DE SPAARNEBANK Radio Omroep. R.-K. Volksuniversiteit. Drinkwater te Haariemmerlied. Een kwestie van fatsoen. MUZIEK, Don-Kozakken Koor. De aanrijding met der auto van Mr. Bomans. OPENING NIEUWE GEBOUW VAN DE „SPAARNEBANK". Internationale Zangwedstrijd Gemengd Koor „Polyhymnia." VERKOQPÏNGEN. De verkeersregeling op den Schoterweg, Pastoor D. F. W, Pichot. Stroomlevering in Haarlemmerliede. Haarlem contra Haarlemmerliede. De nieuwe Pastoor van Overveen. Een ijzeren hek om de bad- en zweminrichting. Lenteweer. 't Proces inzake de Reguiiersgracht. De daad van een waanzinnige. BURGERLIJKE STAND HEEMSTEDE SCHOTEN. BLOEMENDAAL. Gasprijs voor groot-verbruikers. 81V2 1497/ g 941/16 215/ 8 45/ic Wisselkoersen en koersen van Bankpapier. PRIMA RADIO CONCERTTOESTELLEN Dcsverlangd vanal I f».— per maand. Bureau Meijer - Haarlem. Kleine Houtweg 113 Tel. 3468. f 70: 1 LAATSTE NIEUWS. De moord op koopman Busch Door een trein gegrepen. De Centrale Crediet- en Land bouivbank te Amersfoort. burgerij van Haarlem zich te doen uitspreken "oor een behoorlijke oplossing van het grenswijzigingsvraagst.uk voor Haarlem. Alle aanwezigen verklaarden zich eenstem mig voor een zoodanige actie. Besloten werd niet alleen in eigen kring der organisaties, maar ook door middel van de pers, door verspreiding van manifesten en een groote openbare vergadering door alle partijen gezamenlijk belegd, de burgerij van Haarlem voor te lichten. Daartoe werd een commissie uit vertegen woordigers van alle aanwezige organisaties benoemd, om aan een en ander uitvoering te geven. De Apologetische cursus. Het bestuur van den R.K. Kring schrijft ons Somtijds gelijkt Katholiek Haarlem wel het Luilekkerland, waar zooals men weet onze wenschen in vervulling gaan, al vóór ze uitgesproken zijn. Want nóg hadden de initiatiefnemers der Algemeene R.K. Propagandaclub geen kik (in het open baar) gegeven en nóg was dus niet bekend, dat haar statuten óók de organisatie van apo logetische cursussen zouden wenschen, of reeds was door den R.K. Kring, in het ver band der R. K. Universiteit, een apologe tische cursus georganiseer^. Met een enkel woord mag daar nog wel eens de aandcht op worden gevestigd. Want deze cursus is, blijkens de gebeurtenissen der laatste weken, dusdanig actueel, ca: hij ia het centrum der belangstelling dient te staan. Apologie slagvaardige kennis van alles wat de roomsche godsdienst betreft, paraath. i 1 in het verdedigen van alle heilige geloofszaAen dat is een behoefte van eiken tijd Maar in onze dagen is haar breedere verbreiding stellig een groote noodzakelijk heid. En propagandisten, die de wereld voor Christus willen herwinnen, moeten niet alleen met heiligen ijver bezield zijn, maar ook met gedegen kennis van wat zij komen verdedi gen. Een apologetische cursus, als de Kring nu in de R.K.V.U. geeft, in zes lessen, aan vangend a.s Donderdag, is een geëigend middel om tot die kennis te geraken. Te meer, waar de leeraar niemand minder is dan de eerbiedwaardige Jezuietenpater H. Ermann, die naam heeft op dit terrein als weinig anderen. De indeeling der voordrachten is als volgt le voordracht (Donderdag 22 Januari) „Is tweemaal twee altijd vier 2e voordracht (Donderdag 29 Januari) „Wat is godsdienst. Zijn alle godsdiensten goed 3e voordracht (Donderdag 5 Februari) „Verdraagzaamheid. Kerkelijke Inquisitie." 4e voordracht (Donderdag 12 Februari) „De Index." 5e voordracht (Donderdag 19 Februari) „Tegen pausen, onwaardige pausen." .(Sa vonarola.) 6e voordracht (Donderdag 26 Februari) „Wat is Protestantisme Men ziet hieruit, dat/deze cursus een schat van wapens tot weerlegging van allerlei moeilijkheden, welke kunnen worden op geworpen, belooft. Daarom meenen wij den lezers een dienst te bewijzen, met hun bijzondere aandacht nog eens op dezen cursus der R.K.V.U. te vestigen. De voordrachten worden gehou den in de zalen van den R.K. Kring, Jans straat 49 boven. Kaarten zijn verkrijgbaar aij de R.K. Leeszaal, Jansstraat 49 en bij het secretariaat van den R.K. Kring, Ri- ziervischmarkt 11a rood. Ofschoon ook aan le zaal kaarten verkrijgbaar zullen zijn, vcrdt men verzocht, niet te wachten tot a.s. Donderdag met het nemen van kaarten, daar de kans bestaat, dat naar een nieuwere 'ergadergelegenheid moet worden uitgezien. Voo. eerngen tiju rneiuuen v.ij, aat oadei eiding van wethouder Van den Berg, te Spaarnwoude een vergadering plaats had van een aantal bewoners van Haarlemmerliede (aan de Liede) over de vraag, of het mogelijk