DE SPAARNEBANK Radio-Omroep. Het snelle rijden. Kindervoorstelling. „Geloot en Wetenschap''. - Clinge Doorenbos. De foutenwedstrijd van de Zijlstraai-vereeniging. H. O. V. Het onderzoek inzake de gepleegde fraudes door den makelaar S. BURGERLIJKE STAND. Pertinalia. BILJARTEN. Voor Eer en Deugd. INGEZONDEN. De drukte op het Politiebureau. SPORT EN WEDSTRIJDEN. VOETBAL. Helderde Kennemers 22. R. K. S. V.„Vitesse" Castricum. LAWNTENNIS. ATHLETIEK. Den HaagHaarlem V.V. LAATSTE NIEUWS. Gratis voor Smith gevraagd. Motor-ongeval De troonrede van honing George 24V4 7.5V a 149 64-7 8 867 ie 1027a 973/4 1767a 1767 a 227a PRIMA RADIO CONCERTTOESTELLEN Dssverlangd vanaf f 5.— per maand. Bureau Meijer - Haarlem. Kleine Houtweg 113 - Tel. 3463. L1SSE. Se steekpartij te Lisse. ZANDVOORT. SCHOTEN. Wisselkoersen en koersen van Bankpapier. tot vouwhouding, knieopzwaai links op den ring, achtenv. draaien tot omgekeerden hang, met gestrekt lichaam terugdraaien en na vluchtigen buighang neerspringen. Zwemmen. Keuze uit vrije slag Keuze uit Schoolslag Keuze uit rugsiag 40 M. in 41.5 sec. 80 M. in 3. m. 30 löö M. in 3 m. 25 40 M. in 47 sec. 80 M. in 1 m. 45 40 M. in 51 sec. 80 M. in 1 m; 54 160 M. in 4 m. 5 voor vrije en schoolslag starten met sprong (flying start). De balspelen zijn zoo groot in aantal, dat het ondoenlijk is, de eischen voor elk afzonderlijk te beschrijven en wordt volstaan met het meest beoefende balspel voetbal Wordt voor een ander spel ingeschreven, b.v. korfbal, hockeij, tennis, slingerbal, kaat sen enz., dan wordt den candidaaat medege deeld aan welke eischen hij zal hebben te voldoen. Voetbal. De commissie zal den speler ia een wed strijd gadeslaan, daarnaast moet hij toonen te kunnen dribbelen met den ba!, stoppen, koppen, 1. en r. trappen in juiste richting en over bepaalden afstand. De deelnemer kan dit individueele werk ook laten zien in den wedstrijd en moet op verlangen van de com missie aan enkele eischen voldoen indien hij^e niet alle getoond heeft in den wedstrijd. Door de motcrbrigade is groces-verb-aal opgemaakt tegen een automobilist, die op de Amsterdamsche Vaart met een snelheid van 45 K.M. per uur reed. liet concertbureau Vernout- deelt mede, dat mevr. Geertruida van Vladeracken en de heer Jan Poortenaar a.s. Zondagmiddag te 214 uur een kinder ^matinee zullen geven in den Stadsschouwburg. Het programma zal o.m. bevatten: kinderliedjes, woorden en muziek van Geertruida van Vladeracken: Een dansje op de Hei, Poesjenel, De Schom mel, Verrassinkje, de Win-d, het Klokje van Gehoorzaamhed. Groot schimmenspel „De wonderlijke lotgevallen van het ontvluchte aapje". De sneteekenaar: Een teekening bij een lied; Hoe een boertje naar de stad ging; De droom van Lijsje; Raadsel. Van Gijs, die zoo graag op reis wilde. Het een en ander belooft voor jongelui alsook voor ouderen een aangename middag te zullen worden. De vereeniging „Geloof en Wetenschap" voor Haarlem en Omstereken, houdt een bij eenkomst op Maandag 15 Dec. a.s., des avonds 8 uur in het gebouw „St. Bavo", Smedestraat, alhier. Spreekster opdien avond zal zijn Gravin A. van Csitary, met het onderwerp: „Het Hongaarse he land, zijn natuurschoon. zijn steden en dorpen en zijne bewoners" De voordracht geschiedt in het Nederlandsch en' wordt verduidelijkt met vele en fraaie licht beelden. Vooraf wordt de jaarlijksche algemeene ledenvergadering gehouden. De agenda vermeldt o.m.; verslag van secretaris en penningmeester; verkiezing kascommissie en verkiezing van 2 bestuurs leden wegens periodieke aftreding van de heeren dr. van Schuylenbureh en Meddens, die herkiesbaar zijn. We herinneren tevens aan den cursus over het Jansenisme, te geven door Prof. W. No- let, op 10, 17 en 23 December a.s. Tevens wordt er de aandacht op gevestigd, dat op initiatief van den R. K. Volksbond op 22 en 29 December, 5, 16, 23 on 30 Januari en 6, 13 en 20 Februari door Pater W. J. Zeegers M. S. C. van het MissiehuisDriehuis een cursus In „Logica" zal worden gegeven. "S Pule* intcll^gentia didetnodequalis. Neen, daar mag ik eigenlijk niet mee be ginnen, als ik ga schrijven over de voor drachtavond, die Clinge Doorenbos gister avond in den Stadsschouwburg heeft gege ven. Want, heeft h" on3 in zijn causerie, die hij tusschen zijn liedjes door houdt, niet ver teld, dat al zijn liedjes het zijn er een kleine vijfhonderd netjes waren en dat alleen maar dat eene, met den langen