Sport- en wedstrijden Uit het Roomsche voetbalkamp. R.-K. F. D. H. V. B. Beverwiik IISantpoort. R. K. Sportvereeniging „The Yellow-Blac Boys". R. K. Voetbalvereeniging „Door Samenspel Sterk". N. V. B. Overzicht. E. D. O. V.O.C.Stormvogels. Haarlemsche Voetbalbond. Overzicht. DAMMEN. HOCKEY. Het programma voor morgen. GEMENGD NIEUWS. Een ondernemend oplichter. Engelsch zeilschip op de Schelde gezonken. Brand te Gemert. Ernstige brand te Amsterdam. Een reclame-truc. LUCHTVERKEER. Het vliegongeluk bij Croydon. UIT DEN OMTREK. IJMUIDEN BLOEMENDAAL. ZANDVOORT. Met niet minder dan 60 wist H.B.C. de Voorburgers te kloppen waardoor de Heemstedenaren zoo goed als zeker kampi oen zullen worden. Wordt tegen R.K.A.V. gelijk gespeeld, dan kunnen de concurrenten slechts door een beter doelgemiddelde H.B.C. verdringen, hetgeen practisch ge sproken wel onmogelijk zal zijn. R.K.A.V. De Meer ging piet door. In de 2e klasse G. kwamen onze voorspel lingen al heel slecht uit. Dat P.V.C.B. op eigen terrein zou verliezen van V.I.C., had Zeker niemand verwacht. Hetzelfde kan ook gezegd worden van Zaandam, dat het niet tot een overwinning kon brengen tegen R.K.U.S.V. 11 was het resultaat. Beverwijk speelde weer een goeden wed strijd, zeer ten nadeele van Alw. Forward, welke met 42 klop kreeg. Zwaluwen A.D.O. werd uitgesteld. De standen zijn H.B.C. Overgang E. 11 7 2 2 16 34—13 1.45 Celer 9 4 3 2 11 18—13 1.22 De Meer 8 4 1 3 9 16—18 1.13 R.K.A.V. 9 4 2 3 10 24—17 1.11 D.H.L. 10 4 2 4 10 22—22 1.— Gr. Willem 10 2 5 3 9 13—15 0.90 Wilhelmus 11 0 3 8 3 10—39 0.27 2e klasse G. Zaandam 9 5 2 2 12 18—12 1.33 P.V.C.B. 9 5 1 3 11 14—9 1.22 Zwaluwen 8 3 3 2 9 15—11 1.13 V.I.C. 8 4 1 3 9 20—19 1.13 B eve-wijk 9 5 0 4 10 16—17 1.11 R.K.W.S.V. 10 4 1 5 9 12—16 0.90 Alw. Forw. 9 3 1 5 7 11—15 0.78 A.D.O. 10 1 3 6 5 16—22 0.50 Het programma voor morgen Overgang C. D.H.L.De Meer. Gr Willem II Celer. 2e klasse G. ZwaluwenZaandam. V. I.C.Beverwij k. Alw. Forward—R.K.W.S.V. P.V.C.B.— A.D.O. 2e klasse H. ExcelsiorLeiden. P.V.C. II—V.E.P. Gr. Floris—Gr. Willem II 2. D.O.N.K.Montfoort. Voor Overgang E. staan een tweetal zeer belangrijke wedstrijden op het programma. De beide concurrenten van H.B.C. moeten een zeer lastigen uitwedstrijd spelen en het zou ons geenszins verwonderen indien èn Celer èn De Meer morgen een pak slaag kre gen. In ieder geval komen zij er niet zonder kleerscheuren af. In de 2e klasse G. een volledig programma. Wij voorstpellen overwinningen voor de thuisclubs, hoewel Zaandam tegen Zwaluwen alles in het werk zal stellen om haar leidende positie te handhaven. Doch meer dan een ge lijk spel durven wij den Zaankanters niet toedenken. Eerste klasse B. In een buitengewoon spannenden kamp zijn The Yellow Black Boys er in geslaagd S.J.C. een 21 nederlaag toe te brengen. De rust kwam met 00, waarna de Noord- wijkers de leiding namen, doch binnen enkele minuten scoorden de Boys 2 maal, waarbij i het ten slotte bleef. S.J.C. zou haar kansen kwijt zijn indien zij niet haar verloren wed strijd tegen Lisse mocht overspelen. - Santpoort heeft hard moeten werken om een gelijk spel te forceeren tegen de reserves van H.B.C. De Heemstedenaren hebben een 20 voorsprong gehad, doch bij het eindsignaal was de stand 22. Lisse deed zooals wij verwachtten en klopte Beverwijk II met 31. Wij verkeeren momenteel in een periode van zeer belangrijke wedstrijden. Het drietal wedstrijden hetwelk de beslissing moet brengen inzake het bezetten van de bovenste plaats, heeft plaats in op drie achtereen volgende Zondagen. Was aanvankelijk voor morgen vastgesteld de ontmoeting S.J.C. Concordia, ter elfder ure is dit veranderd. Thans vermeldt het programma den zoo lang verwachten strijd tusschen het nog ongeslagen Concordia en T.Y.B.B. De stand der leidende clubs is thans Concordia 13 9 4 0 36—15 22 T.Y.B.B. 13 9 2 2 26—9 20 S.J.C. 13 9 1 3 25—13 19 Men ziet dus, dat Concordia de beste kan sen heeft, maar daar staat tegenover dat zij tegen haar concurrenten uit moet spelen. Om echter op den a.s. wedstrijd terug te komen, moeten wij even opmerken dat de Hillegommers in langen tijd niet voor da competitie hebben gespeeld en de Boys juist in uitstekenden vorm zijn. Wij bedoelen hier niet mee dat wij zoo direct aan een overwin ning der Boys denken. Integendeel. Als wij voorspellen moeten, dan geven wij Concordia minstens een kans