er, wenschelijk was Haarlemmerliede van goed drinkwater te voorzien door middel van het ieggen van een drinkwaterleidingbuis. De directeur van het Waterleidingbedrijf te Halfweg, die op deze vergadering aanwezig was, zette een en ander uiteen. In aansluiting op het bovenstaande kunnen wij thans nog mededeelen, dat deze drink watervoorziening feitelijk ongeveer 25 per- ceeien aan de Liede (tusschen de forten Liï'orug en Penningsveer) betreft. Een zeker deel der betrokken bewoners ongeveer 1/3 evenwel bleek niet ge neigd orn tot drinkwater-aansluiting over te gaan. Hier gold het oude argument „Mij a vader, mijn grootvader, mijn over grootvader hebben het met regenwater kunnen stellen, en zijn daarbij oud geworden, dus waarom zal ik geen regenwater gebrui ken en „Al wat je krijgt, behoef je niet te koopen 1" Het meerendeel der weigerachtige bewo ners is veehouder. Aansluiting nu van niet-alle bewoners zou de exploitatie der watervoorziening zoo bezwaarlijk doen zijn, dat deze dan niet tot itand zou kunnen komen. De kwestie is overigens nog niet van de wan, daar de weigerachtige bewoners nog- naals bewerkt zullen worden om tot aanslui- ;ng over te gaan- De Haagsche correspondent van het „Al gemeen Handelsblad" bespreekt bet wets ontwerp door de Regeering ingediend om de Staten-Generaal over den aankoop van het terrein aan den Kinderhuissingel te doen jeslissen. Na een uiteenzetting van 't wets ontwerp besluit hij aldus: „De regeering heeft daartoe (tot betaling van koopsom en rente) nu een wetsontwerp ingediend, in de toelichting waarop zij ech ter de Kamer vrij duidelijk verzoekt.... het te willen verwerpen. De regeering schuift dus de verantwoordelijkheid voor het ant woord op de vraag, of zij moreel gebonden is of niet af op de Staten-Generaal. Wij hebben hier weer een bedenkelijk geval, waarn met het fatsoen van den Staat wordt 'csold Van tweeën eeen, de regeering acht rich moreel gebonden of niet Zoo ja, dan /raagt zij de gelden voor den aankoop met :en krachtige aanbeveling aan Zoo neen, 3an d ent zij géén wetsontwerp in. Het feit, lat d regeering w e 1 een wetsontwerp in dient, maar eigenlijk verzoekt het te willen verwt rpen, bewijst voldoende, dat de regee ring ;en moreele verplichting tegenover de geiue :nte Haarlem gevoelt. Zij hoopt aan dc more :1e verplichting te ontkomen, door aan de ji.ridische verpliéhting (tot aanvrage der gelden) te voldoen, in de verwachting, dat de Staten-Generaal, met het oog op de ruinigheid een streep door de moreele ver plichting zal halen. Moge de Staten-Gene raal inzien, dat zij voor het aanzien van den Slaat verplicht is bij de behandeling van dit eigenaardige wetsontwerp ernstig na te gran of de regeering moreel gebonden was ot dc overneming van het terrein van de femeente Haarlem. Zij vrage bij het aldee- ingsonderzoek alle gegevens op (uit de of- icieele briefwisseling tusschen de regeering, le gemeente Haarlem en Gedep Staten), velke voor de beoordeeling van deze vraag ran behing is. En zij late 2ich niet ver lokken door de mogelijkheid eener bezui niging Want het gaat bij dit wetsontwerp geens- 'zins om de vraag, of een voordeeliger huis- jvesting van het provinciaal gouvernement van Noord-Hollend in de eerstkomende ja ren mogelijk is, of dientengevolge de uit gave van eenige tonnen een zeker aantal jaren kan worden verschoven, doch om iets van veel voornamer belang. „Om het fatsoen van den Staat." Het Don-Kozakkenkoor, dat in Haarlem zooveel succes mocht behalen, zal onder leiding van denzelfden dirigent Serge Ja- roff een concert geven op Woensdag 21 Januari a.s. in den Stadsschouwburg. Het repertoire is weer zeer uitgebreid. Behalve de beste liederen van het vorig programma, zal het koor ook nieuwe liede ren ten gchoorc brengen Door de politie zal proces-verbaal worden opgemaakt tegen den bestuurder van de auto, die met de auto van mr. Bomans, Zaterdagavond 1.1. in aanrijding kwam, we gens overtreding van art. 5 van de motor en rijwielwet, waarin wordt bepaald dat een bestuurder van een voertuig, die met een an der voertuig een kruispunt nadert, het voer tuig dat aan zijn rechterhand aankomt, door langzamer te rijden, of te stoppen voorrang moet verleenen Zooals men zich zal herinneren, heeft de aanrijdende auto zich niet aan het bepaalde in bovengenoemd artikel, gestoord. Wat de gewonde kinderen betreft, kun nen wij nog mededeelen dat zij het naar omstandigheden tamelijk goed maken, hoe wel een van de kleinen er een paar tanden bij ingeschoten