Uw -gezondheid WYBERT TOONEEL. DE SPAARNEBANK LAATSTE NIEUWS. GEMENGD NIEUWS. „WiENS BROOD MEN EET, DIENS WOORD MEN SPREEKT' zoo hoort men vaak beweren Hoe BETER brood ge dus tracteert Hoe meer men 't moet waardeerenl Geeft gij dus ook Uw personeel het PRIMA BROOD V0N FRANKEN dan zal het U - is 't spreekwoord juist - door daden dubbei danken I DE DIEFSTALLEN BIJ DE CENTRALE WERKPLAATS. Nog meerdere personen aange houden. Rijwie gevonden. Een bescheiden „dief". Naar de Reiniging. De verlaagde loonen bij de N. Z. H. tram. De 70-ste verjaardag van Leonard A. Springer. De zwijntjesjagers weer in actie. Gouden echtpaar Contract-Actie Meubelbedrijf. De nieuwe directeur van het Post- en Xete',Tr">''W",'Utoo''. Ingezonden mededeeiingen a 60 cents per regel. Zijn Uw handen en lippen Tram defect. Een tramrijtuig dat niet te remmen is. Joop ter Heul. VOOR DF.N POLITIERECHTER. RUPGF.3M IKF STAND A-vANVALKEriBÖR 161V2" 146 Va i3Va 81V2 2lV2 Wisselkoersen en koersen van Bankpapier. «9ö 419 639 962 1163 1551 1775 1967 2176 2397 2701 2874 3370 3697 3901 41S7 4522 4787 5091 5375 5671 5995 6247 6483 6S16 6985 7219 7583 7754 8026 8238 8400 S700 8956 9206 9468 9817 9944 HEEMSTEDE LÏSSE r Man verdronken De moord op den makelaar Busch. I nissionarissen voor Palestina zouden opbe ren. Vervolgens werd door Z.Em, met groote belangstelling het gebouw bezichtigd en na, terugkomst hield de patriarch voor de stu denten een conferentie, die niet korter dan een uur duurde en waarin hij sprak over de taak van den Kath. priester in het H. Lane en op buitengewoon interessante wijze de toeslanden in het H. Land beschreef. Hij deed een beroep op de edelmoedigheid det leminaiisten om het hunne te doen ten »oordeele van het H. Land. Tegen 6 uui rertrokken de hooge gasten per auto weder om naar Haarlem. Hedenavond te 6 uur zou Z.Em. een be zoek brengen aan het groot-seminarie te Warmond. Waarschijnlijk zal Z. Em. op het groot-seminarie overnachten en morgen zijn reis voortzetten naar Brussel. Hieronder volgen nog enkele bijzonder heden over den hoogen bezoeker. Mgr. L. Bariassina, sinds 1920 Patriarch van Jerusalem en daarvóór pastoor der kerk van St. Jan van Lateranen te Rome, is een broer van den apostoüsch-prefect van Kat- fa. Z Z. werd op 30 April 1872 te Turijn geboren. Hij werd priester gewijd, was di recteur der patronaten en pelgrimsreizen te Lourdes, rector van St Pelagie, geestelijk directeur van bet college der Propaganda in 1911, pastoor van St. Jan van Lateranen te Rome in 1912, werd gekozen tot titulair- bisschop van Capharnaüm op 9 Augustus 1918 en denzelfden dag benoemd te Jerusa lem. Mgr. werd gewijd in St. Jan van Late ranen door Kardinaal Pompili den 8sten September en kwam te Jerusalem aan einde October daaraanvolgende, benoemd tot apo stolisch administrateur van Jerusalem den lóden December 1919 na het cardinalaat van Mgr. Camassei en vervolgens benoemd tot patriarch in het consistorie op 8 Maart 1920 als opvolger van Kardinaal Camassei, die al trad. Het patriarchaat is de hoogste der hiër- aichir.e graden uit het Episcopaat. De meeste der patriarchaten zijn thans echtei .eretitels geworden Men onderscheidt de 'atriarchen van den „Westerschen of La- .ijnschen ritus" en die van den „Ooster- =chen Ritus." De eerste Patriarch van hei Westen is de Paus van Rome (zetelkerk is de St. Jan van Lateranen): die van het Oos ten, de Patriarch van Jeruzalem, wiena rechtsgebied het Heilig Land is, door de Franciscanen-Orde bediend; deze beide pa- triarchaten zijn van apostolischen oorsprong. Deo* de Recherche zijn, in verband met de diefstallen en verduisteringen van lood, tin. koper enz, van de Centr.Werkplaats als nog aangehouden den 41-j. koopman J. M. v. d. B„ verdacht van heling, de 25-jarige bank werker J. J. G., verdacht van medeplichtig heid aan diefstal, de 21-jarige sjouwer G. G., verdacht van diefstal, de 54-jarige machinist J. C v. T verdacht van diefstal en heling, allen te Haarlem woonachtig.Ver- tolgens is nog aangehouden de 31-jarige ar beider J. J. v. d. M., eveneens te Haarlem woonachtig, die bekend heeft gedurende den afgeioopen zomer en herfst 80 K.G. sta ven tin-compositie te hebben ontvreemd. Alle aangehoudenen, uitgezonderd de koop man J. M. v. d B., hebben bekend. Des niettemin zullen zij allen met de personen, die Vrijdag reeds aangehouden zijn, aan de Justitie worden voorgeleid. De directie van den Nachtveiligheidsdienst