Stadsnieuws AMU/ATjE.^ 5?AARNE- fc 'ANK Wales SUNRISE Anfhraclet m V* m f 3000- f750- f250- f 125- f50- f40- Vrede op aarde. Binnenlandsch Nieuws. Dit nummer bestaat uit 16 biadzijden, waaronder een geïllustreerd Kerstnummer Amsterdam Westermarkt 2 Den Haag Pletterijkade 48a Woensdag 24 December 1924 47ste Jaargang No. 15925 De verhoogde tabaksaccijns. Aanmaak van chemische verdedigingsmiddelen. Jaarwedden Rekenkamer, Raad van State, Rechterlijke macht enz. De oorlogsbegrooting aan' genomen. De herhalingsoefeningen in '25. Agenda 26 December Agenda 27 December Federatie der Haarlemsche Jeugd- vereeriiging. De tramdienstregeling en de tentoonstelling van Bloembollencultuur. Een 5-minutendienst Schoten-Heem- stede en een kwartierdienst AmsterdamHeemstede. Ingezonden mededeelingen N.V. Spaarbank voor Katholiek Nederland 4 pCt. Het financieren van Uw zaak zal U minder hoofdbreken kosten, wan neer U overleg pleegt met de directie van Uw bank. „De Spaarne-Bank" is altijd bereid U met raad en daad bij te staan. Haarlemsche Handelsvereenigin». Salarisactie Handels- en kantoor bedienden. Anti-lawaai-actie. Hierboven de nieuwe automobiel gereedschapswagen, welke voor de brandweer te Haarlem is aangekocht. ONDER HET HANDELSMERK ZONNE-NOOTJES III ca. 20/30 f 3.75 GRUIS- ZONNE-NOOTJES I II ca. 50/80, 30/50 f4.05 STEENVRIJ Franco huis a CONTANT HAARLEM etc. Uitsluitend in zakken voorzien van ons handelsmerk en sluitlood. SUNRISE beteekent garantie voor KWALITEIT, MAAT GEWICHT. ALTIJD VUURHOUDEND BIJ ZACHT WEER: BIJ STRENGE KOUDE, FELLE HITTE. SUNRISE KOLEN MY, HAARLEM - PA KLAAN 107 TELEFOON 3749 St. Rafaël. De toestand der tramrails. Steeds verdere verbeteringen. Een onbeheerd staand rijwiel. J. J. WEBER ZOON Telegraphisch Weerbericht De abonnementsprijs bedraagt toot Haarlem en Agentschappen: Per week 0.25 Per kwartaal 3.25 Franco oer post per kwartaal bij vooruitbetaling3.58 Bureaux: Nassaulaan 49. Telefoonnummers: 1426. 2741 en 1748. Postrekening No. 5970. NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT Advertentiën 35 cents per regel. Bij contract belangrijke korting. Advertentiën tusschen den tekst als ingezonden mededeeling, 60 ct. per regel op de le Pagina s 75 ct per regel Vraajl- en aanbod-adver» tentiën 14 regels 60 ct per plaat sing: elke regel meer 15 ct.. bij vooruitbetaling. Alle abonré's op dit blad zijn, in ;evolge de verzekeringsvoorwaarden, tegen ongevallen verzekerd voor een der volgende uitkeeringen Levenslange geheele on geschiktheid tot werken; bij een ongeval met doodelijken afloop bij verlies van een nand, een voet of een oqg; bij verlies van een duim of wijsvinger; bij een breuk van been of arm; bij verlies v »n eeti andere ving fr Voor ons ligt het December-nummer van bet maandblad „Ons Leger" met een spot prent op „het ontwapend Europa". In het midden van de plaat staat een waardige matrone, vrouwe Europa, met een lelietak in de rechterhand en boven het hoofd een vredesduif Maar ondanks deze lieflijke emblemen spreekt er angst en ontzetting uit haar oogen. Want ter rechterzijde, waar Afrika zich uitstrekt, grijnzen vervaarlijke Soedannegers en peinzen sluwe Egyptena- ren en aan den linkerkant komen Chinee- zen en Japanneezen, Indiërs en Turken met de halve maan in het vaandel, allen voor zien van zwaarden en buksen en