latijn- schen naam,.... nou ja, misschien een klein beetje „enfin," zei hij, „u weet'wel." Maar toch, alles goed beschouwd, kan ik het toch wel doen, want dat „enfin, u weet wel", was ook maar zoo'n gezegde pour le besoin de la cause, want eigenlijk was er in bet heele liedje niets, waar niet in elk fatsoenlijk ge zelschap over gespro-ken kan worden, dan de titel en daarom werd die in het Latijn gezegd. Ik heb hem opgeschreven, zooals ik hem door Clinge Doorenbos boorde uitspreken, maar ik moet eerlijk bekennen dat'ik hem, al ken ik dan ook maar een bitter beet je Latijn, niet kon vertalen. Gelukkig deed hij het zelf. Pulex pas op, nou komt het onfatsoenlijke woord pulex beteekent „vloo" en intelligentia, dat is," zei hij, „na tuurlijk intelligent. Ofwel verstandig. En didemodequalis is heelemaal geen Latijn en moet je ook eigenlijk net zoo uitspieken als ik het nu doe; je snapt het dadelijk als u zegt: die-de-modekwaal-is. Zoo, gezellig babbelend en met een kwink slag of een ernstig woord bet eene liedje als met een trait d'union aan het andere ver l.ndend, heeft Clinge Doorenbos een vrijwel geheel gevulde schouwburgzaal van achten tot half elf bezig gehouden, nu eens keuve lend over de mooie „jurk" van zijn vrouw, die hem op de piano begeleidde, dan weer pratend over het gebrek aan spontaniteit van den Hollander, of wijzend op het mooie idee, dat ten grondslag ligt aan de huldiging van den onbekenden soldaat in de landen der geallieerden. Na elk van die, veelal geestige toespraak jes volgde dan het liedje, waarvoor ze een inleiding waren en dat dan werd voorgedra gen op een manier, die heel de zaal mee sleepte mee deed voelen óf den lach, óf de traan die hij er met zoo heel eenvoudige middelen wist in te leggen. Hoe juichend klonk zijn „Ze zijn er!", het liedje op de behouden aankomst onzer koene luchthelden in Indië, hoe weemoedig-tragisch zijn „Het St. Nicolaasfeest van den loods" en hoe innig zijn: „Bloemen". Maar soms ook geeselde hij. striemde hij met een enkelen zin van eenvoudige woor den, eenvoudig gezegd, den een of anderen wantoestand. Hij had het over de mobilisatie- medaije. Mooi vond hij het denkbeeld om die in te stellen. Daar waren er zooveel, die in de mobilisatie veel meer zoo'n onderschei ding verdiend hadden, da» velen die er nu met een of andere ridderorde rondloopen, deze hadden verdiend. Hij juichte het toe, dat ook die mannen, die dan toch jaren lang zich geheel hadden gegeven voor het Vader land, als blijk van waardeering een kruis op de borst zouden mogen dragen en hij zong daarop zijn liedje, waarin hij aanspoorde dat men alle valsche schaamte zou opzij zetten en het kruis ook werkelijk zou dragen, maar in den laatsten regel gaf hij den raad: „Maar krab er eerst het prijsje af", daarmee fijn tjes zinspelend op het feit, dat de gemobili- seerden het kruis niet k r ij g e n, maar het moeten koopen Het is geen kleinigheid een heelen avond alleen een hecle zaal bezig te houden, maar Clinge Doorenbos is dit zeldzaam goed ge lukt en ik durf hem wel voorspellen dat, als hij weer eens in Haarlem komt, de schouw burg, als dit mogelijk is, nóg voller zal zijn dan hij gisteravond was. A.T. Gistermiddag was ten iiuize van een der bestuursleden van de Zijlstraatvereeniging een Bestuursvergadering belegd waarop de uitslag van den gehouden foutenwedstrijd zou worden medegedeeld en de hoofd- en cerepriis onder de gelukkige winners wer den verloot. Na een kort dankwoord door den voor zitter, den heer Pielage, aan de heeren, die zoo geijverd hadden voor dezen wedstrijd, werd door den secretaris, den heer Dantuma, de uitslag medegedeeld. Hef bleek dat er 897 inzendingen waren gekomen w.o. zelfs van ver buiten de stad, o.a. van Amsterdam. Van deze 897 inzendingen waren er slechts 23 goede oplossingen en 31 oplossingen, die bijna goed waren. Deze laatsten hadden b.v. wel alle fouten gevonden en aangewezen, doch hadden zich b.v. aan een schrijffout in het goede wcord schuldig gemaakt. Volledigheidshalve zij nog eens mede gedeeld dat alle gevonden werkelijke fou ten meegeteld werden, dus, ook die, welke per vergissing door den winkelier was ge maakt. In totaal zijn er 1365 lijsten verkocht, zoodat er heel wat „secure broekies" zijn geweest die eerst een kladje hebben gemaakt. Ook kan het natuurlijk zijn, dat er verschil lende personen mee hebben gedaan, die in het vooruitzicht van de honderd zilverlingen zenuwachtig waren geworden, en in die enuwachtigheid een half dozijn lijsten mis handelden, alvorens zij een goede (of ver meende goede 1) in scène hadden gezet. Hoe het ook zij, onder de 23 goede oplossers werd de hoofdprijs plus extra prijs verloot Deze viel bij loting ten deel aan Mevr. A. F. C. Snel-Vlekke te Haarlem, terwijl achtereenvolgens de volgende personen win naars werden van de andere beschikbaar gestelde prijzen. 