w IO PEK CÏOGSN MSra."1biSrK's i s. g. m. R. K. F. D. H. V. B. DISTRICT HAARLEM. Junioren-competitie. SPAARNDAM. M moet 9, hebben en houden voer hatgeeij om U heen geschiedt H. V. B. ZWEMMEN. Ha&rlemsche Zwem- en Poloclub „De Waterratten." ATHLETIEK. KEGELEN. UIT DEN OMTREK. OVERVEEN. SCHOTEN (dorp) BEVERWIJK. LIJNDE D£ NIEUWE I HAARL. I COURANT brengt U hot HALFWEG. VELSEN. NIEUW-VENNEP. JAN GIJZENVAART. ZANDVOORT. ÜMUIDEN. BLOEMENDAAL. INGEZONDEN. HEEMSTEDE ADVERTENTIËN. Plan van uitbreiding. Aanbesteding. TERSTOND GEVRAAGD DIENSTBODE NET R.-K. MEISJE R.-K. Keukenmeisje Meisje-Huishoudster NET R-K. MEISJE R. K. Dienstbode 2 MEISJES, Gevraagd: Kamermeisje Haverschmidt Kiaje bedient U HET BEST. Lezing G. W. Biedt zich aan Naaister een net Dagmeisje R.-K. Werkster Waschvrouw vraagt wasschen Gem. dr. taegesl. of opgemaakt. Bill, cond Brie>en onder no. 14469 bur. van dit Blad. Winkeljuffrouw GEVRAAGD. Strijkster Slagers bediende. Loopjongen. Wie helpt De uitslagen van gisteren zijn: Overgang. A. S. C. E.Mulo 11 B. Jong BrabantO.S.S. afgekeurd O.V.C.—Geel Zwart 80 Eindhovia's Bosch 30 D. R. K. B. V.—P. C. V. .3—1 E. M. M.I.Unvio 01 WilskrachtFortilido 01 E. D. H. L.—Gr. Willem II 2—2 R'. K. A. V. —Wilhelmus 7—2 De MeerCeler 10 2e Klas. B. Mulo 2—S. D. W 1—0 Quick StepMierlo Hout 0i Kolpingi.elmondia 12 D. MobiliaCuijck algek. S. D. H.Hees 12 TubantiaK. Kare! 4—3 G Always ForwardZwaluwen 11 R. K. W S. V.—P. V. C. B. 1—0 H. P. V. C 2Donk 0—1 Aan de „Mdgmorgen" ontleenen wij de volgende verslagen' R, K. A. V/WILHELMUS 7—2. Beide ploegen telden een paar invallers. Het begin was zeer slecht en nauwelijks de moeite waard om aan te zien. Eerst toen L. Cofieng de leiding voor R. K. A. V. nam kwam er wat meer leven in de brouwerij. Wilhelmus liet R K. A. V. niet lang van de zen voorsprong profiteeren en maakte dooi van den Heuvel weer gelijk. Echter gaf R. K. V. A. geen kamp en het duurde dan ook niet lang of de Amsterdammers heroverden wederom de leiding door L. Coffeng. Nog geen minuut later maakte Wilhelmus dooi Zaat weer gelijk, terwijl 10 minuten voor de rust R. K. A. V. voor de derde maal scoorde. Na de rust had Wilhelmus niets meer m te brengen en werd cr voorldurend op hun speelheift gespeeld. Piet spelpeil zakte schrikbarend- R- K- A. V. scoorde nog vier- maal resp. door Huystee, L. Coffeng, Wij- benga en Distelbrink. DE MEER—CELER 1—0. Op een onmogelijk slecht kleiveld is De Meer er in geslaagd Celer in een buitenge woon zwaren wedstrijd met de oneven goai te slaan. In het begin was De Meer vrijwei geregeld in de meerderheid zonder nochtans het net te kunnen vonden. Celer gaf goed partij doch bleek op het zware veld niets te kunen uitrichten. De Meer had nog enkele malen pech, waarop de rust met blanco stand inging. In de tweede helft werd er door beide par tijen alles opgezet om te doelpunten, zoodat het een forsch partijtje werd, dat echtex geenszins in ruw spel ontaarde. Celer trad dikwijls aanvallend op en sloof De Meer voortdurend in. Men wist echter het net niet f.c vinden. Nadat De Meer zich losgewerkt had, slaagde Westerhuis er na 20 minuten in een doelpunt te forceeren. D. H. L.—GRAAF WILLEM 2—2. De thuisclub is het eerst in den aanval, maar kan door de gladheid de geboden kan sen niet benutten. De gasten komen er lang zamerhand beter in een dan gaat de strijd gelijk op. Na een goed kwartier nemen de Leeuwen -de leiding; de mldhalf plaatst goea voor doel; de rechtsbinnen snelt toe en weet den bal langs den uitloopenden keeper in hev net te deponeeren, 10. De gasten leggen er dan nog een schepje op en komen in de meerderheid. Na enkele vinnige aanvallen lost de Haagsche midvooi een hard schot, dat door den doelman niei voldoende kan worden weggewerkt, waar door dezelfde speler in de gelegenheid wordt gesteld de partijen op gelijken voet te bren gen, 11. Plotseling werken de