op gelijk spel, in welk geval de Hillegommers vrij zeker kampioen worden. Verliest Concordia, hetgeen wij niet verwachten, dan moeten de Treslongbewoners de eerste plaats afstaan, omdat het doel- jemiddelde der Boys iets beter is. Men kan alzoo overtuigd zijn, dat aan de Zandvoortschelaan een geweldige slag zal geleverd worden. Wij verwachten een eerlijken, fraaien kamp, opdat het publiek een goeden indruk moge krijgen van het Roomsche voetbal. Toont u inderdaad Room sche voetballers. Op het R. K. Sportpark ontvangt R.K. V.Z. het vrij sterke Lisse. Dit kan eveneens een spannende ontmoeting worden. De Zwa luwen hebben het voornemen gemaakt om geen wedstrijd meer te verliezen en daarom gelooven wij dat de Lissenaren het kind van de rekening worden, te meer daar R.K.V.Z. de smadelijke 40 nederlaag wil goed maken. Een kleine zege voor de Vries c.s. ligt het meest in de lijn der verwachtingen. S.J.C. krijgt bezoek van W.F.C. en legt zonder twijfel beslag op beide punten. Ten slotte Beverwijk IISantpoort, welke wed strijd wel eens een puntenverdeeling tot tesultaat kan hebben. Tweede klasse D. Victrix heeft kans gezien de reserves van Leiden in eigen hol te kloppen. In deze af deeling is de competitie geëindigd. De eind stand luidt Geel Wit 8 7 0 1 35—6 14 E.M.S. 8 7 0 1 36—11 14 Victrix 8 3 0 5 22—30 6 T.Y.B.B. II 8 2 1 5 11—27 5 Leiden II 8 0 1 7 8—38 1 In de overige klassen zijn de nederlagen van D.S.S. en Victrix II vermeldenswaardig. Morgen winnen D.S.S., T.Z.B., G.B.C. III en R C.O. De wedstrijd Victrix II Geel Wit II brengt vermoedelijk in 4 E de beslissing omtrent het bezetten van de bo venste plaats. Wij houden het op Victrix II. P. K. Het programma voor morgen. 1 A. N.E.A.—A.B.C. India—V.C.A. R.K.A.V. II—De Meer II. 1 B. T.Y .B.B.Concordia. R.K.V.Z.Lisse. S.J.C.—W.F.C. 2 A. P.V.C.B. II—V.V.M. V.V.Z. IIZwaluwen II. 2 B The VictoryZ.P.C. 2 C. Beverwijk IIID.E.M. VitesseA.D.O. II. 3 B. W.F.C. II—D.S.S. T.Z.B.—A.D.O. III. 3 E. O.V.V.Voorhout. Leiden IIITeylingen. Concordia II—E.M.S. II. Lisse II—S.J.C. II. 4 A. E.S.V. I—E.S.V. II. Vitesse IIIBergen II. A.D.O. IVVitesse II. 4 D. H.B.C. IIISantpoort III. 4 E. Victrix IIGeel Wit II. R.K.V.Z. Ill—R.C.O. 4 F. Teylingen IILisse III. Leiden IV—S.N.A. Secretaris H. v. Turnhout, Emmaplein 38, Haarlem. Hedenavond van 78 uur contributie be talen in het gebouw St. Bavo, Smedestraat. Donderdagavond 7 uur clubavond in het gebouw der R.K. MiÜtairen-vereeniging. Zoetestraat. Het programma voor morgen luidt: T. B. B. I Concordia I, 2 uur. Alliance i, Y. B. B.-comb 2 uur, I vriendschappelijk. V. V. F. I - T. Y: B. B. IV, 2 uur. D. S. S. IV T. Y.B. B. V, 1 uur Het eerste elftal heeft door haar over winning op S. J. C. haar leidende positie behouden. De strijd om het kampioenschap is dit jaar wel bijzonder spannend! Doordat de wedstrijd Lisse—S. J. C. geannuleerd is, hebben de Noordwijkers ook nog een kans op de eereplaats. Het programma der lei dende clubs vermeldt nog: Concordia, thuis: Santpoort. Uit: T. Y. B. B. en S. J. C. T. Y. B. B. thuis: Concordia, W. F. C. en R. K. V. Z. S. J. C. thuis: W. F. C., Concordia, en Lisse. De Hillegommers hebben momenteel vier verliespunten, T. Y. B. B. zes en Noordwijk zeven. Concordia heeft dus ontegenzeggelijk de beste kansen, hoewel er nog twee zware uilwedstrijden op het program staan. Morgen ontvangen de Boys aan de Zandv. laan, „veld en weder dienende", Concordia. Voor beide clubs staat er morgen veel op het spel, zoodat het geducht zal spannen. Van een uitslag valt niets te voorspellen, daar beide clubs aan elkaar gewaagd zijn. In ieder geval reken ik op een mooie, faire strijd, waarin de sterkste moge winnen. Een combinatie van het 2e en 3e elftal brengt een bezoek aan Alliance I, de kam pioen der vierde klasse. De Lyceumbewo ners beschikken over een keurige ploeg en de combinatie zal moeite genoeg hebben om één puntje te bemachtigen. Het vierde elftal gaat naar den Schoter- weg om daar het 1^ elftal der heeren v. Os Vehmeyer te bekampen. Doordat Alliance II 1.1. Zondag in Bennebroek een kostbaar puntje verspeelde, zijn de oudste junioren, als er morgen gewonnen wordt, zoo goed als zeker kampioen. Alliance zou dan met min stens 50 van de Boys moeten winnen. Zet dus voor het laatst de tanden op elkaar. Het vijfde elftal bekampt op het Sport park D. S. S. IV. en als de voorhoede over meer