2. P. van Egmond, Bloe- mendaal; 3. M. Baars, Haarlem; 4. A. van Egmond, Bloemendaal: 5. Mej. C. Hom- mersen, Haarlem; 6. W. Hijlman, Haarlem; 7. Jo Hazenberg, Haarlem; 8. M. Comaita, Haarlem; 9. P. vanJfBrummelen, Haarlem; 10. J. Dwars, Haarlem; 11. H. H. Kraak, Haarlem; 12. H. Zomerdijk, Haarlem; 13. Fr. Keerwolf, Haarlem; 14. B. v. Kampen, Heemstede; 15. Jenny de Jong, Haarlem; 16. A. H. Feberwee, Haarlem; 17. Reinier Snel, Haarlem; 18. J. W. Willemse, Haar lem; 19. J. Blankenstein, Haarlem; 20. Alph. van der Broek, Heemstede; 21. J. G. Velt huis, Haarlem; 22. Jac. Bosse, Haarlem; 23. B. Cornet, Haarlem. Deze personen zijn naar gelang van hun volgorde winnaars van de prijzen. Voor de 31 bijna goede oplossingen wa ren nog slechts 30 prijzen beschikbaar. Deze vielen bij loting ten deel aan 1. M. Schoorl, Haarlem 2. H. de Koe, idem; 3. J. H. v. d. Booren, idem; 4. J. de Groot, idem; 5. H. van Leeuwen, idem; 6. Mej. C. Driesen, idem; 7. C. H. Mtillaart. idem; 8. M. A. B. van Giezen, idem; 9; D. Hommersen, idem; 10. B. de Groot, idem. 11. Mej. Tot-Nelissen, Overveen; 12. J. A Stevens, Haarlem; 13. C. J. Hunik, idem; 14. J. Soellaart, idem; 15. W. Bruin, idem; 16. Mej. Schaap, idem; 17. E. Kivit, idem; 18. J. v. Beveren, idem; 19. Jac. H. Coligem, idem; 20. J. Driesen idem; 11. Mej. Annie Kreek, idem; 22. J. v. d. Meer, idem; 23. Mevr. Terwisga, idem; 24. A. Bakker, idem; 25. H. Paardehaar Jr. idem; 26. Verbeek Santpoort; 27. J. Lasones, Haarlem; 28. G. de Noo, Haarlem: 29 G. Jansen, IJmui- den; 30 J. Bosman, Haarlem. De 31ste bijna goede oplosser, die bij de verloting niet gelukkig en dus niet in de ter men viel voor een prijs, was J. G. Noë uit Haarlem. Alszoo is thans de spanning gebroken, en kunnen de gelukkige prijswinnaars zich feliciteeren. Voor de uitreiking der prijzen zal een speciale avond worden georganiseerd misschien met een feestelijk tintje, waarop Zij zullen worden uiib-noodigd om hun prijzen in ontvangst te nemen. De juiste is nog niet bekend, doch zeker is, dat het in den loop der volgende week zal plaats heb ben. Nog zij vermeld, dat er verschillende ingezetenen, plotseling een buitengewoon groote sympathie voor de Zijlstraatvereeni ging zijn gaan gevoelen, en velen dit in dichterlijke ontboezemingen aan het bestuur van de Zijlstraatvereeniging deden weten. Een was er zelfs bij die in haar gedicht het ontijdig verdwijnen van haar „volmaakte" lijst (natuurlijk) mededeelde, doch niettemin voor een prijsje in aanmerking hoopte te komen. Om geen ontevredenheid in de har ten van haar minder poëtische aangelegde mededingers te verwekken, werd het poëzie zeer op prijs gesteld, doch buiten het bereik van den prijzenberg gehouden. Zooals reeds bekend is hebben de twee concerten tot de instandhouding der Haar- lemsche orkestvereeniging niet aan de ver wachtingen beantwoord en was alle hoop gevestigd op het aanstaande concert waarbij mevrouw Andriessen-Bies en Willem An- driessen als solisten zouden optreden, de laatste tevens als begeleider zijner cornpo- sitie's. Het blijkt thans dat door ongesteldheid van den heer Gerharz ook dit concert niet in zijn oorsprongelijken vorm kan worden gehandhaafd en het is jammer, dat het echt paar Andriessen niet in de gelegenheid kan worden gesteld om dit concert te doen zijn een schitterende revanche op de twee vorige, en dat had het kiinnen zijn. Helaas komt nu de ziekte van Nico Ger harz aan deze verwachtingen den bodem in slaan en zag het bestuur zich genoodzaakt het programma te wijzigen in verband met de korte voorbereiding die den tweeden di rigent Willem Knikker ten deel viel. Deze verandering heeft ten gevolge dat a.s. Donderdag 11 Dec. een Fransch-Itali- aansch Opera-programma zal worden ten gehoore gebracht tegen den gewonen toe gangsprijs van 50 ets. netto, zoodat de ge legenheid bestaat om door enorme opkomst dit concert toch aan het doel te doen beant woorden, n.l. een flink batig saldo tot in standhouding der H.O.V. Twaalfhonderd