gastheeren zich los en in snel tempo brengen linksbin nen en dito buiten den bal op, waarna eers»- genoemden de groen zwarte doelman geen schijn van kans geeft Een inderdaad keurig doelpunt, 21. De tweede helft kenmerkte zich door een bijna voortdurend Haagscb overwicht; het was een aanhoudende strijd tusschen öc Delftsche achterhoede en de groen-zwarte voorhoede. Toch gelukte het den linksbuiten der gasten eerst na een goed half uur den gelijkmaker te scoren, 22. Dan zette de gasten er nog eens alles op om te winnen; maar ook D. H. L. laat zich dan niet onbe tuigd. Beide doelen beleven nog zeer gevaar lijke momenten; maar als scheidsrechter Wit- jens, die goed voldeed, einde blaast, is de stand nog steeds 22. A. D. O.—ZAANDAM 0—2. Door van A. D O te winnen maakt Zaan dam, mede in verband met de nederlaag van P. V. C. B., thans een goede kans op het kampioenschap. V. I. C.—BEVERWIJK. Deze wedstrijd werd niet gespeeld we gens afkeuring van het V. I. C.-terrein. Uitslagen Zondag 11 Januari. Afdeeling A. T. Y. B. B. IV—Ceel-Wit III 0—0. Afdeeling B. Concordia IIIAlliance III uitgesteld. D. S. S. IVSantpoort IV 21. T. Y. B. B.H. B. C. IV 5—0. R. K. V. Z. IV—R. C. O. II 4—0. Programma voor 18 Januari. Afdeeling A. V.V.F. I—B.S.M. II, 2 uur. H. Westbroek, (Spaarnl.-weg.) Afdeeling B. D.S.S. IV—Concordia 3, 1 uur. Tb. Assen delft. R.K.V.Z. I—Alliance 3, 2.15 uur. Th. Assen delft. H. B C IV—R. C. O IT. 12.30 uur. Santpoort IV—T.Y.B B. V, 12.30 uur. Th. Molenkamp. Afdeeling C. Victrix TITV. V.T. II, 2 uur, P. Swart, "(S-m-nh.-weg.) P.S. Gelieve s.v.pl. ^een ruiliormulieren voor de junioren naar Zaandam te sturen, maar naar mij. R. K. V. V. ZWALUWEN. De twee elft?lleu, die gisteren uitkwamen, hebben zich beide hoog gehouden. Onze kleine Zwaluwtjes hebben R. C. O- H met 40 naar huis gestuurd en zij worden weer candidaat voor de bovenste plaats. Zwaluwen.II klopte A. D O. III met 9—0. Over den wedstrijd het volgende Om"j1." drie stelden beide ploegen zich onvolledig op. onder le'ding van den heer Duin. Zw. speelde eerst met zon mee. Met geregelde tusschenpoozen bracht Zw- den stand voor 'ust op 40. Na de rust tr-chtte A. D. O zijn eerste loelpunt te mrken, doch de achterhoede van Zw luwen was safe. Na een heel ge moedelijk partijtje voetbal maakte Zw. er gS^O van. Dp paar laatste goals waren ju- wceltjes van samenspel. Slot te vermelden dat A. D. O. een penalty te nemen kreeg, doch deze kans door slecht schieten liet verloren gaan. Kort hierop floot de scheids rechter einde. V. V. H. I SCHOTEN II 2-0. Als scheidsrechter Ophuizen beginnen blaast, stellen beide elftallen zich compleet op. Direct ontwikkelt zich een vlug spel, waarbij Schoten vurig aanvalt. Het V. V. H.- cloei wordt echter goed verdedigd, vooral keeper Pieterse heelt zijn dag. Na ongeveer j een half uur. krijgt Meyér den bal, passeert snel eenige spelers en zet voor, waarna de Groot voor de rest zorgt Schoten zet er alles op om gelijk te maken, wat echter niet gelukt. Rust 10. De tweede helft begint met een Schoten- overwicht. De druk op het blauw-witte doel is groot, maar telkens weet de achterhoede het gevaar te keeren. Dan komt V. V. H. langzaam maar zeker opzetten en Schoten wordt geheel op eigen helft teruggedrongen. In deze periode scoort Klerk het tweede gaderde de Raad onder leiding van den heer doelpunt voor de Meerweg-bewoners. Dan de Haas van Dorsser. De voorzitter opende 'oat de fut er bij Schoten een beetje uit Als de eerste vergadering in 1925 met een de heer Ophuizen, die uitstekend leidde, het NieuwjaarsWensch. De notulen werden niet eindsignaal aankondigt, heeft V. V. H. ver- j A «I.