EUCHARISTISCH CONGRES ƒ1.- per Exemplaar, I K 1 A. &a» cbs® Lezers DE SPAARNEBANK UIT DEN OMTREK. HEEMSTEDÉ. Voor de lezers van ons blad is nog gedurende korten tijd verkrijgbaar het prachtig Gedenk-Album van het Internationaal Eucharistisch Congres. Dit aibum. gedrukt op zeer fraai papier bevat ruim 100 platen over het Eucharistisch Congres: het formaat is 25 X 32 c.M. Wij zijn ervan overtuigd, dat al onze lezers dit album gaarne willen be ntien. De prijs is slechts dgehaaid aan onze bureaux of besteld bij onze agenten. Franco per post 1.20 bij vooruitbetaling. Voor dien uiterst lagen prijs zal men de beste herinnering hebben aan het te Amsterdam gehouden Internationaal Eucha ristisch Congres, daar alle'kerkelijke hoogwaardigheidsbekleders, die aan het Congres deelnamen, en alle voorname plechtigheden er in zijn afge beeld Men gelieve spoedig zijn bestelling, vergezeld van het bedrag, aart ons in te zenden. ADMINISTRATIE NIEUWE HAARL. COURANT, Nassaulaan 49 Haarlem. TOONEEL. Dr. Knock. Opdracht. Een aardige verrassing. Van een aanrijding. Vergadering raadsfracties. GEMEENTEZAKEN. KANTONGERECHT. De foutenwedstrijd van de Zijlstraafc-vereenigingo Examen boekhouden. Een ruit vernield door een hollend paard. HfM rijv/ielmerk. Bekerwedstrijden Sint Bavo. Verkiezing van leden van de Prov Staten van Nor»rd-Bol!snd. Christ, Grafische Bond Heropening. Naar Rome in het Jubeljaar 1925. Kunstveiling te Haarlem, De loonen van het tram personeel. Gevonden dieren en voorwerpen. BURGERLIJKE STAND. Spoort al Uw kennissen aan kun vraag- en aanbod- advertenties te plaatsen in onze eigen Nieuwe Haariemscke Courant GEMEENTERAAD. FRANKEN'S SPECULAAS is BILLIJK, kost PER ONS slechts ACHTTIEN CENTS FRANKEN'S SPECULAAS roemt ieder als iets waarlijk ongekends Wilt ge dus de vreugd verhoogen op het feest van SINTERKLAAS Koopt als echte LEKKERISLJ dan: FRANKEN'S PRIMA SPECULAAS? aai\ UNZE WEEK-ABONNF'S. medeoedfelH door "1/b ii73l U 145/32 Wisselkoersen en koersen van Bankpapier. BLOEMENDAAL HILLF.GOM. LEIDEN. Wïj verzoeKen onze weekabonnê's uiingend, de abonnementsgelden steeds bij vooruitbetaling DES MAANDAGS niet des Dinsdags oi nog later te voldoen. Het is voor onze- bezorgers zeer lastig, wanneer de betaling der weekabonnements- gelden niet op tijd geschiedt. NOORDWUKERHOUT CASTRICUM. UITGEEST. LAATSTE NIEUWS. Vertrek van Chang-Tso-Lin. De stemmen op Lloyd George. 90 slachtoffers. Hel Britsch-Duitsche hand elsverd rag. De Duitsche schadeüergoedings betalingen. Maatregelen te Cairo. MARKTNIEUWSc GEDENKALBUM Heijermans-her denking'. „De Wijze Kater". Een echts Heijermans-herdenking was hei, ja. Vóór het spel begon, rezen alle aanwezi gen op, en brachten enkele minuten door in ;erbiedige stilte, den overlfeden kunstenaar ierend, terwijl huldigende treurmuziek In teger Vitae" van Wenzel, op har,.»jnium uit gevoerd door den heer P. van Ooy) de stem ming levendig hield. Dan trad de heer Adr. v.d. Horst, direc teur van „Het Schouwtooneel" naar voren, om eenigc woorden te spreken. Wij zouden „De Wijze Kater" opvoeren, zeide hij, ter viering van Heyermans' zestigster. verjaar dag nu gaat de vertooning van dit vroo- lijke spel samen met treurnis! Zoo snel een ander, ernstiger stuk waardig voorbereiden was niet mogelijk. Een stuk, dat Heyermans aan het gezelschap reeds vroeger had toege zegd, moest door de ziekte van den schrijver ;n de pen blijven. De baten van dezen avond zouden zijn voor het Heijermans-fonds 1) mogen. zij, die niet aanwezig waren, hun waardeering voor Heyermans' tooneeiwerk toonen, door te helpen waar bijdragen wor den gevraagd voor de nagelaten betrekkin gen. „Het boosaardige sprookV' ('t gaat nogal met de boosaardigheid 't is louter vroo- üjke m-'t-ootje-nemerij,) werd toen voorge dragen met de geestige verve, waarvan wij reeds ;n vroegere besprekingen gewaagden. Heerlijk was weer Jan Musch met zijn kat- en-filosofie en nzij „lekker bakkie melk", :ecr te waardeeren spel gaven vooral ook é.z eraan als koning en Ad. Hooykaas als de comiek-boersche tweede lakei. De dank van het publiek, vooral aan Jan Musch, uitte zich warm, en de kater kwam n zijn rol bedanken met een gebaar van poesen-ontroering. 