klewangs, in dichte rijen opzetten. En van onder op steekt Uncle Sam zijn met sterren en stre pen hoog gehoede hoofd omhoog en roept de benauwde Europa-figuur toe: „dat is «en gevaarlijk spelletje.... mevrouw." De teekenaar drukt de gedachten van zijn lezers zeer juist uit, maar geheel eerlijk is hij niet: achter het sleepend gewaad van de vreedzame matrone immers verbergen zich nog acht honderd duizend tot de tanden gewapende Franscben, Engelsche staatslie den, die plannen maken ter versterking van een vlootbasis, Serviërs en Albaneezen, Bulgaren en Grieken, die zich op een hand gemeen voorbereiden. In het hart van Eu ropa moge een vredestempel zijn opge richt om alle volkeren te verbroederen, het geblaf der oorlogshonden overstemt nog al tijd verre het kirren der .vredesduiven. Bij het herdenken van den stillen, den heiligsten van alle nachtèn, waarin de En gelen voor het eerst aan de wieg van den als mensch geboren God het „vrede op aarde" zongen, dringt die tegenstelling tusschen den Evangelischen vredesbood- schhp en de strijdvaardige, elkander hatende en beloerende volkeren zich als van zelf op. Hoe oud is het verlangen naar vrede en volkerenverzoening! Zoo lang er edele men- schenharten geklopt hebben is de oorlog verfoeid en vervloekt, het ruwe krijgsbe drijf verafschuwd. En naar gelang de be schaving vorderde en de zeden zachter werden, groeide ook de weerzin tegen het menschen moorden. Maar de vredesvrien- den hebben hun edel verlangen naar een ontwapende samenleving nog niet kunnen verwezenlijken, Zelfs de beste van hen wei felen en aarzelen: wanneer wij onze sche pen verbranden, onze kruitmagazijnen on der water zetten en onze sabels op de knie stuk breken, wie zal ons dan beschermen tegen hen, die niet van goeden wil zijn? Mogen wij het restje van onze beschaving bloot stellen uit verlangen naar een alge- meenen vrede, die nog onbereikbaar schijnt? En zoo klinkt ons negentien hon derd jaar na Christus' geboorte de Engelen zang als spot in de ooren. Maar is het niet onze eigen schuld? Lijkt onze strijd tegen oorlog en bewapening In parlementen en congressen, in boeken en brochures niet veel op het spel van de kin deren aan het strand, die het zeewater met emmertjes in een zelf gegraven kuil scheppen? Zullen zij den oceaan ooit over hevelen? Nog voordat hunne poging eeni- ge uren oud is, komt de vloed, en de zee spoelt alles weer gelijk. Zoo zal ook onze strijd tegen den oorlog blijven, wanneer wij het kwaad niet in den wortel aantasten en den oorlogsgeest, dat is de menschelijke be geerlijkheid en hoovaardij niet uitdrijven. En dat wij na twintig eeuwen christendom nog zoo slecht gevorderd zijn, komt, omdat wij den geest van Christus nog zoo slecht verstaan. Wanneer al wat rich christen noemt en jaarlijks het geboortefeest van den Vredes vorst viert zich aan de kribbe telkens weer doordrong van die onuitputtelijke liefde daad, welke een God door mensch te wor den aan ons is komen schenken en als be wijs van dankbaarheid daarvoor het nieuwe en hoogste gebod hetwelk die Godsmensch is komen geven, n m. de wet der naasten liefde trachtte op te volgen, wij zouden den vrede spoedig verzekerd hebben, duurza mer dan de scherpzinnigste en meest bin dende tractaten. Maar twaalf maanden van ieder jaar gaat de zich noemende christen wereld haar eigen