-- Het beele .Hul phta «ÏS? f "d&ï. ™5. voor haar harde werken. te vermelden. Er waren vanmorgen stoom trawlers aan de markt, waarvan 1 Duitschc en 5 Hollandsche Over het algemeen heeft men een slechte vangst en veel van storm- .veer te Fjden gehad Vanmorgen kwam de *.erstt Katwijker zeillogger binnen van de awlvisscherij. Inbraak. Bij de politie is kennis gegeven 'at ingebroken is in de werkplaats van de Vereenigde Exploitatie-Maatschappij Ver schillende gereedschappen werden vermist en eenige vernield. Van sabotage is echter geen sprake. Men vermoedt dat het jongens werk is. De politic is de daders reeds op net spoor. Gemeenteraad. Zaterdagavond ver- S. F. C.Hillegom. Op een zeer slecht bespeelbaar terrein ving bovengenoemde wedstrijd aan, onder leiding van scheidsrech ter Koning, die zeer goed voldeed. Beide partijen waren goed tegen elkaar opgewogen. Na 20 minuten spelens doelpunt S. F. C. doch het werd niet geldig verklaard. Na een half uur spelens weet Hiilegonm de leiding, welke ze ongeveer 5 minuten voor rust, door toedoen van F. Oorthuis h :eft te vergrooten. Rust gaat in met 20 voor Hillegom. Na rust weer even een gelijk opgaand spel. Dan is het met S.F.C. af- geioopen en is Hillegom gedurig aanvallend. Zij weet den stand te brengen op 40 waarmede het einde kwam. H. S. V. I—KINHEIM 4—3. Om 10 uur wordt begonnen. De eerste aanvallen zijn voor Kinhexm en binnen 10 minuten heeft zij een richtige 20 voor sprong. H. S. V. pakt de zaken thans beter aan en nog voor de rust aanbreekt, is de I KOrdl verworpen. De begrootmg op Womn stand gelijk. i geabedrijf wordt geheel aangenomen. Na de rust is H. S. V. sterker, doch Kin- In de commissie van Schoolverzuim heim weet uit een doorbraak er 3—2 van worden gekozen de heeren Stapel, Balm, te maken. j Zuidweg en Bonarius. In de Schoolcommissie H. S. V. geeft zich thans geheel en 2 worden benoemd mevrouw de Vries-van mooie doelpunten brengen haar in veilige yli mcvrouw Stapel-Vreeze, de heer Voorstel tot nieuwe woning bouw voor den gemeente-geneesheer wordt aangenomen, men vereenigt zich met het ontwerpbesluit. Het oude huis zal verkocht worden en voor gesteld. De heer Willems stelde voor de notulen ook ter inzage te leggen. Hiertoe werd besloten. Aan de orde kwam de post begrooting Woningenbedrijf 525 te ver- hoogen tot ƒ760. De heer Meyers zegt dat hij eigenlijk tegen eigen voorstel moet stemmen, zal er nl. zand gebracht worden achter de woningen Burgemeester zegt dat dit zeker is, voorts mag volgens de gemeentewet art. 46 de heer Willems niet meestemmen, omdat hij in een gemeentewoning woont. De heer Willems protesteert ten zeerste en beweert dat de voorzitter daartoe geen recht heeft. In deze kwestie wond de heer Willems zich nog al op. Burgemeester eischf eerbied voor de gemeentewet. De heer Meyers treedt bemiddelend op, doch de heer W. blijft bij protest. Hij doet een voorstel dat de Raad zal uitmaken wie gelijk heeft. Bij stemming verliest de heer Willems het. Het voorstel vermindering jaarwedde amb tenaar ter secretarie en te stellen op 500, beide punten in de wacht gesleept. Woensdagavond 14 Januari te SK uur in gebouw „Rosenhaghe" zal de heer Spui tenburg eene lezing houden over „het Polo- spel". H. A. C. HERCULES. Het Bestuur van bovengenoemde vereeni- giqg bericht dat 1 Februari 1925 Hercules 2 jaar bestaat Sn verband hiermede is het 't be stuur mogen gelukken op 14 en 15 Februari 1925 een Groote Nationale Worstelwedstrijd te organiseeren. Alleen voor eerste klas wer kers en welke gehouden zal worden in de groote zaal van gebouw Sint Bavo. Aan dezen wedstrijd zullen alle afgevaardigden die naar de Olymp. spelen 1924 zijn geweest deelnemen en belooft dus een mooie wed strijd waaraan schitterende prijzen zijn ver bonden. STEDENWEDSTRIJD AMSTERDAM— HAARLEM. Voor de eerste maal in de kegelsport is een stedenwedstrijd gehouden. Van den Am- sterdamschen Kegelbond hebben 25 kege laars met eenzelfde aantal geoefenden van den Haarlemschen Kegelbond de krachten gemeten. Iedere kegelaar zou zoowel bij de ontmoeting te Amsterdam als te Haarlem op vier verschillende