schutterscapaciteiten beschikt als in den wedstrijd tegen Santpoort, dan is een overwinning lang niet onmogelijk. HENK. Programma 1 Februari. W. F. C. 2—D. S. S. 1. Het vertrek is bepaald te half een van het Kcnnemerplein. Wanneer het eerste elftal nog kampioen wil worden, mag er morgen geen puntje verspeeld worden. W. F. C. 2 toch is gevaarlijk 'huis en het is een fout van het eerste elftal geweest, dat zij de laatste wedstrijden te kalm opnamen. En vooral onze voorhoede, neem dit eens ter harte. Wacht niet op de „marzel", maar schiet liever zuiver, vooral voor de rust. Daarom hebben jullie Zondag verloren, om dat de kansen voor rust verprutst werden. Enfin, morgen beter. D. S. S. 4—T. Y. B. B: 5. Snoeks en c.s. zullen extra hun best moe ten doen, om weer niet van den kampioen met zevennul te gaan verliezen. Dat jullie verliezen is niets, maar laat het dan zoo klein mogelijk zijn. Nu jongens, veel succes! JAN F. WEDSTRIJD PROGRAMMA VOOR ZONDAG A. S. AFDEELING 'I. Ie klasse. Blauw Wit—Z.F.C. UnitasSparta 't GooiFeijenoord QuickA.S.C. 2e klasse A. Q.S.C.Zandvoort HollandiaD.E.C. Z.V.V.West-Frisia Aicm. Victr.Bloemendaal 2e klasse B. H.V.C.—D.O.S. SpartaanD.O.N.A.R. SchotenVelox (terrein Vclox) 3e klasse A. NeerlandfaAmstel HelderSwift 4e klasse B. de OoievaarsAurora T.H.B.—D.I.O. Reserve le klasse. Rapiditas 2Spartaan 2 H.F.C. 2—Ajax 2 Z.F.C. 2Haarlem 2 V.V.A. 2—E.D.O. 2 Reserve 2e klasse A. W.F.C. 2Stormvogels 2 R.C.H. 2—A.F.C. 2 Blauw Wit 3—Ajax 3 AFDEELING II. Ie klasse. Excelsior—H.V.V. U.V.V.— Ajax E.D.O.H.B.S. V.O.C.Stormvogels 2e klasse A. C.V.V.—Xerxes BM. T.Concordia O.D.S.—H.D.V.S. D.H.C.—R.F.C. L.S.V.S.V.W. 2e klasse B. V.U.C.Hercules S.V.V.—Gouda St. HoogerNeptunus Ol ympiaT ransvalia A.D.O.Kampong AFDEELING IV. Ie klasse. WilhelminaBredania N.O.A.D.—B.V.V. Alliance—M.V.V. EindhovenP.S.V. N.A.C.—de Valk. AFDEELING V. le klasse. G.V.V.Be Quick W.V.V.Leeuwarden VeendamFriesland FrisiaAlcides De vier wedstrijden waaraan onze Hanr- lemsche eerste klassers deelnamen hebben den Spaarnestad bewoners maar eventjes 7 punten opgeleverd. H. F. C. was de «enige die het niet tot een overwinning wist te brengen. De blauw- witten brachten het na een spannenden strijd niet verder dan tot een gelijk spel. Na den wedstrijd kregen enkele H. F. C.- supporters het met hun zenuwen te kwaad. Gelukkig zorgden de H. F. C.-beatuurders voor een goeden afloop, doch die zenuw achtige menschen die het misschien zoo goed met de Good Old meenen .mogen wel eens bedenken, dat de Spanjaardslaan- clob met een dergelijk optreden wel aller minst is gebaat. R. C. H zorgde thuis voor een éclatante 61 overwinning op het oude D. F. C., dat er dit seizoen niet veel van terecht brengt, terwijl Haarlem zoowel als E. D. O., beide puntjes naar hier brachten en wonnen met 21 en 4—2. respectievelijk van Unitas en U. V. V. In de 2e klasse A haalde Zandvoort den buit voor eea groot deel binnen. In Alk maar zegevierde het Zandvoortsche en thousiasme over de iets betere techniek van Alcmaria Victrix. De Zandvoorters wonnen met 21. Spanning was er genoeg doch beide elftallen hebben in dit seizoen heel wat betere wedstrijden gespeeld. Iniusscnen behoeft Zandvoort nog slechts van Q. S. C. te winnen om definitief kam pioen te zijn. Bloemendaal deed in Enkhuizen minder goed werk door met 21 van bet niet sterke West-Frisia te verliezen. Als excuus voor de witten geldt de slechte leiding van den plaatsvervanger scheidsrechter. Schoten leverde goed partij in Hilversum tegen de club van dien naam. Echter moesten zij zich met een 21 nederlaag tevreden stellen, welk resultaat, hoe eervol ock, den toestand voor de Scbotenaren weer alleszins critiek maakt. DE WEDSTRIJDEN VOOR ZONDAG. E. D. O. treft het bijzonder, daar de 'O od-zwart en hier Zondag het rijk alleen hebben. De drie overige Haarlemsche 1ste klassers zijn vrij. H. B. S, komt bij E. D. O. op bezoek en we zijn benieuwd wat de Kleverlaanmen- schen nu weer zullen doen. Zal H. B. S. evenals Ajax het kind vaa de rekening worden? De zwartjes zijn verbazend goed op dreef doch E. D. O. op eigen terrein is niet makkelijk te kloppen. H. B. S is een gaarne gezien tegenstan der, zoodat het E. D. O.