en Contróle maakt bekend, dat in den nacht van Zaterdag op Zondag een rijwiel is gevonden. De eigenaar heeft zich nog niet aangemeld. De belanghebbende kan aan het <antoor van den Nachtveiligheidsdienst en Contróle, Raaks 32, zijn verloren rijwiel te rugbekomen Van een rijwiel, dat onbeheerd stond voor een perceel aan den Kruisweg, is het be lastingplaatje afgehaald. Misschien dat het plaatj emeer waarde had dan de fiets! TYPO- EN LITHOGR. MANNENKOOF „KUNST NA ARBEID." Bovengenoemde vereeniging hield gis feravond in het gebouw „Zang en Vriend schap" haar goed bezochte jaarvergadering De verslagen van secretaris en penning meester werden onder dankzegging goed gekeurd. De verc c ri ïg bevindt zich in ee. bloeienden toestand. De aftredende bestuu-sleden, de heeren H. Rijkens, Ie secretaris B. P. A. Fransen, 2c penningmeester en P. de Munik, commi saris, werden bij acclamatie herkozen. Tot leden der kascommissie werden be noemd de heeren C. Slagboom, W. Vermes- R. M. Bezem en A. G. Broekman. Over verschillende zaken van huishoude lijken aard hadden geanimeerde besprekin gen plaats. Bij genoegzame deelname zal di jaar weer een boottocht georganiseerd wor den. ..Met een opwekkend woord tot de leder om allen mede te werken aan den verderen bloei der vereeniging sloot de voorzitter de /er radering. kunt U tegen de gevaren van verkoudheid het beste beschutten met de desin- Fecteerecd en oplossend werkende WBLSTT.H Groote doozen 65 Cts hTw Ty^Z~3am W)llnimi»H'u'iiiiiiHiiii)i,i)iiimiii'niiH)iHMm,:it'-ij'nïii",.uuu"f inmtiwmiUTH Het huisraad van van 1-t. in de Drape- ftierslTaat, dat gerechtelijk op straat was ge zet, fs door de Gem. Reiniging wegge haald en overgebracht naar haar terreinen aan den Harmenjansweg. De door de directie der N. Z. H. tram /astgestelde verlaagde loonen voor het per soneel ziin Vrijdag voor de eerete meel uit- beteald. Eenigen vaa het pereoneel wilde» op den bctalingestaat favullen: „ontvangen onder protest", hetgeen eerst niet werd toe gestaan, doch waartegen de directie, nadat hiertoe het verzoek was gedaan, geen be zwaar maakte*, Zaterdag 1.1. vierde de bekende Neder- lar.asche tuin-architect Leonard A. Springer zijn 70sten geboortedag. In verband met dezen dag werd er m zijnen huize aan de Alexanderstrait de mi ags een druk bezoch te receptie gehouuw., terwijl des morgens legio telegramman uit alle deelen des lands den heer Springer gelukwenschen kwamen overbrengen. Hierbij waren o.m. felicitaties van Burge meesters en Wethouders der gemeenten Tilburg, Meppel, Schoonhoven, Wageningen en Alkmaar de afd. Bouwkunde van de Technische Hoogeschool te Delfthet personeel van Bosch-Bouwproefstation te Wagen i-.igen Maatschappij tot Bevordering der Bouwkunst, Bond van Ned. Architecten de Rector Magnificus van de Landbouw Hoogeschool te Wageningen en verder nog nen talrijke officieele en particuliere perso nen. Van hen, die den grijzen jubilaris persoon lijk kwamen gelukwenschen, noemen wij o.m. den Lector van de hoogere Tuinbouw school te Wageningen, den heer H. A. Har- togh Heys van Zouterveen den Park architect van Diepheim, den heer Hugo A. C. Poortman, tevens voorzitter van de Ver. Bond van Ned. Tuinarchitecten Mej. Heengst, directrice van de Tuinbouwschool te Rijswijk den heer Westbroek, Dir. van de Gem. Plantsoenen in Den Haag den heer pj. F. Roeters van Lennep, die, evenals a[[2 reeds genoemde personen, bestuurslid ;s"van den Bond van Ned. Tuinarchitecten voorts de heeren Ern. H. Krelage en H. J. Voors» respectievelijk voorzitter en secretaris van ^et Hoofdbestuur van de Algemeene Vereeniging van Bloembollencultuur den oud bur8eiReester v2n Haarlem, Jhr. J. W. G. Boreel van Hoogelanden, die den heer Sprin ger tevens een viertal prachtige penteekenin- oen in lijst, oude stadsgezichten van Haarlem, overhandigde den Burgemeester van Bever wijk, Jhr- Strick van Linschoten den burge meester van Bloemendaal, Jhr. A. Bas Backer, met den Wethouder van Nederhasselt en den secretaris van de gem, Bloemendaal Mr. Dr. Veertn, Dr. W. Postumus Meyens, voor zitter van de afd. Bloemendaal van de Kon- Ned. Vereeniging van Tuinbouw en Plant kunde en den heer kolonel C. W. de Visser namens de Vereeniging Plant- en Vogeltuin te Bloemendaal, en tenslotte den tuinarchitect van Oosterbeek, den beer S. Voorhoeve, en het gemeenteraadslid van Bloemendaal den lieer de Roo van Alderwerelt. Ook de w.n- Burgemeester