De Fransche Gezant. Huldiging Prof. Remmelts. FINANCIËN Faillissementen in 1924. De handhaving der bezett aan de Keulsche zone, ORDE EN ARBEID LEGER EN VLOOT Het Capitulantenstelsel. Critiek op 't nieuwe Zweedsche Kabinet. MARKTNIEUWS. Rook als mist. Een spiritus-knoeier. Draadlooze antwoorden op een examen. Doodelijk ongeluk met een revolver. Een ongeluk voorkomen. BINNENLANDSCH NIEUWS Ongevallen- en Beroeps aandoeningen. KERK EN SCHOOL. Het Jubeljaar. Een opvallende genezing. HANDEL EN NIJVERHEID. Tentoonstelling van producten uit Palestina. KUNST EN KENNIS. UIT BOEK EN BLAD. Mannenadel en Vrouweneer Januari 1925. Mia Peltenburg. LUCHTVERKEER Ambulance-vliegtuigen. De nieuwbenoemde Fransche gezant in den Haag, de heer de Marcilly, is Zaterdagmiddag per Hollandsche Spoor van 4.18 uur in de re sidentie aangekomen. De nieuwe gezant werd op het perron ver welkomd door hei gehecle personeel der Fransche legatie. De heer de Marcilly begaf zich daarna naar het Hotel des Indes, waar hij tijdelijk zijn intrek zal nemen. Naar „De Slagerscourant"'verneemt, heeft de huldiging van prof. dr. Remmelts oud-di recteur van den Veeartsenijkundigen Dienst, door de Nederl. Vereeniging van Vleeschex- porteurs en Bacon-zouters, a.s. Donderdag des middags om 3 uur in het hotel-restaurant „Royal" te 's-Gravenhage plaats. nxoert Koessei i a un jeune gentilhomme Amoureiz séparés Le bachelier de Sala- manque. Het Centraal Bureau voor de Statistiek meldt Het aantal gewezen vonnissen van failliet verklaring bedroeg in 1924 4363 tegen 3928 in 1923 hiervan hadden 145 betrekking op Naamlooze Vennootschappen onder firma naam, 24 op Coöperatieve vereenigingen, 6 op commanditaire vennootschappen en 26 op andere ondernemingsvormen. Het aantal gefailleerde bijzondere personen bedroeg 4082. Van hen waren o.m. 23 werkzaam bij het boek- en steendrukkersbedrijf enz., 408 bij de bouwbedrijven 61 bij de houtbewer king 78 bij de vervaardiging en reiniging van kleeding 50 bij de lederbewerking 116 bij de bewerking van metalen enz., 146 bij de bereiding van voedings- en genotmidde- ken 170 bij den landbouw, terwijl 2606 handeldrijvenden door een faillissement wer den getroffen. TWEE SCHEEPSRAMPEN. Vrijdag hebben op de Engelsche kust twee scheepsongelukken plaats gehad, waar bij 13 menschenlevens verloren zijn gegaan. Het Engelsche petroleumtankschip „Red Line I" is Woensdag te middernacht in het Kanaal van Bristol gezonken. Van de negen man sterke equipage werd alleen de eerste officier gered. Vrijdag is de treiler „Ulster" uit Aber deen aan de kust van Kincardineshire ge strand. Van de acht opvarenden kwamen er vijf om. STRENGE VORST. In Fairbanks Alaska, heerscht, volgens een draadloos bericht, zulk een hevige kou de dat het postkantoor gesloten moest wor den, aangezien de verwarming niet bestand was tegen de vorst, en het personeel te veel kou leed om arbeid te kunnen verrichten. De ihermometer wees 65 graden onder nul. Naar de Tel. verneemt, is het ontwerp- wet tot regeling van het capitulantenstelsel vrijwel gereed gekomen. Alleen zijn er nog geen betrekkingen vacant, waarin de capi- tulanten geplaatst zullen moeten worden. Gebleken is, dat de verschillende departe menten er zeer weinig voor voelen om de militaire diensfjarne, zónder inkoop voor pensioen, over te nemen. LONDEN, 25 Jan. In een aantal districten van Ierland, waar het gemiddelde grondbezit van de boeren zeer klein is, is hoofdzakelijk ten gevolge van de geringe opbrengst van den aardappeloogst, een ernstig voedselte kort