heeft. Op eenvoudige wijze is gistermiddag het nieuwe gebouw van de „Spaarnebank" ge opend geworden. Deze opening geschiedde in intiemen kring. Aanwezig waren directie, commissarissen, raad van toezicht, procurartiehouders, archi tecten en aannemer, de heer Wittebol. Het woord werd gevoerd door den directeur, den heer mr. Th. Westerwoudt, den presi dent-commissaris, den heer J. W. A. Beijnes, den heer Th. S. J. Janzen, namens den raad van toezicht en den heer v. d. Meer, chef der effecten-afdeeling, namens het perso neel. Van half 4 tot half 6 werd een druk be zochte receptie gehouden. Velen maakten van de geboden gelegenheid gebruik, om der directie hun gelukwenschen aan te bie den met de verkrijging en inrichting van het mooie gebouw. De goede uitvoering en in richting er van trok aller bewondering. Het was 'den gcheelen duur der receptie een va-et-vient van bezoekers en zoowel de groote drukte als de, vele warme geluk wenschen duidden de groote sympathie aan, welke men directie en Bank toedraagt. On der de vele aanwezigen waren o.m. de Hoog Eerw. heer Plebaan L. A. A.M. Westewoudt en andere E.E. H.H. geestelijken, B. en W. van Haarlem, mr. J. B. Bomans, lid der Tweede Kamer en lid van Ged. Staten van Noord-Holland, E. H, Krelage, voorzitter der Kamer van Koophandel, W. J. B. v. Liemt, voorzitter der afd. Kleinbedrijf dier Kamer, F. de Jonge, gemeente-ontvanger van Haar lem, de gemeente-ontvanger van Heemstede, N. Levenkamp en W. Thöne, resp. voorzit ter en secretaris van de Haarlemsche Ver- ceniging voor den Geld- en Effectenhandel, directies van onderscheidene Bankinstellin gen uit Haarlem en Amsterdam en verder vele particulieren en vertegenwoordigers van vereenigingen. Ook een zeer groot aantal bloemstukken was ingekomen, welke kantoor en hal in bloemtuinen herschapen had. Onder de vele bloemstukken waren er van de Incasso-bank, van de firma Th Gilissen, van de Disconto- en Effectenbank, van de fa. Jan Kalff, allen te Amsterdam en van den aannemer. Ook het personeel der „Spaarnebank" had een fraai bloemstuk aangeboden, waarbij prachtig gecalligrafeerde kaarten waren, door een der leden van de bank vervaardigd. -De architecten schonken een prachtigen voorzittershamer van coromandelhoui, inge legd met rozenhout. Na de receptie vond nog een kort samen zijn plaats tusschen directie en personeel. Alle bloemstukken zijn door de directie aan verschillende ziekenhuizen geschonken. In de op 18 dezer gehouden vergadering heeft de Commissie van beoordeeling der Composities, ingezonden voor verplichte koorwerken voor bovengemeldcn wedstrijd, bestaande uit de heeren Ant. Averkamp, Hub. Cuypers en Sem Dresden, nadat alle 110 ingezonden werken door ieder hunner vooraf was beoordeeld, in gemeenschappe lijk overleg, de verplichte koorwerken aan gewezen. De Commissie was van oordeel, dat de inzending een groot succes kan worden ge noemd en in het algemeen zeer veel goede werken waren ingezonden. Alle benoodigde verplichte koorwerken konden dan ook ruimschoots uit de ingezonden composities worden aangewezen. Vooral voor de hoogere afdeelingen was een ruime keuze mogelijk. Met de beslissing der Commissie zullen de inzenders ten spoedigste in kennis worden gesteld. Uitslag der veiling van vaste goederen gehouden op Maandag 19 Januari 1925 des avonds 7 uur, in het Algemeen Verkooplo- kaa, aan de Nieuwe Gracht. Notaris Mr. M SLINGENBERG. No 1. Villa „Cosy Corner" met rondom Tuin te Bloemendaal aan den Vijverweg no. 2, hoek Zuider Stationsweg vlak bij het station Bloemendaal en aan den Nieuwen- weg naar de Kleverlaan, groot 8 A. 59 c.A. C. A. v. d. Wal q.q. 14.700. No 2 Hun en Erf te Schoten aan de Kritzingerstraat 16 G. W de Jong, 3620. Notarissen BERTLING WOLZAK. No. 3. Het Huis, erf, voor- en. achtertuin te Aerdenhout aan de Teding van Berk houtlaan 39, groot pl.m. 5 A. Uitgesteld. No. 4. Het Huis, erf, voor- en achtertuin te Aerdenhout aan de Teding van Berk houtlaan 41. groot pl.m, 3 A 20 c.A. Uit gesteld. No 5. Het Huis, erf, voor- en achtertuin te Aerdenhout aan de Teding van Berk houtlaan 43, groot pl.m. 5 A. Uitgesteld. Notaris A J. C. DAAMEN. No 6. Een Huis en Erf, gelegen aan de Rcgulierstraat 29 te Haarlem, groot 69 c.A, Opgehouden «oor 2750. No. 7. Een Huis en Erf, gelegen naast het voorgaande perceel aan de Regulier - straat 31, groot 60 c.A. Opgeh. voor 2700. No. 8. Een Huis en Erf, gelegen naast het voorgaande perceel aan de Regulierstraat 33, groot 60 c.A^ Opgeh voor 2600. Met dc