1). Ten bate daarvan werden ook de rcuw-programma's door jongedames ver kocht. Jondag 7 December a.s. za! de N.V. Het Schouwtooneel, directie Adr. van der Horst en Jan Musch, in den Haarlemschen schouw burg nog een opvoering geven van het suc ces-blijspel „Dr. Knock, oi de Triomf van de Medische Wetenschap", met Jan Musch in de ro! van Dr. Knock. Aan het echnisch Burêau Joh. G. Spruit Hhier, is onder den naam Techn. Bur. Spruyt en Meester opgedragen de electrische ver lichting van de verschillende gemeente-ge- •ouwen van Leiderdorp (Z.-H). Het is nu weer de tijd van cadeautjes ge ren. Hiermede heeft ook de firma F. Joh. Rohifs, Anegang 17, rekening gehouden en geeft dan ook kleurige opzet-plaatjes uit, wat vooral voor de kinderen een aardige 'erassing is. Ook dag- en maandkalenders A-orden aan iederen kooper cadeau gege ven. De opzet-plaatjes zijn in groote "ver scheidenheid, zooals jager met hond, rood kapje met wolf, molenaar met ezel, slager met varken, enz. Ongetwijfeld zullen deze verassingen in menig huisgezin zeer op prijs worden gesteld. Nabij de Spaanschevaartstraat heeft gis teren een aanrijding plaats gehad tusschen een auto een een fietsrijder. Natuurlijk was ie politie direct ter plaatse, om de schuld vraag te onderzoeken. De Schotensche po ntic was er stellig van overtuigd, dat het ongeval op Schoten's gebied had plaats ge had. Maar er was ook een Haarlemsche col lega in de buurt en die meende dat het ge- va.Hetje op Haarlerasch grondgebied zich af speelde. De Schotensche politie nu is zeer bescheiden en toen nu de groote buurvrouw haar recht deed gelden, trok zij zich terug en de Haarlemmer mocht het zaakje opknap pen. Doch dé grensscheiding schijnt wel eens ct$t'F j?an 4e ^u'^en te zÖn' En ook hier bleek dit zoo te wezen, want 's avonds kwam bij de Schotensche politie van de Haarlemsche collega bericht in, dat haar 'bij onderzoek gebleken was, dat de kwestie toen werkelijk op Schotensch gebied was voorgevallen en of Schoten's ordebewaarders nu maar de zaak wilden overnemen. Wel, •jC ?i'n' behalve bescheiden, ook erg be reidwillig en volstrekt niet haatdragend. Dies aam zij de teugels weer in hahden en sieide au een onderzoek in. Maar met dit al moe ien we onze lezers nu spenen van de ver- iere bijzonderheden van deze aanrijding, Jaar het politioneel onderzoek nu nog niet geëindigd is.^Inmiddels kan de Haarlemsche or Schotensche politie al vast bijzonderhc- den Opdiepen uit ons bericht van gisteren. Dc heeren Joh. Visser. W. v. Liemt, M. L. A. Klein en M. de Braai stellen voor om ten dienste der vergaderingen van de 'erschillende Raadsfracties (uitsluitend oor Raadsleden) ten hoogste twee loka- e" »n het Stadhuis des avonds ter be schikking te stellen. B. en W stellen voor, aan de alhier ge vestigde Woningbouwvereeniging „Spaarn- oog alsnog een voorschot, groot hoog stens f 6,600.toe te kennen, ter tege moetkoming in de kosten van den bouw van 44 arbeiderswoningen en een kantoor san dc Damaststraat, de Spaarnoogstraat en ie Oosivest en W. stellen voor, aan W. C Kloos en IS. van Strien in voortdurende erfpacht jil 4wge.Ven 154 M2 érond, gelegen aan de Molijnstraaf, tegen een erfpachtcanon van 0.97 k! per M2 per jaar. B. en vC stellen voor, de door den ge wezen^ agent van politie J. Kunst geleden financieele schade, tengevolge van een hem bij de uitoefening van zijnen dienst overkomen ongeval, waardoor hij gedu rende 58 weken in eene ziekeninrichting is verpleegd geweest, aan hem te vergoe den'an daarvoor een bedrag van 819,70 beschikbaar te stelleji. B. en W. stellen voor, aan J. Kolk te verkoopen 276 M2 grond, gelegen aan de Molijnstraat, tegen 15 per M2. Door J. G Uitendaal, is aan de gemeen te te koop aangeboden voor f 2.000.