uitgebroken. Van de tien gezinnen, ccor een persvertegenwoordiger op een dag bezocht, hadden er slechts vijf op dien dag eten gehad, en dan nog een zeer armoedi- gen maaltijd. In twee gezinnen had men ge durende eenige dagen zo goed als niets ge geten. SI OCKHOLM, 25 Jan, De houding van d<. bladen ten aanzien van de nieuwe re geering laat duidelijk zLen, dat deze met groote parlementaire moeilijkheden te kam pen zal hebben. Men meent, dat het nieuwe kabinet zich nauwelijks zal kunnen hand haven, als Branting en Thorsson na eenige maanden zich niet weer aan den regeerings- arbtid kunnen wijden. Door het gemis aan representatieve eigen schappen van den nieuwen premier Sandler wordt het nieuw ministerie, volgens de bur gerlijke bladen sterk gehandicapt en zij vreezen, dat door de houding van de so ciaal-democraten thans weer een periode van demonstratiepolitiek zal aanvangen. Het scherpst in de critiek zijn de rechtsche bla den. Het liberale blad „Dagens Nyheter' wijst er op, dat na deze oplossing de par lementaire toestand onzekerder is geworden. Een hoofdartikel van het regeeringsorgaan laat eveneens in zijn gereserveerde gevoe lens het onbevredigende van de oplossing doorschemeren. Vermeldenswaard is de ver zekering, dat de nieuwe regeering den door Branting ingeslagen weg zal voortzetten. ALKMAAR. 24 Jan. Vee. Aanvoer 35 paarden f 150—400 4 koeien (melk) f275 425 26 nuchtere kalveren (slacht) f 10 32 63 schapen (vette) f 5058 overhou- ders f 3849 1 vet varken f 50 11 schram- menf 1830 126 biggen f 822 4 bok ken en geiten f 48. Boter per 2 Kg. f 1.101.30» Eieren per 100 stuks f 68.50. BOVENKARSPEL (Station) 24 Jan. Uien groote gelé f 5.95,6.<45, Drielingen f 5.65 6.50, Nep f 5.30, aangevoerd 170 baal, le soort bloemkool f 5.257.50, 2e soort f 3 4.75, 3e soort f 1.202.20 per 100 stuks, aangevoerd 2600 stuks. Roode ,kool f3.10 5.60 per 100 Kg. aangevoerd 43.500 Kg. Gele kool f 4.106.10 per 100 Kg. aange voerd 17.900 Kg. Witte kool f 4.304.40 per 10 Kg., aangevoerd 430 Kg. Spruitkool f 1.152.10 per 15 Kg. aangevoerd 180 zak. BROEK OP LANGENDIJK, 24 Januari. (Weekbericht Langendijker Groentenvei- ling). De aanvoer van diverse koolsoorten bedroeg deze week 152 wagons of 22 wagors minder dan de vorige week. De prijzen ble ven vrijwel gelijk. De laatste dagen was ech ter de handel stug en de prijzen ongeveer 50 cent per 100 Kg. lager, 't Is dan ook voor deze streek slecht weer, als Langendijk in den winter geen vriezend weer heeft, is er ontzaglijk veel werk aan de kool, en moeten ze steeds doorgeschoten worden. Van daar dat op de veiling niet veel anders dan doorschot wordt aangevoerd.. Die kool is voor direct gebruik even goed, doch kan niet lang bewaard worden. Roode kool, aanvoer 586.300 Kg. prijs le soort f3.807.30, 2e soort f 23.70 per 100 Kg. Gele kool, aan voer 569.800 Kg. prijs 1ste soort f 3.60 —6.40, 2e soort f 1.50—3.50 per 100 Kg. Deensche witte kool aanvoer 371.100 Kg., prijs f 2.305.60 per 100 Kg. Uien, aanvoer 84.600 Kg., prijs grove uien f 1015.80, drielingen f 10.80—14.60, nep f 13—15.70, alles per 100 Kg. Dit artikel is dus bij de vorige week nog weer bijna een gulden duur der geworden. Losse wortelen (peen), aanvoer 44.175 Kg., prijs f 1.402.60 per 100 Kg. Bieten, aanvoer 8900 Kg., prijs f 2.102.80 per 100 Kg. HOORN, 24 Jan. Vee. Aanvoer 1 nuchter kalf f 18, 3 zeugen f 4060, 57 biggen f 12 22, 30 schapen f 4555, larrimeren f 4052. Handel matig. HOORN, (beurs Parkzaal), 24 Jan. Granen Rogge f 15, tarwe f 1218, gerst f 15, haver f 1114 per 100 