muziekminnenden kunnen nu eens een steen tje bijdragen'aan dit schoone doel. vangst. Dit gebeurde ook zoo bij dsn ma kelaar S.. doch deze veranderde na afloop ven de verkooping de lijst, zoodat de nota ris een reeds vervalschte lijst in banden kreeg. Op iedere verkooping werd welis waar een groot aantal kleine bedragen ver anderd, doch niettemin maken vele klein tjes een groote Wij zijn hedenmorgen eens even naar het bureau in de Smedestraat gegaan en heb ben daar een oogenbiik met den hoofdin specteur der Recherche, den heer M. Woud, aan wien het na een moeilijk onderzoe» gelukt is klaarheid in deze zaak te bren gen en die dan ook de geheele leiding er van in handen heeft, gesproken, en deze deelde ons mede, dat een groot aantal1 men- schen reeds kwam opdagen met hun ver kooplijsten. Er Varen reeds niet minder dan een 50 a 60 personen geweest, en nog steeds stond het niet stil met bezoekers, die kwamen opdagen. Ook de telefoon stond niet stil in het korte oogenbiik, dat wij daar vertoefden. Nog kunnen wij medèdeelen, dat Het nog wel eenigen tijd za! duren, alvorens het vóór-onderzoek geëindigd is. Geboren: 8 Dec. z. van D. A. v. Eeden Burgering. z. van C. J. SlieringsTende- loo. z. van A. v. WichenVerweij. 9 Dec. d. van A. C. M. Sodekampff Scheidier. Overleden: 7 Dec. G. Kruishaar, 74 jaar, de Witstraat. 8 Dec. J. H„ 12 jaar, tl, van L„ J. Muller, Emmastraat. G. A. v. Kordelaar, 57 jaar, Assendelverstraat, S., 21 uren, z. van S. Munk, Ged. Raam gracht. Geslaagd zijn voor het examen stenogra fie Pont (130 lettergrepen) mej. D. Her- weijer, te Heemstede en C. Vetter, te Haarlem, beiden leerlingen der Erkende Pontschool, alhier. Maandagavond vond in café Lunenburg a/d Smedestraat de returnmatch plaats van den onlangs gespeelden competitiewedstrijdin het clublokaal van B.C.H. De belangstelling was zeer groot. Indien de thuisclub toch de overwinning behaalde zou haar kans op het- Kampioenschap aanmerkelijk grooter worden. Te half 8 nam de wedstrijd een aanvang met de No.'s 3 van beide clubs. De heer Verheijden van Vr. Kr. was er als gewoonlijk direct goed in en scoorde reeds de 3e beurt een fraaie 31 car. Zijn partner G. Metz kan zijn vorm maar niet te pakken krijgen en maakt slechts enkele cari Door kort na elkaar nóg 21 en 34 car. te maken, nadert de speler der thuisclub spoedig de 100. Zonder dat zijn tegenpartij nog iets presteert, maakt Verheijden de partij uit in 12 beurten. Een zeer mooi resultaat. De 2e partij tusschen de no.'s 4, H. Gel- jou (Vr. Kr.) en Zwart (B. C. H.) is een ge trouwe copy van de eerste. Vooral in het begin is de B. C. H.-er er hopeloos uit, terwijl Giljou met eenige fraaie gespeelde series van 18, 21, 22 spoedig ver voor komt. Dan volgt een kleine opleving, van den bezoeker, doch de partij is niet meer te redden. Eindstand 125-57 in 16 beurten. De beide cracks speelden een goeden wed strijd, waarin het aan spanning niet heeft ontbroken. In het begin liep de heer Kobus voor Vriendenkring iets uit, door kort na elkaar 30 en 23 te scoren. Vooral in deze laatste serie bleek het vaste masseeren van dezen speler. De heer J. Metz beantwoordt deze laatste serie ook met 23, zoodat de span ning er in blijft. Vermelding verdient een pracht pique van den Vriendenkring matador, welke even mis was. Met series van 26 en 11 neemt de B. C. H. favourit de leiding en velen denken dat de heer Kobus voor de 1ste maal geklopt zal worden. Deze denkt er echter anders over en beëindigt met een fraai klein ge houden serie van 40 car. de partij. Een heel mooie partij. 10 Beurten 12590 car. De laatste partij was eenzijdig, doch nu domineerde de bezoeker, den heer J. de Jager (B. C. H.). In liet begin ging de strijd gelijk op en bij de 10c beurt was de stand 5157 in het voordeel van den heer v. Lu- nenburg(Vr. Kr.). De navolgende beurt maakte de heer de Jager echter een zeer fraaie serie van 52 car., hetgeen zijn partner blijkbaar ontmoedigde. De eindstand werd 125—68 voor B. C. H. De gedetailleerde uitslag is als volgt het Gebouw der Utrechtsche Volksuniversi teit eene serie voordrachten over 'het Oud- Katholicisme.. Nogmaals willen wij de leden onzer ver eeniging er aan herinneren, dat morgen, Woensdag, om 8 uur des avonds, een plechtige vergadering plaats heeft voor de mannelijke en vrouwelijke leden in de kerk aan de Jansstraat. De feestrede zal gehou den worden door den Weleerw. kap. J. A. Voorham, waarna ^pnieuw de plechtige toewijding aan de Allerheiligste Maagd. Wij hopen dat alle leden hierbij tegen woordig zullen zijn. A. J. BOKS, Kap. dir. No. 1 Vr. Kr. 125 2 68 ti 3 125 a 4 125 Totaal 443 B.C.H. 90 125 48 57 320 Voor den inhoud van deze rubriek stelt de Redactie zich niet verantwoordelijk. Het zal velen misschien onbegrijpelijk voorkomen, dat cr met de verkoopingen, welke onder notarieel toezicht plaats had den, fraude kon worden gepleegd, daar toch een notaris het origineel in handen krijgt, en er van de daarin gedane opgaven belas ting moet worden betaald. Dit is in enkele woorden tc verklaren. Voor jarèn terug no teerde een bijzittende notaris zelf lederen verkoop; in den loop der tijden is dit ech ter stilzwijgend veranderd en gaan zij af op hetgeen door den makelaar wordt ge noteerd. Hier houdt hij toezicht op en neemt na afloop de origineele lijst in ont- HAARLEM, 8 Dec. 1924. Hooggeachte Redactie. 't Is eene alleszins voortreffelijke gedachte geweest van ,,„G. en W.", een bevoegd ge leerde als Prof. Nolet uit te noodigen, om voor de R. K. Volks-Universiteit een cur sus te komen houden over het Jansenisme en het oud-Katholicisme. Het is om verschillende redenen zeker ge- wenscht, dat men ook in onze kringen eens tot het inzicht komt, dat er méér is dan de leerstukken der Pauselijke Onfeilbaarheid en der Onbevlekte Ontvangenis, wat Rome en de Oud-Bisschoppelijke Clerezij van el kander verwijdert. Er wordt bovendien in de laatste jaren, vooral in verband met de Steenoven-herden king van verleden jaar, de wijdingen der bis schoppen Marco Kalogjera, Adolf Kiiry en Alois Paschek door den oud-katholieken aartsbisschop van Utrecht onlangs, de op heffing van 't verplichte coelibaat voor den actieven clerus (1922), het tijdelijk onderbre ken van de betrekkingen met de Pooische Mariavieten enz., ook in onze kringen nogal eens over het Oud-katholicisme gesproken 1). Tot groote dankbaarheid moet het daarom stemmen, dat prof. Nolet zich bereid heeft verklaard, wezen en streven van het oude, tot in onze dagen voortlevend, Jansenisme en van het huidige Oud-Katholicisme te komen uiteenzetten. De naam van den cursusleider staat er borg voor, dat het auditorium op boeiende en teyens bevattelijke wijze zal worden in gelicht nopens het Jansenisme en de oud- kath. beweging in ons vaderland en daar buiten. Een cursus te mogen volgen van een gevierd geleerde als prof. Nolet is een voor recht, dat niet genoeg kan worden gewaar deerd. Ik meen dan ook goed te doen, den lezers van dit Blad krachtig aan te sporen, zich in grooten getale voor dezen interessanten cursus aan te melden, 't Honorarium is zóó laag gesteld, dat het volgen van den cursus voor niemand een bezwaar kan zijn. U, hooggeachte Redactie, ten zeerste dankend voor de plaatsing, Uw zeer d.w. Jac, van Diemen. 1). B. A. van Kleef, oud-kath. pastoor te Amsterdam, hield voor eenigen tijd in DERDE KLASSE A, N.V.B. - De Kennemers hebben Zondag, tot vreug de van H.R.C., Heider een puntje ontfut seld. Na vijf minuten spelens, trapte Blaauw in eigen doel (10). Helder is, gesteund door den wind door loopend in den aanval, doch de door Duis- terhof z.i. opgezette buitenspei-val deed alle aanvallen een vroegtijdigen dood sterven Rust 1—0. Direct na de rust vergroot Helder den voorsprong. Hierna heeft de thuisclub niet veel meer in te brengen, doch hoe de Kennemers ook zwoegen, duurt het tot elf minuten voor ti me, aleer v. Stralen den voorsprong tot 21 verkleinde. Kort hierna bracht Witteman den stand gelijk (22). Hierna einde. Zondag 7 December Bergen IIVitesse II 03. Vitesse IIIA.D.O, IV 22 (vriend schappelijk). Het tweede is op 't goede pad naar het af- deelings-kampioenschap voortgegaan door van Bergen II beide puntjes te ontnemen in een wedstrijd, welke aan de thuisclub geen enkel en aan Vitesse II 3 doelpunten ople verde. Gerrit zorgde voor het eerste doel punt terwijl na de hervatting nog 2 doelpun ten konden worden genoteerd voor Vitesse. Een daarVan ontstond uit een corner, toen een Bergenaar de goedheid had den bal in eigen doel te koppen. Het derde zou een competitiewedstrijd wedstrijd spelen tegen A. D. O. IV uit Heemskerk. Het schijnt echter, alsof scheids rechter Markx marxistische neigingen heeft. Want als het tijd van beginnen is, blijkt .het, dat de scheidsrechter het niet de moeite waard heeft geacht om op het Vitesse-terrein de leiding in handen te