SANATOGEN raSHÊG" Gezondheid is Jeugd* Nagektren Beric' ten. n DIENSTPERSONEEL DE SPAARNEBANK Blijft jong met UIT DEN OMTREK. ZANDVOORT. Radio Onro3p. PRIMA RADIO CONCERTTOESTELLEN L „Al draagt een aap een gouden ring hi) is en bilfft een leelifk ding l" Zoo is de BROODNAAM geen bewijs ■voor goede, degelijke spijs Doch FRANKEN's Melkbrood draagt een naam die nimmer reden geefl tol blaam MUZIEK. Afgekeurd. KANTONGERECHT. Faillissementen. Beëedigd. Geroyeerd. Hooger beroep. BURGERLIJKE STAND De lezingen van Pater Ermann S. J. De Provinciale Tuinders voorschotten. Personalia. HAARL. R.-K. VEREENIGING VOOR VACANTIE KOLONIES. »7°/16 is voor LEIDEN en OMSTREKEN het aan gewezen DAGSLAD voor ADVERTENT! EN. VRAAGT PROEFEXEMPLAAR Wisselkoersen en koersen van Bankpapier. STOCKHOLM NEW-YORK Feestavond in Zomerlusi ten bate eener nieuwe R. K. Kerk. BLOEMENDAAL. Desverlangd vanaf 6.— per maand. Bureau Meijer - Haarlem. Kleine Houtweg 113 - Tel. 346S. Botsing van Watervliegtuigen. De toestand in Brisch-Indië. De elevatie van het Amerikaan sche Marine-geschut. Schepen aan den grond geraakt. Brand te Leiden. Voorziening der onbewaakte overwegen. m. De Archangel in gevaar. Vijfde Bach concert. De dirigent Bruno Walter en de violist Joseph Szigeti brachten ons het werk van den jongen Rus Prokofieff, van wien ik nooit een noot had gehoord. Een toeval speelde mij de partituur van zijn „Suite voor groot orkest" (Ala et Lolly) in handen, het werk dat de Amerikaansche orkesten zóó goed tot uitvoering brachten, dat hem in Amerika gelegenheid werd gegeven, zijn opera op te voeren en zich te zetten tot de compositie van nieuwe dramatische werken. Prokofieff, die zelf goed pianist is, speelde daar zijn klavierconcerten (zijn laatste con cert schreef hij in Frankrijk, waar hij ook concerteerde). Prokofieff stamt uit de school van Rimsky- Korssakoff. Een blik in de partituur zegt het ons, maar aa 't aanhcoren van. dit viool concert piet zijn prachtig-doorzichtige in strumentatie was ons dit nog duidelijker. Met Strawinsky heeft hij het sterke rytbme gemeen, maar hij onderscheidt zich weer van hem (hoe gced kwam dit uit tusschen Webcr en Berlioz door zijn zin voor den vorm der absolute muziek. Het concert moge grillig aandoen, maar er is een duidelijke lijn in te onderkennen. Zoo ontmoeten we het thema der solo-viool, dat 't eerste deel inleidt, later waar het 't slotdeel besluit, echter door 't orkest gegeven de soloviool, die meestal den indruk maakt eener obligaat-partij, om rankt het hier met haar fiorituren. Het slot deel is trouwens ook ddarom interessant, omdat het een knap stuk contrapuntische arbeid is het orkest, dat in kleine bezetting speelde, bracht elk détail absoluut tot zijn recht, niet slechts thematisch, maar ook coloristisch. De teerste harpglissandi in de hoogere octaven voegden zich met de smel tende tonen der fluit tct kleuren, die aan het cembalo schenen ontleend; de ponticello- klanken van het solo-instrument brachten in die kleur wonderbare schakeeringen; zoo waande men zich bijwijlen voor 't geopende venster, schouwend in de mysteries van den r.acht, klaar ziende toch, het al overgoten door het licht der sterren; hoorend ook, als uit eindelooze verte, dat ondefinieerbare eeuwige geluid. Een enkele stille klacht, een smarte kreet der viool roept even tot de wer kelijkheid terug. Men moet naar deze mu ziek niet luisteren als naar een kwartet van Boccherini. Schoon men ook daar wel meer spiritueel mocht hooren. Gelukkig dat er kunstenaars als Szigeti gevonden worden, die de geestesproducten der jongeren tot ons brengen. De uitvoering der „Symphonie phantastique" van Berlioz, die door Bruno Walter in ongeëvenaard elastisch rythtne werd gegeven, herinnerde me aan de eerste kritiek van Schumann ever dit werk, dat twee jaren na Beethovens dood werd geschreven door een jonkman, van