of Eldering zorgde voor het eerste punt. Nu hij den smaak beet kreeg, was no. 2 er gauw door zijn toedoen, na handig in- loopen eveneens ter wereld, 20. De Rapiditas-menschen werkten bard, zij leken niet tegen de H. F. C.-verdedi- gers opgewassen. Uit een strafschop zorgde Lamp Sr. voor het derde punt. Even kreeg Rapiditas 2 een fraaie kans, doch slecht schieten deed deze te niet, met 30 werd ge draaid. Zoodra weder hervat was, hetzelfde spel als voor de rust. H. F. C. 2 het meest in den aanval. Toch duurde het nog vrij lang voor Lamp Jr. de leiding vergrootte, 40. De Jong in het H F. C.-doel stont eens een goed schot. Ten slotte maakte Eldering zijn ierde en H. F. C.'s vijfde doelpunt. Zon der veel bijzonderheden verstreek de ver- 'ere tiid, zoodat ten slotte H. F. C. 2 vel verdiend won Het volgende H. F. C. elftal bond dit- -naal den strijd aan: de Jonge, Göllner, Steenhouwer, Dirke, v. Houten, Lamp Sr., Seignette, Roelvink, Eldering, Lamp Jz., v. Beem. D.E.C. II—E.D.O. II 3-4. Na onvermoeid zwoegen is het de E.D.O.- reserve's gelukt twee kostbare puntjes uit de hoofdstad mee te nemen. E.D.O. heeft 'n ,terk gewijzigd elftal, hetwelk zich onder leiding van scheidsrechter Robbé als volgt ■pstelt: Jonker, G. Gerritsen, W. Hirs, J, Tenzen, G. Mollema, J. Poel, J. Fortgens, J. Dinkla, H. Dernison, J. 'omen, Th. v. Leuven Het begin is voor •D.O. doch de voorhoede kan het net niet inden. Dan komt D.E.C. er beter in en oet verschillende goede aanvallen. Na en half uur maakt D.E.C. het eerste doel- ■unt in duidelijke buitenspel-positie. Direct na den aftrap gaat Dernison, die zich op de middenvoorplaats goed thuis gevoelt, er vandoor, maar de keeper maakt hem op 't laatste moment den bal afhandig. Het spel gaat vlug op en neer, totdat hei onderbroken wordt, als Hirs een overtre ding begaat in het beruchte gebied. De penalty, goed genomen, wordt op een su blieme wijze gehouden door Jonkers. Kort daarop is het rusten. Als weer begonnen is, zet Edo er alles op om gelijk te maken, wat haar lukt door Dinkla. Na goed voorzetten van Dernison maak4 Oomen de tweede goal. Vol vuur valt nu D.E.C. aan en weet ge lijk te maken. De vreugde is echter var korten duur. Van Leuven maakt gebruik van een voorzet van Fortgens. Als er neg 20 minuten te spelen is, weet v. Leuven van de wing af er 42 van te maken. D E.C. vindt dit te bar en valt nu ge* durig aan. Aanval op aanval wordt nu on dernomen en de backs houden moet moei te stand, zeer goed bijgestaan door Jonker, die er goed in is. Toch maakt hij een fout, als hij een bal verkeerd beoordeelt, waar van D.E.C. gebruik maakt om den achter stand te verkleinen. Verdere pogingen van DEC. blijven zonder resultaat en als de heer Robbé tijd fluit, heeft E.D.O. een zwaar bevochten zege behaald. De scheidsrechter was naar behooren. R. C. H. 2 kreeg gisterenmiddag haar eer ste nederlaag te slikken, zéér onverdiend nog wel. Het elftal speelde met een invaller voor L. Geutskens, doch speelde niettemin beter voetbal dan haar tegenstander Desondanks slaagde het er niet in om voor half-time te doelpunten, hetgeen aan W F. C. ook niet lukte. Na de hervatting echter zorgde Ruys mei een kopbal voor R. C H. 't eerste doelpunt, doch later bleek dat het bij dat eene doel punt zou blijven. W. F. C 2 zag toen kans, geholpen door een paar blunders van Hense, en wat weinig oplettendheid van den scheids rechter twee doelpunten te maken. Het twee de werd zéér onrechtmatig toegekend. Hoe het zij W. F. C. 2 won ten slotte met 21 en hoewel R. C H. 2 nog een kleine voor sprong op haar medecandidaten voor de eer ste plaats behoudt, zal het toch goed doen zich voortaan voor dergelijke slippertjes te hoeden. SCHOTEN—VOORWAARTS 0—3. In een wedstrrijd, waarin de Schotenaren het grootste gedeelte van den wedstrijd sterker waren, moesten zij toch, ondanks dat, een flinke nederlaag slikken. Schoten stelt zich op met 2 invallers. De bezoekers ziin volledig. De Schotenaren nemen na den aftrap onmiddellijk het spel in handen en geruimen tijd zweeft de bal op de Voor waarts helft. Het doel wordt bestookt, doch gescoord wordt er niet. Zelfs komt er een goal aan de andere zijde als een der Voor waarts backs van eigen helft op doel schiet en de bal in 't net verdwijnt. Door dezen tegenslag niet ontmoedigd zitten de Scho tenaren weder onmiddellijk voor het doel der bezoekers. Een goal wordt wegens hands geannuleerd. Het loopt