-terrein zeer zeker een record aantal toeschouwers zal bevat ten, temeer daar Stormvogels zeer bij het resultaat van deze ontmoeting is geinteres- seerd en vele IJmuidenaars daarom even eens naar Haarlem zullen trekken. In 2 A. speelt Zandvoort haar laatsten wedstrijd tegen Q. S. C. in Wormerveer. Bij een overwinning zijn de Zandvoorters kampioen van hun afdeeling en is de kans niet denkbeeldig, dat we er 't volgend sei zoen nog een eerste klasser bij zullen heb ben. Ook bij een gelijk spel is Zandvoort er reeds bijna. In dat geval kan haar pun teraantal nog slechts door Hollandia wor den bereikt. Voltfens den competitiestand heeft Zand voort aan Q. S. C. een gewillig slachtoffer. De Zandvoorters zullen er echter rekening mee moeten houden, dat zij niet alleen te gen Q. S. C. doch mede tegen een zeer slecht terrein hebben te strijden. Bloemendaal speelt in Alkmaar tegen Alcmaria waar het haar wel niet zal ge lukken op de beide puntjes beslag te leg gen. De door Schoten op haar terrein gelijk gespeelden wedstrijd tegen Velox, wordt Zondag in Utrecht overgespeeld. De Scho tenaren schijnen in de eerste ontmoeting een ongerechtigd speler te hebben gehad, om welke reden Velox overspelen heeft aangevraagd, Velox staat momenteel op de eerste plaats. Het verschil in kracht tus schen beide elftallen is echter niet zoo groot als de stand op de ranglijst wel zou doen vermoeden. Toch geven we Schoten niet veel kans. Voor de 4de klasse wordt de plaatselijke ontmoeting tusschen T. H. B. en D, I. O. ge speeld. De vorige maal eindigde de ontmoe ting onbeslist doch thans vermoeden we, dat T. H. B. van het terr^nvoordeel zal weten te profiteeren. Daar zal a. s. Zondag een spannende wedstrijd gestreden worden aan de Klever laan en als het weer meewerkt eer record aantal toeschouwers. H. B. S. komt op be zoek, vervuld met kampioens-illusie's, ter wijl bij E. D. O. de wil voorzit om haar grootste nederlaag te wreken. Wie zal er winnen? Op het papier is H. B. S de sterkste, maar wij gelooven niet, dat E.D.O. zich daar veel van aan zal trekken. Ici elk geval kan men er van overtuigd zijn, dat een spannende strijd gestreden zal worden. We zullen kunnen genieten van de snelle rennen van de vluiige Laks. de schoten van Acrt van Slangenburg en bet solide spel van Denis en Vermetten. De roodzwarten zullen geen gemakkelij- ken dag hebben. Als E. D. O. daar tegenover stelt baar doortas'end open spel van verleden week, dan blijft het een open vraag wie zal win nen. De volgende spelers zullen de roodzwarte kleuren verdedigen: Nijgh, Kuil, Boeré. J. Perucal J. v. d. Laan, C. v. d. Laan. C. v. d. Hurk. D. Tanis, Steffens "e-ucal Jr. W.Spoor. De reserves gaan naar Amsterdam om hun eveneens roodzwart gestreepte tegen partij de punten trachten afhandig te maken. Stormvogels verschijnt waarschijnlijk vol ledig, alleen is het medespelen van Struys nog niet geheel zeker. Speelt hij wel, dan ziet het elftal er dus als volgt uit: v. d Wint, Blinkhoff Jr., Koster, Struys, Snoeks, Haak, Oldenburg, Blinkhoff Sr., Sint. Visser, Asbeck. WEDSTRIJD PROGRAMMA VOOR ZONDAG A. S. 1 a. Bloemendaal IIHaarlem III V. V H.Stormvogels III R. C. H. III-Schoten II H. F C. IIISchoten II 1 b. D. O. A.E. H. S. Zandvoort 1I-H. F. C. IV H. S. V.Bennebroek 1 c. T. H. B. Ill—R. C. H. IV Schoten 11aE. D. O. IV H. F. C. V—I. V. O. Haarlem IV-Halfweg Vooruit 2 a. HillegomE. H. S. II HoofddorpHxlliner, II E. H S. IIHalfweg Vooruit II Schoten IIISpaarnestad 2 b. Kennemers IIHaarlem Vet. V. S V II—H. G. S. C. RipperdaD. I. S. 2 c. Stormvogels IVD. I. O. II Haarlem VZandvoort III E. D. O. VAurora II 2 d. Kinbeim IIZandvoort TV R. C. H. VIKennemers IV D. I. O. IIIRipperda U 3 a. Haarlem VII—R. C. H. VIII E. D. O. VII—E. H. S. III 3 b. Spaamdam II—T. H. B. IV E. D. O. VIBennebroek II Spaarnestad III. V, O. II Aurora IIID. S. S. H 3 c. R. C. H. X—R. C. H XI V. V. II. Ill—H. F. C. VII 3 d. Spaarnestad IIIHalfweg Vooruit III D. O. A. II—R. C. H. VH 3 e. D. S. K.—Zeemeeuwen V. O G.