van Schoten, Mr. N. J. N. E. Heerkens Thijssen, kwam persoonlijk zijn gelukwenschen aanbieden. Het woo:d werd o.m. gevoerd door den heer S. Voorhoeve, die als oud-leerling van den heer Leonard Springer, hem prees als een uitmuntend leeraar, en een persoonlijk heid van veelzijdige kennis, die zeer veel op het gebied van tuin-architectuur in Neder land heeft tot stand gebracht en zooveel heeft gewerkt voor den Ned. Bond van Tuin architecten. Namens den Raad der Gemeente Bloemen daal en namens het speciaal voor den heer Springer gevormde Comité, alsmede zichzelf werd vervolgens het woord gevoerd door den Burgemeester der gera. Bloemendaal, Jhr. Bas Backer. Deze spr. las eerst een brief voor van het Comité, waarin den 70-jarigen tuinarchitect hulde en dank werd gebracht voor het vele, in de Gem. Bloemendaal tot tand gebracht, en dat het haar een voldoe- ing was te weten, dat het werk van den heer Springer door het geheele land op zulk een hoogen prijs werd gesteld. Spr. deelde mede dat op 22 December in den Raad der Gem. Bloemendaal bij acclamatie besloten was om als een stoffelijk blijk van hulde den tuin architect Leonard A. Springer een bedrag van 500.toe te kennen op zijn 70sten geboortedag. Verder verzocht de spr._ aan den heer Springer namens het Comité om zijn verlangen voor een door hem gewenscht cadeau kenbaar te willen maken. Vervolgens werd de heer Springer toe gesproken door den heer Ds. W. Posthumus Me yes, als voorzitter van de Afd. Bloemen daalVelsen van de Kon. Ned. Vereeniging van Tuinbouw en Plantkunde, die in een geestige toespraak, den krassen grijsaard o.m. vergeleek met de dulce Arnora voor wat het bittere van het leven, door hem ondervonder betreft, en met de spring-balsemien, die a s men hem zacht nadert, van balsemenden aard is, doch wanneer men hem grof aanpakt, in het gezicht springt, en verder vergeleek pr. hem met een boom met flink gezond kernhout, die allebei hartgrondig het land lebben aan zwammen om hem ten slotte te vergelijken, wanneer hij zijn doel bereik teeft, met de Veronica, als den eereprijs van iet leven. Bij de vela geschenken en hulde- vlijken, welke o.m. waren ingekomen, en ,v.o. een fraaie microscoop en de 6 deelen van „The Standard cyclopedie of Horticulture", was eveneens een oorkonde uitgevoerd door :en heer Bijlhouwen, assistent bij de Land- louwhoogeschool te Wageningen, waarbij ien heer Springer het eere-lidmaatschap van ten Ned. Bond van tuinarchitecten werd angeboden. Ket beh< f zeker wel niet ge- ;egd, dat een groot aantal bloemstukken, toowel van vereenigingen, als van particu- iere personen was ingekomen. Een heerenrijwiel, dat stond voor een tap perij aan den Jansweg, is dcor een ander dan den eigenaar onrechtmatig meegeno men. Op Dinsdag 10 Februari a.s., hoopt bel echtpaar Dirk van Gelder en Carolina Sluiters, wonende Camphuisstraat 19, den dag te herdenken, waarop het vóór 50 jaar in den echt werd verbonden. Sinds een aantal jaren was er tijdens de actie tot vernieuwing van de collectieve arbeids-overeenkomst samenwerking tus- schen den modenen R.-K. en Christ. Bond an Meubelmakers en Behangers. Voor de thans loopende actie inzake ver nieuwing van het in Maart a.s, aflopoende contract is ditmaal geen samenwerking ver- .egen en worden door iedere organisatie afzonderlijk de diverse voorstellen aan de patronsbonden toegezonden. Naar wij vernemen, gaat het in hoofdzaak hierom, dat de R.-K. Eond in het nieuw vast te stellen contract, in tegenstelling mot den Neutralen Bond geen loonsverlaging wil invoeren. Dit is dan ook de reden, dat zooals gezegd, door iedere organisatie if- ingezonden. BJj K. h de heer H. J. M. A. Jaaaeea, directeur van het pesthatrtoor te Dordrecht. benoemd tot directeur van het postkantoor 'alhier. Tevens is benoemd tot directeur van het Telegraafkantoor alhier, de heer J. H. pijnlijk, schraal o gesprongen door de koude gebruik dan de heerlijk verzachtende en snel genezende Purol. In doozen van 30, 60 en 9 cts Bij apothekers en drogisten. Belgraad, directeur van het Post- en Tele graafkantoor te Meppel. Gistermorgen tegen half 8 geraakte een motorwagen der N. Z. H. T. M. in de Ko ningstraat defect. Het was echter spoedig verholpen, zoodat geen noemenswaardige vertraging ontstond. Gistermiddag omstreeks kwart voor drie kwame en 'ledige wagen van de E. S. M, de Tempelierstraat uitrijden om naar de Re mise te gaan, daar de luchtrem defect was cn niet meer werkte Ter hoogte van den Koninginneweg, daar waar de E.N.E.T.