voorgestelde verkeersregeling op den Schoterweg schijnt het nog niet erg te willen vlotten In leder gtval wordt het toch boog tijd Er moeten natuurlijk eerst' onge lukken gebeuren En die kunnen niet uitblij ven, als men eens nagaat hoe de autobussen manoeuvreeren als er een tram stilstaat. Zoo ook Zaterdagmiddag. Een autobus kwam van de Schoterbrug rijden en wilde tusschen een stilstaande tram en bet café van den heer Burgers doorrijden. Hij nam de bocht te ruim wat' tot gevolg had, dat de bus in aanraking kwam met een ijzeren lichtmast. De kap werd tamelijk beschadigd en een aantal rui ten brak. De passagiers de doodschrik op het lijf! Een verkeersregeling zou veel goeds doen. Het wordt hoog tijd! Naar wij tot ons leedwezen vernemen, is de Zeer Eerw. Heer D. F. W, Pichot, vroe ger pastoor in de Parochie van den H. Joan nes de Dooper in de Amsterdamstraat, thans pastoor der kerk van den H. Jozef (de Pa pegaai) te Amsterdam, uit voorzorg voorzien van de H.H. Sacramenten der Stervenden. Tusschen het gemeentebestuur van Haar lem, dat van Haarlemmerliede en Spaarn woude is een geschil ontstaan over den aanleg van kabels voor de leVering van electrischen stroom in het aan Haarlem grenzend gedeelte van de gemeente Haar lemmerliede c. a. Haarlem had op verzoek van Haarlem merliede zich bereid verklaard in genoemd gedeelte stroom te leveren tegen prijzen, gelijk aan die, welke in rekening werden gebracht aan de stroomafnemers in Haar lem. Haarlemmerliede gaf er echter de voorkeur aan de electrificatie zelf ter hand te nemen en vroeg daarom aan Haarlem, als eigenares van een gedeelte der straten, in het stedelijk gedeelte van Haarlemmer liede, vergunning voor het leggen van ka bels door het P. E. N. Deze vergunning werd door Haarlem geweigerd. Andermaal wende het gemeentebestuur van Haarlemmerliede c. a. zich tot dat van Haarlem met de mededeeling, dat het na overweging van de verschillende mogelijk heden tot de conclusie was gekomen, dat het 't meest wenschelijke zou zijn. dat Haarlem den stroom direct aan de ingeze tenen zou leveren, tegen de in Haarlem geldende prijzen, onder verplichting, een bepaald ^erctage In de winst aan Haarlem merliede af te dragen. Haarlem verklaarde zich hiertoe bereid, onder voorwaarde, dat Haarlemmerliede dan ook een gelijk per centage in een eventueel te lijden verlies zou bijdragen. Hierop wilde het gemeente bestuur van Haarlemmerliede niet op ingaan doch verlangde een nader te bepalen per centage .van dé bruto-opbrengst. Haarlem wees dit verzoek af, er op wijzende, dat de eenige juiste oplossing zou zijn, dat Haarlem stroom zou leveren tegen de in Haarlem geldende prijzen en dat Haarlem merliede zou afzien van de door haar be geerde uitkeering. Op dat schrijven ontving Hearlem geen antwoord. Negen maanden late*. in Decem ber 1924, vroeg echter Haarlemmerliede opnieuw aan Haarlem vergunning kabels in de aan Haarlem toebehoorende straten te mogen leggen. Aan dit verzoek was de me dedeeling toegevoegd, dat bij weigering voorstellen zouden worden gedaan tot toe passing van de Electriciteitswet 1918. Ook nu heeft Haarlem de gevraagde ver gunning geweigerd, doch daarbij haar be reidverklaring om zelf stroom tegen de in Haarlem geldende prijzen te leveren ge handhaafd. Dit geschil is een van de vele bewijzen, hoe noodzakelijk de grenswijziging voor Haarlem Is. Moge een spoedige grenswijzi ging dit geschil mede uit de wereld helpen. Z. D. H. de Bisschop van Haarlem heeft benoemd tot pastoor te Overveen, den Zeer- etrw. heer G. van Niekerk, pastoor te Schermerliorn (N.-H.). Z.eerw. werd ge boren in 1878 en werd priester gewijd in 1902, Sinds 1920 was hij pastoor te Scher- merhorn. Naar wij vernemen zal het houten hek om de Gem. Bad- en Zweminrichting aan de Houtvaart waarschijnlijk door een ijzeren hek worden vervangen, indien ook B, en W. van Bloemendaal tegen de plaatsing geen bezwaar hebben. Door het buitengewoon zachte weer in de laatste dagen, staan in sommige tuintjes de hazelaars al in bloei, terwijl zij andere ja ren pas een maand later bloeien. Wel een bewijs van het buitengewoon zachte weer In de hedenochtend gehouden civiele zit- .ng van de Rechtbank alhier, deed de Rechtbank uitspraak inzake het proces be treffende^, de Reguliersgracht. Naar met weet, gaat de kwestie, in het kort gezegd, hierom, dat de Machinefabriek- Kruyer schadevergoeding eischt van dc fa, Verhagen, die een gedeelte van de Reguliers- gracht, -waarop een servituut rust, gedempt heeft en