gang met een wetgeving zonder erkenning van God als oorsprong en einddoel van alle menschelijk streven; met een handel zonder christelijke moraal; met een leven van pleizier en dans en vermaak, alsof de dood het einde van alle be staan brengt. En wanneer het jaar dan in zijn laatste dagen gekomen is, worden kerst boomen met kaarsjes en versnaperingen, tafels en deurposten met hulst en mistletoe opgesierd: de wereld viert haar vroolijke Kerstdagen; het parlement gaat op vacan tia, de zakenman rust een weinig om straks zijn balans op te maken, want over eenige dagen begint het jachtende leven opnieuw. Opnieuw wordt de levensfilm twaalf maan den afgedraaid en van het Kerstfeest, van den Heiligen, den Stillen Nacht heeft men geen indruk, geen lichtstraal, zelfs geen schaduw meegenomen. Wat hunkert de we reld naar eeuwigen vrede en schampert zij om den Engelenzang, wanneer Christus geest geen vat krijgt op de harten? Laten wii, Katholieken, althans in den geest der Kerk, de jaarlijksche genadestroo men van den opnieuw geboren Christus niet aan. ons voorbij laten gaan. In haar heerlijke liturgie; trekt de Kerk alle dagen van het jaar onze zielen boven het stoffe lijke uit. Op het hoogfeest van Kerstmis ontsluit zij alle rijkdommen van haar ver heven ceremoniën en vereenigt ons in iet vroege ochtenduur in de versierde tempels, waar blijde orgeltonen klinken en de priesters niet ophouden het onbloedig offer aan de altaren op te dragen. Dan stroomt de vrede neer van omhoog, een vrede, dien de wereld niet geven kan. Dan bekommert ons geen rumoer meer van het drukke le ven; alle zorgen en beslommeringen, alle angst en vrees, alle stoffelijke dingen moe ten wijken voor Jezus die herboren wordt in de harten Zijner geloovigen. In zulke uren wordt ons de oude Engelenzang weer dierbaar, omdat wij den beloofden vrede gevoelen en begrijpen, dien zoeten vrede des harten, welke alleen een goeden wii vereischt. De wet treedt op 1 Januari in werking. Naar de „Msb." verneemt, staat het thans definitief vast, -dat de wet betreffende de verhooging van den tabaksaccijns op 1 Ja nuari a.s. in werking treedt. Het amendement-Marchant tot niet aan maken van chemische en bacteriologische verdedigingsmiddelen is in de Dinsdag ge houden zitting, door de Tweede Kamer met 5724 stemmen verworpen. De Tweede Kamer heeft Dinsdag de wets ontwerpen tot regeling van de wedden der leden van den Raad van State, de Alg. Re kenkamer, de rechterlijke macht met groote meerderheid verworpen. De oorlogsbegrooting is in de zitting der Tweede Kamer van Dinsdag, met 56 tegen 24 stemmen aangenomen. Tegen waren de vrijz. democraten, de sociaal-democraten en de communisten. De suppletoire Oorlogsbegrooting voor 1923 werd met zitten en opstaan goedge keurd. Door de Tweede Kamer is met 5621 stemmen verworpen de motie-Ter Laan om in 1925 geen herhalingsoefeningen te houden. Stadsschouwburg Matinée door Mevr. HopmanKwast 2 uur Het Schouw- tooneel Mevr. Links Mijnheer Rechts 8 uur. Apotheken le Kerstdag tot 8 uur Loo- meijer, Barteljorisstraat en Park Apotheek Kleverparkweg 13, na 8 uur en 2e Kerst dag van Rijn's Apotheek, Kleine Houtweg 15 en Fa. C. G. Loomeijer, Zijlweg 88. Sociëteit „St. Bavo" Gewone Zittingen 7 uur Kinderkoor 1 uur Pluim veetentoonstelling half 10 6 uur. Nota: De R. K. Leeszaal en bibliotheek is op Kerstavond (Woensdagavond) en Za terdag 27 Deoember gesloten. Arbeidsbemiddelingsbureau van Sint Fran- ciscus' Liefdewerk, Zoetestraat 11 —Ei ken Donderdag van 89'ri uur R. K. Arbeidsbeurs voor mannen en jongens Sociëteit St. Bavo. Smedestraat 23. Telefoon 10049. Alle werkdagen van 9halt 1, van 2half 6 en 's avonds van half 8 half 9 uur. 