Kg. groene erwten f 12 15, grauwe f 2633, vale (groote) f 30, Wijker vale f 2030, Boonen bruine f 21 26, witte f 33, paarde- f 10, duive- f 12 per Hl. mosterdzaad f 4854 per 70 Kg. karwijzaad f 1920, maanzaad f 1922 per 50 Kg. LEIDEN, 24 Jan. Boter. Prima fabrieks- f 2.402.45, prima boeren- f 2.352.50 per Kg. Met middelmatigen aanvoer en vlug gen handel. Turf. Van 19 tot 24 Jan. aangevoerd 250.000 lange, f 1011 per 1000 stuks. AMSTERDAM, 24 Jan. Aardappelen. (Bericht v/d. mak. Jac. Knoop.) Zeeuwsche bonte f 55.90, i^. blauwe f 5.105.50, id Eigenheimers f 5.505.80, id. Bravo's f 5.25, id. industries f 5.105.25, id. Roode Star f 4.50, id. blauwe Eigenheimers f 4.805, Geldersche roode f 4.504.75, id. Bravo's f 5.505.60, Friesche Borgers f 5.505.70, id. Bravo's f 4, id. blauwe Borgers f 4.805, IJpolder Bravo's f 5, Zeeuwsche Eigenhei mer poters f 4.50, id. blauwe poters-f 33.25, id. bonte poters f 33.25, id. Bravo poters f 4.254.30, Anna Pauwlowna zandaardappe- eln f 56, Hillegommer zandaardappelen f 6.507.50, Ko-hi-Nor f 5.50, Limburgsche Industrie f 33.20, Drentsche Eigenheimers f 34, id. Roode Star f 33.25 per h.l. ELST (Bet.), 23 Jan. Fruitveiling van he ien. Goudreinetten 1ste soort f 1419, 2e id. 813, 3e id. 35, extra 2735, Belle fleur le soort 1215, 2e id. 7%8, extra 1719, Boschappels 1015, Court Pendu 10 12, Present of England 1928, Rabauwen 67, Gerrit Roelofs 610, Jasappels 910, Zoete Bellefeleur 810, Pomme d'Orange IVi9, IJsbouten 58, Gieser Wildeman 68 V2, Winterjannen 5 '/26, Bredero's8— 10 ct. per kg. LEEUWARDEN, 23 Jan. Granen. Tarwe Witte mindere f 13.50—14.75, Roode min dere f12.7514 Haver witte mindere f 10 11.75 Kanariezaad Friesch mindere f 20 24 Boonen platte f 1217.50 Erwten groene schokkers f 1319.50, groene kleine kool f 1216, alles per 100 kg. Aardappelen, Borger f 4.304.40, Roodstar f 3.803.90. Vlas. Aanvoer 6690 kg. Er werd zoo goed als niets verkocht. UTRECHT, 24 Jan. Vee. Aangevoerd wa ren 520 stuks, Handel redelijk. Prijzen waren: itieren f 150300, vaarzen f 260380, Het „Overijselsche Dbld." verhaalt van een vergadering van kiezers te Zwolle, waar de tabaksrook zóó dicht hing, dat de voor zitter iemand die bij de deur der zaal stond, niet kon onderscheiden. Het was minstens even erg, als een Londensche „fog". Desondanks woonde een dame de verga dering bij. Haar moed was grooter dan de beleefdheid harer medeleden. Een dezer dagen is te Rotterdam aange houden en opgesloten een 28-jarige Duit- scher Franz Kopp, die zichzelf ook wel eens van het praedicaat „dr." bed ende. Nader is gebleken, dat deze aanhouding geschied de op verzoek van de Duitsche justitie, die in hem den bedrijver ziet van een belang rijke spiritus-knoeizaak. Franz Kopp, die oorspronkelijk een parfumerie-fabriek in Tempelhof bij Berlijn exploiteerde, stelde Zich in verbinding met den „general- direktor" en twéé apothekers, om door hun bemiddeling in het bezit te komen van spi ritus, dien hij zeide noodig te hebben voor de vervaardiging van haarwaters, reukstof fen en andere in zijn fabriek vervaardigde dingen. Door omkooping van ambtenaren wist hij echter zuiveren spiritus te krijgen, terwijl betaald werd voor gedenatureei den spiritus, waardoor hij de firma, die hem leverde, voor verscheidene millioenen be nadeelde. Toen de zaak ontdekt werd, was Kopp al verdwenen. Zijn spoor leidde naar Nederland. Het bleek, dat Kopp dikwijls tusschen Den Haag en Londen op en neer reisde, maar in Rot terdam zijn geld gedeponeerd had. Toen hij dan ook in de Maasstad gearresteerd