— het perceel aan de Dubbele Buurt No. 10 groot 68 M2. Met het oog op het voornemen om ge noemden openbaren weg te verbreeden, achten B. er. W. het gewenscht, dat het perceel eigendom der gemeente wordt. Zij stellen daarom voor. hen tot aankoop te machtigen voor een bedrag van 2.070 Aanrijding. De 40-jarige koopman J. K., wonende te Schoten had op den Rijksstraatweg te Scho ten met een auto in de richting Santpoort gereden en toen de vrijheid en veiligheid van het verkeer in gevaar gebracht, door met zijn auto plotseling naar links uit te wijken, waardoor een aan dc rechterzijde rijdende handwagen werd aangereden en be klaagde bovendien nog tegen een hek aan reed dat door deze aanrijding gedeeltelijk werd vernield. Bekl. bekende, doch zeide geslipt te zijn met zijn auto. Alle door de aanrijding ont stane schade had hij vergoed. De 'ambtenaar van het O. M. vroeg 5 sub. 5 dagen. Het vonnis was 4 of 4 dagen. Overtreding Loierijwet. Dc 30-jarige M. B., huisvrouw van W. J. A. wonend tc Heemskerk moest terecht staan terzake dat zij op of omstreeks de maand Augustus 1.1. in een perceel in Heemskerk een loterij heeft aangelegd en «^houden zonder de bij de loterijwet van 1905 ver- eischte toestemming. Deze loterij bestond in het volgende; Zij had een oud dames rijwiel en besloot dat te verloten. Zij maakte tot dit doel 100 nummers, genummerd van één tot en met honderd, terwijl die loten aan de deelnemers 1 .rkocht werden tegen den prijs in centen, als het nummer van het lot vermeldde. Na dat zij aldus 98 loten had verkocht en twee loten had overgehouden, maakte zij weder om honderd loten, genummerd van één tot en met honderd, deed er de nummers van de niet verkochte nummers uit en liet vervol gens uit die 98 loten, waarvan de nummers niet zichtbaar waren, door een zekere D. van 't H. een nummer trekken. Dit bleek No. 32 te zijn, en die- was de houdster van dat nummer de winnares van het rijwiel. .Bekl. zeide niet geweten te hebben dat -ij zich aan een overtreding schuldig maakte. De kantonrechter wilde dit aannemen en veroordeelde haar conform den eisch tot 3.sub, 3 dagen. Het controleeren van de lijsten van bo- vengenoemden wedstrijd is in vollen gang In totaal zijn een 15 a 1600 lijsten verkocht, terwijl men het aantal ingekomen lijsten glo baal schat op een 12 a l300. Het ligt eriiter in de bedoeling, eerst na St. Nicolaas met het mededeelen van de uitslagen en toewij zing der prijzen een aanvang te maken, zoodat zij die er bij betrokken zijn, hun hart nog wat langer van verwachting kunnen laten kloppen. Voor de examens in boekhouden voor de praktijk vanwege de vereenighig van leer aren in het boekhouden in November te Amsterdam en Haarlem gehouden, zijn van Je 233 candidaten, 127 geslaagd. Het totaal aantal geslaagden is 453. Gistermiddag omstreeks half 2 uur stond in de Giersiroat voor den Poelierswinkel van K. een paard en wagen. Plotseling schrok het paard van een voorbijrijdend tramrijtuig en sloeg op hol. Het dier rende de Gierstraat door. doch kwam bij de Bree- straai te vallen. Het sprong weer op en vernielde de ruit van den banketbakker Uylenburg. Aldaar werd het tot staan ge bracht. Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats. Door de Politie is wederom proces-ver baal opgemaakt teger. een wielrijder, wiens rijwiel niet voorzien was van en belastig- plaatje. Het rijwiel is in beslag genomen. Woensdagavond speelt het eers'ie 10-tal van de R. K. Damclub „St. Joseph" in het R. K. Vereenigingsgebcuw aan 4 en Heeren- weg te Heemstede tegen St. Bavo I voor den doer St. Bavo uitgeloofden beker. Aan vang 8 uur. Mr. L. G. Korteitborst lid der Staten. De voorzitter van het Centraal Stembu reau voer bovengenoemde verkiezing ma^kt bekend, dat de vc\r de kiezers toeganke lijke zitting van het Centraal Stembureau, tot benoeming van één lid dier Staten (vaca ture