—hillegom III Ripperda IIIHillinen III 3 f. Spaarnevogels III—D. S. K. II Spaarnestad IV—D. O. A. III Bennebroek IIIZeemeeuwen II 3 g. Kennemers VV. S. V. III 3 h. E. H. S. IV—D. S. K. III De eerste rosce van den Stad-Editie beker trof het góed met het weer. Geen wonder dat deze wedstrijden, welke al zeer veel aan trekkelijks hebben, met volle animo zijn ge speeld. Er kwamen 17 eerste klassers, 8 tweede klassers en 3 derde klassers in het veld. In 5 wedstrijden ontmoetten elkaar elftallen uit de hoogste klassen. T. H. B. 2 wist zoo waar het op bezoek komende H. F. C. 3 met 2i uit den beker te wippen. V. V. H. deed mij» voorspellen eer aan. De menschen van Halfweg moesten met een 42 nederlaag terugkeeren. Bennebroek ontving Zandvoort 2. Deze twee elftallen kwamen het vorig seizoen iu de finale om den beker. Toen was Zandvoort 2 met 21. Nu leverden den mannen van Paap precies dezelfde prestatie. Dit is de derde keer dat deze twee elftallen elkander ontmoeten, 2 maal voor de compe titie en nu voor den beker. E. H. S. moest den strijd aanbinden tegen Stormvogels 3, maar aangezien de IJmuide- naren geen elftal in het veld konden brengen, kwam E. H. S. zonder strijd in de volgende ronde, hetgeen evenwel ook 't geval was geweest, als er om gespeeld was geworden. I. V. O. ontving Haarlem 3 en de I Cërs moesten het tegen de roodbroeken met 41 afleggen. In 2 wedstrijden kregen eerste klas elf tallen bezoek van derde klas collega's. D. S. K. ging na3r Velsen en kreeg daar een hartig lesje van Kinheim met 91 bleven de Vel- senaren in de meerderheid. Stormveld ging naar H. S. V. en kreeg niet.... maar gaf een lesje. Zij leerden hier den blauw-witten, wat enthousiasme vermag. Tot 5 minuten voor het eind leidde H. S. V. met 10, maar toen het eindsignaal klonk, was het 1ste klasse elftal met 3I geslagen. Bravo Stormveld. In 5 wedstrijden ging het tusschen 1ste klassen eenerzijds en 2de klassen anderzijds. H. G. S. C. kreeg bezoek van R. C. H. 3 en het pleit voor eerstgenoemde dat het ver schil zoo germg was. Met 42 won R. C. H. 3 dat tot rust met 10 achter stond. Kennemers 2 ontving Schoten 2 en ook hier hielden de lagen geplaatsten zich uit stekend. Het einde bracht een gelijken stand 11, welke na een kwartier verlengen nog onveranderd was. De loting was Schoten 2 gunstig gezind. Ripperda was de gastheer van D. O. A. Met 3—2 wist het zwakke D. O. A. de over winning te behalen. Bloemendaal 2 speelde thuis tegen Aurora 2. Hadden de vorige tweede klassers zich al goed gehouden, Auro ra 2 deed nog beter werk. Door een 32 overwinning wist hier de 2de klasseer te win nen en plaatste zich dus in de 2de ronde. V. S. V. 2 moest thuis E. D. O. ontvangen. Laatstgenoemd elftal gaf gewonnen, zoo dat V. S. V. 2 e«n ronde verder kwam. In 2 wedstrijden ontmoetten tweede klasse elftallen elkaar. Spaamdam ontving Spaarne stad. Het resultaat was 11, niettegenstaan de de traditioneele verlenging. Het lot be sliste in het voordeel van Spaarnestad. De wedstrijd HillegomV. G. K. werd uitge steld en zal morgen worden gespeeld. Nog één wedstrijd n.l. tusschen D. G. O. 2 (2de klas) en Zeeumeeuwen (2de klas). Hier won nen de Zeemeeuwen met 52, een verdien stelijk stukje werk dus. Voor de 1ste klas werd maar één compe titiewedstrijd gespeeld. Haarlem 4 won met 2—0 van T. H. B. 3. Hierdoor staat T. H. B. 3 tamelijk vast onderaan. Het programma voor morgen bevat 10 wedstiijden voor de lste klas, 12 voor de 2de klas en 16 voor de derde klas. In 1 A is ue voornaamste wed strijd tusschen R. C. H. 3 en E. D. O. 3. De strijd in deze afdeeling wordt pas in de laatste wedstrijden, misschien in den aller- laatsten wedstrijd beslist. R. C. H. 3 en E. D. O. 3 hebben een gelijk aap tal verlies punten, zoodat morgen beslist wordt of E. D. O. 3 in „the running" blijft of niet. Als E. D. O. 3 verliest is dit elftal uitgeschakeld. Als R. C. H. 3 verliest, staat E. D. O. mooi bovenaan, maar moet dan nog een 4-tal wed strijden spelen, en kan dus nog makkelijk eerige punten verliezen. Een gelijk spel is het gunstigst voor Haarlem 3. Dit elftal gaat zelf naar Bloemendaal 2, een degradatie- candidaat, en zal het dus niet makkelijk heb ben. De kampioenskansen van de roodbroe ken maken, dat ook den Bloemendalers een zware strijd wacht. Een gelijk spel, of kleine Haarlem-overwinning acht ik deze uitkomst. Ook de 2 andere wedstrijden in deze afdee ling zijn van belang in verband met de de gradatiekans van Stormvogels 3 en Scho ten 2. Den IJmuidenaren geef ik geen kans tegen V. V. H., terwijl Schoten 2 misschien een puntje kan bemachtigen van H. F. C. 3. In 1 B worden maar 2 wedstrijden ge speeld. Beide uitslagen staan zoo goed als vast. Zandvoort 2 ontvangt H. F C. 4. De Zandvoorters zullen wel oppassen geen mis stap te doen. H. S. V. ontvangrt Bennebroek. Hier zal laatstgenoemde wel winnen. 