nemen. De Heems kerkers hebben echter niet een geheel ver- geefsche reis gemaakt. Onder leiding van den Heer P. Bakker werd een vriendschappelijke wedstrijd gespeeld. Nadat aan beide zijden vóór half-time twee maal het doel was door boord, bleef het harde werken der beide ploe gen na de de hervatting onbeloond, 'n Penal ty wegens hands in 't beruchte gebied werd door Lotsy niet benut. Kalm rolde de bal op den keeper van A. D. O. af. Met gelijk spel heeft A.D.O. meer gekregen dan haar toe kwam, want de Vitessers gaven veel beter partij dan de A. D. O. menschen, waarvan echter verschillenden voor het eerst in voet balschoenen stonden. A.D 0\ IV heeft door zijn eersten wedstrijd een heel gunstigen ndruk in Castricum achtergelaten. De Nederlandsche Lawntennisbond Op de buitengewone algemeene vergadering van den N. L. T. B. onlangs te Amsterdam gehouden, zijn verschillende onderwerpen behandeld en besluiten genomen, welke van groot belang van de tennissport in den lande zijn. Twee hoofdquaesties werden behandeld Allereerst een technisch economische, nl. de voor- en nadeelen, verbonden aan een be paalden officieelen tennisbal. In den loop van het seizoen had de heer Tenninck, firmant van de bekende Sport- firma, de aandacht gevestigd op de spalding- ba!, die dezelfde qualiteiten als de Slazenger- ba! (de officieel gebruikte) had en tegen een lageren prijs verkocht werd. Voor alle clubs achtte genoemde heer het een groot voordeel van deze prijsreductie gebruik te kunnen maken, maar dan moest het contract van Slazenger met den N. L. T. B. ook verbroken en de Spaldingbal als officieele bal erkend worden. Aan dit contract nu is de N. L. T. B. tot einde 1925 gehouden en natuurlijk kan deze overeenkomst voor dien niet verbro ken worden. Een uitvoerige discussie werd gehouden over het tweede hoofdpunt, de Nationale Kampioenschappen. Meer dan drie uur, werd er gedebatteerd en tot in de kleinste de tails werd het onderwerp bewerkt. Tenslotte kwam men tot de volgende conclussie le. de Nationale kampioenschappen wor den verspeeld niet als één enkele open wed strijd, maar voorafgegaan door districts wedstrijden. 2e. alleen de vier spelers der kampioens- afdeeling worden gekozen 3e. door de districtswedstrijden worden een aantal spelers aangewezen, die gezamen lijk een apart tourncoi zullen spelen, waarbij spelers (winnaars) aangewezen zullen wor den, die met de bij keuze aangewezen spe lers de eigenlijke kampioenschappen spelen. Het aantal spelers aan de districtswedstrij den bedraagt voor het Westen meer dan het Oosten, Zuiden en Noorden, waardoor aan het bezwaar van dit jaar, dat te weinig Wes telijke spelers deel konden nemen, tegemoet gekomen wordt. Dit alles wordt door Bonds- bestuur en Districtsbestuur geregeld. Bij de regeling van de districtswedstrijden werd nog vastgesteld, dat er niet geloot, maar ge deeltelijk geplaatst zal worden. plus minus 85 K. M. Begunstigd door schitterend weer, werd Zondag j.l. de trainingstocht Den Haag- Haarlem gehouden door den heer J. J. v. Rijn. Precies half V werd gestart van af de Groenmarkt, v. Rijn was in zeer goede con ditie, en hield zich precies aan het tempo van 8 K. M. per uur. In Heemstede kwam ons de Sportfoto- graaf uit Haarlem tegemoet, wat wij ten zeer ste op prijs stelden, een moment-opname werd genomen 11 u. 51 werd onder veel belangstelling Hotel De Kroon, Groote Markt bereikt. Hier werd 14 minuten gerust. Een woord van hulde en dank aan den eigenaar van bovengenoemd Hotel is hier zeker niet misplaatst. Nog even werd geposeerd voor den foto graaf en 12.05 vertrokken we uit Haarlem. Het tempo werd nog steeds goed volgehou den. In Hillegom had v. Rijn een klein sa nitair oponthoud, en tevens werd hier in haast een glas melk gebruikt. Dit is zijn te genslag geweest want al spoedig bleek dat de melk te koud was geweest en de gevolgen bleven dan ook niet uit. Bij K.M.-paal 28 kreeg v. Rijn maagkramp. Nog steeds liep hij 8 K.M. per uur - Daar de kramp erger werd kon v. Rijn on mogelijk verder gaan, daar hij zich moest sparen voor dc a.s. serie-tochten. Bij K.M.