W. M. M. Diepenbrock), zal werden ge houden op Maandag den 8en D«cembcf 1924, des namiddags ten 12 ure, ten Raadhuize. Wij kunnen neg mededeelen, dat voor de vervulling in de vacature Diepenbrock vol gens de officieele c&ndidatenli'st in aanmer king komt de heer Mr. L. G. Kortenhorst te Heemstede. Deze zal de benoeming aanvaar den. De afdeeling Haarlem van den Christe lijker! Grafischen Bond vergaderde Dinsdag avond in het gebouw van den Christ. Bestu renbond aan de BakenessTgracht. De bondssecretaris, de heer J. Schipper, be sprak het concept-collectief contract, dat na bespreking werd aanvaard. Tat afgevaardigde naar de bijeenkomst op 18 Dec. te Utrecht te houden, werd benoemd de heer Uitenboogaard Gistermiddag om 2 uur werd onder enor me belangstelling de drukkerij „Amicitia", gevestigd Meester Cornelisstraat 2, her opend. Talrijke gelukwenschen en 'n schat van bloemen, w.o. een fraai bloemstuk van het personeel, gewerd de firma bij deze her opening, terwijl verschillende Uitgevers firma s vertegenwoordigd waren. Om half 3 word door mevr. Gottmer het lint door geknipt en werden de belangstellenden in de gelegenheid gesteld de in volle werking zijnde drukkerij in oogenschouw te nemen. Door de beide ondftnemers, de heeren Groenenveld en Gottmer werd kort toe spraakje gehouden, waarin zij hoopten dat ae samenwerking tusschen personeel en pa troons altijd zoo mocht blijven, zooals het tot dusverre was geschied. Namens het personeel werd hierna het woord gevoerd door den heer J. Verdonck Sr., die den wensch uitsprak, dat het den heiden ondernemers mocht gelukken dat gene te bereiken, wat zij beoogden. Als een herinnering aan deze heropening bood hij namens zijn collega's een fraaie hangklok aan, welke onder dankzegging werd aan vaard. Nadat door verschillende aanwezigen nog een woord was gesproken, over de per fecte inrichting van het bedrijf en waarin tevens den beiden ondernemers een stij gend succes werd toegewenscht, was het officieele gedeelte van deze heropening af- geloopen. Naar aanleiding van de veie aanvragen, heeft de Commissie van Advies en Uitvoe ring van dc Ned. R.-K. Reisvereeniging gemeend, nu reeds eenige publiciteit te moeien geven aan de te maken Rome-reizen in het a.s. jubeljaar. r In verband met de nog loopende corres pondentie omtrent hotels en treinen, kun nen nog geen gedetailleerde plannen wor den medegedeeld. Wel zijn -de vólgende rei zen vastgesteld; Vertrek half Maart, duur 21 dagen, reis- scm 450. Vertrek einde April, duur 14 dagen, reis- som 300. Vertrek half Augustus, duur 14 dagen, reissom 250. Vertrek begin October, duur 21 dagen, reissom 500. Al deze reizen 2e klas spoor en hotels Bij de 14-daagsche reizen wordt opgeno men een bezoek aan Napels, Capri en To- rento, terwijl bij de 21 daagsche tevens Flo rence en Venetië worden bezocht. Binnen kort zullen uitgebreide programma's geplaatst worden in de voornaamste dagbladen en in bet oi gaan der Nad. R.-K. Reisvereeniging „Ons Reisblad". Bij een kunstveiling door de firma Debois alhier werden onder andere de volgende prijzer. besteed; „Winter" van L. Apol, 450; „Aan Zee" van B. J. Blommers, 700; „Bij de Schapen" van denzelfden schilder, 550; „Stadsgezicht" van Jacob Maris, 1330; „Kindje" van Mathijs Marir, (Aqua rel 6/4 bij 4)4) 220; „Jong vee in de weide" van A. Mauve, 1525; „Koeien in den boom gaard" van Geo Poggenbeek, 1025. Naar wij vernemen had gisterenmorgen een conferentie plaats tusschen een deputa tie uit het hoofdbestuur van St. Raphael en den heer Reiralda, wethouder van iïanrletn, inzake de voorgenomen plannen der dirëütie van de N. Z. H. T. M. om de Iconen var; het geconcessioneerde personeel in verhouding te brengen niet dat van het overige perso neel. Deze besprekingen hebben niet de ge- wenschtc resultaten gehad, zoodat het hoofd bestuur zich tot den Minister heeft gewend. L. van Norden, Oranjeboomstraat 28, rij- wielbel. plaatje; Kcnselaar, Wouwermanstr. 