's Zaterdags alleen van 92 en van half 8half 9 uur R.K. Arbeidsbeurs voor Vrouwen Bloem hofstraat 1 Alle werkdagen van v.m. 1012 uur. des middags van 24 uur, en 's avons van 89 uur behalve Zaterdag avond. Tel 1671 R K. Leeszaal en oitleenbibSiotheek ./ansstraat 49 - Eiken dag geopend van 1012. van 25 en van 710 uur, be halve des Maandagsochtends en op Zon en Feestdagen Uitleenen van boeken van 2 tot 5 uur en van 79 uur. Woens dagmiddag ruilen van kinderboeken St. Marthavereeniging Bloemhofstr Zon dags en Woensdags van 8 10 uur n.m gezellig samenzijn voor Hollandsche meis jes, die hier geen tehuis hebben Tel 1671. R. K. Bevolkingsbureau Gebouw Sint Bavo Smedestraat 23 van 810 uur op Maandag- Wrensdatf- en Vrijdag avond. St. Elisabeth's Vereenigiug Jansstraat Aanvragen om versterkende middelen voor arme zieken der S E. V Maan dags van 23 uur Douderdags van 1 —2 Bisschoppelijk Museum. - Dagelijks, uitge- tomen Zaterdag, Zon- en Feestdagen, toe gankelijk. Men schrijft ons Op Dinsdagavond had een bespreking plaats tusschen de besturen van de Vrij zinnig Democratische Jongeren-Organisa tie, de areidersjeugd centrale, de Kennemer Padvinders, het Meisjesgilde, deP.I.A., den Ned. Bond van Abst. Stud, het Vrije Jeugd Verbond en den Jeugdbond voor Onthou ding, teneinde te komen tot de oprichting eener Federatie der Haarlemsche Jeugdbe- weging. De vergadering stond onder leiding van den heer Mr L. G. van Dam, die er in zijn openingswoord op wees, dat de bedoeling is te trachten contact tot stand te brengen tusschen jongeren-vereenigingen van alle richting, ook ten einde gezamenlijk de be langen der jeugd te kunnen bèhartigen. Hij lichtte vervolgens de grondslagen der te stichten federatie toe aan de hand van stel lingen, opgesteld door den voorzitter van Voor de a.s. bloemententoonstelling te Heemstede zullen, naar we vernemen, door de directie der trammaatschappij uitgebreide maatregelen getroffen worden. Voor een goede dienstregeling. Op de lijn Soenda- pleinHeemstede zal gedurende den gehee- len duur der tentoonstelling een 5-minuten dienst worden ingevoerd en op het traject Amsterdam—Haarlem komt dan een kwar tier dienst Buiten den 5-minutendienst op de lijn SchotenHeemstede wordt verder een (Nationale Spaarbank) (Direct ingaande). Bijkantoor NASSAULAAN 18. Zitdagen: Maandags, Woensdags, Vrij dags van 69 uur n.m. en Zaterdags van 59K uur cn in het St. Joseph- gebouw te Halfweg vanaf 1 November des Dinsdags van 56% uur n.m. den Bond van Duitsche Jeugdverenigin gen Monseigneur Mostaerts. Vervolgens gaf de heer H. L. F. J. Dee- len, secretaris van het Neder! Jeugdlei ders-Instituut en Inspecteur der Vrije Jeugdvorming te Amsterdam een uiteen zetting van het werken van de Vereenigjng van Jeugdwerkbesturen in Amsterdam. Naast de jeugdvorming zal ook de jeugd bescherming en de jeugdverzorging binnen het terrein van werkzaamheid moeten wor den betrokken. De heer Deelen wees er op, dat de Amsterdamsche Federatie