1 C is geheel in actie. T. H. B. 3 ontvangt R. C. H. 4 en waar het hier een strijd geldt tusschen nummer laatst en eën candidaat voor de lste plaats in de uitslag niet twijfel achtig. Haarlem 4 ontvangt Halfweg Vooruit. Het lijkt mij, dat de „Halfweggers" het moei lijker zullen hebben dan R. C. H. 4 en het is best mogelijk, dat zij één puntje op het Haai- etnveld achterlaten. Schoten 2D. O. 4, kon ook wel op een gelijk spel uitloopen terwijl I. V. O. in staat is met flinke cijfers te runnen van H. F. C. 5. „D." D. J. D. II—EXCELSIOR I. Zondagmiddag a.s. speelt D. J. D. II te gen Excelsior I in het gebouw van het Patronaat St. Bavo aan de Leidschevaart. Wedstrijdleider is de heer G. Roet. WESTELIJKE AFDEELING. le Klasse. (Hollandsche regels) A. Rotterdam: VictoriaBloemendaal. Den Haag: T. O. G. O.—H. M. D. B. Utrecht: Utrecht—'t Gooi. Hilversum: HilversumM. H. C. 2e Klasse. A. Den Haag: H. O. C. Ha—Victoria II. Den Haag: H. M. D. II—T. O. G. O. II. B. Bloemendaal: Bioemendaal IIA'dam lib. Haarlem: H. B. S.Amsterdam II a. C. Den Haag: H. O. C. TI b.— Delft. Leiden: Leiden—Houtrust. AUTO-ONGELUK. Uit Hoek ven Holland d.d. 30 Januari wordt gemeld Drie kasteleins zijn met hun auto in vlie gende vaart hier in een sloot gereden. Een, wiens naam nog onbekend is, werd er uit ge worpen en is daarna gevlucht. De tweëde, A. H. uit Naaldwijk is ongedeerd uit de sloot gehaald, doch de derde Joh. Boonekamp, wonende Pietterijkade 27 Den Haag, bleef in de modder steken. Nadat men hem er uit had gehaald, is dr. Knip alhier met drie leden van de E. K. B. O. anderhalf uur bezig ge weest om de levensgeesten weder op te wekken doch zonder resultaat. Door de politie is" beslag op de auto gelegd, terwijl H. is aangehouden. ZONDERLINGE MANIEREN. De Tel. schrijft Een paar tandartsen uit „Duinoord" te 's ITage kregen dezer dagen een brief van een voorname Haagsche dame uit de Jan van Nassaistraat om zich 's avonds te haren huize te vervoegen met een goed gebit. Verdere bijzonderheden in den brief en het feit, dat gevraagd werd om de komst van beide tandartsen deden dezen argwaan koeste ren zij stelden zich dan ook met de recher che in verbinding. Des avonds vervoegden zij zich echter aan het opgegeven adres in de Jan van Nassau- straat, terwijl de politie in alle stilte de straat bewaakte. De bewuste dame in den brief genoemd bleek van niets ie weten men ging dus on verrichter zake terug. Een inspecteur van de recherche had even wel niet ver van de woning op een donker plekje een verdacht uitziend individu zien staan. Hij hield den man aan en vroeg hem, wat hij daar deed. „Ik kijk naar de lucht," was het antwoord! „Dan zal je in de duisternis niet veel zien," antwoordde de inspecteur. Den man werd daarop verzocht mee te gaan naar 't bureau van politie. Hier ont popte hij zich, niet als een berucht individu, zooals men eerst geloofde, maar alseen tandarts 1 Bij stukjes en beetjes bekende hij de schrij ver van den brief te zijn hij vertelde tevens ook aan andere collega's dergelijke mislei dende brieven te hebben geschreven. Daar de aangehouden tandarts zijn prac- tijk in de omgeving der genoemde twee tandartsen heeft, vermoedt men, dat brood nijd achter deze historie zit. Over de motie ven van zijn daad wilde hij zich niet uitlaten. Met een geduchten uitbrander is de tand arts weer vrijgelaten, daar er geen termen tot strafvervolging aanwezig waren. Hoe voorzichtig men moet zijn met het schenken van zijn vertrouwen, blijkt weer uit het volgende verhaal in een der Fransche bla den. Ruim een jaar geleden nam een lakenhande laar uit Elbeuf (Frankrijk) als vertrouwens man in zijn dienst een jongen Parijzenaar, die uit Elbeuf geboortig was. De lakenhandelaar, die op een goeden keër geld noodig had, trok chèques op zijn ver schillende filialen in Parijs. De bediende werd in vertrouwen genomen en belast met het ver zilveren van die chèques. Hij schroomde ech ter niet van dit vertrouwen misbruik te ma ken en chèques ten name van zijn patroon uit te schrijven, waarvan hij het provenu in zijn eigen zak stak. Op deze wijze eigende hij zich in minder -dan een jaar tijds een bedrag toe van ongeveer frs. 120.000 De man, die het misplaatste vertrouwen van een groot aantal menschen schijnt te heb ben genoten, werd ongeveer tegelijkertijd door eenige personen belast met het op rente zet ten van een bedrag van frs. 100.000. Hij ge bruikte het geld echter voor zichzelf en be steedde