-paal 27 werd de tocht gestaakt. Het was zeer jammer voor v. Rijn daar er zich nog geen teekenen van vermoeidheid voor deden, maar iedere looper weet wat maagkramp is. Er zal zoo spoedig mogelijk bekend gemaakt worden wanneer de trai ningstocht herhaald zal worden. HULL, 9 Dec. 87000 personen d.w.z. 90 pet. van Huil, hebben een petitie ge- teekend, welke te middernacht aan den Koning is gezonden, waarin gratie voor Smith wordt gevraagd. Men seint ons uit Den Haag: In den afgeloopen nacht is op den Leidschen Straatweg nabij het Boschhek een motor- wielrijder in bewusteloozen toestand naast zijn motor-rijwiel aangetroffen. De bewus- telooze, die een» Schedelbreuk scheen beko men tc hebben, is hedenochtend, zonder tot bewustzijn te zijn gekomen, in 't Ziekenhuis overleden- Het is de 17-jarige student J. v. P„ wo nende aan den Leidschen Straatweg onder Waêsenaar. LONDEN, 9 Dec. De Koning heeft heden hot Parlement officieel geopend met het uitspreken van de Troonrede. Daarin wordt gezegd, dat dc Brilscbe eischen met betrek king tot den moord op den sirdar ten doel hadden, den eerbied vo.or de vitale Britsche belangen te verzekeren. Besprekingen zijn begonnen met dc Dominions inzake het pro tocol van Genèvc. De regeering wenscht de normale betrekkingen met Rusland niet ie verbreken' en verklaart, dat het handelsver drag van 1921 ieder in staat stelt op zoo voordeelig mogelijke wijze wederzijdsche handel te drijven. In dc Troonrede wordt ratificatie ge vraagd van het BritschDuitsche handels verdrag, alsmede toestemming voor den Prins van Wales om Zuid-Afrika en Argen tinië te bezoeken. De Singapore-basis zal worden uitgebreid. Voorstellen zullen wor den ingediend betreffende verdere preferen te rechten cp producten uit de Dominions. Een wet zal worden ingediend ter bescher ming van zekere industriën, daar een onder zoek heeft aangetoond, dat een dergelijke bescherming noodzakelijk is. In de Troonre de wordt verder de nadruk gelegd op een energieke politiek teneinde de werkloosheid, het huizentekort en de hooge prijzen te be strijden. MEDEGEDEELD DOOk De beurs opende heden iets luier. 5% Nederland 1919 b% Nederland 1923 4 'A Nederland 1917 7% N.-l. 1921 A. 6% N. I. 1923 D Hell. Lloyd Oude Vaart J)to Gem. Eigendom Mij. „Nederland" Scheepvaart-Unie Rotterd Lloyd faketvaart Oude Boot Holl. Stoomboot H. V. A. Ja-a Cultuur Jurgens gew Koloniale Bank Indische Bank Cert. Hand;l Mij Resc. dito Phoenix Geconsolideerde Kon. Olie U. S. Steel .r Marine comrn Vorstenlanden Actions id Comp. Merc. Arg Poerworedjo Oude Deli Senembab Deli Batavia Amsterdam Rubber Serbadjadi Silaii Wai Sumatra Dor ltsche Petr Southern Rails Union Anaconda Wabash Comm Maxwell V. K. HEDEN 9515/l6 lOll/g 867/ie 102'/8 973/4 01/16 66 52 1513/4 1241/a 124l/2 1353/g 72 4281/4 3611/4 73 1753/4 136 lies/8 1167a 88 7/ g 1771/4 361 U75/8 15716 1507a 1623/4 183/4 124l/4 390 399 369 1645/o 199l/4 IO7I/4 1283/4 340 233/8 4*716 95*716 ioi7a 151 124 71 24 4241/4 362 721/4 135 117l/o 118 356 111» 1574 1597a 1601/o 18 1241/4 390 399 370 164 IO7I/0 129 75 149 DINSDAG 9 DECEMBER. Radio Paris. 1780 M. 9.20 u. Con^ cert o.a. Deuxieme Quatubr, Mozert. Sir d'Acis, Haendel A une Fleur, de Musset. Chelmsford 1600 M. 7.50 u. „The Roosters", and the wireless orchestra in a musical extra vaganza 9.59 u. - tijdsein verder orkest en bespreking. Brussel 265 M. 8.35 u. Concert, o.a. Symphonie van Haydn en werken van Beethoven en Tauré. Men zal zich herinneren dat op den laten avond van Harddraverijdag N. Duiven voorde te Lisserbroek een levensgevaarlijke dolksteek werd toegebracht. De dader, een zekere v, d. Hove, een Brabander, welke in de Meer, in de bietencampagne werkzaam was, zal zich Donderdag 11 December voor dat feit voor de Haarlemsche rechtbank hebben te verantwoorden. Een wandelpier. Thans is door de fir manten der firma Buwalda Rusche, Elec- trische Koffiebranderij en Theehandel, te Amsterdam een verzoek gericht aan den gemeenteraad van Z&ndvoort tot het doen bouwen en exploiteeren van een wandel- hoofrl in zee, Politiehulp gevraagd. Zondagavond omstreeks 10 uur werd cr politiehulp ge vraagd op „Plan Noord." Eenige personen die in den vooravond A. K. een pak slaag gegeven hadden, waren voornemens nu zijn vader eens onder handen te nemen. Toen de politie aankwam, waren de belhamels verdwenen, zoodat de orde daar spoedig te rugkeerde. Aangzhouden. Zekere B„ die in den maand Augustus j.l. den caféhouder J. P., alhier oplichtte, door hem een valsche che que van 300 af te geven, ys thans te Am sterdam aangehouden en ter beschikking van de Justitie gesteld. Hooger beroep. W. P. en J. J. P. v. d. B„ die door den politierechter wegens he ling tot 3 maanden gevangenisstraf zijn ver oordeeld, zijn