ook belanrijke diensten verricht door het geven van adviezen aan de gemeente. Na eenige bespreking werd besloten een commissie samen te stellen teneinde een organisatievorm te ontwerpen en een sche ma op te stellen voor de wijze van werken. Ieder der aanwezige vereenigingen zal één lid in die commissie aanwijzen. Ut de com missie wordt een kleiner comité van drie leden samengesteld. Eén van deze drie ze tels werd gereserveerd voor een vertegen woordiger der R.K Patronaten, indien deze zich daartoe bèreid verklaart, terwijl als verdere twee leden werden aangewezen de heeren K. v. d. Berg Jr. (A. J. C.) en Mr. I.. G. van Dam (V. D. J. O.). Voor de leden van de Haarlemsche Han delsvereniging hield de heer C. Loeff Dinsdagavond in Hotel „De Leeuwerik" een lezing over „Stands-, Vak- en Crediet- organisatie één belang". kwartierdienst ingevoerd op hel baanvak TempeliersstraatHeemstede, welke dienst aansluit op den kwartierdienst Amsterdam Haarlem De reizigers uit Amsterdam behoe ven dan niet te wachten en kunnen als het ware regelrecht van Amsterdam naar het tentoonstellingsterrein gaan. Verder zal de tramdirectie overwegen, of er nog andere maatregelen genomen moeten worden ter tegemoetkoming aan eventueele drukte. Aan de patroons in handel en industrie is door de geconmbineerde Ned. R.K. Bond van Handels-, Kantoor- cn Winkelbedienden, Ned. Vereeniging van Christelijke Kantoor- en Handelsbedienden, R.K. Bond van Tech nici en Chr. Opzichters- en Teekenaarsbond de navolgende circulaire gericht: Het zal niet aan uw aandacht zijn ont gaan, dat, tengevolge van allerlei omstan digheden, de levensstandaard in de laatste maanden niet onbelangrijk is gestegen. Vooral bij een aantal artikelen, behooren- de tot de eerste levensbehoeften, worden prijsverhoogingen waargenomen. Tengevolge daarvan blijken de salaris sen der hoofdarbeiders (kantoorpersoneel) winkelbedienden, technische ambtenaren, enz.) welke op verschillende punten nog verbetering behoefden, zoowel in verband met arbeidsprestatie als bestaansminum, doch welke integendeel door verlaging, öf door stopzetting der periodieke verhoo- gingen, nog verder zijn gereduceerd, niet voldoende weerstandsvermogen te bezit ten, om die prijsstijgingen te dragen. Het onafwendbare gevolg van deze on voldoende salarieering moet dan ook zijn, dat voor vélen feiterijk de grens der be staansmogelijkheid is bereikt en dat de onderhoudsplicht slechts ten koste van veel opofferingen kan worden nagekomen. Hierop verder in te gaan ligt niet in het bestek van dit verzoek. Wij komen u beleefd, doch met grooten aandrang vragen, in deze de belangen van de door ons bedoelde werknemers niet uit bet oog te verliezen, en per 1 Januari a.s. de salarissen grondig te verbeteren. Aan dit verzoek is toegevoegd de navol gende minimum-salarisregeling voor kantoor bediendenbedienden. Klasse A. 18 jaar, 21 jaar, 25 jaar, 30 jaar: Voor eenvoudigen kantoorarbeid, waar voor eenige vakkennis vereischt wordt: 900, 1600, 2200, 2500. Er is, vergissen wij ons niet, weer een nieuwe actie op komst: de anti-lawaai-actie. Den Haag gaat in dezen voor. Daar kende men reeds de anti-lawaai-bond, die zich ten doel stelde, bestrijding van het noodelooi lawaai-maken op straat. Dezer dagen schijnt zich ook de burgemeester dezer deftige.rc- j sidentie voor den