werd, is onmiddellijk beslag griegd op zijn bank deposito. De Duitsche justitie zal spoedig zijn uit levering vragen. In een der ziekenhuizen van Straatsburg zou een examen van candidaten-doktoren in de geneeskunde plaats hebben. Tijdens het examen kwam men echter tot een eigenaar dige ontdekking. Men betrapte n.l. een can- didaat, dat hij draadloos de antwoorden op de hem gestelde vragen ontving. Onder zijn bank bevond zich een zeer gevoe'ig radio-toestel. De Fransche minister van onderwijs is van het gebeurde op de hoogte gebracht. In een hut van het Belgische ss. „Brazilier," dat ter reparatie in de Wilhelminahaven te Schiedam ligt, was Vrijdagmiddag een aan tal jongelui, onder anderen de vierde machi nist, de vierde stuurman en een der marconis ten bijeen, J. J. J. D. was bezig een browning te ontladen, terwijl de vierde machinist, G. B., beiden ongeveer 20 jaar, op een divan lag te rooken. De laatste had zijn vriend juist gewaarschuwd voorzichtig te zijn, toen op eens een schot afging en de kogel B. in'het voorhoofd trof. Hij was bijna onmiddellijk dood. De marconist rende zonder jas en hoed het schip af en hetn nabijgelegen bosch in. Eenige uren later werd hij door de politie gevonden. Hij beweerde, gepoogd te hebben, met de revolver, die hij nog bij zich droeg, zelfmoord te plegen, maar dat de browning geweigerd had. D. is ter beschik king van de justitie gesteld. Een daad van zelfopoffering. Ter hoogte van de Ned. Springstoffenfa briek te Muiden, wilde de heer Gr., die met zijn auto van Naarden kwam, den melkrijder C. v. d. A., uit Muiden, die van Amsterdam met zijn melkwagen huiswaarts keerde, pas- seeren. Plotseling kwamen van achter den wagen twee wielrijders te voorschijn. Oogen- blikkelijk remde de heer Gr. zoo krachtig mogelijk, doch met niet veel effect, daar de auto op het glibberige rijwielpad toch voort gleed, De heer Gr., die het leven van de fietsers wilde sparen stuurde zijn auto nu par does de,vaart in, daarbij natuurlijk zijn eigen leven wagende. Auto en bestuurder gingen natuurlijk kopje onder. Weldra dook de heer Gr. weer op. Hij werd nu door den arbeider P, uit Muiderberg vérder op het droge gehol pen. Een nationale tentoonstelling. Ter gelegenheid van het vierde Internatio naal Congres voor Ongevallengeneeskunde en Beroepsziekten, te Amsterdam in Sep tember te houden, zal een Nationale Ten toonstelling op het gebied der Ongevallen en beroepsaandoeningen worden gehouden. Deze tentoonstelling zal streng wetenschap- pelij k zijn. Het comité voor de inrichting ervan bestaat uit de heeren: dr. D. Brocx, voor zitter dr. J. M. Kijzer, secretaris dr. N. Alvares Correa prof. dr. L. Bolk; ir. R. A. Gorter; dr. E. Hammer; dr. L. G. Heilbron; dr. L. Heijermans; dr. W. R. H. Kranen burg; dr. J. G. de Lint; dr. W. A. Mijsberg; dr. E. W. Th. Nuijens; dr. A. L. Schmidt; prof. dr. W. M. de Vries. Het tentoonstellings-comité zou het zeer op prijs stellen, indien collega's, die het een en ander op het gebied der ongevallen- en be roepsaandoeningen in het bezit hebben, of in den loop van dit jaar tegenkomen, dat be langrijk genoeg is om geëxposeerd te worden, hiervan opgave deden aan den secretaris (Gebouw der Rijksverzekeringsbank Kamer 64, Pieter de Hoochstraat 55). een hotel in de nabijheid van het Gare du Nord, toen hij op het punt stond zich naat Brussel te begeven. Hij had zich in het hotel ingeschreven als heetende Wentollema en had op dien naam reeds een anderen credietbrief vervaardigd, waarmee hij hoopte in Brussel beter resultaat te