wier men nauwelijks den naam kende. Voor zulk een kritiek was evenzeer zelfverloochening nooaig als voor een daad van Szigeti, die met Bruno Walter het werk in ons land intro duceerde. Of men het werk naar waarde heeft ge noten Men voelde in elk geval, dat men stond tegenover een daad V3n beteekenis. Dit geldt zoowel ten opzichte van den com- penist Prokofieff en den vi list Szigeti, als van Bruno Walter en het concertgebouw orkest, dat in enkele dagen de ong 1 oflijk Zware partituur beheerschte. Dit woord „beheerschte" is in volstrekt absoluten zin op te vatten het orkest speelt, om zoo te zeggen zelfstandig, want de dirigent Bruno Walter geeft meer zijn intenties dan dat hij een in alles nauwkeurig dirigent is. Zijr expressieve kop geeft eigenlijk alles, de zeer gereserveerde linkerarm beïnvloedt alles sterk. Daar zijn heele gedeelten dat zelfs de takt niet wordt aangegeven dan met een hoofd- en schouderbeweging (Berlioz, tweede deel), maar hierdoor is m het orkest elk tot een mate van activiteit aangezet die herr vanzelf als artist de volle honderd procent doet geven. Waarom in het programma niet een enkel inleidend woord over den dirigent Bruno Walter Waarom met geen syllabe gerept over Serge Prokofieff, van wien de meester: zelfs den naam niet hebben gehoord? Ovei Weber daarentegen, naar aanleiding van een ouverture, een geheele pagina, terwijl men hierover voldoende is ingclicht.zelfs in blaad jes als „de Automaat", die aan de clientèle gratis aan huis worden bezorgd. Ook een cliché van Szig t zou geen over bodige weelde zijn geweest. G. J.-K. De Politie heelt twee autobussen doen keuren, welke in gebruik waren bij de Fa. B. en H. welke 'n diensl onderhouden tusschen Haarlem en Noordwijk, Beide bussen zijn af gekeurd worden. Óndanks deze afkeuring wilden beiden toch met passagiers vertrek ken, hetgeen door de politie werd belet. De passagiers zijn daarop vertrokken. Het bruine auto'tje. Zooals men zich zal herinneren is op 7 Januari 1.1. vóór het Kantongerecht alhier behandeld een proces-verbaal tegen den be stuurder van den auto van de fa. G. De bestuurder G. had toen verstek laten gaan cn was veroordeeld bij verstek tot 50. boete, subs. 10 dagen met de ontzegging van de bevoegdheid om motorrijtuigen te besturen voor den tijd van 6 maanden. Hedenmorgen werd de zaak opnieuw voor den kantonrechter behandeld. Zooals men weet had bekl. in December op de Park- laan, bij de Frieschc Varkensmarkt met groote snelheid gereden, (er was toen ge echat 36 K.M.) en bijna een meisje om vergereden. Bekl. verklaarde thans zelden in Haarlem den auto te besturen, alleen in in den omtrek gebeurde dat door hem. Op dien bewusten morgen had hij weliswaar gereden maar „hoogstens" met een snel beid van 7 K.M. Bovendien is dat 'narde rij den misschien vier jaren geleden meer voorgekomen dan thans. De kantonrechter: U moef niet zeggen dat het vier jaar geleden zoo was. Die au to van G is een schrik op de wegen. De ambtenaar v.h. O.M., Mr. de Blécourt begrijpt niet, waarom beklaagde ver stek heeft laten aanteekenen. Hij mag nog blij wezen er met een geldboete af te ko men, terwijl in dergelijke gevallan meestal hechtenis wordt gevraagd. Spr. gaf bekl 'er laatste ecl danken dan ook de verzekering, dat, als hij het hart in zijn lijf mocht hebben hooger be roep aan te teekenen, hij niet zou nala ten er bij den Officier van Justitie op aan te dringen, dat deze hechtenisstraf zou eischen. Voorts zou spr. de motor-brigade opdra gen, om bij de eerste de beste gelegenheid dat G. zich weer aan zoo'n overtreding schuldig maakte, de auto in beslag te ne men, en dan zou spr. met toepassing van art. 92 van de Motor- en Rijwielwet ver nietiging van den in beslag genomen auto vragen. Verder vroeg spr. bevestiging van het uitgesproken vonnis. De kantonrechter bevestigde in zijn uit spraak zijn reeds