daarmede volgens de firma Kruyer, de doorvaart heeft belemmerd van de fa briek af aar het Spaarne. Voor eischeres trad op Mr. Dèening, en voor gedaagde Mr. Dr, Vis. De Rechtbank ontzegde in zijn aitspraak eischeresse, fa. Kruyer, haar eisch, zoodat de thans bestaan- toestand ongewijzigd blijft. Te Maltweg heeft zich Zaterdagavond 11 uur, zekere A. H., woonachtig te Haarlem, onder de in volle vaart zijnde electrische tram geworpen. Hij werd geheel vermorzeld. Toen de tram op opgeveer 15 M. afstand was genaderd sprong hij uit de langs de trambaan staande haog. De bestuurder kon niet meer tijdig de tram tot stiktand bren gend. Geboren 16 Jan.: z. v. D. MartertsKo ning 17 Jan. z. v. H Irikv. Leeuwen - 20 Jah. d. .v. W. A. J. BuningBastiaanse. Overleden 19 Jan. H. L. Ermshaus, 63 j., Pieter ICiesstraat C. M. L. Ruigrok .an der Werven, 18 j., Korte Jansstraat J. PronkerGodthclp, 60 j. Kloppersingcl J, Bakker, 5 j., Korte Poellaar» Loop der bevolking. Op 31 Dec. 1923 bestond de bevolking uit 6755 m. en 7891 vr., totaal 14646; geboren werden in 1924 143 m. en 153 vr., totaal 296; er vestigden zich 1100 m. en 1516 vr., totaal 2616; totaal alzoo 7998 m. en 9560 vr., is 17558 In 1924 zijn overleden 70 m en 83 vr., totaal 153, blijft 7928 m. en 9477 vr., totaal 17405. Ver trokken in 1924 793 m. en 1244 vr., totaal 2037, zoodat op 31 Dec. 1924 de bevolking bestond uit 7135 m. en 8233 v., totaal 15368. De toename betreft dus 38l m. en 343 vr., totaal 724. Gunning bouw 48 woningen. Door B en W. is heden besloten den bouw van 46 volkswoningen en 2 winkelwoningen, aan den Kadijk, alhier, op te dragen aan den Zfsnschen Coöperatieven Bouwersbond, te Worm er veer. voor een bedrad van f 120.950, Schadeposlje. Zondagmorgen reed een melkventer met zijn melkwagentje vlak voor het raadhuis in een der diepe kuilen, welke ontstaan zijn door het opbreken der straat voor het verleggen der gasbuizen. Een der melkbussen viel van den wagen, zoodat de witte inhoud over de morsige straat vloeide. Een aardig schadepostje. En dat op Zondagmorgen! Gemeenteraad. Openbare .Vergade ring van den Raad der Gemeente Bloe mendaal, te houden op Donderdag 22 Ja nuari 1925 des namiddags 2 uur op het Raadhuis te Overveen, De Agenda vermeldt; 1. Benoeming on derwijzeres aan de Openbare Lagere school te Overveen; de voordraent luidt: 1. Mej. D. Keijzer, te Dei} Burg; 2. Mej. A. J. Uittenboogaard, te Sant poort. 3. Mej. M. S. A. du Crocq, te Egmond aan Zee. 2. Wijziging der Politieverordening; 3. Aanvulling verordening tot regeling van den rechtstoestand van de ambtenaren enz., in dienst der Gemeente; 4. Vaststel ling gasprijs voor grootverbruikers; 5, Voorloopige vaststelling uitbreidingsplan gronden langs den Zeeweg; 6. Verlenging huur perceel Bloemendaalsche weg no. 119; 7. Overname en verhuur van grond langs den Bloemendaalschen weg van A. J. van Schooien; 8. Overname grond voor weg- verbreeding van de Maatschappij tot Ex ploitatie der Stoomwasscherij voorheen Bijvoet Zoon; 9, Aankoop grond voor wegverbreeding van Mevr. Burdet-gebr. van der Vliet; 10. Aankoop grond van den heer Verschuyl; 11. Voorstel tot het aan gaan van dc volgende overeenkomsten met dé Binnenlandsche Exploitatie Maatschap pij van Onroerende Goederen; a. tot het in orde brengen van den vijver in de planten- en vogeltuin. b. tot overname van grond bij de Mulo- school; c. tot het verleenen van vergunning voor het leggen en hebben van een werkspoor; d. tot wijziging van het uitbreidingsplan van het Kinheimpark. 12. Voorloopige vaststelling wegenplan van het terrein tusschen de Teding van Berkhoutlaan, Zandvoorterweg én Hout- vaart. Voorloopige vaststelling van het uitbreidingsplan; a. voor het terrein tusschen de Klever laan en de Julianalaan; b. voor den Zijlweg en omgeving. 13. Ontheffing bepalingen der Bouwver ordening; 14: Ingekomen stukken. B, en W stellen voor behoudens goed keuring van Gedeputeerde Staten van Noord-Holland hen te machtigen om aan Joh. Mee u w i g, met ingang van 1 Mei 1925, tot uiterlijk 1 September 1925 te verhuren het Winkelhuis Bloemendaal- scheweg no. 119, tegen een huurprijs van een honderd negehtig gulden per kwartaal. B. en W. stellen vóór hen te machtigen om door aankoop in eigendom te verkrijgen een strook grond achter de M. U, L. O.