-lijn gedeeltelijk met de E. S. M.-lijn samenvloeit, had een Enet-wagen gestaan, welke juist weer in beweging was gegaan. De E. S. M.- wagen moest dus stoppen en daar de lucht rem weigerde, moest hij den wagen met de handrem tot stilstand zien te brengen. Daar ook deze rem niet funptionncerde gebruikte de bestuurder de electrische rem wat al evenmin hetg ewenschte resultaat had. Het gevolg was dan ook dat da E.N.E.T.-wagen werd aangereden en het truck van den wa gen buiten de rails kwam te staan, nadat eerst een electrische paal werd aangereden, welke hiertegen niet bestand bleek en boog. Het tramverkeer had anderhalf uur vertraging. De dienst werd echter door overstappen onderhouden. Gelukkig bad er bij deze aanrijding, die gedeeltelijk te voorzien was geweest, geen personolijke ongelukken plaats, maar de vraag is hier zeker wel gerechtigd waarom men een tramrijtuig, waarvan men wist dat de remmen den wagen niet tot stilstand konden brengen, alleen van de Tempelier straat naar de Remise liet rijden. Wat het niet veel secuurder geweest om hem aan een, naar Zandvoort rijdenden trein te kop pelen en bij de Remise even af te haken? Dit zou ons althans den juisten weg geleken hebben! Directie Verkade en Verbeek. Van het overal zoo 'n gunstig ont haal ontvangen hebbend blijspel „Joop ter Heul", naar de boeken van Cissy van Max- veldt bewerkt door Dom. de Gruyter, werd Zondagmiddag ook hier ter stede in den Stadsschouwburg een opvoering ge geven. De aanwezigen (hoe jammer, dat ook thans weer de zaal slechts matig bezet was) hebben ten volle genoten van dit heerlijk stuk, dat zoo schitterend vertolkt werd. Julia de Guyter gaf de Joop te Heul weer, zooals men zich haar denkt, het robbedoe- zige meisje, dat in haar manier van doen meer „jongen" is, maar waarin een gouden hart schuilt. Eerst verkeerd beoordeeld, wordt zij later ten vole gewaardeerd. Julie (Mien v. Kerckhoven-Kling) en Kses (Dom. de Gruyter) gaven een prachtige uitbeelding hunner rollen. Hetty Beck gaf een kostelijk type van een dienstbode. Het publiek was gul met applaus, dat aan het einde tot een ovatie uitgroeide Een rijwielolaatjc „geleend". De 18-jarige los werkman Gerard K., te Haarlem, reed op' 24 November met z'it fiets, waarvan ie 't belastingplaatje beweert verloren te hebben, langs een bouwwerk in Schoten, en zag daar in een van de leege nieuwe huizen een rijwiel staan, waarvan hij toen 't rijwielplaatje maar afpeuterde om 't zelf te gebruiken. Hij verzekert, die ie var. plan was, 't weer terug te brengen, maar dat daar niet van gekomen is. De Officier noemt die handelwijze echter eenvoudig diefstal, al is bekl.'s daad mis- sch'en als een onbezonnenheid wat te ver goelijken, en eischt 20boete of 10 dagen hechtenis, waartoe de rechter hem ook veroordeelt. Poging tot zware mishandeling. De 19-jarige vrachtrijder Frans B„ te Be- verwük, was nogal een lastig heer en zoo was hem dan ook door G. H. S„ die te Beverwijk zijn schoonmoeder's cafó exploi teert, de toegang tot dat lokaal verboden. Dat zihde ons heerschap echter niet en teen ;e er oo 2? November weer eens een borreltje wilde gaan halen, verzekerde hij van te voren, dat ie. als 'm niet getaot werd. er het me» wel 'ne qver ha'en zou Hil werd door S. gesommeerd zoodra hii was binnengekomen, weer heen te gaan en •oen daaraan geen gevolg opgeven werd ontstond een worsteling, waarhii.B het on derspit delven moes' en naar buiten <*e- t-aóen werd. Daar fiasHe hii echter ui* ziin binnenzak een monstrueus mes te voor- sehiin waar hi' O'eri dag bieten mee ge bakt bad en wilde daarmede 15 in de borst s'eken. waarin bii a'leen verhinderd weH doordat een der omstanders bem bij ziin ias to-ugtrok en S hem met een trap af- WP(*rnf Pf O'firier meent dat wegen» dit wede» •echteliik binnendringen en deze poging tpt zware p-i»baride)ing. alleen g-vangenisst»a* opgelegd hpn vorder en e'wM 3 maanden Waartoe de rech'er den beklaagde dan ook veroordeelt. Eendend'eSnta' De 29-iarige veehouder Reinde-j R fe Pnrmerpnrl js zic.li 8ede»t kort ook op de eenden-fokherii gaan toeleggen Hij had er on de mark' een troep gekocht maar toen 'ns wat vreemde eenden bii 'm waren ko men aanzwemmen vond hi' bet fnnlaats van de eigenaars. wier merk re dr0f(ren, te waarschuwen, wel zoo profijtelijk, ze maar in z'n bok te zp*'en en z'n