banen 40 ballen wer pen. Tezamen voor iedere partij 2000 ballen. Voor dezen wedstrijd was door de „Tur- mac" een wisselbeker beschikbaar gesteld. De contróle bij de schrijvers-tafels was voor Amsterdam aan den heer Schols en voor Haarlem aan den heer J. Verdel toevertrouwd. Hedenmiddag werd de eerste wedstrijd in ,,'t Kegelhuis" te Amsterdam gespeeld. Aanvankelijk waren de Haarlemmers ster ker. Hun voorsprong werd steeds grooter en was kort voor de rust 90 punten. De laatste gooiers van Amsterdam haalden in en brach ten met rust den stand op 2885 voor Amster dam en 2869 voor Haarlem. Direct na de rust namen de Haarlemmers opnieuw de leiding en weder werd de stand voor Haarlem steeds gunstiger. Als van beide partijen nog 5 man werpen moeten en de stand is Amsterdam 5138, Haarlem 5190, is de spanning het hoogste. Ook thans toonen de Amsterdamsche afgooiers hun kracht en weten 56 punten in te halen, zocdaf de uit slag wordt Amsterdam 5760 en Haarlem 5756. Ongetwijfeld hebben de Haarlemmers goed geworpen, te meer daar deze op voor hun vreemde planken speelden en de Am sterdammers thuis waren. De rollen worden nu omgekeerd. De return-wedstrijd wordt gehouden op Zondag, 18 Januari a.s. in 't ffearlemsche Kegelgebouw, Tempelierstraat, Haarlem. Aanvang twee uur namiddag. Verfraaiing. De Rampenlaan, welke den laatsten lijd door het bijbouwen van knappe ntiddenstandswoningen zoo in aanzien ia vooruitgegaan, zal binnen korten tijd nog aanmerkelijk verfraaid worden, door het op ruimen van enkele oude onooglijke huisjes, waarvoor ook nette heerenhuizen in de plaats zullen komen. Den bewoners dezei huisjes is de huur reeds opgezegd Nu mag men zich hierover verheugen, de vraag is echter, waar moeten de bewoners 1 heen! Want in weerwil van de vele huizen, die den laatsten tijd in Overveen zijn ver rezen, is er nog altijd gebrek aan werkmans woningen Dit bleek nog kort geleden, toen er voor de 17 vrijkomende huisjes in Tuin dorp 73 liefhebberS waren I Nog altijd wonen et in Overveen men- schen in noodwoningen en in krotten. Her wakkere bestuur van de woningbouwvereni ging „Ons Huis" weet dit misschien wel, mis den bouw moet nieuwe leening aangegaan worden. De rekeningen Burgerlijk Armbestuur, woningbedrijf, duinwaterleiding, gemeente worden aangenomen. Twee woningen wor den onbewoonbaar verklaard. De politie verordening wordt gewijzigd, de maximun snelheid voor motoren enz. wordt gesteld op 20 K.M. Voor fietsers worden gesloten de Nauwe Steeg, de Balk, de Wijde Steeg van den kant van den dijk, de W. Kolk van de richting Kerkplein. Bij de rondvraag informeert de heer Gijzenberg hoe het staat met de electrificatie, of het ook komt in Spaarndantmerpolder Dit laatste is den voorzitter onbekend. De zaak is in handen van Ged. Staten. K. S. A. De belangstelling in het streven der K. S. A. in de Sint Bavo-parochie wordt zienderoogen grooter. Men krijgt ook „waar voor zijn geld". Het groote succes van den vorigen ontwikkelingsavond is hiervoor het beste bewijs. Morgenavond wordt in. het Brongebouw wederom een rede gehouden door den Wel- Eerw. Heer Vis, kapelaan te Haarlem. Het bestuur is er van overtuigd, dat degenen, die den begaafden redenaar de vorige maal hoorden, thans weer komen, doch vertrouwt, dat vele anderen mede zullen komen. De heer Commandeur verleent wederom zijn gewaardeerde medewerking, terwijl ver der wat volksliedjes zullen gezongen worden. Deze bijeenkomst begint hajf 8 precies en is „gratis" toegankelijk voor alle Katholieken boven den leeftijd van 16 jaren. Proces-verbaal. De politie heeft proces verbaal opgemaakt tegen den 16-jarigen C. v. E., alhier, wegens diefstal van geld ten na- deele van den slager B. Wegens „heling" van dit geld kreeg de eveneens 16-jarige F. M. ook een proces-verbaai. Opstootje. In het logement van v. d. V. al hier ontstond dezer dagen een opstoofje, waarvoor politie-assistentie werd gevraagd. De ruziemaker werd uit het logement verwij derd en naar het politiebureau gebracht. BURGERLIJKE STAND. Ondertrouwd 'A. T Daalmeijer en M. J. Vonk. Bevallen E. Asseudeltt—Brederode, z. C. Corbée-van der Geest, Z. H. M. Nuinan- Brandjes, d. C. Verhoef van Balen, d. M. C. Groen-Mahieu, d. Overleden N. Duits, 61 jaar, gehd. met H. J. Zoet E. Poel, 63 j gehd. met Jb. Vessies M. H. Tanse, 1 V2 jaar. Tj. Draaisma, 83 jaar wecfr. v. B M. Bisschop. Jaarvergadering. Op de gehouden jaarvergadering van de R. K. Prop.