21rd. ceintuur; J, Engelen, Groote Markt 27 ellemaat; Bekker, Kamperstraat 64, kettink- i' et medaillon; Haarl Dagbl.. Z. B. Spaarna, zw. wit poesje, Fauna;; Elzenaar, Zonnelaan 37 H'stede, grijs poesje, Fauna; Duiker, Wilhelminaslraat 42, zw. wit poesje, Fauna; Winter, Spoorwegstraat 3, zw. wit poesje, Fauna; D. de Jong v. Eijkenstraat 27, wit poesje, Haerlem; G. Korzelius, Jud. Ley- sterstr. 14, witte poes Haerlem; Op den Schotersingel uit een boom gehaald zw. witte poes, Haerlem; Drenth, Teylerplein 11, mes je; Kraandijk, Julianaslraat 1, portemonnaie m. i.; M. Klauwers, Wittelaan 208 Santp., idem; W. Treffers, L Ideerenvest 12, hon denpenning; F v Zeist. Haasstraat 17, ro zenkrans; J Deen, Vooruitgangstr. 96, idem; Pennekamp, Z. Polderstraat 123, schoenen; H. v. Zant, Kolkstraat 19, hangslot; D, J. Kok, Raamsingel 28, hond; Ouwerkerk, N. Geldeloozepad 13. herder hond, Fauna; J. Stenken, Gasthuislaan 120, horloge; J.. Hey- selaar, Kloosterstr. 27, gestr. hond, Haerlem; A. Krammerman, Hagestraat 10, br. zw. hond je, Haerlem; L. P. Hessels, Oudeweg 65, zak je autogereedschappen Ondertrouwd: 3 Dec.: A, v, d. Bosch en W. v. Dijk. H J. H. v. Elk en J. J. Vieselman. J. L. Schouten en J. M. v. Dueren. J, P. Mooij en A. Lucas L. P. Fortgens en P. J. M. Meuwesse. G. Kuneman en J. J. Honing. T. Oudhoff er, B. Inpijn, W. Houweling en A. Hör- mafti. Getrouwd: 3 Dec.: A. Stringer en E. J. Gutetrs. H. Govers en G. de Groot. G. Cop en E. M. Schrijers. J. C, Trak- sel en E M. Porck. L. Staal en H. te Riet Geboren: 1 Dec.: d. van A. Miennsde Nijs. 2 Dec.: d. van A. Wil Ischut Oppenhuis. 3 Dec.; z .van M. Koridon Turk. z, van J. PikStreeder, Overleden: 1 Dec.: P. B. Hoogendorp, 75 j., Jacob nestraat. 2 Dec.: J. Vt "zijl- bfrrfMomé, 36 j„ Lange Poellaan, Onder voorzitterschap van den burge meester vergaderde hedenmiddag de ge meenteraad ter behandeling van de gemeen- tebegrooting voor 1925. Afwezig dc heeren v. d. Kamp, Kuenen en Adrian. Eervol ontslag. Mevr. G. SipkesMax wordt met ingang van 1 Januari 1925 eervol ontslag verleend als onderwijzeres aan school 9, Aan dc orde is dan de behandeling der begrooting voor 1925. Algemeene beschouwingen worden geopend door denheer Gerritsz. Deze merkt allereerst óp, dat volgens deze begrooting in velerlei zaken niet oi niet voldoende wordt voorzien. Hét Bureau van Beroepskeuze is nog niet gesticht. De- verkeersverbeterir-g gaat uog niet in dat tempo en heeft nog niet dien omvang, welke wenscheiijk zou zijn. Publicatie van statische gegevens blijft nog steeds achterwege. Hij enderwijs heeft de 2e H.B.S. nog steeds niet zijn nieuwe gebouw. De Buitenschool is ei nog niét. De bewaarschool zal er nu komen. Ook met de bad- en zweminrichtingen gaat het nog niet den goeden weg. Deze toestand wordt volgens spr. veroor zaakt door het streven, het belastingpercen tage omlaag te drukken. Bij een ander be lastingstelsel, (progressief) zou er een betere toestand ontstaan. Door dit bestaand systeem moet ook de zakelijke belasting op het bedrijf gehand haafd worden, (Wordt vervolgd.) Dc Beurs opende heden: prijshoudend. Nederland 1919 b% Hederland 1923 4Vi Nederland 191 1% N.-l 1921 A. 6% N. I. 1923 D. Holl. Lloyd Oude Vaart Jito Gem. Eigendom Mij „Nederland" Scheepvaart-Unie Rotterd Lloyd l'aketvaart Oude Boot Holl. Stoomboot H. V. A. Ja-a Cultuur Jurgens gew Koloniale Bank Indische Bank Cert. Hand 4 Mij. Resc. dito Phoenix Geconsolideerde Kon Olie U. S Steel Marine comm. Vorstenlanden Actions id Comp. Merc. Arg. Poerworedjo Ju.de Dcli Senembah üeli Batavia Amsterdam Rubber Serbadjadl Silau \Vai Sumatra Dor itsche Petr Southern Rails Union Anaconda Wabash Comm. Maxwell 93°/l6 1011/s 86l/g 1021/2 975/g 61/16 70 541/'g 1503/„ 125 120s/ H 1331/2 '53/4 ^X/2 4233/4 3621/2 178 135 118 H8l/4 88 '633/4 3421/8 .583/, 158 18l/8 123 379 3673/ 3 369 158 194 !03l/4 1251/„ 3243/4" /4l/g 494/2 83 0U/16 16 HEDEN 95»/ie lOlVs 