eigen merk or de snavels te teekencn. Maar 't geviel, dat een der verduisterde eenden, op 'n goc'en keer weer 'ns naar d'r ouden baas teru-*zwom. en toen die Re-'nderf'» werk on 'r snavel zag. ging ie 'ns ki'ken of deze misschien meer van zijn benstie.s bad ingepikt. Fn iawel, daar kwamen V ui' Reinde»t's hok nog drie tvoorsohjln van dcnz»!f-'en eigens»- Jan K. en nog vier van eeo ander De Officier v'ndt dat de Inor.e Roinder-t daar maar 'ns 8 dagen voor brommen moet maar de rechter i« clementer én geeft 'm 30.boelc of 5 dagen hechtenis. „De menschen buiten moeten elkander kunnen vertrouwen, en' van dat vertrouwen heb je schandelijk micbruik gemaakt," meent hij. „Ik heb er ook spijt genoeg van," be tuigt Reindert. „Dat geloof ik wel, maar behalve die spijt moet je ook die dertig gulden boete maa- 'ns voelen vindt de rechter, Gehortn. 22 Ta-u»ri A van W 1 ui- Vel- Vit»-ho"t d van A J Tw»«"d» Oen». 23 Januari d. van A. "oeréBosr. d. van M. J. Kubbinga—Vemig. d. van J. Dekkerde Ruiter 24 Jan. d. van M. J. VerdamLucas. - z van J. J. Veering Basten. z. van A, S. Tonnissenv. d. Kloet. 25 Januari, d. van J. Luijten Bucclot. d. van S SteenkistKrom. 26 Januari z. van W Pirovanode Nijs. Overleden: 22 Januari. C. Neelemans, 69 Hagestraat. P N. 2 j,, z. van C. v. d. Brande, Zijlstraat. 23 Januari., S. v. Rijn- Knij'n, 65 j., Gen. de Wetstraat. 24 Jan. M. PeekOtte, 60 j., Nieuwe Gracht. A. Abrahamson, 66 j., Sophiastraat. D. C. KraaijHulman, 72 j. Teijlerstraat. L. TitBorman, 56 j„ Hazepaterslaan. C. v. Beek, 33 Scheepmakersdijk. L. Euwen- de Neeling, 75 j., Korte Hofstraat. 25 Januari. W. H., 14 m.. d. van W. H. Smit. A. L. Dyserinckstraat W BoereeKlan- derman, 78 j., Tcijlerslkofjestraat. .J. h. 2 m., d. van W. Baars, in een woonschip aan de tsOosingelgracht.J. B. Roozen, 67 j., Kamperlaan. NED. R. K. BOND VAN SPOOR EN TRAMWEG-PERSONEEL. De Ned. R. K. Bond van Spoor en tram wegpersoneel herdenkt zijn 4e lustrum. Dit feest wordt herdachtjjmet 2 groote feestverga- deringen, welke respectievelijk gehouden wor den op 25 en 31 Januari in de groote zaal van St. Bavo.Gisterenavond heeft alzoo de eerste plaats gehad, en mag ruimschoots geslaagd heeten. Des 's morgens was voor alle leden in de kerk van St. Antonius van Padua door den geestelijk adviseur den W.eerw. heer F. A. Burwmkel een H.Mis opgedragen, waaronder een groot aantal leden communiceerden, waarna in de Bavo een gemeenschappelijk ontbijt plaats had. Onder dit ontbijt werd den scheidenden geestelijk adviseur die door Z. D. H. e(ders als pastoor is benoemd, door den voorzitter der jubileerende afdeeling de heer P. de Rooy een foto in lijst van het af- deelingsbestuur aangeboden, als herinnering en als blijk van sympathie. De Eerwaarde heer Burwinkel dankte voor dit huldeblijk met enkele woorden waarbij hij den wensch uitsprak, dat ook de leden van St. Augusti- nus hem niet zouden vergeten- De feestvergadering des avonds werd inge zet met eenige goed uitgevoerde muzieknum mer van de R. K. Harmonie Euphonia uit Ovcrveen onder leiding van haar directeur den heer J. W. Lefeber, waarna door alle aanwe zigen het Roomsche Blijdschap werd gezon gen. Door den heer O. L. M. Geers voorzitter van de feestcommissie werd vervolgens een korte inleiding gehouden waarin de spr. voor eerst een woord van dank bracht aan die ve len die dien morgen het H. Misoffer hadden bijgewoond en tot de H. Tafel genaderd wa ren. Spr. deelde mede dat gedurende het daarop gevolgde ontbijt aan Z. D. H. den bisschop van Haarlem een telegram van aan hankelijkheid was gezonden, waarop namens Z. D. H. een telegram van gelukwensch ge zonden was, waarin Mgr. tevens zijn bisschop- pelijken zegen gaf. (applaus.) Voortgaande zeide spr. dat hij zich had afgevraagd, in verband met den slechten tijd, en hetgeen de leden van den bond, in de af geioopen jaren meegemaakt hadden, of er wel reden was om feest te vieren. Het feit echter dat de afdeeling vóór 20 jaar werd opgericht kon echter niet onopgemerkt voorbijgaan. Op deze feestvergadering wilde de spr. vooreersteen woord van hulde en dank bren gen aan de pioniers van de afdeeling Haar lem die vóór 20 jaar den moeielijken arbeid, van de afdeeling Haarlem in het leven te roepen hebben tot stand gebracht. Dit waren de heeren K. Donsen, P. C. Bottelier, P. Gil- demeyer, A. en H. Hoekstra, H. Holdorp, P. Hopman, J. Kruiver, L. Klaassen, A. Kruiff, H. Lippes, D. Marchant, S. v. d. Mey, A. Passchier, Th. Uitermark, A. D. Vlaaskamp,- Colpa, en