-club „Ope waarts" fungeerde als waarn. voorzitter d- heer H. Verberne. Deze opende de bijeen komst op de gebruikelijke wijze, wees er op hoe deze vergadering van meer belangstelling getuigde als bijeenkomsten van voorheen. Vervolgens memoreert spreker de heer- schende werkloosheid en geeft eenige midde len aan, z.i. ter bestrijding. Door den waarn. secretaris, den heer J. Kiebert, weiden daarop de notulen voor gelezen en goedgekeurd, waarop bleek dat de club 40 leden telt. Hierna werd het financieel verslag uit gebracht, hetwelk melding maakte dat de club in bezit was van 117.67 kassaldo en contributie uitgaven 31.45, zoodat het jaar sloot met een batig saldo van 86.22. Bij de gehouden bestuursverkiezing werden de aftredende secretaris en penningmeester bij acclamatie herkozen, waarna door den heer H. J. Post een schets werd gegeven „Hoe naar een Rechtsch bewind?" welke schets een opwekking was om den voorbereiden den tijd der a.s. Kamerverkiezing goed te benutten. Van de rondvraag werd door enkelen gebruik gemaakt. Besloten werd de eerst volgende vergadering te houden op 22 Jan, a.s., waarop als voorzitter zal fungeeren de hee A Verberne, en waarn. secr. de heer M. Veldt. Staande dc vergadering gaven zich 4 nieuwe leden op. Diefstal. Bij zekere v. d. B. aan den spoedigst mat ALLE gebeurtenissen vol ledig op de hoogte brandende lucifer in brand vloog. J. kreeg ernstige brandwonden aan het gelaat. Aanbesteding. B. en W. hebben Zaterdag jJ. aanbesteed het schilder- en behangwerk van de gemeentewoning Minis ter Cort van der Lindenstraat no 9. Ingeschreven werd door i T. Potgieter, alhier, voor 167.30 H. Reekers, alhier, voor ƒ169.00 J. _van Oeveren, ilhier, voor 188.40E. Kerk hoven, alhier, voor f 218.80 H. van Gel dorp, Haarlemmerliede, voor 228.00. Eensgezindheid. Op 4 en 18 Febru ari a.s. za! de Muziekvereniging „Eens gezindheid" in café Cornelissen een tweetal uitvoeringen geven, met medewerking van den humorist Contran uit Amsterdam. Verkoop. Op Dinsdag 20 Januari a.s. zal in café Cornelissen openbaar verkocht worden de kapitale boerderij van den heer Kruseman, ongeveer 50 H.A. groot. Opgedragen. Aan den aannemer H. A. de Graaff alhier is onderhands opgedragen het bouwen van een boerderij in den IJpolder voor rekening van den heer De Jong Schou wenburg te Amsterdam. Gevonden voorwerpen. Een paar dames- handschoenen, een bakkersboekje, een vul penhouder, een wollen handschoen, een rozenkrans met gele kralen, een zwarte mo torhandschoen, een mondorgel, een streng kralen, een gouden ringetje. Brandje. Bij den heer V. aan den Sta tionsweg ontstond een schoorsteenbrand, die door de brandweer spoedig gebluscht werd. Driehonderd woningen. De gemeente vel- sen zal. naar de vernemen, een voorschot van het Rijk krijgen voor den bouw van 300 arbeiderswoningen. „Adoro Te". A.s. Woensdagavond 7 uur zal In de zaal van den heer J. J. Nijssep, de prachtfilm „Adoro Te" vertoond wor den. Een aansporing om deze film te gaan zien, moet wel overbodig zijn, daar deze film overal met groot succes is afgedraaid. Het geheel staat onder leiding van de Prop. Club. R. K. Kiesvereeniging. Vrijdagavond vergaderde de R. K. Kiesvereeniging te Jan GijZenvaart in het gebouw E.N.O.T. alhier. Bij het ontbreken van een voorzitter opende de tweede voorzitter, de heer P. Rings, de