het grootenaeels voor het wedden op de courses. De bedragen, die hij voor zijn patroon moest incasseeren gingen denzelfden weg op. Ten slotte teekende hij in wanhoop nog verschillende chèques, waarvoor geen dekking was. Toen hij geen sou meer bezat, wendde hij zich tot zijn vrienden om raad, doch dezen konden hem niets beters aanra den, dan zich bij de politie aan te geven. De man volgde dezen raad op en kwam Woensdag met twee groote valiezen op het bureau van politie aan. Hij zette het geval aan den commissaris uiteen en daar deze dacht, dat de bezoeker verduisterde stoffen in zijn koffers had, stelde hij hem naar aanleiding daarvan een vraag, waarop de man antwoord de „U moet begrijpen, mijnheer de com missaris. de vrienden, die mij den raad hebben gegeven mij tot u te wenden, hebben verteld dat men in de gevangenis zeer slecht gekleed wordt. Aangezien het mogelijk is, dat ik daar gedurende eenigen tijd zal moeten verblij ven, heb ik mijn voorzorgsmaatregelen ge nomen en heb mijn el en mijn stoffen mee gebracht in de hoop daar zaken te doen." De commissaris had blijkbaar met dezen werkijver niet veel op, want de koffers met inhoud zijn in beslag genomen. Het Engelsche zeilschip „Gladys" va1 Londen onderweg naar Antwerpen isgfnabi'j Rammekens gezonken. De bemanning is ge red en te Vlissingen geland. Te Gemert' is afgebrand de'boerderij van de wed Janssen, gelegen op den Mortel. De geheele inboedel ging verloren: zeven var kens kwamen mede in de vlammen om. Oorzaak van den brand onbekend. Verze kering dekt de schade. Bij het vullen van een brandend petro- leumtoestel in de keuken van perceel Lange Houtstraat 36, te Amsterdam, door de be woonster mejuffrouw Kool, sloeg Vrijdag middag de vlam in bet toestel. Spoedig stond de gebeele keuken in brand en vonden de vlammen een weg door de geheele verdie ping en tastten ook de derde verdieping aan, bewoond door het gezin M. Polak. Door den bewoner van de tweede verdie ping, Ph. Kool, werd met groote moeite zijn gezin in veiligheid gebracht. Hij liep daarbij brandwonden op, welke in het Binnengast huis werden verbonden. Door J. Polak werd nog een klein kind met levensgevaar van de derde verdieping gered Toen de brandweer arriveerde, hadden de vlammen ook reeds den zolder aangetast. Met zes stralen op een motorspuit en de Vechtleiding werd het vuur bestreden. De brandweer kon echter niet verhinderen, dat de twee verdiepingen en de zolder uitbrand den. De New-Yorksche bladen maakten eeni gen tijd geleden melding van de vondst van een oud marmeren beeld in Hudsonrivier. Uitvoerig werd gesproken over de waar schijnlijke herkomst, tijd van vervaardiging? en waarde van het beeld. De meening werd zelfs uitgesproken dat het een beeld was van keizer Augustus en meer dan 18 eeuwen oud moest zijn. De veronderstelling werd geuit, dat het door een Italiaansch schip zou zijn meegenomen. Zooals bekend, nemen deze dikwijls steenen als ballast mee, welke zij, in New-York gekomen, in de Hudson wier pen, als zij weer voldoende lading voor de thuisreis hadden gekregen. Plotseling hiel al het geschrijf over het beeld evenwel op. Geen woord werd er meer over gerept. De reden hiervan was slechts een kleine advertentie in de bladen. Met een verwijzing naar den Augustus kop luidde deze Amerika's grootste kunstcritici hebben uitgemaakt, dat deze marmeren kop, in de Hudson opgevischt, ten tijde van Caesar werd gebeeldhouwd en meer dan 10.000 dollar waard is. Is het werkelijk een beeld van Augustus Of is het niet Lou Chaney, zooais hij zal optreden in de schitterende film van Gaston le Roux „Het Spook van de Opera Men verwacht, dat de film wekenlang dui zenden New Yorkers naar de bioscoop zal trekken en dat de mannenkop voor den uit denker van deze reclame wel op z'n minst een waarde van 10.000 dollars zal vertegen woordigen. VERMIST. Reeds van den 2üoten aezer wordt de 46- jarige kapper H. J. Engelkamp, uit het vlieg kamp Soesterberg, vermist. Men vreest dat hem een ongeluk is overkomen. De commis saris van politie te Zeist verzoekt inlichtin gen. Sensationeele onthullingen. Bij het heden voortgezette onderzoek naar de oorzaak van het vliegongeluk bij Croy don hadden, naar uit Londen gemeld wordt, sensationeele onthullingen plaats. De tech nische leider van het vliegveld te Croydon verklaarde bij het verhoor, dat hij vóór het vertrek van het verongelukte