86l/8 IO2I/2 975/g 69 54 1494/2 i25i/2 121 134 754/3 26 422 360l/a 73 177 1343/4 H74/4 118 164l/a 3403/, 1174/2 15 157 158 18 123 379l/3 389 368 158 103 125 75 49' 21 3 DECEMBER BERLIJN j PARIJS BRUSSEL WEENEN LONDEN STOCKHOLM KOPENHAGEN CHR1STIANIA BAZEL NEW-YORK ROME 2 471/, 10 80 LATERE KOERS 0 59 90 13 60 12 45 0 35 11,51 60 75 45 50 36.75 47 90 2 473/ 10.80 Gevonden voorwerpen. Terug te be komen bij S. Planting, Balistraat 10, een handschoen Fa Van Meeuwen, Heerenweg, een rozenkrans G. Tukker Mo'erwerfslaau 56, een schroevendraaier A. Jansen, J v. d. Bergstraat 1, een gouden broche. H. Lam- mers, Prinsenlaan 14, eert rijwielbelasting- merk. A Hoyer, Westerhoulstraat 7, een vulpotlood J v d. Berg, Geweerslraat 40, een grijze kinderhandschoen K. d" Jong, Geweerstraat 46, een bruine heeren-hand- schoen Sloof Lmdcnlaan 18, een dames- ceinluur. J. Beek, Ravenstraat 34, konijnen vellen. Opstal Heerenweg 37, een stofbril. Mansveld, Spaarnelaan 29, een vijl, Hoyer, Westerhoulstraat 7, een nikkelen lucifer houder. B. van Ling, Papentorenvest 56, Haarlem, een krielkip J Kinkhouwers, Raadhuisstraat 80, een kinderhandschoen. Boks, Paul Krugerstraat 52, Schoten, een damesportemonnaie met inhoud 8. Munk, Doodweg 13, een rozenkrans M, Kuipers, Achterweg 14, een boterhamzakje, met inh. Verdonkschot, Cleosterweg 27 een zilver bon. Boe, Tuinwijklaan 5, eer portemonnaie met inhoud. B. Franken, Laan van Rozen burg 25, een merklap Snoeks, Voorweg 57, een étui van een «bril S van Gent, Land zichtlaan 8. een zakmes G. van der Hey- den, Wilhelminaplein 12, twee kaatsballen. DE TOESTAND VAN DEN HEER A. HIEMSTRA VOORUITGAANDE. Naar wij vernemen verbetert de toestand van den heer A. Hiemstra, commissaris van politie te Bloemendaal, wien kort geleden een ongeluk overkwam, zeer goed. Wanneer de heer Hiemstra evenwel zijn functie zal kunnen hervatten, is nog niet bekend. Bloemendaalsch Gemengd Koor. Als we nog niet wisten, dal de heer Nico Hoogerwerf een bekwaam koorleider was, dan hadden we 't gisteravond in Vreeburg kunnen ervaren Wal nl. gisteravond ten gehoore werd gebracht, legde een aller gunsiigst getuigenis af van des heeren Hoogerwerfs directeurs-capaciteiten. Ge durende den betrekkelijk korten tijd van zijn directeursschap heeft hij van 't koor een ensemble gemaakt, waarnaar men met het grootste genoegen een avondje luistert. Dit wil nu nieL zeggen, dat alles a! in de perfectie is Maar dat weet de heer Hoogerwerf ook wel en deze zal dan ook wel blijven werken, om de gebreekjes die 't koor nog aankleven, te doen ver minderen en zoo mogelijk te doen verdwij nen. Maar dan moeten de leden meehel pen. De bescheidenen (alten) moeten wat minder bescheiden en een enkele sopraan moet wat meer bescheiden worden. En ja, de tenoren, daar gaat 't moeilijker mee. Als er geen voldoende tenorpartijen aan wezig zijn cn de partij moet toch bezet worden, dan moet men wel roeien met de riemen die men heeft. Maar nog eens deze opmerkingen, die in de verste verte geen aanmerkingen bedoelen te zijn, had den gevoeglijk achterwege kunnen blijven, daar de heer Hoogerwerf hiertegen zijn maatregelen wel zoo goed mogelijk zal nemen. 't Programma werd ingezet met 't Wil helmus De tekst week eenigszins af van die van Marnix van St. Aldegonde, maar ze ivas er ons niet minder lief om De toonzetting was die van Julius Röntgen Hiervan geldt 't: „over den smaak valt niet te twisten." „Ave Maria" van J, Arcadelt, werd zeer mooi gezongen. Mej. Joh Reeser te Bloemendaal, alt, zong daarna een drietal liederen van Beet hoven, Brahtns en Strauss, waarmee zij een welverdiend applaus en een prachtige bloemenhulde oogstte. Mej. R. Levie, die haar, zoosls we van deze bekwame pia niste gewend zijn, op artistieke wijze accompagneerde, werd eveneens met een bloemenhulde vereerd. Mej. Reeser be schikt over een heerlijk, warm altgeluid en over een gevoelvolle voordracht. Mevr. S. RozelaarFranken te