eerder gewezen vonnis. Bekl. vertelde in hooger beroep te gaan.... Gisteren werden in staat van faillisse ment verklaard: K. J. A. Roos, journalist, wonende te Haarlem, Kenaupark 1. Curator Mr. J. A. P. C. ten Bokkel te Haarlem. J. W. M. Druiven brievenbesteller en si garenwinkelier te Heemstede, Wilhelmina- plein 17. Curator Mr. J. A. P. C. ten Bokkel te Haarlem. A. B. P. J. Zegwaart, winkelier in meu belen, vroeger Klaverstraat 8, thans Es- schilderstraat 1 te Haarlem. Curator Mr. J. Dcenik te Haarlem. Rechter-commissaris Jhr. Mr. R. de Marees v. Swinderen. Opgeheven werden de faillissementen van J. van der Bunt, te Schoten, uitgesproken 23 December j.l. M. Sminia te Haarlem, uit gesproken 16 December j.l. Als advocaat en procureur bij deze Recht bank werden beëedigd de heeren Mrs. H. Muller Brands, en L. A. Baron van Ittersum Mr. G. E. Mollema alhier werd op zijn verzoek als procureur geroyeerd. Hooger beroep werd aangeteekend door A. S. te Haarlemmermeer, ter zake ver duistering veroordeeld tot 1 maand gevan genisstraf; door den Officier van Justitie werd in dezelfde zaak mede hooger beroep aangeteekend. Ondertrouwd 21 Jan.: J. Wildschuit en P. M. v. Ranswijk J. Laduc en J. M. v. d Fluit N. Kenzen en I. Bousema B. v. Beek en H. M. Spoor H. Moerwijk en A. Kheler T. W. Nieuwenhuis en D. v. d. Wissel. Getrouwd 21 Jan.: H. Wijers en A. M. J. Zonneveld B. H. v. Bilderbeek en G. Mensink B. Langeveld en D. Meerveld J. v. Wees en H. ter Wal A. C. ter Smit ten en J. P. W. de Vries. Geboren 19 Jan.: d. v. M. H. Langenberg Franke ,20 Jan. z. v. J. BoumaVerwer d. v. M. A. C. v. EngelenPerrij d. v. C. de KamKruijer z. v. J, A. Schiltmanv. Wijk. Overleden 20 Jan. M. C. v. Akenv. Fran ken, 73 jaar, Kerkhofstraat. Wij herinneren aan de lezingen, welke de Zeereerw. Pater Ermann S.J., te beginnen Donderdagavond 22 Januari, onder de auspi ciën van de R. K. Volksuniversiteit in de Kringzalen, Jansstraat 49 zal houden, voor welke lezingen nog enkele kaarten aan de R. K. Leeszaal verkrijgbaar zijn. Gedep. Staten van Noord-Holland heb&en aan de boerenleenbanken bericht, dat vóór 1 April de provinciale tuindersvoorschotten moeten zijn afgëlost. Uitstel wordt alleen in zeer bijzondere gevallen verleend. De secretaris der provinciale commissie uit de veilingen, is aangewezen om hierop toezicht uit te oefenen. Geslaagd voor het examen Machine- schrijven: mej. M. v. d. Muelen en voor kantoo-stenograaf, 130 lettergrepen: de heer Nieman. Beiden zijn leerlingen van de Er kende Pontschool, alhier. Onze voormalige stadgenoot, de heer L. J. C. Poppe te Bergen op Zoom, is be noemd tot secretaris-propagandist van Noord-Brabant, vanwege het hoofdbestuur van de Ncdcrl. Vereeniging tot afschaffing van alcoholhoudende dranken Voor het examen van de Vereeniging van Leeraren in de Handelswetenschappen zijn geslaagd: Voor Nederlandsch: de heer H. J. J. Hul- s'ebosch tc Heemstede. Voor Duitsch: de heer J. Pleysier, tc Haar lem. Voor Engelsch: de heer C. W. C. v. d. Broek en W. C. v'. Bellen te Haarlem. Voor Boekhouden: de heeren T. A. J. v. d. Oudenhoved, W. P. v, d. Bogaardt, D. Scheer, allen te Haarlem; N. v. Dijke te Be verwijk en P. Vallenduuk te Haarlem. Het Bestuur der Haarlbmsche R.-K. Ver eeniging voor Vacantic-lcolonies schrijft: V/aar de bijzondere belangstelling van Poomsch Haarlem gevraagd wordt voor een Cabaret-avond op 6 Februari a.s. door dc Leidsche R.