wagen der anti-lawaai makers te hebben laten spannen. Althans heeft hij officieel de volgende proclamatie laten aanplakken en verspreiden: In den laatsten tijd nemen de klachten over het rumoer op straat toe, met name over het geven van overdreven, vaak lang durig volgehouden signalen, door vele be stuurders van motorrijtuigen, alsmede over het op den openbaren weg onnoodig ze ar luid geroep van kooplieden en venters. Het is mijn overtuiging, dat die klach ten, welke ook mij bereikten, grootendeclr gegrond zijn. Met het oog daarop doe ik iangs dezen weg een ernstig beroep op allen, die van den openbaren weg in deze gemeente gebruik maken en wel in het bijzonder op dc bovenbedoelde bestuur ders van motorrijtuigen, kooplieden en venters, er toe mede te werken, dat in het algemeen zoo weinig mogelijk straatru moer worde gemaakt en dit bovenal in de nabijheid van kerken, zickeninrichtingen, scholen en concertzalen, tot het uiterste worde beperkt. De burgemeester van Den Haag: PATIJN. Als het ergens vandaan moest komen, dan was het wel uit het deftige den Haag. Het E El Hierboven reproduceeren we een beeld uit de film „Cirque Hollandaiswelke op 26 December a.s. in de gemeentelijke Concertzaal zal worden opgevoerd. De foto stelt voor Mevr. de Boer van Rijk in haar rol van „De vrouw van Willem", de broer van den circus-directeur, welke rol wordt door Louis Bouwmeester. Klasse B, Voor arbeid, die meerdere vak kennis vordert, of zelfstandig wordt verricht: 1800, 2500, 3000. Klasse C. Arbeid, die vak- efi bedrijfs kennis vordert of omvat het geven van lei ding van beperkten omvang: f 3000, 3500. Periodieke verhoogingen minstens 100 per jaar. Men verzoekt ons mede te deelen, dat de propagandavergadering, te houden door „St. Augustinus", afdeeling Haarlem van den Ned R. K Bond van Spoor- en Tramwegpersoneel „St. Raphaël" zal plaats hebben op Maandag 29 December. Op deze vergadering zal als spreker optreden de Weleerw. Heer Kapelaan Wennen. Opheffing der snelheidsbeperking. De trammaatschappij gaat op het eenmaal ingeslagen pad, dat tot verbetering der tram rails voert, steeds verder. Nu is het traject SIolerdijk-Halfweg onderhanden genomen. Daarmede is men 1.1. Maandag begonnen en zoo gauw dit klaar is, gaat men met vernieu wing der rails verder van Halfweg tot Haar lem (Amsterdamsche Poort). Die vernieuwing was zeer noodzakelijk, want de toestand der rails is dusdanig, dat niet met volle snel heid door de trams gereden kan worden. De snelheidsbeperking is dan ook alleen aar. de slechte rails te wijten en zoo gauw de vernieuwing der rails SloterdijkHaarlem tot stand gekomen is, wordt de rijtijdbeper king onmiddellijk opgeheven. Ook het schommelen der trams zal dan verdwenen zijn, wat een groot voordeel der verbetering is. Men verwacht binnen 2 maanden met de ze railsherstelling klaar te zijn. Ter bespoe- j diging van het werk wordt nu van des mor- gens 9 tot des middags 5 uur over enkel- spoor gereden. j Ook in de stad wordt de vernieuwing der rails voortgezet. De nieuwe wissels voor het Stationsplein zullen binnenkort aankomen, en dan begint een algeheele herstelling van de rails aldaar. Misschien zou het dan het meest practische zijn, het Stationsplein te asphalteeren. Verder wordt binnen zeer afzienbaren tijd begonnen met verbetering der rails in het