Over- veen bewees met haar vioolnummers een zeer bekwaam violiste te zijn, die aan technische bedrevenheid een groote mate van artistieken aanleg paart. Haar gevoel vol spel bracht de zaal tot groote ver rukking. De sonate A majeur (G. F. Han del) was wel in staat, om haar bekwaam heid als vioolkunstenares te kunnen waar deeren. De fraaie bouquet was zeer welver diend. Het koor.zong voor de pauze nog o.a. Wiegeliedje van Roeske, waarmee het veel bijval verwierf. Na de pauze lieten 't koor en de dames, die met viool en zang den avond opluisterden, zich nog ee nige keeren op even verdienstelijke wijze hooren. De Serenade Espagnole (Chami- nade Kreisler) oogstte zoo'n langdurig ap plaus, dat Mevr. Rozelaar zich liet over halen, een toegiftje te spelen. Ook mej. Reeser ontkwam daaraan niet. 'i Concert werd besloten met Gelukkig Va derland (uit Valerius), dat een waardig slot vormde van den goed geslaagden avond. Directeur en leden kunnen met voldoening op deze eerste uitvoering onder den nieu wen directeur, terugzien. A. I. Bouwen, Het bouwen van een burger woonhuis aan de Leidsche Vaart voor reke ning van den heer H. van der Vossen, alhier, is opgedragen aan den heer P, C. Vlasveld, aannemer te Zilk. Brand. Gistermiddag brak brand uit^n de woning van den heer Rutten, pachter var. den R. K, Volksbond, alhier. Wegens een lekkage aan het dak was een bed vochtig geworden en dit werd op een paar stoelen bij een kachel gezet. Het bed is tusschen de stoelen doorgegleden en geraakte in brand. De dienstbode, mej. Van Roode, had de te genwoordigheid van geest het brandende bed op te nemen cn buiten te gooien, waar bij ze nog brandwonden opliep. Was dit niet gebeurd, dan waren Je gevolgen niet te overzien geweest, daar ook de vloer reeds begon te branden. De burgemeester was ter plaatse, doch de brandweer behoefde niet op te treden. Behalve het bed verbrandden ook nog een tweetal dekens. R. K. Kamer-Centrale Leiden. De R.K. Kamer-Centrale, Leiden, vergadert op Za terdag 10 Januari 1925 in het Bondsgebouw, alhier. De agenda vermeldt o.m.: verslag van dc voorloopige besprekingen, gehouden in het Adviseerend College inzake de a.s. Kamer verkiezingen, uit te brengen door den Hoog- eerw, heer prof, J. D. J. Aengenent, Poli tieke rede door den heer Henri Hermans, lid der Tweede Kamer. Behandeling der agenda voor de a.s. Bondsvergadering, te houden einde Januari 1925. District Leiden. Junioren-Competitie, Uitslagen van Zondag 30 November: E. M. O. ILisse 12 E. M. O. II—S. J. C. 2—1 Programma voor Zondag 7 Dec 12.45 LisseLeiden, Th.Bern. 12.45 S. J. C.—E. M. S. II. Uit de auto gevallen. Een auto van den dienst KatwijkIJmuiden ging met een flin ke vaart noor het dorp, toen plotseling bij 't begin van den Gooweg het achterportier opensprong. Een jongen, die alleen passagier was tuimelde er uit. De chauffeur bemerkte het niet en reed lustig door, terwijl de klei ne passagier iri het slijk lag rond te spar telen. Hij had zich ncgal tamelijk bezeerd aan zijn rug. Hij werd door eenige burgers bij den burgemeester gebracht, die er voor zorgde, dat het ventje door 'n volgende auto werd opgenomen en zoo toch nog behouden thuis kwam. De R. K. St. Jozefschool. Naar wij ver nemen, bestaan er plannen 0111 bij de St. Jozefschool eenige goede verbeteringen aan te brengen. Er zal n.1. aan de zijde van den Langevelderweg 'n ijzeren hek komen, ter wijl er een afscheidingsmuur zal gebouwd worden tusschen de jongens- en meisjes scholen. Ook zullen er twee z.g tegeigangen gelegd worden, vanaf de school tot den pn- blioken weg. Een flinke verbetering dus. Centrale verwarming. Naar men ons mededeelt, zal de kerk van St. Victor nog dezen winter van centrale verwarming wor den voorz:en. De plannen hiervoor zijn reeds zoo ver gevorderd, dat spoedig de uitvoe ring hiervan verwacht kan worden. Postverkeer. Hef volgende overzicht van het postverkeer over de maand No vember 1924 werd ons verstrekt: Verzonden aangeteekenden 67, ontvangen 92, gestorte postwissels 390, uitbetaalde postwissels 148. ingevorderde quitanties 452, verzonden pakketten 150, ontvangen pak ketten 189. Riikspostspaarbank ipjage 1299.34 Tdem terugbet. 