vergadering. De voorz. heette de aanwezigen welkom en moet tot Zijn spijt erkennen, dat er alweder een slecht bezoek E)e notulen der vorige vergadering werden voorgelezen, evenzoo de jaarverslagen van secretaris en penningmeester, en goedge keurd. De voorzitter dankte beide heeren. Bij de verkiezingen van bestuursleden werden drie der aftredenden op voorstel van een der aanwezigen bij acclamatie herkozen. Verder werd het bestuur aangevuld met twee 1 eden Tot voorzitter werd gekozen de heer P. Verder werd behandeld de beschrijvings brief voor de a.s. vergadering van den rijkskieskring Haarlem, wat nogal stof tot spreken gaf, vooral tusschen den voorzitter en den secretaris omtrent de actie van „St. Michaél". Nog enkele punten van minder belang wer den besproken, waarna de voorzitter de ver gadering sloot met den Christelijken groet. Daar wij nu weer staan aan den vooravond van de verkiezingen, worden allen ppgewekt om voortaan ter vergadering te komen., Alle niet-leden moeten zich verder aansluiten. Bevolking. Dc werkelijke bevolking op 31 December 1923 was: 3539 mannen en 3791 vrouwen, totaal 7330. Het aantal mannen is vermeerderd met 668; het aan tal vrouwen met 863; dus een verjneer- dering van 1531. Het aantal mannen is ver minderd met 485, het aantal vrouwen met 624; dus een vermindering van 1009. Er is dus een zuivere toename van 183 mannen en 239 vrouwen, in totaal dus 422 De bevolking op 31 December 1924 wa»; 3722 mannen en 4030 vrouwen dus in totaat 7752. Varia. De Tooneelvereeniging Varia geeft morgen. Dinsdag, een cabaretavond in den schouwburg Thalia. Dp Dinsdag 17 Febru ari zal zij opvoeren ..Fatsoen", van J. B Schuil I vl--vi.it B. l.i c» or :i tet iv.l rooien, planten en verplanten van boomen in verschillende deelen der gemeente. Gevonden voorwerpen. Terug te be komen bij: W. Doechstein, Teslastraat 11, een rijwielbelastingmerk; Van Zijl, Prinses- sekade 35, een rijwielbelastingmerk; H. Fer- gusson, Bosch en Hcvenstraa' 17, een schaar; mevr Verspoor, Vredenhofstraat 15, een koralen halsketting; J. J. Sanders, Tes lastraat 17, cén kinderporiemonnaie met in houd; mevr Nijland, Wilhelminapark 27, Haarlem, een 'ouden ringetje; W. Uitten- bo^aard, Edisonstraat 20, een mantelfiempje F. Bakker, Oranjeplein 20, een wollen kin dermuts; W. Uittenboogaard, Edisonsiraat, 20, een kinderportemonnaic met inhoud; C. Capitein. Fikenlaan 18, een doosje medi cijnen; F. Beers, Crucquiusbrug, Haarlem mermeer, een damesmantel. Eindelijk! De tramraüsmisèrc aan de Kleverlaan, voor de omwonenden een lang durige bron van ergernis, voor corresponden ten van dagbladen een omstandigheid, waar aan in tijden van slapte en weinig gebeuren nog eens een kleinigheid te verdienen was, zal nu weldra vot het_ verleden behooren. Men is thans druk bezig, de dubbele rails voor de trambaan te leggen. Naar men ons mededeelde, is vertraging in dc leverantie uit het buitenland, oorzaak van de langdu rige geschiedenis. Dan Zijn onze boter- kaas- en groente boeren toch vlugger bij de pinken, om het buitenland onze malsche boter, onze vette kaas en onze smakelijke groenten te leveren. Gymnastiek-uitvoering. De R. K. gym nast iek ver ceni ging „Hercules te^ Overveen, directeur de beer Th R. Vreeswijk, zal Za terdagavond 17 Januari a.s. een openbare uitvoering geven in hotel Vreëburg alhier. Na afloop der uitvoering is er nog een ge zellig samenzijn. Voor Overveencrs, die de uitvoering wen- achen bij te wonen, zullen er van en naar Overveen speciale autobusdienstcn ingelegd A Wandelterrein. De firma Ruljgrok te Vogelenzang Is druk bezig de terreinen langs den Hoogen Duin- en Daalschenweg, welke terreinen binnenkort voor het publiek zul len worden opengesteld, te omrasteren. Dit „omrasteren" en „openstellen voor het pu bliek" klinkt nu wel eenigszlns tegenstrijdig, maar in dc afscheiding komen twee hek ken, welke