-K. Studentenclub „A. G. A. B.", ten bate der uitzending van Kath. zwakke en herstellende kinderen, daar moge het be stuur in 't kort wijzen óp zijn werkzaam heden van het vorig jaar en ziin plannen voor 1925 Mt voldoening mag een geleidelijke, maar vrij snelle vooruitgang geconstateerd wor den. Werden tot voor enkele jaren hoog stens een 40-tal kinderen vóór 4 of 5 weken na. buiten gezonden, in 1923 klom dit getal tot 80 en in 1924 tot over dc 90, die allen 5 weken of langer volop van zon en frissche zeelucht en uitstekende verpleging mochten genieten, om sterker, gezonder en levens lustiger naar huis te keeren. Dc resultaten waren het vorig jaar over het algemeen zeur bevredigend. Dit geldt bijzonder voor de verpleging in „Stcrre der Zee", te Zandvoort. De veel ruimere uitr 'aren mogen wij voor eten aan de toenemende briangsL ng van Ka tholiek Haarlem voor dit zoo onontbeerlijke liefdewerk, aan zijn daadwerkelijke belang stelling niet het minst in onze jaarlijksche uitvoeringen in den Stadsschouwburg. De uitvoering door de Leidsche Studenten in 1924 was wel in alle opzichten een schitte rend succes. Vele k-nderen mochten er hun uitzending aan danken, Geen wonder dus dat het bestuur dank baar het aanbod van „A.G.A.B. aanvaardde om begin Februari een Cabaret-avond te geven ten bate der uitzending in 1925. Onze traditie van enkele jaren getrouw, zullen wij dit jaar weer meer het ideaal trachten te benaderen, uitzending van alle R.-K. kinderen, voor wie het zoo hard noo- di-' jsen dat ziin er velen. Bereikten ons het vorig jaar meer dan 200 aanvragen, gesteund door dringend advies van khool- of huisarts, dit jaar zullen die aanvragen dat getal zeker verre overtref fen, en het bestuur zal niet tevreden zijn, als niet ver over de 100 bleekneusjes voor lan gen tijd van zon en zee geprofiteerd heb ben. Maar dat kost veel geld, zeker vijf of zesmaal zooveel als de vaste inkomsten aan j donaties bedragen Wel beperken zich Onze uitgaven door gedeeltelijke samenwerking met het R. K. Huisvesting-comité en mogen wij sinds kort beschikken over subsidie van de gemeente Heemstede voor kinderen uit die plaats, en mogen wij voortaan de Haarlemsche sub sidie voor uitzending deelen met zusterver- eenigingen ter stede. Toch zal het leeuweiiaandeel der uitga ven bestreden moeten worden uit toevallige baten, redenen, waarom de Haarl. R. K. Ver. voor Vac. Kolonies zeer dringend in de blij- vende belangstelling van Roomsch Haarlem wordt aanbevolen. Het bestuur rekent dan ook gaarne op een meer dan gewone belangstelling voor den Cabaret-avond op 6 Februari; het doet dit met tc meer vertrouwen, omdat de Leidsche R. K. Studenten hier geen onbekenden zijn en hun tooncelclub A. G. A. B. over bui tengewone krachten beschikt, die den bezoe kers een gezelligen, vroolijkcn, maar ook een kunstzinnigen avond waarborgen. Daar om allen, die warm voelen voor het li'dend kind. talmt niet, als straks een legertje jonge dames uittrekt om U kaarten aan te bieden. Laat U spoedig overhalen. Haar blijdschap over het succes moge U een afspiegeling zijn van de vreugde der kleinen, die dezen zomer aan Uw mildheid herwonnen gezondheid en levenslust dan ken. Naar ons wordt medegedeeld, zal, evenals verleden jaar, ook voor dezen cabaret-avond weer welwillend medewerking verleend wor den door de amateur Jazz-Band „Don 't Cry", onder leiding van den heer Willy Ver steeg. MFD'GCDCFLD DOOR De beurs opende heden iets flauwer. V K HdDE 5% Nederland 1919 979/l6 6% Nederland 1923 I0215/ifi 89®/1 IO2I/4 4H NederL 1917 69®/4 7% N.-L 1921 A. 1027/8 '027/g 6N.-L 1923 D... I00l/a i00l/2 Holl. Lloyd 67/l 6 Oude Vaart 69 dito Gem. Eigend 531/2 Mij „Nederland" 162 ,61 136 Sc h e epvaart-U nie 136 Rotterd. Lloyd 1.31»/, 131 Paketvaart 148 149 Oude Boot 78V4 78 Holl. Stoomboot 247/8 237/4 H. V. A 433 4297/, Java Cultuur 337 335 Jurgens gew. 81 80 Koloniale Bank 1771/8 176 1? dische Bank 141 141 Cert Handel Mij 124 1237/, Resc. dito 123l/2 123 Phoenix 94 Geconsolideerde 173 172 Kon. Olie 384 1241/2 382 124 U. S. Steel*... Marine comm. 133/8 '33/4 Vorstenlanden 160 156 Actions id 160 154 Comp. Merc. Arg 20 .20 122 1211/, Oude Deli 390 3908/4 3908/4 Senemb&h 391 371 370 A'dam Rubber 1631/ 163 Serbadjadi 213 116 Wai Su atra 137 137 - Dordtsche Petr. 364 Southern Rails 811/, oc 