Kenaupark en het Kleverpark. Gisteren moest de loopjongen B. even aan I het Postkantoor wezen. Waarschijnlijk om 5 cent stallinggeld uit te sparen, plaatste hij j zijn fiets niet in-, maar naast de stalling, en j verdween in het Postkantoor. Toen hij eeni- gen tijd later terug kwam, was zijn fiets verdwenen, doch gedienstige zielen lichtten j hem even in, dat de fiets wel verdwenen, maar niet verloren was. Deze boodschap j stelde hem maar half gerust, immers als de j fiets gestolen was, kostte het zijn baas zijn i geld, en nu.... Met een van verwachting kloppend hart loog hij naar de polifie-rij- wielstalling en daar 1 reeg hij werkelijk zijn j karretje terug, maar moest verschillende i mededeelingen doen van allerlei aafd vol doende om een proces-verbaal samen te stellen. Toen hij uit het bureau kwam, mom pelde hij iets, dat niet te verstaan was, maar het was geen Kerst-melodie. Eigenlijk heeft dan ook de Gemeenteraad met dit artikel der Politie-verordening goed tc keuren, een ecnigszins zonderling verbod ingesteld, waar wel wat al te veel de gemak zucht der politic in 't gevlei komt en in dit geval den schijn van protectie wekt. sluit aan bij de houten ham cn de aardappel vioolkist. Met den Haag is geen stad ter wereld te vergelijken, wat deftigheid be treft. Deftig is trouwens een woord, dat in geen levende taal is over te zetten. Maar zulke dingen zijn besmettelijk. Ook in andere steden zijn er allicht men schen, die last hebben van het lawaai. Denk eens aan de omtrek der haven in Rotterdam of de Jodenbuurt in Amsterdam. En dan vreezen wij, dat daar een burgemeesterlijk verzoek weinig zal uithalen. Trouwens, wie herinnert zich nog zoo'n proclamatie na een paar maanden? Er zal wat anders op gevon den moeten worden. Wat denken de hee ren er van, op alle hoeken der straten van den Haag reusachtige, zij het sierlijk uitge voerde, plakkaten aan te brengen, met, op 'n voorbeeld van vele kloosters, daarop de ver maning: Silentium! Er zouden ook nog passende zinnebeelden bij worden aangebracht, bijv. 'n doodshoofd. Wat tevens stichtend zou zijn Een ander middel om een deftige stilte tc krijgen is, dat het grootste gedeelte der bur gerij lid wordt van den anti-lawaai-bond, en dat deze plaatjes uitgeeft volgens het model van de vroeger uitgegeven plaatjes: praat me niet over den oorlog! Deze zouden dan het verzoek kunnen dragen: maak geen la waai, want ik maak geen lawaai. Lukt dat, dan zou het middel ook tot an dere onderwerpen kunnen worden uitgebreid zooals: belastingvedaging gewenscht! Intusschen zal het interessant zijn eens af te wachten welke vruchten het verzoek van den Haagschen burgemeester draagt. Het zou, bij welslagen, ook toe te passen zijn in Haarlem. barometerstand 9 uur v.m.: 763. Stilstand. Opgave van: OPTICIENS 1 - FABRIKANTEN Koningstraat 10 Haarlem. Medegedeeld door het Kon Ned. Meteo rologisch Instituul te De Bildt Naai waarnemingen in den morgen van 24 December. Hoogste Barometerstand 774.0 m.M. te Miinchen. Laagste Barometerstand 730.5 m.M. te Isafjord. Verwachting van den avond van 24 tot den avond van 25 December: Matige tot krachtigen tijdelijk afnemende zuidwestelijke tot zuidelijken wind, nevelig tol zwaarbewolkt, weinig of geen regen, zelfde temperatuur.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1924 | | pagina 1