van dit vonnis in hoogcT be roep gegaan. Verbaliseerd. Eenige personen, die zon der vergunning op afgesloten grond liepen, zijn door jachtopzieners daarvoor bekeurd, Nationale Militie. De inschrijving voor den Dienstplicht van hen, die gefioren zijn in het jaar 1506 zal ten gemeentehuize vol gens gedane aankondiging geschieden tus schen 9 en 12 uur voormiddag op; Maandag 5 Januari, wier familienaam be gint met A, B, C, D, of E; Dinsdag 6 Januari 1925 wier familienaam be gint F, G, H, I of J Woensdag 7 Januari 1925 wier familienaam begint met K, L, M, N, of O; Donderdag 8 Januari 1925, wier familienaam begint met P, Q, R, S, of T, en Vrijdag 9 Januari 1925, wier familienaam begint met U, V, W, X, IJ of Z. Belanghebbendenwordt er in de betrek kelijke publicatie op gewezen, dal verzuim van aangiite strafbaar is, en dat men bij dc aangifte reeds de reden ven vrijstelling, welke de in te schrijven persoon vermoe delijk kan doen gelden, kan opgegeven en voorts, dat het in verband met de ep te ge ven vrijstelling, van het hoogste belang is, om het trouwboekje van de ouders, eventu eel ook hun vorige trouwboekjes mede te brengen. 437e NED. SïAATSl OTERIJ. Trekking van Dinsdag 9 December, 2e Klasse 2e Lust. Hooge prijzen: 4602 16054 1500. 5404 5879 13149 1000. 217 ƒ400. 6814 13777 200, 11799 16493 17824 18626 20200 22115 ƒ100. 9 DECEMBER EERSTE KOERS LATERE KOERS BERLIJN 1 (^58 75 PARIJS 13 371/ BRUSSEL 12 221/2 WEENEN 0.35 11 61 STOCKHOLM 66 55 KOPENHAGEN 43 80 CHR1STIANIA 37 15 f BAZEL 9 4 90 NEW-YORK 2 461/2 ROME t 10.70 Prijzen van f 36: 52 118 1S1 190 230 256 327 343 415 442 464 467 578 600 607 656 659 7U7 809 816 840 907 917 1015 1119 1160 1284 1631 1743 1768 1774 1785 1823 1825 1940 1945 1997 1998 2027 206S 2150 2153 2197 2219 2252 2271 2273 2291 2303 2326 2351 2435 2478 2504 2599 2643 2668 2715 2756 2819 2865 2913 2935 2971 2992 3060 3095 3178 3194 3202 3342 3363 338' 3459 3488 3589 3631 3702 3706 3719 3792 3821 3996 4012 4036 4054 4220 4295 4298 4329 4353 4364 4378 4487 4497 4535 4537 4561 4589 4594 4622 4639 4720 4803 4819 4844 4868 4950 4989 5023 5124 5275 5288 5301 5368 5377 5393 5433 5466 5466 5529 5531 5593 5667 5757 5762 5800 5906 5984 59S6 6208 6260 6430 6432 6513 6555 6556 6791 6803 6907 6988 7049 7195 7249 7363 7440 7476 7478 7560 7585 7606 7733 7842 7886 7S06 7910 7953 8179 8243 8278 8435 8462 8505 8565 8600 8633 8668 8686 8740 8754 8792 88u9 8847 9005 9031 9069 9185 9230 9453 9701 9727 9870 9917 10016 10026 10142 10153 10269 10424 10453 10465 10504 10522 10594 10653 10671 10684 10788 10934 10957 11008 11047 11165 11178 11226 11286 11327 11345 11468 11504 11584 11611 11748 11821 11834 11899 11950 12022 12029 12063 12066 12069 12094 12285 123IS 12361 12371 12461 12551 12582 12650 12672 12724 12730 12739 12779 12791 12838 12895 12982 13009 13094 13169 13196 13210 13292 13333 13381 13396 13442 13565 13637 13704 13748 13783 13797 13851 13870 13371 13968 13997 14055 14066 14067 14119 14120 14140 14179 14214 14249 M257 14265 14358 14400 14401 14420 14437 14495 14570 14589 14633 14798 14841 14843 14872 14895 14898 14904 14922 14936 14975 15009 15054 15093 15167 15184 15255 15278 15288 15329 15341 15345 15371 15377 15430 15436 15439 15557 15573 15587 15620 15634 15664 15703 15716 15741 15746 15747 15756 15815 I5S25 15538 15979 15983 16171 16261 16278 16349 16375 16405 16471 16475 16509 16598 16651 16696 16700 16765 16827 16853 16966 16990 17074 17129 17144 17163 17194 17195 17214 17380 17418 17430 17443 17472 17500 17529 17661 17742 17775 17782 17801 17848 17946 17959 18049 18124 18189 18191 18196 18197 18220 18247 18257 18353 18405 18483 18600 18632 18633 18654 18736 18752 18754 18784 18862 1SS99 18913 18925 18928 19652 19112 19116 19133 19157 19219 19261 19295 19296 19301 19312 19327 19387 1940S 19427 19453 19469 19569 19737 19758 19782 19819 19923 19929 19930 19997 20027 20032 20040 20093 20095 20116 20146 20213 20241 20247 20268 20274 20.346 20349 20352 20382 20400 20487 20522 20667 207H4 20791 20797 20875 ^0013 203,31 20935 20042 21018 21027 210,38 21066 212.34 21236 21263 21278 21374 2<450 21463 2T478 21481 31497 21502 31512 2<5.3' 21555 ?1588j 3)723 21754 21809 21829 2187.3 21927 21936 22003 33025 22075'22100 22167 22270 227,22 22477 22513 22556 2266S 22669 22685 22712' 22806 22845 22907 2e Klasse, le Lijst: 15939 m.z. 15937. 0

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1924 | | pagina 2