- schocl gelegen ter grootte ongeveer van 1300 M2, van de Binnenl, Exploitatie Mij. van Onroerende Goederen, voor een bedrag van 6000, indien pl.m. 12000 M3 zand uit de gemeentelijke Zanderij aan den Hoogen Duin en Daalschen weg, ter waarde van 6000 te harer beschikking gesteld wordt, uitsluitend om te benutten voor ophooging der terreinen nabij „Hartenlust", zoowel voor zoover deze haar eigendom zijn als die der gemeente. B. en W. stellen voor hen te machtigen aan te nemen het voorstel van de Binnenl. Expl. Mij. van Onroerende Goéderen alhier, om kosteloos plm. 3700 M2 zand van 't ter rein, gelegen in het Bloemendaalsche. Bosch, bestemd voor Planter- en Vogeltuin voor Kennemerland" af te graven en van het ter rein te vervoeren en ter plaatse, van het uit- gegravene 500 M3 zwarte grond en 500 M3 veengrond aan te voeren, B. en W. vragen machtiging om met het oog op een eventueele uitbrei ding van de M. U. L. O.-school een terrein in de nabijheid dier school gelegen, van den heer P. Verschuyl aan te koopen voor den prijs van 5.— per M2. B. en W. stellen voor hen te machtigen aan te koopen een strook grond voor ver breeding van den Bloemendaalschen, weg voor den prijs van één gulden van Mevrouw O, C, A, Burdetgeboren Van der Vliet. B. en W. verzoken machtiging om van de Maatschappij tot Exploitatie van de Stoom- wascherij voorheen. Bijvoet Zoon, aldaar, een strook grond aan het Bleekerspad voor wegverbreeding over te nemen, onder voor waarde, dat de Gemeente op de scheiding een hekwerk zal plaatsen, welker kosten niet meer dan 200 bedragen. De wenschelijkhcid om aan grootgasver- bruikers een reductie op den gasprijs toe te staan is door de Gascömmissie ernstig en vaak overwogen. Nu is het Gasbedrijf van Haarlem bereid een extra-reductie op den totaal aan Bloe mendaal in rekening te brengen prijs toe te staan. Echter onder één voorwaarde, te weten; Haarlem zal de gashoeveelheden. voor dergelijke grootverbruikers buiten het hoofdcontract om leveren. Deze voorwaar de evenwel achtte de Commissie en B. en W. staan daarbij geheel aan haar zijde voor de Gemeente te bezwarend, daar zoodoende het verbruik der grootverbrui kers in het geheel niet mede zou tellen voor het door de Gemeente af te nemen kwantum. B. en W. hebben derhalve een oplossing van het vraagstuk in een andere richting gezocht door als grootverbruikers aan te merken hen, die per jaar meer dan 2000 M3 afnemen en hen voor meerder gebruik slechts 0.07 per M3 in rekening te bren gen, hetgeen voor hen dit voordeel heeft, dat zij geen bepaald kwantum behoeven te garandeeren. Mitsdien stellen B. en W. voor den gasprijs bij gebruik boven 2000 M3 per jaar te bepalen op f 0,07 per M3. Gemeentezaken. B. en W. stellen voOr ontheffing van bepalingen der bouwveror dening te verleenen aan J. B. Sluiter voor den bouw van een tuinhuis aan den Benl- veldsweg, en afwijzend te beschikken op de aanvragen om ontheffing der bottwverordei nlng van J. Holster. H. J. M. en W. J. Pieterre. G. Meppelink en A, A. Bosch. B. en W stellen voor onder bepaalde voorwaarden in te wiligen het verzoek van de N V Binnenlandsche Exploitatie Maat schappij van Onroerende Goederen, tot het leggen en gebruiken van een werkspoor in de ooenbare wegen, voor zandtoevoer, be- noodigd voor bouv/riiomaken van baar ter reinen in het park Hartelust. B. en V7 stellen voor onder bepaalde voorwaarden van A J. v Schooten grond vcor den prijs van 1.aan te koopen en hem tegen een huurprijs van f 1.per jaar gedurende 40 jaar een strook grond te verhuren. Ingekomen is het proces-verbaal van kasopname bij den gemeenteontvanger en de accountantsrapporten omtrent de boeken der woningbouwvereenirfingen. B en \V stellen voor afwijzend te be schikken op een verzoek der vceeniding voor school- en werktuinen voor Haarlem en Omstreken daar die vercenigin<* voor de ingezetenen dezer gemeente practisch van rfeen belang is B. en W stellen voor afwijzend te be schikken op het verzoek van L. Pouwer om de gemeente-woningen Lage Duin-.en Daal- scheweg 1, 3 en 5 tc mogen koopen. B, en W. bieden ter vaststelling aan een verordening tot wijziging der verorde ning tof regeling van den rechtstoestand van de ambtenaren, beambten en werklie den. Een nieuw artikel wordt inglascht, luidende als volgt; Ingeval een ambtenaar of beambte van politie ten gevolge van de uitoefening van zijn dienstbetrekking door een ongeval wordt getroffen, tengevolge waarvan hij een genees- of heelkundige behandeling moet ondergaan, worden hem de kosten dier be handeling, benevens de kosten van genees- en andere hulpmiddelen en die van zieken- huisverpleging door de gemeente vergoed. Burgemeester en Wethouders beslissen voor ieder