2964.85 Telefon. interlok. 470 gesprekken; telegramnien 110; verbruikte postwaarde 917 80; beursbelasting, rente zegels enz. 329.60, geldelijke omzet 57529.26. Hongaarsche kindeicn. Gisteravond zijn alhier aangekomen 39 Hongaarsche kinde ren. Door het bestuur van huisvesting on der leiding van den Weleerw. Heer J J. Schoorl, Kap. alhier, zijn de kinderen af gehaald. De Zeer Eerw Heer Pastoor be reidde de kinderen een gastvrije ontvangst in het gymnastieklokaal Nadat de kiemen zich te goed hadden gedaan aan een kleine verfrissching. werden zij aan de onderschei- delijke pleegouders afgestaan. St. Nicolaas. Evenals andere jaren arri veerde Zondagmiddag Sint-Nicolaas met de boot van Bak. Bij en 0111 den aanlegsteiger was het zwart van volk. T oen de boot dc steiger genaderd was, hief het Fanfarecorps het; „Daar ginds komt de Stoomboot" aan. Ver volgens werd de goede Sint met zijn knecht gekiekt, waarna zij in een open rijtuig een omgang door het dorp maakten. Des_ avonas hield het fanfarecorps met de kinderen, voorzien van brandende lampjes, een rond wandelint» door bet dorp, om daarna bij den heer C. Rol onthaald te worden. LONDEN, 3 Dec Men neemt aan dat Chang-Tso-Lin naar Tiei,-tsing vertrokken is 0111 zijn troepenmachten te organiseeren ten einde naar Peking terug te keeren. LONDEN, 3 Dec. Het aantal liberale stemmen dat op Lloyd George is uitge bracht bedraagt 26. Tegen hem stemden 9 liberale afgevaardigden. LONDEN, 3 Dec Uit Eatavla wordt gemeld, dat het aantal slachtoffers van de aardbeving te Wonosobo thans op 90 ge schat wordt. LONDEN, 3 Dec. De tekst van het Handelsverdrag met Duitschland zal Vrijdag worden gepubliceerd. Vernomen wordt dat Brittanië Duitsche zeelieden en stewards aanboord van Britschc schepen toelaat en toestemt in het oprichten van Duitsche bankfilialen in Engeland LONDEN, 3 Dee Het Ministerie voor de schatkist deelt mede, dat gezocht wordt naar een andere methode voor het -huidige systeem van ontvangst van de Duitsche schadevergoedingsbetahngen Dit zal even wel geen vermindering van het Britsche aandeel ten gevolge hebben BERLIJN, 3 Dec Te Cairo zijn ener gieke maatregelen genomen als tegenweer op aanslagen op Zivar-pasja DE PARIJSCHE BIJEENKOMST. LONDEN, 3 Dec. In verband met de verdaging van de voorgestelde Parijsche 'bij eenkomst van geallieerde ministers van fianciën, zij er aan herinnerd, dat de Engel- sche regeering oorspronkelijk had voorge steld, de bijeenkomst vroeg in December te doen plaats hebben. Deze datum was echter niet gunstig voor sommige geallieer den en een voorstel, om de conferentie 14 dagen later te doen plaats hebben, kon eveneens geen goedkeuring verwerven, om dat de bijeenkomst dan ongeveer tegen Kerstmis zou moeten geschieden. De samen komst zal rfu begin Januari geschieden. DE DUITSCHE SCHULDEN. LONDEN, 3 Dec. Het Britsche departe ment van de schatkist deelt mede, dat de Britsche en Duitsche regeeringen zijn over eengekomen, dat practisch een wijziging zal worden onderzocht van de bestaande methode volgens de Duitsche Reperation- Recovering-Act. Hieronder vallen niet be talingen door individueele kooplieden. Deze kwestie zal worden besprkoen met den agent-generaal en de transfair-commissie. HAARLEM, 2 December. Groentenmarkt. Appelen 510 ct„ perken 5—20 ct„ per pond; boerekool 1530 ct. per mand, gele kool 8—12 ct., bloemkool 1520 ct„ per stuk; spruiten 1014 ct. per pond, roode kool 810 ct. per stuk, koolrapen 35 per 100 k.g., bieten merk Hoogeboom de beste 12—15 ct. per k.g., wortelen 16—18 ct„ prei 2040 ct„ selderij 20—35 ct., alles per bos; peen 25, salade 4—6, per 100 k.g.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1924 | | pagina 2