de gabrs. Emmerik. Djt waren de mannen, die voor 20 jaar door 'n taaie opofferende volharding en van sterke eensgezindheid de afdeeling Haarlem tot stand hebben gebracht. Thans willen wij feestvieren aldus spr. om de onderlinge ka- meraadschappelijkheid nog meer te ver sterken. Spr. riep vervolgens een woord van welkom toe aan den voorzitter van het hoofd bestuur den heer Hellemans, die zooveel voor den bond heeft gearbeid, alsook aan het afd. Bestuur in het bijzonder aan zijnen voor zitter den heer P. de Rooy, en aan het dage- lijksch bestuur van den R. K. Volksbond. Ver- der heette spr. welkom de tooneelvereeniging St. Genesius welke den avond zou opluiste ren met een tooneelstuk, en de Harmonie vereeniging Euphonia uit Overveen, die een keurig muziekprogramma zou uitvoeren. Spr. vestigde hierna de aandacht op de te houden verloting, waarvan de opbrengst zou dienen om het vaandel van de afd. wat op te knappen om ten slotte den wensch uit te spreken dat het resultaat van den avond mocht zijn, in het belang var. de Alg. Arbeidersbeweging, doch in het bijzonder van den Bond van Spoor en tramwegpersoneel, (applaus.) Vervolgens wsrd door alle aanwezigen uit volle borst het Bondslied gezongen, waarna de voorzitter van de afd. Haarlem de heer P. de Rooy nog een pittig woordje sprak, waarin de spr. zich af vroeg hoe hef met den bond zal staan als de volgende mijlpaal bereikt is. Spr. wekte alle leden op krachtig mede te werken opdat de Bond als dan zich in eenzelfde licht mag be vinden als thans het geval is. Een bijzonder woord van dank richtte de spr. vervolgens tot den geestelijk adviseur, wiens uitsteken de raad het Bestuur van de afd. zoo dikwijls heeft gediend, (applaus.) Vervolgens werd het woord gevoerd door den heer Hellemans voorzitter van het Hoofd Bestuur die in den breede uiteenzette het geen in de afgeioopen 20 jaren door den Bond St. Raphael is verricht geworden, en de moeielijkheden waarmede te kampen is geweest. Bij de oprichting van St Raphael werd het bondje uitgelachen en profeten voorspelden toen dat het wel weer gauw zou verdwijnen, of althans vele groote gebreken zou hebben. Dat deze voorspellingen niet zijn uitgekomen bewijst wel zijn 20 jarig be staan, als een bond de hechtste en sterkste van alle bonden. Uitvoerig ging spr. na, al dc voordeelen welke de bond in die jaren voor zijn leden heeft weten te behalen, doch dit alles zou nutteloos geweest zijn, aldus spr. indien het godsdienstig en Christelijk gevoel op den achter grond was geraakt. Geenszins i; dit echter het geval geweest honderden spoorwegmannen die misschien anders hun geloof verloren hadden in neutrale bonden hebben dit thans bewaard en dorst men vroe ger niet voor zijn Geloof uit komen, ja er zelfs niet over spreken omdat zij misschien voldoende kennis daaromtrent misten, thans zijn het mannen die weten wat ze willen en zeggen waar het op staat. Veel is er al bereikt, maar nog lang niet is alles zooals het wezen moet. Dit komt, naar spr's meening alleen omdat er zoovelen zijn die afdwalen van hun Christelijke beginselen, en hoe verder de wereld afdwaalt van het christendom des te slechter zullen dc toe standen voor de arbeiders worden. Meen niet dat men door klassenstrijd of Bolchewisme het doel zal naderen, hierdoor juist gaat de wereld ten gronde dir kent gij zien aan dè landen waar het ia. Allen door de christelijke beginselen weer in.de wereld terug te bren gen en er naar te leven- is het mogelijk weer een goede maatschappij te krijgen, waarde financieele toestand en de rechtspositie van LEEUWARDEN den arbeider, o e .lelijk mog lijk kan worden Laten de S. D .>.P.ers met hun voormannen maar een reisje naar Zwitserland gaan maken, wij moeten aldus spr. met de Paters op re traite,. Dat is het waaraan wij behoefte ge voelen, zoo moeten wij front maken tegen de ongeloovigheid en dan zal het een Maat schappij worden waar Christus Koning is en waar dus vrede en welcvaart zal heer- schen. Met een luid applaus werd deze enthousiast uitgesproken rede begroet. Vervolgens werd aan de Tooneélclub St. Genesius, onder afdeeling van de afd. Haar lem van St. Raphael, gelegenheid gegeven om van zich te laten hooren. Zij kwam voor het voetlicht met een historisch spel in 3 bedrij ven van Jan Grosveld, getiteld „Napoleon' waarin een gedeelte van Napoleon's leven