0 h* to I49l/1( 148 Anaconda 931/, 213/8 4fi/16 Wabash 217/4 Comm. Maxwell 21 JANUARI EERSTE latere KOERS KOERS BERLIJN 0 59 05 0 59.05 PARIJS 13 35 13.38 BRUSSEL 12.45 12.20 WEF.NEN 0.35 0.75 'LONDEN 11 83»/a 11 841/4 66 80 60 85 KOPENHAGEN 44.10 44 10 35 25 47 85 2 48 2.477/8 ROME a 10.15 10.127/g Door aan de cellen van lichaam en zenuwen juist die*elementen toe te voegen die noodig zijn zuiver eiwit en plantaardige phos phorus sterkt Sanatogen de zenuwen en geeft het lichaam kracht en energie. En wanneer gij U weer gezond en jeugdig zult voelen, zult gij er ook ge zond en jeugdig uitzien. Wan neer gij slep of zenuwachtig zijt, wacht dan niet tot gij Uw ge heele gezondheid en daarmede Uw jeugd verloren hebt, maar begin nog vandaag Sanatogen te gebruiken. Het bekende artsenblad .The Me dical Press Circular" schrijft; BSanatogen wordt ge makkelijk door de maag opgenomen en heeft een onmiddellijk succes, blij kend uit een voortdurende toename ven energie en lichaamskracht. Tegelijker tijd brengt het de kleur weer op de wangen terug." tiet zenuwsterkend voedsel, Ten bate van het fonds voor den bouw van een nieuwe R. K. kerk alhier werd door eenige jongelui als middelpunt met een toor.eelclubje een feestavond gegeven in Zoferlust. De zaal was geheel gevuld en er heerschte zoo'n prettige feeststemming, dat zij, die dezen avond hebben georganiseerd, behalve het financieele gedeelte, reeds daar door het grootste succes hadden. Naar schatting was er een aantal bezoe kers, dat wel op driehonderd gerekend kon worden. De Zeer Eerwaarde Heer Pastoor Bohl opende den avond met een hartelijk woord van welkom. De groote opkomst van zoo'n groot aantal belangstellenden bewees ge noeg. hoe éllen het goede doel van deze bijeenkomst hadden willen steunerl. Dege nen, die het initiatief tot dezen avond ge- noméri hebben, om het nuttige met het aan gename te vereenigen, kunnen het eerste gedeelte als goed geslaagd beschouwen. Door de talrijke opkomst was hef goedé doel zeer sterk gesteund. Spr. wenschte verder allen een zeer aangenamen avond. Deze woorden werden met een luid ap plaus van instemming begroet. Het eerste nummer van het programma v.'as „Roomsche Blijdschap", dat door alle aanwezigen werd gezongen. Hierop volgde het tooneelsfukje „Joohem Stumpel als Koning Herodes", De twee be drijven hadden een reusachtig lachsucces. Als we er voldoende rekening mee houden, dat deze artisten voor de eerste maal op de planken stonden en het groote lachsucces van uit de zaal hun het werk niet altijd gemakkelijk maakte, dan mag dit clubje alle tevredenheid over dezen avond als succes bewaren. Geen oogenblik was de stemming in de zaal verstoord, waar het gespeelde op dc planken aanhoudende lachsalvo's veroor zaakte. Jochem Stumpel' (T. den Dekker) was de hoofdfiguur en bij hem was dezen rol in uitstekende handen. Verdere medespelenden waren F van Deus-en. Jan Driessen. Fl. van der Schinkel, H. van Deursen, F. T Vleeschhouwer, G. P. Wijdeman, L. van der Mije, Joz. Ver steeg. Het daverend applaus was ccbt verdiend. De heer Wijdeman bracht daarna eenige komische nummers en liet zich daarbij ken nen als een goed acteur. Ook deze voor drachten vielen in den smaak bij het pu bliek. De voordrager werd zeer mild met applaus beloond. Dezelfde soclers gaven vervolgens een klucht „Als de Keizer komt", 't, Was een herhaling van het succes van het vorige. Fr was haast geen bedaren aan. Het pu- bl'ok gen-ot dat was aan alles zeer duide- li'k merkbaar Ook nu weer een dankbaar applaus. Tct slot werden weer eenige liederen ge zongen, waarna de avond door den Zeer- Ferw. Heer Pastoor Bohl gesloten werd. Deze herinnerde er aan, dat in den voor avond was gezegd, dat het nuttige met het aangename was verecnigd geworden. Dit was zeer rfoed geslaagd. Want er waren veel moeürkheden te overwinnen geweest, vooral o^dat dit