geval afzonderlijk of en in hoe verre de ambtenaar of beambte, wien het ongeval trof, recht op de in het eerste lid bedoelde vergoeding kan doen.. Hei afsteken van vuurwerk, B. en W. stellen voor, de volgende be paling in de Alg. Politie-verordening op te nemen; „Met boete van ten hoogste 10.wordt gestraft ieder, die vuurwerk afsteekt, of die, tenzij hij hiertoe bevoegd mocht zijn, zond'er vergunning van B. en W. op of over de straten, paden of wegen of binnen een af stand van 100 Meter van straten paden of wegen vuurwapenen afschiet." B, en W. stellen voor een wijziging in het uitbreidingsplan Kinheimpark, waar door een geprojecteerde weg, welke bij nader inzien door zijn ligging en richting overbodig bleek, zal vervallen. Het rijden met motorrijtuigen. B, en W. stellen voor, in de Alg. Poli tieverordening een nieuw art. 83a op te nemen, waarin een aantal bepalingen is op genomen betreffende het rijden met motor rijtuigen. MEDEGEDEELD DOOR De beurs opende heden iets flauwer. V. K. HEDEN JJ7e MED STAATSLOTERIJ. Trekking van Dinsdag 20 Januari. Se Klasse 2e I Hst. Hooge Drilzen: 1518 1874 ƒ1000. 14732 16863 17587 17822 22986 7 401 544 3087 4330 139S0 f200. 175 4197 7591 17531 17990 1799119507 200741 013 21925 21955 100. 5% Nederland 1919 6Nederland 1923 4'A Nederl. 1917 7% N.-I. 1921 A.. 6% N.-L 1923 D... Holl. Lloyd Oude Vaart dito Gem. Eigend. Mij „Nederland" Scheepvaart-Unie Rotterd. Lloyd Paketvaart Oude Boot Holl. Stoomboot H. V. A Java Cultuur Jurgens gew. Koloniale Bank Indische Bank Cert. Handel Mij. Resc. dito Phoenix Geconsolideerde Kon. Olie U. S. Steel Marine comm Vorstenlanden Actions id Comp. Merc. Arg. Poerworedjo Oude Deli Senembah Deli Batavia A'dam Rubber Serbadjadi Silau Wai Sumatra Dordtsche Petr. Southern Rails Union Anaconda Wabash Comm. Maxwell 97 7/ 8 1023/g 893/4 lOSVio 1 OOl./io 01/ 4 683/,j 543/4 1633/4 136 131l/2 147 79 247/g 433l/4 343 80 1781/4 142 124l/4, 1233/4 947/ 8 1741/2 388 124l/4 137/8 I6OI/4 160 20 125 3851/,, 390 369 166 215 1161/s 137 367 <5 977/ 8 023/| 893/4, 1031/4 1001/4 69 163 136 131 146' .781/2 24 433l/2 337 8II/4 1/2 1 77l/2 141 1233/4 I72I/2.3 8841/4.6 131/a 163 160 191/4 390 390l/2 3721/0 I63I/2 115 139 81 148 211 /j 20 JANUARI EERSTE KOERS BERLIJN t PARIJS BRUSSEL WEENEN LONDEN STOCKHOLM KOPENHAGEN OSLO BAZEL c t d NEW-YORK ROME f 0 59.— 13 391/2 12.47l/2 0.35 11.85 66.75 44.— 37.85 48 90 2 47l/„ 1025 DINSDAG 20 JANUARI, Radio Paris 1780 M. 9,20 u. Radio Concert met medewerking van Melle Logier. EiHeltoren 2650 M. 6,20 u- Concert en zang. Chelmsford 1600 M. 7.50 u. Lichte muziek en zang 9.50 u. tijdsein. 11 uur Jazzband. Brussel 265 M 8.35 u. Concert Sym- phonique hhhiiihmmi hui» Pri.lzen van 86 383 395 564 988 1471 1521 1563 1625 1765 1938 2163 2656 2696 2751 3240 3279 3829 4103 4106 4483 4579 4756 5425 v 5476 5921 5938 6174 6346 6391 7052 7259 7506 7564 7595 8252 8290 8293 8602 86S5 9437 9546 9600 9649 9800 10068 10222 10340 10413 10650 11077 11171 11582 11678 12220 12355 12659 12817 12818 12995 13316 13567 13570 13683 13814 14334 14466 14743 1491! 15073 15261 15303 15328 15335 15450 16206 16356 16406 16451 16563 16791 16936 16999 1717! 17272 17901 17904 17987 IS077 18222 18906 18964 19309 19391 19493 20214 20244 20290 20329 20403 20716 ■20835 20890 20899 20928 21320 21454 21707 21851 21886 22347 22396 22452 22533 22587 f BOS 1833 2800 <1294 5542 6473 7600 8761 9938 10820 12281 13091 13962 15239 15832 16564 17605 1S470 19781 20527 21194 22217 22808 1437 1856 3112 4480 5699 6922 7605 9087 9956 11040 12304 13303 14139 15249 15925 16644 17708 18584 19968 20616 21256 22295 NIETEN. 191 235 247 324 353 369 463 499 559 59S 686 737 878 891 926 935 985 979 1140 1149 1239 1259 1299 1317 1317 1401 1453 1465 1491 1519 1624 1663 1761 1763 1845 1859 1929 1931 1939 1969 2033 2059 2064 2103 2152 2439 2442 2446' 2566 2632 2725 2964 2973 3213 3262 3349 3350 3442 3457 3472 3487 3522 3555 3571 3586 3598 3690 3873 3923 4023 4025 4033 4129 4172 4203 4266 4313 4314 4355 4359 4536 4664 4691 4742 4759 4783 4867 4895 4934 4978 4988 5043 5218 5240 5321 5401 5410 5482 5608 5684 5750 5760 5791 5862 5964 595S 5996 6107 6113 6147 6281 6377 6470 6508 6628 6660 6688 6765 6823 6930 7127 7128 7172 7216 7242 7250 7278 7377 7407 7408 7416 7557 7764 7778 7847 7892 7912 7929 7930 7955 8045 8191 8219 8220 8344 S360 8364 8407 8423 8433 8445 8588 8669 8774 8911 8915 8934 8970 S979 9058 9191 9260 9267 9288 9312 9318 9360 9377 9551 9596 961S 9623 9642 9643 9675 9697 9700 