wordt uitgebeeld. Een critiek over het stuk en het spel zullen wij hier maar niet geven, hetzij u voldoende te vermelden dat het pu bliek zich amuseerde. Een welgemeenden raad zouden wij echter de tooneelclub St. Genesius willen geven neem vooreerst nog een stuk van wat meer lichtelijken aard, ten eerste is het dankbaarder spelen en ten tweede vallen de regie en spelfouten niet zoo op, terwijl daarbij ook een minder sterke rolkenni nis door een makkelijk en levend „spel", dik- dikwijls nog te ondervangend is. Wij geloo- ven dan ook zeker dat het blijspel nu a.s. Dinsdag, dit stuk verre zal „slaan". De verloting welke hierop volgde, had zoo als meestal het geval is, possitieve en nega tieve resultaten, beiden respectievelijk ver tolkt door de winners en verliezers. Deze beide tegenstellingen waren echter niet in staat in het „zum Schlusz" volgende, onderonsje minder prettig te doen verloo- pen. Integendeel, het was een aangename besluit van een nrettken feestavond. (Gedeeltelijk gecorrigeerd.) MEDEGEDEELD DOOR De beurs opende heden iets luier. 437e NED. STAATS! OXERM, Trebkinz van Maantfaz 26 Januari. Se. Klasse 5e Lijst. Hcoge oriizen 2<A0 4432 4607 7459 10768 16697 1S609 1000. 3109 4230 12153 14918 2G73Ü 22181 f400. 9680 12190 13611 14051 16510 20175 ƒ200, 2421 14493 20'54 20895 22731 /100. Priizen van f 70: 173 214 219 473 694 695 700 757 762 986 1009 1017 1106 1318 1772 1839 1849 1911 2074 20/8 2094 2412 2607 2628 2664 2680 2709 2807 2830' 2S97 2947 2953 3053 3164 3206 3242 3336 3380 3385 '3476 3477 3490 3495 ,3531 3849 3934 4037 4069 4130 4245 4312 4426 4437 4459 4463 4525 4767 5426 - 5549 5638 5647* 5664 5830 5839 5S56 5881 3940 5090 6015 6139 6403 6534 6571 6632 6663 6940 6946 6967 6984 7051 7053 7369 7579 7602 7690 S047 8129 -8157 8401 8643 8673 8679 8699 9130 9145 9166 9200 9362 9519 9555 9670 9812 9865 9869 9912 10683 11707 12728 10747 10818 11781 12044 12848 13322 13676 13696 13918 14405 14445 14713 15540 15572 15575 10034 10097 10204 10328 10365 10667 11134 11238 11436 11495 12086 12460 J24S9 12524 13345 13451 13533 13577 13941 14072 14269 14327 14859 14923 14987 15534 155SS 15662 15715 15765 15777 - ,15900 15974 15980 16115 16322 16324 16334 16338 16496 16529 16537 16562 16613 16630 16663 16S41 16876 16929 17ÖJ2 17124 17209 17260 17338 17496 17524 17559 17611 17734 17738 17756 17939 17960 18033 18083 18173 18359 18564 18693. 18710 1S755 18975 18989 19Q35 19079 19113 19170 19200 19260 19299 19322 19371 19657 20092 20209 20322 20341 20572 20621 20643 20656 20750 20944 21004 21059 21360 21376 21410 21621 21689 21837 21855 21941 22076 22143 22244 22293 22353 22355 22491 22604 22709 22854 22S6S 2290S V. K HEDEN 5% Nederland 1919 97T/8 977/s t% Nederland 1923 102»/1# 102®/is 4'A Nedcrl. 1917 <J0l/l6 OOVifi 7% N.-L 1921 A.. 103V16 1031/1 s 6% N.-L 1923 D... 100'/ 8 1007/ 8 0'f 16 6 Oude Vaart 713/4 70 dito Gem, Eigend. 561/2 56 Mij „Nederland" Scheepvaart-Unie 137 137 Rotterd. Lloyd 130 Paketvaart 146 791/4 79 Holl. Stoomboot 25 251/4 H. V. A. 4293/4 4301/a Java Cultuur 3274/2 330 Jurgens gcw. .-1 7-9 - 79 - Koloniale Bank 1763/ j I75I/2 1 dische Bank *140 141 Cert Handel Mij. 124 124 1233/, 1231/2 Phoenix 66 Geconsolideerde 177 176 397 393 128 1271/2 Marine comm. '35/8 Vorstenlanden 156 157 Actions id 156 157 Comp. Merc. Arg. •83/4 19 Poerworedjo 1204/a 120 385 386 3871/2 386l/2 Deli Batavia 363 364 A'dam Rubber 1661l2 166 Serbadjadi 217 117l/4 117 Wai Su atra 1393/„ 139 Dordtsche Petr. 372 Southern Rails ®13/ 4 1493/, 1494/2 91 V 8 IO CO GO Comm. Maxwell 43/ 8 26 JANUARI LAÏERfc KOERS KOERS BERLIJN PARIJS BRUSSEL WEENEN LONDEN STOCKHOLM KOPENHAGEN OSLO BAZEL NEW.YORK ROME 0 59.- 13 371/2 12.621/2 0.35 11.90 66 80 44.25 37 95 47 90 2 48 10.20 0 59.5 13.40 12.72l/a 0.35 11 903/4 66 85 44 25 38 47.95 2 48 10.25 T06 325 429 645 'J014 1165 1597 1781 - 1999 2181 2410 2768 3016 3377 3739 3912 4248 4582 4793 5115 5409 5797 6072 6253 6530 6570 6846 6879 6996 7010 7283 7296 7584 75S9 7773 7868 8040 8093 8258 8271 8432 8461 8709 8718 8960 9008 9253 9271 9471 9514 9821 9833 9960 10291 120 162 341 373 446 431 765 804 1027 1034 1198 1219 1606 163Ü 1858 1570- 2006 2070 2190 2207 2294 2437 2472 2498 27S9 2805 2811 3035 3038 3091 3469 3484 3564 3773 3801 3S25 3956 3969 4174 4254 4286 4375 4609 4611 4672 4872 4874 4936 5205 5220 5223 5435 5472 5512 5841 5895 5917 6082 6114 6115 6294 6322 6373 6594 6596 6892 6895 7023 7081 7405 7410 7592 7631 7891 7952 S1I1 8141 S272 8276 8480 8612 8752 S791 9011 9012 9374 9387 9524 9529 9841 9855 9965 10010 10061 10292 10323 10337 NIETEN. 