de eerste maal was. dat dit liefhebbcrijtqoneel zijn werk gaf. Z-l'— waren er hier en daar enkele kleini-Vm-cn die nog geschaafd en gepolijst konden wor den, maar met wat dezen avond bereikt was, mocht men gerust tevreden z.ijn. En vérder voortgaan zoo steeds tot verbetering leiden. Na het slot bleven dc gasten nog in ge zellige feests'emming bijeen. Alles bijeenwe herhalen het, een succes avond, zcoals nog maar zelden in Zandvoort gezien werd. Vergadering Tuinbouw- en Plantkunde. Dinsdagavond hield de afdeeling Bloe- mendaalVelsen van de Kon. Mij. voor Tuinbouw- en Plantkunde haar. eerste ver gadering in dit iaar. Er was een flinke op komst In zijn openingswoord sprak de voorzitter hierover zijn verheugenis uit. Verder sprak hij den wensch uit, dat van 't hitter en zoet, dat ieder nu eenmaal te slikken krijg», 't zoet de overhand mocht hebben in 1925. zoowel voor de leden als voor de afdeeling. Uit 't jaarverslag over 1924 stippen we aan: 't Achteru;tgaan van 't ledental gedu rende 1923. heeft zich in 1924 niet voortge zet. Begon 't jaar 1924 met 254 leden, 't eindigde met 267 leden.. 23 Leden verloor de afdeeling, 36 kreeg ze er bij. Evenwel WOENSDAG 21 JANUARI. Radio Paris 1780 M. 9.20 u. Soirêe ter gelegenheid van de 4e Centenaire de Camoens {Poête Portugais). Eiffeltoren 2650 M. 6.20 u. Concert en zang. Chelmsford 160C M. 7.50 u. Concert en opvoering van „The Pirates" 9.50 u. tijdsein, daarna allerlei. Hilvers. Draadl. Omroep 1050 M. 8 u. Christ Radio Omroep. Brussel. 265 M. 8.35 u. Fragmenten uit Romeo et Juliette. m—imniiHTTwj^ damanMaoHvannaB 't bedrag der contributies liep achteruit. Voor de puntenlijst werden door 30 inzen ders met 54 inzendingen 852 punten be haald. De „Rozenavond" op 2 Juli had niet zulk een resultaat, dat deze tot herhaling uit lokte. Schitterend slaagde evenwel de ten toonstelling van „Alles wat groeit en bloeit op 31 October. Verder maakte 't verslag melding van de excursie naar Wageningen en van de verschillende gehouden lezingen en voor drachten. met of zonder lichtbeelden. De „Propaganda tuin" gaf geen aanlei ding tot opmerkingen. De Tuinbouw-win- tercursus begon den 9den October met 14 deelnemers. Er werden 9 leden- en 7 bestuursverga deringen gehouden. 't Jaarverslag van den penningmeester noemde den financieelen toestand gunstig. Door zuinig beheer sloot 1924 met een ba tig saldo. JBij 't opmaken van de begroo ting over 1925 werd gerekend op behoud van de gemeentelijke subsidie, waarvoor reeds bij voorbaat dank werd gezegd aan het vertegenwoordigend lid van 't Dag. Bestuur der gemeente. Aan het Hoofdbe stuur werd 506 afgedragen, 't Verslag be sloot met de aansporing aan de leden, nieuwe leden te werven. 't Verslag van den bibliothecaris maakt melding van de geringe belangstelling van de leden voor de bibliotheek. Aan 10 le der» werden slechts 19 boeken uitgeleend. De boekenschat werd verrijkt met. 27 wer ken. De boeker verkeeren in goeden staat. De begrooting voor 1925 werd behandeld en vastgesteld met een vermoedelijk batig slot van 22 70. De verkiezing van 3 leden van 't bestuur wegens periodieke aftreding (de aftreden den waren niet herkiesbaar) had tot resul taat, dat de heeren A. Jager en E. A. W. Hirschfeld bij eerste stemming en de heer H. Heesbcrge bij tweede stemming werden verkqzen In de tusschentijdsche vacature (door bedanken van den heer J. Mey), werd voorzien door de verkiezing van den heer G. J var. Dijk (bestuurslid-vakman). De aanwezigen namen hun benoeming aan. Over dc instelling van een „Moederdag", waarover het bestuur met de hoofden van scholen geconfereerd had, kon nog weinig positiefs gezegd worden. De verdiensten van den heer Muyen, die naar een andere afdeeling overging, werden door den voorzitter naar voren ge bracht. (Op de vorige vergadering bij abuis verzuimd). De „Vragenbus" vroeg naar den naam van