zullen hebben. Hij was in het bezit van enkele credietbriefformulie- ren met het hoofd „Amsterdamsche Bank" en voorzien van de handteekeningen van twee procuratiehouders van die Bank. De archieven der Parijsche politie toonden aan, dat Den Aschman eigenlijk Deutsch- mann heette en dat men dien reeds vijf jaar tevergeefs zocht wegens overeenkomstige oplichtingen, in 1920 in Den Haag bedreven. Hij ewoonde toen in Den Haag en had valsche credietbrieven vervaardigd op naam van een Belgische Bank, en er volgens de bladen toen in Den Haag in zijn geslaagd bij twee banken op die credietbrieven frs. 300.000 op te ne men. Deutschmann is in verzekerde bewaring opgesloten. Het Hgz. verneemt, dat thans reeds defini tief zijn ingeschreven 155 personen voor deel name aan de reis naar Rome, te organiseerea door de Vereeniging tot samenstelling van Nederlandsche Bedevaarten. De laatste aflevering van de „Kath. Mis siën" (uitgegeven door 't Missiehuis te Uden) bevat in een bijvoegsel een uitvoerig bericht over een inderdaad opvallende en plotselinge genezing, verkregen op aanroe ping van den Stichter der Steijler Congrega tie, Pater Arn. Janssen (t 1909.) 't Geval betreft een Broeder (Pancratius Michlich) uit 't missiehuis S. Wendel, die in Dec. '23, na een maag-operatie plotseling weer ziek werd, met een hevige zwelling van 't geheele linkerbeen. „Dag en nacht", zegt de Broeder, „had ik geen rust.lederen nacht werd ik herhaaldelijk wakker van de pijn. Ik kon 't been haast niet gebruiken, daar ik op den hiel niet kon staan, 't Voetgewricht wa3 voortdurend zóó gezwollen dat de enkel niet te zien was „Op 11 Juli (8 dagen voor 't naamfeest van onzen Stichter z.g.) herinnerde Pater Novicenmeester de 5 Broeders aan mijn el- lendigen toestand en verzocht hun om gebed tot Pater Arnold Janssen.... In den nacht nu van 18 op 19 Juli kwam er eeti plotselinge keer in mijn toestand.Voor 't eerst sliep ik zonder van de pijn wakker te worden. Toen de Broeder 's morgens met de bel kwam om te wekken kreeg ik een gevoel van schrik. Ik verliet 't bed en werd gewaar, dat ik op den hiel staan en loopen kon en 't been naar alle kanten kon bewegen zonder pijn. De spie ren waren overal heel zacht geworden en van een zwelling was nauwelijks nog iets te zien, ook de enkel aan 't voetgewricht was weer gewoon zichtbaar. Ik kon weer vrij en stevig op m'n been staan, zonder hinder (en zonder te moeten rusten) de trap op en af gaan en zonder moeite de kniebuiging maken voor 't Aller heiligste. Kortom alle ongemakken waren op den morgen van 19 Juli als „weggebla zen".... Op 't bericht van den broeder volgt dat van den geneesheer dr. Engl ander, die met de woorden eindigt „Opvallend bij 't geheele ziekte-proces is de plotselinge genezing. Ziekteverschijnselen als deze verdwijnen gewoonlijk zeer langzaam, en vaak blijven dan nog sporen der ziekte achter, zoo dat de geschiktheid om te werken er zeer door beperkt wordt. Sinds de plotselinge genezing van Br. Pancratius zijn nu twee maanden verloopen en, ofschoon hij zwaar werk verricht, is zijn toestand even goed ge bleven...." Van de Solelboneh (Jewish Workers Coo perative Ass. for Public Works, Building Manufacture Ltd.) heeft het Bureau voor Handelsinlichtingen, Oude Brugsteeg 12 diverse producten ontvangen, een beeld gevende van hetgeen in Palestina voortge bracht wordt. De heer Dov. Hos, in Nederland vertoe vende, is bereid om de noodige inlichtingen te verstrekken. Deze afl. bevat het élfde artikel van de hand van Pater Duijnstee over „de katholieke