gemakkelijk gesloten en wat voor het publiek van het meeste belang is, geopend kunnen worden Twee paden voe ren naar het open te stellen wandelterrein, 't Gedeelte van het terrein hetwelk voor bouwterrein is bestemd, blijft evenwel af gesloten. Voor den inbond van deze rubriek itelt de Redactie zich niet aansprakelijk. Aan den Hoofdredacteur dor „N. H. Courant". Voor de zoovcelste maai uw medewerking, bij voorbaat mijn dank. Missiewerk Pater B. Emmerik, O.F.M. Zoo kalmpjes aan gaat het naar de hon derd gulden. Komaan, laten wij allen nog eens onze gedachten laten gaan naar het uitgestrekte Brazilië en dan bedenken die enkele missionaris, die daar moet arbeiden en gehefel op zichzelven is aangewezen en dan nog wel een Haarlcmsche missionaris. Er zijn nog enkele foto's verkrijgbaar. Vorige opgaven tezamen 53.75. M. M. 0.25: M. v. L., op hoop van zegen 1,— j K 5.Door een werkman 1. Dames R. 1.-; Mej. N. N. 1.— Bij voorbaat mijn dank voor uw mede- werkinÉ F. DUIJN, Tel. 11658. Jansstraat 16. Halfweg, 12 Jan. 1925, M. de Redacteur, Beleefd wensch ik voor onderstaande een plaatsje in uw geëerd blad. Bij voorbaat mijn dank. Onlangs was ondergeteekende getuige van een te Halfweg, plaats hebbénde begrafenis plechtigheid, en het viel op, dat verschillen de menschen blijkbaar van zoon plechtig- 1 held niet het minste besef hadden; ten min ste, ik kreeg dien indruk, doordat personen, zoowel mannen als vrouwen, op minder eer biedige wijze met de lijkbaar mede liepen. M de Redacteur, wanneer het publiek zulks niet inziet, ligt dan hier geen terrein braak voor bevoegde autoriteiten? Hoog- achtend' EEN LID DER ST. BARBARAVEREENIGING. schien niet. Wellicht dat deze ffiededeeling dan voor het bestuur een aansporing zal zijn, Akcrdijk, alhier, zijn in den nacht 5 duiven, pogingen in het werk te stellen, er noj? een (rgstolen. tweede complex arbeiderswoningen bij te krijgen. Dze verzekering kunnen we wel geven, dat de huisjes niet onbewoond zullen blij- ven. Ongeval. De melkrijder J. J. aan den Hoofdweg alhier had het ongeluk bij het vul, len van het benzinereservoir van diens auto dat de benzine door het bijhouden van een Burgerl Stand. Geboren; A. C. Mil.it/. —Stut, z. A. G. Planting—Rotbert, d. H. v. Oostenbroek—Frank, d. Ondertrouwd! P. Knop en, C. J. Schnjver G. J. W. Mathot en J. W. v. d. Vossen. Getrouwd: J. P. Kol met H. M. J» Rouen- hart. Overleden: Wed. C. J. S. Huismg—Veen- ker, 85 j. M. C. J. Bölger, 20 j. Gemeentezaken. B. en W. stellen voor de jaarlijksche rente, welke door dc ge meente gas-, duinwater- en electriciteitsbe- drijven zal moeten worden betaald aan de gemeente Haamstede over de in 1924 ver- strek'e gelden, bestemd voor den buiten gewonen dienst, te bepalen op '614 pCt. B. en W. stellen voor aan het verzoek van de vereenigin? „Bijzondere Protestant- sche School" te Heemstede in zooverre In te willigen dat met eenige beperking (telden worden verstrekt voor aankoop van nieuwe schoolbanken bordstell'ngen, tafels en stoe len, turartikelen, voor verandering van ver lichting, aanbrengen en veranderen van clo set en urinoirs, doch te weigeren de be schikbaarstelling van gelden voor de ver betering der afscheiding van de speelplaats en het verharden van die speelplaats, j —De commissie van de Plantsoenen ad- Heden overleed na een korte ongesteldheid van slechts enke le dagen, na voorzien te zijn van de H.H Sacramenten der Stervenden, mijn huisgenoote, Mejuffrouw BARTHA MARIA WOESTHOFF in den ouderdom van ruim 76 j. Wed J A. L1PS-DE HEIJ Haarlem 9 Jan. 1925. Da H.H. Uitvaartdiensten zul len gehouden worden op Dins dag a.s in de parochiekerk van O. L. Vrouw (Spaarne) ten 814 en 9 uur. Waarvan de H. Mis van 8J4 uur gezongen Requim. Eenige en algemcene kennisgeving. Tc i-c-i ca .Mevrouw SMITVAN KRIEKEN betuigen hierbij hun harte- Üjken dank voor de vele blijken van belangstelling bij de