eenige ingeleverde plantjes. De rondvraag leverde geen bijzonders op. Alleen wilde een der leden, dat 't be stuur de mogelijkheid zal onderzoeken van 't uitreiken van stekplantjes aan school kinderen ter opkweeking, op de wijze, zoo- als de ver. Floraüa, dat doet. De heed v Ncdefhasselt wees op de groote bezwaren van deze kweekerij, met 't oog op de vele kassen in deze gemeente. Onmogelijke concurrentie voor nietbezit- ters van kassen! Tot slot deelde de voorzitter nog mede, dat op een der volgende bijeenkomsten, Prof. Stomps een voordracht met licht beelden zal houden over zijn reis door 't eiland Ceylor.. Vacantie Kolonies. De opbrengst van de in December gehouden collecte, ten ba te van de „Vacaniie-Kolonis", bedraagt niet minder dan 672.75. Een woord van hulde voor de kranige jongens en meisjes die dit mooie bedrag bij elkaar wisten te krijgen, mag hun zeer zeker niet onthouden worden. BARCELONA, 21 Jan. Bij een botsing tus schen 2 watervliegtuigen viel een der ma chines, omlaag. De aviateur kwam in 't water terecht en verdronk. LONDEN, 21 Jan. Bij de opening van de nieuwe zitting van het Indische Parlement heeft de onderkoning lord Reading gespro ken over den ernsligen toestand, die is ont staan door de ontdekking van eenige samen zweringen eenige maanden geleden. Van alle kanten wordt thans toegegeven, aldus de on derkoning, zelfs door de meest overtuigde tegenstandets, van bijzondere maatregelen en wetten dat in Bengaleh een Seravistische beweging bestaat en dat samenzweringen zijn gesmeed voor ernstige misdaden. Wij houden ons bezig met geheime vereenigingen die ernstige misdrijven voorbereiden. WASHINGTON, 20 Jan. De Senaat heeft met 45 tegen 22 stemmen geweigerd de kwestie te behandelen van de elevatie-ka nonnen aan boord van 13 Amerikaansche oor logschepen om even sterk te worden als de Britsche schepen. LEMMER, 21 Jan. Gisternamiddag ge raakten ten gevolge van verzanding van de Lemsterhaven, achtereenvolgens 7 geladen schepen in den mond van de haven aan den grond, waardoor de haven voor geladen schepen onklaar was. Op last van den bur gemeester heeft een sleepboot alle schepen weer vlot gebracht, 's Avonds 11 uur werd het laatste schip hier binnengesleept en was de haven weer bevaarbaar. LEIDEN, 21 Jan. Hedenmorgen 6 uur brak brand uit in een kaarsenfabriek in de Volkmakersteeg. Het perceel brandde geheel uit. Oorzaak onbekend. Verzekering dekt de schade. Naar wij vernemen, zullen binnen 3 maan den de onbewaakte overwegen voorzien worden vaq een waarschuwingssein, dat bestaan zal In een typiscb gevormde paal met een waarschuwingsbord. Bedoelde bor den zijn ontworpen met medewerking van de Kon. Ned. Automobielen-club en de A. N. W. B. cn goedgekeurd .door den Mi nister van Waterstaat. De palen zullen geplaatst worden 150 M. ...geneest tS verrassend snel van j Rheumatièk Ischias Verkoudheid Griep Slapeloosheid Jicht Influenza Spit Hoofd- en Zenuwpijn Gen zing en onschadelijkheid gegarandeerd. Dt/k jbaat tg alia pot heken cm Drops te o f'Ö.SO tn f2.-. I 437e NED. STA ATSI OTERI.l Trekking van Woensdae 21 januari. 5e Klasse 3e I list, Hoose prijzen; 4280 J 15.000. •3726 f 2000. 21025 1500. 161S8 21157 1000. 1902C I 400. 371 7963 19736 22607 200. 1762 6799 10738 11032 16JS5 17673 19122 t 100. Priizen van 70: 15 361 382 521 821 1054 1195 1628 1649 2385 2507 2637 2777 2786 2799 2829 2876 3099 3184 3624 3705 3729 3840 4076 4293 4408 4603 4938 5037 5073 5087 5239. 