leer over de kuischheid". De eerw. schrijver behandelt hierin „de werking van het ge slachtsinstinct bij den mensch" en „de voornaamste omstandigheden die haar kun nen beïnvloeden". Een voor ouders en op voeders zeer leerzaam artikel. De bekende Pater Stoks schrijft over „Page kopjes en nog wat" en wijst op de diepe oorzaken van de ontaarding van de moderne vrouw. Een der artikelen van de Maasbode over „onzedelijkheid op de vloot" wordt onder het oog der lezers gebracht, terwijl een ander een beschouwing wijdt aan het bevolkings vraagstuk vooral op het platteland. Verder schrijft Casto over art. 188 der Gemeentewet en prijst of laakt de edelacht bare Heeren Burgemeesters al naar zij dit artikel, dat hun oplegt „te waken tegen met de zedelijkheid strijdige vertooningen", hand haven of niet. jOnder het hoofd „Nieuws uit de afdeelin- gen", vindt men verslagen van vergaderingen der afdeelingen Breda, Hoorn en den Bosch. De rubrieken „Van hier en ginds" geeft meerdere, in verband met de bestrijding der zedeloosheid interessante gegevens, zoowel van eigen bodem als daarbuiten. L. S, Op haar Liederen-Avond, Maandag 26 dezer, in de kleine zaal van het Concert gebouw te Amsterdam, met medewerking van den pianist Hendrik Andriessen, zal Mia Peltenburg het volgende programma ten gehoore brengen SchubertAn Silvia Suleika Nacht und Traume lm Frühling Fischerweisse. Hugo Wolf In der Frühe Die Spröde Die Bekehrte Köpfchen, Köpfehen Der Scholar Der verzweifelte Liebhaber Der naue Amadis Liebe mir im Busen Die Zigeunerin Henri Duparc Elégoe La manoir de Rosemonde La vague et la cloche; Zes centrale punten in Frankrijk. Sedert Pilatre de Rozier in 1773 uit de lucht viel bij een der vele mislukte proeven om het Kanaal over te vliegen, sedert dr. Charles Richet in 1893 als geneeskundige vliegpropagandist optrad, sedert De Mooy in 1910 bij den geslaagden vliegtocht over datzelf de Kanaal 't denkbeeld weer naar voren bracht om het vliegtuig dienstbaar te maken aan het vervoer van gewonden, is heel wat water door het Kanaal gegaan. De groote oorlog bracht de verwezenlijking dier plan nen. Vooral de Franschen hebben zich in dit opzicht zeer verdienstelijk gemaakt. Dr. Chassaing was de samensteller van het eerste „Avion Sanitaire." Aan de oorlogsfronten in Europa heeft men van deze uitvinding niet veel gebruik meer gemaakt in den groo- ten oorlog. Daaraan was trouwens, ook door de goede organisatie der vervoermiddelen en van de Militaire Geneeskundige diensten te velde minder behoefte. Des te meer heeft Frankrijk het nut van de „aceochirs" en van de „avions sanitaires" in zijn Kolonie ingezien in Marokko, de Levant, Algiers en Tunis zijn thans 50 dergelijke vlieg tuigen in gebruik. Deze hebben een Re- naultmotor van 300 P.K. en kunnen behalve den vliegenier en dokter of verpleger twee liggende en één zittende gewonden vervoe ren. In drie jaar tijds zijn niet minder dan 2400 gewonden op deze wijze vervoerd. Thans overweegt men ook het plan om in Frankrijk dergelijke ambulance-vliegtuigen op een zestal centrale punten te stationneeren, n.l. te Pa rijs, Nancy, Tours, Luyon, Bordeaux en Marseille, zoowel voor vervoer van burger lijke als van militaire (ernstige) zieken en gewonden. Het ambulancevliegwezen zal trouwens een actueel punt van bespreking uitmaken op het Internationale Congres voor Militaire Geneeskunde, heelkunde en artsenijbereidkunde, dat in 1925 te Parijs gehouden zal worden. (Geneesk. Gids).

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1925 | | pagina 6