de thuisclub niet mee en steeds is er een Voorwaarts- been dat scoren belet. Vermelding verdient een prachtschot van Geurts juist op den bo venhoek van het doel. Dan valt Voorwaarts een penalty ten deel welke wordt benut 02. Spoedig is het rust. De tweede helft begint wederom met een overdonderend optreden der thuisclub. Schoien tracht den achterstand in te halen. Vele schoten krijgt de Voorwaarts-doelman te verwerken wat hem goed afgaat Eenige corners keu rig voor doel geplaatst hebben niet het ge- wenschte resultaat. Als dan bij een der weinige Voorwaartsaanvallen de rechtsbui ten den bal krijgt, schiet hij vanaf de out- lijn op doel en wederom ligt de bal ach ter Meenhorst. Er is nog een kwartier te spelen. Schoten probeert het nog even doch door de vele pech dezen middag, worden zij ontmoedigd en spelen een verloren wed strijd. De wedstrijd is thans het aanzien nauwelijks waard en als het tijd is heeft Voorwaarts op zeer fortuinlijke wijze de beide punten in de wacht gesleept. Z. V. V. verschijnt compleet, Zandvoorv met 2 invallers, de leiding berust bij Dhr. Ophuisen. Het teriein is zwaar te bespelen Zandvoort heeft het eerst 't voordeel van den wind Z V. V. trapt af, maar Zandvoort neemt den aanval over, de R.-vleugelbrengt goed op en de R.-binnen zet mooi over naar Keesman wiens schot echter naast gaat. Zandvoort is sterker en de bal blijft op de Z. V. V helft en de Zandvoorters oefenen een sterken druk uit ophetZ.V.V. doel echter zonder resultaat, ook de cor ners leveren niets op. Enkele uitvallen van Z. V. V. stranden op buitenspel. Bij een dier uitvallen wordt de Zandvoort invaller doelverdediger aan de ntand gevoeld, we moeten het zeggen, het viel mee. Z. V. Vj weet een weinig aan den Zandvoort-druk te ontkomen en een corner te forceeren wel ke niets oplevert. Dan maakt een der ach terspelers van Zandvoort hands. De zware straf van penalty volgt hierop, doodsche stilte, een geweldenaar plaatst zich achter den bal om het vonnis te voltrekken, het schot treft onder de lat, maar het Kee- pertje is op zijn post hij vangt den gloeien- den kogel en ondanks de toestormende Z, V. V.'trs. zendt hij den bal het veld in. Een geweldig applaus volgt hierop. Z. V. V. valt fanatieker aan en wil de kans om de leiding te nemen niet laten glippen. Een prachtige voorzet wordt even mooi door Molenaar weg gekopt. Dan een vinnig schot wat heel goed door den Zandvoort- keeper gekeerd wordt, hiermede heeft Z. V. V. z'n kruit verschoten en Zandvoort blijft domineeten. Verschillende schoten gaan naast of over. De L.wing is niet wat wij anders ervan zagen, er ging ditmaal geen kracht van uit er werd loom gespeeld. Rust gaat in met blanken stand Nu is Z. V. V. in de meerderheid en be gint een weinig forsch te spelen. De Zand- voort-achterhoede blijft echter meester van het terrein en weet score te voorkomen. De uitvallen van Zandvoort zijn niet zon der gevaar. Vermelding verdient een kei hard "schot van Paap, wat de keeper niet naar behooren kan verwerken, de bal blijft op de doellijn in het zaagsel tollen, zonder dat eer Zandvoort-been hem in het net plaatst, bij snel inloopen was het een kans je geweest. Het spel wordt echter hoofd zakelijk op de Zandvoort-helft gespeeld, daar de meeste aanvallen van Zandvoort op vermeend buitenspel doodloopen. De nieuwe spelregels schijnen nog niet alom bekend te zijn. Door den invloed van den grensrechter werd elke Zandvoortsche aan val gefnuikt (historisch 2 c.M. buitenspel]. De zon komt thans Z. V. V. een handje helpen, de Zandvoortsche achterhoede heeft een zware taak, maar zij houden vol en weten de Zaandamsche voorhoede in bedwang te houden. Dan denken we Zand voort te zien doelpunten als Schut goed voorzet en Keesman ineens op het 'doel kogelt, maar het schot gaat rakelings naast. Nu wordt hij geducht bewaakt en bijna ge kraakt zegt men in voetbal-term. De R.- back dreigt hem. „Keesman, je bent nog niet gelukkig hoor" En nota bene de man was te ziek om te loopen en had beter thuis kunnen blijven Ook aan den anderen kant heeft een botsing plaats, waarvoor een der Z. V. V.-spelers een oogenblik het veld moet verlaten. Als scheidsrechter, welke zeer matig was, het einde aan zal kondigen, komen eenige Z. V. V.'ers nog met Keesman in botsing, waarop een dis- piXit ontstaat, direct daarop is de wedstrijd afgeloopen.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1924 | | pagina 12