5733 5786 6084 6257 6587 6767 6770 6878 6991 7031 7159 7487 7879 7S90 8197 8406 8606 8683 9146 9470 10057 10067 10087 10130 10792 10849 11022 11194 11250 '11346 11465 11468 11545 11811 11906 12090 12236 12269 12287 12387 12453 12616 12668 12725 12959 12983 13092 13164 I3U6 13235 13280 13302 13385 13552 13591 13600 13643 13775 13805 13904 14306 14342 14346 14351 14365 14459 14496 14538 14556 14618 14709 14763 15161 15235 15298 1558) 15627 15696 15738 15744 15845 15891 15905 15917 16042 16328 16433 16505 16554 16594 17032 17133 17157 17795 17835 17952 17964 180-42 18364 18678 18684 1S895 18954 19107 19185 192S1 19559 19591 19642 19647 19842 19909 19922 20030 20176 20269 20389 20414 20672 20761 20812 20853 21029 21302 21313 21515 21540 21884 21904 22241 22274 22385 2238S 22932 NIETEN 11 64 65 82 107 127 339 515 570 582 602 657 720 77 3 848 873 877 888 909 910 954 1064 1071 1U92 1113 1201 1372 1376 1449 1571 1581 1587 1601 1680 1759 1793 1795 1815 1869 1SS6 1914 1923 2016 2086 2161 2205 2257 2278 2346 236! 2485 2496 2512 2522 2565 2581 2614 2663 2S54 2925 2989 3058 3066 3117 3119 3131 3170 3237 3292 3439 3453 3528 3554 3644 3689 3735 3782 .3824 3909 4032 4189 4210 4332 4348 4356 4471 4524 4553 4687 4699 4719 4775 4806 4835 4945 4S48 4877 4930 4963 5018 5025 5026 5050 5065 5117 5149 5166 5227 5263 5274 5317 5339 5369 5389 5429 5439 5469 5493 5586 5589 5637 5648 5656 5719 5725 5752 5823 5829 589b 6060 6078 6083 6150 6170 6219 6343 6480 6525 6529 6546 6565 6675 6733 6772 6908 6995 7064 7119 7155 7406 7509 7625 7669 767)2 7795 7840 7867 794S 7965 79S8 S010 8052 8056 8132 815S 8170 8198 8292 8474 S476 8583 8587 8625 8763 S827 8828 8843 8646 8997 9030 9047 9094 9115 9197 9308 9439 9509 9575 9606 9639 9665 9683 9688 9708 9711 9824 9839 9942 JÜUUS 10054 10202 10435 10437 10450 10554 10557 1U6'12 10679 10787 10841 10892 10913 10915 10947 11023 11030 11135 11141 11170 11299 11310 1318 11525 11577 11589 11591 11641 11655 11677 11681 11736 11798 11829 11.838 11842 11999 12045 12051 12058 12064 12242 12416 12417 12447 12449 '.2466 12478 12490 12567 12634 12783 12845 12850 12857 12930 12946 13022 13079 13100 13137 13166 13241 13278 13281 13296 13329 13428 13447 13471 13513 13541 13623 13646 13743 13S38 13884 13899 13934 13964 14010 14019 14028 14117 14157 14201 14271 14303 14447 14452 14467 14509 14521 14643 14645 14785 14852 14863 14957 14960 14963 14982 15056 15077 15101 15163 15206 15225 15229 15263 15299 15350 15365 15385 15402 15508 15644 15668 157)7 15729 15855 15873 15884 15923 15958 1.5992 1606.3 16068 16161 16165 16167 16181 16187 16191 16192 '.6193 16226 16232 16240 16241 16265 16277 16289 16332 16379 16427 16456 16548 16577 16599 16652 16675 16686 16710 16787 16824 16867 16892 16986 1711S 17141 17153 171S8 17201 17213 1721S 17219 17355 17401 17433 17483 17507 17547 17617 17655 17663 17669 17686 17691 17732 17744 17841 17S42 17860 17967 17973 1Ï985 17986 18002 18004 15032 18039 18090 18143 18154 18236 18237 18308 18314 18338 18347 18358 18386 1S423 15436 18450 18523 IS530 IS539 18567 18575 18734 18769* 18792 18819 18945 18997 19060 19067 19136 19138 19179 19247 19281 19316 19337 19367 19394 19418 19429 19461 19471 1S495 19496 19498 19532 19534 19651 19702 19738 19747 19772 19790 19802 19807 19899' 19932 19936 19976 19992 20019 20041 2004S 20066 20070 20089 20115 20137 20185 20362 20481 2Ü497 20526 20536 20556 20585 20645 20664 20694 20695 20966 21028- 21058 21101 21154 21212 21319 21322 21350 21423 21474 21499 21579 21646 21584 21737 21811 2185? 21926 21937 22-100 22032 22035 22063 22104 22171 22204 22274 222S6 22357 22372 22375 22554 22569 22638 22684 22686 22726 22796 22834 22857 22363 22520 22967 5e Klasse 2e Lijst 14636 tn.z. met 70. van de overwegen en zullen binnenkort door de Nederl. Spoorwegen worden aan besteed. ROTTERDAM, 20 Jan. Naar wij ver nemen is de situatie van de Harwich-boot Archangel, die gistermorgen bij Hoek van Holland gestrand is, zeer gevaarlijk. Er is zeer veel kjns, dat het schip verloren zal gaan, daar men getracht heeft zonder resul taat het schip los te sleepen. KGi 1 Hei antwoord ls: een advertentie geplaatst in de NIEUWE. HAAMUEMSCHE COURANT me t Haar lö.OOO exempt, oplage 4

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1925 | | pagina 2