9786 9811 9827 9914 9950 9983 10045 10059 10109 10113 10126 10127 10264 10267 10297 10316 10322 10338 10388 10454 10460 10519 10540 10750 10765 10879 10903 10904 10916 10935 160964 10971 10990 10997 11015 11021 11025 11069 11121 11176 11180 11188 11259 11276 11388 11392 11406 11452 11711 11733 11874 ,11911 11958 12151 12169 12189 12196 12283 12347 12362 12394 1.2437 12491 12594 12702 12742 12750 12751" 12823 12943 12944 13042 13070 13075 13099 13147 13174 13191 13223 13285 13288 13298 13330 13498 13536 13557 13601 13627 13628 13702 13737 13770 13860 13922 13029 13989 14050 14076 14144 14161 14108 14220 14228 14256 14280 14281 14290 64324 14331 14477 14507 14524 14585 14606 14626 14636 U659 14704 14746 14817 14839 *4909 14040 14055 14990 15038 15078 15107 15173 15170 15219 15231 15295 15347 15354 15300 15487 15490 15493 15517 15544 15563 15597. 15616 15641 15708 15739 15762 15780 15803 15R08 15888 16091 16132 16180 16286 16331 16374 1/1430 16445 165.30 16572 16579 16587 16611 16706 16757 16704 16803 16808 16816 16868 16O40 16965 16985 16989 17057 17068 17166 17202 17275 17302 17420 17427 17503 17579 17628 17654 17693 17706 17724 17726 17858 17C05 17912 17963' 17988 17992 18016 18027 18051 18072 18092 18157 18268 18302 18307 18350 18357 18372 18453 18458 18517 18589 18603 18724 18731 18740 18757 18793 18811 18841 18871 18933 18941 19039 19148 10211 10318 19221 19292 19477 19583 10593 10606 10610 19615 19652 19667 10690 10609 10714 10786 19858 19941 20056 20059 20073 20111 20110 20127 20174 20281 20298 20.305 20310 20461 20463 20471 20502 20515 20533 20561 20504 20611 20612 20618 20651 20714 20751 20767 20706 20802 20880 20897 20004 21052 2f07<! 21132 21150 21172 2H86 21225 21230 21230 21273 21303 21312 21373 21402 214.35 21486 21513 21620 21632 21694 21700 21704 21747 21752 21775 21807 21849 21879 21881 21801 21898 '21934 22007 220665 22082 22116 22132 22168 22189 22249 22281 22284 22.314 223.34 22342 22381 '22442 22480 22487 22403 22530 22558 22583 22600 22602 22665 22767 22847 22873 5e Klasse le Lijst: 617 en 22169 m.z. met ƒ70; 7125 met ƒ70 en 16918 met 70 m.z, met niet: 8550 ontbreekt; 16285 m.z, 152§5l 21723 m.z. 21728. iM Men seint ons uit Amsterdam: Het verhoor van den gearresteerden Van Muylwijk is docr den Rechter-commissaris voortgezet. Wel is daarbij de bekentenis afgelegd, welke inhield dat hij koopman Busch vermoord had, maar de bijzondere mededeelingen welke v. Muylwijk daaraan toevoegde, schijnen van dien aard te zijn, dat de rechter-commissaris voor publicatie daarvan zeer bevreesd is. Wel kan omtrent het ingestelde onderzoek worden meege deeld, dat het slachtoffer niet door een ko gel was getroffen. In hoeverre v. M. mede plichtigen heeft gehad, zal het nadere on derzoek moeten uitmaken. Vast staat thans dat door den anoniemen briefschrijver de spij- kèr op den kop is geslagen. Deze toch heeft met groote zekerheid de plaats aangeduid waar het lijk verborgen lag. Aan de aanwij zingen van dezen anonymus is het dan ook te danken, dat deze misdaad van 1915 tot klaarheid is gebracht. Merkwaardig is het, dat de anonymus tot dusver nog niet voor het voetlicht is geko men. Wel heeft hij zich thans opnieuw in een niet onderteekend schrijven tot den Commissaris der Centrale Recherche ge wend, waarin hij meedeelt, dat hem de ver melde aanwijzingen niet uit eigen ervaring bekend zijn geweest. Ook kende hij noch v. Muylwijk, noch Busch, wel een der twee metselaars, die v. M. behulpzaam zijn ge weest bij het leggen van de betonnen plaat op de met zand en cement bedekte pak kist, Door v, M.'s bekentenis wordt het thans niet meer zoo belangrijk geacht om dezen anonymus te vinden, v. M. is met veoi omhaal tot de bekentenis gekomen en tralht nog steeds zijn houding zoo sympa thiek mogelijk voor te stellen. AMERSFOORT, 20 Jan. Bij het passee- ren van de spoorviaduct nabij het station Amersfoort, werd hedenmorgen het paard van den veld-artillerist Jan Muller afkom stig uit Emmen-Erfschciderveen door een juist passéerenden trein gegrepen, waardoor de berijder op d<»n grond geslingerd werd.' Hij werd in deerniswekkenden toestand op genomen en naar het militair hospitaal ge voerd, w4ar hij korten tijd later overleed. AMERSFOORT, 20 Jan. In het faillis sement der Centrale Crediet- en Landbouw- bank alhier, gefailleerd in 1923, is de tweede uitdeelingslijst van 10 pCt. gedeponeerd. Bij dc eerste lijst werd 12 pCt. toegewezen.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1925 | | pagina 2