Laat U niet meet kwellen spit in den rug Wrijf die pijn d&delijk weg met Akker's Kloosterbalsem NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT Tweede Blad. Vrijdag 12 December 1924 De overneming der bewapeningscontrole door den Volkenbond: het apport der intergeallieerde Controle-commissie voor Duitschlar'' ongun stig? Engelapd en de kwestie der intergeallieerde schulden. Onder de Radio-berichten: Het Duitsche kabinet zal in het begin der volgende week zijn entslag indienen. Het bericht omtrent een ongun stig rapport der militaire controle commissie inzake Duitschland voorbarig. het heerlijk verwar mende wrijf middel dat direct een behaaglijke verlichting geeft en af doend geneest. MARKTNIEUWS Duitschland en de tentoonstel ling te Parijs in 1925. HET GEHEIM VAN EEN HUURRIJTUIG besloot bet Rijkskabinet van deelneming af te zien. De Duitsche ambassadeur te Parijs heeft opdracht gekregen de Fransche regee ring dank te zeggen voor de uitnoodiging en haar de redenen uiteen te zetten, die de Duitsche regeering gedwongen hebben, om voor de uitnoodiging te bedanken. ■EsaBBanBBBB maam ■bbbhb ■aecnBUttte»» Per groote pot van 20 gram 50 ct. Alom vedcrifgbaar Potten v. 50 gr. 11.— 100 gr. f 1.75 nog voordeeliger. LONDEN, 11 Dec. Baldwin heeft heden in het Lagerhuis een verklaring afgelegd nopens de quaestie der ontruiming van de zone van Keulen door de Britsche troepen. Hem was gevraagd of de regeering de quaes tie had overwogen van de ontruiming der eerste zóne van het bezette Duitsche gebied na verloop van vijf jaar, gelijk bepaald in het verdrag van Versailles. Hij antwoordde dat de quaestie zorgvuldig werd overwogen Men zou beseffen dat de beslissing afhan kelijk was van overeenstemming der geal lieerden inzake de feitelijke quaestie in welke mate Duitschland de voorwaarden zou zijn nagekomen, bij het verdrag van Ver sailles voorgeschreven, als dienende vooraf te gaan aan de ontruiming. „Ik wenschte u mee naar mijn studeerver trek te nemen, dokter," zei hij, toen zij naar huis slenterden, „opdat gij mij onderzoekt." „Waarom, gevoelt gij u niet al te wel?" zij Chinston, toen zij het huis binnentrade. „In den laatsten tijd niet," hernam Frettlby. „Ik ben bevreesd, dat ik een hart ziekte heb." De dokter zag hem scherp aan en schudde toen het hoofd. „Onzin," zei hij vroolijk „Het is een mode geworden, om een hartziekte te hebben en in negen van de tien gevallen is het louter verbeelding, tenzij," voegde hij er schalksch bij, „de patiënt een jongmensch is." „Ik veronderstel dus, dat ik buiten gevaar ben," zei Frettlby, nadat zij het studeerver trek waren binnengetreden, „en wat dunkt u omtrent Rolleston's argument betreffende menschen, die gek zijn." „Het was amusant," hernam Chinston, plaats nemende, terwijl Frettlby zijn voor beeld volgde. „Dat is al, hetgeen ik er van weet, ofschoon er, mijns inziens, een groot aantal menschen, lijdende aan zinsverbijste ring en gekrenkte geestvermogens op vrije voeten zijn,1*

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1924 | | pagina 7