vliegtuig door een anderen piloot gewaarschuwd was ge worden, dat het toestel beschadigd was. Op de vraag, welke maatregelen toen door hem zijn genomen, verklaarde hij, dat hij zich om het geval niet had bekommerd, aangezien 't gewoonte is, dat de vliegtuigen vóór een vlucht door den mechanicien van het vlieg veld worden nagezien en geprobeerd en hij aannam, dat dit ook met het verongelukte vliegtuig gebeuren zou. Een bekend vliege nier verklaarde, nog, dat het vliegveld bij Croydon bij bijzondere weersomstandighe den ondeugdelijk was. Bincengeloopen. Alhier is binnenge- loopen de Duitsche sleepboot Adana met den Duitschen zeelichter Deutsche Wacht op sleeptouw, met hout en stukgoed van Dartzig op reis naar Antwerpen. De sche pen hebben zwaar stormweer doorstaan en de lichter heeft een deel van de deklading hout verloren en schade over dek bekomen. Ook de hier van Dantzig voor Amsterdam aangekomen Duitsche zeelichter Nordsee- Zeitung heeft door stormweer een deel val de deklading hout verloren. De arbeidsvoorwaarden bij de kleine fee ders. Nadat, zooals gemeld is, het be stuur der vereeniging van kleine reeders, de arbeidersorganisaties tot een conferentie had uitgenoodigd, is daartegen door de IJmui- der Federatie geprotesteerd. Dit op grond dat het thans vigeerend ar beidscontract met deze werkgevers is af gesloten met de federatie alleen en dus ook door deze organisatie alleen moet worden in getrokken. Daarop werd door het bestuur der reeder» de uitnoodiging aan de andere organisaties teruggenomen. Vervolgens had de conferentie plaats, die echter slechts een voorloopig resultaat bad. Door het bestuur der arbeidersorganisatie werd n.l. in overweging gegeven het be staande contract te handhaven tot na de vaststelling van de definitieve redactie van de overeenkomst met de groote reeders, welke overeenkomst uiterlijk 1 Maart moet geteekend zijn. De patroons konden zich daar wel me» vereenigen, zoodat de toestand voorloopig blijft zooals zij was. Duur brood. De duurte der levensmid delen doet zich ook hier geducht gevoelen. Zoo hebben de bakkers alhier besloten om, tengevolge van het snelle stijgen der meel- prijzen, den broodprijs te verhoogen en wel met 3 cent per brood ineens. Burgerlijke Stand, Geboren: z. van M. M. TheunisSchuurbiers. A. M. P. Busch- manFreriks. d. van W. H. Hospes Smits. Ondertrouwd W. Th. Arrës en J, J. van den Bunt. Getrouwd: H. A, Prenen en A. M. Smit. J. Aerts en C. M. L. A. Ruigrok van der Werven. Gevonden voorwerpen. Witte wollen muts met pluim roze krans automobiel zeiltje spaarbankboekje ten name Rijk- De Vos; bankbiljet; grijze ceintuur; licht- dynamo; grijs-witte jachthond; zwart lede ren portemonnaie; zwart gelakte ceintuur; nummerplaat van een motorrijtuig; bruine portemonnaie met inhoud; rood lederen ceintuur; witte geit; keeshond; zwarte por temonnaie met inhoud; rijwielbelastingplaat- je; schoolboek; zakspiegel in etui; rijwiel- belastingplaatje; blauwe muts; bankbiljet; hamer; bruine handschoen; golfstok; ge vlochten lederen riem; grijze kinderhand schoen; drie sleuteltjes; pet; pakje inhou dende manufacturen; double lorgnet; bruine ceintuur; bril; kip, wit met bruine vlekken) sprenkel; patrijs-leghorn kip; pakje wasch- goed; grijs wollen kinderhandschoen; fan tasiedeken; zwart lederen motorkap; ta- tabakspijp groene kindermuts grijs poesje; pakje thee portemonnaie met 24 cent; Verm. zilveren rozenkrans wit kinderhandschoen tje; jonge Herdershond grijze dames handschoen rijwielbelastingplaatje 1924 Jockey-petLuxe radiatordop koekepan cahier postduif vermoedelijk doublé me- daljon met kinder en mansportret rood bruin kindertaschje inh. zakdoek fleschje odeur en spiegeltje paar linnen boorden witte kinderhandschoen lederen motor- handschoen met bont gevoerd diverse jon ge herdershonden bruin-lederen porte monnaie met inhoud zwarte tasch met riem ceintuur van regenmantelzwarte muts stalen voor overgordijnen bril in étuigrijs poesje. Te bevragen op het Politiebureau iederen werkdag tusschen 2 en 3 uur n.m. Inlichtingen worden niet telefonisch ver strekt. Bij schriftelijke aanvrage wordt post zegel voor antwoord verzocht. Personalia. Aan Mej. B. H. Roest is met ingang van 2 Februari a.s. eervol ont slag verleend als tijdelijk onderwijzeres aan school A alhier.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1925 | | pagina 14