geboorte hunner dochter ondervonden Spaarndam, 12 Jan. 1925. Het hoofd van het gemeentebestuur van Haarlem, gelet op artikel 31, 6 der Woningwet; maakt bekend, dat het bij besluit van den Raad, der gemeente van 7 Januari 1925, no. 25 vastgestel de plan van uitbreiding voor gronden gelegen ten oosten van den Schalkwij- kerweg, ten noorden van de grens tusschen de gemeente Haarlem en Haarlemmerliede en Spaarnwoude, ten westen van de Goowatering en ten zuiden van de Slachthuisstraat, met de daarbij behoorende bescheiden voor een ieder ter inzage is nedergelegd op de gemeente-secretarie (7e afdeeling) van heden tot en met 26 Januari 1925. Haarlem, 12 Januari 1925 Het Hoofd van het ge meentebestuur voornoemd: MAARSCHALK. Namens zijn principaal, zal onderge teekende (behoudens plan-goedkeuring B. en W.) op Dinsdag 27 Januari 1925 in het openbaar aanbesteden: Het bouwen van een Dobbel Woonhuis op een terrein aan den Zljlweg te Haarlem. Bestek en teekeningen zijn 3. per stel verkrijgbaar aan zijn bureau, Tetterodestr. 78 te Haarlem. Bij in schrijving wordt dit bedrag geresti tueerd, mits het stel onbeschadigd, bin nen 8 dagen na besteding, is terug bezorgd. De architect: C. VAN UNNDC. wegens huwelijk der tegenwoordige, een R.-K. Boeren Dienstbode. Liefst kunnende melken, bij P. HORSTMAN, Zuid-Schalkwijk. Mevrouw ANDREAS, Kleverpark weg 73, vraagt met 1 Februari een voor dag en nacht. gevraagd voor dag en nacht, met hui selijk verkeer, te Heemstede Br onder No. 14444 aan het bur v d. bl. Met 1 Febr. gevr. in kl. gezin, een Duitsch of Hollandsch, goed kunnende koken en alle huish. bezigh. te verrich ten. Salaris 400.— en verval. Wasch vrij. Brieven onder No. 14438 Bur. van dit blad. Gevraagd: in zeer klein gezin, smakelijk kunn. koken. Hoog loon. Zondags vrij. V. g. g. v. z. Brievsn onder no. 14473, bur. van dit blad. gevraagd, tot hulp van groot meisje. Niet boven 16 jaar, van 94 uur, door J. F ROOZENVerbeeten, Bronsteê 38, Heemstede. Met 1 Febr gevraagd, in gezin van twee personen, een nette voor dag en nachf, v.g.gv. Adres: Mevr. SCHOUS VAN DELFT, Zijlweg 38, Overveen. Voor direct gevraagd één voor de huishouding en één voor de kinderen en naaiwerk, bij C. Booms, Binnenweg 3, Heemstede. een net Meisje, niet beneden 16 jaar, voor halve dagen in klein gezin Loon 4.Of werkster voor heele of halve dagen KLEVERPARKWEG 141. tevraagd voor 1 Februari. Hotel DUIN N DAAL, Bloemendaal. Heden overleed In de Maria- slichting ons innig geliefd doch tertje SOPHIE. De Heer en Mevrouw J. J. KIMMAN—MULDER. Haarlem, 12 Januari 1925 Zijlweg 101c. Op 15 dezer: In „ST BAVO" door Dr CAECÏL lUIGENS, over: Grcgoriaansch als klassieke, geestelijke en liturgische kunst Introductit voor niet-leden 1.p. persoon. Voordeeliger is als nog lid te worden a 3.(2 perso nen), waarvoor nog minstens 5 lezin gen. - Inf. H BARTELS, Zijlweg 88. tegen 1 Febi net R.K. buitenmeisje, liefst iv klein gezin Br. ond. no. 14464, bur. van dit blad. Een alleszins bekwame zou nog gaarne één dag bezet hebben. Met cr-stuumnaaien zoowel als met reparatie-werk goed bekend. Br. onder no. 14467, bur. v. d blad. Wor(Tt voor direct gevraagd: voor hulp van dc dienstbode. Adres; KLEVERLAAN 131, Haarlem. gevraagd, voor de schoonmaak en ver der 2 halve dagen in de week. Adres; GR. HOUTSTRAAT 87. In het Garen- en Band vak, fegfen 1 of 15 Februari R K. Aanvangs salaris 35 a 40 per maand. Bekendheid met het vak strekt tol aanbeveling. Brieven onder no 14471, bur. van dit Blad. GEVRAAGD. Adres: BROUWERSVAART 38. Gevraagd een flinke Brieven onder no. 14468 bur. van dit blad. Nette jongen gevr., 15 jaar, v.g.g.v. J. LIEVEGOED, Kl. Heiligland 29. een net R. K. persoon, gehuwd en van prima getuigen voorzien, aan een werkkring? Onverschillig welke bran che. Br. ond. no. 14461, bur. v. d. blad.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1925 | | pagina 3