104 268 288 381 392 417 496 536 591 843 893 919 1090 1108 1110 1364 1411 1452 1C44 1722 1753 1871 190S 1942 2095 2160 2169 2296 2332 2517 2621 2822 2861 3239 3354 3647 3674 3SS1 3891 4175 4180 4434 4452 4674 4725 4947 5067 5343 5370 5552 5554 5926 5956 6121 6218 6390 6412 6599 6611 6909 6980 7082 7135 7539 7561 7636 7717 7985 7998 8162 8171 8295 8361 8628 8687 8801 8806 9103 9183 9401 9457 9568 9673 9907 9908 10129 10192 10201 10369 10432 10433 10494 10501 10503 10452 10458 10463 104S2 10525 1054! '10626 10710 10717 10729 10941 10984 10992 11027 11037 11093 11096 11104 11138 11163 11164 11228 11267 11338 11358 1.1491." 11522 115S6 11622 11623 11630 11729* 11738 L1750 11Ï91 Ï1SG8 11843 11854 HSfiS 11891 11928 11989 12016 12027 12040 1206» 12075 1212.3 12143 12115 12158 12209 12247' 12263 12270 12274 12444 12556 12559 12568 12601 12619 12643 12660 12676 12721 12740 12757 12772 12889 12929 12947 13007 13049 13093 13107 13152 12683 12695 12703 12833 12847 12858 13008 13019 13041 13168 13179 13232 13268 13291 13293 13589 13629 13822 13858 14032 14044 14326 14332 13308 13377 13407 13474 13584 13641 13653 13755 13763 13771 13S77 13902 13913 13956 14009 14143 14175 14229 14266 14309 14333 14452 14454 14647 14652 14776 14S02 14818 14680 14684 14726 14738 14840 14934 14985 15002 15015 15102 15103 15155 15177 15221 15236 15287 15309 15348 15351 15386 15391 15393 15422 15452 15475 15512 15533 15550 15660' 15665 15759 15761 15828 15830 15849 15885 15918 15940 15946 15952 15981 16033 16104 16168 16208 16236 16239 16273 16342 16378 16381 16384 16389- 16416 16419 16462 16494 16497 16504 16525 16531 16588 16623 16650 16659 16709 16747 16773 16796 16804 16807 16S29 16849 16874 16884 16907 16946 16974 16977 17028 17045 17091 17093 17096 17130 17168 17210 17221' 17234 17250 17254 17255 17269 17274 17297 17305 17343 17359 17379 t7387 17412 17423 17448 '17459 17464 17466 17508 17358 17571 17601 17671 17698 17713 17750 17757 17785 17792 17859 17868 17869 17882 17903 17975 18034 18053 18081 18133 18134 18215 18252 18271 18311 18321 18363 18391 18401 18419 18466 18682 18756 18787 18817 18818 18821- 18823 1SS33 18879 18881 18891 18909 18923 18951 18976 18977 19016 19049 19094 19096 19143 19156 19172 19198 19228 19239 19267 19333 19544 19370 19425 19454 19464 19488 19519 19582 195S4 196C4 19634 19778 197.84 19809 19831 19836 19868 19911 20018 20028 '20055 20084 20113 20148 20172 20207 20212 20225 20226 20234 20318 20326 20408 20580 20582 20606 20653 20768 20828 20860 20883 20998 20999 21082 21083 21117 21168 21175 71218 21268 21276 21291 21381 21382 21426 21444 21470 21508 21546,21552 2157! 21599 21644 21651 21653 21676 21699 21730 21734 .71763 2180; '1885 '1920 21971 21972 21975 21086 22023 ,2117 '22172 72213 ????6 22248 27262 22288 72299 22339 22348 72373 72419 '7425 22537 22541 22613 22628 22643 22652 22728 22736 '2742 22747 22773 22809 '2851 22880 .22882 22889 22914 22923 22978 .7298,3 5e Klasse 4e Lijs tb 16464 m.z. 16465: 20809 m.z. 20808 kunnen vastgesteld worden. Hij was gekleed als werjtman. Burg. Stand. Geboren: z. van A. J. KruizeWegcrif, Ondertrouwd: C. J. A. Akkermans en C. van Staveren. J. van Steijn en M. J. van Rijn. H. K. H. von Linsingen en R.. Momm. Getrouwd: A A. Mooren met H. van Gcrtsing. P Knop met C. J, Schrijver. Overleden: J. M. Bruijnei, wed. P. Offer geit, 82 j. Gistermorgen vond»» kerkgangers «en man in het moddersloot)» lang» d« Kanaal straat'llgg«j. Teen mee h«m ephaalds bla ken ée levensgeest»» reeds eenige uren ge weken. Het" lijk werd naar Set Gemeentelijk lijkenhuisje vervoerd. Naar schatting 'is dc man 50 jaar. Hoe hij er in is geraakt, weet men niet, terwijl evenmin ziin indentiteit is Uit Deventer meldt men aan de N. R.~ Crt., dat een ingezetene van die gemeente," die ten tijde van dén moord op den make laar Busch te Amsterdam op de hoogte was var het milieu, waarin Busch' en Van M. verkeerden, aang ittAt hun handelsrelatie» aan de justitie Inlichtingen heeft kunnen verst haffen, welhé misschien nog «enig na der licht op de zaak zullen werpen. Het schijnt, dat de commissaris Vén politie te Deventer ten aanzien van deze zaak te De- ventor oen onderzoek heeft ingesteld.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1925 | | pagina 2